A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #77421 2024.05.29. 16:45

DanielT írta:Soha nem mondtam ilyet. Ellenben jelenleg nincs kb másik látható publikus mérőszám. Hacsak Xboxfalván, Ganéföldén, vagy a Windows store-ban nincs! Azt feltétlen mutasd ha mégis. :nezze:
Ami nincs az nulla, ezen rugózunk napok óta, ha jól értem.
Fentiek alól kivétel a zsákfiút, mert az amikor van is 0. :D

MSnek pc-n a fő platformja a saját store/kliens/akármi és a steam chartok felett bontod a pezsgőt, nem is értem miért nem a ps játékeladásokat linkeled egyből, hogy a hellblade2 ott stabil nullákat hoz. Vagyis sejtem, mert a múltkor linkeltem, és a havi top10ben 3 MS játék és 0 sony játék volt, ahogy te is írtad, az MS több játékot hoz ki ps-re, mint a sony, hogy legalább vmi játék legyen azon a platformon is, ahova szinte sose jelenik meg semmi. Nem véletlen az ajtókitámasztó5 név!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77422 2024.05.29. 16:51

DanielT írta:Engem egyébként lenyűgöz, hogy ennyire és ennyi időre képes lekötni embereket a CIV. Jómagam is mintha tettem volna vele egy próbát pár éve, de lehet csak álmodtam. Van 60. körös demó belőle Androidra, azt most leszedem és kipróbálom.
Na ez egy gyors próba volt. Úgy néz ki, mint a lehányt fos, én ezt egy percig nem nézem. Érzésre 800x600 -as a felbontás a 3200x1800-as kijelzőre... Anizó filtering kb 1x-es, a textúrákról a legelső Voodoo 1-es játékok jutottak eszembe. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77423 2024.05.29. 16:59

DanielT írta:Na ez egy gyors próba volt. Úgy néz ki, mint a lehányt fos, én ezt egy percig nem nézem. Érzésre 800x600 -as a felbontás a 3200x1800-as kijelzőre... Anizó filtering kb 1x-es, a textúrákról a legelső Voodoo 1-es játékok jutottak eszembe. :wilting: :wilting: :wilting:
Mobilos verzió a hw erejéhez lövi be a felbontást, stbt automatikusan. iPhone11-12-15 esetén teljesen jól néz ki, de pl ipad pron is (első generációs) az alacsonyabb textúrásat engedi, szóval nagyon visszafogottan setupol, nehogy 2 óra alatt szívja teliről üresre az aksit.
Szerintem van PS5re is, azon kb úgy nézhet ki, mint XSX-en, az már teljesen vállalható. Nyilván a 4k@max@60 a cél, akkor ilyen 3080-6900xt szintig kéne előre merészkedned vmi x3d procival, az 5800as változat is megfelelő, meg sok ram, 32 mondjuk, és meg is vagy.

Az UC4 is hányásul néz ki, ha sima ps4ről streameled a telefonodra, úgy, hogy nem wifin vagy, hanem 3g vagy edge szintű mobilneten. :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #77424 2024.05.29. 17:23

DanielT írta:Engem egyébként lenyűgöz, hogy ennyire és ennyi időre képes lekötni embereket a CIV. Jómagam is mintha tettem volna vele egy próbát pár éve, de lehet csak álmodtam. Van 60. körös demó belőle Androidra, azt most leszedem és kipróbálom.

Civ egy nagyon jó játék de nagyon nagy a learning curve ha valaki nem ismeri az előző részeket. Egyébként be lehet úgy állítani, hogy a mindenség is randomizált legyen, szóval tényleg végtelenszer újra lehet játszani. Miután bekerültek a környezeti katasztrófák meg apróbb diplomáciai nyalánkságok egészen jó lett. De szerintem nagyon nem a te műfajod ez a világ.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77425 2024.05.29. 18:27

Az volt a szep amikor 13 evesen elkezdtem jatszani a civvel, majd jottek a zuluk gozhajokkal amikor en meg jo ha a kozepkor elejen voltam :zavart1:
Anno sokat ment 1-2, 5ment parszor, 6ba csak 1 menetet tettem bele, valamikor ranezek ujra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77426 2024.05.29. 19:12

Micsu írta:Az volt a szep amikor 13 evesen elkezdtem jatszani a civvel, majd jottek a zuluk gozhajokkal amikor en meg jo ha a kozepkor elejen voltam :zavart1:
Anno sokat ment 1-2, 5ment parszor, 6ba csak 1 menetet tettem bele, valamikor ranezek ujra.
3 és 5 esetén nincs meg az ezer órám, de az 1-2-4-6ba rakott időkkel bőven kijön az 1000 feletti átlag az összes részre.
Azt nehezen tudnám megmondani, hogy a 6. részben az összes platformon több időm van e, mint amit a 2. részbe tudtam tenni, gimis koromban, több nyári szünetben is nonstop játszva.

Zsákfiúnak annyi játékosa van steamen, mint a civ2nek, pedig civ2 nincs is steamen!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77427 2024.05.29. 19:40

DanielT írta:Soha nem mondtam ilyet. Ellenben jelenleg nincs kb másik látható publikus mérőszám. Hacsak Xboxfalván, Ganéföldén, vagy a Windows store-ban nincs! Azt feltétlen mutasd ha mégis. :nezze:
Igazából ott aki tolta az pozitívakat ír róla. Ezekhez már tényleg görgetnem kellett. Nyilván játékosszámra nem lehet belőle következtetni.
Spoiler
hb2.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #77428 2024.05.29. 21:13

benőmenő írta:Igazából ott aki tolta az pozitívakat ír róla. Ezekhez már tényleg görgetnem kellett. Nyilván játékosszámra nem lehet belőle következtetni.
Spoiler
hb2.jpg
Én is csomó pozítvumot tudok róla elmondani. Kezdődött azzal, hogy fel tudtam telepíteni, gond nélkül. Aztán el is indult. Volt kép, és közben még a hang is szólt. És aztán ki tudtam lépni belőle, és még letörölni is engedte magát. Abszolút támogatom a múksót, aki szerint nem lenne szabad bezárni ezt a stúdiót! Hiszen ezek legalább képesek működőt csinálni, az ilyen ma már nagy érték! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77429 2024.05.30. 08:27

Szotyi preziből látszik a totális csőd és a konzolozgatás leáldozása.

Kép

Spider Man 2 eladás: 11+ millió
Helldivers 2 eladás: 12+ millió (szűk 4 hónap alatt)

A lapok meg így vannak leosztva:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #77430 2024.05.30. 08:33

DanielT írta:Szotyi preziből látszik a totális csőd és a konzolozgatás leáldozása.

