A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8261 2016.08.14. 12:38

Necro írta:Nemnemnem. Én itt azt olvasom négy éve hogy minden max, meg 4k downsampling meg 50%-on alszik a GPU. Erre egy szaros füvet nem lehet maxra rakni. Nemár.
Az nem egy szaros fű. Kibaszott durva növényzet, hatalmas ugrás, a jövő gépeinek készítve.

Ész nélkül nem fog menni, addig jutsz mint Aby, aki direkt megy fejjel a falnak, hogy aztán itt mutogasson felháborodva a betört orrára.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8262 2016.08.14. 12:53

DanielT írta:Soha nem érdekelt egyik játék se, hiszen eleve fosplatformra jött, de így is nagyon érdekes. Őrületesen magas minőségen fut ez a DF retró sorozat. Maximális riszpekt a srácoknak!
Spoiler: Perfect Dark 5 frémmel átvezetőben... :D
ujabb bizonyitek, hogy sose nem volt atom frem. söt, valszeg az ellenkezöje igaz. AAA-s side scrolling cim biztos akadt par, a többit meg feledtette a hozza nem ertes / lekakilás.
Goldeneye 15-30 fps, Perfect Dark 8-20 fps, Ocarina Of Time fix 16 / 20 fps, ... legendas 10/10 cimek.
remelem majd jönnek a PS1-es retro videok is! :)

imadtam a Goldeneye 007-et. tökeletes fremmel suhant fiatal szemeimnek. multit igaz nem toltunk tán csak 1-2-szer, de sztem az se tunt fel.
kar, hogy nem keszült el az a remake.:(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8263 2016.08.14. 12:59

SlickAdam írta:ujabb bizonyitek, hogy sose nem volt atom frem. söt, valszeg az ellenkezöje igaz. AAA-s side scrolling cim biztos akadt par, a többit meg feledtette a hozza nem ertes / lekakilás.
Goldeneye 15-30 fps, Perfect Dark 8-20 fps, Ocarina Of Time fix 16 / 20 fps, ... legendas 10/10 cimek.
remelem majd jönnek a PS1-es retro videok is! :)

imadtam a Goldeneye 007-et. tökeletes fremmel suhant fiatal szemeimnek. multit igaz nem toltunk tán csak 1-2-szer, de sztem az se tunt fel.
kar, hogy nem keszült el az a remake.:(
Elkészült az, valszeg még jobb is, mint a hivatalos lett volna. Szedd és nyomd.

phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #8264 2016.08.14. 13:00

DanielT írta:Az nem egy szaros fű. Kibaszott durva növényzet, hatalmas ugrás, a jövő gépeinek készítve.

Ész nélkül nem fog menni, addig jutsz mint Aby, aki direkt megy fejjel a falnak, hogy aztán itt mutogasson felháborodva a betört orrára.
És amikor 30+ beállítás kombinációjában olyan aknák vannak hogy az egyik ultrán robban a másik meg nulla felett bárhol (lol egy másik menüben elhelyezve) akkor ha lenne 'eszem' akkor ezt kitalálnám magamnak ~2 perc alatt és boldog lennék? Esetleg el kéne olvasnom a ~100 oldalas NV guide-ot (ami azoktól származik akiknek az optimalizáló tooljuk a 2 x titanon is szaggató beállítást felbassza nekem ultrára?). 0%-on alszik majd a GPU a kukában ha ez lesz az elvárás. (szerencsére a többi játékot valahogy meg tudták csinálni normálisan)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Necro 2016.08.14. 13:01-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8265 2016.08.14. 13:00

aztaku.! thx!

szerk.: ja de varja! van ennek single resze? :confused:

szerk2.:
"Are you working on a singleplayer mode for the mod?

No, we have no plans to make singleplayer as we do not have the resources or sufficient number of developers to create it." :(
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8266 2016.08.14. 13:06

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8267 2016.08.14. 13:07

SlickAdam írta:aztaku.! thx!

szerk.: ja de varja! van ennek single resze? :confused:

szerk2.:
"Are you working on a singleplayer mode for the mod?

No, we have no plans to make singleplayer as we do not have the resources or sufficient number of developers to create it." :(
Na, az meg se fordult a fejemben, hogy ez nem single. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8268 2016.08.14. 13:09

Necro írta:És amikor 30+ beállítás kombinációjában olyan aknák vannak hogy az egyik ultrán robban a másik meg nulla felett bárhol (lol egy másik menüben elhelyezve) akkor ha lenne 'eszem' akkor ezt kitalálnám magamnak ~2 perc alatt és boldog lennék? Esetleg el kéne olvasnom a ~100 oldalas NV guide-ot (ami azoktól származik akiknek az optimalizáló tooljuk a 2 x titanon is szaggató beállítást felbassza nekem ultrára?). 0%-on alszik majd a GPU a kukában ha ez lesz az elvárás. (szerencsére a többi játékot valahogy meg tudták csinálni normálisan)
Nem jó a mindseted. Majd egy kicsit nyugodj le, nálam épp csorog le a játék. :)
Avatar
deep

