A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76021 2024.02.22. 14:30

Zóanagyvarázsló írta:Play Anywhere nélkül nehéz lesz nekem tartósan eladni PS-t. Az évi jó esetben egy-két divatGIGA marha kevés. Nem hiszem, hogy erős Box nélküa összeszednék magukat. Nem from gamers for gamers, hanem from business suits for fanboys megy.
Ha neked akarna valaki eladni valamit, ismerve a játékos szokásaidat, instant fejbelőné magát... :idiota: De most tényleg... Te is ismered magad, mennyire tartod tipikusnak? Mondjuk így a Fear 1 elkezdése és a Kane and Lynch X360 verzió befejezése környékén? Teljes agyrém.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76022 2024.02.22. 14:51

DanielT írta:Ha neked akarna valaki eladni valamit, ismerve a játékos szokásaidat, instant fejbelőné magát... :idiota: De most tényleg... Te is ismered magad, mennyire tartod tipikusnak? Mondjuk így a Fear 1 elkezdése és a Kane and Lynch X360 verzió befejezése környékén? Teljes agyrém.
Nana! Kane & Lynch az csak Artyval ketten elkövetett rituális öngyilkosság vót! Fiatalok voltunk, kellett a píz!
/szerk: mindkét rész esetén
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76023 2024.02.22. 16:04

Botond írta:Nana! Kane & Lynch az csak Artyval ketten elkövetett rituális öngyilkosság vót! Fiatalok voltunk, kellett a píz!
/szerk: mindkét rész esetén
Elnézést és köszönöm a korrekciót! Zó mit csinált közben? A Duke Nukem 1 ZX Spektrumos portját tolta ami most lett végre teljesen kipofozva egy svéd modder által? :help:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76024 2024.02.22. 16:06

Szegény Playstation 5 tulajoknak egy perc nyugta nincs:

Screenshot_2024-02-22-16-06-00-663_com.android.chrome.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #76025 2024.02.22. 16:39

DanielT írta:Elnézést és köszönöm a korrekciót! Zó mit csinált közben? A Duke Nukem 1 ZX Spektrumos portját tolta ami most lett végre teljesen kipofozva egy svéd modder által? :help:
Hát idén járt vagy 20 országban vagy 30 féle sportág 40 darab meccsén minimum, ami nem elég kockulós cucc, de őt nem köti röghöz a két gyerek hétvégi tanulása, mert hétfőn suli, szóval megteheti, de hogy ezen alkalmakkor éppen melyik kontinens melyik országában melyik sportág melyik meccsét nézte meg élőben annak a követését én feladtam, szóval majd ő megmondja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76026 2024.02.22. 21:26

Jó kis kaland volt:

Screenshot_2024-02-22-21-24-16-903_com.scee.psxandroid.png
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76027 2024.02.23. 09:51

DanielT írta:Ha neked akarna valaki eladni valamit, ismerve a játékos szokásaidat, instant fejbelőné magát... :idiota: De most tényleg... Te is ismered magad, mennyire tartod tipikusnak? Mondjuk így a Fear 1 elkezdése és a Kane and Lynch X360 verzió befejezése környékén? Teljes agyrém.
Nem tudom, hogy a F.E.A.R.-rel mi a baj, de a Killzone 5 biztos jobb, ha már az 1-3 a nyomába sem ér.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76028 2024.02.23. 11:08

DanielT írta:Szegény Playstation 5 tulajoknak egy perc nyugta nincs:

Screenshot_2024-02-22-16-06-00-663_com.android.chrome.png
Túl hamar jön PC-re, nem lesz erőm addig befejezni Yuffie-t a nyomorék minijáték miatt :rinya:
Avatar
arty

Hozzászólás #76029 2024.02.23. 11:12

Moby írta:Inkább arról meséljél, hogy muzsikál a Fana cucc. Meg hogy milyen a GT7 vele egy normális pc-s szoftverhez képest. Nálam a szimezés időhiány annyira padlót fogott, hogy az idén még nem mentem online futamon... :rinya:
Igazából hete óta bekapcsolva sem volt semmi, csak néha WRC-zek egyet röviden, meg tegnap mentem egyet Oultonon offline, de abból is csak kocsmai pofozkodás lett, amiért online már kitették volna a szűrömet. Nem tudom mikor lazul egy kicsit a gyeplő, hogy jusson erre is egy kis idő végre.
phpBB [media]
Szopó... mármint a wheelstandem :( A kormány szuperfantasztikus-csodálatos-mértnemvettemhamarabb feel, kb minden játékban, de ami jó (ams2/gt7) abban aztán elképesztően jó, dráma a t300 után a javulás. Bár a T300 is jó volt, amíg nem váltottam a DD-re, utólag ilyen "taknyos valami" érzet, semmiképpen nem precíz, minden rezdülést pontosan közlő eszköz :D ( ezt csak az érzéseim szóba öntésére mondom, szó nincs róla, hogy derogálna utána egy 20+ évvel ezelőtti kormány elé leülni és élvezni.... csak más élmény, nagyon más... )

Ami viszont probléma, hogy .... nincsjáték(tm) :D
Az AMS2 nekem játszahtatlan: bár tetszik, de az offline tartalom az NINCS (céltalan versenyek sorban lezongorázása nekem nem válik céllá, ahoz műgondal megszerkesztett karrier kéne), így sok időt nem feccölök majd ebbe se. Ellenben ilyen 1-2 versenyes gyorsan odaüléshez nekem ráadásul NEHÉZ (sokszor eldobom a gépet).

A GT7 egy csoda, abba nem tudok FFB szempontból se belekötni, megerősíteni pláne nem az általam olvasott fanyalgásokat (mentségükre szóljon: általában drivehubos emuzott módban próbálták). Az én mentségem pedig, hogy nem játszok irészinget, de még a pécés assettora se jutott időm eddig. A konzolos ACC viszont nem meggyőző, érzésre annál részletesebb adat jött a pécés AC-n, a Thrustmasteremre is, szóval lehet hogy van abban valami, hogy a konzolos ffb butitott (assettokban), ezt én eddig nem akartam elhinni.

