A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8401 2016.08.17. 18:20

Micsu írta:november fele veszek 1070et, addig tudsz várni, megkapod baráti áron a húzásmentes asus strix 970et
Persze, rambugos hulladékot, mi! De lehet, hogy szavadon foglak, a procim mellé olyan nagy jelentősége nincs az új kártyának. Viszont most a nyúlszex miatt gyötör a VGA-vásárlási láz (életemben először).

Aztán lehet, hogy 720p@30 fps-re jó lesz a 750 Ti. (Elgondolkodnék a demówarezon is, hogy megtudjam az igazságot. Amúgy kifizettem a játékot, mint említettem.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #8402 2016.08.17. 19:24

Zóanagyvarázsló írta:Kösz, éppen az előbb olvastam róla (kínomban benéztem az SG VGA-s topikjába), annyiért bevállaltam volna :( Holnap megkérdem a helyi kiskerben, hogy mi az, amit kezembe tudnak nyomni hétfőig, és mennyiért, de jó ajánlatra nincs esélyem.
Pü.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8404 2016.08.17. 20:22

15%-os kedvezmény van most GMG-n a No Man's Sky-ra! Bocsi, hogy nem linkelem, de rohanok lecsapni rá! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8405 2016.08.17. 20:23

DanielT írta:Gratulálokbazmeg. Zombismegálgír. Ezaz. Nyomjátok még a zombi témát, a kurva anyátokat.

metalzombiszabalom.mp4
Én ezen már felháborodni sem tudok, csak röhögni a Konamin.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8406 2016.08.17. 21:24

Elég ütős és érdekes GTAV mod:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #8407 2016.08.17. 21:40

DanielT írta:Elég ütős és érdekes GTAV mod
A hasznosságáról nem is beszélve! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8408 2016.08.17. 22:15

Moby írta:A hasznosságáról nem is beszélve! :banplz:
Eleriggyé' :D Lehetne vele csomó mást is csinálni, eszköz spawn, stb, szerintem marha jó.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8409 2016.08.17. 22:51

Amúgy a Metal Evil trailer tök igényes.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8410 2016.08.17. 23:07

Jópofák. De nekem minden alkatrészem nagy, ATX-es.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8411 2016.08.17. 23:23

DanielT írta:Eleriggyé' :D Lehetne vele csomó mást is csinálni, eszköz spawn, stb, szerintem marha jó.
Ha egy ilyen feature-rel megdobott GTA-val állnának elő Nintendóra, megnézném, hogy mit kapna itt :hehe:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8412 2016.08.17. 23:36

Zóanagyvarázsló írta:Persze, rambugos hulladékot, mi! De lehet, hogy szavadon foglak, a procim mellé olyan nagy jelentősége nincs az új kártyának. Viszont most a nyúlszex miatt gyötör a VGA-vásárlási láz (életemben először).

Aztán lehet, hogy 720p@30 fps-re jó lesz a 750 Ti. (Elgondolkodnék a demówarezon is, hogy megtudjam az igazságot. Amúgy kifizettem a játékot, mint említettem.)
Ha benchmarkokat nézünk, meg jelenlegi játékokat, akkor a rambugos 970-ből (jól meghúzva) több teljesítmény jön ki, mint a 470-ből (de még a 480-ból is). És 1080p-ben talán így még egy ideig jó is lehet, meg talán lehet figyelni a 3,5GB RAM-ra.
Gondolom pont ezért nem nagyon megy lejjebb az áruk sem. Szarul árazzák az új generációt... 970-ekből használtan 70-be kerülnek a hardveraprón azok, amikre még van valamelyik boltnál gari is, ott kukáztam én is egyet (ott is adtam el a régit). Budapesten könnyű megoldani a használt csere-berét, nemtom vidéken (meg mennyire vidéken) mik a körülmények...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8413 2016.08.17. 23:42

Nem szeretem lejátszani az anyagiakat, mert tudom, hogy sokaknak nem mindegy, meg én is elvből utálok értelmetlenül költeni, de most rendeltem a gyerekeknek 9 ezerért valami nyálkás trutymógyurmát, ami az egyik éppen aktuális dilitrend, az értelmetlenség netovábbja, és holnap után el fogják felejteni, foglalja a helyet a polcon, vagy kerül kukába.
Ilyenekhez képest az, hogy egy videokártya, amit aktív gamer folyamatosan használ hosszabb távon mennyibe kerül nem kéne, hogy sokat számítson +-20e-es mozgás, úgyhogy szerintem mindegy melyiket veszed. A legkényelmesebb és macera-mentes a klikk és holnap után házhoz jön, aztán letudtad, elfelejtetted, nem égeted rá a drága idődet.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8414 2016.08.17. 23:45

