A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75461 2024.01.02. 22:59

Zóanagyvarázsló írta:Final Fantasy VII Remake
Szerintem rohadt jó volt, de rettegve teszem fel a kérdést: Melyik harcrendszerrel nyomtad? Új interaktív, vagy classic?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75462 2024.01.03. 00:32

Zóanagyvarázsló írta:[size=150]

TOP játékélmények alfabetikus sorrendben

Beneath a Steel Sky
Final Fantasy VII Remake
Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty
Heroes of Might & Magic III: HD Edition
Jagged Alliance 2
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum
Sid Meier's Civilization IV: Colonization
Sid Meier's Colonization
Sniper Elite 4
The Lost Vikings
Vampire Survivors

A Quake 2 és a Shogun 2 határeset, az előbbit a túltolt térkép nélküli kavargás, a kezdetleges co-op design és a gyengébb kiegekbe belefáradás keserítette meg, az utóbbit pedig a folyamatos kapcoslódási, szinkronizálási problémák.
Természetesen az RtCW is idetartozik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75463 2024.01.03. 00:33

DanielT írta:Szerintem rohadt jó volt, de rettegve teszem fel a kérdést: Melyik harcrendszerrel nyomtad? Új interaktív, vagy classic?
Az újjal, a classic már leírás alapján is auto-gamingnek tűnt, nem pedig körökre osztott módnak, bevallom, nem is próbáltam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75464 2024.01.03. 01:04

Quake II: Call of the Machine

Teljesen korrekt a remasterhez járó új epizód, a korábbiakhoz képest nagyobb tömegjelentekkel, és még a Q1-gyel is kapcsolódik. Azért valamit összedobhattak volna a végére, legalább pár állóképet. Természetesen hármas co-opban ment.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75465 2024.01.03. 01:13

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75466 2024.01.03. 10:06

Zóanagyvarázsló írta:Az újjal, a classic már leírás alapján is auto-gamingnek tűnt, nem pedig körökre osztott módnak, bevallom, nem is próbáltam.
Megnyugodtam! :eljen:
Castle82

Hozzászólás #75467 2024.01.03. 15:27

Moby írta:A PSVR1 egész jó kis cucc volt a megjelenés idejében, tök jól árazva, csak sajnos nagyon kevés volt hozzá a vas(meg a játék). Ez a PSVR2 esetén sem változott, a vas ehhez is kevés, csak mostanra a VR egy túlárazott elagott fos is lett. Amihez megint kevés a vas(meg a játék).
A PSVR1-et szerettem, csak nem volt mire használni. A PSVR2-t gyűlöltem. Legszarabb sony hardver evör.



Mondjuk a PSVR1 sem volt hab a tortán kezdve a nyalókás irányitással ami egy forintot nem ért,controllerrel pedig minden volt csak nem rendes VR élmény mert az interakció leszorult a controllerre. Annyit kellett volna tenniük hogy kiadnak nyalókákat analóg karokkal ahogy azt évekig kérte tőlük a nép és akkor lehetett volna rajta rendes game is értelmes irányitással és rendes VR immerzióval,anélkül viszont csak egy fél vr megoldás volt igaz a Quest 2 érkezéséig jó áron. Aztán a Q2 begyalázta a mélybe és máig ott is tartja az egész PSVR részleget pláne a Q3 érkezésével. A Sony pedig széépen ágyazza meg neki a koporsót azzal hogy nem támogatja a pc-t nem támogatja a PSVR1 játékokal és régi stuffokat ráadásul idióta módon még fejlesztőket is Sony exkluzivitásra sarkall ami konkrét öngyilkosság annak fényében hogy alig van 1 talán 2 millió potenciális VR vásárló a PSVR vonalon miközben asztali pc valamint önálló fejes vonalon multiplatformként kiadva ennek közel a 20szorosa lehetne vásárlóbázis....
A legiccesebb hogy van aki temeti a VR-t pusztán azért mert a médiák az utóbbi években szinte másról se pofáztak csak a Sony VR fejeseiről miközben ott volt egy Quest 2 20 millió feletti eladással és ömlik rá a tartalom hivatalos és nem hivatalos forrásból is önálló fejes és asztali gép vr szintjén is, és még a Quest 3-ról is képesek voltak egyes médiák nyafogva nyilatkozni miközben a PSVR2-t az egekbe magasztalták holott a Quest 3 nagyjából az OLED kijelző hiányát leszámitva minden létező tekintetben jobb tartalmasabb élményt ad a PSVR2-nél ráadásul nagyjából azonos áron és igen komoly mennyiségü és minőségü stuff akad rá önálló fejesként is, pc-vel használt VR-ként meg pláne főleg hogy a napokban jelent meg a mod amivel bármelyik múltban megjelent vagy jövőben megjelenő UE motorral hajtott játék pillanatok alatt szinte nativ vr játékká alakitható...:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #75468 2024.01.03. 15:48

Castle82 írta:Mondjuk a PSVR1 sem volt hab a tortán kezdve a nyalókás irányitással ami egy forintot nem ért,controllerrel pedig minden volt csak nem rendes VR élmény mert az interakció leszorult a controllerre. Annyit kellett volna tenniük hogy kiadnak nyalókákat analóg karokkal ahogy azt évekig kérte tőlük a nép és akkor lehetett volna rajta rendes game is értelmes irányitással és rendes VR immerzióval,anélkül viszont csak egy fél vr megoldás volt igaz a Quest 2 érkezéséig jó áron. Aztán a Q2 begyalázta a mélybe és máig ott is tartja az egész PSVR részleget pláne a Q3 érkezésével. A Sony pedig széépen ágyazza meg neki a koporsót azzal hogy nem támogatja a pc-t nem támogatja a PSVR1 játékokal és régi stuffokat ráadásul idióta módon még fejlesztőket is Sony exkluzivitásra sarkall ami konkrét öngyilkosság annak fényében hogy alig van 1 talán 2 millió potenciális VR vásárló a PSVR vonalon miközben asztali pc valamint önálló fejes vonalon multiplatformként kiadva ennek közel a 20szorosa lehetne vásárlóbázis....
A legiccesebb hogy van aki temeti a VR-t pusztán azért mert a médiák az utóbbi években szinte másról se pofáztak csak a Sony VR fejeseiről miközben ott volt egy Quest 2 20 millió feletti eladással és ömlik rá a tartalom hivatalos és nem hivatalos forrásból is önálló fejes és asztali gép vr szintjén is, és még a Quest 3-ról is képesek voltak egyes médiák nyafogva nyilatkozni miközben a PSVR2-t az egekbe magasztalták holott a Quest 3 nagyjából az OLED kijelző hiányát leszámitva minden létező tekintetben jobb tartalmasabb élményt ad a PSVR2-nél ráadásul nagyjából azonos áron és igen komoly mennyiségü és minőségü stuff akad rá önálló fejesként is, pc-vel használt VR-ként meg pláne főleg hogy a napokban jelent meg a mod amivel bármelyik múltban megjelent vagy jövőben megjelenő UE motorral hajtott játék pillanatok alatt szinte nativ vr játékká alakitható...:)
A quest2-nek egy csomó hiábja volt megjelenéskor, sőt, máig vannak bajai, és 4 évvel a PSVR1 után jött. Nem nagyon volt ők egymás ellenfelei sosem, PSVR1-et már nem is gyártották talán, mire a Q2 megérkezett. 1 generáció van közöttük.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75469 2024.01.03. 16:11

Teljesen nem adtam fel még a VR dolgot, lehet az idén veszek egy PICO4-et a sim miatt, az már elég olcsó a polcon rohasztani, de a sony fasságai teljesen hidegen hagynak.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75470 2024.01.03. 19:14

El is felejtettem milyen jó ez a launcher géming.
RDR -> Rockstar launcher (ez már régóta van)
Múltkor leszedtem a witcher 3-at lecsekkolni a next gen updatet 5 percben -> CDP launcher. (ilyen pár éve még nem volt)
Divinity OS 2-t már évek óta meg akartam venni, most végre leakciózták > Larian launcher. (??)

