A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71891 2023.02.23. 12:32

arty írta:pont ez a gond :) hogy egy 55ös oled árának duplájába kerül egy 7900as, miközben "két év alatt nullára avul" :P
Mindig voltak elmebeteg árú VGA-k, aki spórolni akar, az meg sosem a csúcsot veszi. Például én mindig (alsó-)középkategóriából éltem. Arra pedig emlékeztetlek, hogy engem még arról győzködtél, az 55" bélyeg, nagyobb és drágább OLED-et kell venni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71892 2023.02.23. 13:38

arty írta:pont ez a gond :) hogy egy 55ös oled árának duplájába kerül egy 7900as, miközben "két év alatt nullára avul" :P
Én nem tudom mennyiért veszed az oledet, de én most ebben a szent pillanartban 311-ért jutnék hozzá egy 7900XT-hez (refhűtéses). Nincs most kedvem a vizezéssel szopni, meg minden el van nálam most ásva, festenek, de ha rászánom magam, szerintem egy százas plusszal beleülök a 6900XT-ről.
Maga a borzalom. A kénköves pokol! :banplz:

/de ha tudsz hozni 156-ért(nettóban) oledet, mostazonnal jöhet vagy 10!
Avatar
Moby

Hozzászólás #71893 2023.02.23. 13:39

Jó oké, elnéztem, az csak a sima XT, XTX-be 355-ért tudok most beleülni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71894 2023.02.23. 13:42

DanielT írta:Tango Gameworksot megvette ugye az MS (Bethesdán keresztül), szóval teljesen természetes, hogy ma Shinji Mikami bejelentette, hogy lelép a stúdiótól amit alapított. És ami most szállította le a Ganéba a Hifi Rush-t, kb az egyetlen pozitív visszhangú "MS-hez köthető" játékot az elmúlt 300 évben.

Hajrá Phil, nekem is vannak stúdiónevek eladók, sokkal olcsóbban mint amit eddig vettetek és ugyanannyi érték marad bennük! :eljen: Kezdésnek pl ajánlom megvételre a "Hiába van pénzünk, ha eredendően nyomorult balfaszok vagyunk és minden szarrá válik amihez érünk Zrt." -t.
Egyrészt ugye nem vette meg, még mindig megy a matek, hogy megveheti-e (nem áll jól a szénájuk, a buzisony buziskodik rajta a cod miatt reszket az ánuszuk, hogy a lasztofaszból nem fognak megélni), másrészt a Hi-Fi Rush nem köthető az MS-hez (előbbi miatt sem, meg amúgy sem, 2017 óta készült).
Avatar
Botond

Hozzászólás #71895 2023.02.23. 14:42

Moby írta:Egyrészt ugye nem vette meg, még mindig megy a matek, hogy megveheti-e (nem áll jól a szénájuk, a buzisony buziskodik rajta a cod miatt reszket az ánuszuk, hogy a lasztofaszból nem fognak megélni), másrészt a Hi-Fi Rush nem köthető az MS-hez (előbbi miatt sem, meg amúgy sem, 2017 óta készült).
Bethesdát tökre megvették, de amúgy is a Zenimaxon keresztül került az MShez a Tango.
Ezekben az a közös, hogy egyiknek sincs köze se a lasszófaszhoz, se a codhoz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71896 2023.02.23. 14:44

Zóanagyvarázsló írta:Az, hogy mennyi volt nominálisan a PS3, az elég objektí, és direkt azért hangsúlyoztam, hogy így kell nézni, amit írok, és ki is fejtettem, milyen szubjektív érzéseket kapcsolok hozzá. A reálérték sem egyszerű akkor, amikor durva az infláció, fluktuál a forint, valaha reálértéken olcsósodott a hardver, most meg drágult. Soktényezős a történet, és elég sok minden drágult látványosan. Ez lenne a lényeg. Az nyilvánvaló, hogy ár-teljesítmény arányban nem most villog a PC.
Ha jól értem akkor a ps3 anno 1 havi minimálbér volt, de a mostani gépek gecidrágák lett, mert most pont 1 havi minimálbérbe vannak?
Így érted? :idiota:
Ez elég objektív, mint a bigmac index, a szubjektív megélésem ebből a szempontból irreleváns. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #71897 2023.02.23. 16:00

Botond írta:Bethesdát tökre megvették, de amúgy is a Zenimaxon keresztül került az MShez a Tango.
Ezekben az a közös, hogy egyiknek sincs köze se a lasszófaszhoz, se a codhoz.
Jóvanmá, azt se tudom hanyadika van ma :)
Ma végre eljutottam odáig, hogy kicsomagoltam a gépeket. Minden mindent updatel. AMD 4 hónapig nem adott ki új drivert, most meg szórja kifele hetente.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71898 2023.02.23. 16:29

Botond írta:Ha jól értem akkor a ps3 anno 1 havi minimálbér volt, de a mostani gépek gecidrágák lett, mert most pont 1 havi minimálbérbe vannak?
Így érted? :idiota:
Ez elég objektív, mint a bigmac index, a szubjektív megélésem ebből a szempontból irreleváns. :)
Rosszul érted, és arról sincs fingod ez alapján, hogy mikor mennyi volt a minimálbér. Az meg egy más kérdés, hogy az sem lenne jó mérce, mert nem mindig ugyanúgy aránylik a mediánbérhez vagy a fogyasztói kosárhoz. Objektív mérőszámot találni ennél 6*10 a 23.-onszorosan bonyolultabb találni a helyzetre, nincs is fölösleges pár hetem tanulmányírásra róla.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71899 2023.02.23. 18:08

Zóanagyvarázsló írta:Rosszul érted, és arról sincs fingod ez alapján, hogy mikor mennyi volt a minimálbér. Az meg egy más kérdés, hogy az sem lenne jó mérce, mert nem mindig ugyanúgy aránylik a mediánbérhez vagy a fogyasztói kosárhoz. Objektív mérőszámot találni ennél 6*10 a 23.-onszorosan bonyolultabb találni a helyzetre, nincs is fölösleges pár hetem tanulmányírásra róla.
Szerencsére nem érintett sose, de gugli alapján 2006ban 62k volt, kb egy ps3 ára, tavaly 200 volt, kb egy PS5 ára. Nyilván ki lehet mutatni 5-10% eltéréseket, de na, semmi említésre méltó, de cserébe a minimálbér a Medián bér 40%a körül volt végig, 1-2% szórással.
Szóval a “drágább” és “olcsóbb” szubjektív megéléseket ez nem támasztja alá szerintem nagy átlagban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71900 2023.02.23. 18:59

Botond írta:Szerencsére nem érintett sose, de gugli alapján 2006ban 62k volt, kb egy ps3 ára, tavaly 200 volt, kb egy PS5 ára. Nyilván ki lehet mutatni 5-10% eltéréseket, de na, semmi említésre méltó, de cserébe a minimálbér a Medián bér 40%a körül volt végig, 1-2% szórással.
Szóval a “drágább” és “olcsóbb” szubjektív megéléseket ez nem támasztja alá szerintem nagy átlagban.
Dehogy volt az 2006-ban 62k, EU-ban 2007-ben jelent meg. Az is rohadt ritka volt eleinte és 200k-ért meg felette repkedtek vaterán és hwaprón.Hivatalosan simán ilyen 85K rémlik még a Slim-re is és az akkor már akciósan volt.

LÓSZAR most a PS5 ára ahhoz képest ami a PS3 volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71901 2023.02.23. 19:04

Tessék, 2007 Márciusi waybackmachine mentés a konzolstudio.hu -ról.

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #71902 2023.02.23. 19:07

Lehet a HD kábel dobta meg az árat! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71903 2023.02.23. 19:14

DanielT írta:Dehogy volt az 2006-ban 62k, EU-ban 2007-ben jelent meg. Az is rohadt ritka volt eleinte és 200k-ért meg felette repkedtek vaterán és hwaprón.Hivatalosan simán ilyen 85K rémlik még a Slim-re is és az akkor már akciósan volt.

