A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #70911 2022.12.02. 23:28

Zóanagyvarázsló írta:HBD! Főleg, hogy éppen nálunk tartja :buck:
köszi
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70912 2022.12.02. 23:31

Moby írta:BE. VAN.
De be volt a régin is, de az egyszerűen SEMMIT nem csinált, amíg az appot nem indítottam el, és rá nem nyomtam a kártyára. Abban csak ez működött, másképp nem csinált a telefon SEMMIT. Ez nem. Ez csinál. Egy darabig tök jól ment, aztán nem, de most is csinál "valamit" fizetésnél, a telefon rezzen egyet, a terminál is érzékel valamit, de kiírja mindegyik terminál, hogy ellenőrizze a mobileszközét. Ha megnyitom az appot, rábökök a kártyára, akkor sikeres a fizetés. Fogalmam sincs mi van.
Próbáld ki a Google Wallet-et, az rendszer szinten sokkal jobban van integrálva mint a Simple. Másik, hogy mindenhol minden alapértelmezett legyen, az appban a kártya stb. Más ötletem nincs, nekem a Huawei-el is ment, a mostanival is megy, 2 féle app, 2 féle bank volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70913 2022.12.02. 23:32

Zóanagyvarázsló írta:HBD! Főleg, hogy éppen nálunk tartja :buck:
Ja, abszolút boldogot, csak sose lehet tudni itt van -e egyáltalán!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70914 2022.12.02. 23:33

Moby írta:/lehet megvan, vagy találtam valamit. Van egy ilyen, hogy "A biztonsági elem helyzete", amiben van "SIM pénztárca", meg "HCE pénztárca". Most SIM pénztárcán van. Ez mi?
Nem tudom, de nálam a Sim van beállítva, sose láttam ezt az opciót eddig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70915 2022.12.02. 23:42

DanielT írta:Nem tudom, de nálam a Sim van beállítva, sose láttam ezt az opciót eddig.
Nem ez a baj. Ez ilyen simple related gond. Találtam rá fórumot, ismert a probléma, 10 fizetés után szopósodik ki a rendszer. Talán összefüggésben van azzal, hogy még a régi telefonomba is be van téve a kártya, de ez ki fog derülni. Lehet, hogy nincs rá jó megoldás...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70916 2022.12.02. 23:49

Moby írta:Nem ez a baj. Ez ilyen simple related gond. Találtam rá fórumot, ismert a probléma, 10 fizetés után szopósodik ki a rendszer. Talán összefüggésben van azzal, hogy még a régi telefonomba is be van téve a kártya, de ez ki fog derülni. Lehet, hogy nincs rá jó megoldás...
Áh.. a token letöltés. Csak el kell indítanod az appot és utána 10 alkalomig megint jó vagy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70917 2022.12.02. 23:52

DanielT írta:Áh.. a token letöltés. Csak el kell indítanod az appot és utána 10 alkalomig megint jó vagy.
Ezt próbáltam, de nem működött. Azt mondják ki kell jelentkezni a rendszerből, újra berakni a kártyát, és egy darabig működik. Amíg meg nem frissül az app megint...ez így nem lesz jó nekem. Elmegyek akkor inkább a google wallet felé.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #70918 2022.12.03. 10:46

DanielT írta:Ja, abszolút boldogot, csak sose lehet tudni itt van -e egyáltalán!
Itt esz a fene, de többnyire a játékok miatt, de arról meg nincs sok szó…amúgy köszi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70919 2022.12.03. 11:53

Kandurex írta:Itt esz a fene, de többnyire a játékok miatt, de arról meg nincs sok szó…amúgy köszi.
Milyen játékokról nem esik szó? A heti AoE1- vagy a Heroes 2-élményeimet hiányolod? Netán nem írtam le még a héten, hogy fos a Horizont: Nulla hajnal?

Süt a gémerség a topikból. Kérdezd csak Mobyt!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70920 2022.12.03. 12:29

Kandurex írta:Itt esz a fene, de többnyire a játékok miatt, de arról meg nincs sok szó…amúgy köszi.
Boldogot!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70921 2022.12.03. 15:04

Lepörgött a Forza Motorsport 5. Igen, a motorsport, nem a horizon. Az xbox one nyitó címe, x1faten pörgött picit, de többnyire xsx-en. Nem szépen öregedett, a jó tulajdonságai ellenére, szóval a wall of text előtt, aki nem akarja végigolvasni, nekik csak annyit mondanék, hogy már eszük be se jusson pótolni, még véletlenül se, vagy ahogy a művelt francia mondja, "don't try this at home". :banplz:

Na de visszatérve a játékra, az ugye 2013ban jött ki az xbox one fat, eredeti kiadással, én egy szálloda xbox szobájában találkoztam vele először, amikor volt tavaly ez az xbox múzeum dolog, azért gondolta azt az MS, hogy volt valaha x1-em, mert abban a két órában amíg a szállodában vártam vmire, beléptem az x1ükre és pörgettem az FM5öt. Aztán kimaradt jó pár év, 2020. novemberében volt hozzá ismét szerencsém, mikor meglett az xsx.
És ezzel kezdetét vette egy szomorú történet. Az elmúlt két évben volt szerencsém végignézni testközelből egy játék halálát. Már akkor 2020. novemberében is hullámzó volt, hogy mi hogyan működött, de akkor azért még többnyire mentek a daily rewardok, a versenyeken a friendek avatarjai ellen küzdöttem, voltak top idő kiírások a töltőképernyőkön, ment a forza hub és számolta a pontokat, és időnként szintet lépve nőtt a heti reward értéke, és hát lehetett multizni, stb. Na most eltelt pont két év, mire ezeknek az utolsó morzsáit is lekapcsolta az ms, szép sorban levéve minden funkciót a lélegeztető gépről. Az utolsó egy hónap már egy halott játék emlékével telt az utolsó pár versenyen. Béke poraira. Ezért se javaslom senkinek bepótlásra, vagy elővételre, aki esetleg behúzta goldban, amikor kifutó darab volt, vagy van vhol egy lemeze.
FM4 esetén a 9. évfordulón még tudtunk Artyval multizni, nem csak egymással, tucatnyi más player is becsatlakozott elszórtan, egyszerre max 4-5, de itt az FM5nél ez lehetetlen, multira nyomok akkor egyből mondja, hogy á, nincs itt szerver, ne is keresd.

