A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #78191 2024.08.27. 16:03

Moby írta: ... sugárpallos harc nincs benne...
Mondjuk az elég csökevény dolog, ha vki sugárpallossal írja az ellent, a profik, az M3-ason, Magyarországon terelőtáblát rántanak és úgy csépelik egymást, nem sugárpallos. Aszongya sugárpallos, haggyad mán, bitch please, so last century!
Az év videója a link mögötti cikkben! Facse videó van a cikkbe ágyazva, youtubeon nem kerestem elő, de tuti fent van ott is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78192 2024.08.27. 16:13

DanielT írta:Azt hittem valami trollkodás lesz, de ez egy valódi termék! :wilting: :wilting: :wilting: mondjuk _TÖKÉLETESEN_ illik az egész VR sikersztorihoz, remélem a Concord nak is lesz egy VR spinoffja! :banplz: :banplz: :banplz:
Az egészben az a szomorú, hogy a PSVR1 minden szar nélkül is viszonylag kényelmes volt...vagy inkább nem volt kényelmetlen :D De ja. Tökre érthető, hogy miért nem jutott sehova ez az egész VR dolog tizenév alatt sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78193 2024.08.27. 16:17

Ja, és ezek még a szolidabbak, vannak ilyenek is :banplz:
Kép
Avatar
donatus13

Hozzászólás #78194 2024.08.27. 17:08

DanielT írta:Már 100 alatt a játékosszám Concornál, 4 nappal a megjelenés után! :DD És ne feledjük, heti rendszeres karakterbemutató+történet videókat ígértek! :DD Úristen micsoda lelkesedéssel csinálhatják majd őket... bővül a lore, mélyen beágyazódik a popkultúrába!

Bravó Sony, szép munka volt a TLOU2 multigenny kukázása után ezt is behúzni! :D

Kép


Brutális mekkora bukás, mindeközben a Deadlock ( amivel én is játszok és kurva jó ) úgy, hogy sehol sem volt igazán promózva elég nagyot megy. Mondjuk tényleg nagyon jó játék. Valve valami jót ollózott össze végre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78195 2024.08.27. 17:21

donatus13 írta: Valve valami jót ollózott össze végre.
:wilting: Miért eddig tán ontották magukból a szarokat?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78196 2024.08.27. 17:38

donatus13 írta:Brutális mekkora bukás, mindeközben a Deadlock ( amivel én is játszok és kurva jó ) úgy, hogy sehol sem volt igazán promózva elég nagyot megy. Mondjuk tényleg nagyon jó játék. Valve valami jót ollózott össze végre.
Láttam ma belőle 2-3 másodpercet, megint egy lowpoly, 20 éves tech színvonalú, rajzfilmes Owerwatch klón mobiljáték fílingű pudvazselé. BÖE.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78197 2024.08.27. 20:57

Ennek most örülünk? Mondjuk ez a pixel art mocsok ronda így natúrban, hiába volt a DS már LCD kijelzős. Ja és jön mindenre (PS, Xbox, Switch, PC).
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78198 2024.08.27. 22:19

benőmenő írta:Ennek most örülünk? Mondjuk ez a pixel art mocsok ronda így natúrban, hiába volt a DS már LCD kijelzős. Ja és jön mindenre (PS, Xbox, Switch, PC).
[video]https://www.youtube.com/watch?v=cMOvv_qu750[/vdeo]
Felsorolnak 4 enhancementet és egyik se valami rohadt jó (vagy több) CRT/Lowres filter? Instant kuka. :levele: :levele: :levele:

Kép
Avatar
donatus13

Hozzászólás #78199 2024.08.28. 10:52

Micsu írta::wilting: Miért eddig tán ontották magukból a szarokat?

Én nagyon szeretem a kártyás játékokat, nem nagyon tudom, hogy a piacon volt e nagyobb bukás az artifactnál pl. Az volt az egyetlen nem copy játékuk talán az elmúlt időszakból. Deadlock tényleg nagyon jó lett, grafika minden ellenére ajánlom mindenkinek kipróbálni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78200 2024.08.28. 11:53

Kép
Együtt a mókus örs!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78201 2024.08.28. 16:52

Botond írta:Kép
Együtt a mókus örs!
Ilyet hánytam a gimi ballagás buli után, még a sugárirány is stimmel! Köszi a nosztalgikus élményt! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78202 2024.08.28. 16:57

