A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8821 2016.08.26. 21:47

DanielT írta:Mi az üszkös csöcsömről beszéltek? A szokásos hómlesz GTX750 (nem is a Ti verzió), 99% hozza gameplay közben az 1080&30 fps-t, amit egyik konzol se tud. Pontosan ennyi várható tőle. A 1060-al meg sima ügy a 60 fps is, ahogy a korábbi videóban volt.
GAMEPLAY részek, nem a szarráterhelő benchmark. Én megint csak azt látom, amit már mondtam, hogy túl sok opciót adtak a fogalmatlanok kezébe. Na, majd legközelebb nem fognak és akkor csak az 1% szív, aki ért is hozzá és tudja, hogy többet is kaphatna, ha valóban jó a gépe.
A 1060 vs 480 videóban a végén a cutsceennél bemászkál 60 alá is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8822 2016.08.26. 21:52

arty írta:DF alapján de. Bár sajna most nem tesztelték le elég alaposan :(
Lehet. Ez az a játék, amivel kapcsolaban valszeg soha nem lesz gyakorlati tapasztalatom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8823 2016.08.26. 21:55

aabyssx írta:A 1060 vs 480 videóban a végén a cutsceennél bemászkál 60 alá is.
Cutscene != gameplay rész. Ott még tuti feltolják az effekteket, ultra dof, meg anyámkínja beficcen, stb.

Node nem leszek én fogadatlan prókátor, csak szerintem irreálisan van kritizálva.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8824 2016.08.26. 21:57

aabyssx írta:A 1060 vs 480 videóban a végén a cutsceennél bemászkál 60 alá is.
Nem véletlenül írta Dani, hogy gameplay alatt 99%-ban. Konzolon a cutscene alatt belenyal a 20-ba is, de ezen kívül is agyonbasznám őket a cuscenek miatt, mert azt le is szarnám, hogy ott megy, de hogy a 30fps-es prerender meg a 60fps-es inline váltogatja egymást, az őrület. Fejberúgnám, aki ilyet kienged egyáltalán. A FASZOMNAK KELL PRERENDER MANAPSÁG????
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8825 2016.08.26. 21:58

aabyssx írta:A 1060 vs 480 videóban a végén a cutsceennél bemászkál 60 alá is.
nem azt mondtak, hogy a cutscene-ek videok?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8826 2016.08.26. 21:58

aabyssx írta:- GPU overclocknál ha már nem látsz egyáltalán artifactot, akkor még egy jelentős lépéssel vissza kell venni. Ha már nem látod a hibát, nem jelenti azt, hogy nem hibázik, vagy nem fog hibázni a következő x napban.
- Heaven nem rossz tesztelni (glitchet keresni), de az én kártyáimon nem stresszelt eléggé, a Firestrike jobban előhozta a hibákat. A Time Spy sem jó, mert tele van vibráló, csillogó particle-szarokkal, amiktől nem lehet észrevenni, ha már csak kicsit hibázik a GPU. Valley szintén ezért gáz, túl sok fű, meg virág animál, eső esik, villámlik, nem látszik miattuk a glitch. Furmark meg túl speciális eset, nem valós, nem jön elő minden hiba.
- Ha glitchet láttál, nem hallucináltál, vegyél vissza. Nem jelent semmit, hogy megismétled és lemegy hiba nélkül, mert totál random.
- Miután a többször újra és újra ismételt és kiguvadt szemekkel végigbámult teszteken nem látsz semmit, akkor lehet továbblépni játék felé. Viszont ha játék alatt bármi gyanús van (akár fagyi, akár csak egy rossz szín, bármi, ami akár a játék hibájának is tűnhet), akkor is érdemes az OC-ra gyanakodni és tovább csökkenteni.
- OC hosszú folyamat, sokat kell tesztelni. Ha egyszer lefutott, az még nem jelent semmit. Meg kell győződni arról, hogy tényleg stabil. Nem szabad továbbmenni, hogy majd valós játék alatt úgysem fog hibázni, mert fog, és szopás lesz és frusztrálni fog.
- Nem kell maximumra lőni, túl kockázatos. Nem éri meg a szopás a pár tized % teljesítménynövekedést. Az ingyen extra póva csak akkor éri meg, ha stabil és belövés után nem generál munkát.
- Nem számít semmilyen referenciának az, hogy más ugyanezzel a típussal mennyit overclockolt, mert minden gyártott darabot más szennyezéssel, pontossággal sikerül gyártani, és semmi sem garantált a specifikációkon kívüli tartományokban.
- Azzal sem szabad foglalkozni, ha valaki azt írja valami fórumon, hogy a Tiédhez képest 2x akkora teljesítménynövekedést ért el és 'rock solid', meg 'stable', mert az internet tele van retardokkal, azt sem tudják mit látnak, beszélnek.
Nagyjából én is ezekből indultam ki, de én kilógok a topikból: nekem nem a 3D Mark a kedvenc játékom. Most is az OC lehetett a ludas, mert visszaállítva alapra nem támad a fekete lyuk, most több óra után így néz ki. Majd később lehet, hogy próbálkozom vele, még egy kicsit lejjebb véve a legutóbbihoz képest, de 7%-os teljesítménynövekedésért az én i5-ösöm mellett nem sok értelme van küzdeni. Hogy aztán meg lefagyjon valami bossfight közben, ha az Afterburn-lottó azt dobja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8827 2016.08.26. 22:01