Most komolyan, már minden kiadónak külön launchere van?
És az epic miatt nyafogtok? :D
Castle82

Hozzászólás #75471 2024.01.03. 19:58

Moby írta:A quest2-nek egy csomó hiábja volt megjelenéskor, sőt, máig vannak bajai, és 4 évvel a PSVR1 után jött. Nem nagyon volt ők egymás ellenfelei sosem, PSVR1-et már nem is gyártották talán, mire a Q2 megérkezett. 1 generáció van közöttük.



Ezért irtam hogy annak az érkezéséig. Nem tudom milyen hibák, lazán elment belöle 20 milla, tömve van tartalommal sokáig asztali gép vr vonalon is az egyik kedvenc volt. A Quest 3 pedig a jelenleg kapható egyik legjobb. PSVR1 konkurenciája a számtalan agyonárazott fejes volt amik bár valósabb jobb élményt adtak az árukat nem érték meg. PSVR2 gyakorlatilag nem konkurencia senkinek sem csak a Sony-nak magának és szépen kivéreztetik ahelyett hogy lenne egy kis eszük, ami szomorú mert nagyban hátráltatják a VR növekedését és stúdiók fognak csődbe menni miattuk mint ahogy a napokban be is jelentette az első PSVR only fejlesztő hogy roló van....1-2 millás piacra ráerőszakolni az exkluzivitást miközben a fejesed elavult túlárazott és olyan hardverre van szoritva ami még gyenge is a fejeshez, ahelyett hogy belátnád és hagynád hogy a fejesedet akár ocsóbban pc-n is beszerezhessék a Q2 és Q3 ára közé belőbe és tömve lenne tartalommal és a fejlesztőknek is engednéd hogy kiengedjék a játékaikat egy olyan piacra ahol legalább 10-20x több potenciális vásárló van....Azért a Sony-nál is nagy koponyák dolgoznak.... Inkább hagyják hogy elvérezzen, de nem engednek. Tipik buta japán kamikaze idióták....


A PICO 4 pcvr-ként még csakcsak nem rossz de headset only-ként túl nagy élmény nem lesz, sajnos máig hemzseg a gyermekbetegségektől a fejlesztője lassan roló a tartalom rá jócskán a Questek alatt. Az megint egy olyan élmény lesz ami után valószinü elengeded a VR-t...:)
Jelenleg nativ VR élményt elérhető áron a Quest 3 ad komolyabb gyermekbetegségek nélkül önálló fejesként és asztali megoldásként is a legjobb élményt nyújtva. Ettől csak közel 2x áron kapsz jobbat, és ott a jobb kimerül a kijelzőben viszont minden másban alálicitálnak a Q3-nak....
Avatar
Moby

Hozzászólás #75472 2024.01.03. 20:14

Castle82 írta:A PICO 4 pcvr-ként még csakcsak nem rossz de headset only-ként túl nagy élmény nem lesz, sajnos máig hemzseg a gyermekbetegségektől a fejlesztője lassan roló a tartalom rá jócskán a Questek alatt. Az megint egy olyan élmény lesz ami után valószinü elengeded a VR-t...:)
Jelenleg nativ VR élményt elérhető áron a Quest 3 ad komolyabb gyermekbetegségek nélkül önálló fejesként és asztali megoldásként is a legjobb élményt nyújtva. Ettől csak közel 2x áron kapsz jobbat, és ott a jobb kimerül a kijelzőben viszont minden másban alálicitálnak a Q3-nak....
Nem éredekel a tartalom, csak SIM megy majd rajta.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75473 2024.01.04. 12:17

Blue eye samurai elég jóféle anime szerűség, nézzétek.
*Van benne erős női karakter, akinek ettől összemegy, skippelje.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75474 2024.01.04. 18:48

Guardians of the galaxy ingyé van epicen. Egyszer ps5-ön belenéztem, nem egy nagy durr, de a párbeszédek viccesek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75475 2024.01.04. 19:33

Ricsárd kihekkelte, hogy lehet konzolon is fix scenárióval tesztelni, így végre precíz eredmények születtek.

Természetesen a Sony Playstation 5 Entertainment System nyer, ganépasszmentesen.

Kép

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #75476 2024.01.04. 21:21

DanielT írta:Természetesen a Sony Playstation 5 Entertainment System nyer, ganépasszmentesen.
Rohanok is venni egyet, hogy ezzel a kiváló játékkal ilyen csúcs minőségben nyomhassam. Ez az álmom. Sosem láttam még ettől szebben futni ezt a remekművet :DDD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75477 2024.01.04. 22:18

Moby írta:Rohanok is venni egyet, hogy ezzel a kiváló játékkal ilyen csúcs minőségben nyomhassam. Ez az álmom. Sosem láttam még ettől szebben futni ezt a remekművet :DDD
Na tessék! Örülök, hogy segíthettem! :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75478 2024.01.04. 23:04

Zóanagyvarázsló írta:SZÁMADÁS 2023
Lemaradt, hogy a System Shock (1994) is ment 2 óra 50 percet, pontosabban az Enhanced Edition (2015), mert az eredeti irányítást sosem tudtam megemészteni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75479 2024.01.04. 23:07

Greyfox írta:Guardians of the galaxy ingyé van epicen. Egyszer ps5-ön belenéztem, nem egy nagy durr, de a párbeszédek viccesek.
Ja, a játékmenet nem nagy szám, de elviselhető, cserébe elég jól néz ki, és szórakoztató tud lenni a körítés. Persze ha valakit már az első GotG-film is taszított, jó eséllyel ez is fogja. (Bár itt máshogy néznek ki a karakterek, és nem is egy az egyben ugyanolyanok.) A ganépasszból kierült, így a progresszt buktam, de 10-15 eurót sajnáltam rá eddig, ingyen lehet, hogy újrakezdeném egyszer, de az Epic azért taszít. És még nem csilingelő achievementek sincsenek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75480 2024.01.06. 15:38

A Phil gőzhenger tovább tarol, az akcióknál nincs megállás! :eljen:

Kép

De hát nem is csoda, a legtöbb ember kezébe akarják adni a sikert és a minőséget!