Mondom ezt úgy, hogy most már csupa kukázott alkatrészeim vannak. :vigyor5:
(Kivéve a táp. Azzal nem szórakozunk, nem égetjük le a házat.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8415 2016.08.18. 01:34

aabyssx írta:Ha benchmarkokat nézünk, meg jelenlegi játékokat, akkor a rambugos 970-ből (jól meghúzva) több teljesítmény jön ki, mint a 470-ből (de még a 480-ból is). És 1080p-ben talán így még egy ideig jó is lehet, meg talán lehet figyelni a 3,5GB RAM-ra.
Gondolom pont ezért nem nagyon megy lejjebb az áruk sem. Szarul árazzák az új generációt... 970-ekből használtan 70-be kerülnek a hardveraprón azok, amikre még van valamelyik boltnál gari is, ott kukáztam én is egyet (ott is adtam el a régit). Budapesten könnyű megoldani a használt csere-berét, nemtom vidéken (meg mennyire vidéken) mik a körülmények...
A rambugos megjegyzéssel csak artyt parafrazáltam, bár én is tartok tőúle, hogy ahogya szegmensben terjednek a 4-8 GB-os VGA-k, több kompromisszumot kellhet majd emiatt is kötni.

Nem lakom messze Pesttől, mai is voltam ott, de most egy darabig nem megyek, és ott BKV-val még több idő megy el, mint helyközivel felutazni.

Elvileg most 76k-ért tudnék helyben venni ilyet, még garanciás. Ez is olyan, hogy 70k-ért vinném, de ahol lehet faragnék rajta. Nem vágna földhöz egy 1070 sem (a CPU-mhoz túlzás lenne), de próbálok mértékkel költeni ezekre a túlárazott kacatokra. Mondjuk most még talán releváns áron túladhatnék a 750 Ti-n, tehát cserébe jobban járhatnék. (40k volt a csúcs, amit eddig fizettem VGA-ért, használtan meg csak Lammertől vettem, tehát tuti forrásból. Azon kívül vettem RAM-ot a gyermekkori legjobb barátomtól meg fülest Mobytól, és ennyi, nem erőltetem a használt hardvert. Ha befóliáznám őket, le se tagadhatnám, hogy ÉN VAGYOK TINMAN! :zavart1: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8416 2016.08.18. 07:04

"Nier: Automata will launch on Steam in 2017"

#Semmisemváltozott
Avatar
arty

Hozzászólás #8417 2016.08.18. 07:46

Zóanagyvarázsló írta:A rambugos megjegyzéssel csak artyt parafrazáltam, bár én is tartok tőúle, hogy ahogya szegmensben terjednek a 4-8 GB-os VGA-k, több kompromisszumot kellhet majd emiatt is kötni.
nyilvan, hiszen a gecividia az atbaszasaert sem erdemel egy rossz szot, aldott ceg, arany minden hardveruk, szoftveruk!

plane itt, ahol meg csak keresztre se feszitenenek erte, ellenben egy szarazemes, szaraszoni, szaranintendoert.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8418 2016.08.18. 09:43

arty írta:nyilvan, hiszen a gecividia az atbaszasaert sem erdemel egy rossz szot, aldott ceg, arany minden hardveruk, szoftveruk!

plane itt, ahol meg csak keresztre se feszitenenek erte, ellenben egy szarazemes, szaraszoni, szaranintendoert.
ööö, visszaadták az árát ha kérted, amcsiban kapnak kupont az emberek de miért is? a rambugos szemét mindent verő kártya volt sokkal jobb áron mint a 1070en amiért szaladtál a boltba, és még most is kiba jó, miért kéne köpdösni? jah mert egyik referencia érték nem annyi volt amennyi? egyik játék se használta el nálam még a 3500öt se, kivéve most a batman de az amúgy is fosport, köpdössük inkább az inkompetens nem ellenfél amd mert ez is miatta van, linkeskedhet az nvidia :D :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8419 2016.08.18. 10:06

arty írta:nyilvan, hiszen a gecividia az atbaszasaert sem erdemel egy rossz szot, aldott ceg, arany minden hardveruk, szoftveruk!

plane itt, ahol meg csak keresztre se feszitenenek erte, ellenben egy szarazemes, szaraszoni, szaranintendoert.
Na várjál, arról volt szó, hogy mit érdemes venni. Te vettél is annak idején belőle, én meg írom, hogy a rambug is visszatart tőle.

Szóval most itt ebben a diskurzusban miért kellene pörögni a gyakorlati szívással eddig nem vagy alig járó rambugosságon az utóbbi évek világbajnok ár-teljesítményű kártyáját, amikor most éppen a túlárazás miatt sírunk?

