A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #62511 2021.06.14. 20:35

Greyfox írta:Jó az a vrr, de pl. ha egyszer beesik 40 alá, akkor kenhetik hajukra, ami azért elég esélyes, tekintve, hogy fix 30-ra lőtték be... A másik, hogy azért a fix 60, meg a VRR 40-60 nem ugyanaz.
Jó, nyilván a VRR 48 az nem 60, de mindaddig örültünk a VRRnek, amíg a ps5ből ki nem maradt.
Azért egy sutter meg tearing nélküli 48 vagy 52 sokkal jobb, mint a fix30.
Maga a koncepció is érdekes amúgy, hogy beengednek ez random frémet, hogy vrr simítsa ki a képet, kiváncsi vagyok mi lesz ebből.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62512 2021.06.14. 20:46

aabyssx írta:Amúgy én még mindig nem láttam semmit E3-ból. Télleg nincs link?
Csak mert ilyen szépen kérted: https://www.neogaf.com/threads/e3-2021-the-full-recap.1605893/ Első posztban ott van minden videó.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62513 2021.06.14. 20:49

Micsu írta:Gyerekek ez a Bf5 gameplay grafika nekem nagyon hoki volt, hol van ez az allejtos bf3 e3 demotol.
A bf5 az valóban elég gyenge eresztés volt. Most például a Bf4-et picivel többen tolják, mivel twitchen ingyen lett. Ha a 2042-re gondolsz, akkor a hokitól azért kicsit messze van. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62514 2021.06.14. 20:58

TasManXT írta:A bf5 az valóban elég gyenge eresztés volt. Most például a Bf4-et picivel többen tolják, mivel twitchen ingyen lett. Ha a 2042-re gondolsz, akkor a hokitól azért kicsit messze van. :D
Hat mindkettore igazandibol :D
Nekem rohadtul nem jon at ez a latvany, az effektek szepek de a fenyek meg a papirtexturak gazak, en nem erzem hogy barminek sulya lenne a jatekban a fizika is eleg erdekesen van belove, mozgas szinten tree, oke ez egy porgos multis cim, nekem nem jon eddig at. Az uj Ratchet sokkal alejtosebb szvsz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62515 2021.06.14. 21:08

Avatar trailere végén vártam a Sony logót, először azt hittem Horizon Avatar Dlc :idiota:

Ez meg nem tudom mi de a trailer tetszik

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62516 2021.06.15. 08:02

Micsu írta:Hat mindkettore igazandibol :D
Nekem rohadtul nem jon at ez a latvany, az effektek szepek de a fenyek meg a papirtexturak gazak, en nem erzem hogy barminek sulya lenne a jatekban a fizika is eleg erdekesen van belove, mozgas szinten tree, oke ez egy porgos multis cim, nekem nem jon eddig at. Az uj Ratchet sokkal alejtosebb szvsz.
A bevilágítás a sivatagban alapból gáz a homokvihar után, mármint nem szar, hanem abból nem sok mindent tudsz kihozni, hogy jól nézzen ki. Az apróságokat nem veszitek észre, amik nem is olyan apróságok... pl az új fizikai rendszer, ahol a kocsin áthajtva a tank lánctalpa milyen állatmód faszán követi le a felületet. Vagy éppen a homokban megmaradó keréknyomok is olyan apróságok, amik még az én figyelmemet is elkerülik. Az új füst effektek brutálisan jól néznek ki. A legnagyobb probléma tényleg az volt, hogy egyszerűen keveset mutattak. A BF4 shanghai multi reveal vitt mindent ilyen téren, azt nem sikerült meglépniük.

Ellenben tényleg dolgozzátok fel azt az információt is, hogy ezek a térképek HATALMASOK. Kíváncsi vagyok, hogy az új motor hogyan fog megbirkózni majd a komolyabb vegetációval, mert egyik pályán sincs nagyobb kiterjedésű erdő vagy park vagy akármi. Jó lesz ez, csak legyen élvezetes a gunplay, én ebből szeretnék többet látni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62517 2021.06.15. 08:10

TasManXT írta:A bevilágítás a sivatagban alapból gáz a homokvihar után, mármint nem szar, hanem abból nem sok mindent tudsz kihozni, hogy jól nézzen ki. Az apróságokat nem veszitek észre, amik nem is olyan apróságok... pl az új fizikai rendszer, ahol a kocsin áthajtva a tank lánctalpa milyen állatmód faszán követi le a felületet. Vagy éppen a homokban megmaradó keréknyomok is olyan apróságok, amik még az én figyelmemet is elkerülik. Az új füst effektek brutálisan jól néznek ki. A legnagyobb probléma tényleg az volt, hogy egyszerűen keveset mutattak. A BF4 shanghai multi reveal vitt mindent ilyen téren, azt nem sikerült meglépniük.

Ellenben tényleg dolgozzátok fel azt az információt is, hogy ezek a térképek HATALMASOK. Kíváncsi vagyok, hogy az új motor hogyan fog megbirkózni majd a komolyabb vegetációval, mert egyik pályán sincs nagyobb kiterjedésű erdő vagy park vagy akármi. Jó lesz ez, csak legyen élvezetes a gunplay, én ebből szeretnék többet látni.
Hát ez a hatalmas pálya dolog üt vissza szerintem most a látványban, illetve a 128 fő. Egyszerűen túl sivárnak kell lennie, hogy elférjen a nép és bírja a gép is. A nem hiszem, hogy jó döntés volt duplázni a létszámot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62518 2021.06.15. 08:41

MS Flight simhez új xbox controller. És érdemtelenül maradt ki a sok nobrainer lövölde között az elmúlt két hét bejelentései közül a legminőségibb cím:
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62519 2021.06.15. 08:42

DanielT írta:Hát ez a hatalmas pálya dolog üt vissza szerintem most a látványban, illetve a 128 fő. Egyszerűen túl sivárnak kell lennie, hogy elférjen a nép és bírja a gép is. A nem hiszem, hogy jó döntés volt duplázni a létszámot.
Egyszerűen a kis létszám mellett mindenki betömörül valami kis helyre és ott vagyunk ahol eddig. Iszonyat sok zászló van és rengeteg helyszín a nagy pályák miatt. A sivatagos pályát nem tudom miért mutogatták ennyit, ami alapból sivárabb. A silk road sem váltotta meg látványban a világot, de a többi pálya a képek alapján sokkal látványosabb lesz.

