A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #77491 2024.06.03. 23:51

Moby írta:Hogyamicsodát? :DDD Asszed Gaben odaadja ezeknek a féleszűeknek bármelyik címét?
gondolod ezek a barmok kérték? :D

inkább megíratták az a robotdínós még-spinoff-se -t...... ahelyett, hogy jött volna 10 másik (fps) prevgen cím, VR-moddolva.... (bár a bulletstorm alapján lehet abba se lett volna köszönet??)

amugy mi a fasznak kell 3(!!!) kábel a psvr2 stb-hez ????
- 1 usb a pécéig
- 1 power a falból
- éééééés ?????
Avatar
deep

Hozzászólás #77492 2024.06.04. 08:04

arty írta:amugy mi a fasznak kell 3(!!!) kábel a psvr2 stb-hez ????
- 1 usb a pécéig
- 1 power a falból
- éééééés ?????
Abba a kis dobozba felőlem mehetne 20 kábel is. A headsetbe ne menjen egy se. Amíg ezt az akadályt képtelenek leküzdeni, én meg se próbálkozok a műfajjal. Tudom, ott a quest, de az meg nyomorék teljesítményt tud és még mindig ott a probléma, hogy nincs rá semmi értelmes játék. Hiányzik ebből az egészből valami plusz, valami olyan áttörés, amitől egy maroknyinál többen akarnak ilyet. Vagy mondjuk a felébe, harmadába kéne kerülnie, hogy poénból többen megvegyék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77493 2024.06.04. 08:58

arty írta:gondolod ezek a barmok kérték? :D

inkább megíratták az a robotdínós még-spinoff-se -t...... ahelyett, hogy jött volna 10 másik (fps) prevgen cím, VR-moddolva.... (bár a bulletstorm alapján lehet abba se lett volna köszönet??)

amugy mi a fasznak kell 3(!!!) kábel a psvr2 stb-hez ????
- 1 usb a pécéig
- 1 power a falból
- éééééés ?????
ééééés a displayport, hogy valami kép(meg hang) mégis legyen azon a szaron :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #77494 2024.06.04. 09:09

Moby írta:ééééés a displayport, hogy valami kép(meg hang) mégis legyen azon a szaron :D
Jogos a felvetés, hogy külön fejlesztési időt tesz bele a Sony, hogy az USB-C ne vigye ezeket, de ha mégsem? Akkor azért ez is meg tudna oldódni az USB-Cvel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77495 2024.06.04. 09:12

Botond írta:Jogos a felvetés, hogy külön fejlesztési időt tesz bele a Sony, hogy az USB-C ne vigye ezeket, de ha mégsem? Akkor azért ez is meg tudna oldódni az USB-Cvel.
És vajon hány vga-n van USB-C? Okos dolog lenne erre építeni. Olyan Botondos :D
De hogy lehulljon a lepel erről a ravasz talányról, kérdezzük meg a sonyt:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #77496 2024.06.04. 09:30

Ja, meg a bulletstorm VR-ra visszatérve: az sem azért lett szar, mert nem volt rá alkalmas, hanem azért, mert a fakézpozitív lengyelek ennyire voltak képesek. Ahogy a robotdínós sem azért volt szar, mert nem lehet jót csinálni robotdínósra. Lehet, ha nem féleszűek csinálják. Érdekes módon Star Wars-ra lehetett jó VR játékot csinálni. Rohadtul kíváncsi leszek a Quest3 exkluzív Arkham Shadowra. Ha jól sikerül még meddig fog vajon menni ez a VR-ra nincs semmi értelmes játék nóta?
Ami amúgy igaz is. A sonynál :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #77497 2024.06.04. 09:41

Moby írta:És vajon hány vga-n van USB-C? Okos dolog lenne erre építeni. Olyan Botondos :D
De hogy lehulljon a lepel erről a ravasz talányról, kérdezzük meg a sonyt:
[img]https://i.ibb.co/fY1X2Lq/image.pn/img]
Az elméletet értem. Abban te vagy a király, ez se kérdés.

A való világban ezzel szemben az ocolusVR-ok hdmit vagy displayport kábelt használnak vagy Botondosan megoldják egy USB-Cvel?
Avatar
Moby

Hozzászólás #77498 2024.06.04. 09:43

Botond írta:Az elméletet értem. Abban te vagy a király, ez se kérdés.

A való világban ezzel szemben az ocolusVR-ok hdmit vagy displayport kábelt használnak vagy Botondosan megoldják egy USB-Cvel?
Az a HMD-be menő kábel. Az itt bele van növesztve. Az Oculusok nem képet kapnak az usb-n, hanem streamet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77499 2024.06.04. 09:48

A PSVR-ek nem streammel dolgoznak, hanem natív képpel. Ez az előnyük/hátrányuk, nézőpont kérdése. De szal ilyen ostoboidok. Ezért is kábelkényszeresek. Ha tudnának streamet, meg lenne bennük elektronika, ami képpé alakítsa, akkor mehetne wifin is, csak ez a sonynál nem fért bele. Mindenhol máshol igen, sok helyen kevesebb pénzből is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77500 2024.06.04. 09:54

Moby írta:A PSVR-ek nem streammel dolgoznak, hanem natív képpel. Ez az előnyük/hátrányuk, nézőpont kérdése. De szal ilyen ostoboidok. Ezért is kábelkényszeresek. Ha tudnának streamet, meg lenne bennük elektronika, ami képpé alakítsa, akkor mehetne wifin is, csak ez a sonynál nem fért bele. Mindenhol máshol igen, sok helyen kevesebb pénzből is.
És erről beszélt Arty is, hogy pénzt, időt, energiát nem kímélve megoldották, hogy ilyen kábel rengeteg legyen, miközben lenne felhasználóbarát megoldás.

PSVR1 is jópofa, de nyolc kábelt dugdosni, mindig a megfelelő helyre különben baszik működni, ezt nem gondolhatták komolyan, és mégis. Szökőévente kerül elő. Emiatt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77501 2024.06.04. 09:58

Botond írta:És erről beszélt Arty is, hogy pénzt, időt, energiát nem kímélve megoldották, hogy ilyen kábel rengeteg legyen, miközben lenne felhasználóbarát megoldás.

PSVR1 is jópofa, de nyolc kábelt dugdosni, mindig a megfelelő helyre különben baszik működni, ezt nem gondolhatták komolyan, és mégis. Szökőévente kerül elő. Emiatt.
Arty hülyeségeet beszél. Most hogy a kis dobozig hány kábel megy, ez tökéletesen mindegy, a fejesbe továbbra is az egy szem kábele megy. Valamilyen megoldás meg kellett a pc-re, miután a pc gyártók dobták a Virtualinket. Vannak olyan VGA-k, amikbe beköthető direktbe a PSVR2, mitöbb, még működik is vele minden szotfver nélkül, de ez kb egy tucat VGA-t jelent, azok sem kaphatók már.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77502 2024.06.04. 10:05

Moby írta:Arty hülyeségeet beszél. Most hogy a kis dobozig hány kábel megy, ez tökéletesen mindegy
Ezzel a részével nem értek egyet.
Kormány, VR, stb kiegészítőknek ez a halála, hogy vagy elrakod és utána sose veszed elő, mert kábelezzen fél napot akinek hat anyja van, vagy nem rakod el, mert a franc se akar ezzel szopni, hogy minden előpakolásnál több idő megy el a beüzemelésre, mint az effektív használatra, de akkor meg útban van, kerülgetni kell, gyűlik a tetején a por, stb.

Kormányt pár hónap után el is adtam anno a faszba, nem ment nonstop, sose volt erőm előpakolni, csak úgy hánykódni egy 60nm-es nappaliban is nagy és sok.
VR ebből a szempontból a másik útra került nálam. 3-4 havonta veszünk erőt magunkon a fiammal és pakoljuk elő, többi időt a szekrény alján lapul. Még a ps5 is többet van dobozban, mint elől, az sincs minden héten bekapcsolva, fasznak gyűjtse a port vhol a nappaliban vagy a gyerek szobájában.

