A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #21491 2017.07.31. 21:48

benőmenő írta:Ez egyébként mire jó? A miniITX-es kuckókat is úgy csinálják, hogy a legtöbbe egy rendes bika kártya elférjen hosszra. De legalább még blower ventit se kap, hogy a többi alkatrészt is fűtse egy szűkösebb kuckóban. Prafó!!4
Szerintem azoknak az itx kuckóknak, amikbe elfér egy teljes nagy vga, semmi értelme. Pont a lényeg veszik el: az extrém kompakt méret!
Jól látni ezeken a házakon, hogy a gpu miatt mekkora kompromisszumot kötsz...
(az h nem blower, azt én se értem - pontosabban valszeg ebben a méretben, ilyen fogyasztással, értelmes hangerő mellett nem megoldható -> megint házban kell kompromisszumokat kötni...kellene, ha valaki venne ilyet ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #21492 2017.07.31. 21:55

Mekee írta:Há éniseztmondom, szerintem okés a forza kinézetre, de nem esett le az állam egy mp-étől se, ellenben ahogy izegmozog a szárny, ahogy a kábelek mocorognak belül, ahogy vana pitben élet, az azért kárpótol, játszani legyen jó, képeket meg nézegetni eljárok a gtplanetre, és akkor az egyetlen értelmezhető módját is látom a játéknak: a kimentett képeket, amin nem hallatszik a porszívó.
Ha az FM7 csak One-on létezne (és se pécén, se OneX-en nem - ez utóbbi egyáltalán sehogysenem!), nekem azé leesne: ugyan azon a csóri vason mekkora durva már, h időjárás, szebb is, több is, jobb is, stb... FM5-től indultunk! Pont ahogy az FM4 idején is csak ámultam, hogy ez ugyanazon a gépen fut, amin az addigra kiröhöghető FM2 ... no, ennek vége, mert az OX/PC sokkal erősebb, viszont a játéknak oneon is ott kell lenni, ergo nem lehet elereszteni igazán a lovakat... (nameg képeken a GT brut, a pCars2 se lesz randa, elszállnak rendesen az elvárások...)
Avatar
arty

Hozzászólás #21493 2017.07.31. 22:17

Moby írta:Szerintem a maga idejében is leírtam, hogy ez a a motor egy elvihibás szardarab. Az idő azóta sem fordította ezt pozitívba. De mivel azóta nincs többé, így ennek az egésznek már semmi értelme. Mint játék meg szerintem az alapjátékról írsz. Ami egy alig közepecske, egypillanatáranememlékszemmár villanás volt, de itt most a kiegről van szó. Ami meg még annyi sem. Szal ha ez a korszak kiemelkedő fps-e, akkor ez a műfaj halott, és így is kell hagyni. Örökre.
Ha ezen motor alatt már a rage-t is hajtóra gondolsz, ellenkeznem kell :P Prevgenen 60 frémmel semmi nem nézett ki hozzá hasonlóan. Jahogy pécén ultraalkalmatlan volt azis? Igen. Hogy sokszor zavaróan statikus a leképzett világ? Igen. Valamit valamiért...

Az alapjáték csiszolatlanabb, kezdetlegesebb mindenben, mint a kieg - az járatta csúcsra a remek akció-lopakodó-náciutópia hármast (és tolta is kicsit túl...). Mondhatni egy alaposan felpecselt new order + némi uj kontent.
És a műfaj lehet, hogy SZÁMODRA halott (lehet? biztosan!), pláne nem értem, hogy mit is akartál a vásárlásoddal.
De ha mégse halott, akkor hallgatom a címeket, amik felértek bármelyik wolfhoz és vigyorral élvezted őket, elejétől a végükig. (érdemes pillantást vetni egyébként az elmúlt évek mezőnyére: http://www.metacritic.com/browse/games/genre/date/first-person/pc - gyakorlatilag a wolfokon túl csak a doom és a titanfall2 van, érdemleges.)

"Én nem dáunszempölök. Én 4K-ban tolok mindent. Vagy nemtolom. Evvan. Ezek lettek a prioritások. De az Old Bloodal nem is az a baj, hogy nemtudja. Tudja az a 4K-t. Mást nem, de azt legalább tudja. De valami kabszottgecironda, texturestreaminges, baltávalfaragott fosladék. A vizualitás ellen elkövetett merénylet. A jóizlés meggyilkolása.
/ja igen: konzolon tényleg nem ennyire drámian szar. Ott belesimul a tömegbe. Sőt, az igenritka 60fps miatt még kirívóan jónak is számíthat. Csak az egy másik inerciarendszer, amiben én már nem méricskélek semmit."

A 4ksodásod elfelejtettem, de a lémyeget úgyis leírtad az utolsó soroddal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21494 2017.07.31. 22:26

arty írta:Ha ezen motor alatt már a rage-t is hajtóra gondolsz, ellenkeznem kell :P Prevgenen 60 frémmel semmi nem nézett ki hozzá hasonlóan. Jahogy pécén ultraalkalmatlan volt azis? Igen. Hogy sokszor zavaróan statikus a leképzett világ? Igen. Valamit valamiért...