[img]https://i.imgur.com/VHha6ul.pnimg]

Spider Man 2 eladás: 11+ millió
Helldivers 2 eladás: 12+ millió (szűk 4 hónap alatt)

A lapok meg így vannak leosztva:

[img]https://i.imgur.com/egJBkFO.p/img]
Nincs külön köszönet slide a platform legnagyobb címeit (Minecraft, COD) szállító kiadónak, akinek a játékai a 10 Mrd-os bevétel nagyját összegereblyézi nekik?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77431 2024.05.30. 08:42

Botond írta:Nincs külön köszönet slide a platform legnagyobb címeit (Minecraft, COD) szállító kiadónak, akinek a játékai a 10 Mrd-os bevétel nagyját összegereblyézi nekik?
Nincs, úgy gondolták elég köszönet az, hogy egy olyan platformot biztosítanak nekik, ahol el tudják adni a szarjaikat, ha már saját erőből ez nem megy.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77432 2024.05.30. 08:47

DanielT írta:Nincs, úgy gondolták elég köszönet az, hogy egy olyan platformot biztosítanak nekik, ahol el tudják adni a szarjaikat, ha már saját erőből ez nem megy.
Pedig a playstation blogon minden hónapban szoktak hálálkodni, hogy van mivel megtölteni a top10 seller, meg top10 most played játék listát, ami az MS játékok nélkül üres lenne, furcsa, hogy a pénzügyi beszámolóban nem említették, hogy az MS nélkül éhenhalnának. A bírósági anyagokba bezzeg beírták.
Na mindegy, majd talán legközelebb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77433 2024.05.30. 08:56

Botond írta:Pedig a playstation blogon minden hónapban szoktak hálálkodni, hogy van mivel megtölteni a top10 seller, meg top10 most played játék listát, ami az MS játékok nélkül üres lenne, furcsa, hogy a pénzügyi beszámolóban nem említették, hogy az MS nélkül éhenhalnának. A bírósági anyagokba bezzeg beírták.
Na mindegy, majd talán legközelebb.
"MS játékok". LOL. Nem látom ott a Flight Simulatort, se az Age of Empirest. Több MS játék meg nem létezik asszem.

Szerk: Ja de Forza. Bár azt szerintem nem csak én felejtettem el.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77434 2024.05.30. 09:11

DanielT írta:"MS játékok". LOL. Nem látom ott a Flight Simulatort, se az Age of Empirest. Több MS játék meg nem létezik asszem.

Szerk: Ja de Forza. Bár azt szerintem nem csak én felejtettem el.
Most azt akarod mondani, hogy az Insomniac játékokat nem is tekinted Sony játékoknak? Én megértem végülis az álláspontod, elég száni stúdiókat venni, hogy legyen végre “belsős” cím.

Az eredeti kommentedből nem jött le, hogy a szopókembert olyan kontextusban hoztad fel, hogy micsoda közszánalmas a Sony, ha 19ben nem veszik meg az insomniacot, akkor a nagy system sellereink slide egy üres slideként kellett volna prezentálni és az milyen hülyén nézne ki, de teljesen igazad van, közszánalmasak.
Már ott lehetett tudni, hogy azok amikor az epic szintjére süllyedve elkezdtek timed excluért fizetni, de ez is egy mélypont valóban, jól megfogtad a lényeget!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77435 2024.05.30. 09:25

Botond írta:Most azt akarod mondani, hogy az Insomniac játékokat nem is tekinted Sony játékoknak? Én megértem végülis az álláspontod, elég száni stúdiókat venni, hogy legyen végre “belsős” cím.

Az eredeti kommentedből nem jött le, hogy a szopókembert olyan kontextusban hoztad fel, hogy micsoda közszánalmas a Sony, ha 19ben nem veszik meg az insomniacot, akkor a nagy system sellereink slide egy üres slideként kellett volna prezentálni és az milyen hülyén nézne ki, de teljesen igazad van, közszánalmasak.
Már ott lehetett tudni, hogy azok amikor az epic szintjére süllyedve elkezdtek timed excluért fizetni, de ez is egy mélypont valóban, jól megfogtad a lényeget!
Azokat tekintem Sony, de inkább Playstation játéknak, amik történelmi hátterüket illetően rendkívül szorosan a platformhoz köthetőek. Régebben ez a felvásárlás téma nem volt ekkora divat, hiszen közös érdekek és korrekt együttműködések mentén dolgoztak a cégek. Aztán jött a tetvesféreg MS és tehetség híján elkezdte a felvásárlásokat, amikkel hasonló lépésekre kényszerítette a Sony-t is. Csakhogy a Sonynál ez úgy nézett ki, hogy azokat a cégeket "vásárolták fel" akikkel a világ kezdete óta együtt dolgoztak, többnyire kizárólagosan.

Lásd Xbox doku: "Bazzeg itt a gép, BETÖRÜNK a piacra, de kéne játék basszameg. Vegyetek meg és fizessetek le mindenkit akit csak lehet. Szarban van a Bungie, mert akkora per előtt állnak amibe azonnal bebukik a cég? VEGYÉTEK MEG A KIS CSICSKÁKAT!"

Két okból beszélünk el sokszor egymás mellett:

1. Kontextus és háttértudás hiányában nem tudod mi a helyzet.
2. Direkt ferdítesz, mellébeszélsz.

Nem túl konstruktív, de hát ez van. :nemtudom:

Az Xbox dokut pedig továbbra is ajánlom, tegnap megnéztem az első 4 részt is, hibátlan.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #77436 2024.05.30. 09:29

Évekkel ezelőtt nagyon bejött a warez demó Sekirobol, így behúztam 30 EUR-ért pár hónapja, most ER után nekiláttam.
Hát, rendesen megszépítette az idő a nehézséget, ez a 150 ER óra sem segít az izommemórián, nagyon nem a parry-re állt rá.
Ettől függetlenül fasza, 120 FPS moddal meg főleg. Egy biztos: szó sem lehet platináról.
(hozzászólás, ne öregedj szarul lécci) :zavart2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77437 2024.05.30. 09:43

Greyfox írta:Évekkel ezelőtt nagyon bejött a warez demó Sekirobol, így behúztam 30 EUR-ért pár hónapja, most ER után nekiláttam.
Hát, rendesen megszépítette az idő a nehézséget, ez a 150 ER óra sem segít az izommemórián, nagyon nem a parry-re állt rá.
Ettől függetlenül fasza, 120 FPS moddal meg főleg. Egy biztos: szó sem lehet platináról.
(hozzászólás, ne öregedj szarul lécci) :zavart2:
Neki se állj a platinának. Unodrító farmolós moslék, még from mércével mérve is. Viszont maga a játék meg iszonyú rövid. Ebben már benne van a moslékfarmolás, illetve miután lepörgött még bóklásztam benne. Ma már viszont nem tudnék vele játszani. Próbáltam. Megőrülök a kovácsüllő csattogástól. Nem tudom hogy bírtam elviselni 70 órában.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77438 2024.05.30. 11:01

Moby írta:Megőrülök a kovácsüllő csattogástól. Nem tudom hogy bírtam elviselni 70 órában.
Soha hozzá nem értem, érnék, mindene taszít. De ja, most hogy így kiemeled, a videókban is az egyik tényező ez a csattogás volt, amitől rosszul voltam. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #77439 2024.05.30. 13:38

