A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #34231 2018.12.06. 09:53

Botond írta:Igen, erre utaltam.
Ezt és emezt viszont nehezen tudom elhelyezni a valósággal közös halmazban. Ilyen orbitális kamu még nem volt az univerzumban, vagy intelvidia kérhet csődvédelmet... :conf:
lol
alábecsülöd az intelenvidiajuzert :) úgy tűnik szinte nyomtalanul tűnt el minden leáldos emléked....... :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34232 2018.12.06. 09:55

arty írta:mert mostantól nem rakod fel a chromet?! :O

nekem teljesen mindegy, milyen motor van a böngészőben, nekem kell a google integráció/kényelem és egyáltalán: IE fiaskó után MS böngésző? -> kizárt!
+remélem ez az edge kuka tanulság lesz azoknak a kretén cégeknek, akik az IE/activeX után MEGINT hittek az MS-nek és invesztáltak a picipuha sofába (pl Netflix ~csak edgen tud max minőséget, biztos ingyenbe került, most majd leírhatják nullára)
persze amúgy a netflixnek is a kurvaanyját a drmgecizés okán juzertszopatni.... (chrome + droid)
ők nem rakják fel az edget ergo -1, mit nem értesz? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34233 2018.12.06. 17:05

Botond írta:Igen, erre utaltam.
Ezt és emezt viszont nehezen tudom elhelyezni a valósággal közös halmazban. Ilyen orbitális kamu még nem volt az univerzumban, vagy intelvidia kérhet csődvédelmet... :conf:
Tehát még kamuhír sincs az 1080 Ti szintjét elérő mainstream AMD-kártyáról. Ez beleillik a képbe. Szkeptikusan várom mi lesz ebből, de ezek a kártyák nem annyira erősek, és az áruk is csak "normális", ami nálunk ki tudja, mennyi lesz. Remélem, le tudom cserélni az 1060-at (mert nekem viszont elég lenne egyelőre az 1080 szintje), meg azt is, hogy a procik nem lesznek ennyire menők, mert azt lusta lennék máris leváltani :buck:

Egyébiránt valóban a procik tűnnek nagyobb kamunak, de az órajeleket amúgy sem tudom komolyan venni. Minden teszten elhasal az i5-ökhöz képest is a Ryzen 2 is, mert nem elég kilóra mérni a herzeket. (Mármint jól futnak rajta a játékok, kevesebb az összterhelés százalékosan, de láthatóan limitál, hogy egy mag kevesebbet tud, jóval.)
Avatar
arty

Hozzászólás #34234 2018.12.06. 18:18

Zóanagyvarázsló írta:Minden teszten elhasal az i5-ökhöz képest is a Ryzen 2 is, mert nem elég kilóra mérni a herzeket.
0-10% minusz teljesítményben, 30-50% mínusz árban az elhasalás? leáldos mércével TERMÉSZETESEN! :D
köszi Zó, hogy hozod/tartod a topik-szintet! :D

(amazon, 2600x vs 8600k, 200$ vs 280$, és "csak" fullhd - de biztos lehetett volna ennél idiótább procikat/teszteket is kinézni, majd abból levezetni a topik-igazságot...)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34235 2018.12.06. 18:25

arty írta:0-10% minusz teljesítményben, 30-50% mínusz árban az elhasalás? leáldos mércével TERMÉSZETESEN! :D
köszi Zó, hogy hozod/tartod a topik-szintet! :D

(amazon, 2600x vs 8600k, 200$ vs 280$, és "csak" fullhd - de biztos lehetett volna ennél idiótább procikat/teszteket is kinézni, majd abból levezetni a topik-igazságot...)
Arról beszéltem, hogy megközelítő órajelen egymagos teljesítményben le van maradva. Igen, a sok szál ezen tud enyhíteni. ( A mai napig vannak játékok, melyek főleg egy vagy két szálat használnak, de azt nagyon.)

Az árakkal nem foglalkoztam, már csak a túl sok tényező miatt sem (IGP/APU, hűtés, alaplap). A lényeg nekem most az, hogy ha egymagos teljesítményben nem akarok visszalépni, akkor kapásból durva Ryzen kell.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34236 2018.12.06. 19:05

Zóanagyvarázsló írta:Tehát még kamuhír sincs az 1080 Ti szintjét elérő mainstream AMD-kártyáról. Ez beleillik a képbe. Szkeptikusan várom mi lesz ebből, de ezek a kártyák nem annyira erősek, és az áruk is csak "normális", ami nálunk ki tudja, mennyi lesz. Remélem, le tudom cserélni az 1060-at (mert nekem viszont elég lenne egyelőre az 1080 szintje), meg azt is, hogy a procik nem lesznek ennyire menők, mert azt lusta lennék máris leváltani :buck:

Egyébiránt valóban a procik tűnnek nagyobb kamunak, de az órajeleket amúgy sem tudom komolyan venni. Minden teszten elhasal az i5-ökhöz képest is a Ryzen 2 is, mert nem elég kilóra mérni a herzeket. (Mármint jól futnak rajta a játékok, kevesebb az összterhelés százalékosan, de láthatóan limitál, hogy egy mag kevesebbet tud, jóval.)
Nem értek veled egyet. Ezen az árszinten 4k az scifi, szóval ez FHDra van belőve, vagy nagyon max 1440p-re, oda meg bőven jó cuccok lehetnek, ha ezt bírják amit a papír ír. Most abba ne menjünk bele, hogy Danival értek egyet és ordaskamu az egész. Szóval tegyünk úgy, mintha jó AMD fanatikusként készpénznek vennénk az egészet. Ilyenkor az van, hogy az átlaggémer fillérekből fog tudni építeni FHD játékmasinát ismét (plusz ezekből az alkatrészekből jöhet egy combos nextgen konzol lineup). Szerintem zseniálisan betalál a cucc, olcsó, FHDra van erő, 7nano, szóval nem is fűt, tényleg, túl szép, hogy igaz legyen. A prociknál ugyanez. 7 nano, nem fűt, ott a herc meg minden, szintén túl szép, hogy igaz legyen. És én értem, hogy a 9700k meg a 8700k sok hercet tud, de azzal szemben a 3850x vagy mi is sok herccel jön. Eddig az egy szálast nem tudták turbózni, mert melegedett, de erre megoldás lehet (papíron) a 7 nano. A kisebb sorszámúak meg olyan intelek ellen mennek, amik szintén kevesebb herccel operálnak. Mese habbal, na. Vki kitalálta mi lenne az ideális termékpaletta az intelvidia ellen, és lehozta leakként. A közép, alsó és felsőközép kategóriát zsebre raknák, maradna a highend a vídiának, intelnek az se. De ott is árat kellene csökkenteni, mert tízszerhússzor annyit viszont tényleg senki nem fizetne a 2080tiájért.
Node ami túl szép, hogy igaz legyen, az többnyire nem is igaz. :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #34237 2018.12.06. 20:00

arty írta:mert mostantól nem rakod fel a chromet?! :O

nekem teljesen mindegy, milyen motor van a böngészőben, nekem kell a google integráció/kényelem és egyáltalán: IE fiaskó után MS böngésző? -> kizárt!
+remélem ez az edge kuka tanulság lesz azoknak a kretén cégeknek, akik az IE/activeX után MEGINT hittek az MS-nek és invesztáltak a picipuha sofába (pl Netflix ~csak edgen tud max minőséget, biztos ingyenbe került, most majd leírhatják nullára)
persze amúgy a netflixnek is a kurvaanyját a drmgecizés okán juzertszopatni.... (chrome + droid)
Ebből a legnagyobb fail böngészőből netflixet indítani eleve. :buck:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34238 2018.12.06. 21:56

Botond írta:Nem értek veled egyet. Ezen az árszinten 4k az scifi, szóval ez FHDra van belőve, vagy nagyon max 1440p-re, oda meg bőven jó cuccok lehetnek, ha ezt bírják amit a papír ír. Most abba ne menjünk bele, hogy Danival értek egyet és ordaskamu az egész. Szóval tegyünk úgy, mintha jó AMD fanatikusként készpénznek vennénk az egészet. Ilyenkor az van, hogy az átlaggémer fillérekből fog tudni építeni FHD játékmasinát ismét (plusz ezekből az alkatrészekből jöhet egy combos nextgen konzol lineup). Szerintem zseniálisan betalál a cucc, olcsó, FHDra van erő, 7nano, szóval nem is fűt, tényleg, túl szép, hogy igaz legyen. A prociknál ugyanez. 7 nano, nem fűt, ott a herc meg minden, szintén túl szép, hogy igaz legyen. És én értem, hogy a 9700k meg a 8700k sok hercet tud, de azzal szemben a 3850x vagy mi is sok herccel jön. Eddig az egy szálast nem tudták turbózni, mert melegedett, de erre megoldás lehet (papíron) a 7 nano. A kisebb sorszámúak meg olyan intelek ellen mennek, amik szintén kevesebb herccel operálnak. Mese habbal, na. Vki kitalálta mi lenne az ideális termékpaletta az intelvidia ellen, és lehozta leakként. A közép, alsó és felsőközép kategóriát zsebre raknák, maradna a highend a vídiának, intelnek az se. De ott is árat kellene csökkenteni, mert tízszerhússzor annyit viszont tényleg senki nem fizetne a 2080tiájért.
Node ami túl szép, hogy igaz legyen, az többnyire nem is igaz. :)
Szerintem is jól hangzanak, abban nincs vita, de csak az utóbbi évek árrobbanása miatt tűnik alkalmi ajánlatnak (illetve ez a procinál hullámzóbb történet).

Ami a GPU-erőt illeti, magad szoktad mondani, hogy korábbi játékoknál pálya a 4K, és simán vannak olyan párévesek, melyeknél az 1080 Ti pont jól jöhet. De ezt elsüthetjük 120 vagy 144 fps-sel is. A 2017-es Warhammer II: Total Warban meg csak a TÍÁJ hozza 1080p-ben stabilan a 60 fps-t. Az meg pont érint is engem. (Persze kis butítás segíthet.)