Az alapjáték csiszolatlanabb, kezdetlegesebb mindenben, mint a kieg - az járatta csúcsra a remek akció-lopakodó-náciutópia hármast (és tolta is kicsit túl...). Mondhatni egy alaposan felpecselt new order + némi uj kontent.
És a műfaj lehet, hogy SZÁMODRA halott (lehet? biztosan!), pláne nem értem, hogy mit is akartál a vásárlásoddal.
De ha mégse halott, akkor hallgatom a címeket, amik felértek bármelyik wolfhoz és vigyorral élvezted őket, elejétől a végükig. (érdemes pillantást vetni egyébként az elmúlt évek mezőnyére: http://www.metacritic.com/browse/games/genre/date/first-person/pc - gyakorlatilag a wolfokon túl csak a doom és a titanfall2 van, érdemleges.)

"Én nem dáunszempölök. Én 4K-ban tolok mindent. Vagy nemtolom. Evvan. Ezek lettek a prioritások. De az Old Bloodal nem is az a baj, hogy nemtudja. Tudja az a 4K-t. Mást nem, de azt legalább tudja. De valami kabszottgecironda, texturestreaminges, baltávalfaragott fosladék. A vizualitás ellen elkövetett merénylet. A jóizlés meggyilkolása.
/ja igen: konzolon tényleg nem ennyire drámian szar. Ott belesimul a tömegbe. Sőt, az igenritka 60fps miatt még kirívóan jónak is számíthat. Csak az egy másik inerciarendszer, amiben én már nem méricskélek semmit."

A 4ksodásod elfelejtettem, de a lémyeget úgyis leírtad az utolsó soroddal.
Titanfall 2, Metro-k, Mirror's Edge, Deus Exek. A doom sem jutott a felénél tovább, annyira repetitív szarsemmi az egész, de az legalább gecijól néz ki, meg még grafban igényes is. Nem csak a középszar van. Egy shotot ez is kapott volna, ha nem egy béndzsa szar lenne technóban IS, de sajnos az. Fődet rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2017.07.31. 22:29-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21495 2017.07.31. 22:28

Rendelkezik itt valaki pcgamesupply reggel, és ki is segítene egy vásárlással? Ezek a tetvek csak 1 kódot engednek venni.
Avatar
arty

Hozzászólás #21496 2017.07.31. 22:29

arty írta:Szerintem azoknak az itx kuckóknak, amikbe elfér egy teljes nagy vga, semmi értelme. Pont a lényeg veszik el: az extrém kompakt méret!
Jól látni ezeken a házakon, hogy a gpu miatt mekkora kompromisszumot kötsz...
(az h nem blower, azt én se értem - pontosabban valszeg ebben a méretben, ilyen fogyasztással, értelmes hangerő mellett nem megoldható -> megint házban kell kompromisszumokat kötni...kellene, ha valaki venne ilyet ;) )
amugy azóta megnéztem sok házat, rivjut - amit én vizionáltam, az gyakorlatilag nem is létezik :( minden itx ház "kecinagy", hogy belemenjen a titániksz. gyakorlatilag nem jött szembe egy nanoonly se, ami élne a rövid hossz jelentette előnyével :/

moby

"Titanfall 2, Metro-k, Mirror's Edge, Deus Exek." - azé lássuk be, ebből max a metro valódi fps-cím, 1 évvel wolf előttről... egy ilyen lővöldét ráadásul "felzabálok egy keddi napon", aztán évet-éveket kell várni valami hasonlóra :( szopkó. mármint nekem :( (meg annak, akit mér érdekel a szingli lövölde)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21497 2017.07.31. 22:37

arty írta:Ha ezen motor alatt már a rage-t is hajtóra gondolsz, ellenkeznem kell :P Prevgenen 60 frémmel semmi nem nézett ki hozzá hasonlóan. Jahogy pécén ultraalkalmatlan volt azis? Igen. Hogy sokszor zavaróan statikus a leképzett világ? Igen. Valamit valamiért...
Mondjuk a Rage az ugyan olyan ocsmányul streamelt prevgenen textúrát, mint bármin. 60 frémes kvázi openworld játék konzolon azóta sincs, nem véletlenül, hiszen tényleg a sárga földig volt butítva minden. Egyedül az animációk és a dinamikus felbontás megoldás, amik nem tiszta negatívumok az idTech 5-ben prevgenen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21498 2017.07.31. 22:38

arty írta:amugy azóta megnéztem sok házat, rivjut - amit én vizionáltam, az gyakorlatilag nem is létezik :( minden itx ház "kecinagy", hogy belemenjen a titániksz. gyakorlatilag nem jött szembe egy nanoonly se, ami élne a rövid hossz jelentette előnyével :/

Erre azért mérget ne vegyél.
phpBB [media]

Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #21499 2017.07.31. 23:29

Itt tartottunk 30 éve:
phpBB [media]


Itt tartunk ma:
phpBB [media]


Vajon hol fogunk tartani 30 év múlva?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21500 2017.07.31. 23:33

ott hogy az alsó talán majd úgy abban a formában jelenik meg egy játékban a monitorunkon :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21501 2017.07.31. 23:55

arty írta:"Titanfall 2, Metro-k, Mirror's Edge, Deus Exek." - azé lássuk be, ebből max a metro valódi fps-cím, 1 évvel wolf előttről... egy ilyen lővöldét ráadásul "felzabálok egy keddi napon", aztán évet-éveket kell várni valami hasonlóra :( szopkó. mármint nekem :( (meg annak, akit mér érdekel a szingli lövölde)
A Titanfall 2, Shadow Warrior 2, Call of Juarez: Gunslinger, aktuális Far Cry miért nem ér? Ráadásul te még két pofára tolod a BF-et és a CoD-ot is.