Moby írta:Nem véletlenül írta Dani, hogy gameplay alatt 99%-ban. Konzolon a cutscene alatt belenyal a 20-ba is, de ezen kívül is agyonbasznám őket a cuscenek miatt, mert azt le is szarnám, hogy ott megy, de hogy a 30fps-es prerender meg a 60fps-es inline váltogatja egymást, az őrület. Fejberúgnám, aki ilyet kienged egyáltalán. A FASZOMNAK KELL PRERENDER MANAPSÁG????
A legjobb, hogy ahol meg külön ezer év alatt renderelt csodákat tesznek be, azokat képesek mosottfos minőségben a disznók elé vetni. Lásd a Blizzard-átvezetőket. Én ha azon dolgoznék, majd direkt hamisítatlan YouTube-hangulatban tennék a játékba, csak duzzogva költeném el a Blizzardtól kapott munkabért!

De egy őrület ez az egész átvezetős téma a játékiparban, nem értem, hogy az illetékeseknek miért nem esik le.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8828 2016.08.26. 22:16

DanielT írta:Nemtom mit szenvedsz, ott a DF videóban, hogy high presettel 60-80 fps , tehát vsynccel tökéletesnek kell lennie.
Abban a videóban a legsimábban futó részek vannak benne, éppen azok hiányoznak a játék elejéből, melyek gyilkolják a performance-t, na jó a homokos-helikopteres benne van, de az nálam egy effekttenger volt ahhoz képest, amit ők mutatnak. Szóval nem tudok vele mit kezdeni, sőt ha náluk így is lemegy a 60-ra, akkor a problémásabb részeken nyilván még lejjebb kell. (Nálam szintén a high preset volt a kiindulópont, de nem segítettek a tearingen, a textúrák viszont very high-on.)

A másik meg, hogy ők i7 4790-nel nézték, nálam i5 4590 van, a nyúlszex pedig szereti az erős CPU-t ÉS a sok, négynél több magot is. Tehát jelenetfüggő, hogy CPU- vagy GPU-limit van nálam, a DF-nél az előbbi kiesett.

A kártya benchmarkban pont azt hozza, mint a DF-nél, és Firestrike-ban is az elvárhatót produkálja, szóval arról nem lehet szó, hogy 960-at vettem véletlenül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8829 2016.08.26. 22:22

SlickAdam írta:ez alapjan mégse...
1060vs480.mp4
RX 480-on így YouTube alapján rosszabb a framepacing még azonos framerate mellett is, de ezen a vsync még segíthet.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8830 2016.08.26. 22:26

DanielT írta:Cutscene != gameplay rész. Ott még tuti feltolják az effekteket, ultra dof, meg anyámkínja beficcen, stb.
Node nem leszek én fogadatlan prókátor, csak szerintem irreálisan van kritizálva.
Nemtom, sima ingame résznek tűnik. Ami para, hogy a 1060 szint kb. a max, amit egy 970-ből ki lehet hozni. És ha azon is súrolja a 60-at (gameplayben), nem a legjobb teljesítmény. Az is para, ha a 950-en épphogy megvan a 30, mert az a konzoloknál sokkal erősebb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8831 2016.08.26. 22:33

Komolyan mondom, nekem ez a hiteles és nyers brutalitás már sok. A videó meg a szokásos színvonalú. (aki nem tudná, ez fan videó, multiplayerben eljátszva)