Forzához pedig továbrba sincs semmi kedvem, pedig állítólag már az alapjaihoz is elkezdett a T10 hozzányúlni.... hiába, 6 év alatt csak egy 0.4bétáig juthattak, tök érthető :(
Közben néztem videot az MS studios állapotokról.... 18 hónapra vesznek fel kontraktorokat, utána akkor is repülsz, ha félisten voltál a pozidban. Felteszem ezek az elkötelezett jómunkásemberek abszolut magukénak éreznek 1-1 projektet, az eredmények magukért beszélnek mindenesetre :( (van core team is, persze, de az nem elég semmire állítólag......)
Avatar
arty

Hozzászólás #76030 2024.02.23. 11:57

Micsu írta:Nem tudom ez mennyire valos de artytol varom a megszakerteset :fogmosas:
Ha ez valós, nyilván ocsmány és túltolt százalékos nonszensz. De ez nem lehet túl régi, TEHÁT az bebizonyosodott, hogy NEM ez tette tönkre őket/az alkotásaikat :D :P Persze mégszarabb lehet ettől. Ha igaz ;)

Ha valaki odaát leginkább megőrülhet, az amugy tuti a dizni.
Avatar
arty

Hozzászólás #76031 2024.02.23. 12:23

Moby írta:Értem én, hogy minden drogos kényszeresen próbálja bizonyítani, hogy a drog nem valami kurvigénytelen cucc, sőt, egyfajta művészet, de a tény az, hogy a végére egy fogatlan lekoszlott szar lesz tőle mindenki.
A lassan 100%-ban csak robloxozó fiammal a háttérben, mögötted állok, szomorúan.

Basszus, még a sea of thieves se fogta meg (a minecraft igen), tényleg nagy a baj.

Botond:

"Én nem a steamen két tucat játékost felmutató Sackboyra próbálok rámutatni, hogy na az vmi.
Sea of thieves, grounded, Minecraft, de egy wow is tízmilliós júzer bázist tudnak/tudtak maguk mögött a népszerűségük tetején, ezek nem random csövesek gondolatai, amit hárman hallanak az aluljáróban."

Drog, drog, drog. Minecraft talán határeset. TALÁN.

Ha egy juarez 300 milliós eladását próbálnád igazolni, helyeselnék :) De ezek szellemi drogok, vagymik, nem IGAZI, klasszikus értelemben vett játékok, nem is "játszásra" készültek.
Avatar
arty

Hozzászólás #76032 2024.02.23. 12:56

DanielT írta:Hehe, épp ezt a tweetet olvastam:

Kép

Fun fact: Playstationön HDR a desktop is. Fortehpaljaz! :nezze:
Kurvafontos lenne egy KIKAPCSOLHATATLAN desktop hdr mód szonimintára, hogy beégjen, vagy ha azt nem is, legalább geccccccisokat zabáljon a tévém.... miközben épp letölt a gép, mondjuk.

---

PSVR2 pécékompatibilis lesz. Na. Ez végre valami jó hír a pöcéről, bár a fészbuk platformgyilkosságát aligha teszi rendbe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76033 2024.02.23. 13:49

arty írta:Kurvafontos lenne egy KIKAPCSOLHATATLAN desktop hdr mód szonimintára, hogy beégjen, vagy ha azt nem is, legalább geccccccisokat zabáljon a tévém.... miközben épp letölt a gép, mondjuk.

---

PSVR2 pécékompatibilis lesz. Na. Ez végre valami jó hír a pöcéről, bár a fészbuk platformgyilkosságát aligha teszi rendbe.
Nemtom a hómlessz 83-as C2-d hogy csinálja, de a CX-em a PS5 menüben nagyon gyorsan letekeri a fényerőt ha nem nyúlok hozzá. Tehát van is HDR meg nincs is, mindig mikor mi kell! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76034 2024.02.23. 13:51

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy a F.E.A.R.-rel mi a baj, de a Killzone 5 biztos jobb, ha már az 1-3 a nyomába sem ér.
Semmi baj nincs vele, nyomtam is a 2005-ben megjelent játékot 2005-ben, vagy max 2006-ban. Így kevésbé tudom a 2024-es zséming életembe beilleszteni és várni, hogy eladjanak vele nekem egy PS5-öt. :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76035 2024.02.23. 14:12

DanielT írta:Nemtom a hómlessz 83-as C2-d hogy csinálja, de a CX-em a PS5 menüben nagyon gyorsan letekeri a fényerőt ha nem nyúlok hozzá. Tehát van is HDR meg nincs is, mindig mikor mi kell! :nezze:
Az xbox is ezt tudja! Van HDR meg nincs is, mindig mikor mi kell!
Akkor nincs is itt semmi látnivaló!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76036 2024.02.23. 16:02

Ahogy a helldivers2 minden nap rekordokat döntöget, úgy az Nvidia is, egy másik léptékben: elérték a 2 billió dolláros elitklub küszöböt, ahova már csak az MS és az Apple fér bele, lanyomva a szaudi olajat is, szóval ha még pár hétig tudják ezt a tempót hozni nem kizárt, még az idén a bolygó legértékesebb cége lesz belőlük.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76037 2024.02.23. 16:13

Moby írta:Ahogy a helldivers2 minden nap rekordokat döntöget, úgy az Nvidia is, egy másik léptékben: elérték a 2 billió dolláros elitklub küszöböt, ahova már csak az MS és az Apple fér bele, lanyomva a szaudi olajat is, szóval ha még pár hétig tudják ezt a tempót hozni nem kizárt, még az idén a bolygó legértékesebb cége lesz belőlük.
És mindez csak azért, mert nvidia gpu—kra is elérhető mindkét Helldivers! Döbbenet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76038 2024.02.23. 17:38

Moby írta:Ahogy a helldivers2 minden nap rekordokat döntöget, úgy az Nvidia is, egy másik léptékben: elérték a 2 billió dolláros elitklub küszöböt, ahova már csak az MS és az Apple fér bele, lanyomva a szaudi olajat is, szóval ha még pár hétig tudják ezt a tempót hozni nem kizárt, még az idén a bolygó legértékesebb cége lesz belőlük.
Szerencsére egyáltalán nem idegesít, hogy NVidia részvényt nem vettem. Mert ugye minek. Kurva apját tényleg mindennek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76039 2024.02.23. 17:57

arty írta:Szopó... mármint a wheelstandem :( A kormány szuperfantasztikus-csodálatos-mértnemvettemhamarabb feel, kb minden játékban, de ami jó (ams2/gt7) abban aztán elképesztően jó, dráma a t300 után a javulás. Bár a T300 is jó volt, amíg nem váltottam a DD-re, utólag ilyen "taknyos valami" érzet, semmiképpen nem precíz, minden rezdülést pontosan közlő eszköz :D ( ezt csak az érzéseim szóba öntésére mondom, szó nincs róla, hogy derogálna utána egy 20+ évvel ezelőtti kormány elé leülni és élvezni.... csak más élmény, nagyon más... )

Ami viszont probléma, hogy .... nincsjáték(tm) :D
Az AMS2 nekem játszahtatlan: bár tetszik, de az offline tartalom az NINCS (céltalan versenyek sorban lezongorázása nekem nem válik céllá, ahoz műgondal megszerkesztett karrier kéne), így sok időt nem feccölök majd ebbe se. Ellenben ilyen 1-2 versenyes gyorsan odaüléshez nekem ráadásul NEHÉZ (sokszor eldobom a gépet).