Hozzászólás #8269 2016.08.14. 13:36

Necro írta:És amikor 30+ beállítás kombinációjában olyan aknák vannak hogy az egyik ultrán robban a másik meg nulla felett bárhol (lol egy másik menüben elhelyezve) akkor ha lenne 'eszem' akkor ezt kitalálnám magamnak ~2 perc alatt és boldog lennék? Esetleg el kéne olvasnom a ~100 oldalas NV guide-ot (ami azoktól származik akiknek az optimalizáló tooljuk a 2 x titanon is szaggató beállítást felbassza nekem ultrára?). 0%-on alszik majd a GPU a kukában ha ez lesz az elvárás. (szerencsére a többi játékot valahogy meg tudták csinálni normálisan)
Épp ezért jó port, mert ennyi beállítás szabható testre. Egyébként 1070-el a rendes beállításokban minden mehet maxra, kivéve a fű, az very high. 4x MSAA, többi AA off (a tükröződésnek is mehet 2x). Az advancedben meg a flying részletesség vagy mi a bánat mehet on, meg azért adhatsz a kiterjesztett csíkokra 3-4 vonást. Így nekem most atom 60.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8270 2016.08.14. 13:59

deep írta:Épp ezért jó port, mert ennyi beállítás szabható testre. Egyébként 1070-el a rendes beállításokban minden mehet maxra, kivéve a fű, az very high. 4x MSAA, többi AA off (a tükröződésnek is mehet 2x). Az advancedben meg a flying részletesség vagy mi a bánat mehet on, meg azért adhatsz a kiterjesztett csíkokra 3-4 vonást. Így nekem most atom 60.
Na tessék. Így már nincs is kedvem foglalkozni vele. Pedig 1 perc és lent van.
Avatar
arty

Hozzászólás #8271 2016.08.14. 14:22

DanielT írta:Itt a követendő útmutató, neked csináltam:

Kép
... és akkor te nem vagy ződ-fanboi :DDD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8272 2016.08.14. 14:26

arty írta:... és akkor te nem vagy ződ-fanboi :DDD
Nem, én nem vagyok az.

Hirtelen nem egy redvás fos lett az AMD támogatása és szolgáltatásai? Lemaradtam valamiről?
Avatar
arty

Hozzászólás #8273 2016.08.14. 14:29

DanielT írta:Nem, én nem vagyok az.

Hirtelen nem egy redvás fos lett az AMD támogatása és szolgáltatásai? Lemaradtam valamiről?
ugy néz ki arról a pár évről maradtál le, amit a leáldban előadtak az intelnvidiások ...
Avatar
arty

Hozzászólás #8274 2016.08.14. 14:34

SlickAdam írta:aztaku.! thx!

szerk.: ja de varja! van ennek single resze? :confused:

szerk2.:
"Are you working on a singleplayer mode for the mod?

No, we have no plans to make singleplayer as we do not have the resources or sufficient number of developers to create it." :(
de még ha lenne is, ennél a goldeneye reloaded is jobban néz ki ... (végigtoltam, úgyemlékszem bírtam is, mint MINDEGYIK 007 gémet - semmi kiemelkedő persze.)
Avatar
arty

Hozzászólás #8275 2016.08.14. 14:37

deep írta:Épp ezért jó port, mert ennyi beállítás szabható testre. Egyébként 1070-el a rendes beállításokban minden mehet maxra, kivéve a fű, az very high. 4x MSAA, többi AA off (a tükröződésnek is mehet 2x). Az advancedben meg a flying részletesség vagy mi a bánat mehet on, meg azért adhatsz a kiterjesztett csíkokra 3-4 vonást. Így nekem most atom 60.
Az, kurvajó benne. Emlékszem, a farcryban is milyen kurvajó volt az általában valóban 5 percnyi optimalizáció helyett félórát, órát szopni.... nincs rá szükséged, hogy a tesszelációt fűszálanként állítsd!!! (arra ott az .xml, vagy .cfg, turja csak a mazterrészer)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8276 2016.08.14. 14:38

arty írta:ugy néz ki arról a pár évről maradtál le, amit a leáldban előadtak az intelnvidiások ...
Szerintem nem maradtam le semmiről, csak más valóságban élünk.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #8277 2016.08.14. 14:40

arty írta:ugy néz ki arról a pár évről maradtál le, amit a leáldban előadtak az intelnvidiások ...

Felesleges ez az intelvidia szöveg, az AMD cpu részleg a dual core os intelek megjelenése óta teljesen esélytelen. A radeon vga szériáknak voltak jó dolgaik de már azok is esélytelenné váltak. Szóval aki intelvidia dumát nyomott annak igaza volt, fáj vagy sem, ez az igazság. Az AMD mára már egy esélytelen hullakupaccá vált.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8278 2016.08.14. 14:40

No, hát a GTAV teszt elég rövid lett, ahogy sejtettem is.