LÓSZAR most a PS5 ára ahhoz képest ami a PS3 volt.
Nem is értem, miért ezt adta a számba, pont írtam a beszélgetés folyamán, hogy a PS3 legendásan drága volt (nyilván nem 3DO-szint), meg azt is, hogy 2012-ben az 57k az új Slimért kb. all-time best volt. De erre a szalmabábozásra egyelőre nincs időm reagálni, ha összejön ma a Halo, inkább hagyom tüntetőkeg, hogy a kinyírják a csúnyát, vagy segítek nekik gránáttal :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71904 2023.02.23. 19:51

Zóanagyvarázsló írta:Nem is értem, miért ezt adta a számba, pont írtam a beszélgetés folyamán, hogy a PS3 legendásan drága volt (nyilván nem 3DO-szint), meg azt is, hogy 2012-ben az 57k az új Slimért kb. all-time best volt. De erre a szalmabábozásra egyelőre nincs időm reagálni, ha összejön ma a Halo, inkább hagyom tüntetőkeg, hogy a kinyírják a csúnyát, vagy segítek nekik gránáttal :banplz:
Bejósoltad előre, hogy ez a gen drágább lesz végestelen végig, és keresem a kapaszkodót, hogy van e bármi erre mutató jel, de bármerre indulunk jön szembe a rögvalóság, hogy ennek amúgy az ég egy adta világon semmi jele.
Kb ilyen jövő héten esni fog komolyságú tipp. Meg “úgyis mind meghalunk” mentalitás kivetítése.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71905 2023.02.23. 21:28

Komolyan azon vitázunk, olcsó -e a ps5 vagy az xsx?
Egy kurva tápot vettem a pc-be 80 ezerért...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71906 2023.02.23. 21:59

Greyfox írta:Komolyan azon vitázunk, olcsó -e a ps5 vagy az xsx?
Egy kurva tápot vettem a pc-be 80 ezerért...
Az PS3 idejében lett volna max 10k és az már valami Csíftek minimum. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71907 2023.02.23. 23:16

Greyfox írta:Komolyan azon vitázunk, olcsó -e a ps5 vagy az xsx?
Egy kurva tápot vettem a pc-be 80 ezerért...
Ez meg a másik véglet. A PC-be csak a 80 ezres táp jó, mer csak az jó, a konzolba viszont jó a párezres cincogó szar is, mer az olyan, hogy oda bármi jó. Csak a pécébe nem. Oda a nyolcvanezres KELL! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71908 2023.02.23. 23:20

Ez az Atomic Heart akkora kalap szar, hogy oktatni kellene. Igazi foshulladék. Instant del.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71909 2023.02.24. 00:03

Botond írta:Bejósoltad előre, hogy ez a gen drágább lesz végestelen végig, és keresem a kapaszkodót, hogy van e bármi erre mutató jel, de bármerre indulunk jön szembe a rögvalóság, hogy ennek amúgy az ég egy adta világon semmi jele.
Kb ilyen jövő héten esni fog komolyságú tipp. Meg “úgyis mind meghalunk” mentalitás kivetítése.
Ennyi idő után már árcsökkentésről szoktunk beszélni (vagy élvezni azt), most eddig árnövelés volt Sony-részről, ami megtetszett az MS-nek is. Nagyon úgy néz ki, hogy a nintendós ártartós modell a cél, a gen élettartama, illetve hogy milyen szinten lesznek új modellek sok mindent befolyásolhatnak. Egyelőre nagyon messze van, hogy a PS5-nek harmalódjon az eredeti hivatalos ára, amennyiért szinte soha nem is volt kapható. Lehetséges, de eddig marhára máshogy történt, mint korábban, és jelenleg sem látszik mellette érv vagy szándék.

Persze itt mindenki early adopter most, életemben először én is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71910 2023.02.24. 00:22

DanielT írta:Az PS3 idejében lett volna max 10k és az már valami Csíftek minimum. :eljen:
A Chieftech az egy semmire felfuttatott megfizethető márka volt. Nem Vargáné vagy Codegen, csak vicces volt, amikor mindneki attól érezte magát kiválóbbnak, pedig ma sírva futnátok előle. Félreértés ne essék, nekem is volt olcsó és frankó tápom a múltban, mert beetető áron próbálkoztak belépni.

Most 30k körül lehet venni normális 750-es Seasonic tápot, ha nem konzolalázó erőművet épít az ember, elég az, és ennél régen sok gagyibbat használ. Megjegyzem, a mostani Be Quietem is 30k körül kapható, és prímán viszi az XSX-szel jelenleg még ekvivalens vasat. Persze most én is drágábbat vennék, hiszen ha már vásárolnék, szeretnék előrelépni, és nem halnék tőle éhen. XSX-ből azért nem vennék jobbat, mert nincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71911 2023.02.24. 07:32

Zóanagyvarázsló írta:A Chieftech az egy semmire felfuttatott megfizethető márka volt. Nem Vargáné vagy Codegen, csak vicces volt, amikor mindneki attól érezte magát kiválóbbnak, pedig ma sírva futnátok előle.
Nem véletlen írtam a nevét csífteknek. Már akkor rohadtul cringe volt nekem amit te is írsz, hogy úgy tekintettek rá itthon (főleg azok akiknek volt), mint valami státusszimbólumra. Amikor tápot kerestem az egyik fő szempont volt, hogy ne ez a márka legyen. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #71912 2023.02.24. 08:52

Zóanagyvarázsló írta:Ennyi idő után már árcsökkentésről szoktunk beszélni (vagy élvezni azt), most eddig árnövelés volt Sony-részről, ami megtetszett az MS-nek is. Nagyon úgy néz ki, hogy a nintendós ártartós modell a cél, a gen élettartama, illetve hogy milyen szinten lesznek új modellek sok mindent befolyásolhatnak. Egyelőre nagyon messze van, hogy a PS5-nek harmalódjon az eredeti hivatalos ára, amennyiért szinte soha nem is volt kapható. Lehetséges, de eddig marhára máshogy történt, mint korábban, és jelenleg sem látszik mellette érv vagy szándék.

Persze itt mindenki early adopter most, életemben először én is.
És pont erre mondtam, hogy monarchia idején aranykoronában mi volt, az elég irreleváns.
Árat azt jövedelmekhez lehet hasonlítani, annak van értelme, pl bigmac index. Önmagában vizsgálva, hogy Brüsszelben duplája a fizu és az milyen jó, és figyelmen kívül hagyva, hogy a megélhetési költségek meg 2,5x akkorák (hasraütéses számok, nem ez a konkrét mondanivaló lényege, hogy tényleg tű pontosan annyi e), az teljesen értelmezhetetlen.
Ilyenkor igenis számít vagy az inflációs pálya, vagy még inkább a bérek alakulása, és az pl közös erővel csak összejött, hogy a ps3 az indult 2,5 havi minimálbérről, és mire hozzád elért akkor már 0,6 havi volt csak, ezzel szemben a mostani gen indult 1,1 havi minimalbérről és eddig csak 1 egész havira sikerült lecsökkennie, de azért ne zárjuk ki, hogy a hatodik évre ez 0,6 havi alá csökken.
Ha addigra megint millpengő lesz és a 0,6 havi minimálbér az 200zilliárd lesz nominálisan kifejezve akkor se fogsz tudni megdumálni, hogy drágul.
Ugyanúgy olcsósodik a ps5 és az xsx is, ahogy a Nintendo is lement 1 havi minimál bér feletti árról 0,7 havira.
Egy vkinek drágulnak ezek, a munkanélkülieknek, de nekik szerintem nem ez az elsődleges probléma, hogy nominálisan nem feleződik az ár, mert nulla forintból a 70-120ezer is sok.
És ha nem jó viszonyítási alap a minimálbér, akkor ugyanez igaz az átlag és medián bérrel is.

Sose volt még ilyen olcsó konzol hw-t venni, ez vitathatatlanul megadható pont Deepnek és Daninak is, de még Tasmannak is, ami igaz, azt ne tagadjuk meg tőlük.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #71913 2023.02.24. 10:54

sziasztok!

jo reg jartam errefele. vagyis jo reg küldtem hozzaszolast, passzivan jelen vagyok mar jopar hete ujra, olvasgatom a topikot.

ugy latom van ami nem valtozik: biztos vagyok benne, hogy par eve, amikor leleptem, Moby epp quittingelte a gaming temat (na meg mar par evvel azelött megrajzoltam a "moby-görbet" :D), es ugyanez fogadott amikor ujra bejelentkeztem. annyi, hogy neha-neha kell neki 1-2 het piheno, aztan megujult erövel raveti magat a jatekokra ujra :D hehe, good ol' moby (L)

de van valtozas is: jol latom, hogy most ujra a konzol a menö? bar "ajto-tamaszto"-t is olvasok neha.:)

összefoglalom röviden nalam hogy allnak a dolgok gaming teren:

- par evig nem jatszottam semennyit, regi (total nonszensz) kollekcioimat (ps3,x360,wii(u),3ds, ...) eladtam komplett a picsaba es igazabol jol megvoltam jatekok nelkul

- ps5 launch annyira erdekelt, hogy rakerestem, hogy nez ki a gep --> undorito imo, soha nem fogom megerteni ezeket a futurisztikus formakat meg rgb-ket pc-kben is, mar kis pöcsös koromban is full giccsparade volt... videojatek = childish design? XSX a legjobb masina ilyen szempontbol, minimalista, kicsi, csendes. perfekt.

- tavaly vegul valami elkattant bennem es elkezdtem erdeklödni ujra. vettem vegul egy PS5-öt, de durvan csalodtam. oke, a gyakori 60 fps target meg jobb toltesi idök dicseretesek, de latvany teren kb NULLA "next-gen" erzest nyujtott. lehet a nagyobb kihagyas miatt? lehetseges, mert a legszebb grafika is nevetsegesnek hatott hirtelen, gondolok itt a karakterekre, jo lenne, ha rafekudnenek a realisztikus arcokra es testekre (tisztelet a kiveteleknek) a ray-trace reflections helyett...