A GT7 egy csoda, abba nem tudok FFB szempontból se belekötni, megerősíteni pláne nem az általam olvasott fanyalgásokat (mentségükre szóljon: általában drivehubos emuzott módban próbálták). Az én mentségem pedig, hogy nem játszok irészinget, de még a pécés assettora se jutott időm eddig. A konzolos ACC viszont nem meggyőző, érzésre annál részletesebb adat jött a pécés AC-n, a Thrustmasteremre is, szóval lehet hogy van abban valami, hogy a konzolos ffb butitott (assettokban), ezt én eddig nem akartam elhinni.

Forzához pedig továbrba sincs semmi kedvem, pedig állítólag már az alapjaihoz is elkezdett a T10 hozzányúlni.... hiába, 6 év alatt csak egy 0.4bétáig juthattak, tök érthető :(
Közben néztem videot az MS studios állapotokról.... 18 hónapra vesznek fel kontraktorokat, utána akkor is repülsz, ha félisten voltál a pozidban. Felteszem ezek az elkötelezett jómunkásemberek abszolut magukénak éreznek 1-1 projektet, az eredmények magukért beszélnek mindenesetre :( (van core team is, persze, de az nem elég semmire állítólag......)
Na, örülök hogy bejött a cucc, viszont iRacing nélkül soha nem lesz tartalom. Az A tartalom :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76041 2024.02.23. 22:59

DanielT írta:Semmi baj nincs vele, nyomtam is a 2005-ben megjelent játékot 2005-ben, vagy max 2006-ban. Így kevésbé tudom a 2024-es zséming életembe beilleszteni és várni, hogy eladjanak vele nekem egy PS5-öt. :mf2:
De mit ajánlasz FPS-t 2024-ben? Szólóban újrázzam a Halo Infinite-et? Van a boomer shooterek között vállalható, sőt jó is, de más alzsáner, a műfaj meg AAA szinten tetszhalott évek óta. Kijött a RoboCop GOG-ra, gondolkodom, hogy a kuponos 30 eurót megéri-e. Sose adtam ennyit lövöldéért, System Shockot, Deus Exet nyilván nem idevéve. Akciójátékért se nagyon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76042 2024.02.23. 23:38

Zóanagyvarázsló írta:De mit ajánlasz FPS-t 2024-ben? Szólóban újrázzam a Halo Infinite-et? Van a boomer shooterek között vállalható, sőt jó is, de más alzsáner, a műfaj meg AAA szinten tetszhalott évek óta. Kijött a RoboCop GOG-ra, gondolkodom, hogy a kuponos 30 eurót megéri-e. Sose adtam ennyit lövöldéért, System Shockot, Deus Exet nyilván nem idevéve. Akciójátékért se nagyon.
Robocop, Dead Island 2, Cyberpunk 2077 és ezekkel már megint 3 évet felöleltünk, hogy ne kelljen day1 venned semmit... De értem én, hogy nem akarsz értük szemmel látható pénzt adni, csak akkor ne mondj már olyanokat, hogy nem tudnak neked Ps5-öt eladni. Semmit nem tudnak eladni, ami DirectX 9.0c felett van. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76043 2024.02.24. 00:53

DanielT írta:Robocop, Dead Island 2, Cyberpunk 2077 és ezekkel már megint 3 évet felöleltünk, hogy ne kelljen day1 venned semmit... De értem én, hogy nem akarsz értük szemmel látható pénzt adni, csak akkor ne mondj már olyanokat, hogy nem tudnak neked Ps5-öt eladni. Semmit nem tudnak eladni, ami DirectX 9.0c felett van. :banplz:
A RoboCop csak a minap jelent meg DRM-mentesen, de akkor adok neki egy esélyt. A Cyberpunk nem tudom, FPS-élményként hogyan értelmezhető, én egy akap alá venném a Deus Exekkel inkább. A Dead Island 2-t tervezem co-opban, de az 1 az egy FPS-Diablo volt, melyben nagyrészt meleezni kellett, míg a Dying Lightban már többet lehetett lőni, de azt se FPS-nek éltem meg.

Költésben te vagy a mesterem, pár éve még azt fejtegetted, hogy 3-4 ezernél többe nem kellene kerülnie a játékoknak. Persze akkor nem a PS5-ről volt szó, az nyilván más.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76044 2024.02.24. 08:07

FPS?! Az egy halott műfaj! Na de az RTS bezzeg!
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76045 2024.02.24. 09:22

Zóanagyvarázsló írta:A RoboCop csak a minap jelent meg DRM-mentesen, de akkor adok neki egy esélyt. A Cyberpunk nem tudom, FPS-élményként hogyan értelmezhető, én egy akap alá venném a Deus Exekkel inkább. A Dead Island 2-t tervezem co-opban, de az 1 az egy FPS-Diablo volt, melyben nagyrészt meleezni kellett, míg a Dying Lightban már többet lehetett lőni, de azt se FPS-nek éltem meg.