DanielT írta:Ilyet hánytam a gimi ballagás buli után, még a sugárirány is stimmel! Köszi a nosztalgikus élményt! :banplz:
Ebben a hat kontrollerben annyi üzemidő van, hogy ha azt DS5 üzemidővel akarnád lefedni, akkor kétszer annyi kellene belőle, mint amennyi "répadarab" volt abban a hányásodban! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78203 2024.08.28. 17:15

DanielT írta:Ilyet hánytam a gimi ballagás buli után, még a sugárirány is stimmel! Köszi a nosztalgikus élményt! :banplz:
Jó, hát nem lehet mindenkinek aranyozott cigókontrollere! :banplz:
Engem annyira nem mozgatnak meg ezek a speckó festések, és így is van 6 wireless kontrollerem (a fehér Dualsense azóta sem driftel, mióta spontán öngyógyult). Egyedül a fekete Dualsenset akartam pimpelni színes gombokkal (4 akciógomb + ps gomb a klasszikus színekkel), de olyan pofátlan drágán mérik hogy akkor inkább maradjon monokróm.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78204 2024.08.29. 10:40

Imádom.

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #78205 2024.08.29. 11:51

Nemrég megnéztem a Gamescom openinget.
Minden játék úgy néz ki, mint az összes többi játék. Fel sem tudom idézni szinte, hogy mi volt benne.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #78206 2024.08.29. 11:51

Vókság még felfelé, vagy má lefelé trendel?
Avatar
Moby

Hozzászólás #78207 2024.08.29. 12:29

PS5 Pro. Nem tudni, hogy lesz-e lemezes kiadás.
Billbil-kun a forrás, szóval szinte mérget is lehet rá venni. Állítólag a slim oldallapjait fe lehet majd rá tenni.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #78208 2024.08.29. 12:40

A rajz a dobozkép alapján készült, de azt nem merik közzétenni még.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #78209 2024.08.29. 12:48

És a dobozképen ott virít-e a vajon a 8K? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78210 2024.08.29. 12:51

neoreg írta:És a dobozképen ott virít-e a vajon a 8K? :banplz:
Biztos lehetsz benne. A slim dobozáról sem azért vették le, mert beismerték a hazugságot, csak azért, hogy most majd feltehessék erre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78211 2024.08.29. 13:38

Moby írta:PS5 Pro. Nem tudni, hogy lesz-e lemezes kiadás.
Billbil-kun a forrás, szóval szinte mérget is lehet rá venni. Állítólag a slim oldallapjait fe lehet majd rá tenni.
Kép
Ribbed for your pleasure? Beb@szna, ha nem lenne lemezes egy PRŐ konzolból.

Kár, hogy nem valami más design, mondjuk a tv mögött mindegy.

szerk: Ja valszeg külön lemezes lesz, sőt a kép alapján ugyanaz mint amit most lehet venni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78212 2024.08.29. 13:49

Fan mockup a rajz alapján:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #78213 2024.08.29. 14:05

DanielT írta:Fan mockup a rajz alapján:

Kép
Így nem nézne ki ANNYIRA szarul, de sajnos nem ilyen lesz. A közepe full fekete.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78214 2024.08.29. 14:29

Moby írta:Így nem nézne ki ANNYIRA szarul, de sajnos nem ilyen lesz. A közepe full fekete.
Amíg fut rajta a Concord, addig engem nem érdekel! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78215 2024.08.29. 16:19

DanielT írta:Imádom.

[img]https://i.imgur.com/ciLNv1Y.pmg]
Nem semmi. Csak páran többen játszanak a civ6 demóval!

civ6demó.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78216 2024.08.29. 16:34

Botond írta:Nem semmi. Csak páran többen játszanak a civ6 demóval!

civ6demó.jpg
A Doom 1 shareware verzió számait is megnézném.

Bár ez így nem fair, ha ingyenes lenne, akkor a Concordot is háromszámjegyűen játszanák.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78217 2024.08.29. 16:49

aabyssx írta:Vókság még felfelé, vagy má lefelé trendel?
Az emberek sok esetben a penztarcaval szavaznak ellene
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78218 2024.08.29. 17:16

Micsu írta:Az emberek sok esetben a penztarcaval szavaznak ellene
Mondjuk, a fejlesztők is szabotálják, akkora mocskokat hoznak ki, hogy nincs az az igénytelenség, hogy valaki megvegye.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78219 2024.08.29. 17:37

DanielT írta:Amíg fut rajta a Concord, addig engem nem érdekel! :banplz:
Nesze! :banplz:
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #78221 2024.08.29. 22:11

