A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78471 2024.09.14. 22:07

Moby írta:Vagy átalakul valami kisebbé és normálisabbá. Érdekes, meg vicces önmagában a concorde bukása, de az én szempontomból az, hogy a concorde bukik, az Astro meg siker, az egy tök jó üzenet. Ennek kéne történnie mindenhol.
Siker az Astro? Azt tudom, hogy nagyon jó a kritikai fogadtatása és a játékosk is szeretik, de arról volt szó, amikor láttam, hogy nem éépen pénznyomda.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78472 2024.09.14. 22:12

DanielT írta:Lepörgött az Astro Bot credits.

Nyilván ez még nem a játék vége, mert össze kéne szedni mindent és platinával zárni. Meg is lesz, csak kérdés, hogy bevárok - e vele egy esetleges Própecset. Bár ezen nem nagyon van mit javítani, szóval sok értelme nincs.

Jó játék, nagyon erős Mario Galaxy+Odyssey inspirációval és ez nyakonöntve a Playstation brand cukiskodásával. A Playroom után ez a része már nem ütött akkorát, de azért persze jópofa, csak harmadszor ez már nem fog elmenni, szóval remélem az Asobi mást is csinál majd.

A kontroller effektek, hangok stb csúcsra járatva, ebből ennél többet kihozni soha nem fog senki.

Alapvetően még az Xbox elmúlt 15 évének platformereihez tudnám hasonlítani... Ha létezne azoknál a gyökereknél ilyen.

Akinek a műfaj érdekes, nyilván kihagyhatatlan darab.
Nem tudom, hogy mennyire tekinthető xboxos platfromernek a PS-en is jelenlévő, menet közben felvásárolt Psychonauts 2, amiről te lepattantál, de az kifejezetten létezik és jó. Az egy más kérdés, hogy 16 év után inkább csak egy csiszolt folytatás lett, mint bármi nagy reveláció, de szerencsére az alapok jók.

Engem a Psychonauts 1 rekordgyorsan beszippantott annak idején, a Playroom inkább egy jópofa gimmickdemónak tűnt, amit ezért a műfaj kedvelőjeként sem system seller számomra, de az biztos, hogy szívesen adnék neki rendes esélyt. Tán egy idő után be is szippantana.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78473 2024.09.14. 22:30

Senua's Saga: Hellblade II

+ rohadt jól tud kinézni;
+ és hangzani;
+ a téma és a kiviteletés továbbra sem rossz;

0 a harc ugyanúgy gyökkettő, mint az elődben, de ezt önmagában továbbra sem bánom, mert a játék nem bírta volna el, ha a Ninja Theory megpróbál összehozni ebbe a narratív játékba egy túlbonyolított középszart - viszont egy mechanikailag is értelmezhető koncepcióval jobb lehetne a végeredmény, és több értelme lenne többéves fejlesztésnek;

0 van a megszokott puzzle is, de van újféle is, különösebben az sem jó vagy kevésbé fárasztó, és tematikailag megkérdőjelezhetőbb, de nem vagyok pszichomókus;

- utánérzete az elődjének, nincs meg az újdonság varázsa;
- és nem is annyira érdekes, az tényleg Senua útja, ez egy kieg rajongóknak (és több minden szorul kimagyarázásra a hitelének a megőrzéséhez, mármint ami a téma feldolgozását és valóság vs képzelet viszonyát illeti);
- akinek az első rész sem jött be, annak ezt végképp érdemes kerülnie;
- itt még a bossfightok is harcmentes walking sim-betétek (az első részre ez nem áll), és a végső boss is inkább sima mobnak hat, csak hosszabbnak átvezetőkkel;
- itt már sosem harcolunk egynél több ellenséggel, kb. jönnek egyesével, jellemzően átvezetővel kerül elénk minden egyes ellenség a harcokban, ez filmszerű, de na, visszalépés és nongaming.

A fentiek ellenére meglepően jól elvoltam vele, pedig nem így indult, de a kritikai feldicsérése érthetetlen, ezek sok millióból jó pár év alatt szinte csak visszafelé lépkedtek, ha még így is egész jó - a maga sajátos módján.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78474 2024.09.15. 08:26

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy mennyire tekinthető xboxos platfromernek a PS-en is jelenlévő, menet közben felvásárolt Psychonauts 2, amiről te lepattantál, de az kifejezetten létezik és jó. Az egy más kérdés, hogy 16 év után inkább csak egy csiszolt folytatás lett, mint bármi nagy reveláció, de szerencsére az alapok jók.

