A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #8751 2016.08.25. 15:41

benőmenő írta:Én sem értem, mert nekem Totti azt mondta, hogy a cod az 60 fps konzolon. :nemtudom:
én a cod3al kezdtem a szériát (c2 még pöcén futott le), az mocsokmódon szaggatós volt, azt hittem a trayarch miatt... későbbiek szvsz sokkal jobban futottak, bár nyilván nem fixhatvannal :) (főleg nem ps3on)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8752 2016.08.25. 16:04

arty írta:a xenos nem x1800, inkább a későbbi 1900-hoz van több köze, arhitekturálisan...
de mit kell elmagyaráznom?
Azt, hogy miért próbálod folyamatosan azt bizonygatni, hogy #semmisemváltozott és régebben is erőtlen, undorító, szemét, legalja hulladék hardvert raktak a konzolokba. Csak ennyit.
Avatar
eje75

Hozzászólás #8753 2016.08.25. 16:16

Meg akartam rendelni ezt az Acer Predator XB321-es moncsit, AMAZON.de 1-2 hónap! szállítást ír. Nézem mo.-n, 3 helyen lehet kapni, kettőt kizártam egyből, mert sose hallottam róluk, maradt az Oázis... Hívom Őket: minimum 2-3 hét lesz a rendelés... WTF? 2-3 hét? Most kalapálják össze Mordor tüzes lávájából vérszomjas orkok, vagy mi a tosz? :gun:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8754 2016.08.25. 16:19

eje75 írta:Meg akartam rendelni ezt az Acer Predator XB321-es moncsit, AMAZON.de 1-2 hónap! szállítást ír. Nézem mo.-n, 3 helyen lehet kapni, kettőt kizártam egyből, mert sose hallottam róluk, maradt az Oázis... Hívom Őket: minimum 2-3 hét lesz a rendelés... WTF? 2-3 hét? Most kalapálják össze Mordor tüzes lávájából vérszomjas orkok, vagy mi a tosz? :gun:
Hát, azért nem egy tömegcikk... Lambóból se szállítanak olyan gyorsan, mint Suzukiból.
Avatar
eje75

Hozzászólás #8755 2016.08.25. 16:25

DanielT írta:Hát, azért nem egy tömegcikk... Lambóból se szállítanak olyan gyorsan, mint Suzukiból.
Igaz... de pl. Ipon-on nem is lehet rendelni, ami nekem picit gyanús, eddig ott minden xirxart megtalálltam ott....Amazon-ról meg 1-2 hónap?? Felrobbant valami tranzisztorgyár a Feng Hu ipari parkban, vagy valami titkos vírus tizedeli a jól képzett írástudatlan összeszerelő szénalapúakat? Rejtély...
Avatar
Moby

Hozzászólás #8756 2016.08.25. 16:35

eje75 írta:Meg akartam rendelni ezt az Acer Predator XB321-es moncsit, AMAZON.de 1-2 hónap! szállítást ír. Nézem mo.-n, 3 helyen lehet kapni, kettőt kizártam egyből, mert sose hallottam róluk, maradt az Oázis... Hívom Őket: minimum 2-3 hét lesz a rendelés... WTF? 2-3 hét? Most kalapálják össze Mordor tüzes lávájából vérszomjas orkok, vagy mi a tosz? :gun:
Biztos, hogy jó ötlet ez?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8757 2016.08.25. 16:46

Ásztákkkkkkúrva. :ijedt: :ijedt: :ijedt:
Avatar
eje75

Hozzászólás #8758 2016.08.25. 16:48

Láttam Én is, de a 34-es, 35-ös monitoroknál is előfordul elvétve.... olyan videó is van jútubon, ami banding-el, de valami ocsmány módon.... viszont csomó tesztet, hozzászólást elolvastam, amikben meg hibamentes, gyönyörű a képe... hát, Én is szeretek veszélyesen élni... egyszer nekem is lehet szerencsém, nem? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #8759 2016.08.25. 16:55

eje75 írta:Láttam Én is, de a 34-es, 35-ös monitoroknáől is előfordul elvétve.... olyan videó is van jútubon, ami banding-el, de valami ocsmány módon.... viszont csomó tesztet, hozzászólást elolvastam, amikben meg hibamentes, gyönyörű a képe... hát, Én is szeretek veszélyesen élni... egyszer nekem is lehet szerencsém, nem? :)
Háromötvenért? Hátafasztudja :D Megelőgezem, hogy mind ilyen, csak a csomó paraszt meggyőzi magát, hogy az övé nem lehet olyan, azkizárt. De mindegy is, a harmadáért nem próbálnék bele. De egyébként igen, az összes nagyméretű monitor amit eddig láttam fosfaszlé. Én nem is mennék monitorral 27 fölé.
Avatar
arty

Hozzászólás #8760 2016.08.25. 17:04

DanielT írta:Azt, hogy miért próbálod folyamatosan azt bizonygatni, hogy #semmisemváltozott és régebben is erőtlen, undorító, szemét, legalja hulladék hardvert raktak a konzolokba. Csak ennyit.
Tovabbra is csak amellett kardoskodok, hogy a konzolhw pecehwhez viszonyitott ereje szart nem szamit a jatekminoseget tekintve. Legalabbis egy hataron belul... pl a wii mar tul volt a hataron, megha jottek is ra szep jatekok, akar 60fpsel ;)

