A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #48791 2020.07.11. 11:04

DanielT írta:Van egy rossz hírem, nemtom mennyire követed a fejleményeket ezzel kapcsolatban, de a fiatalok már kb leszarják a jogsit. Nem az agglomerációból Pestre beszopó élet császárai, hanem a fejlett nyugateurópai országokban.
Hát nekem erre nincs túl nagy rálátásom, de azt tudom hogy a lányomnak pl. van. Júkéjben élnek a férjével(akinek szintén van, de nem vezet egyáltalán). De majd nézek erre valami statot, hátha okosabb leszek.

/mondjuk valahol mindig is sejtettem én, hogy a tesla is kb a hozzám hasonló tatákra építette fel a vállakozást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.07.11. 11:07-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48792 2020.07.11. 11:07

Moby írta:Nem, csak az ökörségeket nem szívlelem. Ne éltessük a jogsimentességet, mert az kiszolgáltatottságot jelent. Az meg nem jó, és nem okos dolog. Teljesen mindegy milyen okokkal lehet körülírni. A fiatalok szerezzenek jogsit. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem használják. Sokan vannak így a diplomájukkal is, mégsem éltetjük az írástudatlanságot!
A szalmabáb, akivel vitatkozol, nem ír ebbe a topikba.

Nyilván nem a jogsin van a hangsúly, bár momentán luxus lenne a megszerzésére időt és pénzt elcseszni, hogy amikor 10 év múlva esetleg használni akarnám, akkor gondolkoznom kelljen, melyik a gáz. Ha lenne fölösleges ráérő időm, akkor megcsinálnám, de így egy irracionális nyűg lenne. Kocsit fenntartani alig használat miatt meg nyilván tulokság, ha nincs végtelen pénz.

Nekem azzal van bajom, hogy ma már mindenhova hordani "kell" öt percnyire is a gyereket, illetve néhány száz fős falvakban két utcányira kocsival mennek a misére, netán amikor valaki a gyalog 15 perces táv feléig lemegy kocsival, mert ott lehet megállni, de addig is KOCSI. Ezek már káros berögződések, mert túlzottan elkényelmesítik az embert, és tényleg fölösleges plusz forgalom, plusz parkolás, plusz levegőszennyezés.

Nyilván ma már sok minden más, főleg a gyerekes dolgok, ha valahol rosszabb a közbiztonság. Mi alsótagozatosként elcsatangoltunk a határba az erdőkbe, 7-8 évesen már szülői kíséret nélkül jártunk iskolába vagy boltba. 10 évesen engem küldött le anyám cigiért, ha neki nem volt kedve lemenni :D (Tudta, hogy én rühellem, nem fogok vámolni.) 15 évesen szülők nélkül mehettünk el egy hétre nyaralni. Manapság a környezetemben már mást látok, aminek lehetnek racionális okai (közbiztonság, drogok), de régen sem volt fenékig tejfel az élet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48793 2020.07.11. 11:10

Régen kellett autó a hűtő, mosógép hazacipeléséhez, nagybevásárláshoz, stb. Ma ehhez egy 20 ezer Ft-os, Albatelcom8000 okostelefon kell.

Nekem 3 hónapja melóba kellett járnom, ez úgy tűnik ezen a munkahelyen megszűnt, marad a hómofisz. A világ rohadt gyorsan változik és nem abba az irányba, hogy jogsi kelljen egyre több és egyre hamarabb.

Ja és nem a jogsi a felesleges luxus, hanem az autó fenntartás, főleg ahogy az nálunk, meg valójában mindenhol megy: erőn felül, hitelből, szomszédnak bizonyítani..

Szerk: azért csak leírom megint a nyilvánvalót: lehet olyan helyen lakni ahol gigantikus szopás ha nincs autó. Számomra is elviselhetetlen lenne,mint ahogy mindig lesz autóm, motorom. Csak azért látom, hogy nem ez az egyetlen mód mindenhol, ahonnan a beszélgetés indult is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48794 2020.07.11. 11:12

A vezetés meg az én szemszögemből nem kényelem, hanem élvezet vagy kényszerűség. Nálam ugye egyik sem. És onnantól kezdve, hogy a figyelmet igényel, ezáltal időt vesz el az életből, nem vonzó. Ezt ellensúlyozná a szabadságélménye (ott teszed le, ahol akarod, ami ugye nem mindig igaz). Ha nem szereti az ember és nem muszáj, akkor kevésbé fontos.

Ha digitalizálódik az életünk, egyre több minden házhoz rendelhető, akkor jóval kisebb szükség is lehet rá. Az nyilvánvaló magyar TGV és normális BKV nem ártana. Normális vasút a teherszállításhoz sem, mert a kamionos őrület is sok.

Szerk.: Dani megelőzött :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48795 2020.07.11. 11:15

Hozzáteszem, egy időben még a piaci tejárus is beadta mindig a termelői tejet, ha erre járt, még azért sem kellett lemenni vagy cipekedni. A számtechboltos is be tudja dobni, ha veszek tőle valamit. Még online rendelés sem kell mindig, kicsiben is akad(hat)nak megoldások.

Az meg alap, hogy özveggyé vált nagyapámnak házhoz viszik a menüt, ahogy a többi öregnek is. Jogsija neki sincs (nagyanyámnak volt motorja és kocsija, apám meg oktató, hogy legyen plot twist), de 87 évesen még biciklivel jár-kel a városban, hiába ellenzem ezt vaskalapos módon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48796 2020.07.11. 11:37

Összefoglalva: Zó, csinálj jogsit, mert jó az ha van! :) Tényleg, meg fun is a jogsi csinálás. NÉGYSZER szereztem, szal' van bőven tapasztalatom! :D (14 évesen AM, 17 évesen B, 32 évesen A1 és végül tavaly A korlátlan)

Moby: hogyhogy nincs motoros jogsid? Anélkül nem lehet élni.(és tényleg, legalábbis a legnagyobb szopás)
Avatar
Moby

Hozzászólás #48797 2020.07.11. 11:37

Na, ha a világ ilyen gyorsan változik, változzatok vele ti is! Ígérjétek meg, hogy az életetek hátralévő részében soha nem ültök majd senki mellé autóba, és nem is fogtok ilyen jellegű szívességet kérni senkitől. Mindent elintéztek telefonon, vagy villamossal/tömeggel. Deal? :hehe:

/ez nekem is hasznos lenne, mert ideküldeném gyakorlati tanácsokért az időnként rajtam csimpaszkodókat!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48798 2020.07.11. 11:39

Moby írta:Na, ha a világ ilyen gyorsan változik, változzatok vele ti is! Ígérjétek meg, hogy az életetek hátralévő részében soha nem ültök majd senki mellé autóba, és nem is fogtok ilyen jellegű szívességet kérni senkitől. Mindent elintéztek telefonon, vagy villamossal/tömeggel. Deal? :hehe:
Ok, te meg pls költözz be az V. kerületbe, dolgozz a VI.-ban és minden nap kocsival járj MIDENHOVA. Na? Deal? :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48799 2020.07.11. 11:41

DanielT írta:Ok, te meg pls költözz be az V. kerületbe, dolgozz a VI.-ban és minden nap kocsival járj MIDENHOVA. Na? Deal? :mf2:
Én ugye nem érveltem amellett, hogy milyen okos dolog a belvárosban lakni(főképp mer szerintem nem az). Szal miért is tennék ilyet?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48800 2020.07.11. 11:45

Moby írta:Én ugye nem érveltem amellett, hogy milyen okos dolog a belvárosban lakni(főképp mer szerintem nem az). Szal miért is tennék ilyet?
Ja hát úgy könnyű, hogy kiköltözöl a gányba, hogy a feleslegesen megszerzett jogsid költségét minél több nap kikényszerített használatra tudd elosztani! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48801 2020.07.11. 11:53

