A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37941 2019.03.08. 11:18

Moby írta:Nem, a kétszeres teljesítmény nem lófasz, és a matek ki is jön, de nem is erről beszéltem. Nem old fel/nem eliminál annyi kompromisszumot, hogy a két kártya között mondjuk egy konzol ára legyen. Így értettem. Amúgy matekban sem fog kijönni soha, mert háromszoros bruttó árért ad kétszeres teljesítményt.
Én nagyon szívesen csattintottam volna még egy Ps4 árát, ha minden exkluzív 60 frémmel megy, de nem tudtam. Szal' ezt így nézni szerintem felesleges. Megy mint az állat, vagy épphogy megy, vagy szarul megy. Ezek közül nekem az első elfogadható, a többi lényegtelen, egyszer élünk és egyetlen hobbim/szórakozásom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37942 2019.03.08. 11:19

Moby írta:Ó megjött a DMCV kódom. :eljen: Este veretés.
Gondoltam majd jól végignézem streamen, mert játszani ezt én már nem bírom. Aztán gyorsan kiderült, hogy nézni/hallgatni se. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37943 2019.03.08. 11:22

DanielT írta:Gondoltam majd jól végignézem streamen, mert játszani ezt én már nem bírom. Aztán gyorsan kiderült, hogy nézni/hallgatni se. :D
Szerintem ez tipikusan az a játék, amit nézni geciszar, csinálni meg (jó esetben) nem. De hogy nézhetetlen az tutter.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37944 2019.03.08. 11:25

DanielT írta:Én nagyon szívesen csattintottam volna még egy Ps4 árát, ha minden exkluzív 60 frémmel megy, de nem tudtam. Szal' ezt így nézni szerintem felesleges. Megy mint az állat, vagy épphogy megy, vagy szarul megy. Ezek közül nekem az első elfogadható, a többi lényegtelen, egyszer élünk és egyetlen hobbim/szórakozásom.
Az a "baj", hogy itt az a küszöb valahogy pont nincs meg, hogy valami szarból pont átesel a jóba. Mármint a 580-al is eléggé faszára be lehet állítani a játékokat. És akkor ehhez képest kapol valamivel kevesebb kompromisszumot, de nem esel át jelentős küszöböt vele. Ok, ettől nagyobb gondunk sose legyen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37945 2019.03.08. 11:31

Moby írta:Az a "baj", hogy itt az a küszöb valahogy pont nincs meg, hogy valami szarból pont átesel a jóba. Mármint a 580-al is eléggé faszára be lehet állítani a játékokat. És akkor ehhez képest kapol valamivel kevesebb kompromisszumot, de nem esel át jelentős küszöböt vele. Ok, ettől nagyobb gondunk sose legyen.
vidd vissza a gecibe es jöjjön a 1660Ti
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37946 2019.03.08. 11:35

SlickAdam írta:vidd vissza a gecibe es jöjjön a 1660Ti
Az FullHD only kártya 1440p-re nem veszünk ilyet... :felkialtas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37947 2019.03.08. 11:37

SlickAdam írta:vidd vissza a gecibe es jöjjön a 1660Ti
Én igazából arra gondolok mindvégig, hogy inkább 2080-at kellene venni, vagy mégsokkalinkább Ti-t :D Ott már lenne markáns előrelépés, nem csak ilyen maszatolós izé :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37948 2019.03.08. 11:43

Moby írta:Én igazából arra gondolok mindvégig, hogy inkább 2080-at kellene venni, vagy mégsokkalinkább Ti-t :D Ott már lenne markáns előrelépés, nem csak ilyen maszatolós izé :)
jaaaaaaa jovan. igen, ugy jobb jatek lenne a mjetro. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37949 2019.03.08. 11:59

SlickAdam írta:jaaaaaaa jovan. igen, ugy jobb jatek lenne a mjetro. :banplz:
Nem vagyok benne biztos, de szívesen kipróbálnám! ^.^
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37950 2019.03.08. 12:00

Botond, ilyen dogmatikus write onlyságot ...nincs értelme írni Neked.
60nm-es panel? Meg játszótéren a gyerekkel? Életben nem akarok soha többé játszótérre menni.
Mehet ki az udvarra, amit öntözőrendszer, meg robotfűnyíró kezel, vagy mehet a fűtött medencébe. Ilyeneket kell szembeállítani azzal, hogy egy évben hányszor mész színházba, vagy megéri-e a +30 perc inga naponként.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37951 2019.03.08. 12:04

Dani írta kb az egyik legvalidabb dolgot. Ha pl. csak gyerek miatt mész vidékre, ő meg bejön egyetemre. Azt akkor ott be kell fejezni.
(Habár manapság sokkal jobban tűrik az utazást a digitalizálódás miatt. Lehet, hogy hamarosan szellemi munka, teendő miatt egyáltalán nem kell majd utazni sem.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37952 2019.03.08. 12:13

Látta valaki innen ezt az Alitát? Érdemes ebbe beleverni mozijegyet?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37953 2019.03.08. 12:13

én már 2080ba gondolkozom, gigabytot 200 körül hozzám vágnának, bár nem szivesen venném azt, sztetek melyiket érdemes, msi?
bár megvárom az első árcsökkenést és veszem is sztem, bár nem égető :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37954 2019.03.08. 12:20