GPU 60% körül alszik, tükörsima, városban ezerrel száguldva, vidéken a bokrokban csapatva, stb.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8279 2016.08.14. 14:42

SlickAdam írta:
phpBB [media]
van downgrade rendesen, remélem nem pcről streamelte :D
egyébként várós, ha jó lesz 1st day veszem
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8280 2016.08.14. 14:45

DanielT írta:Komolyan mindjárt feltelepítem és ha a 970-et megint belövöm úgy, mint ahogy végigtoltam (gyönyörűen és simán), akkor bekérem a lakcímeket és irgalmatlanul picsánrúgok mindenkit...
gyerekek húzzatok vissza konzolozni, sokatoknak nem való pc
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8281 2016.08.14. 14:46

DanielT írta:Soha nem érdekelt egyik játék se, hiszen eleve fosplatformra jött, de így is nagyon érdekes. Őrületesen magas minőségen fut ez a DF retró sorozat. Maximális riszpekt a srácoknak!

phpBB [media]


Spoiler: Perfect Dark 5 frémmel átvezetőben... :D
jobbra a régi konzolos szinvonal, ma is affelé tendálunk :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8282 2016.08.14. 14:49

arty írta: intelnvidiások ...
azaz te? :vigyor5:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8283 2016.08.14. 14:57

Micsu írta:gyerekek húzzatok vissza konzolozni, sokatoknak nem való pc
Na, ezt pont nekem sikerült címezni? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8284 2016.08.14. 14:57

sztetek moby megunta már a nomanskyt? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8285 2016.08.14. 14:58

DanielT írta:Na, ezt pont nekem sikerült címezni? :D
téged idéztelek de nem neked címeztem ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #8286 2016.08.14. 15:19

DanielT írta:Szerintem nem maradtam le semmiről, csak más valóságban élünk.
bárcsak visszavághatnék, hogy nekem legalább amdm van és van róla fingom, amiről beszélek :mf2:

(sajnos arra kell építkezzek, amiről 2 éve is rinyáltál és én akkor még amdn abszolut nem tapasztaltam - a híresen fos supportot vs. az übercsodás ződdel szemben... ezért tippelek magabiztosan, hogy neked bezony fingodnincs, csak nyomod ugyan azt a lemezt, mint már anno is ...)
Avatar
arty

Hozzászólás #8287 2016.08.14. 15:22

SlickAdam írta:ujabb bizonyitek, hogy sose nem volt atom frem. söt, valszeg az ellenkezöje igaz. AAA-s side scrolling cim biztos akadt par, a többit meg feledtette a hozza nem ertes / lekakilás.
Goldeneye 15-30 fps, Perfect Dark 8-20 fps, Ocarina Of Time fix 16 / 20 fps, ... legendas 10/10 cimek.
remelem majd jönnek a PS1-es retro videok is! :)

imadtam a Goldeneye 007-et. tökeletes fremmel suhant fiatal szemeimnek. multit igaz nem toltunk tán csak 1-2-szer, de sztem az se tunt fel.
kar, hogy nem keszült el az a remake.:(
GE ment ott 10 alatt is :D
de biztosan nagyon szép "emlék" lehet annak, aki a mostani 30-ról 27re beesőket (is) ekézi :D

minél több rész jön ki, annál inkább azt gondolom: a prevgen/currgen SOKKAL jobb, mint a korábbiak (pedig tény, h rengeteg manapság is a moslék port)
Avatar
arty

Hozzászólás #8288 2016.08.14. 15:23

Micsu írta:azaz te? :vigyor5:
tény, fingom sincs az amd supportról már több mint másfél éve. nem is hivatkozok rá lépten nyomon :papakacsint:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8289 2016.08.14. 15:41

Micsu írta:sztetek moby megunta már a nomanskyt? :banplz:

Lehet, hogy ennyi idő alatt bele is unok majd, de nem vettem meg. Mondtam, majd pár dolcsiért. Annyit ér kb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8290 2016.08.14. 15:51

De az a helyzet, hogy az elmúlt napban annyira átment a topik memegyárrá, hogy tonképp játék nélkül is ellennék :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8291 2016.08.14. 15:55

arty írta:bárcsak visszavághatnék, hogy nekem legalább amdm van és van róla fingom, amiről beszélek :mf2:

(sajnos arra kell építkezzek, amiről 2 éve is rinyáltál és én akkor még amdn abszolut nem tapasztaltam - a híresen fos supportot vs. az übercsodás ződdel szemben... ezért tippelek magabiztosan, hogy neked bezony fingodnincs, csak nyomod ugyan azt a lemezt, mint már anno is ...)
Ebből az összeesküvés elméletedből mindig csak azt felejted ki, hogy kb 15 éve a 3570K az első Intel proci a gépemben, illetve a GTX 660 volt szintén kb 10 év után az első nVidia. És az is azért lett, mert amikor beszart a 7850 és kölcsön került hozzám egy 560Ti, volt alkalmam megtapasztalni a másik oldalt... vagyis instant fanbojjá váltam. Nyilván. :rolleyes:

És nyilván te is azért veszed sorban az nVidia kártyákat, mert fanboj vagy.
Avatar
deep

Hozzászólás #8292 2016.08.14. 16:20

Tessék egy jó nómenszszkáj írás, szerintem kiválóan visszaadja a "játék" esszenciáját.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8293 2016.08.14. 16:26

deep írta:Tessék egy jó nómenszszkáj írás, szerintem kiválóan visszaadja a "játék" esszenciáját.
Ajánlom én is, remekmű! :D