Engem a Psychonauts 1 rekordgyorsan beszippantott annak idején, a Playroom inkább egy jópofa gimmickdemónak tűnt, amit ezért a műfaj kedvelőjeként sem system seller számomra, de az biztos, hogy szívesen adnék neki rendes esélyt. Tán egy idő után be is szippantana.
Semennyire nem Xboxos platformer, a fejlesztés utolsó heteiben vette meg őket az MS (és azonnal el is kezdtek felmondani a népek). Végignéztem róla azt a 20?30? nemtom hány órás dokut és egyébként a platinázás után pattantam le. ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #78475 2024.09.15. 09:00

Zóanagyvarázsló írta:Siker az Astro? Azt tudom, hogy nagyon jó a kritikai fogadtatása és a játékosk is szeretik, de arról volt szó, amikor láttam, hogy nem éépen pénznyomda.
Japánban nem fogy jól, de ott a ps5 sem fogy jól. Valszeg nekik túl amerikai lett a playstation brand, ami nem is csoda. Máshol megy ahogy kell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78476 2024.09.15. 10:26

DanielT írta:Semennyire nem Xboxos platformer, a fejlesztés utolsó heteiben vette meg őket az MS (és azonnal el is kezdtek felmondani a népek). Végignéztem róla azt a 20?30? nemtom hány órás dokut és egyébként a platinázás után pattantam le. ;)
Szerintem a platinázást nem írtad, de a okut igen, akkor sem értettem, miért nézed annyira, de végül is az Xbox-dokut is nézted, pedig az XSX-ről lepattantál :hehe:

A Super Lucky volt még MS-kiadású Xbox-exkluzív, csak ugye a frissített verzió jött mindenre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78477 2024.09.15. 10:36

Moby írta:Hogy ne ilyen ködösen beszéljek a semmiről, összeszedem már mi az ami egyáltalán valamilyen szinten érdekel(het)
Astro Bot - Day1. Semmiféle kétség nincs.
Outlaws - megnézem, de pontosan tudom, hogy fos lesz. ld avatar
SpaceMarine2 - várós, de fogalmam sincs min fogom tolni
Indiana Jones - a téma miatt megnézem, de valszeg fos lesz
Replaced - szerintem sosem jelenik meg, megint jövőre csúszott
Stalker2 - ugyanez
Death Stranding 2 - jöhet
Wolverine - valszeg
Oszt kb ennyi is. Ilyen Phantom Blade 0, meg GTA6 úgyse jön jövőre, ilyenekkel nem számolok. De ehhez a pár darabhoz is eléggé meg kellett erőltetnem magam, és ha hérom jó lesz belőle, én már boldog leszek. Na ez van a köv 12 hónapra.

/edit: meg ha van valami irtó kicsi esélye, hogy nem lesz rakás kula a VR-os Alien, azt még megnézem.
Végignézve ezt a listát, meg azt, hogy az Astro végig sem ment, a Space Marine2-t megwarezdemóztam és boldogsággal töltött el, hogy semmire nem vettem meg végül, szóval ezeket figyelembe véve, nekem nem csak a PRO lenne totál felesleges, de a base gép is. Bármilyen, még azok is, amik nem a sonytól jönnek :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78478 2024.09.15. 11:48

Moby írta:Rendesen vakok vagytok :D Futtatta a sima timespy-t 3 napja, meglett az új gépe, és azon lefuttatta a simát megint, meg az extreme-t. Ez két konfig, csak az új konfigját nem ismeri a régi timespy. Mi olyan bonyás ezen?
Igen ezt jól benéztem a sima vs. exrteme dupla ponttal meg az ismeretlen alkatrészekkel! :lama:
Ez a Lollypop Chainsaw remaster eléggé moslék lett. Nem csak ronda, de szarul is fut mindenen és az OST-ből is egy számot leszámítva full más mint a PS3-as és állítólag nem előnyére. PC-n talán henkölhető értelmezhető fps-re, konzolon kerülni mint a pestist. Ezért én így nem fogok pénzt adni.
Jött a Jedi Survivorhöz is patch, javított is az átlag fps-en (bár nem annyit mint a win 11 24H2 update). Viszont a traversal stutterek megmaradtak. Szóval ez nálam marad bundle szökevénynek ha egyáltalán valaha így hozzányúlok.
Avatar
eje75

Hozzászólás #78479 2024.09.15. 12:51

Moby írta:Nem, szerintem most lett Ejének 4080super, csak a timespy nem ismeri.
Igen, Moby-nak megint igaza van, a régi Timespy nem ismeri fel az új vasat, azért lett noname minden... itt volt már az ideje, a régit megkapja a gyerek.... persze azért prő is lesz, mert nem tudok kompetitív shootereket játszani PC-n annyi a csaló, COD-ban pl. első dolgom, hogy a crossplayt lelövöm,... de a 800 EUR picitcsípi a szemem....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78480 2024.09.15. 15:07