De viszont voltak jó részei is, pl a grafika. Egyszerűen imádtam. FHD cucc, amin a dlss/fsr hiányában a kijelzőbe épített szakóca upscaleélsimítás pont annyit javít amennyit kell. És ezért gondolom én is, hogy ahogy az ac4nél az x360on egy rendes tv-vel kombinálva látható volt, hogy mennyit hozzá tud tenni, hogy a techno amúgy jó, csak nem 4090essel kellene promótálni vagy 7900xtx-el. De mivel ez konzol, aminek véges az ereje, nos itt nagyon is van létjogosultsága ennek, és bitang jót is tesz neki. Persze üröm az örömben, hogy végtelenül egysíkú ez a dolog. Mindig fényes nappal van, sosem esik, sosincs este, sosincs semmi, csakis kizárólag ragyogó napsütes. Azt mondjuk konkrétan túlzásba is viszik, hiszen, mint kvázi első HDR-es cím xboxon, így annyira megtolták a napsütést, hogy a 24 colos va paneles, teljesen HDR mentes monitoron is annyira erős a napsütés, hogy konkrétan hunyorogtam azokban a kanyarokban ahol szembefordultam a nappal. QLED/OLED esetén meg konkrétan lófaszt nem láttam, érzésből fordultam, hogy na mingyá látokmán.
Ugyancsak a grafika részen volt nagy plusz, hogy ugyan RT se volt akkor még, de a kocsikon a pálya szépen tükröződött nagyon. Látni lehetett, hogy nem teljesen valósan, de azért jól adta vissza, és hangulatos elem volt ez is. Nyilván optikailag játszottak ezzel és a kocsi meg környezete volt bitangszép, a tájba elbambulva, screenshot és 500x-os zoom esetén a fa hányás lenne, ahogy azt Dani anno 2013ban kiemelte, csak ugye ezt játék közben nem látni.

És ami miatt senkinek se ajánlom az a gameplay. Az vmi kegyetlenül szarul öregedett. Tényleg csak ilyen tét nélküli stressz levezetőnek való, amikor legszívesebben aludnál, de nem tudsz, akkor kimehetsz az erkélyre elszívni 1 doboz cigit (nem dohányzom), vagy iszol otthon magadban három stampót (inni se iszok), vagy leülsz és pár kör a ragyogó napsütésben. Tényleg klasszikus pótcselekvés szint a legmagasabb szint ahol ez értelmezhető. 669 verseny, 8 szekcióra osztva, összesen 41 bajnokság, bajnokságonként 14-18 verseny, mikor hogy adta ki, ugyanazok a pályák, eltérő vonalvezetéssel néha, de mindig ragyogó napsütésben.
Van már egy buggy bajnokság (pokolra jutnak ezért remélem!), 2 db F1es (FM7es 10 pontos élményhez ez itt stabil 2 pontos megvalósítás), a többi "normál" autó, utcaitól elkezdve a bugatti veyronig a minden is.
És hát monotónia 10/10. Minden bajnokságban a 2-3-4. futam közül 2 vagy 3 a nem sima 16an megyünk körbe az első 3 aranyérem, többieknek cumi, amiből már az is érdekes, hogy a verseny abszolváláshoz elég beérni 2-3. helyre, de ezt szerencsére a következő részekre dobták, de az is, hogy sikerült a nem sima 16an megyünk körbe versenyeket is sikerült 4-5 féle "egyedi" megoldásba beletolni. A teke döntögetős, a bóják között elhussanós és a lassú autó kerülgetős vagy 2-3 féle verzióban. Nem lehet visszaadni mennyire monoton.
Nyilván az acsik is úgy vannak összerakva, hogy a monotonitás még fokozva legyen, ezzel az egyes gyártók autóit használva az adott gyártóval is kapsz xp-t, és van gyártói szint. Mint a negyedik részben, csak ott egy gyártóval kellett a 100. szint (Artynak se jött össze, vmi 90 megfogta, engem már a 60. szint is), ezt most levették 8*25 szintre, amiből nekem 4 jött össze, Artynak nem tudom mennyi, mert a 4 db-os acsi neki is megvan a 8 db-os meg neki se. Pedig annyira jópofaság lenne a maradékot begrindelni, mint a száradó festéket nézni.

A szóra se érdemes része kb a dolognak, hogy ez a része az FM sorozatban a BBC-n egykor futó topgear sorozat köré van felépítve, a csávók mondanak pár mondatot az egyes bajnokságok elején a kategóriáról vagy 1-2 híresebb autóról amit abban a bajnokságban választhatunk, meg ez a lassú autók között 1-2 másik autóval versenyzős "egyedi" futam esetén, amikor 1 db ellenfél van a lassú kacsák között az Stig digitális hasonmása, de pont ugyanúgy lemarad egy lassú autó mögé beszorulva az első kanyarban, mint amikor ketten vannak és nemStigek.