Szerk: Ja igen, már akartam én is mondani, hogy ennél a Subnautica kb 80000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000x jobb. Bár valószínűleg egy csonkolás is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8294 2016.08.14. 16:41

DanielT írta:Ajánlom én is, remekmű! :D

Szerk: Ja igen, már akartam én is mondani, hogy ennél a Subnautica kb 80000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000x jobb. Bár valószínűleg egy csonkolás is.
mas is emlitette Subnautica-t NMS kapcsan. neztem videot es tenyleg baromi jonak tunik. majd jöhet is ha kilep az Early Access statuszbol.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #8295 2016.08.14. 16:42

SlickAdam írta:ujabb bizonyitek, hogy sose nem volt atom frem. söt, valszeg az ellenkezöje igaz. AAA-s side scrolling cim biztos akadt par, a többit meg feledtette a hozza nem ertes / lekakilás.
Goldeneye 15-30 fps, Perfect Dark 8-20 fps, Ocarina Of Time fix 16 / 20 fps, ... legendas 10/10 cimek.
remelem majd jönnek a PS1-es retro videok is! :)

imadtam a Goldeneye 007-et. tökeletes fremmel suhant fiatal szemeimnek. multit igaz nem toltunk tán csak 1-2-szer, de sztem az se tunt fel.
kar, hogy nem keszült el az a remake.:(
Mondjuk a Rare engine-je órajelhez igazította a performance-t, és lehetett húzva jófrémesíteni őket (esetleg konzolt olvasztani). Ma hol van erre lehetőség? Még az OC-zett konzolt is külön pénzért adják Scorpio és Neo néven! :idiota:

A 60 fps mítoszától függetlenül a kérdést mondjuk még mindig érdemes feltenni, hogy mi volt az általános, és az hogy arányult az akkori PC-s valósághoz (jó esetben 24 fps-es DOS-os játékok, majd a korai Windows-kényszer 3Dfx-exkluzivitással és társaival).
Avatar
eje75

Hozzászólás #8296 2016.08.14. 16:52

DanielT írta:No, hát a GTAV teszt elég rövid lett, ahogy sejtettem is.

GPU 60% körül alszik, tükörsima, városban ezerrel száguldva, vidéken a bokrokban csapatva, stb.

Kép
Vágom....szuper....jó neked....de nálam MINDEN MAX-on 4073 MB-ot felzabál a 8191-ből (amenn yi abban a kártyában összesen van)... Értem, hogy ha óvatosan bánsz a pedállal az 1 literes Suzuki Swift-ed csak 5 litert eszik a városban, és eljutsz vele A-ból B-be, de engem perpillanat az érdekelt, hogy mennyivel tud menni a Ferrarim.... ha az 5 literes fogyasztás érdekelt volna ráalkudtam volna a Swift-edre :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #8297 2016.08.14. 16:55

DanielT írta:Ebből az összeesküvés elméletedből mindig csak azt felejted ki, hogy kb 15 éve a 3570K az első Intel proci a gépemben, illetve a GTX 660 volt szintén kb 10 év után az első nVidia. És az is azért lett, mert amikor beszart a 7850 és kölcsön került hozzám egy 560Ti, volt alkalmam megtapasztalni a másik oldalt... vagyis instant fanbojjá váltam. Nyilván. :rolleyes:

És nyilván te is azért veszed sorban az nVidia kártyákat, mert fanboj vagy.
_HA_ létezne értelmes áron 470, fasza kártya lenne. Nyilván Zó se (meg senkise) 75-80 ezrekért akarja megvenni... tesztek igazolják, hogy (aránytalanul) frankó teljesítményt ad és nem omlik össze alatta a wicser vagy a divizió se :P

55-60k környékén nincs nála jobb vétel (150$ * 1.27 áfa * 1.025 vám + némi haszon), ha _MA_ veszel vga-t.
Ennyiért viszont (itthon) nincs 470.

Szal a 470 nem kuka, hanem egy elvi lehetőség :)

(a 970 korai eladását elbasztam valamennyire, ezt próbáltam javítani a 1070re lecsapással, hogy végre játszhassak - amennyire nincs értelmes áron AMD, egyelőre az idő igazolja döntésem)

---

haverismerős vett ilyet:

phpBB [media]


remélem összerakja hamar, kipróbálnám :)
Avatar
arty

Hozzászólás #8298 2016.08.14. 16:57

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk a Rare engine-je órajelhez igazította a performance-t, és lehetett húzva jófrémesíteni őket (esetleg konzolt olvasztani). Ma hol van erre lehetőség? Még az OC-zett konzolt is külön pénzért adják Scorpio és Neo néven! :idiota:

A 60 fps mítoszától függetlenül a kérdést mondjuk még mindig érdemes feltenni, hogy mi volt az általános, és az hogy arányult az akkori PC-s valósághoz (jó esetben 24 fps-es DOS-os játékok, majd a korai Windows-kényszer 3Dfx-exkluzivitással és társaival).
az azért már látszik, hogy nem elszigetelt esetek voltak a szaggatósmocskok pre-pre-pre-prevgenen se... a pécé lehet most jobban "aránylik" a konzolhoz, de az előző geneket visszasírni a mai tükrében totális elmebajnak látszik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8299 2016.08.14. 17:06

arty írta:az azért már látszik, hogy nem elszigetelt esetek voltak a szaggatósmocskok pre-pre-pre-prevgenen se... a pécé lehet most jobban "aránylik" a konzolhoz, de az előző geneket visszasírni a mai tükrében totális elmebajnak látszik.
Majd szólj már, ha valaki az N64-et, meg a PS1 éra 3D-t sírja vissza... azt látnom kell!
Avatar
Moby

Hozzászólás #8300 2016.08.14. 17:17

deep írta:Tessék egy jó nómenszszkáj írás, szerintem kiválóan visszaadja a "játék" esszenciáját.
Függetlenül a nomenszkájtól ez egy idióta baromállat. Aszondja, hogy neki semmi baja a zsánerrel, majd leír olyanokat amiket le lehetne az E:D-re is (és nem is feltétlenül lenne fasság, ezért is rétegjátékok ezek), vagy akár a subnauticára. Neki főleg nem a megvalósítással van baja, hanem az alapötletével, ami annak tükrében, hogy neki bejön ez a zsáner, szimplán kabaré. Kurvanagy hibái vannak a nms-nek, ne azezekről pont egy szó nincs leírva. Egy idóta baromállattal meg ne szimpatizáljatok csak azért, mert jelesül egy játék kapcsán egyezik a véleményetek. A baromállat ettől még az marad, ami.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8301 2016.08.14. 17:19

Huuu micsoda gta frémválság volt itt :wow1:
Annyit hozzátennék, hogy énsem vagyok egy nagy masterracer, de 960 on meg 970en is belőtem 60ra, kellett eztazt álltitgatni EGYSZER, de az én tudatlanságombol is kifolyólag tartott soká.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8302 2016.08.14. 17:20

Moby írta:Függetlenül a nomenszkájtól ez egy idióta baromállat. Aszondja, hogy neki semmi baja a zsánerrel, majd leír olyanokat amiket le lehetne az E:D-re is (és nem is feltétlenül lenne fasság, ezért is rétegjátékok ezek), vagy akár a subnauticára. Neki főleg nem a megvalósítással van baja, hanem az alapötletével, ami annak tükrében, hogy neki bejön ez a zsáner, szimplán kabaré. Kurvanagy hibái vannak a nms-nek, ne azezekről pont egy szó nincs leírva. Egy idóta baromállattal meg ne szimpatizáljatok csak azért, mert jelesül egy játék kapcsán egyezik a véleményetek. A baromállat ettől még az marad, ami.
Hát, nekem nem úgy tűnt a leírtakból. Konkrétan az alapötlet ismeretében rajongónak minősítette magát és rá is ugrott azonnal. Aztán jött ez az üszkös genny, képviselve a realitást.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8303 2016.08.14. 17:29

Szerintem én szuper-intelligensen és módszeresen oldok meg dolgokat ezen a tákolt játékplatformon, kívülről szemlélem a dolgokat, és észreveszek olyanokat, amik bénák, vagy macera(tm). Olyanokat, amiket sokan öklendező reflex nélkül bekajálnak, mert annyira hozzászoktak a gányoláshoz, hogy már immunisak rá. Vagy csak kényelmesen igazolni akarják, hogy az jó, ami nekik van. Fikáztam én anno a konzolokat is a hibáikért. Majd 5 év múlva megint vehetem észre, hogy azok a dolgok lesznek fontosak, amiket én szajkóztam. Énmegmondtam(tm).
:nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #8304 2016.08.14. 17:32

DanielT írta:Hát, nekem nem úgy tűnt a leírtakból. Konkrétan az alapötlet ismeretében rajongónak minősítette magát és rá is ugrott azonnal. Aztán jött ez az üszkös genny, képviselve a realitást.

Ennek a leírásnak álcázott idióta baromsághalmazból egyetlen dolog derült ki világosan: soha hasonló játékkal nem játszott az emberünk. Pechére pont egy nem túl fényessel kezdte el. Rengetege ilyen "leírást" találni DS-ről is, fakezű fogalmatlan idiótáktól. Onnan ismerni meg ezeket, hogy általában úgy kezdődnek: "nekem ezzel a stílussal alapvetően semmi bajom nincs, de..."
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8305 2016.08.14. 17:33

aabyssx írta:Szerintem én szuper-intelligensen és módszeresen oldok meg dolgokat ezen a tákolt játékplatformon, kívülről szemlélem a dolgokat, és észreveszek olyanokat, amik bénák, vagy macera(tm). Olyanokat, amiket sokan öklendező reflex nélkül bekajálnak, mert annyira hozzászoktak a gányoláshoz, hogy már immunisak rá. Vagy csak kényelmesen igazolni akarják, hogy az jó, ami nekik van. Fikáztam én anno a konzolokat is a hibáikért. Majd 5 év múlva megint vehetem észre, hogy azok a dolgok lesznek fontosak, amiket én szajkóztam. Énmegmondtam(tm).
:nezze:

nekem pl miert nincs problemam a jatekok belövesevel? nem, nem az 1070-es miatt... csak bütyköles volt, komoly gany nem remlik az elmult ~1 honapbol.
pedig en ölni tudnek a "maszterrész" hülyeseg hallatan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8306 2016.08.14. 17:45