Moby írta:[img]https://pbs.twimg.com/media/GWK_wn5WAAATGE3?format=jpg&name=lar/img]
Erre lesznek játékok, vagy ez csak ilyen szobadísz?
MS-en kívül gyárt még vki tartalmat a sony gépekre?
Avatar
Moby

Hozzászólás #78222 2024.08.29. 22:16

Botond írta:Erre lesznek játékok, vagy ez csak ilyen szobadísz?
MS-en kívül gyárt még vki tartalmat a sony gépekre?
Nemtudom, ha a wukong nem olyan szánalmasan fut majd rajta, mint a mezítlábas gépen, az már profit. Azontúl meg írtam listát a várt játékaimról, nem sok olyan van benne, ami ehhez a géphez kötődik. Mindegy, megveszem természetesen, ha semmi más miatt, az UE5 játékok miatt muszáj lesz.
Apropó UE5.
A Space Marine 2 olyanmoslék állapotban jelenik meg sajnos, hogy az idén valszeg nem fog kelleni megpiszkálni, de az is kérdéses, hogy mikor óhajtják egyáltalán befejezni, így a kiadás után :((((
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78223 2024.08.30. 11:18

Ez a December 6 nagyon késő. :((((
Avatar
Botond

Hozzászólás #78224 2024.08.30. 13:18

Moby írta:Nemtudom, ha a wukong nem olyan szánalmasan fut majd rajta, mint a mezítlábas gépen, az már profit. Azontúl meg írtam listát a várt játékaimról, nem sok olyan van benne, ami ehhez a géphez kötődik. Mindegy, megveszem természetesen, ha semmi más miatt, az UE5 játékok miatt muszáj lesz.
Apropó UE5.
A Space Marine 2 olyanmoslék állapotban jelenik meg sajnos, hogy az idén valszeg nem fog kelleni megpiszkálni, de az is kérdéses, hogy mikor óhajtják egyáltalán befejezni, így a kiadás után :((((
Azért elég vegyes pletykák vannak a cuccról. Kb nulla előrelépésre számít mindenki, ami játékból kifejtették, hogy már benne a ps5pro setupolás ott ilyen 1 vagy nagyon max 2 effekt van feltolva egyel erősebbre, víz mondjuk vagy hasonló fake dolog, szóval én óvatos lennék a csodavárással. Kapásból az a hír járja, hogy azért van elcsúsztatva a megjelenése a végtelenbe, mert egy ponton felmerült, hogy cancel a picsába, annyira nulla előrelépés és semmi értelme.
Vagyis inkább a stílszerű inkább, hogy annyi értelme van, mint a concord pc-s portjának.

Meglássuk, egy időben én is gondolkoztam rajta, hogy normálisabb minőségben menjenek a sony excluk, de azóta ez a fogalom megszűnt, és a régi cuccoknak is elkészült a 4k@120as verziója steamre meg gogra, szóval teljesen okafogyott ps5-öt tartani. Pár psvr1 tartalmat letolok még rajta, kölyök kiélvezi a doom3vr-t, oszt mehet az egész ökoszisztéma az ószereshez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78225 2024.08.30. 14:02

Botond írta:Azért elég vegyes pletykák vannak a cuccról. Kb nulla előrelépésre számít mindenki, ami játékból kifejtették, hogy már benne a ps5pro setupolás ott ilyen 1 vagy nagyon max 2 effekt van feltolva egyel erősebbre, víz mondjuk vagy hasonló fake dolog, szóval én óvatos lennék a csodavárással. Kapásból az a hír járja, hogy azért van elcsúsztatva a megjelenése a végtelenbe, mert egy ponton felmerült, hogy cancel a picsába, annyira nulla előrelépés és semmi értelme.
Vagyis inkább a stílszerű inkább, hogy annyi értelme van, mint a concord pc-s portjának.

Meglássuk, egy időben én is gondolkoztam rajta, hogy normálisabb minőségben menjenek a sony excluk, de azóta ez a fogalom megszűnt, és a régi cuccoknak is elkészült a 4k@120as verziója steamre meg gogra, szóval teljesen okafogyott ps5-öt tartani. Pár psvr1 tartalmat letolok még rajta, kölyök kiélvezi a doom3vr-t, oszt mehet az egész ökoszisztéma az ószereshez.
Az alaptalan és bizonyíték nélküli pletykákat nem tudom kommentálni. Az biztos, hogy ha a PS5 Pro megjelenik, akkor a Naprendszer és az ember által ismert világegyetem legerősebb és legjobb képminőségét produkáló konzolja lesz. Amin a legjobb elérhető minőségben nyomható lesz day1 a GTA VI is például.

