A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #37871 2019.03.07. 11:49

Micsu írta:ezt benézted mert bejött :mf2:
Kaptak azóta páncélozott SUV-kat? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37872 2019.03.07. 11:51

Moby írta:Viccvót. Mondjuk az én megboldogult nemTi 1080-amnak is kettővót :)
Amúgy az a palit egy szivenbaszott jó kártya volt Talán a legjobb, ami nálam járt az elmúlt években. Mindenesetre csilliárdszor kulturáltabban viselkedett, mint a nyüszögő asus Ti. Dani, nálad még az nyüszög azóta is? :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37873 2019.03.07. 11:53

Moby írta:Amúgy az a palit egy szivenbaszott jó kártya volt Talán a legjobb, ami nálam járt az elmúlt években. Mindenesetre csilliárdszor kulturáltabban viselkedett, mint a nyüszögő asus Ti. Dani, nálad még az nyüszög azóta is? :D
Nálam jól működött a az Asus is nem nyüszített furcsa is volt, hogy hamis :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37874 2019.03.07. 11:54

kigyi írta:Nálam jól működött a az Asus is nem nyüszített furcsa is volt, hogy hamis :D
Jött utána újabb rev, amiben már offolták a nyüszögést, csak az early adopterek szoptak, mint mindig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37875 2019.03.07. 12:09

Moby írta:Amúgy az a palit egy szivenbaszott jó kártya volt Talán a legjobb, ami nálam járt az elmúlt években. Mindenesetre csilliárdszor kulturáltabban viselkedett, mint a nyüszögő asus Ti. Dani, nálad még az nyüszög azóta is? :D
Az, hogy szarná össze magát. Mondjuk így szobamod™-dal nem vészes, illetve 12km-ről se hallom, amikor céghez bestreamelek. :D

Bp közlekedéshez még annyit, hogy azé durva ez bent is. Amikor hó van és kocsival kell mennem, akkor fél 10-kor indulok be és van amikor 8-ig bent ülök inkább, minthogy a dugóban rohadjak. Aztán néha a belvárosba is be kell mennem, amitől olyankor 2 nappal előtte már gyomoridegem van és amikor megérkezek a célponthoz, azzal kezdem, hogy leütök/megölök/kettéharapok valakit. Normál esetben (mocis) 8 perces út 30-35 és a végén parkoló keresés... földi pokol.

Agglomerációba meg tuti nem költöznék, 15+ éve felismertem már a szitut, hogy nem véletlen olcsóbb az és azóta csak rosszabb lett a helyzet forgalom szempontból. Persze nagyobb családdal vonzónak tűnhet a ház téma, de a gyerekek is csak szopnának a bejárással és alig várnák, hogy beköltözzenek a városba. Úgyis mindenki a telefon/notebook képernyőjét nézi egész nap, ahhoz nem kell ház csak egy fotel/ágy.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37876 2019.03.07. 13:07

Moby írta:Jött utána újabb rev, amiben már offolták a nyüszögést, csak az early adopterek szoptak, mint mindig.
Nem szeretek betatesztelni az első verziót mindig kihagyom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37877 2019.03.07. 13:16

Én ~2 éve vidéki-men lettem (agglomerációba költöztem ;). Munkába járás előtte is sok volt, az még megnőtt 2x17 perccel. Előtte is utáltam, most is utálom. Azzal kompenzálom, hogy egy héten csak pár napot töltök bent.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37878 2019.03.07. 13:17

DanielT írta:Úgyis mindenki a telefon/notebook képernyőjét nézi egész nap, ahhoz nem kell ház csak egy fotel/ágy.
Ha lenne gyerekem, és ezt csinálná, beadnám intézetbe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37879 2019.03.07. 13:20

Zóanagyvarázsló írta:Ha lenne gyerekem, és ezt csinálná, beadnám intézetbe.
Szerintem részben ennek is köszönhető, hogy nincs :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37880 2019.03.07. 13:26

Meg amúgy sem kell ilyen drasztikusan fellépni a jelenség ellen, megoldják ők maguknak ügyesen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37881 2019.03.07. 13:37

Zóanagyvarázsló írta:Nálunk többen is jártak korábbra, hogy aztán hamarabb menjenek el a közlekedés vagy a gyerek miatt, én is inkább 4-kor keltem, hogy minél kevesebb embert lássak a városban és az irodában. Megfizethetetlen. De voltam már délutános és éjszakás is. Mindenesetre azért kiköltözni, hogy direkt csúcsidőben autózzon ki-be, az szerintem sem túl okos dolog, éppen ez lett volna a lényeg. Azt mondjuk megértem, hogy a Nagykörút nem ízlett neki, a kérdés az, hogy milyen alternatívái voltak.
Na igen, így szórul szóra. Ezt a szövegrészt kerestem, amikor példát akartam linkelni arról, hogy megmagyarázza vki magának, hogy análba tolni a lóbránert minden nap miért is nem rossz, sőt egyenesen kívánatos.
Kösz, hogy bemásoltad, neked mindig mindent sikerül hamarabb kiguglizni! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37882 2019.03.07. 13:37

