A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78051 2024.08.06. 17:20

Megjött egy újabb felskálázó cucc, ezúttal egy elég univerzális megoldás az MS - től, PC-re.

Szerk: Lószart univerzális, most mondja, hogy Snapdragon only... Mer' hú de neurálisan processzált!

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #78052 2024.08.07. 12:02

Micsu írta:
phpBB [media]

Mobynak kis multidezes :circling:

Hát igazán köszönöm, de az igazság az, hogy ez a múlton merengés nem annyira az én stílusom. Szép idők voltak, de elmúltak nyomtalanul, nem maradt utána semmi.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78053 2024.08.07. 20:36

Közben a Meta beszántotta a Ready at Dawn stúdiót.
Ők csinálták az Order 1886-ot, illetve PSP-re a Daxter-t és a God of War játékokat. Volt még valami 6/10-es Rocket League szerű próbálkozásuk, utoljára pedig az Oculusos VR cuccokat hegesztették.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78054 2024.08.08. 17:32

Hát a Zen 5 sem igazán úgy sült el mint bereklámozták. :csodalk:
amd 9000.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78055 2024.08.08. 20:18

benőmenő írta:Hát a Zen 5 sem igazán úgy sült el mint bereklámozták. :csodalk:
amd 9000.jpg
Az lehetetlen, olyan még soha nem volt, hogy a csodát várta volna mindenki az AMD - től és csalódni kellett... :D De lehet fogyasztásban meg rohadt jó! Vagy valamiben, majd megnézem (nemtom minek, de a nagy nihilben ez legalább valami)
Avatar
Moby

Hozzászólás #78056 2024.08.08. 20:57

DanielT írta:Az lehetetlen, olyan még soha nem volt, hogy a csodát várta volna mindenki az AMD - től és csalódni kellett... :D De lehet fogyasztásban meg rohadt jó! Vagy valamiben, majd megnézem (nemtom minek, de a nagy nihilben ez legalább valami)
Jó lenne pedig tudni, mert fogynom kéne. Hátha jó rá, ha másra nem is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78057 2024.08.08. 21:15

DanielT írta:Az lehetetlen, olyan még soha nem volt, hogy a csodát várta volna mindenki az AMD - től és csalódni kellett... :D De lehet fogyasztásban meg rohadt jó! Vagy valamiben, majd megnézem (nemtom minek, de a nagy nihilben ez legalább valami)
Azonos fogyasztás mellett 7%-kal gyorsabb a 7000-es elődnél. Erősen gondolkodom hogy berendelek egy 5700X3D-t, mert az osztrákoknál még lehet kapni annyiért mint anno a 3600-at vettem. Elvileg bios frissítés és csak becsattintom a hómlessz konfigba a régi helyére.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78058 2024.08.08. 21:50

Moby írta:Jó lenne pedig tudni, mert fogynom kéne. Hátha jó rá, ha másra nem is.
:banplz: :mf2:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #78059 2024.08.09. 08:39

DanielT írta:Az lehetetlen, olyan még soha nem volt, hogy a csodát várta volna mindenki az AMD - től és csalódni kellett... :D De lehet fogyasztásban meg rohadt jó! Vagy valamiben, majd megnézem (nemtom minek, de a nagy nihilben ez legalább valami)


gyorsabb, mint elözö gen, keveset fogyaszt es joval hüvösebben (50-60 fok stress test) is fut, mint elözö gen (70-75). ez elegendö fejlesztes. persze akinek csak a performansz szamit, az ugyis rinyalni fog. de nem igy ertekelünk egy processzort...
Avatar
Botond

Hozzászólás #78060 2024.08.09. 09:07

benőmenő írta:Azonos fogyasztás mellett 7%-kal gyorsabb a 7000-es elődnél. Erősen gondolkodom hogy berendelek egy 5700X3D-t, mert az osztrákoknál még lehet kapni annyiért mint anno a 3600-at vettem. Elvileg bios frissítés és csak becsattintom a hómlessz konfigba a régi helyére.
4080 super vs 7900xtx vs 4090 teszteket is alaposan nézd át, mielőtt döntesz, hogy rtx3050es vagy rtx2060as legyen mellé!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2024.08.09. 09:08-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78061 2024.08.09. 09:07

SlickAdam írta:gyorsabb, mint elözö gen, keveset fogyaszt es joval hüvösebben (50-60 fok stress test) is fut, mint elözö gen (70-75). ez elegendö fejlesztes. persze akinek csak a performansz szamit, az ugyis rinyalni fog. de nem igy ertekelünk egy processzort...
Hát a teljesítmény már rég elég mindenre, szóval nem véletlen írtam, hogy a fogyasztás engem is érdekel. Ahogy néztem a techpowerup cikket, jó kis cucc, de írják a végén, hogy drága. Arty, miért drága az AMD cucc, ami végre jó és piacvezető? :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78062 2024.08.09. 09:09

DanielT írta:Hát a teljesítmény már rég elég mindenre, szóval nem véletlen írtam, hogy a fogyasztás engem is érdekel. Ahogy néztem a techpowerup cikket, jó kis cucc, de írják a végén, hogy drága. Arty, miért drága az AMD cucc, ami végre jó és piacvezető? :ravasz1:
Saját magukhoz képest drága, az intelhez képest olcsó. :D
A 7800x3D-hez képest drága, nem a 14700k-hoz képest.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78063 2024.08.10. 22:15

Lepörgött a Sniper elite 4, xsx-en szólóban, másodszor, most a kiegek miatt.

Továbbra is zseniális cucc, de a kieg 3-4 pályája nettó szopatás, szóval mazochistáknak erősen ajánlom, csak azért említettem meg ezt a duplázást. :D

Ezeröcsi volt, szóval annyiért megérte a kieg meg a duplázás pertíz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #78064 2024.08.10. 22:32

Lepörgött a Torchlight 1 is, xsx-en, szólóban az x360 verzió.