A végére még egy dolgot emelnék ki, ami miatt megérte az egész kaland, az a prágai pálya. Az egyszerűen hihetetlen mennyire visszaadja Prága valós utcáit, mennyire jó íveket raktak össze. Ahogy az FM4et elvitte nekem a hátán a svájci pálya, így volt ez Prágával és az FM5-el. Egyszerűen zseniális és tökéletes.

FM6 és FH2 felkészül még a Forza backlogból és akkor már csak az aktuális FH5 marad autókázni az xsx-en, ha az előbbi kettő is pipa.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70922 2022.12.03. 15:14

10 ezerért végigolvasom! :fogmosas:

Szerk: Csak azért ilyen olcsón, mert végre tördelés nyomait vélem felfedezni! :eljen:
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #70923 2022.12.04. 09:15

Botond írta:Boldogot!
köszi
Avatar
arty

Hozzászólás #70924 2022.12.04. 11:22

Moby írta:Majd csak este lesz időm belenézni, de ilyen problémával egyre több a játék, a futásidőben shadercompiling miatt. Ahogy mondtam már: leáldozott.
amugy ez miér' ennyire megugorhatatlan? anno a Fuel is precompilálta a sédereket, 2009-ben. vagy későbbi példa a forzahorizon3. vagy.... a másik opció, hogy ENNYIRE szarnak rá?
Avatar
arty

Hozzászólás #70925 2022.12.04. 11:38

Botond írta:Lepörgött a Forza Motorsport 5.
előszó: 2 éven át győzködtem Botondot, hogy hagyja már, de az elméje rabságában erre talán esély sem volt, soha.

Grat a teljesítményhez, szerintem ez POTY-t ér 2022-ben!

Viszont... szerintem az FM6 és az FH2 is szuper játékok a mai napig, előbbi tényleg nagy ugrás MINDENBEN (kivéve fák ill. h az 5 után unalmas lesz szvsz a sok egyezőség miatt), utóbbi pedig MÉG a nem teljesen elbaszott horizon forumula. Kvázi "végigjátszható". Becsüld meg, utolsó progressz-élményed lesz a nyitott világban (de az FM széria is a végtelen gind irányába száguld már...). GFX - ne nyomd neki az autoHDR-t, így hozzá lehet szokni ;) EU környezet és a jó oldalon vezetés talán kárpótol.

---

Egyébként bátor az EA, hogy ez uj NFS-t kerek 30 ezerre be merte árazni, ami ezzel a "világ legdrágább játéka".

Spoiler
f2p-p2w moslékokat most hagyjuk, me a goty, gold, ultimáta lehúzásokat is


---

Moby :( :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #70926 2022.12.04. 11:46

arty írta:Viszont... szerintem az FM6 és az FH2 is szuper játékok a mai napig, előbbi tényleg nagy ugrás MINDENBEN (kivéve fák ill. h az 5 után unalmas lesz szvsz a sok egyezőség miatt), utóbbi pedig MÉG a nem teljesen elbaszott horizon forumula. Kvázi "végigjátszható". Becsüld meg, utolsó progressz-élményed lesz a nyitott világban (de az FM széria is a végtelen gind irányába száguld már...). GFX - ne nyomd neki az autoHDR-t, így hozzá lehet szokni ;) EU környezet és a jó oldalon vezetés talán kárpótol.
FH2be beleültem, ahogy írtam is neked, és hát mintha vmi snes-es játék lenne annyira szakóca még az FM5höz képest is. Még 396 verseny, kevés esélye van ilyen szívenbaszóan gyenge grafikával és 30 frémmel. FM6 viszont jóféle.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70927 2022.12.04. 11:49

arty írta:amugy ez miér' ennyire megugorhatatlan? anno a Fuel is precompilálta a sédereket, 2009-ben. vagy későbbi példa a forzahorizon3. vagy.... a másik opció, hogy ENNYIRE szarnak rá?
Azért, mert a beállítások-hardverek elegye pécén végtelen számú permutációhoz vezet. Ez általában nem gond, töltéskor is le lehet fordítani, még a gigantikus térképű, töltőképernyőt amúgy a játék közben nem használó openworld játékoknál is, néha emiatt gecisokáig tart, de még töltéskor csak először, amíg nem nyúlsz a beállításokhoz megint: lásd Forza Horizon pc. A konzol egyenhardver, egy max kettő beállítással, le lehet előre forgatni őkert, és a játékhoz csomagolni. Egyébként úgy tudom, hogy még aznap ki is jött hozzá a pc patch, ami kiveszi a stuttert. nem néztem, és már nem is fogom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70928 2022.12.04. 11:58

Egyébként komoly összeget tennék rá, hogy ezek a tetvek szándékosan baszták el a pc és az xsx kiadást, mert sony pénz van a jkáték mögött. Semmi a világon nem indokolta, hogy így adják ki ezekre, nyilván az sem véletlen, hogy 24 órán belül patchelték a másik két platformra. A degenerált, szétrohadt iparág mindennapos húzása...
Avatar
arty