Részemről ekéztem világba az Nvidia TÍZSZERES hazugságát és az AMD szuperolcsóságát is, mindkettő egy nagy blöff volt. Nyilván kell a pénz az AMD-nek, de így gyártás nélkül, az árak mesterségesen a bereklámozottak fölött tartásával azért igenis bekaphatják most ők is nagyon. (Mert az árfolyamon és az áfán túl ez is benne van.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8420 2016.08.18. 10:10

AMD a kurva anyád, most vehetek miattatok 1070et drágán :felkialtas:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8421 2016.08.18. 14:04

A Nyúlszeksz ben is csak utolag beletàkolt lesz a dx12 support-e! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8422 2016.08.18. 14:17

Mekee írta:A Nyúlszeksz ben is csak utolag beletàkolt lesz a dx12 support-e! :)
Az eddigiek alapján akkora szükség van rá, mint a hererákra, vagy az UWP-re.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8423 2016.08.18. 15:57

Újabb mélységeit világítják meg ennek az üszmedék reteknek, a szokásos elég vicces stílusban.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8424 2016.08.18. 16:10

most kaptam Saturn hirlevelet.
Oculus Rift szept. 20.-an erkezik europaba! (WTF?)
es a következö hetekben europa szerte 600 demo allomast huznak fel.

gondoltak majd a hype eladja a szarukat... hahaha
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8425 2016.08.18. 16:55

SlickAdam írta:most kaptam Saturn hirlevelet.
Oculus Rift szept. 20.-an erkezik europaba! (WTF?)
es a következö hetekben europa szerte 600 demo allomast huznak fel.

gondoltak majd a hype eladja a szarukat... hahaha
SENKIT nem láttam még streamerek, tesztelők, egyebek közül az első unboxing+first try videó után elővenni ezeket a khm.. kiváló eszközöket. Említve sem. Nem léteznek.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #8426 2016.08.18. 17:00

SlickAdam írta:most kaptam Saturn hirlevelet.
Oculus Rift szept. 20.-an erkezik europaba! (WTF?)
es a következö hetekben europa szerte 600 demo allomast huznak fel.

gondoltak majd a hype eladja a szarukat... hahaha


A Demo-ra szükség van az nagyon kell, mert sokan nem tudják mire is jó ez. Viszont kis hazánkba továbbra sem érkezik és nem csak Demo nem lesz, hanem terméket sem lehet egyenlőre itt venni hivatalos forrásból.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8427 2016.08.18. 17:02

kigyi írta:A Demo-ra szükség van az nagyon kell, mert sokan nem tudják mire is jó ez. Viszont kis hazánkba továbbra sem érkezik és nem csak Demo nem lesz, hanem terméket sem lehet egyenlőre itt venni hivatalos forrásból.
a 600-bol 1 elfert volt legalabb Bp-n... a buziak. pedig hogy izgulnak mar a magyarok.:(
Avatar
arty

Hozzászólás #8428 2016.08.18. 18:21

Micsu írta:ööö, visszaadták az árát ha kérted, amcsiban kapnak kupont az emberek de miért is? a rambugos szemét mindent verő kártya volt sokkal jobb áron mint a 1070en amiért szaladtál a boltba, és még most is kiba jó, miért kéne köpdösni? jah mert egyik referencia érték nem annyi volt amennyi? egyik játék se használta el nálam még a 3500öt se, kivéve most a batman de az amúgy is fosport, köpdössük inkább az inkompetens nem ellenfél amd mert ez is miatta van, linkeskedhet az nvidia :D :mf2:
jah, amcsiban, talan - mondjuk nem volt mit venni helyette, az is igaz... :( szal meg ha vihettem volna is, nem vittem volna.

ettol meg atbaszas volt, Zonak nem kell velem takaroznia, ha epp ahoz van kedve, h lerambugosszemetezne (ami absz. objektiv megallapitas) :p

az nv azert linkeskedhet, mert a a geciseguk bejott (fizix, lefizetesek) es a konkurrencia megrohadt. mukodott a hosszu tavu terv. vagy koszond magadnak, h nvt vettel akkor, amikor lazadni kellett volna :p
Avatar
Moby

Hozzászólás #8429 2016.08.18. 19:07

DanielT írta:Újabb mélységeit világítják meg ennek az üszmedék reteknek, a szokásos elég vicces stílusban.
Na, ez pl. úgy vicces, hogy közben nem is ökörséget mond :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8430 2016.08.18. 19:08

arty írta:jah, amcsiban, talan - mondjuk nem volt mit venni helyette, az is igaz... :( szal meg ha vihettem volna is, nem vittem volna.

ettol meg atbaszas volt, Zonak nem kell velem takaroznia, ha epp ahoz van kedve, h lerambugosszemetezne (ami absz. objektiv megallapitas) :p

az nv azert linkeskedhet, mert a a geciseguk bejott (fizix, lefizetesek) es a konkurrencia megrohadt. mukodott a hosszu tavu terv. vagy koszond magadnak, h nvt vettel akkor, amikor lazadni kellett volna :p
EU-ban is.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #8431 2016.08.18. 19:10

arty írta:jah, amcsiban, talan - mondjuk nem volt mit venni helyette, az is igaz... :( szal meg ha vihettem volna is, nem vittem volna.

