A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #9731 2016.09.16. 17:29

Zóanagyvarázsló írta:Kellene úgy tévé, anyáméknak, és eleve csak hálószobai backupnak (elfüstölt a CRT), úgy 32-40" 100k alatt. Van rá ideális tipp? Ezt nézegettem 90 k-ért.

De azon is gondolkodom, hogy a régi 42"-os Panasonicomat adjam oda (hűségesen szolgál, hozzám nőtt már, akármilyen vén csontnak számít manapság), és nekem jöhetne annak a helyére egy új. Vajon ez előrelépés lenne? Így ennek az árrát szétdobnánk, olcsón upgrade-elnénk, ők kapnának egy backup tévét. Nagyjából mindenki jól járna, és egy kört sikerülne megspórolni.

Nem volt még időm boltban tévéket sasolni, meg nekik sem. Bár múltkor éppen voltam, de csak azt néztem, hogy a kiállított 4K-sok képe úgy 300k fölött kezdett valóban tetszeni (árcímkét és márkát direkt próbáltam csak utólag nézni). Persze ezt torzítja az is, hogy milyen képet küldenek rá. Mindenesetre 4K-ra egyelőre nincs igény, 3D-re sincs.
az nyilvánvaló, hogy a 42"-től szabadulni kell, de az is, hogy nem csak egy collal kéne előrelépni! ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9732 2016.09.16. 18:09

arty írta:az nyilvánvaló, hogy a 42"-től szabadulni kell, de az is, hogy nem csak egy collal kéne előrelépni! ;)
Én ezt nem nézem két méterről, te meg a monitorodat. Szóval miről beszélsz éppen te? :ravasz1:

Amúgy az ágy végében van, ha betenném oda az 55"-t a nappaliból, belógna a szoba közepéig. Nem mondom, hogy nem lehet 42" fölé menni, de nagy lépésnek incs sok értelme. Ráadásul akkor meg ott tartok, hogy alsó hangon is 170k-s tévé. Abból már inkább procit és alaplapot vennék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9733 2016.09.16. 18:22

Zóanagyvarázsló írta:Én ezt nem nézem két méterről, te meg a monitorodat. Szóval miről beszélsz éppen te? :ravasz1:
Azt hiszem találtam, egy fölösleges nemet az első mondatban. Vajon így arty meg nem érti-e :buck:
Avatar
arty

Hozzászólás #9734 2016.09.16. 18:37

Zóanagyvarázsló írta:Azt hiszem találtam, egy fölösleges nemet az első mondatban. Vajon így arty meg nem érti-e :buck:
Egen, elég sokszor nem értelek :vigyor:

Amugy ahogy nézem a 46" eltűnt a kínálatból, 48-49" a köv lépés, az se jó?

---

Bio1 remék - még mindig frankó, a látvány nem gáz, meglátjuk lesz-e erő újra végigtolni.
Avatar
arty

Hozzászólás #9735 2016.09.16. 19:33

DanielT írta:Nagyon egyszerű. Már nem kell a gépen accountot hozzáadni, semmi ilyesmi. Ugyanis a store app-ba be lehet külön jelentkezni a tartalmat hordozó accounttal és lehet tölteni. A lényeg, hogy a másik, esetleg meglévő fiókkal ki kell lépni, de szintén csak az áruházból. Lényegében egy user váltás az egész. Amint megvan a letöltés, vissza lehet jelentkezni a saját accal , a játék már a gépen, indítható.
juteszembe, szingapurból vettétek 14ezerér' vagy luzermagyarként 18ér?
Avatar
Moby

Hozzászólás #9736 2016.09.16. 19:43

arty írta:juteszembe, szingapurból vettétek 14ezerér' vagy luzermagyarként 18ér?
Már legutóbb sem tudtunk külföldi sztórból vásárolni. A koszréjder volt az utolsó, ami ment, de két nappal az enyém után haver már nem tudta megvenni ukrajnából. A giftcardos izé meg nemtudom itt működik-e. Sok kedvem nincs is baszódni vele.
Avatar
arty

Hozzászólás #9737 2016.09.16. 19:50

Moby írta:Már legutóbb sem tudtunk külföldi sztórból vásárolni. A koszréjder volt az utolsó, ami ment, de két nappal az enyém után haver már nem tudta megvenni ukrajnából. A giftcardos izé meg nemtudom itt működik-e. Sok kedvem nincs is baszódni vele.
giftcardos működik, igen. oroszt, szingapurit lehet venni, fh3hoz most szingapur a tuti épp :)

nem vagyok rátok büszke, hogy nem a MINIMUMOT fizettétek :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #9738 2016.09.16. 19:57

arty írta:giftcardos működik, igen. oroszt, szingapurit lehet venni, fh3hoz most szingapur a tuti épp :)

nem vagyok rátok büszke, hogy nem a MINIMUMOT fizettétek :mf2:
És melyiket? E? A windows store gift cardot, vagy a xbox digitalt?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9739 2016.09.16. 20:02

arty írta:Amugy ahogy nézem a 46" eltűnt a kínálatból, 48-49" a köv lépés, az se jó?
Ha konstruktívabb vagy, és a figyelmembe ajánlasz egy típust, akkor megmondom. Ezek a mai aligkeretesek már jobban elférnek, de ebben a méretben sokat kell költeni a normális minőséghez, és két méterről nincs rá akkora igényem, hogy vagyonokat költsek rá, amikor alapvetően most is elégedett vagyok a setupommal. A procimmal, azzal nem vagyok.

