A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76091 2024.02.29. 10:03

Moby írta:NVidia Q4 eredmények. Vajon ezeket még meddig és mennyire érdekli a géming, és mikor fogják azt mondani, hogy akkor teljes gyártókapacitás átáll a Hopper GPU-kra?
nvidia.jpg
Mivel ezek a cegek 1% novekedesert is megeroszakolnak az anyujakat addig amig profitabilis a terulet biztos marad.
Avatar
arty

Hozzászólás #76092 2024.02.29. 10:55

Greyfox írta:Amúgy lemértem
hjaoké, az mindjárt más, ha LEMÉRTED ;)
az nyilván többet ér, mint ha egy kisebb tömeg évek óta használ monitorként tévét és bizonygatja, hogy kurvajó.... (és mi ugye NEM kapunk ezért pénzt, ellentétben sok jutyuberrel)

(a 42" lg oled meg woled, szal cleartypere is megfelelő... a tévé külön profilt használ SDR és HDR módra, nem befolyásolja a perfekt SDR profilod, ha a játék/film átvált akár valami elcseszett HDR-re, majd vissza, szerencsére.)

Zóanagyvarázsló írta:Greyfoxnak kéne magának kimérnie, de persze folyamatos használatnál derül ki.
Ennyi.
Avatar
arty

Hozzászólás #76093 2024.02.29. 11:06

Micsu írta:Mivel ezek a cegek 1% novekedesert is megeroszakolnak az anyujakat addig amig profitabilis a terulet biztos marad.
de ha a gyártókapacitás véges és neked csak 1M-t ér egy 5090, míg a hasonló tranyószámu datacenter AI izé meg 2M-ért is elmegy.... ? akkor bizony 2 misire kell árazni a gpu-t, ráadásul kockázat 0, hiszen ha nem fogy jól, akkor is csak a 10% esik 5-7%-ra, ami a végelszámolásnál a nagy SEMMI :) a gpu biznisz jó hobbiprojekt egyelőre a vidiának.... :(

---

phpBB [media]


16k a fizikai kiadás
digitről nem látok infót
de van demó (psn-en legalábbis bedobta)
Avatar
Moby

Hozzászólás #76094 2024.02.29. 11:16

Micsu írta:Mivel ezek a cegek 1% novekedesert is megeroszakolnak az anyujakat addig amig profitabilis a terulet biztos marad.
Jelenleg minden más terület pont visszafogja a növekedést, hiszen gyártókapacitás-hiánnyal küzdenek. A géming ülzletág nekik nem 50%-os növekedést, hanem 350%-ös csökkenést jelent momentán.
Avatar
arty

Hozzászólás #76095 2024.02.29. 11:52

arty írta:új contra.avi

16k a fizikai kiadás
digitről nem látok infót
de van demó (psn-en legalábbis bedobta)
15k boxon a digit, előrendelve 13.5km, demó alapján VÉGRE egy becsületes konami cucc :) nem tudok belekötni.... picit steril a kinézet 4k-ban(?), de nincs vele komoly baj (olcsóbb azé' lehetne...)

említésre méltó a 4P lokál-coop!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76096 2024.02.29. 12:09

arty írta:Contra

[video]https://www.youtube.com/watch?v=aIzT4unDKjw[/vdeo]

16k a fizikai kiadás
digitről nem látok infót
de van demó (psn-en legalábbis bedobta)
Szerintem egyenesen sértő ahogy ez kinéz. Sőt, konkrétan undorító, gagyi és gusztustalan. 300 Ft-os mobil moslék.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76097 2024.02.29. 12:40

arty írta:de ha a gyártókapacitás véges és neked csak 1M-t ér egy 5090, míg a hasonló tranyószámu datacenter AI izé meg 2M-ért is elmegy.... ? akkor bizony 2 misire kell árazni a gpu-t, ráadásul kockázat 0, hiszen ha nem fogy jól, akkor is csak a 10% esik 5-7%-ra, ami a végelszámolásnál a nagy SEMMI :) a gpu biznisz jó hobbiprojekt egyelőre a vidiának.... :(

---

phpBB [media]


16k a fizikai kiadás
digitről nem látok infót
de van demó (psn-en legalábbis bedobta)

Akkor megtudjuk majd mi is mi a pc gaming csucsa amikor a csucskategorias amd termekeke kell majd futkosni :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #76098 2024.02.29. 12:56

DanielT írta:Szerintem egyenesen sértő ahogy ez kinéz. Sőt, konkrétan undorító, gagyi és gusztustalan. 300 Ft-os mobil moslék.
láttad a TÖBBI 3D-s kontrát (ps1-2-4) ? ;) SZUPERÜL néz ez ki !!!! :D

(nyilván vállalhatóbb lenne 12ezerért vagy méginkább 300 forintért, mert ORDÍT róla, hogy olcsó és éppcsak nagy felbontásban fut, DE minden korábbi kísérlethez képest ez bizony 10/10! ha a pixelgrafikás unofficialkontrához mérem (Blazing Chrome), akkor persze 1/10.... de nem ahoz mérem :P )

Micsu írta:Akkor megtudjuk majd mi is mi a pc gaming csucsa amikor a csucskategorias amd termekeke kell majd futkosni :banplz:
szerintem neked perfekt lesz a kétmillás nv :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76099 2024.02.29. 18:00

arty írta:láttad a TÖBBI 3D-s kontrát (ps1-2-4) ? ;) SZUPERÜL néz ez ki !!!! :D

(nyilván vállalhatóbb lenne 12ezerért vagy méginkább 300 forintért, mert ORDÍT róla, hogy olcsó és éppcsak nagy felbontásban fut, DE minden korábbi kísérlethez képest ez bizony 10/10! ha a pixelgrafikás unofficialkontrához mérem (Blazing Chrome), akkor persze 1/10.... de nem ahoz mérem :P )

szerintem neked perfekt lesz a kétmillás nv :P
Nyugodj meg ott meg en se tartok :vigyor2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76100 2024.02.29. 19:55

phpBB [media]

Lesz idén is 10 pontos játék a PS5re, nem kell tovább remegnie senkinek. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76101 2024.03.01. 08:03

Botond írta:[video]https://youtu.be/r_N8R1_E-YA?si=1dQoSxHyB-LeUs_8[/vdeo]
Lesz idén is 10 pontos játék a PS5re, nem kell tovább remegnie senkinek. :D
Ez majd megmenti az épp összeomló zséminget! :eljen: Az előző rész is egy igazi klasszikus, nem csoda, hogy zöld utat kapott a folytatás! :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76102 2024.03.01. 11:55

DanielT írta:Ez majd megmenti az épp összeomló zséminget! :eljen: Az előző rész is egy igazi klasszikus, nem csoda, hogy zöld utat kapott a folytatás! :wilting:
Azért aki nem jrpg fan, hanem a nyugati rpg-ket kedveli inkább, azoknak igenis nagy dobás volt a játék első része, és ugyanez várható a másodiktól is.
Egy kezemen meg tudom számolni az elmúlt 5 év címeit, amik új, nyugati stílusú rpg-k, és értékelhetőek voltak számomra. Az első része a legjobb gothic/risen utánérzés, amihez szerencsém volt mostanában, én nagyon várom a másodikat. Ilyeneket kellene csinálni ebben a 3rd personview, realtime harcolós rpg vonalon, nem Elexeket, az az igazság. Vagy ha mindenképpen el akarunk rugaszkodni a középkori kardozós világtól, akkor se Elex sajna, hanem inkább Outer Worlds.