Jó LENNE ez így, beérném jó áron az 1080 erejével? Naná, de nem érezném magam évekre bebiztosítva vele. (Ettől függetlenül jó áron venném, ha a tesztek nem a szívásról szólnak.) A 470-nek vagy a 480-cal sem az volt a baj, hogy harmatgyenge lett volna vagy drága, hanem hogy nem volt kapható, és a konkurencia szintje alatt lopakodtak megkésve. Akkor, amikor a topikban még az járta, hogy az 1070 legalább a generáció végéig elég lesz 1080p-re. Hogyne.

A procikat is meglátjuk. az a baj, hogy eddig a papíron jó herz alatt is alulteljesítettek az Intelhez képest. Ha a 3600 ebből hozni fogja egy magon a 8600K szintjét, az jó lesz, ha nem, akkor herzkamu. Mármint biztos jó lesz, csak én visszalépni nem akarok. Többek között az SC2 is olyan játék, mely érdemben egy magot pörget 100%-ra (a 8600K-val is), és sokan sírtak 7700K-val is, hogy akad a játék. (Nálam a sokat szidott Haswellen is ritkán bicsaklott meg, nem nyomultam 1000 banelinggel, az volt a baj.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34239 2018.12.06. 21:58

Zóanagyvarázsló írta:Arról beszéltem, hogy megközelítő órajelen egymagos teljesítményben le van maradva. Igen, a sok szál ezen tud enyhíteni. ( A mai napig vannak játékok, melyek főleg egy vagy két szálat használnak, de azt nagyon.)

Az árakkal nem foglalkoztam, már csak a túl sok tényező miatt sem (IGP/APU, hűtés, alaplap). A lényeg nekem most az, hogy ha egymagos teljesítményben nem akarok visszalépni, akkor kapásból durva Ryzen kell.
Ami lemaradt, hogy amikor 8600K-t vettem, nézegettem a Ryzenek árait is, de nem jöttem volna ki jobban, a játékra egy kicsit gyengébb Ryzen lényegében ugyanannyi volt. Azóta persze megint elszállt az Intel-árazás.
Avatar
arty

Hozzászólás #34240 2018.12.07. 08:58

Zóanagyvarázsló írta:Ami lemaradt, hogy amikor 8600K-t vettem, nézegettem a Ryzenek árait is, de nem jöttem volna ki jobban, a játékra egy kicsit gyengébb Ryzen lényegében ugyanannyi volt. Azóta persze megint elszállt az Intel-árazás.
ezt aláírom, a ryzen2 + árvágás hozta el a "kánaánt" :) kár, hogy nincs miért cserélnem... (6700k@4500, biztosan limitál pár játékban, amit persze nem játszom/nem pécén játszom és/de szerintem akkor se nyúlnék a géphez, ha 5gigás/8-16-os ryzen3 jönne ötvenezerér'... szegény amd :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #34241 2018.12.07. 09:02

Mekee írta:Ebből a legnagyobb fail böngészőből netflixet indítani eleve. :buck:
1.) a pléjsztór nem adja az appot a talómra
2.) a winsztórba nem teszem be a lábam, ha nincs fegyver a halántékomnál
3.) de egyébként igazad van a fail-ban, csak szerintem nem én követtem el, hanem a drm-el MEGINT csak a "fizető" (ajándékelőfizum van) vendéget szopató szolgáltató, akit egyébként a szopatás ellenére "meglopnak", tehát értelme 0

persze a magyar tartalmatlanság miatt akkor se lennék előfizető, ha jó lenne a juzerexperiensz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34242 2018.12.07. 09:23

phpBB [media]

Akiknek kallódik otthon Xbone, meséljenek!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34243 2018.12.07. 09:30

benőmenő írta:Akiknek kallódik otthon Xbone, meséljenek!
?
Avatar
Botond

Hozzászólás #34244 2018.12.07. 09:30

arty írta:ezt aláírom, a ryzen2 + árvágás hozta el a "kánaánt" :) kár, hogy nincs miért cserélnem... (6700k@4500, biztosan limitál pár játékban, amit persze nem játszom/nem pécén játszom és/de szerintem akkor se nyúlnék a géphez, ha 5gigás/8-16-os ryzen3 jönne ötvenezerér'... szegény amd :( )
Ugyanez a mondat első fele, de ha értelmesáron kijön a tényleg 5gigás, sok magos ryzen3, akkor úgy odasátrazok az ipon elé, hogy füstöl. Mert valami ellen nem lehet hadakozni normálisan, de valami mellett igen. És az alacsonyabb nano, kevesebb melegedés, olcsóbb ár kombó az számomra mindenképpen ilyen szívem csücske. Ha amd, ha intel, ha vídia. Ezek közül ugye nem a szívem csücske egyik se, de aki lerak vmi értelmezhető az asztalra az kap a pénzemből, hogy tudjon osztalékot fizetni, aki meg nem rak le olyat ami nekem tetsző, az meg nem kap.
Szóval 7 nanos, 5gigás, 8-16 magos proci az sátrazós bulira hívó szó! És ha nem előttem fogsz állni a sorban, akkor életed végéig ekézni fogunk a képmutatásod miatt. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34245 2018.12.07. 09:42