DanielT írta:Gondoltam majd jól végignézem streamen, mert játszani ezt én már nem bírom. Aztán gyorsan kiderült, hogy nézni/hallgatni se. :D
nekem kedvem van egy kis hullaveréshez, dmc kimaradt eddig mindig, majd most :P 20 ojró környékén
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37955 2019.03.08. 12:40

Moby írta:Látta valaki innen ezt az Alitát? Érdemes ebbe beleverni mozijegyet?
Nem láttam, ez valszeg így is marad és kizárt, hogy érdemes.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37956 2019.03.08. 12:46

Botond írta:Nekem még nem fussa ilyen hermetikusan záró autóra, és azt a pár légköbmétert ami benne van se tudnám normál oxigén szinten tartani az emlegetett 45-50 perces úton, akkor se ha úgy szállok be, hogy nagyon nagy levegőt veszek, és sokáig bent tartom. :)
Amúgy tökmindegy mit hozunk fel, el van relativizálva, pont innen indultunk, hogy kimegy az ember és megmagyarázza, hogy miért jó az ingázás, a kert amire amúgy ideje sincs, stb. Mert már mindenkinek alanyi jogon jár a kertesház, szar lenne belátni, hogy ami van abból egy hatvanas panel max, de viszont suli/ovi után négykor ott lennék a játszón a gyerekkel, vagy ne adj isten este simán el tudnám vinni az asszonyt színházba moziba, mert nem lenne kínszarás ki meg bejutni. És a levegő lehet este jobb, mint a panelnál, de napközben ingázás közben ugyanannyi ólom jut a tüdőbe, szóval az se jelenik meg nagy átlagban.
Elkurvult a társadalom, mindenki több akar lenni, mint ami. És mindenki el is hiszi, hogy ez lehetséges is, aztán meg jön a depizés, amikor kezdenek jelei lenni, hogy mégsem. Hajrá lapos föld hívők előre!
ugyanannyi időt töltök közlekedéssel, mintha bent mennék a belvárosban araszolva, vagy éppen haladva, csak közben nem 7 hanem 70km amit megteszek, ennyi. Társasház meg családi-kertes közötti relációban pedíg soha nem is volt nekem kérdés melyik a jobb/kényelmesebb. Persze mindenki aztcsinál amit akar, amit. Nehezen viseltem ebben a témában az az, hogy még be is magyarázzák egyesek hogy énpedíg nemlátom jól. :smile:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37957 2019.03.08. 12:47

DanielT írta:Nem láttam, ez valszeg így is marad és kizárt, hogy érdemes.
Már a trailer alapján ijesztő volt, tudom hogy direkt ennyire uncanny aza valley, de nanemá. :smile: s a mai filmeket átlagolva pont bennevolt minden érdekes képkocka a trailerben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37958 2019.03.08. 12:52

DanielT írta:Nem láttam, ez valszeg így is marad és kizárt, hogy érdemes.
Na ezen kívül meg pláne semmi nincs, amiért odamennék, szal így skip.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37959 2019.03.08. 12:52

még 1 jó youtube csati :)
biztos 10x annyi állami pénzt vettek fel rá amiből készítik de tetszik :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37960 2019.03.08. 12:59

Mekee írta:ugyanannyi időt töltök közlekedéssel, mintha bent mennék a belvárosban araszolva, vagy éppen haladva, csak közben nem 7 hanem 70km amit megteszek, ennyi. Társasház meg családi-kertes közötti relációban pedíg soha nem is volt nekem kérdés melyik a jobb/kényelmesebb. Persze mindenki aztcsinál amit akar, amit. Nehezen viseltem ebben a témában az az, hogy még be is magyarázzák egyesek hogy énpedíg nemlátom jól. :smile:
Ja, hát ez mindenképpen az áldozatokról szól és azok arányáról. Én pl ha az M0-án megyek fél órát, sokkal idegesebb leszek, mintha egy közepes dugós araszolás lenne, ötöd akkora távon. Egyszerűen idegesít, hogy mennyit megyek távolságban "feleslegesen" még akkor is, ha ugyanannyi idő.

Családi házban nőttem fel vidéken, egyáltalán nem hiányzik -jelenleg- és amerre nemrég elköteleztem magam, nem is lesz változás ebben. Persze nem is a betontengerben vagyok, hanem kertvárosi rész, de társasház. Megint csak oda tudok kilyukadni, hogy max relaxhoz, képernyőt nézni tökfasza. Kertem van, csak nem kell gondoznom. :)