- rovid uton el is adtam a PS5-öt, aztan kesöbb vettem egyet ujra :D GT7 miatt (meg elvileg Elden Ring, de abba meg mindig nem kezdtem bele) elsösorban es azzal egesz jol elszorakozgatok. nemreg megvettem a Callisto-t is, hogy majd milyen jo "Dead Space" lesz. nos, vegigjatszottam ugyan, de jo nagy fos volt a latvanyt leszamitva minden teren. gondoltam a Dead Space Remake lesz gagyi... hat jo nagyot tevedtem (lasd lejjebb)

- vettem egy OLED Switch-et is, azon Animal Crossing-ot jatszom, a megszokott casual relaxing non-game, szeressem. az OLED gep maga aranyos. uj Zelda-t varom ra (bar az utolso video alapjan nem hiszem, hogy lesz benne nagyobb ujitas...), meg jovo heten a Metroid Prime Remake-et

- eeeees ha mar ugyis a konzol itt a menö (egyetertek amugy, hogy ar-ertek aranyban legjobb ma konzolt venni), most lehet kinevettetem magam az uj felpimpelt pc-mmel :D regi masinam mar 4 eve lett frissitve (leginkabb video editing-re hasznaltam...), ugyhogy gondoltam turok rajta, mert... csak. leginkabb dopamin es geeky felindulasbol, de jo esellyel elado sorba kerul a PS5 miatta. frissites annyit tesz, hogy kabe a proci hütö meg az nvme ssd lett (2. ssd-nek) atemelve a regi gepböl:
Ryzen 7700 (non-X), 32GB DDR5, RTX 4070 Ti, nagyobb nvme ssd, draga Be Quiet tap :D, ... egy aranyos Jonsbo D30 hazikoba. jo erzes, ha egy uj jatek gyakrolatilag (DLSS Quality aktiv) 4K-ban elmegy maxon, gpu under-volt-olva 50-55 fokon laza 20-30% tartalekkal. uj Dead Space-t ezen toltam le, iszonyat jo volt. na EZ a jatek vegre "next gen" latvanyra. OLED tv-n a feketek... mmm. jok voltak a kis gameplay es sztori valtoztatasok is benne. le a kalappal.

- tegnap jött egy Playstation VR 2 is: elso VR elmenyem es kicsit ertetlenul allok elötte. Digital Foundry teljesen elhulyult, le van fizetve, vagy a regi VR sisakok olyan fosok, hogy azok mellett ez "fantastic" jelzöket erdemel meg hype-ot mindenhonnan? elöszöris: ugy tunik nalam a VR DURVA motion sickness-t idez elö, kabe 3 masodperc utan riadot fujt az agyam, miutan elkezdtem tolni a kart elöre a Resi Village demoban (GT7-et el se merem inditani :D). DE! nem ez a kritikam. csak megjegyeztem. en arra szamitotta, hogy egy szep eles teljes latoteret kitolto latvany fog fogadni, de ugy tunik ettöl meg eleg messze vagyunk. a DF-es srac meg azt is mondta, hogy gyakorlatilag egy nagy OLED tv-t is kapunk ugy mellesleg, 2D-ben jatszani. hat ummmmm... nem egeszen. elöszöris a 110 fokos latoter eleg gagyi, bar biztos hozza lehet szokni idövel. a regi sisakokban milyen volt, csövön kifele leses? :D kep NEM eles (Igen, jol belöttem...), kozepen igen, mashol mar kevesbe. nyilvan ehhez is hozza lehet szokni, de nem erre szamitottam. de ami a legdurvabb az a "koszos" kep. rakerestem es sokan panaszkodnak ra, ha minden igaz az ugy nevezett "mura" effektröl van szo. az OLED kijelzo sajatossaga ugye, hogy a szurkenek koszos hatasa tud lenni, ha lattatok Switch OLED-et peldaul, azon is latszik. de lehet siman a felbontas is rajatszik, nem ismerem a terminologiat, de olyan az egesz (nem csak sötet reszeken), mint ha egy grainy / velvety filteren keresztul neznek, vagy meg a szarabb fajta anti reflection coating-ot tudnam meg ehhez hasonlitani monitorokon (csak fullba in yo face). iszonyat illuzio rombolo... na meg a Resi demo total recefice... uuuugyhogy valszeg holnap visszakuldom a picsaba. tech csalodas nelkul talan meg nekiulnek parszor, hatha hozza szokna az agyam a fura mozgashoz. pozitivum: az OLED fekete, 1 kabel van, see-through funkio, szoba scanneles, ... ezek eleg high-tech dolgok.

na ennyi egyelöre. :puszis:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71914 2023.02.24. 11:40

DanielT írta:Nem véletlen írtam a nevét csífteknek. Már akkor rohadtul cringe volt nekem amit te is írsz, hogy úgy tekintettek rá itthon (főleg azok akiknek volt), mint valami státusszimbólumra. Amikor tápot kerestem az egyik fő szempont volt, hogy ne ez a márka legyen. :)
Iróniának tűnt, de abban a topikban azt szokták komolyan írni, a mindent komolyan vevő olvasótömegekről nem is beszélve :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71915 2023.02.24. 12:02

Botond írta:És pont erre mondtam, hogy monarchia idején aranykoronában mi volt, az elég irreleváns.
Árat azt jövedelmekhez lehet hasonlítani, annak van értelme, pl bigmac index. Önmagában vizsgálva, hogy Brüsszelben duplája a fizu és az milyen jó, és figyelmen kívül hagyva, hogy a megélhetési költségek meg 2,5x akkorák (hasraütéses számok, nem ez a konkrét mondanivaló lényege, hogy tényleg tű pontosan annyi e), az teljesen értelmezhetetlen.
Ilyenkor igenis számít vagy az inflációs pálya, vagy még inkább a bérek alakulása, és az pl közös erővel csak összejött, hogy a ps3 az indult 2,5 havi minimálbérről, és mire hozzád elért akkor már 0,6 havi volt csak, ezzel szemben a mostani gen indult 1,1 havi minimalbérről és eddig csak 1 egész havira sikerült lecsökkennie, de azért ne zárjuk ki, hogy a hatodik évre ez 0,6 havi alá csökken.
Ha addigra megint millpengő lesz és a 0,6 havi minimálbér az 200zilliárd lesz nominálisan kifejezve akkor se fogsz tudni megdumálni, hogy drágul.
Ugyanúgy olcsósodik a ps5 és az xsx is, ahogy a Nintendo is lement 1 havi minimál bér feletti árról 0,7 havira.
Egy vkinek drágulnak ezek, a munkanélkülieknek, de nekik szerintem nem ez az elsődleges probléma, hogy nominálisan nem feleződik az ár, mert nulla forintból a 70-120ezer is sok.
És ha nem jó viszonyítási alap a minimálbér, akkor ugyanez igaz az átlag és medián bérrel is.

Sose volt még ilyen olcsó konzol hw-t venni, ez vitathatatlanul megadható pont Deepnek és Daninak is, de még Tasmannak is, ami igaz, azt ne tagadjuk meg tőlük.
Már ötször leírtam, hogy PC-n volt olyan, hogy 10 évig nem volt nominálisan sem emelkedés (függött tőle mit vettél, de a középkategória burzsujdologból megfizethető lett, ez most visszaállt). Lehet direkt másra reagálnod, csak nincs értelme. Nem mondom, hogy a minimálbér semmilyen szinten nem jó viszonyítási alap, de nem mindegy, hogy hányan vannak minimálbéren, mennyire valós az, kell-e utána még szja-t fizetni, mennyi az áfa stb. Van még egy csomó torzulás benne.

És ugye az egy alapvető probléma, hogy hiába emelik a minimálbért és a fizetéseket, ha közben az infláció elszállt, és megterhelőbb minimálbérből kifizetni a konzolt. Érted, a konzol nominálisan drágább, mint volt, ezen sokat segít, hogy lett a fizetés, csak közben az ételárak elszálltak, ha meg tankolnod is kell, és a rezsid is megugrott, akkor cseszheted, hogy a béredhez képest olcsóbb a konzol vagy a PC. Erről nem a Sony vagy az MS tehet, de ez azért nem csak a munkanélkülieket érinti. Lassan már rohadt olcsó a kenyérhez képest a PS5, de van, aki ennek ellenére inkább enni ad a gyerekének, nem HZD-vel kínozza meg az éhhalál előtt :idiota:

Ezért mondom, hogy bonyolultabb dolog ez. És ez persze Magyaroszág, de alapvetően nem is a világról volt szó, és drágulás van máshol is, csak mi ebben is jobbak vagyunk. És ahogy írtam, Amerikában inflációval nézve drágább lett a PS5 a PS4-nél (bérekkel nem néztem). Nálunk - a te viszonyításodat nézve - a minimálbérhez és a garantált bérminimumhoz képest nézve is jobban jött volna ki valamivel, de ugye csak hosszú ideje sorban állók kapták annyiért, az üzletek scalperára is rosszabb volt. A kisebb érdeklődés miatt az alzás XSX egy-két hetes várakozás mellett elérhető volt listaáron (bár nem mindig), az XSS meg nagyon is.