ettol meg atbaszas volt, Zonak nem kell velem takaroznia, ha epp ahoz van kedve, h lerambugosszemetezne (ami absz. objektiv megallapitas) :p

az nv azert linkeskedhet, mert a a geciseguk bejott (fizix, lefizetesek) es a konkurrencia megrohadt. mukodott a hosszu tavu terv. vagy koszond magadnak, h nvt vettel akkor, amikor lazadni kellett volna :p
Én az ipon-ban vettem a kártyát. Írtam nekik a balhé után, hogy mi a jelenlegi álláspont. Szó nélkül visszakaptam volna az árát ha kérem, csak csomagoljam be az árut, és küldenek futárt érte... van ám a határon belül is szolgáltatás, nem csak az usában.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8432 2016.08.18. 19:51

"Greenberg arról is beszélt, hogy a Project Scorpion megjelenésétől a maguk részéről már nem akarnak / fognak konzolgenerációkban gondolkodni, a fejlődés útját egy folyamatosan bővülő gépcsaládban, az ehhez kapcsolódó közösségben, és a korlátlan visszafelé kompatibilitásban látják. ."

ismerös.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #8433 2016.08.18. 20:22

3GB 1060 vajon ez is megalázza az AMD kártyákat ramot leszámítva ?:D
Avatar
Moby

Hozzászólás #8434 2016.08.18. 20:26

donatus13 írta:3GB 1060 vajon ez is megalázza az AMD kártyákat ramot leszámítva ?:D
Aqua-ban 83-ért meg is vehető már.
/szerk: a gyári OC-s 85.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8435 2016.08.18. 21:11

Moby írta:Aqua-ban 83-ért meg is vehető már.
/szerk: a gyári OC-s 85.
Nem találom :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8436 2016.08.18. 21:37

arty írta:ettol meg atbaszas volt, Zonak nem kell velem takaroznia, ha epp ahoz van kedve, h lerambugosszemetezne (ami absz. objektiv megallapitas) :p
De ha azt mondom, hogy nem veszem, mert rambugosszemét, és ezért gyengén muzsikálna nálam, akkor hülyeséget beszélnék. Azt meg inkább rákenem a forrásra :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8437 2016.08.18. 22:13

Zóanagyvarázsló írta:Nem találom :(
Háménem?Megvakútá? :)

/Aóucés-e!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8438 2016.08.18. 22:19

Moby írta:Háménem?Megvakútá? :)

/Aóucés-e!
Nehogy má' megvetessétek vele 15k miatt a 3 gigás kártyát. Minden a videóramot fogja zabálni a jövőben, tökéletesen látszik az irány. A fejlesztők leszarják a kisebb kártyákat már most is, 2 gigával csak szívni lehet manapság.

Zó, 100k-ért ott van iPonban ugyanez a kártya 6 giga rammal, ne day1 bottlenecket vegyél már, ha fejleszteni akarsz.

És még mindig: inkább 70-ért egy rambugos használt, tripperes 970-mint ez 85-ért. Ezerszer.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8439 2016.08.18. 22:21

DanielT írta:Nehogy má' megvetessétek vele 15k miatt a 3 gigás kártyát. Minden a videóramot fogja zabálni a jövőben, tökéletesen látszik az irány. A fejlesztők leszarják a kisebb kártyákat már most is, 2 gigával csak szívni lehet manapság.

Zó, 100k-ért ott van iPonban ugyanez a kártya 6 giga rammal, ne day1 bottlenecket vegyél már, ha fejleszteni akarsz.

És még mindig: inkább 70-ért egy rambugos használt, tripperes 970-mint ez 85-ért. Ezerszer.
Veteti a rosseb. Nem is tud róla, tegnap berendeltem neki egy 6 gigást, de az se jön meg időre :/ Meg ennek nem csak a 3 giga a gondja, hanem az ára. EVGA oldalán 200 euroért lehetett rendelni, úgy 20 percig. Szétkapkodták.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8440 2016.08.18. 22:23

kénytelen vagyok Mobyt megvédeni, mi itt 1070en alatt nem vetetünk semmit, bár az is gáz kat :action:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8441 2016.08.18. 22:34

Nyomtam egy kis witcher 1-et. Hát az idő nagyon megszépíti az emlékeket, 8 év alatt (és egy több nagyságrenddel öblösebb büdzsével) elképesztő mit fejlődött a játék. Deviszont ezek már akkor is nagyon értettek a hangulati elemekhez. Olyan atmoszférája van, szinte mint a mainak. A zenék ugye azóta öröklődnek...szal nagyon lehetett ezeken már akkor érezni, hogy bennük van a boogie. De a graf, az animációk, az npc-k hiánya mai szemmel már szinte értelmezhetetlen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8442 2016.08.18. 22:35

DanielT írta:Nehogy má' megvetessétek vele 15k miatt a 3 gigás kártyát. Minden a videóramot fogja zabálni a jövőben, tökéletesen látszik az irány. A fejlesztők leszarják a kisebb kártyákat már most is, 2 gigával csak szívni lehet manapság.