Moby, Astro-t a láva challenge pályánál adtad fel? 200 halál körül járhatok... Egy kibaszott beteg nyomorult állat volt aki ezt tervezte.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78481 2024.09.15. 15:17

benőmenő írta:Igen ezt jól benéztem a sima vs. exrteme dupla ponttal meg az ismeretlen alkatrészekkel! :lama:
Ez a Lollypop Chainsaw remaster eléggé moslék lett. Nem csak ronda, de szarul is fut mindenen és az OST-ből is egy számot leszámítva full más mint a PS3-as és állítólag nem előnyére. PC-n talán henkölhető értelmezhető fps-re, konzolon kerülni mint a pestist. Ezért én így nem fogok pénzt adni.
Jött a Jedi Survivorhöz is patch, javított is az átlag fps-en (bár nem annyit mint a win 11 24H2 update). Viszont a traversal stutterek megmaradtak. Szóval ez nálam marad bundle szökevénynek ha egyáltalán valaha így hozzányúlok.
Majd Prón!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78482 2024.09.15. 16:46

DanielT írta:Moby, Astro-t a láva challenge pályánál adtad fel? 200 halál körül járhatok... Egy kibaszott beteg nyomorult állat volt aki ezt tervezte.
Ott hát. Nekem nincs kanalam 200 halált belevinni semmibe. 200 halálom nem volt a Wukongban meg az ER DLC-ben összesen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78483 2024.09.15. 16:54

benőmenő írta:Igen ezt jól benéztem a sima vs. exrteme dupla ponttal meg az ismeretlen alkatrészekkel! :lama:
Ez a Lollypop Chainsaw remaster eléggé moslék lett. Nem csak ronda, de szarul is fut mindenen és az OST-ből is egy számot leszámítva full más mint a PS3-as és állítólag nem előnyére. PC-n talán henkölhető értelmezhető fps-re, konzolon kerülni mint a pestist. Ezért én így nem fogok pénzt adni.
Jött a Jedi Survivorhöz is patch, javított is az átlag fps-en (bár nem annyit mint a win 11 24H2 update). Viszont a traversal stutterek megmaradtak. Szóval ez nálam marad bundle szökevénynek ha egyáltalán valaha így hozzányúlok.
Olvastam olyat, hogy valakinek 20fps-el több lett most, hogy kivették a Denuvot belőle.
Castle82

Hozzászólás #78484 2024.09.15. 19:26

DanielT írta:Ha már Ubi, akkor ez is egy érdekes állapot: 2014-es szinten a részvények értéke. 83 dollár is volt, most meg így néz ki a Szarwarsz, Avatar, Négerszamuráj, Kalózoshulladék gyáros kretének állapota:

Screenshot_20240914_144202_Chrome.jpg



Remélem ez a szargyáros nulla fos cég a majomszamurájos AC-el és azzal a gusztustalan pökhendi hozzáállásukkal amit tolnak a játékiparban hozzá a jogos kritikát megfogalmazó emberek elnémitásával és banolásával a fórumjaikról és egyéb elérhetőségükről, hogy megjelenés után végleg beleállnak a földbe és nem hallunk többet róluk maximum egy Mario Rabbids 3 szinten - aminek máig nem hiszem el hogy a két részét az ubiszennyhez lehet kötni.........
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78485 2024.09.15. 19:56

Castle82 írta:Remélem ez a szargyáros nulla fos cég a majomszamurájos AC-el és azzal a gusztustalan pökhendi hozzáállásukkal amit tolnak a játékiparban hozzá a jogos kritikát megfogalmazó emberek elnémitásával és banolásával a fórumjaikról és egyéb elérhetőségükről, hogy megjelenés után végleg beleállnak a földbe és nem hallunk többet róluk maximum egy Mario Rabbids 3 szinten - aminek máig nem hiszem el hogy a két részét az ubiszennyhez lehet kötni.........
És a PoPvania is nyilván azért lett elvileg jó, mert a fejlesztést kiszervezték.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78486 2024.09.15. 20:06

Moby írta:Olvastam olyat, hogy valakinek 20fps-el több lett most, hogy kivették a Denuvot belőle.
Az addig oké, csak a frametime továbbra is összefossa magát ahogy haladsz át bizonyos területeken. Mindenesetre brutál hogy a Denuvo mekkora egy ártány, ami csak a fizető vásárlókat sújtja.

Az Astroban ez konkrétan melyik pálya, ami ennyire kiüti a biztosítékot? Oké hogy valamelyik ps síkidomos trial pálya, de melyik? Mostmár komolyan érdekel! :vigyor3:

PSVR2 fronton a Sony frissítette a PC-s firmwaret, így már AMD kártyákon is le lehet 90Hz-en használni, nem csak a full 120-on.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78487 2024.09.15. 20:13

benőmenő írta:Az addig oké, csak a frametime továbbra is összefossa magát ahogy haladsz át bizonyos területeken. Mindenesetre brutál hogy a Denuvo mekkora egy ártány, ami csak a fizető vásárlókat sújtja.

