A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9381 2016.09.08. 20:06

arty írta:Szuperzsaru = kerületi tanuszoda, heti 2x az úszás utáni készülődés-hajszárítás közben, kb két éven keresztül ~50-70 alkalommal, ~15-20perces részletekben.

Gyűlölöm, soha nem tudnám újranézni, pedig soha nem láttam még egyben :D
LOL. :DDD
Avatar
Moby

Hozzászólás #9382 2016.09.08. 20:19

És akkor kijátszottam a 4k tévére a 4knak hazudott horizont, 4k-ban.
NégyKá.
Kép
Meg a faszom az...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #9383 2016.09.08. 20:21

Végre én is megkaptam a jutalmam a kitartó bf 1 béta tesztelésért!
Spoiler
8 giga helyet az ssd-n! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #9384 2016.09.08. 20:24

Moby írta:És akkor kijátszottam a 4k tévére a 4knak hazudott horizont, 4k-ban.
NégyKá.
Kép
Meg a faszom az...
mehet dani epikus halo shotja mellé, az "életszerűségek" panoptikumába :D :P

"A subUHD genny definicioja - a guerilla remekműve" :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #9385 2016.09.08. 20:38

arty írta:mehet dani epikus halo shotja mellé, az "életszerűségek" panoptikumába :D :P

"A subUHD genny definicioja - a guerilla remekműve" :D
Tartok tőle a guerrillának ehhez sok köze nincs, ők csak sodródnak a szoninak ebben a tévé maxolós az őrületében :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9386 2016.09.08. 20:45

Moby írta:És akkor kijátszottam a 4k tévére a 4knak hazudott horizont, 4k-ban.
NégyKá.
Kép
Meg a faszom az...
Dehátők megmondták hogy kb a lasszófasz fog tényleg 4k ban futni, a mostaniak csak felskàláznak 1080felett valami random felbontásrol. (Ami aztán szép pixelpontos lesz)
Avatar
Moby

Hozzászólás #9387 2016.09.08. 20:47

Mekee írta:Dehátők megmondták hogy kb a lasszófasz fog tényleg 4k ban futni, a mostaniak csak felskàláznak 1080felett valami random felbontásrol. (Ami aztán szép pixelpontos lesz)
Semmi ilyesmit nem mondtak. Tegnap a konfon 4K-ról és HDR-ről beszéltek. Az egyik hazugság, a másik bullshit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9388 2016.09.08. 20:51

arty írta:mehet dani epikus halo shotja mellé, az "életszerűségek" panoptikumába :D :P

"A subUHD genny definicioja - a guerilla remekműve" :D
Mi is a baj a shotommal? Azt 2007 óta nem sikerült érdemben elmesélned, azon kívül, hogy BELEZÚMÓ'TAM! Lófaszt zúmoltam. :D

Kezdjük csak újra! :D Lassan itt a 10 éves évforduló! :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #9389 2016.09.08. 20:52

na, Origin kliens frissült - az uj UI szarabb, mint volt... mazterrész is megkapta a magáét :D

- immár nem férnek ki a játékaim egy képernyőre (nem lehet olyna kicsire venni a boritokat, mint előtte)
- jobboldalt a chat mellett két gördítősáv (zseniális!!)
- nem lehet filterezni, h offline friendjeim NE lássam
- a bf1 beta kifehéredve van a librarymban, nemtom elrejteni
- ha BÁRMI mégis beállítható VALAHOL, leszarom: az UI akkor sem intuitiv = szar

:taps:

szerk: uplayj kliens is frissül :( :( :( ajaj ...
Avatar
arty

Hozzászólás #9390 2016.09.08. 20:53

Moby írta:Semmi ilyesmit nem mondtak. Tegnap a konfon 4K-ról és HDR-ről beszéltek. Az egyik hazugság, a másik bullshit.
nem mondták, hogy nem csak felskálázás lesz :P 4k képet látsz.

a hdr meg nem bullshit, létezik.
Avatar
arty

Hozzászólás #9391 2016.09.08. 20:55

DanielT írta:Mi is a baj a shotommal? Azt 2007 óta nem sikerült érdemben elmesélned, azon kívül, hogy BELEZÚMÓ'TAM! Lófaszt zúmoltam. :D

Kezdjük csak újra! :D Lassan itt a 10 éves évforduló! :mf2:
- belevanzoomolva
- lcd képét fényképezted, nem nativ shot
- szar fotós vagy
- szar géppel készült
- szar tévéről (de ha plazma, akkor.... goto :szar fotós vagy :D )
- 2 mp a 12 órás kampányból ilyen
- nemígynézki

szerintem a 10 év alatt még jobbak lettek az érveim :mf2:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #9392 2016.09.08. 21:04