Zó, 100k-ért ott van iPonban ugyanez a kártya 6 giga rammal, ne day1 bottlenecket vegyél már, ha fejleszteni akarsz.

És még mindig: inkább 70-ért egy rambugos használt, tripperes 970-mint ez 85-ért. Ezerszer.

Múltkor még Tasman engem okított, hogy a 3 GB mindenre elég 1080p-ben. Mondjuk én keveslem, 4 GB már rendben lehetne, de a generációváltás miatt nyilván egyre neccesebb lehet. Nekem viszont az i5 4590 mellé nem érdemes elszállnom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8443 2016.08.18. 22:37

Ja és ha valakinek pécére épp nem lenne(ahogy pl. nekem), de szívesen látná a fiókján SquareEnixnél 1 euro a Kane&Lynch kollekció.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8444 2016.08.18. 22:38

Zóanagyvarázsló írta:Múltkor még Tasman engem okított, hogy a 3 GB mindenre elég 1080p-ben. Mondjuk én keveslem, 4 GB már rendben lehetne, de a generációváltás miatt nyilván egyre neccesebb lehet. Nekem viszont az i5 4590 mellé nem érdemes elszállnom.
Még egy 1070 se lenne túlzottan unbalanced ahhoz a procihoz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8445 2016.08.18. 22:39

Moby írta:Ja és ha valakinek pécére épp nem lenne(ahogy pl. nekem), de szívesen látná a fiókján SquareEnixnél 1 euro a Kane&Lynch kollekció.
Rohadtul ajánlom (nem először) a második részt. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8446 2016.08.18. 22:40

Moby írta:Veteti a rosseb. Nem is tud róla, tegnap berendeltem neki egy 6 gigást, de az se jön meg időre :/ Meg ennek nem csak a 3 giga a gondja, hanem az ára. EVGA oldalán 200 euroért lehetett rendelni, úgy 20 percig. Szétkapkodták.
A keresőjük nem dobta ki (a 6 gigásokat igen), meg a gyűjtőoldalak sem. Sajnos 1-3 nap, tehát már (?) nincs készletük ebből se. Mindenesetre kösz a segítőszándékot, de az AMD elátkozott.

Mire kártyához jutok, már végigjátszottam a nyúlszexet, szóval addigra bevárhatom Micsu levetett rambugos cuccát is, elvégre más játék nem is létezik, és tuti nem ugrom neki még egyszer! Olyan nincs! (Arkham Knightot akartam volna még venni hozzá, erre lemaradtam a CDG-s akcióról. Mondjuk hardver nélkül jobb is.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.08.18. 22:43-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8447 2016.08.18. 22:43

DanielT írta:Még egy 1070 se lenne túlzottan unbalanced ahhoz a procihoz.
Felbontásőrülethez nyilván nem. 1080p-ben stratégiához viszont igen, ott jó, ha a 960 mellett bottleneck. Mindenesetre a plusz költsége alig térülne meg, de valóban nem csak azokkal játszom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8448 2016.08.18. 22:43

Zóanagyvarázsló írta:A keresőjük nem dobta ki, meg a gyűjtőoldalak sem. Sajnos 1-3 nap, tehát már (?) nincs készletük ebből se. Mindenesetre kösz a segítőszándékot, de az AMD elátkozott.

Mire kártyához jutok, már végigjátszottam a nyúlszexet, szóval addigra bevárhatom Micsu levetett rambugos cuccát is, elvégre más játék nem is létezik, és tuti nem ugrom neki még egyszer! Olyan nincs! (Arkham Knightot akartam volna még venni hozzá, erre lemaradtam a CDG-s akcióról. Mondjuk hardver nélkül jobb is.)
Nemtudom mi volt a CDG-s ákhció, de CDG nélkül sem kérik a véred érte fullos csomagban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8449 2016.08.18. 22:55

Moby írta:Nemtudom mi volt a CDG-s ákhció, de CDG nélkül sem kérik a véred érte fullos csomagban.
Nem szoktam szürkéknél vásárolni. Ha tudok róla, hogy azok :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #8450 2016.08.18. 23:01