Mikor a Diabló2t coopoltuk és másodpercenként kellett visszamenni eladni a lootot, majd amikor már a faszkivolt az egésszel, és inkább fel se vettünk semmit, ami nem minimum sárga nevű, akkor ugrott be, hogy anno steamen lenyomtam a Torchlight 1-et és abban mekkora poén volt a kutya, amit el lehet küldeni a városba eladni a szarokat és 2 perc alatt meg is fordul, és hogy mintha az meglenne nekem is x360ra. Ott is volt a libraryban, szalz go.
~10 óra volt az egész, arcade cím, szóval 200/200 gamescore a max, még egy farmolós acsi hiányzik, de az lehet még bele fog férni, mert ultrafun, hogy mennyire egyszerű és imádom az animációt, amikor jeges támadás után széttörik apró jégszilánkokra az ellenfél.
Tárgy enchant mechanika is jópofa, hogy minél többet enchantol az ember annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem updatelődik a cucc, hanem kinullázza a korábbi enchantokat vagy egyenesen megsemmisül.

Felüdülés volt a nagy DIabló2-3-4 maraton közben, talán még a gyerekkel többször pörgetett, de sose végigjátszott minecraft dungeon is sorra fog kerülni pertíz!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #78065 2024.08.10. 22:43

Fejlesztettem pécét, cseréltem egy 3080-ra.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #78066 2024.08.10. 22:45

Ebbe mostanában futottam bele, itt lehet, hogy értékelik páran. Jópofa.
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78067 2024.08.11. 10:37

aabyssx írta:Ebbe mostanában futottam bele, itt lehet, hogy értékelik páran. Jópofa.
https://youtu.be/2_tv6p33RFE?si=TyZj7k3nWfouTDMb
Menő! Mondjuk pont oleden nem biztos hogy merném sokat használni. De lehet csak én parázom túl. Most a Ragnarököt nyomom és ott is az iránytűt elrejtem inkább.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78068 2024.08.11. 11:24

benőmenő írta:Menő! Mondjuk pont oleden nem biztos hogy merném sokat használni. De lehet csak én parázom túl. Most a Ragnarököt nyomom és ott is az iránytűt elrejtem inkább.
Abszolút túlparázod, a pixelek ugyanúgy váltakoznak mintha bármi más menne rajta. Iránytű témát is. :)

A srác összes videóját és setupját néztem, csúcs profi és folyamatosan updateli őket, fejlődik. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #78069 2024.08.11. 11:48

DanielT írta:Abszolút túlparázod, a pixelek ugyanúgy váltakoznak mintha bármi más menne rajta. Iránytű témát is. :)

A srác összes videóját és setupját néztem, csúcs profi és folyamatosan updateli őket, fejlődik. :eljen:
És ha nem akkor sincs semmi. Az 5 éves C9-emen egy deka beégés nincs, millió üzemóra után. A gyerekeim ezen nőttek fel, ezer órákat raktak a legós, meg mindenféle szarba. Ez az oled beégés mára rettenetesen túlhaladott valami lett.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78070 2024.08.11. 12:59

Moby írta:És ha nem akkor sincs semmi. Az 5 éves C9-emen egy deka beégés nincs, millió üzemóra után. A gyerekeim ezen nőttek fel, ezer órákat raktak a legós, meg mindenféle szarba. Ez az oled beégés mára rettenetesen túlhaladott valami lett.
Sztem is, monitorom se egett meg be bar csak 1 eves, nah ha valami beeghet akkor az az
Avatar
neoreg

Hozzászólás #78071 2024.08.11. 19:38

Prince of Persia The Lost Crown jóféle metrodvinia lett, bátran vegye, aki szereti a műfajt.
Avatar
arty

Hozzászólás #78072 2024.08.11. 20:38

Micsu írta:
phpBB [media]

Mobynak kis multidezes :circling:
eh azt hittem végre legalább forintban is látok valami kis történelmet :(
Avatar
arty

Hozzászólás #78073 2024.08.11. 21:17

DanielT írta:Hát a teljesítmény már rég elég mindenre, szóval nem véletlen írtam, hogy a fogyasztás engem is érdekel. Ahogy néztem a techpowerup cikket, jó kis cucc, de írják a végén, hogy drága. Arty, miért drága az AMD cucc, ami végre jó és piacvezető? :ravasz1:
mert csak a tsmc tud gyártani, oszt valahogy drága lesz a végén :P (drága a tech, tény, de ha lenne 3 gyártó............)

ezek amugy most olcsobbak, mint a zen4 volt a maga idejében!
meg nyilván mert az intel versenyképtelen jelenleg, az sem segít az áraknak....
20 évnyi minuszt (ésa gpu biznisz minuszát) is ki kell termelni a drágáimnak, ez is bennevan :(

szal ők olcsók akarnak lenni, de az egész világ ellenük megy :(
és most még jött a brutál biztonsági rés is..... :((
Avatar
arty

Hozzászólás #78074 2024.08.11. 21:35

aabyssx írta:Ebbe mostanában futottam bele, itt lehet, hogy értékelik páran. Jópofa.
phpBB [media]
rohadt jó kis séder, de hogy ez RF lenne, vicc :D
csávó mondja is elején, hogy szarabbra emlékezett.... mert a VALÓSÁGBAN az is volt, egy nézhetetlen mocsok (mai szemmel, anno amig nem láttad mellette az RGB-t, kompozitot akár, nyilván "nem zavart" annyira)

egy valódi crtn a valódi RF félcentis colorbleedet tud, brutális analóg zajoket összeszed, mindenféle csíkozás menne fel-le.... mellé a szines képzaj (mi a kompozitnak is sajátja de RD-en aztán tényleg pokol), behányna mindenki, ha ezt 1:1 emulálná egy séder.
ehelyett látsz egy homályosított RGB-t itt, szerintem nem valami szupi "grillel(?)" (én scanline hívő vagyok, de ha "csak" ez lenne minden retrojátékban, nyilván imádnám! a rawpixeles deveket kivinném az ukrán frontra, az fix), de lassan nem lesz összahasonlítani mivel, szal fontos, hogy még időben elkészüljenek a jó séderek (csak tényleg káros egy ilyenre RF-et aggatni)
Avatar
arty

