A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7841 2016.08.08. 17:59

Moby írta:Ó nekem (természetesen) bejön! :D
sokat nem láttam még belőle de ha az elite összetettségének csak egy részét hozza akkor már jó :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7842 2016.08.08. 18:02

Necro írta:Nyaralásom: Horvátországba megérkezés után az autó (astra G 2006) beszart csak minden harmincadik indításra indult be, úgyhogy másnap hazajöttünk, mert nem túl fasza ezzel szopni úgy hogy az étterem 10km, a bolt meg 12 a szállástól. 1500km két nap alatt, itthon szerelő: motorvezérlő computer + főtengely jeladó + lambdaszonda kuka, bontott 75k. Autó megjavítva, minden fasza (asszony lelkét leszámítva, az tönkrement).

Viszont mivel rengeteg pénzem maradt rendeltem egy MSI 1070-et, így legalább nekem jó.
Aucs. :szomoru1: Na ezért nem mentem én nyaralni (amellett, hogy leszarom). Vettem helyette egy kipufogót a robeszra, mert én má' leszarom a Pc bővítést.. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7843 2016.08.08. 18:46

Ismét átbootoltam Linuxba, lendületet vettem egy új videólejátszó installálására.

A Miro playert szerettem volna feltenni, nem sikerült. Nem kompatibilis ezzel a verzióval(desktop verzió? distrib? Miafaszommal?), a telepítése maga pedig egy rémálom, mindenféle repo-t kell hozzáadni az installerhez és onnan indítani, stb.

Aztán megpróbáltam feltenni egy venti szabályzót. Ehhez valami kernel pecset kell először feltenni, utána meg programozni fél órát.

A gyári Firefoxban nem adható hozzá a Google mint kereső szolgáltatás, egyszerűen nem választható ki.

Próbáltam megnézni a frissítési frekijét a képernyőnek, nem lehet alapból. (tearingel átlósan mint a picsa) Kerestem hozzá programot, parancssoros sudo get gánygenny, a végén odabasz valami hibaüzenetet.

NA! Hát nem véletlen nem tud ez a rendszer 1% fölé menni, hiába vannak jó részei. Ez egy VICC.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7844 2016.08.08. 19:06

Na, én viszont kimaxoltam a technikám. 45 perc előkészületekkel. Már csak a ramtakarók, és a molexek, és kész.
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7845 2016.08.08. 19:07

Moby írta:Na, én viszont kimaxoltam a technikám. 45 perc előkészületekkel. Már csak a ramtakarók, és a molexek, és kész.
Kép
:wow2: :wow2: :wow2:

Majd a VGA kábeleket valahogy applikáld egymáshoz, hogy ne ilyen szedett-vedett fos benyomását keltse! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #7846 2016.08.08. 19:12

DanielT írta::wow2: :wow2: :wow2:

Majd a VGA kábeleket valahogy applikáld egymáshoz, hogy ne ilyen szedett-vedett fos benyomását keltse! :banplz:
Igen, arra most nem figyeltem. Bocsi...(kabbe) :miaz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7847 2016.08.08. 19:12

Moby írta:Na, én viszont kimaxoltam a technikám. 45 perc előkészületekkel. Már csak a ramtakarók, és a molexek, és kész.
Spoiler
Kép
elmegy
rohadj meg :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #7848 2016.08.08. 19:50

DanielT írta:Ismét átbootoltam Linuxba, lendületet vettem egy új videólejátszó installálására.

A Miro playert szerettem volna feltenni, nem sikerült. Nem kompatibilis ezzel a verzióval(desktop verzió? distrib? Miafaszommal?), a telepítése maga pedig egy rémálom, mindenféle repo-t kell hozzáadni az installerhez és onnan indítani, stb.

Aztán megpróbáltam feltenni egy venti szabályzót. Ehhez valami kernel pecset kell először feltenni, utána meg programozni fél órát.

A gyári Firefoxban nem adható hozzá a Google mint kereső szolgáltatás, egyszerűen nem választható ki.

Próbáltam megnézni a frissítési frekijét a képernyőnek, nem lehet alapból. (tearingel átlósan mint a picsa) Kerestem hozzá programot, parancssoros sudo get gánygenny, a végén odabasz valami hibaüzenetet.

NA! Hát nem véletlen nem tud ez a rendszer 1% fölé menni, hiába vannak jó részei. Ez egy VICC.
Source code leszed, és compile. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7849 2016.08.08. 20:03

TasManXT írta:Source code leszed, és compile. :D
Meg a fáhszom...
Avatar
Moby

Hozzászólás #7850 2016.08.08. 20:21

TasManXT írta:Source code leszed, és compile. :D
Ezek a linux/macos/akármi önként vállalt szopások azért faszák, mert rögtön kurvára felértékelődik a windows az összes fasságával együtt :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #7851 2016.08.08. 20:22

Micsu írta:elmegy
rohadj meg :D
Lehet ilyeneket készen is kapni, csak ilyen 10-30K/szett, meg nemtudom hova a faszba lehet annyi kábelt begyűrni, mert azok ilyen +45centis hosszabbítók.