Ja itt van az összes egyébként:
https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/game-overview/maps

<3 Kaleidoscope.
A Manifest nem tudom melyik pályára emlékeztet, de vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. A cinematic trailerben volt látható.
Discarded, ha mindenki a hajóroncsban eldugott tengeralattjárónál bassza a rezet, akkor ez lehet az új locker kb. Pár képkocka volt a trailerben.
Renewal, Caspian border 2.0.
Breakaway, Havas geci, de még lehet jó is. A bf4-es egyik nagy jeges pályát nem szerettem, de már a nevét sem tudom. Pár képkocka volt a trailerben belőle.
Hourglass és Orbital pedig ott voltak a trailerben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62520 2021.06.15. 09:12

TasManXT írta:Egyszerűen a kis létszám mellett mindenki betömörül valami kis helyre és ott vagyunk ahol eddig. Iszonyat sok zászló van és rengeteg helyszín a nagy pályák miatt. A sivatagos pályát nem tudom miért mutogatták ennyit, ami alapból sivárabb. A silk road sem váltotta meg látványban a világot, de a többi pálya a képek alapján sokkal látványosabb lesz.

Ja itt van az összes egyébként:
https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/game-overview/maps

<3 Kaleidoscope.
A Manifest nem tudom melyik pályára emlékeztet, de vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. A cinematic trailerben volt látható.
Discarded, ha mindenki a hajóroncsban eldugott tengeralattjárónál bassza a rezet, akkor ez lehet az új locker kb. Pár képkocka volt a trailerben.
Renewal, Caspian border 2.0.
Breakaway, Havas geci, de még lehet jó is. A bf4-es egyik nagy jeges pályát nem szerettem, de már a nevét sem tudom. Pár képkocka volt a trailerben belőle.
Hourglass és Orbital pedig ott voltak a trailerben.
Kétszer ennnyi pálya kéne, akármekkorák is legyenek. :szomoru1:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62521 2021.06.15. 09:21

DanielT írta:Kétszer ennnyi pálya kéne, akármekkorák is legyenek. :szomoru1:
Minőség > mennyiség
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62522 2021.06.15. 09:27

TasManXT írta:Minőség > mennyiség
Ja. Csak ha ebből kettő szar, akkor maradt 4 pálya. Ha 12-ből szar 2, akkor maradt 10. És ha van 6 féle hangulatú pálya ami mind jó, még mindig kevesebb mint 10 jó pálya más hangulattal.

Eleve ott a havasfos, meg sivatagfos. Mindkettő természeténél fogva sivárságra van ítélve.

Érdemes megnézni milyen BF4 pályából jött 10 launcsra. Egyetlen sivár nincs köztük, talán a Golmudot lehetne annak nevezni, de legalább vizuálisan az is jobban stimuláló volt, mint a fehér/sárga ömleny.

Kár azt szépíteni, hogy launcsra ez a kontent mennyiség lófasz és COD módra csepegtetik majd, mivel nincs rendes áron fizetős Premium.

Persze bízzunk, várom, legyen kurvajó, de na.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62523 2021.06.15. 09:43

DanielT írta:Ja. Csak ha ebből kettő szar, akkor maradt 4 pálya. Ha 12-ből szar 2, akkor maradt 10. És ha van 6 féle hangulatú pálya ami mind jó, még mindig kevesebb mint 10 jó pálya más hangulattal.

Eleve ott a havasfos, meg sivatagfos. Mindkettő természeténél fogva sivárságra van ítélve.

Érdemes megnézni milyen BF4 pályából jött 10 launcsra. Egyetlen sivár nincs köztük, talán a Golmudot lehetne annak nevezni, de legalább vizuálisan az is jobban stimuláló volt, mint a fehér/sárga ömleny.

Kár azt szépíteni, hogy launcsra ez a kontent mennyiség lófasz és COD módra csepegtetik majd, mivel nincs rendes áron fizetős Premium.

Persze bízzunk, várom, legyen kurvajó, de na.
Reméljük a szezonok miatt lesz motiváció a plusz kontent gyártására. BFV-nél chapter rendszer volt, ahol általában 2 pálya jött minden fejezettel. 8-cal indult, és a végén 20-szal zárt. Kérdés, hogy az első 4 szezonban milyen tempóban jönnek majd a tartalmak. Évente 2? 3?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62524 2021.06.15. 10:48

Jó látni ezt a kockázatvállaló fejlesztést a Nintendo-nál. Még csak 30+ éve fejik ugyanaz a 3 címet, lássuk megy -e még újabb 30!