Mostani melóhelyre, ahonnan nem is tervezek lépni, simán még gyorsabb is lenne agglomerációból bejönni, de a gondolat szikrája se fordult meg a fejemben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37961 2019.03.08. 13:05

aabyssx írta:Botond, ilyen dogmatikus write onlyságot ...nincs értelme írni Neked.
60nm-es panel? Meg játszótéren a gyerekkel? Életben nem akarok soha többé játszótérre menni.
Mehet ki az udvarra, amit öntözőrendszer, meg robotfűnyíró kezel, vagy mehet a fűtött medencébe. Ilyeneket kell szembeállítani azzal, hogy egy évben hányszor mész színházba, vagy megéri-e a +30 perc inga naponként.
Kár ilyen hőskölteményt gyártani az agglomerációs kertes ház köré. Pesten is van kertes ház, Pesten is van jó levegőjű környék. Az egyetlen ok, amiért kiköltözik az ember, mert ezt Pesten nem tudja megfizetni. Nem a jó levegő, nem azért hogy ingázhasson, hanem mert kevés a guba, semmi másért. És nem lead az igényeiből és belátja, hogy neki akkor ez az életminőség nem elérhető, hanem neki Pesten a 60 nm-es panel a reális. És akkor indul a balanszolás, hogy jó akkor rakjunk a pluszos serpenyőbe bele, hogy 90nm vagy 120, hogy lesz kert, hogy ez meg az, amivel nyilván párhuzamosan rakjuk a mínusz serpenyőbe is a cuccokat, csak azokról nem veszünk tudomást, mert ha csak a plusszos telne, a mínuszos meg sose, akkor senki se lakna az én környékemen, mert milyen hülye venne 2-300 milláért kertes házat, meg százonmilliókért lakást a budai hegyekben, ha csak előnye van a húszonharmincmilliós agglomerációs háznak és semmi hátránya? De a mínuszos tételekre is van megoldás persze. Struccpolitikának is hívják néhol, ha meg szóba kerül akkor el kell relativizálni oszt annyi.
Az már egyéni szoc, hogy nekem pl ezerszer fontosabb, hogy hétköznap is tudjak minőségi időt tölteni a gyerekeimmel. Ehhez szükséges feltétel, hogy időben otthon legyenek ők is, én is, és én ráadásul ne kifingva a vezetés közbeni élethalál harctól, és az is fontos, hogy a minőségi időt ne úgy teremtsem elő, hogy kitolom a lefekvési idejüket a végtelenbe és tovább. Ebbe az ingázás nem fér bele.
De szumma szummárum te idővel fizetsz azokért a dolgokért amire nincs pénzed. Az ember életében egy dolog véges, az idő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37962 2019.03.08. 13:10

Mekee írta:ugyanannyi időt töltök közlekedéssel, mintha bent mennék a belvárosban araszolva, vagy éppen haladva, csak közben nem 7 hanem 70km amit megteszek, ennyi. Társasház meg családi-kertes közötti relációban pedíg soha nem is volt nekem kérdés melyik a jobb/kényelmesebb. Persze mindenki aztcsinál amit akar, amit. Nehezen viseltem ebben a témában az az, hogy még be is magyarázzák egyesek hogy énpedíg nemlátom jól. :smile:
Ezt értelmezni se tudom. Jössz A pontból B pontba, a teljes távolság 70 km és x perc. Ha beköltöznél ezen a vonalon egy B ponthoz közelebbi helyre, akkor nem csökkene a menetidő? Az autópályán te nem is autóval jársz, hanem hajlítod a téridőgörbét? Vagy hogy hogy annak a kivétele a teljes útvonalból nem rövidíti a menetidőt? 0 perc alatt nulla métert teszel meg az autópályán akármilyen sebességgel az én tudásom alapján, vagy nem?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37963 2019.03.08. 13:13

Micsu írta:még 1 jó youtube csati :)
biztos 10x annyi állami pénzt vettek fel rá amiből készítik de tetszik :P
Köszi, belekezdtem egybe, eddig nem gagyi. Csak fura, hogy a youtubeon magyarul beszélnek. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #37964 2019.03.08. 13:18

Viszont, hogy ingázás topik off legyen, Dani! Gyűn az összes halo mászter gyűjtemény PCre! Lehet majd a fejlécben cserélni a bungie műremek képet! :) Há mitszósz?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37965 2019.03.08. 13:23

Botond írta:Viszont, hogy ingázás topik off legyen, Dani! Gyűn az összes halo mászter gyűjtemény PCre! Lehet majd a fejlécben cserélni a bungie műremek képet! :) Há mitszósz?!
Attól még a subhd genny definíciója nem változik, hogy lesz nála jobb. Akkor is volt. :)

Alig várom a sok pofáraesőt, akinek eddig kimaradt a zseniális Halo sorozat. Mer' hogy akkor és ott is a bullshit meg az exkluzivitás adta a nagyrészét a varázsának, mostanra már semmi nem maradt, ami miatt érdemes lenne vele foglalkozni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37966 2019.03.08. 13:25

Botond írta:Kár ilyen hőskölteményt gyártani az agglomerációs kertes ház köré. Pesten is van kertes ház, Pesten is van jó levegőjű környék. Az egyetlen ok, amiért kiköltözik az ember, mert ezt Pesten nem tudja megfizetni
ami eddig nekem abyből lejött biztos nem az hogy nem teheti meg hogy pesten normális házban környéken lakjon ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37967 2019.03.08. 13:26

DanielT írta:Attól még a subhd genny definíciója nem változik, hogy lesz nála jobb. Akkor is volt. :)

Alig várom a sok pofáraesőt, akinek eddig kimaradt a zseniális Halo sorozat. Mer' hogy akkor és ott is a bullshit meg az exkluzivitás adta a nagyrészét a varázsának, mostanra már semmi nem maradt, ami miatt érdemes lenne vele foglalkozni.
4et szivesen letölnám, persze nem várok tőle sokat :P Zóval biztos letoljuk ha van hozzá coop
Avatar
Moby

