A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75391 2023.12.20. 22:47

Pörög a Dave The Diver credits.

Nagyon jó kis játék volt, illetve nem kicsi egyáltalán. És semmihez nem tudnám hasonlítani, manapság ez már egy totális csoda.

Kár, hogy PC-n kellett nyomnom, sokkal jobb lett volna a gyűjtögetést trofikkal megkoronázni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75392 2023.12.21. 09:04

Moby írta:Biztos nem mondok újat senkinek, de elképesztő, milyen játékáran vannak epicen. Ilyen alanwake2, meg hogwarts legacyk kuponozva 8 meg 9 ezrek. AC mirage, meg ez az új LotFallen is, pedig ezek tök új játékok. Mármint ha van itt még olyan, aki pc-n tolja.
Én már idén nem akartam játékot venni, de lehet a WRC-re elcsábulok. Az NFS Unboundnál nagyobb pénzkidobás egyszerűen nem lehet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75393 2023.12.21. 10:19

benőmenő írta:Én már idén nem akartam játékot venni, de lehet a WRC-re elcsábulok. Az NFS Unboundnál nagyobb pénzkidobás egyszerűen nem lehet.
Elég sok a baj vele még mindig, de amikor éppen nem stutterel*, meg nem lóg a bele, akkor rohadt jó tud lenni. Ha megvan a DR2.0, akkor csomagban 35-euróért számolja fel a steam. A konzolos verzák viszont ocsmondékok, azt inkább kerüld, pedig ps5-re mocsokolcsó.


/ezek a kretének a negyedig patchre sem veszik észre, hogy nem működik a shader precompiling, szóval menni kell vele viszonylag sokat, hogy minden le legyen fordítva, aztán már nem stuttereol, de mostmár én is írtam nekik egy hibajegyet, hátha észreveszik a nyomorultak...
Avatar
Moby

Hozzászólás #75394 2023.12.21. 10:52

Moby írta:Elég sok a baj vele még mindig, de amikor éppen nem stutterel*, meg nem lóg a bele, akkor rohadt jó tud lenni. Ha megvan a DR2.0, akkor csomagban 35-euróért számolja fel a steam. A konzolos verzák viszont ocsmondékok, azt inkább kerüld, pedig ps5-re mocsokolcsó.


/ezek a kretének a negyedig patchre sem veszik észre, hogy nem működik a shader precompiling, szóval menni kell vele viszonylag sokat, hogy minden le legyen fordítva, aztán már nem stuttereol, de mostmár én is írtam nekik egy hibajegyet, hátha észreveszik a nyomorultak...
Egyébként ma 19-ről steam sale, szal érdemes lehet megvárni, hátha kap valami leárazást is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #75395 2023.12.21. 14:19

bepattintottam a VAS-ba egy 7800X3D-t, ha mar hajpoltam (en is)... a minap amikor beszeltunk rola es rágugliztam, feltunt, hogy gyakorlatilag annyit fogyaszt, mint az ev elejen (szinten fogyasztas miatt preferalt) beepitett 7700-am.
na nem mintha belefutottam volna bottleneck-be a 7700-assal, de valoszinuleg ev elejen belekezdek a Baldur's Gate 3-ba, na abban az infamous Chapter 3-ban kelleni fog a kraft az internet szerint.

igaz benne lesz a swap vagy 100 ojroba, de adtak hozza egy "Far Cry Avatar Edition" kodot is, abba valszeg belenezek roviden (a latvany miatt).

ja es toltam egy BIOS update-et a biztonsag kedveert. 5 perc. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75396 2023.12.21. 14:30

SlickAdam írta:ja es toltam egy BIOS update-et a biztonsag kedveert. 5 perc. :banplz:
És nem halt meg senki?! Nem volt olyan érzésed, hogy erőszakot tesznek rajtad a kapitalista mocskok?!
Remélem azért az utcára kimentél utána őrjöngeni egy sort és felgyújtottad az összes szomszéd kocsiját az utcában! Ha nem, akkor legalább tudod miért nem barátod Dani!
Avatar
Moby

