A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #77001 2024.05.05. 17:40

Egy teljesen más irányú beszélgetés kapcsán fény derült arra, hogy a PS5 rendszere olyan szuperül működik, hogy a patcheket szépen felgyűjtögeti az SSD-re, a "bázis játék mellé". Tehát minden játék mérete valójában azon múlik, hogy milyen régen tetted fel a gépedre, és azóta mennyi patch jelent meg rá. Tehát hogy mennyi a base játék, és a friss patch közti verziókülönbség.
Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy ha lemezen van meg mondjuk valakinek a GT7, és azt felpeccseli a jelenlegi legfrissebbre, akkor több, mint 200 gigát fog elfoglalni a játék az SSD-n. De ha valaki most letölti a legfrissebbet, akkor csak 120-at.
Csodás ugye?
Namost a lemezzel is meg lehet ezt trükközni, csak ennek a hogyanját én úgy sem értem, hogy leírták, mert soha nem volt ps5 lemezem, de a lényeg, hogy telepítés közben ki kell venni a lemezt (csak nem mindegy mikor).
Ejjj ezek a japánok mindig kurvára értettek a szoftverhez :D
Tehát ha tele az SSD, akkor nem bővíteni kell, hanem le kell tölteni minden játékot újra, és vélhetően lesz egy valag szabad helyed. Király. :DD
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #77002 2024.05.05. 21:27

DanielT írta:Hajrá Sony, erőltessétek a PSN accot!
Kép

Ez a döntés szerintem jól végig lett gondolva :D
Ha még a felháborodást nem is számolták bele, de könyörgöm, tényleg senkinek nem jutott eszébe, hogy nem mindenhol lehet PSN accountot kreálni?
Az egyetlen jó megoldás, ha szépen kifarolnak az egészből, és egy hétig ingyen adják. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77003 2024.05.05. 21:49

Greyfox írta:Ez a döntés szerintem jól végig lett gondolva :D
Ha még a felháborodást nem is számolták bele, de könyörgöm, tényleg senkinek nem jutott eszébe, hogy nem mindenhol lehet PSN accountot kreálni?
Az egyetlen jó megoldás, ha szépen kifarolnak az egészből, és egy hétig ingyen adják. :D
Brutális amit kapnak... de ez így van jól és kb a Steam az egyetlen platform ahol tényleg lehet lázadni.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77004 2024.05.05. 21:52

És az is durva, hogy az össz értékelés darabszám 200k-val marad el a Witcher 3 -tól, ami egy univerzálisan körbeszopott lassan 10 éves cím, ez meg nincs fél éves.

Konkrétan egy GIGA-MEGA-ÜBER sikert fostak torkon/tarkón.

A stúdió vezető ma annyit írt, hogy ő is elcseszte, mert mindig tudták, hogy kell majd PSN acc. Csak a launcskor ezzel is kiiktattak egy hibalehetőséget, ezért kikapcsolták,
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77005 2024.05.05. 22:07

Moby írta:Tehát ha tele az SSD, akkor nem bővíteni kell, hanem le kell tölteni minden játékot újra, és vélhetően lesz egy valag szabad helyed. Király. :DD
Vagy le kell törölni valamit, én ilyen őrült megoldásokat szoktam alkalmazni. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77006 2024.05.05. 22:13

DanielT írta:És az is durva, hogy az össz értékelés darabszám 200k-val marad el a Witcher 3 -tól, ami egy univerzálisan körbeszopott lassan 10 éves cím, ez meg nincs fél éves.

Konkrétan egy GIGA-MEGA-ÜBER sikert fostak torkon/tarkón.

A stúdió vezető ma annyit írt, hogy ő is elcseszte, mert mindig tudták, hogy kell majd PSN acc. Csak a launcskor ezzel is kiiktattak egy hibalehetőséget, ezért kikapcsolták,
Ezek az érthetetlen gigatrollkodások, amik szétbasszák a géminget. Évek óta ez az alaptalan gyűlöletkampány megy az MS ellen, olyan dolgokért, amiket simán lenyelnek a játékosok a sonynak, nintendonak, ubinak, akárkinek, de az MSnek a kurvaanyját. Most az egyszer a sonyn csattan a következetlen gyűlöletkampány.

A steamen az ea játékokhoz kötelezően ea acc és még kliens telepítés is kell. A steamen az ubi játékokhoz kötelezően ubi acc és még kliens telepítés is kell. A steamen a rockstar játékokhoz kötelezően rockstar account és kliens telepítés kell, stb. Ráadásul az MS is így jött vissza a steamre, hogy ha crossplatform coopot akarsz (és most a másik platform alatt érthetünk akár csak pc-s xbox klienst, de akár egyenesen xbox-ot konkrétan), akkor bizony össze kell kapcsolni az xbox fiókkal a steamest és semmi ragefeszt. Sony ugyanezt meglépi és ragefeszt.
Kretén itt mindenki, meg luddista.

Ezektől az adatlopásoktól is mindig azok pánikolnak a legjobban akiknek 30-40-50 éves korára a teljes felhalmozott vagyona kimerül egy váltás ruhában.

Na mindegy, ha így, hát így. Ők tudják.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77007 2024.05.05. 23:10

Botond írta: Évek óta ez az alaptalan gyűlöletkampány megy az MS ellen…
:banplz: :taps: :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77008 2024.05.06. 00:00

“This is our main way to protect players from griefing and abuse by enabling the banning of players that engage in that type of behaviour. It also allows those players that have been banned the right to appeal.”

Azért találták ezt ki, mert így a valvétól függetlenül tudják bannolni a csalókat és a zaklatókat, meg a rasszistákat, stb.

Mondjuk jó ez a botrány, talán így többet nem lesz Sony játék steamen, és akkor vége lesz a vergődésnek, hogy 39-60-120 frém, meg milyen felbontás, stb, visszatérhetünk a fortehplayers korba, amikor majd a japánok eldöntik helyetted mit szeretnél, és külön fizetős patch az upgrade több frémre. Jóleszmárismét!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77009 2024.05.06. 07:40

Botond írta:“This is our main way to protect players from griefing and abuse by enabling the banning of players that engage in that type of behaviour. It also allows those players that have been banned the right to appeal.”

Azért találták ezt ki, mert így a valvétól függetlenül tudják bannolni a csalókat és a zaklatókat, meg a rasszistákat, stb.

Mondjuk jó ez a botrány, talán így többet nem lesz Sony játék steamen, és akkor vége lesz a vergődésnek, hogy 39-60-120 frém, meg milyen felbontás, stb, visszatérhetünk a fortehplayers korba, amikor majd a japánok eldöntik helyetted mit szeretnél, és külön fizetős patch az upgrade több frémre. Jóleszmárismét!
Tehát PSN account nélkül Steamen megvédhetetlen a nép a rasszista csaló zaklatóktól. Értem. Hát akkor minden játékban kötelezővé kéne tenni! :eljen:

Sajnos a Sony épp most jelentette be, hogy akkor mégsem kell az account linkelés. Mindez a felesleges lázadásnak köszönhetően, mindenki játszhat szabadon. Tönkretették a gaminget. Borzalmas. ;(((((((((((((

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #77010 2024.05.06. 07:50

DanielT írta:Tehát PSN account nélkül Steamen megvédhetetlen a nép a rasszista csaló zaklatóktól. Értem. Hát akkor minden játékban kötelezővé kéne tenni! :eljen:

Sajnos a Sony épp most jelentette be, hogy akkor mégsem kell az account linkelés. Mindez a felesleges lázadásnak köszönhetően, mindenki játszhat szabadon. Tönkretették a gaminget. Borzalmas. ;(((((((((((((

[img]https://i.imgur.com/aDLAe6D.pnimg]
Igy nehéz írásban kommunikálni, ha a másik félnek nulla a szövegértelmezési skillje.

Azt írtam, hogy a Sony így akarta a valvetól függetlenül intézni ezt. Én nem vagyok Moby, hogy ha írok vmit, akkor pont az ellenkezőjére gondolok, hanem pont erre gondoltam, amit írtam.