Mást nem fog tudni, akinek ez felesleges, annak nem kell megvenni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78226 2024.08.30. 14:16

DanielT írta:Az alaptalan és bizonyíték nélküli pletykákat nem tudom kommentálni. Az biztos, hogy ha a PS5 Pro megjelenik, akkor a Naprendszer és az ember által ismert világegyetem legerősebb és legjobb képminőségét produkáló konzolja lesz. Amin a legjobb elérhető minőségben nyomható lesz day1 a GTA VI is például.

Mást nem fog tudni, akinek ez felesleges, annak nem kell megvenni.
Egyébként az Immortals of Aveumon és a Final Fantasykon kívül mi nem futna normálisan, ha nem érkezne a prő? Mert ezt az Ubi Star Wars-t biztos tudták volna úgy setupolni hogy a 60 fps mód ne legyen ilyen moslék, csak úgyis jön a pro, amin már jól fog menni.
Xboxon mondjuk az Avowed elég fosul néz ki ahhoz képest hogy Series X-en is csak 30 frém lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78227 2024.08.30. 14:16

Botond írta:Azért elég vegyes pletykák vannak a cuccról. Kb nulla előrelépésre számít mindenki, ami játékból kifejtették, hogy már benne a ps5pro setupolás ott ilyen 1 vagy nagyon max 2 effekt van feltolva egyel erősebbre, víz mondjuk vagy hasonló fake dolog, szóval én óvatos lennék a csodavárással. Kapásból az a hír járja, hogy azért van elcsúsztatva a megjelenése a végtelenbe, mert egy ponton felmerült, hogy cancel a picsába, annyira nulla előrelépés és semmi értelme.
Vagyis inkább a stílszerű inkább, hogy annyi értelme van, mint a concord pc-s portjának.

Meglássuk, egy időben én is gondolkoztam rajta, hogy normálisabb minőségben menjenek a sony excluk, de azóta ez a fogalom megszűnt, és a régi cuccoknak is elkészült a 4k@120as verziója steamre meg gogra, szóval teljesen okafogyott ps5-öt tartani. Pár psvr1 tartalmat letolok még rajta, kölyök kiélvezi a doom3vr-t, oszt mehet az egész ökoszisztéma az ószereshez.
Ezen a ponton, ahol most tartanak a játékok, nagyobb szükség van rá, mint valaha. Gyak ott tartunk, hogy 720P-ben menne a játékok performance módban, ami közben lassan 40fps-t jelent. Ami nem lenne akkora gáz, ha közben nem ezzel a moslék FSR-el kellene felskálázni 4K-ra, ami ilyen feladatra már teljesen alkalmatlan. A PRO gyak az összes ezzel kapcsolatos problémát egyszerre orvosolja. Nagyobb teljesítmény és PSSR.
A No Man's Sky setting.ini playceholderének meg nem nagyon érdemes bedőlni.
Én nagyon venném az MS pro gépét, ha lenne, mert ez így most elég nehéz kérdéssé válik, hogy olcsón vagy inden a pudva minőség, vagy kurvadrágán a jobb, de ezek nem segítenek rajtam. Lassan konzol sem akarnak gyártani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78228 2024.08.30. 14:17

benőmenő írta:Egyébként az Immortals of Aveumon és a Final Fantasykon kívül mi nem futna normálisan, ha nem érkezne a prő? Mert ezt az Ubi Star Wars-t biztos tudták volna úgy setupolni hogy a 60 fps mód ne legyen ilyen moslék, csak úgyis jön a pro, amin már jól fog menni.
Xboxon mondjuk az Avowed elég fosul néz ki ahhoz képest hogy Series X-en is csak 30 frém lesz.
Wukong, Space Marine 2, meg kb minden, ami UE5-re jön, és jól akar kinézni. A Ubi star wars meg nem tudták volna úgy setupolni, mert ezen a 720p-n sincs már meg a 60fps, és közben a pc verzához képest kurvára le van tolva a gatya. Ott mondjuk méginkbb kéri a vasat.
Castle82

Hozzászólás #78229 2024.08.30. 17:27

DanielT írta:Fan mockup a rajz alapján:

Kép


És végre lenne egy konzol ami hozná a közel 5 évvel ez elötti videókártyám (illetve számitógépem) szintjét amin BETA tesztelhetitek majd a GTA VI-ot a definitiv PC verzió megjelenéséig aminek a full graf szintjét értelmezhető framerate-el konzolon kb a második külön eladott remake-nél kapjátok meg valahol a PS6 pro/ PS7 érában akárcsak a GTA V esetében is történt..... :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78230 2024.08.30. 17:49