Szó se róla, én se bánnám, ha a másik BF-be, az SW-sbe normális kampány kerülne. Nincs igazán sok vegytiszta FPS, a Dying Lightok, a Borderlandsek, a Deus Exek, a Dishonoredok, a Mirror's Edge-ek szerintem sem azok. A ME: Catalysban már nemcsak hogy nem kellett és nem volt értelme lőni, mint az elődjében, de konkrétan nem is lehetett. Annyira FPS, mint a Myst vagy a Dungeon Master. Ja nem, az utóbbiban lehetett lőni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21502 2017.08.01. 00:12

Wolf azert nem doom vt, ott volt korites, jopofa vt , habar ha vegytiszta fps akk Metro v Bioshock az utobbi idokbol
Avatar
Moby

Hozzászólás #21503 2017.08.01. 00:13

deep írta:Itt tartunk ma:

ÁÁÁÁ bazdmeg ez KEGYETLEN :guluszem1:
Kép
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21504 2017.08.01. 07:48

Moby írta:ÁÁÁÁ bazdmeg ez KEGYETLEN :guluszem1:
Kép
Kép
Fényképek. :)

Akit jobban érdekel a technológia, a neve photogrammetry és innen elindulhat:

phpBB [media]


Sőt, ki is próbálhatja, csak egy mobiltelefon kell hozzá, meg az Agisoft Photoscan.

szerk: Ebben meg kb egy olyan jelenetet csinál meg a srác, mint a fenti köves videó, csak még komplexebb.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21505 2017.08.01. 08:36

arty írta:Ha ezen motor alatt már a rage-t is hajtóra gondolsz, ellenkeznem kell :P Prevgenen 60 frémmel semmi nem nézett ki hozzá hasonlóan. Jahogy pécén ultraalkalmatlan volt azis? Igen. Hogy sokszor zavaróan statikus a leképzett világ? Igen. Valamit valamiért...
Milyen meglepő, hogy már megint egy bukott, szar technológiát védesz és hozol fel pozitív példának. :miaz: És extra mókás, hogy itt hirtelen rohadt fontos a 60 fps.

Na, akkor nézzük csak a valóságot, ezt a képernyőre hányt, minősíthetetlen moslékot! Mondjuk itt valóban nincs textúra streaming bug, mert konkrétan nem léteznek textúrák, csak különböző színű foltok.

phpBB [media]
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21506 2017.08.01. 09:01

9896.jpg


Na meguntam, hogy másod hegedűs legyek a topicban újra az élre török :D Ideális idő van a tuningolásra, lerohad a gatya rólam már most reggel.... pfff
Avatar
Moby

Hozzászólás #21507 2017.08.01. 09:23

DanielT írta:Fényképek. :)
Azok nem fényképek. Fényképek alapján készülnek, de ez már a render.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21508 2017.08.01. 09:24

Micsu írta:ott hogy az alsó talán majd úgy abban a formában jelenik meg egy játékban a monitorunkon :)
kb. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21509 2017.08.01. 09:27

Moby írta:Azok nem fényképek. Fényképek alapján készülnek, de ez már a render.
Ok, én se úgy értettem, hogy valaki g*cigyorsan tekeri az irfanview-t. :D De ami miatt ilyen rohadt ütős, az "egyszerűbb" mint gondolná az ember szerintem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21510 2017.08.01. 09:28

kigyi írta:
9896.jpg


Na meguntam, hogy másod hegedűs legyek a topicban újra az élre török :D Ideális idő van a tuningolásra, lerohad a gatya rólam már most reggel.... pfff
Ez nagyon durván jó szám! :worship: Ki volt a második?

A procid agyonverte az enyémet, de a GPU is szépet húzott. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21511 2017.08.01. 09:44

DanielT írta:Ez nagyon durván jó szám! :worship: Ki volt a második?

A procid agyonverte az enyémet, de a GPU is szépet húzott. :eljen: :eljen: :eljen:
Igyekszik az ember :D Azt nem tudom ki a jelenlegi második, mert követhetetlen, de úgy gondoltam ezzel a számmal már jó vagyok egy darabig megint :D Ahogy nézem a 10K+ sem lehetetlen, de kell tartalékot hagyni, ha valaki belerondítana legyen hova tolni :D A procit húztam amúgy meg 4500-ra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21512 2017.08.01. 09:50

kigyi írta:Igyekszik az ember :D Azt nem tudom ki a jelenlegi második, mert követhetetlen, de úgy gondoltam ezzel a számmal már jó vagyok egy darabig megint :D Ahogy nézem a 10K+ sem lehetetlen, de kell tartalékot hagyni, ha valaki belerondítana legyen hova tolni :D A procit húztam amúgy meg 4500-ra.
Hm, akkor a teszten nem tudom, hogy mit művelt az én procim, mert kb 2k ponttal van lemaradva és ugye alapból 4.5 Ghz...

Hátőőő... asszem válaszcsapás incoming! :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21513 2017.08.01. 09:51

DanielT írta:Hm, akkor a teszten nem tudom, hogy mit művelt az én procim, mert kb 2k ponttal van lemaradva és ugye alapból 4.5 Ghz...