A pc pedig tagadhatatlanul vonzo platform lett sok, korabban konzolonly fejleszto-kiado szamara, meg akkor is, ha tovabbra se "konzol". ( es ehez meg hozzajon, h a konzol is sokal kevesbe konzol mamar :(((( )
Avatar
eje75

Hozzászólás #8761 2016.08.25. 17:09

Moby írta:Háromötvenért? Hátafasztudja :D Megelőgezem, hogy mind ilyen, csak a csomó paraszt meggyőzi magát, hogy az övé nem lehet olyan, azkizárt. De mindegy is, a harmadáért nem próbálnék bele. De egyébként igen, az összes nagyméretű monitor amit eddig láttam fosfaszlé. Én nem is mennék monitorral 27 fölé.
A helyedben Én se mennék... a "megelőgezem"-re meg annyit, hogy lehet, hogy igazad van.... vagy az is lehet, hogy ez is olyan, mint BÁRMI a világban: 300 user veri a harangot, fórumokon, jútubon, hogy mekkora xar már ez a xy termék már, 300 ezer meg használja gond nélkül... nem? De!
Avatar
Moby

Hozzászólás #8762 2016.08.25. 17:32

eje75 írta:A helyedben Én se mennék... a "megelőgezem"-re meg annyit, hogy lehet, hogy igazad van.... vagy az is lehet, hogy ez is olyan, mint BÁRMI a világban: 300 user veri a harangot, fórumokon, jútubon, hogy mekkora xar már ez a xy termék már, 300 ezer meg használja gond nélkül... nem? De!
Valami nekem azért azt súgja, hogy ebből olyan nagyon sok azért nem fogy, hogy kimutatható legyen ilyen arányú szórás, de amíg a te pénztárcád terhére teszteljük ezt le, nekem nincs is vele gondom :D (na nem mintha vételi szándékkal állnék a kérdés elé, és messze nem az esetleges problémák miatt).
Avatar
eje75

Hozzászólás #8763 2016.08.25. 17:55

Moby írta:Valami nekem azért azt súgja, hogy ebből olyan nagyon sok azért nem fogy, hogy kimutatható legyen ilyen arányú szórás, de amíg a te pénztárcád terhére teszteljük ezt le, nekem nincs is vele gondom :D (na nem mintha vételi szándékkal állnék a kérdés elé, és messze nem az esetleges problémák miatt).
Ha jó lesz együtt örülünk, ha xar, velem sirtok... Max visszaviszem... Na bumm...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8764 2016.08.25. 18:02

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #8765 2016.08.25. 18:21

Gondoltam kipróbálom a pécés psnowt. 20 percet tettem a paypal vagy bankfiókom igszolásába. Nem sikerült. An error occured.
Szokásos szoni szartornádó - csekk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8766 2016.08.25. 18:22

SlickAdam írta:deus.flv
Tehát egy kiváló port, csak némi ész szükséges a beállításokhoz. A Steamen sokadszor igazolták a userek, hogy nincs nekik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8767 2016.08.25. 18:24

Moby írta:Gondoltam kipróbálom a pécés psnowt. 20 percet tettem a paypal vagy bankfiókom igszolásába. Nem sikerült. An error occured.
Szokásos szoni szartornádó - csekk.
Nem érdemes vele fáradni. Az input lagon kívül, amit részben okozhat az angliai szerverek távolsága, a képminőség is meglehetősen trágya. Má' monitortávból nézve, máshogy nem próbáltam és valszeg soha többé nem is fogom.
Avatar
arty

Hozzászólás #8768 2016.08.25. 19:58

SlickAdam írta:deusex.avi
A környezet elképesztően csodaszép nagyrészt! Wow!

Fanyalgóknak kusé!

karakterekre is beijesztettetek, erre azok is egész faszák ... persze a faciál anim az gázocskás, de összességében ez a rész sokkal inkább kiemelkedik a tömegből, mint a korábbi
Avatar
arty

Hozzászólás #8769 2016.08.25. 20:13

arty írta:A környezet elképesztően csodaszép nagyrészt! Wow!

Fanyalgóknak kusé!

karakterekre is beijesztettetek, erre azok is egész faszák ... persze a faciál anim az gázocskás, de összességében ez a rész sokkal inkább kiemelkedik a tömegből, mint a korábbi
és ps4en a frém is fasza, de ebbe a topikba NYILVÁN a bevezető anim beszakadása került és az alapján rá is lett sütve, hogy mekkora fos :DDD

business as usual.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8770 2016.08.25. 20:13

Srácok biztos nem tud valaki kiadó szobát Budapesten értelmezhető áron (max. 50-60k rezsivel)?
Lassan ott tartok, hogy átoperáltatom magam nővé, ugyanis hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy ez a piac kizárólag a kisállat és gyerek nélküli, nem dohányzó, nem bulizó, hétvégén hazajáró szűzlányok számára ad kínálatot. :falbav:
Avatar
arty