Az Astroban ez konkrétan melyik pálya, ami ennyire kiüti a biztosítékot? Oké hogy valamelyik ps síkidomos trial pálya, de melyik? Mostmár komolyan érdekel! :vigyor3:

PSVR2 fronton a Sony frissítette a PC-s firmwaret, így már AMD kártyákon is le lehet 90Hz-en használni, nem csak a full 120-on.
Amelyiket linkelted Te is.

/BTW a Denuvo csak a fizetős vásárlókat szopatja, a nem fizetősöket nem tuja, mert ők nem tudják megkapni. Akik tudták törni, azokat elvitték a frontra harcolni, szóval csak az tud kijönni warezben, amin nincs az a szar. Ahogy ez a jedi is csak most tudott kijönni warezban, hogy leszedték róla.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78488 2024.09.15. 21:06

Moby írta:Ott hát. Nekem nincs kanalam 200 halált belevinni semmibe. 200 halálom nem volt a Wukongban meg az ER DLC-ben összesen.
Megcsináltam, de youtube kellett hozzá. El. Lehet. Dobni. A. Kibaszott. Kacsát. Ennyit kell tudni mindenkinek aki nem akarja meggyűlölni még a PS7 Pro-t is a játék által...

Volt még egy nekem hasonlóan nehéz és most van az utolsó, csak ez áll a platina útjában, de ma már nem fog menni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78489 2024.09.15. 21:38

benőmenő írta:Az addig oké, csak a frametime továbbra is összefossa magát ahogy haladsz át bizonyos területeken. Mindenesetre brutál hogy a Denuvo mekkora egy ártány, ami csak a fizető vásárlókat sújtja.

Az Astroban ez konkrétan melyik pálya, ami ennyire kiüti a biztosítékot? Oké hogy valamelyik ps síkidomos trial pálya, de melyik? Mostmár komolyan érdekel! :vigyor3:

PSVR2 fronton a Sony frissítette a PC-s firmwaret, így már AMD kártyákon is le lehet 90Hz-en használni, nem csak a full 120-on.
De nálad még mindig szenved minden id Tech-játék is? Mert olyanokról szoktál írni, ami nálam nincs. Másban pedig észre veszem a problémát. Szóval mindenkit érintő dologról van szó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78490 2024.09.16. 07:33

Zóanagyvarázsló írta:De nálad még mindig szenved minden id Tech-játék is? Mert olyanokról szoktál írni, ami nálam nincs. Másban pedig észre veszem a problémát. Szóval mindenkit érintő dologról van szó.
iDTech-el nekem a vsync megoldásuk a botrány. Olyan inputlagot csinál, hogy szinte játszhatatlan cserébe semmilyen más vsync-et nem lehet force-olni se driverből, se sehogy.
Ami szarul fut bárhogy, bármilyen konfigurációban azok "csak" az iDTech 5-ös cuccok.
A Jedi Survivor az nálam konkrétan sehogy nem fut, mert a DF és a userek is panaszkodnak a szokásos Unreal Engine-es stutterre. Nem bonyi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78491 2024.09.16. 07:50

benőmenő írta:iDTech-el nekem a vsync megoldásuk a botrány. Olyan inputlagot csinál, hogy szinte játszhatatlan cserébe semmilyen más vsync-et nem lehet force-olni se driverből, se sehogy.
Ami szarul fut bárhogy, bármilyen konfigurációban azok "csak" az iDTech 5-ös cuccok.
A Jedi Survivor az nálam konkrétan sehogy nem fut, mert a DF és a userek is panaszkodnak a szokásos Unreal Engine-es stutterre. Nem bonyi.
Prohardver zen4-5 topikban akik panaszkodnak a stutterre ott mindig kiderül, hogy vmi 3rd party programmal akarnak frémet limitálni és maga a limiter progi okozza a stutter. 10ből 8x. Vagy csak simán majd ő tudja hozzáállással mindent is elállítgat a biosban, aztán megy a csodálkozás.
Persze megy a fröcsögés aztán mindig, mikor ők a saját kis kezükkel kapcsolják on-ra kvázi az akartok e stuttert gombot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78492 2024.09.16. 08:58

benőmenő írta:iDTech-el nekem a vsync megoldásuk a botrány. Olyan inputlagot csinál, hogy szinte játszhatatlan cserébe semmilyen más vsync-et nem lehet force-olni se driverből, se sehogy.
Ami szarul fut bárhogy, bármilyen konfigurációban azok "csak" az iDTech 5-ös cuccok.
A Jedi Survivor az nálam konkrétan sehogy nem fut, mert a DF és a userek is panaszkodnak a szokásos Unreal Engine-es stutterre. Nem bonyi.
A TNO szerintem nálam vsnyc nélkül, frame limitelve ment fix 60-nal, talán a Doom 2016 is először, de később a CX-en se vsynceltem, így a szopás részét nem próbáltam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78493 2024.09.16. 08:59