A másik ilyen nyugati stílusú rpg, ami szerintem magasan kiemelkedett az elmúlt évek alacsony színvonalában az a Wartales, bár az inkább a baldurs gate féle csapatmenedzselős, körökre osztott harcos vonalat viszi, annál sokkal komolyabb micromenedzsmentekkel, de ez meg sajnos mindenre is megjelent, kivéve PS, szóval ebbe nem tudsz belenézni, hogy mi a jó! Kíváncsi leszek ehhez képest hol van például a BG3. A két Divinity Original sin bár nagyon jó játékok, de a Wartales mellett eltörpülnek.

Ezek ilyen 50-200 órás címek, szóval még a kockáknak is hónapokon átívelő program, szóval értem, hogy nincs játék, mert nem jelenik meg 8 óránként egy 9 órás filmjáték, ami inkább walksim, de hagyjuk meg a világvége hangulatot Mobynak!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76103 2024.03.01. 16:52

Botond írta:Azért aki nem jrpg fan, hanem a nyugati rpg-ket kedveli inkább, azoknak igenis nagy dobás volt a játék első része, és ugyanez várható a másodiktól is.
Egy kezemen meg tudom számolni az elmúlt 5 év címeit, amik új, nyugati stílusú rpg-k, és értékelhetőek voltak számomra. Az első része a legjobb gothic/risen utánérzés, amihez szerencsém volt mostanában, én nagyon várom a másodikat. Ilyeneket kellene csinálni ebben a 3rd personview, realtime harcolós rpg vonalon, nem Elexeket, az az igazság. Vagy ha mindenképpen el akarunk rugaszkodni a középkori kardozós világtól, akkor se Elex sajna, hanem inkább Outer Worlds.

A másik ilyen nyugati stílusú rpg, ami szerintem magasan kiemelkedett az elmúlt évek alacsony színvonalában az a Wartales, bár az inkább a baldurs gate féle csapatmenedzselős, körökre osztott harcos vonalat viszi, annál sokkal komolyabb micromenedzsmentekkel, de ez meg sajnos mindenre is megjelent, kivéve PS, szóval ebbe nem tudsz belenézni, hogy mi a jó! Kíváncsi leszek ehhez képest hol van például a BG3. A két Divinity Original sin bár nagyon jó játékok, de a Wartales mellett eltörpülnek.

Ezek ilyen 50-200 órás címek, szóval még a kockáknak is hónapokon átívelő program, szóval értem, hogy nincs játék, mert nem jelenik meg 8 óránként egy 9 órás filmjáték, ami inkább walksim, de hagyjuk meg a világvége hangulatot Mobynak!
Jóvan elhiszem, azt hittem egy foska volt az első. Most megnéztem és helyén kezelve nem foska.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76104 2024.03.01. 16:54

De ha már foska, akkor nézzük meg mit tud a nagy every screen is an Xbox cloud bajnok cég!

Spoiler alert: A Playstation szénné alázza minőségben.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76105 2024.03.01. 17:56

Baldur’s Gate 3 fizikai kiadás Xboxon 3 vagy 4 lemez lesz, Playstationön KETTŐ. Mert ugye a gép a legfejlettebb Bluray szabványt képes használni, 100 gigás lemez kapacitással.

Ó drága Sony, köszönjük szépen, hogy vagy nekünk!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76106 2024.03.01. 19:04

DanielT írta:Baldur’s Gate 3 fizikai kiadás Xboxon 3 vagy 4 lemez lesz, Playstationön KETTŐ. Mert ugye a gép a legfejlettebb Bluray szabványt képes használni, 100 gigás lemez kapacitással.

Ó drága Sony, köszönjük szépen, hogy vagy nekünk!
PC-n egy lemezre is felfért.

Spoiler
Az installer.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76107 2024.03.01. 19:07

Botond írta:Azért aki nem jrpg fan, hanem a nyugati rpg-ket kedveli inkább, azoknak igenis nagy dobás volt a játék első része, és ugyanez várható a másodiktól is.
Egy kezemen meg tudom számolni az elmúlt 5 év címeit, amik új, nyugati stílusú rpg-k, és értékelhetőek voltak számomra. Az első része a legjobb gothic/risen utánérzés, amihez szerencsém volt mostanában, én nagyon várom a másodikat. Ilyeneket kellene csinálni ebben a 3rd personview, realtime harcolós rpg vonalon, nem Elexeket, az az igazság. Vagy ha mindenképpen el akarunk rugaszkodni a középkori kardozós világtól, akkor se Elex sajna, hanem inkább Outer Worlds.

A másik ilyen nyugati stílusú rpg, ami szerintem magasan kiemelkedett az elmúlt évek alacsony színvonalában az a Wartales, bár az inkább a baldurs gate féle csapatmenedzselős, körökre osztott harcos vonalat viszi, annál sokkal komolyabb micromenedzsmentekkel, de ez meg sajnos mindenre is megjelent, kivéve PS, szóval ebbe nem tudsz belenézni, hogy mi a jó! Kíváncsi leszek ehhez képest hol van például a BG3. A két Divinity Original sin bár nagyon jó játékok, de a Wartales mellett eltörpülnek.

Ezek ilyen 50-200 órás címek, szóval még a kockáknak is hónapokon átívelő program, szóval értem, hogy nincs játék, mert nem jelenik meg 8 óránként egy 9 órás filmjáték, ami inkább walksim, de hagyjuk meg a világvége hangulatot Mobynak!
Azért a PB-vonalhoz képest elég bekorlátoltnak tűnik. A Kingdom Come azért érdekesebb, ha már ennyire tágítjuk a kategóriát. Taktikai RPG meg van még jó pár.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76108 2024.03.01. 22:09

DanielT írta:Baldur’s Gate 3 fizikai kiadás Xboxon 3 vagy 4 lemez lesz, Playstationön KETTŐ. Mert ugye a gép a legfejlettebb Bluray szabványt képes használni, 100 gigás lemez kapacitással.

Ó drága Sony, köszönjük szépen, hogy vagy nekünk!
Állatoknak való a lemez! Ahogy beülnek a lovaskocsiba és elhajtanak érte az útelágazáshoz a fogadóba, és átveszik a lemezt, az teljesen a gőzmozdony előtti időket idézi, pedig az nem tegnap vót!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76109 2024.03.01. 22:18

Botond írta:Állatoknak való a lemez! Ahogy beülnek a lovaskocsiba és elhajtanak érte az útelágazáshoz a fogadóba, és átveszik a lemezt, az teljesen a gőzmozdony előtti időket idézi, pedig az nem tegnap vót!
Nekem tetszik ez a romantikus scenárió, de valszeg a BG3 nálam az űrtechnikás letöltéssel fog majd ugrani a PS5 Pro - ra remélhetőleg.
Avatar
arty

Hozzászólás #76110 2024.03.02. 10:01

Botond írta:Állatoknak való a lemez! Ahogy beülnek a lovaskocsiba és elhajtanak érte az útelágazáshoz a fogadóba, és átveszik a lemezt, az teljesen a gőzmozdony előtti időket idézi, pedig az nem tegnap vót!
vs. a valóság: melóból éppen megyek hazafelé a robogóval, megállok az útbaeső 6 konzolbolt egyikében, kedélyesen elbeszélgetünk mindenféléről a boltossal, átnézve a "retrópolcot" onnan is beugrik még 1-2 fisemfos a kosárba és a végén a digitálisan esetenként már MEG SE VEHETŐ címekkel boldogan továbbindulok...

vs. botond klikkelne, de "not available currently" , "not available in your region" vagy buy now 30000-ért és egy ideig még letölthető lesz, megígérjük! :mf2: persze csak ha épp van net, megy a live, ésatöbbi :mf2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2024.03.02. 10:05-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76111 2024.03.02. 10:03

Ez egy fantasztikus cuccnak néz ki és az idei megjelenés eléggé gyanús. Egyetlen negatívum, hogy jön Xboxra is, de remélhetőleg ez nem teszi tönkre.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #76112 2024.03.02. 10:04

DanielT írta:De ha már foska, akkor nézzük meg mit tud a nagy every screen is an Xbox cloud bajnok cég!