Moby írta:Semmi ilyesmit nem mondtak. Tegnap a konfon 4K-ról és HDR-ről beszéltek. Az egyik hazugság, a másik bullshit.
Tényleg, DF mondta.
"it is clearly not a native 4K capable part. However, there will be full 3840x2160 resolution software. Speaking to Naughty Dog at the event, we were told that The Last of Us Remastered - just like its base PS4 version - will have a 30Hz mode that features enhanced image quality. The existing PS4 game features higher resolution shadows maps and those are joined by a full, native 4K pixel count on the PS4 Pro. This drops down to a lower resolution at 60fps, where we're told to expect improved performance compared to the original release on base hardware."
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9393 2016.09.08. 21:07

arty írta:- belevanzoomolva
- lcd képét fényképezted, nem nativ shot
- szar fotós vagy
- szar géppel készült
- szar tévéről (de ha plazma, akkor.... goto :szar fotós vagy :D )
- 2 mp a 12 órás kampányból ilyen
- nemígynézki

szerintem a 10 év alatt még jobbak lettek az érveim :mf2:
Siralmas. Találkozunk 2027-ben, szedd össze magad! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9394 2016.09.08. 21:10

aabyssx írta:Netflix pl. szipatikus, mert minőségben már nagyon-nagyon közel van a kéksugárhoz,
Inkább a jobbféle 720p-s release-ekhez, de a nagyon-nagyon túlzás. Használtam egy hónapig, nem rossz, ingerküszöbön belüli, de nem azért nagy szám minőségre. Vannak eredeti BD-im, és amit összehasonlítottam egy az egyben, ott is egyértelműen látszott a különbség. A saját cuccaik amúgy jobb minőségben vannak fenn, a 4K is főleg szoknál játszik. 55"-on néztem PS3-ról, mert a böngészős szolgáltatások PC-n YouTube-szintet sem elérő okádék. Aztán lehet, hogy volt minőségi ugrás az utóbbi hónapokban, de sehol nem hallottam róla.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9395 2016.09.08. 21:18

arty írta:bár elég jó volna az angolom ...
Már akkor gyüttek rá a magyar feliratok, amikor használtam. Nem tudom, hogy most hogy áll, engem nem izgat, jó az angol.

A mostani helyzetet persze bejelentkezve sem tudom csekkolni, mert a tallózáshoz is elő kell fizetni.

Konklúzió: Netflix=fosparádé.

Pedig bírnám, de nem értem ezeket a konzolgyártókat idéző baromságokat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9396 2016.09.08. 21:21

arty írta:na, Origin kliens frissült - az uj UI szarabb, mint volt... mazterrész is megkapta a magáét :D

- immár nem férnek ki a játékaim egy képernyőre (nem lehet olyna kicsire venni a boritokat, mint előtte)
- jobboldalt a chat mellett két gördítősáv (zseniális!!)
- nem lehet filterezni, h offline friendjeim NE lássam
- a bf1 beta kifehéredve van a librarymban, nemtom elrejteni
- ha BÁRMI mégis beállítható VALAHOL, leszarom: az UI akkor sem intuitiv = szar

:taps:

szerk: uplayj kliens is frissül :( :( :( ajaj ...
Irigyellek, nálam a library és a store is üres. Várok még azzal az Origin Accessszel.

Szerk.: Egyáltalán miért töltötte le a bétát? Offon van most is. Vagy ez ilyen kötelező béta? Neokonzol.
Avatar
arty

Hozzászólás #9397 2016.09.08. 21:31

Zóanagyvarázsló írta:Irigyellek, nálam a library és a store is üres. Várok még azzal az Origin Accessszel.

Szerk.: Egyáltalán miért töltötte le a bétát? Offon van most is. Vagy ez ilyen kötelező béta? Neokonzol.
namondom ezt kipróbálom :D
kiléptem, visszaléptem és immár van HIDE a bf1-en :D

jogos a béta felirat. eddig készvolt (szarvolt, de nem bugzott EKKORÁT és nem nézett ki ENNYIRE ótvarul), most megint béta.
Avatar
arty

Hozzászólás #9398 2016.09.08. 21:38

Homefront Revolution
free weekend
Owners: 59,777 - 73,117

kíváncsi leszek mennyit adnak el belőle... csak jusson eszembe ujracsekkolni kedden :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #9399 2016.09.08. 21:55

arty írta:nem mondták, hogy nem csak felskálázás lesz :P 4k képet látsz.