Ez is várható volt, hogy becsicskulnak, én ugye azt írtam, hogy ennek a hosszabbtávú következményei lehetnek azok, amiket írnak a képen, hogy tanulják a pc communityt, és akár azt is tanulhatják belőle, hogy ezek hisztis hülye gyerekek, nem kell velük foglalkozni és steamre hozni a játékokat, ahogy azt te megálmodtad. Vagy csak simán annyit, hogy ez a day1, ez macera, jobb a 2-3-4-5 év csúszással módszer.
Kérdés a parasztlázadás résztvevői is erről álmodnak e, amiről te.
Avatar
Moby

Hozzászólás #77011 2024.05.06. 07:56

Botond írta:Én nem vagyok Moby
Ezt én magam tanúsítom, sőt, elhatárolódom a gondolattól is! :ijedt:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77012 2024.05.06. 07:59

Botond írta:Igy nehéz írásban kommunikálni, ha a másik félnek nulla a szövegértelmezési skillje.

Azt írtam, hogy a Sony így akarta a valvetól függetlenül intézni ezt. Én nem vagyok Moby, hogy ha írok vmit, akkor pont az ellenkezőjére gondolok, hanem pont erre gondoltam, amit írtam.

Ez is várható volt, hogy becsicskulnak, én ugye azt írtam, hogy ennek a hosszabbtávú következményei lehetnek azok, amiket írnak a képen, hogy tanulják a pc communityt, és akár azt is tanulhatják belőle, hogy ezek hisztis hülye gyerekek, nem kell velük foglalkozni és steamre hozni a játékokat, ahogy azt te megálmodtad. Vagy csak simán annyit, hogy ez a day1, ez macera, jobb a 2-3-4-5 év csúszással módszer.
Kérdés a parasztlázadás résztvevői is erről álmodnak e, amiről te.
Ja hát megint mindenki hülye volt, csak te láttad jól a helyzetet. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77013 2024.05.06. 08:00

Moby írta:Ezt én magam tanúsítom, sőt, elhatárolódom a gondolattól is! :ijedt:
Eddig biztos is volt, de most hogy ezt írod; már senki se lehet benne biztos, hogy így érted vagy máshogy vagy ez a kommented csak a mai időjárásról szólt, csak az alsóbb rendű intelligenciák ez utóbbit még a jelenlegi fejlettségű szintjükön még nem látják át.
Na de majd ha egyszer lesz asztali steamOS! Már ami nem áll egyből a földbe, hanem egy másik! Akkor lesz csak itt a gémingnekvége kánaán!
Avatar
Botond

Hozzászólás #77014 2024.05.06. 08:05

DanielT írta:Ja hát megint mindenki hülye volt, csak te láttad jól a helyzetet. :eljen:
Csak ismételni tudom magam.

1. Úgy nehéz írásban, ha a másik analfabéta.
2. Lehetnek nem várt hatásai is a lázadásnak hosszabbtávon. Így, feltételes módban megfogalmazva.
3. A steames játékokhoz kapcsolni szükséges két tucat másik account és fél tucat kliens mellett ez az egész nettó kettős mérce, és következetlen baromság. Így, kijelentő módban.
4. 240.000+ negatív reviewnál nem kellett nagy tudás hozzá, hogy ebből ki fog farolni a Sony, ezt még Micsu is látta előre, a kérdés, hogy a második pont feltétles módjában benne levő lehetőségekből mi valósul meg. Szerintem lesz még itt meglepetés és nem kellemes a pc communitynek ennek a lépésnek “hála”.

Tudni mindent jobban Moby szokott, főleg a mindenfozst és a jajjittavilágvégét!
Avatar
Moby

Hozzászólás #77015 2024.05.06. 09:39

A világvégétől már nem kell tartani. Ha be is következne, egy PSN fiókkal azt is meg lehet úszni!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77016 2024.05.06. 09:45

Botond írta:Csak ismételni tudom magam.

1. Úgy nehéz írásban, ha a másik analfabéta.
2. Lehetnek nem várt hatásai is a lázadásnak hosszabbtávon. Így, feltételes módban megfogalmazva.
3. A steames játékokhoz kapcsolni szükséges két tucat másik account és fél tucat kliens mellett ez az egész nettó kettős mérce, és következetlen baromság. Így, kijelentő módban.
4. 240.000+ negatív reviewnál nem kellett nagy tudás hozzá, hogy ebből ki fog farolni a Sony, ezt még Micsu is látta előre, a kérdés, hogy a második pont feltétles módjában benne levő lehetőségekből mi valósul meg. Szerintem lesz még itt meglepetés és nem kellemes a pc communitynek ennek a lépésnek “hála”.

Tudni mindent jobban Moby szokott, főleg a mindenfozst és a jajjittavilágvégét!
Más fiókokkal szórakozásnál is ment hiszti, csak itt a Sony jól megágyazott neki az egész módjával, na meg azzal, hogy nagy bázisa van a játéknak.

Igazság szerint nem viccből az AC: Odyssey az egyetlen nem remaster vagy 6-7. konzolgenerációsnál újabb játék, melyet konzolra vettem. Igen, a Ubi-fiók miatt. Ellenben a múltkor azért vettem C&C-ket, mert azokhoz nem kell EA-klienses baszakodás.

Érdekes, hogy pont az MS-es linkelésnél nem rémlik nagy hiszti, de az én steames MS-játékaimnál pont opcionális. És persze már évek óta nem bír el az achievementekkel sem, ha párosítom is, Play Anywhere úgy eleve nincs, tehát tiszta haszon. Remélem, a következő SteamOS-t nem a fakezű MS csinálja!
Avatar
Botond

Hozzászólás #77017 2024.05.06. 09:52

Ghost of csucsima multihoz is linkelni kell a PSN accountot amúgy.
IMG_2883.jpeg
Avatar
Moby

Hozzászólás #77018 2024.05.06. 09:55

Botond írta:Ghost of csucsima multihoz is linkelni kell a PSN accountot amúgy.
IMG_2883.jpeg
Majd akit ez zavar, az nem veszi meg, és nem az van, hogy akkor lőcsölik a népre, amikor eladtak belőle már vagy 6 millió példányt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77019 2024.05.06. 09:56

Botond írta:Ghost of csucsima multihoz is linkelni kell a PSN accountot amúgy.
Fontos különbség hogy itt nem vásárlás után x hónappal lesz kötelező a usernek a PSN Acc. És a fejlesztők már jelezték, hogy amennyiben valaki nem akar co-op módban játszani, akkor azt megteheti account linkelés nélkül is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77020 2024.05.06. 10:06

benőmenő írta:Fontos különbség hogy itt nem vásárlás után x hónappal lesz kötelező a usernek a PSN Acc. És a fejlesztők már jelezték, hogy amennyiben valaki nem akar co-op módban játszani, akkor azt megteheti account linkelés nélkül is.
Ezért mondom, hogy analfabétákkal kurvanehéz és nem hatékony írásban kommunikálni.

Januárban kiírták a steamre, hogy psn account required.

Bocsánat, Moby világképével nézve, elrejtették az interneten.

Szóval ja, stupidoknak hiába írsz ki bárhova bármit.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77021 2024.05.06. 10:09

Moby írta:Ezt én magam tanúsítom, sőt, elhatárolódom a gondolattól is! :ijedt:
Tudod “ha elfogynak az ervek akkor jon a szemelyeskedes” Botond 2023

Tegnap meg ezert a picsogas miatt nem lesz tobb Sony jatek pcrebol (mondju annyi elment mar pcre belole h ez mar nem relevans) lett tudtuk h ugy is becsicskul a sony. Van baj :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77022 2024.05.06. 10:44

Micsu írta:Tudod “ha elfogynak az ervek akkor jon a szemelyeskedes” Botond 2023

Tegnap meg ezert a picsogas miatt nem lesz tobb Sony jatek pcrebol (mondju annyi elment mar pcre belole h ez mar nem relevans) lett tudtuk h ugy is becsicskul a sony. Van baj :banplz:
Nekem az is telejsen megfelel, ha a sony semmit nem ad ki többet pc-re, abszolút nem vagyok érintett a kérdésben, és a HD2 sorsa sem érdekel ettől jobban, én csak azért álltam bele, mert jött megint ez a lassan klinikai mértékű bizonyítási kényszer, amit egyre rosszabb már nézni az elmúlt hetekben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77023 2024.05.06. 10:46

Moby írta:Nekem az is telejsen megfelel, ha a sony semmit nem ad ki többet pc-re, abszolút nem vagyok érintett a kérdésben, és a HD2 sorsa sem érdekel ettől jobban, én csak azért álltam bele, mert jött megint ez a lassan klinikai mértékű bizonyítási kényszer, amit egyre rosszabb már nézni az elmúlt hetekben.
Na végre, csak az örök optimista világvége a biztos, ami nem klinikai eset, ugyandehogy! :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77024 2024.05.06. 13:58

Botond írta:Ezért mondom, hogy analfabétákkal kurvanehéz és nem hatékony írásban kommunikálni.