Na, az xbox magyar felület pont olyan lett, amilyen az ember az MS-től vár.
Free=Ingyenes
Full library = A könyvtár megtelt
stbstbstb.
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48802 2020.07.11. 11:56

DanielT írta: és végül tavaly A korlátlan)

Beiratkoztál a donor klubba? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48803 2020.07.11. 11:59

Moby írta:Megnéztem éjjel én is, és hát ez bizony büdösjó volt! A negyedig rohadtjó film zsinórban...rohadtjó látni, hogy a filmekben még van póver, ha már a videójátékoknak végleg le is áldozott.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48804 2020.07.11. 12:00

Micsu írta:Beiratkoztál a donor klubba? :D
Kénytelen voltam, mert az A1 jogsim 125 köbcentire volt elég, és vettem egy 150 -es robeszkát. :banplz: (Jó van egy CBF500 is, de az csak a kínszarás)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48805 2020.07.11. 12:01

Moby írta:Na, az xbox magyar felület pont olyan lett, amilyen az ember az MS-től vár.
Free=Ingyenes
Full library = A könyvtár megtelt
stbstbstb.
Kép
Nyomorult férgek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48806 2020.07.11. 12:02

DanielT írta:Kénytelen voltam, mert az A1 jogsim 125 köbcentire volt elég, és vettem egy 150 -es robeszkát. :banplz: (Jó van egy CBF500 is, de az csak a kínszarás)
Jó vágom hogy te a nagy köbcentis robesz miatt csináltad, én nagy motor fan voltam régen, drz400 crossendurom most is van (bár tavaly össze törtem magam vele), de gyorsan lemondtam erről a nagymotor szerelemről, ilyen közlekedési kultúra mellett az tuti öngyilkosság nameg a bikeosok se szentek ügyebár...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48807 2020.07.11. 12:03

Menejtek a tökömbe ezekkel az avatarokkal, azt se tudom ki kicsoda sokszor :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48808 2020.07.11. 12:10

Micsu írta:a bikeosok se szentek ügyebár...
Az elmúlt 6 év két keréken töltött tapasztalata után úgy tudnám összefoglalni, hogy a renegeten a gyakorlat hiányát idiotizmussal próbálják pótolni. Eleve iszonyú sok a barom ember, a moci meg eléggé ki tudja hozni a legrosszabbat... gondolom amikor a DRZ -vel pereceltél, akkor sem szabályosan közlekedtél, hanem valami állatságot/bénázást adtál elő... mondjuk terep az más kérdés, ott ez a műfaj elkerülhetetlen része.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48809 2020.07.11. 12:16

Moby írta:Na, ha a világ ilyen gyorsan változik, változzatok vele ti is! Ígérjétek meg, hogy az életetek hátralévő részében soha nem ültök majd senki mellé autóba, és nem is fogtok ilyen jellegű szívességet kérni senkitől. Mindent elintéztek telefonon, vagy villamossal/tömeggel. Deal? :hehe:

/ez nekem is hasznos lenne, mert ideküldeném gyakorlati tanácsokért az időnként rajtam csimpaszkodókat!
Azon inkább túllépek, hogy az itteni kommentek helyett a szívességeket kérő, lehúzós képzeletbeli barátaiddal vitatkozol, elvégre szövegértés nem jár a jogsihoz, csak felsőbbrendűségi tudat. Ellenben itt vagyok én, szerény, környezetkímélő gyalogosként, aki szívességet tesz annak, aki mellé esetleg beül, mert négyen nem négy kocsival megyünk ugyanoda, hogy ne a Moby-féle autósokkal csesszünk ki az négyszeres forgalommal és parkolóhely-igénnyel.

De az érdekelne, hogy havi vagy kéthavi beindítás kedvéért tartanál-e fenn kocsit? (Nekem ennyire sem lenne szükség, de ha már vennék, ennyiszer nyilván járatnám a garázsban az önigazolás kedvéért.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48810 2020.07.11. 12:18

DanielT írta:Az elmúlt 6 év két keréken töltött tapasztalata után úgy tudnám összefoglalni, hogy a renegeten a gyakorlat hiányát idiotizmussal próbálják pótolni. Eleve iszonyú sok a barom ember, a moci meg eléggé ki tudja hozni a legrosszabbat... gondolom amikor a DRZ -vel pereceltél, akkor sem szabályosan közlekedtél, hanem valami állatságot/bénázást adtál elő... mondjuk terep az más kérdés, ott ez a műfaj elkerülhetetlen része.
Crossmotorban ez benne, terepen csusztam el a lekaszalt fuvon, raszaladtam, keson vettem eszre :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48811 2020.07.11. 12:21

Micsu írta:Crossmotorban ez benne, terepen csusztam el a lekaszalt fuvon, raszaladtam, keson vettem eszre :(
Szívás. :( A terep nekem lehet, hogy már kimarad, egyszerűen nincs rá könnyen elérhető lehetőségem, ismerősök stb. Pedig nagyon érdekelne valami kis lightos mókázgatás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48812 2020.07.11. 12:25

DanielT írta:Összefoglalva: Zó, csinálj jogsit, mert jó az ha van! :) Tényleg, meg fun is a jogsi csinálás. NÉGYSZER szereztem, szal' van bőven tapasztalatom! :D (14 évesen AM, 17 évesen B, 32 évesen A1 és végül tavaly A korlátlan)
Munkahelyről korábban küldtek, két forgalmi vizsgán megbuktam. De én nem akartam menni, mert akkor sem akartam vezetni, nem is szerettem csinálni, nyűg volt. Időközben a munkahellyel elváltak az útjaink, így ezért sem futottam neki többször: végre nem volt muszáj, már nem fizették, és értelemszerűen a pénzt sem akartam égetni. Akkor csak a siker kapujából kiszállni volt kellemetlen, amúgy a pokolba kívántam a vezetést, annyira élveztem.

Alapvetően nem rajongok a járműbe ülésért, ha van napijegyem Pesten, akkor is inkább gyalogolok pár megállót, nem csak a BKV miatt, hanem mert boszorkányság, ha nem a saját vagy lova lábán jár az ember. Jó, a ló is az, de lovas nemzet vagyunk! (A bicikli sem izgatott soha, hiába próbálták gyerekkoromban egy kicsit erőltetni, ördögi találmány az is.)

Semmi értelme azért tanulni, hogy aztán csak kopjon a tudás, és ne használjam. 100 órát tuti ellőnék (nem vagyok egy tálentum a témában, vagyis jobban tisztábban vagyok a korlátaimmal, mint más, magukat pilótának tartó szerencsétlenkedők), mire újra mernék forgalmira menni. Az időben is sok, az alatt végigmegy az összes Halo!