a hdr meg nem bullshit, létezik.
Te megőrültél. Tényleg :( És ez már kezd komolyba fordulni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #9400 2016.09.08. 21:59

1. Én a 4k tévémen _MINDIG_ 4k képet látok. Bármit kötök rá. Döbbenet igaz?
2. A hdr létezik. Meg az ufók is. Ja és Elvis él!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9401 2016.09.08. 22:26

Moby írta:Te megőrültél. Tényleg :( És ez már kezd komolyba fordulni.
nagy szo volt ez a hdr mikor megjelent a hl lost coast, meg 2000 kornyeken :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9402 2016.09.08. 22:29

Micsu írta:nagy szo volt ez a hdr mikor megjelent a hl lost coast, meg 2000 kornyeken :)
Az a HDR létező verziója volt, nem az a bullshit, amit kiválóan demonstráltak előtte/utána képekkel, amit élvezhettem a notebook kijelzőmön is. És szebb volt a HDR! BESZARÁS! :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9403 2016.09.08. 22:31

arty írta:- belevanzoomolva
- lcd képét fényképezted, nem nativ shot
- szar fotós vagy
- szar géppel készült
- szar tévéről (de ha plazma, akkor.... goto :szar fotós vagy :D )
- 2 mp a 12 órás kampányból ilyen
- nemígynézki

szerintem a 10 év alatt még jobbak lettek az érveim :mf2:
megneztem par videot, istenem ez 320x240 volt amugy?
Avatar
Moby

Hozzászólás #9404 2016.09.08. 22:35

Micsu írta:nagy szo volt ez a hdr mikor megjelent a hl lost coast, meg 2000 kornyeken :)
de most a tévé képzi le az lcd 1000:1-hez kontrasztra, meg a lófasz színekre. Ami azért egész más, mintha a gpu állítaná elő. Az SZEBB!
ja és létezik... :wow3: Az emberek hülyesége határtalan. Ez egy axióma.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9405 2016.09.08. 22:38

Habar nincs neom csak az elavult fos 970, de uj driverrel a deus ex szinte highon 1440ben tobbnyire tartja a 60at
Most vegeztem golem cityvel, beszaras vt a latvany es az art, nameg maga a palya is ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #9406 2016.09.08. 22:46

Moby írta:de most a tévé képzi le az lcd 1000:1-hez kontrasztra, meg a lófasz színekre. Ami azért egész más, mintha a gpu állítaná elő. Az SZEBB!
ja és létezik... :wow3: Az emberek hülyesége határtalan. Ez egy axióma.
jovore ugyan mit fognak promozni? Eax az egyedulallo new hangficsor? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #9407 2016.09.08. 22:53

Micsu írta:jovore ugyan mit fognak promozni? Eax az egyedulallo new hangficsor? :)
Szerintem ez a HDR elviszi a hátán a következő pár évet. És a júzerek látni fogják. Sőt! Lesz aki majd megvakul tőle, és gyűjthetünk a szemműtétjére! :hawaii:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #9408 2016.09.08. 23:00

"checkerboard rendering artifact" - jegyezzetek meg a kifejezest, ö az uj jatekos.:)
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9409 2016.09.09. 07:31

"Mass Effect: Andromeda will run at 30 FPS across both PlayStation 4 and the new PlayStation 4 Pro."

Nálam meg 60 fps lesz. Mert nem vagyok állat.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #9410 2016.09.09. 08:50

Moby írta:de most a tévé képzi le az lcd 1000:1-hez kontrasztra, meg a lófasz színekre. Ami azért egész más, mintha a gpu állítaná elő. Az SZEBB!
ja és létezik... :wow3: Az emberek hülyesége határtalan. Ez egy axióma.
Va panellal simán 4000:1 körül is elérnek, +local dimming (fejlettebb). Elég brutál kontrasztokat ki tudnak préselni ebből a szarból, pl. a samu 7/8-as sorozata túlzással oled közeli feketékkel büntet. És tényleg, láttam, nem is hittem a szememnek.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #9411 2016.09.09. 08:53

Micsu írta:Habar nincs neom csak az elavult fos 970, de uj driverrel a deus ex szinte highon 1440ben tobbnyire tartja a 60at
Most vegeztem golem cityvel, beszaras vt a latvany es az art, nameg maga a palya is ;)
Ez jól hangzik, akkor 1080-ban elég lesz a 970! Milyen moncsin tolod?
Avatar
Moby

Hozzászólás #9412 2016.09.09. 09:00

Greyfox írta:Va panellal simán 4000:1 körül is elérnek, +local dimming (fejlettebb). Elég brutál kontrasztokat ki tudnak préselni ebből a szarból, pl. a samu 7/8-as sorozata túlzással oled közeli feketékkel büntet. És tényleg, láttam, nem is hittem a szememnek.