Moby írta:Meg amúgy sem kell ilyen drasztikusan fellépni a jelenség ellen, megoldják ők maguknak ügyesen.
Ne hidd azt, hogy nem leselkedik ugyanez a jelenség a mi gyerekeinkre is. Nagyon szomorú ez a hír.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37883 2019.03.07. 13:40

Moby írta:Szerintem részben ennek is köszönhető, hogy nincs :D
Pedig szerintem menő, ha a társkereső oldalaknál a gyerekes témánál azt írom be, hogy "nincs, de ha lenne, már úgy is intézetbe adtam volna" :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37884 2019.03.07. 13:53

Botond írta:Na igen, így szórul szóra. Ezt a szövegrészt kerestem, amikor példát akartam linkelni arról, hogy megmagyarázza vki magának, hogy análba tolni a lóbránert minden nap miért is nem rossz, sőt egyenesen kívánatos.
Kösz, hogy bemásoltad, neked mindig mindent sikerül hamarabb kiguglizni! :)
Mondjuk onnantól kezdve, hogy felhoztad a nagykörúti álomlakást, szerintem a lakhatási análkólát már te is elsütötted. A 8-16 helyett kialakított egyéni rugalmas munkavégzést kevésbé tartom hülyeségnek. Ha home office-ban vagyok, akkor sem 8-16-ban megy, hanem ahogy én osztom be. Pesten belül sem szeretem a csúcsidőt, ez nem egészen ingázásspecifikus téma. Direkt senki nem jár olyankor, csak muszájból.

rugalmasság másoktól a lehető legteljesebb mértékben függetlenítve>>>>>>>>>kötött rabszolgamunka másokkal összebilincselve
Avatar
Moby

Hozzászólás #37885 2019.03.07. 14:04

Na. Van ettől szórakoztatóbb téma is. Ittvan mindjárt a Nintendo Cardboard VR. Beszélgessetek inkább arról, azt jobban élvezném! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37886 2019.03.07. 16:02

Moby írta:Na. Van ettől szórakoztatóbb téma is. Ittvan mindjárt a Nintendo Cardboard VR. Beszélgessetek inkább arról, azt jobban élvezném! :idiota:
Olyan Nintendósra sikerült ez is. Az objektíven legszarabb VR élményt adják nagyjából 8x drágábban mint egy karton kit egy okostelóhoz.
A kreatívkodós része nem tudom milyen, remélem abba több energiát fektetnek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37887 2019.03.07. 16:22

Moby írta:Na. Van ettől szórakoztatóbb téma is. Ittvan mindjárt a Nintendo Cardboard VR. Beszélgessetek inkább arról, azt jobban élvezném! :idiota:
Erről nincs mit, a szokásos Nintendo-agyhalál, ami menthetetlenül sikeres lesz.

Spoiler
Mennyit rendeltél?

Egyébiránt lassan már érdekelne lakhatási leáldos kisokos, hogy milyen lakhatási költségei lennének a Budapester Hausmeisterrassénak, talán még szórakoztató is lenne, főleg Ipon-linkekkel :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37888 2019.03.07. 16:24

kel l
Avatar
Botond

Hozzászólás #37889 2019.03.07. 17:02

benőmenő írta:Olyan Nintendósra sikerült ez is. Az objektíven legszarabb VR élményt adják nagyjából 8x drágábban mint egy karton kit egy okostelóhoz.
A kreatívkodós része nem tudom milyen, remélem abba több energiát fektetnek.
Akkor vegyél inkább diablo1-et gog.comon 9 ojróért, az olcsó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37890 2019.03.07. 17:18

Botond írta:Akkor vegyél inkább diablo1-et gog.comon 9 ojróért, az olcsó.
Sajnos nem zsánerem, viszont hétvége a DMC5-é és a Marvel kapitányé.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37891 2019.03.07. 17:27

benőmenő írta:Sajnos nem zsánerem, viszont hétvége a DMC5-é és a Marvel kapitányé.
Marvel filmért se adnék egy fillért se. Mikor három hónaposak jönnek hbogo-ra, most hétvégén jön pl a darázs meg a hangya vagy mi, majd jön ez is, akkor megnézem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37892 2019.03.07. 17:42

Botond írta:Marvel filmért se adnék egy fillért se. Mikor három hónaposak jönnek hbogo-ra, most hétvégén jön pl a darázs meg a hangya vagy mi, majd jön ez is, akkor megnézem.
A Diablo engem is jobban lázba hozott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37893 2019.03.07. 18:06

Én a Diablo 2-re mozdultam rá majdnem 2 hete, de aztán megláttam még mindig mennyit kérnek érte (már elfelejtettem) és a macera sem éri meg. 800x600-as kínszenvedés, highres moddal meg nem működik a felborult látómező miatt.

Emlékszem már annak idején is milyen rohadt mérges voltam az alacsony felbontás miatt, nem akartam elhinni...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37894 2019.03.07. 18:34

DanielT írta:Én a Diablo 2-re mozdultam rá majdnem 2 hete, de aztán megláttam még mindig mennyit kérnek érte (már elfelejtettem) és a macera sem éri meg. 800x600-as kínszenvedés, highres moddal meg nem működik a felborult látómező miatt.