Ettől függetlenül szoktam rá gondolni, hogy jól jöhet még, illik, családalapításhoz stb., de mindig találok jobb helyet az időmnek egy a belátható jövőben plusz egy soros jogsinál.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48813 2020.07.11. 12:33

Micsu írta:Menejtek a tökömbe ezekkel az avatarokkal, azt se tudom ki kicsoda sokszor :banplz:
Pedig nem nehéz :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #48814 2020.07.11. 12:41

Zóanagyvarázsló írta:De az érdekelne, hogy havi vagy kéthavi beindítás kedvéért tartanál-e fenn kocsit? (Nekem ennyire sem lenne szükség, de ha már vennék, ennyiszer nyilván járatnám a garázsban az önigazolás kedvéért.)
Fogalmam sincs. Elsőre azt mondanám, hogy nem. Itt valszeg már azzal is gond van, hogy a "kedvéért" mit is jelent. Hogy akkor elkerülhetetlen, akkor van értelme, akkor lenne jó, stbstb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48815 2020.07.11. 12:54

Moby írta:Pedig nem nehéz :)
Nem csak a megszokas :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48816 2020.07.11. 13:20

Bedöglött a 360-as analóg stickje, rendeltem hozzá alkatrészt, de elvéreztem a cserénél (ki és beforrasztás, nem nekem való) :D
Xbox one wireless kontrollere van valakinek? AA akksik beleférnek? A dpadja szimpibb, mint a régi, az ára viszont brutál. Abban van gyro?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48817 2020.07.11. 13:21

Moby írta:Fogalmam sincs. Elsőre azt mondanám, hogy nem. Itt valszeg már azzal is gond van, hogy a "kedvéért" mit is jelent. Hogy akkor elkerülhetetlen, akkor van értelme, akkor lenne jó, stbstb.
Ez képlékeny. Az elkerülhetetlen szerintem a legtöbb olyan szituációra sem igaz, amit megszokásból annak tartunk. Esetemben talán az "akkor van értelme" lehetne az igaz, de a járvány óta annyi se, gyakorlatilag remete lettem. Itt, pár percre a városközponttól (ahol van minden is), de mégis a város szélén.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48818 2020.07.11. 13:29

Greyfox írta:Bedöglött a 360-as analóg stickje, rendeltem hozzá alkatrészt, de elvéreztem a cserénél (ki és beforrasztás, nem nekem való) :D
Xbox one wireless kontrollere van valakinek? AA akksik beleférnek? A dpadja szimpibb, mint a régi, az ára viszont brutál. Abban van gyro?
Szinte mindenkinek van itt. Frankó, ugyanazokkal az elemekkel/akksikkal megy, mint minden. Ha nincs Win10-ed, akkor nem fog menni BT-s adapterrel, kell a sajátja, ami amúgy is biztosabb, de megdobja az árat. (Persze BT-képes kell, mert ami nem az, az régebbi, rosszabb revízió.) A D-pad rendben van. Gyro nincs szerintem.

Nekem amúgy a jackdugalj halt be rajta, a Cloud II-vel már rég nem megy, de már a telefonos headsettel is csak alig, Botonddal úgy megy a co-op, hogy a telefonon hívjuk egymást Skype-on (ugyanaz a headset úgy príma még), a tévéből meg szól a játék :ticking: Nem bírja a dugdosást a jack, vagy veszek ezért új kontrollert, vagy egy wireless fülest. Kár, hogy egy egyféle modell van az Skálában, így lusta vagyok válogatni. Kádár alatt jobb volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48819 2020.07.11. 13:59

Zóanagyvarázsló írta:Szinte mindenkinek van itt. Frankó, ugyanazokkal az elemekkel/akksikkal megy, mint minden. Ha nincs Win10-ed, akkor nem fog menni BT-s adapterrel, kell a sajátja, ami amúgy is biztosabb, de megdobja az árat. (Persze BT-képes kell, mert ami nem az, az régebbi, rosszabb revízió.) A D-pad rendben van. Gyro nincs szerintem.

Nekem amúgy a jackdugalj halt be rajta, a Cloud II-vel már rég nem megy, de már a telefonos headsettel is csak alig, Botonddal úgy megy a co-op, hogy a telefonon hívjuk egymást Skype-on (ugyanaz a headset úgy príma még), a tévéből meg szól a játék :ticking: Nem bírja a dugdosást a jack, vagy veszek ezért új kontrollert, vagy egy wireless fülest. Kár, hogy egy egyféle modell van az Skálában, így lusta vagyok válogatni. Kádár alatt jobb volt.
Forrasztás nélkül cserélhető benne a jack, ezé' ne vegyél új kontrollert. Sőt, lehet ki se kell cserélni, csak kintebb hajtod a kontakt pontokat.

Alkatrész link

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48820 2020.07.11. 15:02

Megnéztem én is a Greyhoundot, ha már ennyire ajánlottátok.

Hát... kár, hogy a kapitány személyiségét az adta a parancsok kiadásán kívül, hogy vallásos (nálam -100 IQ azonnal) és hogy nem eszik, meg néha valamit előhozat a ruhatárából. Az se volt túl elegáns, hogy az egyetlen lehetséges eszközzel amivel meg tudták jeleníteni a németeket, arra használták, hogy szadista állatoknak mutassák be őket.

Felétől 2x-es sebességgel pörgettem. ;(
Avatar
deep

Hozzászólás #48821 2020.07.11. 16:09

Én meg az Old Guard-ot néztem meg. Jó alap közepes kivitelezés, kötelező girl power és meleg propaganda természetesen felvonultatva. Ha ez a mozi jövője, én nem kérek belőle. Szerencsére rohadt sok végtelenszer újranézhető film született az elmúlt évtizedekben, szóval akkora baj nincs. Csak hát, na.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48822 2020.07.11. 16:36

DanielT írta:Megnéztem én is a Greyhoundot, ha már ennyire ajánlottátok.

Hát... kár, hogy a kapitány személyiségét az adta a parancsok kiadásán kívül, hogy vallásos (nálam -100 IQ azonnal) és hogy nem eszik, meg néha valamit előhozat a ruhatárából. Az se volt túl elegáns, hogy az egyetlen lehetséges eszközzel amivel meg tudták jeleníteni a németeket, arra használták, hogy szadista állatoknak mutassák be őket.

Felétől 2x-es sebességgel pörgettem. ;(
Nagyszerű. Az ajánlóknál akkor mostmár a topikban a teofóbiásokra is tekintettel kell lenni. :wow2: Valaki még valamit esetleg jelezne? Most tegye meg! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48823 2020.07.11. 16:36

deep írta:Én meg az Old Guard-ot néztem meg. Jó alap közepes kivitelezés, kötelező girl power és meleg propaganda természetesen felvonultatva. Ha ez a mozi jövője, én nem kérek belőle.
És ha a sony csinálja? Akkor is? :ravasz1:
Avatar
deep

Hozzászólás #48824 2020.07.11. 16:56

Moby írta:És ha a sony csinálja? Akkor is? :ravasz1:
Akkor is.
Avatar
deep

Hozzászólás #48825 2020.07.11. 17:15

Moby írta:És ha a sony csinálja? Akkor is? :ravasz1:
Egyébként itt sem az volt a gond, hogy nők voltak a főszereplők. Hanem a totál indokolatlan FULL női júesz szoldzsa szakasz Afganisztánban. Mert azokból jó sok van a valóságban.
Avatar
arty

Hozzászólás #48826 2020.07.11. 17:21

Jóreggelt!

Még nem vagyok teljesen gyógyult, de a terápiát mostantól sokk-módban folytatnám: visszatértem!

Az elmúlt négy-öt év igen nehezen telt, pokolian hiányoztatok, mintha legalább 10 év lett volna.... :fogmosas:
Az önbecsülésem is túltengett, szóval kell, hogy a topik ismét a napi rutin része legyen. Index már úgyse sokáig van...

Naszóval, kicsit mesélnék magamról :D Pláne, hogy biztos sok az új, akik engem már nem is ismernek... csak a leáld-mitológiából, de annak legalább a kétszerese igaz, így jobb lesz tisztába tenni a helyzetet.