Hozzászólás #75397 2023.12.21. 14:32

SlickAdam írta:Far Cry Avatar Edition
Én ezt már megtettem, hogy nektek ne kelljen. A játék gyönyörű, de az üres fal bámulása is nagyságrendekkel élvezetesebb időtöltés, mint ami az Avatarban vár rátok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #75398 2023.12.21. 14:36

Botond írta:És nem halt meg senki?! Nem volt olyan érzésed, hogy erőszakot tesznek rajtad a kapitalista mocskok?!
Remélem azért az utcára kimentél utána őrjöngeni egy sort és felgyújtottad az összes szomszéd kocsiját az utcában! Ha nem, akkor legalább tudod miért nem barátod Dani!


haha nem, de picit bizsergett az anuszom.:D

de hogy teljes legyen a kep: az update es cpu csere miatt a korabbi BIOS beallitasok eltuntek. ugyhogy ujra be kellett kattintanom az EXPO-t es beloni a ventiket. emiatt volt 5 perc az egesz. na jo, 7...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #75399 2023.12.21. 14:39

Moby írta:Én ezt már megtettem, hogy nektek ne kelljen. A játék gyönyörű, de az üres fal bámulása is nagyságrendekkel élvezetesebb időtöltés, mint ami az Avatarban vár rátok.


kabe 0 elvarassal fogom elinditani. gameplay fun-hoz mar bekeszitettem a Mario Wonder-t 24-26.-ara. :vigyor2:

Avatar amugy taszit. elso filmet megneztem anno, de az en agyam nem tud mit kezdeni ezekkel a megnyult Smurf-okkel. total cringe az egesz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75400 2023.12.21. 14:47

Botond írta:És nem halt meg senki?! Nem volt olyan érzésed, hogy erőszakot tesznek rajtad a kapitalista mocskok?!
Remélem azért az utcára kimentél utána őrjöngeni egy sort és felgyújtottad az összes szomszéd kocsiját az utcában! Ha nem, akkor legalább tudod miért nem barátod Dani!
Mondanám hogy nem nagy kaland, hisz már anno a 3600-hoz is direkt bios flashelős lapot vettem hogy menjen vele. És igazából még írott szöveget sem kell értelmezni hisz videós guide van hozzá ami a pendrive formázástól mutatja lépésenként...
Másrészt viszont nem rég jöttek a friss PISA eredmények úgyhogy a lakosság jelentős részének az Intel-féle új CPU = új deszka az egyetlen járható út.

Moby: sikerült lebeszélned a PS5-ös wrc-ről. Pedig ha valamit, ezt nagyon szerettem volna támogatni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75401 2023.12.21. 14:59

benőmenő írta:Mondanám hogy nem nagy kaland, hisz már anno a 3600-hoz is direkt bios flashelős lapot vettem hogy menjen vele. És igazából még írott szöveget sem kell értelmezni hisz videós guide van hozzá ami a pendrive formázástól mutatja lépésenként...
Másrészt viszont nem rég jöttek a friss PISA eredmények úgyhogy a lakosság jelentős részének az Intel-féle új CPU = új deszka az egyetlen járható út.

Moby: sikerült lebeszélned a PS5-ös wrc-ről. Pedig ha valamit, ezt nagyon szerettem volna támogatni.
Az a baj, hogy amiben igazán jó ez a WRC, azt nem tudod kihasználni: FFB. Viszont szinte minden másban visszalépés a DR2.0-hoz képest,vagy mondjuk egál. Ezzel együtt, meg a hibáival együtt azt a 30 eurócskát még így is megéri, mert nem nagyon van más, meg tud jó is lenni időnként. PS5-ön nem láttam, de XSX-en próbáltam, kibaszottul homálytenger, fosgraf, és azon is stutterel. Ez az Unreal Engine egy rally játékba totális tévút, pláne ezeknek a kreténeknek a kezében.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75402 2023.12.21. 15:00

benőmenő írta:Mondanám hogy nem nagy kaland, hisz már anno a 3600-hoz is direkt bios flashelős lapot vettem hogy menjen vele. És igazából még írott szöveget sem kell értelmezni hisz videós guide van hozzá ami a pendrive formázástól mutatja lépésenként...
Másrészt viszont nem rég jöttek a friss PISA eredmények úgyhogy a lakosság jelentős részének az Intel-féle új CPU = új deszka az egyetlen járható út.