/illetve van modulároskhoz is, csakhát a legtöbb moduláris táp félmoduláris, szal a táp az hosszabbítós. Na ez így valami 1500ft volt, meg egy kis meló. A technikámmal egy nagyon pici meló :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7852 2016.08.08. 20:28

Moby írta:Lehet ilyeneket készen is kapni, csak ilyen 10-30K/szett, meg nemtudom hova a faszba lehet annyi kábelt begyűrni, mert azok ilyen +45centis hosszabbítók.

/illetve van modulároskhoz is, csakhát a legtöbb moduláris táp félmoduláris, szal a táp az hosszabbítós. Na ez így valami 1500ft volt, meg egy kis meló. A technikámmal egy nagyon pici meló :)
Hunnat is vetted? Technika demózás/tutorial? Én is lehet, hogy megcsinálnám.

szerk: Videót már néztem jópárat, tehát van fogalmam, de a kiszedésre a saját módszered pl érdekelne, ilyesmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7853 2016.08.08. 20:47

Nincs tutorial, és nincs mire/hova feltennem a kamerát, de le tudom írni, őrületesen egyszerű. Döbbenetesen. Levágod a harisnyát méretre. Lehetőleg éles csípőfogóval, ne ollóval, az nem szőröz, és egyenesen vág. Megolvasztod a végeket öngyújtóval. Nem oldalról, szemből, a vágási felületet. Egyetlen pillanat elég, ne feketedjen meg. Beletolod csak a lángba, és kész. Fogsz két leghétköznapibb tűzőgépkapcsot, és kiegyenesíted az egyik felét, hogy egy L alak legyen. Beletolod a pin egyik oldalába (nem alulra, nem felülre, oldalra). Nem koppanásig, csak félig. Aztán a másikat, és betolod koppanásig őket. Nem kell erővel, felesleges elgörbíteni a kapcsokat(egyetlen párral csináltam végig a pcie meg az atx csatikat). Csak ameddig bemegy. Kihúzod a kábelt. Nem esik ki magától, kicsi erővel kell húzni, de nem kell tépni, pláne eltépni nem, ha nem jön ki valamit elbasztál, kezd előröl(nem basztad el, ki fog jönni, nyugi). Na itt jön a trükk. A videókat felejtsd el, nem kell semmit kihajlítani, behajlítani, betolni semmi. Tudom így nem megy fel a kábel könnyen, pláne nem végig. Nade ha a kábelt tolod, a keresztmetszete megnő. Ezt kell kihasználni, és fel kell "hernyóztatni" a kábelen. Végtelenül egyszerű és gyors. Ha megvan, nem kell csinálni semmit, csak visszatolni a pint, lehúzni tökig a harisnyát és kész. Az egész messze nem tart addig, mint bepötyögni ezt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7854 2016.08.08. 20:55

Azt nem írtam le, de én ugye csak annyi harisnyát raktam rájuk, ami kilátszik. Spórolni kell, nincs mese :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7855 2016.08.08. 21:01

Moby írta:Nincs tutorial, és nincs mire/hova feltennem a kamerát, de le tudom írni, őrületesen egyszerű. Döbbenetesen. Levágod a harisnyát méretre. Lehetőleg éles csípőfogóval, ne ollóval, az nem szőröz, és egyenesen vág. Megolvasztod a végeket öngyújtóval. Nem oldalról, szemből, a vágási felületet. Egyetlen pillanat elég, ne feketedjen meg. Beletolod csak a lángba, és kész. Fogsz két leghétköznapibb tűzőgépkapcsot, és kiegyenesíted az egyik felét, hogy egy L alak legyen. Beletolod a pin egyik oldalába (nem alulra, nem felülre, oldalra). Nem koppanásig, csak félig. Aztán a másikat, és betolod koppanásig őket. Nem kell erővel, felesleges elgörbíteni a kapcsokat(egyetlen párral csináltam végig a pcie meg az atx csatikat). Csak ameddig bemegy. Kihúzod a kábelt. Nem esik ki magától, kicsi erővel kell húzni, de nem kell tépni, pláne eltépni nem, ha nem jön ki valamit elbasztál, kezd előröl(nem basztad el, ki fog jönni, nyugi). Na itt jön a trükk. A videókat felejtsd el, nem kell semmit kihajlítani, behajlítani, betolni semmi. Tudom így nem megy fel a kábel könnyen, pláne nem végig. Nade ha a kábelt tolod, a keresztmetszete megnő. Ezt kell kihasználni, és fel kell "hernyóztatni" a kábelen. Végtelenül egyszerű és gyors. Ha megvan, nem kell csinálni semmit, csak visszatolni a pint, lehúzni tökig a harisnyát és kész. Az egész messze nem tart addig, mint bepötyögni ezt.
Ok, köszi. Tehát vásárlási link még?
Avatar
Moby

Hozzászólás #7856 2016.08.08. 21:04

Szeretnék, igen, ez volt a terv, de nem jön be a köcsög aliexpress.
Avatar
arty

Hozzászólás #7857 2016.08.08. 21:05

skinnyman írta:Teljesitmeny/arban meg igy is x80 < x70 (< x60 <= rx480 - legalabbis papiron, MSRP alapjan, ha kapni is lehetne oket annyiert)..
és msrp alapján a csucs a 470 :)

argep kidobta a mercateot (asszem ez nem kisker?), hogy náluk van gigabyte g1, 77 ezer. a négygigásért. tehát "msrp" 210$+27áfa ... az abszurd folytatódik :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #7858 2016.08.08. 21:14