Tldr, nem, nem mindegy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77503 2024.06.04. 10:10

Botond írta:Ezzel a részével nem értek egyet.
Kormány, VR, stb kiegészítőknek ez a halála, hogy vagy elrakod és utána sose veszed elő, mert kábelezzen fél napot akinek hat anyja van, vagy nem rakod el, mert a franc se akar ezzel szopni, hogy minden előpakolásnál több idő megy el a beüzemelésre, mint az effektív használatra, de akkor meg útban van, kerülgetni kell, gyűlik a tetején a por, stb.

Kormányt pár hónap után el is adtam anno a faszba, nem ment nonstop, sose volt erőm előpakolni, csak úgy hánykódni egy 60nm-es nappaliban is nagy és sok.
VR ebből a szempontból a másik útra került nálam. 3-4 havonta veszünk erőt magunkon a fiammal és pakoljuk elő, többi időt a szekrény alján lapul. Még a ps5 is többet van dobozban, mint elől, az sincs minden héten bekapcsolva, fasznak gyűjtse a port vhol a nappaliban vagy a gyerek szobájában.

Tldr, nem, nem mindegy.
Ahány ilyen dobozt el fog adni a sony, szerintem tökéleteseb mindegy a doboz léte vagy nemléte. De ettől egyszerűbb a kérdés: nincs más megoldás. Miután a virtualink kihalt az RTX2000 szériával, kellett valamilyen hardveres illesztő, ami a képet/hangot és a HMD mozgását be tudja juttatni a pc-be. Ez egy megkerülhetetlen technikai szükségszerűség. Illetve olyan szempontból mégsem az, hogy szerintem ezt az egészet senki nem kérte a sonytól, illetve a világ erre az egészre mereven fog szarni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77504 2024.06.04. 10:13

De a felvetés azon részét értem, hogy ezt ettől pc barátabbra is meg lehetett volna csinálni, csak ez nyilván nem volt cél a PSVR2 tervezésekor. Ezt a "legalább akkor adjuk el a pécéseknek, ha a ps tulajoknak nem kell" csodálatos gondolatot már a faszerdőben ténfergés szülte, és hát az meg ilyen. Kompromisszumos :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77505 2024.06.04. 10:18

Moby írta:De a felvetés azon részét értem, hogy ezt ettől pc barátabbra is meg lehetett volna csinálni, csak ez nyilván nem volt cél a PSVR2 tervezésekor. Ezt a "legalább akkor adjuk el a pécéseknek, ha a ps tulajoknak nem kell" csodálatos gondolatot már a faszerdőben ténfergés szülte, és hát az meg ilyen. Kompromisszumos :idiota:
Hány egységnyi Zsákfiú lesz vajon a siker mértéke?! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77506 2024.06.04. 10:24

Botond írta:Hány egységnyi Zsákfiú lesz vajon a siker mértéke?! :banplz:
Ami engem rettenetes érdekel ebben az egész történebne, hogy milyen elbaszott, inkompetens működés bírja meg egymás mellett azt, hogy kiadnak egy eleve bukásra ítélt, de még szarra is tervezett PSVR2-t a világ össze pénzéből, amihez még tesznek felvásárlásokkal, pc-s illesztéssel, mifaszommal, de egy egy Days Gone 2-t nem lehet kiadni, mert bukás lenne? Hány bezárt stúdiót lehetne üzemeltetni ebből a pénzből, hány kiadatlan játékot lehetett volna kiadni? Milyen elbaszott, agyhalott, férges gecik kerültek a playstation vezetésébe, hogy ilyenek megtörténhetnek?
És hát nem csak engem izgat ez. Az egyik legnagyobb sonyszopó pushsqare is arról cikkez, hogy az, ami ma a sony, ballisztikus pályán szarja torkon azokat, akik naggyá tették a playstation brandet. A rajongóikat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77507 2024.06.04. 13:07

Beraktam ma a rendelt foxconn ventit a slimbe az eredeti helyére. Ugyanolyan hangos szar maradt, talán egy fokkal kevésbé visít, de inkább csak placebo.
Kösz sony a csodás minőséget! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77508 2024.06.04. 14:42

Contrából is kellene körökre osztott, mint a Metal Slugból:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77509 2024.06.04. 14:55

Moby írta:Beraktam ma a rendelt foxconn ventit a slimbe az eredeti helyére. Ugyanolyan hangos szar maradt, talán egy fokkal kevésbé visít, de inkább csak placebo.
Kösz sony a csodás minőséget! :eljen:
Na de akkor kinek a hibája? Nem Sony ventit vettél... :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77510 2024.06.04. 15:28

DanielT írta:Na de akkor kinek a hibája? Nem Sony ventit vettél... :nemtudom:
Gyárt a sony ventit?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77511 2024.06.04. 15:55

Micsu írta:Gyárt a sony ventit?
Nem gyárt és látod Moby mégis őket szidja miatta! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #77512 2024.06.05. 10:23

Moby írta:ééééés a displayport, hogy valami kép(meg hang) mégis legyen azon a szaron :D
óbakker, tényleg :D :worship:
elfelejtettem, hogy ... PÉCÉ :) (bezzeg amikor még volt usb-C a vgakon, SEMMI nem tudta/akarta használni)

Moby írta:A PSVR-ek nem streammel dolgoznak, hanem natív képpel. Ez az előnyük/hátrányuk, nézőpont kérdése. De szal ilyen ostoboidok. Ezért is kábelkényszeresek. Ha tudnának streamet, meg lenne bennük elektronika, ami képpé alakítsa, akkor mehetne wifin is, csak ez a sonynál nem fért bele. Mindenhol máshol igen, sok helyen kevesebb pénzből is.
HÁLISTENNEK!

a pécés szopás 99%-a a streamingből jön, az egyik legfőbb ok ami miatt képtelen vagyok elszánni magam arra a sz*rra (kveszt).... ez persze jó, hiszen jön a psvr2pc! szebb, jobb, de főleg olcsóbb :)
25k-s settopbox a 230ezres kveszt3 helyett!

Moby írta:Arty hülyeségeet beszél. Most hogy a kis dobozig hány kábel megy, ez tökéletesen mindegy, a fejesbe továbbra is az egy szem kábele megy. Valamilyen megoldás meg kellett a pc-re, miután a pc gyártók dobták a Virtualinket. Vannak olyan VGA-k, amikbe beköthető direktbe a PSVR2, mitöbb, még működik is vele minden szotfver nélkül, de ez kb egy tucat VGA-t jelent, azok sem kaphatók már.
Arty KÉRDEZETT, nem hülyeségeket beszélt.
Avatar
arty

Hozzászólás #77513 2024.06.05. 10:44

Moby írta:Ahány ilyen dobozt el fog adni a sony, szerintem tökéleteseb mindegy a doboz léte vagy nemléte. De ettől egyszerűbb a kérdés: nincs más megoldás. Miután a virtualink kihalt az RTX2000 szériával, kellett valamilyen hardveres illesztő, ami a képet/hangot és a HMD mozgását be tudja juttatni a pc-be. Ez egy megkerülhetetlen technikai szükségszerűség. Illetve olyan szempontból mégsem az, hogy szerintem ezt az egészet senki nem kérte a sonytól, illetve a világ erre az egészre mereven fog szarni.
Mármint RAJTAM KÍVÜL nem kérte senki. Én kértem... day1. Sőt, a PSVR1PC-t is kértem, de az még "kompromisszumosabb" lett volna, nyilván (move-horror).

Egyébként nem fair a sonyt ütni a psvr bénázásér. Ők ezt az vr-elkúrást egész kicsiben csinálják csak, a kvesztes metához képest :D
Ez az egész hóbelevanc (vr) eladhatatlan, működésképtelen, egy csoda, hogy a veszteségek ellenére van aki tolja, én (mi) pedig élvezkedhetünk benne, kvázi fillérekért (mert a bukót a sony és a meta nyelik, meg persze sajna azok akik Days Gone 2-re vártak - ez az érme másik oldala, egen).