Hozzászólás #70929 2022.12.04. 12:20

Moby írta:Azért, mert a beállítások-hardverek elegye pécén végtelen számú permutációhoz vezet. Ez általában nem gond, töltéskor is le lehet fordítani, még a gigantikus térképű, töltőképernyőt amúgy a játék közben nem használó openworld játékoknál is, néha emiatt gecisokáig tart, de még töltéskor csak először, amíg nem nyúlsz a beállításokhoz megint: lásd Forza Horizon pc. A konzol egyenhardver, egy max kettő beállítással, le lehet előre forgatni őkert, és a játékhoz csomagolni. Egyébként úgy tudom, hogy még aznap ki is jött hozzá a pc patch, ami kiveszi a stuttert. nem néztem, és már nem is fogom.
tény, horror idő horizonban (is) a recompile, de akkor lehetne opcionálisan egy plusz gomb az optionsban - ez végülis pécé, akinek belefér rányom és akkor nincs stutter... ha a DF tesztekből indulok ki, lassan minden pécéjátékot mérgez a probléma és ha az UE tovább terjed, "mindmeghalunk" :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #70930 2022.12.04. 12:23

arty írta:tény, horror idő horizonban (is) a recompile, de akkor lehetne opcionálisan egy plusz gomb az optionsban - ez végülis pécé, akinek belefér rányom és akkor nincs stutter... ha a DF tesztekből indulok ki, lassan minden pécéjátékot mérgez a probléma és ha az UE tovább terjed, "mindmeghalunk" :)
Mert amúgy van olyan, aki azt választaná, hogy stuttereljen? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #70931 2022.12.04. 14:23

Moby írta:Mert amúgy van olyan, aki azt választaná, hogy stuttereljen? :D
van aki leszarja, persze. kollégám is van, aki az optionsba sose megy be, ahogy beáll, beáll... és játszik :) és nem, NEM HAJLANDÓ átállni konzolra, ő PÉCÉS .... :D (meg amig az fps-t tweakeled, had stuttereljen... aztán amikor megvan a kívánt, stabil 95.4 fps, akkor rányomsz a séderkompájlra és "soha többet" nem nyulsz hozzá. WIN!)
Avatar
Moby

Hozzászólás #70932 2022.12.04. 14:52

arty írta:van aki leszarja, persze. kollégám is van, aki az optionsba sose megy be, ahogy beáll, beáll... és játszik :) és nem, NEM HAJLANDÓ átállni konzolra, ő PÉCÉS .... :D (meg amig az fps-t tweakeled, had stuttereljen... aztán amikor megvan a kívánt, stabil 95.4 fps, akkor rányomsz a séderkompájlra és "soha többet" nem nyulsz hozzá. WIN!)
De aki leszarja, az gondolom artra sem kapná fel a fejét, ha véletlenül normálisan működne. Bár ez a gémervilág már nagyon rég nem aszerint működik, hogy bármi a normális felé tendáljon :D Nagyon nem is lehert csodálkozni. Egy olyan vásárlói réteget, akik dollármilliókat klöpködnek el napi szinten, hogy szőrös rókafejű hülyéket bármuljon aki játszik, vagy kifestett csajokat, akik kirakják közben a csöcseiket....hát ki akar itt bármi normálisat? A full nyomorúságból kell kihúzni a pénzt, amiből jóóóó sok van irtókönnyen hozzáférhetőben. És azok a cégek lettek piacvezetők, akik ezt profin képesek csinálni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70933 2022.12.04. 15:14

Moby írta:De aki leszarja, az gondolom artra sem kapná fel a fejét, ha véletlenül normálisan működne. Bár ez a gémervilág már nagyon rég nem aszerint működik, hogy bármi a normális felé tendáljon :D Nagyon nem is lehert csodálkozni. Egy olyan vásárlói réteget, akik dollármilliókat klöpködnek el napi szinten, hogy szőrös rókafejű hülyéket bármuljon aki játszik, vagy kifestett csajokat, akik kirakják közben a csöcseiket....hát ki akar itt bármi normálisat? A full nyomorúságból kell kihúzni a pénzt, amiből jóóóó sok van irtókönnyen hozzáférhetőben. És azok a cégek lettek piacvezetők, akik ezt profin képesek csinálni.
Hát mikor évekkel ezelőtt felhoztam, hogy ez a YouTubeon végignézzük a játékot a géming halála, akkor le lettem hurrogva, de azóta a csöcs mellérakás valóban újabb mélypont.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70934 2022.12.04. 15:38

Botond írta:Hát mikor évekkel ezelőtt felhoztam, hogy ez a YouTubeon végignézzük a játékot a géming halála, akkor le lettem hurrogva, de azóta a csöcs mellérakás valóban újabb mélypont.
Én sosem teszem ki a csöcsöm co-op közben, de ha videós lenne a chat, akkor azért meggondolnám :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70935 2022.12.04. 16:55

Botond írta:Hát mikor évekkel ezelőtt felhoztam, hogy ez a YouTubeon végignézzük a játékot a géming halála, akkor le lettem hurrogva, de azóta a csöcs mellérakás valóban újabb mélypont.
Ó nem, van ettől putribb dolog is*, és biztos hogy az alá is le lehet menni :D

/*konkrétan a tiktokra gondolok. Én elismerem, hogy egy boomer vagyok, hogy nem használom, de párszor mertem csak megnyitni, és nekem totál úgy tűnik, hogy azt az platformot a borsodi cigányoknak készítették, legalábbis azok vették birtokba :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #70936 2022.12.04. 17:18

Hi!
Gondoltam beköszönök, lehet, hogy játszok valamit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70937 2022.12.04. 17:28

Moby írta:Ó nem, van ettől putribb dolog is*, és biztos hogy az alá is le lehet menni :D