Zóanagyvarázsló írta:Nem szoktam szürkéknél vásárolni. Ha tudok róla, hogy azok :)
Ők mióta szürkék? Vagy honnan tudjuk, hogy azok?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8451 2016.08.18. 23:23

elég ránézni az oldalra? :D

gmgn full legal, pár ezer forintért én biztos nem támogatom a moslék g2at és tsait
Avatar
Moby

Hozzászólás #8452 2016.08.18. 23:38

Micsu írta:elég ránézni az oldalra? :D

gmgn full legal, pár ezer forintért én biztos nem támogatom a moslék g2at és tsait
Ránéztem, de nem lelem az árulkodó pixelcsoportot. Ez is egy olyan, amit nekem tényként már többen megállapítottak, csak az oka maradt ismeretlen. Ahogy az is, hogy mi közük lenne a g2a-hoz. Őszintén szólva nekem semmiből nem derül ki, hogy a gmg full legál lenne, ez meg nem. Az árak tényleg alacsonyabbak általában mint máshol, néha gyanúsan. Nade hát az ipon/aqua/pcx szentháromságnak is. Akkor gondolom innentől minden olcsóbolt minimum szürke.
Vagy ha van valakinek erről érdemi infója az ne tartsa magában.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8453 2016.08.19. 00:05

Moby írta:Ránéztem, de nem lelem az árulkodó pixelcsoportot. Ez is egy olyan, amit nekem tényként már többen megállapítottak, csak az oka maradt ismeretlen. Ahogy az is, hogy mi közük lenne a g2a-hoz. Őszintén szólva nekem semmiből nem derül ki, hogy a gmg full legál lenne, ez meg nem. Az árak tényleg alacsonyabbak általában mint máshol, néha gyanúsan. Nade hát az ipon/aqua/pcx szentháromságnak is. Akkor gondolom innentől minden olcsóbolt minimum szürke.
Vagy ha van valakinek erről érdemi infója az ne tartsa magában.
Azért gyakran megtaláltam már a kiadók honlapján, a játékok hivatalos fórumán a viszonteladók, partnerek listáját. A CDKeys sosem volt köztük, a GMG pedig jó pár alkalommal. A GMG-n ugyebár most önbevallásos alapon tüntetik fel a kulcs eredetét, többnyire a kiadót megjelölve. Ne a bárcát kelljen már előkeresni, hogy a CDKeys szürke! ;) Egyébkétn árulkodó máőr a név is, ahogy egy ponró- vagy torrentoldal is többnyire bezsédes nevet kap, úgy a kulcsosok is. De ez csak véletlen, nem bizonyíték.

Itt is lehet nézelődni.

Az iPonnál is vannak érdekességek, például az iPon-garanciás termékek, olcsóbb áron, kevesebb garanciával.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8454 2016.08.19. 07:44

Zóanagyvarázsló írta:Azért gyakran megtaláltam már a kiadók honlapján, a játékok hivatalos fórumán a viszonteladók, partnerek listáját. A CDKeys sosem volt köztük, a GMG pedig jó pár alkalommal. A GMG-n ugyebár most önbevallásos alapon tüntetik fel a kulcs eredetét, többnyire a kiadót megjelölve. Ne a bárcát kelljen már előkeresni, hogy a CDKeys szürke! ;) Egyébkétn árulkodó máőr a név is, ahogy egy ponró- vagy torrentoldal is többnyire bezsédes nevet kap, úgy a kulcsosok is. De ez csak véletlen, nem bizonyíték.

Itt is lehet nézelődni.

Az iPonnál is vannak érdekességek, például az iPon-garanciás termékek, olcsóbb áron, kevesebb garanciával.
Ezt nem tudom értelmezni. Minden oldal kulcsot árul. Az egész steam kulcsot árul. Mi az a "kulcsos oldal"? De úgytűnik valóban köcsögbanda ez. Na nem a neve alapján, hanem ez alapján.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8455 2016.08.19. 09:08

Kegyetlen.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8456 2016.08.19. 09:13

Moby írta:Ezt nem tudom értelmezni. Minden oldal kulcsot árul. Az egész steam kulcsot árul. Mi az a "kulcsos oldal"? De úgytűnik valóban köcsögbanda ez. Na nem a neve alapján, hanem ez alapján.
Komolyan egy szlengbe kötsz bele? Azért merülnek fel "kulcsos oldalként", mert gyakran dobozos játékokból kiemelve csak a kulcsot árulják, illetve - nem minden esetben, de nem ritkán - nevükben is igyekszik feltüntetni a kulcs szót. Általában színházat és night clubot is meg tudunk különböztetni név alapján - mondom, ez nem bizonyíték, de jellemző, hogy már a név gyanús.

A lényeg úgyis az, hogy nem találhatók meg a partnerek listáin, és akkor sem lesz náluk refund, ha arra még a GMG-n is lehetőség lenne (lásd az Arkham Knight speciális esetét), mert velük a szürkeségük miatt senki sem fog együttműködni, se Steam, se kiadó.