Spoiler alert: A Playstation szénné alázza minőségben.

a sztríming egy rákos fekély.mkv
amugy az mért jó, hogy a ps5ömön nem lokálban tolok valamit hanem streamelve, moslék minőségben, laggolva? (pisi kínálat ugye nemmegy minden kijelzőn, csak a direkt erre gyártott, extrém moslék, semmiresejó, százezres pléhsztésün kijelzőskontrolleren és vagy ps5ön :P )

az xbox meg a képminősége miatt kb vállalhatatlan 6-7 col felett....
Avatar
Botond

Hozzászólás #76113 2024.03.02. 10:43

arty írta:vs. a valóság: melóból éppen megyek hazafelé a robogóval, megállok az útbaeső 6 konzolbolt egyikében, kedélyesen elbeszélgetünk mindenféléről a boltossal, átnézve a "retrópolcot" onnan is beugrik még 1-2 fisemfos a kosárba és a végén a digitálisan esetenként már MEG SE VEHETŐ címekkel boldogan továbbindulok...

vs. botond klikkelne, de "not available currently" , "not available in your region" vagy buy now 30000-ért és egy ideig még letölthető lesz, megígérjük! :mf2: persze csak ha épp van net, megy a live, ésatöbbi :mf2:
Jó, de nem költözhet mindenki a világvégén túl két sarokra, hogy a hazaúton a komplett városon át kelljen menni, hogy minden is útbaessen minden úton. :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76114 2024.03.02. 11:55

DanielT írta:Ez egy fantasztikus cuccnak néz ki és az idei megjelenés eléggé gyanús. Egyetlen negatívum, hogy jön Xboxra is, de remélhetőleg ez nem teszi tönkre.
Bejelentés óta trackelem, mert az Orikat imádtam.
Á szerintem final cucc nem lesz idén, áprilisban indul az early access steamen (annak meg mi értelme amúgy?), onnan még szerintem azért hosszú az út. Ne legyen igazam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76115 2024.03.02. 13:01

arty írta:amugy az mért jó, hogy a ps5ömön nem lokálban tolok valamit hanem streamelve, moslék minőségben, laggolva? (pisi kínálat ugye nemmegy minden kijelzőn, csak a direkt erre gyártott, extrém moslék, semmiresejó, százezres pléhsztésün kijelzőskontrolleren és vagy ps5ön :P )

az xbox meg a képminősége miatt kb vállalhatatlan 6-7 col felett....
Demó/Trial verziókra pl tökéletes és nem moslék a minőség, hanem piszok jó. Egy opció, többet én se látok benne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76116 2024.03.02. 13:04

Botond írta:Jó, de nem költözhet mindenki a világvégén túl két sarokra, hogy a hazaúton a komplett városon át kelljen menni, hogy minden is útbaessen minden úton. :D
LOL. :D Elég jogos és még őszintébb lenne a mosolyom ha ne kezdtem volna el én is ingatlant nézegetni arrafelé. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #76117 2024.03.02. 14:06

Botond írta:Jó, de nem költözhet mindenki a világvégén túl két sarokra, hogy a hazaúton a komplett városon át kelljen menni, hogy minden is útbaessen minden úton. :D
20km nem a világ vége! ennél gyanítom szinte mindenki többet utazik.... :P

Ráadásul én előbb voltam ITT, mint a munkahelyem OTT! :P

DanielT írta:Demó/Trial verziókra pl tökéletes és nem moslék a minőség, hanem piszok jó. Egy opció, többet én se látok benne.
nagyon kontentfüggőnek tűnik a minőség... ótósokkal kb ugyan azt tudja, mint az onlive 30 éve :D
demozni persze LEHET h ígyis oké, de max tényleg erre tudom elképzelni a hasznosságát... ami kevés. mondhatni haszontalan :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #76118 2024.03.02. 14:26

arty írta:20km nem a világ vége! ennél gyanítom szinte mindenki többet utazik.... :P

Ráadásul én előbb voltam ITT, mint a munkahelyem OTT! :P
P
Mikor Hatvanból jártam be az Árpádhíd pesti hídfőjéhez, az lehet km-ben több volt, de hogy időben kevesebb, az tuti. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #76119 2024.03.02. 15:38

Botond írta:Mikor Hatvanból jártam be az Árpádhíd pesti hídfőjéhez, az lehet km-ben több volt, de hogy időben kevesebb, az tuti. :D
sőt! biztos vagyok benne, hogy élvezetesebb is! (nem)
Avatar
Botond

Hozzászólás #76120 2024.03.02. 16:30

arty írta:sőt! biztos vagyok benne, hogy élvezetesebb is! (nem)
A nap végén csak az számít, hogy mennyit töltesz az úton bármi hasznos tevékenység helyett, és bár megoszlanak a vélemények, de szerintem a kevesebb idő az kevesebb idő. :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76121 2024.03.02. 16:48

Megneztuk a Dune 2-t, meg mindig bizsereg az agyam az endorfintol. A kepek, a zene a hangok, a jelmezek, egyszeruen tokeletes. A fotografia tenyleg mesteri benne, egy galeriat meg lehtne tolteni egy egy kiragadott kepkockakbol.
Siman helyemen maradva megnezten volna megegyszer :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76122 2024.03.02. 16:59

Greyfox írta:Megneztuk a Dune 2-t, meg mindig bizsereg az agyam az endorfintol. A kepek, a zene a hangok, a jelmezek, egyszeruen tokeletes. A fotografia tenyleg mesteri benne, egy galeriat meg lehtne tolteni egy egy kiragadott kepkockakbol.
Siman helyemen maradva megnezten volna megegyszer :D
Tegnap a 6 órás vetítést láttam az imaxben, ma a 21:20asra megyek! :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76123 2024.03.02. 18:41

Majd megírhatnád mennyire hugykotáj a szinkron, mert OK a jobb kép, de nem biztos, hogy jó üzlet :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #76124 2024.03.02. 19:05

Greyfox írta:Megneztuk a Dune 2-t, meg mindig bizsereg az agyam az endorfintol. A kepek, a zene a hangok, a jelmezek, egyszeruen tokeletes. A fotografia tenyleg mesteri benne, egy galeriat meg lehtne tolteni egy egy kiragadott kepkockakbol.Siman helyemen maradva megnezten volna megegyszer :D
Rohadtul várom, hogy megnézhessem, de fosok is tőle, már az első rész is kiba rohanós volt a könyvhöz képest, és nagyon nem a felénél vágták el a történéseket tekintve.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76125 2024.03.02. 21:22