Emlékszem már annak idején is milyen rohadt mérges voltam az alacsony felbontás miatt, nem akartam elhinni...
Az alapjátékban még 640x480 volt a csúcs, valami elképesztő volt. Szerintem tutira lesz felújított változat pár éven belül. Kéne kooperatívra. Az 1 is, de az inkább nosztalgia. Nem mondom, szerettem annak idején, bizonyos szempontokból jobban is, ment a 2-t, de nagyon elavult már, annak idején is pionír jellege volt. Ráadásul csak a 2 nem ment le kooperatívban, mondjuk az 1 és a 3 meg egyedül nem. (Igaz, a játékostársam az 1 végén elmenekült, így végül egyedül aláztam le Diablót, míg a Tristramban nyüszített.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37895 2019.03.07. 19:25

Zóanagyvarázsló írta:Az alapjátékban még 640x480 volt a csúcs, valami elképesztő volt. Szerintem tutira lesz felújított változat pár éven belül. Kéne kooperatívra. Az 1 is, de az inkább nosztalgia. Nem mondom, szerettem annak idején, bizonyos szempontokból jobban is, ment a 2-t, de nagyon elavult már, annak idején is pionír jellege volt. Ráadásul csak a 2 nem ment le kooperatívban, mondjuk az 1 és a 3 meg egyedül nem. (Igaz, a játékostársam az 1 végén elmenekült, így végül egyedül aláztam le Diablót, míg a Tristramban nyüszített.)
A kettőnek a kódját regisztrálni lehetett BNETre, nem? És akkor bármikor le tudja az ember tölteni és installálni. Asszem WC2 is ilyen, vagy csak a 3? Meg starcraft eredeti+kieg. Szóval nekem sincs már meg a CD, de bármikor fel tudom rakni a kettőt, mondjuk sose tennék így, jó nekem a full igénytelenkedés a hárommal switchen bárhol.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37896 2019.03.07. 19:33

Botond írta:A kettőnek a kódját regisztrálni lehetett BNETre, nem? És akkor bármikor le tudja az ember tölteni és installálni. Asszem WC2 is ilyen, vagy csak a 3? Meg starcraft eredeti+kieg. Szóval nekem sincs már meg a CD, de bármikor fel tudom rakni a kettőt, mondjuk sose tennék így, jó nekem a full igénytelenkedés a hárommal switchen bárhol.
Há' minnyá kipróbálom a bigboxos dio 2-vel. :D (najó nem, lusta vagyok még erre is)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37897 2019.03.07. 19:37

DanielT írta:Há' minnyá kipróbálom a bigboxos dio 2-vel. :D (najó nem, lusta vagyok még erre is)
Jaja, két-három percig is eltartana, annyit nem ér.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37898 2019.03.07. 19:50

Érdekes eza közlekedés téma, hát én ha úgyvan, akkor 70-et teszek meg reggel és vissza is, és mindez 45-50percbe fáj, s mindemellett legalább nemkell egy szar levegőjű retekbe lakni, meg nem abba nő föl a gyerek se, a ház körülre meg van mindíg valaki olcsóbban, mintha én tenném bele az időt. Laktam sokáig a városban, belvárosban is nemegy helyen, fiatalon köszjóvolt, de sohatöbbet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37899 2019.03.07. 19:57

Egyébként elég gáz, hogy nem az ultra kompetitív Epic store-ra hozták a Diablo-t... nem nézem jó szemmel az ilyen anti-consumer hozzáállást!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37900 2019.03.07. 19:59

Mekee írta:Érdekes eza közlekedés téma, hát én ha úgyvan, akkor 70-et teszek meg reggel és vissza is, és mindez 45-50percbe fáj, s mindemellett legalább nemkell egy szar levegőjű retekbe lakni, meg nem abba nő föl a gyerek se, a ház körülre meg van mindíg valaki olcsóbban, mintha én tenném bele az időt. Laktam sokáig a városban, belvárosban is nemegy helyen, fiatalon köszjóvolt, de sohatöbbet.
Ja, de ha valaki megszokja, hogy van áram, meg vezetékes víz, akkor már nehéz lemondani róla... :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37901 2019.03.07. 20:02

Botond írta:A kettőnek a kódját regisztrálni lehetett BNETre, nem? És akkor bármikor le tudja az ember tölteni és installálni. Asszem WC2 is ilyen, vagy csak a 3? Meg starcraft eredeti+kieg. Szóval nekem sincs már meg a CD, de bármikor fel tudom rakni a kettőt, mondjuk sose tennék így, jó nekem a full igénytelenkedés a hárommal switchen bárhol.
SC, WC3:RoC és WC3:TFT, ezek beregisztrálhatók. A Brood War kulccsal külön nem tudom, hogy kezdett-e valamit, mert az alapjáték kulcsára megadta a kieget is, azóta meg már ingyenes. A Diablo II és a LotR is a listára való, de azok sosem voltak meg eredetiben, tehát azt én nem aktiválhattam. A WC2-t nem lehetett beregisztrálni, sőt megvenni se Battle.neten.

