A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76861 2024.04.25. 21:11

Moby írta:Ezekben van már proximitysensor? Megőrülök ettől a szar megoldástól a kínaiaknál már az isten tudja hány generáció óta megy a szarakodás ezzel a nem működő találgatással.
Erről a problémáról még csak nem is hallottam. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76862 2024.04.25. 21:22

Olyan szuper klasszul mennek a dolgok a Blizzardnál és annyira megérte őket felvásárolni, hogy idén már Blizzcon-t se tartanak. :eljen:

Zseniális ahogy Phil megvetette az MS-el az előző hétre érvényes lottó szelvényt. :taps: :taps: :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76863 2024.04.25. 21:34

DanielT írta:Erről a problémáról még csak nem is hallottam. :nemtudom:
Na akkor legalább tudom mire cserélem a mostanit.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76864 2024.04.25. 21:50

DanielT írta:Vettem anyámnak, mert nekem is az tűnt a legjobb választásnak, de 1 nap múlva ment vissza, mert nincs rajta valódi always on display és az felénk totális kizáró ok. Xiaomi 13T lett helyette, az bevált. Nekem F5 Pro van, az tudja valódi AOD - t.
Iszonyatosan patkány a Xiaomi, hogy letiltja a funkciót az olcsóbb telókon.
F5 Pro-n, a közelgő F6-on és a Note 13 Pro+-on sincs jack dugó. Én ezen vagyok kiakadva.
Imádok csak úgy zenét hallgatni hogy ülök/fekszem és megy telóról a Spoty. Na most a redmi telóval a redmi BT füles már ezt sem tudja napi szintű kiszopódás nélkül abszolválni. Már elvették a cserélhető akksit, és nem lehet telefon méretben telefont venni. A 3.5 mm-es jacktől már nem vagyok hajlandó megválni. Always on display nélkül viszont tudok élni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76865 2024.04.25. 22:00

DanielT írta:Olyan szuper klasszul mennek a dolgok a Blizzardnál és annyira megérte őket felvásárolni, hogy idén már Blizzcon-t se tartanak. :eljen:

Zseniális ahogy Phil megvetette az MS-el az előző hétre érvényes lottó szelvényt. :taps: :taps: :taps:
Minek tartanának? Szépen szántsák be őket a többi ms stúdió közé, lőjjék ki a pc-s kliensüket, ahogy a bethesda kliens is a múlt rémes emléke, és a rendes MS konfon mutassák be, merre van előre, ahogy a mojang, bethesda, meg a többi esetében is van.

Júniusban jelentik be a pc-s gears judgementet, újabb lépéssel közelítünk a coop felé, arra készülj lélekben amellett, hogy a kedvenc bnet kliensed nyugdíjba vonul.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76867 2024.04.26. 15:18

Amúgy is csak azoknak engedi, akik kifejezetten ragaszkodnak hozzá, mert ha 120hz-es kijelzőt érzékel az xsx/ps5, akkor nincs 30fps quality, hanem átkapcsolja a qualityt 40@120ra.

Szóval nincs ingyen 30 frém, tenni kell érte, még vmi ótvar kijelzőt is keríteni kell hozzá!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76868 2024.04.26. 21:42

Nem lesz már újdonság, de Satya ismét frissen megerősítette: "“We are committed to meeting players where they are by bringing great games to more people on more devices”, Nadella said on Thursday."

Szóval jönnek a system seller Xbox címek PS-re. Mármint abban az értelemben, hogy konkrétan eladom a gépet, ha ezek az összes szemetükkel bemocskolják... :vomit: :vomit: :vomit:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76869 2024.04.26. 21:54

Közben egy teljes és totális katasztrófa a gaming üzletáguk, minden amit fel tudnak mutatni az közvetlen az Activision megvételéből adódik. Amivel a -30% hardver eladást elérték, Xboxot megmentette Phil mint látható. :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #76870 2024.04.26. 22:41

DanielT írta:Közben egy teljes és totális katasztrófa a gaming üzletáguk, minden amit fel tudnak mutatni az közvetlen az Activision megvételéből adódik. Amivel a -30% hardver eladást elérték, Xboxot megmentette Phil mint látható. :eljen: :eljen: :eljen:

[img]https://pbs.twimg.com/media/GMCTI-nWAAAhUKS?format=jpg&name=mediu]
Google is alig keres a hw eladásokon, darabszám se jelentős, földbe fognak állni ők is, meglásd! Ezek pont egyszerre fognak bedőlni!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76871 2024.04.26. 22:43

DanielT írta:Közben egy teljes és totális katasztrófa a gaming üzletáguk, minden amit fel tudnak mutatni az közvetlen az Activision megvételéből adódik. Amivel a -30% hardver eladást elérték, Xboxot megmentette Phil mint látható. :eljen: :eljen: :eljen:
Mondjuk az valahol szomorú, hogy a több Teraflopsos, csendesebb, mégis valamivel kisebb doboz ilyen csúnyán elhasal a vásárlóknál. Viszont ha a Sony nem kapja magát össze szoftver téren akkor a kövi gennek már nem biztos hogy ilyen sima lesz.
Botond #76870: Azért kicsit erős egyelőre az MS-t ahhoz a Googlehöz hasonlítani aki egyik napról a másikra lekapcsolta a géming szolgáltatását és szélnek eresztette az összes stúdióját. Ettől ők még legalább 3-4 évre vannak. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76872 2024.04.26. 22:48

benőmenő írta:Mondjuk az valahol szomorú, hogy a több Teraflopsos, csendesebb, mégis valamivel kisebb doboz ilyen csúnyán elhasal a vásárlóknál. Viszont ha a Sony nem kapja magát össze szoftver téren akkor a kövi gennek már nem biztos hogy ilyen sima lesz.
Botond #76870: Azért kicsit erős egyelőre az MS-t ahhoz a Googlehöz hasonlítani aki egyik napról a másikra lekapcsolta a géming szolgáltatását és szélnek eresztette az összes stúdióját. Ettől ők még legalább 3-4 évre vannak. :idiota:
Na de mennyi a pixel telefonok piaci részesedése? Máshol meg senki se használ Google keresőt vagy YouTube-ot, csak a pixelen, csak ott tudnak bevételt generálni, végük van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76873 2024.04.27. 07:58

