A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76371 2024.03.20. 19:58

DanielT írta:Na tessék, a PC frém problémákat ISZONYATOSAN VIZSGÁLJÁK MAJD, konzolon meg ezek szerint tökéletes.

Responding to a query about frame rate problems from IGN, Capcom said in a statement that performance issues on PC may be linked to the heavy amount of CPU demanded from NPCs in the game.

"We are looking into ways to improve performance in the future."
pcn aaa gamingben mar a jatekok 50%a igy jelenik meg, aki 1st day gamingre gerjed az rabaszott, ami jo hogy altalaban rendbe teszik.
Az igazsag meg az hogy nincs szar port csak gyenge gep :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76372 2024.03.20. 21:32

DanielT írta:Ez komoly. A nyomorult japánok.... FF7, most 2 héttel utána ez, tényleg senkiháziak kezében van a zséming!

Viszont megnéztem ennek az első részét, hát az valami BORZALOM, ahogy kinézett, utána az újba is belepillantottam és nem kívántam rá arra se...
Ja, mindig csúf volt, és az animációk sem ebben voltak a legjobbak, ez meg első ránézésre remasternek néz ki, így ezzel a performansszal együtt meglepő a jobb fogadtatás.

Persze az első rész nekem TOP 2 7. generációs konzolélményem (a Vanquish a másik), iszonyú innovatív volt az alapötlet, és ha az ember értette, mit csinál, akkor nagyon frankó volt átélni is a játékban, de nagy lemaradásai is voltak a nyugati RPG-ktől (mert amúgy nem a klasszikus jRPG-iskolákat követi, de az az FF-eknél is látszik, hogy mellékküldetésekre a Square Enix 10/10-es csodái a 80-as évek nyugati RPG-inek a szintjét hozzák ma is). Tehát az látszott, hogy miben lehetne jobb, csak ez az előzetesekből nem derült ki. A játék maga jónak tűnik, a trickster vocation pedig nagyon érdekesnek, de ilyen performansszal kicsit drága szavazat lenne időhiányosan bevállalni, egy tökéletes megjelenést még talán "kénytelen" lettem volna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76373 2024.03.20. 21:37

Időközben megmentették az "örökkévalóságnak" egy másik 7. generációs jankhegy kedvencemet, az Alpha Protocolt (de ez PC-n ment), és erről még egy dokumentumfilmet is csináltak.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76374 2024.03.20. 21:45

Amy Hennig Star Wars-játéka jelenhetett meg, de majd a marveles!

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76375 2024.03.20. 21:47

Ennek a ps5 pro-nak nem sok értelmét látom, ha még ps5-re is egy csomó kiadó szarik patchet kiadni a korábbi címekhez, ezért kanyarodtam vissza pc-hez.

Most már olyan tökélyre fejlesztettem a pc experience-t, hogy egy shortcutra indítja a steamet big picure-ben, plusz kitolja oledre a képet :ravasz1: :nezze:

Persze az is egy trágya, pl. RE8-ban minden egyes indításkor be kellett kurbliznom a hdr-t a settingsben :D
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76376 2024.03.20. 21:50

Zóanagyvarázsló írta:Amy Hennig Star Wars-játéka jelenhetett meg, de majd a marveles!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=Lb2wwEx6DVwvideo]
Kár, hogy nem a mozifilmek alapján csinálják a játékot, akkor most Amerika Kapitány is fekete lehetne, Fekete Párduc meg fekete ÉS nő! Nagyon kilóg a sorból csóri fehér Amerika Kapitány :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76377 2024.03.20. 21:54

Bungie is one of the most celebrated developers in the industry. Most famous for its work on Halo and Destiny, this studio has masterfully crafted two humongous first-person shooter IPs.

However, the developer has recently struggled with layoffs. Despite claiming to have found Bungie more valuable than a potential Activision Blizzard merger, Sony seems to no longer be happy with this team, with reports stating that Bungie is now considered a failed purchase.
Aki hányás nélkül kibírta az első bekezdést, az bónuszként kap elolvashatja a forrást is. A többség meg mehet a felmosóvödörért.

És öblítés gyanánt egy kis betekintés a Bungie tényleg mesteri időszakába (ezt is lehetne prezerválni, GOG! igaz, a közösség játszható formában tartja nélkülük is):

phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76378 2024.03.20. 22:04

arty írta:biztos van amikor fost zabálok, de 1.) nem veszem észre 2.) lehet mégse zabálok fost túl gyakran és ezér' nem érzem a bajt
De most írjak arra, amikor arról regélsz, hogy elég neked, ha valami ELVBEN jó? :nemtudom:

HDR-nél az MS dizájnra gondolok, miszerint HDR kapcsoló van, ami szerintük legyen mindig ON (így a játék HDR-t kap és .... és persze a desktopod is, BOCS!)
mivel a világ szerint ez nem volt jó, így lett gyártóspecifikus kapcsolhatóság nvidia és amd driverben is, amit használnak is játékok, ekkor valóban magától kapcsol a kijelződ, MS-t meg leszarják
Nem rémlik, hogy valaha bármit is állítottam volna ehhez, amióta 2021 nyara óta így használom a főpécémet, azóta jól működik. Tőled tudom, hogy létezik szopás, bár neked óvodában is análkóla volt a jeled, pedig a modoktól is rettegsz. A PS5-ös gagyizást is tőled tudom, gondolom, az tényleg létező gyakorlati probléma lenne nálam is. XSX-en szerencsére HDR-emtes a desktop.

Neked azért van csak jó tapasztalatod modokkal, mert sok bughalmod ezek mentették meg ;) Nekem utolsó mod emlékem az Aliens Coloniam Marine, amit elég használhatóra modltam, de ott is ugye az a helyzet, hogy nélküle TOTÁL értelmezhetetlen a játék, szal nem volt vesztenivaló. Assetto vagy előtte rfactor meg sok ujrainstallt ért meg a tökéletes modok miatt, nekem elsősorban ezek adják az ősélményt ;) És jah, majd az RtCW-vel alámerülünk a fosba (vagy felszállunk a mennybe), nagyon kíváncsi leszek rá, ha végre sorra kerül.
Mármint a GTA-k vagy a kontrolleresített Mass Effect 2 voltak megmentésre szoruló bughalmok? A Gothicokhoz tény, hogy erősen ajánlott (volt?) a kezelés, de a maguk idejében anélkül mentek végig, az 1080p@60 fps nyilván nem létező igény volt a 2000-es évek elején. A Civ IV-be is új népeket moddoltam, a memory leak elleni custom init moddolásnak azért nem hívnám, de az tényleg kellett hozzá. A Dark Souls lehetne egy jó kérdés, de nem sokat ment. A Total Warok se voltak játszhatatlanok nélküle, de jó, hogy lehet variálni. Régi játékok jó felbomtású életre keltését sem hívnám bughalommentésnek. Szóval fingom nincs, mire gondolsz.
Avatar
arty

Hozzászólás #76379 2024.03.21. 11:00

Zóanagyvarázsló írta:De most írjak arra, amikor arról regélsz, hogy elég neked, ha valami ELVBEN jó? :nemtudom:

Nem rémlik, hogy valaha bármit is állítottam volna ehhez, amióta 2021 nyara óta így használom a főpécémet, azóta jól működik. Tőled tudom, hogy létezik szopás, bár neked óvodában is análkóla volt a jeled, pedig a modoktól is rettegsz. A PS5-ös gagyizást is tőled tudom, gondolom, az tényleg létező gyakorlati probléma lenne nálam is. XSX-en szerencsére HDR-emtes a desktop.