Ráadásul ha kinézek egy tévét külföldi tesztek alapján, az itthon biztosan nem létezik (már). Időelbaszás az egész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9740 2016.09.16. 20:08

Moby írta:És melyiket? E? A windows store gift cardot, vagy a xbox digitalt?
Ja megvan. Dani, akkor itt vegyetek egy 50-es, meg egy 20 SGD-s giftcardot, a kódokat be kell aktiválni a közös accountra, és azzal meg itt meg lehet venni a gémet 70 SGD-ért.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #9741 2016.09.16. 20:42

Találtam egy játékot, aminek van egy kis gameplay-mélysége.
phpBB [media]


És nagyon beteg.
phpBB [media]


És style. (Semmi logika, meg sztori, csak style.)
Avatar
Necro

Hozzászólás #9742 2016.09.16. 20:53

aabyssx írta:Találtam egy játékot, aminek van egy kis gameplay-mélysége.

És nagyon beteg.

És style. (Semmi logika, meg sztori, csak style.)
Én ezt megvettem steamre valami szürke-kulcs oldalról, de azt írta a Steam hogy Magyarországon nincs és basszam meg magam.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #9743 2016.09.16. 21:02

Pedig működik. Steamen vettem pár hete 5 EUR-ért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9744 2016.09.16. 21:40

Moby írta:Ja megvan. Dani, akkor itt vegyetek egy 50-es, meg egy 20 SGD-s giftcardot, a kódokat be kell aktiválni a közös accountra, és azzal meg itt meg lehet venni a gémet 70 SGD-ért.
Ez már tényleg extra undorító. :D BTW mi az, hogy "vegyetek". Te most melyik csoportba tartozol szerinted? :D

Egyébként nekem nincs azzal az üzenettel bajom, hogy a magyarok is vesznek a store -ban játékot. Ok, csak egyet, de javít a statisztikán.

Amivel már van bajom, hogy magyarként nem használhatok Paypal-t, mert nyilván egy féreg vagyok, más nemzetiségű embertársaimhoz képest.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9745 2016.09.16. 21:42

DanielT írta:Ez már tényleg extra undorító. :D BTW mi az, hogy "vegyetek". Te most melyik csoportba tartozol szerinted? :D
A vegyetek azoknak szól, akik a vásárlást opeartive bonyolítják. Az egyik csoportnak te lettél az önjelölt riban..munkása, de ahogy láttam több csoport szerveződik, ergo talán többen is fognak vásárolni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9746 2016.09.16. 21:46

DanielT írta:Egyébként nekem nincs azzal az üzenettel bajom, hogy a magyarok is vesznek a store -ban játékot.
Navárj, és akkor mi lenne a pontos üzenet? Hogy a UWP pusztuljon a gecibe, de magyaroknak azért maradjon? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #9747 2016.09.16. 21:54

Moby írta:Navárj, és akkor mi lenne a pontos üzenet? Hogy a UWP pusztuljon a gecibe, de magyaroknak azért maradjon? :D
:DDDDDDDDDDD
Avatar
Moby

Hozzászólás #9748 2016.09.16. 23:40

Na, én a motiváció utolsó pislákoló szikráját is elvesztettem a nyúlszex folytatására. Megpróbáltam, de nem megy. Jó lenne a core gémplay, de ez a lassú fogaskerék üzemmód már irritál. Nekem a W3 folytonossága, gördülékenysége kéne, nem ez a pofázunk egy kicsit, aztán játszunk kicsit, aztán cutscene, hogy tudjam harc lesz(ki kéne írni izző vörössel: HARC VÁRHATÓ...), aztán megint pofázásfilm...kb annyira frusztráló, mint BF1-ben fentről nézni a mapot, és arra várni, hogy a csík végigszaladjon. Csak ez egy single. Annyira érdektelenné tette a sztorit ez a töredezettség, hogy semmi kapcsolatom nincs már vele. Egyszerűen nem jön úgy a cyberpunk belőle, ahogy a jött HR-ből. Vagyis mostanra semennyire nem jön. Félretettem egy vagy több jövőben újrapróbára. Egy csomó részlet tetszik benne, de fájóan nem áll most össze.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #9749 2016.09.17. 00:12