A felbontásparát viszont abból a szempontból kevésbé értem, hogy ezeket még CRT-n játszottuk, tehát csak shader kell rá. Persze ez főképp a D1-nél lenne autentikus, annak még PS1-es portja is volt, míg a D2 CRT-n is fura volt, pedig az SC1-et (640x480, 256 szín) is bármikor elő tudnám venni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37902 2019.03.07. 20:03

DanielT írta:Ja, de ha valaki megszokja, hogy van áram, meg vezetékes víz, akkor már nehéz lemondani róla... :idiota:
A falusi gigabit bármikor üti ezeket :buck: Áramot majd generál a dinamóval a kecske :kuss:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37903 2019.03.07. 20:14

Vidéki póva! :banplz:
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37904 2019.03.07. 20:18

aabyssx írta:Vidéki póva! :banplz:
videkiman.mp4
Amióta először láttam, az életfilozófiám részévé emeltem. Még hogy csak a hülyeség folyik a tévéből! :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37905 2019.03.07. 20:22

aabyssx írta:Vidéki póva! :banplz:
:nezze:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37906 2019.03.07. 20:22

:DDDDDDDD
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37907 2019.03.07. 20:24

Húszas legénykoromban még laktam "sűrű", belvárosi társasházban. Há tunnák meséni vidéki-manhez fogható sztorikat a környékrő.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37908 2019.03.07. 20:30

Zóanagyvarázsló írta:Amióta először láttam, az életfilozófiám részévé emeltem. Még hogy csak a hülyeség folyik a tévéből! :idiota:
Referenciavideó a társkeresődben? :D:D:D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37909 2019.03.07. 20:35

aabyssx írta:Referenciavideó a társkeresődben? :D:D:D
Alap, de a traktorosjányok nem tudják megnyitni :rinya:
Avatar
Botond

Hozzászólás #37910 2019.03.07. 20:47

Zóanagyvarázsló írta:SC, WC3:RoC és WC3:TFT, ezek beregisztrálhatók. A Brood War kulccsal külön nem tudom, hogy kezdett-e valamit, mert az alapjáték kulcsára megadta a kieget is, azóta meg már ingyenes. A Diablo II és a LotR is a listára való, de azok sosem voltak meg eredetiben, tehát azt én nem aktiválhattam. A WC2-t nem lehetett beregisztrálni, sőt megvenni se Battle.neten.

A felbontásparát viszont abból a szempontból kevésbé értem, hogy ezeket még CRT-n játszottuk, tehát csak shader kell rá. Persze ez főképp a D1-nél lenne autentikus, annak még PS1-es portja is volt, míg a D2 CRT-n is fura volt, pedig az SC1-et (640x480, 256 szín) is bármikor elő tudnám venni.
Csekkoltam, nálam wc3+kieg és dió2+kieg figyel ott nálam. Sc1+kieg is volt régen, de mióta kijött a remaster azóta az f2p lett, átkerült a kliensbe.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37911 2019.03.07. 21:01

Mekee írta:Érdekes eza közlekedés téma, hát én ha úgyvan, akkor 70-et teszek meg reggel és vissza is, és mindez 45-50percbe fáj, s mindemellett legalább nemkell egy szar levegőjű retekbe lakni, meg nem abba nő föl a gyerek se, a ház körülre meg van mindíg valaki olcsóbban, mintha én tenném bele az időt. Laktam sokáig a városban, belvárosban is nemegy helyen, fiatalon köszjóvolt, de sohatöbbet.
Ja, az a 70km az autóban, ott hegyi levegőt fúj mindenki az orrod alá. Én is mindig ezen filóztam az M3 bevezetőn, hogy majd amikor mesélem az unokáimnak, hogy mi ott álltunk, fújtuk egymásra a mérgező gázokat, és ezért még fizettünk is akkor mennyire fog hülyének nézni vajon.
Meg persze vannak ilyen furfangos emberek akik kiköltöznek a fővárostól délre meg keletre, mert az oskolában addig már nem jutott el, hogy a szél a szmogot úgy egyébként arra söpri ki a városból.
No de ez se az én problémám már szerencsére.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #37912 2019.03.07. 21:02

Belőttem a resit! Olyannyira, hogy már 1440p-s dánmintával kényeztetem magam.
Nem állítom, hogy 100%, de 99 stabil egyenes vonal, és az 1% sem olyan durva reccenés.
Állítottam mindent, biosban is engedélyeztem valami ram profilt, még közben beficcent egy windows update is :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37913 2019.03.07. 21:22

Botond írta:Marvel filmért se adnék egy fillért se. Mikor három hónaposak jönnek hbogo-ra, most hétvégén jön pl a darázs meg a hangya vagy mi, majd jön ez is, akkor megnézem.
A márciusi mozis felhozatalt végignézve inkább erre voksoltunk, mint a "Bazinagy francia lagzik 2"-re. :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37914 2019.03.07. 21:44