2024_01_05_19_27_21_Forza_Motorsport_a_Steamen.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75481 2024.01.09. 10:35

Jók lesznek az idei QD-Oled Samsungok (is). :eljen: Ez a HDR fényerő különbség már lehet indokolja nálam a CX cserét. Persze a teszteket megvárjuk, de na.

Az LG sem alszik persze, de ők most el vannak kényelmesedve olyan szempontból, hogy a C szériába még azokat a fejlesztéseket se teszik bele 2024-ben, amiből a G sorozat már a második generációt kapja idén. És ez pont a fényerő növekedés. Tehát jó lenne az idei G széria, de azt meg annyira falra szánják, hogy állvány sincs hozzá. Az meg nálam nem annyira pálya, mert szeretem, hogy a kábelek, PS5 stb minden láthatatlan mögötte.

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #75482 2024.01.09. 10:57

DanielT írta:Jók lesznek az idei QD-Oled Samsungok (is). :eljen: Ez a HDR fényerő különbség már lehet indokolja nálam a CX cserét. Persze a teszteket megvárjuk, de na.

Az LG sem alszik persze, de ők most el vannak kényelmesedve olyan szempontból, hogy a C szériába még azokat a fejlesztéseket se teszik bele 2024-ben, amiből a G sorozat már a második generációt kapja idén. És ez pont a fényerő növekedés. Tehát jó lenne az idei G széria, de azt meg annyira falra szánják, hogy állvány sincs hozzá. Az meg nálam nem annyira pálya, mert szeretem, hogy a kábelek, PS5 stb minden láthatatlan mögötte.

[img]https://i.imgur.com/3phJV9w.jp]
Január végén jön a 77es s95ős 2023as qdoled hozzám, ami nekem a dilemmám:
- 1,2 centi vastag a tv, szemben mondjuk a g3 ehhez képest 3 centinél vastagabb. A 48c1 is így van kialakítva, hogy az alján van az elektronika, a teteje csak a panel, ilyen ~1 centi vastagsággal. 48 colon is kiszarás volt összerakni úgy, hogy el ne törjem a tetejét, de egy 77 colos panel, ahol az egész 1,2 centi vastag azt hogyan rakom a falra, de akár a lábra, háááát. Aztán a lábra lehet felrakni az elektronikát, vagy ha falra, akkor alá. Ilyen szempontból G3 messze jobb választásnak tűnt.
- másik problémám, hogy a nagy fényerő miatt vmi dupla-tripla annyi wattot eszik a qd-oled az lg oledhez képest. Szóval ingyen ebéd nincsen.

Ennek ellenére győzött a kíváncsiság, és a samsunggal teszek egy próbát a tömeges kedvező lg szerviz tapasztalatok ellenére.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75483 2024.01.09. 16:22

Botond írta:Január végén jön a 77es s95ős 2023as qdoled hozzám, ami nekem a dilemmám:
- 1,2 centi vastag a tv, szemben mondjuk a g3 ehhez képest 3 centinél vastagabb. A 48c1 is így van kialakítva, hogy az alján van az elektronika, a teteje csak a panel, ilyen ~1 centi vastagsággal. 48 colon is kiszarás volt összerakni úgy, hogy el ne törjem a tetejét, de egy 77 colos panel, ahol az egész 1,2 centi vastag azt hogyan rakom a falra, de akár a lábra, háááát. Aztán a lábra lehet felrakni az elektronikát, vagy ha falra, akkor alá. Ilyen szempontból G3 messze jobb választásnak tűnt.
- másik problémám, hogy a nagy fényerő miatt vmi dupla-tripla annyi wattot eszik a qd-oled az lg oledhez képest. Szóval ingyen ebéd nincsen.

Ennek ellenére győzött a kíváncsiság, és a samsunggal teszek egy próbát a tömeges kedvező lg szerviz tapasztalatok ellenére.
Én ilyen problémával nem találkoztam még... lerakod a pofájára az ágyra és vagy a lábát teszed rá, vagy a felfogató keretet és ennyike. Nyilván két ember kell a falra rakáshoz, de csak ismersz személyesen még valakit aki ilyenre rávehető.

Az S95 elég fincsi lesz.. viszont a Samsung is kezdi persze elkúrni: az új 2024-es csúcs szériára mattító réteget tettek és már a CES videókon is lehet látni és mondják is, hogy megöli a képet egy kicsit. Ami kicsi nálam a totálisan, szóval remélem lehet majd nélküle is venni értelmes készüléket a jövőben. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75484 2024.01.09. 16:34

DanielT írta:Én ilyen problémával nem találkoztam még... lerakod a pofájára az ágyra és vagy a lábát teszed rá, vagy a felfogató keretet és ennyike. Nyilván két ember kell a falra rakáshoz, de csak ismersz személyesen még valakit aki ilyenre rávehető.

Az S95 elég fincsi lesz.. viszont a Samsung is kezdi persze elkúrni: az új 2024-es csúcs szériára mattító réteget tettek és már a CES videókon is lehet látni és mondják is, hogy megöli a képet egy kicsit. Ami kicsi nálam a totálisan, szóval remélem lehet majd nélküle is venni értelmes készüléket a jövőben. :wilting:
77 col az 2 méteres átmérő, és olyan 170*100 panel méret, meg a doboz is akkora.
Meghozzák, arcra borítod, és kihúzod a dobozból, az 170*200es hely. Üresen, egyben. Kinect miatt van ennyi szabad helyem, pont a tv helye előtt, de azért ez nem minden nappaliban evidens, hogy egy komplett, nagy kétszemélyes ágynyi szabad hely van.
Kint a panel, ami 1,2 centi vastag, és vmennyi kiló. Két ember négy ponton tudja emelni, feltéve, hogy két kezük van. Mennyi a panel szilárdsága, mennyi oda eső súlyt bír el, hogy ne törjön meg alatta? Mennyire kell egyszerre emelni, hogy nem törd meg? Azért ez már az a szint, mint amikor az 180*200as lepedőt akarod megemelni úgy, hogy a közepe ne lógjon be.
Nem evidens ez szerintem, aztán lehet túlgondolom valóban. A c48as felső szélénél tapasztaltak alapján nem lepne meg, ha az lenne a végeredmény, hogy ez egy millió forintos kísérlet lett, ami nem sikerült. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75485 2024.01.09. 16:56

Ok, a 77-es méretet kihagytam a képletből, de itt láthatod, hogy simán a 4 sarkát fogják a tv meg leszarja, hogy meg kéne hajlania.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #75486 2024.01.09. 16:59

DanielT írta:Ok, a 77-es méretet kihagytam a képletből, de itt láthatod, hogy simán a 4 sarkát fogják a tv meg leszarja, hogy meg kéne hajlania.