Költésben te vagy a mesterem, pár éve még azt fejtegetted, hogy 3-4 ezernél többe nem kellene kerülnie a játékoknak. Persze akkor nem a PS5-ről volt szó az nyilván más.
Ha az átlagot nézzük, a PS+ nak köszönhetően egészen biztos, hogy nem vagyok 3-4 ezer/játék ár felett. Sőt még inkább Artynak köszönhetően és persze a Sony-nak aki megáldotta a világot a bluray lemez csodájával és az első pillanattól kezdve semmilyen akadályt nem gördít a használt játék cserebere útjába.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76046 2024.02.24. 11:47

DanielT írta:Ha az átlagot nézzük, a PS+ nak köszönhetően egészen biztos, hogy nem vagyok 3-4 ezer/játék ár felett. Sőt még inkább Artynak köszönhetően és persze a Sony-nak aki megáldotta a világot a bluray lemez csodájával és az első pillanattól kezdve semmilyen akadályt nem gördít a használt játék cserebere útjába.
Cyberpunk-hosszúságú játékok nem ideálisak erre a modellre, ha már bedobtad. De lövöldékre jó lenne, csak hát igazán jó kevés van. A plusos FPS-ek nagyja is végigment ganéban vagy eleve megvan, a maradék meg nem jó l, vagy félretettem. De van benne felhőből PS3-as FEAR, biztos jobb, mint a végtelen FPS-es 1 euróért most is vehető PC-s :eljen: De a The Darkness is végigment PS3-on a Micsutól kölcsönkapott homályverzió, Boxra pedig megvettem fillérekért BC-sen, majd biztos Plus-felhőzni akarnám. Persze vannak újabbak is, mint Destiny 2, FC6, és a Bethesda játékai, árja Sony-lista, ami miatt megéri előfizetni. Na jó a Resistance 3-at pótolhatnám, de ezzel az erővel PS3-ra is megszerezhetném. Meg hát az 1-2 se volt nagy szám.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76047 2024.02.26. 07:55

Nem gondoltam volna, hogy pont én fogom ezt ideírni de elkezdtem ezt a Last epochot.

Részemről mindenkinek tudom ajánlani, én eléggé elvagyok vele, kicsit a titan questre emlékeztet, jelenleg a szerver gondok miatt főleg offline játszok soloban, de nagyon jó. Szerintem aki bírja a hack and slasht adjon neki egy esélyt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76048 2024.02.26. 11:04

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76049 2024.02.26. 11:19

Elém tette a Youtube, de nem bánom. 2 évvel a megjelenés és a teljes ár kifizetése után talán elészült a játék, most féláron azoknak akik nem szavaztak nekik bizalmat. Szokásos ügymenet a zsémingben...

Rengeteg mindenhez hozzányúltak, pl garfika, modellek, textúrák, mechanikák és a lőfegyverek bevezetésével a gameplayhez is drámai módon. Le is szedtem a trial verziót, gyönyörű, jól fut, szerintem veszem a full-t.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76050 2024.02.26. 14:37

Kipróbáltam a RoboCopot, van egy gépigénye, de DLSS-szel sikerült jól belőni a látvány-teljesítmény arányt. A fizikát keveslem belőle, jobb lenne, ha a környezet is jobban pusztulgurulna, de bő 2 óra után bejön, érzem a New Game+-t is benne, aztán majd kiderül, mennyire unom meg, az FF7 Remake-től is kiégtem egy kicsit, hiába tetszett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76051 2024.02.26. 15:07

Zóanagyvarázsló írta:Kipróbáltam a RoboCopot, van egy gépigénye, de DLSS-szel sikerült jól belőni a látvány-teljesítmény arányt. A fizikát keveslem belőle, jobb lenne, ha a környezet is jobban pusztulgurulna, de bő 2 óra után bejön, érzem a New Game+-t is benne, aztán majd kiderül, mennyire unom meg, az FF7 Remake-től is kiégtem egy kicsit, hiába tetszett.
Majd figyeld azt a menüben basztatható képesség minigémet. A belek akkor flottyannak, ha aktiválva van a kapcsolódó modul.

A gépigényéről nem tudok nyilatkozni, ami gépet igényelt az volt kéznél: a neked eladhatatlan PS5. :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76052 2024.02.26. 22:29

"Pentiment runs better on PlayStation 5 than on Xbox, as the PS5 version of the game supports up to 120 FPS, while the Xbox version only supports 60 FPS."

De nyugi, hamarosan jön a patch Xboxra is... :DD Kabaré.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76053 2024.02.26. 23:34

DanielT írta:Majd figyeld azt a menüben basztatható képesség minigémet. A belek akkor flottyannak, ha aktiválva van a kapcsolódó modul.
Majd megnézem, de inkább arra gondolok, hogy ha nekiszambázok egy kamerának, az meg se moccan, ha meleezem, akkor se. A Build engine-es lövöldékben nagyobb volt a rombolhatóság (kamu3D persze), de a F.E.A.R. vagy a Max Payne 2 is fejlettebb volt ebben.

Nem panaszkodom, mindent Epicre csavarva is megvan a 60 fps (a szűkebb pályákon jóval több is), de így a 4K DLSS-szel is felejtős.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76054 2024.02.27. 11:16

Zóanagyvarázsló írta:Majd megnézem, de inkább arra gondolok, hogy ha nekiszambázok egy kamerának, az meg se moccan, ha meleezem, akkor se. A Build engine-es lövöldékben nagyobb volt a rombolhatóság (kamu3D persze), de a F.E.A.R. vagy a Max Payne 2 is fejlettebb volt ebben.

Nem panaszkodom, mindent Epicre csavarva is megvan a 60 fps (a szűkebb pályákon jóval több is), de így a 4K DLSS-szel is felejtős.
Megnéztem már warezban mi a rák ez. És tényleg az. Agy, és szemrák. Ostoboid kétpálcás fostartály. Ha nem hagytam volna már fel a géminggel, ilyentől tuti megtenném. Hopgy a jóistenbe tudtok ilyenekre időt elbaszni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #76055 2024.02.27. 14:33

900 embert küld el a sony a playstationtől, bezárták a London studót, és leépítik a firespriteot is. Nem tudom mikor jelentik be a PSVR2 kivezetését, de ezzel gondolom hivatalosan is RIP.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76056 2024.02.27. 17:48

Moby írta:900 embert küld el a sony a playstationtől, bezárták a London studót, és leépítik a firespriteot is. Nem tudom mikor jelentik be a PSVR2 kivezetését, de ezzel gondolom hivatalosan is RIP.
Semmit nem vesztett ezzel a világ sajnos. :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #76057 2024.02.27. 19:02

DanielT írta:Semmit nem vesztett ezzel a világ sajnos. :(
Ezzel pont nem, de nótidogtól insomniactól, mindenhonnan kibasztak egy csomó embert. Lófasz lesz itt, nem játék. Bár eddig is a lófasz volt. Most csak hosszabbítottak rajta egyet.

"The US based studios and groups impacted by a reduction in workforce are:

Insomniac Games, Naughty Dog, as well as our Technology, Creative, and Support teams
In UK and European based studios, it is proposed:

That PlayStation Studios’ London Studio will close in its entirety;
That there will be reductions in Guerrilla and Firesprite
These are in addition to some smaller reductions in other teams across PlayStation Studios. "
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76058 2024.02.27. 19:48

Moby írta:Ezzel pont nem, de nótidogtól insomniactól, mindenhonnan kibasztak egy csomó embert. Lófasz lesz itt, nem játék. Bár eddig is a lófasz volt. Most csak hosszabbítottak rajta egyet.