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8832 2016.08.26. 22:42

aabyssx írta:Nemtom, sima ingame résznek tűnik. Ami para, hogy a 1060 szint kb. a max, amit egy 970-ből ki lehet hozni. És ha azon is súrolja a 60-at (gameplayben), nem a legjobb teljesítmény. Az is para, ha a 950-en épphogy megvan a 30, mert az a konzoloknál sokkal erősebb.
Az átvezetőkkel jellemzően tényleg kicsesznek velünk, itt az fut messze a legrosszabban, tényleg nem mérvadók, viszont nagyon zavarók. A Crysisben annak idején nálam a tök ingame megoldások konkrétan felezték az fps-t.

A nyúlszex framerate-jéről meg még annyit, hogy ahol a DF-nek 65-75, ott nekem is annyi, szabadon engedett framerate-tel. De ha ugyanott ráteszem a játékbeli vsyncet, akkor kapok egy framepacinges mocskot (a 750 Ti-vel is ez volt a gond, nem az, hogy a "30 fps" maga elérhetetlen volt). Ha az RTSS-ből húzom rá, akkor meg tearingel. Szóval azt szeretném én látni, hogy milyen vsyncet tolnak rá, és úgy megy-e tükörsimán és tearing nélkül. Mert amit mutogatnak, attól nem lettem okosabb. Éppen az azután következő fázis a probléma.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8833 2016.08.26. 23:06

Na, hát ez nekem a horror.
Amúgy a Fallout 4-nél az volt a megoldás a hulladék framerate-re (akkor is, amikor a GPU nem volt bottleneck), hogy windowed fullscreenben kellett futtatni. Ami egy baromság, de akkor nem volt 60 FPS-es(!) röcc-röcc. Agyam eldobom, hogy ilyenek vannak...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8834 2016.08.27. 07:21

aabyssx írta:Na, hát ez nekem a horror.
Amúgy a Fallout 4-nél az volt a megoldás a hulladék framerate-re (akkor is, amikor a GPU nem volt bottleneck), hogy windowed fullscreenben kellett futtatni. Ami egy baromság, de akkor nem volt 60 FPS-es(!) röcc-röcc. Agyam eldobom, hogy ilyenek vannak...
Mert ablakban futtatva van triple buffering, ami jelenleg a legjobb alternatíva. Ezér népszerű a borderless window opció, amit egyébként minden ablakos cuccból lehet csinálni egy 20 kbyteos toollal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8835 2016.08.27. 07:24

Tényleg, iPon-huszárok! Hogy szoktak ezek a garanciát adni? Én csak egy számlát kaptam a kártyáról, amin rajta van a 24 hónap. Az így okés, ha el is adom? Mert ugye ezen lehetne más is, sőt van is az adapter, de ha lenne rajta egy i7-es is, akkor nem tudnám két embernek elpasszolni a két cuccot külön garanciával. Láttam már olyat, hogy kisker így csinálta, és működött a gari, de ez most az érték miatt böki a csőrömet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8836 2016.08.27. 08:00

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, iPon-huszárok! Hogy szoktak ezek a garanciát adni? Én csak egy számlát kaptam a kártyáról, amin rajta van a 24 hónap. Az így okés, ha el is adom? Mert ugye ezen lehetne más is, sőt van is az adapter, de ha lenne rajta egy i7-es is, akkor nem tudnám két embernek elpasszolni a két cuccot külön garanciával. Láttam már olyat, hogy kisker így csinálta, és működött a gari, de ez most az érték miatt böki a csőrömet.
Külön számla és külön gari levél szokott lenni. A gari levélen több dolog is lehet felsorolva, eladáskor adsz másolatot minden cucchoz, az nem gond, hogy más tétel is szerepel rajta.