Moby írta:Na, én a motiváció utolsó pislákoló szikráját is elvesztettem a nyúlszex folytatására. Megpróbáltam, de nem megy. Jó lenne a core gémplay, de ez a lassú fogaskerék üzemmód már irritál. Nekem a W3 folytonossága, gördülékenysége kéne, nem ez a pofázunk egy kicsit, aztán játszunk kicsit, aztán cutscene, hogy tudjam harc lesz(ki kéne írni izző vörössel: HARC VÁRHATÓ...), aztán megint pofázásfilm...kb annyira frusztráló, mint BF1-ben fentről nézni a mapot, és arra várni, hogy a csík végigszaladjon. Csak ez egy single. Annyira érdektelenné tette a sztorit ez a töredezettség, hogy semmi kapcsolatom nincs már vele. Egyszerűen nem jön úgy a cyberpunk belőle, ahogy a jött HR-ből. Vagyis mostanra semennyire nem jön. Félretettem egy vagy több jövőben újrapróbára. Egy csomó részlet tetszik benne, de fájóan nem áll most össze.
akkor nesze neked kis didjunó:
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9750 2016.09.17. 01:14

Moby írta:Na, én a motiváció utolsó pislákoló szikráját is elvesztettem a nyúlszex folytatására. Megpróbáltam, de nem megy. Jó lenne a core gémplay, de ez a lassú fogaskerék üzemmód már irritál. Nekem a W3 folytonossága, gördülékenysége kéne, nem ez a pofázunk egy kicsit, aztán játszunk kicsit, aztán cutscene, hogy tudjam harc lesz(ki kéne írni izző vörössel: HARC VÁRHATÓ...), aztán megint pofázásfilm...kb annyira frusztráló, mint BF1-ben fentről nézni a mapot, és arra várni, hogy a csík végigszaladjon. Csak ez egy single. Annyira érdektelenné tette a sztorit ez a töredezettség, hogy semmi kapcsolatom nincs már vele. Egyszerűen nem jön úgy a cyberpunk belőle, ahogy a jött HR-ből. Vagyis mostanra semennyire nem jön. Félretettem egy vagy több jövőben újrapróbára. Egy csomó részlet tetszik benne, de fájóan nem áll most össze.
Megértelek, de ugye nem te vagy az, aki várod a Mass Effect: Andromedát? Mert a BioWare ezt már sok éve is kínosan csinálta. Persze rosszseggű volt meg filmszerű, de művibben harcra és pofázásfilmekre még senki másnak nem sikerült a játékát felosztania.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9751 2016.09.17. 01:16

aabyssx írta:Találtam egy játékot, aminek van egy kis gameplay-mélysége.
[video]japóőrület.mp4[/video]

És nagyon beteg.
[video]nagyonbetegjapóőrület.mp4[/video]

És style. (Semmi logika, meg sztori, csak style.)
Éppen most van bundle-ben is, kb. ez érdekel belőle meg a Risen 3.
Avatar
arty

Hozzászólás #9752 2016.09.17. 12:40

DanielT írta:Ez már tényleg extra undorító. :D BTW mi az, hogy "vegyetek". Te most melyik csoportba tartozol szerinted? :D

Egyébként nekem nincs azzal az üzenettel bajom, hogy a magyarok is vesznek a store -ban játékot. Ok, csak egyet, de javít a statisztikán.

Amivel már van bajom, hogy magyarként nem használhatok Paypal-t, mert nyilván egy féreg vagyok, más nemzetiségű embertársaimhoz képest.
amugy feltom ajánlani a csapatnak (meg a kettes és hármas tímnek is :D), hogy ideadjátok egy negyedórára az accotokat (valami temp pw-vel), elinditom vele valamelyik hélót és akkor kaptok warthogot a horizon3hoz...

c3ece65b-d36f-4e2e-9737-7f202ed69126.jpg


phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #9753 2016.09.17. 12:45

arty írta:amugy feltom ajánlani a csapatnak (meg a kettes és hármas tímnek is :D), hogy ideadjátok egy negyedórára az accotokat (valami temp pw-vel), elinditom vele valamelyik hélót és akkor kaptok warthogot a horizon3hoz...
Mivel mindenki a saját accountjával fogja játszani gondolom, így ennek nem sok értelme lenne. Én meg amúgy kaptam, szal mindegy is. :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #9754 2016.09.17. 12:52

arty írta:amugy feltom ajánlani a csapatnak (meg a kettes és hármas tímnek is :D), hogy ideadjátok egy negyedórára az accotokat (valami temp pw-vel), elinditom vele valamelyik hélót és akkor kaptok warthogot a horizon3hoz...
Én plusz pénzt fizetnék, hogy NE legyen benne...
Avatar
Moby

Hozzászólás #9755 2016.09.17. 12:57

deep írta:Én plusz pénzt fizetnék, hogy NE legyen benne...
20 euró, és elintézem neked, hogy a TE példányodban ne legyen benne! Priviben küldöm a számlaszámom!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #9756 2016.09.17. 13:03

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #9757 2016.09.17. 13:03

Moby írta:Mivel mindenki a saját accountjával fogja játszani gondolom, így ennek nem sok értelme lenne. Én meg amúgy kaptam, szal mindegy is. :banplz:
ahogyan a játék, ugy a kiegek is (felteszem pécén is...) osztódnak minden accra, ha már az eszközön vannak a "főacc" által. de lehet ez csak boxra igaz, passz, kikéne próbálni.