---

DEEP ! a kveszt3 brutális pécészopás árán tök jól üzemeltethető, van rá minden és sok és olcsón. "Olcsón".
És kábel sincs, szal szabadon lehet ugrálni, telibetörni a tévét, a vázát, a szekrényeket, magadat! :)

Hagyjuk már ezt a "nincs vr/system seller", amikor kvázi minden közepesnél jobb cím AZ!
Én a problémát inkább a macerafaktornál látom, amit Botond is karcolt a "kábelezéssel".... kábel vagy firmware vagy drájver vagy setup vagy játék-setup vagy hányinger vagy vagy vagy vagy .....

Számomra a psvr2 erről is szól: ott csak bedugom és megy! (lófaszt :( de azt jól mutatja, hogy ha már ennyitől is fázok, mi lenne itt egy kveszt3 pécészopás keresztben :( )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77514 2024.06.05. 10:55

arty írta:Mármint RAJTAM KÍVÜL nem kérte senki. Én kértem... day1. Sőt, a PSVR1PC-t is kértem, de az még "kompromisszumosabb" lett volna, nyilván (move-horror).

Egyébként nem fair a sonyt ütni a psvr bénázásér. Ők ezt az vr-elkúrást egész kicsiben csinálják csak, a kvesztes metához képest :D
Ez az egész hóbelevanc (vr) eladhatatlan, működésképtelen, egy csoda, hogy a veszteségek ellenére van aki tolja, én (mi) pedig élvezkedhetünk benne, kvázi fillérekért (mert a bukót a sony és a meta nyelik, meg persze sajna azok akik Days Gone 2-re vártak - ez az érme másik oldala, egen).

---

DEEP ! a kveszt3 brutális pécészopás árán tök jól üzemeltethető, van rá minden és sok és olcsón. "Olcsón".
És kábel sincs, szal szabadon lehet ugrálni, telibetörni a tévét, a vázát, a szekrényeket, magadat! :)

Hagyjuk már ezt a "nincs vr/system seller", amikor kvázi minden közepesnél jobb cím AZ!
Én a problémát inkább a macerafaktornál látom, amit Botond is karcolt a "kábelezéssel".... kábel vagy firmware vagy drájver vagy setup vagy játék-setup vagy hányinger vagy vagy vagy vagy .....

Számomra a psvr2 erről is szól: ott csak bedugom és megy! (lófaszt :( de azt jól mutatja, hogy ha már ennyitől is fázok, mi lenne itt egy kveszt3 pécészopás keresztben :( )
Fillérekért. Élvezkedés. Így külön-külön se állja meg a helyét a VR-ra :ejnye1:

Jó, tudom, máshogy kellene próbálnom, de kezd az az érzésem lenni, hogy hosszabb az odavezető út, mint a config.sys szetkesztői mesterséges. Pedig arra legalább játékok voltak, meg lehetett más okokból is otthon kéznél. Ez meg... marha nehéz azt éreznem, hogy be akarok lépni úgy, hogy nem fizetnek érte ők munkadíjat. Nehéz belépni, és alig van miért.

Botondnál még poén volt elbohóckodni, de ha otthon a futártól átvétel után egyedül kell kínlódanom vele, akkor megyek Sony-székházat felgyújtani.

Amúgy tegnap Win 98-as virtuális gépet csináltam, file transferre próbáltamrábírni, illetve egy DOS-os játékot "patcheltem" hexaeditorban (nem gamebreaking dolog volt, de egy spell csak így volt megszerezhető). Na, ez konzolosabb élmény, mint felvenni a VR-cuccot. Vagy viselni hosszabb távon.

Alyx és Rhombus Ruin azért kéne, de előbb szerelem össze az Amigát.
Avatar
arty

Hozzászólás #77515 2024.06.05. 15:43

Zóanagyvarázsló írta:Fillérekért. Élvezkedés. Így külön-külön se állja meg a helyét a VR-ra :ejnye1:

Jó, tudom, máshogy kellene próbálnom, de kezd az az érzésem lenni, hogy hosszabb az odavezető út, mint a config.sys szetkesztői mesterséges. Pedig arra legalább játékok voltak, meg lehetett más okokból is otthon kéznél. Ez meg... marha nehéz azt éreznem, hogy be akarok lépni úgy, hogy nem fizetnek érte ők munkadíjat. Nehéz belépni, és alig van miért.

Botondnál még poén volt elbohóckodni, de ha otthon a futártól átvétel után egyedül kell kínlódanom vele, akkor megyek Sony-székházat felgyújtani.

Amúgy tegnap Win 98-as virtuális gépet csináltam, file transferre próbáltamrábírni, illetve egy DOS-os játékot "patcheltem" hexaeditorban (nem gamebreaking dolog volt, de egy spell csak így volt megszerezhető). Na, ez konzolosabb élmény, mint felvenni a VR-cuccot. Vagy viselni hosszabb távon.

Alyx és Rhombus Ruin azért kéne, de előbb szerelem össze az Amigát.
Képzeljük el, hogy ezeket nyereséggel KELLENE adni ;) Természetesen csak ez indokolta a filléres ár jelzőt, mert a boltban így is röhejesen sokat fizetsz a headsetért és a játékokért is (ne felejtsük: 7-8-10-20 ezrekért sokszor 1-2-3 órányi élményt kapsz vagy annyit se + sonyéknál nincs refund... !)

Abszolut valid, ha valaki eddig nem vett psvr2-t, de most picit azért javult a helyzet (ráömlik sok pécés cím is, noha a célcsoport aki pécén IS víározna, de eddig nem vett kvesztet....hátö, egen, valszeg minimál :D de ez legyen a sony baja!).

Még a Botondnál bohockodás is szvsz túlmutat a vállalható macerán, egy újbelépőnek. Aláírom.
Viszont a másik serpenyőben meg akkora élmény várHAT, amekkorát előtte 2D videojáték előtt nem éltél át (tudom, hogy nehéz összemérni és lehet csak nem emlékszem jól arra, amikor először kerültem c64 elé vagy mondjuk az első félórára a Turok-ban 3dfx voodoon.....).
Ráadásul rá kell több mindenre próbálni, mert más-más kap el mindenkit - nekem pl az X-winges battlefront demo volt mellbevágó, Botondnak talán a Lucky, neked a hearoes3 VR verziója lenne állejtős :banplz:

Win98.... óigen, az ÖRÖK IDŐKIG működő backwards compatibility. Legendás.
De fizikai hardveren se jobb szvsz az élmény.... "szerencsére" a winxp pécémnek annyi, win98 pedig már sok sok éve nincs. Még az árkád mame-pécé maradt, amivel viszont a vga2scart nem lett jó (nem színes), a "raspberry szopás" meg csak most kezd megint elérhető árba lejönni.

Amiga.... azé' ahoz is kellenek idegek, hiába nagyjából pöccröff, ha floppyról 1 perc várakozásra jut 1 perc játék.
Havernak van whdloados A1200asa, az már majdnem jó. De addig eljutni szintén nem egy délutános móka + kell rá költeni egy PSVR2 árát, vagy kettőét.
A c64et is ezé ajándékoztam el, arra pedig még megoldás sincs (whdload szerüen jó legalábbis nincs tudtommal).
Avatar
Botond

Hozzászólás #77516 2024.06.05. 16:05

arty írta:Képzeljük el, hogy ezeket nyereséggel KELLENE adni ;) Természetesen csak ez indokolta a filléres ár jelzőt, mert a boltban így is röhejesen sokat fizetsz a headsetért és a játékokért is (ne felejtsük: 7-8-10-20 ezrekért sokszor 1-2-3 órányi élményt kapsz vagy annyit se + sonyéknál nincs refund... !)

Abszolut valid, ha valaki eddig nem vett psvr2-t, de most picit azért javult a helyzet (ráömlik sok pécés cím is, noha a célcsoport aki pécén IS víározna, de eddig nem vett kvesztet....hátö, egen, valszeg minimál :D de ez legyen a sony baja!).