Ehhez a történethez a minimálbérhez való viszonyítás kihozhat egy hányadost, de szerintem az elég kevés a megfejtéshez.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71916 2023.02.24. 12:08

SlickAdam írta:sziasztok!
Jó újra itt látni, üdvözlet a fedélzeten, ha nem is lesz napi szintű jelenlét.

A Dead Space nem stutterelt? Másoktól úgy hallottam, hogy a végére eléggé fos lett technikailag.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #71917 2023.02.24. 12:23

Zóanagyvarázsló írta:Jó újra itt látni, üdvözlet a fedélzeten, ha nem is lesz napi szintű jelenlét.

A Dead Space nem stutterelt? Másoktól úgy hallottam, hogy a végére eléggé fos lett technikailag.


de, sajnos volt pici stutter. DF videoban is volt rola szo, hogy ajtokon athaladva (nem minden ajton nyilvan, csak uj szakaszba lepve) stutterel. de random nem csinalja.
hozzaazoktam vegulis, ill. tan utolso peccs utan kicsit jobb lett. de volt akorul egy RAM upgrade is. talaltam ugyanannyi penzert akcioban egy jobb kit-et (5200 C40 —> 5600 C28), valszeg inkabb ettol lett jobb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71918 2023.02.24. 12:31

SlickAdam írta:de, sajnos volt pici stutter. DF videoban is volt rola szo, hogy ajtokon athaladva (nem minden ajton nyilvan, csak uj szakaszba lepve) stutterel. de random nem csinalja.
hozzaazoktam vegulis, ill. tan utolso peccs utan kicsit jobb lett. de volt akorul egy RAM upgrade is. talaltam ugyanannyi penzert akcioban egy jobb kit-et (5200 C40 —> 5600 C28), valszeg inkabb ettol lett jobb.
Én ennél nagyobb sirámmal találkoztam, de akkor biztos a Chrome miatt volt :fogmosas:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #71919 2023.02.24. 12:35

Zóanagyvarázsló írta:Én ennél nagyobb sirámmal találkoztam, de akkor biztos a Chrome miatt volt :fogmosas:


siman lehet, hogy proci bottleneck miatt stutterel jobban nehany videoban. ez a ryzen 7700 nem rossz proci es csak 65W TDP, megis folyamatosan 75-80 fokon jart a Noctua-val a hatan.:D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #71920 2023.02.24. 12:35

SlickAdam írta:siman lehet, hogy proci bottleneck miatt stutterel jobban nehany videoban. ez a ryzen 7700 nem rossz proci es csak 65W TDP (gyakrolatban 90W korul jart), megis folyamatosan 75-80 fokon jart a Noctua-val a hatan.:D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71921 2023.02.24. 12:37

A minimálbéres témához annyit, hogy a 2014-es alsó-középkategóriás PC-m ára kb. úgy aránylott hozzá, ahogy most tudnék hasonlót, sőt inkább jobbat építeni. Az 1998-as gyenge vasam viszont többszörösen drágább volt így nézve, diákként. (Persze akkor a minimálbér messzebb volt az átlagtól és vélhetően a mediántól is.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #71922 2023.02.24. 12:37

SlickAdam írta:sziasztok!

jo reg jartam errefele. vagyis jo reg küldtem hozzaszolast, passzivan jelen vagyok mar jopar hete ujra, olvasgatom a topikot.

ugy latom van ami nem valtozik: biztos vagyok benne, hogy par eve, amikor leleptem, Moby epp quittingelte a gaming temat (na meg mar par evvel azelött megrajzoltam a "moby-görbet" :D), es ugyanez fogadott amikor ujra bejelentkeztem. annyi, hogy neha-neha kell neki 1-2 het piheno, aztan megujult erövel raveti magat a jatekokra ujra :D hehe, good ol' moby (L)

de van valtozas is: jol latom, hogy most ujra a konzol a menö? bar "ajto-tamaszto"-t is olvasok neha.:)

összefoglalom röviden nalam hogy allnak a dolgok gaming teren:

- par evig nem jatszottam semennyit, regi (total nonszensz) kollekcioimat (ps3,x360,wii(u),3ds, ...) eladtam komplett a picsaba es igazabol jol megvoltam jatekok nelkul

- ps5 launch annyira erdekelt, hogy rakerestem, hogy nez ki a gep --> undorito imo, soha nem fogom megerteni ezeket a futurisztikus formakat meg rgb-ket pc-kben is, mar kis pöcsös koromban is full giccsparade volt... videojatek = childish design? XSX a legjobb masina ilyen szempontbol, minimalista, kicsi, csendes. perfekt.

- tavaly vegul valami elkattant bennem es elkezdtem erdeklödni ujra. vettem vegul egy PS5-öt, de durvan csalodtam. oke, a gyakori 60 fps target meg jobb toltesi idök dicseretesek, de latvany teren kb NULLA "next-gen" erzest nyujtott. lehet a nagyobb kihagyas miatt? lehetseges, mert a legszebb grafika is nevetsegesnek hatott hirtelen, gondolok itt a karakterekre, jo lenne, ha rafekudnenek a realisztikus arcokra es testekre (tisztelet a kiveteleknek) a ray-trace reflections helyett...

- rovid uton el is adtam a PS5-öt, aztan kesöbb vettem egyet ujra :D GT7 miatt (meg elvileg Elden Ring, de abba meg mindig nem kezdtem bele) elsösorban es azzal egesz jol elszorakozgatok. nemreg megvettem a Callisto-t is, hogy majd milyen jo "Dead Space" lesz. nos, vegigjatszottam ugyan, de jo nagy fos volt a latvanyt leszamitva minden teren. gondoltam a Dead Space Remake lesz gagyi... hat jo nagyot tevedtem (lasd lejjebb)

- vettem egy OLED Switch-et is, azon Animal Crossing-ot jatszom, a megszokott casual relaxing non-game, szeressem. az OLED gep maga aranyos. uj Zelda-t varom ra (bar az utolso video alapjan nem hiszem, hogy lesz benne nagyobb ujitas...), meg jovo heten a Metroid Prime Remake-et

- eeeees ha mar ugyis a konzol itt a menö (egyetertek amugy, hogy ar-ertek aranyban legjobb ma konzolt venni), most lehet kinevettetem magam az uj felpimpelt pc-mmel :D regi masinam mar 4 eve lett frissitve (leginkabb video editing-re hasznaltam...), ugyhogy gondoltam turok rajta, mert... csak. leginkabb dopamin es geeky felindulasbol, de jo esellyel elado sorba kerul a PS5 miatta. frissites annyit tesz, hogy kabe a proci hütö meg az nvme ssd lett (2. ssd-nek) atemelve a regi gepböl:
Ryzen 7700 (non-X), 32GB DDR5, RTX 4070 Ti, nagyobb nvme ssd, draga Be Quiet tap :D, ... egy aranyos Jonsbo D30 hazikoba. jo erzes, ha egy uj jatek gyakrolatilag (DLSS Quality aktiv) 4K-ban elmegy maxon, gpu under-volt-olva 50-55 fokon laza 20-30% tartalekkal. uj Dead Space-t ezen toltam le, iszonyat jo volt. na EZ a jatek vegre "next gen" latvanyra. OLED tv-n a feketek... mmm. jok voltak a kis gameplay es sztori valtoztatasok is benne. le a kalappal.