Hátőőő... asszem válaszcsapás incoming! :D
Nálam több mag számol azért az előny.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21514 2017.08.01. 09:57

DanielT írta:Ok, én se úgy értettem, hogy valaki g*cigyorsan tekeri az irfanview-t. :D De ami miatt ilyen rohadt ütős, az "egyszerűbb" mint gondolná az ember szerintem.
Persze, de alapvetően azért nem csak ezért olyan rohadt ütős, hanem mert maga a render olyan technológiákat használ, ami riöltime elképzelhetetlen volt néhány évtizede (GI, caustic, AO, stb). Meghát végeredményben a fejlődési irány mindenképpen az, hogy fotoríl 3d tér jöjjön létre Z adatokat hordozó fotókból.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21515 2017.08.01. 10:02

DanielT írta:Ez nagyon durván jó szám! :worship: Ki volt a második?

A procid agyonverte az enyémet, de a GPU is szépet húzott. :eljen: :eljen: :eljen:
Emlékeim szerint én, de ehhez képest kurvára le vagyok maradva prociban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21516 2017.08.01. 10:08

Moby írta:Emlékeim szerint én, de ehhez képest kurvára le vagyok maradva prociban.
Hát ez az! Mi az isten van abban a gépben? Bár mintha rémlene, hogy nem i7, hanem valami egzotikusabb. Miki, a 3dmark linket kellene betolni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21517 2017.08.01. 10:11

DanielT írta:Hát ez az! Mi az isten van abban a gépben? Bár mintha rémlene, hogy nem i7, hanem valami egzotikusabb. Miki, a 3dmark linket kellene betolni.
ott van a kepen vaksik: i7 6850K
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21518 2017.08.01. 10:17

SlickAdam írta:ott van a kepen vaksik: i7 6850K
Az ebolás k. életbe! Csítel itten a sok magjával... na nézzük csak mikor jön az a 8700K... :miaz:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21519 2017.08.01. 10:26

:mf2: Én szóltam, hogy több mag számol
Avatar
Moby

Hozzászólás #21520 2017.08.01. 10:44

DanielT írta:Az ebolás k. életbe! Csítel itten a sok magjával... na nézzük csak mikor jön az a 8700K... :miaz:
Ha jól lesz és tényleg menni fog 270-ben akkor talán cserélem. Viszont gyanús, hogy 6 magra ugyanakkora TDP kerettel jön, ugyanakkora illetve magasbb órajelekkel, ugyanarra a csíkszélességre. Tippre a az egyszálas teljesítménye kaka lesz a kabylakehez, márpedig ha így lesz, faszmérés ide, 3dmárka oda, marad a 7700k.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21521 2017.08.01. 10:46

kigyi írta::mf2: Én szóltam, hogy több mag számol
Sajnos a RAGE-hez ez is kevés. :sir:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21522 2017.08.01. 10:47

Moby írta:Ha jól lesz és tényleg menni fog 270-ben akkor talán cserélem. Viszont gyanús, hogy 6 magra ugyanakkora TDP kerettel jön, ugyanakkora illetve magasbb órajelekkel, ugyanarra a csíkszélességre. Tippre a az egyszálas teljesítménye kaka lesz a kabylakehez, márpedig ha így lesz, faszmérés ide, 3dmárka oda, marad a 7700k.
Lényegében ja. Plusz nem fog a 270-ben menni, ami egy tucsingolt 170 és nem támogat 4-nél több magos procit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21523 2017.08.01. 11:25

DanielT írta:Lényegében ja. Plusz nem fog a 270-ben menni, ami egy tucsingolt 170 és nem támogat 4-nél több magos procit.
Persze, hogy nem támogat, hiszen nincsen :D Az iparági pletykák szerint mennifog. A gyártók szerint megy, az Intel jóindeultán múlik, de minden jel arra mutat, hogy enged az intel, és menni fog 170-en és 270-en.
Avatar
arty

Hozzászólás #21524 2017.08.01. 13:24

Moby írta:Erre azért mérget ne vegyél.
persze, ha sokat nézel találsz, de a random itx házak nézegetésekor inkább olyanok vannak, amik nagyok, fogadnak szinte mindent. nemtom miért, mert így azért nem annyira kicsik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21525 2017.08.01. 15:00

"The fidelity and the performance you're gonna get out of a Vega card, it's like you are playing videogames again for the first time"

Egyszerűen nincs ebben a mondatban semmi, amit ne hinnék el.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #21526 2017.08.01. 17:11

DanielT írta:"The fidelity and the performance you're gonna get out of a Vega card, it's like you are playing videogames again for the first time"

Egyszerűen nincs ebben a mondatban semmi, amit ne hinnék el.

https://youtu.be/uxVzDQtHzqo
LOL
Avatar
arty

Hozzászólás #21527 2017.08.01. 18:40

https://www.kickstarter.com/projects/1811189679/all-controller-universal-and-fully-customizable/description

hoppacska.
kar h mostanra kicsitfelek az ambiciozus kickstarter projektektol... meg ez nem a boxos kiosztas :/
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21528 2017.08.01. 22:40

Most nézem a konfig ajánló nem igazán topic kompatibilis. Frissíteni kellene azal lassan csak az utolsó sorban lehet kullogni :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21529 2017.08.02. 00:28

Fargo 3. évad

hozta ez is a szintet, de az első az igazi :)
Avatar
arty

Hozzászólás #21530 2017.08.02. 08:16

DanielT írta:Milyen meglepő, hogy már megint egy bukott, szar technológiát védesz és hozol fel pozitív példának. :miaz: És extra mókás, hogy itt hirtelen rohadt fontos a 60 fps.