/*konkrétan a tiktokra gondolok. Én elismerem, hogy egy boomer vagyok, hogy nem használom, de párszor mertem csak megnyitni, és nekem totál úgy tűnik, hogy azt az platformot a borsodi cigányoknak készítették, legalábbis azok vették birtokba :D
Amiről beszélsz az pl a YouTube ha nem vagy bejelentkezve. Ez magyar putri valóság. Parasztok szarfészke.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70938 2022.12.04. 17:56

aabyssx írta:Hi!
Gondoltam beköszönök, lehet, hogy játszok valamit.
Csak ne Mobyt kerdezd h mi legyen az :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70939 2022.12.04. 18:39

Moby írta:Ó nem, van ettől putribb dolog is*, és biztos hogy az alá is le lehet menni :D

/*konkrétan a tiktokra gondolok. Én elismerem, hogy egy boomer vagyok, hogy nem használom, de párszor mertem csak megnyitni, és nekem totál úgy tűnik, hogy azt az platformot a borsodi cigányoknak készítették, legalábbis azok vették birtokba :D
Lányom pont ma költözött az anyjához duzzogva, mert az anyjánál egy átlagos szombaton tud youtubeozni 13 órát, nálam meg be van korlátozva és szemét apa vagyok. Tiktok/instagram/Facebook napi nulla percre korlátozva, YouTube 2 órába. Skandallum.
Eléggé megvisel, de remélem megjön az esze gyorsan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70940 2022.12.04. 19:08

Botond írta:Lányom pont ma költözött az anyjához duzzogva, mert az anyjánál egy átlagos szombaton tud youtubeozni 13 órát, nálam meg be van korlátozva és szemét apa vagyok. Tiktok/instagram/Facebook napi nulla percre korlátozva, YouTube 2 órába. Skandallum.
Eléggé megvisel, de remélem megjön az esze gyorsan.
Hát kéne egy ütős counter-offer... Egy Leáld reget felajánlhatnál neki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70941 2022.12.04. 19:12

DanielT írta:Hát kéne egy ütős counter-offer... Egy Leáld reget felajánlhatnál neki.
Kicsit hagyom lenyugodni, aztán meglátjuk.
Mindenesetre jelenleg két alternatíva látszik, az egyik, hogy lemondok arról, hogy neveljem és beállok ebbe a versenybe az anyjával, hogy ki tud neki többet megengedni az észszerűség határain kívül és asszisztálok az életének széteséséhez vagy fenntartom a nevelési elveket és akkor egy jó tíz évig pukkadni fog, mire belátja, hogy valójában jót akarok neki. Egyik sem az a tipikusan vonzó alternatíva, ennél még a leáld reg is jobb ötlet, valóban.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #70942 2022.12.04. 19:22

Nofene, nincs már egy hóra 300-ért gamepass? Mintha full hót akarnának azonnal charge-olni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70943 2022.12.04. 19:35

Zóanagyvarázsló írta:Én sosem teszem ki a csöcsöm co-op közben, de ha videós lenne a chat, akkor azért meggondolnám :idiota:
Pedig szerintem ömlene a della! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70944 2022.12.04. 20:08

aabyssx írta:Nofene, nincs már egy hóra 300-ért gamepass? Mintha full hót akarnának azonnal charge-olni.
Szerintem szokott lenni, ismerösök elö szoktak rá így fizetni. Nekem nem dobja fel, mert még majd 2 évig él a meglévö elöfizetésem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70945 2022.12.04. 20:19

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem szokott lenni, ismerösök elö szoktak rá így fizetni. Nekem nem dobja fel, mert még majd 2 évig él a meglévö elöfizetésem.
Nem, már csak annak dobja fel, aki nem lőtte el korábban soha.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70946 2022.12.04. 20:30

Micsu írta:Csak ne Mobyt kerdezd h mi legyen az :idiota:
Pedig rögtön beajánlottam volna neki a ragnarököt. Egyrészt Aby bírja a séta-pofázásszimulátorokat, másrészt egy egészen ritka földtörténeti korba enged betekintést, konkrétan a földrészek vándorlásának abba a szakaszába, amikor kenya még izland és norvégia közé volt beékelődve. Teljesen nyilvánvalóan ebből a korból származnak a feka istenek a skadináv mitológiában! Legalábbis a God of War így meséli! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70947 2022.12.04. 21:07

Moby írta:Nem, már csak annak dobja fel, aki nem lőtte el korábban soha.
2-3x már éltem a 300-as csulával. MS Store most is 300-ra írja a PC-st és az ultimate-et is. Mondjuk most a Ghost of Sparta meg a GT7 mellett pont leszarom. :D
Botondnak az FM5-ös regényére pedig:
Instant POTY 2022 díj. Én PlayIt-en próbáltam, azóta sincs xboxom, de még Forzát se vásároltam azóta. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #70948 2022.12.04. 21:45

Nekem azt mondta, hogy 300, aztán full áron akart charge-olni. Rövid lett a gamig próbálkozásom, mert a játék, amit valamikor az év elején elkezdtem, gamepassos volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #70949 2022.12.04. 21:49

Vége a hajléktalangamingnek?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70950 2022.12.04. 21:58

aabyssx írta:Nekem azt mondta, hogy 300, aztán full áron akart charge-olni. Rövid lett a gamig próbálkozásom, mert a játék, amit valamikor az év elején elkezdtem, gamepassos volt.
Le akartam ellenőrizni nálam mi a helyzet. A következő hsz-edre válaszolva: Hajléktalanabb már nem is lehetne! :idiota:
Képernyőkép 2022-12-04 215727.jpg
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70951 2022.12.04. 22:58