Mármint a GTA-k vagy a kontrolleresített Mass Effect 2 voltak megmentésre szoruló bughalmok? A Gothicokhoz tény, hogy erősen ajánlott (volt?) a kezelés, de a maguk idejében anélkül mentek végig, az 1080p@60 fps nyilván nem létező igény volt a 2000-es évek elején. A Civ IV-be is új népeket moddoltam, a memory leak elleni custom init moddolásnak azért nem hívnám, de az tényleg kellett hozzá. A Dark Souls lehetne egy jó kérdés, de nem sokat ment. A Total Warok se voltak játszhatatlanok nélküle, de jó, hogy lehet variálni. Régi játékok jó felbomtású életre keltését sem hívnám bughalommentésnek. Szóval fingom nincs, mire gondolsz.
Hogyne lenne elég, ha közben a gyakorlatban is teljesen oké csuszkázás nélkül a legtöbb játék? (máskor meg a csuszkák sem mentik meg a játékot)
És nyilván nem tudom kielemezni 7823 ember elkurt csuszkáit, hogy miért fals a beállításuk, de elég megnézni miféle okádék sédermodoknak mennyi letöltése van... aki elhiszi, hogy kijavította a játékát a csúszkákkal, hát legyen vele boldog.

Az FH4-et nem tudom mikor toltad, de ha máshol nem, ott belefuthattál volna a problémakörbe. Gothic1-el nyilván nem :P
Én az F1-el költöztem konzolra miatta, bár akkor még fosvidiám volt........ nem óvodai neveltetés kérdése ez, inkább a játszott játékoké :P

A kontrollermod tipikusan megmentés, azt gondolom, igen! (bár általában a jobbgomba egéremuja okádék érzés, szal semmiképpen nem valós megoldás szerintem/nekem... már nem tudom mikkel próbáltam anno, de ennyi maradt meg.... talán bioshock2-t kellett emiatt 360on tolni? out of memory errorozok :( )
És igen, a gothicok modolása is gondolom a minimális élvezhetőséghez kellett, bár elhiszem h volt ahol a mod pluszt adott. Azt viszont neked SE, hogy ezek sose okoztak problémákat és nem egy kínszarás-tráblsúting a "moddb" nagyrésze. Nem is értettem soha, miért nem csak egy sima 1.0 van mindenből fenn ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #76380 2024.03.21. 11:11

Új Alien film teasere... azon túl, hogy ujraforgatták a 8. utast, nem egészen értem, hogy ez miért jó. Oké, ez csak egy teazer, sokat nem tudni meg belőle.
Persze moziban akarom nézni-támogatni (ahogy a korábbiakat is, az aliens óta!), de ezer más sztorit szívesebben vettem volna.... pl az Aliens közvetlen előzménysztoriját, mielőtt elvész a kapcsolat a kolóniával az lv426-on...

phpBB [media]


---

phpBB [media]


Bár teljesen megbízom a csávóban (1cc-zte a metal slugot! :D ), de érzésem szerint a számára easy az nekem nem lesz az (demo alaján semmiképpen).
Aki hácés kontrásnak tartja magát, az a közelébe ne menjen tehát, de szvsz mindenki másnak egy próbát a demo meg kell érjen!!! :)
Eleve alig valamiből van mára demo................... értékelendő!
Avatar
arty

Hozzászólás #76381 2024.03.21. 11:23

Zóanagyvarázsló írta:Aki hányás nélkül kibírta az első bekezdést, az bónuszként kap elolvashatja a forrást is. A többség meg mehet a felmosóvödörért.

És öblítés gyanánt egy kis betekintés a Bungie tényleg mesteri időszakába (ezt is lehetne prezerválni, GOG! igaz, a közösség játszható formában tartja nélkülük is):
Remélem nem jönnek ki a gödörből és leírhatja a szotyi a teljes 3 mrd-ot, bukónak. Nyilván nem a japók hibáztak, amikor a gta5 alapján azt hitték: a destiny2 nevű fejőstehén is örökké tart majd, mint minden game as service EVER!!!! :D

És annak is örülök, hogy a bundzsi megvalósíthatja önmagát, még egy kis ideig legalábbis. A halo4(-5) idején azt éreztem, nagyon megérte a "csere", az infinite óta azért picit szomorkásabb vagyok... ha H4-re nem is voltak képesek, nekem mára a h1-h2-h3-odst-reach is ezerszer inkább elég lenne ....
Avatar
Botond

Hozzászólás #76382 2024.03.21. 11:44

Zóanagyvarázsló írta:Nem rémlik, hogy valaha bármit is állítottam volna ehhez, amióta 2021 nyara óta így használom a főpécémet, azóta jól működik. Tőled tudom, hogy létezik szopás, bár neked óvodában is análkóla volt a jeled, pedig a modoktól is rettegsz. A PS5-ös gagyizást is tőled tudom, gondolom, az tényleg létező gyakorlati probléma lenne nálam is. XSX-en szerencsére HDR-emtes a desktop.
De ez nem teljesen nettó szopás, hanem gyárilag hibás az eljárás.
Amikor be van kapcsolva a windowsban a HDR, akkor világít, mint a zseblámpa a desktopod is böngészés meg minden közben. A gyárilag hibás része az ez, a világítós desktop. Ez a sony alwaysonHDR eljárás copypasteje, a nem HDR tartalmakat is kivilágosítja a picsába, mert jóleszaz.

Aztán van a szopás része, hogy amikor nincs bekapcsolva a windowsban a HDR akkor a forza horizon4 optionsben meg se jelenik a HDR, mert nincs és kész. Vagyis kis kezeddel kell kapcsolgatni, hogy legyen HDR, mert forza horizon4ezni fogsz, vagy ne legyen HDR, mert nem szolizni akarsz netezés közben. A darkmód is világít, ez a szonitól licencelt alwaysonHDR megoldás.
És ha már csodaszoni! A PC-s HZD az kikapcsolt windowsos HDR mellett is tudja, hogy van HDR a képernyődben és HDRezik, a Days Gone meg az FH4 iskoláját járta és ha a windowsos HDR off, akkor nincs HDR, sosevót!

Hülye angolok angol hülyék!