Hozzászólás #37968 2019.03.08. 13:32

DanielT írta:Attól még a subhd genny definíciója nem változik, hogy lesz nála jobb. Akkor is volt. :)

Alig várom a sok pofáraesőt, akinek eddig kimaradt a zseniális Halo sorozat. Mer' hogy akkor és ott is a bullshit meg az exkluzivitás adta a nagyrészét a varázsának, mostanra már semmi nem maradt, ami miatt érdemes lenne vele foglalkozni.
Hát nekem enélkül volt meg a varázsa, ráadásul pont nem akkor, amikor a 3 jött, nekem az nem igazán jött be. Meg én ott nem értettem a látványból hogy ez hol a faszomba (akkori)nextgen, De az 1, és tonképp a kettő is nekem naoynbejött. Meg a 4. Nekem a 4 volt A halo. aztán az ötről meg jobb nem is beszélni, az kemény bement a három alá is. Illetve a kapcsolódó részeket is bírtam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37969 2019.03.08. 13:36

Micsu írta:ami eddig nekem abyből lejött biztos nem az hogy nem teheti meg hogy pesten normális házban környéken lakjon ;)
Há' azé nagyon nem mindegy, hogy 60 millióért veszel házat, vagy 120-ért. Mert kb ilyen arányok vannak Bp jó hely és "vidék" viszonylatban. Új ház meg kb sci-fi kategória, amiből a pusztában korlátlan mennyiségben lehet építeni.

Itt van pl ez a randomszar ház, ahová khm.. nem szívesen költöznék. https://ingatlan.com/xiv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+14+kerulet/26241303#terkep Ennek feléből vacsiúj ház érden.

Esélyem se lenne olyan házat venni Bp-n amihez már kedvem lenne, de simán vehetnék kint.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37970 2019.03.08. 13:37

Micsu írta:4et szivesen letölnám, persze nem várok tőle sokat :P Zóval biztos letoljuk ha van hozzá coop
Ha szótok, jövök harmadiknak. Szívesen beleállnék megen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37971 2019.03.08. 13:42

DanielT írta:Há' azé nagyon nem mindegy, hogy 60 millióért veszel házat, vagy 120-ért. Mert kb ilyen arányok vannak Bp jó hely és "vidék" viszonylatban. Új ház meg kb sci-fi kategória, amiből a pusztában korlátlan mennyiségben lehet építeni.

Itt van pl ez a randomszar ház, ahová khm.. nem szívesen költöznék. https://ingatlan.com/xiv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+14+kerulet/26241303#terkep Ennek feléből vacsiúj ház érden.

Esélyem se lenne olyan házat venni Bp-n amihez már kedvem lenne, de simán vehetnék kint.
vágom én az ingatlan árakat de 60 milláért tudsz a belvárosban is lakni meg külben is ;)
egyébként brutális árak vannak, de nyugi maga az építkezés vidéken is húzós, most kezdek egy kisebb felújításba, 4 éve kb fel ennyibe lett volna :S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2019.03.08. 13:44-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37972 2019.03.08. 13:42

Moby írta:Ha szótok, jövök harmadiknak. Szívesen beleállnék megen.
oksa észben tartom ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37973 2019.03.08. 13:55

DanielT írta:Há' azé nagyon nem mindegy, hogy 60 millióért veszel házat, vagy 120-ért. Mert kb ilyen arányok vannak Bp jó hely és "vidék" viszonylatban. Új ház meg kb sci-fi kategória, amiből a pusztában korlátlan mennyiségben lehet építeni.

Itt van pl ez a randomszar ház, ahová khm.. nem szívesen költöznék. https://ingatlan.com/xiv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+14+kerulet/26241303#terkep Ennek feléből vacsiúj ház érden.

Esélyem se lenne olyan házat venni Bp-n amihez már kedvem lenne, de simán vehetnék kint.
De ennyit írtam én is. Ha van lakhatásra 120-200-350 milliód akkor veszel amilyet akarsz, ha nincs akkor kötsz ilyen olyan kompromisszumot, aminek van jó és rossz oldala is. Nyilván az ember igyekszik becsapni magát, hogy csak jó oldala van, de sajnos a valóság előbb-utóbb úgyis visszacsatol, hogy hát nem csak az van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37974 2019.03.08. 14:01

"PS4 firmware 6.50 brings Remote Play to iOS"
Végre bazdmeg...jajdejó, hogy ezt így a gen végére be is baszták. Hülye japók. Japóhülyék. Persze nemszonista androidra továbbra sincs. az majd ps5 után kijön ps4-re.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37975 2019.03.08. 14:05

Moby írta:"PS4 firmware 6.50 brings Remote Play to iOS"
Végre bazdmeg...jajdejó, hogy ezt így a gen végére be is baszták. Hülye japók. Japóhülyék. Persze nemszonista androidra továbbra sincs. az majd ps5 után kijön ps4-re.
Legalább az octopath is jön iOSre. :) Androidon meg ott a steam, az meg iOSre nincsen hivatalosan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37976 2019.03.08. 15:34

BEZEL.LESS.DESIGN. HÁT LÁTHATATLAN A KERET ÉRTED!!!