Moby írta:Ennek a leírásnak álcázott idióta baromsághalmazból egyetlen dolog derült ki világosan: soha hasonló játékkal nem játszott az emberünk. Pechére pont egy nem túl fényessel kezdte el. Rengetege ilyen "leírást" találni DS-ről is, fakezű fogalmatlan idiótáktól. Onnan ismerni meg ezeket, hogy általában úgy kezdődnek: "nekem ezzel a stílussal alapvetően semmi bajom nincs, de..."
Ok, legyen. Mindenesetre ahogy leírta, az nagyon szórakoztató volt. :) Persze jobban meg tudnál győzni egy saját teszttel, amit mondjuk 20 óra után írsz... ;PP Mehet a warez is, szerintem emiatt senki nem kárhoztatna, majd utólag megveszed 2 dolcsiért.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8307 2016.08.14. 17:58

DanielT írta:Ok, legyen. Mindenesetre ahogy leírta, az nagyon szórakoztató volt. :) Persze jobban meg tudnál győzni egy saját teszttel, amit mondjuk 20 óra után írsz... ;PP Mehet a warez is, szerintem emiatt senki nem kárhoztatna, majd utólag megveszed 2 dolcsiért.
Eszembe sincs meggyőzni, vagy megpróbálni :D De a probléma nem is ez. Egy értékesebb darabra sem tudnálak rábeszélni, vagy nem biztos, hogy lenne haszna. Ha belekerülnének azok, amiket én hiányolok belőle, nem változna a szemedben semmit a játék. Ahhoz gyakorlatilag át kéne transzformálni egy másik zsánerbe, valódi core gameplayyel, stb.
Egyébként az írás szórakoztató, ezt adom :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #8308 2016.08.14. 18:05

Amúgy ennek a nomenszkáj a létezésével már megtette a leghasznosabbat, amit csak bírt: szarságával a subnauticák és elite dangerousok felé tereli a a népet :D A hype kapcsán kiderült szélesebb tömegeknek, hogy a zsáner létezik, és bár az nms nem egy túl jó cucc, de azért vannak itt fasza alkotások is :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8309 2016.08.14. 18:06

EPIK! :D

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8310 2016.08.14. 18:07

Reddites srácok vásárolnak szorgalmasan:

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8311 2016.08.14. 18:18

DanielT írta:Reddites srácok vásárolnak szorgalmasan:

Kép
mindig ez jut eszembe rola:
Spoiler
Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8312 2016.08.14. 18:48

Moby írta:Függetlenül a nomenszkájtól ez egy idióta baromállat. Aszondja, hogy neki semmi baja a zsánerrel, majd leír olyanokat amiket le lehetne az E:D-re is (és nem is feltétlenül lenne fasság, ezért is rétegjátékok ezek), vagy akár a subnauticára. Neki főleg nem a megvalósítással van baja, hanem az alapötletével, ami annak tükrében, hogy neki bejön ez a zsáner, szimplán kabaré. Kurvanagy hibái vannak a nms-nek, ne azezekről pont egy szó nincs leírva. Egy idóta baromállattal meg ne szimpatizáljatok csak azért, mert jelesül egy játék kapcsán egyezik a véleményetek. A baromállat ettől még az marad, ami.
szrintrm leirt elég sok hibát, max a technikaira nem tért ki, de a többi...
Nekem sincs semmi bajom a zsánerrel, de... ( :nevetes1:)
Màs játékot mégis meg tudnak csinálni élvezhetőre.
Technikai oldalrol azt tudom mondani, nekem nem kresselt, folyt szépen, de a látványhoz saccra egy riva tnt2 is elég lenne, de nem. Zsáner miatt azzal sem lenne bajom hogy kraftolni kell, meg bányászni, de mindezt olyan gyorsan és annyit kell, hogy mellette nézelődni, mászkálni már nem tudsz/akarsz, mert vagy a hajoban fogy ki valami, vagy a life suoport fogy ki 5 percenként, nincs idő kifújni magad. Miért használja el az üzemanyag negyedét kb egy felszállás? Ha 2-3 kmt kell menni akkor gyalogolsz, és közben 8x telik meg az inventory, meg 12x kell tölteni a lifesupportot, meg 3x a stukkert, vaaagy elmész ürhajoval, de akkor megint ottvagy, hogy ujra keresgélhetsz anyagokat a hajtoműnek. Emellett valami fejlődési rendszert is tehettek volna bele, hogy legyen ami előrevisz, ne csak az, hogy több slot van egy-egy itemnek. Jameg inventory... Hogyvanaz, hogy 500 plutonium elfér egy slotba, de ha kraftolok valamit azt egyesével külön teszi. Valamint miért nem fér bele pár olyan küldi, hogy viddel ide ezt, vagy hozz ezt, vagy szerezd meg amazt. Az is több lenne a semminél, és kitöltené ideig-oráig a nagy büdös semmit.
De mondjuk hogy ezeken majd balanszolnak, és vegyük a többit.
Ottvagy egy rendszerben, ahol surolja egymàst 3-4 nagyjábol ugyanolyan méretű kőzetbolygo, semmi gázoriás, vagy 2-3-4 csillagos rendszer? Hogy kerinvhet ennyire közel egymáshoz ennyi tök ugyanakkora bolygo?
Irányitàs... Mármimthogy nyomkodni kell gombokat, de nemigen érzem hogy annak köze van ahoz amit én csinálok, és minden bajo tök ugyanolyan kezelhetőségre is, a bolygo felszin közelében meg nincs olyan hogy megállsz, mert automatán halad picit, és ha valami utba kerül, akkor kikerüli, deokos...
Ez a randomgenerálás meg azt eredményezi, hogy orbitális pályárol jol néz ki, de lent fps modban egy paca, szögletes élekkel a talajon, lapkafű boritja, és egyegy ilyen éles szögben elterülő talaj és fa között kikandikálo semmi, mert nyilván nem lehet a tech miatt mindenhol jo.
Az art meg olyan amilyen, ez izlés dolga, engem pl taszit kicsit, de ha ez lenne az egyetlen baj, örülnék.