Botond írta:Prohardver zen4-5 topikban akik panaszkodnak a stutterre ott mindig kiderül, hogy vmi 3rd party programmal akarnak frémet limitálni és maga a limiter progi okozza a stutter. 10ből 8x. Vagy csak simán majd ő tudja hozzáállással mindent is elállítgat a biosban, aztán megy a csodálkozás.
Persze megy a fröcsögés aztán mindig, mikor ők a saját kis kezükkel kapcsolják on-ra kvázi az akartok e stuttert gombot.
Van, amihez meg kell a third-party, a jelek szerint az id-játékokhoz például.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78494 2024.09.16. 09:10

Kiugrott a platina, 3 vérmocsok nehéz (totál opcionális) challenge volt és szerintem mindenkinek ugyanezek lesznek.

Megérte maxolni, mert rengeteg titkos pálya van, ami simán adott 15-20% - ot a játékhoz és így még kerekebb lett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78495 2024.09.16. 09:15

Zóanagyvarázsló írta:Van, amihez meg kell a third-party, a jelek szerint az id-játékokhoz például.
A stutterhez meg az akadáshoz! Ha magától sima, akkor 3rd party programmal szét lehet kúrni és akkor mehet a picsogás!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78496 2024.09.16. 09:16

Botond írta:A stutterhez meg az akadáshoz! Ha magától sima, akkor 3rd party programmal szét lehet kúrni és akkor mehet a picsogás!
Majd egyszer megnézem, EA, lesz fikaáron.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78497 2024.09.16. 15:42

Van DF videó ami még csak a Patreon tagoknak elérhető a Pró-ról.

Valaki összeszedte a lényeget, ami alapján botrányszar. (Ez az én privát definícióm az olvasottak alapján)

"The Last of Part 2 - 1440p internal resolution at 60fps in this PS5 Pro Mode (same as PS5 Performance Mode) with improved image quality due to PSSR"

MIAF?!? Ugyanaz mint a PS5 verzió és CSAK a PSSR hoz javulást?!

"Ratchet & Clank: Rift Apart - Between 1440p and 1800p internal resolution (roughly the PS5 Quality Mode at 40fps) at 60fps in this PS5 Pro mode with the same settings as the PS5 Performance Mode and using PSSR to bring it up to 4K"

Szintén.

"Horizon Forbidden West - resolution didn’t look 4K. They presume it’s not using PSSR but hard to tell. Thinking it is using 4K checkerboard but again hard to tell. PS5 vs PS5 Pro has the Pro with higher detail. "

Ez még annál is nevetségesebb.

"Alan Wake 2 - Two modes shown (864p at 60fps & 1260p at 30fps) which is the same as the base PS5 modes and they presume it’s using PSSR and not the FSR in base PS5. 60fps clip has SSR but the 30fps clip could have RT. "

Már nem is minősítem.

Többit nem másolom be, mert nincs miért, képzeljetek el egy vödör fost.

Várjuk meg a videót.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78498 2024.09.16. 15:49

Nemtudtam, hogy már az is hard to tell lett, hogy valami checkerboardot használ-e. Geez mekkora vakparasztok lettek ezek df-,nél is :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78499 2024.09.16. 15:50

Moby írta:Nemtudtam, hogy már az is hard to tell lett, hogy valami checkerboardot használ-e. Geez mekkora vakparasztok lettek ezek df-,nél is :D
Egy pudvás videóból dolgoznak, nincs náluk gép. Kár is erőltetni ezt addig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78500 2024.09.16. 15:51

DanielT írta:Egy pudvás videóból dolgoznak, nincs náluk gép. Kár is erőltetni ezt addig.
akkor kussolni kell addig. Ezzel csak magukat járatják le.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78501 2024.09.16. 16:57

DanielT írta:Egy pudvás videóból dolgoznak, nincs náluk gép. Kár is erőltetni ezt addig.
Most nem azért, de a bejelentő videó is erről szól, hogy a Ps5pro patch annyi lesz, hogy a 30 fps módból kiveszik a vsync@30 parancsot és egy nagyon ötletes vsync@60 csodakombinációval helyettesítik be az űrt és ennyike.
A szentszoni mondta személyesen!