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #62525 2021.06.15. 10:56

DanielT írta:Jó látni ezt a kockázatvállaló fejlesztést a Nintendo-nál. Még csak 30+ éve fejik ugyanaz a 3 címet, lássuk megy -e még újabb 30!
Ebből 3 úgy top10es a többi platform játékait is figyelembe véve, hogy a digitális eladások nem ismertek és csak a kártyás eladási számokat eresztik össze a többi játék mindenével is.
A kérdés nem az, hogy megy-e még újabb 30 év, hanem, hogy szükséges e bármi mást csinálni? És a számokban ott a válasz, hogy nem.
Ezek gyerekjátékok, sose mennek ki a divatból, ahogy a lego is eladható már stabil 50 éve, mert mindig jönnek új gyerekek, hiába öregszenek ki belőle tömegek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62526 2021.06.15. 11:31

DanielT írta:Ja. Csak ha ebből kettő szar, akkor maradt 4 pálya. Ha 12-ből szar 2, akkor maradt 10. És ha van 6 féle hangulatú pálya ami mind jó, még mindig kevesebb mint 10 jó pálya más hangulattal.
Eleve ott a havasfos, meg sivatagfos. Mindkettő természeténél fogva sivárságra van ítélve.
Érdemes megnézni milyen BF4 pályából jött 10 launcsra. Egyetlen sivár nincs köztük, talán a Golmudot lehetne annak nevezni, de legalább vizuálisan az is jobban stimuláló volt, mint a fehér/sárga ömleny.
Kár azt szépíteni, hogy launcsra ez a kontent mennyiség lófasz és COD módra csepegtetik majd, mivel nincs rendes áron fizetős Premium.
Persze bízzunk, várom, legyen kurvajó, de na.
Az Operation Firestorm az BF3 alap pálya volt és egy olajfinomító a büdös puszta sivatagban. Mégis az egyik kedvelt Conquest pályánk volt anno. :nemtudom:
Remélem a BF1 1 bites bunker vagy tepsi pályadizájnját sikerült elfelejteniük.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62527 2021.06.15. 11:37

Inno 3d kartyakrol tapasztalat?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62528 2021.06.15. 11:42

Micsu írta:Inno 3d kartyakrol tapasztalat?
Régen olcsó gagyi híre volt, az Inno 3D 6600 GT-m volt az egyetlen VGA-m, amit cserélni kellett (de legalább gyorsan megadta magát, és finoman szólva sem vagyok reprezentatív minta), igaz, az ugyaqnolyan utódja jól bevált. Olcsón megérte annak idején. Daninak az 1070-e volt talán Inno 3D, és felszopta, hogy milyen jó. Nyilván teszteket is nézett róla (talán olvasott is), nem csak azt, hogy nála ad képet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62529 2021.06.15. 11:44

Zóanagyvarázsló írta:Régen olcsó gagyi híre volt, az Inno 3D 6600 GT-m volt az egyetlen VGA-m, amit cserélni kellett (de legalább gyorsan megadta magát, és finoman szólva sem vagyok reprezentatív minta), igaz, az ugyaqnolyan utódja jól bevált. Olcsón megérte annak idején. Daninak az 1070-e volt talán Inno 3D, és felszopta, hogy milyen jó. Nyilván teszteket is nézett róla (talán olvasott is), nem csak azt, hogy nála ad képet.
Ha ez az innovision utodja akk igen azok gagyik voltak.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62530 2021.06.15. 11:49

DanielT írta:Jó látni ezt a kockázatvállaló fejlesztést a Nintendo-nál. Még csak 30+ éve fejik ugyanaz a 3 címet, lássuk megy -e még újabb 30!

Akkor tippelném a 2041-es adatokat:
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62531 2021.06.15. 12:14

Micsu írta:Ha ez az innovision utodja akk igen azok gagyik voltak.
Igen, a cég neve még mindig Innovision.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62532 2021.06.15. 12:24

Micsu írta:Inno 3d kartyakrol tapasztalat?
Imádtam. Az utána következő ASUS ehhez képest egy éces putri volt. :zavart2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62533 2021.06.15. 12:30

DanielT írta:Imádtam. Az utána következő ASUS ehhez képest egy éces putri volt. :zavart2:
Olvastam rola teszteket elegge melegszik, nah mind1, meglassuk.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #62534 2021.06.15. 13:06

Micsu írta:Inno 3d kartyakrol tapasztalat?
1080Ti-om inno3d, anyaghasználat és az összeszerelés minősége hulladék, nem bírja a gyári OC-t ezért downclockolni kell defaultra és néha érdekes hangokat ad ki terhelés alatt, de legalább megy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62536 2021.06.15. 18:16

TasManXT írta:
200206150_2951210738453853_8651551041727816933_n.png
Büdös barmok, instant kapcsoltam is ki.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #62537 2021.06.15. 18:22

[quote="Botond"]de mindaddig örültünk a VRRnek, amíg a ps5ből ki ne[/ quote]
Minden frissítesnel varom a vrr+1440p supportot. Vrr kb az utobbi 10 ev legjobb feature. Csak ugye van egy minimum frame limit…
Avatar
eje75

Hozzászólás #62538 2021.06.15. 18:28

Valahogy homályosan az derengett, hogy nem szerettem a BF4-et ezért ma feltettem, és mentem pár kört: rájöttem, hogy Én tényleg utálom ezt a játékot...a nagy map-okon ész nélkül szaladgál mindenki, konkrétan senki semmi értelmeset nem csinál, a kicsik rosszul vannak megtervezve, kibaszott sok a camper, egyszerűen szar na... aki meg ezt a kék filtert kitalálta a tökét kellene levágni... megnéztem, és csak 170 órám van benne, sokat elmond az a tény, hogy a Returnal-ban van 90+..... BF3 után a BF1 jött nekem, az rohadt jó volt...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62539 2021.06.15. 18:38

eje75 írta:Valahogy homályosan az derengett, hogy nem szerettem a BF4-et ezért ma feltettem, és mentem pár kört: rájöttem, hogy Én tényleg utálom ezt a játékot...a nagy map-okon ész nélkül szaladgál mindenki, konkrétan senki semmi értelmeset nem csinál, a kicsik rosszul vannak megtervezve, kibaszott sok a camper, egyszerűen szar na... aki meg ezt a kék filtert kitalálta a tökét kellene levágni... megnéztem, és csak 170 órám van benne, sokat elmond az a tény, hogy a Returnal-ban van 90+..... BF3 után a BF1 jött nekem, az rohadt jó volt...
Szóról szóra egyetértek! :eljen:

Spoiler
Mindennek az ellentétjével mint amit leírtál. :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #62540 2021.06.15. 18:46

DanielT írta:Szóról szóra egyetértek! :eljen:

Spoiler
Mindennek az ellentétjével mint amit leírtál. :idiota:
Oké... de amit írtam majd jusson eszedbe a BF2153 (vagy mi a tököm lesz a címe) közben...
Avatar
eje75

Hozzászólás #62541 2021.06.15. 19:22

eje75 írta:Oké... de amit írtam majd jusson eszedbe a BF2153 (vagy mi a tököm lesz a címe) közben...
Mondjuk a BF5-öt is feltettem, ott egy menetet se bírtam: a szigetesre mentem... 3 tank campet a magaslatokon, géppuskáztak minden amit értek... mozogni nem lehetett+ millió csipás... 10 perc után töröltem... SIRALMAS!
Avatar
Moby

Hozzászólás #62542 2021.06.15. 20:49

Zóanagyvarázsló írta:Igen, a cég neve még mindig Innovision.
A Voodoo Banshee-m volt az első kártyám tőlük '99-ben :eljen:

Szerk: meg is van :D
Spoiler
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #62543 2021.06.15. 21:44

Nnnnna, ezt se a graf miatt fogjuk szeretni, konkrétan tök ugyanúgy néz majd ki... 2022-ben...talán... éc ez a 2021 gaming szempontból... meg más szempontból is....
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #62544 2021.06.15. 22:26

eje75 írta:Nnnnna, ezt se a graf miatt fogjuk szeretni, konkrétan tök ugyanúgy néz majd ki... 2022-ben...talán... éc ez a 2021 gaming szempontból... meg más szempontból is....
[video]https://www.youtube.com/watch?v=Pi-MRZBP91I[/video
Hogy tudna kinézni másképp? Raknak extra gpu-t a játékkártyára? :D Talán ha lesz addigra switch pro (aligha), akkor lehet, hogy kétverziósra megcsinálják. Nekem jó lesz ebben a formában is, csak jöjjön ki jövőre tényleg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62545 2021.06.15. 22:38

Ez volt már? Rendes gameplay. Kein Spielpassieren inklusive. ;(((

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #62546 2021.06.15. 22:57

eje75 írta:Nnnnna, ezt se a graf miatt fogjuk szeretni, konkrétan tök ugyanúgy néz majd ki... 2022-ben...talán... éc ez a 2021 gaming szempontból... meg más szempontból is....
[video]https://www.youtube.com/watch?v=Pi-MRZBP91I[/vieo]
Jóleszaz. Valamikor összeszedem magam és berobbantom az emut újratolni az elsőt. Metroid Dread is jófélének néz ki.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #62547 2021.06.15. 23:13

Hhvaprón már komplett rigeket is árulnak, ez nagyon jó jel, talán érzik, hogy itt a vége :eplus2:
Ha így lesz, jöhet az egymás alá licitálás, ősszel talán már msrp alatt lehet majd használt kártyát venni. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #62548 2021.06.15. 23:30

Sorban jönnek a jobbnál jobb hírek:
phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #62549 2021.06.16. 06:58

Moby írta:Hogy tudna kinézni másképp? Raknak extra gpu-t a játékkártyára? :D Talán ha lesz addigra switch pro (aligha), akkor lehet, hogy kétverziósra megcsinálják. Nekem jó lesz ebben a formában is, csak jöjjön ki jövőre tényleg.
Én titkon az új gép bejelentésében reménykedtem :szomoru1: , de nem lettem volna szomorú, ha az év végéig megjelenik a mostani gépre... de így, hogy nagysokára jön valószínűleg ugyanerre a gépre... hát...
Avatar
arty

Hozzászólás #62550 2021.06.16. 09:21

TasManXT írta:A bf1 kellemes kiruccanás volt battlefield veteránként. Hasonlóan éltem meg mint a hardlinet, de az V egy vödör fortyogó fos volt.
De mi a gond a V-vel?!
A '42 egy legenda, a '43 a mai napig könnyedén játszható konzolon (360), van játékos dögivel, tehát tuti nem a második világháborús korszak és fegyverei a probléma (én is szoktam nyomni, néha 1-1 kört).

Tegnap egyébként a bf3 coop miatt* fel kellett tenni a bfV-t, szingliben lőttem is picit, döbbenet, hogy egy alap xbox one-on kanapétávról mennyire pofás és milyen jól fut (nyilván nem fix60 és ez nyilván csak cpu kímélő szingli, de akkor is).
Nyilván mostani mérce pl a Breakpoint, ami ... hasonló látványt hoz, 20 frémmel.