Hozzászólás #8771 2016.08.25. 21:02

benőmenő írta:Srácok biztos nem tud valaki kiadó szobát Budapesten értelmezhető áron (max. 50-60k rezsivel)?
Lassan ott tartok, hogy átoperáltatom magam nővé, ugyanis hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy ez a piac kizárólag a kisállat és gyerek nélküli, nem dohányzó, nem bulizó, hétvégén hazajáró szűzlányok számára ad kínálatot. :falbav:
Őrület ami a budapesti bérlésfronton megy... má' a lakások körül. De ezekszerint a szobák (tehát a tényleges ALbérlet) is ennyire durva? Nem irigyellek... de senkit se, akinek nincs most saját :/ (ha bevállalsz 3 kölköt, van egy jó ötletem! :idiota: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8772 2016.08.25. 21:04

benőmenő írta:Srácok biztos nem tud valaki kiadó szobát Budapesten értelmezhető áron (max. 50-60k rezsivel)?
Lassan ott tartok, hogy átoperáltatom magam nővé, ugyanis hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy ez a piac kizárólag a kisállat és gyerek nélküli, nem dohányzó, nem bulizó, hétvégén hazajáró szűzlányok számára ad kínálatot. :falbav:
Valszeg nem segít, de épp most adtam ki az összes általad felsorolt feltételnek megfelelő bérlőknek egy lakást. Legalábbis tényleg ezek voltak az elvárások és sikerrel hitették el, hogy meg is felelnek neki. (Ja, hogy nehogy félreértsd, az ár nem az volt amit megcéloztál, egyébként nyilván szóltam volna)

De itt van, tessék, találtam neked egy csajt, ráadásul Zuglói, ha jó emlékszem az volt a cél. Egy fórumra 45 perce posztolta, tehát valszeg aktuális még.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8773 2016.08.25. 21:19

DanielT írta:Valszeg nem segít, de épp most adtam ki az összes általad felsorolt feltételnek megfelelő bérlőknek egy lakást. Legalábbis tényleg ezek voltak az elvárások és sikerrel hitették el, hogy meg is felelnek neki. (Ja, hogy nehogy félreértsd, az ár nem az volt amit megcéloztál, egyébként nyilván szóltam volna)

De itt van, tessék, találtam neked egy csajt, ráadásul Zuglói, ha jó emlékszem az volt a cél. Egy fórumra 45 perce posztolta, tehát valszeg aktuális még.
Sajnos ő is lány bérlőtársat keres. :bdead:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8774 2016.08.25. 21:21

benőmenő írta:Sajnos ő is lány bérlőtársat keres. :bdead:
A ribanc. De akkor miért nem írja?!?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8775 2016.08.25. 21:54

Gusztusosan és igényesen összerakott szardarab:

phpBB [media]


Látszik, hogy foglalkoztak a tervezéssel, tetszenek az egyedi megoldások, pl a wifi és az előlapi panel csatlakozása. Ami macerás, pattintós(külső burkolat) az is valszeg azért, hogy ne buzerálja Pistike.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8776 2016.08.25. 22:06

DanielT írta:Gusztusosan és igényesen összerakott szardarab:

[video][/video]

Látszik, hogy foglalkoztak a tervezéssel, tetszenek az egyedi megoldások, pl a wifi és az előlapi panel csatlakozása. Ami macerás, pattintós(külső burkolat) az is valszeg azért, hogy ne buzerálja Pistike.
fasza kis heatsink van benne, kivancsi leszek a PS4 slim megoldasara. hehe :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8777 2016.08.25. 22:06

SlickAdam írta:
phpBB [media]
Aszongyák, hogy a PS4 kb. a high presetnek felel meg. Az azt jelenti, hogy pécén a népkártyával stabilan 60 FPS-sen kéne mennie high presettel. Hacsak nem fosport, vagy mi.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8778 2016.08.25. 22:49

aabyssx írta:Aszongyák, hogy a PS4 kb. a high presetnek felel meg. Az azt jelenti, hogy pécén a népkártyával stabilan 60 FPS-sen kéne mennie high presettel. Hacsak nem fosport, vagy mi.
megy is ugy tudom
Avatar
Moby

Hozzászólás #8779 2016.08.25. 22:52

DanielT írta:Látszik, hogy foglalkoztak a tervezéssel, tetszenek az egyedi megoldások, pl a wifi és az előlapi panel csatlakozása.
Tökugyanígy volt a 360-ban is az előlapi panel, meg a csatlakozása. Abból összebaszinálva a pécés vevőm.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8780 2016.08.25. 22:53

aabyssx írta:Aszongyák, hogy a PS4 kb. a high presetnek felel meg. Az azt jelenti, hogy pécén a népkártyával stabilan 60 FPS-sen kéne mennie high presettel. Hacsak nem fosport, vagy mi.
És megy is több visszajelzés szerint.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8781 2016.08.25. 23:14

DanielT írta:A ribanc. De akkor miért nem írja?!?
Úgy tűnik megoldódott. Este 10 körül rámírt egy gyerek és 3 perc alatt ledumáltuk. Vasárnap, ha nem b@szott át már költözök, onnantól meg topiktalik, meg mindenek. Köszi a segítséget!
Avatar
arty

Hozzászólás #8782 2016.08.25. 23:46

benőmenő írta:Úgy tűnik megoldódott. Este 10 körül rámírt egy gyerek és 3 perc alatt ledumáltuk. Vasárnap, ha nem b@szott át már költözök, onnantól meg topiktalik, meg mindenek. Köszi a segítséget!
grat a rugalmas bérlőtárshoz!