Moby: sikerült lebeszélned a PS5-ös wrc-ről. Pedig ha valamit, ezt nagyon szerettem volna támogatni.
Fun fact, a gyerek Z590es lapjához is “kellett” bios update, hogy a 11600k-t és a pcie4.0át használó 6900xt ultimatet rendesen használja. Bios update nélkül pcie3.0 és 10th gen cpu only. Igen, ez inteles buli.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75403 2023.12.21. 15:04

Botond írta:Bios update nélkül pcie3.0 és 10th gen cpu only.
A kettő összefügg. 10th gen intelek nem tudnak pice4.0-t. Ez nem az alaplapon múlik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75404 2023.12.21. 15:16

benőmenő írta:Mondanám hogy nem nagy kaland, hisz már anno a 3600-hoz is direkt bios flashelős lapot vettem hogy menjen vele. És igazából még írott szöveget sem kell értelmezni hisz videós guide van hozzá ami a pendrive formázástól mutatja lépésenként...
Másrészt viszont nem rég jöttek a friss PISA eredmények úgyhogy a lakosság jelentős részének az Intel-féle új CPU = új deszka az egyetlen járható út.

Moby: sikerült lebeszélned a PS5-ös wrc-ről. Pedig ha valamit, ezt nagyon szerettem volna támogatni.
Meg egyébként sincs mit támogatni rajta. Ezek egy nyomorult kretének. Mosdt a legújabb patch-el hazabaszták az emberek karriermentését, mert megjelent egy új pályaszakasz, amivel eddig nem számolt a karrierben. És ha ez nem lett volna elég, instant törölt minden korábbi beállítást a játék. Erre mondjuk már magyarázat sem született. Csakmer. Mondjuk legalább rendesek voltak, és szóltak előre a játékosoknsk. Egy nappal, discordon. Tehát aki ottvolt épp, azt tudta, és felírhatta papírra :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #75405 2023.12.21. 15:33

Moby írta:A kettő összefügg. 10th gen intelek nem tudnak pice4.0-t. Ez nem az alaplapon múlik.
Tudom, de ugye ez így megy sorban, hogy bios update, akkor ismeri a 11th gen procit és akkor tud pcie4.0ázni. Szóval az Intel így tesz erőszakot a júzereken! Rémálom, megyek is őrjöngeni, akkor elfelejtettem!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75406 2023.12.21. 15:52

Botond írta:És nem halt meg senki?! Nem volt olyan érzésed, hogy erőszakot tesznek rajtad a kapitalista mocskok?!
Remélem azért az utcára kimentél utána őrjöngeni egy sort és felgyújtottad az összes szomszéd kocsiját az utcában! Ha nem, akkor legalább tudod miért nem barátod Dani!
Te mondtad, hogy ÖTSZÖR updateltél BIOST. Én SEMMI konkrétumot nem mondtam, vagy hallottam, csak azt hogy "haver szívott vele". Ennyi. És még mindig vered magad a földhöz, ÖT BIOS UPDATE nem szívás után. :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75407 2023.12.22. 09:45

DanielT írta:Te mondtad, hogy ÖTSZÖR updateltél BIOST. Én SEMMI konkrétumot nem mondtam, vagy hallottam, csak azt hogy "haver szívott vele". Ennyi. És még mindig vered magad a földhöz, ÖT BIOS UPDATE nem szívás után. :nemtudom:
Jóvanna, azért nem kell őrjöngened, nem bios update ez itt!

Erről jut eszembe, updateltem a biost a series x-en, hogy menjen a Halo5 local coopban. Szentfíl amit összehozott az új CODdal három nap alatt az semmi ahhoz képest, ahogy én beleprogramoztam a Halo5be a localcoopot!
Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75408 2023.12.22. 10:15

Ezek az epic store árak tényleg betegek.
RDR2 steamen 8k, epicen 4. K.
Négy. Ezer.
Legalább nem kell sokat gondolkodni, melyiken vegyem :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75409 2023.12.24. 10:06

Nagyon boldog karácsonyt mindenkinek!

Phil már megkapta az ajándékát, folyamatosan jönnek a tényleg brutális és teljes belsős Sony leakek.