Botond írta:Google is alig keres a hw eladásokon, darabszám se jelentős, földbe fognak állni ők is, meglásd! Ezek pont egyszerre fognak bedőlni!
Mint mondtam: még mindig nem érdekel, hogy az MS-nek mennyi pénze van és mit tudnak másból finanszírozni. Tudom, hogy végtelen. Az Xbox hardvert, brandet akarom látni, hogy megalázódik, elpusztul, szétrohad. Ahogy ezt már teszi több, mint 10 éve, rendkívüli örömet és szórakozást nyújtva egyszerű lelkemnek. :eljen: :eljen: :eljen:

Lehet tőlem Microsoft Gaming, lehetnek kiadó, lekakkantom. A mételyes féreg víziójuk bebukott, ez a lényeg.

szerk: És persze az MS Gaming sikertelenségei is orgazmikus állapot közelébe hoznak majd.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76874 2024.04.27. 08:07

benőmenő írta:Mondjuk az valahol szomorú, hogy a több Teraflopsos, csendesebb, mégis valamivel kisebb doboz ilyen csúnyán elhasal a vásárlóknál.
Zó-nak legalább el tudták adni, ellentétben a PS5-tel... :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76875 2024.04.27. 09:33

DanielT írta:Mint mondtam: még mindig nem érdekel, hogy az MS-nek mennyi pénze van és mit tudnak másból finanszírozni. Tudom, hogy végtelen. Az Xbox hardvert, brandet akarom látni, hogy megalázódik, elpusztul, szétrohad. Ahogy ezt már teszi több, mint 10 éve, rendkívüli örömet és szórakozást nyújtva egyszerű lelkemnek. :eljen: :eljen: :eljen:

Lehet tőlem Microsoft Gaming, lehetnek kiadó, lekakkantom. A mételyes féreg víziójuk bebukott, ez a lényeg.

szerk: És persze az MS Gaming sikertelenségei is orgazmikus állapot közelébe hoznak majd.
Az egy szereplős piac lenne az a rémálom forgatókönyv, ahol a géming racionálisan a továbbiakban egy gog.com accountot és egy retro pc-t jelenthetne csak. Igazán elmeháborodottnak kell lenni, ha ilyesmiről álmodozol, most félrerakva a tréfát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76876 2024.04.27. 12:07

Botond írta:Az egy szereplős piac lenne az a rémálom forgatókönyv, ahol a géming racionálisan a továbbiakban egy gog.com accountot és egy retro pc-t jelenthetne csak. Igazán elmeháborodottnak kell lenni, ha ilyesmiről álmodozol, most félrerakva a tréfát.
PC, PS, Nintendo. Semmilyen két szereplős piac nincs és nem is lesz, ez a tökéletes felállás.

Nem kell sok hardver, legyen a lehető legkevesebb a különböző funkciókra és döntsön mindent a szoftver. Vagy te két tévét tartasz ha van Netflix és Disney előfizetésed is?
Avatar
Botond

Hozzászólás #76877 2024.04.27. 12:16

DanielT írta:PC, PS, Nintendo. Semmilyen két szereplős piac nincs és nem is lesz, ez a tökéletes felállás.

Nem kell sok hardver, legyen a lehető legkevesebb a különböző funkciókra és döntsön mindent a szoftver. Vagy te két tévét tartasz ha van Netflix és Disney előfizetésed is?
A gyártók is erre jutottak amúgy, ezért pc a négy szereplőből három. Akkor ha jól értem arra vágysz, hogy csak a pc maradjon és abból meg olyat épít mindenki amilyet akar és azon fut minden. Így végülis nem rossz gondolat ez, meglátjuk megvalósul e.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76878 2024.04.27. 12:52

Botond írta:A gyártók is erre jutottak amúgy, ezért pc a négy szereplőből három. Akkor ha jól értem arra vágysz, hogy csak a pc maradjon és abból meg olyat épít mindenki amilyet akar és azon fut minden. Így végülis nem rossz gondolat ez, meglátjuk megvalósul e.
Jelenleg az van, hogy pc is leginkább az ms miatt lett a legtrágyább gémingplatform technikai szempontból a windows miatt. Valaki végre előállna egy steamos szintű platformmal pc-re, megbaszódnának ott is igengyorsan.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76879 2024.04.27. 13:12

Moby írta:Jelenleg az van, hogy pc is leginkább az ms miatt lett a legtrágyább gémingplatform technikai szempontból a windows miatt. Valaki végre előállna egy steamos szintű platformmal pc-re, megbaszódnának ott is igengyorsan.
Van ilyen, cseles módon az a neve, hogy steamOS!
Zuhan is a Windows piaci részesedése!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76880 2024.04.27. 14:37

Botond írta:Van ilyen, cseles módon az a neve, hogy steamOS!
Zuhan is a Windows piaci részesedése!
hHatalmas a szerencséjük, hogy senki nem akarta az orrát beledugni az asztali oprendszerekbe. A konzolokon, telefonokon, szervereken, stb pontosan látjuk mi történne velük.
De ez sajnos már nem fog megtörténni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76881 2024.04.27. 15:03

Moby írta:hHatalmas a szerencséjük, hogy senki nem akarta az orrát beledugni az asztali oprendszerekbe. A konzolokon, telefonokon, szervereken, stb pontosan látjuk mi történne velük.
De ez sajnos már nem fog megtörténni.
Nade van asztali oprendszer steamOS, csak nem könnyű megtalálni, mert teljesen félrevezető módon ez a neve, hogy steamOS!
El van dugva, a steam honlapról lehet letölteni!