FUCK-YEAH 2019. Samsung S10

Kép

Iphone 3G 2008

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #37977 2019.03.08. 15:36

DanielT írta:Attól még a subhd genny definíciója nem változik, hogy lesz nála jobb. Akkor is volt. :)

Alig várom a sok pofáraesőt, akinek eddig kimaradt a zseniális Halo sorozat. Mer' hogy akkor és ott is a bullshit meg az exkluzivitás adta a nagyrészét a varázsának, mostanra már semmi nem maradt, ami miatt érdemes lenne vele foglalkozni.
Mondjuk én se jutottam messzire. Elkezdtem talán az első részét vagy a másodikat x360on, de egy-két óra után feladtam, nem érdekelnek ennyire a lövöldék. GeOW ugyanez. Abban is lődöztem vagy 2-2,5 órát aztán skip. Talán PCn ránézek ismét, a GeOW sztorija nem tűnt teljesen érdektelennek, ha minden részt végig lehet majd lőni egérbillel a 360as verzióm emulálva a win10-xbox1 kompatibilitáson keresztül, akkor kapnak egy esélyt.
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #37978 2019.03.08. 15:47

Micsu írta:én már 2080ba gondolkozom, gigabytot 200 körül hozzám vágnának, bár nem szivesen venném azt, sztetek melyiket érdemes, msi?
bár megvárom az első árcsökkenést és veszem is sztem, bár nem égető :P

Én pár napja ASUS Dual Advanced Edition-t vettem 246 ezerért az iPonnál, a kuponokat és a régi MSI 1080-amat eladtam a Hardveraprón. Bár így is drágább volt, mint amit a család ésszerűnek tart, a mostani játékaim (Resi2, GTA5, Battlefront 2) tartják a 60 fps-t ultrán 4k-ban.
Most viszont fölmentek az árak, az én ASUS-om 277e. 2 ventis, csendes, és nem akartam több tízezer felárat egy OC vagy egy gaming verzióra költeni a tesztek szerint 2-3 fps miatt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37979 2019.03.08. 15:50

Absz nem mentem bele a temaba de lattam h az asus oc verzaja nem kicsivel dragabb
Avatar
Moby

Hozzászólás #37980 2019.03.08. 15:55

Micsu írta:Absz nem mentem bele a temaba de lattam h az asus oc verzaja nem kicsivel dragabb
Figyuzzámá. Ezze példul mi a bajod-e? Baszomhűtttttő, sokpörggő. Occsójér. Mi a tököm kő még bele?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37981 2019.03.08. 15:57

Yaddle55 írta:Én pár napja ASUS Dual Advanced Edition-t vettem 246 ezerért az iPonnál, a kuponokat és a régi MSI 1080-amat eladtam a Hardveraprón. Bár így is drágább volt, mint amit a család ésszerűnek tart, a mostani játékaim (Resi2, GTA5, Battlefront 2) tartják a 60 fps-t ultrán 4k-ban.
Most viszont fölmentek az árak, az én ASUS-om 277e.
Na MOST kell a család orra alá dörgölni, hogy apa mekkora befektetőmágus! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37982 2019.03.08. 16:04

Moby írta:Figyuzzámá. Ezze példul mi a bajod-e? Baszomhűtttttő, sokpörggő. Occsójér. Mi a tököm kő még bele?
Lehet le is cserélem a 2070-et erre. Kukáskonfigban jól mutatna :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37983 2019.03.08. 16:07

Moby írta:Lehet le is cserélem a 2070-et erre. Kukáskonfigban jól mutatna :D
Várjuk a tesztet (hogy is szólt a jóslat meddig nem bírod, vagy mi lesz a következő csere időpontja? :D )
Avatar
eje75

Hozzászólás #37984 2019.03.08. 16:09

Pacmeg végre kapható!! Hónapok óta erre várok
Spoiler
faja az a kis guruló bőrönd, megfájdult rá a fogam... meg a kurvára! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37985 2019.03.08. 16:09

Moby írta:Lehet le is cserélem a 2070-et erre. Kukáskonfigban jól mutatna :D
felfogadlak hivatalos tesztelomnek , mondj milyen volt, konnyen befolyasolhato vagyok :P
Avatar
eje75

Hozzászólás #37986 2019.03.08. 16:16

Moby írta:Lehet le is cserélem a 2070-et erre. Kukáskonfigban jól mutatna :D
Tűnődtem, hogy az mitől kukáskonfig, de számolgatom, és az jött ki, hogy a kukáskonfig árából lassan kijön egy jól felszerelt igazi, full size kukásautó
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37987 2019.03.08. 16:16

DanielT írta:Há' azé nagyon nem mindegy, hogy 60 millióért veszel házat, vagy 120-ért. Mert kb ilyen arányok vannak Bp jó hely és "vidék" viszonylatban. Új ház meg kb sci-fi kategória, amiből a pusztában korlátlan mennyiségben lehet építeni.

Itt van pl ez a randomszar ház, ahová khm.. nem szívesen költöznék. https://ingatlan.com/xiv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+14+kerulet/26241303#terkep Ennek feléből vacsiúj ház érden.

