A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #7631 2016.08.03. 20:44

Kezd az ürge totál becsavarodni :D
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7632 2016.08.03. 20:49

Moby írta:Kezd az ürge totál becsavarodni :D
"all he needs to buy now is a nice camera for these videos" :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7633 2016.08.03. 20:59

ki ez? mi ez? érdekel ez bárkit is? :kerdes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7634 2016.08.03. 21:00

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7635 2016.08.03. 21:02

DanielT írta:Ezeaz. De mivel glossy hater vagy, tegyünk úgy, mintha nem linkeltem volna be! :schmoll2:
jó, te meg jöttél egy bone sel ez helyett, nincs megbocsájtva :vigyor5:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7636 2016.08.03. 21:14

Micsu írta:jó, te meg jöttél egy bone sel ez helyett, nincs megbocsájtva :vigyor5:
Várok a szokásos, értékelhető és emészthető formában tálalt tesztekre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7637 2016.08.03. 22:15

nekem ennyi is emészthetőbb volt mint a bone s rivjúból 1 frém :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #7638 2016.08.03. 23:15

Na lepürgött a Blood and Wine egy endingre (a legsötétebbre). Erre a játékra továbbra sincsenek megfelelő kifejezések. Nemtudom ebben a genreben hogyan lehet ezt felülmúlni, ki képes a mesélést, a mesevilágot ettől magasabb szinten életre kelteni. Nem emberek ezek a polákok.
Avatar
arty

Hozzászólás #7639 2016.08.04. 00:06

fallout emészthető köntösben :D

phpBB [media]


zöld!!!4 (csak az első mod a lényeg! igen, a cickók miatt kattintottam egyáltalán egy fallout videora :D )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7640 2016.08.04. 07:46

arty írta:fallout emészthető köntösben :D

zöld!!!4 (csak az első mod a lényeg! igen, a cickók miatt kattintottam egyáltalán egy fallout videora :D )
Az egész videót végignéztem, jó a srác stílusa és a kontent is minőségi volt. Ha nem láttam volna már, hogy mekkora ebolás fosfazék a Fallout rengeteg eleme(főleg animációk), akkor ugrottam volna azonnal. A videó ügyesen leplezi ezt az aspektusát, csak a vége felé van akció, ahol azonnal ultra-cringe faktor ficcent is.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7641 2016.08.04. 08:43

Moby írta:Kezd az ürge totál becsavarodni :D
phpBB [media]

Én Twitchen majd ránézek, nagyon bírom a baromságait :D teljesen vadállat lett ez az ember.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7642 2016.08.04. 09:37

Leáld póló viselet ? :D :nezze:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7643 2016.08.04. 09:57

donatus13 írta:Leáld póló viselet ? :D :nezze:
Kép
Ez már elég gáz szint. :D
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7644 2016.08.04. 09:59

DanielT írta:Ez már elég gáz szint. :D

jah, 4k 144fps feliratos kéne mi ?:D
Avatar
Moby

Hozzászólás #7645 2016.08.04. 10:11

donatus13 írta:Leáld póló viselet ? :D :nezze:
Kép
Terrikrúzos nincs? :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7646 2016.08.04. 10:12

kint vannak a Titan XP rivjuk
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7647 2016.08.04. 10:28

azaz OC ... 4K-ban .... :wilting:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #7648 2016.08.04. 10:38

Kéne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #7649 2016.08.04. 10:47

SlickAdam írta:azaz OC ... 4K-ban .... :wilting:
Kép

Azért a 480 nitró (lol) intő jel, hogy mire lehet majd számítani, ha valaki komolyan veszi, hogy a jövőre érkező konzolokat 4k-ra szabták. :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7650 2016.08.04. 10:48

benőmenő írta:Azért a 480 nitró (lol) intő jel, hogy mire lehet majd számítani, ha valaki komolyan veszi, hogy a jövőre érkező konzolokat 4k-ra szabták. :banplz:
low-medium settings ~30 fps 4K. mi masra.:)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7651 2016.08.04. 10:55

Milyen logika alapján hívják ezt is Titan X-nek?
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7652 2016.08.04. 11:12

Moby írta:Terrikrúzos nincs? :D

Parancsolj :D
Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #7653 2016.08.04. 11:20

donatus13 írta:Parancsolj :D
Spoiler
Kép
Kösziek! Pont így gondoltam! :banplz: :banplz:
Spoiler
Kép
Esetleg ez:
Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7654 2016.08.04. 11:25

donatus13 írta:Parancsolj :D
Spoiler
Kép
azaz, meleg szivarvany nigaval a közepen. eleg maszter :banplz:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7655 2016.08.04. 11:46

Moby írta:Kösziek! Pont így gondoltam! :banplz: :banplz:
Spoiler
Kép
Esetleg ez:
Kép

Esetleg ez ?:D
Spoiler
Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7656 2016.08.04. 11:54