És ugye a bejelentés csúsztatása a végtelenbe is erről szólt, hogy a kiadók sorba mondták, hogy mi a fasznak ez az egész szar, amikor a cpu limit miatt érdemben nem tudnak a semmihez se hozzányúlni, mert ergya a cucc ahhoz. 400ér.
Akinél kint volt a devkit, azoknak egy része lobbizott, hogy cancel már az egész a picsába.

És akkor jött a bejelentő videó, amiben 800x hangzott el, hogy ez lesz a tökéletes konzol a 4k@60hoz, a 4k@60hoz és a 4k@60hoz, ami zárójelesen a fidelity mód@60 valójában, majd egy halom ps4pro patches játék meg a recsit, mint egyetlen ps5 cím.

Erre mondtam, hogy van egy íve a fejlődésnek. A ps5 dobozán ott volt a 8k meg a 120, ez már csak 4k@60ra van reklámozva, várjuk a ps6ot és újabb felezést a 2k@30ra. :D

Szóval felmerül a kérdés, hogy nem láttad a 9 perces Ps5pro bemutatót?! Vagy ha láttad akkor egész konkrétan melyik angol szót nem értetted?! Vagy ha minden értetted akkor egész konkrétan mi a faszra számítottál?!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78502 2024.09.16. 18:03

Moby írta:akkor kussolni kell addig. Ezzel csak magukat járatják le.
Igen azért a launchot megvárhatnák a szagértés előtt. PS4 Pro-ra is folyamatosan készültek a pro patchek hónapokig.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78503 2024.09.16. 18:05

benőmenő írta:Igen azért a launchot megvárhatnák a szagértés előtt. PS4 Pro-ra is folyamatosan készültek a pro patchek hónapokig.
Mindenesetre a KurvaMS annyi időt szán egy starfield dlc-re a YouTubeon, mint a szotyi a félgen gépre, az mindig jó jel!
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #78504 2024.09.16. 18:21

benőmenő írta:Igen azért a launchot megvárhatnák a szagértés előtt. PS4 Pro-ra is folyamatosan készültek a pro patchek hónapokig.
Ha a lauchot nem is, de legalább valami értékelhető infót architektről, vagy bármiről. De semmilyük nincs, csak a videók alapján a finghámozzás. Cerny bemutatója a talicska szarral volt egyenértékű, és ezek a gyökerek ott folytatják, ahol Cerny abahagyta. Félóránként basznak ki ilyen lgbőlkapott nullinformációs fasságokat, nulla konkrémukok mellett. Mint valami faszom megéélhetési celebek, akik csak akkor érzik jól magukat, ha képernyőn vannak. Hard to tell..ééédes faszom :(Ha azt is nehéz megmondani, amit hunyorogva is el lehet dönteni, amkkor mi a faszt szakértenek félóránként?
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78505 2024.09.16. 18:49

Moby írta:Ha a lauchot nem is, de legalább valami értékelhető infót architektről, vagy bármiről. De semmilyük nincs, csak a videók alapján a finghámozzás. Cerny bemutatója a talicska szarral volt egyenértékű, és ezek a gyökerek ott folytatják, ahol Cerny abahagyta. Félóránként basznak ki ilyen lgbőlkapott nullinformációs fasságokat, nulla konkrémukok mellett. Mint valami faszom megéélhetési celebek, akik csak akkor érzik jól magukat, ha képernyőn vannak. Hard to tell..ééédes faszom :(Ha azt is nehéz megmondani, amit hunyorogva is el lehet dönteni, amkkor mi a faszt szakértenek félóránként?
Kép
Nagyon gáz, de "mentségükre" legyen mondva, hogy ezek nem külön videók, hanem a podcastból kivett részletek. Nem is a fő csatornán vannak, hanem a DF Clips-en.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78506 2024.09.16. 22:15

Fent a videó, elalváshoz berakom:

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78507 2024.09.17. 16:03

A jó hír: kijött egy új Test Drive Unlimited játék.
A rossz hír: Nem véletlen hogy senkinek nem volt a radarján. Kőkemény 57/100-on áll OpenCriticen
Redditen láttam belőle pár videót, de azt hittem hogy ez csak valami béta, vagy early access. Ez sem fog új életet lehelni az árkád autós műfajba. :rinya:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78508 2024.09.17. 21:08

benőmenő írta:A jó hír: kijött egy új Test Drive Unlimited játék.
A rossz hír: Nem véletlen hogy senkinek nem volt a radarján. Kőkemény 57/100-on áll OpenCriticen
Redditen láttam belőle pár videót, de azt hittem hogy ez csak valami béta, vagy early access. Ez sem fog új életet lehelni az árkád autós műfajba. :rinya:
Mindig is egy hulladék volt a széria, szóval nem reméltem mást.
Avatar
Guardian Hero

Hozzászólás #78509 Tegnap, 07:47

DanielT írta:Mindig is egy hulladék volt a széria, szóval nem reméltem mást.