[video]https://youtu.be/Xv8bMk37rbvideo]
Jaja, gondolom, hogy más is megoldotta, csak kicsit aggódok, látva a 48c1et és annak a kézikönyvét, aminek a fele arról szól hogyan ne érj a felső részhez, mert eltöröd. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75487 2024.01.09. 19:08

Tavaly megvettem a psvr-t Arty segítségével, fiam mindenképpen doom3vr-ra vágyott, a múlt héten le is akciózták 7k-ról 2k-ra, ma meg telepítés, összedugtam neki a cuccot, és én még ennyiszer sose hallottam tőle, hogy "hű", meg "tyű". :D
Lehet halott a vr, meg a techno nem az igazi, meg minden is, de ilyen 40k-s két pálcikás szórakozásnak több, mint tökéletes ez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75488 2024.01.09. 19:38

Botond írta:Tavaly megvettem a psvr-t Arty segítségével, fiam mindenképpen doom3vr-ra vágyott, a múlt héten le is akciózták 7k-ról 2k-ra, ma meg telepítés, összedugtam neki a cuccot, és én még ennyiszer sose hallottam tőle, hogy "hű", meg "tyű". :D
Lehet halott a vr, meg a techno nem az igazi, meg minden is, de ilyen 40k-s két pálcikás szórakozásnak több, mint tökéletes ez.
Ilyen kéthetes szórakozásnak jópofa, kb annyi idő kipörgetni az összes valamirevaló címet rá. Aztán bekerül a szekrény mályéáre, és ott fogja megenni a penész. Ahogy a VR HMDk 99.9999999%-át. A többit hordják a búcsusok falunapra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75489 2024.01.09. 20:03

Moby írta:Ilyen kéthetes szórakozásnak jópofa, kb annyi idő kipörgetni az összes valamirevaló címet rá. Aztán bekerül a szekrény mályéáre, és ott fogja megenni a penész. Ahogy a VR HMDk 99.9999999%-át. A többit hordják a búcsusok falunapra.
Annyira nem játszik sokat és intenzíven, a két hetes időszak szét lesz kenve az idei év egészére, és ahogy karácsonykor nagy örömmel átvette tavaly, úgy fogja idén karácsonykor ugyanakkora örömmel eldobozolni örökre valszeg. De addig még előtte egy teljes év, doom3vr-al, sniper elite vr-al, borderlands2vr-al, minecraft vr-al, sw: squadrons vr-al, meg a sok egyéb általam nem ismert, de Arty által javasolt lövöldözős vr cuccal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75490 2024.01.09. 20:18

Botond írta:Annyira nem játszik sokat és intenzíven, a két hetes időszak szét lesz kenve az idei év egészére, és ahogy karácsonykor nagy örömmel átvette tavaly, úgy fogja idén karácsonykor ugyanakkora örömmel eldobozolni örökre valszeg. De addig még előtte egy teljes év, doom3vr-al, sniper elite vr-al, borderlands2vr-al, minecraft vr-al, sw: squadrons vr-al, meg a sok egyéb általam nem ismert, de Arty által javasolt lövöldözős vr cuccal.
Arty sajnos az olyan szemeteket is jóízűen falta, mint a Squadrons, meg Iron Man pl :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75491 2024.01.09. 20:24

DanielT írta:Jók lesznek az idei QD-Oled Samsungok (is). :eljen: Ez a HDR fényerő különbség már lehet indokolja nálam a CX cserét. Persze a teszteket megvárjuk, de na.

Az LG sem alszik persze, de ők most el vannak kényelmesedve olyan szempontból, hogy a C szériába még azokat a fejlesztéseket se teszik bele 2024-ben, amiből a G sorozat már a második generációt kapja idén. És ez pont a fényerő növekedés. Tehát jó lenne az idei G széria, de azt meg annyira falra szánják, hogy állvány sincs hozzá. Az meg nálam nem annyira pálya, mert szeretem, hogy a kábelek, PS5 stb minden láthatatlan mögötte.

Kép


Ezt a nithajhászatot nem értem tényleg. Nekem már a C9-el se volt problémám, a g2-nél meg levettem a pixel brightnesst mert még tone mapping nélkül is lyukat éget a szemembe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75492 2024.01.09. 20:41

Greyfox írta:Ezt a nithajhászatot nem értem tényleg. Nekem már a C9-el se volt problémám, a g2-nél meg levettem a pixel brightnesst mert még tone mapping nélkül is lyukat éget a szemembe.
Az a 3000 kontra 300 nit ingadozás nagyon korrekt lehet. Az oledek fényereje lassan olyan lesz, mint a kgst-t piacos hifitornyok 16000Watt PMPO-ja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75493 2024.01.09. 20:58

Greyfox írta:Ezt a nithajhászatot nem értem tényleg. Nekem már a C9-el se volt problémám, a g2-nél meg levettem a pixel brightnesst mert még tone mapping nélkül is lyukat éget a szemembe.
Nekem sincs semmi baj a CX - el, de imádom, ha ÜT a kép, de tényleg, hogy fájjon szó szerint. :D Ez már tényleg ilyen fétis szint, de az se véletlen, hogy erre mennek rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75494 2024.01.09. 21:07

Ami viszont szintén üt és fáj, hogy a rohadt laptopon beszaggat a PS5 remote play, Androidon meg nem. Már erre se alkalmas ez a rohadás pc komolyan... 5ghz persze minden AC/AX anyámkínja, minden csúcs tech.

Most úgy nyomom, hogy a laptop tartó (ilyen 15 cm magas állvány) az ölemben, azon összecsukva a laptop és azon van a tablet egy ilyen asztali tartóban. Tehát a laptop gyakorlatilag egy tálca szerepét képes kb ellátni.

RÉG átállnék már Androidra Windows helyett, de totál alap dolgok nem mennek, például fizikai magyar billentyűzet és ékezet kezelés. Sokat nem próbálkoztam vele, de úgy gondolom nem is kéne mást tenni azon kívül, hogy rádugom. Ez megtörtént.

Használtatok sikerrel mobilon fizikai ékezetes billt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75495 2024.01.10. 18:09

Hisense bemutatta a világ első 10,000 nit-es tévéjét. Na ott már karcolni fog a HDR! :eljen: :eljen: :eljen:

Csak így linkelem titkosba': https://youtu.be/9UpWlFkUCb0
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75496 2024.01.10. 20:27

Kicsit pörgött az Order 1886.
Ez most komoly hogy nem lehet választani melyik vállán legyen a fegyver? Meg ez a gombnyomásra cinematic melee amikor ott a karakter hátán a böszme nagy bökő....
Amúgy tök stílusosan néz ki, egyedül a textúra felbontás és az arc animációk amik miatt ki lehet találni hogy prevgen. Még a 30 frémhez képest is egész fluid, jó a motion blur is.
De tökre megértem miért bukott, a "szög egyszerű" jelzős szerkezet már-már hízelgés ennek a játéknak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75497 2024.01.10. 23:27

benőmenő írta:Kicsit pörgött az Order 1886.
Ez most komoly hogy nem lehet választani melyik vállán legyen a fegyver? Meg ez a gombnyomásra cinematic melee amikor ott a karakter hátán a böszme nagy bökő....
Amúgy tök stílusosan néz ki, egyedül a textúra felbontás és az arc animációk amik miatt ki lehet találni hogy prevgen. Még a 30 frémhez képest is egész fluid, jó a motion blur is.
De tökre megértem miért bukott, a "szög egyszerű" jelzős szerkezet már-már hízelgés ennek a játéknak.
Tuti végi fogom még nyomni valamikor, mert a gunplay***, grafika meg az egész világ valójában zseniális. Ha most jönne ki, sokkal jobban értékelné a világ szerintem, pláne ha valami sidekick folyamatosan pofázna mellettünk...