"The US based studios and groups impacted by a reduction in workforce are:

Insomniac Games, Naughty Dog, as well as our Technology, Creative, and Support teams
In UK and European based studios, it is proposed:

That PlayStation Studios’ London Studio will close in its entirety;
That there will be reductions in Guerrilla and Firesprite
These are in addition to some smaller reductions in other teams across PlayStation Studios. "
Minden rendben lesz, próbálj megnyugodni. :circling:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76059 2024.02.27. 20:36

Engem közben utolért a stick drift a fehér Dualsensen. :rinya:
Viszont közben megjött a Kiwi Ears Cadenza füles és bejövős. Első pillanattól nem hagyott kétséget hogy a régi sonym meg a redmi buds 4 pro-hoz képest itt most egy érdembeli upgrade történt. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76060 2024.02.27. 20:41

Moby írta:Ezzel pont nem, de nótidogtól insomniactól, mindenhonnan kibasztak egy csomó embert. Lófasz lesz itt, nem játék. Bár eddig is a lófasz volt. Most csak hosszabbítottak rajta egyet.
IMG_20240227_204005_287.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #76061 2024.02.27. 21:08

DanielT írta:Minden rendben lesz, próbálj megnyugodni. :circling:
Nem lehet, hogy ez az első lépés abba az irányba, hogy a sony 3rd party legyen? Úgyis veszteségesen kell az elején árulni a hw-t, lehet már ki se hoznak többet! CODozni jó egy darabig a mostani PS5 slim is!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76062 2024.02.27. 21:09

benőmenő írta:
IMG_20240227_204005_287.jpg
Én inkább tartok itt attól, hogy pont nem a megmagyarázhatatlanul magas számban előforduló lilahajú fejlesztőnők lesznek/lettek kibaszval. Ők majd maradnak, mert fenn kell tartani a diverzitást.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76063 2024.02.27. 22:02

Botond írta:Nem lehet, hogy ez az első lépés abba az irányba, hogy a sony 3rd party legyen? Úgyis veszteségesen kell az elején árulni a hw-t, lehet már ki se hoznak többet! CODozni jó egy darabig a mostani PS5 slim is!
Túlságosan el vannak foglalva a sikerek halmozásával, most már a felesleges emberek se fogják vissza őket.

A PS5 Pro -t is haszonnal adják majd el és a GTA 6 store jutalékból annyi pénzük lesz,hogy vègre nyugdíjba mehetek a részvényekből.

Minden szu-pi-ka!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76064 2024.02.27. 22:18

DanielT írta:Túlságosan el vannak foglalva a sikerek halmozásával, most már a felesleges emberek se fogják vissza őket.

A PS5 Pro -t is haszonnal adják majd el és a GTA 6 store jutalékból annyi pénzük lesz,hogy vègre nyugdíjba mehetek a részvényekből.

Minden szu-pi-ka!
Ez a Jimbo azért nagyon cuki egy vezető. Elment pár napja a London stúdióhoz, hogy elköszönhessenek tőle, most, hogy eltakarodik nyugdíjba. Legalábbis ők így tudták. A kis csicskák meg milyen boldogan vigyorognak itt még :DD
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76065 2024.02.27. 22:19

Supermassive is kirúgja a cég 30%-át. Legnagyobb sikerük a Sony exkluzív Until Dawn volt nekik is...

Kemény lesz ez a 2024, de azért minden szupi, csak mondom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76066 2024.02.27. 22:25

Moby írta:Ez a Jimbo azért nagyon cuki egy vezető. Elment pár napja a London stúdióhoz, hogy elköszönhessenek tőle, most, hogy eltakarodik nyugdíjba. Legalábbis ők így tudták. A kis csicskák meg milyen boldogan vigyorognak itt még :DD
Kép
Tökéletesen csinálta, hiszen elköszöntek, boldogok voltak. Jó, most már nem ANNYIRA boldogok, de az élet ilyen. És amíg PS5 kapható, addig nincs okuk aggodalomra! :nezze: :nezze: :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #76067 2024.02.28. 10:35

DanielT írta:Nemtom a hómlessz 83-as C2-d hogy csinálja, de a CX-em a PS5 menüben nagyon gyorsan letekeri a fényerőt ha nem nyúlok hozzá. Tehát van is HDR meg nincs is, mindig mikor mi kell! :nezze:
nagytévére aktiv játékkal ülök át, a gond a CX-en jelentkezik, ami a "monitorom", szal akkor is megy, amikor letöltenék.... emiatt folyamatosan váltogatnom kell a képmódok közt, hogy a félóra letöltés alatt ne égjen ki a szemem / ne égjenek ki az oledpixelek ;) xboxon a "destop" non-hdr-ben kis fényerőn megy, játék indul akkor hdr aktiválódik és hdr módban game mód/stb is "indul", ergo akkor zabálhat + éghet - és ég is. ezerhaccázhuszonkétszer jobb az xbox dash, PONT, a sony megoldása extrém elkúrásként indult (hdr always off), ez mostanra a brutálisan szarrá finomodott (pl a 93-as doomot már nem KELL hdr-ben nyomni, háleluja, de az akciós fosokat FONTOS, hogy extrémfényben lássam, UGYE?! :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #76068 2024.02.28. 10:46