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #78231 2024.08.30. 19:49

Végigvittem a A Plague Tale Requiemet. Kicsit sok volt a rinya, de jópofa sztori volt egyszer, és szép is / 10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78232 2024.08.30. 20:52

Castle82 írta:És végre lenne egy konzol ami hozná a közel 5 évvel ez elötti videókártyám (illetve számitógépem) szintjét amin BETA tesztelhetitek majd a GTA VI-ot a definitiv PC verzió megjelenéséig aminek a full graf szintjét értelmezhető framerate-el konzolon kb a második külön eladott remake-nél kapjátok meg valahol a PS6 pro/ PS7 érában akárcsak a GTA V esetében is történt..... :ravasz1:
Mi ennek a nyomornak is tudunk örülni. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78233 2024.08.30. 20:54

Moby írta:[vido]https://www.youtube.com/watch?v=unYFdcEjV9k[/video]
Ezt meg nagyon meg kéne venni és támogatni, de nem fogom, legalábbis nem teljes áron.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78234 2024.08.30. 21:12

DanielT írta:Ezt meg nagyon meg kéne venni és támogatni, de nem fogom, legalábbis nem teljes áron.
19-et nekem bő nyállal megér lemezen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78235 2024.08.30. 21:14

Van elvileg pontosabb render:

Screenshot_20240830_211639_Chrome.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78236 2024.08.30. 22:42

Moby írta:19-et nekem bő nyállal megér lemezen.
Hinnye, azt hittem a szokásos 28 lesz! :eljen: Hunnat?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78237 2024.08.31. 09:06

Az első trailer alapján ez valami csodának tűnt, most meg egy highres modnak...

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #78238 2024.08.31. 09:13

Moby írta:Wukong, Space Marine 2, meg kb minden, ami UE5-re jön, és jól akar kinézni. A Ubi star wars meg nem tudták volna úgy setupolni, mert ezen a 720p-n sincs már meg a 60fps, és közben a pc verzához képest kurvára le van tolva a gatya. Ott mondjuk méginkbb kéri a vasat.
Én egy esetben veszek prőt, ha lesz benne freesync. A legutóbbi pár nagyobb megjelenésnél a DF elemzések rámutattak, hogy kurvakínos ez a mezítlábas HDMI2.1 VRR, ami 48 hz-től működik, és így tearingel minden, mint a picsa, ha beesik a frém 48 alá, ami a 30 fps és a 40 fps módban előfordul az idő 100%-ában ugye, és hát a 60 fps módok is inkább 54-60 fps módok, szóval oda is kurvára kell ez a VRR, ami csak akkor működik, ha a kijelzőn a port amibe dugta az ember az HDMI2.1-es. Mivel bárhova nézek a háztartásban vagy szüleim háztartásában, ahol gémingelni szoktam, akkor csupa olyan kijelzőt látok, amiben van 120hz (minimum), freesync (többnyire gsync is, de ez most irelleváns), meg HDMI2.1-es portok, így nekem a freesync+40@120fps mód ideális lenne, de ugye PS5ön ez a tearingeléssel egyenértékű, attól meg behányok.

Vagyis ez inkább feltételes módban igaz, mert játék az nincs, amiért érdemes lenne egy fillért is rakni a PS ökoszisztémába. Ilyen fiók alján kallódó gimmick cucc ez a psvr-al, semmi több. Minden elérthető jobb minőségben PC-n vagy XSX-en. Lassan Nintendon is.

Szóval lehet adagolni a kraftot GPU oldalon, az mindig jóság, de ahogy Castle írja, így már az évtizedes lemaradás fél évtizedesre zárható esetleg, de más technikai megoldások amik kurvakínosak a szotyinál azok érdekesebbek, hogy mi lesz velük.