Hozzászólás #78075 2024.08.12. 00:46

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/cannot-install-large-games-onto-my-large-hdd-since/d9d42c76-146b-48bd-99b6-d380b06e9abe

"I can install games from ALL other online stores (STEAM, Epic, GOG, EA, Ubi Connect, etc.) onto my 20 TB disk, but I cannot use that new large disk for installing XBox games!"

és bazdmeg, ezek készítenek OS-t és üzemeltetnek digitális store-t :D :D :D
Castle82

Hozzászólás #78076 2024.08.12. 17:59

benőmenő írta:Menő! Mondjuk pont oleden nem biztos hogy merném sokat használni. De lehet csak én parázom túl. Most a Ragnarököt nyomom és ott is az iránytűt elrejtem inkább.



Csak azt tudom elmondani amit Moby is. Szintén C9 tulajként már 5x futott le az automata pixel refresher vagyis 10k üzemóra felett vagyok. Zéró beégés pedig monitorként megy az oled, és volt amikor 100+ órák mentek egy egy játékba anélkül hogy kapott volna bármi mást komolyabban. A vicces az hogy a beégés para meg az oled szine elmegy meg kifakul meg a fényere csökken...Valahogy nemigazán mutatkozik. Pontosan ugyan azokkal a beállitásokkal használom mint 0 percesen és hibátlan. Mondjuk erre már évekkel ez elött amikor az Rtings C7-esekkel tesztelte a beégést és egyéb OLEDfélők problémáit mindre durván rácáfoltak. Ha jól emlékszem még a réges régi C7 is 60-80 körüli fényerőn éjjel nappal járatva valami focis televizió adót 2-3 hét alatt kezdett beégni - ha jól em,ékszem csak azt tartottáék be hogy 4 óránként lelőtték a tv-t hogy autorefresheljen. Ezt az egy dolgo általában - amikor sikerül - én is betartom de enyi.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78077 2024.08.13. 10:41

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #78078 2024.08.13. 10:52

Castle82 írta:Csak azt tudom elmondani amit Moby is. Szintén C9 tulajként már 5x futott le az automata pixel refresher vagyis 10k üzemóra felett vagyok. Zéró beégés pedig monitorként megy az oled, és volt amikor 100+ órák mentek egy egy játékba anélkül hogy kapott volna bármi mást komolyabban. A vicces az hogy a beégés para meg az oled szine elmegy meg kifakul meg a fényere csökken...Valahogy nemigazán mutatkozik. Pontosan ugyan azokkal a beállitásokkal használom mint 0 percesen és hibátlan. Mondjuk erre már évekkel ez elött amikor az Rtings C7-esekkel tesztelte a beégést és egyéb OLEDfélők problémáit mindre durván rácáfoltak. Ha jól emlékszem még a réges régi C7 is 60-80 körüli fényerőn éjjel nappal járatva valami focis televizió adót 2-3 hét alatt kezdett beégni - ha jól em,ékszem csak azt tartottáék be hogy 4 óránként lelőtték a tv-t hogy autorefresheljen. Ezt az egy dolgo általában - amikor sikerül - én is betartom de enyi.
+1, nálam 55cx megy sok éve "monitorként" is....

DE

- Tinman CX-e pl "félórát" ment egy befagyott windowsképernyővel és "úgymaradt" :( Tehát valamiért az ott és akkor beégett.
- OSSC esetén voltak beszámolók, hogy a 480i BOB deinterlacelt változatában - azaz amikor eléggé remegnek bizonyos pixelek a képernyőn - hajlamosak voltak modern(!) oledek is jobban beégni .....

szal azért lehet kicsit aggódni :D (én pl annyit teszek, hogy monitorként alacsony a fényerő és ha játszok, akkor megy nagyobb fényerővel, game módban a tv.... ez ugye azé' macera, nem lévén egy gomb a kép-profilokra a távirányiton)

---

Moby! végülis mi most a setup? mer' látom keresel drivehubot..... pár hete írtál, h jönnél tesztelni, azzal mivan?
van ras1ution2-m is, bár ahoz kormányt is kéne hoznod, ha összevetnéd a nativ ddprot a konvertált élménnyel.

---

Megérkeztek a PSVR2 pc adapterek a bótokba itthon, le lehet rá csapni! :D
Akkora az érdeklődés irántuk, hogy a MediaMarkt inkább le is vette a kínálatából...... gondolom nem bírtak az előrendelésekkel.