(bf3 coop nem megy, amíg nincs originnel asszociálva az account, azt pedig csak egy "mai" origines játékkal lehet megcsinálni... konzolgéming '21 :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #62551 2021.06.16. 09:23

aabyssx írta:Arty én néha próbállak olvasni, meg esetenként értelmezni is. Kevés sikerrel.
most melyik hozzászólásom volt értelmezhetetlen?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62552 2021.06.16. 09:27

arty írta:De mi a gond a V-vel?!
Gyakorlatilag semmi. A játékosok hibásak, hogy nem értékelték az új irányvonalat amit ez a rész képviselt. Az ő hibájuk, hogy nem szerették a nem regenerálódó hp-t, és hogy limitálva volt a lőszer mindennel. Az ő hibájuk, hogy nem értékelték a remek pályákat és azok felépítését. Az ő hibájuk, hogy inkább játszottak mással, mert ez a játék egyszerűen nem volt jó. Kb 1400 órám van a bf3 és bf4-ben, és egyáltalán nem a modern setting hiányával van a probléma, mivel a BF1 szerintem nem volt rossz kitérő, és egynek el is ment volna. Na de ezzel a V-vel rossz irányba mentek el, és olyan rétegeket céloztak meg, akik már bőven jól szórakoznak más játékokkal. Valami 50 óra lehet benne, szóval adtam neki bőven esélyt, de nem élt vele. Az én hibám tudom.
Avatar
arty

Hozzászólás #62553 2021.06.16. 09:30

DanielT írta:Egyetlen sivár nincs köztük, talán a Golmudot lehetne annak nevezni, de legalább vizuálisan az is jobban stimuláló volt, mint a fehér/sárga ömleny.
az én minimális bf4 multikarrierem fénypontjai mindig Golmudon történtek :) haverokkal, hármasban, itt tudtunk legjobbakat játszani (nem k/d-re célzok természetesen)... volt hely (és mégse egy fos sivatag) :)
Avatar
arty

Hozzászólás #62554 2021.06.16. 09:50

TasManXT írta:Gyakorlatilag semmi. A játékosok hibásak, hogy nem értékelték az új irányvonalat amit ez a rész képviselt. Az ő hibájuk, hogy nem szerették a nem regenerálódó hp-t, és hogy limitálva volt a lőszer mindennel. Az ő hibájuk, hogy nem értékelték a remek pályákat és azok felépítését. Az ő hibájuk, hogy inkább játszottak mással, mert ez a játék egyszerűen nem volt jó. Kb 1400 órám van a bf3 és bf4-ben, és egyáltalán nem a modern setting hiányával van a probléma, mivel a BF1 szerintem nem volt rossz kitérő, és egynek el is ment volna. Na de ezzel a V-vel rossz irányba mentek el, és olyan rétegeket céloztak meg, akik már bőven jól szórakoznak más játékokkal. Valami 50 óra lehet benne, szóval adtam neki bőven esélyt, de nem élt vele. Az én hibám tudom.
nem kell ennyire védekezően ;) mivel másodpercet nem láttam belőle, TÉNYLEG nem tudok róla semmit, naivan kérdeztem, nem támadólag (a limitált lőszer szingliben is látszik és már ott zavaró...), puszta kíváncsiság, hogy egy prőnek mi-miért jön be. Nekem kazuárként csak és kizárólag a hangulat számít - modern éra JÓ, azt a 10-50 órát eltöltöm benne, aztán leves. Ami nem modern éra, egyszerűen nem érdekel, akár mennyire is jópofa a zeppelin :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62555 2021.06.16. 10:38

arty írta:De mi a gond a V-vel?!
Az a gond a V-vel, hogy egy fos. És ezzel minden BF játékos egyetért, az összes pró feladta már régen. Nyilván casualként nem látod az okokat, de hidd el nem azért, mert nő van benne.

szerk: Ja közben Tasman le is írta.

arty írta:Tegnap egyébként a bf3 coop miatt* fel kellett tenni a bfV-t, szingliben lőttem is picit, döbbenet, hogy egy alap xbox one-on kanapétávról mennyire pofás és milyen jól fut (nyilván nem fix60 és ez nyilván csak cpu kímélő szingli, de akkor is).
Nyilván mostani mérce pl a Breakpoint, ami ... hasonló látványt hoz, 20 frémmel.)
Nanézmá' nem fakezű a Dice? :ijedt: :ijedt: :ijedt:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62556 2021.06.16. 14:29

Megvettem kínomban a Mad Max-et, hát ez elég kis gagyika. Lehet sztori részt végignyomom, de csak mert nincs jobb ötletem.

Illetve van, csak ezek is sorban jönnek: Deaths Gambit és Disco Elysium, már mindkettő beszerzve, akciósak még ha valakit érdekel.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62557 2021.06.16. 14:32

arty írta:most melyik hozzászólásom volt értelmezhetetlen?
Most valami lovasnál hagytam abba.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62558 2021.06.16. 14:34

Greyfox írta:Hhvaprón már komplett rigeket is árulnak, ez nagyon jó jel, talán érzik, hogy itt a vége :eplus2:
Ha így lesz, jöhet az egymás alá licitálás, ősszel talán már msrp alatt lehet majd használt kártyát venni. :eljen:
Jövő hótól csökken az ETH gas fee (a bányászok "jutaléka"), és kb. jövő év elejétől megy proof of stake-be, addig lehet mine-olni. Az lesz még érdekes.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62559 2021.06.16. 14:37

DanielT írta:Jó látni ezt a kockázatvállaló fejlesztést a Nintendo-nál. Még csak 30+ éve fejik ugyanaz a 3 címet, lássuk megy -e még újabb 30!