És ha ezt nem vetted észre eddig, hogy ez így működik mindenhol, mindenkinél, minden vga-n, akinek windows 10-11e van az nem azt jelenti, hogy ez nálad nincs így, hanem azt hogy egy vak lajhár is jobb megfigyelő, mint te. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76383 2024.03.21. 12:02

arty írta:Új Alien film teasere... azon túl, hogy ujraforgatták a 8. utast, nem egészen értem, hogy ez miért jó. Oké, ez csak egy teazer, sokat nem tudni meg belőle.
Persze moziban akarom nézni-támogatni (ahogy a korábbiakat is, az aliens óta!)
Egészen biztos, hogy megérdemlik a TÁMOGATÁST, nagyon jó lesz. :eljen: :eljen: :eljen: ÚRISTEN DE JÓ LESZ!!! Olyan jó lesz, a sztori, az akció meg minden, hogy iszonyatosan és tényleg megéri leforgatni, mert rengeteg van ebben a sztoriban, amit az első 2 tökéletes rész nem mutatott még meg és kellett hozzá a többi mocsok. Ez az újabb trágya, akarom mondani SZUPER FILM, 2024-es viszonyok között elkészítve egyszerűen KELL. :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76384 2024.03.21. 12:16

Botond írta:De ez nem teljesen nettó szopás, hanem gyárilag hibás az eljárás.
Amikor be van kapcsolva a windowsban a HDR, akkor világít, mint a zseblámpa a desktopod is böngészés meg minden közben. A gyárilag hibás része az ez, a világítós desktop. Ez a sony alwaysonHDR eljárás copypasteje, a nem HDR tartalmakat is kivilágosítja a picsába, mert jóleszaz.

Aztán van a szopás része, hogy amikor nincs bekapcsolva a windowsban a HDR akkor a forza horizon4 optionsben meg se jelenik a HDR, mert nincs és kész. Vagyis kis kezeddel kell kapcsolgatni, hogy legyen HDR, mert forza horizon4ezni fogsz, vagy ne legyen HDR, mert nem szolizni akarsz netezés közben. A darkmód is világít, ez a szonitól licencelt alwaysonHDR megoldás.
És ha már csodaszoni! A PC-s HZD az kikapcsolt windowsos HDR mellett is tudja, hogy van HDR a képernyődben és HDRezik, a Days Gone meg az FH4 iskoláját járta és ha a windowsos HDR off, akkor nincs HDR, sosevót!

Hülye angolok angol hülyék!

És ha ezt nem vetted észre eddig, hogy ez így működik mindenhol, mindenkinél, minden vga-n, akinek windows 10-11e van az nem azt jelenti, hogy ez nálad nincs így, hanem azt hogy egy vak lajhár is jobb megfigyelő, mint te. :D
Amióta megvan a CX, azóta szerintem HDR onnal megy, szóval nem tudom, milyen nélküle. Nem zavaró nálam a desktop. De azért gondoltam, hogy az nem HDR-es, mert egyszer beragadt valami extra fényesítés egy HDR-es játék után (na az volt zseblámpás élmény), és azt hittem, hogy az az, de NEM olyan szokott lenni. De ha HDR onos a desktop, akkor játékindításnál miért írja ki a tévé, hogy HDR-be vált, mint XSX-nél? Kitesztelem majd, ha holnap lesz időm rá.

Az FH4 amúgy nem ment rajta, mert az még a Panán csengett le, FH5 nem járt PC-n soha, Heroes 2-ben meg hasonlókban nyilván nem figyeltem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76385 2024.03.21. 12:19

Itt a következő bomba GIGAEX! Tarolnak a japánok.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76386 2024.03.21. 12:23

Moby írta:Itt a következő bomba GIGAEX! Tarolnak a japánok.
Kép
Phil a halott ükapját leszopná egy ilyen számért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76387 2024.03.21. 12:26

Közben:

Kép
Kép
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76388 2024.03.21. 12:27

Illetve kijött végre valami techben megfelelő színvonalú cucc is Pc-re, dolgozhatnak a 4090-esek:

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #76389 2024.03.21. 12:34

DanielT írta:Közben:
Helldivers 81
Starfield 83
Diablo4 86
There, fixeltem neked. Valóban a sony az alja és az MS a teteje, biztos, hogy szopás lenne Fílnek az szoniszint!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76390 2024.03.21. 12:36

DanielT írta:Egészen biztos, hogy megérdemlik a TÁMOGATÁST, nagyon jó lesz. :eljen: :eljen: :eljen: ÚRISTEN DE JÓ LESZ!!! Olyan jó lesz, a sztori, az akció meg minden, hogy iszonyatosan és tényleg megéri leforgatni, mert rengeteg van ebben a sztoriban, amit az első 2 tökéletes rész nem mutatott még meg és kellett hozzá a többi mocsok. Ez az újabb trágya, akarom mondani SZUPER FILM, 2024-es viszonyok között elkészítve egyszerűen KELL. :nezze:
Mar a traileren is latni a stabil 5 pontot, de hollywoodban megnyugodhatnak mert girlpower vanik :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76391 2024.03.21. 12:37

arty írta:Hogyne lenne elég, ha közben a gyakorlatban is teljesen oké csuszkázás nélkül a legtöbb játék? (máskor meg a csuszkák sem mentik meg a játékot)
És nyilván nem tudom kielemezni 7823 ember elkurt csuszkáit, hogy miért fals a beállításuk, de elég megnézni miféle okádék sédermodoknak mennyi letöltése van... aki elhiszi, hogy kijavította a játékát a csúszkákkal, hát legyen vele boldog.

Az FH4-et nem tudom mikor toltad, de ha máshol nem, ott belefuthattál volna a problémakörbe. Gothic1-el nyilván nem :P
Én az F1-el költöztem konzolra miatta, bár akkor még fosvidiám volt........ nem óvodai neveltetés kérdése ez, inkább a játszott játékoké :P

A kontrollermod tipikusan megmentés, azt gondolom, igen! (bár általában a jobbgomba egéremuja okádék érzés, szal semmiképpen nem valós megoldás szerintem/nekem... már nem tudom mikkel próbáltam anno, de ennyi maradt meg.... talán bioshock2-t kellett emiatt 360on tolni? out of memory errorozok :( )
És igen, a gothicok modolása is gondolom a minimális élvezhetőséghez kellett, bár elhiszem h volt ahol a mod pluszt adott. Azt viszont neked SE, hogy ezek sose okoztak problémákat és nem egy kínszarás-tráblsúting a "moddb" nagyrésze. Nem is értettem soha, miért nem csak egy sima 1.0 van mindenből fenn ;)
Az állításodra reagáltam, fura volt, mert úgy hangzott az ELVBE kapaszkodás, mintha nem hinnél a GYAKORLATBAN. Én nem szoktam csúszkázni vagy shader moddolni, felbontásmoddolni inkább.