SlickAdam írta:?
December 7-től kint a demó xbox one-on.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34246 2018.12.07. 10:05

arty írta:1.) a pléjsztór nem adja az appot a talómra
2.) a winsztórba nem teszem be a lábam, ha nincs fegyver a halántékomnál
3.) de egyébként igazad van a fail-ban, csak szerintem nem én követtem el, hanem a drm-el MEGINT csak a "fizető" (ajándékelőfizum van) vendéget szopató szolgáltató, akit egyébként a szopatás ellenére "meglopnak", tehát értelme 0

persze a magyar tartalmatlanság miatt akkor se lennék előfizető, ha jó lenne a juzerexperiensz.
Én is benyomtam a trialt megint, de most hagyom, hogy egy adagot levonjon, a Narcos miatt. Na nem az utolsó évadért, amit azon néztem, hanem az első 3-ért.

Förtelmes fekély még mindig a szolgáltatás egy csomó szinten, bele sem megyek, mert csak felidegesít.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34247 2018.12.07. 10:15

mi a gond a netflix-el böngeszöben? tökeletesen megy. :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34248 2018.12.07. 10:16

SlickAdam írta:mi a gond a netflix-el böngeszöben? tökeletesen megy. :fejvakaras:
Azzal speciel semmi nekem, sőt, legalább adblockerrel le tudtam tiltani a kibaszott teljes képernyős, HANGGAL mindig elinduló felső trailert.
Avatar
arty

Hozzászólás #34249 2018.12.07. 10:26

Botond írta:Ugyanez a mondat első fele, de ha értelmesáron kijön a tényleg 5gigás, sok magos ryzen3, akkor úgy odasátrazok az ipon elé, hogy füstöl. Mert valami ellen nem lehet hadakozni normálisan, de valami mellett igen. És az alacsonyabb nano, kevesebb melegedés, olcsóbb ár kombó az számomra mindenképpen ilyen szívem csücske. Ha amd, ha intel, ha vídia. Ezek közül ugye nem a szívem csücske egyik se, de aki lerak vmi értelmezhető az asztalra az kap a pénzemből, hogy tudjon osztalékot fizetni, aki meg nem rak le olyat ami nekem tetsző, az meg nem kap.
Szóval 7 nanos, 5gigás, 8-16 magos proci az sátrazós bulira hívó szó! És ha nem előttem fogsz állni a sorban, akkor életed végéig ekézni fogunk a képmutatásod miatt. :D
de nem akarok pénzt önteni egy olyan eszközbe, amit jóformán netezésre használok, így pedig az elmémben még nem íródott "nullára", nem cserélhető :D egy szerencsém, hogy legalább a tiből ki tudtam szállni - örökhálám! ;)

SlickAdam: krómban fosminőség, edge kell a tutisághoz
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34250 2018.12.07. 10:33

arty írta:SlickAdam: krómban fosminőség, edge kell a tutisághoz
reszletezd plz!
beallitom settings-ben, hogy max-on tolja. jol nez ki.

de latok valami magasan ertekelt 1080p chrome extension-t is (ha at lennek verve...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34251 2018.12.07. 10:51

Tegnap kipróbáltam a Just Cause 4-et.

A fejlesztők weboldaláról:

"We happily welcome people of any ethnicity, sexuality, background or belief. If you are a respectful individual and a passionate professional, that's all that matters. We'd love to have you."

Kép

Kép

Kép

Steam értékelés, 67% negatív.

A default felbontás 720p, a videók minősége prevgen alatti, a játékot pedig szarrábutították még a 3-hoz képest is több helyen.

Köszönjükszépen! Világbéke, egyenlőség!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34252 2018.12.07. 11:03

DanielT írta:Köszönjükszépen! Világbéke, egyenlőség!
Ezt a párhuzamot nehezen tudom értelmezni. Tőlem töppedt-ikerszarkómás transzdragizék is csinálhatnák, ha alkalmasak lennének a feladatukra. Az utóbbi két játék alapján nem azok, akiket a hr felvett.
Vagy ami még valószínűbb, hogy menedzsment szinten nem álltak megfelelő viszonyban az elvárások és a valóság.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34253 2018.12.07. 11:18

SlickAdam írta:reszletezd plz!
beallitom settings-ben, hogy max-on tolja. jol nez ki.

de latok valami magasan ertekelt 1080p chrome extension-t is (ha at lennek verve...)
Kurva jól nézhetett ki:
Resolution
Windows computers support streaming in the following browser resolutions:

Google Chrome up to 720p
Internet Explorer up to 1080p
Microsoft Edge up to 4K*
Mozilla Firefox up to 720p
Opera up to 720p
Windows 8 app up to 1080p
Windows 10 app up to 4K*