Ultragáz dolog ez a pc master race meme. Egy rakás vak paraszt ingadozó 40-50 FPS-sel játszik, gyakran vsync nélkül és magyarázza youtube videonál, hogy "gettin solid, better than console framerates". Azt sem tudják, hogy milyen az, amikor folyik valami. Meg mennyire rock solid a performance 4K-ban előző generációs szarokkal...
...hülyék.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7657 2016.08.04. 12:17

Moby írta:Na lepürgött a Blood and Wine egy endingre (a legsötétebbre). Erre a játékra továbbra sincsenek megfelelő kifejezések. Nemtudom ebben a genreben hogyan lehet ezt felülmúlni, ki képes a mesélést, a mesevilágot ettől magasabb szinten életre kelteni. Nem emberek ezek a polákok.
nekem csak az alap vt meg de ott a gameplay eleg harmatosh volt, szintfejlodes detto
Avatar
Moby

Hozzászólás #7658 2016.08.04. 12:44

aabyssx írta:Ultragáz dolog ez a pc master race meme. Egy rakás vak paraszt ingadozó 40-50 FPS-sel játszik, gyakran vsync nélkül és magyarázza youtube videonál, hogy "gettin solid, better than console framerates". Azt sem tudják, hogy milyen az, amikor folyik valami. Meg mennyire rock solid a performance 4K-ban előző generációs szarokkal...
...hülyék.
Hidd el, többen tudják, mint valaha. És jóval többen vágynak rá, mint valaha. Emiatt tolódnak az árak és a kategóriák is felfele. Már nem a fisifosi gépeket kell kiszolgálni. Pascal megjelenésig a steam szerint a 970 volt a leggyakoribb vga a gépekben.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7659 2016.08.04. 12:56

Moby írta:Hidd el, többen tudják, mint valaha. És jóval többen vágynak rá, mint valaha. Emiatt tolódnak az árak és a kategóriák is felfele. Már nem a fisifosi gépeket kell kiszolgálni. Pascal megjelenésig a steam szerint a 970 volt a leggyakoribb vga a gépekben.
ettöl meg igaz, amit Aby irt. annyi debil van, hogy borzalom. megveszik/megvettek a 970-est, mert hallottak, hogy az a golden card (az is volt), aztan feltoljak a jatekot maxra (Hairworks & co.), mert hat birnia kell minden esetben (nem birja) ---> csapkodo, hullamzo frem kepszakadassal. es az szolid neki, meg perfectly playable. loal
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #7660 2016.08.04. 13:07

Kedvenc Radeon ikszperienszeim közé kérném felvenni a tegnapit:
A kontrollerfiaskó miatt leszedtem a Witcher 3-at. A 60 frém nyilván full esélytelen továbbra is, ellenben az RTSS-el 30-ra belőtt med-high gyönyörű és betonstabil...volt egészen egy ingame cutscene-ig, ami valamiért igen cinematic 24-25 frémmel ment.
Kapcsolok egy OSD-t, közelebb megyek a tv-hez és látom, hogy a kártya visszavette magát 450 MHz-re a cutscene kellős közepén és azért szaggat. :wilting:
Utána gameplay és visszaáll 1030-ra (annak ellenére, hogy elvileg 1080-nak kéne lennie default). Nem sok könnyet fogok hullatni, amikor végre leszállok majd erről a mókavonatról.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7661 2016.08.04. 13:13

SlickAdam írta:ettöl meg igaz, amit Aby irt. annyi debil van, hogy borzalom. megveszik/megvettek a 970-est, mert hallottak, hogy az a golden card (az is volt), aztan feltoljak a jatekot maxra (Hairworks & co.), mert hat birnia kell minden esetben (nem birja) ---> csapkodo, hullamzo frem kepszakadassal. es az szolid neki, meg perfectly playable. loal
Én nemtudom mennyi ilyen debil van, mert ezt mindenki irkálja, de senkit nem ismerek, aki ne venné azonnal észre a pacinggondot is 60 frém mellett. Szal én nemtudom hol lakik az a sok debil. Úgy tűnik nem ott, ahol én. Szerencsére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7662 2016.08.04. 13:18

benőmenő írta:Kedvenc Radeon ikszperienszeim közé kérném felvenni a tegnapit:
A kontrollerfiaskó miatt leszedtem a Witcher 3-at. A 60 frém nyilván full esélytelen továbbra is, ellenben az RTSS-el 30-ra belőtt med-high gyönyörű és betonstabil...volt egészen egy ingame cutscene-ig, ami valamiért igen cinematic 24-25 frémmel ment.
Kapcsolok egy OSD-t, közelebb megyek a tv-hez és látom, hogy a kártya visszavette magát 450 MHz-re a cutscene kellős közepén és azért szaggat. :wilting:
Utána gameplay és visszaáll 1030-ra (annak ellenére, hogy elvileg 1080-nak kéne lennie default). Nem sok könnyet fogok hullatni, amikor végre leszállok majd erről a mókavonatról.
Már rég ki kellett volna kúrnod azt a szart a gépből. Amúgy ez volt az első dolog, amit az amd-sektől olvastam, amikor a 480 bekerült a gépbe tesztre, és meglátogattam a topikjukat, hogy össze-vissza baszkodja a state-eket az amd driverek, totál hülyeségeket csinálva.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7663 2016.08.04. 13:22