@Dani: A Space Marine2 HDR-mentes lesz PS5ön és PS5prőn is, szóval az neked eleve dealbreaker lesz, baszod fel az apróra az egész szotyi ökoszisztémát úgyis, mert az elvek embere vagy!
2026ban meg már itt lesz az új xbox, ami 10x annyi kraftot fog adni, mint a ps5prő, szóval azon fogod pörgetni a GTA6ot, mint a világ legerősebb konzolján, 60 fps-el, nem a PS5prő 30 fps only módjával fogsz bohóckodni 480p-ről upscalelve a FHD-t.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78239 2024.08.31. 09:44

Botond írta:2026ban meg már itt lesz az új xbox,
Örülünk, ha a Switch 2-t bejelentik addig :kuss:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #78240 2024.08.31. 10:23

Concord Is Estimated to Have Sold Only 25,000 Units.

felkészül: Fairgame$
Avatar
neoreg

Hozzászólás #78241 2024.08.31. 10:25

neoreg írta:Concord Is Estimated to Have Sold Only 25,000 Units.

felkészül: Fairgame$
Bár ha van eszük most azonnal leállítják a fejlesztést.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78242 2024.08.31. 11:10

Zóanagyvarázsló írta:Örülünk, ha a Switch 2-t bejelentik addig :kuss:
Mondjuk a 2026ban megjeleno xbox is fel evtizedes lemaradasban lesz de arrol nem esik szo :bohoc:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78243 2024.08.31. 12:47

DanielT írta:Hinnye, azt hittem a szokásos 28 lesz! :eljen: Hunnat?
Alzáról, de villámakció volt. A rendes ára is 23, szóval az sem vészes. Ha meg nem kell lemezen, jó digitben is, akkor veszel feltöltőt enebán, digitben szerintem kijön 17-ből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78244 2024.08.31. 12:52

Botond írta:Én egy esetben veszek prőt, ha lesz benne freesync. A legutóbbi pár nagyobb megjelenésnél a DF elemzések rámutattak, hogy kurvakínos ez a mezítlábas HDMI2.1 VRR, ami 48 hz-től működik, és így tearingel minden, mint a picsa, ha beesik a frém 48 alá, ami a 30 fps és a 40 fps módban előfordul az idő 100%-ában ugye, és hát a 60 fps módok is inkább 54-60 fps módok, szóval oda is kurvára kell ez a VRR, ami csak akkor működik, ha a kijelzőn a port amibe dugta az ember az HDMI2.1-es. Mivel bárhova nézek a háztartásban vagy szüleim háztartásában, ahol gémingelni szoktam, akkor csupa olyan kijelzőt látok, amiben van 120hz (minimum), freesync (többnyire gsync is, de ez most irelleváns), meg HDMI2.1-es portok, így nekem a freesync+40@120fps mód ideális lenne, de ugye PS5ön ez a tearingeléssel egyenértékű, attól meg behányok.

Vagyis ez inkább feltételes módban igaz, mert játék az nincs, amiért érdemes lenne egy fillért is rakni a PS ökoszisztémába. Ilyen fiók alján kallódó gimmick cucc ez a psvr-al, semmi több. Minden elérthető jobb minőségben PC-n vagy XSX-en. Lassan Nintendon is.

Szóval lehet adagolni a kraftot GPU oldalon, az mindig jóság, de ahogy Castle írja, így már az évtizedes lemaradás fél évtizedesre zárható esetleg, de más technikai megoldások amik kurvakínosak a szotyinál azok érdekesebbek, hogy mi lesz velük.

@Dani: A Space Marine2 HDR-mentes lesz PS5ön és PS5prőn is, szóval az neked eleve dealbreaker lesz, baszod fel az apróra az egész szotyi ökoszisztémát úgyis, mert az elvek embere vagy!
2026ban meg már itt lesz az új xbox, ami 10x annyi kraftot fog adni, mint a ps5prő, szóval azon fogod pörgetni a GTA6ot, mint a világ legerősebb konzolján, 60 fps-el, nem a PS5prő 30 fps only módjával fogsz bohóckodni 480p-ről upscalelve a FHD-t.
A freesync egy szoftveres implementáció, szóval ha lenne, most is lenne, nem a PRO-val fog eljönni. A freesync hiánya viszont nem jelent tearingget, ez megint nem tudom honnan jön.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78245 2024.08.31. 13:08

Lepörgött az Outlaws. Egyszer már megírtam a verdiktet róla, mégegyszer nem fogom, inkább csak bemásolom.