Szoval ezek alkottak egy randomgenerátort a fizika és a játékipar szabályait felrúgva, 60 dolláros árcédulával.
És emberek még ez után is tapsikolnak, meg fogcsikorgatva védik (nem te)

Sokat nem vártam tőle, ez tény, mert nagyjábol sejteni lehetett, de azért hàborodtam fel, mert ez még azt a minimumot se éri el.
2,5gigányi random tulárazott kodhalmaz, ezt tudnám mondani, a játék jelző az tul hizelgő lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #8313 2016.08.14. 18:55

Mekee írta:és a játékipar szabályait felrúva, 60 dolláros árcédulával.
Az egész possztal egyetértek. Ezen az egy ponton elmosolyodtam :) Ha valami nincs ennek az iparnak, azok a szabályok :) Még játékszabályok se :) A 60 dollár ezért totális agyfasz, ez tény. Egy tizes körül dobnék érte(mert mindezen jól körvonalazott hibák ellenére is szórakoztatott). Elnézve a folyamatokat ez egy hónap múlva várható :) Viszont most megint jobban vágyok az E:D-re, mint korábban. Pedig egyelőre távol kell magam tartanom tőle, mert timesink lesz megint.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8314 2016.08.14. 18:59

Moby írta:Az egész possztal egyetértek. Ezen az egy ponton elmosolyodtam :) Ha valami nincs ennek az iparnak, azok a szabályok :) Még játékszabályok se :) A 60 dollár ezért totális agyfasz, ez tény. Egy tizes körül dobnék érte(mert mindezen jól körvonalazott hibák ellenére is szórakoztatott). Elnézve a folyamatokat ez egy hónap múlva várható :) Viszont most megint jobban vágyok az E:D-re, mint korábban. Pedig egyelőre távol kell magam tartanom tőle, mert timesink lesz megint.
már mondtam egyszer, gyere várlak :) igen, rabolja az időt, de sajnos netto szorakozás mind a 400 ami eddig bennevan :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #8315 2016.08.14. 19:23

Moby írta:Az egész possztal egyetértek. Ezen az egy ponton elmosolyodtam :) Ha valami nincs ennek az iparnak, azok a szabályok :) Még játékszabályok se :) A 60 dollár ezért totális agyfasz, ez tény. Egy tizes körül dobnék érte(mert mindezen jól körvonalazott hibák ellenére is szórakoztatott). Elnézve a folyamatokat ez egy hónap múlva várható :) Viszont most megint jobban vágyok az E:D-re, mint korábban. Pedig egyelőre távol kell magam tartanom tőle, mert timesink lesz megint.

Én úgy tudnék elképzelni ezért a játékért 60 € ha lenne : Multiplayer, olyan űrhajók amiket kb csak egy klán tud felépíteni és ki craftolni, pvp, bázis készítések, és lehetőség brutális moddolásra, egyetlen játék aminél elfogadnám, amúgy meg mod hater vagyok.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8316 2016.08.14. 20:01

DanielT írta:Ok, legyen. Mindenesetre ahogy leírta, az nagyon szórakoztató volt. :) Persze jobban meg tudnál győzni egy saját teszttel, amit mondjuk 20 óra után írsz... ;PP Mehet a warez is, szerintem emiatt senki nem kárhoztatna, majd utólag megveszed 2 dolcsiért.
spanom 10 óra után dobta, azon gondolkoznik hogy tudná visszaszerezni az árát :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #8317 2016.08.14. 20:39

Micsu írta:spanom 10 óra után dobta, azon gondolkoznik hogy tudná visszaszerezni az árát :)
Remélem sehogy, éljen csak együtt a döntésével.
Avatar
deep