*Streaming in 4K requires an HDCP 2.2 compliant connection to a 60Hz 4K-capable display, Intel's 7th generation Core CPU or newer, and the latest Windows updates. Check with the manufacturer of your system to verify specifications.
Forrás

Extension még nem volt (ha jól tudom), amikor néztem (és mi az a csöves 1080p?!), Win 10 se feldobva, magyarul PC-n egy homályfos volt 4K-s plan mellett, míg a PS3-as app okésan vitte (persze az 1080p is maximum egy közepes 1080p-s rilíz hozta a nem saját cuccaikból, a BD-s filmjeimmel hasonlítgattam, és érzékelhető volt a különbség). Tavalyelőtt* nyáron próbáltam, mondjuk, azóta nem volt hozzá ingerenciám, de ha személyes tapasztaltaim nem is frissek, a link igen.

Vagy most behúztál a csőbe, és csak a PotY-ért trollkodsz?

*Vagy 2015-ben? Nem létezik, hogy így telik az idő! :wow3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34254 2018.12.07. 11:24

benőmenő írta:Ezt a párhuzamot nehezen tudom értelmezni. Tőlem töppedt-ikerszarkómás transzdragizék is csinálhatnák, ha alkalmasak lennének a feladatukra. Az utóbbi két játék alapján nem azok, akiket a hr felvett.
Vagy ami még valószínűbb, hogy menedzsment szinten nem álltak megfelelő viszonyban az elvárások és a valóság.
Há' pont ez a lényeg. Ha ordítod a világba, hogy diverz vagy, akkor csak azért hozol olyan döntéseket, amik máshol szülnek szükségtelen kompromisszumokat. Magyarul: barmot is felveszel, ha az egy leszbikus három mellű kutya Etiópiából.

Szóval nagyon büszkén feszít a VFX artist nő a pólójában, a játék meg úgy néz ki helyenként, hogy hozzá képest a Haze grafikai mérföldkőnek számít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34255 2018.12.07. 11:29

Zóanagyvarázsló írta:Kurva jól nézhetett ki:
Forrás

Extension még nem volt (ha jól tudom), amikor néztem (és mi az a csöves 1080p?!), Win 10 se feldobva, magyarul PC-n egy homályfos volt 4K-s plan mellett, míg a PS3-as app okésan vitte (persze az 1080p is maximum egy közepes 1080p-s rilíz hozta a nem saját cuccaikból, a BD-s filmjeimmel hasonlítgattam, és érzékelhető volt a különbség). Tavalyelőtt* nyáron próbáltam, mondjuk, azóta nem volt hozzá ingerenciám, de ha személyes tapasztaltaim nem is frissek, a link igen.

Vagy most behúztál a csőbe, és csak a PotY-ért trollkodsz?

*Vagy 2015-ben? Nem létezik, hogy így telik az idő! :wow3:
Persze legalább az IE vagy a Win 8-as app volt legalább 1080p-re, ha valaki ezeket bottal megpiszkálta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34256 2018.12.07. 11:30

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #34257 2018.12.07. 11:30

Zóanagyvarázsló írta:Kurva jól nézhetett ki:
Forrás

Extension még nem volt (ha jól tudom), amikor néztem (és mi az a csöves 1080p?!), Win 10 se feldobva, magyarul PC-n egy homályfos volt 4K-s plan mellett, míg a PS3-as app okésan vitte (persze az 1080p is maximum egy közepes 1080p-s rilíz hozta a nem saját cuccaikból, a BD-s filmjeimmel hasonlítgattam, és érzékelhető volt a különbség). Tavalyelőtt* nyáron próbáltam, mondjuk, azóta nem volt hozzá ingerenciám, de ha személyes tapasztaltaim nem is frissek, a link igen.

Vagy most behúztál a csőbe, és csak a PotY-ért trollkodsz?

*Vagy 2015-ben? Nem létezik, hogy így telik az idő! :wow3:
Ezért kell appban nézni. Samsung tv-n a beépített app simán tolja a 4k-t. Vagy ipaden, ami nem 4k, de FHD feletti felbontás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34258 2018.12.07. 11:39

Botond írta:Ezért kell appban nézni. Samsung tv-n a beépített app simán tolja a 4k-t. Vagy ipaden, ami nem 4k, de FHD feletti felbontás.
Egyetértek, de SlickAdam esetére ez nem áll, neki a hulladék is tökéletes böngészőből.

Ami engem illet. A PC-re kötött tévém buta, a nappalis LG okosságától meg hányok (konkrétan vagy mennek az appok vagy nem, de mindenképp döglassúak). PC-n meg Win 8 alatt nem volt app, Win 10-től van 4K-s. Régen a 4K-s eszközök száma is elég korlátozott volt (meg a 4K-s tévék maguk is).