topiktali?! király! végre valaki... vasárnap hányra? kurvát, kokaint viszek, minden mást a többiek! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8783 2016.08.26. 06:51

arty írta:grat a rugalmas bérlőtárshoz!

topiktali?! király! végre valaki... vasárnap hányra? kurvát, kokaint viszek, minden mást a többiek! :D
Ok, akkor vasárnap 23:00 -kor tali Benőnél, én viszem a kutyákat! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #8784 2016.08.26. 07:45

Moby írta:Háromötvenért? Hátafasztudja :D Megelőgezem, hogy mind ilyen, csak a csomó paraszt meggyőzi magát, hogy az övé nem lehet olyan, azkizárt. De mindegy is, a harmadáért nem próbálnék bele. De egyébként igen, az összes nagyméretű monitor amit eddig láttam fosfaszlé. Én nem is mennék monitorral 27 fölé.
Na megtaláltam....nekem nem tűnik fosfaszlénak...itt pl. 6:26-nál beszél a backlight-ról: hogy nincs vele gondja...acer
Avatar
Moby

Hozzászólás #8785 2016.08.26. 08:43

eje75 írta:Na megtaláltam....nekem nem tűnik fosfaszlénak...itt pl. 6:26-nál beszél a backlight-ról: hogy nincs vele gondja...acer

Belenéztem. Ezek vagy komplett idióták, vagy fizetett hirdetés, vagy e kettő kombinációja.
Spoiler
Kép

Mindegy, én nem szeretnék ebben okoskodni, mert nem is nagyon érint, meg lehet, hogy tényleg vannak belőle fasza darabok meg szarok, és én csak azt kívánom: legyen vele szerencséd!

/az elején csak azt próbáltam sugallni, hogy talán egy 27-es jobb választás lehet, ott a visszajelzések alapján kisebb a szórás, és a méretek összevetése ezen a szinten nem dealbreaker, de ha ezekután meg pont egy 27-esből fognál ki egy szarabbat, azzal a tudattal meg nem élnék együtt feltétlenül :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #8786 2016.08.26. 08:58

benőmenő írta:Úgy tűnik megoldódott. Este 10 körül rámírt egy gyerek és 3 perc alatt ledumáltuk. Vasárnap, ha nem b@szott át már költözök, onnantól meg topiktalik, meg mindenek. Köszi a segítséget!
:eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #8787 2016.08.26. 10:34

Moby írta:Belenéztem. Ezek vagy komplett idióták, vagy fizetett hirdetés, vagy e kettő kombinációja.
Spoiler
Kép

Mindegy, én nem szeretnék ebben okoskodni, mert nem is nagyon érint, meg lehet, hogy tényleg vannak belőle fasza darabok meg szarok, és én csak azt kívánom: legyen vele szerencséd!

/az elején csak azt próbáltam sugallni, hogy talán egy 27-es jobb választás lehet, ott a visszajelzések alapján kisebb a szórás, és a méretek összevetése ezen a szinten nem dealbreaker, de ha ezekután meg pont egy 27-esből fognál ki egy szarabbat, azzal a tudattal meg nem élnék együtt feltétlenül :DD
Nagyon sokat törtem a fejem, de a 27-es nekem már kicsi.... 3 éve nézek egy 27-es 3D-s LG-t, és egyszerűen kicsinek érzem... körbenéztem a konkurenciánál, és a hasonló méretű és képességű monitorok ugyanennyibe kerülnek... de ha valaki tud alternatívát, ne tarsa magában.... nyitott vagyok :worship:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8788 2016.08.26. 10:38

eje75 írta:Nagyon sokat törtem a fejem, de a 27-es nekem már kicsi.... 3 éve nézek egy 27-es 3D-s LG-t, és egyszerűen kicsinek érzem... körbenéztem a konkurenciánál, és a hasonló méretű és képességű monitorok ugyanennyibe kerülnek... de ha valaki tud alternatívát, ne tarsa magában.... nyitott vagyok :worship:
Én sajnos nemtudok :(( Azt az alapvető minimálelvárást képtelen vagyok megugrani, hogy glossy legyen. Szal nálam már eldöntettett: valami kevésbé moslékul skálázó 40-es 4k tévé lesz a monitor. Fasztudjamilyen, még nem is volt időm keresgélni.
Avatar
eje75

Hozzászólás #8789 2016.08.26. 11:43

Moby írta:Én sajnos nemtudok :(( Azt az alapvető minimálelvárást képtelen vagyok megugrani, hogy glossy legyen. Szal nálam már eldöntettett: valami kevésbé moslékul skálázó 40-es 4k tévé lesz a monitor. Fasztudjamilyen, még nem is volt időm keresgélni.
Ez merült fel még alternatívaként.... 60-al olcsóbb, de nincs G-sync benq
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8790 2016.08.26. 12:27

eje75 írta:Ez merült fel még alternatívaként.... 60-al olcsóbb, de nincs G-sync benq
Ennyiért már nehogy G-Sync nélkül vedd. Az a legnagyobb hozadéka! A feleslegesen sok pixel az bullshit, a backlight szar, a mérete nyaktörő, szóval az egyetlen értelme annak van. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8791 2016.08.26. 12:49

DanielT írta:Ennyiért már nehogy G-Sync nélkül vedd. Az a legnagyobb hozadéka! A feleslegesen sok pixel az bullshit, a backlight szar, a mérete nyaktörő, szóval az egyetlen értelme annak van. :banplz:
Amúgy viccen kívül ja. Ma az egyetlen értelmes dolog, amit egy lcd monitorba bele tudnak pakolni.
Avatar
arty

Hozzászólás #8792 2016.08.26. 13:44

Moby írta:Amúgy viccen kívül ja. Ma az egyetlen értelmes dolog, amit egy lcd monitorba bele tudnak pakolni.
az a freesync...

más.