A ME2-t egérbillel játszottam végig, a 3-hoz átkötő DLC ment évekkel később, amikor már volt kontrollerem (elhiszem, hogy neked megmentés lett volna, de én magamról írtam, és azt se tudom, akkor volt-e már mod, amikor végigment). Valami nem volt kerek, de főleg maga a játék gyenge TPS-nek. Majd megnézem a Legendary Edtitiont. A GTA-kon sokat lendített a kontrollermod, nem volt velük gondom, legfeljebb a nagyon célzós részeknél. Ma már mondható megmentésnek, de bughalomnak nem nevezném őket (a San Andreast esetleg, de azt pont nem kontrollermoddoltam), és annak idején sem én, sem a közönség nem hiányolta ezeket. Ma már más a helyzet, nem egérbilleznék ótókát. Nagyon durva moddolásokat meg sosem csináltam, egy Civ IV-es új civilizációt sem mondanék annak. A Gothicokhoz jóval azután kellett mod, hogy játszottam őket. Monitorom se volt volt szélesvásznú. Jobb fps miatt kellett volna, de azt akkor még nem tudtam. Viszont a kontrollertámogatást leszámítva switchesre varázsolható, az keményebb dió.

És néha a fejlesztők is modder szinten vannak. A Heroes 3-ból a remaster nálam bugosabb, mint annak idején az 1.0 volt (elveszett a forráskód, ugye, azóta állítólag előkerült, csak a Ubi baszik rá...), és a HD-re moddolt patcheltebb, kiegészítős, rajongói kampányokkal megtoldott moddolt verzió eddig stabilabbnak tűnik. És még online lobbyt is tettek abba is. Jó lenne, ha a GOG újra össze tudna melegedni a Ubival, lenne onnan mit menteni... Lásd a licenc miatt lekerült Pandora Tomorrow-t, a PC-n fosport Double Agentet, a Panzer General 3-at (GOG-on a 3D Assault van, az a 3 előtti rész), portolni a 2008-as PoP epilógusát (mert hiába van konzolom, és hiába tudnám megvenni a DLC-t, az alapjáték egyik store-ban sem elérhető) stb.

Kontrollerezéshez annak idején a fizetős Pinnacle Pofilert, illetve annak más néven futó új verzióját használtam, jobb volt, mint az Xpadder. A fejlesztője is nagyon rendes volt, váltottam vele pár e-mailt. Csak halálos beteg lett, a szoftvert meg valami kémprogramot telepítő scammerek szerezték meg (így cseszhetem az élethosszig tartó licencemet, de pár dollár volt, és ki is használtam annak idején), de akkor már régóta nem használtam, mert akkoriban a PS3 pörgött.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2024.03.21. 12:38-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76392 2024.03.21. 12:38

Zóanagyvarázsló írta:Amióta megvan a CX, azóta szerintem HDR onnal megy, szóval nem tudom, milyen nélküle. Nem zavaró nálam a desktop. De azért gondoltam, hogy az nem HDR-es, mert egyszer beragadt valami extra fényesítés egy HDR-es játék után (na az volt zseblámpás élmény), és azt hittem, hogy az az, de NEM olyan szokott lenni. De ha HDR onos a desktop, akkor játékindításnál miért írja ki a tévé, hogy HDR-be vált, mint XSX-nél? Kitesztelem majd, ha holnap lesz időm rá.

Az FH4 amúgy nem ment rajta, mert az még a Panán csengett le, FH5 nem járt PC-n soha, Heroes 2-ben meg hasonlókban nyilván nem figyeltem.
Amit írsz azok alapján szerintem meg HDR off van a windowsodban és pár játék átkapcsol így is HDR-be (pl HZD), a többinél meg nem vetted észre, hogy SDR maradt.
De ha majd megnézed akkor nem kell tippelni.
Mindenesetre mikor átcuccoltam a gépet Artyhoz, és benyomtuk a 83 colon az FH4et, elsőre hirtelen én is elbizonytalanodtam, hogy ez HDR most vagy SDR, miközben Arty egyből mondta, hogy mi ez az SDR fozs, szóval nem mindenkinek ugyanannyira érzékeny erre a szeme, ahogy ugye a frémet is eltérő hangsúllyal érzékelik az egyes emberek, vagy a főbontást/élsimítást.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76393 2024.03.21. 12:45

Botond írta:Amit írsz azok alapján szerintem meg HDR off van a windowsodban és pár játék átkapcsol így is HDR-be (pl HZD), a többinél meg nem vetted észre, hogy SDR maradt.
De ha majd megnézed akkor nem kell tippelni.
Mindenesetre mikor átcuccoltam a gépet Artyhoz, és benyomtuk a 83 colon az FH4et, elsőre hirtelen én is elbizonytalanodtam, hogy ez HDR most vagy SDR, miközben Arty egyből mondta, hogy mi ez az SDR fozs, szóval nem mindenkinek ugyanannyira érzékeny erre a szeme, ahogy ugye a frémet is eltérő hangsúllyal érzékelik az egyes emberek, vagy a főbontást/élsimítást.
Szinte minden újabb cuccnál láttam eddig a HDR-piktogramot és a hatását is, mert zavar, hogy allandóan felvillan. Lehet, hogy túl jó játékokkal próbáltam, lehet bármennyi kivétel. Bár a HZD és a Plague Tale 2 a jóságot kizárja, cserébe marha szépek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76394 2024.03.21. 12:53

DanielT írta:Phil a halott ükapját leszopná egy ilyen számért.
Ő vélhetőleg nem volt japán, szal szerintem ez még neki is jobban menne. Mondjuk a Wo Long után kurva nagy csoda is lett volna, ha ezek valamivel elő is tudnak állni. Hogy a sony mi a gecit láthatott ebben az legalább akkora kérdés, mint a forspoken esetén, de hát ez van. A sonyszopók ebbe is kapaszkodnak majd :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76395 2024.03.21. 12:54

De ha már a számok ugye...
Kép
LEL
Avatar
Moby

Hozzászólás #76396 2024.03.21. 13:27

És hát most nézem, hogy ettől a Ronintól jobb értékeléseket kapott az a kutyaszar Wo Long, ami kb ilyen Lies of Pi kategória csak szarabb vizualitással, hát, ebben a 75 pontban jelentősen benne lehet az agyhalott japánfelszopás. Szerintem jobban jártok a stellar blade-el. Abban legalább lesznek csöcsök. Ha más nem is. Ebben ennyi sincs :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76397 2024.03.21. 13:43

Botond írta:There, fixeltem neked. Valóban a sony az alja és az MS a teteje, biztos, hogy szopás lenne Fílnek az szoniszint!
Legalább a Sony cuccot nem gyűlöli a közönsége. Mert Starfield és Diablo 4 esetében ez a helyzet, ha esetleg nem követnéd, de elég hozzá csak random youtubeon rákeresni és bármelyik videó címet elolvasni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76398 2024.03.21. 14:03