Na, akkor nézzük csak a valóságot, ezt a képernyőre hányt, minősíthetetlen moslékot! Mondjuk itt valóban nincs textúra streaming bug, mert konkrétan nem léteznek textúrák, csak különböző színű foltok.

phpBB [media]
bukott? vége az idtechnek? ;)
hogy a 'csába ne lenne egy 60frémmel suhanó rage pozitiv példa, amikor a környékén 20 frémes fc3-ak jelentek meg?! (hjaa, a tex felbontás persze ott nagyobb - ÉÉÉS? te pécén játszol 20 frémmel, csak h ne legyen olyan homályoskás?)
az a durva, hogy igen, konzolon az idtech bár nem a csúcs látványt adta, de olyan frémmel, amivel szinte egyedülálló volt! próbálj már kicsit elvonatkoztatni a pöcétől....
(köszi a rage videot, én ennek (végig)nyomtam a demóját mindkét gépen és ömlengtem róla anno esgén is, noha a statikus környezet és a lepukkant világ-dizájn akkor se volt kedvencem. ami durva, h pécén is belekezdtem, még csak bugosnak se rémlik, csak ez a posztapokaliptikusizé... :/ )
Avatar
arty

Hozzászólás #21531 2017.08.02. 08:18

kigyi írta:
9896.jpg


Na meguntam, hogy másod hegedűs legyek a topicban újra az élre török :D Ideális idő van a tuningolásra, lerohad a gatya rólam már most reggel.... pfff
leszel újra a barátom boxon? :DDD
(közben az avatárom lett a gémerpicem, szal pláne! nadetényleg - mi is volt a gémertagod?)
Avatar
arty

Hozzászólás #21532 2017.08.02. 08:49

Zóanagyvarázsló írta:A Titanfall 2, Shadow Warrior 2, Call of Juarez: Gunslinger, aktuális Far Cry miért nem ér? Ráadásul te még két pofára tolod a BF-et és a CoD-ot is.

Szó se róla, én se bánnám, ha a másik BF-be, az SW-sbe normális kampány kerülne. Nincs igazán sok vegytiszta FPS, a Dying Lightok, a Borderlandsek, a Deus Exek, a Dishonoredok, a Mirror's Edge-ek szerintem sem azok. A ME: Catalysban már nemcsak hogy nem kellett és nem volt értelme lőni, mint az elődjében, de konkrétan nem is lehetett. Annyira FPS, mint a Myst vagy a Dungeon Master. Ja nem, az utóbbiban lehetett lőni.
mer' nem az évtizedet akartam áttekinteni :)
szal igen, kevés van és egy "évenkénti", "kötelező minimumot" hozó codot/béefet nem szerettem volna egy wolfhoz mérni. sajnálom, hogy pécén moslék, de senki ne nyugtassa azzal magát, h "nem gáz kihagyni egy közepes efpéest" :P

(amugy érdekességképpen szívesen megnézném a new ordert ps3on is, gen végi 60frém mellett mégis hogy néz ki. youtube nem opcio, mert iszonyuan mossa.)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21533 2017.08.02. 10:21

arty írta:leszel újra a barátom boxon? :DDD
(közben az avatárom lett a gémerpicem, szal pláne! nadetényleg - mi is volt a gémertagod?)
Mi ez a bratyizás hírtelen kérem? :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #21534 2017.08.02. 11:30

kigyi írta:Mi ez a bratyizás hírtelen kérem? :D :D
bevonz a 10k! :D
Avatar
insp

Hozzászólás #21535 2017.08.02. 13:57

arty írta:(amugy érdekességképpen szívesen megnézném a new ordert ps3on is, gen végi 60frém mellett mégis hogy néz ki. youtube nem opcio, mert iszonyuan mossa.)


60 frem. Cserebe 2 percig tart egy reload.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21536 2017.08.02. 15:34

ezt a win10 game módot kerüljem inkább?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21537 2017.08.02. 15:35

Micsu írta:ezt a win10 game módot kerüljem inkább?
Nem csak kerüld, de kapcsold ki a gamebart is ahhoz, hogy örökre elimináld.
Avatar
arty

Hozzászólás #21538 2017.08.02. 19:45

insp írta:60 frem. Cserebe 2 percig tart egy reload.
juj. amugy a 360as szebb, és csak 4 dvd..... :D

ps3on toltad végig? tetszett?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21539 2017.08.02. 22:59

A ps4 slimnek épp 21 nap alatt lett csapágyas a ventije. Az egész retek rázkódik, ahogy felpörög a venti.
Kvalitet. :eljen: :hehe: Voltam olyan barom, hogy megvegyem...másnak, és most gariztathatom...másnak. Szívesen csinálnám ezt napiszinten. Mondjuk valami húgy pénzért.
Mind a 60 milliót kéne beszántani a faszomba a fődbe.