#semmiseváltozott kommandó hogyhogy nem hozza lándzsára tűzve?
http://jateknaplo.blog.hu/2016/08/26/mortal_kombat_xl_erkezik_a_pc_verzio
;)
eleve, mortal kombat pécén?
nameg, XL verzio, amit ezerszer cáfoltak.....??

(ezt pl csak g2a-ról szabad venni, nehogy egy forint is jusson a kiadónak4!!!)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8793 2016.08.26. 13:52

Zóanagyvarázsló írta:Tudtátok, hogy a hónap végén több pontot dob a Firestrike? Majd megnézem, hogy a nyúlszexben is megnyilvánul-e ez.

Spoiler
Tudom, a kártyához mérten foscsimbók teljesítmény, nem érek rá vele foglalkozni, meg fingom sincs, hogy mit kellene, azon kívül, hogy kérek másikat a szilikonlottón vagy széthúzom. Gondolom , erősebb CPU-val és jobb RAM-okkal szokták hajtani.
Játékokban próbálva igenis van, ahol inkább GPU-limit van még mindig. Szóval egy kicsit meghúztam, feszültséget nem emeltem, 175 MHz-et adtam a core clocknak, 700-at memory clocknak (200/800-zal nem ment le a teszt, és addig is hunyorgott). Innen lejjebb megyek egy árnyalattal, mert pár ponton belepislogott a tesztbe. Ha van valami tipp egy kezdő számára, szívesen meghallgatom.

Egyébként elég kímélő ez a Firestrike a RAM-használatot nézve, végig 2 alatt marad, játékban már sikerült 5 fölé is mennem (bár a legtöbben 1-2 GB körül ment), bár nem az lesz a végső beállítás. Mindenesetre a memóriatöbblet előnyét játékban nézve legfeljebb az újabb tesztjeik mutathatják ki. Azokat sosem próbáltam.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8794 2016.08.26. 14:06

Zóanagyvarázsló írta:Játékokban próbálva igenis van, ahol inkább GPU-limit van még mindig. Szóval egy kicsit meghúztam, feszültséget nem emeltem, 175 MHz-et adtam a core clocknak, 700-at memory clocknak (200/800-zal nem ment le a teszt, és addig is hunyorgott). Innen lejjebb megyek egy árnyalattal, mert pár ponton belepislogott a tesztbe. Ha van valami tipp egy kezdő számára, szívesen meghallgatom.

Egyébként elég kímélő ez a Firestrike a RAM-használatot nézve, végig 2 alatt marad, játékban már sikerült 5 fölé is mennem (bár a legtöbben 1-2 GB körül ment), bár nem az lesz a végső beállítás. Mindenesetre a memóriatöbblet előnyét játékban nézve legfeljebb az újabb tesztjeik mutathatják ki. Azokat sosem próbáltam.
Nekem eddig a Lords of the Fallen evett sok RAM-ot (értsd.: 8 felett volt az osd szerint).
Sajnos a gariztatott lappal már nem olyan egyszerű egyszerre berakni a Corsair modulok mellé a régi 2-2GB Geilt. Valami időzítési érték extrém alacsony utóbbin, majd miután manuálisan belőttem a gyengébb corsairhez, 2 reset után ismét memória hiba csipogás és a corsaireknél már duplája volt a korábbi érték, amivel már indult a gép. :gonosz3:
Természetesen korábban már futtattam memtesztet és nem jelzett hibát a corsair modulokra. Azóta belenyugodtam, hogy majd ha sokpénzem lesz úgyis le fogom cserélni DDR4-re, vagy ami akkor épp aktuális. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8795 2016.08.26. 14:35

benőmenő írta:Nekem eddig a Lords of the Fallen evett sok RAM-ot (értsd.: 8 felett volt az osd szerint).
Sajnos a gariztatott lappal már nem olyan egyszerű egyszerre berakni a Corsair modulok mellé a régi 2-2GB Geilt. Valami időzítési érték extrém alacsony utóbbin, majd miután manuálisan belőttem a gyengébb corsairhez, 2 reset után ismét memória hiba csipogás és a corsaireknél már duplája volt a korábbi érték, amivel már indult a gép. :gonosz3:
Természetesen korábban már futtattam memtesztet és nem jelzett hibát a corsair modulokra. Azóta belenyugodtam, hogy majd ha sokpénzem lesz úgyis le fogom cserélni DDR4-re, vagy ami akkor épp aktuális. :D
Az OSD eleve bugos, hiába kapcsolom ki, rajta marad most a lopott képeken. Korábban működött kikapcsolás, most egy reboot óta nem, pedig egyértelműen van beállítva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8796 2016.08.26. 14:45