De mindez nem változtat azon, hogy a BD-hez képest visszalépés, és tán még a warezhez képest is (third-party filmeknél). De az már az a minőség, ami vállalható.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34259 2018.12.07. 11:44

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34260 2018.12.07. 12:01

Zóanagyvarázsló írta:Vagy most behúztál a csőbe, és csak a PotY-ért trollkodsz?
ha en böngeszöböl nezem a netflix-et, az azt jelenti, hogy laptop (duuh...). retkes kis sorozatok & shit. nem, nem ereztem, hogy csekkolnom kene, hogy sharp-inaff-E.

ha hajper-deluksz mozi elmenyt akarok az OLED-en, abban van nativ app...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34261 2018.12.07. 12:06

Zóanagyvarázsló írta:(és mi az a csöves 1080p?!)
ne legyel hülye!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2018.12.07. 12:06-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34262 2018.12.07. 12:06

SlickAdam írta:ha en böngeszöböl nezem a netflix-et, az azt jelenti, hogy laptop (duuh...). retkes kis sorozatok & shit. nem, nem ereztem, hogy csekkolnom kene, hogy sharp-inaff-E.

ha hajper-deluksz mozi elmenyt akarok az OLED-en, abban van nativ app...
Laptopos 720p-s homályedisönös sorozatnézés? Csak akkor fogadom el, ha DT módra a jobb alsó sarokban megy, és dzsörkimorzsákat köpködsz a billentyűre közben! E!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34263 2018.12.07. 12:08

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34264 2018.12.07. 12:08

Zóanagyvarázsló írta:Laptopos 720p-s sorozatnézés? Csak akkor fogadom el, ...
NEM! akkor fogadod el, amikor mondom. ülök a szaros szamologep elött, csinalom a mocskos kis dolgaimat, hozok kajat es amig falok, uj tab-ot nyitva nezek valami szennyet. fogadd el, hogy van aki igy nez gyorsan valamit, s nem a mozi setup-ban. :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34265 2018.12.07. 12:10

Zóanagyvarázsló írta:[video]vér-józsef's dream-game[/video]
ez vajon mennyivel komolyabb a nintendo kiddie szarjainal? :whatever:
(fu de hanyok mar ezektöl, te jo isten...)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34266 2018.12.07. 12:29

SlickAdam írta:NEM! akkor fogadod el, amikor mondom. ülök a szaros szamologep elött, csinalom a mocskos kis dolgaimat, hozok kajat es amig falok, uj tab-ot nyitva nezek valami szennyet. fogadd el, hogy van aki igy nez gyorsan valamit, s nem a mozi setup-ban. :nezze:
Aki így csinálja, az már elég diverz ahhoz, hogy játékfejlesztő legyen! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #34267 2018.12.07. 12:32

arty írta:1.) a pléjsztór nem adja az appot a talómra
2.) a winsztórba nem teszem be a lábam, ha nincs fegyver a halántékomnál
3.) de egyébként igazad van a fail-ban, csak szerintem nem én követtem el, hanem a drm-el MEGINT csak a "fizető" (ajándékelőfizum van) vendéget szopató szolgáltató, akit egyébként a szopatás ellenére "meglopnak", tehát értelme 0

persze a magyar tartalmatlanság miatt akkor se lennék előfizető, ha jó lenne a juzerexperiensz.
nekem tokeletes az app a telomon, de most komolyan telefonon? Winappbol? Nemár. Nyilván soha nemlesz igy semmi júzerexpérienszed, ha ilyenekre vágysz. Netfilxben az a lényeg,, hogy nyomok két gombot a tv távkapcson, éy jön belőle a sorozat, ezt sztem vagy így, vagy sehogy nem lehet használni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34268 2018.12.07. 12:50

SlickAdam írta:ez vajon mennyivel komolyabb a nintendo kiddie szarjainal? :whatever:
(fu de hanyok mar ezektöl, te jo isten...)
Hátha lesz Switchre a Botond családnak. Ha már a Mortal Kombat 11-et bejelentették nekik.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34269 2018.12.07. 13:08

Zóanagyvarázsló írta:Hátha lesz Switchre a Botond családnak. Ha már a Mortal Kombat 11-et bejelentették nekik.
mortál... bics plíz. kint van az uj smash. :nezze: 70 karival, 100+ palyaval, 800 dallal, ... nincs szükseg masra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34270 2018.12.07. 13:41

Zóanagyvarázsló írta:Hátha lesz Switchre a Botond családnak. Ha már a Mortal Kombat 11-et bejelentették nekik.
Áh, első rész is kimaradt. Ilyen lázálmokat kergetek, hogy majd lesz időm ezt meg azt játszani, meg amazt is, de switchet is kb csak a gyerekek használják heti 2-3 órában. Nekem heti 1 órám jó ha van rá (dió3), és PCn is beestem heti 5 óra alá. Gyötrelem az élet. De majd ha nyugdíjas leszek!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34271 2018.12.07. 14:02