/először azthittem lemez van benne, ami eltört, vagy faszomtudja. Nem nincs benne lemez. Ugrál a gép az asztalon a benne lévő ventitől :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #21540 2017.08.02. 23:50

Outrun 2006 C2C

- megy DSR-el 4K-ban, nógány
- az xbox one gamepaddal automatikusan a ravaszok a gáz-fék, nógány
- rivatuner 60as limittel perfekt lett a frém, kisgány
- vettem ebayről egy boxos és egy ps2es kópiát :mf2:
outrun4k2640.jpg
Randa F50. Az F40 unlockolása iszonyat mennyiségű grindel kecsegtet :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21541 2017.08.03. 07:06

arty írta:Outrun 2006 C2C

- megy DSR-el 4K-ban, nógány
- az xbox one gamepaddal automatikusan a ravaszok a gáz-fék, nógány
- rivatuner 60as limittel perfekt lett a frém, kisgány
- vettem ebayről egy boxos és egy ps2es kópiát :mf2:
outrun4k2640.jpg
Randa F50. Az F40 unlockolása iszonyat mennyiségű grindel kecsegtet :(
És ez a shot miből van? A méret miatt a GBA verzióra tippelek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21542 2017.08.03. 07:08

Egy dologgal lehetett még jobbá tenni ez a Define C házat és most megcsinálták: edzett üveg oldalú edisön. Hú, de nincs kedvem pedig átszerelni...

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #21543 2017.08.03. 08:37

DanielT írta:És ez a shot miből van? A méret miatt a GBA verzióra tippelek.
pc. 4k@1080p@360p, a fórumkompatibilitás miatt :P

define-hoz csak üveg-oldalfalat vajon nem lehetne (majd) szerválni? egy ilyet feltennék még én is... bááár, elég randa, ahogy az rgb ledek kivilágítják a gigabyte feliratot (és csak azt!), a gainwardomhoz lett volna ez igazából jó...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21544 2017.08.03. 09:20

arty írta:pc. 4k@1080p@360p, a fórumkompatibilitás miatt :P

define-hoz csak üveg-oldalfalat vajon nem lehetne (majd) szerválni? egy ilyet feltennék még én is... bááár, elég randa, ahogy az rgb ledek kivilágítják a gigabyte feliratot (és csak azt!), a gainwardomhoz lett volna ez igazából jó...
Külön nem jó rá az üveg, a rögzítési pontok miatt. :(
Avatar
arty

Hozzászólás #21545 2017.08.03. 10:35

érintettségem okán (kilóg a tévé-monitorom bele) mostanában kicsit körüljártam a témát, bedobom ide is az infókat, hátha érdekes valaki számára:
TVvGPUscaling_heuchkd896.jpg
4k kijelzőn a 4k-s kép vs. 4k kijelzőn a 1080p-s kép (felskálázás)

Okádék. Szó nincs semmiféle sima pixel duplázásról (1080p), triplázásról (720p), hogy 1:1 pixelmapping mellett játszhass a nem 4k képes eszközeiddel.
Egyetlen(?) ismert TV széria(?) van, ami képes rá: Panasonic DX750 (érdekes h a DF is éppcsak említést tesz ezen fícsörről, nem szenteltek a témának önálló cikket/videot, stb)

PC fronton amd és nvidiáéknál is évek óta van feature request topik, hogy a GPU scaling tudjon ilyen duplázást/triplázást (egész számú többszörözést, az algo neve nearest neighbor), eddig lesz*rták.
Pontosabban nv oldalon a linux driver többé-kevésbé tudja.

Ergo fullhd kijelzőt KELL vennem, csak
0.) lcd fronton VA panel jöhet szóba
1.) de a mostani értelmesebb panellal/elektronikával rendelkező lcd tévék már mind 4k-sak
2.) fhd oled a csirkeháló miatt monitorként, közelről nem ajánlott, ráadásul értelmesebb áron már csak hajlított verzióban kapható

Külön bájos, hogy a Samsung a KU6000 szériában az induláskor használt VA panelt PLS moslékra cserélte. A rivjúk lementek a VA paneles tévékre anno, azok alapján vásárolsz ééééés... akurvaanyád.
Pana/Sony is használ VA-t, kellemes lottózást mindenkinek. (ahogy nagyobb/biztos eséllyel akarsz VA panelt kifogni, ott már-már oled szintű felárat fizetsz - és még mindig csak egy moslék elcédével leszel gazdagabb)
A jóképű, jókontrasztú, jóhádéeres, quantum dotos idei samuk szintén oled árakon kelletik magukat (Q széria).
A tavalyi KS7XXX széria idéntől MU7XXX, csakhogy az MU7XXX széria valójában a tavalyi KU6XXX utóda, annak minden nyomorával (kamuHDR, nincs quantumdot, stb).

Kellemes vásárolgatást! (én kezdek beleőszülni)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21546 2017.08.03. 10:42

arty írta:érintettségem okán (kilóg a tévé-monitorom bele) mostanában kicsit körüljártam a témát, bedobom ide is az infókat, hátha érdekes valaki számára:
TVvGPUscaling_heuchkd896.jpg
4k kijelzőn a 4k-s kép vs. 4k kijelzőn a 1080p-s kép (felskálázás)

Okádék. Szó nincs semmiféle sima pixel duplázásról (1080p), triplázásról (720p), hogy 1:1 pixelmapping mellett játszhass a nem 4k képes eszközeiddel.
Egyetlen(?) ismert TV széria(?) van, ami képes rá: Panasonic DX750 (érdekes h a DF is éppcsak említést tesz ezen fícsörről, nem szenteltek a témának önálló cikket/videot, stb)

PC fronton amd és nvidiáéknál is évek óta van feature request topik, hogy a GPU scaling tudjon ilyen duplázást/triplázást (egész számú többszörözést, az algo neve nearest neighbor), eddig lesz*rták.
Pontosabban nv oldalon a linux driver többé-kevésbé tudja.