Négy? Ezer? Az egyhez? NEEEEEEEEEE



FETRENGEK :D Tippelj, mennyi lehet egy oledé mondjuk? :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #9413 2016.09.09. 09:02

Moby írta:Négy? Ezer? Az egyhez? NEEEEEEEEEE



FETRENGEK :D Tippelj, mennyi lehet egy oledé mondjuk? :)
Nem kell ennyire izomból tolni, elég izzadságszagú.
Az a natív, amit írtam, local dimming sokat segít. (amúgy oled végtelen, ne nézzé má teljesen hülyének :))
Avatar
Moby

Hozzászólás #9414 2016.09.09. 09:12

Greyfox írta:Nem kell ennyire izomból tolni, elég izzadságszagú.
Az a natív, amit írtam, local dimming sokat segít. (amúgy oled végtelen, ne nézzé má teljesen hülyének :))
A local dimming csak a szar paszírozása. Ha egyetlen világító pixel van a környéken, már nincs local dimming. Most az nagyon fasza hogy a szélesvászonnál legalább a csík nagyrésze nem viritykol, de ennek a valós, riöl kontrasztarányhoz a világon semmi köze nincsen. Pláne nem a HDR-hez, ami nem ezért nincs, hanem mert nincs ilyen kijelző. Mármint fizikailag nincs.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #9415 2016.09.09. 09:23

Moby írta:A local dimming csak a szar paszírozása. Ha egyetlen világító pixel van a környéken, már nincs local dimming. Most az nagyon fasza hogy a szélesvászonnál legalább a csík nagyrésze nem viritykol, de ennek a valós, riöl kontrasztarányhoz a világon semmi köze nincsen. Pláne nem a HDR-hez, ami nem ezért nincs, hanem mert nincs ilyen kijelző. Mármint fizikailag nincs.
Ezt a hdr-től függetlenül írtam, csak az 1000:1-hez kontrasztra reagáltam. HDR-re szarok, 4k-ra is, de az hülyeség, amit írtál. IPS esetén igaz, de azt már szinte csak az LG használ, mert olcsóbb, mint a VA. Nyilván az egyetlen markáns fejlesztés az oled, de amíg ilyen rohadt drága, addig nem nagyon alternatíva. A a jó dimming sem tökéletes, de látványos javulás a régi dinamikus kontraszthoz képest, ami teljességgel használhatatlan volt, főleg edge-litnél. Összességében amúgy egyetértünk, tele van bullshittel a tv piac, de van egy két hasznos fícsör, igaz, az meg már drágább, oled közeli áron vesztegetik.. szóval na.
Avatar
arty

Hozzászólás #9416 2016.09.09. 09:28

Moby írta:Te megőrültél. Tényleg :( És ez már kezd komolyba fordulni.
aki figyelt, eszrevehette h sokszor milyen ovatosan fogalmaz a sony... minel techkozelibb ember volt, annal ovatosabban - meg1x mondom, az atlag gamernek eleg h "4k", te meg ugyis tudod h nem annyi, mert a cerni meg az nds csavo megmondja h nemannyi

de ha mindenaron k anyad sonyzni akartok, hajra, vegulis vanmiert :)
Avatar
arty

Hozzászólás #9417 2016.09.09. 09:29

Greyfox írta:Va panellal simán 4000:1 körül is elérnek, +local dimming (fejlettebb). Elég brutál kontrasztokat ki tudnak préselni ebből a szarból, pl. a samu 7/8-as sorozata túlzással oled közeli feketékkel büntet. És tényleg, láttam, nem is hittem a szememnek.
nativ 4000:1et? hat en ezt ketkedve olvasom....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9418 2016.09.09. 09:30

Moby írta:A local dimming csak a szar paszírozása. Ha egyetlen világító pixel van a környéken, már nincs local dimming. Most az nagyon fasza hogy a szélesvászonnál legalább a csík nagyrésze nem viritykol, de ennek a valós, riöl kontrasztarányhoz a világon semmi köze nincsen. Pláne nem a HDR-hez, ami nem ezért nincs, hanem mert nincs ilyen kijelző. Mármint fizikailag nincs.
Jó, hát azért nem teljesen fair mindent a relatív végtelen, illetve mérhetetlen kontraszthoz hasonlítani. A 4000:1 a technológiától már teljesen élvezhető, hacsak valaki nem csillagászati elemzéseket végez napi 25 órában és már hozzászokott valami OLED/Plazma képernyőhöz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9419 2016.09.09. 09:38

Greyfox írta:Ez jól hangzik, akkor 1080-ban elég lesz a 970! Milyen moncsin tolod?
Én 1060-nal még mindig nem tudtam megszabadulni a screen tearingtől. Mindent levettem, ami a CPU-érzékeny (Prágában akkor is felpörög, kevés procinál a mozgástér), a GPU-t is be tudom kómáltatni (meg a belét kitaposni is, ha felcsavarom ultrára), de a képet töri. Gondolom Micsu többnyire 60 fps-es is simán jelenthetné ezt nálad, nem tudom, hogy használ-e vsyncet.