Még a Botondnál bohockodás is szvsz túlmutat a vállalható macerán, egy újbelépőnek. Aláírom.
Viszont a másik serpenyőben meg akkora élmény várHAT, amekkorát előtte 2D videojáték előtt nem éltél át (tudom, hogy nehéz összemérni és lehet csak nem emlékszem jól arra, amikor először kerültem c64 elé vagy mondjuk az első félórára a Turok-ban 3dfx voodoon.....).
Ráadásul rá kell több mindenre próbálni, mert más-más kap el mindenkit - nekem pl az X-winges battlefront demo volt mellbevágó, Botondnak talán a Lucky, neked a hearoes3 VR verziója lenne állejtős :banplz:

Win98.... óigen, az ÖRÖK IDŐKIG működő backwards compatibility. Legendás.
De fizikai hardveren se jobb szvsz az élmény.... "szerencsére" a winxp pécémnek annyi, win98 pedig már sok sok éve nincs. Még az árkád mame-pécé maradt, amivel viszont a vga2scart nem lett jó (nem színes), a "raspberry szopás" meg csak most kezd megint elérhető árba lejönni.

Amiga.... azé' ahoz is kellenek idegek, hiába nagyjából pöccröff, ha floppyról 1 perc várakozásra jut 1 perc játék.
Havernak van whdloados A1200asa, az már majdnem jó. De addig eljutni szintén nem egy délutános móka + kell rá költeni egy PSVR2 árát, vagy kettőét.
A c64et is ezé ajándékoztam el, arra pedig még megoldás sincs (whdload szerüen jó legalábbis nincs tudtommal).
Legkozelebb mehet a SwitchVR, ha az se győzi meg, akkor semmi!
Avatar
arty

Hozzászólás #77517 2024.06.05. 16:11

na, befutott a választási krump.... diáklaptop, a fiamnak, 2 évre, kölcsönbe' ! (intel "atom" n100, 4gb ram, 128gb, 768p TN, a klasszik 90ezer forintos auchan notebook, 260 ezer forintnyi adódból, orbán önfelszopó propagandájába csomagolva, KONKRÉTAN)

WIN11 !!!!!!!! csak online, MS/LIVE user!!!
ánem, van rá beépitett backdoor: https://www.youtube.com/watch?v=Q3TnVAPPqac
lányom gépére is felkuszott, nem figyelt oda és yest nyomott, de upgradenél marad a lokál acc.... itt nem volt választás, friss 11 és kész.

ekkora retket, ehez képest a win10 egy linux commandlány... persze nehéz megítélni egy ilyen moslékhw-n, és lehet h az usában a mac annyira nyomul, hogy EZ kell, nemtom.
remélem a win10 még sokáig nem lesz kiherélve..... bár tudom, hogy egy mai friss win10 sem olyan már, mint volt anno. (ujabb installer -> több korlát)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77518 2024.06.05. 16:22

arty írta:Képzeljük el, hogy ezeket nyereséggel KELLENE adni ;) Természetesen csak ez indokolta a filléres ár jelzőt, mert a boltban így is röhejesen sokat fizetsz a headsetért és a játékokért is (ne felejtsük: 7-8-10-20 ezrekért sokszor 1-2-3 órányi élményt kapsz vagy annyit se + sonyéknál nincs refund... !)

Abszolut valid, ha valaki eddig nem vett psvr2-t, de most picit azért javult a helyzet (ráömlik sok pécés cím is, noha a célcsoport aki pécén IS víározna, de eddig nem vett kvesztet....hátö, egen, valszeg minimál :D de ez legyen a sony baja!).

Még a Botondnál bohockodás is szvsz túlmutat a vállalható macerán, egy újbelépőnek. Aláírom.
Viszont a másik serpenyőben meg akkora élmény várHAT, amekkorát előtte 2D videojáték előtt nem éltél át (tudom, hogy nehéz összemérni és lehet csak nem emlékszem jól arra, amikor először kerültem c64 elé vagy mondjuk az első félórára a Turok-ban 3dfx voodoon.....).
Ráadásul rá kell több mindenre próbálni, mert más-más kap el mindenkit - nekem pl az X-winges battlefront demo volt mellbevágó, Botondnak talán a Lucky, neked a hearoes3 VR verziója lenne állejtős :banplz:

Win98.... óigen, az ÖRÖK IDŐKIG működő backwards compatibility. Legendás.
De fizikai hardveren se jobb szvsz az élmény.... "szerencsére" a winxp pécémnek annyi, win98 pedig már sok sok éve nincs. Még az árkád mame-pécé maradt, amivel viszont a vga2scart nem lett jó (nem színes), a "raspberry szopás" meg csak most kezd megint elérhető árba lejönni.

Amiga.... azé' ahoz is kellenek idegek, hiába nagyjából pöccröff, ha floppyról 1 perc várakozásra jut 1 perc játék.
Havernak van whdloados A1200asa, az már majdnem jó. De addig eljutni szintén nem egy délutános móka + kell rá költeni egy PSVR2 árát, vagy kettőét.
A c64et is ezé ajándékoztam el, arra pedig még megoldás sincs (whdload szerüen jó legalábbis nincs tudtommal).
Nem játszani akartam Win 98-on (a Betrayal at Krondor hibátlanul megy DOSBoxszal), hanem egy rajongói editort megnézni. Egyébként lehet, hogy a DOSBox vinné. De ja, a Win 95/98-éra játékai a legmacerásabbak, GOG-on, Steamen is szinte mindenből a DOS-os verzió van fenn. Azért rajongók elég sokat kipofoztak új Windowsokra való installerekkel vagy esetleg betettek a ScummVM alá, de ez sok év kérdése volt, és nyilván nem mindent. Az MS-féle Virtual PC legalább tudott régen Win 98-at is, de ami most van helyette, az már nem, pedig én azt preferáltam a VirtualBoxszal és VMware-rel szemben.

A natív Win 98-cal az a a baj, hogy 512 MB RAM fölött elkezd fagyni. Bár az egyrészt bőven elég neki, másrészt van rá megoldása, hogy ne kezeljen többet a kelelténél, de elvileg "fan" patch is.

Az Amigánál a lemezezéstől félek, ha valami már nem működik, cseszhetem. C64-re legalább van cartridge-em, az szélvészgyors.

A VR-t meg nem tudom, nekem a Lucky is csak annyi volt, hogy ugyanaz, de több dimenzióban. Hát hűha.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77519 2024.06.05. 16:26

arty írta:na, befutott a választási krump.... diáklaptop, a fiamnak, 2 évre, kölcsönbe' ! (intel "atom" n100, 4gb ram, 128gb, 768p TN, a klasszik 90ezer forintos auchan notebook, 260 ezer forintnyi adódból, orbán önfelszopó propagandájába csomagolva, KONKRÉTAN)

WIN11 !!!!!!!! csak online, MS/LIVE user!!!
ánem, van rá beépitett backdoor: https://www.youtube.com/watch?v=Q3TnVAPPqac
lányom gépére is felkuszott, nem figyelt oda és yest nyomott, de upgradenél marad a lokál acc.... itt nem volt választás, friss 11 és kész.

ekkora retket, ehez képest a win10 egy linux commandlány... persze nehéz megítélni egy ilyen moslékhw-n, és lehet h az usában a mac annyira nyomul, hogy EZ kell, nemtom.
remélem a win10 még sokáig nem lesz kiherélve..... bár tudom, hogy egy mai friss win10 sem olyan már, mint volt anno. (ujabb installer -> több korlát)
Vagy csak el akarják űzni Linuxra a népet. Bár ez sajnos nem fog sikerülni, nagyon örülnék egy könnyen tanulható Linuxnak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77520 2024.06.05. 16:41

arty írta:na, befutott a választási krump.... diáklaptop, a fiamnak, 2 évre, kölcsönbe' ! (intel "atom" n100, 4gb ram, 128gb, 768p TN, a klasszik 90ezer forintos auchan notebook, 260 ezer forintnyi adódból, orbán önfelszopó propagandájába csomagolva, KONKRÉTAN)

WIN11 !!!!!!!! csak online, MS/LIVE user!!!
ánem, van rá beépitett backdoor: https://www.youtube.com/watch?v=Q3TnVAPPqac
lányom gépére is felkuszott, nem figyelt oda és yest nyomott, de upgradenél marad a lokál acc.... itt nem volt választás, friss 11 és kész.