Hozzászólás #8318 2016.08.14. 21:10

Elkészült az Enderal című teljes konverzió mod a Skyrim-hez, azaz egy teljes különálló játék. Én is csak most hallottam róla, épp installálódik, de állítólag elég jó. Akinek inge, itt veheti magára.
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #8319 2016.08.14. 21:26

deep írta:Elkészült az Enderal című teljes konverzió mod a Skyrim-hez, azaz egy teljes különálló játék. Én is csak most hallottam róla, épp installálódik, de állítólag elég jó. Akinek inge, itt veheti magára.
ez nagyon durvan profinak tunik. uj skillrendszer, uj OST, angol/nemet szinkron, installer (pöcsölni is lehet klikkre), ...
es most latom mar Oblivion-hoz is keszult ilyen külön cucc.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #8320 2016.08.14. 22:20

arty írta:eaccess az isten. egy havi viccpenzert rengeteg cuccot kapsz, h bepotold, kiprobald, megizleld, neveddmeg, stb.

ne azt nezd, h fizetosdemo, nem az a durranas benne!
Ez úgy működik, hogy fizetsz havi díjat és kiválasztott játékokat játszhatsz alatta? Mint a PSN+, vagy mi?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8321 2016.08.14. 22:24

Life is Strange

nagy hype hatására meg a batman után mondom egy kis könnyed tinipicsaszimulátor jó lesz
egynek jó is volt, a walking dead színvonalát hozza még akkor is ha vártam már hogy vége legyen, van benne pár jó ötlet de semmi eget rengető

anno mikor tolták mások a játékot epizódról epizódra majd olvastam hogy mekkora wtfek vannak a játékban, hát én akkora nagy wtfeket nem tapasztaltam
a 3. epizód után indul be, uccsó kettő már nem rossz, eleje elég uncsi

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #8322 2016.08.14. 22:51

Na pár órát tologattam az nms-t. Egyre jobban tetszik. Üssetek agyon, de tényleg :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #8323 2016.08.14. 22:54

Micsu írta:Life is Strange

nagy hype hatására meg a batman után mondom egy kis könnyed tinipicsaszimulátor jó lesz
egynek jó is volt, a walking dead színvonalát hozza még akkor is ha vártam már hogy vége legyen, van benne pár jó ötlet de semmi eget rengető

anno mikor tolták mások a játékot epizódról epizódra majd olvastam hogy mekkora wtfek vannak a játékban, hát én akkora nagy wtfeket nem tapasztaltam
a 3. epizód után indul be, uccsó kettő már nem rossz, eleje elég uncsi

Kép
Én nem éltem túl az elejét. Illetve nem is találtam benne motivációt, amiért tettem volna bármi erőfeszítéseket ezügyben. Agyfaszt kaptam a párbeszédektől. Az until dawn is ezért feneklett meg többször is, csak ott eljutottam valahogy véletlenül addig, amíg nem már nem vol pofázás, viszont annál többet pandeltak megfele a rohadék kis kurvákok :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8324 2016.08.14. 22:54

pár óráig sok embernek tetszett :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8325 2016.08.14. 22:56

aabyssx írta:Ez úgy működik, hogy fizetsz havi díjat és kiválasztott játékokat játszhatsz alatta? Mint a PSN+, vagy mi?
Nem egészen, havidíjért bérled a játékkínálatot, ami benne van, azt tolhatod
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8326 2016.08.14. 22:56

Moby írta:Én nem éltem túl az elejét. Illetve nem is találtam benne motivációt, amiért tettem volna bármi erőfeszítéseket ezügyben. Agyfaszt kaptam a párbeszédektől. Az until dawn is ezért feneklett meg többször is, csak ott eljutottam valahogy véletlenül addig, amíg nem már nem vol pofázás, viszont annál többet pandeltak megfele a rohadék kis kurvákok :D
párbeszédek azért nem zavartak mert kb ez a szint megy ebben a korosztályban, elég valósághű volt ilyen szempontból :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #8327 2016.08.14. 22:56

Kb 10 óránál vagyok sum. Még ennyit biztos gond nélkül bele tudok tölteni, aztán ott lehet, hogy meg is pandel :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #8328 2016.08.14. 22:58

Micsu írta:párbeszédek azért nem zavartak mert kb ez a szint megy ebben a korosztályban, elég valósághű volt ilyen szempontból :D
Én ezt pontosan tudom, node IRL sem töltöm ám a szabadidőmet szívesen ilyen beszélgetések értelmezésével :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #8329 2016.08.14. 22:58

volt mikor a telefonom nyomdostam párbeszédek közben :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #8330 2016.08.14. 23:02

Moby írta:Kb 10 óránál vagyok sum. Még ennyit biztos gond nélkül bele tudok tölteni, aztán ott lehet, hogy meg is pandel :D
Én is kb, ma is ment egy picit, dee csakhogy legyen fingom a témában, nomeg érdekelt, hogy kihagytam-e valamit, hátmost vanaza atlas féleség, ami ad egy második célt vagymit, hát nemtudom, ez egy kis reménysugár, de hogy én még 10-et bele nem rakok, az biztos, itt kiszállok, majd ha később lesz valami változás, és lesz vagy 5 dodó, akkor annyit dobok nekik érte, de jelenleg kiirtottam minden bitjét a közelemből :D

Vissza: “Leáldozott.hu”