Esélyem se lenne olyan házat venni Bp-n amihez már kedvem lenne, de simán vehetnék kint.
Erről beszéltem. Az a szép benne, hogy a kettő különbözetébe belefér egy kisebb pesti lakás is pluszba, ha benn akarsz maradni nagyfaluban. Persze családi élet szempontjából nem ideális, ha mindenki külön címen tölti az éjszakát. Vagy várjunk csak! Néha kimondottan előnyös is lehet :kuss:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37988 2019.03.08. 16:25

Micsu írta:felfogadlak hivatalos tesztelomnek , mondj milyen volt, konnyen befolyasolhato vagyok :P
Milyen lenne? Pont tegnap, vagy mikor írtam, hogy milyen fasza volt a palit 1080-am. Na. Gainward=Palit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37989 2019.03.08. 16:35

Botond írta:Kár ilyen hőskölteményt gyártani az agglomerációs kertes ház köré. Pesten is van kertes ház, Pesten is van jó levegőjű környék. Az egyetlen ok, amiért kiköltözik az ember, mert ezt Pesten nem tudja megfizetni. Nem a jó levegő, nem azért hogy ingázhasson, hanem mert kevés a guba, semmi másért. És nem lead az igényeiből és belátja, hogy neki akkor ez az életminőség nem elérhető, hanem neki Pesten a 60 nm-es panel a reális. És akkor indul a balanszolás, hogy jó akkor rakjunk a pluszos serpenyőbe bele, hogy 90nm vagy 120, hogy lesz kert, hogy ez meg az, amivel nyilván párhuzamosan rakjuk a mínusz serpenyőbe is a cuccokat, csak azokról nem veszünk tudomást, mert ha csak a plusszos telne, a mínuszos meg sose, akkor senki se lakna az én környékemen, mert milyen hülye venne 2-300 milláért kertes házat, meg százonmilliókért lakást a budai hegyekben, ha csak előnye van a húszonharmincmilliós agglomerációs háznak és semmi hátránya? De a mínuszos tételekre is van megoldás persze. Struccpolitikának is hívják néhol, ha meg szóba kerül akkor el kell relativizálni oszt annyi.
Az már egyéni szoc, hogy nekem pl ezerszer fontosabb, hogy hétköznap is tudjak minőségi időt tölteni a gyerekeimmel. Ehhez szükséges feltétel, hogy időben otthon legyenek ők is, én is, és én ráadásul ne kifingva a vezetés közbeni élethalál harctól, és az is fontos, hogy a minőségi időt ne úgy teremtsem elő, hogy kitolom a lefekvési idejüket a végtelenbe és tovább. Ebbe az ingázás nem fér bele.
De szumma szummárum te idővel fizetsz azokért a dolgokért amire nincs pénzed. Az ember életében egy dolog véges, az idő.
De ezen az alapon költözzön be 8 millió vidéki Pestre, jó levegőjű környékre, csak adjon le az igényeiből? Mondjuk a 14 gyerekes putriban lakó borsodi családnak kb. néhány négyzetméter jutna a Moby-híd alatt, és a fiókgépektől csúnyán elvennék a helyet.

Én tősgyökeres vidékiként a kertben nőttem fel, rendszeresen sütöttünk kint, játéknak éltem meg a kapálást, állataink is voltak, a többi gyerekkel meg csatangoltunk a határban vagy az erdőben. El nem cserélném ezekre a mai, 3 éves kor fölött már gyerekesnek tűnő játszóterekre. De én nem is költöztem ki sehonnan, mindig vidéki volt a lakóhelyem papíron, és a hét felében mindig itt is aludtam, éltem. Az más kérdés, hogy volt mellette kollégium, albérlet, lakás. Ingázni is úgy ingáztam, hogy mindig volt nálam lakáskulcs is, néha fenn is aludtam, de nem jött be. Máskor meg tőlünk keletre van dolgom, szóval Pest plusz kilométereket jelentene. Drágább környéken kastélyban más lett béna, de itthonra ugye szentimentális emlékek is húznak. Meg a 2000 könyv és a 400 dobozos játék sem férne be port fogni a panelbe, a szomszédokkal is több kompromisszumot kell kötni. (Persze vidéken meg átlóg a fa egymáshoz vagy átszökik az állata, de napi szinten kevésbé érdekes ez számomra. A társasházi tapasztalataim rosszabbak.)

Megjegyzem, nekem szinte az összes Pestről kiköltöző barátom szintén vidéki eredetileg, onnan jött ez az igény, nem a panelben valós tapasztaltok nélkül hizlalt nagyravágyásból.