Nem tudom mi kéne neki? Szaréskevésaram ebben az egy játékban? A szűkebb helyszíneket jobban bírja, de a hubon kínlódik. SSD-ről nem néztem.

Szerk.: És sokórás etapokat sem érdemes tartani a játék újraindítása nélkül, legalábbis 8 GB RAM-mal nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9420 2016.09.09. 09:50

Zóanagyvarázsló írta:Én 1060-nal még mindig nem tudtam megszabadulni a screen tearingtől. Mindent levettem, ami a CPU-érzékeny (Prágában akkor is felpörög, kevés procinál a mozgástér), a GPU-t is be tudom kómáltatni (meg a belét kitaposni is, ha felcsavarom ultrára), de a képet töri. Gondolom Micsu többnyire 60 fps-es is simán jelenthetné ezt nálad, nem tudom, hogy használ-e vsyncet.

Nem tudom mi kéne neki? Szaréskevésaram ebben az egy játékban? A szűkebb helyszíneket jobban bírja, de a hubon kínlódik. SSD-ről nem néztem.

Szerk.: És sokórás etapokat sem érdemes tartani a játék újraindítása nélkül, legalábbis 8 GB RAM-mal nem.
Vsync ON, az kéne. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #9421 2016.09.09. 10:00

Zóanagyvarázsló írta:Én 1060-nal még mindig nem tudtam megszabadulni a screen tearingtől. Mindent levettem, ami a CPU-érzékeny (Prágában akkor is felpörög, kevés procinál a mozgástér), a GPU-t is be tudom kómáltatni (meg a belét kitaposni is, ha felcsavarom ultrára), de a képet töri. Gondolom Micsu többnyire 60 fps-es is simán jelenthetné ezt nálad, nem tudom, hogy használ-e vsyncet.

Nem tudom mi kéne neki? Szaréskevésaram ebben az egy játékban? A szűkebb helyszíneket jobban bírja, de a hubon kínlódik. SSD-ről nem néztem.

Szerk.: És sokórás etapokat sem érdemes tartani a játék újraindítása nélkül, legalábbis 8 GB RAM-mal nem.

Semmi baj nincs vele 8 gigán. A tearinget meg értelmezni sem tudom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9422 2016.09.09. 10:07

Moby írta:Semmi baj nincs vele 8 gigán. A tearinget meg értelmezni sem tudom.
Én a hajam tépem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9423 2016.09.09. 10:08

DanielT írta:Vsync ON, az kéne. :wilting:
Azt hittem, hogy erre jó az RTSS :fejvakaras:

Egyébként próbáltam a játékbelivel is. És exclusive a fullscreen, mielőtt valaki rákérdez, de próbáltam máshogy is. Anélkül nyilván frame drop van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.09.09. 10:10-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9424 2016.09.09. 10:09

Moby írta:Semmi baj nincs vele 8 gigán.
Teleszemeteli, egy 4-5 órás etap után érdemes újraindítani.
Avatar
arty

Hozzászólás #9425 2016.09.09. 10:11

:vomit:
Zóanagyvarázsló írta:Azt hittem, hogy erre jó az RTSS :fejvakaras:

Egyébként próbáltam a játékbelivel is.
szánd mar ra azt az 1 percet! ;)

juzererror, butajuzer, #pckonzol

amugy nekemse es tottinak sincs ffbje a forzaapexben.
#pckonzol ftw!
de majd ma raszanom azt az1 percet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9426 2016.09.09. 10:14

arty írta::vomit: szánd mar ra azt az 1 percet! ;)

juzererror, butajuzer, #pckonzol

amugy nekemse es tottinak sincs ffbje a forzaapexben.
#pckonzol ftw!
de majd ma raszanom azt az1 percet!
Többnyire hubon van, ahol a CPU kevés (30 fps-re csökkenti, de nem szünteti meg, a felbontás meg a procinak mindegy), arra meg nincs orvosság durva költség nélkül. De hogy miért van jóval ritkábban máshol is, ahol nem dolgozik annyit, azt nem értem. Extrém ritkán látok tearinget PC-n. (A multi miatt nem vsyncelt Overwatch és a Lost Vikings rémlik, tehát Blizzard-exkluzív a feature nálam. Vagy volt eddig.)