Egy custom Linux ez is nyilván.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76882 2024.04.27. 15:25

Botond írta:Nade van asztali oprendszer steamOS, csak nem könnyű megtalálni, mert teljesen félrevezető módon ez a neve, hogy steamOS!
El van dugva, a steam honlapról lehet letölteni!

Egy custom Linux ez is nyilván.
Nyilván, ezért is steam deck image a neve. Gondolom. Innen tudjuk, hogy ez egy desktop oprendszer.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76883 2024.04.27. 15:35

Ebben a steamos-ben nem a linux a lényeg. Lehetne az bármi. A proton a lényeg. De az sem kellene, ha natívan lenne rá megírva minden.

/Ahogy ps is, meg a switch is freeBSD-n fut.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76884 2024.04.27. 15:37

Moby írta:Nyilván, ezért is steam deck image a neve. Gondolom. Innen tudjuk, hogy ez egy desktop oprendszer.
Igen, és ezért írták oda a keretbe, hogy: “ MEGJEGYZÉS: Ez a lemezkép nem kompatibilis a Steam Deckkel. Ha a Steam Deck helyreállító lemezképet keresed, látogasd meg ezt a hivatkozást.”

Mert a kettő ugyanaz, de az ellenség megtévesztése érdekében azt hazudják, csupa nagy betűvel, hogy mégsem! Ravasz csibészek ezek, de szerencsére téged nem lehet becsapni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76885 2024.04.27. 15:54

Botond írta:Igen, és ezért írták oda a keretbe, hogy: “ MEGJEGYZÉS: Ez a lemezkép nem kompatibilis a Steam Deckkel. Ha a Steam Deck helyreállító lemezképet keresed, látogasd meg ezt a hivatkozást.”

Mert a kettő ugyanaz, de az ellenség megtévesztése érdekében azt hazudják, csupa nagy betűvel, hogy mégsem! Ravasz csibészek ezek, de szerencsére téged nem lehet becsapni!
Segítek picit: a desktop steamOS fejlesztése leállt 2013-ban. Nincs nekik ilyen. Van a steamOS, ami a deck oprendszere és nincs más.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76886 2024.04.27. 15:58

Az se ért volna olyan csúfos kudarcot, ha akkoriban létezett volna a proton. Sajnos előreszaladtak az időben
Avatar
Botond

Hozzászólás #76887 2024.04.27. 16:03

Moby írta:Segítek picit: a desktop steamOS fejlesztése leállt 2013-ban. Nincs nekik ilyen. Van a steamOS, ami a deck oprendszere és nincs más.
Hát most nem a fejlesztésről volt szó, hanem ha lenne akkor más világ lenne. Van. Letölthető most is. Más világ lett? Nem, földbe állt a steamOS, azért nem fejlesztik. Az elméletet értem, csak hát itt a csúnya valóság, ami a teóriádra pont 180 fokos szöget zár be.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76888 2024.04.27. 16:04

Moby írta:Az se ért volna olyan csúfos kudarcot, ha akkoriban létezett volna a proton. Sajnos előreszaladtak az időben
Jaja, lehet így adaptív fejleszteni a teóriát! Az AMD a hibás részhez is elérünk majd, ahogy szoktunk.

A géming amúgy is tegnap szűnt meg legutóbb, nem kell annak semmilyen hw vagy os, csak az Excel él örökké!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76889 2024.04.27. 16:13

Botond írta:Hát most nem a fejlesztésről volt szó, hanem ha lenne akkor más világ lenne. Van. Letölthető most is. Más világ lett? Nem, földbe állt a steamOS, azért nem fejlesztik. Az elméletet értem, csak hát itt a csúnya valóság, ami a teóriádra pont 180 fokos szöget zár be.
Mielőtt végleg belecsavarodsz a saját ökörségedbe (amiben legalább olyan mêlyen vagy benne, mint a HDR témában), nézd meg mi töltődik le az állítólagosan létező desktop os linkjén.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76890 2024.04.27. 17:34

Moby írta:Mielőtt végleg belecsavarodsz a saját ökörségedbe (amiben legalább olyan mêlyen vagy benne, mint a HDR témában), nézd meg mi töltődik le az állítólagosan létező desktop os linkjén.
És? Az mondtad ha lenne megölne mindent. Vót. Földbeállt. Ez a rögvalóság. Kutyát nem érdekli ez, csak a Windows.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76891 2024.04.27. 19:48

Botond írta:És? Az mondtad ha lenne megölne mindent. Vót. Földbeállt. Ez a rögvalóság. Kutyát nem érdekli ez, csak a Windows.
Nem nem ezt írtam, de mindegy. Olyan szórakoztató ez a beszélgetés, hogy lehet inkább előtúrom darksectort valahonnan az internet mélyéről. Ezt az szintet ő is hozta bármikor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76892 2024.04.27. 19:52

Botond írta:Az egy szereplős piac lenne az a rémálom forgatókönyv
így van, és pont az ms utóbbi 5 éve mutatja azt hogy ki is próbál az 1 szereplős piac élére törni
Avatar
Moby

Hozzászólás #76893 2024.04.27. 19:54

Micsu írta:így van, és pont az ms utóbbi 5 éve mutatja azt hogy ki is próbál az 1 szereplős piac élére törni
Nem, az csak akkor nem az, ha az asztali oprendszerrekről van szó. Oda jó egynek ez a rakás szar is. Csak a konzoloknál ne legyen.