Januárban kiírták a steamre, hogy psn account required.

Bocsánat, Moby világképével nézve, elrejtették az interneten.

Szóval ja, stupidoknak hiába írsz ki bárhova bármit.
Ez tök jó csak ha valamit megvásárolok majd 4 hónap múlva nem tudok vele játszani csak egy x+1 accounttal az jobban fog irritálni, mint ha day1 ez a helyzet és csak a játék egy al-módjához szükséges.
Ennyit szerettem volna átadni. Ha ki is volt írva akkor is hónapokig lehetett gémelni, aztán ha rossz régióban vagy már egyáltalán nem.
Avatar
arty

Hozzászólás #77025 2024.05.06. 17:17

Moby írta:És amíg el nem felejtem: most rohadtul le van árazva. 5K.
day1 vettem, imádtam, elakadtam, otthagytam :D

egy sziklaszorosban járok és agyonlőnek a fürkészrobotok ..... ott van checkpointom, hogy "nincs lőszerem" és KAPÁSBÓL elkezd lőni az ellen.... 3x ragekviteltem, pedig addig nagyon bejött az sw téma :D ötezret röhögve megér, tényleg frankó cucc!
Avatar
arty

Hozzászólás #77026 2024.05.06. 17:27

Botond írta:3. A steames játékokhoz kapcsolni szükséges két tucat másik account és fél tucat kliens mellett ez
az biztos, hogy a pöcénél nincs aljább platform, ha valaki 2024-ben videojátékkal akar időt elbaszni :D (én akarnék, nem ezé írom!)

hja és az xbox lájvnál és a psn-nél sincs aljább platform, asszem ez is kijelenthető. hétfőtől szerdáig a pécé a szar, csütörtök-pénteken az MS-t gyűlölöm, a hétvége pedig a sonyé!
néha 1-2 jobb cím kiragad a frusztráltságomból, de összességében konstans idegbe vagyok, IGEN! :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77027 2024.05.06. 17:34

arty írta:day1 vettem, imádtam, elakadtam, otthagytam :D

egy sziklaszorosban járok és agyonlőnek a fürkészrobotok ..... ott van checkpointom, hogy "nincs lőszerem" és KAPÁSBÓL elkezd lőni az ellen.... 3x ragekviteltem, pedig addig nagyon bejött az sw téma :D ötezret röhögve megér, tényleg frankó cucc!
Te mar a gyerek jatekokban is elakadsz? :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77028 2024.05.06. 17:36

arty írta:az biztos, hogy a pöcénél nincs aljább platform, ha valaki 2024-ben videojátékkal akar időt elbaszni :D (én akarnék, nem ezé írom!)

hja és az xbox lájvnál és a psn-nél sincs aljább platform, asszem ez is kijelenthető. hétfőtől szerdáig a pécé a szar, csütörtök-pénteken az MS-t gyűlölöm, a hétvége pedig a sonyé!
néha 1-2 jobb cím kiragad a frusztráltságomból, de összességében konstans idegbe vagyok, IGEN! :(
osszegzes
A pcnel nincs aljabb platform, a psnnel, livenal nincs aljabb platfrom. Mobilgaminget javaslom, v switch :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77029 2024.05.06. 17:44

Micsu írta:osszegzes
A pcnel nincs aljabb platform, a psnnel, livenal nincs aljabb platfrom. Mobilgaminget javaslom, v switch :nyes:
Switchen legalább nem bugosak az acsik sose, és nincs elbaszva a hdr se! Meg persze a VRR se ilyen, hol van, hol nincs feeling, hanem stabil, kiszámítható! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77030 2024.05.06. 17:47

arty írta:day1 vettem, imádtam, elakadtam, otthagytam :D

egy sziklaszorosban járok és agyonlőnek a fürkészrobotok ..... ott van checkpointom, hogy "nincs lőszerem" és KAPÁSBÓL elkezd lőni az ellen.... 3x ragekviteltem, pedig addig nagyon bejött az sw téma :D ötezret röhögve megér, tényleg frankó cucc!
Menü, és újrakezded a pályát? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #77031 2024.05.06. 20:43

Moby írta:Menü, és újrakezded a pályát? :D
sosem voltam abban az idegállapotban miután párszor meghaltam :D ha most elinditanám, megint megpróbálnám átvinni a részt erőből és nem ujrakezdeni és tudjuk mi történne :D

Micsu írta:Te mar a gyerek jatekokban is elakadsz? :idiota:
erre most nem vagyok büszke, de azzal vigasztalom magam h csak szar helyen volt a csekkpoint ;)

Micsu írta:osszegzes
A pcnel nincs aljabb platform, a psnnel, livenal nincs aljabb platfrom. Mobilgaminget javaslom, v switch :nyes:
basszus, most eszembejuttattad AZOKAT :(
remélem megvan, hogy az öngyilkosságra bíztatás bűncselekmény!!!!! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #77032 2024.05.06. 20:48

arty írta:sosem voltam abban az idegállapotban miután párszor meghaltam :D ha most elinditanám, megint megpróbálnám átvinni a részt erőből és nem ujrakezdeni és tudjuk mi történne :D
Én már a "kifogyott a lőszerem" dolgot sem értettem. Ilyen hogy történhet meg ebben a játékban? Elképzelni sem tudom :D
Avatar
arty

Hozzászólás #77033 2024.05.06. 21:09

phpBB [media]


Nightdive MEGŐRÜLT.

EZ. MI. AZ. ISTEN. Zó ??? Ha te sem hallottál erről, akkor a diagnózisom perfekt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77034 2024.05.06. 21:47

arty írta:[video]wat.avi[/video]

Nightdive MEGŐRÜLT.

EZ. MI. AZ. ISTEN. Zó ??? Ha te sem hallottál erről, akkor a diagnózisom perfekt.
wat
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77035 2024.05.06. 22:21

En birom a boomer shootereket meg van a wishlistembe par ami igeretesnek tunik de ettol a trailertol meg azoktol is elment a kedvem :vigyor2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77036 2024.05.07. 11:03

Ez a köcsögSONY témára visszatérve, hogy idegekkel bírhatatlan egy login/password beírása, nos ennek kapcsán a tegnapi élményem, hogy hazaért a gyerek az oskolából, vagyis az iskola utáni edzéséről, hogy volt ideje pörgetni civ6ot a telefonján, überfaszául áll, hogyan lehet átvinni a mentést a pc-jére.

Nekem annyi tudásom volt a témában, hogy még 2019ben, amikor kijött switchre a civ6, akkor csináltak vmit, hogy a steam és a Switch verzió save kompatibilis legyen, de ez nem sok segítség volt, mert az iOS nem Switch és a pc-jén meg nem a steames, hanem az xbox klienses verzió van, szóval gugli.

A gugli meg aszondta csak ügyesen! De semmi konkrétat nem találtam, csak hebegés-habogások 2020-2021ből.

Na gondoltam, megnézzük akkor élesben. A pcjén be volt lépve 2k accountba, ami meglepett, azt se tudtam, hogy van neki ilyen, meg hogy mikor lett ez linkelve a civ6ban, szóval tényleg gyötrelem egy ilyen account linkelés. Már csak azért is, mert mehetett az izgulás, hogy vajon az edgeből kiderül e a login/password, az vajon megjegyezte e. Na és szerencsére igen, szóval csak be kellett pötyögni a telefonon is, és onnan kezdve már csak be kellett tölteni a telefonos mentést, rányomni, hogy mentse el a crossplatform felhőbe, és akkor a pcjén is megjelent a crossplatform felhőmentések között és load.

Kínkeserves három perc volt, senkinek se kívánom!

Aztán amikor végzett a pc-s etappal, akkor újabb gyötrelmes 30 másodperc volt visszabaszni a felhőbe ahol tart, hogy tudja majd folytatni telefonon. Kibírhatatlan!

Kötelezően linkelni kell az accountot, ha vinni akarod a mentést steamről xbox kliensre, xboxra, ps-re, switchre, iOS-re vagy androidra! Rákényszerítenek! Ráadásul utólag!
Amikor csak steamre volt, akkor nem volt ilyen, és nem csak azért mert akkor ugye nem volt sehova se vinni a savet, hanem mert akkor még jó fejek voltak!