***Thermite gun meg a Tesla fegyver tejóóisten. :violent: :violent: :violent: :violent: :violent:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75498 2024.01.11. 05:48

DanielT írta:***Thermite gun meg a Tesla fegyver tejóóisten. :violent: :violent: :violent: :violent: :violent:
Na az a thermit fegyver akkora egy gimmick szar volt! Megkönnyebbülés volt amikor elvették.
Ebben a környezetben minden ami nem bolt-action puska az időrablás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75499 2024.01.11. 11:21

benőmenő írta:Kicsit pörgött az Order 1886.
Igen, köszi! Mármint azt köszi, hogy apránként azért összevásároltam, vagy wishlisteltem a ps exclu cuccokat, hogy belenézzek nagyjából mi maradt ki az évtizedek során, és mindig hiányérzetem volt, hogy vmit elfelejtettem, hát ezt az Order 1886ot. Teljesen nem az én stílusom, de ha lesz nadrággombokért, akkor azért belenézek. Múltkor láttam Artynál a lemezest, akkor eszembe jutott, de 45 percre lakik tőlem, mire hazaértem elfelejtettem, de tegnap mikor beléptem az appba wishlistelni a gyereknek a borderlands2t, akkor láttam, hogy tolod és gyorsan ment is ez is wishlistre.

Más. Meanwhile a Fílökoszisztémában:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75500 2024.01.11. 14:13

benőmenő írta:Na az a thermit fegyver akkora egy gimmick szar volt! Megkönnyebbülés volt amikor elvették.
Ebben a környezetben minden ami nem bolt-action puska az időrablás.
SO-HA nem felejtem el a pillanatot, amikor először elsütöttem. Azóta is ha mondanom kéne egy BASZÓ fegyver élményt, a top 3-ban lenne, de nem tudom mi a másik kettő. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #75501 2024.01.11. 18:54

Szegény RAD meg is ásta a sírját azzal a játékkal. Konkrétan rá kellett guglizzak, hoyg egyáltalán léteznek-e még. Még éppen igen, de már valszeg nem sokáig.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75502 2024.01.12. 16:39

Végigvittem a RDR2-t. Sokkal jobb játék volt, mint amire számítottam. Az RDR1-et nagyon untam, ezt csak az első részében untam és utána már érdekes volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75503 2024.01.12. 20:27

Pörög a Lost Judgement credits. (30 óra és total competition-nak 15,7%-ot ír... )

Hát ez sajnos gyenge volt. :( A sztori alap koncepciója sem elég ütős, bár amerre csavarták az több, mint amire lehetett számítani az elején, de ezt már sejtettem a minimális Yakuza tapasztalatommal. A konklúzióval se értettem egyet morálisan.

A mellék küldetések se voltak valami jók, vissza se megyek pótolni szerintem semmit.

Az újan bevezetett MÁSZÁS csoda mechanika csak annyiszor idegesített fel ahányszor csinálni kellett. :wilting:

Afene, kár. :( Egy 7 pontot azért adnék neki, de ennyike.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75504 2024.01.12. 21:30

Megnéztem a Prince of Persia 2D metroidvánia demóját. Az irányítás és úgy általában rendben van, de ezért a gagyi grafikáért max 20 Eurót szabadna kérni, egyszerűen kevés mint a fing.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75505 2024.01.13. 19:45

Átyáűűűűűűristen ez a Nobody Saves The World mennyire rohadul mocskosul jó játék! :eljen: :eljen: :eljen:

PS+ ban van, pure zsémpléj, kihívás, fun! (remélem nem gyűlölöm meg)
Avatar
Moby

Hozzászólás #75506 2024.01.13. 20:06

Ha már itt ment rá a felszopkodás, és amúgy is gondoltam keresek idénre is egy darab játékot, hát kipróbáltam ezt a robocopot.
20 perc után sajnálom az egerem talpáról a lekopott teflonmolekulákat. Nem biztos, hogy kellene erőltetnem ezt az egy darab vadásaztát, mert ha létezik is, az odavezető út rémesen ultraparasztnak igérkezik :(
Castle82

Hozzászólás #75507 2024.01.13. 21:29

Botond írta:Tavaly megvettem a psvr-t Arty segítségével, fiam mindenképpen doom3vr-ra vágyott, a múlt héten le is akciózták 7k-ról 2k-ra, ma meg telepítés, összedugtam neki a cuccot, és én még ennyiszer sose hallottam tőle, hogy "hű", meg "tyű". :D
Lehet halott a vr, meg a techno nem az igazi, meg minden is, de ilyen 40k-s két pálcikás szórakozásnak több, mint tökéletes ez.



"halott a vr"

Playstationön maximum. Önállóként és pc vr-ként köszöni jól van tömve tartalommal.:)

DanielT:

"Ami viszont szintén üt és fáj, hogy a rohadt laptopon beszaggat a PS5 remote play, Androidon meg nem. "

User error. Nálam tökéletesen megy igaz nem szocsó laptoppal szüttyögök, és a router is be lett állitva ahogy kell 160mhz, DFS mentes csatorna, IGMP snoop off, energiatakarékos funkciók off.
Laptopon ha wifivel szüttyögsz azt eleve állitgatni kell mert alapból csak úgy nem valami alkalmas game streamingre....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75508 2024.01.13. 22:50

Castle82 írta:"halott a vr"

Playstationön maximum. Önállóként és pc vr-ként köszöni jól van tömve tartalommal.:)

DanielT:

"Ami viszont szintén üt és fáj, hogy a rohadt laptopon beszaggat a PS5 remote play, Androidon meg nem. "

User error. Nálam tökéletesen megy igaz nem szocsó laptoppal szüttyögök, és a router is be lett állitva ahogy kell 160mhz, DFS mentes csatorna, IGMP snoop off, energiatakarékos funkciók off.
Laptopon ha wifivel szüttyögsz azt eleve állitgatni kell mert alapból csak úgy nem valami alkalmas game streamingre....
Természetesen minden tökéletesen be van állítva. Persze akkor is user error, nem pedig ezer változó millió kombinációjának szopása,...

A szocsó laptop nemtom milyen, ez egy Thinkpad X1 negyedik generációs gép, Intel AC 9560 wifivel, a router meg egy csoffadt Tp Link AX 73-as.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75509 2024.01.13. 23:31

Castle82 írta:és a router is be lett állitva ahogy kell 160mhz, DFS mentes csatorna
Európában ilyen nem létezik. Nincs DFS mentes 160MHz-es sávunk. 5Ghz-en legalábbis nincs. 6-on természetesen van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75510 2024.01.14. 09:40

Alakul a backlog szépen!