de ha máshogy nem megy, én a saját accok hélósítását is vállalom :D

deep: pedig elég faszán néz ki és tippre igen jó gépnek is számít majd....
Avatar
arty

Hozzászólás #9758 2016.09.17. 13:05

SlickAdam írta:biofos.mp4
péesre szép moslék lett a port.... fosfrém + noAF ... grat a fejlesztőnek :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9759 2016.09.17. 13:19

arty írta:amugy feltom ajánlani a csapatnak (meg a kettes és hármas tímnek is :D), hogy ideadjátok egy negyedórára az accotokat (valami temp pw-vel), elinditom vele valamelyik hélót és akkor kaptok warthogot a horizon3hoz...
Olyan remekül eltaláltad a célcsoportot, hogy ne lepődj meg, ha elkezdenek marketing/sales pozíciókkal bombázni a fejvadászok! :banplz:

Esetleg legközelebb próbálj meg vakoknak VR szekmüveget eladni. :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9760 2016.09.17. 13:20

arty írta:péesre szép moslék lett a port.... fosfrém + noAF ... grat a fejlesztőnek :eljen:
Á, csak user error. Plusz lehet a játékra koncentrálni. :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #9761 2016.09.17. 13:54

DanielT írta:Olyan remekül eltaláltad a célcsoportot, hogy ne lepődj meg, ha elkezdenek marketing/sales pozíciókkal bombázni a fejvadászok! :banplz:

Esetleg legközelebb próbálj meg vakoknak VR szekmüveget eladni. :P
egészen pár percel ezelőttig élt a remény, hogy nem karótnyelt, kiégett vén faszok vagytok :D hogy esetleg sikerülhet poénra venni egy poénjárgányt... hánem. mocskoshéló, mocskosemes, mocskosgéming.
Avatar
arty

Hozzászólás #9762 2016.09.17. 13:54

DanielT írta:Á, csak user error. Plusz lehet a játékra koncentrálni. :nezze:
mennyé inkább és segíts tráblsútolni a pécéseknek a sztímfórumba :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9763 2016.09.17. 13:59

arty írta:mennyé inkább és segíts tráblsútolni a pécéseknek a sztímfórumba :mf2:
Inkább megnéztem, hogy milyen nem lesz a kilencedik remaster után se a Ps8-as GTAV.

phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9764 2016.09.17. 14:38

arty írta:egészen pár percel ezelőttig élt a remény, hogy nem karótnyelt, kiégett vén faszok vagytok :D hogy esetleg sikerülhet poénra venni egy poénjárgányt... hánem. mocskoshéló, mocskosemes, mocskosgéming.
Ne àtalànosiccsà mà! Engem érdekel minden plusz elérhetö járgàny! Sajnos autos cuccban mindig kell minden.
Jah Dani! Mikó tervezed a vételt? 27-e előtt kéne az előrendelői verdàk miatt :p
Avatar
insp

Hozzászólás #9765 2016.09.17. 17:35

"Inkább megnéztem, hogy milyen nem lesz a kilencedik remaster után se a Ps8-as GTAV."

Ezt meg en is kiprobalom, nem gyengen nez ki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9766 2016.09.17. 18:44

Mekee írta:Ne àtalànosiccsà mà! Engem érdekel minden plusz elérhetö járgàny! Sajnos autos cuccban mindig kell minden.
Jah Dani! Mikó tervezed a vételt? 27-e előtt kéne az előrendelői verdàk miatt :p
Ejj, ráérünk arra még. De relax, preorder bónuszok meglesznek és ha lesz preload, addigra mindenkinél ott fog figyelni a gépén.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9767 2016.09.17. 20:02

DanielT írta:Inkább megnéztem, hogy milyen nem lesz a kilencedik remaster után se a Ps8-as GTAV.

phpBB [media]
ezz ölégjou! Kiprobálnám, kiv vagyok eldöcög-e rambugon is.
Avatar
deep

Hozzászólás #9768 2016.09.17. 21:27

insp írta:"Inkább megnéztem, hogy milyen nem lesz a kilencedik remaster után se a Ps8-as GTAV."

Ezt meg en is kiprobalom, nem gyengen nez ki.
Ha megvolt, megírnád (vagy valaki más), hogy kell feltenni? Mert engem is érdekel, de a downloadra nyomva kapásból 6 file-t kínált letöltésre, és gyűlölöm, hogy képtelenek egy kibaszott zipbe összerakni, hogy "na ezt másoljad a játék mappájába-e, paraszt". Faszért kell nekem nyomozni, hogy kell egy kikúrt modot feltenni. Öreg vagyok én már ehhez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9769 2016.09.17. 21:32

deep írta:Ha megvolt, megírnád (vagy valaki más), hogy kell feltenni? Mert engem is érdekel, de a downloadra nyomva kapásból 6 file-t kínált letöltésre, és gyűlölöm, hogy képtelenek egy kibaszott zipbe összerakni, hogy "na ezt másoljad a játék mappájába-e, paraszt". Faszért kell nekem nyomozni, hogy kell egy kikúrt modot feltenni. Öreg vagyok én már ehhez.
Nagyon eldugták*, de talán ez segít:

phpBB [media]