Egy példa:

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #8837 2016.08.27. 09:14

na, megvan az első "vírusom" androidra :(
supersu-t nem sikerült updatelni, ugyhogy kukáztam és a CM saját root-engedélyezőt aktívvá tettem... totál legit oldalról valami ad-ból gondolom bekaptam valamit, ami most chromeban dobál popupot, hogy virusos a telóm és vegyek irtót rá :(

(pár antivirrel leszkenneltem a mobilt, semmi. chrome leszed, ujrarak, semmi. kestörlés, system update, semmi - ez beette magát az OS-embe és teljesen le kéne irtanom a rencert 0-ra :( szopkó. többet supersu nélkül nem használom a telót, azzal sose szoptam be... (ezekszerint a CM sajátját meg lehet kerülni))
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #8838 2016.08.27. 09:26

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, iPon-huszárok! Hogy szoktak ezek a garanciát adni? Én csak egy számlát kaptam a kártyáról, amin rajta van a 24 hónap. Az így okés, ha el is adom? Mert ugye ezen lehetne más is, sőt van is az adapter, de ha lenne rajta egy i7-es is, akkor nem tudnám két embernek elpasszolni a két cuccot külön garanciával. Láttam már olyat, hogy kisker így csinálta, és működött a gari, de ez most az érték miatt böki a csőrömet.
Simán tudod akár számla nélkül is gariztatni, becsippantják a vonalkodot a kartyarol. ( persze a kartyan rajta kell, hogy legyen a matrica!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8839 2016.08.27. 09:28

arty írta:na, megvan az első "vírusom" androidra :(
supersu-t nem sikerült updatelni, ugyhogy kukáztam és a CM saját root-engedélyezőt aktívvá tettem... totál legit oldalról valami ad-ból gondolom bekaptam valamit, ami most chromeban dobál popupot, hogy virusos a telóm és vegyek irtót rá :(

(pár antivirrel leszkenneltem a mobilt, semmi. chrome leszed, ujrarak, semmi. kestörlés, system update, semmi - ez beette magát az OS-embe és teljesen le kéne irtanom a rencert 0-ra :( szopkó. többet supersu nélkül nem használom a telót, azzal sose szoptam be... (ezekszerint a CM sajátját meg lehet kerülni))
Ezt full unlockolatlan, gyári teló is megcsinálja, nem telepítettél valami appot? Valamelyik szutykos media player is csinált ilyet, totál megtévesztő módon, pedig csak valami értesítés hekk volt, ami dobálta ezt a bannert. Chrome egy leáldhunál is dob vírusbannert, ami a világ legbiztonságosabb oldala, vagy csak bizonyosoknál?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8840 2016.08.27. 10:56

arty írta:na, megvan az első "vírusom" androidra :(
supersu-t nem sikerült updatelni, ugyhogy kukáztam és a CM saját root-engedélyezőt aktívvá tettem... totál legit oldalról valami ad-ból gondolom bekaptam valamit, ami most chromeban dobál popupot, hogy virusos a telóm és vegyek irtót rá :(

(pár antivirrel leszkenneltem a mobilt, semmi. chrome leszed, ujrarak, semmi. kestörlés, system update, semmi - ez beette magát az OS-embe és teljesen le kéne irtanom a rencert 0-ra :( szopkó. többet supersu nélkül nem használom a telót, azzal sose szoptam be... (ezekszerint a CM sajátját meg lehet kerülni))
Ilyenek után győzzön meg valaki engem miért kellene almárol váltanom droidra. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #8841 2016.08.27. 11:19

DanielT írta:Ezt full unlockolatlan, gyári teló is megcsinálja, nem telepítettél valami appot? Valamelyik szutykos media player is csinált ilyet, totál megtévesztő módon, pedig csak valami értesítés hekk volt, ami dobálta ezt a bannert. Chrome egy leáldhunál is dob vírusbannert, ami a világ legbiztonságosabb oldala, vagy csak bizonyosoknál?
nemhogy telepítés, még update se volt egy hete (most lefrissítettem mindent és felraktam a 20-i Cyan snapshotot is, hátha "kinyírja"...)

mindenféle oldalnál csinálta, de itt spec nem - de ign, sg, ph! ... ezeknél igen. szal totál random. mindegy, most nekiállok hekkelni, valszeg szétbaszom az os-t ... :D

Mekee: dzsélbrékelve van az ifonod? nem hiszem... ez főzött rom, custom recovery, root jogok, unknown sources app install engedélyezve, minden ami "kell". nem átlagos (nem normális :D ) használat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8842 2016.08.27. 12:47