Botond írta: az oskolában addig már nem jutott el, hogy a szél a szmogot úgy egyébként arra söpri ki a városból
"Ki vagy Te ki oly jártas a tudományokban?" :D
Az uralkodó szélirány Budapest környékén É->D, de ebből több következtetés nem érdemes levonni, főleg nem terjeszteni.
Gyorsan néztem légszennyezettségi adatokat mind a négy égtájban, totál nem támasztják alá, amit írsz. Budapest kedvezőtlen, míg a környező településeken töredéke a mért adat alapján a légszennyezettség. :nezze:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37915 2019.03.07. 21:49

Zóanagyvarázsló írta:Alap, de a traktorosjányok nem tudják megnyitni :rinya:
A kocsma, közért és templom - ez mind egy helyen van - melletti hirdetőtáblára köll kiírni. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #37916 2019.03.07. 22:17

aabyssx írta:"Ki vagy Te ki oly jártas a tudományokban?" :D
Az uralkodó szélirány Budapest környékén É->D, de ebből több következtetés nem érdemes levonni, főleg nem terjeszteni.
Gyorsan néztem légszennyezettségi adatokat mind a négy égtájban, totál nem támasztják alá, amit írsz. Budapest kedvezőtlen, míg a környező településeken töredéke a mért adat alapján a légszennyezettség. :nezze:
A Teleki terén. A 2. kerületi merőponton meg olyan ami sose lesz a Csepel szigeten. De persze, Budapestet vegyük egynek, és a legrosszabb adatot húzzuk rá. M0ás mellett meg aztán tényleg jó az élet. A bevezető úton reggel meg olyan amit az orvos felír. Intravénás drogozás mellé. Hagyjuk ezt. Álltam elég sokat az M3as bevezetőn, annál még a Blahán sátrazni szmog riadó idején is egészségesebb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37917 2019.03.07. 22:28

Botond írta:A Teleki terén. A 2. kerületi merőponton meg olyan ami sose lesz a Csepel szigeten. De persze, Budapestet vegyük egynek, és a legrosszabb adatot húzzuk rá. M0ás mellett meg aztán tényleg jó az élet. A bevezető úton reggel meg olyan amit az orvos felír. Intravénás drogozás mellé. Hagyjuk ezt. Álltam elég sokat az M3as bevezetőn, annál még a Blahán sátrazni szmog riadó idején is egészségesebb.
Ezt számtalanszor mondtam má, hogy nepiszkáljuk, mer a vidéki manek képzeletében budapest az a hat-hét-nyóc, meg van a többi, de az má nem budapest, mer ott nem jártak az iskolabusszal :D
Ránéző a térképre, a vak is láthassa, hogy van A budapesti levegő, ami megöl a gecibe mint a mevde, és van a nem budapesti levegő, ami fasza. Bárhol. E! :nezze: "A" budapösti levegőt meg mindenik ismeri, mer mind lakott it, meg minden kerületbe vót pecója. Csak eladta. Mindet. Merszarvót. Má a levegő! :banplz: Meg videéken amúgy is fasza a levegő, mer ott minden bió. Pl biófával, meg bió brikettel, meg bió teszkószacskóval fűtenek! És mellé a sok beniinzabáló szar se rontja a levegőt, csak az anapi négy ötezer kamion megy keresztül a falun, de azok is biókamionok :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37918 2019.03.07. 22:38

Botond írta:A Teleki terén. A 2. kerületi merőponton meg olyan ami sose lesz a Csepel szigeten. De persze, Budapestet vegyük egynek, és a legrosszabb adatot húzzuk rá. M0ás mellett meg aztán tényleg jó az élet. A bevezető úton reggel meg olyan amit az orvos felír. Intravénás drogozás mellé. Hagyjuk ezt. Álltam elég sokat az M3as bevezetőn, annál még a Blahán sátrazni szmog riadó idején is egészségesebb.

Ma éppen az Időképes II. kerületi mérőn a PM10 csúcs szinte annyi volt, mint Csepelen. Ugyanúgy a sűrűben vagy. Hiába hiszed azt, hogy magasabb jobb, max. kicsit. Ha messzebb mész a várostól, akkor talán feljebb száll a smog és ritkább lesz, jobban elviszi a szél.
Autós lúzerkedéshez meg azt tudom javasolni, hogy ha dugóban állsz, akkor kapcsolj belső keringetésre, és akkor nem szívod! Én Budapesten szinte állandóan úgy megyek. Max. párásodás szól bele időnként. Nem rocket science ez, de az oskolában nem biztos, hogy taniccsák...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37919 2019.03.07. 22:42

Budapest környéki vidéknek szerintem nem sok előnye van, de a levegő pont az. Hülye szerintem, aki pont ezzel vitatkozik. Ingázással, munkalehetőséggel, kutturális lehetőségökkel kell vitatkozni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37920 2019.03.07. 22:48