Moby írta:Na, örülök hogy bejött a cucc, viszont iRacing nélkül soha nem lesz tartalom. Az A tartalom :D
az annyira tartalmatlan számomra, hogy az egyeurós fana kupont se aktiváltam :) neked folyamatosan fut az iracing előfiz + nyomod is a kompetitiv versenyeket egyébként, kapaszkodsz felfelé a ranglétrán, stb? +még a mazdával is csak estem-keltem anno, el tudom képzelni, hogy a komolyabb kocsik mégnehezebbek... frusztráció méregdrágán, köszi nem :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #76069 2024.02.28. 11:00

arty írta:az annyira tartalmatlan számomra, hogy az egyeurós fana kupont se aktiváltam :) neked folyamatosan fut az iracing előfiz + nyomod is a kompetitiv versenyeket egyébként, kapaszkodsz felfelé a ranglétrán, stb? +még a mazdával is csak estem-keltem anno, el tudom képzelni, hogy a komolyabb kocsik mégnehezebbek... frusztráció méregdrágán, köszi nem :D
Nem, mert mostanság nincs időm rá. Igazából az idén csak pár futamot mentem, de ja. Amúgy igen, egy valódi szimulátorral pont úgy meg kel tanulni vezetni, ahogy egy normális versenyautóval, vagy autókkal, de párszáz kör gyakorlással adott pályán adott autóval már végig lehet menni egy versenyt, ha valami barom nem basz telibe :D KB 150 versenyen vagyok túl, B licenszem van pályára(az is főleg azért, hogy bármin indulhassak, a szükséges tudás nincs meg mögötte), nincs is kedvem felmenni A-ba, mert a bottom splitben basznám el az időt lófasz SOF-ért. Szóval nincs meg hozzá a tudásom. Mást meg nem megyek, de egyszer be kéne már nézni oválra is. Igen, eléggé rollercoaster ez is, meg sokszor frusztráló, csak ez a offline racing ez kb olyan, mint cod-ot meg bf-et nyomni botok ellen: az nem tartalom, csak színek kavalkádja a kijelzőn, amiből soha nem fog megtanulni senki semmit. Ha vezetni akar valaki megtanulni, akkor be kell menni azok közé, akik tudnak, és fel kell húzni a szopóálarcot, végignézni ahogy fossávernek, de legalább azt megtanulja az ember nagyon lassan, hogy ne basszon őssze másokat. És versenyezni egy tizedik helyért pont olyan geciizgalmas, mint az elsőért.
Avatar
arty

Hozzászólás #76070 2024.02.28. 11:04

Moby írta:900 embert küld el a sony a playstationtől, bezárták a London studót, és leépítik a firespriteot is. Nem tudom mikor jelentik be a PSVR2 kivezetését, de ezzel gondolom hivatalosan is RIP.
a pécékompatibilitás gyakorlatilag a kivezetés bejelentése a psvr2 kapcsán.... mint amikor a google lehuzta a stadia rolóját és kiadtak egy frissítést a kontrollerre, hogy mostantól menjen "szabvány" BT kontiként a pöcével, ne e-hulladékként végezze.

Zóanagyvarázsló: egy "mai" cod boomershooternek számít? ;) mert kb az EGYETLEN AAA fps manapság az aktuláis éves megjelenése.
najó, tavaly volt még a robocop, de az egyel kevesebb A volt.

nekem most WW2 maraton van, Battle for the pacific után a cod:ww2 is lepörgött, bf5 felkészül... az első életem legalja fps-e, szerintem az egykori city interactive mocskok sem süllyedtek ekkora mélységbe, míg a cod a maga 2017-es kinézetével (és képkockaszámával) is állejtős produkciót nyújtott, sajnos a játékmenet nem feküdt (túl sok lövés kellett még a fejbe is sokszor és a medpackos játékmenet szerintem nagyon macerássaá tette a játékmenetet - health regen FTW!)

Moby írta:ez a offline racing ez kb olyan, mint cod-ot meg bf-et nyomni botok ellen: az nem tartalom, csak színek kavalkádja a kijelzőn, amiből soha nem fog megtanulni senki semmit. Ha vezetni akar valaki megtanulni, akkor be kell menni azok közé, akik tudnak, és fel kell húzni a szopóálarcot, végignézni ahogy fossávernek, de legalább azt megtanulja az ember nagyon lassan, hogy ne basszon őssze másokat. És versenyezni egy tizedik helyért pont olyan geciizgalmas, mint az elsőért.
jókor/jónak mondod :D

NEKEM a videojáték alapvetően szabadidő élvezetes eltöltése, nem nyögvenyelős tanulás-szenvedés, szóval a kőkemény szimezést én sosem értettem, mert ahogy írod: az komoly elköteleződés....

---

jól értem egyébként, a szoni átáll marvel-fosgyár üzemmódra? ez a UK pusztítás borzalom, az írmagját is kiírtják, ami egykoron a playsation volt egy európai számára.... (jatudom, a playstation az japóerpégé :D NEM!)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76071 2024.02.28. 15:16

42-es Lg mennyire mukodhet mint pc monitor? Faszkivan, hogy nincs elerheto aron 32-es oled moncsi.
Avatar
Necro

Hozzászólás #76072 2024.02.28. 15:26

Greyfox írta:42-es Lg mennyire mukodhet mint pc monitor? Faszkivan, hogy nincs elerheto aron 32-es oled moncsi.
Méretről tudok nyilatkozni (43-as LCD-t használok monitornak) nekem karnyújtási távolságból bevált, de így három év után simán felmennék 50-ig, mert a windowst 150%-os nagyításon kell használnom, az meg elég veszteséges.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76073 2024.02.28. 15:31

Greyfox írta:42-es Lg mennyire mukodhet mint pc monitor? Faszkivan, hogy nincs elerheto aron 32-es oled moncsi.
Gyerek kb 80 centiről nézi egy éve, 200%on, hogy pixel pontos legyen a betűknél az upscale a Windows felületen, játékokban meg nyilván natív 4K.

Szerintem ez csak néző távolság kérdése. Én 40-50 centiről nézem a monitorom, szalz az 32es VA paneles cucc, de pont idén jönnek a 32es OLEDek 5-600k környékén árban.

Ha tudod ilyen 80 centiről nézni, mert elég mély az asztallap, akkor már jól belátható teljes szélességben.

Szüleimnél a kuka tv az 48as, az 1,5 méterről már határeset, oda mai eszemmel már lehet 55öst raknék.

Nappaliba 5-6 méterről meg a 77es zseniális, de oda is jobb lenne a 83as, ha lenne qd-oled akkorában.
Avatar
arty

Hozzászólás #76074 2024.02.28. 16:11

Greyfox írta:42-es Lg mennyire mukodhet mint pc monitor? Faszkivan, hogy nincs elerheto aron 32-es oled moncsi.
én Botondnál láttam a 42"-t és szerintem abszolut "monitor méret" :)
sőt, ha a falra teszed és széles az íróasztalod, a szemed pedig nem perfekt, akkor akár nagyobbat is fontolgathatsz.... (ha 100% scalingen maradnál, mert kell a sok pixel "melózni")

annyi h azért én win desktopon nem használnám "max fényerőn, hdr-ben", nem mert a szemed, hanem mert.... BEÉG ;)
nekem konzervatív beállításokkal, ami a szememnek is jó (30% oled brightness és valami világosabb gamma), sok év után sincs beégés.... mondjuk én képernyőkíímélőt is engedélyeztem, mint a 90es években ! ( de így nálam a nagyon beégős pana plazma SE égett be monitorként ... )
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76075 2024.02.28. 17:32

Köszi a válaszokat!
Kb. 50 cm-re lenne, asztal 60cm mély, de asztal mögötti falra raknám, így ha túl közel van tudnám hátrébb húzni az asztalt.
Heti 2x munkára, böngészés, photoshop/3d, néha játék.
HDR nem játszik, mert amúgy is eltolná a normál SDR megjelenítést (hülyeség?), fotó editálásnál grafikánál szívás lehet, nem mintha ebből élnék, de na.