SlickAdam írta:ettöl meg igaz, amit Aby irt. annyi debil van, hogy borzalom. megveszik/megvettek a 970-est, mert hallottak, hogy az a golden card (az is volt), aztan feltoljak a jatekot maxra (Hairworks & co.), mert hat birnia kell minden esetben (nem birja) ---> csapkodo, hullamzo frem kepszakadassal. es az szolid neki, meg perfectly playable. loal

Ez a képszakadás azért elég erős túlzás, de azért ne hasonlítsunk már egy 30 low beállítást egy 40-50 fps ultra-hoz. A meme meg egy meme, egy szaros poén semmi több. Az mondjuk teljesen értelmetlen, hogy azt mondjuk a mai emberek nem tudják milyen az ha folyik valami, hát pont ma tudják.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7664 2016.08.04. 13:31

donatus13 írta:Ez a képszakadás azért elég erős túlzás, de azért ne hasonlítsunk már egy 30 low beállítást egy 40-50 fps ultra-hoz. A meme meg egy meme, egy szaros poén semmi több. Az mondjuk teljesen értelmetlen, hogy azt mondjuk a mai emberek nem tudják milyen az ha folyik valami, hát pont ma tudják.
Hát ezt a cikket* tobbet láttam linkelve w3 topikokban, mint bármilyen walktrought, szal elég meredek elképzelés, hogy az embereknek nincs igénye a stabilfrémre, vagyhogy a leáldon kívül csupa, a világban bolyongó oktalan faszfej létezik(bár nyilván vanna olyanok is) :)


/*onnan van nekem is
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2016.08.04. 13:32-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7665 2016.08.04. 13:31

Moby írta:Én nemtudom mennyi ilyen debil van, mert ezt mindenki irkálja, de senkit nem ismerek, aki ne venné azonnal észre a pacinggondot is 60 frém mellett. Szal én nemtudom hol lakik az a sok debil. Úgy tűnik nem ott, ahol én. Szerencsére.
mielött elkattantam az uj geppel, tudod mi volt a tervem. hat nezegettem videokat, hogy adott proci mellett egy gtx 960-970 mit csinal mondjuk egy witcher 3-ban. talaltam is rengeteg felvetelt: elinditja a marha kint a szabadban, napfenyben 0 npc-vel a kepernyön, feltolja a beallitasokat (vagy a picit intelligensebb "finomhangolja") es "perfectly playable" baszki. igaz igy se volt meg a 60 frem neki...
nem az, hogy elvanszorogna a lápig esetleg, hogy jobban is terhelje a videokartyat, vagy megnezne Novigrad-ban a proci hogy teljesit. hoooool, ott lecsekkolta helyben, jatszhato, es gondolom ugy is nyomja. aztan ha jön par farkas es megzuhan neki, azt nem latja, mert bebizonyitotta maganak elöre, hogy eleg fremet lat.
es 20-bol 19 video ilyen.

donatus13: nem tudok rosszabb dologrol pc-n, mint a 40-50 frem. pfuj
Avatar
Moby

Hozzászólás #7666 2016.08.04. 13:36

SlickAdam írta:mielött elkattantam az uj geppel, tudod mi volt a tervem. hat nezegettem videokat, hogy adott proci mellett egy gtx 960-970 mit csinal mondjuk egy witcher 3-ban. talaltam is rengeteg felvetelt: elinditja a marha kint a szabadban, napfenyben 0 npc-vel a kepernyön, feltolja a beallitasokat (vagy a picit intelligensebb "finomhangolja") es "perfectly playable" baszki. igaz igy se volt meg a 60 frem neki...
nem az, hogy elvanszorogna a lápig esetleg, hogy jobban is terhelje a videokartyat, vagy megnezne Novigrad-ban a proci hogy teljesit. hoooool, ott lecsekkolta helyben, jatszhato, es gondolom ugy is nyomja. aztan ha jön par farkas es megzuhan neki, azt nem latja, mert bebizonyitotta maganak elöre, hogy eleg fremet lat.
es 20-bol 19 video ilyen.

donatus13: nem tudok rosszabb dologrol pc-n, mint a 40-50 frem. pfuj
Hátugye észért nem a jútyúbra járunk. Jusson eszedbe a múltkori, hűtőfelszerelős videód! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7667 2016.08.04. 13:39