Moby írta:Én ezeket rohadtul nem láttam 360-on, és nem is lettem volna rá kíváncsi, miután voltak szebb változatban. Egy biztos, abban a genben, amit az UC2 tudott, az olyan szinten volt szájtátós, amire semmi más nem volt képes (sem az UC3, sem a TLOU, sem semmi, és tök érdektelen, hogy mi jött ki visszaportolva).
Az UC2 volt az, ami olyan szintet ütött meg bármihez képest, amire azóta sem volt példa. Mindent attól tanultak el, még házon belül is, de azóta sem volt semmi, ami ennyire az aktuáls szint felett lett volna. Még ők sem tudták ezt megismételni.
... a tlou-ps3 szerinted nem tette meg?

amúgy hajlok az egyetértésre, DE szerintem számit a visszaportolás is, ha all-time-legszebb-gen7 címeket versenyeztetünk, 2024-ben ;)

Zóanagyvarázsló írta:PS4-en nem a Last of Us 2 számít a non plus ultrának?
valszeg csalnak az emlékeim, de szvsz nem/alig volt szebb (mint az UC4)

DanielT írta:Van itt Switch warezmókus?
Van valami khm "alternatív" store ahonnan lehet letölteni a játékokat, vagy torrent meg a szokásos warezgány a megoldás?
szerintem má' nincs ilyen... (anno volt, elég kényelmes volt, bár a switchet a router FÖLÉ kellett tartani, mert már 3 méterről sem látott wifit ez a fos :D )

DanielT írta:Tereljél már akkor jó store irányba pls. Biztos nem fogok 40 dolcsit kifizetni, hogy a Cruisin Blastot megnézzem...
De az is egy istenverte zseni volt aki ezt a gépet úgy tervezte, hogy nem lehet tölteni miközben le van támasztva a beépített standre... :falbav: :falbav: :falbav:
kölcsön tudom adni az origi kártyát, az nem jó? :D

sajna a frém nem elég jó, a játék is nekem picit over the top....

DanielT írta:Erről a dokuról meg miért nem beszél senki napi 24 órában amióta megjelent?
https://youtu.be/z2d6IMBS8oY?si=JU1Qim0iTHFUZ1_i
ki az isten nézegeti szerinted RATJTAD kívül az xbox csatornát???? :D :D

DanielT írta:Megunhatatlan ez a Hellblade 2 sikersztori. :D 4 ezer játékost se érte el a csúcson és 1 hét után nagyon közel van az a kerek nulla. :fogmosas:
hát egy 5órás cuccnál mi az esélye, hogy mind az egymilliárd ember PONT egyszerre jtásza végig?

DanielT írta:A lapok meg így vannak leosztva:
sony helyében rátolnám a bungiet a psvr2-re, a naughtydoggal pedig valami liveservice tlou-t csináltatnék!!!! HA irigyelném a box helyzetét....

(jójó, tudom h az ND tényleg rá lett tolva gaas-ra, bizonyítandó, hogy az MS hülye :D )
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #77440 2024.05.30. 13:56

Moby írta:Neki se állj a platinának. Unodrító farmolós moslék, még from mércével mérve is. Viszont maga a játék meg iszonyú rövid. Ebben már benne van a moslékfarmolás, illetve miután lepörgött még bóklásztam benne. Ma már viszont nem tudnék vele játszani. Próbáltam. Megőrülök a kovácsüllő csattogástól. Nem tudom hogy bírtam elviselni 70 órában.
Kép

Platina, naah, orulok, ha vegigviszem ugy, hogy nem kell uj tv-t vennem mert kinott belole egy kontroller.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77441 2024.05.30. 18:36

Pörög a Mario Odyssey credits.

Jó volt, de a Galaxy 1+2 jobbak. Mást nem tudok mondani... Lehetne visszamenni gyűjtögetni, de alapból se különösen vágyom rá, trofik nélkül meg végképp nem izgat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77442 2024.05.30. 20:31

DanielT írta:Pörög a Mario Odyssey credits.

Jó volt, de a Galaxy 1+2 jobbak. Mást nem tudok mondani... Lehetne visszamenni gyűjtögetni, de alapból se különösen vágyom rá, trofik nélkül meg végképp nem izgat.
Mondom tegnap amir ti gombákért ugráltatok, erre nem elmész gombákért ugrálni? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77443 2024.05.30. 20:53

Micsu írta:Mondom tegnap amir ti gombákért ugráltatok, erre nem elmész gombákért ugrálni? :banplz:
Ebben speciel gombákON kellett csak ugrálni, megenni nem lehetett. 30 év Nintendo innovációja vezetett eddig a történelmi pillanatig! :nezze:

Aztán elindítottam a legújabb részt (Wonder), abban már megint gombákért kellett ugrálni. 2 és fél pálya után ment is a quit. :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77444 2024.05.31. 07:19

phpBB [media]

Az Astro Bot szuper cuki még mindig.
A Silent Hill 2-ből minél többet mutatnak annál gázabb.
Ezek a live service shooterek pedig megkülönböztethetetlenek egymástól.
Meg voltak ezek a Soulslike(?) cuccok amik még bárhogy elsülhetnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77445 2024.05.31. 07:42

benőmenő írta:Az Astro Bot szuper cuki még mindig.
A Silent Hill 2-ből minél többet mutatnak annál gázabb.
Ezek a live service shooterek pedig megkülönböztethetetlenek egymástól.
Meg voltak ezek a Soulslike(?) cuccok amik még bárhogy elsülhetnek.
A Where Winds Meet nem egy újkeletű játék, áprilisban már volt belőle closed béta pc-re. Elég sok anyag van róla, szerintem az kurva jó cucc lesz, ha elkészül. Viszont ez a Ballad of Antara elképesztő. Ezek a kínaiak animációkban megbasznak lassan mindenkit. Erre a Wukongra is kaváncsi leszek, hogy tényleg megjelenik-e idén.
Astró meg simán 10/10 előre.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #77446 2024.05.31. 07:52

SH2 remake-et meg simán csak utolérte a fakezűség lengyel átka :DD Mondjuk ebből már eleve nem tudom hogy lehetne kijönni jól, amikro JAPÁN játékot remakelnek a LENGYELEK :banplz: Hogy lehetne ott bármit ettől jobban eltoszni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77447 2024.05.31. 09:26

Astro bot eszméletlen jól néz ki és a Path of Exile 2 is. A Diablo 4 - nek már most is reszeltek, de ez a Diablo 5-öt is megölte.

Ez a Concord is alapvetően nem gagyi, (jónak tűnik benne a mozgás, lövés) ellentétben a Marvel Rivalssal, az maga a pokol.

Ballad Of Antara is meglepően stílusos és igényes, csak a free to play mivolta ijesztő.

Until Dawn remake léte továbbra is egy teljes rejtély, de majd PS+ ban lenyomom szívesen harmadszor is.

Sokkal jobb volt ez a bemutató mint amire számítottam, főleg mert borzalmas és teljesen pontatlan pletykák jöttek róla a napokban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77449 2024.05.31. 16:16

donatus13 írta:újabb gyöngyszem :D
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a ... 0svav1.mp4
Rohadtul beteg :DDD :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #77450 2024.05.31. 17:01

benőmenő írta:Az Astro Bot szuper cuki még mindig.
A Silent Hill 2-ből minél többet mutatnak annál gázabb.
Ezek a live service shooterek pedig megkülönböztethetetlenek egymástól.
Meg voltak ezek a Soulslike(?) cuccok amik még bárhogy elsülhetnek.
Astro csekk.