Na mindegy, éljen a 21. század!
Avatar
Moby

Hozzászólás #77037 2024.05.07. 15:42

Tango bezárt. Arkane austin bezárt.
Fil ezt is leprogramozta :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77038 2024.05.07. 16:00

Botond írta:Ez a köcsögSONY témára visszatérve, hogy idegekkel bírhatatlan egy login/password beírása, nos ennek kapcsán a tegnapi élményem, hogy hazaért a gyerek az oskolából, vagyis az iskola utáni edzéséről, hogy volt ideje pörgetni civ6ot a telefonján, überfaszául áll, hogyan lehet átvinni a mentést a pc-jére.

Nekem annyi tudásom volt a témában, hogy még 2019ben, amikor kijött switchre a civ6, akkor csináltak vmit, hogy a steam és a Switch verzió save kompatibilis legyen, de ez nem sok segítség volt, mert az iOS nem Switch és a pc-jén meg nem a steames, hanem az xbox klienses verzió van, szóval gugli.

A gugli meg aszondta csak ügyesen! De semmi konkrétat nem találtam, csak hebegés-habogások 2020-2021ből.

Na gondoltam, megnézzük akkor élesben. A pcjén be volt lépve 2k accountba, ami meglepett, azt se tudtam, hogy van neki ilyen, meg hogy mikor lett ez linkelve a civ6ban, szóval tényleg gyötrelem egy ilyen account linkelés. Már csak azért is, mert mehetett az izgulás, hogy vajon az edgeből kiderül e a login/password, az vajon megjegyezte e. Na és szerencsére igen, szóval csak be kellett pötyögni a telefonon is, és onnan kezdve már csak be kellett tölteni a telefonos mentést, rányomni, hogy mentse el a crossplatform felhőbe, és akkor a pcjén is megjelent a crossplatform felhőmentések között és load.

Kínkeserves három perc volt, senkinek se kívánom!

Aztán amikor végzett a pc-s etappal, akkor újabb gyötrelmes 30 másodperc volt visszabaszni a felhőbe ahol tart, hogy tudja majd folytatni telefonon. Kibírhatatlan!

Kötelezően linkelni kell az accountot, ha vinni akarod a mentést steamről xbox kliensre, xboxra, ps-re, switchre, iOS-re vagy androidra! Rákényszerítenek! Ráadásul utólag!
Amikor csak steamre volt, akkor nem volt ilyen, és nem csak azért mert akkor ugye nem volt sehova se vinni a savet, hanem mert akkor még jó fejek voltak!

Na mindegy, éljen a 21. század!
Tehát most egy opcionális lehetőség miatti családi örömöt hasonlítasz egy kötelezővé tenni kívánt, de vagy 100 országban el nem érhető szolgáltatáshoz. Szinte ugyanaz, azt leszámítva, hogy mocskosul nem. GOG-on még azért is szokott menni a hörgés, ha valamihez multizni regisztrálni kell (vagy ha van launcher is pluszban valamihez), és ez a pontszámokon is szokott látszani. Csak a kettős mércézés miatt írom ezt.

Amúgy elterjedt egy twitteres jól értesült pletyka, hogy a Sony PC-s klienst tervez havidíjas multival (az MS is szerette volna ezt a GfWL idejében, akkor nekik kellett kapitulálni), az olaj volt a tűzre. Mivel 2022-ben még azt mondták, hogy náluk nem kell majd semmi olyasmi PC-n, amit most már kérni próbáltak, most nem voltak elég hitelesek ahhoz, hogy megállítsák az indulathullámot. Nyilván nem segít, hogy az átlagPC-s kb. az éppen aktuális feltörésekor hall hírt a PSN-ről. Együtt álltak most a csillagok a lázadáshoz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77039 2024.05.07. 16:03

Moby írta:Tango bezárt. Arkane austin bezárt.
Fil ezt is leprogramozta :D
Arkane esetében lehet, hogy a kétstúdiós megoldás nem is működött jól. A Tango Gameworksnél már nehezebb megítélni (egyelőre jövő időről van szó, gondolom, a DLC-t még befejezik), miért lehet ez jó. Hova megy Johanas? Ott azért még volt potenciál, japó presztízsstúdiónak rendben lett volna, ha nem is nyomtatja a pénzt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77040 2024.05.07. 16:35

Zóanagyvarázsló írta:Tehát most egy opcionális lehetőség miatti családi örömöt hasonlítasz egy kötelezővé tenni kívánt, de vagy 100 országban el nem érhető szolgáltatáshoz. Szinte ugyanaz, azt leszámítva, hogy mocskosul nem. GOG-on még azért is szokott menni a hörgés, ha valamihez multizni regisztrálni kell (vagy ha van launcher is pluszban valamihez), és ez a pontszámokon is szokott látszani. Csak a kettős mércézés miatt írom ezt.

Amúgy elterjedt egy twitteres jól értesült pletyka, hogy a Sony PC-s klienst tervez havidíjas multival (az MS is szerette volna ezt a GfWL idejében, akkor nekik kellett kapitulálni), az olaj volt a tűzre. Mivel 2022-ben még azt mondták, hogy náluk nem kell majd semmi olyasmi PC-n, amit most már kérni próbáltak, most nem voltak elég hitelesek ahhoz, hogy megállítsák az indulathullámot. Nyilván nem segít, hogy az átlagPC-s kb. az éppen aktuális feltörésekor hall hírt a PSN-ről. Együtt álltak most a csillagok a lázadáshoz.
Mindig ez az elméleti elmeháborodás kerül elő a paranoiásoktól, hogy ha így lenne meg úgy lenne meg amúgy lenne, akkor az milyen rossz lenne. Elméletben. Talán.
Gyakorlatilag meg mondtam egy példát, hogy ahol ez megvalósult ott ez jó és működik és hasznos. Nem elméletben, hanem gyakorlatilag.

Kicsit az egész a dihidrogénmonooxid betiltására emlékeztet engem az összes ilyen elmeroggyanttal, akik minden mögött is az ördög összeesküvését látják.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77041 2024.05.07. 16:53

Botond írta:Mindig ez az elméleti elmeháborodás kerül elő a paranoiásoktól, hogy ha így lenne meg úgy lenne meg amúgy lenne, akkor az milyen rossz lenne. Elméletben. Talán.
Gyakorlatilag meg mondtam egy példát, hogy ahol ez megvalósult ott ez jó és működik és hasznos. Nem elméletben, hanem gyakorlatilag.

Kicsit az egész a dihidrogénmonooxid betiltására emlékeztet engem az összes ilyen elmeroggyanttal, akik minden mögött is az ördög összeesküvését látják.
Egy opcionális példát említettél save transferre (ezt a Sony most is meg tudja csinálni hiszti nélkül), és nyilván nem ezért lázadtak most, mert ez csak a történetnek egy olyan eleme, mely neked vesszőparipád, és szerintem is jó funkció. Csak ha erre leszűkíted, akkor nincs miért köpködnöd őket, mert ugyanolyan primitív szintre hozod le a saját érvelésed. Nem tudom, hogy ez mire jó. Meg azt sem, hogy mindez mit segít azon, akinek az országában GYAKORLATILAG nincs PSN.

Ha nem összevissza beszélne és cselekedne a Sony, illetve nem lennének más rossz tapasztalatok, nem lenne ez a paranoia (ami azért húzd meg, ereszd meg alapon működik, hiszen a játékok feletti kontrollért ténylegesen is zajlik meccs, ha általánosságban is, ezért az érzékenykedés). Ha valamit sajnálok, hogy korábban nem minden esetben tolták eléggé túl, van egy pár kliens még, melynek nem bánnám a halálát, mert attól nincs sok verseny, hogy az EA tripperen is árulja a saját játékait vagy hogy a Rockstar écet csomagol a GTA mellé. Ennél bármelyik fehér kulcsos oldal hozzáadott értéke ezerszer magasabb, ahogy a GOG-é, de még az Epicé is.