Moby írta:Hátugye észért nem a jútyúbra járunk. Jusson eszedbe a múltkori, hűtőfelszerelős videód! :banplz:
pedig ugy gondoltam talalok par stabilfremet igenylö emberket, ha tenyleg olyan sok van.:D

ja varja mit lattam a minap!!!! van az a Linus gyerek, gondolom nem kell bemutatni. egyik videoban ugyanazt a Be Quiet! hütöt tette fel egy konfig összerakasakor es ugyanugy csavarta (mutattak egy pillanatra), mint a multkori buta niga. :taps: kar, hogy nem szurtam be.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7668 2016.08.04. 14:39

donatus13 írta:de azért ne hasonlítsunk már egy 30 low beállítást egy 40-50 fps ultra-hoz


Na, ez az! Na nem is kell messzire menni. Vagy valamit nagyon másképpen akartál megfogalmazni, vagy pont abba a csoportba tartozol, akikről írtam.

30 low < 30 ultra
30 low >>> 40-50 ultra
Avatar
donatus13

Hozzászólás #7669 2016.08.04. 14:57

aabyssx írta:Na, ez az! Na nem is kell messzire menni. Vagy valamit nagyon másképpen akartál megfogalmazni, vagy pont abba a csoportba tartozol, akikről írtam.

30 low < 30 ultra
30 low >>> 40-50 ultra

Ha a kettő között kéne választanom akkor természetesen a jobb minőséget választom, személy szerint én nem vagyok egy nagy frame buzi, viszont a szép látványt azt szeretem. A konzol ezt nem adja, csak a 20-30 közötti frame-t 1-2 játék kivételével nem túl igényes látvánnyal mellékelve. Maradok a debileknél ( ugráló fps jobb látvánnyal) :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #7670 2016.08.04. 15:12

Ezek már olyan egyéni preferenciák, amikből következtetéseket levonni totál fail. Már szinte minden pécés játékban ottvan a 30-as limiter is, nyilván azért, mert vót/van rá igény.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7671 2016.08.04. 15:26

Na, ennyit a pécé master race-ről...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7672 2016.08.04. 15:31

Moby írta:Ezek már olyan egyéni preferenciák, amikből következtetéseket levonni totál fail. Már szinte minden pécés játékban ottvan a 30-as limiter is, nyilván azért, mert vót/van rá igény.


30-as limiterekkel én próbálkoztam mert érdekelt. A GTA5-ben hibás, minden másodpercben dob egy frame-et, és megakad. Az nvidia adaptive half rate zavaró lagot ad hozzá, és bugot okoz a játékok azon részén, ahol számítanak a 60 frame-re (átvezetők, intro, nem játékképernyők). Igénytelenül van megoldva mindegyik.
Egyedül az működik legkevesebb hibával, ha létrehoz valaki custom 30 FPS felbontást, de az is szar, mert tévék nem nagyon támogatják.

Úgy van megoldva, amennyire a pécé (dirty peasantok) igénylik. Észre sem veszi, ha ingadozik, vagy szar, mert ahhoz szokott 20+ év gaming alatt.
A gond ott van, hogy ezt az igénytelenséget átvitték konzolra is szépen az idők során.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7673 2016.08.04. 15:34

aabyssx írta:Na, ennyit a pécé master race-ről...
Szerintem fogj össze artyval. Ő már rengeteg energiát ölt bele, hogy kimutassa: a pécé az szar, a konzol meg jó. Vagy asse jó, de a pécé az szar, és nagyobb! Most éppen egy 1070-el készül ezt bebizonyítani, neked ott a 970, ha összerakjátok amitek van, előbb vagy utóbb megmozdul az a szekér :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #7674 2016.08.04. 15:37

aabyssx írta:Úgy van megoldva, amennyire a pécé (dirty peasantok) igénylik.
Nagyon helyesen! Aki a 30-ra hajt, az szopjon is! Vagy vegyen konzolt, ott megkapja olcsóbban is az orált.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7675 2016.08.04. 15:42

Moby írta:Szerintem fogj össze artyval. Ő már rengeteg energiát ölt bele, hogy kimutassa: a pécé az szar, a konzol meg jó. Vagy asse jó, de a pécé az szar, és nagyobb! Most éppen egy 1070-el készül ezt bebizonyítani, neked ott a 970, ha összerakjátok amitek van, előbb vagy utóbb megmozdul az a szekér :D

Mindegyik szar. A játékok leginkább (leáldozott).
Amiről meg eddig beszéltem az az, hogy azért gáz a PC master race meme, mert totál ugyanolyan parasztokkal van tele mind a kettő oldal.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7676 2016.08.04. 15:47

Nemtom má melyik video volt, de pont tegnap láttam a 970 kapcsán, ahol a sötétparaszt hőpasztát cserélt a GPU-n, hogy nyerjen kb. 5 fokot, majd magyarázza, hogy most már a REAL 4K tud kezdődni. Single 970-nel. Real 4K. Tele lájkkal a video. Érted?
Ahhoz volt agya, hogy cseréljen (közepesen szakszerűen) hőpasztát, de ahhoz már vak és igénytelen, hogy zavarja mennyire gáz 4K-ban bármi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7677 2016.08.04. 15:52

aabyssx írta:Mindegyik szar. A játékok leginkább (leáldozott).
Amiről meg eddig beszéltem az az, hogy azért gáz a PC master race meme, mert totál ugyanolyan parasztokkal van tele mind a kettő oldal.