Kép
Castle82

Hozzászólás #75511 2024.01.14. 20:29

DanielT írta:Természetesen minden tökéletesen be van állítva. Persze akkor is user error, nem pedig ezer változó millió kombinációjának szopása,...

A szocsó laptop nemtom milyen, ez egy Thinkpad X1 negyedik generációs gép, Intel AC 9560 wifivel, a router meg egy csoffadt Tp Link AX 73-as.



Semmi nem indokolja a problémát (hacsak a hulladék Lenovo nem, csodás masinákat csinálnak, a cégnél sorba viszegetjük őket vissza mert állandóan beszarik rajtuk valami, még egy sem élte meg a gariidő leteltét). Pl hálózati csatin tedd roaming agression-t legalacsonyabbra. User error bizony mert a fosadék Ps5 stream-nek 50-100mbps stabil kapcsolatnál már hibátlanul müködnie kéne. Ennél jóval komolyabb stuffok magasabb igényekkel is mennek problémamentesen pl vezetéknélküli pc vr, vagy moonlight streaming akár nativ 4k hdr-t is fullosan áttolva. Ha beállitásokat nézegetnél célszerü szétnézni pcvr wifi vonalon beállitások ügyben. Ha azok nem segitenek akkor ott más error van, de ezt megint "pc szopásként" általánositva elkönyvelni.... Mondjuk ja,nem mindenkinek való a pc.


Moby: Jogos elnézést DFS mentesen 80mhz-n megyek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75512 2024.01.14. 21:03

Castle82 írta:Semmi nem indokolja a problémát
Itt leírtad a lényeget, nem is érdemes tovább ragozni. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75513 2024.01.14. 21:05

DanielT írta:Átyáűűűűűűristen ez a Nobody Saves The World mennyire rohadul mocskosul jó játék! :eljen: :eljen: :eljen:

PS+ ban van, pure zsémpléj, kihívás, fun! (remélem nem gyűlölöm meg)
Egyszer álltam meg ma enni és most kényszerítettem magam, hogy hagyjam abba. Nem hiszem, hogy nyomorult hátralévő életem során ilyen ráfüggéseket túl sokszor fogok tapasztalni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #75514 2024.01.14. 21:05

Castle82 írta:Semmi nem indokolja a problémát (hacsak a hulladék Lenovo nem, csodás masinákat csinálnak, a cégnél sorba viszegetjük őket vissza mert állandóan beszarik rajtuk valami, még egy sem élte meg a gariidő leteltét). Pl hálózati csatin tedd roaming agression-t legalacsonyabbra. User error bizony mert a fosadék Ps5 stream-nek 50-100mbps stabil kapcsolatnál már hibátlanul müködnie kéne. Ennél jóval komolyabb stuffok magasabb igényekkel is mennek problémamentesen pl vezetéknélküli pc vr, vagy moonlight streaming akár nativ 4k hdr-t is fullosan áttolva. Ha beállitásokat nézegetnél célszerü szétnézni pcvr wifi vonalon beállitások ügyben. Ha azok nem segitenek akkor ott más error van, de ezt megint "pc szopásként" általánositva elkönyvelni.... Mondjuk ja,nem mindenkinek való a pc.


Moby: Jogos elnézést DFS mentesen 80mhz-n megyek.
Tudsz menni 160Mhz-en is, de ha beüt a ménkü(radar), akkor nincs mentség. Nálam is ez a helyzet sajnos. Meteorológia szarokkal van tele a környék. Esélytelen nálam a 160Mhz. Majd a 6E megoldja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75515 2024.01.14. 23:20

DanielT írta:Egyszer álltam meg ma enni és most kényszerítettem magam, hogy hagyjam abba. Nem hiszem, hogy nyomorult hátralévő életem során ilyen ráfüggéseket túl sokszor fogok tapasztalni...
Ott és akkor kellett volna játszani!

Spoiler
Day1 ganépasszos volt, de ugye minden le volt látatlanban fosozva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75516 2024.01.14. 23:26

Zóanagyvarázsló írta:Ott és akkor kellett volna játszani!

Spoiler
Day1 ganépasszos volt, de ugye minden le volt látatlanban fosozva.
Nem látatlanban fosoztam le! Láttam, hogy ganéban van = fos. Most már kimászott ganéból Sony Playstation 5 Entertainment Systemre 8K HDR és instant MAGA A CSODA. :nezze: :nezze: :nezze:

Nyomtad?
Avatar
Moby

Hozzászólás #75517 2024.01.15. 08:54

Mióta nincs ingyenappletv előfizetésem teljesen kiestem az ottani dolgokból, így aztán totál lemaradtam arról is, hogy tavaly volt folytatása a Foundation-nek. És ez öreg hibának bizonyult, mert a season2 bizony jó lett, sokkal jobb, mint az első széria. Majdnem egyben daráltam le, ami elég ritka volt az elmúlt években bármivel is. Persze a kötelező buzikvóta itt is hozva van, de még azzal sem sikerült elrontani nagyon.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75518 2024.01.15. 11:34

Én most a Buffy, a vámpírok rémét daráltam le.
Egymástól függetlenül 2 yt videóban is hivatkoztak rá, ettől lettem kíváncsi. Kicsit olyan PG-13-as x-akták feeling volt.
Jópofa, a kora miatt van egy jelentős trash faktor és néhány elég nagy érzelmi gyomros is van benne. Plusz érdekes látni később ismertté vált színészeket ennyire fiatalon. Nem beszélve arról hogy életem első PC-je volt az iskolai számítógép a második évadban.
A Dokik (Scrubs) azért jobb volt ennél /10.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75519 2024.01.15. 11:46

benőmenő írta:Én most a Buffy, a vámpírok rémét daráltam le.
Egymástól függetlenül 2 yt videóban is hivatkoztak rá, ettől lettem kíváncsi. Kicsit olyan PG-13-as x-akták feeling volt.
Jópofa, a kora miatt van egy jelentős trash faktor és néhány elég nagy érzelmi gyomros is van benne. Plusz érdekes látni később ismertté vált színészeket ennyire fiatalon. Nem beszélve arról hogy életem első PC-je volt az iskolai számítógép a második évadban.
A Dokik (Scrubs) azért jobb volt ennél /10.
Lemaradt, hogy buzikvóta már 20+ éve is volt.
Avatar
arty