Ergo fullhd kijelzőt KELL vennem, csak
0.) lcd fronton VA panel jöhet szóba
1.) de a mostani értelmesebb panellal/elektronikával rendelkező lcd tévék már mind 4k-sak
2.) fhd oled a csirkeháló miatt monitorként, közelről nem ajánlott, ráadásul értelmesebb áron már csak hajlított verzióban kapható

Külön bájos, hogy a Samsung a KU6000 szériában az induláskor használt VA panelt PLS moslékra cserélte. A rivjúk lementek a VA paneles tévékre anno, azok alapján vásárolsz ééééés... akurvaanyád.
Pana/Sony is használ VA-t, kellemes lottózást mindenkinek. (ahogy nagyobb/biztos eséllyel akarsz VA panelt kifogni, ott már-már oled szintű felárat fizetsz - és még mindig csak egy moslék elcédével leszel gazdagabb)
A jóképű, jókontrasztú, jóhádéeres, quantum dotos idei samuk szintén oled árakon kelletik magukat (Q széria).
A tavalyi KS7XXX széria idéntől MU7XXX, csakhogy az MU7XXX széria valójában a tavalyi KU6XXX utóda, annak minden nyomorával (kamuHDR, nincs quantumdot, stb).

Kellemes vásárolgatást! (én kezdek beleőszülni)
Azé' (SE) nincs 4K kijelzőm. Bullshit, ha nem natív és még akkor is van egy csomó szopó a GUI skálázással, stb.

szerk: Sőt, most nézegetek CRT monitort, lehet visszaveszem a Belinea 10 30 70-est, amit a villanyszerelő felrobbantott... van egy eladó. De lehet, hogy inkább egy 14"-est kellene szerezni, max 800x600-ast.
Avatar
arty

Hozzászólás #21547 2017.08.03. 11:44

DanielT írta:De lehet, hogy inkább egy 14"-est kellene szerezni, max 800x600-ast.
de miért/mire?? vagy ez most szarkazmus? ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21548 2017.08.03. 11:47

arty írta:de miért/mire?? vagy ez most szarkazmus? ;)
Dehogy szarkazmus. Biztosítani akarom magam az excelgép fílingű LCD éc végérvényes terjedése előtt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21549 2017.08.03. 12:02

arty írta:
Okádék. Szó nincs semmiféle sima pixel duplázásról (1080p), triplázásról (720p), hogy 1:1 pixelmapping mellett játszhass a nem 4k képes eszközeiddel.
Egyetlen(?) ismert TV széria(?) van, ami képes rá: Panasonic DX750 (érdekes h a DF is éppcsak említést tesz ezen fícsörről, nem szenteltek a témának önálló cikket/videot, stb)




Kellemes vásárolgatást! (én kezdek beleőszülni)


Dehogynincs olyan tv
Botond csoda tvje :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #21550 2017.08.03. 12:15

arty írta:érintettségem okán (kilóg a tévé-monitorom bele) mostanában kicsit körüljártam a témát, bedobom ide is az infókat, hátha érdekes valaki számára:
TVvGPUscaling_heuchkd896.jpg
4k kijelzőn a 4k-s kép vs. 4k kijelzőn a 1080p-s kép (felskálázás)

Okádék. Szó nincs semmiféle sima pixel duplázásról (1080p), triplázásról (720p), hogy 1:1 pixelmapping mellett játszhass a nem 4k képes eszközeiddel.
Egyetlen(?) ismert TV széria(?) van, ami képes rá: Panasonic DX750 (érdekes h a DF is éppcsak említést tesz ezen fícsörről, nem szenteltek a témának önálló cikket/videot, stb)

PC fronton amd és nvidiáéknál is évek óta van feature request topik, hogy a GPU scaling tudjon ilyen duplázást/triplázást (egész számú többszörözést, az algo neve nearest neighbor), eddig lesz*rták.
Pontosabban nv oldalon a linux driver többé-kevésbé tudja.

Ergo fullhd kijelzőt KELL vennem, csak
0.) lcd fronton VA panel jöhet szóba
1.) de a mostani értelmesebb panellal/elektronikával rendelkező lcd tévék már mind 4k-sak
2.) fhd oled a csirkeháló miatt monitorként, közelről nem ajánlott, ráadásul értelmesebb áron már csak hajlított verzióban kapható

Külön bájos, hogy a Samsung a KU6000 szériában az induláskor használt VA panelt PLS moslékra cserélte. A rivjúk lementek a VA paneles tévékre anno, azok alapján vásárolsz ééééés... akurvaanyád.
Pana/Sony is használ VA-t, kellemes lottózást mindenkinek. (ahogy nagyobb/biztos eséllyel akarsz VA panelt kifogni, ott már-már oled szintű felárat fizetsz - és még mindig csak egy moslék elcédével leszel gazdagabb)
A jóképű, jókontrasztú, jóhádéeres, quantum dotos idei samuk szintén oled árakon kelletik magukat (Q széria).
A tavalyi KS7XXX széria idéntől MU7XXX, csakhogy az MU7XXX széria valójában a tavalyi KU6XXX utóda, annak minden nyomorával (kamuHDR, nincs quantumdot, stb).