Lehet, hogy csak nagyon más körökben mozgunk, de én látok rengeteg usert, akiknek nem feltétlen vagy jó cuccra sok pénzük, és energiát tesznek bele, hogy pl az ilyen problémákat megoldják. Megmodolják szépre, kitalálják a jóságot. És ha megoldják, akkor leírják a módszereket.Nem a nyifogást, mer az hasztalan, meg alapvetően fasság. Ők a masterrace. Akik nem nyugszanak bele, hogy szar, és nem mennek tovább vállatvonva, kell nekik a jó. Na ők olyanok, mint akik pl. letesztelgetik, hogy melyik mikrokapcsoló a fasza meg ilyenek, amik téged éppen érdekelnek. Csak te őket nem látod, mer te abban hiszel, Ebben meg nem, és ezt tolod. Mondom: nincs evvel gond, arty majdnem ugyanezt csinálja, és biztos ennek is megvan a helye :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7678 2016.08.04. 16:28

adam pc buhera csütörtök!

harom lepesben valositom meg a venticseret a hazban.
elsö: ket front intake fan-t lecsereltem 2 ilyenre:
Spoiler
Kép
Kép


amit nyertem velük:
- 1 fokkal csendesebb lett a gep. ca. 600 rpm-re tettem alapon, nincs hangjuk. elözö 2 120-as az ASUS lap miatt min. 8-900-on ment, lehetett hallani öket picit. ugyanannyi rpm-el hallani ezt a ket Redux-ot is, vagyis beepitve a nagyobb szelzajt, kezben kussban vannak.
- semleges lett az airflow -> 1 fokkal kevesebb porra szamitok a hazban. talan feljebb tekerem pöppet, hogy pozitiv pressure iranyba billenjen, az megjobb lenne.
- proci idle-ben 2-3 fokkal hüvösebb (nem szamit)
- GPU es alaplap is nyert par fokot (nem szamit)

ami nem valtozott:
- terheles alatt a proci hömerseklete

amit elvesztettem:
- a kis kekes feny a hazikoban. de valoszinuleg belerakom a Phanteks LED bövitöt, hogy gombnyomasra együtt valtozzon a front fennyel.

meg nem neztem, hogy jatek közben is jobb videokari ertekeket kapok-e. majd este.

kesöbb a top es back 120-asakat is cserelem Redux-ra, majd uccso lepesben a procihütö ventiket is PWM-esekre, hogy ne min. 800 rpm-el pörögjenek allandoan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2016.08.04. 16:29-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7679 2016.08.04. 16:29

Hát, ezzel csak ködösítetted szerintem, hogy kik lennének a masterrace...
Vagy mingyá kiderül, hogy én is az vagyok az összekukázott alkatrészeimmel. :D
(Mondjuk én legalább látok...)
Avatar
Moby

Hozzászólás #7680 2016.08.04. 16:42

aabyssx írta:Hát, ezzel csak ködösítetted szerintem, hogy kik lennének a masterrace...
Vagy mingyá kiderül, hogy én is az vagyok az összekukázott alkatrészeimmel. :D
(Mondjuk én legalább látok...)
Ha ennyire vágyod, tőlem lehetsz :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7681 2016.08.04. 17:17

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7682 2016.08.04. 17:24

basszus ez az RX 470 igy custom verzaban par frem diffivel ott van, ahol a referencia RX 480 / GTX 970. es ez tenyleg ~ 210 ojro ebben a formaban.
nem rossz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #7683 2016.08.04. 18:06

SlickAdam írta:basszus ez az RX 470 igy custom verzaban par frem diffivel ott van, ahol a referencia RX 480 / GTX 970. es ez tenyleg ~ 210 ojro ebben a formaban.
nem rossz.
Ja. Szerintem ilyen 20 dolláronként kéne dobnia az amd-nek kártyákat, 2 frém különbségekkel. Rögtön lenne 10 kártyájuk a piacon! És már csak át kell nevezni őket samsungra :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7684 2016.08.04. 18:11

Moby írta:Ja. Szerintem ilyen 20 dolláronként kéne dobnia az amd-nek kártyákat, 2 frém különbségekkel. Rögtön lenne 10 kártyájuk a piacon! És már csak át kell nevezni őket samsungra :)
egy sima 480 errefele siman 280 ojro, custom verza 300-320.
ez lesz 210-230-ert. budget konfignal azert szamit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #7685 2016.08.04. 18:38

aabyssx írta:A gond ott van, hogy ezt az igénytelenséget átvitték konzolra is szépen az idők során.
Már a PS2-es kedvenceidnél megtették. Lásd Jak 2, SotC (az előbbi remastere is vérgáz ebből a szempontból, az utóbbié legalább többnyire 30 fps...). Vagy az N64 órajelre időzített játékait is nézhetjük, melyekből OC-vel lehetett kihozni normális frame-et, másokból, meg hardverbővítéssel. Szóval az az "idők során" nem most volt.