Szal a jó hír, hogy a géming megmaradt, szolidan tologattam ezt azt (ótósok és lövöldék, főleg :D ), viszont a világ szép lassan elment mellettem, mára "minden" openworld, amit issssssszonyatosan meggyűlöltem*, így feljött a retro a szabadidőt kitöltendő. Persze ott meg hiányzi a sikerélmény (80-as, 90-es évek játékdizájnja, ugye...), szal pótolni kell a kimaradt C és D kategóriás pre és pre-prevgen cuccokat, akkoriban még minden jobbvolt! Az volt a géming aranykora, 2005-2012! :idiota:

Amikor vissza akartam múlthéten jönni, pont a Shadow of Tomb Raider és a Sydney Hunter & The Curse Of The Mayan ment még, a két világom két akció-kalandja, jól reprezenálta volna a mostani "ízlésem".
Sajna a TR véget ért (elődök alapján bevállaltam a nehéz fokozatot, nem is csalódtam: végig könnyű, ám a trilógiazáráson sírva-órdítva jutottam túl 749-edszerre, 10/10!!!), a Sydneyben meg elakadtam (pedig ez nem is a klasszik hároméletes!).
Végül az előbb lepörgött az utóbbi idők nagy kedvence: Modern Warfare 2 remazter. Az MW1 remazter is egy csoda volt, ez a második pedig fokozta a minőséget. Activision: kérem a harmadikat!! (és jöjjön mindből lemezes, mert kell a polcra, az örökkévalóságnak).

Jaigen, eléggé ráálltam a gyűjtögetésre, ezzel együtt a fizikai kiadások siratására. Dögöljön meg a digitdisztrib (leginkább az epiksztór és az exkluzivjai), a stadia meg méginkább. MINDMEGHALUNK, HÁT NEM ÉRTITEK ?!?! 5 PERC ÉS LEKAPCSOLJÁK A PS3 ALATT A PSN-t, AKKOR MI LESZ?!?!??!? :( Megilyenek**.

TLOU2-t nagyon várom, remélem 2 héten belül neki tudok állni.
Streets of Rage 4-em is nagyon várom, a lemezesek átka, hogy sokára jönnek :(
Ezenkívül most így hirtelen semmit nem várok (nem, a nextgent és a gt7et, forza8at sem).

AMD-m nincs, azóta is a 6700k/1080 pörög, amíg bírja. A pécé halott platform, egyelőre nem invesztálok bele. Megvárom a következő generációs hardvereket, hogy legalább 3-400 ezret kelljen a pöcére locsolni :(

Veletek mizu? Van még itt olyan paraszt, aki nem oleden nyomja és nem onlypécé? :D ;)

* az ac origin se volt piskóta, de az odyssey lebaszta a biztit. öljek még meg 300 medvét, 200 sast, csináljak 70 kopipaszta semmitmondó kvesztet, hogy a köv. helyszín várurán ne 0.05%ot sebezzek, hanem 12%-t. Hát ez valami kibaszottjó mehanika! P2W itemmel, 10 euró(?) árán csak 150 medve, 100 sas és 35 kveszt kell. Nemvicc! Debazmeg... az is kibírhatatlan! NEM AKAROK 70-100 ÓRÁS AC-t! A korábbi 25-30 órásak untig elegek voltak, mindet végig is toltam. De itt most kézifék.
** kurva anyád sony a lemezmentes ps5ért, a gecironda lemezesért pláne. memtom mi volt itt a konszenzus a kinézetekről, de mintha valami verseny lenne a használhatatlanságért/elviselhetetlenségért az emessel (akinek a szarhalom kockáját szintén hogy rakjam a tévé "alá", he?! delegalább MIND lemezes... egyelőre...)
Avatar
arty

Hozzászólás #48827 2020.07.11. 17:44

Na, azt még kihagytam, hogy beszálltam a virtuális valóságba! (psvr)
Gémingem másik megmentője.

De tényleg írjon má' mindenki pár sor összefoglalót, hogy mivan/hogyavan. Visszaolvashatnék 4200 oldalt, de inkább rakom fel a szoniszemüveget........ :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48828 2020.07.11. 17:51

deep írta:Egyébként itt sem az volt a gond, hogy nők voltak a főszereplők. Hanem a totál indokolatlan FULL női júesz szoldzsa szakasz Afganisztánban. Mert azokból jó sok van a valóságban.
Pedig simán lehet belőlük annyi, mint a bölényre kokszozott picsákból egy posztapok világban :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48829 2020.07.11. 17:53

arty írta:TLDR
Jó reggelt, az isten hozott! Hát nekem nem voltál eltűnve ugyebár, követtelek még a tudtodon kívül is, de azé ez nem úgy megy, hogy visszagyössz egy unalmas és gecimeleg szombaton, és rögtön telehordod fassággal a leáldot! :banplz: :banplz:


/de akkor röveiden válaszolok: oled van, pécégéming már nincs. Lassan már semmilyen géming nincs, az idei év szarjaiból elég volt, pedig alig játszottam valamivel. Talán a Star Wars Squadrons visszarángat egy időre, de az is lehet, hogy meg sem nézem. A ps5 mint gép érdekel, de a játékait őszintén szólva leszarom. Főképp már csak a kölkeim játszanak. Kb ennyi.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48830 2020.07.11. 18:07

Nati return :)
Amdd mar akkor se volt mikor eltuntel :D Max vedted de nem hasznaltad :D
A Tomb Raider rivjudat lattam steamen, ment is ra a funny emotikon :P
Udv ujra itt
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48831 2020.07.11. 18:12

arty írta:Jóreggelt!
Kb. 2-3 hete kérdeztem, hogy Te mégis hova tűntél, erre tessék. Welcome back. Most épp a pc gyűlölet a menő, úgyhogy teljesen jó úton jársz, epic héterkedésért extra pont jár! Új, vagy sértődésből visszatérő tagoknak ps5 előrendelést igazoló dokumentum bemutatása kötelező! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48832 2020.07.11. 18:18

arty írta:Veletek mizu? Van még itt olyan paraszt, aki nem oleden nyomja és nem onlypécé? :D ;)
Halihó! Tessék visszaolvasni, nemrég toltam le PS3-on a TLOU 1-et. :nezze:
Most épp a kuzinnal bólingozok a GTA4-ben, multiban pedig a CoD 2 pörög a karantén óta bérelt szerón irl haverokkal. Szóval a géming aranykort én is becéloztam rendesen. :idiota:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2020.07.11. 18:20-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48833 2020.07.11. 18:18

Oledről jut eszembe: mediamarktban ismét feltűnt c9 420-ért, és e9 is ugyanennyiért. Igaz, 55-ös, de ha valaki még szeretne, hát most nyomja a gombot, mer ez már nagyon-nagyon a vége lehet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48834 2020.07.11. 19:06

arty írta:Jóreggelt!
Nabazzeg, ez azért elég szürreális volt, hogy épp felébredek az egyébként rohadt ritka délutáni szunyából, ráfrissítek a topikra és egy Arty "Jóreggelt!" fogad! :banplz: Nice, tudsz időzíteni! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48835 2020.07.11. 19:09

arty írta:Na, azt még kihagytam, hogy beszálltam a virtuális valóságba! (psvr)
Gémingem másik megmentője.

De tényleg írjon má' mindenki pár sor összefoglalót, hogy mivan/hogyavan. Visszaolvashatnék 4200 oldalt, de inkább rakom fel a szoniszemüveget........ :D
Olvassál csak szépen vissza! :nezze:

Na akkor részemről egy kis spoiler: az epiksztór+ötvenlauncser+win10 miatt eladtam a pécét. Only PS4 ríl konzolgémer lettem végre megint. :hawaii:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48836 2020.07.11. 19:38

arty írta:Jóreggelt!