És még várakozol? :idiota:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #70952 2022.12.04. 23:07

Azt hittem, hogy ez a Returnal nem okoz majd problemat cirka 30 ev geming utan, de csak vakarom a fejem, hogy miafasz tortenik. 2 ora jatek utan tovabbra is fingom nincs, hogy melyik szines szar mire jo, mi marad kovetkezo korre, mit bukok ha meghalok. Hadesban ez olyan faszan adta magat, itt csak pislogok.
Ettol fuggetlenul tetszik, lehet, csak turelmetlen vagyok.
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #70953 2022.12.04. 23:42

Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70954 2022.12.05. 07:23

Yaddle55 írta:Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
Én gyakran játszok 144hz-es freesynces monitoron úgy, hogy 60 fps-re van korlátozva a játék. Vsync off + aktivált freesync (gsync compatible vidián) mellett én nem igen szoktam érezni, hogy rossz lenne a kép, aztán persze lehet hogy vaksi vagyok, de nekem bőven jó. :nemtudom:

Nyilván nagyon érezni a különbséget 60 és 144+ fps között, de az utóbbi nem mindig opció, főleg nem újabb játékoknál.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70955 2022.12.05. 07:37

Yaddle55 írta:Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani?
Lehet, csak kurvára semmi értelme nincs. Egy ilyen monitornak épp az a lényege, hogy annyin tudnak menni a játékok, amennyin bírnak. Ettől még tükörsima lesz, vagyis éppen ettől lesz az, mert a 60fps-re sokmindent lehet mondani, csak azt nem, hogy tükörsima, de majd Te is ezt a monitort használva fogsz rájönni. Mondjuk ez a VGA olyan kevés lesz hozzá, hogy vagy 3-4 számmal nagyobb kellene, hogy hajtani is tudjátok(3080Ti-3090-4080).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70956 2022.12.05. 08:55

Moby írta:Lehet, csak kurvára semmi értelme nincs. Egy ilyen monitornak épp az a lényege, hogy annyin tudnak menni a játékok, amennyin bírnak. Ettől még tükörsima lesz, vagyis éppen ettől lesz az, mert a 60fps-re sokmindent lehet mondani, csak azt nem, hogy tükörsima, de majd Te is ezt a monitort használva fogsz rájönni.
Na ettől tudok rohadtul idegbe jönni, amikor valaki azt írja, hogy a 60 nem sima, meg a 120 után SZAGGAT, meg ilyen totális állatságok, már elnézést. Kurvára sima a 60, nem szaggat a 120 hoz képest.

Sima a MOZGÁS, mondjuk azt, hogy az érzékelt ELMOSÓDÁS, vagy nevezzük akárhogy kevesebb, de attól még SIMA.

SIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Arról nem beszélve, hogy plazmán egy 60 frém simán van olyan elmosás mentes mint 100-120 egy lcd-n például.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70957 2022.12.05. 08:56

Yaddle55 írta:Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
1440p-hez ideálisabb lenne egy 3060ti vagy 3070. A frémet nyugodtan el lehet engedni, mert a gsync compatible mode szépen viszi ahogy kell. A sima 3060 inkább 1080p-re van rendben.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70958 2022.12.05. 08:59

Greyfox írta:Azt hittem, hogy ez a Returnal nem okoz majd problemat cirka 30 ev geming utan, de csak vakarom a fejem, hogy miafasz tortenik. 2 ora jatek utan tovabbra is fingom nincs, hogy melyik szines szar mire jo, mi marad kovetkezo korre, mit bukok ha meghalok. Hadesban ez olyan faszan adta magat, itt csak pislogok.
Ettol fuggetlenul tetszik, lehet, csak turelmetlen vagyok.
A fegyverek szintje megmarad (fejlesztős ability), a kulcsok elvesznek, ez Ether megmarad, hp upgrade és minden egyéb ami a karakteredre kerül rá, parazita, ugprade stb, szintén kuka. A színek kicsit elbaszottak, mert van a zöld, ami gyógyít illetve hp-t növel, de van lila is, ami szintén ezt csinálja, csak van negatív hatása, de ezt a térképen látod, hogy szintén ZÖLD.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70959 2022.12.05. 09:01

Yaddle55 írta:Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
Az újabb játékokban sokszor már van menüben frémlimit, ha azt beállítod ugyanolyan lesz, mert a VRR vagy Gsync úgyis dolgozik a háttérben. Ha nem állítasz be limitet és Vsync off van, akkor se fog akadozni, feltéve megint ha működik rendesen a VRR+VSYNC.

Ugyanakkor bármikor könnyedén be tudod állítani a windowsban/gpu driverben a monitor frissítésnél hogy legyen 60 és akkor vsync On mellett teljesen úgy fog viselkedni mintha egy 60-as kijelző lenne.