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, iPon-huszárok! Hogy szoktak ezek a garanciát adni? Én csak egy számlát kaptam a kártyáról, amin rajta van a 24 hónap. Az így okés, ha el is adom? Mert ugye ezen lehetne más is, sőt van is az adapter, de ha lenne rajta egy i7-es is, akkor nem tudnám két embernek elpasszolni a két cuccot külön garanciával. Láttam már olyat, hogy kisker így csinálta, és működött a gari, de ez most az érték miatt böki a csőrömet.
Fénymásolatot kérnek csatolni gariztatáskor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8843 2016.08.27. 12:49

arty írta:Mekee: dzsélbrékelve van az ifonod? nem hiszem... ez főzött rom, custom recovery, root jogok, unknown sources app install engedélyezve, minden ami "kell". nem átlagos (nem normális :D ) használat.
Nem nincsen, mert szükségtelen. :)
De ismerem, anno volt sony-m, s nemtetszett a gyári rom, ugyhogy végigjártam ezeket a köröket, de pont ezért is váltottam, mert nemkell ez, elég a pcn a buhera. Bár lekopogom, de ott sincsenek ilyen misztikus hibák amiket itt többen átélnek. :)
Egyszer volt hogy a realtek audio processz evett egy 30-40% procit, de letöröltem, azota nincs baja. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8844 2016.08.27. 13:16

DanielT írta:Külön számla és külön gari levél szokott lenni. A gari levélen több dolog is lehet felsorolva, eladáskor adsz másolatot minden cucchoz, az nem gond, hogy más tétel is szerepel rajta.

Egy példa:

Kép
Köszönöm a válaszokat, ebből a másodikból szerintem van, csak most nem vagyok otthon megnézni, így gyártom magamnak az aggodalmakat.
Avatar
Necro

Hozzászólás #8845 2016.08.28. 10:03

Megvan mi bassza el a gépem: MSI gaming APP

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=272307.0
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8846 2016.08.28. 11:07

Necro írta:Megvan mi bassza el a gépem: MSI gaming APP

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=272307.0
:eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8847 2016.08.28. 12:10

Legjobb vasárnapi videó. Engem ugyan nem érdekel a játék, hogy finoman fogalmazzak, de még akkor is minden másodpercét megnézem.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #8848 2016.08.28. 12:27

Necro írta:Megvan mi bassza el a gépem: MSI gaming APP

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=272307.0
De minek futtatod? Az egy haszontalan vacak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8849 2016.08.28. 12:42

DanielT írta:Legjobb vasárnapi videó. Engem ugyan nem érdekel a játék, hogy finoman fogalmazzak, de még akkor is minden másodpercét megnézem.

bestgameever.mp4
És szeptember 8-ig még akciós a PS2-es verzió, nem tudom, hogy megállom-e :) A videón eléggé szembeötlő volt az ótvar fps, a PC-s mellett pláne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8850 2016.08.28. 12:43

Moby írta:De minek futtatod? Az egy haszontalan vacak.
Akartam is kérdezni, hogy mire jó, de íme, itt a válasz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8851 2016.08.28. 12:52

Na tessék, tanuljatok! :D

phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #8852 2016.08.28. 14:07

DanielT írta:Na tessék, tanuljatok! :D
Amibe belekúrja a világegyetem egyik legszarabb kompakt vízhűtőjét... :sir:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8853 2016.08.28. 14:49

Moby írta:Amibe belekúrja a világegyetem egyik legszarabb kompakt vízhűtőjét... :sir:
Az még hagyján, én a 390-nél szisszentem fel. Aztán végül kicserélték egy 1060-ra szerencsére.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8854 2016.08.28. 22:18

DanielT írta:Na tessék, tanuljatok! :D
Hőpaszta?
Avatar
Moby

Hozzászólás #8855 2016.08.28. 22:27

aabyssx írta:Hőpaszta?
A corsairekre fel van hordval gyárilag, mint az intel hűtőkre. Meg jónéhány AIO eleve így gyön.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8856 2016.08.28. 22:35

DanielT írta:Legjobb vasárnapi videó. Engem ugyan nem érdekel a játék, hogy finoman fogalmazzak, de még akkor is minden másodpercét megnézem.
Ez a grafikai színvonal volt amúgy az, ami miatt a világ anno röhögött a nyugati (és pécés) játékokon és ahonnan indult a pécés játékoknak leáldozott topic is.
Ez akkor volt, amikor konzolon Shenmue, MGS2 és Gran Turismo 3 volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8857 2016.08.28. 22:36

Moby írta:A corsairekre fel van hordval gyárilag, mint az intel hűtőkre. Meg jónéhány AIO eleve így gyön.
Rányomta az elején teszt céllal, majd levette és miután becsavarozta az alapot rakta rá újra.
Avatar
eje75