Én PC-n a retróhardveremmel (750 Ti) rendre fix 60 fps-sel játszom, mert t9bbnyire azt játszom, ami megy vele jól. Ami moslék, az repül (Dark Souls, átlag 55 fps érzésre, pfejj!), ami nem az marad, vagy kompromisszumot kötök, amit konzolon alig-alig lehet (például a 2003-as moddolt Sands of Time-ot le kellett vennem 900p-be, de konzolon meg 720p és 20-30 fps a remaster, igaz, prevgenről beszélünk, mert konzolon ott érhető el). Gyakran 100 éves játékokat nem lehet "Master-minőségben" játszani konzolon (a DOS-osakat, korai 3D-seket sajnos PC-n se), csak remasterben.
Avatar
eje75

Hozzászólás #7686 2016.08.04. 18:56

No...az Ipon ma ismételten fényesen bebizonyitotta, hogy a legnagyobb rákfenéje a saját alkalmazottai... Amit művelnek, az még itt a Balkánon is minden határon túlmegy.... A tulajdonos (ha érdekli, hogy milyen véleménnyel vannak a cégétől)a legjobban tenné, ha elkezdené próbavásárlásokkal szondázni a boltját....hát...látna csodákat... :boxer:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7687 2016.08.04. 19:00

Zóanagyvarázsló írta:Már a PS2-es kedvenceidnél megtették. Lásd Jak 2, SotC (az előbbi remastere is vérgáz ebből a szempontból, az utóbbié legalább többnyire 30 fps...). Vagy az N64 órajelre időzített játékait is nézhetjük, melyekből OC-vel lehetett kihozni normális frame-et, másokból, meg hardverbővítéssel. Szóval az az "idők során" nem most volt.

Én PC-n a retróhardveremmel (750 Ti) rendre fix 60 fps-sel játszom, mert t9bbnyire azt játszom, ami megy vele jól. Ami moslék, az repül (Dark Souls, átlag 55 fps érzésre, pfejj!), ami nem az marad, vagy kompromisszumot kötök, amit konzolon alig-alig lehet (például a 2003-as moddolt Sands of Time-ot le kellett vennem 900p-be, de konzolon meg 720p és 20-30 fps a remaster, igaz, prevgenről beszélünk, mert konzolon ott érhető el). Gyakran 100 éves játékokat nem lehet "Master-minőségben" játszani konzolon (a DOS-osakat, korai 3D-seket sajnos PC-n se), csak remasterben.


Ott kezdődött. Előtte nem japó játékot komolyan sem vett senki, akinek volt valami érzéke igényességhez. Talán pár darab nyugati cím volt, ami nem totál igénytelen kudarc volt. A HALO lökött nagyot! Az kezdte főleg átvonzani a parasztokat pécéről. Azokat, akiknek előtte a konzol egyenlő volt a Super Marioval. Aztán jöttek a futószalagos, pécés szinten szaggató, multiplatform igénytelenségek, és az lett az eredménye, ami most van.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #7688 2016.08.04. 19:03

eje75 írta:No...az Ipon ma ismételten fényesen bebizonyitotta, hogy a legnagyobb rákfenéje a saját alkalmazottai... Amit művelnek, az még itt a Balkánon is minden határon túlmegy.... A tulajdonos (ha érdekli, hogy milyen véleménnyel vannak a cégétől)a legjobban tenné, ha elkezdené próbavásárlásokkal szondázni a boltját....hát...látna csodákat... :boxer:

Én elég sok mindent vettem már onnan, és eddig pozitív élményeim voltak. Pedig én elég gyakran kavarok (nem ezt akartam, visszacserélem, visszakérem a pénzt, mégsem házhoz szállítással kérem stb.) Egy dolog volt hibás (vinyó nem pörgött fel), cserélték szó nélkül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #7689 2016.08.04. 19:18

eje75 írta:No...az Ipon ma ismételten fényesen bebizonyitotta, hogy a legnagyobb rákfenéje a saját alkalmazottai... Amit művelnek, az még itt a Balkánon is minden határon túlmegy.... A tulajdonos (ha érdekli, hogy milyen véleménnyel vannak a cégétől)a legjobban tenné, ha elkezdené próbavásárlásokkal szondázni a boltját....hát...látna csodákat... :boxer:
Részleteket! Szaftosan találva!
Avatar
eje75