Moby írta:Szeretnék, igen, ez volt a terv, de nem jön be a köcsög aliexpress.
Nem töltődik be nekem, mindegy, a link alapján ebben a sztórban vettem 10m harisnyát+a fésűket. Utólag lehet, hogy jobb lett volna egy darab szélesebb a pcie tápcsatikhoz is, és vágni. Mindegy, összeragasztom majd őket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7859 2016.08.08. 21:22

Na találtam videót. Annyi, hogy nem kell ilyen lóbaszó kapcsot használni, csak a kutyaközönségest, és nem lesz ekkora bénázás a vége, mint itt a videón (a hangját most nem hallom, de az mindegy is) :) Ütögetni, meg kalapálni, ráncigálni meg főleg nem, az ignorálandó. Csak a hogyan tegyük bele rész érdekes.
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #7860 2016.08.08. 21:27

DanielT írta:Várjvárjvárj! Szóval ki is ugrott az nVidia új kártyáira kettőnk közül? Ki nem bírt magával? Ki az igazi ződfanboj, aki a sokkal jobb alternatívák helyett is inkább a márkát nézi és fizeti a prémium felárat? :miaz:
Én.

Azt hittem megveszem és szarok a világra, hátradőlök másfél évre (álá 970).
De nem megy, mert hergelnek az árlisták, frusztrál, hogy embertelen összeget öltem gpuba, amit majd alig használok (ki).
Agyfasz, hogy a 480 után belelkesedek a 470 ára, teljesitménye, bencsmárkok láttán is, hitetlenkedek a százötven dolcsin, aztán szembesülök vele, hogy annyiér' az nincs. Duplán nincs: drágább és nincs is. Nincs mer drága - drága mer nincs. Ha van, akkor mégdrágább, de általában nem drága - mert nincs.

Igen, kezdek kicsit belecsavarodni. Nem hiszem, hogy ennél má' tébolyultabb leszek, mielőtt bezárnak...

Betment megnéztem egyébként: a bencsmárk fhdben oké, 1440-ben má' moslékszaggatás. Rossz előjel, mert a bencsben a 970 is okés volt.
Meg néztem assettoban is a bencset - na, ott drámai ugrás van, majd' minden max, 1440ről downsampling és 75-80+ frém (tehát ELVILEG a 60at tudja majd tartani). Lehet egyébként valahogy élesíteni a dáunszemplingen? Má' nem is emlékeztem, hogy ilyen szoft... (vagy csak assettoban?).

---

lepörgött az Assassin's Creed Unity (bón)

Döbbenetcsodaszép, sokkal szmúszabb a parkőrködés, de persze fosfrém is és továbbra is van, hogy utcai rohanás, majd felmegy egy kis apróságra és... jéé, félpercig ugrálok egy sörösüvegen és nem tudok róla "lejönni" és agyonszúrnak. Mert gondolatot olvas a gém és szerinte NYILVÁN ezt akartam csinálni. (nincs elég kikurt gomb az kontrolleren, hogy csak ha AZT nyomom, akkor menjen fel mindenre?! egyébként meg sikban nyomulás, rohanás, leesés, leugrás, de SEMMIKÉPP ne kezdjen má megmászni minden szart, ami MELLETT akarnék elrohanni...?)

A harc is jobb, de még mindig egy laggoló-ganyé. Nyomkodsz és valami történik, sokszor nehéz megmondani, hogy ezt ott most én csinálom - amig 1-1 ember ellen nyomom, oké, de egy nagyobb csapat ellen má' vállalhatatlan. Persze mostmár van lopakodás, cover-mechanika, de még közel se teljes a repertoár és konfrontálódni kényszerülök és akkor szarság vanik.

Helyszínben, korszakban is ez eddig a leginkább ínyemre való, VÉGRE! És szépen haladunk az egyre kedvesebb modern éra felé, egyre részletesebben lehetnek ismerősek a korszakok, karakterek.
Nameg pl. párizsban voltunk tavaly szeptemberben, így sok épület is 1:1 visszaköszönt (és az elnevezések, terek, kerületek!!), hatalmas feeling.

25 órám ment bele, nagyrészt csak a fősztorit nyomtam, meg ami néha szembejött ... első AC, ami után nem azt éreztem, hogy "namost egy évig ne lássak ilyet", hanem hogy "dejó h a syndicate is ott a hdd-n" .... és el is kezdtem és ez most megint kicsit jobb mindenben (de tényleg: jobbfrém, szebbgraf, valahogy jobb/gyorsabb/precizebb a karakter mozgása (de még mindig elég lomha, mintha 270 kilós embert terelgetnék), jobbküldik, stb). Persze így az elején a lelkesedésem még jóhogy megvan, végére meglátjuk. (moby dícsérte a dlc-t így ezuttal azt is - a hasfelmetsző sztorit - lenyomom majd).