ekkora retket, ehez képest a win10 egy linux commandlány... persze nehéz megítélni egy ilyen moslékhw-n, és lehet h az usában a mac annyira nyomul, hogy EZ kell, nemtom.
remélem a win10 még sokáig nem lesz kiherélve..... bár tudom, hogy egy mai friss win10 sem olyan már, mint volt anno. (ujabb installer -> több korlát)
De táccsszkrín! Lányom imádja, használja, amit az öccse kapott, de pénzt ezért önként én se adnék.
Mondjuk én tettem rá saját win11et meg office2019et vagy 21et? Vmit, ami viszonylag új és nem office365online.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77521 2024.06.05. 18:54

arty írta:na, befutott a választási krump.... diáklaptop, a fiamnak, 2 évre, kölcsönbe' ! (intel "atom" n100, 4gb ram, 128gb, 768p TN, a klasszik 90ezer forintos auchan notebook, 260 ezer forintnyi adódból, orbán önfelszopó propagandájába csomagolva, KONKRÉTAN)

WIN11 !!!!!!!! csak online, MS/LIVE user!!!
ánem, van rá beépitett backdoor: https://www.youtube.com/watch?v=Q3TnVAPPqac
lányom gépére is felkuszott, nem figyelt oda és yest nyomott, de upgradenél marad a lokál acc.... itt nem volt választás, friss 11 és kész.

ekkora retket, ehez képest a win10 egy linux commandlány... persze nehéz megítélni egy ilyen moslékhw-n, és lehet h az usában a mac annyira nyomul, hogy EZ kell, nemtom.
remélem a win10 még sokáig nem lesz kiherélve..... bár tudom, hogy egy mai friss win10 sem olyan már, mint volt anno. (ujabb installer -> több korlát)
Hallottam én is erről a választási krumplibotebookról, de nem vártam meg, hogy elérjem hozzám. A napokban lecsaptam leárazva két acerre, ryzenesek, normális panellal, 100 volt darabja, kap mindkét kölök belőle(csak előbb le kell rakják a jeles biziket). A kisebbiknek még nem is járna, a nagyobbiknak igen, de ilyen agyfasz hírek jöttek róla, hogy nyárra be kell adni a sulinak, meg hogy hulladék a hardver, hát megafaszom. Ilyen nekem biztos nem kell. Ez sem nagy szám nyilván, nem gamernotebook, de a roblox elfut ezen is, minden másra meg ott vannak a konzolok, de sajnos a minden másra szarnak is ők :(( Pont a mai napom basztam el vele, hogy feltelepítsem őket. Win11 ment rájuk, eddig is azt használtak az enyémeken.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77522 2024.06.05. 18:59

Azon mondjuk felröhögtem, hogy lan ezeken ugyebár már nincs, a wifi drivert meg ehhez (még?) a win11 se tartalmazza, szal a válasszon hálózatot résznél nézzük egymást a kijelzővel, és setovább :D Hogy ezzel mégis mi a faszt kezd egy Anyuka1.0 és/vagy Apuka1.0?
Avatar
Moby

Hozzászólás #77523 2024.06.05. 19:15

Zóanagyvarázsló írta:Vagy csak el akarják űzni Linuxra a népet. Bár ez sajnos nem fog sikerülni, nagyon örülnék egy könnyen tanulható Linuxnak.
Felraksz egy 2404-es ubuntut(vagy mintet, vagy akármit), és semmivel nem lesz több gondod vele, mint windowsal. Ez a "bármit feltelepíteni linuxra a rémálom" dolog is már a múlté, a Flathub a legjobb dolog, ami a linuxxal történehett. Mondjuk az ubuntunak pont nem az a default shopja, de semmiből nem tart felrakni. Nincs azon nagyon mit tanulni, vagyis nincs több tanulnivaló, mint egy windowson. Alapvetően felraktod, és használod. Telebaszod appokkal, és csá. A vicc, hogy a cégem full MS környezetbe költöztette a működését az idén, és mindent ugyanúgy használok linuxon, mint windowson. Ugyanaz, ugyanúgy működik a Teams, Outlook, Sharepoint, stb. Persze nyilván azért, mert minden amúgy a felhőben fut, az appok csak a webes keretek hozzá. Steam is van rá ofc, halom játék fut is linuxon a könyvtáramból.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77524 2024.06.05. 20:19

Moby írta:Felraksz egy 2404-es ubuntut(vagy mintet, vagy akármit), és semmivel nem lesz több gondod vele, mint windowsal. Ez a "bármit feltelepíteni linuxra a rémálom" dolog is már a múlté, a Flathub a legjobb dolog, ami a linuxxal történehett. Mondjuk az ubuntunak pont nem az a default shopja, de semmiből nem tart felrakni. Nincs azon nagyon mit tanulni, vagyis nincs több tanulnivaló, mint egy windowson. Alapvetően felraktod, és használod. Telebaszod appokkal, és csá. A vicc, hogy a cégem full MS környezetbe költöztette a működését az idén, és mindent ugyanúgy használok linuxon, mint windowson. Ugyanaz, ugyanúgy működik a Teams, Outlook, Sharepoint, stb. Persze nyilván azért, mert minden amúgy a felhőben fut, az appok csak a webes keretek hozzá. Steam is van rá ofc, halom játék fut is linuxon a könyvtáramból.
Az OpenOffice Calc, mondjuk, mindig le van maradva az Excelhez képest, amikor csak nézem, meg ugye a függvények neve is kicsit más. De komolyabb dolgokra nem kell mostanság használnom, így nem akadály, mint korábban lett volna. Meg már lehet, hogy van fejlődés/linuxos alternatíva.

Korábban azért a felrakom az appokat Ubuntura is kínlódás volt, amikor pedig nem volt hozzá rendes VGA-driver, amit rákanyarított magától, az meg csak 60 Hz-et tudott desktopon. Ami vállalhatónak hangozhatott volna, csak hát CRT-n használtam, oda kellett volna a 100 Hz. De ez régen volt, csak akkor is volt olyan duma, hogy szinte már Windows, aztán mindig kiderült, hogy nem igazán. De ha te is mondod, tuti kipróbálom, hogy utána kiröhöghess.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77526 2024.06.05. 20:49

Zóanagyvarázsló írta:Az OpenOffice Calc, mondjuk, mindig le van maradva az Excelhez képest, amikor csak nézem, meg ugye a függvények neve is kicsit más. De komolyabb dolgokra nem kell mostanság használnom, így nem akadály, mint korábban lett volna. Meg már lehet, hogy van fejlődés/linuxos alternatíva.

Korábban azért a felrakom az appokat Ubuntura is kínlódás volt, amikor pedig nem volt hozzá rendes VGA-driver, amit rákanyarított magától, az meg csak 60 Hz-et tudott desktopon. Ami vállalhatónak hangozhatott volna, csak hát CRT-n használtam, oda kellett volna a 100 Hz. De ez régen volt, csak akkor is volt olyan duma, hogy szinte már Windows, aztán mindig kiderült, hogy nem igazán. De ha te is mondod, tuti kipróbálom, hogy utána kiröhöghess.
A nagyobb kérdés jellemzően a gyakorlatban a minek. Mármint érdekességnek jó, de a szopófaktor ezekben sem nulla (a windowsban sem), a hasznosság meg mondjuk egy gyík notebook esetén még tettenérhető (az erőforrásgazdálkodás továbbra is fényévekkel a win előtt), azon kívül viszont inkább csak a látókör bővítése. Ráadásul a win központú világban nem nehéz totális szopóágra futni: a vállalatirányítási rendszerünk történtesen windows exkluzív. Dotnetes húgylé, magyarán wine alatt sem fut. Na ha azt kell használom (hálisten viszonylag ritkán), akkor nincs tovább linuxon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77527 2024.06.05. 20:56

Kinek az accountjára áhítozol? Csak hogy az illető ne lepődjön meg, ha egyszer ciánt talál az 5 órai teájában. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #77528 2024.06.05. 21:19