[img]https://i.imgur.com/PI1uPeC.png[/ig]
Kb. 2000 óta mantráztam ezt. Fel nem tudom fogni, hogy hogyan ragaszthatnak ilyen cégre innovatív jelzőt. Kb. a legkisebb kockázatvállalók a játékiparban ever. Csak átcsomagolnak. (Mint az Apple-re...)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62560 2021.06.16. 14:41

TasManXT írta:Csak mert ilyen szépen kérted: https://www.neogaf.com/threads/e3-2021-the-full-recap.1605893/ Első posztban ott van minden videó.
Köszi, nem néztem még, de majd valamelyik nap végigpörgetem.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62561 2021.06.16. 14:53

eje75 írta:Nnnnna, ezt se a graf miatt fogjuk szeretni, konkrétan tök ugyanúgy néz majd ki... 2022-ben...talán... éc ez a 2021 gaming szempontból... meg más szempontból is....
[video]https://www.youtube.com/watch?v=Pi-MRZBP91I[/vido]
Nem hiszem, hogy copy-paste-tel jobbat lehet csinálni a BotW-nál, de azért remélem addig rendbe hozza magát valamelyik Switch emu, hogy normálisabb minőségben lehessen játszani.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62562 2021.06.16. 15:50

Nnna, átpörgettem 326 db (!) trailert, de legtöbb csak pár másodpercet kapott, nagyon keveset néztem csak végig. Iszonyat mennyiségű játék van fejlesztés alatt...
...de, hogy minek? Fogalmam sincs. Brutálisan sok az igénytelen shovelware.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62563 2021.06.16. 15:52

Nameg szinte minden 2022, biztos lesz par cimnel csuszas de biztos kapunk par jo cuccot. Idei ev valami siralmas, meg jo hogy van mivel jatszani.
Hamarosan kezdem a Desperadost, megmutatok Dtnek h is kell jatszani. :fogmosas:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #62564 2021.06.16. 16:40

DanielT írta:Megvettem kínomban a Mad Max-et, hát ez elég kis gagyika. Lehet sztori részt végignyomom, de csak mert nincs jobb ötletem.
Vannak nagyon jó pillanatai, az eleje lassan indul be, de a vége fasza nagyon. (mikor már mindened megvan persze)
Avatar
Necro

Hozzászólás #62565 2021.06.16. 16:49

aabyssx írta:Jövő hótól csökken az ETH gas fee (a bányászok "jutaléka"), és kb. jövő év elejétől megy proof of stake-be, addig lehet mine-olni. Az lesz még érdekes.
Kis javítás: inkább augusztus közepe lesz, de nem igazán csökkenés mert már kb egy hónapja folyamatosan nulla. PoS meg maaaaajd talán 2022-ben, talán.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62566 2021.06.16. 16:55

TasManXT írta:Csak mert ilyen szépen kérted: https://www.neogaf.com/threads/e3-2021-the-full-recap.1605893/ Első posztban ott van minden videó.
Nincs mind, a Psychonauts 2-ét például kifelejtették.

phpBB [media]
Castle82

Hozzászólás #62567 2021.06.16. 18:01

aabyssx írta:Jövő hótól csökken az ETH gas fee (a bányászok "jutaléka"), és kb. jövő év elejétől megy proof of stake-be, addig lehet mine-olni. Az lesz még érdekes.


Leginkább azért adogatják el mert kvázi a felére csökkent a bevétel így az amatőrök 1-2 vga-val illetve akik csak nagyban akartak utazni kiszállósak
. Jelenleg nálam is olyan napi 6-6.5 dolcsi a bevétel ami az eddigi 12-15-höz képest fing. Amíg kína baszakodik a bitcoinnal a maga kis álszent módján kvázi a felére robbantva a BTC és ETH értékét pár hete addig ez marad is mert egyszerűen nem bírja megugrani a BTC (és vele az ETH) a lépcsőt és végig 35-40k / 2k-2.5k között ugrálnak emiatt is feleződött a bevétel. Gas meglátjuk hogy érint pláne azokat akik mondjuk nicehash-el műsoroznak, de POS úgy fest tovább halasztódik, már 2022 vége is előkerült innen onnan semmi biztos nincs csak az hogy lesz a jövőben már a 2021 vége 2022 eleje is homályba ment. Ráadásul amíg a bányászok nem tudnak mihez kezdeni a bányászatilag butított kártyákkal az is visszavesz kicsit, lásd 3080ti-k annyiért kerülnek fel netre mint sima 3080 és még így se kell a kutyának se max játékosoknak de abból meg nincs sok aki ennyit kiadna egy kártyáért. Én is agyalok hogy még várok egy kicsit aztán felmegy a kártya annyiért amennyiért kvázi 0 forintból 3080ti-ra cserélem visszaalakítva a gépem a maga gamer mivoltára bár a mostani szekér amibe beépítettem noha nem épp esztétikus mégis hűtésben (és vele hangban is) hülyére veri a gépházamat. :taps:
Ha ETH beáll POS-ra majd meglátjuk mi váltja mert biztos váltja valami, van választék bőven tuti megint felkapnak valamit, lesz ebből is harmadik hullám meg még a franc tudja mennyi amíg világszinten nem mondják azt legalább az otthoni bányászatra hogy lófasz a valagatokba.
Mindenesetre amíg megy ez a hullámzás addig is lehet szépen adni venni, egy 10%-ot megint rátoltam a kis pénzemre és most várom a zuhanást amíg áll a zsé fixen, nagyjából heti szinten hétfő/kedd az eladások napja és szombat/vasárnap a vásárlásé. Hó vége pedig általában még nagyobb zuhanás majd visszaemelkedés, ezzel kell játszani.