DanielT írta:Legalább a Sony cuccot nem gyűlöli a közönsége. Mert Starfield és Diablo 4 esetében ez a helyzet, ha esetleg nem követnéd, de elég hozzá csak random youtubeon rákeresni és bármelyik videó címet elolvasni.
Ebben tökéletesen igazad van. Nem követem. Nézd, nekem megvan a saját véleményem mindenről, nem szoktam másokhoz futkosni, hogy húzza alá az enyémet, mert nem vagyok biztos magamban :D Egyszerűbben fogalmazva, torkonszarom, hogy bárki (többség vagy ksiebbség) mit hogyan vélekedik arról, amiről én másképp véledekek. A sok igénytelen agyhalott rögparaszt véleményére egy centet nem adok. Látom én ezeket mindennap a az utakon, a bevásárlóközpontokban, a játszótereken, a youtubeon, a facebookon, a tiktokon, nem nagyon volt az életmnek olyan napja, amikor ne lőttem volna szikarnyi kétség nélkül atomot a világ nagyobbik felébe. Most komolyan, nekem azzal kellene értékelnem valamit, hogy arról mit gondolnak A MÁSOK? :DDD
Tudom, hogy a sonyszopók, xboxszopók, nintendószopóknak, pécészopók, randomszopóknak ez nagyon fontos, mert amikor szopóvá válik az ember, akkor mélyen belül tudja, hogy rettenetes nagy fasságot művel, és ezt másképp nem lehet racionalizálni, mint minél nagyobb számú paraszt bégetésével alátámasztani. De a ténymegállapítás helyes: én nem élek ezzel. Megengedem magamnak azt a ritka luxust, hogy egyedül tévedjek, vagy egyedül legyen igazam, és egyedül tudjak együttélni ezekkel :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2024.03.21. 14:07-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76399 2024.03.21. 14:05

A thread címe az volt, hogy "do you remember when 20 fps and long loadtimes were the norm?". Botond mond meg nekik! :fogmosas:
Screenshot_2024-03-21-14-03-36-857_com.android.chrome-edit.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #76400 2024.03.21. 17:14

benőmenő írta:A thread címe az volt, hogy "do you remember when 20 fps and long loadtimes were the norm?". Botond mond meg nekik! :fogmosas:
[attachment=0]Screenshot_2024-03-21-14-03-36-857_com.android.chrome-edit.jattachment]
Á, a YouTube videók alapján konteó gyártást olyasmiről amit sose próbáltak azt meghagyom a profiknak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76401 2024.03.21. 17:38

DanielT írta:Legalább a Sony cuccot nem gyűlöli a közönsége. Mert Starfield és Diablo 4 esetében ez a helyzet, ha esetleg nem követnéd, de elég hozzá csak random youtubeon rákeresni és bármelyik videó címet elolvasni.
Ezek nagy nevek, minden résznél vagy Bethesda-RPG-nél vannak csalódott régi rajongók vagy haterek, más elvárások stb. Ugye a mai Blizzard sem túl népszerű. De a Diablo 4-nél, én még ott tartok, az endgame hiánya miatt ment a hiszti (+ lehúzós üzletpolitika, extra launcher stb.), ami nem valami olyan dolog, ami egy Sony-exkluzívnál fel szokott merülni. Ami azt illeti, én se tervezek százórákat endgame-elni benne, de megértem az igényt. Ezzel együtt a kritikai fogadtatásuk túlértékelésnek/meglepően jónak tűnik. Mindenesetre mindkét mércétekkel nehéz komolyan vehetően mérni.

Meg hát az sem dicsőség, ha a Sony-logó közönsége annyira igényes, hogy ők mindenért lelkendeznek, ami csak a Sony-logót 10/10-ben kiteszi eléjük induláskor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76402 2024.03.21. 18:27

Botond írta:Á, a YouTube videók alapján konteó gyártást olyasmiről amit sose próbáltak azt meghagyom a profiknak.
Itt most kire gondolsz? A fórumozóra aki írja, hogy van Switche, vagy rám aki napokig nyúzta Switchen a Bayonettát, Mario Kartot és a Donkey Kongot? Téged már nem is említve, mint Switch pápát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76403 2024.03.21. 19:01

Zóanagyvarázsló írta:Ezek nagy nevek, minden résznél vagy Bethesda-RPG-nél vannak csalódott régi rajongók vagy haterek, más elvárások stb. Ugye a mai Blizzard sem túl népszerű. De a Diablo 4-nél, én még ott tartok, az endgame hiánya miatt ment a hiszti (+ lehúzós üzletpolitika, extra launcher stb.), ami nem valami olyan dolog, ami egy Sony-exkluzívnál fel szokott merülni. Ami azt illeti, én se tervezek százórákat endgame-elni benne, de megértem az igényt. Ezzel együtt a kritikai fogadtatásuk túlértékelésnek/meglepően jónak tűnik. Mindenesetre mindkét mércétekkel nehéz komolyan vehetően mérni.

Meg hát az sem dicsőség, ha a Sony-logó közönsége annyira igényes, hogy ők mindenért lelkendeznek, ami csak a Sony-logót 10/10-ben kiteszi eléjük induláskor.
Igen, a steamnel amugy is igen van vagy nem, konnyu sertodottseg miatt lepontozni valamit, ettol fuggetlen ertheto a starfield meg a dio eseteben is a hiszti foleg ugy hogy a zsanerben jelentek meg mellettuk joval jobb cimek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76404 2024.03.21. 19:03

Micsu írta:Igen, a steamnel amugy is igen van vagy nem, konnyu sertodottseg miatt lepontozni valamit, ettol fuggetlen ertheto a starfield meg a dio eseteben is a hiszti foleg ugy hogy a zsanerben jelentek meg mellettuk joval jobb cimek.
Dani már korábban megmondta, hogy a metacritic az egy szent igazság letéteménye. A steam review az bakfitty! Olvassátok el a topik szabályzatban!
Avatar
Botond

Hozzászólás #76405 2024.03.21. 19:04

benőmenő írta:Itt most kire gondolsz? A fórumozóra aki írja, hogy van Switche, vagy rám aki napokig nyúzta Switchen a Bayonettát, Mario Kartot és a Donkey Kongot? Téged már nem is említve, mint Switch pápát.
Mindenkire mínusz Arty. Sajnos őt se sikerült megtéríteni a 83 colra kibaszott switchel, hogy lássa már, hogy ez szar meg ez meg az. Egyszerűen nem látta. Vakegér ő is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76406 2024.03.21. 19:19

Botond írta:Dani már korábban megmondta, hogy a metacritic az egy szent igazság letéteménye. A steam review az bakfitty! Olvassátok el a topik szabályzatban!
A Metacritic és a zséming sajtó ebben a pillanatban hunyt el örökre:

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76407 2024.03.21. 19:21

DanielT írta:A Metacritic és a zséming sajtó ebben a pillanatban hunyt el örökre:

Kép
Ezt szerintem senki sem tudja vagy akarja itt cáfolni. Esetleg arty, de ebben az esetben, hogy ne a szája járjon, hanem vállalja be újra co-opban velünk, hadd gyalázzuk még lejjebb az élményét :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76408 2024.03.21. 21:25