Most éppen a PSN stratégia, user számok, MINDEN. De tényleg MIN-DEN.

Annyi slide van, hogy csak így tudom linkelni:

https://www.neogaf.com/threads/leak-pla ... s.1665044/
Avatar
arty

Hozzászólás #75410 2023.12.24. 12:36

Zóanagyvarázsló írta:Nem is én állítottam be szopásóceánnak, Dani szerint az, mert AMD, arty szerint meg MINDEN az, ami PC, pont ezt vitattam én is azzal, hogy jeleztem, sose kellett ilyesmivel szívnom
annyi a lényeg, hogy te is szoktál szopni, max nem éled meg annak :P habituskérdés.

DanielT írta:Ezek alapján nem fognak vele kapkodni:
umVyg5E.jpg
ph!n láttam a táblát, ott se hittem el a spider2 beker költségét. hagyjuk már, hogy egy kis polír és reskin 315M-be kerül, de a négeres modellcsere is 156M.... ANYÁTOK, ez nem más mint a kreativ könyvelés magasiskolája. Majdnem Disney szint, de szvsz ezt az angolszász országokban minden nagy cég csinálja (mer' ott vannak nagy cégek).

aabyssx írta:CPU-t amúgy cseréltem azóta, mert az egyik gyerek megkapta a 2600-at. Most 5700x-em van.
szerintem neked akkor még jóideig csak gpu-t kell cserélgetned.... mázlista. (nem mintha öjnmagában nem egy kurrens gpu lenne a pöcézés egyik rákfenéje, de na! mégis jobb, mint ha kevesebb/régebbi magon nyomorognál és szinte az egész doboz mehetne a kukába ;) )

Moby írta:Én ezt már megtettem, hogy nektek ne kelljen. A játék gyönyörű, de az üres fal bámulása is nagyságrendekkel élvezetesebb időtöltés, mint ami az Avatarban vár rátok.
hogy nyomtad? követted a DF pécépápájának ajánlását, minden HUD off, asse tudod mi merre csak, bolyongtál a dzsungelben 2 órát, amikor végre felvillant valami POI és részed lett egy n+1 mikromellékküldetésben? (ölj meg 3 muu'avi' patkányt, ami adott 1 XP-t a nyílhegy durabilityre)

Moby írta:Ez az Unreal Engine egy rally játékba totális tévút, pláne ezeknek a kreténeknek a kezében.
még csak a dr1-nél tartok, de a dr2-ről olvasottak alapján azé' nem akkora kretének, csakhát a motor... (néztem most ps5ös videokat wrc-ről, atya úr isten. ehez képest a "kis" pécés-stutter tökoké (nyilván nemaz az se))

DanielT írta:Te mondtad, hogy ÖTSZÖR updateltél BIOST. Én SEMMI konkrétumot nem mondtam, vagy hallottam, csak azt hogy "haver szívott vele". Ennyi. És még mindig vered magad a földhöz, ÖT BIOS UPDATE nem szívás után. :nemtudom:
early adapterek nyomora. ma, egy százezer forintos alaplap mellé elvárt a folyamatos és gyors support, szal ha kétnaponta jön a tweakelt bios, akkor érezheted, hogy kapsz valamit a pénzedér' :mf2:

de ahogy nézem a giga b650ese 41k (oké, csak pcie4, naés?), 6 hónap alatt 6. biosnál tart, szal itt is jár a törődés :)
viszont akkor nemértem... mér vesz mindenki 100k-s alaplapot?

Greyfox írta:Ezek az epic store árak tényleg betegek.
RDR2 steamen 8k, epicen 4. K.
Négy. Ezer.
Legalább nem kell sokat gondolkodni, melyiken vegyem :D
remélem steamre vetted és nem a pécé, mint platform ellen fogadtál! :(