Szerk.: Illetve amire még várok és csak emiatt figyelem azt a faszt hova mit büfög: Musk pár hete szavaztatta hogy Dogecoinnal lehessen-e fizetni majd a Model S-ért. Amikor bejelenti már ha bejelenti a kutyiérme a maga shitcoin jellegéből igen brutálisat fog ugrani aminek az elejét meg akarom csípni egy vétellel....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62568 2021.06.16. 18:09

Erre nagyon kellett a Sony-logó :wilting:

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62569 2021.06.16. 22:09

Egyébként a Platinum Games-nél mi a bánat lehet? :fejvakaras:
A Scalebound akkora fos volt, hogy még az MS sem vállalta fel. A Bayonetta 3-at 2017(!)-ben jelentették be és azóta semmi hír róla. És most ez a Babylon's Fall is egy szánalomhegynek néz ki eddig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62570 2021.06.16. 22:17

Iszonytató minőségű kontent, akit a téma érdekel. Van második rész ami másfél órás és filmet, játékot mindent felölel.

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62571 2021.06.16. 23:30

Necro írta:Kis javítás: inkább augusztus közepe lesz, de nem igazán csökkenés mert már kb egy hónapja folyamatosan nulla. PoS meg maaaaajd talán 2022-ben, talán.
Gas fee-t még nem vágták meg. Most az árfolyam és a tranzakciók miatt keresnek a minerek kevesebbet. Szerintem megy az lejjebb.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62572 2021.06.16. 23:34

Castle82 írta:Leginkább azért adogatják el mert kvázi a felére csökkent a bevétel így az amatőrök 1-2 vga-val illetve akik csak nagyban akartak utazni kiszállósak
. Jelenleg nálam is olyan napi 6-6.5 dolcsi a bevétel ami az eddigi 12-15-höz képest fing. Amíg kína baszakodik a bitcoinnal a maga kis álszent módján kvázi a felére robbantva a BTC és ETH értékét pár hete addig ez marad is mert egyszerűen nem bírja megugrani a BTC (és vele az ETH) a lépcsőt és végig 35-40k / 2k-2.5k között ugrálnak emiatt is feleződött a bevétel. Gas meglátjuk hogy érint pláne azokat akik mondjuk nicehash-el műsoroznak, de POS úgy fest tovább halasztódik, már 2022 vége is előkerült innen onnan semmi biztos nincs csak az hogy lesz a jövőben már a 2021 vége 2022 eleje is homályba ment. Ráadásul amíg a bányászok nem tudnak mihez kezdeni a bányászatilag butított kártyákkal az is visszavesz kicsit, lásd 3080ti-k annyiért kerülnek fel netre mint sima 3080 és még így se kell a kutyának se max játékosoknak de abból meg nincs sok aki ennyit kiadna egy kártyáért. Én is agyalok hogy még várok egy kicsit aztán felmegy a kártya annyiért amennyiért kvázi 0 forintból 3080ti-ra cserélem visszaalakítva a gépem a maga gamer mivoltára bár a mostani szekér amibe beépítettem noha nem épp esztétikus mégis hűtésben (és vele hangban is) hülyére veri a gépházamat. :taps:
Ha ETH beáll POS-ra majd meglátjuk mi váltja mert biztos váltja valami, van választék bőven tuti megint felkapnak valamit, lesz ebből is harmadik hullám meg még a franc tudja mennyi amíg világszinten nem mondják azt legalább az otthoni bányászatra hogy lófasz a valagatokba.
Mindenesetre amíg megy ez a hullámzás addig is lehet szépen adni venni, egy 10%-ot megint rátoltam a kis pénzemre és most várom a zuhanást amíg áll a zsé fixen, nagyjából heti szinten hétfő/kedd az eladások napja és szombat/vasárnap a vásárlásé. Hó vége pedig általában még nagyobb zuhanás majd visszaemelkedés, ezzel kell játszani.

Szerk.: Illetve amire még várok és csak emiatt figyelem azt a faszt hova mit büfög: Musk pár hete szavaztatta hogy Dogecoinnal lehessen-e fizetni majd a Model S-ért. Amikor bejelenti már ha bejelenti a kutyiérme a maga shitcoin jellegéből igen brutálisat fog ugrani aminek az elejét meg akarom csípni egy vétellel....
Az lehet még most az érdekes, hogy ha a mostani szar díjakkal számol valaki és lebeg előtte még a vágott gas fee kockázata is, akkor már simán nem éri meg venni kártyát, mert egy évnél is több, mire kitermeli az árát. Most elvileg "értelmes" bányász már nem ruház be.
Shitcoinokra lehet spekulálni, de (személyes véleményem, hogy) azok nem fognak eltartani ennyi bányászt.
Szóval lassan kéne lenni a polcon is kártyáknak - már amennyit a chiphiány enged.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62573 2021.06.17. 00:00

aabyssx írta:Az lehet még most az érdekes, hogy ha a mostani szar díjakkal számol valaki és lebeg előtte még a vágott gas fee kockázata is, akkor már simán nem éri meg venni kártyát, mert egy évnél is több, mire kitermeli az árát. Most elvileg "értelmes" bányász már nem ruház be.
Shitcoinokra lehet spekulálni, de (személyes véleményem, hogy) azok nem fognak eltartani ennyi bányászt.
Szóval lassan kéne lenni a polcon is kártyáknak - már amennyit a chiphiány enged.
Valójában azt látom, hogy annyira hiánycikk a 3080ti is, mint a ps5, szóval csak azért megéri felvásárolni, hogy utána 100-150-el többért lehessen továbbadni, mert nincs.
Nem is bányásznak vele, de megveszik a scalperek és adják tovább margóval.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62574 2021.06.17. 09:26

Zóanagyvarázsló írta:Nincs mind, a Psychonauts 2-ét például kifelejtették.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=4CzPSCMcK8Q[/vieo]
Kb jelzi is a jelentőségét. :vigyor5:
Avatar
arty