Zóanagyvarázsló írta:Az OSD eleve bugos, hiába kapcsolom ki, rajta marad most a lopott képeken. Korábban működött kikapcsolás, most egy reboot óta nem, pedig egyértelműen van beállítva.
Én a hosszú "ű" re tettem a toggle-t, azt tuti nem értelmezi sehogy semmi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8797 2016.08.26. 15:26

DanielT írta:Én a hosszú "ű" re tettem a toggle-t, azt tuti nem értelmezi sehogy semmi.
Nem, nálam most "Nincs" a toggle és hide is, ezt az ű sem fokozná.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8798 2016.08.26. 15:28

A nyúlszexben meg nálam is előjött ez:

Kép

Fasza. Lehet persze a húzás miatt is, de az is, hogy mégis moslék az egész. 750 Ti-vel amúgy nem volt ilyen, de jól kifagyott vele a francba.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #8799 2016.08.26. 16:07

Zóanagyvarázsló írta:Nem, nálam most "Nincs" a toggle és hide is, ezt az ű sem fokozná.
Akkor állítsd be. :D
Nekem speciel a home az osd toggle, az insert a screenshot, a scroll lock meg a videó.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8800 2016.08.26. 16:30

aabyssx írta:Aszongyák, hogy a PS4 kb. a high presetnek felel meg. Az azt jelenti, hogy pécén a népkártyával stabilan 60 FPS-sen kéne mennie high presettel. Hacsak nem fosport, vagy mi.
ez alapjan mégse...
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #8801 2016.08.26. 17:01

Slickadam: már nem rémlik, hogy akartad-e ps4re az assettot - NE!

szart se kezdtek a konzolportal:
- a karrier maradt a kétéves, pécés, lapos, repetitiv, féligmeddig érdektelen cucc. arra se vették a fáradtságot, hogy az időközben dlc-kben megjelent kocsikat, pályákat integrálják a karrierbe.
- emellett a két legutóbbi pécés dlc NEM jár a játékhoz, azt külön kellene megvenni/avagy season pass 9 ezerért... tehát a "teljes" assetto 15+9ezer, miközben a tartalom nagyrésze szingli karrierben _NEM JÁTSZHATÓ_, csupán special eventek vannak velük.
- korábbi free pécés tartalom sem került a konzolverzába, majdegyszer lesz, állítólag. persze az se integrálódva, csak úgy belebaszva, olaszosan (olasz a fejlesztő...)
- van framedrop, bug bőven
- a pécés, %-osan állítható nehézség helyett easy-normal-hard maradt csak konzolra, ám az easy is vérnehéz lett (volt már ilyen elbaszás pécén is: pecs után a legaljára állított AI is elhuzott előlem... pecselték, nyilván iss is fogják, de addigra a brand lenullázza magát, jönnek a közepes rivjúk - nameg a GT Sport pisire)

Nagyon sajnáltam, reméltem, hogy ezzel TÉNYLEG v1.0 lesz végre a játék, kilép a garázsszimek világából, de a menün kívül nagyon sok tekintetben nem sikerült, a halasztások ellenére se.
Esetleg a pécés verzához most féláron veheted a dlcket, de az UI ugye fosi, ill. a tartalom nagyrésze olyan eventlista, mint a gétékben is volt... (tehát a karrier felejtős a ~többségnek, én azé persze lenyomom. majd.)

Normálisabb rivjút eddig nem olvastam, metán a rengeteg olasz tesztelő miatt persze még elég jól áll ;)
Nem titok, hogy a fejlesztő sokszor tartott médiaeseményt, ahol az ujságírók a a versenypályán valódi Ferrarival, McLarenekkel, stb mehettek, meg persze az assettoval is - a cég főhadiszállása egy versenypálya amugy, ott készől(t) az AC - nyilván egy ilyen és ekkora élmény után nehéz lehuzni avagy akár csak reálisan is mérni a játékot ;)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8802 2016.08.26. 17:38

arty írta:Slickadam: már nem rémlik, hogy akartad-e ps4re az assettot - NE!
mehh... barmok azok is. egyik verzio se jo tehat.
mert ök ugyan nem tesznek proper kontrolleres iranyitast a pc-s verzaba, de meg ertelmes menüt se. jo a kepernyö közepere (terület 60%-a üresen all) hajitott menü 6 pt-es fontsize-al. az a hardkor!!! jo ha kormany melle odaszögeled a billentyüzetet is, mert az a real.
agyfasz :falbav:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8803 2016.08.26. 17:38

benőmenő írta:Akkor állítsd be. :D
Nekem speciel a home az osd toggle, az insert a screenshot, a scroll lock meg a videó.
Az én kontrolleremen meg se home, se insert, se scroll lock. Barkácsfos ez az Afterburner.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8804 2016.08.26. 17:51

SlickAdam írta:ez alapjan mégse...

Thankfully, the game itself does run quicker than this during normal gameplaym and a mix of high and medium settings were enough to reach 60 frames per second.
Ezek szerint kicsit ügyeskedni kell vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8805 2016.08.26. 17:55

arty írta:az a freesync...
Az legalább olyan hasznos, mint valami matrox exkluzív feature. Biztos tök jó, kár, hogy vga nincs alá, de amúgy ja. Fasza.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8806 2016.08.26. 17:58

Zóanagyvarázsló írta:Játékokban próbálva igenis van, ahol inkább GPU-limit van még mindig. Szóval egy kicsit meghúztam, feszültséget nem emeltem, 175 MHz-et adtam a core clocknak, 700-at memory clocknak (200/800-zal nem ment le a teszt, és addig is hunyorgott). Innen lejjebb megyek egy árnyalattal, mert pár ponton belepislogott a tesztbe. Ha van valami tipp egy kezdő számára, szívesen meghallgatom.