Moby írta:Ezt számtalanszor mondtam má, hogy nepiszkáljuk, mer a vidéki manek képzeletében budapest az a hat-hét-nyóc, meg van a többi, de az má nem budapest, mer ott nem jártak az iskolabusszal :D
Ránéző a térképre, a vak is láthassa, hogy van A budapesti levegő, ami megöl a gecibe mint a mevde, és van a nem budapesti levegő, ami fasza. Bárhol. E! :nezze: "A" budapösti levegőt meg mindenik ismeri, mer mind lakott it, meg minden kerületbe vót pecója. Csak eladta. Mindet. Merszarvót. Má a levegő! :banplz: Meg videéken amúgy is fasza a levegő, mer ott minden bió. Pl biófával, meg bió brikettel, meg bió teszkószacskóval fűtenek! És mellé a sok beniinzabáló szar se rontja a levegőt, csak az anapi négy ötezer kamion megy keresztül a falun, de azok is biókamionok :D
Persze nyilván, akkor neked van igazad, mindenki éljen a nagy kultúrált budapesten, mer ott mindenjó, a levegő is nálatok jó, másholmeghát, hát ottis. Te is épp ugyanannyit utazol mint én, csak én hót nyugalomban egy autópályán, fele annyira fogyasztva az autó mindenét, üzemanyagot is, nem kapok agyfaszt az ezer tanulóvezető városában, hazamenve meg tényleg jobban esik beállni a garázsba, mint parkolót vadászni, utcán állni, kinti levegőt erkélyen szívni csak (tudomtudom hogy van erre is megoldás, de te is leáltalánosítottál ovodás szinten engem valami bocskoros parasztnak). Deee jajaja, nyomjadcsak fullba a kretént, hátha meggyőzöl.

Dani: jaj hát igen, de kinek kell a víz, ha van gigabit? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #37921 2019.03.07. 23:00

aabyssx írta:Ma éppen az Időképes II. kerületi mérőn a PM10 csúcs szinte annyi volt, mint Csepelen. Ugyanúgy a sűrűben vagy. Hiába hiszed azt, hogy magasabb jobb, max. kicsit. Ha messzebb mész a várostól, akkor talán feljebb száll a smog és ritkább lesz, jobban elviszi a szél.
Autós lúzerkedéshez meg azt tudom javasolni, hogy ha dugóban állsz, akkor kapcsolj belső keringetésre, és akkor nem szívod! Én Budapesten szinte állandóan úgy megyek. Max. párásodás szól bele időnként. Nem rocket science ez, de az oskolában nem biztos, hogy taniccsák...
Nekem még nem fussa ilyen hermetikusan záró autóra, és azt a pár légköbmétert ami benne van se tudnám normál oxigén szinten tartani az emlegetett 45-50 perces úton, akkor se ha úgy szállok be, hogy nagyon nagy levegőt veszek, és sokáig bent tartom. :)
Amúgy tökmindegy mit hozunk fel, el van relativizálva, pont innen indultunk, hogy kimegy az ember és megmagyarázza, hogy miért jó az ingázás, a kert amire amúgy ideje sincs, stb. Mert már mindenkinek alanyi jogon jár a kertesház, szar lenne belátni, hogy ami van abból egy hatvanas panel max, de viszont suli/ovi után négykor ott lennék a játszón a gyerekkel, vagy ne adj isten este simán el tudnám vinni az asszonyt színházba moziba, mert nem lenne kínszarás ki meg bejutni. És a levegő lehet este jobb, mint a panelnál, de napközben ingázás közben ugyanannyi ólom jut a tüdőbe, szóval az se jelenik meg nagy átlagban.
Elkurvult a társadalom, mindenki több akar lenni, mint ami. És mindenki el is hiszi, hogy ez lehetséges is, aztán meg jön a depizés, amikor kezdenek jelei lenni, hogy mégsem. Hajrá lapos föld hívők előre!
Avatar
Moby

Hozzászólás #37922 2019.03.07. 23:03

Mekee írta:de te is leáltalánosítottál ovodás szinten engem valami bocskoros parasztnak
Erre annyira nem volt most se szükség, hogy konkrétan meg sem történt, aztán mégis! :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37923 2019.03.07. 23:09

2070 gyorsteszt: tesztek ide, számok oda, ez annyira picslófasz valós előnyt hoz az rx580-hoz képest, hogyha választanom kéne, hogy melyiket tartom meg, istenbizony a népmegmentő ájemdé lenne az. SZép, meg jó dolog, hogy a fhd high helyett mostmá 1440p ultrán is tolhatom a mjetrot, nade ez háromszoros(!) árért???? :wow3: És közben küzd a gépben minden, mint malac a jégen, minden hangosabb, stbstbstb. Ez egészen egyszerűen nem éri meg. Persze nem kell választanom, meg memarad, de ilyent ne vegyetek. Jó, tud nagyobbat, meg többet, meg hú, de közben a pénz per pörformanszoá* igazából egy fos.