*
Spoiler
Nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9770 2016.09.17. 22:44

Zóanagyvarázsló írta:Megértelek, de ugye nem te vagy az, aki várod a Mass Effect: Andromedát? Mert a BioWare ezt már sok éve is kínosan csinálta. Persze rosszseggű volt meg filmszerű, de művibben harcra és pofázásfilmekre még senki másnak nem sikerült a játékát felosztania.
ma kapott egy utolsó utáni esélyt. Újrakezdtem az egész utulek complexes részt, mert tegnap úgy mentem tovább, hogy nem csináltam meg az opcionális küldiket, és úgy léptem be az ARC területre(lezárja a gecibe, nem lehet onnan megcsinálni). Elkezdtem jobban figyelni a részletekre, mindent elolvasni, nem csak dühből elskippelni. Javult a viszonyunk. A sztori és a karakterek, és legtöbbször a párbeszédek továbbra is fájóan laposak, de a részletek legalább tetszenek. Sokszor csak azok tartják bennem a lelket. Egyelőre mendegélek tovább, ez is eredmény. A rendkívül pozitív értékeléseket viszont nem értem. Annyira biztonsági játék ez, annyira nem e generációs, annyira fejlődés...telen, hogy borzasztó. Lehet, hogy ma már a HR sem ütne, de nem is most kellene ütnie, ennek viszont most kéne.
Lesz amúgy tldr reviewd belőle? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9771 2016.09.17. 23:01

Ezzel valakinek tapasztalata? Tetszenek a hátterek, az art és a színek.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #9772 2016.09.17. 23:11

DanielT írta:Ezzel valakinek tapasztalata? Tetszenek a hátterek, az art és a színek.
Goblinúr anno linkelgette a csöcsök miatt. Gondolkodtam a vételén, de amikor meghallottam ezt a feszt nyávogást benne, hazáig futottam :)
Avatar
deep

Hozzászólás #9773 2016.09.17. 23:36

DanielT írta:Ezzel valakinek tapasztalata? Tetszenek a hátterek, az art és a színek.
Nézegettem anno, egyfajta King of Dragons hiánypótlást láttam benne eleinte, majdnem megvettem, aztán láttam, hogy iszonyúan túlzsúfolt enemy-kkel, meg minden szarral, így skip lett. Pedig van benne co-op is meg minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9774 2016.09.18. 10:03

deep írta:Nézegettem anno, egyfajta King of Dragons hiánypótlást láttam benne eleinte, majdnem megvettem, aztán láttam, hogy iszonyúan túlzsúfolt enemy-kkel, meg minden szarral, így skip lett. Pedig van benne co-op is meg minden.
Kb azt is tudja, a flashszar animációkat leszámítva. Ami engem elriaszt még, hogy ilyen 50 órás játékidőket emlegetnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9775 2016.09.18. 10:13

A Divinity - Original Sin EE ugyan hellyel-közzel turnbased, szal nem igazán mérhetőek össze, de azt pl sokkal szívesebben tolnám le egyszer.
Avatar
deep

Hozzászólás #9776 2016.09.18. 10:44

DanielT írta:Nagyon eldugták*, de talán ez segít
Megnéztem a leírást, 10+ lépés. Plusz a letöltő oldal se megy. MACERA(TM)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9777 2016.09.18. 12:51

Moby írta:ma kapott egy utolsó utáni esélyt. Újrakezdtem az egész utulek complexes részt, mert tegnap úgy mentem tovább, hogy nem csináltam meg az opcionális küldiket, és úgy léptem be az ARC területre(lezárja a gecibe, nem lehet onnan megcsinálni). Elkezdtem jobban figyelni a részletekre, mindent elolvasni, nem csak dühből elskippelni. Javult a viszonyunk. A sztori és a karakterek, és legtöbbször a párbeszédek továbbra is fájóan laposak, de a részletek legalább tetszenek. Sokszor csak azok tartják bennem a lelket. Egyelőre mendegélek tovább, ez is eredmény. A rendkívül pozitív értékeléseket viszont nem értem. Annyira biztonsági játék ez, annyira nem e generációs, annyira fejlődés...telen, hogy borzasztó. Lehet, hogy ma már a HR sem ütne, de nem is most kellene ütnie, ennek viszont most kéne.
Lesz amúgy tldr reviewd belőle? :D
Lesz :)

Amúgy a játékra én rábeszélni nem akarlak, bár nyilván messze van a szartól, inkább az Andromedától féltelek előre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9778 2016.09.18. 15:01

Zóanagyvarázsló írta:Lesz :)

Amúgy a játékra én rábeszélni nem akarlak, bár nyilván messze van a szartól, inkább az Andromedától féltelek előre.
nem mondtam én egy szóval sem, hogy szar, csupán a várakozásaim, és a teljesítés nincs szinkronban
Viszont ma odáig jutottam, hogy várom az esti etapot, ami először történik meg.
Avatar
insp