- tegnap jött egy Playstation VR 2 is: elso VR elmenyem es kicsit ertetlenul allok elötte. Digital Foundry teljesen elhulyult, le van fizetve, vagy a regi VR sisakok olyan fosok, hogy azok mellett ez "fantastic" jelzöket erdemel meg hype-ot mindenhonnan? elöszöris: ugy tunik nalam a VR DURVA motion sickness-t idez elö, kabe 3 masodperc utan riadot fujt az agyam, miutan elkezdtem tolni a kart elöre a Resi Village demoban (GT7-et el se merem inditani :D). DE! nem ez a kritikam. csak megjegyeztem. en arra szamitotta, hogy egy szep eles teljes latoteret kitolto latvany fog fogadni, de ugy tunik ettöl meg eleg messze vagyunk. a DF-es srac meg azt is mondta, hogy gyakorlatilag egy nagy OLED tv-t is kapunk ugy mellesleg, 2D-ben jatszani. hat ummmmm... nem egeszen. elöszöris a 110 fokos latoter eleg gagyi, bar biztos hozza lehet szokni idövel. a regi sisakokban milyen volt, csövön kifele leses? :D kep NEM eles (Igen, jol belöttem...), kozepen igen, mashol mar kevesbe. nyilvan ehhez is hozza lehet szokni, de nem erre szamitottam. de ami a legdurvabb az a "koszos" kep. rakerestem es sokan panaszkodnak ra, ha minden igaz az ugy nevezett "mura" effektröl van szo. az OLED kijelzo sajatossaga ugye, hogy a szurkenek koszos hatasa tud lenni, ha lattatok Switch OLED-et peldaul, azon is latszik. de lehet siman a felbontas is rajatszik, nem ismerem a terminologiat, de olyan az egesz (nem csak sötet reszeken), mint ha egy grainy / velvety filteren keresztul neznek, vagy meg a szarabb fajta anti reflection coating-ot tudnam meg ehhez hasonlitani monitorokon (csak fullba in yo face). iszonyat illuzio rombolo... na meg a Resi demo total recefice... uuuugyhogy valszeg holnap visszakuldom a picsaba. tech csalodas nelkul talan meg nekiulnek parszor, hatha hozza szokna az agyam a fura mozgashoz. pozitivum: az OLED fekete, 1 kabel van, see-through funkio, szoba scanneles, ... ezek eleg high-tech dolgok.

na ennyi egyelöre. :puszis:
:integet2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71923 2023.02.24. 12:38

Zóanagyvarázsló írta:Én ennél nagyobb sirámmal találkoztam, de akkor biztos a Chrome miatt volt :fogmosas:
Nálam sem stutterelt említésre méltóan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71924 2023.02.24. 12:57

Én nagyon röhögök ezen, hogy micsoda pofáraesések vannak netszerte ettől a PSVR2-től :D Láthatóan olyanoknak adták el főleg, akiknek eddig kimaradt, és mindenki azt gondolta (meg a DF is megondta! onnan pedig csak okos dolog jön!), hogy majd EZ lesz a VR megváltás :D
(akik megvették az elsőt, és szájbaszarta őket a sony vele, azok óvatosabbak, persze ott is vannak fanbojok, akik szerint ez a világmegváltás)
Pár hónap, és az apróhirdetésekben fog kikötni a java.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #71925 2023.02.24. 12:59

Moby írta:Én nagyon röhögök ezen, hogy micsoda pofáraesések vannak netszerte ettől a PSVR2-től :D Láthatóan olyanoknak adták el főleg, akiknek eddig kimaradt, és mindenki azt gondolta (meg a DF is megondta! onnan pedig csak okos dolog jön!), hogy majd EZ lesz a VR megváltás :D
(akik megvették az elsőt, és szájbaszarta őket a sony vele, azok óvatosabbak, persze ott is vannak fanbojok, akik szerint ez a világmegváltás)
Pár hónap, és az apróhirdetésekben fog kikötni a java.


jep. az hogy tele van a net bullshit review-kkal legyen szo barmirol, az egy dolog. de hogy a DF is ilyen szinten bullshit-et tol…
direkt jott sony-tol, vissza kell kuldeni es kesz. 30 nap return policy-juk van
Avatar
Botond

Hozzászólás #71926 2023.02.24. 13:01

Zóanagyvarázsló írta:Már ötször leírtam, hogy PC-n volt olyan, hogy 10 évig nem volt nominálisan sem emelkedés (függött tőle mit vettél, de a középkategória burzsujdologból megfizethető lett, ez most visszaállt). Lehet direkt másra reagálnod, csak nincs értelme. Nem mondom, hogy a minimálbér semmilyen szinten nem jó viszonyítási alap, de nem mindegy, hogy hányan vannak minimálbéren, mennyire valós az, kell-e utána még szja-t fizetni, mennyi az áfa stb. Van még egy csomó torzulás benne.

És ugye az egy alapvető probléma, hogy hiába emelik a minimálbért és a fizetéseket, ha közben az infláció elszállt, és megterhelőbb minimálbérből kifizetni a konzolt. Érted, a konzol nominálisan drágább, mint volt, ezen sokat segít, hogy lett a fizetés, csak közben az ételárak elszálltak, ha meg tankolnod is kell, és a rezsid is megugrott, akkor cseszheted, hogy a béredhez képest olcsóbb a konzol vagy a PC. Erről nem a Sony vagy az MS tehet, de ez azért nem csak a munkanélkülieket érinti. Lassan már rohadt olcsó a kenyérhez képest a PS5, de van, aki ennek ellenére inkább enni ad a gyerekének, nem HZD-vel kínozza meg az éhhalál előtt :idiota:

Ezért mondom, hogy bonyolultabb dolog ez. És ez persze Magyaroszág, de alapvetően nem is a világról volt szó, és drágulás van máshol is, csak mi ebben is jobbak vagyunk. És ahogy írtam, Amerikában inflációval nézve drágább lett a PS5 a PS4-nél (bérekkel nem néztem). Nálunk - a te viszonyításodat nézve - a minimálbérhez és a garantált bérminimumhoz képest nézve is jobban jött volna ki valamivel, de ugye csak hosszú ideje sorban állók kapták annyiért, az üzletek scalperára is rosszabb volt. A kisebb érdeklődés miatt az alzás XSX egy-két hetes várakozás mellett elérhető volt listaáron (bár nem mindig), az XSS meg nagyon is.

Ehhez a történethez a minimálbérhez való viszonyítás kihozhat egy hányadost, de szerintem az elég kevés a megfejtéshez.
Mivel nincsenek tömeges éhséglázadások, ezért vélhetően a minimálbér pont arra elég, amire elég volt mindig is.
Ez nem a ps5 vagy a ps3, nyilván, de mégis jobban leképezi, hogy mi a sok vagy mi a kevés, mint az, hogy 46ban 200trillio volt egy kiló kenyér most meg csak 400, ergo mennyivel kibaszottul olcsóbb lett az élet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71927 2023.02.24. 13:02

SlickAdam írta:jep. az hogy tele van a net bullshit review-kkal legyen szo barmirol, az egy dolog. de hogy a DF is ilyen szinten bullshit-et tol…
direkt jott sony-tol, vissza kell kuldeni es kesz. 30 nap return policy-juk van
Most még mindent is meg lehet magyarázni, de amikor majd kiderül, hogy nem jön erre semmi, ahogy nem jött az elsőre sem semmi (érthető, ki fog csinálni 1-2 milliós userbasnek nagyjátékot), és a szekrény mélyén rohad hónapokig, akkor fogják eladni a legtöbben. PC-n sem viszik, pedig ott aztán minden szar játszható vele, az is, ami nem is VR-re készült (Hogwartsot megnézném VR-ben).
Avatar
Moby

Hozzászólás #71928 2023.02.24. 16:05

Ebben a Wo Long demóban ezt a boss fightot nem tudom hogy gondolták, de nagyon jó, hogy kiadták, mert így a véglegest már nem kell elindítani sem. :falbav:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71929 2023.02.24. 17:20

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71930 2023.02.24. 19:51

SlickAdam írta:sziasztok!

jo reg jartam errefele.
Csöcsike!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71931 2023.02.24. 19:55

Moby írta:Pár hónap, és az apróhirdetésekben fog kikötni a java.
Szerintem ez lehetetlen, hiszen a VR már évek óta bizonyítja, hogy mekkora igény van rá és mennyire kompatibilis a koncepció élettanilag és az élethelyzetek többségével. Siker siker hátán, ez csak egy újab siker az előző hátára, így megy ez. :eljen:

Tessék, gyorsabban jegelik őket mint a kificamodott bokát!

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #71932 2023.02.24. 21:08

Szupcsi egyedi kontroller fancy particle effekttel a belsejében! Kéne?
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #71933 2023.02.24. 23:00

Lepörgött a RainbowSix Vegas2. Coopban, xsx-en, Artyval az x360 verzió.
Röviden, a grafika nem jól öregedett, de még éppen elviselhető, cserébe a coop játékmenet elég jól elkapott, tényleg van lehetőség taktikázva támogatni egymást, a pálya felépítés is támogatja ezt.
Az npc csapattagok hasznosak, de érthetetlen hova lett a 4 fős coop, ha úgyis jön fixen két npc segítő, miért mentek le két főre a coopnál, amikor az előző rész engedett négy főt.
Egynekjóvoltpertíz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71934 2023.02.26. 00:16

Botond írta:Mivel nincsenek tömeges éhséglázadások, ezért vélhetően a minimálbér pont arra elég, amire elég volt mindig is.
Ez nem a ps5 vagy a ps3, nyilván, de mégis jobban leképezi, hogy mi a sok vagy mi a kevés, mint az, hogy 46ban 200trillio volt egy kiló kenyér most meg csak 400, ergo mennyivel kibaszottul olcsóbb lett az élet.
Szórakozol velem, hiszen te dobtad be a minimálbért, és nem azért, mert a minimálbéresek veszik a konzolokat a TÍÁJ mellé, hanem mert abból indultál ki a medián irányába is a (a KSH egyébként nem annak, hanem az átlagbérnek a 40%-ára teszi). A baj az, hogy akkora az infláció, hogy keveseknek emelkedik úgy a bére, hogy ne csökkenjenek a havonta a fizetésből félretehető összeg, és a meglévő megtakarítások is égnek. Így egyszerre tűnik olcsóbbnak (minden más még jobban drágul) és drágábbnak (nehezebben férnek bele ekkora nagyságrendű kiadások) az efféle "luxusportékák". Az érzet nyilván szubjektív, de az, hogy nadrágszíjat kell húzni ahhoz, hogy reálértéken/fizetéshet viszonyítva ugyanannyit lehessen félretenni a hó végén, már kevésbé. Nem azt mondom, hogy bárkinek szociális konzolt kellene osztogatni, csak azt, hogy nagyon nehéz objektíven megfogni a drágaságot, és pláne egy mutató alapján. A szubjektív szempontok meg számítanak, mert izé, szóval lásd választások, érzelmek, az egész életünk. És igen, ezt is szokás empirikusan mérni.