Egyébként elég kímélő ez a Firestrike a RAM-használatot nézve, végig 2 alatt marad, játékban már sikerült 5 fölé is mennem (bár a legtöbben 1-2 GB körül ment), bár nem az lesz a végső beállítás. Mindenesetre a memóriatöbblet előnyét játékban nézve legfeljebb az újabb tesztjeik mutathatják ki. Azokat sosem próbáltam.
Ja igen, lejjebb vettem a kártyát, és jobb lett a score. Úgy tűnik, így jobban érzi magát, majd még pár játékban stressztelnem kell, mert a DX grafikai bugjai nem mérvadóak most. Mindenesetre a Firestrike hiba nélkül lefutott.

A Total War: Warhammer közben unatkozik high-on, de CPU-limites, a 4. mag folyton 100%-on van, a többiek meg verekszenek azért, hogy ők is dolgozhassanak. 4,5 gigát viszont elvileg megöltö a videomemóriából, pedig tesztek szerint 1080p-ben nem megy 3 GB fölé, de azt DX12-re írták. Mindenesetre most hatszor jobb kinézet mellett 40-60 fps a korábbi 5-20 helyett ocsmány módiban. Talán i7-tel DX12-ben rendben lenne.

A Warrior Within végre hasít 1080p-ben, nem kell 720p-ig lemennem egy 2004-es játékban a widescreenbe ügyeskedés miatt. Talán végre a Doomban (ZDoom) is meglesz az 1080p@60 fps :buck: (750 Ti-vel levettem 720p-be, bár valószínűleg bírta volna 900p-ben is, 9600 GT-vel még nem a widesceen 1280x1024-ben a 200 fps-t is hozta stabilan.)

A Borderlands 2-t meg csavargathatom feljebb, de úgy belőttem 750 Ti-re (többnyire 1080p@60 fps volt), hogy így cell-shadedben már úgysem szembeötlő a különbség. Viszont felcsavart PhysX mellett általában megvan a 60 fps, de van egy-két tippre fakezű rész (egy-egy konkrét harc), ahol lesz hirtelen így is 15-20.

A nyúlszex felcsavarható high/very high-ba, de a frame pacing sehogy sem az igazi, ha 98%-on izzik az 1060, ha 70-80-on. A 750 Ti-vel és RTSS-sel összehozott 720p@30 fps sem volt egy jobbféle konzolos - vagy akár PC-s, mert láttam már olyat - fps. Mindenesetre egyelőre dupláztam a felbontást és az fps-t is, de eddig nem tetszik a port. Megnézem third-party vsynckel, mert a limit nélkül sokkal jobban működika játék (65-80 fps, de ez nem mozgalmas rész, majd még butítgatunk).

Majd ha a nyúlszex már kielégített, rástartolok a többi tervre, pl. a Ryse-t megvettem végig látványbohóckodni, de 750 Ti-vel ki sem próbáltam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8807 2016.08.26. 18:31

RTSS-sel már jó a frametime a nyúlszexben, de tearingel rendesen 720p-től 1080p-ig. Vagy ez, vagy teljesen vsync off. Én 750 Ti-vel is elvoltam eddig, de ebből 1060-on sem tudok fostalanított portot varázsolni.
Avatar
arty

Hozzászólás #8808 2016.08.26. 18:33

Zóanagyvarázsló írta:RTSS-sel már jó a frametime a nyúlszexben, de tearingel rendesen 720p-től 1080p-ig. Vagy ez, vagy teljesen vsync off. Én 750 Ti-vel is elvoltam eddig, de ebből 1060-on sem tudok fostalanított portot varázsolni.
szarok az nv driverek :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8809 2016.08.26. 18:38

arty írta:szarok az nv driverek :(
AMD-aktatáskával indul a játék, azért :(

Amúgy:

Kép

Nálam simán 5 GB-ot is kiírat az Afterburner. A hazudós kis dög.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8810 2016.08.26. 20:19

Zóanagyvarázsló írta:RTSS-sel már jó a frametime a nyúlszexben, de tearingel rendesen
Ha tearinggel hogy lehet jó a frametime? Mármint honnan tudod, hogy jó? Asse tudod a képernyő melyik részén melyik framedarabot látod.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8811 2016.08.26. 20:28

Ki, honnan és melyik BF1 kiadást veszi?
Avatar
deep

Hozzászólás #8812 2016.08.26. 20:32

Moby írta:Ki, honnan és melyik BF1 kiadást veszi?
Alap, gameshop.
Avatar
deep

Hozzászólás #8813 2016.08.26. 20:33

deep írta:Eztetet, gameshop.