Hozzászólás #9779 2016.09.18. 16:04

phpBB [media]


Ez zsir lesz, akkor is, ha 4. rokabor! :violent:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9780 2016.09.18. 17:33

Moby írta:ma kapott egy utolsó utáni esélyt. Újrakezdtem az egész utulek complexes részt, mert tegnap úgy mentem tovább, hogy nem csináltam meg az opcionális küldiket, és úgy léptem be az ARC területre(lezárja a gecibe, nem lehet onnan megcsinálni). Elkezdtem jobban figyelni a részletekre, mindent elolvasni, nem csak dühből elskippelni. Javult a viszonyunk. A sztori és a karakterek, és legtöbbször a párbeszédek továbbra is fájóan laposak, de a részletek legalább tetszenek. Sokszor csak azok tartják bennem a lelket. Egyelőre mendegélek tovább, ez is eredmény. A rendkívül pozitív értékeléseket viszont nem értem. Annyira biztonsági játék ez, annyira nem e generációs, annyira fejlődés...telen, hogy borzasztó. Lehet, hogy ma már a HR sem ütne, de nem is most kellene ütnie, ennek viszont most kéne.
Lesz amúgy tldr reviewd belőle? :D
karakterekkel kapcsolatban igazad van de a gameplay barmelyik akcio rpgt uti, ertelmes fejlesztesek, jo palyatervezes, sok lehetoseg es a mellekuldik is jok, valszeg nem neked talaltak ki akkor ezt a jatekot
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9781 2016.09.18. 17:35

Moby írta:A Divinity - Original Sin EE ugyan hellyel-közzel turnbased, szal nem igazán mérhetőek össze, de azt pl sokkal szívesebben tolnám le egyszer.
en most akartam kezdeni de lattam h lesz hozza magyaritas, megvarom a sok szoveg miatt ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9782 2016.09.18. 17:36

Zóanagyvarázsló írta:Lesz :)

Amúgy a játékra én rábeszélni nem akarlak, bár nyilván messze van a szartól, inkább az Andromedától féltelek előre.
biowaretol en mar semmit se varok ugyh engem nem lenne nehez meglepni
1 gombos lovolde lesz valszeg
Avatar
Moby

Hozzászólás #9783 2016.09.18. 17:45

Micsu írta:karakterekkel kapcsolatban igazad van de a gameplay barmelyik akcio rpgt uti, ertelmes fejlesztesek, jo palyatervezes, sok lehetoseg es a mellekuldik is jok, valszeg nem neked talaltak ki akkor ezt a jatekot
De igen, csak én ezt már játszottam egyszer. Lehet, hogy csak az elvárásaim túlzóak, nemtudom. Több fejlődésre számítottam, nagyobb változásokra. Illetve ahogy mondtam nagyobb folyamatosságra. Hálisten olyan irányba haladunk, hogy kezd komolyan gáz lenni, ha egy játékban van olyan, hogy töltés.


/szerk: nem a töltés meglétével van bajom, ne legyen félreértés, a fragmentációval.
Avatar
deep

Hozzászólás #9784 2016.09.18. 17:52

insp írta:Ez zsir lesz, akkor is, ha 4. rokabor! :violent:
Ezt azért kikérem magamnak... Még ha az első jó is volt, ott kellett volna megállni.
Csatolmányok
pfff.JPG
Avatar
Moby

Hozzászólás #9785 2016.09.18. 17:56

Moby írta:De igen, csak én ezt már játszottam egyszer. Lehet, hogy csak az elvárásaim túlzóak, nemtudom. Több fejlődésre számítottam, nagyobb változásokra. Illetve ahogy mondtam nagyobb folyamatosságra. Hálisten olyan irányba haladunk, hogy kezd komolyan gáz lenni, ha egy játékban van olyan, hogy töltés.


/szerk: nem a töltés meglétével van bajom, ne legyen félreértés, a fragmentációval.
Amúgy meg a biotól sem fog jól esni természetesen. Illetve nembiztos, az andromédával kapcsolatban semmilyen elvárásom nincs, szerintem egy kínszarásos kényszerfolytatás lesz. Nekem az a széria lezárult. Eleve egész másképp állok hozzá.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9786 2016.09.18. 18:59

Moby írta:Amúgy meg a biotól sem fog jól esni természetesen. Illetve nembiztos, az Andromédával kapcsolatban semmilyen elvárásom nincs, szerintem egy kínszarásos kényszerfolytatás lesz. Nekem az a széria lezárult. Eleve egész másképp állok hozzá.
A Mankind Divided a HR közvetlen folytatása, az Andromedának viszont új alapokra kell állnia, ebből a szempontból nagyobb a fejlődési potenciál benne. Csak a BW játékai elég primkócskák tudni lenni mechanikailag, és abban sem vagyok biztos, hogy az új (?) alapok szuperek lesznek.

Engme is érdekel amúgy, nem kérdés, de majd csak ha a ME3-ból lesz teljes kiadás. Addig a féregbandát nem szívesen támogatom. Vagy lesz megint leáldos akciós? Összeáll a Dániel's Eleven* egy jó kis Origin heistre? Csak találjunk be és ki az ajtón!