Botond írta:A nap végén csak az számít, hogy mennyit töltesz az úton bármi hasznos tevékenység helyett, és bár megoszlanak a vélemények, de szerintem a kevesebb idő az kevesebb idő. :D
Tömegközlekedésen szoktam olvasni vagy dolgozni, kihasználni az időt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76126 2024.03.02. 22:10

Engem az új Dune a dobozos fájdalom tesztnél már elveszített, nem emlékszem már mi volt az új megvalósítás, de nagyon felcseszett. Végig se néztem a filmet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76127 2024.03.03. 00:24

Greyfox írta:Majd megírhatnád mennyire hugykotáj a szinkron, mert OK a jobb kép, de nem biztos, hogy jó üzlet :D
Hát ebből a szempontból nagyon nem vagyok jó referencia pont, mert én telibe leszarom, hogy angolul vagy magyarul karattyolnak, ugyanannyi értem, egy idő után fel se tűnik, ha angolul mondja.
Mai vagyis már inkább tegnapi jegyeket nem én intéztem, szóval végül nem IMAX lett, hanem sima 20:45ös vetítés, ami feliratos volt, az elején erre még emlékeztem, és csak a te kedvedért figyeltem, hogy még a hangsúly és szótagolás, mondat közbeni levegővétel is azonos volt az angol eredetiben, ahogy a szinkron színész utánozta tegnap, aztán persze 20-30 perc után elfelejtettem, hogy ez most angolul van, és csak néztem a filmet. :)
Sznobság ez a felirat mánia, de egészségetekre. Nekem attól se lett semmi bajom, hogy egyszer Prágában vagy 20-25 éve beültem egy cseh szinkronos, angol feliratos filmre. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76128 2024.03.03. 00:26

Zóanagyvarázsló írta:Tömegközlekedésen szoktam olvasni vagy dolgozni, kihasználni az időt.
Mondjuk ezt nem tudtam, hogy jobb a buszon olvasni, mint otthon, gondolom ezért van olyan, aki kisvasútat épít a kert végébe, oda jár ki olvasni!
Én is szoktam tömegközlekedésen olvasni, de akkor is szar többet lenni a forgalomban, mint kevesebbet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76129 2024.03.03. 00:38

Botond írta:Sznobság ez a felirat mánia, de egészségetekre. Nekem attól se lett semmi bajom, hogy egyszer Prágában vagy 20-25 éve beültem egy cseh szinkronos, angol feliratos filmre. :D
Mi sznobság azon, hogy a színész eredeti hangját akarom hallani? :D Könyörgöm a színészi játék kb. fele erről szól, és pont ez a szinkroszínész "próbálja" átadni az eredetit kb. 90%-ban nem jön össze manapság. Ráadásul elég sok hangot effekteznek, amit valahogy szintén nem mindig sikerül eltalálni. (bár lehet már ad presetet a gyártó, de régen ég és föld volt a különbség)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76130 2024.03.03. 02:09

Botond írta:Mondjuk ezt nem tudtam, hogy jobb a buszon olvasni, mint otthon, gondolom ezért van olyan, aki kisvasútat épít a kert végébe, oda jár ki olvasni!
Én is szoktam tömegközlekedésen olvasni, de akkor is szar többet lenni a forgalomban, mint kevesebbet.
Jobb otthon, de arról volt szó, hogy tölthető-e hazsnosan a tömegközlekedésre szánt idő.

Egyébként ismerek olyat, aki nyáron inkább vonatozik, és onnan dolgozik, mert ott van légkondi, szóval még a kényelem is relatív.

A vezetéssel vagyok úgy, hogy elpazarolt idő lenne, de ki is szálltam belőle, mielőtt meg lett volna a jogsim. Oké, podcast mehet közben, de jóval behatároltabbak a lehetőségek (és akkoriban még nem is hallgattam ilyesmit, most sem az én műfajom, ha csak hang van).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76131 2024.03.03. 02:18

Greyfox írta:Mi sznobság azon, hogy a színész eredeti hangját akarom hallani? :D Könyörgöm a színészi játék kb. fele erről szól, és pont ez a szinkroszínész "próbálja" átadni az eredetit kb. 90%-ban nem jön össze manapság. Ráadásul elég sok hangot effekteznek, amit valahogy szintén nem mindig sikerül eltalálni. (bár lehet már ad presetet a gyártó, de régen ég és föld volt a különbség)
A fordítás sincs mindig a topon, de van, amikor nem is lehet. Egy angolszász popkulturális célzást ritkán lehet jól visszaadni, de van, amikor az a fordítónak is vakfolt.

Máskor meg félmondatok hiányoznak. Mondjuk, Dickens-kisregénynél is tapasztaltasm már, hogy a magyarra fordítás során komplett bekezdéseket spóroltak ki (kényelvű változatból könnyen kiderült).
Avatar
Botond

Hozzászólás #76132 2024.03.03. 06:56

Zóanagyvarázsló írta:Jobb otthon, de arról volt szó, hogy tölthető-e hazsnosan a tömegközlekedésre szánt idő..
Nem arról volt szó amúgy. Arty robogóval jár a halál faszáról, én kocsival jártam Hatvanból, tömeget te kavartad bele, de az off topik volt nekem is, Artynak is, Daninak is.
Tömegközlekedést direkt nem is említettem, mert azzal napokig tart Artytól mondjuk eljutni IMAXbe, de persze napokig olvasni a buszon is jobb, mint ott lenni vhol 20 perc alatt.
Transszibériai expressen is lehet olvasni, szerintem akkor is faszság lenne azzal bejárni Pestre, és inkább laknék közel, nekem ez a hatvani lakás, pesti meló tanulsága, busszal is, kocsival is, de persze mindenki csinál amit akar.
Ennyi, hogy amikor mondjuk a kollégák próbálnak az agglomeráció előnyei mellett érvelni, akkor legyintek és kiröhögöm őket. :)
17. kerület meg már agglomeráció távolság, időben. Hatvan is közelebb van, ennyit mondtam. Ha olvas a buszon, ha nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76133 2024.03.03. 06:56

Greyfox írta:Mi sznobság azon, hogy a színész eredeti hangját akarom hallani? :D Könyörgöm a színészi játék kb. fele erről szól, és pont ez a szinkroszínész "próbálja" átadni az eredetit kb. 90%-ban nem jön össze manapság. Ráadásul elég sok hangot effekteznek, amit valahogy szintén nem mindig sikerül eltalálni. (bár lehet már ad presetet a gyártó, de régen ég és föld volt a különbség)
Itt ezekkel nincs gond, amíg tudtam erre figyelni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76134 2024.03.03. 07:44

Zóanagyvarázsló írta:A fordítás sincs mindig a topon, de van, amikor nem is lehet. Egy angolszász popkulturális célzást ritkán lehet jól visszaadni, de van, amikor az a fordítónak is vakfolt.