Minden más a totális érdektelenség kategória.
Alienes VR játék érdekelne, nyilván, de még 2D tévén is nagyon nehezen bírom az élienjátékokat idegekkel :(

sonybemutató alapján tragédia lenne _számomra_ a géming '24/'25... szerencsére valszeg jön sok más jóság + végtelen backlog + aktuális ubijátékra ráfanyalodás, stb stb stb.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77451 2024.05.31. 17:04

arty írta:Alienes VR játék érdekelne, nyilván, de még 2D tévén is nagyon nehezen bírom az élienjátékokat idegekkel :(

sonybemutató alapján tragédia lenne _számomra_ a géming '24/'25... szerencsére valszeg jön sok más jóság + végtelen backlog + aktuális ubijátékra ráfanyalodás, stb stb stb.
Ez már évek óta tart, szóval így már nem üt akkorát a letargia.
Az Alientől pedig tényleg már max VR-ben lehet félni, annyit láttuk. Az Isolation-t is meguntam mielőtt beindult volna.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77452 2024.05.31. 19:09

arty írta:Astro csekk.

Minden más a totális érdektelenség kategória.
Alienes VR játék érdekelne, nyilván, de még 2D tévén is nagyon nehezen bírom az élienjátékokat idegekkel :(

sonybemutató alapján tragédia lenne _számomra_ a géming '24/'25... szerencsére valszeg jön sok más jóság + végtelen backlog + aktuális ubijátékra ráfanyalodás, stb stb stb.
25-re a nagycímeket már nem mutogatják PRO-ig. Az idén meg az astro kijövetele is "meglepetés" (nyilván nem, hetek óta pletykálták).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77453 2024.05.31. 19:11

Moby írta:SH2 remake-et meg simán csak utolérte a fakezűség lengyel átka :DD Mondjuk ebből már eleve nem tudom hogy lehetne kijönni jól, amikro JAPÁN játékot remakelnek a LENGYELEK :banplz: Hogy lehetne ott bármit ettől jobban eltoszni?
Részemről a Bloober körüli hájpot nem értettem soha, a The Medium alapján pont nem arra gondoltam, hogy Silent Hillt kellene a kezükbe adni, de a nép egy része lelkesedett az ötletért.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77454 2024.05.31. 19:17

benőmenő írta:Ez már évek óta tart, szóval így már nem üt akkorát a letargia.
Az Alientől pedig tényleg már max VR-ben lehet félni, annyit láttuk. Az Isolation-t is meguntam mielőtt beindult volna.
Mondjuk egy VR alien pont lehetne kurva baszó is, meg system seller egy VR-hez, de erről az izéről azért az sokat elárul, hogy a videó címe gameplay trailer, éshát gameplayt azt pont mutatni sem mertek benne :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #77455 2024.05.31. 20:14

The Astro Bot trailer has been almost universally praised, receiving 99% likes on YouTube at the time of writing (23,405 likes versus just 245 dislikes).
However, the Concord gameplay trailer has received an overwhelmingly negative response, with only 18% likes on YouTube at the time of writing (2,735 likes versus 12,070 dislikes).

Ez a multikínszarás a sonynál eddig sikert-sikerre halmoz. Namost milyenek lehettek a leállítottak, ha ez meg maradhatott... :vigyor:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77456 2024.05.31. 20:35

Moby írta:The Astro Bot trailer has been almost universally praised, receiving 99% likes on YouTube at the time of writing (23,405 likes versus just 245 dislikes).
However, the Concord gameplay trailer has received an overwhelmingly negative response, with only 18% likes on YouTube at the time of writing (2,735 likes versus 12,070 dislikes).

Ez a multikínszarás a sonynál eddig sikert-sikerre halmoz. Namost milyenek lehettek a leállítottak, ha ez meg maradhatott... :vigyor:
Úgyis csak a steam userszám az egyetlen elérhető mérőszám és mindent abba kell mérni. Kíváncsi leszek milyen számokat hoz majd ez az astrobot a steamen, mondjuk a hellblade2höz képest! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77457 2024.05.31. 21:19

Botond írta:Úgyis csak a steam userszám az egyetlen elérhető mérőszám és mindent abba kell mérni. Kíváncsi leszek milyen számokat hoz majd ez az astrobot a steamen, mondjuk a hellblade2höz képest! :banplz:
Én nem értek a mérőszámokhoz, én csak annak drukkulok, hogy ezek a multiszarok akkorát pereceljenek mint a ház. Ne kicsit, ne éppenhogyan, hanem akkora maflást kapjanak, hogy úgy hagyják abba egycsapásra, és térjenek vissza ahhoz, amihez értenek, hogy nyoma se maradjon ennek a buziskodásnak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77458 2024.05.31. 23:05

Lepörgött a Galacticare, pc-n, szólóban.

A játék egy indie Theme Hospital klón, ami 1 hete jelent meg, mégis megér pár szót.

Az egész Theme Hospitalosdi a lightos menedzselési feladatokon, és a cukker-mukker jópofa grafikán alapul, ahol érdemes nagyon bezoomolni, hogy lássuk milyen vicces betegségeket találtak ki, és azt hogyan gyógyítják. Nyilván az eredeti TH-os lufifej kiszúrásán és az új fej megfelelő méretre felfújásán nehéz túltenni, de vannak jó próbálkozások ebben a játékban és a Two Point Hospitalban is.

Azért érdemel pár szót Galacticare, mert míg a TPH szolgai módon másolta a TH-t sémáit, csak szebb, aktuálisabb grafikával, addig a Galacticare bele mert nyúlni pár alapmechanikába.
Ezek közül talán a legfontosabb, hogy megfordította azt az alapvetés, hogy minél szebb és több csillagosabb a kórházunk, annál jobban áramlik a nép és a pénz. Na itt nem így van, hanem fordítva. Minél több embert látunk el és minél több pénzt lapátolunk össze, annál több csillagos lesz a kórház.

Ez persze önmagában nem elégséges feltétel a sok csillaghoz, megvannak a régi bevált mechanikák is, növény, hogy ne hányják össze a betegek a folyosót, valamint kaja, pia automaták, és persze wc kell, padok, festmények csicsázni a helyet, és legyeneket feleslegesen tágas szobák, stb.

A kampány 11 pálya, nagyjából 2 órás mutatvány mindegyik, kivéve az elsőt, ami nagyon tutorial és max 20-30 perc. 10 pályán keresztül megy az egyre több betegség (50 féle összesen), a hozzá kapcsolódó spéci gyógymódok helyiségeivel (tucatnyi kb), és mindegyiken egy-egy spéci vmi, amit meg kell oldani, több fázisban. A 11. pálya meg az allstar, ahol ezek mind egyel nagyobb méretben.