"Pedig jó. És ezt úgy mondom, hogy az utóbbi években már a világból ki lehetett üldözni SW-al. Most ment le a fősztori. Nem azt mondom, hogy ez volt a világ legjobb játéka, még csak az év legjobb játéka sem, de nagyon pozitív csalódás. A totál generic ubi szarra számítottam, és valami egészen mást kaptam. Nem hibátlant, nem tökéleteset, de van benne lélek, akarat, még tehetség is. Kicsit a Horizon (meg úgy általában sony the game), kicsit Cyberpunk, Kicsit ubis is, kicsit minden is. Graf általánosságban rendben van, de a 40fps mód menti meg, mert a másik kettő...hát az olyan. Volt eleget róla szó. Valamivel jobb forgatókönyvet azért megérdemelt volna, mert a főhös kissé érdektelen, ematt a story sem túl mély, pedig vannak benne olyan karakterek, akikre bőven ettől jobb sztorit fel lehetett volna húzni. Szóval én szívesen vennék day1 egy folytatást ND5-el pl :D
Az AI kicsit tufa, de nem túl bántóan, olyan átlagosan, a felesleges hülyeségektől viszont megmentették. Kellően feszes, nem túl hosszú, nem is túl rövid, nem magyaráz felesleges, nincsenek színekkel jelölt utak, nyilak, találd meg magad a tennivalót.
Szumma-szummárum ez egy jó játék. Sokkal jobb, mint bármelyik nagyjátéka az UBI-nak az elmúlt sok évből. A fősztorin kívül meg végtelen mellékküldi, és minden egyéb van, szóval ha valaki nagyon belemerül, rengeteg idő tud belemenni. Jónéhányat megcsináltam azokból is, az alapján nem tűnt munkaidős elfoglaltságnak. Normálisan össze vannak azok is pakolva. Nekem viszont egyszerre ennyi bőven elég az SW világából."

Huszonpár óra volt, volt néhány sidequest meg egyebek, maga a fősztori olyan 15-16 óra lehetett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78246 2024.08.31. 13:24

Micsu írta:Mondjuk a 2026ban megjeleno xbox is fel evtizedes lemaradasban lesz de arrol nem esik szo :bohoc:
Remélem nem lesznek olyan faszok, hogy 2026-ban új generációval jönnek, mert az csak egy elkésett pro gép lesz. 2026-ban sem lesz más hardvere az AMD-nek, mint amit a PS5 pro-ba raknak (RDNA4).2027 végén taln már esélyes.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78247 2024.08.31. 13:32

Moby írta:A freesync egy szoftveres implementáció, szóval ha lenne, most is lenne, nem a PRO-val fog eljönni. A freesync hiánya viszont nem jelent tearingget, ez megint nem tudom honnan jön.
Inkompetens DF-esek mondják a videókban, pl a sw:outlaws reviewban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78248 2024.08.31. 13:37

Botond írta:Inkompetens DF-esek mondják a videókban, pl a sw:outlaws reviewban.
Ez maximum a szoftver hibája (nem használ vsyncet), de ennél az outlawsnál még az sem biztos, hogy szándékos lenne, olyan béta állapotban van, hogy xboxon is kb minden küldetésben merevre fagyasztott a gépet, plusz elmennek a színek, nem megy tovább a cutscene, és hasonló jóságok. Az első patch ps5-ön használhatatlanná tette a mentéseket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78249 2024.08.31. 13:49

Moby írta:Ez maximum a szoftver hibája (nem használ vsyncet), de ennél az outlawsnál még az sem biztos, hogy szándékos lenne, olyan béta állapotban van, hogy xboxon is kb minden küldetésben merevre fagyasztott a gépet, plusz elmennek a színek, nem megy tovább a cutscene, és hasonló jóságok. Az első patch ps5-ön használhatatlanná tette a mentéseket.
Iszol? Nem a szíved műtötték, hanem az agyad egy részét vették ki? Vagy mi van veled?

Előbb xbox topikban ez a freesync az nem is VRR baromság, ami akkora hülyeség, hogy reagálni se tudtam rá, most meg ez a baromság, hogy 30-40 frémnél a szoftver hibája, hogy nem használja, a 48 frémtől működőképes VRR-t.

Mi jön még? A dlss nem használata a konzolokon is szoftverbug lesz?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78250 2024.08.31. 14:23

neoreg írta:Concord Is Estimated to Have Sold Only 25,000 Units.

felkészül: Fairgame$
Láttam valahol a cikket róla, de nekem még ez is sokkolóan nagy számnak tűnik. De indokolatlannak egészen biztosan. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78251 2024.08.31. 14:53

Moby írta:Lepörgött az Outlaws. Egyszer már megírtam a verdiktet róla, mégegyszer nem fogom, inkább csak bemásolom.