Máskor meg félmondatok hiányoznak. Mondjuk, Dickens-kisregénynél is tapasztaltasm már, hogy a magyarra fordítás során komplett bekezdéseket spóroltak ki (kényelvű változatból könnyen kiderült).
Azért ezekkel a félrefordításos dolgokkal filmek esetén ritkán találkozni, inkább a részeges karatemester szintű zs kategóriás filmeknél rémlik érdemben ilyesmi a 90es évekből, mai időkben ez sokkal gyakoribb sorozatoknál, ahol a humor egyik fő eszköze a kínszarós szójáték, amit nehezebb valóban átültetni másik nyelvbe.
Viszont ezek a fordítási hibák is olyan gyakoriak, mint a nyomdahibás könyvek, azaz gondolom, akkor a könyveket is kerülni kell, mert hát ott is lehet ilyen gond, jobb minden sztorit a kitalálójától élőszóban meghallgatni, ami mondjuk Dickensnél pl picit problémás manapság, de tökéletes vagy semmi! Alantas nyomdahibáknak nem adunk esélyt, mert Jajj-jujj!
Avatar
Necro

Hozzászólás #76135 2024.03.03. 08:34

Véletlenül mellékesen dolgozom egy (asszem szinkronba/feliratokban piacvezető) lokalizációs cégnek. Nem tudom mozira van-e valami spec szabvány, de filmeknél és sorozatoknál van egy kurva szigorú karakterlimit, ami küzdelmessé teszi a fordítást gyorsabb szövegnél, több beszélőnél, vagy csak az angol nyelv tömörsége miatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76136 2024.03.03. 09:23

Botond írta:Nem arról volt szó amúgy. Arty robogóval jár a halál faszáról, én kocsival jártam Hatvanból, tömeget te kavartad bele, de az off topik volt nekem is, Artynak is, Daninak is.
Tömegközlekedést direkt nem is említettem, mert azzal napokig tart Artytól mondjuk eljutni IMAXbe, de persze napokig olvasni a buszon is jobb, mint ott lenni vhol 20 perc alatt.
Transszibériai expressen is lehet olvasni, szerintem akkor is faszság lenne azzal bejárni Pestre, és inkább laknék közel, nekem ez a hatvani lakás, pesti meló tanulsága, busszal is, kocsival is, de persze mindenki csinál amit akar.
Ennyi, hogy amikor mondjuk a kollégák próbálnak az agglomeráció előnyei mellett érvelni, akkor legyintek és kiröhögöm őket. :)
17. kerület meg már agglomeráció távolság, időben. Hatvan is közelebb van, ennyit mondtam. Ha olvas a buszon, ha nem.
Azért talán behozhatom a saját szempontomat, mellyel kevésbé pusztítom a bolygót, mint a kamuzöld arty. Amúgy a foci-Eb-t is vonattal tervezem.

Mivel Érdre sokat járok, az azért vonattal frankó, meg kocsival is, ha nincs dugó, ami munkába/munkából menet megeshet. Mindenesetre Rákosartysztán tőlem majdnem messzebb van, mint a vidéki Pest vármegyén túli bázisomról. De ezt persze nem tudhatom, hozzá vízum kell, az rabolja az időt igazán! Mindenesetre a belvárosból lemennem vidékre nem feltétlen sokkal több, mint Dél-Pestre. És többnyire kényelmesebb.

Nem mondom, hogy nincs a kocsinak előnye, de sok mindent meg tudok oldani út közben telefonról, amit egyébként otthon PC-ről kéne. Sőt kocsiból utasként is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76137 2024.03.03. 09:27

Botond írta:Azért ezekkel a félrefordításos dolgokkal filmek esetén ritkán találkozni, inkább a részeges karatemester szintű zs kategóriás filmeknél rémlik érdemben ilyesmi a 90es évekből, mai időkben ez sokkal gyakoribb sorozatoknál, ahol a humor egyik fő eszköze a kínszarós szójáték, amit nehezebb valóban átültetni másik nyelvbe.
Viszont ezek a fordítási hibák is olyan gyakoriak, mint a nyomdahibás könyvek, azaz gondolom, akkor a könyveket is kerülni kell, mert hát ott is lehet ilyen gond, jobb minden sztorit a kitalálójától élőszóban meghallgatni, ami mondjuk Dickensnél pl picit problémás manapság, de tökéletes vagy semmi! Alantas nyomdahibáknak nem adunk esélyt, mert Jajj-jujj!
Csak azt mondom, hogy van előnye az eredeti nyelvnek. Mindenesetre a hibákat szerintem alábecsülöd. Vannak filméményt veszélyeztető durvulások is, amikor a szinkronra nem teszik rá a hangtorzítást, és emiatt a film elején lelövik a csattanót. Klasszikusokban is. Kb. mintha a KotOR a leleplezéssel kezdődne.

A színészi minőség meg számíthat, ahogy az is, hogy a sok külföldi színészre van kevesebb magyar szinkronos, akiknek viccösszegért kell dolgoznia.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2024.03.03. 09:34-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76138 2024.03.03. 09:33

Necro írta:Véletlenül mellékesen dolgozom egy (asszem szinkronba/feliratokban piacvezető) lokalizációs cégnek. Nem tudom mozira van-e valami spec szabvány, de filmeknél és sorozatoknál van egy kurva szigorú karakterlimit, ami küzdelmessé teszi a fordítást gyorsabb szövegnél, több beszélőnél, vagy csak az angol nyelv tömörsége miatt.
Na igen, ha sokkal hosszabb vagy nehezen kifejezhetőbb magyarul, akkor vagy megállítani kellene a filmet, vagy gyorsolvasni/-hallani, vagy kókányolni. És a lipsync miatt is számíthat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76139 2024.03.03. 12:22

Greyfox írta:Mi sznobság azon, hogy a színész eredeti hangját akarom hallani? :D Könyörgöm a színészi játék kb. fele erről szól, és pont ez a szinkroszínész "próbálja" átadni az eredetit kb. 90%-ban nem jön össze manapság. Ráadásul elég sok hangot effekteznek, amit valahogy szintén nem mindig sikerül eltalálni. (bár lehet már ad presetet a gyártó, de régen ég és föld volt a különbség)
Igy van. Meg ugye milyen felemelo amikor 5 szinesznek ugyanaz a szinkronhangja majd songoku jut eszembe amikor megszolal. Popcorn moziknal johet a szinkron amugy csak felirat.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #76140 2024.03.03. 18:26

Én utoljára az Indiana Jonest néztem a moziban, társaság miatt mentem csak el. Mozinak nálam leáldozott:
- rettenetesen gagyi a 24 fps + a blur miatta
- béna feketeszint és kontraszt a mai tévékhez képest
- nagyon látom, hogy szinkronizálás miatt másképpen mozog a száj, mint amit mond
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #76141 2024.03.03. 18:56

Én amúgy játszogatok még mindig. A Yakuza Like a Dragon megy lassacskán.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #76142 2024.03.03. 18:57

Nem csak a gamingben vannak leépítések. Egy elég alattomos, általános regresszióban vagyunk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76143 2024.03.03. 19:15

Lepörgött a Doom, xsx-es local coopban, négyesben. Még mindig ez az fps-ek királya per tíz!
doom.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76144 2024.03.03. 22:24

Botond írta:Lepörgött a Doom, xsx-es local coopban, négyesben. Még mindig ez az fps-ek királya per tíz!
doom.jpg
A többiek háttal ültek a tévének? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76145 2024.03.03. 23:32

DanielT írta:A többiek háttal ültek a tévének? :banplz:
Bosspálya, csak egy ellenség volt rajta, annak csak egyikünk vihette be az utolsó lövést. Pisztollyal kicsit sokáig tart a cyberdemon ultra-violance+-on :violent:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76146 2024.03.04. 09:04

Botond írta:A nap végén csak az számít, hogy mennyit töltesz az úton bármi hasznos tevékenység helyett, és bár megoszlanak a vélemények, de szerintem a kevesebb idő az kevesebb idő. :D

Én kb 8 évig nyomtam a 4 50 , 5 10 es kelést és jártam be BP-re 50 km-ről. Napi 4-5 óra volt oda vissza plusz egyéb szopás néha, szerintem home office-on kívül nem sok mindennek van értelme. Nyilván nem mindig egészséges a 4 falat nézni magadban egész nap, de irodában lenni IT-sként főleg ha sok a munka semmi értelme. 90 %-ban semmi szükségünk egymásra, mindenki csinálja a dolgát. Amit nem tudunk megoldani neten keresztül egy meetinggel azt személyesen se tudnánk.