De persze DT fingnélkül tudja, hogy én mit cseszek el. Meg Moby is az erősebb vasával, hogy az enyém is elég erős.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.09.09. 10:16-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9427 2016.09.09. 10:15

Épp aktuális, hogy a tech hol tart valójában: Desktop i7 6700K és 2db full desktop GTX1080 egy nünüke házban. Erre már rá lehetne írni a 4K-t, hogy a nemparasztok és bólintsanak.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9428 2016.09.09. 10:18

Zóanagyvarázsló írta:Többnyire hubon van, ahol a CPU kevés (30 fps-re csökkenti, de nem szünteti meg, a felbontás meg a procinak mindegy), arra meg nincs orvosság durva költség nélkül. De hogy miért van jóval ritkábban máshol is, ahol nem dolgozik annyit, azt nem értem. Extrém ritkán látok tearinget PC-n.

De persze DT fingnélkül tudja, hogy én mit cseszek el. Meg Moby is az erősebb vasával, hogy az enyém is elég erős.
Nem, én finggal is tudom, hogy mit cseszel el. Egyszerű: Ha a vsync ki van kapcsolva, tearigel. Ha be van kapcsolva, nem tearingel. Az RTTS csak limitálja a max frémet, nem szinkronizálja a frissítési frekihez, ezért tearingel. Szóval Vsync ON ÉS RTTS 60 limit, ha nagyon perverzen szénné akarod lockolni 16.6 ms-re.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9429 2016.09.09. 10:19

arty írta::vomit: szánd mar ra azt az 1 percet! ;)

juzererror, butajuzer, #pckonzol

amugy nekemse es tottinak sincs ffbje a forzaapexben.
#pckonzol ftw!
de majd ma raszanom azt az1 percet!
Szerencsére ríl #sikergen konzolokon tökéletesen fut, 60 frémmel és nem tearingel. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #9430 2016.09.09. 10:25

Zóanagyvarázsló írta:De persze DT fingnélkül tudja, hogy én mit cseszek el. Meg Moby is az erősebb vasával, hogy az enyém is elég erős.
Nemdenem. A tearing meg fps lock az nem ugyanazám helóka! Én értem, hogy neked azzal van baj, hogy a saját vsyncje fos, de nem csak a saját vsyncje létezik ám. Azt is értem, hogy rtss-ben lockoltad, de abból meg nem lesz vsync. Ezt mostanra te is pontosan tudod, amit nem értek, nem értünk hogy miért teszel olyat, hogy ne a mostani helyzet álljon elő? Értem, hogy fáj a tenyeredből kiálló szeg, látom én is, elég csúnya, de Zó...
Miért nem húzod ki? :fejvakaras:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9431 2016.09.09. 10:37

DanielT írta:Nem, én finggal is tudom, hogy mit cseszel el. Egyszerű: Ha a vsync ki van kapcsolva, tearigel. Ha be van kapcsolva, nem tearingel. Az RTTS csak limitálja a max frémet, nem szinkronizálja a frissítési frekihez, ezért tearingel. Szóval Vsync ON ÉS RTTS 60 limit, ha nagyon perverzen szénné akarod lockolni 16.6 ms-re.
Izé, korábban - még SG-n - nem arról volt szó pár játéknál, hogy vsync off, és csak kívülről rákényszeríteni? Hm, megnézzük, lehet, hogy ezt csúnyán elkúrtam. Próbálgattam persze ingame vcysnc off-fal is, de utoljára még más beállításokkal (akkor még hasonló eredménnyel). Vagy megnézzük driverből. A hubos frame dropokat illetően még mindig vannak kétségeim, hogy tud segíteni.

Röviden: azt hittem, hogy az RTSS úgyis vsyncel is, hiszen szökőévente ha használom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9432 2016.09.09. 10:44

Zóanagyvarázsló írta:Izé, korábban - még SG-n - nem arról volt szó pár játéknál, hogy vsync off, és csak kívülről rákényszeríteni? Hm, megnézzük, lehet, hogy ezt csúnyán elkúrtam. Próbálgattam persze ingame vcysnc off-fal is, de utoljára még más beállításokkal (akkor még hasonló eredménnyel). Vagy megnézzük driverből. A hubos frame dropokat illetően még mindig vannak kétségeim, hogy tud segíteni.