Beleolvastam egy steames fórumon, ott valaki azzal nyomta a Sony-védést, hogy olyan országot kell megadni, ahol elérhető a PSN, illetve hogy nem valós nevet kell megadni PSN-en. Kár, hogy a VPN-ért ban jár, a nem valós adatoknál meg ismerjük arty accbukós történetét.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77042 2024.05.07. 17:18

Zóanagyvarázsló írta:Egy opcionális példát említettél save transferre (ezt a Sony most is meg tudja csinálni hiszti nélkül), és nyilván nem ezért lázadtak most, mert ez csak a történetnek egy olyan eleme, mely neked vesszőparipád, és szerintem is jó funkció. Csak ha erre leszűkíted, akkor nincs miért köpködnöd őket, mert ugyanolyan primitív szintre hozod le a saját érvelésed. Nem tudom, hogy ez mire jó. Meg azt sem, hogy mindez mit segít azon, akinek az országában GYAKORLATILAG nincs PSN.

Ha nem összevissza beszélne és cselekedne a Sony, illetve nem lennének más rossz tapasztalatok, nem lenne ez a paranoia (ami azért húzd meg, ereszd meg alapon működik, hiszen a játékok feletti kontrollért ténylegesen is zajlik meccs, ha általánosságban is, ezért az érzékenykedés). Ha valamit sajnálok, hogy korábban nem minden esetben tolták eléggé túl, van egy pár kliens még, melynek nem bánnám a halálát, mert attól nincs sok verseny, hogy az EA tripperen is árulja a saját játékait vagy hogy a Rockstar écet csomagol a GTA mellé. Ennél bármelyik fehér kulcsos oldal hozzáadott értéke ezerszer magasabb, ahogy a GOG-é, de még az Epicé is.

Beleolvastam egy steames fórumon, ott valaki azzal nyomta a Sony-védést, hogy olyan országot kell megadni, ahol elérhető a PSN, illetve hogy nem valós nevet kell megadni PSN-en. Kár, hogy a VPN-ért ban jár, a nem valós adatoknál meg ismerjük arty accbukós történetét.
Ez egy könnyekig megható történet lehetne, ha a topikban nem mindenki úgy vette volna a ps3at, hogy akkor még nem volt magyar acc.
De így, a valós történések fényében azért itt mindig ilyen típusú érvelés köznevetséges, hogy nincs az adott országban psn.
Én vagyok az egyetlen, aki addig nem vett se xboxot, se ps-t, amíg nem lehetett magyar accot csinálni, szóval ez maximum az én érvem lehetne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77043 2024.05.07. 17:34

Botond írta:Ez egy könnyekig megható történet lehetne, ha a topikban nem mindenki úgy vette volna a ps3at, hogy akkor még nem volt magyar acc.
De így, a valós történések fényében azért itt mindig ilyen típusú érvelés köznevetséges, hogy nincs az adott országban psn.
Én vagyok az egyetlen, aki addig nem vett se xboxot, se ps-t, amíg nem lehetett magyar accot csinálni, szóval ez maximum az én érvem lehetne.
Már hazudsz, nekem is csak akkor lett PS3, mikor már volt magyar PSN, addig folyamatosan szidtam őket ezért, és mondtam, hogy addig nem veszek. Box meg pláne. Illetve volt demónézegetős amerikai PSN-accom (amihez nyilván nem vettem volna konzolt, de magyaron nem volt fenn egy csomó demó, érdekes volt nézni a felületek közötti különbségeket, meg nyilván nem a saját letöltési soromat akartam használhatatlanná szétcseszni). De ez mindegy most, nem tudom, multiban vagy a Sonynál most hogy megy, de azért ahogy te sem akartál kamuaccot csinálni, úgy érthető, ha ezt nem várod el mástól sem. Ha te csináltál volna, akkor se várhatnád el mástól. Másrészt meg kamuaccnál továbbra is ott van arty példája. Szóval nem tudom, mit akarsz ebből kihozni, fos ez a féllegálba kényszerítés, és én azt írtam 15 éve is, hogy kapják be ezért.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77044 2024.05.07. 17:50

Zóanagyvarázsló írta:Már hazudsz, nekem is csak akkor lett PS3, mikor már volt magyar PSN, addig folyamatosan szidtam őket ezért, és mondtam, hogy addig nem veszek. Box meg pláne. Illetve volt demónézegetős amerikai PSN-accom (amihez nyilván nem vettem volna konzolt, de magyaron nem volt fenn egy csomó demó, érdekes volt nézni a felületek közötti különbségeket, meg nyilván nem a saját letöltési soromat akartam használhatatlanná szétcseszni). De ez mindegy most, nem tudom, multiban vagy a Sonynál most hogy megy, de azért ahogy te sem akartál kamuaccot csinálni, úgy érthető, ha ezt nem várod el mástól sem. Ha te csináltál volna, akkor se várhatnád el mástól. Másrészt meg kamuaccnál továbbra is ott van arty példája. Szóval nem tudom, mit akarsz ebből kihozni, fos ez a féllegálba kényszerítés, és én azt írtam 15 éve is, hogy kapják be ezért.
Kétféle felháborodó van, az egyik simán féllegálba tolta ezer éve, de megy a kamu felháborodás, hogy vmit előre bejelentettek, ott a steamen elrejtve az internet utolsó zugába, és azt be is váltották, a másik fele meg teszi fel az ubi, rockstar, ea, akármi klienst és launchereket steamből a mindenhez is, akkor is ha a launcher utólag lett belekényszerítve lásd mondjuk total warok, és egy szót nem szól, majd egy loginpassword beírásnál világvége.
És ezt az támasztja alá, hogy a twitteren vki kiírta, hogy a holokauszt is így indult, hogy listába szedték az embereket, kötelezően. Taps minden résztvevőnek.

Még annyit mondanék, hogy mikor ment a lázadás az ea, ubi, gfwl kliensek ellen, akkor ezek a cégek fogták magukat és elbútoroztak a steamről évekre. Szóval ha ez a cél, akkor jó az irány. Persze azok is visszajöttek végül, a kliensekkel, és ezért nincs hőbörgés komolyabb, mert az alternatíva a semmi, és az se volt jó. Na majd ha itt is lesz nevelő szándékú megint pc-re nem kiadás a sonytól, akkor lehet ünnepelni, hogy sikerült. Ha már conteot gyártunk, akkor az enyém meg ez.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77045 2024.05.07. 18:14

Botond írta:Kétféle felháborodó van, az egyik simán féllegálba tolta ezer éve, de megy a kamu felháborodás, hogy vmit előre bejelentettek, ott a steamen elrejtve az internet utolsó zugába, és azt be is váltották, a másik fele meg teszi fel az ubi, rockstar, ea, akármi klienst és launchereket steamből a mindenhez is, akkor is ha a launcher utólag lett belekényszerítve lásd mondjuk total warok, és egy szót nem szól, majd egy loginpassword beírásnál világvége.
És ezt az támasztja alá, hogy a twitteren vki kiírta, hogy a holokauszt is így indult, hogy listába szedték az embereket, kötelezően. Taps minden résztvevőnek.

Még annyit mondanék, hogy mikor ment a lázadás az ea, ubi, gfwl kliensek ellen, akkor ezek a cégek fogták magukat és elbútoroztak a steamről évekre. Szóval ha ez a cél, akkor jó az irány. Persze azok is visszajöttek végül, a kliensekkel, és ezért nincs hőbörgés komolyabb, mert az alternatíva a semmi, és az se volt jó. Na majd ha itt is lesz nevelő szándékú megint pc-re nem kiadás a sonytól, akkor lehet ünnepelni, hogy sikerült. Ha már conteot gyártunk, akkor az enyém meg ez.
Örülök, hogy a 200 ezer negatív Steam-rivjú íróját mind be tudtad tenni két csoportba. De egyébként ez is mindegy, ha nem tetszik nekik valami a vásárlónak, akkor nem propagandabulvárként nyomozni kell, hogy buzi-e vagy nőverő-e az illető, hanem hogy fosul csinálja az eladó (Sony), akkor a saját háza táján kell nézelődnie. Az nem ajánlat, hogy csinálj kamuaccot, amiért elvileg bannolhatlak.

Az EA elment, de nem a lázadás miatt, hanem mert nem akart tejelni a Steamnek. A Ubi sokkal később ment el, de gyorsan vissza is jött. A GfWL meg úgy ment el, hogy kimúlt (hál' Istennek, és az MS fizetősmulti terve is elbukott, az tényleg maradt konzolexkluzív), de exkluzívokat addig se erőltettek a beetetős Gears 1-en és Halo 2-n kívül (ezek valóban nem voltak Steamen, de nem a lázadás miatt, hanem mert az MS eleve nem akart Steamre menni, mint kiadó, saját ökoszisztémát szeretett volna, azóta már van neki, de Steamre is visszatért). Így a vonatkozó fejtegetést nem tudom mire vélni, gondolom, a Hírcsárdára szántad kommentnek.