Moby írta:Azon mondjuk felröhögtem, hogy lan ezeken ugyebár már nincs, a wifi drivert meg ehhez (még?) a win11 se tartalmazza, szal a válasszon hálózatot résznél nézzük egymást a kijelzővel, és setovább :D Hogy ezzel mégis mi a faszt kezd egy Anyuka1.0 és/vagy Apuka1.0?
2 notebookal szoptam ezt be, se lan csati, se wifi driver alapból. Hogy az annyába gondolja ezt a felhasználói "élményt" a tetvedék MS?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77529 2024.06.05. 23:50

Moby írta:A nagyobb kérdés jellemzően a gyakorlatban a minek. Mármint érdekességnek jó, de a szopófaktor ezekben sem nulla (a windowsban sem), a hasznosság meg mondjuk egy gyík notebook esetén még tettenérhető (az erőforrásgazdálkodás továbbra is fényévekkel a win előtt), azon kívül viszont inkább csak a látókör bővítése. Ráadásul a win központú világban nem nehéz totális szopóágra futni: a vállalatirányítási rendszerünk történtesen windows exkluzív. Dotnetes húgylé, magyarán wine alatt sem fut. Na ha azt kell használom (hálisten viszonylag ritkán), akkor nincs tovább linuxon.
Sok a fiókpécém, és csak a fővasam az, ami még éppen megfelel a Win 11-nek. Elméletileg a szoftverellátottság nem gond, talán még Wine se kellene. Illetve a játékok miatt talán mégis, de azért tényleg sok mindennek kéne mennie anélkül is, legalábbis fiókpécéhez.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77530 2024.06.05. 23:51

Botond írta:Kinek az accountjára áhítozol? Csak hogy az illető ne lepődjön meg, ha egyszer ciánt talál az 5 órai teájában. :D
5 óra már elmúlt :eplus2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77531 2024.06.06. 00:10

Boldog Dani napot mindenkinek!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #77532 2024.06.06. 07:28

Boldog Dani napot a vén sony szamurájnak!
Avatar
Moby

Hozzászólás #77533 2024.06.06. 08:55

HBD Dani!


Meanwhile..
Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #77534 2024.06.06. 09:20

hepi DT day! :pias:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77535 2024.06.06. 09:28

Isten éltesse DT-t, szurkolok, hogy a Sony bejelentse ma a Haze 2-t!
Avatar
arty

Hozzászólás #77537 2024.06.06. 11:24

deep írta:2 notebookal szoptam ezt be, se lan csati, se wifi driver alapból. Hogy az annyába gondolja ezt a felhasználói "élményt" a tetvedék MS?
ez megint ne varrjuk már az ms nyakába :) a hw vendor saját customizált windowsában ott a driver, minden más meg... a te bajod :) (win nélkül vetted a gépet, akkor old is meg - linuxon sem más a helyzet)

Botond: óbammeg, tényleg mesélted is... anno. azt reméltem mára én másik modellt kapok, de akkor jah, ez tapis lehet (sose jöttem volna rá :D anyáztam is h egérrek kell felfelé huzkodi az unlock miatt a képernyőt! :( )

amugy fura, h még valami education verzios office sincs, hamár windowsra szoktatják a kölköket... 5 nap triál és utána dögölj meg. alapdolgokra persze elég a google sheets is, szal kabbe MS :)

Moby: a covid előtt 2020-ban vett ryzenes acerje lányomnak mindenből 2-4-10x teljesitménnyel bír, fele áron. ezen sajnos nemmegy a roblox se (ami nem baj :D ), valójában 4gb ram mellett netezni sem nagy élmény már :( el tudom képzelni, hogy ahol nagy a szegénység és csak ilyen törött teló van apunak max, oda ez jó (ha áram legalább van), de egyébként borzalmas pénzszórás. viszont! nyáron nem kell leadni, az végképp abszurd lett volna :)

napokban olvastam pont a steames állásfoglalást és ... háborgok. abszurdum, hogy egy játék (és ezekszerint könyv, zene, stb????) nemis acchoz kötött, hanem AZ adott emberi lényhez. esetleg érjen letöltendőt, ha a fiam nézi ahogy játszok az ÉN játékommal! :(
Avatar
deep

Hozzászólás #77538 2024.06.06. 11:30

arty írta:ez megint ne varrjuk már az ms nyakába :) a hw vendor saját customizált windowsában ott a driver, minden más meg... a te bajod :) (win nélkül vetted a gépet, akkor old is meg - linuxon sem más a helyzet)
Nem, nem és nem. Már elnézést, de miért nem lehet elskipelni? Ahogy az 25+ éve volt minden telepítőben... Miért nem lehet később hálózatra csatlakozni, amikor már van mivel? Azon kívül ne mondd már, hogy életszerű az, hogy kizárólag az előre telepített oprendszert használhatom a hw teljes életciklusa alatt. Soha nem kell reinstall? Vagy vigyem szervizbe hozzá? Szóval de, igen, ezt én az MS nyakába varrom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77539 2024.06.06. 11:53

Köszi szépen mindenkinek! :)

Ajándéknak megjött a Switch hekkelő eszköz, Moby által küldött pakkal már el is jutottam a megfelelő menüig, de egyelőre szopóka van.

Moby: Bármit csinálok, nem tudok indítható dolgot elérhetővé tenni az Atmosphere-n keresztül. Letöltöttem a normál FW-n egy demót a rendszer partícióra, de szart se lát belőle amikor az Atmosphere-t indítom.

Mit kéne itt csinálni? Erre pont nem tér ki egyik tutorial se amit eddig néztem. Mehet privátban is, köszi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77540 2024.06.06. 13:49

Megoldottam, röffent a Cruis'n Blast! :D

szerk: És fél kör után a quit. :D Na ne szórakozzunk már, 20 másodpercenként egy fél fok ívű "kanyar"... tipikus tapi irányításra butított kulazsák. Pedig nem is tapi van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77541 2024.06.06. 14:14

arty írta:ez megint ne varrjuk már az ms nyakába :) a hw vendor saját customizált windowsában ott a driver, minden más meg... a te bajod :) (win nélkül vetted a gépet, akkor old is meg - linuxon sem más a helyzet)
Má megint nem érted. Nem az a baj, hogy nincs benne driver. Az a baj, hogy "válaszz hálózatot" és nincs más lehetőséged. Hiába van drivered mondjuk egy másik partíción (ezen volt is), vagy USB-n. Nincs egy gombod, egy menüpontod, semmi, hogy oké, van driverem, telepítsd fel légyszi. Vagy hogy oké, de menjünk tovább, majd telepítem, ha kész vagyuk. Semmi. Válassz hálózatot, és bámulod a képernyőt. Nincs más opció. Kvázi hakkolni kell a telepítést, hogy fel tudd rakni.
Szal de. Ez kurvára az MS sara.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77542 2024.06.06. 14:15

DanielT írta:Köszi szépen mindenkinek! :)

Ajándéknak megjött a Switch hekkelő eszköz, Moby által küldött pakkal már el is jutottam a megfelelő menüig, de egyelőre szopóka van.

Moby: Bármit csinálok, nem tudok indítható dolgot elérhetővé tenni az Atmosphere-n keresztül. Letöltöttem a normál FW-n egy demót a rendszer partícióra, de szart se lát belőle amikor az Atmosphere-t indítom.