DanielT írta:Annyi slide van, hogy csak így tudom linkelni:
https://www.neogaf.com/threads/leak-pla ... s.1665044/
folyamatosan kerülget a hányinger. persze, érti az ember, hogy ez a játékIPAR, de így centekre lebontva mégis baromi undorító... csak a pusztulást és rothadást látom minden szám mögött (mocskos ázsiai sztriming-idióták!), déelcézabálók, magyarázat a beteg marvel elköteleződésre, a psn áremelésre, mindenre :(

hogy emberek premiumért fizetnek, ami után nyomják fizetős demót és végül veszik is a cuccot, ha bejött (minden ötödik trialt végigjátszó!), DRÁMA!
de nyilván mért is adnák ezt a fícsört ingyé, ha van hajlam fizetni is érte :(

eladások kannibalizálását nem értettem, hogyan kéne érteni... kevés a magyarázat/nekem bonyolult az egész (utolsó 5-6 slide asszem)
valaki megfejtette, hogy mekkora buktát jelent plusba kerülni?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75411 2023.12.24. 17:38

Boldog karit! :vigyor2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #75412 2023.12.24. 23:41

Boldog kallert :law:
Scavangers Reignt nezzetek, jofele animacios scifi
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75413 2023.12.25. 17:44

Epic ma az Outer Worldst adja ingyen, tegnap meg a Szellemdrót Tokiót adta. Lehet, hogy érdemes figyelni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75414 2023.12.25. 17:47

Boldog karácsonyt, topiklakók! :pias: :law:
Avatar
Moby

Hozzászólás #75415 2023.12.25. 18:13

Boldog karajcsont!

/szó volt róla a minap, epicnél kuponnal nyolcezerért zsákolható a WRC.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75416 2023.12.27. 11:21

Már nem fog több credits pörögni, Lost Judgementben vagyok benne, de kis eséllyel megy végig idén.

SZÓVAL 2023 in zséming

Xbox - A 3-4 óra alatt amíg be volt kapcsolva, sajnos nem semmit nem sikerült végigvinni, még a CIV 6-ot sem. ;(

Pc - Dave The Diver - Jó volt, ajánlom.

Playstation 5

Miles Morales - Jó volt, nem túl néger.

Deliver us the Moon - Meh...

Huntdown - Nagyon jó, csúcs, perfekt

Judgement - Belépőm volt a Yakuza világába, egyértelműen az év legfontosabb zséming eseménye volt ilyen szempontból nekem.

The Gardens Between - Egy kis cucc, de szuper. Platina

Little Nightmares - Évekig? halogattam az art miatt, de valójában piszok jó

Erica - FMV trágya. Mármint nem az trágya, hogy FMV, hanem amit alkottak belőle.

Everybody's Golf - Fantasztikus golfolás

OlliOlli World - Foscsi.

DMC 5 - 2x nekiültem, nem vonz már egyáltalán

The Quarry - Until Dawn másolat, gyengébb de azért okés

Hot Wheels Unleashed - Ennél elbaszottabb nehézségű játék valószínűleg nem létezik, gyűlöltem

Ánusz Odyssey - Tavaly nyomtam 70%-át, idén csak befejeztem és nem bántam meg. A vége volt a legjobb, ahol megint felpörgött a sztori.

Concrete Genie - Egy érdekes cucc, a prezentáció nagyon minőségi a gameplay nagyon egyedi, szal' végülis ajánlom.

Yakuza Kiwami - Csúcsszuper.

Crysis 2 Remastered - Végigvittem, de ez egy trágya.

Red Dead Redemption 2 - Csak meg akartam tapasztalni mi ez az iszonyatos hype. Sajnos ez a része nem kapott el, meg iszonyatosan nem érdekel, hogy a szögeket valószerűen verik be a háttérben az NPC-k. Kurva unalmas a játékmenet ahogy az elsőnél is az volt. Ez persze a korszak adottsága, de ettől még nem lesz jobb. De azért végigvittem, nem bántam meg, de ennyi.

Dead Island 2 - Az évtized meglepetése - hogy én egy ilyen játékot day1 vettem...- de imádtam, szuper.

Anno Mutationem - Pokoli cím és sajnos az angol fordítás minőségét is jelzi, de egyébként jó játék, tetszett.

Wolfenstein 2 - Próbáltam, akartam, okádtam valójában tőle.

Uncharted 4 - Talán negyedszer kezdtem neki, ezúttal végigvittem... meh.

Sackboy: A Big Adventure - Meglepett, hogy ennyire kompetens és nehéz platformert csináltak ebből a langyi-nyomi franchise-ból. Tök jó volt.