... szal akkor marad az alza nekem :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #78079 2024.08.13. 11:36

arty írta:Moby! végülis mi most a setup? mer' látom keresel drivehubot..... pár hete írtál, h jönnél tesztelni, azzal mivan?
van ras1ution2-m is, bár ahoz kormányt is kéne hoznod, ha összevetnéd a nativ ddprot a konvertált élménnyel.
Jaj semmi, de köszönöm a fleajánlást. A konzolos vonalat elegendtem a csőstől jövő problémák, és a fana kiszopódása miatt, a pc-s vonalra meg nem tudom, hogy most csak emiatt vissza akarok-e térni. Egyelőre jegelem az egészet. Minimális szabadiő igen kicsiny részéért szopástenger nincs kedvem a nyakamba venni. A drivehubot is csak próbára veettem volna, de annyira sehol nincs, hogy szerintem már nem is gyártják, meg már mindegy is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78080 2024.08.13. 14:59

Én közben vettem egy PSVR 2-t. Hát nem meglepő hogy ez nem lett siker. Elég körülményes és nyomja az orromat. Ami még érdekes hogy muszáj hozzá betennem a kontaktlencsét. Nem gáz, csak fura hogy fizikailag nem lehet ennyire messze a szememtől a megjelenítő, mégis távolra kell benne fókuszálni.
Viszont a GT 7 egészen menő vele, főleg az autók belseje. Tényleg sokkal jobban kijönnek a különböző felületű anyagok és hogy csak belenézel a türkökbe hogy lásd mi történik körülötted. Most hogy már több mint 2 versenyt tudok menni hányinger nélkül időben is kb. másodpercen belül vagyok a "flat" időmhöz képest és sokkal jobban ki tudom centizni pl. a falakat Mount Panorama-n és jóval ritkábban is forgok meg. Viszont az UI-n még lehetne mit dolgozni hogy minden infó rendelkezésre álljon. Illetve amit szintén elmondott mindenki hogy azért mégsem olyan teljesen nézelődni, mint IRL. Tehát a fordulatszámmérőt elég nehéz figyelni pl. a pálya mellett némelyik autóban a váltásokhoz.
Resi 4-et próbáltam még, de az durván gyomorforgató és nem a gore miatt. Főleg a bal stickkel mozgás okozza. Először konkrétan majdnem felborultam.
Van még PS Pluszban ez a Humanity, ami elég nagy agyfasz, de talán a VR megszokására jó lesz. Sajnos az összes többi PS Pluszos VR játék az PSVR 1-et támogat csak. :(
Ha meg tudom szokni és lement 1-2 cím akkor jöhet majd a PC adapter. Elvileg a Quest sztóros játékokat is meg lehet oldani Steam VR-on keresztül szóval egyelőre ez A mindenes headset, minden fogyatékossága ellenére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78081 2024.08.13. 15:51

benőmenő írta:Nem gáz, csak fura hogy fizikailag nem lehet ennyire messze a szememtől a megjelenítő, mégis távolra kell benne fókuszálni.
Olyan közelre ember nem lenne képes fókuszálni, ahol a kijelző van, szóval ez normális. Minden HMD-nél más a fókusztávolság amire a lencse be van lőve, de a PSVR2-é elég távoli a többihez képest, mérések szerint 1.2M, de pontos adat nincs, mert a hülyefasz gyártó természetesen nem adja meg, pedig rohadtul fontos lenne a korrekciós lencse miatt. Viszonylag sok gyártó gyárt minden VR-hoz korrekciós lencséket, én a HonsVR-tól rendeltem, épp ma jött meg, nem tudom mennyire sikerült a progresszív lencsém, meg a nem ismert pontosságú fókusztávolság alapján belönöm a korrekciót, majd kiderül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78082 2024.08.13. 16:17

arty írta:+1, nálam 55cx megy sok éve "monitorként" is....

DE

- Tinman CX-e pl "félórát" ment egy befagyott windowsképernyővel és "úgymaradt" :( Tehát valamiért az ott és akkor beégett.
- OSSC esetén voltak beszámolók, hogy a 480i BOB deinterlacelt változatában - azaz amikor eléggé remegnek bizonyos pixelek a képernyőn - hajlamosak voltak modern(!) oledek is jobban beégni .....

szal azért lehet kicsit aggódni :D (én pl annyit teszek, hogy monitorként alacsony a fényerő és ha játszok, akkor megy nagyobb fényerővel, game módban a tv.... ez ugye azé' macera, nem lévén egy gomb a kép-profilokra a távirányiton)

---

Moby! végülis mi most a setup? mer' látom keresel drivehubot..... pár hete írtál, h jönnél tesztelni, azzal mivan?
van ras1ution2-m is, bár ahoz kormányt is kéne hoznod, ha összevetnéd a nativ ddprot a konvertált élménnyel.

---

Megérkeztek a PSVR2 pc adapterek a bótokba itthon, le lehet rá csapni! :D
Akkora az érdeklődés irántuk, hogy a MediaMarkt inkább le is vette a kínálatából...... gondolom nem bírtak az előrendelésekkel.

... szal akkor marad az alza nekem :(
Akkor vegre letolhatna mar a nagy lealdos vr kozosseg a vr jatekot (alyx). :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78083 2024.08.13. 17:34

Moby írta:Olyan közelre ember nem lenne képes fókuszálni, ahol a kijelző van, szóval ez normális. Minden HMD-nél más a fókusztávolság amire a lencse be van lőve, de a PSVR2-é elég távoli a többihez képest, mérések szerint 1.2M, de pontos adat nincs, mert a hülyefasz gyártó természetesen nem adja meg, pedig rohadtul fontos lenne a korrekciós lencse miatt. Viszonylag sok gyártó gyárt minden VR-hoz korrekciós lencséket, én a HonsVR-tól rendeltem, épp ma jött meg, nem tudom mennyire sikerült a progresszív lencsém, meg a nem ismert pontosságú fókusztávolság alapján belönöm a korrekciót, majd kiderül.
Akkor így már érthető, oda már bőven szemüveg kell nekem. Még jó hogy csak sima mínuszos, szóval nem kell külön lencsét gyárttatnom. Akkor valószínűleg sosem lett volna.
Anno a HTC Vive kb. közelebb volt a telefonos cardboard cucchoz mint ehhez. Szóval fejlődött sokat a technológia ez alatt a ~10 év alatt. Ha már Vive, azon valami alieneket kellett lövöldözni úgy hogy egy viszonylag szűk körben álltam középen és csak forogni kellett. Ilyesmi, kevésbé hánytatós játékokat tudnátok ajánlani?
Avatar
Moby