Most megint erőltetik az irodába járást egyre több helyen, de igazából csak azért mert a legtöbb helyen elég nagy a főnök réteg akikre amúgy semmi szükség nincs egy normális ticketing | time tracking rendszerben.

Egyébként én is sok könyvet olvastam ki a héven az a része azért jó volt. ( Na nem mintha most nem olvasnék minden nap itthon is )
Avatar
Moby

Hozzászólás #76147 2024.03.04. 09:43

donatus13 írta:Én kb 8 évig nyomtam a 4 50 , 5 10 es kelést és jártam be BP-re 50 km-ről. Napi 4-5 óra volt oda vissza plusz egyéb szopás néha, szerintem home office-on kívül nem sok mindennek van értelme. Nyilván nem mindig egészséges a 4 falat nézni magadban egész nap, de irodában lenni IT-sként főleg ha sok a munka semmi értelme. 90 %-ban semmi szükségünk egymásra, mindenki csinálja a dolgát. Amit nem tudunk megoldani neten keresztül egy meetinggel azt személyesen se tudnánk.

Most megint erőltetik az irodába járást egyre több helyen, de igazából csak azért mert a legtöbb helyen elég nagy a főnök réteg akikre amúgy semmi szükség nincs egy normális ticketing | time tracking rendszerben.
Ez rohadtul emberfüggő. Lassan én is felszámolom teljesen, mert rohadtul szar lett a homeoffice-al a hatékonyság. Az emberek többsége otthon nem végez annyi munkát, mindegy mit mutat az időmérő, meg mennyit ül a gép előtt. És itt nem csak arról van szó, hogy miként viselkedik az ember az irodában, meg homeoffice-ban, hanem arról is, hogy a szűk környezete hogyan viszonyul ő hozzá. És itt ilyen totál mindennapos dologokról van szó, hogy ha hány a gyerek a suliban, akkor természetesen mindig annak KELL elmenni érte, aki amúgy is otthon van, míg ha bent van az irodában, akkor varázsütésre anyu is el tud menni érte, stb. Az első pár hónapban jól működött mindent, de így 3 év távlatából kb azt tudom mondani az eredményeket látva, hogy a HO szar.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76148 2024.03.04. 10:40

Moby írta:Ez rohadtul emberfüggő. Lassan én is felszámolom teljesen, mert rohadtul szar lett a homeoffice-al a hatékonyság. Az emberek többsége otthon nem végez annyi munkát, mindegy mit mutat az időmérő, meg mennyit ül a gép előtt. És itt nem csak arról van szó, hogy miként viselkedik az ember az irodában, meg homeoffice-ban, hanem arról is, hogy a szűk környezete hogyan viszonyul ő hozzá. És itt ilyen totál mindennapos dologokról van szó, hogy ha hány a gyerek a suliban, akkor természetesen mindig annak KELL elmenni érte, aki amúgy is otthon van, míg ha bent van az irodában, akkor varázsütésre anyu is el tud menni érte, stb. Az első pár hónapban jól működött mindent, de így 3 év távlatából kb azt tudom mondani az eredményeket látva, hogy a HO szar.
Ezzel csak delegálod a problémát anyunak, aki azt a következtetést vonja le, hogy a gyerek szar, nem kell az, és egyszercsak azt vesszük észre, hogy mikor kéne orvos nincs, mert nem születtek meg a gyerekek, akik orvosnak tanulnak, de ugyanez igaz a tűzoltókra, katonákra és a vadakat terelő juhászokra is, és a társadalom mint olyan megszűnik, a termelés kurvára megy, a nagy senkinek.

És ennek pont nulla köze van a HOhoz amúgy, az csak felszínre hozott egy problémát aminek még csak nem is tüneti kezelése az irodai jelenlét, mert csak apa munkáltatójánál javít vmit a helyzeten, globálisan kevéssé.

Amúgy a hibrid modellek lennének a kitörési pontok, mint távmunka, heti 2-3 nap iroda, 2-3 nap otthon vagy eleve 4 napos munkahét. Ez az 5 napot mindenki szopjon át a városon/országon, vagy munkahely váltással költözzön is két utcányira az aktuális munkahely mellé ezek nem reális elvárások a 21. században.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76149 2024.03.04. 10:51

Botond írta:Ezzel csak delegálod a problémát anyunak, aki azt a következtetést vonja le, hogy a gyerek szar, nem kell az, és egyszercsak azt vesszük észre, hogy mikor kéne orvos nincs, mert nem születtek meg a gyerekek, akik orvosnak tanulnak, de ugyanez igaz a tűzoltókra, katonákra és a vadakat terelő juhászokra is, és a társadalom mint olyan megszűnik, a termelés kurvára megy, a nagy senkinek.

És ennek pont nulla köze van a HOhoz amúgy, az csak felszínre hozott egy problémát aminek még csak nem is tüneti kezelése az irodai jelenlét, mert csak apa munkáltatójánál javít vmit a helyzeten, globálisan kevéssé.

Amúgy a hibrid modellek lennének a kitörési pontok, mint távmunka, heti 2-3 nap iroda, 2-3 nap otthon vagy eleve 4 napos munkahét. Ez az 5 napot mindenki szopjon át a városon/országon, vagy munkahely váltással költözzön is két utcányira az aktuális munkahely mellé ezek nem reális elvárások a 21. században.
Ez már nem HO/nem HO kérdése, ez ettől mélyebb probléma: az emberek kb 70%-a tökéletesen felesleges muinkát végez. De a társadalmi berendezkedésünk jelenleg ilyen, erre tud rábólintani minden résztvevő (mást nem is nagyon látott), és ezt kellene működtetni. A regnáló állapot, meg az instant racionalizálás meg nem fér össze. Lehet ezt nem szeretni, de most ennyi telik a emberiségtől.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76150 2024.03.04. 10:59

Moby írta:Ez már nem HO/nem HO kérdése, ez ettől mélyebb probléma: az emberek kb 70%-a tökéletesen felesleges muinkát végez. De a társadalmi berendezkedésünk jelenleg ilyen, erre tud rábólintani minden résztvevő (mást nem is nagyon látott), és ezt kellene működtetni. A regnáló állapot, meg az instant racionalizálás meg nem fér össze. Lehet ezt nem szeretni, de most ennyi telik a emberiségtől.
Innentől kezdve a 70% nem hasznosat át lehet forgatni hasznosba, legyen néha apa otthon a hányó gyerekkel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76151 2024.03.04. 11:05