Láttam ma egy cs omó videót erről a Roninról. Szerintem ez a játék messze nem tűnik akkora szarnak, amennyire lehúzzák a reviewk. Sokkal tobb a Nioh benne, mint mondjuk a Wo Longban, amiből abból a csodából nem jutott mákszemnyi sem sajnos. És azt magasabbra pontozták. A graf nagyon PS4, de valahogy mégis ott zsizseg az egészben a Team Ninja esszencia.
Vagy mondhattam volna azt az igenszar Lies of Pi-t. Amit végül mégis befejztem, és ezzel el is ismertem, hogy egy utolsó drogos szardarab vagyok én is. Ráadásul az a játék egy RETEKSZAR.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76409 2024.03.21. 21:28

Azt mondjuk továbbra sem értem hogyan vagy miért lett ebből ps exkluzív. Gamepassban jó találat lehetne, harmincezerért toábbra is inkább komédia.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76410 2024.03.21. 21:37

Tehát valójában megint egy csoda született PS5-re, csak meg kellett várni 2 menetet a Mobycoasteren! :mf2: Na rendelem a collectorst! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76411 2024.03.21. 21:40

DanielT írta:Tehát valójában megint egy csoda született PS5-re, csak meg kellett várni 2 menetet a Mobycoasteren! :mf2: Na rendelem a collectorst! :idiota:
Hát nekem most sincs nagyon véleményem róla, hogy már látni is lehet valami belőle, nemhogy eddig :D Azon a nyilvánvaló dolgon túl, hogy a grafika okádék, a ló mozgása meg karikaturisztikusan szar. Ez mondjuk a több videóval sem változott :D És félek, nekem már nem is lesz véleményem róla. Vagyis nem félek, inkább ezt jósolom :D
Pusztán azt próbáltam jelezni, hogy a pontokat, a sajtó véleményét ez esetben sem biztosan mérvadónak tekinteni, ahogy a másik irányban sem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76412 2024.03.21. 21:44

Képernyőkép 2024-03-21 214331.png

Végre!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76413 2024.03.21. 21:55

Botond írta:
Képernyőkép 2024-03-21 214331.png

Végre!
Tökéletes és külön értékelem az árnyaltságot ahogy az ÜGYET tálalják! :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76414 2024.03.22. 09:45

Phil mindenhol ott van. Az egyész iparág Phil :D
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #76415 2024.03.22. 11:01

Moby írta:Phil mindenhol ott van. Az egyész iparág Phil :D
[img]https://i.ibb.co/X4PzyhD/image.pimg]
És még így is több pozitív értékelése van ennek a steamen, mint a Roninnak, gondolj bele az milyen lehet! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76416 2024.03.22. 11:12

Ez van, leáldozott. Tegnap is kénytelen voltam a szabadban lenni géming helyett. :shakehead:
IMG_20240321_115521.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #76417 2024.03.22. 11:59

DanielT írta:Egészen biztos, hogy megérdemlik a TÁMOGATÁST, nagyon jó lesz. :eljen: :eljen: :eljen: ÚRISTEN DE JÓ LESZ!!! Olyan jó lesz, a sztori, az akció meg minden, hogy iszonyatosan és tényleg megéri leforgatni, mert rengeteg van ebben a sztoriban, amit az első 2 tökéletes rész nem mutatott még meg és kellett hozzá a többi mocsok. Ez az újabb trágya, akarom mondani SZUPER FILM, 2024-es viszonyok között elkészítve egyszerűen KELL. :nezze:
3. megnézés után a prométeuszt is bírtam :P Jó volt az előzménysztorit látni, még ha a film maga nem is egy alien1-2.
De a 4. részt is bírtam, a okádék végső trükkparádét kivéve.

Minden alienfilmben ott a lehetőség, hogy jó legyen! ELVBEN, szoktam mondani :D

Micsu írta:Mar a traileren is latni a stabil 5 pontot, de hollywoodban megnyugodhatnak mert girlpower vanik :idiota:
hogy lenne már 5 pontos egy R-rated Alien film ?!?!??!?!?!??!?! ;)
És amúgy az aliens / alien 4 is girlpóvás volt? HE? :violent:
Avatar
arty

Hozzászólás #76418 2024.03.22. 12:17

Botond írta:Mindenkire mínusz Arty. Sajnos őt se sikerült megtéríteni a 83 colra kibaszott switchel, hogy lássa már, hogy ez szar meg ez meg az. Egyszerűen nem látta. Vakegér ő is!
Jó, a wondernek könnyű dolga volt! Az szép MINDENEN, MINDENHOGY.

Ami meglepőbb volt sokkal: a wolfentsein 360p-je (túlzok!) sem volt explicite szar a 77"-en, ahogyan a Gothic is nagyonis(!) nézhető volt ugyanitt. Nyilván Gothicnak többet elnéz az amber, mer' régi, de a WOLF ????? Annak papíron és DF analizis alapján meg kellett volna hánytatni, pláne h egyik kedvenc játékom a legutóbbi trilógia.... és nemhogy nem tette, de azóta is zavart vagyok, hogy MIÉRT NEM VOLT OKÁDÉK, miért volt kimondottan... vállalható (nehezen jönnek az elismerő szavak, mert tényleg érthetetlen a mai napig, amit ott láttam... NYILVÁN a (qd)oled segít sokmindenen, de ENNYIRE?)

miközben a df rivjuk által mutogatott hasonó P számú doom, wicser, kingdom come stb azér' tényleg tud gyomorforgató lenni.... mármint a youtuben.... ahol a wolf is ilyen kategóriának tűnt ANNO.... hát lehet h élőben ezek se vállalhatatlanok? ;) (TÉNY: az én szemeim sok retrót látnak, szóval BIZTOSAN máshol van a mércém, mint "mindenkinek")
Avatar
arty

Hozzászólás #76419 2024.03.22. 12:19

Zóanagyvarázsló írta:Ezt szerintem senki sem tudja vagy akarja itt cáfolni. Esetleg arty, de ebben az esetben, hogy ne a szája járjon, hanem vállalja be újra co-opban velünk, hadd gyalázzuk még lejjebb az élményét :banplz:
az a vicc, hogy ANNO szingliben ha nem is 94 volt, de hátrébbülve zabáltam!!!! aztán jött az emlékezetes coop.... mintha egy másik, 65-ös pontszámú játék lett volna :( :( :(

és aztán a cartel ugyanez.... :( :(
Avatar
arty

Hozzászólás #76420 2024.03.22. 12:21

DanielT írta:Tehát valójában megint egy csoda született PS5-re, csak meg kellett várni 2 menetet a Mobycoasteren! :mf2: Na rendelem a collectorst! :idiota:
azért várjuk még meg a rendeléssel a következő LEJTŐT !!! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76421 2024.03.22. 12:37

arty írta:az a vicc, hogy ANNO szingliben ha nem is 94 volt, de hátrébbülve zabáltam!!!! aztán jött az emlékezetes coop.... mintha egy másik, 65-ös pontszámú játék lett volna :( :( :(

és aztán a cartel ugyanez.... :( :(
Szerintem Zó a hibás amúgy.
Erőlteti ezt a kurva max nehézséget mindenben, de kevesek vagyunk hozzá és csak taknyunkban hempergés van.
Miközben tud élvezetes lenni a max nehézség is, mert fiammal ketten ugyanezek a halók, ugyanazon max nehézségen walksim érzést adnak, tökre van idő és energia a sztorira figyelni, stb.
Mondjuk lehet az is segít, hogy fiammal délután 3kor, frissen-üdén-fiatalosan ülünk bele a max nehézségbe és nem 11kor éjszaka, mikor már celluxal van fel ragasztva a szemhéjam, hogy ébren maradjak, mint a Tom&Jerryben.