Hajrá AC, szurkolok, hogy a mostani Nagy Kihagyás meghozza gyümölcsét! Tényleg nem kéne sok, az alapok immár készen állnak.

---

jaés ide akartam bökni, amit esgére is odavetettem:

"Killzone 4 vége, majd utána ugye van még egy epilógus missön, aminek végigjátszását a játék trófeával jutalmazza (és egyébként pontot tesz a sztori végére, ahogy az epilógusokkal lenni szokott :D )

namost az epilógus küldi trófeáját a játékosok 20%-a szerezte meg! WTF?!
- ennyire nehéznek érezték? bár én hardon nyomtam, de csak oda kellett figyelni és ment "simán".
- stáblistánál már léptek is ki a játékból és nem is tudnak a létezéséről?
- nem tartották érdekesnek, hogy mi történhet benne/utána?

bármelyik is igaz fentiekből, a készítő szemszögéből nem volt szerencsés választás így megoldani a történetvezetést, noha így működött igazán jól szvsz :)

A KZ4 egyébként állatjól néz ki, bírtam a játékmenetet is (volt némi lopakodás és sok sok sok lődözde), a történet/világ egyébként is vonzó számomra, nagyon reménykedek egy esetleges folytatásban!"
Avatar
arty

Hozzászólás #7861 2016.08.08. 21:31

benőmenő írta:Ehhez semmilyen szemüveg nem kell. Immár egyszereplős a piac és nyilván a saját kártyáihoz árazza az NV az újakat, mert megteheti.
4 nappal megjelenés után az első találatok 470-re árgépen. :bdead:
Persze, ez világos. De ettől még zavarhat, igaz elvileg csak elvben ;)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7862 2016.08.08. 21:32

Moby írta:Azt nem írtam le, de én ugye csak annyi harisnyát raktam rájuk, ami kilátszik. Spórolni kell, nincs mese :D
s mennyit vettél? En 2m-t, kb ugy szàmoltam eleg lesz, énis csak a làthato részre rakok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7863 2016.08.08. 21:34

arty írta:tldr
Remélem a syn-t nem azon a fospermeten fogod nyomni :( Pécén olyan szép, és olyan faszán fut, hogy leolvad az agyad tőle. És kikapcsolható a hud teljesen. És még jó is. Főleg a jacktheripper. Ha kicsit hosszabb lenne, ki lehetett volna adni külön résznek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7864 2016.08.08. 21:34

arty írta:Én.

Azt hittem megveszem és szarok a világra, hátradőlök másfél évre (álá 970).
De nem megy, mert hergelnek az árlisták, frusztrál, hogy embertelen összeget öltem gpuba, amit majd alig használok (ki).
Agyfasz, hogy a 480 után belelkesedek a 470 ára, teljesitménye, bencsmárkok láttán is, hitetlenkedek a százötven dolcsin, aztán szembesülök vele, hogy annyiér' az nincs. Duplán nincs: drágább és nincs is. Nincs mer drága - drága mer nincs. Ha van, akkor mégdrágább, de általában nem drága - mert nincs.

Igen, kezdek kicsit belecsavarodni. Nem hiszem, hogy ennél má' tébolyultabb leszek, mielőtt bezárnak...

Betment megnéztem egyébként: a bencsmárk fhdben oké, 1440-ben má' moslékszaggatás. Rossz előjel, mert a bencsben a 970 is okés volt.
Meg néztem assettoban is a bencset - na, ott drámai ugrás van, majd' minden max, 1440ről downsampling és 75-80+ frém (tehát ELVILEG a 60at tudja majd tartani). Lehet egyébként valahogy élesíteni a dáunszemplingen? Má' nem is emlékeztem, hogy ilyen szoft... (vagy csak assettoban?).
Tehát ennél tébolyultabb nem leszel... aztán a kibbebaszott Batmannel benchmarkolsz és vonsz le BÁRMILYEN következtetést... tényleg kéne már az a puha falú szoba... ;)

DSR-nél ki kell kapcsolni az alapból 30%-on lévő "smoothing"-ot a driverben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7865 2016.08.08. 21:35

Mekee írta:s mennyit vettél? En 2m-t, kb ugy szàmoltam eleg lesz, énis csak a làthato részre rakok.
Írtam. 10métert. Nem is lehetett kevesebbet a sztórban, de nem is maradt sok belőle, Talán másfél méter.
Avatar
arty

Hozzászólás #7866 2016.08.08. 21:35

Moby írta:Na, én viszont kimaxoltam a technikám. 45 perc előkészületekkel. Már csak a ramtakarók, és a molexek, és kész.
Spoiler
Kép
kicsit még gémeres, de nem hittem volna, hogy ennyire frankó lesz! :eljen:

nincs mivel játszani?! :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7867 2016.08.08. 21:38

Moby írta:Írtam. 10métert. Nem is lehetett kevesebbet a sztórban, de nem is maradt sok belőle, Talán másfél méter.
oh, ez kimaradt. Hát elsőre csak a pcie csatikon gondolkodtam, de majd rendelek ha megjön a kedvem hozzá, ugy is kell még porszürőt vennem. Én egyébként merlin-ről rendeltem, ott lehet méterével venni, van sokféle. Van fésű is, és ha kimaxolnàd, van szinhez passzolo csati is
Avatar
Moby