Ez az 5-600k szerintem rohadtul sok egy monitorért, ha 300 körül kapsz egy nagyobb tv-t. Ráadásul nincs előnye, mert ugyanúgy szar a cleartype rajta, mint a tv-n.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76076 2024.02.28. 17:55

Greyfox írta:Köszi a válaszokat!
Kb. 50 cm-re lenne, asztal 60cm mély, de asztal mögötti falra raknám, így ha túl közel van tudnám hátrébb húzni az asztalt.
Heti 2x munkára, böngészés, photoshop/3d, néha játék.
HDR nem játszik, mert amúgy is eltolná a normál SDR megjelenítést (hülyeség?), fotó editálásnál grafikánál szívás lehet, nem mintha ebből élnék, de na.

Ez az 5-600k szerintem rohadtul sok egy monitorért, ha 300 körül kapsz egy nagyobb tv-t. Ráadásul nincs előnye, mert ugyanúgy szar a cleartype rajta, mint a tv-n.
Oled vagy nem oled témában minden pro és kontra érv elérhető, a 42 col vagy nem 42 col, meg tényleg ennyi, hogy mekkora távolságból fogod nézni.
Az én ízlésemnek az 50 centi ehhez a mérethez kevéske, de ha különösebb szenvedés nélkül tudod ezt korrigálni 70-100 centi közöttire amikor használod, akkor rendben leszel szerintem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76077 2024.02.28. 18:39

Greyfox írta:Ráadásul nincs előnye, mert ugyanúgy szar a cleartype rajta, mint a tv-n.
Ez nem így van. Jönnek már a 2nd gen QD oledek, direkt a cleartype miatt módosított subpixel elrendezéssel. Pl. ASUS PG32UCDM biztosan ilyen, de nyilván mindenkinél elérhető/lesz, ezeket már tavaly bemutatták. Gecidrágák egyelőre ez tény.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76078 2024.02.28. 19:03

Moby írta:Ez nem így van. Jönnek már a 2nd gen QD oledek, direkt a cleartype miatt módosított subpixel elrendezéssel. Pl. ASUS PG32UCDM biztosan ilyen, de nyilván mindenkinél elérhető/lesz, ezeket már tavaly bemutatták. Gecidrágák egyelőre ez tény.

Én a jelenre gondoltam, még nem elérhető, és még drágább.
Amúgy lemértem, hogy mekkora a 42", no fucking way, hogy én ekkora cuccot berakok monitornak :D
Inkább várok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76079 2024.02.28. 19:31

Greyfox írta:Én a jelenre gondoltam, még nem elérhető, és még drágább.
Amúgy lemértem, hogy mekkora a 42", no fucking way, hogy én ekkora cuccot berakok monitornak :D
Inkább várok.
Nekem átmeneti megoldásnak ez lett.
Tavaly ez volt az egyetlen monitor, amit találtam, aminek
- VA panelja van (mivel oled nem volt, IPS meg legyilkolja a szemem esti sötétségben, és a QLEDek is VA-k, azom meg volt tv-ben, azt szerettem)
- 32 colos
- valós 4k felbontása van, 16:9ben, nem vmi elbaszott félig széles 20-21:9 vagy ilyesmi
- van rajta freesync (ráadásul pro, bár ez nem volt elvárásom, de külön öröm)
- tud 120 hz-et (144et is tud, de pc-t is limitálom 100-120 fps körül, elégaz, meg lehetne húzni 165hz-ig, de 144hz felett offol a freesync)
- van rajta hdmi 2.1 (ez utóbbi kettő magyarul azt jelenti, hogy rá tudom kötni normálisan az XSX-et és/vagy a PS5öt)
- HDR-t tud (igaz az végül csak csíra 400 nit)

Végigtúrtam mindent akkor, samsung G8as volt még hasonló paraméterekkel, de az sokkal vastagabb hűtést kapott és hát véges is a hely, meg a gsync felárat se éreztem, hogy bele kellene raknom, ez végül kijött 280-290 között vhol, nem emlékszem pontosan mennyi. Eleinte furcsa volt, hogy íves, de tényleg segít benne, hogy 40-50 centiről belássam faltól-falig a képet. Gémer sarok olyan, hogy nem tudok hátrább menni a monitortól, mögöttem fal van.

A 42eshez meg tényleg kell az, hogy 80 centiről nézd minimum, 50ről az rémisztően nagy valóban. Arty nálam úgy látta, hogy a fiam asztala 80 centi mély, de nem megy a falig, mert széles, és a másik végén, mint ahol a géming szekció van, ott eltartja a radiátor vagy 20-25 centit, oda a géming szekciónál én eszkábáltam egy takaró elemet, és azon van a soundbarja a tv alatt, szóval a falra szerelt tv kicsit se lóg az asztalnak az eredeti lapja fölé, vagyis bőven megvan a 80 centi a tv és a szeme között. Na és így valóban ideális, de mínusz 20-30 centinél ez már rémisztően nagy, kétségtelen.
És valójában a kölyök pc-n is mindent kontrollerrel nyom, hátradől a székében, felbassza a lábát az asztalra (L alakú, szóval a másik részére, nem a tv elé, hogy takarjon a képből) és máris kereken méterről nézi a 42es tv-t és úgy keni a géminget, na úgy meg tökéletes méret a 42.