/Bár valszeg ott is oké lenne, csak az MS szara maradna ott is egyként. Az úgy már más lenne :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76894 2024.04.27. 20:01

Moby írta:Jelenleg az van, hogy pc is leginkább az ms miatt lett a legtrágyább gémingplatform technikai szempontból a windows miatt. Valaki végre előállna egy steamos szintű platformmal pc-re, megbaszódnának ott is igengyorsan.
Vki végre előállt, steamOS néven. Aztán az előállásból földbeállás lett. Ezek a tények, a többi rémforgatókönyv meg mehet a heti 4x-i vége a gémingnek huhogásod mellé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76895 2024.04.27. 20:05

Én tökre azt hittem, hogy mire a monitorok terjedni kezdenek, lesz rá valami átfogó megoldás (az LG is nyújt valami megoldásfélét a tévéiben, már az enyében is erre, de az sem tökéletes), de ezek szerint rohadtul nem.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #76896 2024.04.27. 20:07

Botond írta:Vki végre előállt, steamOS néven. Aztán az előállásból földbeállás lett. Ezek a tények, a többi rémforgatókönyv meg mehet a heti 4x-i vége a gémingnek huhogásod mellé.
AsteamOS-nél a ma ismert SteamOS-re gondoltam, ami sajnos nem létezik desktop OS-ként, nem egy 11 évvel ezelőtti ugyanilyen néven létező kísérleti projektre, amit megtaláltál a google-el.
Oké, elismerem, hogy időről időre beleesek abba a hibába, hogy felételezek egy valamilyen nagyon alap szintnek tekinthető ismeretelk meglétét itt a leáldban, és főleg mostanában, csúnyán elgázol a rögvalóság :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76897 2024.04.27. 20:18

Moby írta:AsteamOS-nél a ma ismert SteamOS-re gondoltam, ami sajnos nem létezik desktop OS-ként, nem egy 11 évvel ezelőtti ugyanilyen néven létező kísérleti projektre, amit megtaláltál a google-el.
Oké, elismerem, hogy időről időre beleesek abba a hibába, hogy felételezek egy valamilyen nagyon alap szintnek tekinthető ismeretelk meglétét itt a leáldban, és főleg mostanában, csúnyán elgázol a rögvalóság :D
Jaja, ezt mindenkinek alapszinten tudnia kellene, hogyha mondasz vmi vadbaromságot, akkor nyilván nem úgy érted, hanem tök máshogy, hiszen nem azért használod azokat a szavakat, mert annak a jelentését akarod közvetíteni, hanem mert vmi tök mást! Világos!
Na mindegy, a géming amúgy is két naponta meghalt szerinted, szóval azon a nemsteamos steamOS se segítene!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76898 2024.04.27. 20:28

Botond írta:Jaja, ezt mindenkinek alapszinten tudnia kellene, hogyha mondasz vmi vadbaromságot, akkor nyilván nem úgy érted, hanem tök máshogy, hiszen nem azért használod azokat a szavakat, mert annak a jelentését akarod közvetíteni, hanem mert vmi tök mást! Világos!
Na mindegy, a géming amúgy is két naponta meghalt szerinted, szóval azon a nemsteamos steamOS se segítene!
Így van ez, ha az ember az adott témában tökhülyén leáll beszélgetni úgy, hogy a szavak jelentését sem érti. :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2024.04.27. 20:30-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76899 2024.04.27. 20:30

Moby írta:Így van ez, ha az ember az adott témában tökhülyén leáll beszélgetni úgy, hogy a szavak jelentését sem érti. :D
Ja, én se úgy értettem, ahogy írtam, hanem még titkosabb és okosabb jelentést gondoltam mögé annak amit írtam, és valójában te vagy a tök hülye gondolatolvasásból, sőt az én apukám erősebb is!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #76900 2024.04.28. 17:32

Én még csak most játszottam a God of War rebootot. Érdekes módon érdekelt, lekötött, bejött.
Igényes látványa, játékmechanikája, mesélése, rendezése volt. Pont annyira open world, amennyire kell, volt értelme bejárni az egészet.
Játszottam a korábbiakat, de azokat annak ellenére, hogy voltak értékeik, nem tartottam nagy számnak. Ez viszont szinte telitalálat volt, tök szellemesen csavartak a világon egyet.
Ritka jó reboot / 10
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #76901 2024.04.28. 17:47

Az ég kék, a fű meg zöld
Avatar
arty

Hozzászólás #76902 2024.04.29. 10:03

Moby írta:G3. Olcsóbb, és nincs igazán ugrás. Szerintem nincs értelme kétezer nitre ugrásnak sem. Itt ilyen nagyságrendi ugrás kellene ahhoz, hogy ne szokd meg két perc alatt. Ne felejtsük el, egy napsütétes napon odakint látsz háromszázezer nintet. Szal itt az ezer nit vagy kétezer...oké, ugrás, de ahol tényleg történni is fog valami, és nem csak szájkarate, az mondjuk tízezer nit, amit a mikroledek nagyban már meglépegetnek.
azért ha 2k fölé ment volna stabilan a g4, arra csettintek ;) de Botond qd-je alapján tudom h ez az "ezeröt" is nagy ugrás és jah, bár megszokod, de azé "látszik" h jobb (mint a cx/c2), sötétben, kitágult pupillákkal konkrétan már-már sok is. így h a g4 alig jobb, a g3 racionális döntés, tényleg irigylem!

---

Hétvégén kipróbáltam ezt a Skull and Bones-t éshát.... szar. Extrém darabosan mozognak a karakterek, beat'em upként játszva egy vicc, fél percet se bírtam.