A Total Warok launcheréért (ami nem kliens, regelni sem kell) nem rajongok, sosem dicsértem (amikor még nem veled ment a Shogun 2, nem volt hozzá), de olyan már régen is volt, hogy az exe launchert indított. Kár, hogy van, mert plusz egy kattintás, de a játékok "részeként" ez nem annyira új dolog (még GOG-on is vannak 20+ éves játékok, melyeknek day1 is volt launchere). A Borderlands 2-ben idegesítőbb volt, mert akkoriban Big Picture-ben ment a Steam, oda meg aztán pont erre volt szükség. Az FF7-nél meg regisztrálni kell a Square Enixhez, hogy bekapcsolhasd a felhőmentést, mert hiába steames verzió, saját rendszert használ. Hatalmas ötlet. (Vásárlás előtt fingomsem volt róla, refundolni meg nem lehetett volna, mert GMG-n vettem.) De nem tudom, miért szegezed ezt nekem, én tennék az egész Helldivers 2-re, csak mások jogát elismerem a hisztire, és szerintem túltolod a véresszájú ellenkampányt. Értem én, hogy mindent ellensúlyozni próbálsz, ha valaki egybites Sony-fanboi, akkor te átmész fröcsögő xbotba, ha meg a nép lázad, akkor beállsz a gigacégek első sorába éles lőszer tömeget oszlatni, valakinek ilyennek is kell lennie, hképviselni a másik végletet, hogy egyensúly legyen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77046 2024.05.07. 18:45

Egyébként PC-n a játékok launchereinek van olyan funkciója, hogy ott végezhetsz el egyébként újraindítást igénylő beállításokat vagy moddolást. Nem tudom, hogy ez a Total Warokat pontosan mennyire érinti, mert így nem moddoltam egyiket sem, a beállítások meg esetükben nem ott vannak (a mod manager viszont igen). Ezért én nem tudom megítélni, hogy kinek mennyire lehet jó ez, de jó lenne, ha launch optionként meg lehetne kerülni (lehet, hogy paraméterrel meg lehet, nem néztem utána).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77047 2024.05.07. 18:53

Botond írta:Ez a köcsögSONY témára visszatérve, hogy idegekkel bírhatatlan egy login/password beírása, nos ennek kapcsán a tegnapi élményem, hogy hazaért a gyerek az oskolából, vagyis az iskola utáni edzéséről, hogy volt ideje pörgetni civ6ot a telefonján, überfaszául áll, hogyan lehet átvinni a mentést a pc-jére.

Nekem annyi tudásom volt a témában, hogy még 2019ben, amikor kijött switchre a civ6, akkor csináltak vmit, hogy a steam és a Switch verzió save kompatibilis legyen, de ez nem sok segítség volt, mert az iOS nem Switch és a pc-jén meg nem a steames, hanem az xbox klienses verzió van, szóval gugli.

A gugli meg aszondta csak ügyesen! De semmi konkrétat nem találtam, csak hebegés-habogások 2020-2021ből.

Na gondoltam, megnézzük akkor élesben. A pcjén be volt lépve 2k accountba, ami meglepett, azt se tudtam, hogy van neki ilyen, meg hogy mikor lett ez linkelve a civ6ban, szóval tényleg gyötrelem egy ilyen account linkelés. Már csak azért is, mert mehetett az izgulás, hogy vajon az edgeből kiderül e a login/password, az vajon megjegyezte e. Na és szerencsére igen, szóval csak be kellett pötyögni a telefonon is, és onnan kezdve már csak be kellett tölteni a telefonos mentést, rányomni, hogy mentse el a crossplatform felhőbe, és akkor a pcjén is megjelent a crossplatform felhőmentések között és load.

Kínkeserves három perc volt, senkinek se kívánom!

Aztán amikor végzett a pc-s etappal, akkor újabb gyötrelmes 30 másodperc volt visszabaszni a felhőbe ahol tart, hogy tudja majd folytatni telefonon. Kibírhatatlan!

Kötelezően linkelni kell az accountot, ha vinni akarod a mentést steamről xbox kliensre, xboxra, ps-re, switchre, iOS-re vagy androidra! Rákényszerítenek! Ráadásul utólag!
Amikor csak steamre volt, akkor nem volt ilyen, és nem csak azért mert akkor ugye nem volt sehova se vinni a savet, hanem mert akkor még jó fejek voltak!

Na mindegy, éljen a 21. század!
Nem te vagy a pusztuljon minden kliens ellovasa?
Hogyha csak 30mp, meg minimalis macera akkor miert is?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77048 2024.05.07. 19:03

Botond írta:Ez egy könnyekig megható történet lehetne, ha a topikban nem mindenki úgy vette volna a ps3at, hogy akkor még nem volt magyar acc.
De így, a valós történések fényében azért itt mindig ilyen típusú érvelés köznevetséges, hogy nincs az adott országban psn.
Én vagyok az egyetlen, aki addig nem vett se xboxot, se ps-t, amíg nem lehetett magyar accot csinálni, szóval ez maximum az én érvem lehetne.
Nem te vagy az egyetlen :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77049 2024.05.07. 20:21

Moby írta:Tango bezárt. Arkane austin bezárt.
Fil ezt is leprogramozta :D
Iszonyatosan jó bizniszeket köt az MS és csak úgy virágzanak alattuk a fejlesztők.

Hát megköszönték nekik a Hifi Rush-t ami az utóbbi 10 év egyetlen pozitív fogadtatású Xbox exkluzívja... Jaj várjunk csak, hát itt van PS-en az is.

Várom már a Blizzard bezárását, szerintem nem kell sokáig. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #77050 2024.05.07. 20:34

DanielT írta: Várom már a Blizzard bezárását, szerintem nem kell sokáig. :eljen:
Vagy legalább a pc-s kliensük beszántását, hogy Micsu felvetésére is reagáljak!
Avatar
Moby

Hozzászólás #77051 2024.05.07. 21:40

DanielT írta:Iszonyatosan jó bizniszeket köt az MS és csak úgy virágzanak alattuk a fejlesztők.

Hát megköszönték nekik a Hifi Rush-t ami az utóbbi 10 év egyetlen pozitív fogadtatású Xbox exkluzívja... Jaj várjunk csak, hát itt van PS-en az is.

Várom már a Blizzard bezárását, szerintem nem kell sokáig. :eljen:
Még azért előtte bezárják a Ninja Theoryt is. Hetek kérdése.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77052 2024.05.07. 21:58

Moby írta:Még azért előtte bezárják a Ninja Theoryt is. Hetek kérdése.
Jaja, nagyon várom már a Hellblade 2 által vert hatalmas hullámokat a zséming ipar tengerén!

És az MS is tuti várja a gigantikus Gamepass előfizetői szám ugrást, emellett persze a store eladások is szárnyalni fognak. Csak úgy dől a lé hiszen az üzleti modell szuper, a termék pedig nem egy rétegfos. :worship:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77054 2024.05.08. 07:46

neoreg írta::hehe:
1715113018479920.jpg
Nekem a kedvencem ez előtt az volt, hogy ez 4 játékot adtak ki Playstationre idén és 0 db-ot Xboxra. :worship: Soha ne engedjék el Philt!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #77055 2024.05.08. 11:00

Az MS amit művel a játékfejlesztő cégekkel az igazából védhetetlen. Sokkal több kárt okoznak a piacnak mint gondolnák. Szóval valóban az MS-nek a legjobb lenne ha nem csinálna semmit. Ennyi erővel amúgy a blizzardot is beszánthatták volna mert egy rakás szar amit az elmúlt időszakban leraktak az asztalra.

Sony meg a microsoft is mehetne már a picsába, ezek a nagy vízfejű majomivadékok lassan már tényleg csak kárt csinálnak. Remélhetőleg a mostani nagy zuhanás után lesz egy nagy tisztulás aztán a játékipar is elindul egy élhetőbb irányba. Ami most van az már vállalhatatlan lassan.
Avatar
arty

Hozzászólás #77056 2024.05.08. 11:06

Botond írta:Mindig ez az elméleti elmeháborodás kerül elő a paranoiásoktól, hogy ha így lenne meg úgy lenne meg amúgy lenne, akkor az milyen rossz lenne. Elméletben. Talán.
Gyakorlatilag meg mondtam egy példát, hogy ahol ez megvalósult ott ez jó és működik és hasznos. Nem elméletben, hanem gyakorlatilag.