A saját monitorom még én se cserélem idén 32es oledre, adok neki még egy évet, hogy kifusson a mostani monitor, amin néha látni bevilágítást alulról, de nem vészes a korábbi lcd-khez képest, amikkel dolgom volt, sőt!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76080 2024.02.28. 19:43

Mivel eléggé téma itt a helldivers, ezért ezt itthagyom:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #76081 2024.02.28. 19:55

Greyfox írta:Én a jelenre gondoltam, még nem elérhető, és még drágább.
Amúgy lemértem, hogy mekkora a 42", no fucking way, hogy én ekkora cuccot berakok monitornak :D
Inkább várok.
Évekig használtam 40-es lcd-t monitornak, semmi bajom nem volt vele. Méretileg. A windows scalinggel-el viszont időnként meggyűlik az ember baja, de az nem méretfüggő. Azzal lesz szopás 32-n is, ha 4K.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76082 2024.02.28. 21:05

Moby írta:Évekig használtam 40-es lcd-t monitornak, semmi bajom nem volt vele. Méretileg. A windows scalinggel-el viszont időnként meggyűlik az ember baja, de az nem méretfüggő. Azzal lesz szopás 32-n is, ha 4K.
Mármint hogyan gyűlik meg a windows scalinggel a baj?
Arra, hogy sokan nem a 200%ot választják vagy a 300%ot és akkor ilyen homályfos lesz, mint amikor a 720p tartalmat próbálták erőltetni a FHD tv-ken? Mert erre megoldás a 200%, ami ugye 4k monitoron a FHD betűméter pixelpontosan, vagy a 300%, ami meg a 720p betűméret pixelpontosan, semmi homályfosság vagy ilyesmi.
Vagy arra, hogy van app, ami bekergül attól, hogy egyáltalán scalingelve van a betűméret? Ilyennel 5 éve nem találkoztam amúgy, de ja, rémlik, hogy az őskorban volt ilyesmi. Inkább az szokott nekem bajt okozni manapság, hogy a régi játékokban nincs ilyen interface upscale és sokszor le kell venni FHD-ra a játék felbontását, hogy olvasható legyen az interface, főleg stratégiai cuccoknál, ahol ugye érdekes is, hogy éppen mit ír az interface.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76083 2024.02.28. 21:08

NVidia Q4 eredmények. Vajon ezeket még meddig és mennyire érdekli a géming, és mikor fogják azt mondani, hogy akkor teljes gyártókapacitás átáll a Hopper GPU-kra?
nvidia.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #76084 2024.02.28. 21:10

Botond írta:Vagy arra, hogy van app, ami bekergül attól, hogy egyáltalán scalingelve van a betűméret?
Arra. Én ezért köszöntem el a 4K monitortól, és ment a szekrény tetejére. Persze ebben erősen szerepet játszott az is, hogy monitoron nem használok már konzolt. Vagyishát egyáltalán enm használok konzolt. Sehol :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76085 2024.02.28. 21:35

Moby írta:Arra. Én ezért köszöntem el a 4K monitortól, és ment a szekrény tetejére. Persze ebben erősen szerepet játszott az is, hogy monitoron nem használok már konzolt. Vagyishát egyáltalán enm használok konzolt. Sehol :D
Engem szerencsére elkerültek a kretén programok, amik szerint jó a windows beállításokból kinyerni az upscale infókat. :D
Csupa olyannal volt szinte csak dolgom, ami vagy totálba leszarja és nincs semmi upscale, vagy olyan, aminek saját upscaleje van és az meg jó.
Ilyen 2005 körüli gamma volt pár, ahol ezzel a windows upscalellel oldották meg, és kiment a szövegdobozból a szöveg, amitől vagy csak simán ronda volt, vagy össze is fosta magát, azokra a shiftdel volt a megoldás, nem a monitorcsere. :D
De mondjuk én ezt a gépet nem is használom másra, csak játszani, szóval játékon kívül nem is lett volna módom itt olyat tapasztalni, hogy nem játék az hogyan reagál.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76086 2024.02.28. 21:36

Moby írta:NVidia Q4 eredmények. Vajon ezeket még meddig és mennyire érdekli a géming, és mikor fogják azt mondani, hogy akkor teljes gyártókapacitás átáll a Hopper GPU-kra?
[attachment=0]nvidia./attachment]
Ami fel tud menni 400%ot, az le is tud jönni 400%-ot, nem fognak egy lábra állni, amíg tudják diverzifikálni a bevételi forrásokat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76087 2024.02.28. 21:48

Botond írta:Ami fel tud menni 400%ot, az le is tud jönni 400%-ot, nem fognak egy lábra állni, amíg tudják diverzifikálni a bevételi forrásokat.
Jelenleg a tőzsde arra fogad, hogy 400-ról végtelenig fog felmenni, ennek szól a jelenlegi részvényárfolyam. Persze onnan is le lehet jönni, de azt most nem a kiszámatható időn belülre teszi a piac (technológiai szempontból jogosan). Jelenleg nem tudják az igényeket kiszolgálni, ami nem mutat abba az irányba, hogy jelentős vga árnyesés lenne várható akár a következő generációval.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76088 2024.02.28. 22:56

Botond írta:Oled vagy nem oled témában minden pro és kontra érv elérhető, a 42 col vagy nem 42 col, meg tényleg ennyi, hogy mekkora távolságból fogod nézni.
Az én ízlésemnek az 50 centi ehhez a mérethez kevéske, de ha különösebb szenvedés nélkül tudod ezt korrigálni 70-100 centi közöttire amikor használod, akkor rendben leszel szerintem.
Az 50 centi igen, de 50 zollhoz még forgolódnia is kéne, mint állat. Nyilván a te igényeidet a sajátodként is adod elő, csak rögzítem ezt. Nyilván a 4K mütyürizálása bezavar az egészbe, és nem ideális a 100% sok, egyébként alkalmas távolságból. Greyfoxnak kéne magának kimérnie, de persze folyamatos használatnál derül ki.

Szerk.: Közben látomaz újabb kommenteket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76089 2024.02.28. 23:27

Zóanagyvarázsló írta:Az 50 centi igen, de 50 zollhoz még forgolódnia is kéne, mint állat. Nyilván a te igényeidet a sajátodként is adod elő, csak rögzítem ezt. Nyilván a 4K mütyürizálása bezavar az egészbe, és nem ideális a 100% sok, egyébként alkalmas távolságból. Greyfoxnak kéne magának kimérnie, de persze folyamatos használatnál derül ki.

Szerk.: Közben látomaz újabb kommenteket.
Hogy jön ide az 50 zoll?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76090 2024.02.29. 08:39

Botond írta:Hogy jön ide az 50 zoll?
Telefonon asztali módban nem látszott a hozzászólások gazdája jól, Necro kommentjét néztem a tiednek. Tanulság: telefonból kell az 50"-os.

Vissza: “Leáldozott.hu”