Hozzászólás #7868 2016.08.08. 21:38

arty írta:kicsit még gémeres, de nem hittem volna, hogy ennyire frankó lesz! :eljen:

nincs mivel játszani?! :D

Ezt még a "gyerekes" időben nyomtam, amikor amúgy sincs géming, meg belevontam a nagyobbikat. Nagyon szeret szerelni apával. Én meg szeretek vele lenni, win-win :) Meg ez hálás meló, látványos és sokáig értékes a végeredmény.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7869 2016.08.08. 21:40

Mekee írta:oh, ez kimaradt. Hát elsőre csak a pcie csatikon gondolkodtam, de majd rendelek ha megjön a kedvem hozzá, ugy is kell még porszürőt vennem. Én egyébként merlin-ről rendeltem, ott lehet méterével venni, van sokféle. Van fésű is, és ha kimaxolnàd, van szinhez passzolo csati is
Tudom, náluk vettem a 480-at, csak amilyen spórolós pöcs vagyok, amennyi náluk a futár, annyiból megjött az egész pakk kínából :)

/a csaticserét meg nem ajánlom. Egyesével mehet a csere, ahhoz meg ki kő szedni mindet eccerre. Ott azért el lehet baszni, és az nem lesz olcsó :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7870 2016.08.08. 21:43

DanielT írta:Na, nézzük milyen lesz a 1170 2 év múlva!

phpBB [media]

Ennek totál logikátlan az árazása. Hülye, aki megveszi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7871 2016.08.08. 21:47

aabyssx írta:Ennek totál logikátlan az árazása. Hülye, aki megveszi.
Ez mindig az a szint, amikor a logika a sokadlagos szempont. Én sem venném meg, de mindig vágyni fogok rá(ahogy sok minden másra is, főleg az ilyen logikán túli szinteken) :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7872 2016.08.08. 21:57

Moby írta:Nincs tutorial, és nincs mire/hova feltennem a kamerát, de le tudom írni, őrületesen egyszerű. Döbbenetesen. Levágod a harisnyát méretre. Lehetőleg éles csípőfogóval, ne ollóval, az nem szőröz, és egyenesen vág. Megolvasztod a végeket öngyújtóval. Nem oldalról, szemből, a vágási felületet. Egyetlen pillanat elég, ne feketedjen meg. Beletolod csak a lángba, és kész. Fogsz két leghétköznapibb tűzőgépkapcsot, és kiegyenesíted az egyik felét, hogy egy L alak legyen. Beletolod a pin egyik oldalába (nem alulra, nem felülre, oldalra). Nem koppanásig, csak félig. Aztán a másikat, és betolod koppanásig őket. Nem kell erővel, felesleges elgörbíteni a kapcsokat(egyetlen párral csináltam végig a pcie meg az atx csatikat). Csak ameddig bemegy. Kihúzod a kábelt. Nem esik ki magától, kicsi erővel kell húzni, de nem kell tépni, pláne eltépni nem, ha nem jön ki valamit elbasztál, kezd előröl(nem basztad el, ki fog jönni, nyugi). Na itt jön a trükk. A videókat felejtsd el, nem kell semmit kihajlítani, behajlítani, betolni semmi. Tudom így nem megy fel a kábel könnyen, pláne nem végig. Nade ha a kábelt tolod, a keresztmetszete megnő. Ezt kell kihasználni, és fel kell "hernyóztatni" a kábelen. Végtelenül egyszerű és gyors. Ha megvan, nem kell csinálni semmit, csak visszatolni a pint, lehúzni tökig a harisnyát és kész. Az egész messze nem tart addig, mint bepötyögni ezt.
ajj én a béna kezeimmel ilyennel nem lottózok, összeérnek a lábak majd füstöl az egész :P
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7873 2016.08.08. 21:58

aabyssx írta:Ennek totál logikátlan az árazása. Hülye, aki megveszi.

ez csak erödemonstracio. majd jön a GTX 1080 Ti, ugyanilyen erösen es (bar meg mindig dragan) valamivel olcsobban.
vagyis... jön vajon? mert elözö "gen"-ben a GTX 980 5-600 euro volt, igy jöhetett a Ti 800 körül. na de most az alap 1080 is 800...

arty-nakvanigaza! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7874 2016.08.08. 22:00

aabyssx írta:Ennek totál logikátlan az árazása. Hülye, aki megveszi.
Nem hülye, csak egyszerűen leszarja. Kinti fórumokat érdemes olvasni, hogy kicsit lássa az ember a "nyugati" valóságot. Van ahol nem kell feltétlenül kábszerrel kereskedni, hogy az ár ne legyen tényező ebben a nagyságrendben. Én nem tudnám megmondani semmilyen ételről, hogy mennyibe kerül, neki meg ugyanennyi, amikor VGA-t vesz.

szerk: Lásd itt a ma linkelt kék gépet. Annak csak a hűtésében, designjában benne van egy TITAN X ára.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7875 2016.08.08. 22:05