*itt kevésbé a számokról van szó, abban talán még ki is jön, node mennyivel jobb játék ultrán egyel nagyobb felbontásban a mjetro? Semmivel. Ha meg valaki nem tud megalkudni SOKKAL feljebb kell menni, mer ez még nem az a szint, ahol ne lenne kompromisszum minden pillanatban. SZal ez kb pont sehovasejó. vegyétek ki az ajánlóból a faszba.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37924 2019.03.07. 23:20

És a legnagyobb poént lehagytam: ennek is ingázik a ventifordulata üresben, és nyüszög... :banplz: Ez egy kibaszott zöld átok, ami üldöz engem! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #37925 2019.03.07. 23:24

Moby írta:És a legnagyobb poént lehagytam: ennek is ingázik a ventifordulata üresben, és nyüszög... :banplz: Ez egy kibaszott zöld átok, ami üldöz engem! :nezze:
Inkább az ingázzon, mint én. Ugye! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37926 2019.03.08. 07:45

Moby írta:2070 gyorsteszt: tesztek ide, számok oda, ez annyira picslófasz valós előnyt hoz az rx580-hoz képest, hogyha választanom kéne, hogy melyiket tartom meg, istenbizony a népmegmentő ájemdé lenne az. SZép, meg jó dolog, hogy a fhd high helyett mostmá 1440p ultrán is tolhatom a mjetrot, nade ez háromszoros(!) árért???? :wow3: És közben küzd a gépben minden, mint malac a jégen, minden hangosabb, stbstbstb. Ez egészen egyszerűen nem éri meg. Persze nem kell választanom, meg memarad, de ilyent ne vegyetek. Jó, tud nagyobbat, meg többet, meg hú, de közben a pénz per pörformanszoá* igazából egy fos.

*itt kevésbé a számokról van szó, abban talán még ki is jön, node mennyivel jobb játék ultrán egyel nagyobb felbontásban a mjetro? Semmivel. Ha meg valaki nem tud megalkudni SOKKAL feljebb kell menni, mer ez még nem az a szint, ahol ne lenne kompromisszum minden pillanatban. SZal ez kb pont sehovasejó. vegyétek ki az ajánlóból a faszba.
es ha SOKKAL feljebb megy, akkor mennyivel lesz jobb jatek a mjetro? :D
milyen kartya amugy?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37927 2019.03.08. 08:39

Moby írta:Ezt számtalanszor mondtam má, hogy nepiszkáljuk, mer a vidéki manek képzeletében budapest az a hat-hét-nyóc, meg van a többi, de az má nem budapest, mer ott nem jártak az iskolabusszal :D
Ránéző a térképre, a vak is láthassa, hogy van A budapesti levegő, ami megöl a gecibe mint a mevde, és van a nem budapesti levegő, ami fasza. Bárhol. E! :nezze: "A" budapösti levegőt meg mindenik ismeri, mer mind lakott it, meg minden kerületbe vót pecója. Csak eladta. Mindet. Merszarvót. Má a levegő! :banplz: Meg videéken amúgy is fasza a levegő, mer ott minden bió. Pl biófával, meg bió brikettel, meg bió teszkószacskóval fűtenek! És mellé a sok beniinzabáló szar se rontja a levegőt, csak az anapi négy ötezer kamion megy keresztül a falun, de azok is biókamionok :D
majd ezt nezd meg nyaron is ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37928 2019.03.08. 08:42

Micsu írta:majd ezt nezd meg nyaron is ;)
De akkor is csak kiskörút vs 32fős zalai zsákfalu viszonylatban, hogy reális legyen a kép. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37929 2019.03.08. 08:44

Botond írta:A Teleki terén. A 2. kerületi merőponton meg olyan ami sose lesz a Csepel szigeten. De persze, Budapestet vegyük egynek, és a legrosszabb adatot húzzuk rá. M0ás mellett meg aztán tényleg jó az élet. A bevezető úton reggel meg olyan amit az orvos felír. Intravénás drogozás mellé. Hagyjuk ezt. Álltam elég sokat az M3as bevezetőn, annál még a Blahán sátrazni szmog riadó idején is egészségesebb.
m3as bevezeton jo esetben szen szallas pollen szuron keresztul szivod a szmogot azert nem mind1 ;) vagy ti gyalog jartatok fel? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37930 2019.03.08. 09:27

Moby írta:2070 gyorsteszt: tesztek ide, számok oda, ez annyira picslófasz valós előnyt hoz az rx580-hoz képest, hogyha választanom kéne, hogy melyiket tartom meg, istenbizony a népmegmentő ájemdé lenne az. SZép, meg jó dolog, hogy a fhd high helyett mostmá 1440p ultrán is tolhatom a mjetrot, nade ez háromszoros(!) árért???? :wow3: És közben küzd a gépben minden, mint malac a jégen, minden hangosabb, stbstbstb. Ez egészen egyszerűen nem éri meg. Persze nem kell választanom, meg memarad, de ilyent ne vegyetek. Jó, tud nagyobbat, meg többet, meg hú, de közben a pénz per pörformanszoá* igazából egy fos.

*itt kevésbé a számokról van szó, abban talán még ki is jön, node mennyivel jobb játék ultrán egyel nagyobb felbontásban a mjetro? Semmivel. Ha meg valaki nem tud megalkudni SOKKAL feljebb kell menni, mer ez még nem az a szint, ahol ne lenne kompromisszum minden pillanatban. SZal ez kb pont sehovasejó. vegyétek ki az ajánlóból a faszba.
Tehát a kétszeres teljesítmény a lófaszka kategória? Ok, próbálom nem nézni a számokat, meg má' natív felbontás sincs, meeeg izé. De na.