Röviden: azt hittem, hogy az RTSS úgyis vsyncel is, hiszen szökőévente ha használom.
A játékban lévő VSYNC tökéletes megoldás egy normális enginnel futó játéknál, az esetek 99%-ban. Ezen felül már csak a finomságok vannak, vagy pl az adaptív vsnyc, ami akkor jön jól, ha a játékban lévő egy földbuta verzió, ami 58-nál már lekúrja 30 -ra. Az adaptívval bármi lehet, tearing nélkül.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #9433 2016.09.09. 10:48

meglepö, de ugy tunik ez csendes(ebb) lett
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #9434 2016.09.09. 10:50

Zóanagyvarázsló írta:Izé, korábban - még SG-n - nem arról volt szó pár játéknál, hogy vsync off, és csak kívülről rákényszeríteni? Hm, megnézzük, lehet, hogy ezt csúnyán elkúrtam. Próbálgattam persze ingame vcysnc off-fal is, de utoljára még más beállításokkal (akkor még hasonló eredménnyel). Vagy megnézzük driverből. A hubos frame dropokat illetően még mindig vannak kétségeim, hogy tud segíteni.

Röviden: azt hittem, hogy az RTSS úgyis vsyncel is, hiszen szökőévente ha használom.
Szerintem esetedben a frémlockra sem lenne szükség, elegendő lenne d3doverrideres vsyncet használni a saját szara helyett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9435 2016.09.09. 10:54

Moby írta:Szerintem esetedben a frémlockra sem lenne szükség, elegendő lenne d3doverrideres vsyncet használni a saját szara helyett.
d3doverrider nem megy már DX11 óta sajnos. Most az nVidia féle Fast Sync lesz a tuti, ami a béta driverekben már ott figyel, de van asszem még csak Inspectorral hergelhető be. Overwatchban próbáltam, működik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9436 2016.09.09. 10:57

Moby írta:Szerintem esetedben a frémlockra sem lenne szükség, elegendő lenne d3doverrideres vsyncet használni a saját szara helyett.
A D3DOverrider nálam fagyasztotta a The Runt még 750 Ti-n, azóta nem álltam szóba vele. Ugyanígy a húzást sem erőltetem, kipróbáltam 1060-nal is, ment, de visszaállítottam alapra. Van bőven kakaó így is, plusz néhány százalékért nekem nem kell bossfight közben downclock. Mert annyira szanaszét cibálni, hogy nekem nagy értelme legye, marhára nem lehet a kártyát.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9437 2016.09.09. 10:57

DanielT írta:d3doverrider nem megy már DX11 óta sajnos. Most az nVidia féle Fast Sync lesz a tuti, ami a béta driverekben már ott figyel, de van asszem még csak Inspectorral hergelhető be. Overwatchban próbáltam, működik.
Akkor pláne, tényleg, írtad is akkor, meg azóta is.
Avatar
arty

Hozzászólás #9438 2016.09.09. 10:58

DanielT írta:Szerencsére ríl #sikergen konzolokon tökéletesen fut, 60 frémmel és nem tearingel. :eljen:
késő, kiszálltam! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9439 2016.09.09. 11:03

arty írta:késő, kiszálltam! :D
Inkább későN szálltál ki és már megint elnyomtál egy demagóg marhaságot... :miaz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #9440 2016.09.09. 11:04

DanielT írta:d3doverrider nem megy már DX11 óta sajnos. Most az nVidia féle Fast Sync lesz a tuti, ami a béta driverekben már ott figyel, de van asszem még csak Inspectorral hergelhető be. Overwatchban próbáltam, működik.
Ezekszerint jó rég használtam utoljára :)
Avatar
arty

Hozzászólás #9441 2016.09.09. 11:07

DanielT írta:Inkább későN szálltál ki és már megint elnyomtál egy demagóg marhaságot... :miaz:
hogy a pécé szopás tud lenni? az nem demagóg, nagyonis valós.

ha végeztetek Zó problémájával, kezdjünk neki az én és totti forzaproblémájának - az is nagyon égető (nemdemagóg)! :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9442 2016.09.09. 11:09

arty írta:hogy a pécé szopás tud lenni? az nem demagóg, nagyonis valós.

ha végeztetek Zó problémájával, kezdjünk neki az én és totti forzaproblémájának - az is nagyon égető (nemdemagóg)! :P
Ismét: Mi is az alternatíva a pc-s szopásra? A 22 fps-re eső ÉS tearingelő geci #sikergen? Vagy ott az már nem is megoldandó probléma, mert megoldhatatlan? Végülis, ja.