Mindenért Zót hibáztatom! Eleve az ő ötlete volt a halózás is! :banplz: Én a Gearsre esküszöm!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76422 2024.03.22. 12:43

arty írta:azért várjuk még meg a rendeléssel a következő LEJTŐT !!! :D
Szuperturbócsodagigaex! Vegyétek! Én ajánlom mindenkinek! Nyomorult xbot aki nem day1 veszi!
Avatar
Botond

Hozzászólás #76423 2024.03.22. 12:47

Moby írta:Szuperturbócsodagigaex! Vegyétek! Én ajánlom mindenkinek! Nyomorult xbot aki nem day1 veszi!
Engem a steames nulla pontos értékelés visszatart, ha jól értem Danit az most a minden jóság mérőeszköze! A szopókember2 hogy áll steamen? Az is egy nagy nulla? Zuhan a szotyi színvonal is! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76424 2024.03.22. 15:44

Botond írta:Szerintem Zó a hibás amúgy.
Erőlteti ezt a kurva max nehézséget mindenben, de kevesek vagyunk hozzá és csak taknyunkban hempergés van.
Miközben tud élvezetes lenni a max nehézség is, mert fiammal ketten ugyanezek a halók, ugyanazon max nehézségen walksim érzést adnak, tökre van idő és energia a sztorira figyelni, stb.
Mondjuk lehet az is segít, hogy fiammal délután 3kor, frissen-üdén-fiatalosan ülünk bele a max nehézségbe és nem 11kor éjszaka, mikor már celluxal van fel ragasztva a szemhéjam, hogy ébren maradjak, mint a Tom&Jerryben.

Mindenért Zót hibáztatom! Eleve az ő ötlete volt a halózás is! :banplz: Én a Gearsre esküszöm!
Én is gyakran választom a normálnál egy fokozattal nehezebbet, de amit Zó művelt pl a Horizonnal az maga a pokol. Teljesen szétcseszte magának a játékot, mert ott a fullos karakter NG+ ra vannak csinálva a nehezebb fokozatok és abból is a legdurvábbat választotta asszem az első végigjátszásra.

Coop multiban is bőven indokolt a hard a legtöbbször, de gondolom minimum INSANE EXTRÉM CSATAK fokozaton toljátok. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76425 2024.03.22. 17:08

DanielT írta:de gondolom minimum INSANE EXTRÉM CSATAK fokozaton toljátok. :idiota:
Ha annál nincs nehezebb, akkor beérjük azzal, ja.
Néha friendly fire-al azért lehet még korrigálni a nehézséget, mert onnantól kezdve kurvára figyelni kell, hogy Zó sose legyen az ember háta mögött, meg hogy Artynál van e éppen gránát, mert az a legváratlanabb pillanatban robbanhat mindhármunk alatt egyszerre és akkor előről újra a pálya!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76426 2024.03.22. 17:28

arty írta:azért várjuk még meg a rendeléssel a következő LEJTŐT !!! :D
#76416 :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #76427 2024.03.22. 17:57

benőmenő írta:#76416 :nezze:
:D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #76428 2024.03.22. 18:02

Botond írta:Szerintem Zó a hibás amúgy.
Erőlteti ezt a kurva max nehézséget mindenben, de kevesek vagyunk hozzá és csak taknyunkban hempergés van.
Miközben tud élvezetes lenni a max nehézség is, mert fiammal ketten ugyanezek a halók, ugyanazon max nehézségen walksim érzést adnak, tökre van idő és energia a sztorira figyelni, stb.
Mondjuk lehet az is segít, hogy fiammal délután 3kor, frissen-üdén-fiatalosan ülünk bele a max nehézségbe és nem 11kor éjszaka, mikor már celluxal van fel ragasztva a szemhéjam, hogy ébren maradjak, mint a Tom&Jerryben.

Mindenért Zót hibáztatom! Eleve az ő ötlete volt a halózás is! :banplz: Én a Gearsre esküszöm!
Hát, lehet h van ennek is része benne :D A doomos csucs mellett felsejlik a Gears csucsnehézsége, nem emlékszem a nevére, de EGY KIBASZOTT FEDEZÉKNYIT nem tudtunk benne haladni :D Kár, hogy nem próbálkoztunk még vele SOKAT! :D

DanielT írta:amit Zó művelt pl a Horizonnal az maga a pokol. Teljesen szétcseszte magának a játékot, mert ott a fullos karakter NG+ ra vannak csinálva a nehezebb fokozatok és abból is a legdurvábbat választotta asszem az első végigjátszásra.
STIMMT, ez Zó :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76429 2024.03.22. 19:35

benőmenő írta:Ez van, leáldozott. Tegnap is kénytelen voltam a szabadban lenni géming helyett. :shakehead:
IMG_20240321_115521.jpg
Hogy lehet ott motorozni? Ennek semmi értelme! :nezze:

Spoiler
Én pár nappal ezelőtt, csak már elmúlt. ;( https://youtu.be/e281owoGXnw
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76430 2024.03.22. 20:45

DanielT írta:Hogy lehet ott motorozni? Ennek semmi értelme! :nezze:

Spoiler
Én pár nappal ezelőtt, csak már elmúlt. ;( https://youtu.be/e281owoGXnw
A nagymotor az nekem már túl van egy határon a kockázat/élmény koordinátarendszerben. Konkrétan minden évben meghal egy ismerős motorral az utóbbi pár évben.
Viszont a snowboardot most élvezem. Kb. a B jogsi óta nem volt ilyen élmény hogy valamit megtanultam és mostmár ez is egy dolog amit csinálok. A kép nem véletlenül béna: nagyon nyomorultul próbáltam a telót átrakni belső zsebbe, hogy ne ázzon de ezek a kibaszott bunkofonok már oda sem férnek be egyszerűen. Szóval gyorsan lőttem egy képet, ezzel menteni igyekezve a helyzetet az árja kinézetű holland csaj előtt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76431 2024.03.23. 07:44

arty írta:Hát, lehet h van ennek is része benne :D A doomos csucs mellett felsejlik a Gears csucsnehézsége, nem emlékszem a nevére, de EGY KIBASZOTT FEDEZÉKNYIT nem tudtunk benne haladni :D Kár, hogy nem próbálkoztunk még vele SOKAT! :D

STIMMT, ez Zó :D
A Halo 3-4-ben god mode volt a 3-as co-op, a Gearsben viszont insane-en ha megláttak a gonoszok, már placcsantam szét, éleszteni sem lehetett, restart checkpoint. A Halo 5 volt szívásdögunalom a spawnra várással.