Még nem vagyok teljesen gyógyult, de a terápiát mostantól sokk-módban folytatnám: visszatértem!
A szokásos, még megvan a 6700k+tiáj kombó, és meg is marad, én se pocsékolok már komoly pénzt HW-re, vagykitudja. Mindenesetre mellette switchezés van még ezerrel, főleg a gyerekeknek, de én is belenézek az ottani felhozatalba is. Talán az új Xbox vételre lesz érdemes vmikor pc pótléknak, vagy nem. Amúgy semmi extra, halad az élet a maga medrében.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48837 2020.07.11. 22:28

DanielT írta:Nabazzeg, ez azért elég szürreális volt, hogy épp felébredek az egyébként rohadt ritka délutáni szunyából, ráfrissítek a topikra és egy Arty "Jóreggelt!" fogad! :banplz: Nice, tudsz időzíteni! :nezze:
Lószerszámot időzített jól! Én az 50 ezres tékre számítottam tőle visszatérős WOT-ra :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48838 2020.07.11. 22:41

arty írta:Jaigen, eléggé ráálltam a gyűjtögetésre, ezzel együtt a fizikai kiadások siratására. Dögöljön meg a digitdisztrib (leginkább az epiksztór és az exkluzivjai), a stadia meg méginkább. MINDMEGHALUNK, HÁT NEM ÉRTITEK ?!?! 5 PERC ÉS LEKAPCSOLJÁK A PS3 ALATT A PSN-t, AKKOR MI LESZ?!?!??!? :(
Ne ijesztgess! Azért a Castlevaniát még tudjuk folytatni?!

Veletek mizu? Van még itt olyan paraszt, aki nem oleden nyomja és nem onlypécé? :D ;)
Már csak GeoWForzaHalo megy. Mármint komolyan, ami PC-re volt GeoW végigment, az FH4-gyel napi szinten drogozok (gyakran csak 10 percet), most Master Chief-maraton megy Botonddal, a Halo 2-ben vagyunk, az 1-et is imádtuk. Halo 3-tól 4 fős lesz a co-op kampány? Mert akkor végül is lenne szabad hely.

Más csak szórványosan megy, a Covid előtt utazgattam, Párizzsal letudtam a Unityt, Szentpétervárral meg a 2D-s orosz részt, így kevésbé volt repetitív, bár a grafika nem biztos, hogy jobb volt. Azóta inkább könyvek mennek és munka, szóval szinte csak a co-op vesz rá játékra meg az ótóspokémon, jó játékokra alig nézek rá.

Konzol nincs tervben, kijelző sok célra kellene, mert mindent a játszós tévémen csinálok szinte az Excelt is beleértve, így az OLED felejtős. Az 1060 meg elég mindenre, új kijelző nélkül nem vagyok túl motivált, hogy a Halo 3-ig lóhalálában bővítsek, a grafika meg garantáltan 10/10 lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.07.11. 22:43-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48839 2020.07.11. 22:42

Moby írta:Jó reggelt, az isten hozott! Hát nekem nem voltál eltűnve ugyebár, követtelek még a tudtodon kívül is, de azé ez nem úgy megy, hogy visszagyössz egy unalmas és gecimeleg szombaton, és rögtön telehordod fassággal a leáldot! :banplz: :banplz:


/de akkor röveiden válaszolok: oled van, pécégéming már nincs. Lassan már semmilyen géming nincs, az idei év szarjaiból elég volt, pedig alig játszottam valamivel. Talán a Star Wars Squadrons visszarángat egy időre, de az is lehet, hogy meg sem nézem. A ps5 mint gép érdekel, de a játékait őszintén szólva leszarom. Főképp már csak a kölkeim játszanak. Kb ennyi.
Azt ne mondd, hogy a Rage 2 nem volt 10/10!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48840 2020.07.11. 22:46

DanielT írta:Forrasztás nélkül cserélhető benne a jack, ezé' ne vegyél új kontrollert. Sőt, lehet ki se kell cserélni, csak kintebb hajtod a kontakt pontokat.

Alkatrész link

MIT.avi
Kösz, majd erőt veszek magamon, és megnézem. Pedig milyen jó fedősztori lett volna a jack miatt venni egy nextgen Boxot, de elrontottad! :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48841 2020.07.11. 23:07

Zóanagyvarázsló írta:Ne ijesztgess! Azért a Castlevaniát még tudjuk folytatni?!

Már csak GeoWForzaHalo megy. Mármint komolyan, ami PC-re volt GeoW végigment, az FH4-gyel napi szinten drogozok (gyakran csak 10 percet), most Master Chief-maraton megy Botonddal, a Halo 2-ben vagyunk, az 1-et is imádtuk. Halo 3-tól 4 fős lesz a co-op kampány? Mert akkor végül is lenne szabad hely.

Más csak szórványosan megy, a Covid előtt utazgattam, Párizzsal letudtam a Unityt, Szentpétervárral meg a 2D-s orosz részt, így kevésbé volt repetitív, bár a grafika nem biztos, hogy jobb volt. Azóta inkább könyvek mennek és munka, szóval szinte csak a co-op vesz rá játékra meg az ótóspokémon, jó játékokra alig nézek rá.

Konzol nincs tervben, kijelző sok célra kellene, mert mindent a játszós tévémen csinálok szinte az Excelt is beleértve, így az OLED felejtős. Az 1060 meg elég mindenre, új kijelző nélkül nem vagyok túl motivált, hogy a Halo 3-ig lóhalálában bővítsek, a grafika meg garantáltan 10/10 lesz.
Ja, ezt akartam is mondani, hogy a FH4et munka szinten kened ezzel a napi küldizéssel, én wowból is részben ezért szálltam ki, mert már csak napiküldizés volt az egész a gyerek mellett, aztán amikor megszületett a második gyerek is, akkor végképp dobtam, mert játszani sose volt vele időm, csak letudni a napi kötelezőt. Az meg nem játék, hanem munka...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48842 2020.07.11. 23:14

Botond írta:Ja, ezt akartam is mondani, hogy a FH4et munka szinten kened ezzel a napi küldizéssel, én wowból is részben ezért szálltam ki, mert már csak napiküldizés volt az egész a gyerek mellett, aztán amikor megszületett a második gyerek is, akkor végképp dobtam, mert játszani sose volt vele időm, csak letudni a napi kötelezőt. Az meg nem játék, hanem munka...
De az 10 perc ikonra kattintástól bezáródásig. Az összes heti és havi buziskodással már több. Persze egy kicsit munkaszerű, azért is töröltem pár hónapra, de ha nem szánok időt játékokra, akkor kell, hogy munkának tűnjenek, így legalább rájuk kapok még :banplz:

A Forzában az a jó, hogy el lehet lenni vele órákat, de perceket is. Az utóbbi a kedvenceimnél nem működik, sőt szinte semmiben sem. Ezért pörög. Nem azért, mert annyira jó (bár voltak mézeshetek), hanem mert egy KIS kikapcsolódás, amit más nem tud megadni. Hülye helyzet, de ez van.

Meg ugye próbálkoztam én az uninstallja utánn a Wreckfesttel, de valami ordenáré hulladéknak tűnt, annyira lefagytam, hogy refundoltatni is elfelejtettem. Arty, arról még az aktuális álláspontod? (Mióta töröltem, azóta is jött egy rakat patch.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48843 2020.07.11. 23:21

Zóanagyvarázsló írta:De az 10 perc ikonra kattintástól bezáródásig. Az összes heti és havi buziskodással már több. Persze egy kicsit munkaszerű, azért is töröltem pár hónapra, de ha nem szánok időt játékokra, akkor kell, hogy munkának tűnjenek, így legalább rájuk kapok még :banplz:

A Forzában az a jó, hogy el lehet lenni vele órákat, de perceket is. Az utóbbi a kedvenceimnél nem működik, sőt szinte semmiben sem. Ezért pörög. Nem azért, mert annyira jó (bár voltak mézeshetek), hanem mert egy KIS kikapcsolódás, amit más nem tud megadni. Hülye helyzet, de ez van.