Hozzászólás #78084 2024.08.13. 18:59

benőmenő írta:Akkor így már érthető, oda már bőven szemüveg kell nekem. Még jó hogy csak sima mínuszos, szóval nem kell külön lencsét gyárttatnom. Akkor valószínűleg sosem lett volna.
Anno a HTC Vive kb. közelebb volt a telefonos cardboard cucchoz mint ehhez. Szóval fejlődött sokat a technológia ez alatt a ~10 év alatt. Ha már Vive, azon valami alieneket kellett lövöldözni úgy hogy egy viszonylag szűk körben álltam középen és csak forogni kellett. Ilyesmi, kevésbé hánytatós játékokat tudnátok ajánlani?
Közben felraktam és kipróbáltam. Hittem az 1,2m-t meg nem is, biztonság kedvéért egyel erősebbet rendeltem, és nagyon jól tettem, mégegyel erősebb is elfért volna. Szóval az az 1.2m inkább 80 centinek mondanám. Korrekt cucc, ennyit bőven megért (egy olvasószemcsi ára). Az egyetlen bánatom, hogy így viszont már nem megy fel a védőkupak, és alig van használatban, szal garantált a használat előtt az állandó takarítás. Cserébe látok :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #78085 2024.08.13. 19:08

Ja címajánló: Moss 1 és 2 biztosan olyan, hogy nem mozogsz benne, szal az taccsmentes. Beatsaber is ilyen. Meg biztos van csomó, én ezeket ismerem, alapvetően ez az egyhelybenállós dolog nekem annyira nem jön be, én szeretek VR-ban szabadon mozogni. Viszont amíg nem szokod meg, addig a mozgósokban át kell váltani teleportálós rendszerre, az gyomorkímélő :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #78086 2024.08.13. 19:27

Micsu írta:Akkor vegre letolhatna mar a nagy lealdos vr kozosseg a vr jatekot (alyx). :)
Ahhoz mocskosul nem kellett eddig sem adapter. Azt csak az nem tolta le, akit nem érdekelt abszolut az elmúlt 4 évben, mer ahhoz kb annyi kellett, hogy bementél az alzába, kihoztál bármilyen randomVR-t, ami épp megtetszett, lenyomtad, aztán 30 napon belül visszavitted nekik. Egy konténernyi különböző használt VR rohad náluk, navajon mér :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78087 2024.08.13. 19:48

Moby írta:Ja címajánló: Moss 1 és 2 biztosan olyan, hogy nem mozogsz benne, szal az taccsmentes. Beatsaber is ilyen. Meg biztos van csomó, én ezeket ismerem, alapvetően ez az egyhelybenállós dolog nekem annyira nem jön be, én szeretek VR-ban szabadon mozogni. Viszont amíg nem szokod meg, addig a mozgósokban át kell váltani teleportálós rendszerre, az gyomorkímélő :)
Igen a Moss-t néztem ki én is.
Egyébként ez a PC adapter gyanús hogy elfogyott mindenhol elsőkörben. Miért is akarná bárki megmenteni a nem kis pénzért megvett szarját, ha már a Sony hagyta megdögleni. Totál váratlan lehet az igény rá. :lama:
Avatar
arty

Hozzászólás #78088 2024.08.14. 12:17

Moby írta:Jaj semmi, de köszönöm a fleajánlást. A konzolos vonalat elegendtem a csőstől jövő problémák, és a fana kiszopódása miatt, a pc-s vonalra meg nem tudom, hogy most csak emiatt vissza akarok-e térni. Egyelőre jegelem az egészet. Minimális szabadiő igen kicsiny részéért szopástenger nincs kedvem a nyakamba venni. A drivehubot is csak próbára veettem volna, de annyira sehol nincs, hogy szerintem már nem is gyártják, meg már mindegy is.
szerintem ezeknek az adaptereknek vége, most hogy feketelistázta őket IS az MS/SONY :(

ami nagyobb bajom, hogy retrózni se százasak... ps3-on legalább FFBs kormányt emulál a cucc, de néha bugosan, x360on pedig nincs ffb, csak ilyen rezgős-kormány-emuláció (360on FFB-s kormányoknak nem volt nagy kultusza, nem lévén logitech támogatás akkoriban....), ps2-n sem megy a cucc, pedig g25-öt emulál (ami meg amugy dfgtként megy így ps2n)... one/sxs tiltotta a ras1ution-t, az kuka, bár sxs-en értelmezhető autós exklu egyébként sincs (a forza se nem exklu, se nem értelmezhető), ps5 ELVILEG megy a ps4 back-kompat miatt (ps4en nem volt akkora szigor és gondolom kénytelenek ps5ön elfogadni a ps4es kormányt, a t150et, amit emulál ez a cucc...), szal az jó lesz majd, ha elromlik a ddpro és a fana becsődöl ( :( )

szumma: nem tudom, hogy te jártál e rosszabbul, hogy kormány nélkül ért a fana baj vagy én aki meg pokoli rizikóban kell éljek :D

---

Benő: WELCOME TO PC/PSVR2 :D Alyxot veszed? (igen, Micsu, VÉGRE !!! kíváncsi lennék amugy h a valve nem volt hajlandó átvinni psvr2-re vagy a sony szart-e bele? elvégre capcommal, a japó tesóikkal azé' elég jól sikerültek az együttműködések, resi7-8-4....)
Avatar
arty