SlickAdam írta:NEM! akkor fogadod el, amikor mondom. ülök a szaros szamologep elött, csinalom a mocskos kis dolgaimat, hozok kajat es amig falok, uj tab-ot nyitva nezek valami szennyet. fogadd el, hogy van aki igy nez gyorsan valamit, s nem a mozi setup-ban. :nezze:
már ne haragudj de ezt nézésnek semmi kép nem nevezném :)
ipaden laptopon etc sorozatnézést max koleszesoktól lehet elfogadni, minden más nagyfokú igénytelenség
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2018.12.07. 14:04-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34272 2018.12.07. 14:04

Micsu írta:már ne haragudj de ezt nézésnek semmi kép nem nevezném :)
pontosan :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34273 2018.12.07. 14:07

SlickAdam írta:mortál... bics plíz. kint van az uj smash. :nezze: 70 karival, 100+ palyaval, 800 dallal, ... nincs szükseg masra.
Spoiler
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #34274 2018.12.07. 14:44

Moby, nincs eladó használt Switch-ed?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34275 2018.12.07. 18:06

habar ez artban annyira nekem nem de azért várós
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34276 2018.12.07. 18:44

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #34277 2018.12.07. 21:34

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34278 2018.12.07. 22:54

DTnek :)
Csatolmányok
A63A7A48-ABAD-4D82-AFAE-4BC526EE30A3.jpeg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34279 2018.12.07. 23:10

Összegezném a Nintendo Switches tapasztalataimat:
-lehúzós Nintendos tempó az aránylag alacsony belépő ár után
-asztali konzolként le van maradva egy generációval és még abban a mezőnyben sem biztos, hogy nyertesként jönne ki
-kézikonzolként megmutatja mekkora királyság lehetne, ha az okostelefon gyártókat és fejlesztőket legalább egy fikarcnyit érdekelné ez az egész géming dolog
Avatar
Moby

Hozzászólás #34280 2018.12.07. 23:19

eje75 írta:Moby, nincs eladó használt Switch-ed?
Nincs, és mostanában nem várható, hogy lesz. Lehet, hogy pár hónap múlva elkap valami, de most úgy gondolom, hogy nekem a gaming ennyi volt kb minden szinten. Leáldot azért olvasom rendszeresen, de az összes kötődés az egész témához ebben ki is merül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34281 2018.12.07. 23:38

benőmenő írta:Összegezném a Nintendo Switches tapasztalataimat:
-lehúzós Nintendos tempó az aránylag alacsony belépő ár után
-asztali konzolként le van maradva egy generációval és még abban a mezőnyben sem biztos, hogy nyertesként jönne ki
-kézikonzolként megmutatja mekkora királyság lehetne, ha az okostelefon gyártókat és fejlesztőket legalább egy fikarcnyit érdekelné ez az egész géming dolog
olcso belepo? Kicsit erosebb hw mint a ps3
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34282 2018.12.07. 23:40

Moby írta:Nincs, és mostanában nem várható, hogy lesz. Lehet, hogy pár hónap múlva elkap valami, de most úgy gondolom, hogy nekem a gaming ennyi volt kb minden szinten. Leáldot azért olvasom rendszeresen, de az összes kötődés az egész témához ebben ki is merül.
nah jo ezt mar parszor hallottuk ;)
Btw te elegge mindenevo vagy ugyis jon vmi ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34283 2018.12.08. 08:14

Moby írta:Nincs, és mostanában nem várható, hogy lesz. Lehet, hogy pár hónap múlva elkap valami, de most úgy gondolom, hogy nekem a gaming ennyi volt kb minden szinten. Leáldot azért olvasom rendszeresen, de az összes kötődés az egész témához ebben ki is merül.
Nem sokáig menekülsz, a 2019-ben azért jön pár jó cucc. Notin pl lenyomhatnád az új Ori-t, vagy a régit, ha nem volt meg. Az pure gameplay, semmi bullshit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34284 2018.12.08. 08:16

Micsu írta:DTnek :)
Miez? Ráge Zwei?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34285 2018.12.08. 08:17

Moby írta:[video]RíditBOI.avi[/video]
Ide is kellett ám a SJW LGBT póló, mint egy falat kenyér. Meddig fogják még tolni, mire rájönnek, hogy réég túltolták?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34286 2018.12.08. 11:44

DanielT írta:Miez? Ráge Zwei?
új far cry borító :D 10 éve tuti fotoshopot mondtam volna
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34287 2018.12.08. 13:33

Micsu írta:új far cry borító :D 10 éve tuti fotoshopot mondtam volna
Várom már nagyon, az előző résszel is jól szórakoztam.

Spoiler
Egyszer indítottam el, 0.004%-át élveztem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34288 2018.12.08. 15:55

DanielT írta:Várom már nagyon, az előző résszel is jól szórakoztam.