"Pedig jó. És ezt úgy mondom, hogy az utóbbi években már a világból ki lehetett üldözni SW-al. Most ment le a fősztori. Nem azt mondom, hogy ez volt a világ legjobb játéka, még csak az év legjobb játéka sem, de nagyon pozitív csalódás. A totál generic ubi szarra számítottam, és valami egészen mást kaptam. Nem hibátlant, nem tökéleteset, de van benne lélek, akarat, még tehetség is. Kicsit a Horizon (meg úgy általában sony the game), kicsit Cyberpunk, Kicsit ubis is, kicsit minden is. Graf általánosságban rendben van, de a 40fps mód menti meg, mert a másik kettő...hát az olyan. Volt eleget róla szó. Valamivel jobb forgatókönyvet azért megérdemelt volna, mert a főhös kissé érdektelen, ematt a story sem túl mély, pedig vannak benne olyan karakterek, akikre bőven ettől jobb sztorit fel lehetett volna húzni. Szóval én szívesen vennék day1 egy folytatást ND5-el pl :D
Az AI kicsit tufa, de nem túl bántóan, olyan átlagosan, a felesleges hülyeségektől viszont megmentették. Kellően feszes, nem túl hosszú, nem is túl rövid, nem magyaráz felesleges, nincsenek színekkel jelölt utak, nyilak, találd meg magad a tennivalót.
Szumma-szummárum ez egy jó játék. Sokkal jobb, mint bármelyik nagyjátéka az UBI-nak az elmúlt sok évből. A fősztorin kívül meg végtelen mellékküldi, és minden egyéb van, szóval ha valaki nagyon belemerül, rengeteg idő tud belemenni. Jónéhányat megcsináltam azokból is, az alapján nem tűnt munkaidős elfoglaltságnak. Normálisan össze vannak azok is pakolva. Nekem viszont egyszerre ennyi bőven elég az SW világából."

Huszonpár óra volt, volt néhány sidequest meg egyebek, maga a fősztori olyan 15-16 óra lehetett.
Egy haver videóit láttam belőle, elég B-kategóriának tűnik az egész. Értsd, esetlen párbeszédek, esetlen lopakodás, bugok, minden. Eurojank, amit egy hardcore vagy nem méregdrága brutális gépigényű játéktól várnék egy nagy kaidótól. Illetve egy másik világban nem, mert a miénkben alap, a Ubinál pláne. Tervben van mindenképp, de nagyon alacsonyra lőttem be a szoftverre és a hardverre szánandó összeget egyaránt. Annak örülök, ha végül legalább ezen a szinten szerethető, élvezhető a végeredmény.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78253 2024.08.31. 16:35

Moby írta:Lepörgött az Outlaws.
Eredendően gyűlölöm az SW téma miatt, eddig csak mémeket láttam a bugokról... Elég meglepő, hogy ennyire bejött. :wow1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78254 2024.08.31. 17:51

DanielT írta:Eredendően gyűlölöm az SW téma miatt, eddig csak mémeket láttam a bugokról... Elég meglepő, hogy ennyire bejött. :wow1:
"Ennyire"...ettől azért moderáltabb a dolog. Nagyon értékelem, hogy egy őszinte játék, ami nem akarja túlfingani magát, ami önmagában is totálisan meglepő a ubisofttól. Nem akar 500 órányi felesleges gányt ígérni, semmiből nem ígér olyat, amit nem tudna élvezhetően nyújtani, úgy is, hogy semmiből nem is tud felsőpolcost adni. Én sem reszkettem minden játék nélkül töltött pillanatban, hogy úristen mikor folytathatom, de ha vége volt egy szessönnek, mindig elégedetten kapcsoltam le a gépet. Remélem ezen a pályán maradnak a ubisoft játékok. Ez egy nagyon jó irány lehetne nekik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78255 2024.09.01. 09:26

Boldog Benő napot mindenkinek!

Bazzeg, még mindig 30 se?! Nem hogy minket, de a YouTube-ot is túl fogod élni!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #78256 2024.09.01. 15:16

Üdv a leáldnak egy masik bolygóról!
Idő szar, minden más fasza :)
IMG_1234.jpeg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78257 2024.09.01. 15:43

Boldogot Beno, jo “pihit” Grey ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78258 2024.09.01. 16:38

Boldogságot Benő, még sok Xbox mentes évet kívánok!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78259 2024.09.01. 16:39

Greyfox írta:Üdv a leáldnak egy masik bolygóról!
Idő szar, minden más fasza :)
IMG_1234.jpeg
Az a nem semmi! Terjeszd az igét, hogy leáldozottü! :wave:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78260 2024.09.01. 17:35

HBD Benő!

Vissza: “Leáldozott.hu”