Amihez hozzányúltak még a TH-TPH recepthez képest, hogy mivel ez egy futurisztikus vmi, így a takarítók nem emberek, hanem robotok, darab-darab, csak megveszi az ember, beállítja, hogy a 4 prioritás közül mire fókuszáljon és csá. Nincs bérrel, pihenéssel, stb-vel vesződés. További egyszerűsítés, hogy nővérek sincsenek, csak a dokik, akik szintet lépnek, szakosodnak, stb, szóval az a "szokásos".

A játék fututisztikus volta miatt vannak hologram doktorok is, és teleport padok. Ez utóbbi a játék fő sarokköve. Mivel minél több embert kell ellátni, hogy még több jöjjön, ezért a sebességet kell felpörgetni. A gyógyításon 1-2-3 másodperceket lehet fogni, ha mindenki profi, minden ki van kutatva, még gyorsaság talentja is van az adott dokinek, ugyanakkor a kórház egyik végéből átvánszorogni a másik végébe az idegörlő 10-20-30-40 másodperc is lehet. És itt jönnek be a teleportpadok. Ha abból jó helyen, vagyis mindenhol van és sok, akkor ezek az utazási idők megszűnnek kvázi, és hopp, máris ott a felpörgetés. Nyilván egyre több gyógyító szoba is kell, de teleport padok nélkül megfeneklik a fejlődésünk.

És a sok üdítő újdonság mellett is itt feneklik meg kicsit a játék, amikor minden szoba, teleportpad és orvos a helyén, akkor önjáró lesz a cucc, csak várni kell max speeden, hogy a főküldetéshez szükséges 30 akármi vizsgálat is elkészüljön. Ezt a monoton várást töri meg a csótányinvázió, ami szintén nem ismeretlen az elődökből, de itt kicsit más a klickelgetés, mert nem csak a bubópestis szétterjedését lehet megelőzni, vannak hasznos repkedő molylepkék is, amik pénzt adnak vagy befolyást, vagy akármit. Néha a csődtől is megment egy alapos molylepke vadászat, egy-egy pálya elején.

A 11 kampány pálya mellett van 6 sandbox is, de azért ebben nincs sok változatosság, hogy az űrkórház nem 4, hanem 5 megnyitható szárnyból áll, és azoknak mi az alakja.

25 órányi kellemes szórakozás volt. Playanywhere a cucc, de a konzolos irányítást nem is néztem. Anno TPH-t játszottam sokat switchen az egyik covid lockdown alatt, szóval meg lehet ezt jól csinálni kontrollerre is, de most vhogy nem úgy adta ki az élet, hogy konzol elé kellett volna ülnöm vele.
1-2 pályával a TPH vége előtt elmúlt a karantén, switchet és így a TPH-t félreraktam, aztán 1-2 évvel később újra elkezdtem pc-n a TPH-t, a ganéba, mikor kikerült meg is vettem, de ott se értem a végére, szóval vmikor majd folytatni kell, arra inspirációt adott pertíz!

Még így a végére annyi plusz infó, hogy eddig azt hittem a zsákfiúnak vagy a leggatyább all time high user száma steamen, vmi 670el, ha jól emlékszem, de nem, a Galacticare 550ig jutott így az első héten. Mindkét játék többet érdemel, sokkal többet, az a közös bennük.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77459 2024.05.31. 23:22

Botond írta:Lepörgött a Galacticare, pc-n, szólóban.

A játék egy indie Theme Hospital klón, ami 1 hete jelent meg, mégis megér pár szót.
Nem is hallottam róla, amíg nem láttam, hogy játszol vele.

Az valahol vicces, hogy ez a kőkori filléres grafikás RPG lenyomja Steamen peakben a nem éppen acélos számaival ezt is meg a Sackboyt is:

Avatar
Botond

Hozzászólás #77460 2024.06.01. 06:41

Zóanagyvarázsló írta:Nem is hallottam róla, amíg nem láttam, hogy játszol vele.

Az valahol vicces, hogy ez a kőkori filléres grafikás RPG lenyomja Steamen peakben a nem éppen acélos számaival ezt is meg a Sackboyt is:

[steam]106916]
Én se hallottam sose róla, egyik nap megjelent a pc-s Xbox kliensben, képek alapján gondoltam ránézek, és puff végigment.

Skald zseniálisan néz ki, king’s bounty nézhetett pont így ki amigán, jól elkapták ezt a retro kinézetet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77461 2024.06.01. 09:00

Botond írta:Én se hallottam sose róla, egyik nap megjelent a pc-s Xbox kliensben, képek alapján gondoltam ránézek, és puff végigment.

Skald zseniálisan néz ki, king’s bounty nézhetett pont így ki amigán, jól elkapták ezt a retro kinézetet.
Ez 16 színű paletta, azaz C64-es szintű, az Amiga 32 színt tudott, és a King's Bounty is rajta. A C64-es KB felemlegetése ezúttal nem lett volna túlzás.

Amúgy jól elkapták, de egy kicsit fejlettebb szintet nem bánnék.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #77462 2024.06.01. 09:53

Zóanagyvarázsló írta:Ez 16 színű paletta, azaz C64-es szintű, az Amiga 32 színt tudott, és a King's Bounty is rajta. A C64-es KB felemlegetése ezúttal nem lett volna túlzás.

Amúgy jól elkapták, de egy kicsit fejlettebb szintet nem bánnék.

[video]https://youtu.be/pmsZggi_3nU?si=6YTtVGGZ-U1SD0ideo]
Review-ekba beleolvasva valahol ez a 16 szín meg is ölni, ami negatív komment van, az mind az olvashatatlanságra panaszkodik, meg egyéb UI dolgokra. Kicsit pofozgatniuk kell ezt még.

Amúgy a Galaciticaret is szépen pofozgatták az első héten, jött vagy 3-4 patch, bár egyiknél se vettem észre, hogy mit javítottak, mert szinte semmi bugba nem futottam bele, ami feltűnt volna. Egyedül egy dolgot vettem észre, hogy ha kevés a wc, és összeszarják magukat az alienek a folyosón, meg puposra fossák a wc-t, és néha a takarítás után is ott marad a foshalom. De ez is csak a 10-11. pályán, korábbi pályákon nem volt ilyen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77463 2024.06.01. 14:51

Zóanagyvarázsló írta:Ez 16 színű paletta, azaz C64-es szintű, az Amiga 32 színt tudott, és a King's Bounty is rajta. A C64-es KB felemlegetése ezúttal nem lett volna túlzás.

Amúgy jól elkapták, de egy kicsit fejlettebb szintet nem bánnék.

[video]https://youtu.be/pmsZggi_3nU?si=6YTtVGGZ-U1SD0/video]

Lepörgött a King's Bounty. Az eredeti, hamisítatlan ega grafikás, DOSos verzió. PC-n, myabadonware.com böngészős megoldásban, szólóban.

Évezred játéka még mindig. 2 órás speedrun volt, poénból.

Képernyőkép 2024-06-01 144845.png
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77464 2024.06.01. 15:55

Botond írta:Lepörgött a King's Bounty. Az eredeti, hamisítatlan ega grafikás, DOSos verzió. PC-n, myabadonware.com böngészős megoldásban, szólóban.

Évezred játéka még mindig. 2 órás speedrun volt, poénból.