Spoiler
Egyszer indítottam el, 0.004%-át élveztem.
pedig atomhaboru utan megmutatjak a 40 kilos emos amazonok h is kell ezt :P
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34289 2018.12.08. 16:18

Micsu írta:pedig atomhaboru utan megmutatjak a 40 kilos emos amazonok h is kell ezt :P
csak legyen benne tvörkölös mini-game! :zavart2:

csak nö bennem a nintendo fanboy szellem minden ilyen otvar psycho kid jatek reveal utan.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34290 2018.12.08. 16:37

Megvan a Prö! Ez egy időgép, az optikai drive hangja egyből visszarepített úgy 10 évet!
Avatar
eje75

Hozzászólás #34291 2018.12.08. 17:14

Greyfox írta:Megvan a Prö! Ez egy időgép, az optikai drive hangja egyből visszarepített úgy 10 évet!
Lol... várd meg, amíg terhelés alatt beindul IGAZÁN a ventillátora... az visszarepít az ipari foradalomig... a gőzgépek korába :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34292 2018.12.08. 17:28

Greyfox írta:Megvan a Prö! Ez egy időgép, az optikai drive hangja egyből visszarepített úgy 10 évet!

Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34293 2018.12.08. 17:33

eje75 írta:Lol... várd meg, amíg terhelés alatt beindul IGAZÁN a ventillátora... az visszarepít az ipari foradalomig... a gőzgépek korába :banplz:
Ez már az új, halkabb verzió. Nem akarom tudni, milyen volt a hangosabb :D Most épp azzal szopok, hogy ugye van egy régi imádott NAD erősítőm, ami még analóg jellel dolgozik. Ugye megy hdmi-n a hang a tv-be, gondoltam majd analóg kijön belőle. Van 1db analóg kimenet, ami a falra függesztett tv hátulján van, és úgy hívják, hogy headphones. Ha beledugod a jacket, és rákötöd az erősítőre és neadjisten normál tv nézés közben a tv hangszóróját használnád, akkor nyilván leszeded a tv-t a falról, és kihúzod. Mert máshogy egyelőre baszik működni. Van select audio out opció, persze ha be van dugva a jack, akkor minden szürke! :miaz: Egy biztos, hamarabb baszok ki mindent, mint hogy azt az erősítőt lecseréljem :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34294 2018.12.08. 17:38

Greyfox írta:Ez már az új, halkabb verzió. Nem akarom tudni, milyen volt a hangosabb :D Most épp azzal szopok, hogy ugye van egy régi imádott NAD erősítőm, ami még analóg jellel dolgozik. Ugye megy hdmi-n a hang a tv-be, gondoltam majd analóg kijön belőle. Van 1db analóg kimenet, ami a falra függesztett tv hátulján van, és úgy hívják, hogy headphones. Ha beledugod a jacket, és rákötöd az erősítőre és neadjisten normál tv nézés közben a tv hangszóróját használnád, akkor nyilván leszeded a tv-t a falról, és kihúzod. Mert máshogy egyelőre baszik működni. Van select audio out opció, persze ha be van dugva a jack, akkor minden szürke! :miaz: Egy biztos, hamarabb baszok ki mindent, mint hogy azt az erősítőt lecseréljem :D
nincs optikai kimenet a tv-n? en vettem egy kis DAC-ot, bele optikai teveböl, analog meg a NAD erösitömbe ... hihi :awink:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34295 2018.12.08. 17:47

SlickAdam írta:nincs optikai kimenet a tv-n? en vettem egy kis DAC-ot, bele optikai teveböl, analog meg a NAD erösitömbe ... hihi :awink:
Ottikai ki az van, csak dac nincs. Az kell majd. Addig meg az ultimate megoldás! 2 méteres kábel a kontrollerből az erősítőbe!! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34296 2018.12.08. 20:05

Greyfox írta:Ez már az új, halkabb verzió.
Olyan nem létezik. Újabb van, halkabb nincs. Vagyis van, de az nem attól halkabb, mer újabb, meg azt a nagyobbik fiam használja.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34297 2018.12.08. 20:16

Gow tényleg páratlanul álleejtősen néz ki, de mindenféle maszterrészkedés nélkül: a 30 fps betiltandó. Inkább csak sétálgatnék nyugodtan, mert addig még istenes, de amikor beindul a csetepaté.. Végülis nem volt meglepetés, állítólag lassú szoktatóterápiával gyógyítható. Van ám még "performance" ( :miaz: ) mód, a tesztek szerint az meg 50-60 között vergődik. Pedig lett volna pár opció: 1. Egy szinttel szarabb látvány. 2. Bikább ps pro 3. PC port :mf1:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34298 2018.12.08. 20:20

Moby írta:Olyan nem létezik. Újabb van, halkabb nincs. Vagyis van, de az nem attól halkabb, mer újabb, meg azt a nagyobbik fiam használja.
7216b. Normál hangerő mellett nem hallottam. Állítólag a (jóval?)korábbiak elég keményen tolták.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34299 2018.12.08. 20:25

Greyfox írta:7216b. Normál hangerő mellett nem hallottam. Állítólag a (jóval?)korábbiak elég keményen tolták.
Ugyanaz az apu, ugyanaz a csíkszélesség, ugyanaz a hűtés, ugyanaz a fogyasztás az összes próban. Mitől lenne halkabb? A fizika nem olvas internetet.
Avatar
deep

Hozzászólás #34300 2018.12.08. 20:32

Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”