DanielT írta:Nem hülye, csak egyszerűen leszarja. Kinti fórumokat érdemes olvasni, hogy kicsit lássa az ember a "nyugati" valóságot. Van ahol nem kell feltétlenül kábszerrel kereskedni, hogy az ár ne legyen tényező ebben a nagyságrendben. Én nem tudnám megmondani semmilyen ételről, hogy mennyibe kerül, neki meg ugyanennyi, amikor VGA-t vesz.

szerk: Lásd itt a ma linkelt kék gépet. Annak csak a hűtésében, designjában benne van egy TITAN X ára.
Az a hűtés bőven két kiló fölött van anyagárban. Ha nem ő melózott vele, akkor majdnem annyi volt a beépítés költsége.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7876 2016.08.08. 22:08

most ez a denuvo fel van törve vagy nincs feltörve?

titan xhez meg annyit hogy venném ha 15 évvel ezelőtti önmagam lennék a mostani fizetésemmel
Avatar
Moby

Hozzászólás #7877 2016.08.08. 22:09

Micsu írta:most ez a denuvo fel van törve vagy nincs feltörve?

titan xhez meg annyit hogy venném ha 15 évvel ezelőtti önmagam lennék a mostani fizetésemmel
Bypassolva van. Titanhoz: tökéletes a megfogalmazás. És szerintem ezzel itt mindenki így van. Kivéve Botondot, ő megveszi most is :hehe:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7878 2016.08.08. 22:12

Vagyok abban a szerencsés (nemtom mennyire ritka) helyzetben, hogy ne nagyon kelljen nézegetni az árcédulákat. Ettől függetlenül nem vagyok konzumidióta. És lelkiismeret-furdalást okoz, ha valami baromságot támogatok.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7879 2016.08.08. 22:13

Ezért kukáztam pécét is. XD
Mert illik hozzá. :D:D:D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7880 2016.08.08. 22:14

aabyssx írta:Vagyok abban a szerencsés (nemtom mennyire ritka) helyzetben, hogy ne nagyon kelljen nézegetni az árcédulákat. Ettől függetlenül nem vagyok konzumidióta. És lelkiismeret-furdalást okoz, ha valami baromságot támogatok.
aki a fejlődés útjában áll a paraszt, ezt egy régi leáldos arctól tanultam, a titan x maga a fejlődés :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #7881 2016.08.08. 22:14

Moby írta:Remélem a syn-t nem azon a fospermeten fogod nyomni :( Pécén olyan szép, és olyan faszán fut, hogy leolvad az agyad tőle. És kikapcsolható a hud teljesen. És még jó is. Főleg a jacktheripper. Ha kicsit hosszabb lenne, ki lehetett volna adni külön résznek.
... a 950re mégse vehettem meg :D

de amugy a syn sokkal jobban fut ám, mint a junity, persze ez se atom30... egyik ac se volt sose az, de a lomhasága miatt lehet vele élni (kivéve unity dead kings dlc - ködpárás missön, végig, 15 frémet néztem 15-20 percig, meghaltam a harcokban, shiftdel. konkrétan JÁTSZHATATLAN CUCC. még jó, h az alapjáték UTÁN álltam csak neki...)

és korábbi ac-knál már említettem: én élvezetet lelek abban (is), hogy hitetlenkedve csodálom a sandboxot, hogy ezt így ezekre a dobozkákra hogy tudták leprogramozni (ac2-től kezdve ez az érzés, akkor még a 360on). ez az a játék, ami visszahozza, amikor a c64en ujra és ujra és ujra megugrották a csodát a stuffok, pedig a hw sose lett erősebb...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7882 2016.08.08. 22:16

arty írta: (kivéve unity dead kings dlc - ködpárás missön, végig, 15 frémet néztem 15-20 percig, meghaltam a harcokban, shiftdel. konkrétan JÁTSZHATATLAN CUCC. még jó, h az alapjáték UTÁN álltam csak neki...)

tottinál semmi gond nem volt ezzel a résszel :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7883 2016.08.08. 22:27

aabyssx írta:Vagyok abban a szerencsés (nemtom mennyire ritka) helyzetben, hogy ne nagyon kelljen nézegetni az árcédulákat.
És közben mégis fennakadtál szaros 1200 dolcsin...

Ideje szintet lépned...

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7884 2016.08.08. 22:29

Micsu írta:aki a fejlődés útjában áll a paraszt, ezt egy régi leáldos arctól tanultam, a titan x maga a fejlődés :nezze:

Az árazása alapján konzumidiótáknak készült.
Avatar
arty

Hozzászólás #7885 2016.08.08. 22:30

DanielT írta:Tehát ennél tébolyultabb nem leszel... aztán a kibbebaszott Batmannel benchmarkolsz és vonsz le BÁRMILYEN következtetést... tényleg kéne már az a puha falú szoba... ;)

DSR-nél ki kell kapcsolni az alapból 30%-on lévő "smoothing"-ot a driverben.
ez volt kéznél és ez volt ami a 970en nem volt "játszható" - mivel mérjem le? ami a 950en is faszán fut? és nem azt akartam vele bizonygatni, hogy a 1070 vagy akár a pécé fosi, mivel a BETMEN a fosi, tudjuk jól.

másra nem volt idő, mert pár konzolos címet még be kell fejeznem, kicsit sok volt elkezdve... (és persze h nem bírtam ki h a TLOU remaztert is ne nézzem meg és alig bírtam lerakni és most akkor az is el lett kezdve, betmen megint csúszik...)

majd még a forzát akarnám, mer' az is játszhatatlan volt a 950en

tényleg, a csuszka - thx! (siettem és nem szúrta ki a szemem...)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7886 2016.08.08. 22:32

DanielT írta:És közben mégis fennakadtál szaros 1200 dolcsin...