Hozzászólás #75520 2024.01.15. 12:46

Castle82 írta:Mondjuk a PSVR1 sem volt hab a tortán kezdve a nyalókás irányitással ami egy forintot nem ért,controllerrel pedig minden volt csak nem rendes VR élmény mert az interakció leszorult a controllerre. Annyit kellett volna tenniük hogy kiadnak nyalókákat analóg karokkal ahogy azt évekig kérte tőlük a nép és akkor lehetett volna rajta rendes game is értelmes irányitással és rendes VR immerzióval,anélkül viszont csak egy fél vr megoldás volt igaz a Quest 2 érkezéséig jó áron. Aztán a Q2 begyalázta a mélybe és máig ott is tartja az egész PSVR részleget pláne a Q3 érkezésével. A Sony pedig széépen ágyazza meg neki a koporsót azzal hogy nem támogatja a pc-t nem támogatja a PSVR1 játékokal és régi stuffokat ráadásul idióta módon még fejlesztőket is Sony exkluzivitásra sarkall ami konkrét öngyilkosság annak fényében hogy alig van 1 talán 2 millió potenciális VR vásárló a PSVR vonalon miközben asztali pc valamint önálló fejes vonalon multiplatformként kiadva ennek közel a 20szorosa lehetne vásárlóbázis....
A legiccesebb hogy van aki temeti a VR-t pusztán azért mert a médiák az utóbbi években szinte másról se pofáztak csak a Sony VR fejeseiről miközben ott volt egy Quest 2 20 millió feletti eladással és ömlik rá a tartalom hivatalos és nem hivatalos forrásból is önálló fejes és asztali gép vr szintjén is, és még a Quest 3-ról is képesek voltak egyes médiák nyafogva nyilatkozni miközben a PSVR2-t az egekbe magasztalták holott a Quest 3 nagyjából az OLED kijelző hiányát leszámitva minden létező tekintetben jobb tartalmasabb élményt ad a PSVR2-nél ráadásul nagyjából azonos áron és igen komoly mennyiségü és minőségü stuff akad rá önálló fejesként is, pc-vel használt VR-ként meg pláne főleg hogy a napokban jelent meg a mod amivel bármelyik múltban megjelent vagy jövőben megjelenő UE motorral hajtott játék pillanatok alatt szinte nativ vr játékká alakitható...:)
az analóg karos nyalókákat mi trekkelte volna? pont ugyanúgy a kamera? -> FOZS, drágán (a psvr alapvetően ócsóságnak készült, ebbe jól illeszkedett a már meglévő, tehát ingyen move...)

+később pedig ott volt a világ legjobb cucca, az AIM, gombákkal, EXTRÉMKURVAJÓ immerzióval, mindennel :D

"pc" vonalon van AKTIV 7-8 millió headsetes (95-98% quest tulajjal, szal ez kb valójában lehet vagy 0 :D a steamvrező, warezolo, modokkal szórakozók láthatatlanok!), ami a csak a psvr mellett LEHETNE tényező, egyébként egy VICC "platform" (ráadásul széttagolt, taknyolósgányolós szarhalom az egész PCVR, de lehet nemsokára kényszerből ott is alámerülök, nem elég a sonyszopás....)

egyébiránt a kiemelt quest vonal olyan -30 MRD dolcsinál jár eddig a nyereségét tekintve, az aztán az igazán fenntartható cucc, jah :D

A VR már halott, csak még nem tudja :(


Castle82 írta:Ezért irtam hogy annak az érkezéséig. Nem tudom milyen hibák, lazán elment belöle 20 milla, tömve van tartalommal sokáig asztali gép vr vonalon is az egyik kedvenc volt. A Quest 3 pedig a jelenleg kapható egyik legjobb. PSVR1 konkurenciája a számtalan agyonárazott fejes volt amik bár valósabb jobb élményt adtak az árukat nem érték meg. PSVR2 gyakorlatilag nem konkurencia senkinek sem csak a Sony-nak magának és szépen kivéreztetik ahelyett hogy lenne egy kis eszük, ami szomorú mert nagyban hátráltatják a VR növekedését és stúdiók fognak csődbe menni miattuk mint ahogy a napokban be is jelentette az első PSVR only fejlesztő hogy roló van....1-2 millás piacra ráerőszakolni az exkluzivitást miközben a fejesed elavult túlárazott és olyan hardverre van szoritva ami még gyenge is a fejeshez, ahelyett hogy belátnád és hagynád hogy a fejesedet akár ocsóbban pc-n is beszerezhessék a Q2 és Q3 ára közé belőbe és tömve lenne tartalommal és a fejlesztőknek is engednéd hogy kiengedjék a játékaikat egy olyan piacra ahol legalább 10-20x több potenciális vásárló van....Azért a Sony-nál is nagy koponyák dolgoznak.... Inkább hagyják hogy elvérezzen, de nem engednek. Tipik buta japán kamikaze idióták....


A PICO 4 pcvr-ként még csakcsak nem rossz de headset only-ként túl nagy élmény nem lesz, sajnos máig hemzseg a gyermekbetegségektől a fejlesztője lassan roló a tartalom rá jócskán a Questek alatt. Az megint egy olyan élmény lesz ami után valószinü elengeded a VR-t...:)
Jelenleg nativ VR élményt elérhető áron a Quest 3 ad komolyabb gyermekbetegségek nélkül önálló fejesként és asztali megoldásként is a legjobb élményt nyújtva. Ettől csak közel 2x áron kapsz jobbat, és ott a jobb kimerül a kijelzőben viszont minden másban alálicitálnak a Q3-nak....
A quest ára egy dotált baromság, a RENDES pcvr headsetek tükrözik a VR valós árát. Jahogy az már "eladhatatlan", hátigen....

A sony kretén volt pár döntést tekintve a PSVR2 kapcsán (back kompat???!?!?! : ( ), de így legalább látni a realitást: a VR halott, nincs piaca :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2024.01.15. 12:52-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #75521 2024.01.15. 12:49

Greyfox írta:El is felejtettem milyen jó ez a launcher géming.
RDR -> Rockstar launcher (ez már régóta van)
Múltkor leszedtem a witcher 3-at lecsekkolni a next gen updatet 5 percben -> CDP launcher. (ilyen pár éve még nem volt)
Divinity OS 2-t már évek óta meg akartam venni, most végre leakciózták > Larian launcher. (??)

Most komolyan, már minden kiadónak külön launchere van?
És az epic miatt nyafogtok? :D
kérdezed TE, aki az egész launcseresdi egyik LEGHANGOSABB támogatója vagy a GYAKORLATBAN ?! :(
Avatar
arty

Hozzászólás #75522 2024.01.15. 13:01

Moby írta:Arty sajnos az olyan szemeteket is jóízűen falta, mint a Squadrons, meg Iron Man pl :D
bakker, a squadrons az a teljes felhozatal koktékcserkója volt kb :P (még gamepaddal is, de joyal el se tudom képzelni milyen lesz... majdegyszer... )

mondjuk az iron man az ... jah, azt utólag belátom, csak a VR támogatása miatt volt jó gondolat gyorsan venni-letolni.

basszus, a farpointot se toltam még, meg csomó jóságot se!
a te tempóddal persze mindez lehet besűrítve 2 hét, de az nekem még 2-3 év.....
Avatar
arty

Hozzászólás #75523 2024.01.15. 13:12

DanielT írta:SO-HA nem felejtem el a pillanatot, amikor először elsütöttem. Azóta is ha mondanom kéne egy BASZÓ fegyver élményt, a top 3-ban lenne, de nem tudom mi a másik kettő. :nezze:
ha az orderé a 3. helyezés, az első kettő a Turok1-ben van :D

én voodoo1-en sütöttem el őket, lehet n64en voltak jobbak előtte (lófaszt :D )
Avatar
Moby