Lhet, hogy téged ezek nem befolyásolnak a vásárlásban, csak az, amit linkeltél, de ettől függetlenül még szürkék emiatt. Ahogy a GMG-n is voltak szürke kulcsok is, ami miatt balhézott a CD Projekt, és utána átláthatóbbá tették a rendszerüket.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8457 2016.08.19. 09:16

Moby írta:Kegyetlen.
De szó szerint. A hangok annyira hitelesek, hogy szinte már sok. Ilyen nyers háború fílingem még nem volt, mint amikor próbáltam az alfát.

Node hamarosan megint mehet, ki jön open bétázni?
Avatar
arty

Hozzászólás #8458 2016.08.19. 09:27

egyébként ami most "érdekes": a square bevédte (megpróbálja...) a deusexet az ócsókulcsokkal szemben (értsd: ócsó országban dvdből kiszedett/kilopott kulcsoktól)

"A PC változat esetében a Steam kulcs megszerzéséhez a DVD lemeznek kötelezően a meghajtóban kell lennie és aktív internetkapcsolattal kell rendelkezni. Optikai meghajtó hiányában a játék aktiválása, telepítése, azaz használata nem lehetséges.
A játék dobozában található kód nem egyből a Steam kulcs,
– A Steam kulcs megszerzéséhez a Square Enix saját rendszerében kell aktiválni a játékot - ez fog Steam kulcsot adni a jogosultság ellenőrzés után"

és ezekután a játék 14 ezer hungarisztánban ................. köszbazmegenix.

moby: kane&lynchet én is megvettem megnézni, persze újra nem játszanám végig egyiket se, valszeg szarul is öregedtek :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #8459 2016.08.19. 09:29

Zóanagyvarázsló írta:A lényeg úgyis az, hogy nem találhatók meg a partnerek listáin
Hát ez engem kuuurvára nem érdekel. Hogy ma ki és milyen értékesítési csatornákon vesz bármit, ez gyakorlatilag követhetetlen. A funstock digital nevét sem láttam még sehol, tonképp a nuuvem-ét sem, de a cdgalaxist meg aztán pláne nem, és ezekre gondolkodás nélkül rá van dobva, hogy legit. Mindegyikből vettem már "kulcsot".
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8460 2016.08.19. 09:30

arty írta:"A PC változat esetében a Steam kulcs megszerzéséhez a DVD lemeznek kötelezően a meghajtóban kell lennie és aktív internetkapcsolattal kell rendelkezni. Optikai meghajtó hiányában a játék aktiválása, telepítése, azaz használata nem lehetséges.
A játék dobozában található kód nem egyből a Steam kulcs,
– A Steam kulcs megszerzéséhez a Square Enix saját rendszerében kell aktiválni a játékot - ez fog Steam kulcsot adni a jogosultság ellenőrzés után"
Ééééééééééééés instant validdá vált a játék bármilyen forrásból történő beszerzése, beleértve a warezt is.

Elmennek a jó büdös kurva anyjukba, hogy megint a legálisan vásárlókat szopatják. :violent: :violent: :violent: :violent: :violent:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8461 2016.08.19. 10:20

Moby írta:Ránéztem, de nem lelem az árulkodó pixelcsoportot. Ez is egy olyan, amit nekem tényként már többen megállapítottak, csak az oka maradt ismeretlen. Ahogy az is, hogy mi közük lenne a g2a-hoz. Őszintén szólva nekem semmiből nem derül ki, hogy a gmg full legál lenne, ez meg nem. Az árak tényleg alacsonyabbak általában mint máshol, néha gyanúsan. Nade hát az ipon/aqua/pcx szentháromságnak is. Akkor gondolom innentől minden olcsóbolt minimum szürke.
Vagy ha van valakinek erről érdemi infója az ne tartsa magában.
a g2ahoz max annyi koze h hasonlo, meg tobbszor is le lett irva h a deus ex gmgs kulcs a kiadotol van
Par ezer forintert minek ritikozni v tree bagazst tamogatni? Nem v fillerbaszo h par szaz forinton forogjak
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8462 2016.08.19. 10:21

Zóanagyvarázsló írta:A keresőjük nem dobta ki (a 6 gigásokat igen), meg a gyűjtőoldalak sem. Sajnos 1-3 nap, tehát már (?) nincs készletük ebből se. Mindenesetre kösz a segítőszándékot, de az AMD elátkozott.