Spoiler
IMG_20240428_174039.jpg


Regamex amugy rohadt jó volt, a 8 óra semmire se elég, ősszel jön a következő, részvétel (nekem legalábbis) kötelező.
Avatar
arty

Hozzászólás #76903 2024.04.29. 10:15

DanielT írta:Szóval jönnek a system seller Xbox címek PS-re. Mármint abban az értelemben, hogy konkrétan eladom a gépet, ha ezek az összes szemetükkel bemocskolják... :vomit: :vomit: :vomit:
egy halo-gears azé nem akkora gané, mint az ezernyi, egyklikkes féldolláros szenny, amik rendszeresen áttekinthetetlenné teszik a psn kínálatát.... ha azt kibírtad (márpedig kibírtad :D ) akkor ne sipákolj már néhány jó-közepes cucc miatt :P

nyilván nem a 30ezres játékok, a lassan 30ezres psn+ a probléma, nem a félkész, tákoltányolt OS, a szemét hardver (kontrollerbattery, hűtés, tartók), az okádék, ronda, batár külső száműzné a gépet...
.... hanem hogy valaki ps-en is tud hélózni .... és inkább legyen egy ILYEN CÉG az egyetlen alternativa konzolosoknak.... na elmész a p......ba, de vicc nélkül :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #76904 2024.04.29. 14:32

arty írta:azért ha 2k fölé ment volna stabilan a g4, arra csettintek ;) de Botond qd-je alapján tudom h ez az "ezeröt" is nagy ugrás és jah, bár megszokod, de azé "látszik" h jobb (mint a cx/c2), sötétben, kitágult pupillákkal konkrétan már-már sok is. így h a g4 alig jobb, a g3 racionális döntés, tényleg irigylem!
Nyugika, Botondé sem tud IRL, csak 1200 környékit. Azt is csak nagyon piciben, aztán ugyanúgy porbahulllik, mint a többi. Bár ebben a G3-G4 sem sokkal jobb. Ezek csak ilyen szájhősködések. A 2K-s G4el sem lennél sokkal előrébb, de ha mondjuk stabilan tudna bármi tartani a 600-at, az azért baszó tudna lenni.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #76905 2024.04.29. 14:38

A G3 is csak egy kicsit tartja jobban, de az is lufasz. Ez van. 10 év múlva talán lesz jobb is.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76906 2024.04.29. 17:06

A 9.0 user score elég durva. Csöcs winz. :worship:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #76907 2024.04.29. 19:32

Kiderült, hogy van, aki lát abban fantáziát, ami a SteamOS sosem lett desktop szinten.
Bazzite OS. Nem tökéletes, és mivel nulla forintból készült valszeg sosem lesz az, pedig az lehetne, ha valaki tenne pénzt a sok cloud fasság helyett, de ez már aligha fog megtörténni.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76908 2024.04.30. 07:25

Zseniális, hogy a Phil által személyesen (úgy tudom ráadásul egyedül) programozott Fallout 4 "next-gen" pecs ugye PS5-ön valóban működik és szebb quality módban, míg Xbox X-en nem csinál semmit.

Még jobb, hogy erre a készítők írták, hogy teljesen jól működik, semmi gond, mindenki hülye.

Ja.. csak a Digital Foundry-nál az új videóban látható, hogy még Xbox One!!! X-en is szebb a quality, mint series X-en. :eljen: :eljen: :eljen:

Imádom, ahogy megalázzák magukat minden lehetséges alkalommal.

https://youtu.be/FqSoB836POE
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76909 2024.04.30. 10:25

Hehe, jó kis Timeshift. :) (új review és kis történelmi áttekintés)

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #76910 2024.04.30. 11:50

DanielT írta:Hehe, jó kis Timeshift. :) (új review és kis történelmi áttekintés)

[video]https://youtu.be/mQrPMzic-sc[/vido]
Szerintem én ezzel nem is játszottam, bár a borítóját végtelenszer láttam valamiért. Legalábbis nem ismerős belőle semmi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76911 2024.04.30. 11:52

Ez még mindig rohadt ütős, főleg amikor az elején meg a végén kintről mutatja a modelleket.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76912 2024.04.30. 11:54

Moby írta:Szerintem én ezzel nem is játszottam, bár a borítóját végtelenszer láttam valamiért. Legalábbis nem ismerős belőle semmi.
Iszonyú jó képminősége volt X360-on, a textúrák, élsimítás, általános élesség terén nagyon megmaradt ez belőle. Mint játék az akkori erős FPS mezőnyben nem zavart sok vizet, de nem volt rossz egyáltalán, végigvittem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76913 2024.04.30. 12:19

DanielT írta:Hehe, jó kis Timeshift. :) (új review és kis történelmi áttekintés)
Ezt anno lewarezoltam mert még elvileg a 7300GT-s konfigom belefért volna a minimum követelményekbe, de valamiért mégsem indult el. Aztán azóta se jutott eszembe.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76914 2024.04.30. 15:17

DanielT írta:Ez még mindig rohadt ütős, főleg amikor az elején meg a végén kintről mutatja a modelleket.

phpBB [media]
Pont tegnap neztem ezt a videot , brutal ja :taps:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76915 2024.04.30. 15:18

Moby írta:Szerintem én ezzel nem is játszottam, bár a borítóját végtelenszer láttam valamiért. Legalábbis nem ismerős belőle semmi.
En jatszottam de semmi maradandot nem nyujtott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76916 2024.04.30. 23:20

Ennek a ps5 slimnek a hangereje simán a ps4 pro időket idézi. Én nem tudom mi lesz, ha nyáron jut majd eszembe bekapcsolni...Volt egy fél generáció, amikor úgy tűnt, hogy a sony is megtanult hardvert gyártani, de alig élvezhettem, már el is múlt :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76917 2024.05.01. 08:12

Fíl irt nekem május elseje alkalmából az xbox appban.
Kép
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76918 2024.05.01. 09:33

Lement a Stellar Blade. Nem volt ez rossz játék, sőt eddig az idei legjobb, de sokat elmond az ez évi játékfelhozatalról, hogy ez ki tud emelkedni közülük, csöcsök ide, vagy oda. Sony gigaex minőségtől azért távol áll (hogy ez most jó, vagy rossz, mindenki döntse el maga).