A HZD-ben meg nincs jó nehézségi szint, patikamérlegen mérték ki, hogy mindenhogy fos legyen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76432 2024.03.23. 16:58

Lepörgött a Greedfall, pc-n, szólóban, az xbox appos ökoszisztémában, második végigjátszás, immár kieggel is.

Két éve, amikor az első végigjátszásról írtam már akkor is baromi elégedett voltam vele, és azóta a két felvetett probléma közül az ami valósan zavaró tud lenni játék közben, a túl gyors kamera mozgatás, nos ez megoldásra került, immár tökéletes az is.

Csak ismételni tudnám az akkori review-m, ez egy tökéletes gothic/risen szerű rpg, jól felépített egyedi sztorival, logikusan felépített fejlődési ívvel, most már szuper irányíthatósággal, megfelelő nehézségi szintekkel, átlátható mérettel (~50 óra volt kieggel a maxolás, ami acsi szinten nem látszik, ahhoz kéne vagy 4-5 végigjátszás, hogy minden eltérő végkimenetre megkapjam, mert a többségéhez már a játék közepétől olyan döntéseket kell hozni, hogy oda fusson ki), szóval anno 9 pontot adtam rá a kamera forgatás bug miatt, most már hogy ez nincs simán jár a 10/10.

A második rész erősen várós, de sajna mikor jobban utánaolvastam, akkor láttam, hogy nyáron még csak a steames early access indul, a teljes kiadás pc-n és konzolokon is odébb van, szóval kicsit elkapkodtam a duplázós felkészülést a második részre, de ezt egyáltalán nem bánom. :)
Avatar
Necro

Hozzászólás #76433 2024.03.23. 17:04

Lement az Unicorn Overlord platinával együtt, kurva jó volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76434 2024.03.23. 20:06

DanielT írta:Illetve kijött végre valami techben megfelelő színvonalú cucc is Pc-re, dolgozhatnak a 4090-esek:

[video]https://youtu.be/AUWNpOHi3]
Ma értem oda, hogy megnézzem ezt a HFW videót, hogy hogyan néz ki a ps5 verzió akár egy 3070essel támogatott PC-n elérhető látványhoz képest. Remélem Benő is belenéz hamarosan és nagy lendülettel kezd bele a switch bashingot megszégyenító PS5 bashingba, mert a videó alapján indokolt, és mégiscsak ő a nagy megmondókapitány a youtube videók alapján.
Örülök, hogy ezért nem adtam pénzt a PS5ön, jó lesz ez majd vmelyik steam saleben, féláron.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76435 2024.03.23. 20:28

Botond írta:Ma értem oda, hogy megnézzem ezt a HFW videót, hogy hogyan néz ki a ps5 verzió akár egy 3070essel támogatott PC-n elérhető látványhoz képest. Remélem Benő is belenéz hamarosan és nagy lendülettel kezd bele a switch bashingot megszégyenító PS5 bashingba, mert a videó alapján indokolt, és mégiscsak ő a nagy megmondókapitány a youtube videók alapján.
Örülök, hogy ezért nem adtam pénzt a PS5ön, jó lesz ez majd vmelyik steam saleben, féláron.
10 euró körül talán megveszem, de önsorsrontásnak érzem, mivel aligha lesz az esetem. Bölcsebb lenne kihagyni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76436 2024.03.23. 20:30

Zóanagyvarázsló írta:10 euró körül talán megveszem, de önsorsrontásnak érzem, mivel aligha lesz az esetem. Bölcsebb lenne kihagyni.
Az első után? Neked? Semmiképp. Én az első még bírtam, a másodikat a végére kurvára untam, szerinted mi lenne nálad a sorsa? :D Feljtsd el nyugodtan.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76437 2024.03.23. 20:35

Botond írta:Örülök, hogy ezért nem adtam pénzt a PS5ön, jó lesz ez majd vmelyik steam saleben, féláron.

Ez a játék bődületesen jól nézett ki ps5-ön és hibátlan 60fps volt és kb. 2mp alatt töltött be a menüből.
Ha jól emlékszem valami BF ajánlatban lemezen vettem, és platinázás után vagy drágábban vagy beszerzési áron adtam tovább.
Legalább majd helyettem is fizetsz steamen :integet2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76438 2024.03.23. 20:43

Épp tegnap nyomtam le az utolsó 10 percet a DLC-ből, ami megjelenés óta ott rohadt a gépen, annyira nem érdekelt. Le akartam már törölni a gecibe, mondom lenyomom. Megint rá kellett jönnöm, hogy bicsaknyitogató már ez a woke retekszar, amit a sony nyom, meg hogy irritálóan nagyra van csinálva a feje mindenkinek abban a játékban. Nem csak ennek a bagzókandúrmacska fejű nyomoréknak, hanem MINDENKINEK. Olyan gecire zavaró az egész, hogy mindenkinek ilyen albaszott, valami génbajos arcszerkezet van, de még akkorák is a fejek a testeken, mint egy lavór. Olyan benne mindenki, mintha növekedési hormont zabálna egész nap
Elbaszott egy játék lett abból sajnos, ami technikailag, látványban egy csoda, csak emberi karakterek ne lennének benne, mert az okádék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76439 2024.03.23. 20:47

Greyfox írta:Ez a játék bődületesen jól nézett ki ps5-ön és hibátlan 60fps volt és kb. 2mp alatt töltött be a menüből.
Ha jól emlékszem valami BF ajánlatban lemezen vettem, és platinázás után vagy drágábban vagy beszerzési áron adtam tovább.
Legalább majd helyettem is fizetsz steamen :integet2:
Nade, nade, most a saját szemednek hiszel vagy a youtube videónak, meg amit abban mondanak?!
Aszondja a DF, hogy zsizsikes a pc verzióhoz képest, meg kevesebb detail, az magyarul hányás! Kérdezd csak meg Benőt, így kell a youtube videóból szakérteni!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76440 2024.03.23. 21:38

Moby írta:Az első után? Neked? Semmiképp. Én az első még bírtam, a másodikat a végére kurvára untam, szerinted mi lenne nálad a sorsa? :D Feljtsd el nyugodtan.
Hajlok rá, hogy a kényszerjátszásoknak véget kell vetni, nem érdemes a szabadidőmet arra pazarolni, hogy megismerjek minden nagy nevet.

Vissza: “Leáldozott.hu”