De pont azért is közelítettem a kérdést, mert a nagyon drága a PC, leáldozott, bezzeg a konzol rohadt olcsó is egy szubjektív érzet. Éppúgy kihathat rá a fanboyság, mint az, ha a hardverárak nominálisan lélektani határ fölé kúsznak, na meg persze az is, ha az élet császárai is érzik, hogy már nem teszi félre magát a pénz. Magát mindenki ki tudja elemezni - vagy nem -, most másokat a monitor mögül nem fogok, ezért is írok személyes példákat - meg mert azok árára (objektív) és az akkori érzeteimre (szubjektív) emlékszem, az utóbbira nyilván jobban rárakódik a jelen. Annyit azért hozzátennék, hogy a bányászárak a jelek szerint nagyon beakadtak (plusz a csúcskategória, de az mindig is elszállt volt), hiába más most már a helyzet.

És mondok még valamit, ami messze objektívebb az egész minimálbéres kiindulásnál, hiszen az egész kérdéskör a PC-vel való relációról szólt: 2014-ben 2 PS4 áráért vettem alsó-középkategóriás gépet (750 TÍÁJ-jal és a két év múlva lecserélt, alapból gyenge 4590-nel - DT azt írta akkor rá: tök jó, elég lesz a generáció végéig), a mostani vasamhoz hasonló meg 2 PS5 árából össze tudnám rakni (PCX-es gépösszerakóban összedobáltam - DT most, de nem a konkrét konfigra, hanem általában: halott platform, marha drága). Ebben annyi a csalás, hogy a bányászárak és a chiphiány miatt (ezek miatt is sok minden borult, ami a számítást segítené) egy évvel launch után most ez valószínűleg nem ment volna (és akkor nem is néztem az árakat, mint most), ráadásul a PS5 drágult, szemben a PS4-gyel. Viszont a mostani vasam erőben biztatóbban áll a currentgenhez képest, és minőségibb alkatrészekből is áll. A lényeg: nálam a PC-konzol-arány PONT UGYANÚGY áll*. (És ezért érdekes, hogy egyelőre nem látszik a kanyarban árcsökkenés, a PC is maradhat ezen az árszinten az arány tartásához.) Sokkal inkább kérdéses, hogy a stutterhegyek és az igénytelen portok mit hoznak a jövőben, áldás, hogy a VRR és a DLSS ad fegyvert a trükközésre, illetve hogy már magasabb felbontási szintről indulunk (értsd: az 1080p több okból is bőven vállalhatóbb kompromisszum 4K-s kijelzőn, mint a 720p 1080p-sen volt).

Azt pedig szintén nem mellékes nosztalgiázásnak tartom, hogy ha régen nominálisan is csökkenni vagy stagnálni tudtak az árak, akkor az a lélektani vonatkozása mellett nyilván reálértéken vagy minimálbérhez vagy megtakarításokhoz nézve még kedvezőbb folyamatot vetített előre. Az említett PC-s 10 évem mellett (150k-ból mindig kijött a nagyjából hasonló tudású vasam, nyilván nem az elszállós időkben vásároltam. Akkor is 150k, amikor aaby várta a 60k-s Xbox 360-at.) A PS3 majdnem a minimálbér háromszorosa volt (esett is az ára nominálisan), a PS4 pedig másfélszerese sem (ennek is csökkent idővel nominálisan). A PS5-é meg nagyjából, mint a PS4-é (és eddig csak nőtt nominálisan azóta, lemaradtam arról is, hogy a "szakértők" áresést várnának).

*Az említett csalás pillanatképe ezen kozmetikáz, szerintem sem ennyire jó a helyzet, a "teljes objektivitás" ennél sokkal több adatot és számítást igényelne. Természetesen egyéb szempontokat is be lehetne hozni. Az viszont szerintem látszik, hogy nagyon eltúlzott az a kép, hogy sosem látott különbségről van szó. Valójában a következő egy két év portjai és új hardverei megismerése után leszünk okosabbak, én remélem, hogy mindegyik platform élhető marad.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71935 2023.02.26. 00:18

Moby írta:Szupcsi egyedi kontroller fancy particle effekttel a belsejében! Kéne?
Ha nem lenne a Nintendo-felirat rajta, Dani már vinné is! Szerintem várjuk meg, míg a kontrollerszúk leeszik róla :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71936 2023.02.26. 14:24

Pörög a The Quarry credits.


Ezt a stúdiót valószínűleg örökre kísérteni fogja az Until Dawn szelleme. Gyakorlatilag megcsinálták mégegyszer ugyanazt, mindenben fejlesztve rajta, csak sajnos visszafelé.

A Men of Medan sorozat egyetlen részét sem játszottam, mert a videókon már iszonyatosan gagyinak tűnt és a Quarry alapján nem veszítettem semmit.

A Medan elmaradt sikere után annyira nem volt ötletük, hogy tényleg ugyanazt csinálták mint az Until, de mármár komikus szinten. A szereplőgárda összetétele, a helyszín, az alap konflikus, mind-mind annyira egyezik, mintha a Microsoft kérte volna, hogy lopják el a csodás Sony égisze alatt készült előd ötleteit.

Két buzit szerencsére sikerült beletenni, amiből az egyik ráadásul néger.

Az egésznek teszkógazdaságos ganépassz fílingje van, kevesebb helyszín, azok kevés kivétellel nem érdekesek, a döntések sokkal kisebb súlyúak, a végéig szinte nem is lehet pl kinyírni senkit.

Spoiler nélkül nem is írok többet.

Aki adna neki esélyt, az készüljön rá, hogy a játék első fele iszonyatos unalmas putridék, a második felének vannak értékelhető részei, de az se végig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71937 2023.02.26. 14:38

DanielT írta:A Men of Medan sorozat egyetlen részét sem játszottam, mert a videókon már iszonyatosan gagyinak tűnt és a Quarry alapján nem veszítettem semmit.
Tényleg az (mármint a Men of Medan, ami az első rész, a sorozat a The Dark Pictures Anthology névre hallgat), couch co-opban el lehetet vele baromkodni, de amúgy nehezen értékelhető. Ezért is értem meg, hogy az As Dusk Fallnak díjat adtak, nem egy csoda, játékmenet az állóképek miatt még annyira sincs, de ezerszer jobb. Viszont sikerült a fél brigádot meghalasztani, bár messzebb a végétől csak az egyiküket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71938 2023.02.26. 16:12

DanielT írta:Pörög a The Quarry credits.


Ezt a stúdiót valószínűleg örökre kísérteni fogja az Until Dawn szelleme. Gyakorlatilag megcsinálták mégegyszer ugyanazt, mindenben fejlesztve rajta, csak sajnos visszafelé.

A Men of Medan sorozat egyetlen részét sem játszottam, mert a videókon már iszonyatosan gagyinak tűnt és a Quarry alapján nem veszítettem semmit.

A Medan elmaradt sikere után annyira nem volt ötletük, hogy tényleg ugyanazt csinálták mint az Until, de mármár komikus szinten. A szereplőgárda összetétele, a helyszín, az alap konflikus, mind-mind annyira egyezik, mintha a Microsoft kérte volna, hogy lopják el a csodás Sony égisze alatt készült előd ötleteit.

Két buzit szerencsére sikerült beletenni, amiből az egyik ráadásul néger.

Az egésznek teszkógazdaságos ganépassz fílingje van, kevesebb helyszín, azok kevés kivétellel nem érdekesek, a döntések sokkal kisebb súlyúak, a végéig szinte nem is lehet pl kinyírni senkit.

Spoiler nélkül nem is írok többet.