Maga a játék és a bossok nem túl nehezek a játékidő nagy részében, kivéve az utolsó 3-4 boss-t, mert természetesen nem maradhat egyetlen ázsiai akciójáték sem váratlan difficulty spike nélkül a végére. Aki a platformingot programozta, azonnal kirúgni. Aki szerint jó ötlet volt horgászós minijátékot rakni bele, azonnal kirúgni (a "fogj ki 20 különböző halat" mellékküldetés az egyetlen, amit nem csináltam meg). Aki úgy döntött, hogy nem lehet külön slotokba menteni, azonnal kirúgni: 3 befejezése van a játéknak, és egy játékvégi döntéstől függ melyiket kapod; ha látni akarod a többi befejezést, akkor újra kell játszanod az egészet, vagy youtube; ja és persze külön-külön trophy jár mindhárom befejezéshez, úgyhogy have fun a platinázáshoz, bár az nekem a horgászás miatt eleve ugrott.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76919 2024.05.01. 10:12

neoreg írta:Lement a Stellar Blade. Nem volt ez rossz játék, sőt eddig az idei legjobb, de sokat elmond az ez évi játékfelhozatalról, hogy ez ki tud emelkedni közülük, csöcsök ide, vagy oda. Sony gigaex minőségtől azért távol áll (hogy ez most jó, vagy rossz, mindenki döntse el maga).

Maga a játék és a bossok nem túl nehezek a játékidő nagy részében, kivéve az utolsó 3-4 boss-t, mert természetesen nem maradhat egyetlen ázsiai akciójáték sem váratlan difficulty spike nélkül a végére. Aki a platformingot programozta, azonnal kirúgni. Aki szerint jó ötlet volt horgászós minijátékot rakni bele, azonnal kirúgni (a "fogj ki 20 különböző halat" mellékküldetés az egyetlen, amit nem csináltam meg). Aki úgy döntött, hogy nem lehet külön slotokba menteni, azonnal kirúgni: 3 befejezése van a játéknak, és egy játékvégi döntéstől függ melyiket kapod; ha látni akarod a többi befejezést, akkor újra kell játszanod az egészet, vagy youtube; ja és persze külön-külön trophy jár mindhárom befejezéshez, úgyhogy have fun a platinázáshoz, bár az nekem a horgászás miatt eleve ugrott.
Felhőmentéssel nem játszható ki az egyslotosság?
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76920 2024.05.01. 21:30

Zóanagyvarázsló írta:Felhőmentéssel nem játszható ki az egyslotosság?
Kijátszható, de csak a "rossz" és az egyik "jó" befejezést lehet vele megoldani. A "jó" befejezések feltétele az egyik karakterhez köthető százalékos érték. Ha 100% akkor a "mégjobb jó" befejezést kapod és ezt már nagyon nem lehet tudtommal megkerülni, mert az utolsó pont után, amikor még van ráhatásod mi lesz a végső százalékos érték, több órányi játék van.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76921 2024.05.02. 16:12

DanielT írta:Ezek a Sony belsősök teljesen megőrültek:

"Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Reportedly In the Works Alongside a Multiplayer Game"

Remélem hamarosan jön a Returnal remake is!
Hamarosan kiszedik a PS plus extrából az eredeti HZD-t, úgyhogy azt rebesgetik, már közel lehet a HZD remaster megjelenés a remasterstation 5-re.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76922 2024.05.02. 17:29

neoreg írta:Hamarosan kiszedik a PS plus extrából az eredeti HZD-t, úgyhogy azt rebesgetik, már közel lehet a HZD remaster megjelenés a remasterstation 5-re.
Zzzztakurva! Mint egy falat kenyér! VÉGRE! :szeret: :worship:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76923 2024.05.02. 17:30

Az egyetlen őszinte húzása a sonynak az lenne, ha a ps5-öt (a konzolt) átkeresztlné "PS4 remastered"-nek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76924 2024.05.02. 17:59

Lepörgött a Wartales, steamen, szólóban, 127 óra alatt, a kalózos kieggel együtt.

Wall of text következne, de igyekszem majd zanzásítani, de a tldr szekciónak a rövid lényeg annyi, hogy a játékot minden egyes apró részletében az én ízlésemnek megfelelően rakták össze, egyszerűen a tökéletes és a valaha játszott legjobb játékom jelzők között vacillálok, hogy melyiket süssem rá pertíz.

A játék amúgy úgy került a látóterembe, hogy bár már évek óta kint van early accessben steamen, de csak 3-4 hónapja dobták be a ganéba (playanywhere nyilván, crossplatform coop, közös felhőmentés, meg minden), és haverral elkezdtük coopban. Ez azóta is folyamatban van, kb 98%-nál járhatunk, szóval hamarosan coop review pluszban, kieg nélkül, az még nincs xbox ökoszisztémára, ezért is vettem meg steamre, meg hogy a szóló végigjátszás mentése ne akadjon össze a coopossal.

És akkor a mini review wall of text.