Meg ugye próbálkoztam én az uninstallja utánn a Wreckfesttel, de valami ordenáré hulladéknak tűnt, annyira lefagytam, hogy refundoltatni is elfelejtettem. Arty, arról még az aktuális álláspontod? (Mióta töröltem, azóta is jött egy rakat patch.)
Fenntartva a tévedés jogát én látom benne azt a kényszeres, napi dara dolgot, amit én csináltam anno a wow-al. Ettől függetlenül persze ha neked ez így jó, akkor hajrá! Legalább Moby se szólhat meg, hogy nem vezetsz, mert közben meg valójában mindennap és kényszeresen csak nem pont a budaörsi ikeába.
Nekem is fenn van a harmadik és negyedik rész is a gépen, és mindkettőt szoktam időnként pörgetni, ráadásul a legritkábban versenyzek, inkább csak megyek a-ból b-be egyik autóval, aztán másikkal. Múltkor csináltam vmi ugratós baromságot, és éreztem, hogy gecijól sikerült, mert vmi 350 méterre sikerült eldobni az autót, a három csillag meg talán 230 méter körül volt, szóvalazéna. Aztán kiírta, hogy ZooHun meg 390re dobta el a gépet, és egyből odalett a mókafaktor! :banplz: Utoljára Arty volt ilyen ünneprontó, amikor az első részben mindennap visszajavította a traffipax rekordjaim. Szintén :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48844 2020.07.11. 23:29

Botond írta:Fenntartva a tévedés jogát én látom benne azt a kényszeres, napi dara dolgot, amit én csináltam anno a wow-al. Ettől függetlenül persze ha neked ez így jó, akkor hajrá! Legalább Moby se szólhat meg, hogy nem vezetsz, mert közben meg valójában mindennap és kényszeresen csak nem pont a budaörsi ikeába.
Nekem is fenn van a harmadik és negyedik rész is a gépen, és mindkettőt szoktam időnként pörgetni, ráadásul a legritkábban versenyzek, inkább csak megyek a-ból b-be egyik autóval, aztán másikkal. Múltkor csináltam vmi ugratós baromságot, és éreztem, hogy gecijól sikerült, mert vmi 350 méterre sikerült eldobni az autót, a három csillag meg talán 230 méter körül volt, szóvalazéna. Aztán kiírta, hogy ZooHun meg 390re dobta el a gépet, és egyből odalett a mókafaktor! :banplz: Utoljára Arty volt ilyen ünneprontó, amikor az első részben mindennap visszajavította a traffipax rekordjaim. Szintén :banplz:
WoW-ba nem lehetett 10 percre belépni, vagyis nem volt értelme. Meg itt egy napi küldetésre valójában van három nap, tehát ha itthon vagyok, valójában akkor sem indítom el mindig, de talán többször, mint nem. Kicsúszok időnként a három napból, ha megyek valahova, pláne. Az biztos, hogy az autógyűjtőgetésnek már nincs tétje vagy 300 órája.

A rekordokon dolgozni volt benne amúgy a legjobb móka, de már azokhoz sincs miért (a világranglista nem nagyon motivál). Volt egyébként olyan ugratásom, hogy elcsesztem, de pattogva landoltam, és "hármasugrásként" irreális eredményt adott ki. Mondjuk talán kettő a sok közül, és az egyiket azóta szerintem megdöntöttem normálisan. De ebben is tud bugos lenni. Szerintem túl nagy ász nem vagyok, csak az OCD ezt kompenzálja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48845 2020.07.11. 23:33

Moby írta:Hát nekem erre nincs túl nagy rálátásom, de azt tudom hogy a lányomnak pl. van. Júkéjben élnek a férjével(akinek szintén van, de nem vezet egyáltalán). De majd nézek erre valami statot, hátha okosabb leszek.

/mondjuk valahol mindig is sejtettem én, hogy a tesla is kb a hozzám hasonló tatákra építette fel a vállakozást.
Valójában elég sok aspektusát nem bontottátok ki a témának, de az valóban jogos felvetés a részedről, hogy a megszerzett tudás (és a jogosítvány) nem tesz kevesebbé egy embert, és még mindig lehet akkor úgy dönteni, hogy nem használod a tudást. De ugyanakkor az emberi élet véges, szóval nem lehet mindenféle sose használt tudást kazalba gyűjteni, mert akkor az egyszerű kőműves is végigjárhatná az orvosi egyetemet, hátha egyszer mégiscsak műteni akar falazás helyett, és az sem egy racionális dolog. A Tesla meg ugye pont az önvezető dolgot erőlteti, hogy az is tudjon majd 10-20-30 év múlva járni az autóival, aki nem is tud vezetni, csak beülsz bemondod a sirinek, hogy na irány az adria és visz, te meg olvasol közben. És amúgy lehet hosszabb távon erre is lenne szükség, kötöttpályás egyéni, de mégis tömegközlekedésre. Mint a scifikben, hogy beülsz a saját buborékodba és az automatán visz innen oda, meg onnan ide, benne a mindenféle szenzor, ami a többi buborékban, és akkor soha sehol senki nem ütközik senkivel, mert folyamatosan le van modellezve a központban, hogy mikor hol vált sávot, fordul be és áll meg, indul el. Mikor Hatvanból ingáztam be a nyóckerbe melózni, akkor mindig erről álmodoztam, hogy beülök a ház előtt a buborékomban és pestig olvashatok. A homeless se ül mellém, és a központi pályaudvarra se kell kisétálnom.
Amúgy abban is igaza van Zónak, hogy egy nagy fosadék ez az egész ami most van. Szükséges rossz. Hogy a legkisebb rossz e ebből az autózás az meg tényleg szubjektív és egyén és élethelyzet függő. És lehet önvezető buborékok, se önvezető Teslák nincsenek már, de carsharing pl tökre van, szóval autót fenntartani bizonyos éves futott km alatt baromság, de persze carsharinghez is kell jogsi. Viszont a lejmolós haverokat miért nem tanácsolod el, hogy üljenek be egy MOLos autóba és hozzák haza azzal a szekrényt az ikeából, ha már ilyen hobbijuk van, hogy nem házhoz rendelnek?
No mindegy, gyerekkoromban a nagykörúton is laktunk egy időben, a blahánál, és pl a nyugatitól 10ből 9x nem jutott eszembe villamossal hazajönni, hanem sétáltam. Szóval osztom Zó meglátásait, de a tied is osztanom kell, mert most a két gyerek a duna két oldalán jár suliba, szóval autózok én is ezerrel, de ha úgy lennék ahogy Zó, akkor a f*szom se ülne kocsiba a városon belül az is biztos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48846 2020.07.11. 23:35

Zóanagyvarázsló írta:WoW-ba nem lehetett 10 percre belépni, vagyis nem volt értelme.
De. Az is pont ilyenné silányult a végére, hogy reggel 10 percre belépek két napi küldire, amíg az asszony foglalja a fürdőt. De mindegy, amíg neked fun addig fun, aztán ha úgy érzékeled, hogy nem, akkor mehet megint egy kövér uninstall. Legalább annyit javult a helyzet, hogy az MS már nem méri neked, hogy az elmúlt 4 napban a napi tíz perc az kereken 6,5 óra. :zavart1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48847 2020.07.12. 00:04