Hozzászólás #8858 2016.08.29. 10:07

A héten megrendelem a monitort. Közben elkezdtem gondolkodni a 27-esen, és lehet hogy elég lesz az is, max közelebb húzom: van egy Ergotron MX karom, imádom, max közelebb húzom a monitort... lehet, hogy íróasztal távolságból az is elég lesz... Ráadásul, ha mégis kicsinek érzem majd végül, hibáztathatom Moby-t, hogy az egésztől Ő tehet...
Vicecen kívül: bárki tanácsát meghallgatom, aki veszi a fáradtságot, hogy leírja mit gondol: ha az ára nem számít, szigorúan ergonómiai szempontokat figyelembe véve melyiket választanátok ebből íróasztal távolságra: acer predator xb (tök ugyanazt tudják, csak a méretük különböző) ? A 27-es, vagy a 32-es méretűt? Csak gamingre és filmnézésre kell... Köszi!!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8859 2016.08.29. 10:13

eje75 írta:A héten megrendelem a monitort. Közben elkezdtem gondolkodni a 27-esen, és lehet hogy elég lesz az is, max közelebb húzom: van egy Ergotron MX karom, imádom, max közelebb húzom a monitort... lehet, hogy íróasztal távolságból az is elég lesz... Ráadásul, ha mégis kicsinek érzem majd végül, hibáztathatom Moby-t, hogy az egésztől Ő tehet...
Vicecen kívül: bárki tanácsát meghallgatom, aki veszi a fáradtságot, hogy leírja mit gondol: ha az ára nem számít, szigorúan ergonómiai szempontokat figyelembe véve melyiket választanátok ebből íróasztal távolságra: acer predator xb (tök ugyanazt tudják, csak a méretük különböző) ? A 27-es, vagy a 32-es méretűt? Csak gamingre és filmnézésre kell... Köszi!!
27"-es. Én most is olyan előtt ülök és otthonra mégis 24"-est vettem. Prö-gémingre egyszerűen túl nagy ami ez felett van, még a 27-es talán, ha messze tolom. Tuti nem vennék nyaktörő segédeszközt, márpedig a 32"-es ipari méretben az.
Avatar
arty

Hozzászólás #8860 2016.08.29. 10:35

eje75 írta:A héten megrendelem a monitort. Közben elkezdtem gondolkodni a 27-esen, és lehet hogy elég lesz az is, max közelebb húzom: van egy Ergotron MX karom, imádom, max közelebb húzom a monitort... lehet, hogy íróasztal távolságból az is elég lesz... Ráadásul, ha mégis kicsinek érzem majd végül, hibáztathatom Moby-t, hogy az egésztől Ő tehet...
Vicecen kívül: bárki tanácsát meghallgatom, aki veszi a fáradtságot, hogy leírja mit gondol: ha az ára nem számít, szigorúan ergonómiai szempontokat figyelembe véve melyiket választanátok ebből íróasztal távolságra: acer predator xb (tök ugyanazt tudják, csak a méretük különböző) ? A 27-es, vagy a 32-es méretűt? Csak gamingre és filmnézésre kell... Köszi!!
érdekel, hogy mi a béefben a k/d arányod?

- igen: 27"
- nem: 46"+
Avatar
eje75

Hozzászólás #8861 2016.08.29. 10:43

arty írta:érdekel, hogy mi a béefben a k/d arányod?

- igen: 27"
- nem: 46"+
Gondolod, hogy a szemem miatt vagyok ilyen béna a BF-ben? A tömött fogaim, vagy a trombocita számom nem lehet, hogy befolyásolja a k/d arányom? :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #8862 2016.08.29. 10:47

eje75 írta:Gondolod, hogy a szemem miatt vagyok ilyen béna a BF-ben? A tömött fogaim, vagy a trombocita számom nem lehet, hogy befolyásolja a k/d arányom? :mf2:
fogalmam sincs milyen vagy béefben és mi miatt ;) és azt se tudom, hogy akarsz e PRŐ lenni ;) ezé kérdeztem!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8863 2016.08.29. 10:48

arty írta:érdekel, hogy mi a béefben a k/d arányod?