- a játék egy zsoldoscsapatról szól, aki csak úgy odakeveredik a semmi közepére, ahol pár királyság van a középkorban. Ennek megfelelően középkori setup van, lándzsás, kardos, íjas, baltás, stb egységekkel. Ez már kapásból óriási win nálam.
- a játékmenet annyi, hogy van 6-7-8 királyság, mindegyikben van vmi fennforgás. Az egyes királyságokban van 20-30-40 helyszín (bánya, város, rablótanya, malom, fűrészüzem, várbörtön), ahol különböző történések vannak, ezek egy-egy küldit jelentenek, illetve egyes helyszíneken van a fősztorival is kapcsolat.
- minden királyságban van egy főváros, ahol 5-6 épület van, ahol küldiket lehet felvenni, kraftolni, meg az első nyomokat össze lehet szedni a főküldihez
- a főküldi mindig több nagy (al)küldetésre bomlik, és minden királyságban más és más a kibontakozásának a módja. A fő történet szál kicsit olyan, mintha a Rejtő összesből a légiós gyűjtemény könyvet olvasnánk. Mindegyik önálló sztori (könyv) egymás mellett, egy játékban (gyűjtemény könyvben), és vannak olyan sztorik, amik kikacsintanak egymásra, ahogy a légiós Rejtős regényekben is van olyan szereplő, ami másik könyvben is szerepel, de azért mindegyik önálló történet. Ez számomra teljesen egyedi volt, az egyes királyságok főtörténetei között így végülis a mi kis zsoldos csapatunk teremti meg az összefüggést, hogy ezt is ugyanazok a zsoldosok göngyölítették fel.

- mágia nincs, armorja és hp-ja van az egységeknek, ha az elfogy és nagy a willpower, akkor van mentődobás, aztán ha utána is ráütnek a csatában, akkor jön a haldoklás, és hát a következő ütésre a halál.
- A játék úgy van felépítve, hogy az egységek hullanak, rotálódnak. Pár egységgel indul a brigád, aztán egyre többen és többen leszünk. Nem csak a szintjük emelkedik (lvl12 a max, kalózos kieggel lvl13), hanem egyre több egységre is lesz szükségünk, a vége felé már 25-30 fős csapattal mászkálunk.
- a csaták körökre osztottak (újabb win nálam), aminek az elején felszórja a unitokat, később tanulható skillből lehet őket áthelyezni. A körben látni előre a következő 10-12 unit lépési sorrendjét, hogy mikor jövünk mi, mikor az ellenfél, tőlünk bárki léphet következőnek, aki még nem lépett a körben, az ellenféltől viszont fix a sorrend. Azt hinné az ember, hogy ettől könnyű a harc, de nem. Nagyon taktikusnak kell lenni, mert az ellenfél mindig többen van, mindig csapatokban áll fel a csatatéren, és jól meg kell gondolni, hogy hol akar az ember betörni az ellenséges sorok közé, hogy kikapjuk a gyengéket, és ledolgozzuk a létszámhátrányt úgy, hogy ne kerüljön kelepcébe a beküldött emberünk és ne darálják be. Ez coopban különösen zseniális élmény minden csatánál, mikor megtanácskozzák a playerek, hogy jó, beszoptuk, megint többen és erősebbek jöttek, akkor hogyan legyen.

- a játék fontos eleme ugye ez a térképen jövés menés a helyszínek között, amiben elfáradnak az emberek, időnként aludni kell, ilyenkor tábort kell verni. A tábor fejlesztése sátorral, bográccsal, stb egy külön mikromenedzsment, nagyon jól elkapták ennek is a mélységét és komplexitását szerintem.
- a seregek végtelenre hízását három dolog fogja vissza, egyrészt a kezdő díj, amiért beállnak, és ami egyre növekszik, majd a meglevő csapatot etetni kell és zsoldot fizetni. Mikor elfáradnak, tábort verünk, meg kell etetni őket, és minden harmadik etetéshez jár a zsold is, hiszen zsoldosok. :D
- kaját lehet venni, meg nem csak emberi seregek jönnek szembe, az erdőben kóborolnak mindenféle állatok, azoknak a húsát meg lehet főzni, tengerparton pecázni, stb.
- pénz meg a vérdíjakból van, minden nagyobb városban kocsma, bounty board, felvesszük, megyünk, csináljuk, majd vissza a bountyért. Olyan 6-8 küldetés féle van, azért a végigjátszás alatt lepörgött vagy 5-600 bounty, szóval egy idő után ez azért sima farmolás.

- van craftolás is, szinten szerintem a megfelelő mélységben eltalálva, és ez is lehet elég jó pénzforrás, ha ráfekszik az ember. Van vagy 10-12 féle szakma ehhez, bányász, aki az ércet intézi, favágó, aki a fát, alkimista, aki a spéci ércekből acélrudat csinál, és végül kovács, aki az acélból és a fából acélkardot. De ez csak egy random példa volt, van még sok szakma, és mind hasznos, nem csak ilyen töltelék, hogy legyen.
- maga a szintezés szakóca komplexitású, minden második harmadik szinten kap vmi aktív vagy passzív skillt az adott unit

- a kalózos kieg talán az egyetlen, ami nem 10/10, csak 9,9/10, mert nekem a vízi harc nem tetszett. Az alapjáték harcainál kb végtelen féle terepen, végtelen féle felállásban találkoztam a mindennel is. A kalózos kieg nagyon ráment a hajókra, a vízre, ami nagy újdonság meg minden, de ott azért nagyon egy kaptafa ez, mindig két hajón állnak egymással szemben a csapatok, és mindig 1-2-3 pallóra van beszűkítve a mozgástér, meg még vannak a kötelek, amivel át lehet lendülni az ellenfél közé, nyilván a legerősebb tankoknak csak, a többieket bedobva 20-25 ellenfél közé hamar fasírtként végeznék.

Összességében teljesen kiesett a látóteremből a játék még early accessként, ha másért nem, már ezért az élményért érdemes volt a sok év gamepass fizetés, xbox vásárlás, stb.

Van még egy kocsmás kieg is, ami a táborozáshoz hasonló köztes mikromenedzsment cucc, ahol pénzt lehet gyűjteni, az nem győzött meg, szóval egyelőre kimarad.