Botond írta:Innentől kezdve a 70% nem hasznosat át lehet forgatni hasznosba, legyen néha apa otthon a hányó gyerekkel.
De erre a világ nincs felkészülve. Nem csak szándék nincs erre, de ötlet sem, hol kellene elkezdeni. Nem tudjuk átforgatni az emberiséget a jelenlegi "soha nem lesz elég" állapotból a racionalitás felé. Az MS foglalkoztat mondjuk 220 ezer munkavállalót. Átlagosan 2023-ban minden egyes munkavállalója megtermelt durván évi egy millió dollár bevételt. Hagyok időt megemészteni a számokat. És amikor 2024-ben elkezdenek romlani a számok, akkor ezresével rúgják ki az embereket, mert jön a "baj". Értjük a problémát ugye? Halvány elképzelések vannak ilyen alanyi jogon járó fizetésekre, meg hasonlókra, de gyökeres változásra nincs felkészülve a rendszer. És amíg ez nincs, addig ezt a rendszert kell etetni. Nincs más.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76152 2024.03.04. 11:20

Moby írta:De erre a világ nincs felkészülve. Nem csak szándék nincs erre, de ötlet sem, hol kellene elkezdeni. Nem tudjuk átforgatni az emberiséget a jelenlegi "soha nem lesz elég" állapotból a racionalitás felé. Az MS foglalkoztat mondjuk 220 ezer munkavállalót. Átlagosan 2023-ban minden egyes munkavállalója megtermelt durván évi egy millió dollár bevételt. Hagyok időt megemészteni a számokat. És amikor 2024-ben elkezdenek romlani a számok, akkor ezresével rúgják ki az embereket, mert jön a "baj". Értjük a problémát ugye? Halvány elképzelések vannak ilyen alanyi jogon járó fizetésekre, meg hasonlókra, de gyökeres változásra nincs felkészülve a rendszer. És amíg ez nincs, addig ezt a rendszert kell etetni. Nincs más.
Hát igen, aki nem tanul a történelemből, az arra van ítélve, hogy újra átélje.
Jók ezek a folyamatok, annyi, hogy a vagyon felhalmozás túlzásba vitelének az 1790es évek Franciaországában és az 1910es évek Oroszországában is ugyanaz lett a vége. Nagyon más kifutásra most se számítok, már csak a dátumot keressük.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76153 2024.03.04. 11:54

Moby írta:Ez rohadtul emberfüggő. Lassan én is felszámolom teljesen, mert rohadtul szar lett a homeoffice-al a hatékonyság. Az emberek többsége otthon nem végez annyi munkát, mindegy mit mutat az időmérő, meg mennyit ül a gép előtt. És itt nem csak arról van szó, hogy miként viselkedik az ember az irodában, meg homeoffice-ban, hanem arról is, hogy a szűk környezete hogyan viszonyul ő hozzá. És itt ilyen totál mindennapos dologokról van szó, hogy ha hány a gyerek a suliban, akkor természetesen mindig annak KELL elmenni érte, aki amúgy is otthon van, míg ha bent van az irodában, akkor varázsütésre anyu is el tud menni érte, stb. Az első pár hónapban jól működött mindent, de így 3 év távlatából kb azt tudom mondani az eredményeket látva, hogy a HO szar.

Ezt teljesen megértem, nekem az a véleményem, hogy akinek otthon sem megy úgy a meló az irodában sem fog jobban. Bár te többet látsz ebből, nálunk a vállalat működéséből adódóan csak teljes személy cserével lehet elérni a bejárást, de mi is ebbe az irányba megyünk egyébként. Most, hogy már az IT-sokkal teli a piac és könnyű felvenni így a cégek ismét több elvárással jöhetnek. Ez egy ilyen hullámzás.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76154 2024.03.04. 12:43

Botond írta:Amúgy a hibrid modellek lennének a kitörési pontok, mint távmunka, heti 2-3 nap iroda, 2-3 nap otthon vagy eleve 4 napos munkahét. Ez az 5 napot mindenki szopjon át a városon/országon, vagy munkahely váltással költözzön is két utcányira az aktuális munkahely mellé ezek nem reális elvárások a 21. században.

Telekom csinált ilyen 4 napos munkahetet nem jött be nekik mert esett a "termelékenység". De valójában az is baj, hogy nem nagyon van értelme tesztelni ilyet mert ha egy gyár 5 napig termelne a másik meg 4-ig, akkor végül termelékenységben kétség kívül az 5 napos cég nyer. Tehát a konkurencia miatt sem fenttartható az ilyen. Igazából talán most érkeztünk el ennek a gazdasági modellnek a végéhez és tényleg nem nagyon látszik feltörekvő megoldás ami képes lenne figyelembe venni a populációt, fenntarthatóságot, és a fejlődést is. Ehhez úgy gondolom egy erősen szervezett és magas szinten művelt társadalom kellene. Erre szerintem jelenleg egy ország sem képes.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76155 2024.03.04. 13:09

donatus13 írta:Telekom csinált ilyen 4 napos munkahetet nem jött be nekik mert esett a "termelékenység". De valójában az is baj, hogy nem nagyon van értelme tesztelni ilyet mert ha egy gyár 5 napig termelne a másik meg 4-ig, akkor végül termelékenységben kétség kívül az 5 napos cég nyer. Tehát a konkurencia miatt sem fenttartható az ilyen. Igazából talán most érkeztünk el ennek a gazdasági modellnek a végéhez és tényleg nem nagyon látszik feltörekvő megoldás ami képes lenne figyelembe venni a populációt, fenntarthatóságot, és a fejlődést is. Ehhez úgy gondolom egy erősen szervezett és magas szinten művelt társadalom kellene. Erre szerintem jelenleg egy ország sem képes.
Itt zsákutca az egyéni érdek vs kollektív érdek vitában az előbbinek a preferálása. A 6 napról simán át lehetett állni 5 napra, mert senkit se kérdeztek meg, csak beírták a jogszabályba és csá, aki pattogott, annak biztosították ehhez a teret, egész Szibériában dühösködhetett, vagy Recsken.
Nyilván az se jó, de mindennek van jó és rossz oldala is. A nagy egyéni szabadságnak is az, meg a nagy kollektív érdeknek is, hogy gátol sokmindent.

Én azért bízok benne, hogy megérem a 4 napos munkahét általánossá válását.
Avatar
arty

Hozzászólás #76156 2024.03.04. 14:12

Botond írta:Lepörgött a Doom, xsx-es local coopban, négyesben. Még mindig ez az fps-ek királya per tíz!
doom ending.jpg
Ma már van időm végiggondolni, milyen is volt ez a coop... nos: a Doom coop-ban SZAR.

Teljesen balanszolatlan, hogy ugyan arra szinglire ilyenkor 4-en vagyunk, nyilván az ember nehezít, ám a majdnem legnehezebb fokozat (ultraviolence+) már nem tesz lehetővé jó/élvezetes lövöldét, a káoszban NEM lehet jól játszani: beküldöd az ellenbe azt a 4 lövésed és gyors halál után indulsz újra a pálya elejéről pisztolyos parasztként. Néha jut számodra komolyabb fegyver/lőszer, ekkor akár 2-3 dögöt is le tudsz lőni, mielőtt pisztolyos parasztként éledsz újra.