Mire kártyához jutok, már végigjátszottam a nyúlszexet, szóval addigra bevárhatom Micsu levetett rambugos cuccát is, elvégre más játék nem is létezik, és tuti nem ugrom neki még egyszer! Olyan nincs! (Arkham Knightot akartam volna még venni hozzá, erre lemaradtam a CDG-s akcióról. Mondjuk hardver nélkül jobb is.)
nahat ezek utan a rambugos megjegyzesek utan minimum dupla ar :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8463 2016.08.19. 10:23

Moby írta:Hát ez engem kuuurvára nem érdekel. Hogy ma ki és milyen értékesítési csatornákon vesz bármit, ez gyakorlatilag követhetetlen. A funstock digital nevét sem láttam még sehol, tonképp a nuuvem-ét sem, de a cdgalaxist meg aztán pláne nem, és ezekre gondolkodás nélkül rá van dobva, hogy legit. Mindegyikből vettem már "kulcsot".
Az volt a kérdés, hogy miért szürke, nem az, hogy téged érdekelnie kell-e :) A Nuuvem meg ott van mindegyiknél, a Funstock is az egyiknél.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8464 2016.08.19. 10:23

Micsu írta:nahat ezek utan a rambugos megjegyzesek utan minimum dupla ar :D
Még úgyis versenyképes lehet a szuperolcsó AMD-vel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8465 2016.08.19. 10:24

DanielT írta:Ééééééééééééés instant validdá vált a játék bármilyen forrásból történő beszerzése, beleértve a warezt is.

Elmennek a jó büdös kurva anyjukba, hogy megint a legálisan vásárlókat szopatják. :violent: :violent: :violent: :violent: :violent:
utobbi steam kulcsos egyszeri 2 perces manover miert gaz ha a szerverekkel amik a kulcsot adjak nem lesz gond
G2a es moslek tsai miatt van ez most nem a kiado miatt
Miva kezd eltinmanesedni a topik v mi? :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #8466 2016.08.19. 10:35

Az még oké, de kinek van dvd meghajtó a gépben?
Online piacon amúgy mennyi (steam, ilyesmi), gondolom ahhoz nem kell dvd.
Tuti, hogy veszem, de majd ha már hideg van kinnt, addigra csak olcsóbb lesz :)
Avatar
arty

Hozzászólás #8467 2016.08.19. 10:52

Micsu írta:utobbi steam kulcsos egyszeri 2 perces manover miert gaz ha a szerverekkel amik a kulcsot adjak nem lesz gond
G2a es moslek tsai miatt van ez most nem a kiado miatt
Miva kezd eltinmanesedni a topik v mi? :)
nincs dvd meghajtóm, báááár a notimon talán be tudnám szerezni a steamkulcsot... csak mért kell ilyennel szopatni engem, a vásárlót, ha ráadásul szó nincs róla, hogy én ócsóbban kapom és a magyarban megvehető ócsó dvds kulcstól féltik a nyugatot...
Avatar
arty

Hozzászólás #8468 2016.08.19. 11:00

Greyfox írta:Az még oké, de kinek van dvd meghajtó a gépben?
Online piacon amúgy mennyi (steam, ilyesmi), gondolom ahhoz nem kell dvd.
Tuti, hogy veszem, de majd ha már hideg van kinnt, addigra csak olcsóbb lesz :)
gmg, 30 font ~10800ft (de ehez kell account és be kell legyél jelentkezve, a bámészkodóknak asszem 36 gbp-t mutat :D ne kérdezzétek, hogy miért jó a gmgnek, ha a "bámészkodók" tovább nézelődnek, nert a kirakatban kurvadrága minden :D)
Avatar
Moby

Hozzászólás #8469 2016.08.19. 11:31

Micsu írta:a g2ahoz max annyi koze h hasonlo, meg tobbszor is le lett irva h a deus ex gmgs kulcs a kiadotol van
Par ezer forintert minek ritikozni v tree bagazst tamogatni? Nem v fillerbaszo h par szaz forinton forogjak

Demá hogy lenne hasonló? A g2a egy szaros piactér. Ez meg egy sztór. Azért csodálkozom az egészen. A G2A-t gondolom nehéz megfogni, mert nyilvánvalóan avval védekeznek, hogy nem dolguk tudni, hogy mit árulnak a userek náluk (ennyi erővel az ebayt is bezárhatnák), amúgy meg persze, hogy tudják. De. Ha a cdkeys ilyen gecibaszó banda, ezeket mé nem lövik le a faszba? Ők tényleg árulnak portékát, nem csak a standot adják bérbe.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8470 2016.08.19. 11:46

arty írta:nincs dvd meghajtóm, báááár a notimon talán be tudnám szerezni a steamkulcsot... csak mért kell ilyennel szopatni engem, a vásárlót, ha ráadásul szó nincs róla, hogy én ócsóbban kapom és a magyarban megvehető ócsó dvds kulcstól féltik a nyugatot...
a dvds megoldas sztem is tree

Vissza: “Leáldozott.hu”