Aki adna neki esélyt, az készüljön rá, hogy a játék első fele iszonyatos unalmas putridék, a második felének vannak értékelhető részei, de az se végig.
Köszi, de valahogy sosem volt tervben, hogy sorra kerül. Pláne, miután én még próbáltam is a Medant, és ebben nem is játszik szerepet, hogy mennyire szar. Egyszerűen ezek a zsenik nem tudnak semmit kezdeni a FOGAKKAL. Annyira kibaszottul zavaró az összes játékuk a FOGAK miatt, hogy én többet a közelébe nem megyek egyiknek sem.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #71939 2023.02.26. 16:21

Szia Moby,

Mi volt a baj a Wo Long-al? Mert itt nézegetem, h behúznám, de mintha valami nem jött át?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71940 2023.02.26. 17:02

Annyit még kiegészítésnek, hogy megnéztem: mégis RENGETEG halál lehetőség van. Mindössze az a baj, hogy a QTE/játékmenet olyan iszonyatosan egyszerű, hogy tényleg le kell tenni a kontrollert ahhoz, hogy ezek megtörténjenek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71941 2023.02.26. 17:42

Kandurex írta:Szia Moby,

Mi volt a baj a Wo Long-al? Mert itt nézegetem, h behúznám, de mintha valami nem jött át?
Meghbasztak análisan az első bossal. Olyan szivenbaszott gecinehéz, hogy hörögtem mire lement. Elátkoztam mindenkit. Aztán még két további boss van a demoban, azok meg lementek elsőre. Olyan, mintha direkt szopatni akarnák a népet az első bossal. Mindegy, természetesen nyomni fogom, főleg úgy, hogy a demo progresszt átvihetem a teljesbe, mégegyszer nem kell szopjak vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71942 2023.02.26. 17:47

Mondjuk a szívem csücske sosem lesz, mert totál sekiro koppintás, de ilyen nioh-ba oltva, aminek a világát meg a stílusát nagyon szerettem. Amiatt muszáj lesz nyomni, de a gameplayt nem szerettem meg a demoban. Ez a deflectes bohóckodás nem nekem való.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71943 2023.02.26. 18:20

Moby írta:Mondjuk a szívem csücske sosem lesz, mert totál sekiro koppintás, de ilyen nioh-ba oltva, aminek a világát meg a stílusát nagyon szerettem. Amiatt muszáj lesz nyomni, de a gameplayt nem szerettem meg a demoban. Ez a deflectes bohóckodás nem nekem való.
Úgy rémlik, hogy Nioh-1-nek is többször neki kellett futnod, meg utána a 2-t is szidtad.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #71944 2023.02.26. 18:27

Moby írta:Mondjuk a szívem csücske sosem lesz, mert totál sekiro koppintás, de ilyen nioh-ba oltva, aminek a világát meg a stílusát nagyon szerettem. Amiatt muszáj lesz nyomni, de a gameplayt nem szerettem meg a demoban. Ez a deflectes bohóckodás nem nekem való.
zsír, nekem meg pont a sekiro -ra hajazás jön be, az meg jó, ha nehéz :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71945 2023.02.26. 18:45

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2023.02.26. 18:45-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #71946 2023.02.26. 18:45

Moby írta:Én nem tudom mennyiért veszed az oledet, de én most ebben a szent pillanartban 311-ért jutnék hozzá egy 7900XT-hez (refhűtéses). Nincs most kedvem a vizezéssel szopni, meg minden el van nálam most ásva, festenek, de ha rászánom magam, szerintem egy százas plusszal beleülök a 6900XT-ről.
Maga a borzalom. A kénköves pokol! :banplz:

/de ha tudsz hozni 156-ért(nettóban) oledet, mostazonnal jöhet vagy 10!
kár, h oledet nem tudsz nagyker nettóér ;)
amúgy szépen leesett a 7900, nem gondoltam volna... (persze a 311 is készvicc, de nem akkora, mint az induló 500+ ...vagy volt az több is?)

és oké, könnyű neked, 6900-ról.......

Zóanagyvarázsló írta:Mindig voltak elmebeteg árú VGA-k, aki spórolni akar, az meg sosem a csúcsot veszi. Például én mindig (alsó-)középkategóriából éltem. Arra pedig emlékeztetlek, hogy engem még arról győzködtél, az 55" bélyeg, nagyobb és drágább OLED-et kell venni.
konzol mellé a 7900 a minimum, hiszen azért fizetsz, hogy JOBBAT kapj, nemdebár? ;) az említett alsó-közép(-se) 6700xt tökéletesen értelmetlen a konzol mellett. tanusítom :P
és igen, az 55 tévének nulla, monitornak azért okés, de ha elfért volna a 65, akkor lehet azt veszem...

Botond írta:Szerencsére nem érintett sose, de gugli alapján 2006ban 62k volt, kb egy ps3 ára, tavaly 200 volt, kb egy PS5 ára. Nyilván ki lehet mutatni 5-10% eltéréseket, de na, semmi említésre méltó, de cserébe a minimálbér a Medián bér 40%a körül volt végig, 1-2% szórással.
Szóval a “drágább” és “olcsóbb” szubjektív megéléseket ez nem támasztja alá szerintem nagy átlagban.
2010 novemberében (gt5 megjelenés) vettem a 120gigás slimem, 70k volt... 73500ft-os minimálbér mellett :) tehát a ps3 harmadik évére minimum elfeleződött az ára.... mostmeg... emelkedett. szerencsére itt a pécé, így van más, aminek az árán szörnyülödhetünk :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71947 2023.02.26. 18:51

arty írta:konzol mellé a 7900 a minimum, hiszen azért fizetsz, hogy JOBBAT kapj, nemdebár? ;) az említett alsó-közép(-se) 6700xt tökéletesen értelmetlen a konzol mellett. tanusítom :P
és igen, az 55 tévének nulla, monitornak azért okés, de ha elfért volna a 65, akkor lehet azt veszem...
Én azért fizetek, hogy játsszam, nem vagyok szilikongyerek. Konkrétan az XSX után vettem egy 3060-at van, és eddig hozta is az XSX szintjét. A generáció végéig nem fogja (mondjuk, ha megint lesz félgenváltás, akkor kezdő konzolok is a kellő szint alá kerülnek), de a 2014-es 750 TÍÁJ-omhoz képest nyilván izmosabb választás.

Az előző PC-hez képest szeretek ugrani, az az 1060-hoz képest sikerült is. Jó lenne persze jobb, de annyit MINDIG sajnáltam rá. Ha jobbak lesznek esetleg az árak, akkor majd beleugrom egy erősebbe, addig nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71948 2023.02.26. 19:09

Kandurex írta:zsír, nekem meg pont a sekiro -ra hajazás jön be, az meg jó, ha nehéz :)
De mér nem próbálod ki a demót? Van ps5-re, pc-re (kétfajta is), mindenre van. És a demo progresst továbbviszed majd a teljesbe!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2023.02.26. 19:13-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71949 2023.02.26. 19:13

arty írta:konzol mellé a 7900 a minimum, hiszen azért fizetsz, hogy JOBBAT kapj, nemdebár? ;) az említett alsó-közép(-se) 6700xt tökéletesen értelmetlen a konzol mellett. tanusítom :P
Az új játékoknál ez simán igaz. Tehát az újgen érkezése utániakra. Az attól régebbiekre meg rohadtul nem, és ezt te is pontosan tudod.
Avatar
arty

Hozzászólás #71950 2023.02.26. 19:16

SlickAdam írta:jep. az hogy tele van a net bullshit review-kkal legyen szo barmirol, az egy dolog. de hogy a DF is ilyen szinten bullshit-et tol…
direkt jott sony-tol, vissza kell kuldeni es kesz. 30 nap return policy-juk van
1.) üdv bekk!

2.) annyi lehet a DF titka, hogy nem elfáradt vén morgó faszok készítik a tartalmat vén elfáradt morgó faszoknak :D biztos vagyok benne, hogy John tényleg elalélt a sisakban, ahogy én is tennék... (kihagytam majdnem fél évet a PSVR1-el és basszus, ez is egy csoda* a 2D tévé után... csak nekem való tartalom nincs elég :/ )
plusz nyilván, ha nem a hányinger kerülgetett volna és beránt AZ IMMERZIÓ, neked is eltörpült volna "minden" tech hiányosság, delegalábbis nem küldenéd vissza, mert várnád, hátha X kedvencedhez lesz VR mod....
és persze, a korábbi headsetek moslékosak - a psvr1 közismerten, de egy quest2 is szenved sokmindentől (nemtudom pécén van-e
GT7-et sajnálhatod, hogy nem hajtottad meg vele, ott agyilag is ülsz és komfortosabb, mint egy mozgós Resi (és a mura is kevésbé gond, ha nem éjszaka környéki versenyeket nyomsz állandóan ;) )

*nem, nem képminőségben
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71951 2023.02.26. 19:21

Volt valami köze hozzá a Microsoftnak? Ilyen mélységekbe segítség nékül azért nem szoktak merülni Ubiék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71952 2023.02.26. 19:22

arty írta:1.) üdv bekk!