- igen: 27"
- nem: 46"+
Veszek neked egy 46 colos képernyőt, ha elsődleges monitornak használod, íróasztalon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8864 2016.08.29. 10:54

FPS prögémingre 24 vagy kisebb. Minden másra IMAX.
Avatar
arty

Hozzászólás #8865 2016.08.29. 11:44

DanielT írta:Veszek neked egy 46 colos képernyőt, ha elsődleges monitornak használod, íróasztalon.
Elkéstél, 5 éve ez a setupom :D

Ha lesz mire váltani (ócsó oled), 47-50" a terv.
55" már tuti nem férne el :(

+szarok a kádére, amikor forza közben beszarás az immerzió :P (tudom, 3monitor, VR, stb - gyakorlatban jelenleg/egyelőre nem kivitelezhető)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8866 2016.08.29. 11:58

arty írta:Elkéstél, 5 éve ez a setupom :D

Ha lesz mire váltani (ócsó oled), 47-50" a terv.
55" már tuti nem férne el :(
:wilting: Bár a kormány mögött kapásból 1 méterrel távolabb vagy, mint a billegeres póz.
Avatar
arty

Hozzászólás #8867 2016.08.29. 13:02

DanielT írta::wilting: Bár a kormány mögött kapásból 1 méterrel távolabb vagy, mint a billegeres póz.
mostmá' tényleg lemérem :)

---

AMD Vega (RX490?) - 2017 első féléve.

Ajajajajaj.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8868 2016.08.29. 13:40

arty írta:AMD Vega (RX490?) - 2017 első féléve.

Ajajajajaj.
Meanwhile a jelenleg összes AMD kártyát szárazon megbaszó 1070, már 133-ért is vihető. Ma. 2016, augusztus végén, egy száraz, meleg napon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8869 2016.08.29. 14:07

A BF1 open bétára kellett valahogy jelentkezni, vagy hogy megy ez?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8870 2016.08.29. 14:24

Moby írta:A BF1 open bétára kellett valahogy jelentkezni, vagy hogy megy ez?
Amennyire tudom, BF Insidernek kell feliratkozni és akkor 1 nappal korábban, tehát már holnap valamikor elérhető lesz. 31.-én meg simán open a plebsnek is.
Avatar
arty

Hozzászólás #8871 2016.08.29. 14:51

DanielT írta:Meanwhile a jelenleg összes AMD kártyát szárazon megbaszó 1070, már 133-ért is vihető. Ma. 2016, augusztus végén, egy száraz, meleg napon.
Hol? Had verem a fejem a falba! :(

(amugy az, h 133 ezerért lenyomja a 40-70-80-90 ezres radeonokat, nem akkora csoda ám ;) )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8872 2016.08.29. 14:57

arty írta:Hol? Had verem a fejem a falba! :(

(amugy az, h 133 ezerért lenyomja a 40-70-80-90 ezres radeonokat, nem akkora csoda ám ;) )
Ipon, Gainward kártya.

Csakhogy a 190 ezres Fury X-et is agyonveri... de feledékeny tudsz lenni az AMD javára! :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8873 2016.08.29. 15:33

Idei E3 cringe válogatás:

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #8874 2016.08.29. 15:39

DanielT írta:Ipon, Gainward kártya.

Csakhogy a 190 ezres Fury X-et is agyonveri... de feledékeny tudsz lenni az AMD javára! :mf2:
:falbav: :falbav: :falbav:

Hja és nem az amd JAVÁRA felejtettem - az, hogy nem is számolok a prevgen szériájukkal, az inkább a KÁRUKRA tévedés :(
Avatar
arty

Hozzászólás #8875 2016.08.29. 16:10

"A (BF1) Premium Pass Xbox One-on 12 990 Ft, PC-n kb. 15 500 Ft, míg PlayStation 4-en kb 13-14 000 Ft- lesz. " - WTF? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #8876 2016.08.29. 16:15

arty írta:"A (BF1) Premium Pass Xbox One-on 12 990 Ft, PC-n kb. 15 500 Ft, míg PlayStation 4-en kb 13-14 000 Ft- lesz. " - WTF? :D
boxon ráadásul 990ft az EAccess, amitől 1300al olcsóbb lenne a végár...

ugy néz ki, ezt a részt pixel-alapon kell fizetni :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8877 2016.08.29. 18:10

arty írta:"A (BF1) Premium Pass Xbox One-on 12 990 Ft, PC-n kb. 15 500 Ft, míg PlayStation 4-en kb 13-14 000 Ft- lesz. " - WTF? :D
lehet már bonera adnak el 50k darabot, pcre milliót :D
Avatar
arty