Kicsit az egész a dihidrogénmonooxid betiltására emlékeztet engem az összes ilyen elmeroggyanttal, akik minden mögött is az ördög összeesküvését látják.
Az általad képviselt, "nyugi van és dőljünk hátra amíg ránktörik az ajtót" hozzáállás eredményezte a fizetősmulti intézményét.

KÖSZBAZMEG.

Zóanagyvarázsló írta:mindez mit segít azon, akinek az országában GYAKORLATILAG nincs PSN.
szerintem ezt csak képzeli a sok hüllye paranoid szájtépő, hogy náluk nincs PSN .... !!444444
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2024.05.08. 11:10-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77057 2024.05.08. 11:06

Botond írta:Amit írsz azok alapján szerintem meg HDR off van a windowsodban és pár játék átkapcsol így is HDR-be (pl HZD), a többinél meg nem vetted észre, hogy SDR maradt.
De ha majd megnézed akkor nem kell tippelni.
Mindenesetre mikor átcuccoltam a gépet Artyhoz, és benyomtuk a 83 colon az FH4et, elsőre hirtelen én is elbizonytalanodtam, hogy ez HDR most vagy SDR, miközben Arty egyből mondta, hogy mi ez az SDR fozs, szóval nem mindenkinek ugyanannyira érzékeny erre a szeme, ahogy ugye a frémet is eltérő hangsúllyal érzékelik az egyes emberek, vagy a főbontást/élsimítást.
Csak megnéztem: HDR on volt, azért nem nézett ki semmi SDR-nek. Az asztalra fölösleges nyilván, de nem mondanám, hogy látványra CX-en elrontja.
Avatar
arty

Hozzászólás #77058 2024.05.08. 11:15

Zóanagyvarázsló írta:Beleolvastam egy steames fórumon, ott valaki azzal nyomta a Sony-védést, hogy olyan országot kell megadni, ahol elérhető a PSN, illetve hogy nem valós nevet kell megadni PSN-en. Kár, hogy a VPN-ért ban jár, a nem valós adatoknál meg ismerjük arty accbukós történetét.
Abszurd skizófrénia azt gondolni, hogy valaha is feltörnék bárkinek is az accát és akkor ott gond lehet a behazudott lokáció. Egy kommentben kettő helyzet felemlegetése... hátnemtom. Be kéne feküdöd valami pszichiátriára, mert ez kezelést igényel.

Botond írta:Ez egy könnyekig megható történet lehetne, ha a topikban nem mindenki úgy vette volna a ps3at, hogy akkor még nem volt magyar acc.
De így, a valós történések fényében azért itt mindig ilyen típusú érvelés köznevetséges, hogy nincs az adott országban psn.
Én vagyok az egyetlen, aki addig nem vett se xboxot, se ps-t, amíg nem lehetett magyar accot csinálni, szóval ez maximum az én érvem lehetne.
és valszeg pont emiatt neked nincs egyedül pszichózisod a régi és esetleg a mai napig tartó egykori acc-gecizés miatt.... :D
Avatar
arty

Hozzászólás #77059 2024.05.08. 11:26

donatus13 írta:Az MS amit művel a játékfejlesztő cégekkel az igazából védhetetlen. Sokkal több kárt okoznak a piacnak mint gondolnák. Szóval valóban az MS-nek a legjobb lenne ha nem csinálna semmit. Ennyi erővel amúgy a blizzardot is beszánthatták volna mert egy rakás szar amit az elmúlt időszakban leraktak az asztalra.

Sony meg a microsoft is mehetne már a picsába, ezek a nagy vízfejű majomivadékok lassan már tényleg csak kárt csinálnak. Remélhetőleg a mostani nagy zuhanás után lesz egy nagy tisztulás aztán a játékipar is elindul egy élhetőbb irányba. Ami most van az már vállalhatatlan lassan.
a diabló tökéletesen illik a game as service/drog-sablonba, mér kéne beszántani???

óvervacs dettó.

basszus, hámég a hélós buktát se torolták meg, mer az is azé' leköt párezer zombit napi szinten, van benne potenciál, hogy a következő nem-halo halora majd tán hátha ráfüggnek többen.
mondjuk ők a COD mellett mostmár nagyobb veszélyben lehetnek, talán tényleg csak 1-2 körük van hátra.

TÉNYLEGESEN csak azok bökik az MS szemét, ahol játékfejlesztés zajlik.... bocsánat, zajlott.
Avatar
arty

Hozzászólás #77060 2024.05.08. 11:42

egyébként nézegetem most az x360 store bezárás miatt a download historym éshát.... kurva anyád MS. 10 sorból 1 tuti "content not available" és ugye azt se tudom, hogy éppen mit vettek el tőlem ott.
vannak one-on megvett címeim, amik bw compatok és NEM tudom őket MÉGSE játszani x360on (pl dirt showdown)
olyan is van persze, ahol a 360on ott tud lenni a dlc, ám a one-os bw compat verzió azt nem látja

paranoia volna azt képzelni, hogy ez a bezárás MEGINT ki fog nyírni pár régebbi cuccot az accomon, szóval inkább várom a bezárást, mint nem, hátha ettől lesz cross save a Halo Infinite 2-ben okoskulcstartóra... (állítólag az elsőben a 360as store miatt nem volt, és ahogy vártható volt, be is bukott a játék :( ). mindenesetre már ebben a hónapban elkezdtem pánikvásárolni, ne egy hónapra jusson minden, elég sok cucc mellett mentem el az évek során ....

egyébként a mára magyar x360 accomon a digit kínálat csak töredéke a UK/US-nek, bele se gondolok, mennyit kéne költenem tengerentúliként (amugy van számos cucc, ami ps3 HU accon simán ott figyel, ékes példájaként a honi MS teljesítményének, kőkemény, hogy a japókretének is így beelőztek... így persze a csodás ps3 psn-en kellett venni a magyar gyöngyszemet (Bang Bang Racing), de ha ms-nek nem kell a pénzem, akkor nincs mit tenni.)

Narco Terror-is meg akartam venni, ám az sajnos 8 éve lekerült mindenhonnan (MIÉRT???????), steamaccomon meg ki tudja mikor jut újra szrephez.

Vettem rohadtsok lemezes játékot is, MIELŐTT begyűrűzik ide is nyugatról a "minden 360as címet felvárásolunk, hátha" őrület. YT videok tanúlsága alapján - főleg az óceánon túl - teljesen megháborodtak a gémerek, az egykori 3-5 dolláros kategória felment 15-25$-re, de vannak itthon 2-3000ezerért évek óta konzolbolt-polcon rohadó darabok, amik amott a 150 dodót ostromolják (Fatal Inertia).
Persze van ami itt is elszállt már.... (azt hittem a pókember játékok azért 15-20ezernél nem mennek feljebb.... DE! köszi SONY h népszerűvé tetted a korábban kutyának se kellő frencsájzt!!!!! :( )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2024.05.08. 11:43-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77061 2024.05.08. 11:42

Zóanagyvarázsló írta:Csak megnéztem: HDR on volt, azért nem nézett ki semmi SDR-nek. Az asztalra fölösleges nyilván, de nem mondanám, hogy látványra CX-en elrontja.
Ahogy írtam, megnéztem én is oleden, a Windows menüben egész jól állítható az sdr fényerő hdr módban és a c2-n is teljesen vállalható.
Ps5ön nincs ilyen, azt láttuk milyen.
VA panelen meg esélytelen Windows alatt is belőni, ott vagy világít vagy már fakó az egész, csak a ki-be kapcsolgatás segít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77062 2024.05.08. 11:43

arty írta:Abszurd skizófrénia azt gondolni, hogy valaha is feltörnék bárkinek is az accát és akkor ott gond lehet a behazudott lokáció. Egy kommentben kettő helyzet felemlegetése... hátnemtom. Be kéne feküdöd valami pszichiátriára, mert ez kezelést igényel.
Sőt, már az is elképzelhetetlen, hogy a PSN-t feltörjék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77063 2024.05.08. 11:45

arty írta:egyébként nézegetem most az x360 store bezárás miatt a download historym éshát.... kurva anyád MS. 10 sorból 1 tuti "content not available" és ugye azt se tudom, hogy éppen mit vettek el tőlem ott.
vannak one-on megvett címeim, amik bw compatok és NEM tudom őket MÉGSE játszani x360on (pl dirt showdown)
olyan is van persze, ahol a 360on ott tud lenni a dlc, ám a one-os bw compat verzió azt nem látja

paranoia volna azt képzelni, hogy ez a bezárás MEGINT ki fog nyírni pár régebbi cuccot az accomon, szóval inkább várom a bezárást, mint nem, hátha ettől lesz cross save a Halo Infinite 2-ben okoskulcstartóra... (állítólag az elsőben a 360as store miatt nem volt, és ahogy vártható volt, be is bukott a játék :( ). mindenesetre már ebben a hónapban elkezdtem pánikvásárolni, ne egy hónapra jusson minden, elég sok cucc mellett mentem el az évek során ....