Hozzászólás #7690 2016.08.04. 19:20

aabyssx írta:Én elég sok mindent vettem már onnan, és eddig pozitív élményeim voltak. Pedig én elég gyakran kavarok (nem ezt akartam, visszacserélem, visszakérem a pénzt, mégsem házhoz szállítással kérem stb.) Egy dolog volt hibás (vinyó nem pörgött fel), cserélték szó nélkül.
Akkor Te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy midig megkaptad, amit rendeltél...Nekem a mai volt a második alkalom, hogy a rendelésem "sajnálatos" (a sajnálatost Én írom, Ők leszarják nagyívben) módon "elkeveredett" és nem rendelték be a nagykertől... úgyhogy cirka 2-2,5 misi elköltése után új dealer után kell néznem.... tud valaki egy olyan boltot, ahol teljesítik is a megrendeléseket? A mosolyogva köszönés nem feltétel (az Ipon leszoktatott róla), de ha csinálják, az csak jó pont...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7691 2016.08.04. 19:21

aabyssx írta:Mindegyik szar. A játékok leginkább (leáldozott).
Amiről meg eddig beszéltem az az, hogy azért gáz a PC master race meme, mert totál ugyanolyan parasztokkal van tele mind a kettő oldal.
a pc master race meme azt jelenti h itt legalabb megvan a lehetoseged h a sajat preferenciaid alapjan fusson egy jatek pl nalad 60fps, konzolon meg marad a kozeput ami egyre szarabb
En rengeteg jatekot 60fpsre lottem be az elmult 2 evben, konzolon max alom lett vna
Avatar
Micsu

Hozzászólás #7692 2016.08.04. 19:24

aabyssx írta:Ott kezdődött. Előtte nem japó játékot komolyan sem vett senki, akinek volt valami érzéke igényességhez. Talán pár darab nyugati cím volt, ami nem totál igénytelen kudarc volt. A HALO lökött nagyot! Az kezdte főleg átvonzani a parasztokat pécéről. Azokat, akiknek előtte a konzol egyenlő volt a Super Marioval. Aztán jöttek a futószalagos, pécés szinten szaggató, multiplatform igénytelenségek, és az lett az eredménye, ami most van.
ott a nagy japo sotc, a 15-20 atlag fpsel
Erdekes h akkoiban japok vtak a csaszarok, most meg sirok a jatekaikon
Avatar
eje75

Hozzászólás #7693 2016.08.04. 19:30

DanielT írta:Részleteket! Szaftosan találva!
Kedden rendelés, szerdán SMS reggel, hogy mehetek érte... Szerda délben telefon, nem kapom meg csak csütörtökön, mert a nagyker nem tud szállítani, de egy másikból berendelték... Ok, nem gond. Kapok visszajelzést megint? Persze, de nyugodtan mehetek érte, csütörtök 15 után meglesz... Persze gyanús volt az ügy, ma kb. 2 körül telefonáltam: 10 perc után (hisz mi "internetes" cég vagyunk, nem veszünk fel telefont) beleszólt egy szénalapú, akinek a hangján érződött, hogy szívesebben venné a személyes találkozást, mert akkor le tudna köpni... rákérdeztem, hogy mi a pálya: közölte, hogy 3 után érkezik be biztos a cucc, majd jelentkeznek... este 6-kor már gyanús volt, úgyhogy újrahívtam Őket....egy órán keresztül próbálkoztam, a 29-ik hívásra (nem vicc, itt van a telómon) felvette egy kislány (Ő tényleg kedves volt) utána nézett, és megtört szívvel közölte, hogy Ő nem is lát új megrendelést a termékemre, nem is küldtél el a nagykernek... hát ennyike... igazából lexarnám, két nap sem a világ, de a cucc ma egyszerűen életbevágóan kellett volna :falbav:
Avatar
Moby

Hozzászólás #7694 2016.08.04. 19:34

eje75 írta:Kedden rendelés, szerdán SMS reggel, hogy mehetek érte... Szerda délben telefon, nem kapom meg csak csütörtökön, mert a nagyker nem tud szállítani, de egy másikból berendelték... Ok, nem gond. Kapok visszajelzést megint? Persze, de nyugodtan mehetek érte, csütörtök 15 után meglesz... Persze gyanús volt az ügy, ma kb. 2 körül telefonáltam: 10 perc után (hisz mi "internetes" cég vagyunk, nem veszünk fel telefont) beleszólt egy szénalapú, akinek a hangján érződött, hogy szívesebben venné a személyes találkozást, mert akkor le tudna köpni... rákérdeztem, hogy mi a pálya: közölte, hogy 3 után érkezik be biztos a cucc, majd jelentkeznek... este 6-kor már gyanús volt, úgyhogy újrahívtam Őket....egy órán keresztül próbálkoztam, a 29-ik hívásra (nem vicc, itt van a telómon) felvette egy kislány (Ő tényleg kedves volt) utána nézett, és megtört szívvel közölte, hogy Ő nem is lát új megrendelést a termékemre, nem is küldtél el a nagykernek... hát ennyike... igazából lexarnám, két nap sem a világ, de a cucc ma egyszerűen életbevágóan kellett volna :falbav:

Őrület, hogy mennyire mást tapasztalunk ugyanott. Ezek után már nem szívesen írnám le, hogy nekem az aqua is bejött mindig.
Avatar
eje75

Hozzászólás #7695 2016.08.04. 19:40

Moby írta:Őrület, hogy mennyire mást tapasztalunk ugyanott. Ezek után már nem szívesen írnám le, hogy nekem az aqua is bejött mindig.
Lehet, hogy túllihegem kicsit... kb. 20-25x rendeltem tőlük, és csak kétszer kúrták el... az nem olyan rossz: a rendeléseim 10%-át nem teljesítették...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #7696 2016.08.04. 19:47

eje75 írta:Lehet, hogy túllihegem kicsit... kb. 20-25x rendeltem tőlük, és csak kétszer kúrták el... az nem olyan rossz: a rendeléseim 10%-át nem teljesítették...
gebasz mindehol törtenhet. irtam multkor Amazon egy visszaküldött lestrapalt procihütöt tovabbitott nekem. Amazon bazze, vilag legjobb cege, mar ami a customer supportot es a vasarlokat mindenek fele helyezeset illeti. durvan profizmus van naluk a warehouse-ban is, megis becsuszott egy ilyen. Ipon-nal miert ne csuszhatna?`
szerk.: a ma emlitett ventiket is elvileg meg kellett volna kapnpm 1 napon belül, mert Prime meg raktaron, de 3 lett belöle, mert Noctua küldte osztrákiábol. na bumm.
Avatar
eje75

Hozzászólás #7697 2016.08.04. 20:01

SlickAdam írta:gebasz mindehol törtenhet. irtam multkor Amazon egy visszaküldött lestrapalt procihütöt tovabbitott nekem. Amazon bazze, vilag legjobb cege, mar ami a customer supportot es a vasarlokat mindenek fele helyezeset illeti. durvan profizmus van naluk a warehouse-ban is, megis becsuszott egy ilyen. Ipon-nal miert ne csuszhatna?`
szerk.: a ma emlitett ventiket is elvileg meg kellett volna kapnpm 1 napon belül, mert Prime meg raktaron, de 3 lett belöle, mert Noctua küldte osztrákiábol. na bumm.
Persze, vágom....balfaszok mindenhol vannak.... még jó, hogy az Amazon meg az Ipon nem lélegeztető gépeket üzemeltet, mert akkor csúnyán megnőne a halandóság a világban...csak ma nagyon kellett volna a cucc.... mondták volna, hogy nem lesz meg mára: berendelem máshol... de beígérte a srác, ennyi a gondom...
Avatar
arty

Hozzászólás #7698 2016.08.04. 20:30

Moby írta:Hidd el, többen tudják, mint valaha. És jóval többen vágynak rá, mint valaha. Emiatt tolódnak az árak és a kategóriák is felfele. Már nem a fisifosi gépeket kell kiszolgálni. Pascal megjelenésig a steam szerint a 970 volt a leggyakoribb vga a gépekben.
máshogy nézve rosszabb a helyzet: 5.24%-nak volt 970-e, 1-1%-nak 980-980ti kártyája, amd 390-e 0.5%-nak... tehát minden tizedik pécégémernek volt "felsőkategóriás" kártyája, a maradék 9-ből 8 pedig még csak középkategóriát SEM birtokol... (950-960-770-780-280-290-380 alatti cuccokkal nyomják)
Avatar
arty

Hozzászólás #7699 2016.08.04. 20:32

SlickAdam írta:ettöl meg igaz, amit Aby irt. annyi debil van, hogy borzalom. megveszik/megvettek a 970-est, mert hallottak, hogy az a golden card (az is volt), aztan feltoljak a jatekot maxra (Hairworks & co.), mert hat birnia kell minden esetben (nem birja) ---> csapkodo, hullamzo frem kepszakadassal. es az szolid neki, meg perfectly playable. loal
csak nem a 1070-1080 topikra (is) célzol péhán, ahol többeknek perfekt 4k-ban minden, ultrán? :D
és ők elvileg a "csúcsigényes-pécégémerek" ... :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #7700 2016.08.04. 20:35

arty írta:csak nem a 1070-1080 topikra (is) célzol péhán, ahol többeknek perfekt 4k-ban minden, ultrán? :D
és ők elvileg a "csúcsigényes-pécégémerek" ... :)

Nem, ők az agyhalott idióták, akiknek közismerten évek óta a ph a fészke.

Vissza: “Leáldozott.hu”