Ideje szintet lépned...

Kép

Miért vágtad ki a kommentem második felét?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7887 2016.08.08. 22:33

aabyssx írta:Miért vágtad ki a kommentem második felét?
Mert az már csak a magyarázkodás volt. :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #7888 2016.08.08. 22:34

Micsu írta:titan xhez meg annyit hogy venném ha 15 évvel ezelőtti önmagam lennék a mostani fizetésemmel
:eljen: na, ez most frappáns volt, sose tudtam volna megfogalmazni jobban az érzéseimet a cuccról...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7889 2016.08.08. 22:46

DanielT írta:Mert az már csak a magyarázkodás volt. :mf2:
volt amúgy curgen konzolja?
mert akkor tényleg csak az volt :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7890 2016.08.08. 22:47

DanielT írta:Mert az már csak a magyarázkodás volt. :mf2:

Amúgy Dani, jobb ha tudod, hogy Te is (meg itt még sokan mások) csupán vagyon alapján világszinten(!) a top 5%-ban vagyunk. Ehhez mérjed, hogy ki milyen összeget tud megengedni magának nyugatra*!

* én jártam/járok sok felé, van jobb helyzet, de sehol sincs kolbászból a kerítés
Avatar
Moby

Hozzászólás #7891 2016.08.08. 22:54

aabyssx írta:Vagyok abban a szerencsés (nemtom mennyire ritka) helyzetben, hogy ne nagyon kelljen nézegetni az árcédulákat. Ettől függetlenül nem vagyok konzumidióta. És lelkiismeret-furdalást okoz, ha valami baromságot támogatok.
Én anyagi helyzettől függetlenül nem ismerek olyan embert, aki ne nézne meg egy félmilliós árcédulát. Vagyis mostmár olvastam egyről.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7892 2016.08.08. 22:56

Micsu írta:volt amúgy curgen konzolja?
mert akkor tényleg csak az volt :D


Én?
Én nem vettem semmilyen új konzolt még. Viszont fogok venni, ha a Tekken előbb jön ki a pécénél, vagy nem fogja támogatni a cross platform playt. Akkor azt fogom venni, ahol a community lesz. Ennyi. Ez egy kalkulált kényszervásárlás lesz, egy darab játék miatt.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7893 2016.08.08. 23:12

Hàtmost eza Titanx es témához...
Nemtudom, engem zavarna az, hogy megveszem a legfullosabbat, és mégis hiába, DF-es videoban azért elég erősen elvérzik mindenben 4k ultrán, márpedig 4k alatt főleg semmi értelme, és a legjobb legfullosabbtol elvárnám, hogy ne kelljen ma egy játékot sem baszkurálni, hanem ultra, minden fel, hadd szoljon. Most még akkoris ha az ár nem számit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7894 2016.08.08. 23:19

arty írta:... a 950re mégse vehettem meg :D
Ezt nemértem. Volt olyan terv, hogy a 950 örökre a gépedben marad? :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #7895 2016.08.08. 23:24

Mekee írta:Hàtmost eza Titanx es témához...
Nemtudom, engem zavarna az, hogy megveszem a legfullosabbat, és mégis hiába, DF-es videoban azért elég erősen elvérzik mindenben 4k ultrán, márpedig 4k alatt főleg semmi értelme, és a legjobb legfullosabbtol elvárnám, hogy ne kelljen ma egy játékot sem baszkurálni, hanem ultra, minden fel, hadd szoljon. Most még akkoris ha az ár nem számit.
Ez meg marhaság. Bármiből megveszed a legfullosabbat, mégis bármikor felállíthatóak olyan célok, amik nem érhetőek el vele. Nem a "hiába" veszed, hanem megveszed a legjobbat, ami kapható. Azt mindig ugyanazért nem veszik/vesszük meg: beérik kevesebbel is :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7896 2016.08.08. 23:52

Moby írta:Ez meg marhaság. Bármiből megveszed a legfullosabbat, mégis bármikor felállíthatóak olyan célok, amik nem érhetőek el vele. Nem a "hiába" veszed, hanem megveszed a legjobbat, ami kapható. Azt mindig ugyanazért nem veszik/vesszük meg: beérik kevesebbel is :)
Ok, de nem lenne elvárható, főleg ennyiért? Na mindegy, engem nem veszélyeztet, hogy ezen mérgelődjek :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #7897 2016.08.09. 00:02

Mekee írta:Ok, de nem lenne elvárható, főleg ennyiért? Na mindegy, engem nem veszélyeztet, hogy ezen mérgelődjek :)
Ha a világ jelenleg ismert leggyorsabb 1gpus kártyája nem képes erre, akkor mégis mi alapján várható el? :fejvakaras: Valaki bebizonyította, hogy ez ma lehetséges? Hol van? Vagy azért, mert megálmodtad? Vagy csak szimplán azért, mert drága?
Érzékeled a dolog őrületfaktorát?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7898 2016.08.09. 00:12