Pl a 60-ason most is be tudnál állítani valszeg 70-75-öt is akár (monitorja válogatja mit bírnak) és akkor vsynccel 70-75 lenne a frém. Sőt... 50-et is és akkor 50-nel lenne tearing mentes. Lényeg, hogy egyezzen a frém+hz. A 165-ös moncsin a lehetőségek szélesebb skálán mozognak, fogd fel így.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70960 2022.12.05. 09:50

DanielT írta:Na ettől tudok rohadtul idegbe jönni, amikor valaki azt írja, hogy a 60 nem sima
Azért írja, mert nem az. Ez nem egy digit kapcsoló, hogy eddig szaggat, onnan meg nem. A 60 egy állapot, amitől van sokkal simább is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70961 2022.12.05. 10:23

Moby írta:Azért írja, mert nem az. Ez nem egy digit kapcsoló, hogy eddig szaggat, onnan meg nem. A 60 egy állapot, amitől van sokkal simább is.
Amióta a CX a fö játékos kijelzöm, azóta tudom. Mármint laposcuccokon, CRT-n is jobb volt a fix 100 a fix 60-nál. Használok 60 Hz-es kijelzöket is, el leher velük lenni, de a simánál van simább, és a jót könnyü megszokni. A fix 30 már szinte kínosabb, mint a 20-30 fps volt PS3-on.

A 3060 meg DLSS azért jó kombó, de tényleg nem tünik lcombosnak oda a 3060. CX-en többnyire* az 1080p is jól néz ki, 1440p-s monitoron nem tudom.

*Az AoE 3 mosottas, de lehet, hogy nem csak ezért. FF12-nél is jobban látszik így a kora. A Total Warhammer 2 teljesen rendben van 1080p-ben, és a Plague Tale 2 is jó úgy, hogy a frémért 1080p-re is csak DLSS-ezem. Az alacsonyabb felbontású retró se gázabb rajta, mint full HD-n. A CRT az más kérdés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70962 2022.12.05. 10:33

Yaddle55 írta:Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
Nem fog amúgy kelleni vsync. Minden mehet adaptive synckkel, szóval csak annyi ajánlott, hogy, mondjuk, RTSS-ben 162-re érdemes limitálni az fps--t, arra az esetre, ha valami túl akarna szaladni. Már ha játszik olyannal, amivel ez összejöhet, de egyébként sem fáj beállítani. Nálam remasterek átlépnék a 120-at, akár 4K-ban is.
Avatar
arty

Hozzászólás #70963 2022.12.05. 12:13

Yaddle55 írta:Segítsetek kérlek, egy gondolat bánt engemet. Fiam kinézett egy 27" SAMSUNG ODYSSEY G5 -öt karácsonyra (íveltet szeretne, abban a korban van, amikor még menőnek hiszi), 1440p-s, viszont 165hz-es. RTX 3060 hajtaná, viszont nekem PC-n a 'beton 60' a minden, meg ez a kártya kb. ennyit is tudna az új játékokban. Én 60hz-es monitorokhoz és tv-khez szoktam, beállítom a vsync-et, azt szevasz. Lehet ilyen 165hz-s monitoron 60 fps-sel normálisan játszani? Nem kavar be, hogy a 165 nem a 60 többszöröse? Vagy félreértek valamit, és ne aggódjak, ugyanúgy tükörsima lesz minden, mintha egy 60hz-s monitoron játszanák? :worship:
ha sem jószóval, sem gyermekbántalmazással nem tudod eltéríteni, vedd meg nyugodtan :) (árukeresős vélemények alapján persze nem sokáig lehetsz nyugodt)

... de én inkább Botond kölke lennék, akinél 42" oled a "monitor" !!!!!! :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70964 2022.12.05. 15:30

arty írta:ha sem jószóval, sem gyermekbántalmazással nem tudod eltéríteni, vedd meg nyugodtan :) (árukeresős vélemények alapján persze nem sokáig lehetsz nyugodt)

... de én inkább Botond kölke lennék, akinél 42" oled a "monitor" !!!!!! :P
Nálam 55", igaz, CX, nem C1 vagy mi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70965 2022.12.05. 15:48

Zóanagyvarázsló írta:Nálam 55", igaz, CX, nem C1 vagy mi.
Ostoroson a kukatv a 48as C1, a fiam 42es mérete a C2vel jött be, abból nincs másféle a C sorozatban, de szerintem a kicsik (42/48) a G sorozatban sincsenek, 48asból nyilván van újabb, C2, de én még tavaly vettem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70966 2022.12.05. 17:10

arty írta:... de én inkább Botond kölke lennék, akinél 42" oled a "monitor" !!!!!! :P
Ja, aztán szombaton youtube meg tiktok helyett te is nézhetnéd rajta Orbán beszédeit pendrive-ról...
Avatar
Botond

Hozzászólás #70967 2022.12.05. 17:25

DanielT írta:Ja, aztán szombaton youtube meg tiktok helyett te is nézhetnéd rajta Orbán beszédeit pendrive-ról...
Valójában az anyás hétvégéken (amikor az anyjánál van minden második hétvégén) titokban (nem tiktokban) azon akarok 40@120 frémes gémelni patkányosat xboxon meg ami ilyen van ps5ön (recsit rift apart pl, ami nekem is van), de egy olyan széke van, amit 4 éve vettem neki az íróasztalhoz, tanulni, és az kurvakényelmetlen, szóval karácsonyra kap egy gémer széket, hogy kényelmes legyen nekem, izé, neki. :banplz:
Tldr, a nappaliban a 65ös QLEDen pörög a végtelenített NER propaganda, meg a tiktok aka "tinilányok softporn oldala", nyilván, 42 colra összetömöríteni egy ilyen nagyformátumú tartalmat szentségtörés lenne! :fogmosas:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70968 2022.12.05. 18:14

DanielT írta:Ja, aztán szombaton youtube meg tiktok helyett te is nézhetnéd rajta Orbán beszédeit pendrive-ról...
:banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70969 2022.12.05. 20:48