KépKép
Avatar
Botond

Hozzászólás #37931 2019.03.08. 09:28

Micsu írta:m3as bevezeton jo esetben szen szallas pollen szuron keresztul szivod a szmogot azert nem mind1 ;) vagy ti gyalog jartatok fel? :D
Hermetikusan zár az autó többi része, persze. Nem véletlenül lőtte ki Musk se a tesláját az űrbe, csak azért nem ült benne ember, mert kabrió volt, de amúgy ülhetne is benne, mert az autó az hermetikusan zár. Lehet a kabrió is hermetikusan zár amúgy felhúzott tetővel. Ebben nem vagyok biztos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37932 2019.03.08. 09:35

DanielT írta:Tehát a kétszeres teljesítmény a lófaszka kategória? Ok, próbálom nem nézni a számokat, meg má' natív felbontás sincs, meeeg izé. De na.
Ha a skáláidon 25%-ot (randomszám a 25%, csak a példa kedvéért) kell elérni adottfelbontás@ultra@144frémhez, akkor a 100% kurvafeleslegesoverkill. Moby szerintem összesen ennyit mondott.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37933 2019.03.08. 09:41

Botond írta:Hermetikusan zár az autó többi része, persze. Nem véletlenül lőtte ki Musk se a tesláját az űrbe, csak azért nem ült benne ember, mert kabrió volt, de amúgy ülhetne is benne, mert az autó az hermetikusan zár. Lehet a kabrió is hermetikusan zár amúgy felhúzott tetővel. Ebben nem vagyok biztos.
neked a vegleteken gondolkodason kivul mas nem megy mi? Nem azt irtam h meg vagy vedve a szmogtol hanem azt h szamit ami igaz is de polihisztor Botond persze h tol ra valami kretenseget ami igazan csak o ert :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #37934 2019.03.08. 09:49

Micsu írta:neked a vegleteken gondolkodason kivul mas nem megy mi? Nem azt irtam h meg vagy vedve a szmogtol hanem azt h szamit ami igaz is de polihisztor Botond persze h tol ra valami kretenseget ami igazan csak o ert :P
Figyi, neked komoly dolgot nem lehet válaszolni, mert ha minimálisan is foglalkoztatna a téma, akkor tudnád, hogy a dízeleket éppen európaszerte tiltják be a faszba, mert az olyan microszennyeződéssé ég el a gázolaj, amit se a katalizátor se ez a csodaszűrő nem fog meg. Na most ha átgondoljuk, hogy itthon az autók hány százaléka dízel, különösen az ingázósok között (én is azzal ingáztam Hatvanból, naná!), meg a kamionok, buszok hány százaléka, akkor szerintem a pollenszűrő lekaratéz mindent és az orrdat is tisztíccsa az sokkal messzebb áll a realitásoktól, mint a Teslás űrutazás.
Magyarul, komolytalan felvetésre, komolytalan válasz az sztenderd.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37935 2019.03.08. 10:47

Jo jo de te kb mindenkinek ebben a stilusban nyomod :D
Ez lett vna a komoly valasz? :) neked minden a vagy b
Igy van, semmi ertelme szurokoet hasznalni, mert vannak olyan mikro szemcsek amit nem fog meg, ergo ha van szuro egyenlo nics szuro ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37936 2019.03.08. 10:52

DanielT írta:Tehát a kétszeres teljesítmény a lófaszka kategória? Ok, próbálom nem nézni a számokat, meg má' natív felbontás sincs, meeeg izé. De na.
Nem, a kétszeres teljesítmény nem lófasz, és a matek ki is jön, de nem is erről beszéltem. Nem old fel/nem eliminál annyi kompromisszumot, hogy a két kártya között mondjuk egy konzol ára legyen. Így értettem. Amúgy matekban sem fog kijönni soha, mert háromszoros bruttó árért ad kétszeres teljesítményt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37937 2019.03.08. 10:55

Micsu írta:Jo jo de te kb mindenkinek ebben a stilusban nyomod :D
Ez lett vna a komoly valasz? :) neked minden a vagy b
Igy van, semmi ertelme szurokoet hasznalni, mert vannak olyan mikro szemcsek amit nem fog meg, ergo ha van szuro egyenlo nics szuro ;)
Annyit fog meg a szűrő, hogy így a benyelt szennyezés nem háromszor öl meg csak kétszer. Sokkal jobb, tényleg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37938 2019.03.08. 10:58

Micsu írta:majd ezt nezd meg nyaron is ;)
Így lesz. Mindenesetre én ma reggel is rendesen odabasztam a pöfögő szörnyeteggel a szmognak :D
Spoiler
pofipofi.jpg

Jó, az is igaz, hogy egyedül ültem benne, de ez szerintem már kevésbé az én hibám. Egyszerűen nagyon kiesik nekem a méta utca :miaz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37939 2019.03.08. 11:12

Ó megjött a DMCV kódom. :eljen: Este veretés.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37940 2019.03.08. 11:15

Botond írta:Annyit fog meg a szűrő, hogy így a benyelt szennyezés nem háromszor öl meg csak kétszer. Sokkal jobb, tényleg.
hat ha a statisztikat nezzuk sokkal jobb ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”