egyébként a mára magyar x360 accomon a digit kínálat csak töredéke a UK/US-nek, bele se gondolok, mennyit kéne költenem tengerentúliként (amugy van számos cucc, ami ps3 HU accon simán ott figyel, ékes példájaként a honi MS teljesítményének, kőkemény, hogy a japókretének is így beelőztek... így persze a csodás ps3 psn-en kellett venni a magyar gyöngyszemet (Bang Bang Racing), de ha ms-nek nem kell a pénzem, akkor nincs mit tenni.)

Narco Terror-is meg akartam venni, ám az sajnos 8 éve lekerült mindenhonnan (MIÉRT???????), steamaccomon meg ki tudja mikor jut újra szrephez.

Vettem rohadtsok lemezes játékot is, MIELŐTT begyűrűzik ide is nyugatról a "minden 360as címet felvárásolunk, hátha" őrület. YT videok tanúlsága alapján - főleg az óceánon túl - teljesen megháborodtak a gémerek, az egykori 3-5 dolláros kategória felment 15-25$-re, de vannak itthon 2-3000ezerért évek óta konzolbolt-polcon rohadó darabok, amik amott a 150 dodót ostromolják (Fatal Inertia).
Persze van ami itt is elszállt már.... (azt hittem a pókember játékok azért 15-20ezernél nem mennek feljebb.... DE! köszi SONY h népszerűvé tetted a korábban kutyának se kellő frencsájzt!!!!! :( )
Kis halomba rakod a 20ezreseket és felgyújtod, mondtam már.
Ez nettó gonoszkodás, hogy a gyerekek a halálod után ne kettő, hanem három konténert kell hogy rendeljenek, hogy megszabaduljanak a sok fölösleges szartól, ezt nézni is rossz! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #77064 2024.05.08. 11:55

arty írta:Vettem rohadtsok lemezes játékot is, MIELŐTT begyűrűzik ide is nyugatról a "minden 360as címet felvárásolunk, hátha" őrület. YT videok tanúlsága alapján - főleg az óceánon túl - teljesen megháborodtak a gémerek, az egykori 3-5 dolláros kategória felment 15-25$-re, de vannak itthon 2-3000ezerért évek óta konzolbolt-polcon rohadó darabok, amik amott a 150 dodót ostromolják (Fatal Inertia).
Nézem, mi ez a Fatal Inertia, most tudtam meg, hogy létezett olyan, hogy Koei Canada.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #77065 2024.05.08. 13:16

arty írta:Az általad képviselt, "nyugi van és dőljünk hátra amíg ránktörik az ajtót" hozzáállás eredményezte a fizetősmulti intézményét.

KÖSZBAZMEG.


Az enyém biztos nem, mert moslék konzolokhoz nem nyúlok csak ha valakinek segíteni kell. :D PC-n nem kell fizetni a multizásért legalábbis én nem tudok róla, igaz nem is játszom már igazán mert most épp gépem sincs ami működne.

Az, hogy a konzolos világnak rossz hát na, az ő kínjuk az én örömöm :DDD

Hülyéskedést félretéve azzal nincs bajom ha szolgáltatásokért fizetni kell, de az, hogy ezek a források mennyire szarul lesznek felhasználva és mennyire fogyatékos döntéseket hoznak a “vezetők” azzal már van. Nem lehet csinálni a valve-os hozzáállást mindenkinek, hogy ha egy játék várhatóan nem hoz milliárd dollár bevételt akkor neki sem szabad állni.

Túl sok baromságra megy el túl sok pénz a fejlesztésekben már. Minőség meg nem lett jobb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77066 2024.05.09. 08:30

donatus13 írta:Az enyém biztos nem, mert moslék konzolokhoz nem nyúlok csak ha valakinek segíteni kell. :D
Bedugni a konnektorba, vagy a HDMI kábel szokott problémát okozni? :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #77067 2024.05.09. 11:50

donatus13 írta:Az enyém biztos nem, mert
valóban nem, de NEM IS NEKED ÍRTAM A VÁLASZT!!!! :D :D

egyébként meg nézőpont kérdése, hogy pl egy hifirush-t le kell-e fejleszteni... hogy "megéri-e". ahol van a menedzsmentnek agya és nem csak nyírandó birkának képzelik a vásárlóikat, ott a brand recognition, meg goodwill, meg csomó minden más is beárazásra kerülHET egy egyébként eladásokból nem nagyon sikeres címet tekintve. EA sem véletlen fejleszt filléres indiszarokat, jót tesz a geci nagymultiról kialakult képnek.

nyilván az is kérdés, hogy tudna-e az 'it takes two' fejlesztő valami Anthem szintű game as service rohadást készíteni, amiből ezerszer annyi jönne be.
az EA azt gondolta, hogy nem.
(amikor azt gondolták h a bioware gyártson anthemet, az szép siker volt, LEHET tanultak belőle valamicskét?)

az MS pedig a redfallal azt gondolta, hogy IGEN, minden épkézláb kóder segítsen a laborban kotyvasztott drog gyártásában. az eredményt meg lehet látni. (függetlenül attól h félre volt-e managelve a cucc, az BIZTOSAN nem mellékes, hogy a csapatnak mennyi kedve volt adott projekthez... éshát az közismert, hogy nekik nem sok volt)

másik példa a rare.... ott is nyilván egy donkey kong vagy egy goldeneye multal óriási kihívás lehetett kinekt-lábtengót fejleszteni, majd ezt egy sea of thieves-el sikerült überelni.
ez utóbbi mondjuk nem extrém bukta, hiszen tök sok drogosuk van/volt ÁLLÍTÓLAG (nyilván a gémpassz miatt eléggé mérhetetlen a valódi teljesítmény), nekem még a drogos kölköm is otthagyta hamar, mert DÖGUNALOM (talán a skull and bones töketlenkedése segít/segített rajtuk)

viszont semmi sincs veszve! vannak még IP-k az MS tarsolyában, azokból még lehet valami :D :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #77068 2024.05.09. 11:51

DanielT írta:Bedugni a konnektorba, vagy a HDMI kábel szokott problémát okozni? :banplz:
ha jól rémlik, te sem tudtál mit kezdeni az xboxod 640x480-as képével.... pedig ha Donatus segít, talán nem kellett volna eladni :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #77069 2024.05.09. 11:55

Botond írta:Kis halomba rakod a 20ezreseket és felgyújtod, mondtam már.
Ez nettó gonoszkodás, hogy a gyerekek a halálod után ne kettő, hanem három konténert kell hogy rendeljenek, hogy megszabaduljanak a sok fölösleges szartól, ezt nézni is rossz! :banplz:
1.) találtam pár rejtett kincset, csak most június 9-ig ugye SEMMI időm :D ahoz hogy kincsre leljek, új dolgokat kell venni!!!!! :P

2.) digit cucc a /dev/nul -ba megy, szal az elég kezelhető lesz nekik, a fizikai kiadások eladási árából meg gondtalanul élnek, míg meg nem halnak :P (ha mégse basszák ki a konténerbe és él még majd valaki, akit ez érdekel - ahogy mondtam, a ps360as játékok brutál módon elkezdtek drágulni, egyelőre leginkább a tengerentúlon!!!!!444)

most éppen egy dark sectorrol, space marinesrről és velvet assassin-ról tárgyalok :D
simán lehet, hogy a háromból egy szórakoztató lesz!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #77070 2024.05.09. 12:45

DanielT írta:Bedugni a konnektorba, vagy a HDMI kábel szokott problémát okozni? :banplz:

Általában akik használják az ismerősök közül eltévednek a menüben és a beállításokban :D

Vissza: “Leáldozott.hu”