Botond írta:Valójában elég sok aspektusát nem bontottátok ki a témának, de az valóban jogos felvetés a részedről, hogy a megszerzett tudás (és a jogosítvány) nem tesz kevesebbé egy embert, és még mindig lehet akkor úgy dönteni, hogy nem használod a tudást. De ugyanakkor az emberi élet véges, szóval nem lehet mindenféle sose használt tudást kazalba gyűjteni, mert akkor az egyszerű kőműves is végigjárhatná az orvosi egyetemet, hátha egyszer mégiscsak műteni akar falazás helyett, és az sem egy racionális dolog. A Tesla meg ugye pont az önvezető dolgot erőlteti, hogy az is tudjon majd 10-20-30 év múlva járni az autóival, aki nem is tud vezetni, csak beülsz bemondod a sirinek, hogy na irány az adria és visz, te meg olvasol közben. És amúgy lehet hosszabb távon erre is lenne szükség, kötöttpályás egyéni, de mégis tömegközlekedésre. Mint a scifikben, hogy beülsz a saját buborékodba és az automatán visz innen oda, meg onnan ide, benne a mindenféle szenzor, ami a többi buborékban, és akkor soha sehol senki nem ütközik senkivel, mert folyamatosan le van modellezve a központban, hogy mikor hol vált sávot, fordul be és áll meg, indul el. Mikor Hatvanból ingáztam be a nyóckerbe melózni, akkor mindig erről álmodoztam, hogy beülök a ház előtt a buborékomban és pestig olvashatok. A homeless se ül mellém, és a központi pályaudvarra se kell kisétálnom.
Amúgy abban is igaza van Zónak, hogy egy nagy fosadék ez az egész ami most van. Szükséges rossz. Hogy a legkisebb rossz e ebből az autózás az meg tényleg szubjektív és egyén és élethelyzet függő. És lehet önvezető buborékok, se önvezető Teslák nincsenek már, de carsharing pl tökre van, szóval autót fenntartani bizonyos éves futott km alatt baromság, de persze carsharinghez is kell jogsi. Viszont a lejmolós haverokat miért nem tanácsolod el, hogy üljenek be egy MOLos autóba és hozzák haza azzal a szekrényt az ikeából, ha már ilyen hobbijuk van, hogy nem házhoz rendelnek?
No mindegy, gyerekkoromban a nagykörúton is laktunk egy időben, a blahánál, és pl a nyugatitól 10ből 9x nem jutott eszembe villamossal hazajönni, hanem sétáltam. Szóval osztom Zó meglátásait, de a tied is osztanom kell, mert most a két gyerek a duna két oldalán jár suliba, szóval autózok én is ezerrel, de ha úgy lennék ahogy Zó, akkor a f*szom se ülne kocsiba a városon belül az is biztos.
Hát ha úgy amúgy lenne (ahogy nincs), akkor nem hogy a városban nem ülnék autóba, de a városba se. Elmennék oda, amiről Zó mesélt, ahol a tehén házhoz jön leadni a tejet, és ha már ott van, főz magából egy jó pörkőttet is*, és ott laknék.


/*jó, nem biztos, hogy pont így mesélte, de valami ehhez nagyon hasonló dolog :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #48848 2020.07.12. 00:47

deep írta:Egyébként itt sem az volt a gond, hogy nők voltak a főszereplők. Hanem a totál indokolatlan FULL női júesz szoldzsa szakasz Afganisztánban. Mert azokból jó sok van a valóságban.
Fullra nem értem ezt a barom trendet. Van valami érdekvédelmi szervezet, ami fizet a filmkészítőknek, ha ilyen baromságokat rendeznek?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #48849 2020.07.12. 00:50

arty írta:Na, azt még kihagytam, hogy beszálltam a virtuális valóságba! (psvr)
Gémingem másik megmentője.

De tényleg írjon má' mindenki pár sor összefoglalót, hogy mivan/hogyavan. Visszaolvashatnék 4200 oldalt, de inkább rakom fel a szoniszemüveget........ :D
Jé, Arti él. Én pécégémer vagyok. Budget-ryzen konfiggal. :D
Illetve nem igazán pécégémer, mert konzoljátékokat játszom, csak 60 FPS-sel.
Az AC Odyssey bejött. ;) Erre már pont azt írtam pár napja, hogy lassan jó játéknak tudom nevezni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #48850 2020.07.12. 00:55

Autó vs. nem autó...
...én utálok vezetni, alig várom, hogy háztól-házig car-as-a-service jellegű, önjáró utazókapszulákban közlekedjünk, és kukázzuk az autókat. A kettő garázst berendezném fitnessteremnek, meg dojonak.
De jelenleg eléggé meg lennénk lőve autók nélkül. Főleg mióta "vidékiman" vagyok, minden messzebb van. Feleség is kb. 5x annyi km-t tesz az övébe, mint BP-en.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48851 2020.07.12. 05:54

deep írta:Én meg az Old Guard-ot néztem meg. Jó alap közepes kivitelezés, kötelező girl power és meleg propaganda természetesen felvonultatva. Ha ez a mozi jövője, én nem kérek belőle. Szerencsére rohadt sok végtelenszer újranézhető film született az elmúlt évtizedekben, szóval akkora baj nincs. Csak hát, na.
Megnéztem én is. Nem olyan rossz az.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48852 2020.07.12. 09:10

...Ugyanitt Poco F2 Pro eladó.

Na elmennek tényleg a kurva anyjukba, hogy még a hangerőt is a felét tudja mint a 4 éves huawei Bluetoothon és jacken keresztül is.

Bemegyek a fejlesztői beállításokba, mert ott van csomó bluetooth dolog. Minden a "rendszer alapértelmezett" settingre állítva és NEM ÍRJA MI AZ! Sebaj, tudom minek kéne lennie, elkezdem átállítani a bitrátát, kodeket stb. Semmit nem jegyez meg. Rányomok és marad ugyanaz.

És ez a múltkor felsorolt -azóta csak gyarapodó- idegesítő tulajdonságai mellé. Mint például, hogy az ALWAYS ON kijelző sötétben kikapcsol 5 perc után. Mert miért ne tenné, hiszen ALWAYS ON. És a sötét nála az, amikor a konyhában ég egy kis villany, mellette a notebook világít. És mindezt úgy, hogy egyébként időzíthető, hogy mikor van szerinted sötét, tehát amikor alszol és tényleg nem kell esetleg. LESZARJA.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48853 2020.07.12. 09:15

DanielT írta:...Ugyanitt Poco F2 Pro eladó.

Na elmennek tényleg a kurva anyjukba, hogy még a hangerőt is a felét tudja mint a 4 éves huawei Bluetoothon és jacken keresztül is.

Bemegyek a fejlesztői beállításokba, mert ott van csomó bluetooth dolog. Minden a "rendszer alapértelmezett" settingre állítva és NEM ÍRJA MI AZ! Sebaj, tudom minek kéne lennie, elkezdem átállítani a bitrátát, kodeket stb. Semmit nem jegyez meg. Rányomok és marad ugyanaz.

És ez a múltkor felsorolt -azóta csak gyarapodó- idegesítő tulajdonságai mellé. Mint például, hogy az ALWAYS ON kijelző sötétben kikapcsol 5 perc után. Mert miért ne tenné, hiszen ALWAYS ON. És a sötét nála az, amikor a konyhában ég egy kis villany, mellette a notebook világít. És mindezt úgy, hogy egyébként időzíthető, hogy mikor van szerinted sötét, tehát amikor alszol és tényleg nem kell esetleg. LESZARJA.
De bazzeg ez tök alap, hogy nem kell megvenni day1 a telefonokat, mer a szoftverük az elején egy fos, és tele van idegesítő fassággal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48854 2020.07.12. 09:21

Moby írta:De bazzeg ez tök alap, hogy nem kell megvenni day1 a telefonokat, mer a szoftverük az elején egy fos, és tele van idegesítő fassággal.
Amikor rákerestem a szarságaira, csak a hibajelenséget beírva, 2016-ig visszamenőleg ömlöttek a fórumok az összes Xiaomi telefont felvonultatva, minden szoftververzióval.