2.) annyi lehet a DF titka, hogy nem elfáradt vén morgó faszok készítik a tartalmat vén elfáradt morgó faszoknak :D biztos vagyok benne, hogy John tényleg elalélt a sisakban, ahogy én is tennék... (kihagytam majdnem fél évet a PSVR1-el és basszus, ez is egy csoda* a 2D tévé után... csak nekem való tartalom nincs elég :/ )
plusz nyilván, ha nem a hányinger kerülgetett volna és beránt AZ IMMERZIÓ, neked is eltörpült volna "minden" tech hiányosság, delegalábbis nem küldenéd vissza, mert várnád, hátha X kedvencedhez lesz VR mod....
és persze, a korábbi headsetek moslékosak - a psvr1 közismerten, de egy quest2 is szenved sokmindentől (nemtudom pécén van-e
GT7-et sajnálhatod, hogy nem hajtottad meg vele, ott agyilag is ülsz és komfortosabb, mint egy mozgós Resi (és a mura is kevésbé gond, ha nem éjszaka környéki versenyeket nyomsz állandóan ;) )

*nem, nem képminőségben
Az a John gyerek egy kibaszott vicc. Azt a hisztit amit levágott a Hogwarts kapcsán is... :rolleyes: Egy kibaszott ütnivaló agyhalott gyökér. Mondjuk nem újkeletű a dolog, én azóta röhögök minden videóján, amióta az XSS-ről három napon belül leadta, hoyg elég a ram, meg hogy kevés ram, attól függően, hogy épp ki volt a beszélgetőopartnere. Nem tudom vicsárdék miért égetik magukat ezzel a patkánnyal. Mindenestre anélkül hogy láttam volna így is megondom, hogy az a videó egy fizetett, sony seggnyaló fizetett hirdetés ettől a buzigyerektől.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2023.02.26. 19:24-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71953 2023.02.26. 19:24

Moby írta:Az a John gyerek egy kibaszott vicc. Azt a hisztit amit levágott a Hogwarts kapcsán is... :rolleyes: Egy kibaszott ütnivaló agyhalott gyökér. Mondjuk nem újkeletű a dolog, én azóta röhögök minden videóján, amióta az XSS-ről három napon belül leadta, hoyg elég a ram, meg hogy kevés ram, attól függően, hogy épp ki volt a beszélgetőopartnere. Nem tudom vicsárdék miért égetik magukat ezzel a patkánnyal.
Hát ez gyönyörű volt. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #71954 2023.02.26. 19:26

Moby írta:Az új játékoknál ez simán igaz. Tehát az újgen érkezése utániakra. Az attól régebbiekre meg rohadtul nem, és ezt te is pontosan tudod.
Oké, ez jogos, sok régi cucc elmegy 4k60-al ezen, míg a xox/p4p verza 1440es max, stb. Viszont sokat elvesz az élményből, hogy nem annyi az optimalizálás, h minden setting EPIC és játszok végig fix60-al ..... :( Kéne egy 7900.... az XSX-be ;)

Zóanagyvarázsló írta:Én azért fizetek, hogy játsszam, nem vagyok szilikongyerek. Konkrétan az XSX után vettem egy 3060-at van, és eddig hozta is az XSX szintjét. A generáció végéig nem fogja (mondjuk, ha megint lesz félgenváltás, akkor kezdő konzolok is a kellő szint alá kerülnek), de a 2014-es 750 TÍÁJ-omhoz képest nyilván izmosabb választás.

Az előző PC-hez képest szeretek ugrani, az az 1060-hoz képest sikerült is. Jó lenne persze jobb, de annyit MINDIG sajnáltam rá. Ha jobbak lesznek esetleg az árak, akkor majd beleugrom egy erősebbe, addig nem.
Ez is jogos, NEKED kell a pécé, az exkluk miatt.
Én nem heroes3-azok ;)

Moby írta:Az a John gyerek egy kibaszott vicc. Azt a hisztit amit levágott a Hogwarts kapcsán is... :rolleyes: Egy kibaszott ütnivaló agyhalott gyökér. Mondjuk nem újkeletű a dolog, én azóta röhögök minden videóján, amióta az XSS-ről három napon belül leadta, hoyg elég a ram, meg hogy kevés ram, attól függően, hogy épp ki volt a beszélgetőopartnere. Nem tudom vicsárdék miért égetik magukat ezzel a patkánnyal. Mindenestre anélkül hogy láttam volna így is megondom, hogy az a videó egy fizetett, sony seggnyaló fizetett hirdetés ettől a buzigyerektől.
én végignéztem :) DÖGUNALOM az a játék (és így a video is), de ettől még John bírta, mert TEKNIKAILAG óriásit lépett előre a bedugom-és-jáccok-konzolVR! és biztosan igaza is van, hogy baromira rendben van a cucc, még a drága árhoz képest is, hiszen van quest2-je, van összehasonlítási alapja...

abban igazad van, hogy egy csőd lesz az egész öko, a piti eladások mellett nem lesz rá semmi, mégkevésbé, mint a psvr-re, attól félek :(

pedig nyomtam most nemrég - először - acecombatot, ATYAÉG!!!!!!!!! nagyon kéne egy teljes VR-ben tolható rész............
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.02.26. 19:33-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71955 2023.02.26. 19:32

arty írta:Oké, ez jogos, sok régi cucc elmegy 4k60-al ezen, míg a xox/p4p verza 1440es max, stb. Viszont sokat elvesz az élményből, hogy nem annyi az optimalizálás, h minden setting EPIC és játszok végig fix60-al ..... :( Kéne egy 7900.... az XSX-be ;)
A mostani is elég lenne, de hiába. A fps boostba is olyan kevés volt effort, mint fingban a c-vitamin. Szinte mindegyiknek az alapja a one s verza. És annak is évekkel ezelőtt vége szakad, a nagyja a gányban maradt. A konzolos világ még évtizedekig szopni fogja, hogy abban a generációban úgy pécésedett el a konzol, hogy egy mocskot raktaka cpu helyére, aztán egyszer majd elfelejti a világ végleg. Azokat is, amiket nem lett volna szabad.
Avatar
arty

Hozzászólás #71956 2023.02.26. 19:34

Moby írta:A mostani is elég lenne, de hiába. A fps boostba is olyan kevés volt effort, mint fingban a c-vitamin. Szinte mindegyiknek az alapja a one s verza. És annak is évekkel ezelőtt vége szakad, a nagyja a gányban maradt. A konzolos világ még évtizedekig szopni fogja, hogy abban a generációban úgy pécésedett el a konzol, hogy egy mocskot raktaka cpu helyére, aztán egyszer majd elfelejti a világ végleg. Azokat is, amiket nem lett volna szabad.
EGY cím nagyon fáj: Dishonored2 .... :( (a kiegje kapott boostot)
Avatar
Moby

Hozzászólás #71957 2023.02.26. 19:41

Önigazolásra egyébként melegen ajánlom a Wo Longot. Ilyen moslék pécé portot rég óta nem láttam. Az, hogy stutterfeszt csak egy dolog, mert XSX-en is szaggat, mint a szar. De. Nincs beállításmenü :D Két opció van: fsp mód, meg quality mód, de nem tudni mit csinál :D És még arra sem vették a fáradságot, hogy az ikonokat kicsérljék, és a pécés verza a PS gombokat mutatja :D És ha ez még nem lenne elég, a világ vicce: a steames verzió szarabb, mitn az MS store-os! a steam verza 60fps-re van korlátozva, és nincs vsync(!). Szürke a kcspoló, és a feesync sem műkdöik, tearinggel, mint a szar. A tseamen örjöngenek az emberek. Ilyen moslékot nem látni minden nap :D A konzols verzió sem egy matyóhímzés, de erre a Nioh-k után azért fel lehetett készülni. Viszont tagadhatatlanul megvan a stílusa.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71958 2023.02.26. 19:42

arty írta:EGY cím nagyon fáj: Dishonored2 .... :( (a kiegje kapott boostot)
Hán nem tudom. Ezek az fps boostolt, 720p-900p-s címek...Na. Ilyenkor jön jól a 6700XT-d(is).
Avatar
Moby

Hozzászólás #71959 2023.02.26. 19:51

Az FC5 volt az egyik ilyen, ami nálam is ment. Hát annak a fps boostolt verziója konkrétan hányás. És azthiszem ide is tettem be képet, hogy az akkor még léghűtéses 6900-en passzívban vitte 4K-n. oké, nem kevés lóvé ez csak emiatt, de ahogy írtam: árérzékeny lett a topik. Pár éve még ilyen mondatok elképzelhetetlenek voltak a leáldon :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71960 2023.02.26. 20:00

Moby írta:árérzékeny lett a topik. Pár éve még ilyen mondatok elképzelhetetlenek voltak a leáldon :D
Viszi a pénzt a felnőtt pelenka és a műfogsor ragasztó! :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”