Képernyőkép 2024-06-01 144845.png
Fil akkor sem tudna hasonló színvonalú játékot összehozni, ha megvenné a Sonyt és a Nintendót.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77465 2024.06.01. 17:07

Zóanagyvarázsló írta:Fil akkor sem tudna hasonló színvonalú játékot összehozni, ha megvenné a Sonyt és a Nintendót.
Sony jó példa, ez a játék is olyan, mint a szopókember2. Steamen az aktuális és az alltime high játékos darabszáma mindkettőnek nulla, szóval egyik sem ér egy zsák éces kötetet sem! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77466 2024.06.02. 10:34

Pörög az Under The Waves credits.

Tengeralattjáró(vagy mi ez a buborék) pilóta eddig csak az Earthworm Jim-ben és a GTAV -ben voltam, de a karrierem itt teljesedett be.

Van egy mindent "felülről" átfogó (elég jó) történet és egy totál jól megvalósított játékmenet, élmény volt a felfedezés és a létezés a világában. Irányítás, fizika, stb minden rendben.

A hangulat, zene is egyedi, koherens és igényes.

Ugrott is a platina.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #77467 2024.06.02. 10:42

DanielT írta:Pörög az Under The Waves credits.

Tengeralattjáró(vagy mi ez a buborék) pilóta eddig csak az Earthworm Jim-ben és a GTAV -ben voltam, de a karrierem itt teljesedett be.

Van egy mindent "felülről" átfogó (elég jó) történet és egy totál jól megvalósított játékmenet, élmény volt a felfedezés és a létezés a világában. Irányítás, fizika, stb minden rendben.

A hangulat, zene is egyedi, koherens és igényes.

Ugrott is a platina.

Sose hallottam róla, de tök jól néz ki! Szerintem bezsákolom, köszi!
Avatar
Botond

Hozzászólás #77468 2024.06.02. 10:53

Moby írta:Sose hallottam róla, de tök jól néz ki! Szerintem bezsákolom, köszi!
Szenvedéspornó vonalat csak nem tudod elengedni. :D

Szinopszis az xbox honlapról:
"Az „A hullámok alatt” (Under The Waves) egy narrációs kalandjáték, melynek témája a gyász elsöprő ereje. Az Északi-tenger mélyén, egy techno-futurisztikus, az 1970-es években játszódó filmben Stan, a hivatásos búvár küzd, hogy túljusson egy nagy veszteségen, s új jövőbe kezdjen. A tenger mélye okozta elszigeteltség lelkiállapota illő megnyilvánulása, és ahogy Stan egyre mélyebbre merül maga választotta magányába, furcsa eseményeket kezd átélni a hullámok alatt. Végül nehéz választás elé kerül...

Ez az óceánokhoz írt szerelmes levél, az A hullámok alatt (Under The Waves) meghív, hogy merülj el egy csodálatos víz alatti világban, amelyet a filmes látványvilág és a megrendítő történetmesélés költői keveréke kelt életre. Éld át a lebilincselő történetet Stan szemszögéből, átkalauzolva őt egy váratlan eseménysorozaton, amely egyre mélyebbre és mélyebbre taszítja őt a szakadékba, saját pszichéjének tükörképében.
Barangolj a tengerfenéken Stan tengeralattjáróját vezetve, találkozz a természettel, Stan egyedüli társaságával, amíg ő saját elméje rabja. Fedezd fel a barlangokat, roncsokat és víz alatti növényeket Stan különleges búvárruhája révén, követve emlékei rejtélyes megnyilvánulásait, hogy megtaláld a felszínre vezető utat, megmentve életét. Gyűjtsd össze azokat az anyagokat, szerszámokat és eszközöket, amelyek továbbsegítik Stant ezen az önfelfedező expedíción. Le kell lépned a kitaposott ösvényről, hogy megéld a hipnotikus pillanatokat, többet megtudva a tragikus múltról, amely elől menekülni próbál...

A Parallel Studio és a Quantic Dream a Surfrider Foundation Europe alapítvánnyal együttműködve támogatják az óceánok védelmét. Tudj meg többet a Surfrider Foundationről a http://www.surfrider.eu címen."
Avatar
Moby

Hozzászólás #77469 2024.06.02. 10:57

Botond írta:Szenvedéspornó vonalat csak nem tudod elengedni. :D

Szinopszis az xbox honlapról:
"Az „A hullámok alatt” (Under The Waves) egy narrációs kalandjáték, melynek témája a gyász elsöprő ereje. Az Északi-tenger mélyén, egy techno-futurisztikus, az 1970-es években játszódó filmben Stan, a hivatásos búvár küzd, hogy túljusson egy nagy veszteségen, s új jövőbe kezdjen. A tenger mélye okozta elszigeteltség lelkiállapota illő megnyilvánulása, és ahogy Stan egyre mélyebbre merül maga választotta magányába, furcsa eseményeket kezd átélni a hullámok alatt. Végül nehéz választás elé kerül...

Ez az óceánokhoz írt szerelmes levél, az A hullámok alatt (Under The Waves) meghív, hogy merülj el egy csodálatos víz alatti világban, amelyet a filmes látványvilág és a megrendítő történetmesélés költői keveréke kelt életre. Éld át a lebilincselő történetet Stan szemszögéből, átkalauzolva őt egy váratlan eseménysorozaton, amely egyre mélyebbre és mélyebbre taszítja őt a szakadékba, saját pszichéjének tükörképében.
Barangolj a tengerfenéken Stan tengeralattjáróját vezetve, találkozz a természettel, Stan egyedüli társaságával, amíg ő saját elméje rabja. Fedezd fel a barlangokat, roncsokat és víz alatti növényeket Stan különleges búvárruhája révén, követve emlékei rejtélyes megnyilvánulásait, hogy megtaláld a felszínre vezető utat, megmentve életét. Gyűjtsd össze azokat az anyagokat, szerszámokat és eszközöket, amelyek továbbsegítik Stant ezen az önfelfedező expedíción. Le kell lépned a kitaposott ösvényről, hogy megéld a hipnotikus pillanatokat, többet megtudva a tragikus múltról, amely elől menekülni próbál...