Immortals: Fenyx Rising - Ellenérzéseim voltak vele szemben, de végülis egy totálisan jó játék.

Remnant 2 - Több biom kellett volna, de rohadt jó a gameplay loop.

Yakuza Like a Dragon - Legtöbb órám ebbe ment idén, ez mindent elmond.

Enling: Extinction is Forever - Szénné stresszelt a kis róka csemetéim életben tartása, feladtam.

Sniper Ghost Warrior Contracts - Szinte fel se kéne írnom, mert az első pálya után feladtam.

Dragon's Crown - Újrakezdtem 2?3?4? év kihagyás után és most sokáig elvittem. Egészen addig, amíg úgy tűnt, hogy mostantól a kötelező grind nyújtja majd a játékidőt, ugyanazokon a területeken. Itt skip.

Ánusz Mirage - Egy kínszenvedés volt minden pillanata, szerintem 25-30% körül abbahagytam.

The Callisto Protocol - 2 nekiülésből végig lehet nyomni, annyit megér mert pár helyszínt leszámítva nagyon szép.

Little Nightmares 2 - Platina, csúcs.

Robocop: Rouge City - Platina, nagyon klassz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75417 2023.12.27. 11:32

Zsém ov da zsenerésön:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #75418 2023.12.27. 18:52

DanielT írta:Zsém ov da zsenerésön:

Kép
Ennek a hitványgenerációnak akár ez is lehethne a játéka. Legalább reprezentatív :nyes:
Avatar
deep

Hozzászólás #75419 2023.12.28. 11:18

Végül nekem is beficcent még 1 játék idén, ez pedig a Lies of P volt, aminek épp pörög a creditse. Egy nagyon kellemes soulslike játék, jól eltalált nehézséggel (egy-két fura difficulty peak kivételével). A steampunk mondjuk nem a kedvenc stílusom, de ehhez passzolt és nem volt bántó. A pályák változatosak, a gameplay nyilván kurvajó, fegyverek/mechanikák tartogattak újdonságot, érdekességeket. Jól összerakott cucc.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75420 2023.12.28. 15:46

deep írta:Végül nekem is beficcent még 1 játék idén, ez pedig a Lies of P volt, aminek épp pörög a creditse. Egy nagyon kellemes soulslike játék, jól eltalált nehézséggel (egy-két fura difficulty peak kivételével). A steampunk mondjuk nem a kedvenc stílusom, de ehhez passzolt és nem volt bántó. A pályák változatosak, a gameplay nyilván kurvajó, fegyverek/mechanikák tartogattak újdonságot, érdekességeket. Jól összerakott cucc.
A fozs a ganéban!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75421 2023.12.28. 17:26

Fantasztikus karácsonyi ajándék lett nekem a Checkpoint legújabb része, amit most megosztanék veletek is:

https://iddqd.blog.hu/2023/12/26/checkp ... lvett_adas

576 Martin ÉS!!! Zolee voltak a vendégek. Zolee megfoghatatlan/szólíthatatlan volt kb az elmúlt 15 évben a témában, úgyhogy óriási meglepetés, hogy sikerült elhívni végre egy beszélgetésre.

Kár, hogy ezen nem voltam ott személyesen, valószínűleg soha vissza nem térő alkalom volt.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75422 2023.12.28. 17:29

Botond írta:A fozs a ganéban!
Fizikailag rosszul voltam ennek a játéknak a látványától, igazi szolgalelkű, gusztustalan szintű másolata a Bloodborne-nak mindene. Szégyen, hogy ilyen mértékben ezt jogi következmények nélkül meg lehet tenni. Ilyen formában pontosan illik is a Ganéba, oda való, csak kellett volna egy 500 millió dolláros kártérítési per a fejlesztők nyakába.
Avatar
deep

Hozzászólás #75423 2023.12.28. 22:02

DanielT írta:Fizikailag rosszul voltam ennek a játéknak a látványától, igazi szolgalelkű, gusztustalan szintű másolata a Bloodborne-nak mindene. Szégyen, hogy ilyen mértékben ezt jogi következmények nélkül meg lehet tenni. Ilyen formában pontosan illik is a Ganéba, oda való, csak kellett volna egy 500 millió dolláros kártérítési per a fejlesztők nyakába.
Én azért örülök, hogy elkészült, mert míg ezt élveztem, addig a Bloodborne-nak minden pixelét és másodpercét gyűlöltem.
Avatar
deep