Hozzászólás #75524 2024.01.15. 13:24

Order: Nekem nem hogy milyen fegyver az az akármi nem maradt meg, de még az sem, hogy volt benne fegyver. Csak a QTE pokolra emlékszem, meg az állandó zsizsgésre, ami masszívan bevonta a képernyőt abból a játékból. Meg hogy amikor nem sétáltam (ami indokoloatlanul sok volt benne), akkor főleg csak kurvaanyáztam.
Nálam még ez az emlékszépítés sem működik, ami utólag kultjátékot csinált belőle. Azt viszont pontosan értettem miért bukott akkorát. Akkor. Ma már ez sincs meg, egy csomó hasonló szar készült akkoriban, bármelyik ugyanígy bukhatott volna.
Avatar
arty

Hozzászólás #75525 2024.01.15. 13:33

DanielT írta:Egyszer álltam meg ma enni és most kényszerítettem magam, hogy hagyjam abba. Nem hiszem, hogy nyomorult hátralévő életem során ilyen ráfüggéseket túl sokszor fogok tapasztalni...
hogy a jóistenben tudsz rárepülni ilyen FLASHJÁTÉKMOSLÉK(-nak kinéző) cuccokra?! :D

---

Tegnap megjártam a poklot a ps2 kormányommal: ps1 játékok képében ütött be a ménkű ... nem lévén akkoriban sztenderd az analóg irányításra (kormányzás, gáz, fék ugye...), a működés tök esetleges.
14-15 játékot próbáltam, 85% működött, egy elég odaragadtam 2 órára - Colin McRae Rally 1. Korát megelőző fizika (mai szemmel NYILVÁN megmosolyogtató), kellemes grafika (az egykori PC-s emlékek sem szépítették meg, tudtam mit kapok) és a meglepetés: szélesvásznu/16:9 tévétámogatás! (utálom a fekete keretet és sávokat tévén). Mivel csak próbasetup volt és mégis eléragadtam, mára úgy fáj a nyakam/hátam, hogy ma tuti nem lesz edzés :) A végére pedig nem tudom, kell-e másik retró-kormány vagy sem, arra a 15% címre, amikkel lehet sose játszok többet (reálisan nézve).

Codemasters, amikor még EA nélkül is életben tudtak maradni... végre ismét náluk a WRC licensz, de milyen áron? Ahogy hallottam, ez az első próbálkozás elég szar lett...

---

Botond: szívmelengető a fizikai játékgyűjteményed, kár hogy nem kék vagy zöld dobozokat fényképeztél :( a piros maga a gonosz! ;) de legalább fizikai............

---

Botondal és Zóva letoltuk tegnap a Quake2 64-et, ami a felujitásban egy kiegészítő. Így ez tényleg annak tűnt a maga 2 órás üzemidejével, de hogy anno AZZAL a förmedvény kontrollerrel és minden halál utáni teljes level restartal milyen lehetett, nehéz megítélni (pláne az utolsó, platforming-heavy poklát tekintve). A megnyerés HELYETT visszabaszott a menübe ez az egykoron két-háromhavi magyar átlafizetésbe kerülő játék... WTF? (tippre coop sem volt anno benne, de csak majd most fogok utánaolvasni)

---

Moby: szerintem csak az 5 órás szingli vs. 0 replay value tett be neki, ill h a ps4 érában kb minden sima lövölde a hattyúdal is volt egyben (ha sorozatról volt szó). A nagy alsó-felső fekete csík akkoriban is kicsapta sokaknál a biztit, körüllengte a játékot egyfajta negatív megítélés. Én szerettem, kivéve a végét ... (és hogy nincs tovább/többé....)
Avatar
Moby

Hozzászólás #75526 2024.01.15. 13:40

arty írta:végre ismét náluk a WRC licensz, de milyen áron? Ahogy hallottam, ez az első próbálkozás elég szar lett...
Csak technikailag szar, de már az is gyógyul :Cserébe egy fél játék árát kérik érte. De ez is főleg azért van, mert ezek a kutyaütők úgy gondolták jó ötlet lesz UE motorra áttérni. Minden más szempontból kurvajó, és már technikailag is lassan elviselhető állapotba kerül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75527 2024.01.15. 14:02

arty írta:ha az orderé a 3. helyezés, az első kettő a Turok1-ben van :D

én voodoo1-en sütöttem el őket, lehet n64en voltak jobbak előtte (lófaszt :D )
Uh, egyébként tényleg! N64, Deepnél, amikor fellőttük azt az "atomfegyvert" az égre és ott terjedt a lökéshullám! :eljen: :eljen: :eljen:

Elhiheted, hogy a Voodoo-val a csoffadt monitoron nem volt olyan élmény, mint a NAGYTÉVÉN! :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #75528 2024.01.15. 14:30

Moby írta:Order: Nekem nem hogy milyen fegyver az az akármi nem maradt meg, de még az sem, hogy volt benne fegyver. Csak a QTE pokolra emlékszem, meg az állandó zsizsgésre, ami masszívan bevonta a képernyőt abból a játékból. Meg hogy amikor nem sétáltam (ami indokoloatlanul sok volt benne), akkor főleg csak kurvaanyáztam.
Nálam még ez az emlékszépítés sem működik, ami utólag kultjátékot csinált belőle. Azt viszont pontosan értettem miért bukott akkorát. Akkor. Ma már ez sincs meg, egy csomó hasonló szar készült akkoriban, bármelyik ugyanígy bukhatott volna.
Igy van, az a stilusat kiveve egy kozepszar lovolde akar honnan is nezem.
A foundation masodik evadja nekem is adta, kar hogy a strange new worlds maskodik evadja nem sikerult olyan jol.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #75529 2024.01.15. 14:33

DanielT írta:Uh, egyébként tényleg! N64, Deepnél, amikor fellőttük azt az "atomfegyvert" az égre és ott terjedt a lökéshullám! :eljen: :eljen: :eljen:

Elhiheted, hogy a Voodoo-val a csoffadt monitoron nem volt olyan élmény, mint a NAGYTÉVÉN! :idiota:
Nagytvn akkoriban 240pben? :banplz:
Tntvel mar 1024x768ben jatszottunk amikor meg ti a pixeleket szamolgattatok :taps: :wave:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75530 2024.01.15. 14:58

Micsu írta:Nagytvn akkoriban 240pben? :banplz:
Tntvel mar 1024x768ben jatszottunk amikor meg ti a pixeleket szamolgattatok :taps: :wave:
Hát ha már pixel számolgatás, pécén akkoriban pontosan csak az jutott mindenkinek, amikor N64-en már bilinear filtering volt! :nezze: :nezze: :nezze: Ez volt a lényeg, hogy "ÚRISTEN AKÁRMILYEN KÖZEL MÉSZ A FALHOZ NINCS PIXEL!!"43!+!!!" :taps:

Egyébként mi is pécén Pc-n nyomtuk már 93-94-től. TNT-re én váltottam a baráti körből először Voodoo 2 után, Deep még nagyon hitt a Voodoo varázslatban, beleszagolt a 3-as szériába is szegény. ;(((

Vissza: “Leáldozott.hu”