Hozzászólás #62575 2021.06.17. 14:40

DanielT írta:Az a gond a V-vel, hogy egy fos. És ezzel minden BF játékos egyetért, az összes pró feladta már régen. Nyilván casualként nem látod az okokat, de hidd el nem azért, mert nő van benne.
szerk: Ja közben Tasman le is írta.
Nanézmá' nem fakezű a Dice? :ijedt: :ijedt: :ijedt:
Egy pillanatig nem vitattam az okokat, csak kérdeztem, mert ezt a részt még kazuárként SEM szondáztam egyelőre :)

DICE... prevgenen a fosbájt nagyon beért, gyakorlatilag leiskolázták a mezőnyt látvány/frém hányadosban. BF4-BF1-BFV-n nagyon jól nyomonkövethető, ahogy fejlődött, tudva, hogy egyébként mit tudna a címek az alap xbox one-on, hihetetlen ahogy a BFV mozog.

De ennél is durvább, hogy a pre-prevgenen rühellt fosbájt MAI szemmel mennyire jól öregedett... bf3 kampányt és némi multit néztem és le akalappal, mennyire "modern" a kinézete.
Anno ezerszer jobban élveztem a finoman sikló COD-ot, de azokra a lövöldékre mai szemmel elég nehéz ránézni, mondhatni sokkoló :) (cod4-re ránéztem a remazter után, tavaly... óriási csalódás, az emlékek bőven meg voltak szépülve :) )
Avatar
arty

Hozzászólás #62576 2021.06.17. 14:42

aabyssx írta:Most valami lovasnál hagytam abba.
Ott eléggé elmentem abszurdba, jól tetted, hogy abbahagytad :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62577 2021.06.17. 14:44

arty írta:Egy pillanatig nem vitattam az okokat, csak kérdeztem, mert ezt a részt még kazuárként SEM szondáztam egyelőre :)

DICE... prevgenen a fosbájt nagyon beért, gyakorlatilag leiskolázták a mezőnyt látvány/frém hányadosban. BF4-BF1-BFV-n nagyon jól nyomonkövethető, ahogy fejlődött, tudva, hogy egyébként mit tudna a címek az alap xbox one-on, hihetetlen ahogy a BFV mozog.

De ennél is durvább, hogy a pre-prevgenen rühellt fosbájt MAI szemmel mennyire jól öregedett... bf3 kampányt és némi multit néztem és le akalappal, mennyire "modern" a kinézete.
Anno ezerszer jobban élveztem a finoman sikló COD-ot, de azokra a lövöldékre mai szemmel elég nehéz ránézni, mondhatni sokkoló :) (cod4-re ránéztem a remazter után, tavaly... óriási csalódás, az emlékek bőven meg voltak szépülve :) )
Na akkor összefoglalva: mindig is kurvajó volt a Frostbite, csak most már végre te is beláttad. :fogmosas:

Felkészül: A Forza egy fos. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #62578 2021.06.17. 16:51

DanielT írta:Na akkor összefoglalva: mindig is kurvajó volt a Frostbite, csak most már végre te is beláttad. :fogmosas:
Felkészül: A Forza egy fos. :idiota:
Azt a fosbájtot, amit én anno szidtam, te talán soha nem is láttad :mf2: (pre-prevgen...)
betlüfildeket, the run-t, ... mindent pöcén nyomkodtál akkoriban!

Az EA/Dice akkoriban keményen elszámolta magát, hogy a pre-prevgen még ennyire sokáig marad és a motorjuk gyalázatosan működött az akkoriban kurrens(!) hardveren.
Tetszik vagy sem, a mainstream platformon hányinger teljesítményre voltak képesek (ha lenne erőm, eskü megnézném a bf3at 360on, méginkább ps3-on... de szerintem jól emlékszem).
Ebből a szempontból mindegy, hogy 10 év távlatából, a mai grafmotorokhoz szokott szememnek mennyire kellemes a fosbájt...

És még az is lehet, h prevgenen végül jobbra pecselték ezeket - hiszen a bf4-et tolom ps4en és bár sokszor fos a frém, de nem játszhatatlan, ill. az utolsó army of tworól nem maradt fenn emlék, hogy borzalom volt.

A forza meg egy dögunalom fos annak, aki régóta nyomja a szériát, nincs mit szépíteni ezen, sajnos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62579 2021.06.17. 20:11

arty írta:Azt a fosbájtot, amit én anno szidtam, te talán soha nem is láttad :mf2: (pre-prevgen...)
betlüfildeket, the run-t, ... mindent pöcén nyomkodtál akkoriban!
Úristen, hát egy ŐSPÉESHÁRMAS NFS THE RUN PLÉJERREL BESZÉLSZ! Aki!!!!! AKI!!!!!!!!!!!! A Bad Company 2-t PS3-ra vette day1 Cheapboynál!!!

Kép

Hát komolyan b3sz4rok! :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #62580 2021.06.17. 21:15

DanielT írta:Úristen, hát egy ŐSPÉESHÁRMAS NFS THE RUN PLÉJERREL BESZÉLSZ! Aki!!!!! AKI!!!!!!!!!!!! A Bad Company 2-t PS3-ra vette day1 Cheapboynál!!!

Kép

Hát komolyan b3sz4rok! :wilting: :wilting: :wilting:
Na, ez meglepett. Nem azt a képet építetted itt magadról EDDIG, hogy erős gyomrod lenne a legalja mocsokhoz... idén mindenképp tartsunk POTY-t! :D
The Run demot láttam ps3on, szerintem kb onnan datálható, hogy fennhangon gyűlölködtem a fosbájtot :)

Spoiler
amugy... kényszerítettek vagy miér' ?

Vissza: “Leáldozott.hu”