A legnehezebb fokozatban 10mp után ujra-spawnol minden ellenfél - próbáltuk, ez így e1m2/3-tól kvázi játszhatatlan (nightmare szint).
Ha viszont a skillednek megfelelő erősségre állítanád a doomot, az se fog menni, hiszen HÁRMAN tuti megelőznek és ellövik előled az így könnyen levadászható dögöket :D

De tényleg, a nagy gond, hogy ahogy beszéltük is, sok pályán 1 embernek is alig van elég skuló, de 4-nek végképp nem elég. És cyberdémont pisztollyal puszilgatni, hátööööööö. Nem FUN, pláne ha az acsi se neked csattan!
Avatar
arty

Hozzászólás #76157 2024.03.04. 14:15

donatus13 írta:Telekom csinált ilyen 4 napos munkahetet nem jött be nekik mert esett a "termelékenység". De valójában az is baj, hogy nem nagyon van értelme tesztelni ilyet mert ha egy gyár 5 napig termelne a másik meg 4-ig, akkor végül termelékenységben kétség kívül az 5 napos cég nyer. Tehát a konkurencia miatt sem fenttartható az ilyen. Igazából talán most érkeztünk el ennek a gazdasági modellnek a végéhez és tényleg nem nagyon látszik feltörekvő megoldás ami képes lenne figyelembe venni a populációt, fenntarthatóságot, és a fejlődést is. Ehhez úgy gondolom egy erősen szervezett és magas szinten művelt társadalom kellene. Erre szerintem jelenleg egy ország sem képes.
20%-al kevesebb fizuért 20%-al kevesebbet dolgozó munkaerő, nem is értem h hogy jött ki h esett a termelékenység.... (jahogy nem voltak elegen? há vegyen fel embert a telekom! :P jó, tudom, a sok idiótának 80% időre is 100% pénz kellett...... és most baszhatjuk a 4 napos munkahetet :( )
Avatar
Botond

Hozzászólás #76158 2024.03.04. 14:47

arty írta:Ma már van időm végiggondolni, milyen is volt ez a coop... nos: a Doom coop-ban SZAR.

Teljesen balanszolatlan, hogy ugyan arra szinglire ilyenkor 4-en vagyunk, nyilván az ember nehezít, ám a majdnem legnehezebb fokozat (ultraviolence+) már nem tesz lehetővé jó/élvezetes lövöldét, a káoszban NEM lehet jól játszani: beküldöd az ellenbe azt a 4 lövésed és gyors halál után indulsz újra a pálya elejéről pisztolyos parasztként. Néha jut számodra komolyabb fegyver/lőszer, ekkor akár 2-3 dögöt is le tudsz lőni, mielőtt pisztolyos parasztként éledsz újra.

A legnehezebb fokozatban 10mp után ujra-spawnol minden ellenfél - próbáltuk, ez így e1m2/3-tól kvázi játszhatatlan (nightmare szint).
Ha viszont a skillednek megfelelő erősségre állítanád a doomot, az se fog menni, hiszen HÁRMAN tuti megelőznek és ellövik előled az így könnyen levadászható dögöket :D

De tényleg, a nagy gond, hogy ahogy beszéltük is, sok pályán 1 embernek is alig van elég skuló, de 4-nek végképp nem elég. És cyberdémont pisztollyal puszilgatni, hátööööööö. Nem FUN, pláne ha az acsi se neked csattan!
Mondjuk szerintem is simán elleshetett volna pár dolgot az előtte megjelent 0 db coop fpstől!
Azért kell a mondatba a “coop” kitétel, mert ugye mire a doom megjelent addigra már volt egy egész db fps, ugyanettől a csapattól.

Szóval ja, nem ütötték meg a mércét, bár kicsit távolról tekintve a dologra a felületes szemlélőnek ez inkább a mérce hibája.

Akkoriban a coop még a közösségi élményről szólt, hogy összegyűltünk lanozni, bár volt online coop is az eredetiben, csak nete nem volt senkinek, nekem is 94-95 körül lett betárcsázós, hiába volt doomom már 93ban. És ezt az élményt a splitscreennel el is kaptuk tegnap, a véletlen és a szándékos egymás lelövéssel, és az emiatti “bosszúkkal”. Ennyit akart a coop jelenteni 93ban, első nekifutásra, és ezt hozta tegnap is.
Szerintem teljesen visszaadta a 93as coop élményt, amikor még gyerekek voltunk, és nem tudtuk, hogy be lehetne osztani a lőszert, meg ilyenek. Mentünk, lőttünk, ha a mobba sikerült belelőni jó, ha a másikba, nos az mégjobb.
Beninek is ennyi maradt meg, amikor az egyik pályakezdésnél elpukkantotta a bfg-t, és a képernyő 3/4e pirosan világított hirtelen. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2024.03.04. 14:50-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76159 2024.03.04. 14:49

arty írta:20%-al kevesebb fizuért 20%-al kevesebbet dolgozó munkaerő, nem is értem h hogy jött ki h esett a termelékenység.... (jahogy nem voltak elegen? há vegyen fel embert a telekom! :P jó, tudom, a sok idiótának 80% időre is 100% pénz kellett...... és most baszhatjuk a 4 napos munkahetet :( )
Amcsiknál nincs fizetett szabi, fizetett beteg szabi, stb. Az még hatékonyabb a termelésnek és a tulajdonosi profitnak, mégse gondolom, hogy ebbe az irányba kellene elmozdítani az európai kultúrát vagy hogy idióta aki nem köti ki a munkaszerződésében, hogy ő bizony lemond a fizetett szabadságomról, mert csak 100% munkáért jár 100% fizu, és a szabin nem dolgozik, szóval olyankor ne járjon már pénz!
Avatar
arty

Hozzászólás #76160 2024.03.04. 14:59

Botond írta:Amcsiknál nincs fizetett szabi, fizetett beteg szabi, stb. Az még hatékonyabb a termelésnek és a tulajdonosi profitnak, mégse gondolom, hogy ebbe az irányba kellene elmozdítani az európai kultúrát vagy hogy idióta aki nem köti ki a munkaszerződésében, hogy ő bizony lemond a fizetett szabadságomról, mert csak 100% munkáért jár 100% fizu, és a szabin nem dolgozik, szóval olyankor ne járjon már pénz!
pont ez a lényeg: megegyeztetek a munkaszerződés megkötésekor, hogy a heti 40 óráért ennyi zsét kapsz.... de te mostantól csak 32 órát melóznál... akkor miért nem elég az arányosan kisebb fizu? ugye nem gondoljuk, hogy HIRTELEN most mindenki 40 órányi teljesítményt tud 32 óra alatt, mert CSAK ?! ;)

nagyon rosszul ment ennek neki a telekom, tudtam h nem is lehet már az eredmény, hát tessék :(
de legalább a pilot idején tök jó volt kevesebbet melózni ugyanannyiért, annak a néhány embernek.... most 100 évre megint baszhatjuk :(

(én szeretnék 32 órát melózni 32 órányi fizuért, de nem lehet, mert "áh, a 4 napos munkahét nem hatékony" :( kösz köcsög telekomosok!!!! :D )

Vissza: “Leáldozott.hu”