A Parallel Studio és a Quantic Dream a Surfrider Foundation Europe alapítvánnyal együttműködve támogatják az óceánok védelmét. Tudj meg többet a Surfrider Foundationről a http://www.surfrider.eu címen."
Ebbe én hunyorogva sem tudom belelátni a szenvedéspornót, hacsak nem élő halak fejét rágja le a főhős, de ilyet nem láttam a videón, szóval innentől nekem jöhet...
Majd egyszer, mert olyan hosszú gigaprojektben vagyok, hogy szerintem sosem lesz vége. Majd jön a beszámoló, ha ugrott a platina. Szerintem elég váratlan lesz :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77470 2024.06.02. 11:02

Moby írta:Ebbe én hunyorogva sem tudom belelátni a szenvedéspornót, hacsak nem élő halak fejét rágja le a főhős, de ilyet nem láttam a videón, szóval innentől nekem jöhet...
Majd egyszer, mert olyan hosszú gigaprojektben vagyok, hogy szerintem sosem lesz vége. Majd jön a beszámoló, ha ugrott a platina. Szerintem elég váratlan lesz :ravasz1:
A gyász elsöprő ereje, mint fő sztorivonal az számomra is egy vígjátékokat megszégyenítő örömforrást vetítene előre. :D
De! Csak nem megjött a józan belátásod és rise of the tomb raider, civ6 vagy ac:görögök platinázás közben ért a hír, hogy a last of us2 féle szenvedéspornó már tengeralattjárósban is kapható? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77471 2024.06.02. 11:15

Botond írta:A gyász elsöprő ereje, mint fő sztorivonal az számomra is egy vígjátékokat megszégyenítő örömforrást vetítene előre. :D
De! Csak nem megjött a józan belátásod és rise of the tomb raider, civ6 vagy ac:görögök platinázás közben ért a hír, hogy a last of us2 féle szenvedéspornó már tengeralattjárósban is kapható? :D
Borzalmasan túl van tolva a megfogalmazás. Én nagyon érzékeny vagyok az ilyen témákra, de egyáltalán nem volt megterhelő, nem nyomja rá a bélyegét a játékra. Teljesen feleslegesen és félrevezetően emelik ki ezt az aspektusát, mert ugyan tényleg létezik, de nem úgy, ahogy ebből az összefoglalóból várná az ember.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77472 2024.06.02. 20:18

DanielT írta:Pörög az Under The Waves credits.

Tengeralattjáró(vagy mi ez a buborék) pilóta eddig csak az Earthworm Jim-ben és a GTAV -ben voltam, de a karrierem itt teljesedett be.

Van egy mindent "felülről" átfogó (elég jó) történet és egy totál jól megvalósított játékmenet, élmény volt a felfedezés és a létezés a világában. Irányítás, fizika, stb minden rendben.

A hangulat, zene is egyedi, koherens és igényes.

Ugrott is a platina.

phpBB [media]
En c64en a silent servicevel kezdtem, de szerettem pcn a subwart , a sub kulture meg baszo volt. Komolyabb sim a silent hunter volt, par reszebe beletettem par orat. Szeretem a tengeralattjaros temat ugyh erre ranezek ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #77473 2024.06.02. 22:54

Lepörgött a Shadow of the Tomb Raider, pc-n, szólóban, a gamepassnak hála.

Ezzel teljes lett az új Lara trilógia, lekerekedett a sztori. Spoilermentesen az alábbiakat tudom elmondani róla:

- SMAA4x és SMAA2x között van 100-120%nyi frém különbség. Felkapcsol az ember SMAA2x-ről SMAA4x-re és hopp, 50-60%nyi frém el is veszett rögtön. Zseniális!
- látvány baszó, még a risehoz képest is tudtak előrelépni, sőt a darkos cuccokból is visszavettek, lett helyette egy csomó dzsungel, hogy az UC4nek megmutassák, hogy mit és hogyan kell, és hát sikerült is
- a risetól viszont elmaradt a játékélmény, kicsit belesimultak az UC4-es casualkodásba, itt nem annyira feszes és izgalmas az ugribugri, illetve sokkal openworldebb hangulatú az egész, mint a TR2013 meg RotTR, pedig ugyanaz a recept, de érzésre mégis máshogy jött át
- sztori egynek elment
- playanywhere ez is, de valahogy xboxon nem értem oda elé, szóval arról nem sok semmit tudok mondani, ezen kívül, hogy közös felhőmentés, és közös acsi pool

Összességében nem bántam meg ezt a kis 3 játékos kalandot, de ezek a fél-walksimek így se lesznek a fő profilom, bár azért vár a PS5ös RotTR és a VR dlc-je pertíz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #77474 2024.06.03. 09:12

Azért mennyire kettéválik a CPU és a GPU fejlesztési irány. Az új NVIDIA GPUk esetén már van aki 1000 wattól retteg, miközben a ZEN4-ről ZEN5re upgrade esetén az AMD CPU-knál van ahol 120 wattról 65 wattra jönnek le, úgy hogy a teljesítmény is nő, a CPU-é, és az IGP-é is.
Ugyanez az AMD meg a pletykák szerint nem fog hozni 7900XTX erősségű, vagy erősebb GPU-t a 8000-s szériában, pedig egy 7900XTX erejű, 350 watt helyett 200-250wattot zabáló kártya olcsóé lehetne az új 1080tiáj szintű örök klasszikus.

Abba meg bele se gondolok, hogy az új ps/xbox mit fog tudni ilyen szintű előrelépések mellett, végre talán megint jöhet egy ütős konzolHW gen 2026tól?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77475 2024.06.03. 10:16

Botond írta:Azért mennyire kettéválik a CPU és a GPU fejlesztési irány. Az új NVIDIA GPUk esetén már van aki 1000 wattól retteg, miközben a ZEN4-ről ZEN5re upgrade esetén az AMD CPU-knál van ahol 120 wattról 65 wattra jönnek le, úgy hogy a teljesítmény is nő, a CPU-é, és az IGP-é is.
Ugyanez az AMD meg a pletykák szerint nem fog hozni 7900XTX erősségű, vagy erősebb GPU-t a 8000-s szériában, pedig egy 7900XTX erejű, 350 watt helyett 200-250wattot zabáló kártya olcsóé lehetne az új 1080tiáj szintű örök klasszikus.

Abba meg bele se gondolok, hogy az új ps/xbox mit fog tudni ilyen szintű előrelépések mellett, végre talán megint jöhet egy ütős konzolHW gen 2026tól?
Utos de mihez kepest? 35tflopsrol pletyiznek mikor a 4090 amit lassan mar ket eve lehet kapni tud 80at. Az 5000 szeria alja lesz nextgen szinten kb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77476 2024.06.03. 10:27

Micsu írta:Utos de mihez kepest? 35tflopsrol pletyiznek mikor a 4090 amit lassan mar ket eve lehet kapni tud 80at. Az 5000 szeria alja lesz nextgen szinten kb.
3090es szint. Azért ha az RT teljesítményromboló hatását egy kiforrott frémgennel ellensúlyozni tudják, akkor mivel felbontás növekedés nem várható, az azért az már elég ütős lehet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77477 2024.06.03. 14:32

Botond írta:Azért mennyire kettéválik a CPU és a GPU fejlesztési irány. Az új NVIDIA GPUk esetén már van aki 1000 wattól retteg, miközben a ZEN4-ről ZEN5re upgrade esetén az AMD CPU-knál van ahol 120 wattról 65 wattra jönnek le, úgy hogy a teljesítmény is nő, a CPU-é, és az IGP-é is.
Ugyanez az AMD meg a pletykák szerint nem fog hozni 7900XTX erősségű, vagy erősebb GPU-t a 8000-s szériában, pedig egy 7900XTX erejű, 350 watt helyett 200-250wattot zabáló kártya olcsóé lehetne az új 1080tiáj szintű örök klasszikus.