Moby írta:Ha a világ jelenleg ismert leggyorsabb 1gpus kártyája nem képes erre, akkor mégis mi alapján várható el? :fejvakaras: Valaki bebizonyította, hogy ez ma lehetséges? Hol van? Vagy azért, mert megálmodtad? Vagy csak szimplán azért, mert drága?
Érzékeled a dolog őrületfaktorát?
Szimplán csak mert elvárnám, nemtudom...
Érzékelem, csak az értelmet keresném benne, mert ha 4k ultrára nemjo, 1440, meg 1080 ban kb elhanyagolhato a különbség 1080 hoz, akkor racionàlisan gondolkodva nem tudom hova helyezni.
Feltételezzük hogy ott áll a pult mellett gipsz jakab, végtelen pénztárcával, és nem azért vesz valamit mert miért ne, hanem mérlegel, akkor megveszi?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #7899 2016.08.09. 07:08

phpBB [media]

Spoiler
Képernyőfelvétel (16).png

Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #7900 2016.08.09. 07:44

fosmen.mp4
Spoiler
Képernyőfelvétel (16).png

Kép
[/quote]meg is érdemli, aki pénzt ad ezért. Pcn is ahogy azt lvasom botrány ahogy fut, aztàn ezer éves elavult engine van alatta. Az külön plusz hogy optimalizácio helyett lejjebbnyesnek a felbontásbol, igen alapos munka :bdead:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7901 2016.08.09. 07:49

Mekee írta:Ok, de nem lenne elvárható, főleg ennyiért? Na mindegy, engem nem veszélyeztet, hogy ezen mérgelődjek :)
Az egész 4K őrület egy iszonyatos baromság. A kijelzőgyártók kétségbe vannak esve, mert már mindenkinek van lapostévéje, kell valami új őrület és ezt nyomják. A GPU technológiától azt elvárni, hogy hirtelen csak a pixelszámban NÉGYSZERES legyen az ugrás, teljesen irreális és szükségtelen is.

Engem teljesen hidegen hagy például, mert a kevesebb is bőven elég.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7902 2016.08.09. 07:50

Mekee írta:Szimplán csak mert elvárnám, nemtudom...
Érzékelem, csak az értelmet keresném benne, mert ha 4k ultrára nemjo, 1440, meg 1080 ban kb elhanyagolhato a különbség 1080 hoz, akkor racionàlisan gondolkodva nem tudom hova helyezni.
Feltételezzük hogy ott áll a pult mellett gipsz jakab, végtelen pénztárcával, és nem azért vesz valamit mert miért ne, hanem mérlegel, akkor megveszi?
Hátmivel ez ennek a termékkategóriának a sokadik generációja, szerintem ismerjük a kérdésre a választ.

A kérdés továbbra is áll: milyen fejlődési görbe, tapasztalat, racionális elvárás, ismeret alapján kellene 4k ultrát tudjon? Ha a köv titanx tudni fogja, akkor ne is csináljanak többé titant? Van ettől kínzóbb kérdés is: az előző titanx azt tudta ami egy 1070. Ami egy 4k mid-re sem nagyon elég. Ott mi lehetett a racionális elvárás, ha mégis megvették (márpedig megvették)?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7903 2016.08.09. 07:57

Tessék, Redditre most posztolta valaki, sokadikként már. Úgy veszik őket, mintha nem lenne holnap.

"Goodbye 980 ti you served me well."

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #7904 2016.08.09. 08:06

Jó a frém.
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #7905 2016.08.09. 08:10

Ezt ilyen fovval hogy lehet kiadni? A Mass Effect 3 óta nem volt ilyen hányingerem. Az, hogy ledadog 15-re pedig a betyárkörte a szartortán.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7906 2016.08.09. 08:24

Moby írta:Jó a frém
Az a zene alatta...LOL Van ebben a destinytől interstellarig minden. Sajnos jutott Mekk Elekből is bőven.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #7907 2016.08.09. 08:50

Videó a jövőből: így készülnek a legújabb, 22 magos konzolok(PS11, XBOX9).
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7908 2016.08.09. 09:06

DanielT írta:Tessék, Redditre most posztolta valaki, sokadikként már. Úgy veszik őket, mintha nem lenne holnap.

"Goodbye 980 ti you served me well."

Kép
gyonyoru kartya :love11:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7909 2016.08.09. 10:18

Moby írta:Videó a jövőből: így készülnek a legújabb, 22 magos konzolok(PS11, XBOX9).
Dedurva. És 8 éves ciklusra nem is lenne overkill.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7910 2016.08.09. 10:56

Na, a kibaszottul sikeres, nemszámítahardver generáció után, a Szotyi beparázott a Scorpio specek láttán:

Pletyók:

- Sony has looked at upping the power compared to original spec
- There was an internal worry that the Neo may look outdated compared to Scorpio next year
- How much they can adjust Neo before launch, is unknown
- Final dev kits will release around the September 7th reveal

Vissza: “Leáldozott.hu”