A kompromisszumelmélet teljesen jogos, én is ezt mondom. De van még egy fontos része: sokan a több pénzért többet dolgoznak, ergo ha kevesebb munkából kijön az olcsóbb, akkor az időben is visszajöhet, mert nem kell a túlóra, a plusz műszak. Meg azért a mostani fővárosi árak brutálisak, ha futná is rá, az olcsóbb mellé beleférhetnek luxusnyaralások vagy autópark a családnak, hogy a kert végén a két megyével odábbi kerti budira mindenki ki tudjon járni. A kert maga is attól függően lehet hasznos vagy fölösleges, hogy meg tudod-e/szívesen műveled-e meg, esetleg van rá munkásember, nagyszülő, GYES-en lévő "unatkozó" feleség, robotoltatható kölök. Nagyon sok egyénfüggő tényező van, kár abból kiindulni, hogy húgod sem örökölt több agysejtet, mint te, ezért rosszul döntött :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37990 2019.03.08. 16:41

Moby írta:Hát nekem enélkül volt meg a varázsa, ráadásul pont nem akkor, amikor a 3 jött, nekem az nem igazán jött be. Meg én ott nem értettem a látványból hogy ez hol a faszomba (akkori)nextgen, De az 1, és tonképp a kettő is nekem naoynbejött. Meg a 4. Nekem a 4 volt A halo. aztán az ötről meg jobb nem is beszélni, az kemény bement a három alá is. Illetve a kapcsolódó részeket is bírtam.
Pedig nekem éppen a 3 lenne a soros, mert az 1-2 már lement, de bizonyos erényeik ellenére sem jöttek be. Eddig a Halo Wars volt az első, mely közben nem morzéztem önkéntelenül SOS-jelzéseket, hogy mentsenek ki, de annál a más műfaj, nézet és a co-op is segíthetett. A 4-re persze külön kíváncsi leszek (veled és Micsuval is), akkora volt a leáldos felszopása.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37991 2019.03.08. 16:52

Zóanagyvarázsló írta:De ezen az alapon költözzön be 8 millió vidéki Pestre, jó levegőjű környékre
Csak aki Pesten dolgozik. Mert ugye az költözik az agglomerációba, meg ingázik be 70km-ről naponta Pestre, aki itt dolgozik. Ezekről beszéltünk. Ha ez 8 millió ember, akkor kell 7.999.000 új lakás a budai hegyekben, ja, praktikusan családi ház.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37992 2019.03.08. 16:55

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37993 2019.03.08. 17:01

Botond írta:Csak aki Pesten dolgozik. Mert ugye az költözik az agglomerációba, meg ingázik be 70km-ről naponta Pestre, aki itt dolgozik. Ezekről beszéltünk. Ha ez 8 millió ember, akkor kell 7.999.000 új lakás a budai hegyekben, ja, praktikusan családi ház.
Na jó, csak mindenki úgy beszél Pestről, mintha csak itt lenne munka, vagy egy munkahelyváltás örökre szólna. Én például direkt nem csak agglomerációról beszélek, mert ott Budapest több kerületével szemben sosem laktam. Konkrét esetnél lehet eldönteni, hogy mennyire észszerű. Az meg úgyis alap, hogy a többség hülye: lásd a legtöbb nyugdíjast, AMD-st, konzolost, leáldost :kuss:
Avatar
eje75

Hozzászólás #37994 2019.03.08. 17:03

A Sekiro-t nem adják ki megjelenés előtt se a sajtónak, se a yt huszároknak... Hm... Az utolsó pár ilyen alkalommal amikor nem adták ki előre szar volt a produktum... Remélem itt nem erről van szó, bár amit a Dani által linkelt király Éliás gyerektől láttam, engem nem győzött meg...
Avatar
Botond

Hozzászólás #37995 2019.03.08. 17:25

Zóanagyvarázsló írta:Na jó, csak mindenki úgy beszél Pestről, mintha csak itt lenne munka, vagy egy munkahelyváltás örökre szólna. Én például direkt nem csak agglomerációról beszélek, mert ott Budapest több kerületével szemben sosem laktam. Konkrét esetnél lehet eldönteni, hogy mennyire észszerű. Az meg úgyis alap, hogy a többség hülye: lásd a legtöbb nyugdíjast, AMD-st, konzolost, leáldost :kuss:
Van máshol is, szerencsére egyre több helyen, de te is évekig bejártál/bejársz Gyöngyösről Pestre, amikor több munkahelyet hoztak Hatvanba és Gyöngyösre, mint a megye komplett lakossága. Meg én is bejártam Hatvanból, mert csak a fél család dolgozott helyben, a rám eső fele meg Pesten. Pedig kereshettem volna én is helyben, aztán mégsem kerestem. És élvezhettem a vidéki aranyéletet, hiszen Hatvan csak a harmadik szokott lenni amikor rendelik el sorban a szmogriadókat, Salgótarján és Miskolc mindig beelőzte, a főváros meg kapaszkodhatott, hogy top10be bejusson, mert azért Érd, Debrecen, stb is beelőzte mindig. Nade vissza a géminghez most már télleg. Még két légszennyezős komment és arra eszmélünk hogy Moby fiók konfigja 2080tiáj SLI-t tartalmaz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37996 2019.03.08. 18:20

Zóanagyvarázsló írta:Az meg úgyis alap, hogy a többség hülye: lásd a legtöbb nyugdíjast, AMD-st, konzolost, leáldost :kuss:
Pedig a jellemzés alapján lassan ez 100%-ban én vagyok! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37997 2019.03.08. 18:45

Ma - teljesen véletlenül - a fél napot ismét a II. kerben töltöttem. Jöttem ide beírni, hogy "elmentek ám a p...", aztán látom ezt "Meg én is bejártam Hatvanból"...
...
... ilyen tapasztalatokból általánosítgatni... :falbav:
Én erre több karakter leütését nem pazarlom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37998 2019.03.08. 18:47