Mit kéne itt csinálni? Erre pont nem tér ki egyik tutorial se amit eddig néztem. Mehet privátban is, köszi!
Bocs, de kibaszottul játékban voltam egész élelőtt :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #77543 2024.06.06. 14:25

Moby írta:Má megint nem érted. Nem az a baj, hogy nincs benne driver. Az a baj, hogy "válaszz hálózatot" és nincs más lehetőséged. Hiába van drivered mondjuk egy másik partíción (ezen volt is), vagy USB-n. Nincs egy gombod, egy menüpontod, semmi, hogy oké, van driverem, telepítsd fel légyszi. Vagy hogy oké, de menjünk tovább, majd telepítem, ha kész vagyuk. Semmi. Válassz hálózatot, és bámulod a képernyőt. Nincs más opció. Kvázi hakkolni kell a telepítést, hogy fel tudd rakni.
Szal de. Ez kurvára az MS sara.
Hozzáteszem, hogy még én is majdnem feladtam. Nyomom a kibaszott shift+F10-et, hogy hozzam befel a terminál. Nem megy. Próbálhatom. Nem megy. Oké, mondom már ezt is kivették a 23H2-telepítőből, ebből nem lesz windows telepítés, erre utolsó próbálkozásként megróbáltam FN-el is, hátha a médiabillentyűk az alapértelmezettek...Hát persze, hogy az volt.
Aki szerint ez normális működés, annak az MS tervezzen szoftveres zárat a klozetajtajára, amikor épp rajta van a cifrafosás :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77544 2024.06.06. 14:29

Moby írta:Bocs, de kibaszottul játékban voltam egész élelőtt :DD
Természetesen, gondolom 8-kor eladtad az összes játékra alkalmas hardvert, 8:43-ra már ki volt bontva az újra megvásárolt eszközpark és hát nyomni kellett a semmiresevaló zséming ipar selejtjeit! ÉN MEG ROHADJAK MEG! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #77545 2024.06.06. 16:28

deep írta:Nem, nem és nem. Már elnézést, de miért nem lehet elskipelni? Ahogy az 25+ éve volt minden telepítőben... Miért nem lehet később hálózatra csatlakozni, amikor már van mivel? Azon kívül ne mondd már, hogy életszerű az, hogy kizárólag az előre telepített oprendszert használhatom a hw teljes életciklusa alatt. Soha nem kell reinstall? Vagy vigyem szervizbe hozzá? Szóval de, igen, ezt én az MS nyakába varrom.
vájál, akkor félreértettelek. tehát a mostani win11 telepitő nem megy végig net nélkül?!?!?!??!

(+későbbi win installokba szoktak bekerülni uj hw elemek, amikre így már nem kell driver, szal lehet a holnapi kiadás majd már megy nálad is :) )

Moby írta:Má megint nem érted. Nem az a baj, hogy nincs benne driver. Az a baj, hogy "válaszz hálózatot" és nincs más lehetőséged. Hiába van drivered mondjuk egy másik partíción (ezen volt is), vagy USB-n. Nincs egy gombod, egy menüpontod, semmi, hogy oké, van driverem, telepítsd fel légyszi. Vagy hogy oké, de menjünk tovább, majd telepítem, ha kész vagyuk. Semmi. Válassz hálózatot, és bámulod a képernyőt. Nincs más opció. Kvázi hakkolni kell a telepítést, hogy fel tudd rakni.
Szal de. Ez kurvára az MS sara.
oké, megvan. ekkora böszmeséget képtelen voltam feltételezni ezekről a vadbarmokról......
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77546 2024.06.06. 16:45

Visszatérve a VR-hoz, teljesen fölösleges, mindent egérrel 26 éve. Hát kell ennél több immerzió! Szerintem FIL is az alábbi módon fél kézzel programozta a Win 11 telepítőjét.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77547 2024.06.06. 16:57

Úgy tűnik az egyik legdurvább woke elmebeteg cucc lesz ez a Concord... legalábbis a karakterdesignerük nyíltan egy barom, aki egyetlen fehér embert se tervezett a játékba.

https://thatparkplace.com/concord-lead- ... supremacy/

Nagyon szeretné, ha szentté lenne avatva, de sajnos csak egy nyomorult barom lesz belőle. ;(((((((

Remélem nagyobbat bukik a játék, mint amit a Microsoft valaha képes volt összehozni.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #77548 2024.06.06. 17:25

DanielT írta:Úgy tűnik az egyik legdurvább woke elmebeteg cucc lesz ez a Concord... legalábbis a karakterdesignerük nyíltan egy barom, aki egyetlen fehér embert se tervezett a játékba.

https://thatparkplace.com/concord-lead- ... supremacy/

Nagyon szeretné, ha szentté lenne avatva, de sajnos csak egy nyomorult barom lesz belőle. ;(((((((

Remélem nagyobbat bukik a játék, mint amit a Microsoft valaha képes volt összehozni.
Mi baj sülhet ki abból, ha látványosan utálod azt a csoportot, akik amúgy a játékeladásaid legnagyobb részét tennék ki? Teljesen érthetetlen lesz, hogy miért nem vásárolják a csúnya, gonosz, hetero, fehér férfiak. :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77550 2024.06.06. 18:22

Ez azért a játékok 90%ára igaz, amit a linkben írsz, a cikkbe nem olvastam bele.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77551 2024.06.06. 20:24

Botond írta:Ez azért a játékok 90%ára igaz, amit a linkben írsz, a cikkbe nem olvastam bele.
Csak ez épp egy 5 órás, sztori fókuszú cucc. Hogy a 20 órás Last of Us 2-t, vagy 70 órás AC-t valaki nem pörgeti ki az azért életszerű.
Mondjuk első rész nálam is abba maradt az 5.-6. perspektívás puzzle-nél mert ott már rohadt unalmas volt. Az Arkham Asylumban is azok a Ridler Trophyk lettek meg utoljára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77552 2024.06.06. 21:33

Olvastam valami Pc rendbetevő tisztító hivatalos MS programról: Microsoft Pc Manager

Mondom nézzük meg. A Switch feltörése egyszerűbb volt, mint letölteni ezt a rakás szart. A Store -ba visz a legtöbb link, ahol meg már nincs download gomb, csak lehet nézni a képernyőfotókat, meg hogy kompatibilis az eszközöm. Le lehet hivatalos helyről tölteni egy olyan exe-t, ami annyit csinál, hogy a store ba visz!

Valami random tech oldalról kellett leszednem egy MSXBUNLDE kiterjesztésű installert.

Maga a program meg egy haszontalan hulladék. Nincs ennél szánalmasabb nyomorult tech cég a világon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77553 2024.06.06. 21:35

benőmenő írta:Csak ez épp egy 5 órás, sztori fókuszú cucc. Hogy a 20 órás Last of Us 2-t, vagy 70 órás AC-t valaki nem pörgeti ki az azért életszerű.
Mondjuk első rész nálam is abba maradt az 5.-6. perspektívás puzzle-nél mert ott már rohadt unalmas volt. Az Arkham Asylumban is azok a Ridler Trophyk lettek meg utoljára.
Azért tudnak tudnak elmebeteg hülyeséget is a cikkben:

It's well established now that gamers don't often finish their games, but to see only 13% of players make it through to the end of Hellblade 2, which only takes around seven hours to do, is disappointing. Interestingly, if we head on over to Steam, things are only marginally better, with 37% of Steam players unlocking End the Tyranny.

A 13% meg a 37% majdnem ugyanaz, aha :wilting: Elolvastad, milyen kattintásvadász mocskot linkeltél?

Önmagában a 37% nem lenne rossz, ha azt nézem, hogy 25-35%-okat látok a könyvtáramban lévő játékoknál, és azok nem mostanában jelentek meg, igaz, nem is nyúlfarknyiak, de azért az FF7 Remake vagy a Deus Exek más volumenek játékidőben. Nyilván egy rövid új játéknál számít, hogy most csak drágán lehetett megvenni Steamre, míg egy régebbi játék lehetett már bundle-ben, akár többször is, ami a több rájutó idővel szemben ellentartásként ganépasszosíthatja az arányt (kisebb a tétje kipróbálni, eldobni).

Néztem walking simet is, a What Remains of Edith Finch esetében 57,3% a végigjátszási arány, a Firewatch 58,2%-ot hoz, a "mindenki" könyvtárába belopakodott interaktív film Walking Deadnél 39,8%, a szintén day1 ganépasszos As Dusk Falls 49,5%-os teljesítésen áll.