Abba meg bele se gondolok, hogy az új ps/xbox mit fog tudni ilyen szintű előrelépések mellett, végre talán megint jöhet egy ütős konzolHW gen 2026tól?
120W TDP eddig is csak a 3D-knél voltak, abból meg még be sincsenek mutatva az újak. Szerintem semmit nem változtak a TDP-k, talán a ryzen7-nél jöttek le a csúcsmodellel 105-ről 65-re, de az is csak 1 modellt érint.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77478 2024.06.03. 14:36

Moby írta:120W TDP eddig is csak a 3D-knél voltak, abból meg még be sincsenek mutatva az újak. Szerintem semmit nem változtak a TDP-k, talán a ryzen7-nél jöttek le a csúcsmodellel 105-ről 65-re, de az is csak 1 modellt érint.
Ez a 9700X a 8/16-tal elég ütős 65W -on.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #77479 2024.06.03. 14:43

DanielT írta:Ez a 9700X a 8/16-tal elég ütős 65W -on.

Kép
Sajnos a valóságban egyre kevesebbet jelent a prociknál is a TDP, bár ebben még mindig sokkal jobban áll az AMD. Másrészt játékos szempontból most is a 3D-k lesznek érdekesek. De tartok én attól, hogy a legjobb perf/ár-ban egyre inkább basz meg bármit a 5800X3D, ahogy az egyre olcsóbb és olcsóbb. Persze ha a csúcsteljesítmény kell, akkor nem, de játékokban szerintem a mai napig mutat egy fityiszt ezeknek, DDR4 alapokon is.
A konzoloknak meg gecimindegy. Ahogy íhrlik a PS5 PRO-nál is marad totális helybentopi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77480 2024.06.03. 15:15

Moby írta:120W TDP eddig is csak a 3D-knél voltak, abból meg még be sincsenek mutatva az újak. Szerintem semmit nem változtak a TDP-k, talán a ryzen7-nél jöttek le a csúcsmodellel 105-ről 65-re, de az is csak 1 modellt érint.
Az 7900X --> 9900X az 170-ről lejött 120 wattra, és ahogy Dani is írja a 7700X --> 9700X meg lejött 120ról 65 wattra. Azért ezek szemmel látható dolgok.

/szerk: gémingre meg persze, 5800X3D sokáig jó lesz, egy 7800X3D meg kb örökre. De GPU fronton is ugyanilyen kicsit helybentopi van, ahogy nézem a teszteket. RT nélkül a 6900XT a mai napig tudja a 4k@60at high-max körül, míg a 120hoz a 4090/7900XTX is csak akkor elég, ha veszünk le gazdagon a detailből, vagy alacsonyabb felbontásról kezd el felskálázni az ember. Szóval ezért is gondolom, hogy a konzolok talán megint látótávolságba kerülnek, mert a pc eléggé zsákutcában van most.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77481 2024.06.03. 15:24

Nincs is értelme jelenleg semmilyen hadrver fejlesztésnek a háttérben sem. Az egész ipargat megbaszta mostanra, hogy egy konzolgeneráció nem elgé már egy AAA játék elkészítéséhez. Tök jó, hogy fejlődik a bármi, de a mi a rákba fog beleépülni? Majd 2 generáció múlva látnánk viszont. Az akkori újdonságokat, meg kb soha.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77482 2024.06.03. 15:35

Moby írta:Nincs is értelme jelenleg semmilyen hadrver fejlesztésnek a háttérben sem. Az egész ipargat megbaszta mostanra, hogy egy konzolgeneráció nem elgé már egy AAA játék elkészítéséhez. Tök jó, hogy fejlődik a bármi, de a mi a rákba fog beleépülni? Majd 2 generáció múlva látnánk viszont. Az akkori újdonságokat, meg kb soha.
Próbáljuk megélni/megérni a GTA VI megjelenését, utána már minden nap/bit ajándék! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77483 2024.06.03. 17:15

DanielT írta:Próbáljuk megélni/megérni a GTA VI megjelenését, utána már minden nap/bit ajándék! :nezze:
Hát nem tudom, engem azért egy GTA-ért ennyire nem ver a víz. Mármint bírom, de ennyi. Egy a jó játékok sorából, és ettől egy szikarnyival sem több. Ettől azért vannak olyan címek, amik jobban érdekelnek. Mármint értem, hogy csilliárd eladott darab, de én ezt őszintén szólva kifejezhetetlenül leszarom. Lesz nekem egy 50-60 órás jó szorakozás benne, és ennyi. Az én világoman ezt nem változtatja meg, az online részére meg csulázok hegyeset.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77484 2024.06.03. 17:17

Moby írta:Hát nem tudom, engem azért egy GTA-ért ennyire nem ver a víz. Mármint bírom, de ennyi. Egy a jó játékok sorából, és ettől egy szoikarnyival sem több. Ettől azért vannak olyan címek, amik jobban érdekelnek. Mármint értem, hogy csilliárd eladott darab, de én ezt őszintén szólva kifejezhetetlenül leszarom. Lesz nekem egy 50-60 órás jó szorakozás benne, és ennyi. Az én világoman ezt nem változtatja meg, az online részére meg csulázok hegyeset.
Én meg vágyom vissza olcsóbban Miamiba. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #77485 2024.06.03. 17:20

DanielT írta:Én meg vágyom vissza olcsóbban Miamiba. :D
Google Earth/Maps? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77486 2024.06.03. 17:44

Rendkívül szórakoztató ez az identitásvesztett, totálisan tanácstalan ténfergés a faszerdőben :vigyor: Az eddigi évek sem voltak gynegék, de 2024-re elérte a sony a padlót. Nyíltan és vállaltan tettek egyenlőségjelet a nevük és egy rakás szar közé.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #77487 2024.06.03. 18:33

Moby írta:Rendkívül szórakoztató ez az identitásvesztett, totálisan tanácstalan ténfergés a faszerdőben :vigyor: Az eddigi évek sem voltak gynegék, de 2024-re elérte a sony a padlót. Nyíltan és vállaltan tettek egyenlőségjelet a nevük és egy rakás szar közé.
[img]https://i.ibb.co/0BGHhQG/image.pnimg]
Ez negyede kábel, mint ami a psvr1hez kell, ha PS5re akarod kötni! Ha ez nem minőségi innováció, akkor semmi! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77488 2024.06.03. 20:26

Moby írta:Rendkívül szórakoztató ez az identitásvesztett, totálisan tanácstalan ténfergés a faszerdőben :vigyor: Az eddigi évek sem voltak gynegék, de 2024-re elérte a sony a padlót. Nyíltan és vállaltan tettek egyenlőségjelet a nevük és egy rakás szar közé.
Hogy ez a kép így megszületett mielőtt bejelntették volna a PS5-ös Alyx portot az valóban egy fakéz pozitív pillanat. Hogy ennyi idő kellett egy ilyen dongle-höz szintén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77489 2024.06.03. 20:55

benőmenő írta:mielőtt bejelntették volna a PS5-ös Alyx portot
Hogyamicsodát? :DDD Asszed Gaben odaadja ezeknek a féleszűeknek bármelyik címét?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77490 2024.06.03. 22:38

Moby írta:Hogyamicsodát? :DDD Asszed Gaben odaadja ezeknek a féleszűeknek bármelyik címét?
Orangebox?

Vissza: “Leáldozott.hu”