*Dániel's Twelve=DT=Dream Team :fejvakaras:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9787 2016.09.18. 19:24

Moby írta:De igen, csak én ezt már játszottam egyszer. Lehet, hogy csak az elvárásaim túlzóak, nemtudom. Több fejlődésre számítottam, nagyobb változásokra. Illetve ahogy mondtam nagyobb folyamatosságra. Hálisten olyan irányba haladunk, hogy kezd komolyan gáz lenni, ha egy játékban van olyan, hogy töltés.


/szerk: nem a töltés meglétével van bajom, ne legyen félreértés, a fragmentációval.
igen, en is jatszottam vele 5 eve ezert nem zavar annyira h nem mertek igazan hozzanyulni a jol bevallt dolgokhoz, ha evente jonne egy belole mas lenne a velemenyem
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9788 2016.09.18. 19:27

Moby írta:De igen, csak én ezt már játszottam egyszer. Lehet, hogy csak az elvárásaim túlzóak, nemtudom. Több fejlődésre számítottam, nagyobb változásokra. Illetve ahogy mondtam nagyobb folyamatosságra. Hálisten olyan irányba haladunk, hogy kezd komolyan gáz lenni, ha egy játékban van olyan, hogy töltés.


/szerk: nem a töltés meglétével van bajom, ne legyen félreértés, a fragmentációval.
Nekem hiányzott a fragmentáció, amikor Prágában moslékul futott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9789 2016.09.18. 19:46

Zóanagyvarázsló írta:Nekem hiányzott a fragmentáció, amikor Prágában moslékul futott.
Akkor május elseje alkalmából küldöm neked a "MASTER RACE WILL F*CK YO' FACE" örökérvényű balladát. A meghallgatás után a www.ipon.hu weboldalon leadhatod a rendelést, a framerateen nyavajgást hagyd meg a negyvenmillió elégedett konzolusernek :D
phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9790 2016.09.18. 19:58

Moby írta:Akkor május elseje alkalmából küldöm neked a "MASTER RACE WILL F*CK YO' FACE" örökérvényű balladát. A meghallgatás után a http://www.ipon.hu weboldalon leadhatod a rendelést, a framerateen nyavajgást hagyd meg a negyvenmillió elégedett konzolusernek :D
https://www.youtube.com/watch?v=l9t6dFS0HMw
De hà nem nyavajognak, én ma belefutottam egy beszélgetésbe, hogy milyen kúl a pspro, mert ő biza azonnal veszi, meg a 4k tvt, mert ez az igazi előrelépés, különbenis hogy javitanának máshogy a tökéletes játékokon? No egy ilyen tudja hogy mi az hogy fps szám, frametime, tearing, popup, etc. Amivel napmint nap találkozik?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9791 2016.09.18. 20:13

Néhány játék, melyet végigjátszottam az idén, de nem írtam róla ajánlót/lebeszélőt.

Gone Home

Nem nagyon szoktam ilyesmivel játszani. Szerintem ügyesen oldották meg a történetmesélést és az atmoszférateremtést, de ettől még se szépirodalom, se játék, én meg azokat jobban bírom, mert begyöpösödött vagyok. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy az agendájának (spoiler lenne kifejteni) szólt a "szak"sajtón túli rajongás. Mivel ez nekem nem volt elég, túlértékeltnek tartom.

Prince of Persia: Sands of Time

+ prevgenhádé! - azaz nyilván nem korszerű, de még ma is piszok jól néz ki 1080p-ben
+ a zene is jó
+ bejövős ez az álautentikus keleti atmoszféra
+ nem túlbonyolított, de ügyes mesélés, szép keretbe zavarva
+ apró részletek
+ platforming - nem túl vért izzadós, de nagyon kreatív, élvezetes, máig működő
+ feladványok - macskaköröm
+ finom apróságok (pl. ha első személyű nézetből stírölöd Farah-t, először elhajt, de a sztori haladtával máshogy reagálja le; a herceg is egyre csapzottabb a sok viszontagság)
+ az időmanipulálás jópofa, bár csak részben itt találták fel a spanyolviaszt (Max Payne már volt, visszatekerhető paltfromer nem nagyon), és mnai szemmel nem rendkívüli
+ jó, hogy Farah személyében van társunk

0 a harc egyszerű, de a célját megteszi, tulajdonképpen az ugrabugra és puzzle-ök között adnak egy kis változatosságot
0 nem túl hosszú, de annyira tökéletesen adagolta magát, hogy ez nem tud negatívum lenni, még akkor sem, ha fájt, hogy vége lett

- Farah passzív, és nincs meg az a "mechanikus" kapocs, mint Yordával az ICO-ban
- néha a homok miatt rá is lehet cseszni, mert várhatjuk instant load helyett, amíg lepörög, ha meg körbeállnak a kékek, az szopó
- az irányítás fura, mert az analóg karok érzékenysége alapból gyenge, billentyűt emulálva meg a kelleténél erősebb, de lehet még rajta finomhangolni, és szokható
- nincs felirat (nem mintha nagy szükség lenne rá)
- elég könnyű

Imádom! Hihetetlenül egyben van az egész, azonnal az örök kedvenc közé került (amikor évekkel ezelőtt nekifutottam, abbahagytam a tutorial közben). Alig tudtam letenni, szinte sajnáltam, hogy véget ért, reflexből ugrottam is a Warrior Withinbe, de abból könnyebb volt kiszállni.