Nemigaz, a Test Drive 1 simán alázta a Sokobant nagynénémék Hecules monitoros XT-jén.

De tény, hogy a Test Drive 3 már nem volt az igazi...
Avatar
Botond

Hozzászólás #78510 Tegnap, 08:02

Lepörgött a Torchlight2, xsx-en, coopban.

Kicsit sok volt most a stílusból, mert az elmúlt időszakban pörgött végig a diablo2-3-4 és a torchlight1 is, a diablók coopban, a tl1 meg szólóban, szóval ez már csak ilyen kegyelemdöfés volt a stílusnak számomra.

A játék mechanika még a diablo2-től is elmarad, egyedüli amiben jobb az a kutya, ami már a tl1-ben is volt, így nem kell két percenként visszaportolni a városba a szarokat, hanem el lehet küldeni a kutyával, hogy adja el, ami miatt nincs ez a nonstop inventory menedzsmentes baszakodás, mint a dio2ben.

Az elsőben szerettem a shatter effectet, valahogy megnyugtatóan jó érzés és hangeffekt volt, ahogy a megfagyott ellenfelek szétpattannak apró jégdarabkákra, hát ez itt vhogy leromlott, a dolog továbbra is létezik, de valahogy már nem poén annyira, elveszett az első rész cukisága. Ennek ellenére maga ez a cukkermukker, rajzfilmes artstyle nekem tetszett.

Jópofaság, hogy ahol kiírtod a népet ott kb nulla repop van, így akárhol abbahagyva az esti etapot lehetett pont ugyanonnan folytatni, ami miatt a grind is problémás, hiszen nincs kit, de ez nem gond a mobokat a karakter szintjéhez igazítja az aktuális zónában, nehezségi szinttől függően a karakterünk szintje +/-4 szint szórással.

A vége világban megjelennek a golyószórós tornyok, amikből, ha 3 rád ront három irányból, akkor instant padló, de amúgy ezeket az alkalmakat leszámítva nagyon keresni kell a bajt, hogy ne sétaszimulátor legyen.

Kurvára elég volt egy időre a stílusból pertíz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78511 Tegnap, 11:22

Guardian Hero írta:Nemigaz, a Test Drive 1 simán alázta a Sokobant nagynénémék Hecules monitoros XT-jén.

De tény, hogy a Test Drive 3 már nem volt az igazi...
Az unlimited se volt rossz sztem
Pcre jelent meg manapsag jopar faja menedzselos, strategy cim: Sins of Solar Empire 2, Frostpunk 2, Satisfactory
Frostpunk 1 nem fogott meg, Solart tuti nyomom majd, elso is ment egy keveset, Satisfactoryt nem tudom, dicseik nagyon de nem biztos hogy az en vilagom .
Avatar
Botond

Hozzászólás #78512 Tegnap, 12:41

Micsu írta:Az unlimited se volt rossz sztem
Pcre jelent meg manapsag jopar faja menedzselos, strategy cim: Sins of Solar Empire 2, Frostpunk 2, Satisfactory
Frostpunk 1 nem fogott meg, Solart tuti nyomom majd, elso is ment egy keveset, Satisfactoryt nem tudom, dicseik nagyon de nem biztos hogy az en vilagom .
Frostpunk1 nekem is félre lett rakva 6-8 kvázi tutorial pálya után, de én látom benne a fantáziát, majd még ránézek, meg a másodikra is.

Aom retold is mostanában jött ki, és nyakunkon az ara: history untold.

Ömlik a jóság strategy fronton, akármit szeret az ember.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78514 Tegnap, 20:32

Lol, jó kis "kussoljálmár" toggle. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78515 Tegnap, 20:35

Még mindig (prores) videó alapján tudnak csak szagérteni, de itt már van kontent, nem csak 5 sec/játék. És érzékelhető különbség is. Már a demó után mondtam, hogy na ezzel én megvárom a prő-t, annyira homály volt az alap.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #78516 Ma, 07:04

Boldog Tasmán napot mindenkinek!
Avatar
arty

Hozzászólás #78517 Ma, 10:08

DanielT írta:Mindig is egy hulladék volt a széria, szóval nem reméltem mást.
TD1-2 fantasztikus volt, a PS1-es játékok lementek B kategóriába, hogy aztán a TDU1 odabasszon a világnak a maga idejében - kurvajó volt.

A TDU2 már lejtő, a mostani izé pedig az online liveservice gennyek első éves tragédiáját játsza el, szóval csak a szokásos.