Hozzászólás #75424 2023.12.29. 00:17

DanielT írta:Fantasztikus karácsonyi ajándék lett nekem a Checkpoint legújabb része...
Na, ezt én is sajnálom, hogy kihagytam élőben. Nekem 1994 elejétől megszűnéséig volt a bibliám az 576 kbyte (illetve később a konzol). A szerkesztők, cikkírók pedig a személyes megváltóim. Csodálatos időszak volt, és az újság annak egy jelentős eszenciája.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75425 2023.12.29. 00:39

DanielT írta:Fantasztikus karácsonyi ajándék lett nekem a Checkpoint legújabb része, amit most megosztanék veletek is:

https://iddqd.blog.hu/2023/12/26/checkp ... lvett_adas

576 Martin ÉS!!! Zolee voltak a vendégek. Zolee megfoghatatlan/szólíthatatlan volt kb az elmúlt 15 évben a témában, úgyhogy óriási meglepetés, hogy sikerült elhívni végre egy beszélgetésre.

Kár, hogy ezen nem voltam ott személyesen, valószínűleg soha vissza nem térő alkalom volt.

Kép
Martint személyesen ismertem abban az időben, de nem rohadtul bírtam, egy senkiházi beképzelt faszfejnek tartottam, elviselhetetlen volt a stílusa, akinél akkor szabadul el igazán a pokol, amikor megkapta a 576 konzolt, csak közös baráti körünk volt. Miatta nem olvastam azt.
Meghallgattam az adást, egy élmény volt, de mocskosul örülök, hogy csak a hangjukat kell hallgatnom, mert ezek pont olyan ronda vénemberek lettek mára, mint én, és ez rohadtul nem szívderítő.
És ha már múltbarévedés, és össze is vág: végül mégis videójátékkal búcsúztattam 2023-at. Egy tökéletes szeletével a múltnak, 2023-as értelmezésben. Legyen egy cím az idei listámon: System Shock (Remake). Nem, a géming nem támadt fel, az sem biztos, hogy van értelme ilyenek elkészíteni, mert akiknek készül sem jelentenek már semmit, és már nem jelent veszteséget sem, ha békén hagyják ezeket, de itt és most ennek az egynek örültem.
Hogy jövőre is lesz-e egy címem, abban már nem vagyok biztos.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #75426 2023.12.29. 12:07

Anno gyerekkoromban en is az 576al kezdtem, mellette guru, pc guru majd csak pc guru majd gamer utana semmi.
576ban Szjvc szimulatoros cikkeit birtam nagyon.
Mobyval meg egyet ertek, Martinnal kapcsolatban is, 2x talalkoztam vele az 576 shoppban meg talan egyik compfairen vagy ifabon mar nem tudom, nagykepu taho volt , csak ennyi maradt meg. A System Shock remakere +1.
A musor meg jo volt :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #75427 2023.12.29. 13:20

Lepörgött a Halo5 local coop egy series x és egy series s segítségével. Mondjuk én inkább csak néztem.

A netkódja egy botrány, ha nem open natos mindkét gép, akkor igazi kínszarás csatlakozni egymásra, szóval csak erős idegzetűeknek ajánlom.
A series s a végtartalék, 32 colos 720p-s LG tvre volt kötve, aminek egy sor pixele ki van égve, a series x meg a szokásos kukatvre, a 48c1-re. Azért erősen figyelni kellett, hogy látható legyen a különbség a két megjelenítő képe között, így 1,8-2 méterről, a 32 colnál ekkora távolságból az ülj hátrébb mozgalom hatásai miatt ez már elmosódott a recefice.

Háromszor azért már ez elég volt per tíz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75428 2023.12.30. 11:24

Martinról más véleményt még nem olvastam, én talán egyszer láttam valahol, de az is lehet, hogy álmodtam.

Viszont elkezdtem a Redva Regényt, Lepra Legendát, a Métely Mítoszt, vagy más néven Plague Tale-t...