Hozzászólás #78089 2024.08.14. 12:20

benőmenő írta:Igen a Moss-t néztem ki én is.
Egyébként ez a PC adapter gyanús hogy elfogyott mindenhol elsőkörben. Miért is akarná bárki megmenteni a nem kis pénzért megvett szarját, ha már a Sony hagyta megdögleni. Totál váratlan lehet az igény rá. :lama:
szerintem inkább a ~0db előrendelés miatt senki nem kért eleget, ill így nem kaptak időben (első körben) a "magyarok"
most azért már van itt+ott... máshol meg day1 sehol nem volt, előrendelésre sem tudtak időpontot mondani... nekem meg is jött adapter, csak akkora a kupi és ma strand, hogy nem tudni mi lesz még ebből :D

Moby: amugy ez a lencsésdi hogy működik? totál nem vok képben... ez "olvasószemüveg" lencse? látom 50 dodó, de mennyi a szállítás? +áfa+vámkezelés?
én bandzsa vagyok, de mostmár kéne olvasószemüveg is... (azé elélek nélküle, de nem perfekt az életem, forrasztani pl má alig-alig tudok :D )
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78090 2024.08.14. 13:21

Moby írta:Ahhoz mocskosul nem kellett eddig sem adapter. Azt csak az nem tolta le, akit nem érdekelt abszolut az elmúlt 4 évben, mer ahhoz kb annyi kellett, hogy bementél az alzába, kihoztál bármilyen randomVR-t, ami épp megtetszett, lenyomtad, aztán 30 napon belül visszavitted nekik. Egy konténernyi különböző használt VR rohad náluk, navajon mér :D
Itt tolta barki is? Nem nagyon emlekszem ra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78091 2024.08.14. 16:43

Moby írta:Ahhoz mocskosul nem kellett eddig sem adapter. Azt csak az nem tolta le, akit nem érdekelt abszolut az elmúlt 4 évben, mer ahhoz kb annyi kellett, hogy bementél az alzába, kihoztál bármilyen randomVR-t, ami épp megtetszett, lenyomtad, aztán 30 napon belül visszavitted nekik. Egy konténernyi különböző használt VR rohad náluk, navajon mér :D
Nekem ehhez nincs gyomrom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78092 2024.08.14. 17:41

Zóanagyvarázsló írta:Nekem ehhez nincs gyomrom.
Eleinte mindenkivel ez van, aztán hamar hozzászokik az ember a VR-hoz :D


/BTW olyan mindegy, a szekrények mélyén, a hirdetési oldalakon, vagy az alza raktárában rohadnak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78093 2024.08.15. 00:34

Lepörgött a Diablo 3, xsx-en, coopban.

Ahogy a második rész végigjátszása után is írtam, nekem a kedvenc részem a sorozatból, még akkor is, ha egyszerűsített az itemizáció.
Torment1en ment végig, az utolsó pár küldire már 40+ paragon level megvolt, akkor lehetett volna feljebb csavarni a nehézséget, de pont elfogyott a türelem a még több hp-s ellenfelek irányába.

Art, a gurulás mechanika, a végtelen mennyiségű könyv (lore), és a történet is az en ízlésemhez közelebb áll, mint bármelyik másik rész. Kb tucat körüli a végigjátszásaim száma a sztorira, meg voltak 6-800 paragonos karaktereim a korai szezonban, de itt van ennek a vége, sohatöbbetpertíz!
Castle82

Hozzászólás #78094 2024.08.15. 01:54

Ha van itt Alien fan aki Alwarez horroros munkássága, a filmben használt tech és infók alapján meg esetleg a kezdeti lelkesedős értékelős hype vonatra felülve várta a Romulust, de még nem nézte meg....Nos ne siessen annyira...:(
Milliószor megfogadtam hogy az ömlengések a teszt és egyéb elővetítések es onnan érkező vélemények nem hoznak lázba, itt sajnos lázba hoztak mivel Alwarezt is bírom horror szinten, az infók is jók voltak, de a végeredmény meg....Spoilermentesen próbálom....
A film az eredeti trilógiát ide értve a gyengélkedő 3. részt messze nem hozza. Az effektek valóban jók, és sokmindenben hű az eredetiekhez, a kor technológiái, festései űrhajói ruhái ez szuper. Ahogy szuper a rengeteg fanservice kikacsintás is illetve az elején még azt érzed milyen jól sikerült beépíteni az Alien es Aliens közé bár az első perctől benned lesz egy kérdés ami a film végére átfordul oda ha igazi Alien trilógia fan vagy hogy: ez egy faszság....
Innentől a negatívumok....A film kapkodásba kezd a lassú felvezetés után olyannyira hogy a filmbeli idő szerint nagyjából 5 percet tesz ki a facehugger arcbaugrása/embrió telepítése/a kis Alien kikelése ami eleve faszság. Aztán további 5 perc de konkrétan a film szerinti idő alapján a kis Alienből nagy lesz. A nyomasztó hangulat nagyjából addig tart amíg a facehuggerek megjelennek utána annyira horror és nyomasztó az egész mint az Alien 4, szinte semennyire. Rendes kifejlett Alien támadás durván egy van az egész filmben emellett nagyjából azért vannak ott hogy ilyesztő külsejükkel lassan mászkáljanak és ennyi....A facehuggerek aktívabbak.....Aztán jön a film utolsó negyed órája ami egyrészt belerúg abba az állításba miszerint a rendező hálistennek ignorálta a prometheusos és covenantos faszságokat, ráadásul megint újítani akart....Kár volt mert ezzel az utolsó negyed órával lefelé görbíti az addig átlagos élményt.....