Borderlands 2

+ nem annyira az esetem, de van stílusa
+ és időnként vicces, legrosszabb esetben nem vele, hanem rajta röhögünk
+ mert alap, hogy csak kooperatívban fogyasztunk ilyet, de az van benne
+ ettől ugyan nem lesz jó a játék, de akinek bejön, az talál benne matériát bőven
+ és egy-két DLC is jó poén
+ Totti sosem dicsérte

- túl sok a pofázás - értem én, hogy nagyon vicces akar lenni, de több kusst kérek!
- kvázi nongame: kapirgálod le az ellenség HP-jét, ha meghalsz jössz két méterről odébbról, és folytatod
- és grind és grind és grind és grind (mármint nem szért, hogy szintet lépj, hanem a játék maga az)
- szóval egyedül csak akkor, ha az alternatíva az AC1 lenne

Mindjárt megy még egy kis DLC-zés.

Deus Ex: The Fall

Mobilkütyüs nyúlszex PC-n. Olyan is. Mást már lusta is vagyok ideírni, de ha valakit érdekel, itt már összeírtam a baromságait, mert én nemcsak végigjátszottam, de még a előzménykönyvet is elolvastam :miaz:

Volt más is, mert továbbra sem vagyok nongamer, de mára legyen elég ennyi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9792 2016.09.18. 20:19

Moby írta:Akkor május elseje alkalmából küldöm neked a "MASTER RACE WILL F*CK YO' FACE" örökérvényű balladát. A meghallgatás után a http://www.ipon.hu weboldalon leadhatod a rendelést, a framerateen nyavajgást hagyd meg a negyvenmillió elégedett konzolusernek :D
faszlengetes.avi
"I've got more monitors than your pixel count!" :DDDD Ez jó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9793 2016.09.18. 20:23

Moby írta:Akkor május elseje alkalmából küldöm neked a "MASTER RACE WILL F*CK YO' FACE" örökérvényű balladát. A meghallgatás után a http://www.ipon.hu weboldalon leadhatod a rendelést, a framerateen nyavajgást hagyd meg a negyvenmillió elégedett konzolusernek :D
[video]botondthemovie.mp4[/video]
Én ehhez túl öreg vagyok, vagy feminim. De ha jól tudom, Botond most facér, ha hoz procit, alaplapot, és be is teszi, akkor befogadom. Bocs DT, hogy megcsallak, de te hanyagolsz el!
Avatar
Botond

Hozzászólás #9794 2016.09.18. 20:24

Micsoda mázli, hogy eddig nem vágtam bele a bioshock trilógiába, végre itt a remaster, és micsoda mázli, hogy eddig nem vágtam bele a pc-s gta5be, lassan az is egész élvezhető szintre kerül. :banplz: "by tudjukki" :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #9795 2016.09.18. 20:29

Zóanagyvarázsló írta:Én ehhez túl öreg vagyok, vagy feminim. De ha jól tudom, Botond most facér, ha hoz procit, alaplapot, és be is teszi, akkor befogadom. Bocs DT, hogy megcsallak, de te hanyagolsz el!
Zófalva lakossága most a bögyömben van, oda nem küldök procit vagy alaplapot, maximum egy taktikai icbm-et tudnék elképzelni arrafele...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9796 2016.09.18. 20:31

Botond írta:Zófalva lakossága most a bögyömben van, oda nem küldök procit vagy alaplapot, maximum egy taktikai icbm-et tudnék elképzelni arrafele...
Költözz csak el Zalába, ne is lássalak!
Avatar
Botond

Hozzászólás #9797 2016.09.18. 20:32

Zóanagyvarázsló írta:Költözz csak el Zalába, ne is lássalak!
Most hogy végre ismét pestibunkólettem, szerintem már csakazértis maradok és állom a kritikát! :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9798 2016.09.18. 21:32

Zóanagyvarázsló írta:Botond most facér, és be is teszi, akkor befogadom. Bocs DT, hogy megcsallak, de te hanyagolsz el!
Khm. :beka2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9799 2016.09.18. 22:37

Botond írta:Zófalva lakossága most a bögyömben van, oda nem küldök procit vagy alaplapot, maximum egy taktikai icbm-et tudnék elképzelni arrafele...
:wilting:
Avatar
eje75

Hozzászólás #9800 2016.09.18. 22:55

Zóanagyvarázsló írta: De ha jól tudom, Botond most facér....
Ahogy Spock nagykövet találóan megjegyezte: egy vulkáni férfi sose facér....csak néha nincsen nője...

Vissza: “Leáldozott.hu”