Hozzászólás #8878 2016.08.29. 18:56

DanielT írta::wilting: Bár a kormány mögött kapásból 1 méterrel távolabb vagy, mint a billegeres póz.
101 a billeger-, 122cm a kormanyos szem-kepernyokozep tavolsag

tobb, mint gondoltam!

nektek 24-27" monitorosoknak mennyi az annyi?
Avatar
arty

Hozzászólás #8879 2016.08.29. 18:58

Doom

A pokolra jutottam, okadok a kornyezettol. Ranezek, hatha ez az uccso palya...

... felenel se vagyok.

Megkimelt doom ps4re elado/10

(amig tartott a benti resz, zabaltam, de meg 2x ennyit mar ott se birnek ki...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8880 2016.08.29. 19:02

arty írta:101 a billeger-, 122cm a kormanyos szem-kepernyokozep tavolsag

tobb, mint gondoltam!

nektek 24-27" monitorosoknak mennyi az annyi?
Prögéming póz 40 cm.
Avatar
arty

Hozzászólás #8881 2016.08.29. 19:06

assetto velemeny

figyelem!

hosszu
alapvetoen fikaszajt, s noha amit ir, alapvetoen igaz, osztando kettovel
valszeg keveseket erdekel hogy jutott az assetto a szepremenyu pc szim statuszbol vissza a pöces garazsszimek melle, a dagonyaba. szomoru tortenet.
Avatar
arty

Hozzászólás #8882 2016.08.29. 19:08

DanielT írta:Prögéming póz 40 cm.
kerekesszeken, eloregornyedve/megfeszulve? :D

en casualkent relaxfotelbol, tespedve... (alacsony az iroasztal)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8883 2016.08.29. 19:12

arty írta:101 a billeger-, 122cm a kormanyos szem-kepernyokozep tavolsag

tobb, mint gondoltam!

nektek 24-27" monitorosoknak mennyi az annyi?
Most 30 centi hátradőlve a forgószékemben, "e-sport" közben 10 centivel hátrébb tolom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8884 2016.08.29. 19:19

arty írta:kerekesszeken, eloregornyedve/megfeszulve? :D

en casualkent relaxfotelbol, tespedve... (alacsony az iroasztal)
És az eredményeid magukért beszélnek! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8885 2016.08.29. 19:25

Fú bazeg, nem tudom mi a téma, csak centiket látok, meg hátradőlök-beljebbtolom...srácok, nekem má kölkeim vannak, én ebből most kimaradok :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8886 2016.08.29. 19:54

Még mindig nem tudom mi a lópöcs ez a Forge(azt hittem csak egy map editor), de így lőnek benne:

phpBB [media]


Meg így néz ki, ha nem optimalizálják 800x600-ra dinamikusan:

phpBB [media]
Avatar
insp

Hozzászólás #8887 2016.08.29. 20:39

arty írta:Doom

A pokolra jutottam, okadok a kornyezettol. Ranezek, hatha ez az uccso palya...

... felenel se vagyok.

Megkimelt doom ps4re elado/10

(amig tartott a benti resz, zabaltam, de meg 2x ennyit mar ott se birnek ki...)
Pedig lesz meg jo sok "benti resz". Ne add fel. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8888 2016.08.29. 20:51

insp írta:Pedig lesz meg jo sok "benti resz". Ne add fel. :)
Én is egy poklosnál adtam fel egyébként. Még nem biztos, hogy véglegesen, de nagy rá az esély. A játék fele óta nem tudott semmi újat mutatni.
Avatar
arty

Hozzászólás #8889 2016.08.29. 22:17

DanielT írta:És az eredményeid magukért beszélnek! :mf2:
Valaha te is az élet császára voltál, amikor az 50es plazmán nyomtad, kanapéról... vénségedre meghülyülté' :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #8890 2016.08.29. 22:19

insp írta:Pedig lesz meg jo sok "benti resz". Ne add fel. :)
pokol hány pálya? és lesz-e ujra pokol, ha kijutok?

ugytudom doom3ban csak a kiegben volt pokol, ugye? ott is ilyen béna volt? :O
eleve neccesek nekem ezek a szörnylövöldék, nade ez a setting ez itt most nagyon "sok" :(

Vissza: “Leáldozott.hu”