Spoileresen:

Az alapkoncepció miszerint a weyland megtalálja a Nostromo-t és a Ripley által kilőtt Alient kvázi megkövesedve oké, gondolod elvarják a szálakat. Nem teszik, sőt a válalat kutatóbázisán ki akartak fejleszteni egy új evolúciós embert az alien génekből amivel visszakacsintanak a prometheusra is. Közben elszabadultak az alienek és bedaráltak mindenkit amire a weylandnak SEMMI reakciója sincs hagyják a bázist lekapcsolva sodródni az űrben ami eleve röhejes.. Ráadásul az egész ott bukik el hogy ha a válalat ennyire vágta az Alien témát hogy már kísérletek ismentek velül akkor az Aliens-ben amint Ripley-t megtalálják és beközli hogy LV426, kivonul oda az egész pereputty.....
Erre pedig rátesz a film utolsó negyed órája a félprometheus-os fél Alien 4-es überfaszsággal.....

Egy szó mint száz, egynek nem rossz, a Covenant-nál jobbacska már csak a sok fanservice elem miatt is. De nekem amennyire vártam pláne Alien fanként az év csalódása mert sokkal többet vártam a rendezőtől horror hangulat atmoszfera és főleg faszságmentes Alienmozi téren.....
Avatar
insp

Hozzászólás #78095 2024.08.15. 14:03



Úgy tűnik, a majomember kalandjait baromi jól optimalizálták.
Még az RayTracing sem nyírja ki a frame rate-et (DLSS - balanced esetén) - és valóban hozzáad a látványhoz.

A régi vason kipróbálva:

No RTX, High, DLSS (DLAA 100%)
Kép

RTX Medium, DLSS (balanced)
Kép

Minden új megjelenéshez kellene ilyen benchmark tool!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78096 2024.08.15. 19:05

Közben jön a következő VR killer app: a 2004-es Flatout! :banplz:
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #78097 2024.08.16. 16:16

benőmenő írta:Közben jön a következő VR killer app: a 2004-es Flatout! :banplz:
phpBB [media]
Ha a Flatout 2004 jönne, füléig érne a szám. Ez a már csak a nevében flatout flatout4VR lesz, ami csak azért nem a legtrágyább flatout a szériában, mert volt előtte egy flatout3, ami TÉLNYLEG a legalja, alsópolcos, rosszpécéjáték. Ordítanék legszívesebben, hogy PONT a leghitványabb szarok jönnek víárosítva, miközben egy Alien Isolation meg nem.

---

Egyébként a PCVR mindenek legalja.
Térdig gázolok a bugokban, s bár sejtettem h ilyen lesz, de hogy ENNYIRE beigazolódjanak a legmélyebb félelmeim, azért erre nem voltam felkészülve.
Maga a steam is mintha hirtelen epik-ea-ubilauncserré változna AZONNAL, ahogy headsetet érzékel. 0/10 élmény, pedig a valve cuccát tényleg a pc egyetlen létigazolójának tartom.

Részvétem minden szerencsétlennek, aki erre kárhoztatja magát ill. ebben kényszerült élni az elmult években.
Avatar
arty

Hozzászólás #78098 2024.08.16. 16:37

Bluescreen, wow. Na ilyet se láttam szerintem évek óta.... (itt is csak az evenlog írja, mert a headsetben kifagyott csak a kép :D )
Avatar
Moby

Hozzászólás #78099 2024.08.17. 10:18

Használ itt valaki Miyoo Mini plust, vagy valamilyen Anbernicet? Melyiket érdemes ezekből beszerezni? Ez a Miyoo Mini Plus tök olcsó, és tök jónak tűnik így videókon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78100 2024.08.17. 14:46

Moby írta:Használ itt valaki Miyoo Mini plust, vagy valamilyen Anbernicet? Melyiket érdemes ezekből beszerezni? Ez a Miyoo Mini Plus tök olcsó, és tök jónak tűnik így videókon.
Nekem van egy RG350 talán, egy rakás szar. A kis felbontású kijelzőnek ideálisnak kellene lennie a retró kontenthez, de nem az. A sok agyament felbontás és totális szabvány hiánya miatt kevés pixelből nem lehet rendesen skálázni, átméretezni. Shimmering, vsync gondok, minden amit el tudsz képzelni.

Aztán ott a csodás szoftver amivel a 25+ év retró gányolás tapasztalatommal addig nem jutottam el, hogy saját játékot tudjak rá másolni...

Pokol az egész, jobban jársz egy teló kontroller tartóval... Arra a 8 percre amíg megnézed ami érdekel, majd soha nem veszed elő többé. :)

Szerk: Ja igen, minden géphez saját emulátor van rajta, tehát mindent külön kell beállítani, lehetetlen emlékezni a hotkeyekre például, stb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78101 2024.08.17. 15:56

Ez a Black Myth Wukong meg 80+ metán van, ráadásul az egyik agyhalott barom woke oldal lepontozta szóval mindenképp érdemes lesz majd kipróbálni akinek a műfaj bejön.
Avatar
Guardian Hero

Hozzászólás #78102 2024.08.17. 16:35

Moby írta:Használ itt valaki Miyoo Mini plust, vagy valamilyen Anbernicet? Melyiket érdemes ezekből beszerezni? Ez a Miyoo Mini Plus tök olcsó, és tök jónak tűnik így videókon.


Miyoo Mini Plus van nekem, Onion OS-el tök jó lenne, de nagyon szar a fogása mert túl rövid az alsó része. A vele egy kategóriás Abernic valószínűleg jobb vétel lett volna, én azt javaslom. PS1-el bezárólag visznek mindent, de a képernyő méret miatt a GBA, GB játékok fekszenek neki igazán, esetleg még a 16 bites konzolok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78103 2024.08.17. 16:48

DanielT írta:Ez a Black Myth Wukong meg 80+ metán van, ráadásul az egyik agyhalott barom woke oldal lepontozta szóval mindenképp érdemes lesz majd kipróbálni akinek a műfaj bejön.
Veszem, szóval elsőnapos lesz.