Kellemes vásárolgatást! (én kezdek beleőszülni)
EZ hülyeség. Nincs általánosítható eljárás, mert már a 4k tévém a 4k monitorom skálázása között hatalmas különbség van. Szemmel láthatólag is, meg belenagyítva is. És mindkettő LG, IPS.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21551 2017.08.03. 12:17

Olyanba már bele sem megyek, hogy nagyonsok 4K tévé eleve nem natív 4K, mert RGBW, és oda eleve más skálázás kell. Szal ez az egész ennyire messze nem egyszerű. Egy biztos: mind szar. A kérdés mindig az: mennyire.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21552 2017.08.03. 13:45

Annak ellenére, hogy mennyi pozitívumot hallottam a Wonder Womenről, bő egy óra bóbiskolás után feladtam, mert féltem, hogy kirohad az agyam.
A DC-nek szólhatna valaki, hogy egy film nem attól lesz komolyanvehetőbb, hogy a szaturációs csúszkát az utómunkáknál elhúzkodják balra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21553 2017.08.03. 14:03

benőmenő írta:Annak ellenére, hogy mennyi pozitívumot hallottam a Wonder Womenről, bő egy óra bóbiskolás után feladtam, mert féltem, hogy kirohad az agyam.
A DC-nek szólhatna valaki, hogy egy film nem attól lesz komolyanvehetőbb, hogy a szaturációs csúszkát az utómunkáknál elhúzkodják balra.
Csak tudnám felnőtt emberek miért nézik ezeket a 12 éveseknek szánt szarokat... :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21554 2017.08.03. 16:19

Attol meg h vki le erettsegizik nem lesz fenott :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21555 2017.08.03. 16:35

benőmenő írta:Annak ellenére, hogy mennyi pozitívumot hallottam a Wonder Womenről, bő egy óra bóbiskolás után feladtam, mert féltem, hogy kirohad az agyam.
A DC-nek szólhatna valaki, hogy egy film nem attól lesz komolyanvehetőbb, hogy a szaturációs csúszkát az utómunkáknál elhúzkodják balra.
mé nézel ilyeneket baszki? ez a buzi generacio amugy, ezeken nönek fel az emberek, aztan egy gagyi horrorfilmet se mernek megnezni. minösegi filmeket meg meg se emlitem...
most komolyan... annyira mindennaposak lettek ezek a filmek, hogy fel se tünik mennyire gagyik mar maguk a karakterek is. most tegyel egy lepest hatra és total objektiven vizsgald mar meg ezt a ket kepet:
Spoiler
2017. megmentem a vilagot. egy köcsög pajzzsal. meg a homlokomon az "A" betü. MINEK? 'merika? mer amugy nem tudjak? csillag minek? hogy nez ki?! ovodas kosztümben rohangal es komolyan veszi az összes geek. loal
Kép
pajzs bazdmeg megint. meg az a retek minek a fejere? miert nem hordanak ezek praktikusabb ruhat? megmondom: mert mesefilmek GYEREKEKNEK.
Kép
lealdozhatna mar lassan...


szerk.: vegülis nincs gond azzal, ha megnez egy felnött egy ilyen filmet. neha miert ne? de hogy nöhetett ez a szörny ekkorara? :guluszem1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21556 2017.08.03. 16:39

Megnézem én a Kacsameséket is reggel, de ezek a DC filmek simán agyrohasztó szarok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #21557 2017.08.03. 18:21

Micsu írta:Dehogynincs olyan tv
Botond csoda tvje :)


No, élek. Családi nyaralás pipa, új asszonnyal összeköltözés pipa, budai HQ elkészült, 120as trénet installálva, gép összerakva, patchek futnak, 4k csoda tv a falon, még azt kell kilegózni, hogy hogyan kössem rá az x360at a tv mellett a 4k monitorra és a gépet a 4k tvre, mert a mostani elhelyezés mellett nem evidens, de szummaszummárum újra élek!
/szerk: natív 4k lett az uplay kliens!!!444
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21558 2017.08.03. 19:36

Botond írta:No, élek. Családi nyaralás pipa, új asszonnyal összeköltözés pipa, budai HQ elkészült, 120as trénet installálva, gép összerakva, patchek futnak, 4k csoda tv a falon, még azt kell kilegózni, hogy hogyan kössem rá az x360at a tv mellett a 4k monitorra és a gépet a 4k tvre, mert a mostani elhelyezés mellett nem evidens, de szummaszummárum újra élek!
/szerk: natív 4k lett az uplay kliens!!!444
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #21559 2017.08.03. 19:57

cuki volt h van aki remenykedett h nem kell lapcsere a 8700k melle...
http://wccftech.com/intel-coffee-lake-cpu-not-compatible-200-series-motherboards/

es remelem a delidre is ujra koltenetek kell :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #21560 2017.08.03. 20:02

Moby írta:EZ hülyeség. Nincs általánosítható eljárás, mert már a 4k tévém a 4k monitorom skálázása között hatalmas különbség van. Szemmel láthatólag is, meg belenagyítva is. És mindkettő LG, IPS.
a pana hogyan tudta megoldani?
jahogy az ezres kontrasztrol menekulni probalo ipsnel elvi megoldas sincs? haljon ki! ne tartsd eletben! ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”