Örülök, hogy jó a fogadtatása a DMC5-nek, meg van érdeklődési is.
Legalább nekem nem kell most támogatóként megvennem. Véletlenül előre költekeztem, és van pár játék a queue-ban. Meg az AMD-s 60 fps-es Zeldát is ki kéne próbálnom. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37999 2019.03.08. 20:07

Mielőtt kiszedtem az RX580-at a gépből, természetesen uninstalláltam a radejon drivert. Ennek ellenére észrevettem, hogy futnak továbbra is amd processzek a háttérben. uninstallláltam a DDU-val az amd driver nyomait, abban a pillanatban megszűnt a kártyaventi fordulatszám ingadozás, meg a nyüszögés :ticking:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38000 2019.03.08. 20:08

Regebben ilyen minosegu hullaveresre ugrottal aby, mi lett veled? ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38001 2019.03.08. 20:09

aabyssx írta:... ilyen tapasztalatokból általánosítgatni... :falbav:


Ha már tapasztalatból általánosítás. :DD

Kép

Kép

A Csád Kongó Niger triumvirátustól sírok. :D Ami a másik térképen is már a vidékiek. :D Namost ehhez mit szólnak a kedves agglomeráltak? :idiota: :idiota: :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38002 2019.03.08. 20:10

Moby írta:Mielőtt kiszedtem az RX580-at a gépből, természetesen uninstalláltam a radejon drivert. Ennek ellenére észrevettem, hogy futnak továbbra is amd processzek a háttérben. uninstallláltam a DDU-val az amd driver nyomait, abban a pillanatban megszűnt a kártyaventi fordulatszám ingadozás, meg a nyüszögés :ticking:
Na tessék! Akkor megvan a megoldás, gyorsan én is uninstallálom az előző AMD drivert... WAIT! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38003 2019.03.08. 20:20

DanielT írta:Na tessék! Akkor megvan a megoldás, gyorsan én is uninstallálom az előző AMD drivert... WAIT! :banplz:
Odaadom a RX580-at! Bestickeled, feltlepíted a drájvertet, aztán ddu-val le, tíáj vissza, és PROFIT! :nezze: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38004 2019.03.08. 20:25

Moby írta:Odaadom a RX580-at! Bestickeled, feltlepíted a drájvertet, aztán ddu-val le, tíáj vissza, és PROFIT! :nezze: :banplz:
Egyébként tényleg majdnem beugrott valami AMD retrófos a gépbe, de a 1080Ti mellé, a CRT meghajtásra. De nem merem. Ezek után meg még kevésbé.

Kéne neki egy komplett pc, de az még nekem is kicsit túlzásnak tűnik, egyelőre nincs is hova tennem a házat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38005 2019.03.08. 20:27

DanielT írta:Ha már tapasztalatból általánosítás. :DD

Szerintem zárjátok ezzel a témát. Itt minden lényeges információ fel lett tüntetve, és ettől tökéletesebb megfejtés már soha nem lesz a témakörben. :idiota:
Spoiler
Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38006 2019.03.08. 21:17

Botond írta:De ennyit írtam én is. Ha van lakhatásra 120-200-350 milliód akkor veszel amilyet akarsz, ha nincs akkor kötsz ilyen olyan kompromisszumot, aminek van jó és rossz oldala is. Nyilván az ember igyekszik becsapni magát, hogy csak jó oldala van, de sajnos a valóság előbb-utóbb úgyis visszacsatol, hogy hát nem csak az van.
Túlmagyarázod, mint a win10 mentéseid :D
Tegyük tisztába: 350-ért sem laknék BP-en. Egyszerűen elég volt, ennyi. Játszótér? Ha van saját, akkor értelmetlen. Biztos van hátulütője, mint mindennek, de tök felesleges ez a vita már szerintem. Én nem akarom megérteni az érveid, csak elfogadom, hogy neked az a jó, tedd te is fordítva... :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38007 2019.03.08. 21:52

Tyűbasszátokmeg, ennek a DMCV-nek a füléből is folyik a stílus meg a kurázsi! Egyrészt ez a moci zseniális, de ezt már többedszerre tapasztaljuk, másrészt a japó játékokba kezd visszaszvárogni a japo agybaj helyett a japó igényesség meg lélek. Mindenestere eléggé sokkoló így a re2 után rögtön ez. Odabasznak a kis ferdeszeműek keményen! Nyomjátok, mer valami hihetetelnül kikúrt szórakoztató még az is, amikor épp nem játszatja magát. Remélem végig ilyen feszes marad a cucc.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38008 2019.03.08. 23:30

DanielT írta:Namost ehhez mit szólnak a kedves agglomeráltak? :idiota: :idiota: :idiota:
Jössz tekézni? :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38009 2019.03.08. 23:34

Micsu írta:Regebben ilyen minosegu hullaveresre ugrottal aby, mi lett veled? ;)
Hát, igen. Ebből már visszavonultam:
Kép
(Külön bejelentkeztem az SG-re, hogy megkeressem a galériámból. ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38010 2019.03.09. 09:17

aabyssx írta:Jössz tekézni? :idiota:
Persze, csak előtte még jól pofánverem az asszonyt. :D

DMC4 stat még mindig impresszív. :worship:

Vissza: “Leáldozott.hu”