/kézigeci tapasztalatokat köszönöm mindkettőtöknek, Anbernic lett belőle előtelepített játékokkal. Szerintm ami rajta van, elég lesz nekem arra, amire kell.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78104 2024.08.17. 17:44

DanielT írta:Ez a Black Myth Wukong meg 80+ metán van, ráadásul az egyik agyhalott barom woke oldal lepontozta szóval mindenképp érdemes lesz majd kipróbálni akinek a műfaj bejön.
Ugy latszik a kinaiak is beleptek az aaa gamingbe (kb a halalakor :idiota: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78105 2024.08.17. 18:38

Micsu írta:Ugy latszik a kinaiak is beleptek az aaa gamingbe (kb a halalakor :idiota: )
De a siker kulcsát már elsőre is tudták: nem szabad Xboxra kihozni a cuccot. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78106 2024.08.18. 08:51

70 eurós teljes áron fogják kiadni az Until Dawn remaket... Amit szerintem csak azért csinált a Sony hogy bizonyítsa: lehet feleslegesebb remaket csinálni mint a TLOU.

Hát sok sikert hozzá...
Avatar
Moby

Hozzászólás #78107 2024.08.18. 10:39

Én absz nem vagyok WH40K rajongó, de ez a space marine 2 valami kibaszott jónak tűnik
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78108 2024.08.18. 11:59

Moby írta:Én absz nem vagyok WH40K rajongó, de ez a space marine 2 valami kibaszott jónak tűnik
phpBB [media]
Hat nem egy remnant az biztos :P Emlitettem mar itt, varom en is ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78109 2024.08.20. 11:55

Wukong megdöntötte a Steamen a single player játékosszám rekordot, amit talán a Baldur’s Gate tartott.

Kár, hogy nem egy nyugati woke genny. ;(
Avatar
Botond

Hozzászólás #78110 2024.08.20. 12:24

DanielT írta:Wukong megdöntötte a Steamen a single player játékosszám rekordot, amit talán a Baldur’s Gate tartott.

Kár, hogy nem egy nyugati woke genny. ;(
CP2077 az én tippem az eddigi single player rekorderre, emlékeim szerint az az egyetlen ami milla fölé futott, az Elden ring is megállt milla alatt pár játékos híján, BG3 az messze volt a millától.

Már ha az egyszerre játszók rekordjáról van szó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78111 2024.08.20. 12:56

DanielT írta:Wukong megdöntötte a Steamen a single player játékosszám rekordot, amit talán a Baldur’s Gate tartott.

Kár, hogy nem egy nyugati woke genny. ;(
Pár óra már beleszaladt, nagyon adja :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78112 2024.08.20. 15:22

Micsu írta:Hat nem egy remnant az biztos :P Emlitettem mar itt, varom en is ;)
Azt én is remélem, hogy nem Remnant lesz, nem rossz a 2 sem, de nagyon drukkolok, hogy vége legyen. Biztos a gané miatt, PS5-ön nyilván fasza. A Space Marine 2-ért meg még pénzt is adnék.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #78113 2024.08.20. 18:35

DanielT írta:Wukong megdöntötte a Steamen a single player játékosszám rekordot, amit talán a Baldur’s Gate tartott.

Kár, hogy nem egy nyugati woke genny. ;(
Pedig ha nyugati woke genny kell, szerencséd van, mert a Wukonggal egy napon jelent meg ez a csoda is. Mindenki megtalálhatja benne a neki megfelelőt, van itt kérem: fekete női főhős, vitiligós kövér csaj, műkezes transz és ruhakötögetős meleg férfi. Kár hogy a játékosokat nem fogta meg valamiért, pedig minden adott volt a sikerhez. Annyira bíztak a projektben, hogy még day 1 ganépasszba se rakták bele, pedig úgy legalább a Microsoft fizetett volna nekik a játékért.
dustlol.PNG
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78114 2024.08.20. 19:01

DanielT írta:Wukong megdöntötte a Steamen a single player játékosszám rekordot, amit talán a Baldur’s Gate tartott.
Kár, hogy nem egy nyugati woke genny. ;(
Próbálom streamen eldönteni, hogy valaha kelleni fog-e ez nekem, de a particle effektek annyira megeszik a bitrate-et, hogy nem lehet semmit látni a játékból jóformán. :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78115 2024.08.20. 20:03

Ez így kezdésnek bíztató a show-t ígér! :csodalk:
gamescom.jpg

Gamescom Opening Night a Dorito pápával
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #78116 2024.08.20. 20:23

Új Sniper Elite, ami inkább csak egy új kampánynak tűnik az SE5-höz új főhőssel, hogy drágábban adhassák. Biztos jó lesz, gané ide vagy oda, de azért a 4 is veri még mindig az 5-öt.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #78117 2024.08.20. 20:24

benőmenő írta:Próbálom streamen eldönteni, hogy valaha kelleni fog-e ez nekem, de a particle effektek annyira megeszik a bitrate-et, hogy nem lehet semmit látni a játékból jóformán. :idiota:
És a particle effekteken múlik, hogy kell-e? :D Rohadtjó, egész nap ezzel nyomtam, csak addig függesztettem fel, amíg megnéztem ezt a szar romulust (de minek...). Inkább nyomtam volna ahelyett is a gémet :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #78118 2024.08.20. 20:41

22:30kor Civilization 7 gameplay bemutató.

Link
Avatar
Botond

Hozzászólás #78119 2024.08.20. 21:13

Release date videó már van is, 2025.02.11.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78120 2024.08.21. 07:19

Hát Botond legalább megkapta a showtól amit várt. Nagyjából ez a legtöbb amit tudok róla nyilatkozni. Pusztulat. #leáldozott

Vissza: “Leáldozott.hu”