Mindenkinek nagyon lelkesen ajánlom, aki szereti az rpg-ket és mikromendzselős cuccokat, mert ez a játék a csúcsok csúcsa számomra ebben a stílusban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76925 2024.05.02. 18:05

neoreg írta:Hamarosan kiszedik a PS plus extrából az eredeti HZD-t, úgyhogy azt rebesgetik, már közel lehet a HZD remaster megjelenés a remasterstation 5-re.
Nem létezik, de komolyan... ezt már én se hiszem el, pedig én mindent elhiszek.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76926 2024.05.02. 19:22

AMD confirms Radeon GPU sales have nosedived

köszi AMD a túlárazott nvidia kártyákat :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76927 2024.05.02. 21:00

neoreg írta:AMD confirms Radeon GPU sales have nosedived

köszi AMD a túlárazott nvidia kártyákat :mf2:
Talán tegnap, vagy tegnapelőtt dobta fel a steam surveyt a steam kliens, és mikor lefutott, beadtam, akkor pont ránéztem én is a hogyan állnak a gpu-k népszerűségben listára és nekem is ez volt a konklúziom, hogy ez az AMDnek bukó, az nvidiának meg szabadrablást jelent.

Mikor vettem a 6900 xt ultit Moby segítségével, akkor ugye közeltávol nem volt nvídia kártya szempontból hasonló árban, mikor vettem a 7900 XTX-et, akkor már csak hajszálnyi különbség volt árban és teljesítményben is a 4080asokkal, de még a több vram, meg az úgyse upscale gyúrok gondolatok miatt volt értelme a radeont választani, de most? Az XTX árban ott van 4080 super, valszeg simán azt választanám, mert a gyerek gépében se fogyott még ki sose a 16 giga vram a 6900as alól, és hát a többi érv elfogyott az XTX mellől.

Oké, most árban, teljesítményben és fogyasztásban is csak hajszállal van lemaradva az xtx, ha az upscale technikát és az RT-t figyelmen kívül hagyjuk, de ezt csak akkor tehetjük meg, ha évente-két évente gpu csere, de mi lesz itt a következő felvonásban? AMDnek eddig úgy néz ki, hogy a nagy kártyája gyengébb lesz, mint a 7900 XTX?! Nemán!

A dolgok jelen állása szerint a következő kártya nálam megint nem radeon lesz.

Amúgy majd 1%on áll a 4090es a steam surveyben, mégis Castlenek lesz igaza és ingyen osztják a mekis fagyi mellé, annyira filléres cucc lett. Csak pár hónap és itt az 5090es, én már bele nem nyúlok a kifutó szarokba az is biztos!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76928 2024.05.02. 21:48

Mondjuk nem tudom hogy reméltek eladást a 7-es szériával, amikor legjobb ár/érték arányú kártyájuk a mai napig a 6700XT, ami nekem is van az excelezős PC-ben a Ryzen 3600 mellett.
A 7900XTX még jó vétel lenne, csak ennyi pénzért már gáz hogy nem tud egy kártya dlss-t vagy azzal ekvivalens felskálázást, amikor eleve hátrányban van RT-ben is.
Castle82

Hozzászólás #76929 2024.05.02. 23:08

Botond írta:Talán tegnap, vagy tegnapelőtt dobta fel a steam surveyt a steam kliens, és mikor lefutott, beadtam, akkor pont ránéztem én is a hogyan állnak a gpu-k népszerűségben listára és nekem is ez volt a konklúziom, hogy ez az AMDnek bukó, az nvidiának meg szabadrablást jelent.

Mikor vettem a 6900 xt ultit Moby segítségével, akkor ugye közeltávol nem volt nvídia kártya szempontból hasonló árban, mikor vettem a 7900 XTX-et, akkor már csak hajszálnyi különbség volt árban és teljesítményben is a 4080asokkal, de még a több vram, meg az úgyse upscale gyúrok gondolatok miatt volt értelme a radeont választani, de most? Az XTX árban ott van 4080 super, valszeg simán azt választanám, mert a gyerek gépében se fogyott még ki sose a 16 giga vram a 6900as alól, és hát a többi érv elfogyott az XTX mellől.

Oké, most árban, teljesítményben és fogyasztásban is csak hajszállal van lemaradva az xtx, ha az upscale technikát és az RT-t figyelmen kívül hagyjuk, de ezt csak akkor tehetjük meg, ha évente-két évente gpu csere, de mi lesz itt a következő felvonásban? AMDnek eddig úgy néz ki, hogy a nagy kártyája gyengébb lesz, mint a 7900 XTX?! Nemán!

A dolgok jelen állása szerint a következő kártya nálam megint nem radeon lesz.

Amúgy majd 1%on áll a 4090es a steam surveyben, mégis Castlenek lesz igaza és ingyen osztják a mekis fagyi mellé, annyira filléres cucc lett. Csak pár hónap és itt az 5090es, én már bele nem nyúlok a kifutó szarokba az is biztos!



Steam survey változatlanul annyira mérvadó -bár nyilván ezt is nehezen fogod fel mint minden mást- hogy máig nem kérdezett meg hogy akarom-e frissiteni a 8 évvel ez elötti vga-val szerepelek benne, azóta volt a gépemben vagy 5 kártya.... Egyébiránt senki nem ondta hogy filléres lenne- csak azt hogy joggal ennyi az ennyi mert nincs konkurenciája semmilyen téren igy az nvidia azt csinál amit akar.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76930 2024.05.03. 01:32

Botond írta:Összességében teljesen kiesett a látóteremből a játék még early accessként, ha másért nem, már ezért az élményért érdemes volt a sok év gamepass fizetés, xbox vásárlás, stb.
Pedig szerintem én is linkeltem, de téged éppen a gané miatt csak az érdekel, amit Fil küld. Ha nem lenne, akkor elolvastad volna,a mit én írok, és akkor is értesülsz róla :nezze:

Vissza: “Leáldozott.hu”