Szerk:wtf, előzőleg is szerkesztettem...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8814 2016.08.26. 20:51

Moby írta:Ki, honnan és melyik BF1 kiadást veszi?
Alap, preorder extrákkal, a kedvenc parkolóhelyemen. :buck:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8815 2016.08.26. 20:53

Zóanagyvarázsló írta:A nyúlszex felcsavarható high/very high-ba, de a frame pacing sehogy sem az igazi, ha 98%-on izzik az 1060, ha 70-80-on. A 750 Ti-vel és RTSS-sel összehozott 720p@30 fps sem volt egy jobbféle konzolos - vagy akár PC-s, mert láttam már olyat - fps. Mindenesetre egyelőre dupláztam a felbontást és az fps-t is, de eddig nem tetszik a port. Megnézem third-party vsynckel, mert a limit nélkül sokkal jobban működika játék (65-80 fps, de ez nem mozgalmas rész, majd még butítgatunk).

Majd ha a nyúlszex már kielégített, rástartolok a többi tervre, pl. a Ryse-t megvettem végig látványbohóckodni, de 750 Ti-vel ki sem próbáltam.
Nemtom mit szenvedsz, ott a DF videóban, hogy high presettel 60-80 fps , tehát vsynccel tökéletesnek kell lennie.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8816 2016.08.26. 21:11

Zóanagyvarázsló írta:Ha van valami tipp egy kezdő számára, szívesen meghallgatom.


- GPU overclocknál ha már nem látsz egyáltalán artifactot, akkor még egy jelentős lépéssel vissza kell venni. Ha már nem látod a hibát, nem jelenti azt, hogy nem hibázik, vagy nem fog hibázni a következő x napban.
- Heaven nem rossz tesztelni (glitchet keresni), de az én kártyáimon nem stresszelt eléggé, a Firestrike jobban előhozta a hibákat. A Time Spy sem jó, mert tele van vibráló, csillogó particle-szarokkal, amiktől nem lehet észrevenni, ha már csak kicsit hibázik a GPU. Valley szintén ezért gáz, túl sok fű, meg virág animál, eső esik, villámlik, nem látszik miattuk a glitch. Furmark meg túl speciális eset, nem valós, nem jön elő minden hiba.
- Ha glitchet láttál, nem hallucináltál, vegyél vissza. Nem jelent semmit, hogy megismétled és lemegy hiba nélkül, mert totál random.
- Miután a többször újra és újra ismételt és kiguvadt szemekkel végigbámult teszteken nem látsz semmit, akkor lehet továbblépni játék felé. Viszont ha játék alatt bármi gyanús van (akár fagyi, akár csak egy rossz szín, bármi, ami akár a játék hibájának is tűnhet), akkor is érdemes az OC-ra gyanakodni és tovább csökkenteni.
- OC hosszú folyamat, sokat kell tesztelni. Ha egyszer lefutott, az még nem jelent semmit. Meg kell győződni arról, hogy tényleg stabil. Nem szabad továbbmenni, hogy majd valós játék alatt úgysem fog hibázni, mert fog, és szopás lesz és frusztrálni fog.
- Nem kell maximumra lőni, túl kockázatos. Nem éri meg a szopás a pár tized % teljesítménynövekedést. Az ingyen extra póva csak akkor éri meg, ha stabil és belövés után nem generál munkát.
- Nem számít semmilyen referenciának az, hogy más ugyanezzel a típussal mennyit overclockolt, mert minden gyártott darabot más szennyezéssel, pontossággal sikerül gyártani, és semmi sem garantált a specifikációkon kívüli tartományokban.
- Azzal sem szabad foglalkozni, ha valaki azt írja valami fórumon, hogy a Tiédhez képest 2x akkora teljesítménynövekedést ért el és 'rock solid', meg 'stable', mert az internet tele van retardokkal, azt sem tudják mit látnak, beszélnek.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8817 2016.08.26. 21:34

SlickAdam írta:ez alapjan mégse...
Fosportnak tűnik. Ezt bírtam hozzáírni a videóhoz: For console level visuals these frame rates are quite low (especially with these cards). Hopefully performance patches are coming.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8818 2016.08.26. 21:38

aabyssx írta:Fosportnak tűnik. Ezt bírtam hozzáírni a videóhoz: For console level visuals these frame rates are quite low (especially with these cards). Hopefully performance patches are coming.
Mi az üszkös csöcsömről beszéltek? A szokásos hómlesz GTX750 (nem is a Ti verzió), 99% hozza gameplay közben az 1080&30 fps-t, amit egyik konzol se tud. Pontosan ennyi várható tőle. A 1060-al meg sima ügy a 60 fps is, ahogy a korábbi videóban volt.

GAMEPLAY részek, nem a szarráterhelő benchmark. Én megint csak azt látom, amit már mondtam, hogy túl sok opciót adtak a fogalmatlanok kezébe. Na, majd legközelebb nem fognak és akkor csak az 1% szív, aki ért is hozzá és tudja, hogy többet is kaphatna, ha valóban jó a gépe.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #8819 2016.08.26. 21:41

deep írta:Szerk:wtf, előzőleg is szerkesztettem...
16k? :O
kemény... és én már a 14k-s DeusEx-et is sokalltam :/

(gmg-n 12.6k, gyanus h megint ők a legolcsóbbak...)
Avatar
arty

Hozzászólás #8820 2016.08.26. 21:44

DanielT írta:99% hozza gameplay közben az 1080&30 fps-t, amit egyik konzol se tud.
DF alapján de. Bár sajna most nem tesztelték le elég alaposan :(

Vissza: “Leáldozott.hu”