Én szeretném szeretni ezt a Callistot, de amit láttam belőle az finoman szólva nem győzött meg. Ellenben a Dead Space Remake egy tisztességes cuccnak néz ki a gameplay videók alapján.
phpBB [media]
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #70970 2022.12.05. 21:27

benőmenő írta:Én szeretném szeretni ezt a Callistot, de amit láttam belőle az finoman szólva nem győzött meg. Ellenben a Dead Space Remake egy tisztességes cuccnak néz ki a gameplay videók alapján.
Mondjuk a Callisto -ba az ellenfelek néznek is ki valahogy, ezek elêg röhejesen néznek ki. A többi rendben van. Ebből a videóból meg annyit szűrtem le, h ezt a játékot már játszottam, teljesen beugrott az eredeti.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70971 2022.12.05. 22:05

benőmenő írta:Én szeretném szeretni ezt a Callistot, de amit láttam belőle az finoman szólva nem győzött meg. Ellenben a Dead Space Remake egy tisztességes cuccnak néz ki a gameplay videók alapján.
[video]https://youtu.be/GKTY5zsxG6Y[/video
Semmit nem vesztettél ezzel, és azzal sem fogsz :D Ez egy alig mediocre fos, azt meg már játszottad.
Avatar
deep

Hozzászólás #70972 2022.12.05. 22:51

benőmenő írta:Én szeretném szeretni ezt a Callistot, de amit láttam belőle az finoman szólva nem győzött meg. Ellenben a Dead Space Remake egy tisztességes cuccnak néz ki a gameplay videók alapján
Tök jó a Callisto, én nyomom. Totálisan rendben van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70973 2022.12.06. 09:31

benőmenő írta:Én szeretném szeretni ezt a Callistot, de amit láttam belőle az finoman szólva nem győzött meg. Ellenben a Dead Space Remake egy tisztességes cuccnak néz ki a gameplay videók alapján.
[video]https://youtu.be/GKTY5zsxG6Y[/vieo]
Nálam az fog majd dönteni a kettő között, hogy melyiket adják PS+ ban. :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #70974 2022.12.06. 11:38

deep írta:Tök jó a Callisto, én nyomom. Totálisan rendben van.
Szerintem is rendben van. Grafikában meg úgy hangulatban megbasz bármit. Az, hogy mennyire akar Dead Space lenni, - nagyon -, az már más kérdés. És nyilván nem a legerősebb a történet, vagy mondjuk a content tartalom, lásd -> boss -ok száma. De úgy egyébként... nagyon - nagyon rendben van. És mondom grafikába, hát az...egész elképesztő egy cross-gen címtől!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70975 2022.12.06. 13:27

Kandurex írta:Szerintem is rendben van. Grafikában meg úgy hangulatban megbasz bármit. Az, hogy mennyire akar Dead Space lenni, - nagyon -, az már más kérdés. És nyilván nem a legerősebb a történet, vagy mondjuk a content tartalom, lásd -> boss -ok száma. De úgy egyébként... nagyon - nagyon rendben van. És mondom grafikába, hát az...egész elképesztő egy cross-gen címtől!
Engem a középszarul kivitelezett, melee centrikus harc ami elrettent. Meg az ellenfelek is ilyen megkülönböztethetetlen mocsáremberek vagy kukacok.
Avatar
deep

Hozzászólás #70976 2022.12.06. 13:32

benőmenő írta:Engem a középszarul kivitelezett, melee centrikus harc ami elrettent. Meg az ellenfelek is ilyen megkülönböztethetetlen mocsáremberek vagy kukacok.
Nem mondanám melee-centrikusnak. Rengeteg lőfegyver van, és bőven ad skulót is a játék. Persze dönthetsz úgy, hogy ütlegelsz. És szerintem kimondottan jól van megvalósítva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70977 2022.12.06. 13:48

Moby írta:Nem, már csak annak dobja fel, aki nem lőtte el korábban soha.
Én vegyesebb tapasztalatokról hallok.
Avatar
arty

Hozzászólás #70978 2022.12.08. 08:50

DanielT írta:Ja, aztán szombaton youtube meg tiktok helyett te is nézhetnéd rajta Orbán beszédeit pendrive-ról...
:D eh, ezzel tényleg nem számoltam :( ráadásul ha a röfi beég, az világvége....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70979 2022.12.08. 09:41

arty írta::D eh, ezzel tényleg nem számoltam :( ráadásul ha a röfi beég, az világvége....
Ezért vett Botond végülis oledet. Legalább a vezír szellemképe mindig ott legyen amikor nyomja split screenben valami fos X360 verzióját...
Avatar
Botond

Hozzászólás #70980 2022.12.08. 09:58

DanielT írta:Ezért vett Botond végülis oledet. Legalább a vezír szellemképe mindig ott legyen amikor nyomja split screenben valami fos X360 verzióját...
Pont a héten dobozoltam el szegény x360ast, pedig lehet tényleg érdemes lett volna inkább átrakni az oledhez.
Bár pont ezt beszéltük Artyval, hogy mióta oledre váltott a qledről azóta nincs felső káva és él a tv-n, amire a kinect tartót fel lehet tenni, és így nincs hova tenni normális a kinectet.
Szétnézel és mindenhol csak a baj, és akkor még sikerpropagandát se nézzen az ember, hogy legalább vmi jót halljon?!
Én már úgy vagyok lassan, mint a hivatásos nénik a viccben, mikor mondja az egyik, hogy annyira le van égve, és kellene a pénz, hogy kétezerért is elmenne bárkivel, mire mondja a másik, hogy ő már ingyen is szopna, csak vmi meleg legyen a gyomrában! :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”