---

Pár napja kijött a várvavárt update ehez a remekműhöz, a low-res út!!!

https://sk1ds.itch.io/outrun-clone
van letöltős és böngészőben tolható verza is.

abszolut W.I.P. a cucc, de van benne potenciál! (akinek nagyon béta, annak meg ott a Slipstream, akár konzolon is!)
Avatar
arty

Hozzászólás #78518 Ma, 10:33

DanielT írta:48k és kb beszerezhetetlen jelenleg... Elég undorító érzés volt egyébként megvenni, ezt azért bevallom.
tök jó érzés látni, ahogy a pöce után elkurjátok a konzolokat is :)

KÖSZBAZMEG!

(...hogy a ps6 is csupaszon, 1000 euróért jön, 20% extrateljesítménnyel!)

Moby írta:Ha gecihangos lesz, nem lesz próm.
Hagyjukmárezt... de, lesz akkoris.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #78519 Ma, 10:45

HBD TasManXT!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78520 Ma, 10:52

Guardian Hero írta:Nemigaz, a Test Drive 1 simán alázta a Sokobant nagynénémék Hecules monitoros XT-jén.

De tény, hogy a Test Drive 3 már nem volt az igazi...
C64-en is nagy király volt a Test Drive, számomra az első igazi autós játék volt, előtte főleg NES-es, C64-es, kvarcjátékos F1-es játékok mentek, azok értelmezhetetlen őskövületté váltak mellette azonnal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78521 Ma, 10:52

Botond írta:Boldog Tasmán napot mindenkinek!
Isten éltesse!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #78522 Ma, 11:30

Köszi mindenkinek!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78523 Ma, 12:12

Jon a horizon remaster is, sony :eljen: :gunyos1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78524 Ma, 12:21

TasManXT írta:Köszi mindenkinek!
Boldog születésnapot! :wave:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #78525 Ma, 12:24

HBD Tasman!! :integet2:

Tegnap letoltam az ff16 demot, nem sok jrpg-t jatszottam, de ez kifejezetten bejött! Egyszer behuzom majd, az tuti!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78526 Ma, 16:37

HBD Tasman!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78527 Ma, 16:40

arty írta:Hagyjukmárezt... de, lesz akkoris.
Mostanra érett meg, hogy akkor se kell, ha halk. Eladtam a driveot is. Nem kell a base gép sem, nemhogy a pro. Játék sincs, amit várnék, nem kell nekem konzol már semmilyen. Meg más sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78528 Ma, 17:57

arty írta:TD1-2 fantasztikus volt, a PS1-es játékok lementek B kategóriába, hogy aztán a TDU1 odabasszon a világnak a maga idejében - kurvajó volt.
Akkora proli retek volt a TDU, hogy sugárban csandáztam tőle. :levele:

Te meg gyere szombaton ebédre, hozhatod az asszonyt is! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78529 Ma, 17:59

Moby írta:Mostanra érett meg, hogy akkor se kell, ha halk. Eladtam a driveot is. Nem kell a base gép sem, nemhogy a pro. Játék sincs, amit várnék, nem kell nekem konzol már semmilyen. Meg más sem.
Értem, tehát kettőt veszel day1! :banplz: Drive hány millióért ment el? Forintban kifejezhető, vagy kuwaiti dínárban fért csak ki az utalás mezőbe?
Avatar
Moby

Hozzászólás #78530 Ma, 18:24

DanielT írta:Értem, tehát kettőt veszel day1! :banplz: Drive hány millióért ment el? Forintban kifejezhető, vagy kuwaiti dínárban fért csak ki az utalás mezőbe?
Árában. Ki adna többet érte? Most is vehet bárki az alzában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78531 Ma, 18:33

Moby írta:Árában. Ki adna többet érte? Most is vehet bárki az alzában.
Afene. :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #78532 Ma, 19:38

Moby írta:Mostanra érett meg, hogy akkor se kell, ha halk. Eladtam a driveot is. Nem kell a base gép sem, nemhogy a pro. Játék sincs, amit várnék, nem kell nekem konzol már semmilyen. Meg más sem.
Pedig akinek kis esze van, az most készül a ps5prora.
Akinek meg a kicsinél több esze van az xsx-et vagy pc-t vesz!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78533 48 perccel ezelőtt

Meg se jelent a Pro, de már van spéci kiadás. Mondjuk számomra egyáltalán nem vonzó ez a szürke retró design és ezt úgy mondom, hogy imádom az eredetit.

phpBB [media]


Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78534 2 perccel ezelőtt

DanielT írta:Meg se jelent a Pro, de már van spéci kiadás. Mondjuk számomra egyáltalán nem vonzó ez a szürke retró design és ezt úgy mondom, hogy imádom az eredetit.
Kép
Ha nem lesz full elmebeteg áron egy ilyen Dualsense érdekelne.
Most az a pletyka, hogy a Horizon Zero Dawn mellett a Days Gone-t is remasterelik a Remasterstation 5-re. Mint egy falat kenyér! :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”