Aktuális példák:

ambient.png


lowsound.png


notif.png
Avatar
Moby

Hozzászólás #48855 2020.07.12. 09:34

DanielT írta:Amikor rákerestem a szarságaira, csak a hibajelenséget beírva, 2016-ig visszamenőleg ömlöttek a fórumok az összes Xiaomi telefont felvonultatva, minden szoftververzióval.
Hát én nemtuom, nekem is sziamiaú van, de se a bt hangerővel, se a notification-el nincs semmi gondom. Az AOD működésére nem tudok mit mondani, az órám miatt én nem használom, de majd megnézem rajta, bár a válaszzal nem hiszem, hogy sokat tudnál kezdeni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48856 2020.07.12. 09:42

Moby írta:Hát én nemtuom, nekem is sziamiaú van, de se a bt hangerővel, se a notification-el nincs semmi gondom. Az AOD működésére nem tudok mit mondani, az órám miatt én nem használom, de majd megnézem rajta, bár a válaszzal nem hiszem, hogy sokat tudnál kezdeni.
Anyámnak Mi9T van, majd jövő héten megnézegetem nála a dolgokat. Mondjuk azt is én lőttem be és tudom, hogy nincs baj az értesítésekkel például.

Elvileg júliusban jön a 12-es update erre a szarra is, addig marad (ha le tudom magam nyugtatni a napi szintű hányásai felmerülése után).
Avatar
Moby

Hozzászólás #48857 2020.07.12. 09:46

Én az enyémben 1 hibát vettem észre, nem olyan nagy dolog, de jó lenne ha javítanák: az összes oledet olyan hidegre állítják, mint a rohadtkurvaélet (a tévéket is). Olyan kibaszott kék nagy fényerőn, hogy kiégeti az ember agyát, a színek túlszaturálva, stb, szóval igazi paraszt mód. Még "meleg" fehéregyensúlynál is. De van olyan választható színmód, hogy eredeti szín, vagy mi a faszom. Na az tökéletes! Visszaveszi a színeket, a fehér papírfehér, nyugodt, természetes képet csinál. Viszont ha bankolok, és bekúrja a biometrikus azonosítást, nagy az újjlenyomat képernyő bevált parasztmódba megint. Csak ott, sehol máshol. Egyértelműen szoftveres hiba.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48858 2020.07.12. 09:50

Najó, hát ez egy szemétgyár:

"Changing to India from Hungary actually did the trick, now it's so loud I cant even crank i t up to max because that would actually hurt."

RÉGIÓT KELL VÁLTANI INDIÁRA! És akkor van hangerő! És tényleg működik.

Persze ez csak a kábeles problémára megoldás! A Bluetoothra mást kell gányolni! Ott a fejlesztői beállításoknál, -ahol jártam ahogy írtam- hekkelgetni ÉS ez nem elég ám! Törölni kell a párosítást, majd újra hozzáadni az eszközt és akkor van hangerő ott is.

DE!!!!!!!!!!!!!! DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahogy bekapcsolod a teló Dolby Pro Sound Enhancer Quality Ultra apámfasza funkciót, megint felezi a hangerőt mindenhol.

Köszönöm Xiaomi! :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: Fel is telepített vagy 8 bloatware appot a régióváltás után, amiből hármat le se tudok törölni. Egyébként ez az Indiai régióra váltás jól jellemzi, hogy milyen szintű igényességet lehet elvárni ettől a cucctól. Elvégre nekik jó az utcára szarás is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48859 2020.07.12. 11:26

DanielT írta:Najó, hát ez egy szemétgyár:
Te direkt keresed magadnak a bajt, nekem az évek során ez állt össze. :D Amúgy az iPhone11pro-val kapcsolatban nekem továbbra is az a megélésem, hogy mindenben 10/10, kivéve a telefonálást. Az továbbra is kínszarás, megszakadnak másodpercekre a hívások, ilyen se kép se hang módon, aztán 2-3-4-5 másodperc után megint minden jó. 10ből 6 hívás eleve így indul, a többi olyan 1 perc környékén játsza ezt meg, aztán 10ből 2-3 hívásnál van második hullám is a csöndből. Konkrétan agyfasz, de mivel pár éve megkaptad tőled a nagy iskolát, hogy a telefon ma már nem is telefonálni van, így aztán maradt a háznál, mert a többi funkció hibátlan. Ahogy látom te tényleg mindent csinálsz ezzel a szarral, csak nem telefonálsz, lehet neked is váltani kellene 11pro-ra, vagy mindjárt itt a 12, addig mérgezheted magad ezzel a szarral. Géming vonalon is a nyitott rendszerről a zártra váltás hozta el a kánaánt, lehet telefon vonalon is ez a megoldás, nem?
Avatar
Botond

Hozzászólás #48860 2020.07.12. 11:46

Ja, és lepergett a Terminátor:sötét végzet is. Szegény Schwarci és Linda Hamilton hattyúdala. Egy középszar semmi, de mivel már 30onpár éve terminátort nézünk (nem akkor jött ki az első, hanem akkor ért be az országba az első pár rész sokszormásolva VHS-en, hangalámondással), így nyilván kötelező darab, és végülis szép lezárása a sorozatnak. Szegények nagyon megöregedtek, ami nem lenne baj, de mi is. A sztori a szokásos szint, a látvány, akció minden klasszikus terminátoros. Semmi kiemelkedő, de a kornak megfelelő szép iparos munka, és hát terminátor, na. Egyszer nézhető, szóval nem is emiatt írtam, csak ha már írok gondoltam a nosztalgiavonattal kezdek.
Ami miatt írok, az az Ad Astra. Az is most jött ki HBOGO-n. Azt nekem volt "szerencsém" moziban látni, szerintem életemben az első film volt, ahol a huszadik perctől kezdve azon gondolkoztam, hogy hát én kimegyek a picsába és visszakérem a pénzem. Szóval kerüljétek messzire és még annál is messzebb. Ha nincs más program, akkor inkább böködjetek tűt a szemetekbe, de ezt a szart meg ne nézzétek! Nagy nevek vannak benne, de szerintem úgy vannak vele, mint Stallone a fiatalkori melegpornóival, hogy kellett a pénz, és pont annyira vágna az ízlésvilágotokba és érdeklődési körötökbe, mint Stallone (vagy bárki más) melegpornói. Szóval nagyondenagyonne!
Az Old Guard meg tényleg túltolja a mai trendi cuccokat, ami engem kevésbé zavart, ami jobban zavart, hogy ahogy deep is írta, adott volt egy jó alap, amiből egy pár évtizeddel korábban a Hegylakó filmek és sorozat sokkal többet tudott kihozni, itt meg egy John Wick féle kaszaboldává van silányítva az egész. Ennek ellenére egy nézést megér, mert ügyesen egyensúlyoz a pengeélen, hogy na csak lesz ennek vmi füle-farka, és bár végül nem lesz, de mégis, a végét leszámítva, amikor realizálod, hogy kapufa, addig ez az izgulás kellemes érzés. :) Szóval szerintem egyszer bőven nézhető, de nyilván nem mérhető Moby által a napokban ajánlott négyeshez, azzal kezdjetek, ezt majd csak nagyon üres órákban. Ad Astrát meg akkor se!

Vissza: “Leáldozott.hu”