És végül a Hellblade első része csak 28,3%-ot hoz, de ugye volt már 3 euró is Steamen. Az látszik azért, hogy nem klasszikus walking simes annál sem az arány. Ez szólhat több mindennek, de az tény, hogy a harcok az említetteknél igénybevevők is, és valószínűleg a téma is. De ezen innen csak elmélkedni tudunk. (Direkt csak általam is végigjátszott, sőt többnyire maxolt játékokat említettem, hogy legyen gyakorlati viszonyítási alapom is.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77554 2024.06.06. 22:25

Boldogot DT :wave:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77555 2024.06.06. 22:46

Micsu írta:Boldogot DT :wave:
Kép
Avatar
neoreg

Hozzászólás #77556 2024.06.06. 22:52

Zóanagyvarázsló írta:A 13% meg a 37% majdnem ugyanaz, aha :wilting: Elolvastad, milyen kattintásvadász mocskot linkeltél?
Igen, elolvastam. Ez csupán annyit jelent hogy aki ténylegesen kifizetett érte 50 eurót steamen, ahelyett hogy beganézta volna, az nagyobb eséllyel van akkora fanja a frencsájznak(?), hogy végigtolja, esetleg sunk cost fallacy. Az emberek túlnyomó része valószínűleg a ganés megoldást választotta, legalább is steamen elég gyengén teljesített eladások szempontjából. Az is érdekes, hogy a ganésok majdnem fele a legelső bossig se jutott el (~30 perc játékidő, amiből 20 az cutscene meg bal stick előretolás).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77557 2024.06.06. 23:39

neoreg írta:Igen, elolvastam. Ez csupán annyit jelent hogy aki ténylegesen kifizetett érte 50 eurót steamen, ahelyett hogy beganézta volna, az nagyobb eséllyel van akkora fanja a frencsájznak(?), hogy végigtolja, esetleg sunk cost fallacy. Az emberek túlnyomó része valószínűleg a ganés megoldást választotta, legalább is steamen elég gyengén teljesített eladások szempontjából. Az is érdekes, hogy a ganésok majdnem fele a legelső bossig se jutott el (~30 perc játékidő, amiből 20 az cutscene meg bal stick előretolás).
Nem, ez azt jelenti, hogy az idézett állítás védhetetlen a cikkben.

Magáról a teljesítési arányról lehet beszélni, én is nagyjából ezeket írtam, de össze kéne vetni más day1 ganés játékokkal, a cikkbeli - nem létező - hasonlítás semmire nem jó (hány demópasszos játékból lépnek ki első bossnál vagy ennyi idő után? semmi adat nem hangzik el, de állítás se). Ez egy demó így, amit sokan kipróbáltak, olyanok is, akik lepattantak fél perc alatt a játékmenetről vagy a témáról, de hát ez volt az aktuális nagy megjelenés. A bosshoz valószínűleg el lehet jutni 30 perc alatt (ebben a végigjátszásban 35 perc volt), de nekem tovább tartott, és az achievementhez le is kell tudni, mindenképp extra idő, és egy bossfight mindig lepattanási alap. Ha nem is szabadna gondnak lennie hardon sem.

Spoiler
Nem akar megölni minket, így lehet esni-kelni.


A steames kudarccal pedig az a helyzet, hogy a sikeresnek elkönyvelt első rész játékoscsúcsa kisebb volt, pedig ott a gané nem szívott el senkit. Persze nyilván nem ezt várták el, a költségvetés is nagyobb volt, ismertebb lett az IP stb. De azért ne tegyünk úgy, hogy akkor már a vásárlókat tekintve az egyetlen használható adatot kidobjuk. Persze az tény, hogy bizonyos említett eltérések miatt az első rész teljesítési arányával összevetve faék lenne kihozni, hogy lám-lám nagyobb arányban játsszák végig, de az nagyon jól látszik, hogy arról is lepattantak a népek, a rövidebb cuccokhoz képest a végigjátszási arány borzalmas, X db játékból, amit néztem, a Shogun 2 az egyetlen, ami kicsit rosszabb aránnyal rendelkezik. De az hosszabb, sokszor volt filléres, meg lehet szívni félúton, nem biztos, hogy az alapkampány érdekelt mindenkit a 3-ból, co-opban meg egy ideje lutri, hogy sikerül-e befejezni, eleve vannak más játékmódok is, bár elvileg a modok nem ütik ki az achievementeket, de sose tudni stb. Vagyis azt éppen csak verni nem nagy dicsőség. Bár látom, annál meg bugzó achievementekről ír. Lehet, hogy van benne valami, de nekem biztos nem volt vele gondom, amikor maxoltam.

Mivel személy szerint azon az állásponton vagyok, hogy folytatni se kellett volna, szóval amúgy az se lepne meg, ha még többen mondanák azt, hogy legfeljebb csak belenéznek, aztán lapoznak, de ez már nehezen mérhető, hiszen a steamesek nyilván nem ezzel a felütéssel vették, legfeljebb utólag foghatták a fejüket. Mindenesetre fenntartom a jogot, hogy később rajongjak érte, ha elkap és bizonyít, csak eddig semmi kedvem nem volt folytatni, és egy darabig nem is fog jutni idő rá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77558 2024.06.06. 23:57

neoreg írta:Igen, elolvastam. Ez csupán annyit jelent hogy aki ténylegesen kifizetett érte 50 eurót steamen, ahelyett hogy beganézta volna, az nagyobb eséllyel van akkora fanja a frencsájznak(?), hogy végigtolja, esetleg sunk cost fallacy. Az emberek túlnyomó része valószínűleg a ganés megoldást választotta, legalább is steamen elég gyengén teljesített eladások szempontjából. Az is érdekes, hogy a ganésok majdnem fele a legelső bossig se jutott el (~30 perc játékidő, amiből 20 az cutscene meg bal stick előretolás).
Ez elég nagy előnye a ganénak, hogy mivel nem csak antik cuccok kerülnek bele, mint egy-két másik szolgáltatás esetén, így sokan (én is) részben demóként is kezelik a bekerülő cuccokat, és hát azokat lehet 22,34 perc után is törölni a faszba, ha nem tetszik, vagy szarul fut, mert hát ugye pc, vagy xboxkonzol, az kurvamindegy.
Ez is playanywhere cím, közös acsik, a 100%, aki elkezdte, azokban benne vannak akik Xbox konzolon kezdték el, akik pc-s Xbox appal kezdték el, és akik steamen kezdték el, de össze van kötve a Steam és az Xbox accountjuk. És ebből nyomta végig x százalék.

De ettől függetlenül a számok a valóságot mutatják, a gané az új demózás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77559 2024.06.07. 00:10

Botond írta:Ez elég nagy előnye a ganénak, hogy mivel nem csak antik cuccok kerülnek bele, mint egy-két másik szolgáltatás esetén, így sokan (én is) részben demóként is kezelik a bekerülő cuccokat, és hát azokat lehet 22,34 perc után is törölni a faszba, ha nem tetszik, vagy szarul fut, mert hát ugye pc, vagy xboxkonzol, az kurvamindegy.
Ez is playanywhere cím, közös acsik, a 100%, aki elkezdte, azokban benne vannak akik Xbox konzolon kezdték el, akik pc-s Xbox appal kezdték el, és akik steamen kezdték el, de össze van kötve a Steam és az Xbox accountjuk. És ebből nyomta végig x százalék.

De ettől függetlenül a számok a valóságot mutatják, a gané az új demózás.
A steames összekötés amúgy még be is kavarhat, legalábbis AoE-knél ugye egy ideje már bugos, és nem adja meg a boxos achievementeket a steamesek mellé. Szóval ha valaki a boxos statisztikámat nézné, az nem lenne képben a valósággal. Nem néztem semmi mással, nem tudom, mennyire lehet probléma, de végül is FIL programozta mindkettőnél.
Avatar
arty

Hozzászólás #77560 2024.06.07. 11:56

neoreg írta:Mi baj sülhet ki abból, ha látványosan utálod azt a csoportot, akik amúgy a játékeladásaid legnagyobb részét tennék ki? Teljesen érthetetlen lesz, hogy miért nem vásárolják a csúnya, gonosz, hetero, fehér férfiak. :szomoru1:
pedig EGYBKÉNT mindenhol óriási sikervárományoként méltatják a játékot.... (kurvára nem :D )

majd lehet jönni, hogy WOKE->GO BROKE, NAUGYES, ésatöbbi.

Vissza: “Leáldozott.hu”