Most ráadásul epik user error volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9443 2016.09.09. 11:13

Induló ár: 255 990 Ft + Adapterek kb 20 000 Ft

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9444 2016.09.09. 11:15

DanielT írta:Most ráadásul epik user error volt.
Kiderült, hogy mégsem, rájöttem, hogy próbáltam már ezt. Higgyétek már el, hogy vagy drop, vagy tearing van! Prágában eleve 100%-on megy mind a négy mag, csak nem hiszitek el, hiába írom le, hogy limit van. Pont. Azon kívül szűk helyszíneket nagy ritkán eldob egy-egy frame-et, de nem az a lényeg, hiába ugrottatok rá.

Más nem hajtja szét ennyire a CPU-t. Még a Total Warhammerben limitál, de ott három mag unatkozik,a negyedik konstans 100%-on megy, mert fakezűek.

Ezt gugliztam, neki is kiamxolódik az i5 4590:

phpBB [media]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.09.09. 11:17-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9445 2016.09.09. 11:17

Zóanagyvarázsló írta:Kiderült, hogy mégsem, rájöttem, hogy próbáltam már ezt. Higgyétek már el, hogy vagy drop, vagy tearing van! Prágában eleve 100%-on megy mind a négy mag, csak nem hiszitek el, hiába írom le, hogy limit van. Pont. Azon kívül szűk helyszíneket nagy ritkán eldob egy-egy frame-et, de nem az a lényeg, hiába ugrottatok rá.

Más nem hajtja szét ennyire a CPU-t. Még a Total Warhammerben limitál, de ott három mag unatkozik,a negyedik konstans 100%-on megy, mert fakezűek.
Én elhiszem a proci limitet. De akkor meg ne RInyálj, hanem REndelj. Apró különbség a szavakban, de óriási a jelentésükben és főleg az eredményben! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9446 2016.09.09. 11:18

DanielT írta:Én elhiszem a proci limitet. De akkor meg ne RInyálj, hanem REndelj. Apró különbség a szavakban, de óriási a jelentésükben és főleg az eredményben! :idiota:
Még egy 100 ezres befektetés? Rendelem inkább a PS4 Prót!

A tegnapi Dx12-es update-ről kellene normális teszt. Mert a CPU-használattal foglalkozót még nem találtam. Elvben a Warhammerben is hozna úgy 20%-ot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9447 2016.09.09. 11:22

Zóanagyvarázsló írta:Még egy 100 ezres befektetés? Rendelem inkább a PS4 Prót!
Inkább downclockold tovább 1,5 Ghz-re a mostani procid, szintén nerfeld szarrá a VGA-t és már van is egy Pród, ingyen! Mehet rá egy kb 27-es frémlock, 1440p felbontás, Vsync OFF és ott a tökéletes élmény. A háttérben azért néha indíts el pár Aby féle folyamatot, hogy a frém ne legyen konzisztens 27, hanem szakadjon be random.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9448 2016.09.09. 11:24

Zóanagyvarázsló írta:Még egy 100 ezres befektetés? Rendelem inkább a PS4 Prót!

A tegnapi Dx12-es update-ről kellene normális teszt. Mert a CPU-használattal foglalkozót még nem találtam. Elvben a Warhammerben is hozna úgy 20%-ot.
Valójában leginkább szerelni nincs kedvem szét az egészet, mert a VGA bepattintása nem volt munka, persze megcsináltathatom a helyi boltban, de azt meg nem szeretem, ha más cseszteti. Nem is szeretek bővíteni, csak kompletten újat venni.

Azért megnézem a proci- és az alaplapárakat, de hónap elején nem ér, már rég megjött a fizu :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.09.09. 11:26-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #9449 2016.09.09. 11:25

DanielT írta:Inkább downclockold tovább 1,5 Ghz-re a mostani procid, szintén nerfeld szarrá a VGA-t és már van is egy Pród, ingyen! Mehet rá egy kb 27-es frémlock, 1440p felbontás, Vsync OFF és ott a tökéletes élmény. A háttérben azért néha indíts el pár Aby féle folyamatot, hogy a frém ne legyen konzisztens 27, hanem szakadjon be random.
De így lemaradok a forradalmi exkluzívokról, mint a Horizon. Meg a 4K-ról és a HDR-ről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #9450 2016.09.09. 11:26

Zóanagyvarázsló írta:Valójában leginkább szerelni nincs kedvem szét az egészet, mert a VGA bepattintása nem volt munka, persze megcsináltathatom a helyi boltban, de azt meg nem szeretem, ha más cseszteti. Nem is szeretek bővíteni, csak kompletten újat venni.

Azért megnézem a proci és az alaplapárakat, de hónap elején nem ér, már rég megjött a fizu :(
Berakom én neked!

Spoiler
Aztán pedig a lapot és a procit is beszerelem, ha gondolod. :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”