Következő PS+ haviban a Requiem lesz, hátha mégis bejön a széria.

A topikban bármit visszakerestem róla, senkinél nem nagyon volt egyértelmű, hogy ez egy jó játék -e...

Zó sokat emlegette mindenféle kontextusban, de onnan se lett asszem egyértelmű. Na majd kiderül!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75429 2023.12.30. 11:31

Moby írta:Martint személyesen ismertem abban az időben, de nem rohadtul bírtam, egy senkiházi beképzelt faszfejnek tartottam, elviselhetetlen volt a stílusa, akinél akkor szabadul el igazán a pokol, amikor megkapta a 576 konzolt, csak közös baráti körünk volt. Miatta nem olvastam azt.
Meghallgattam az adást, egy élmény volt, de mocskosul örülök, hogy csak a hangjukat kell hallgatnom, mert ezek pont olyan ronda vénemberek lettek mára, mint én, és ez rohadtul nem szívderítő.
És ha már múltbarévedés, és össze is vág: végül mégis videójátékkal búcsúztattam 2023-at. Egy tökéletes szeletével a múltnak, 2023-as értelmezésben. Legyen egy cím az idei listámon: System Shock (Remake). Nem, a géming nem támadt fel, az sem biztos, hogy van értelme ilyenek elkészíteni, mert akiknek készül sem jelentenek már semmit, és már nem jelent veszteséget sem, ha békén hagyják ezeket, de itt és most ennek az egynek örültem.
Hogy jövőre is lesz-e egy címem, abban már nem vagyok biztos.
A podcastra nagyon kíváncsi leszek, ha tudok róla előre, akár élőben is érdekelt volna. CoVboy, Zolee, Vári Zoli, TJ cikkeit bírtam, Martin viszont fullba tolta az elvakult állatot, és a stílusa se jött be. ("Végigjátszottam 12-szer az FF7-et, Vincent limit breakjei a legmenőbbek és legerősebbek." Na most kb. használhatatlanul szarok voltak, mert elvesztetted az irányítást a karakter fölött, mindne trükkösebb matériakombózást buktál, a sebzésük meg gyenge volt. Maximum a főszálon végigszaladva, a játék mélységeinek ismerete nélkül tűnhettek használhatónak. Amúgy kb. akkora faszság, mint azt mondani, hogy a Heroes 2-ben a paraszt erősebb a titánnál.) Ezen túl különösebb bajom nem volt vele, de mivel akkor csak PC-m volt, az osztódás után a Konzol kimaradt, és így Martin is jórészt kikopott. Pedig annak idején érdekeltek a konzolos cikkek, amíg voltak, és így utólag kicsit bánom, de akkor beértem a Kbyte-tal. Zseniális éra volt, mert fiatalok, a játékipat innovatív csodákat termelt tömegével, a magyar játékújságírás meg minden visszássága ellenére még jó értelemben tudott lelkes útkereső lenni.

SZJVC talán száraz volt a szakbarbársága miatt, és állítólag elég nagy farok volt CoVboy után főszerkesztőként (na persze az elődje meg legendás alkesz éeltművész), de az imponálrt, hogy a korszak szimulátorait tényleg szépen feldolgozta valaki, akiknek látszólag volt lövése róluk. De én pont azokkal játszottam, melyeket CoVboy ismertetett (European Air War és Panzer Commander, bár az utóbbinál a szerzőben nem vagyok biztos).

Az 576-on kívül másra nem kaptam rá egy-egy szám erejénél tovább, de a kbyte esemény volt minden hónapban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75430 2023.12.30. 11:36

DanielT írta:Martinról más véleményt még nem olvastam, én talán egyszer láttam valahol, de az is lehet, hogy álmodtam.

Viszont elkezdtem a Redva Regényt, Lepra Legendát, a Métely Mítoszt, vagy más néven Plague Tale-t...

Következő PS+ haviban a Requiem lesz, hátha mégis bejön a széria.

A topikban bármit visszakerestem róla, senkinél nem nagyon volt egyértelmű, hogy ez egy jó játék -e...

Zó sokat emlegette mindenféle kontextusban, de onnan se lett asszem egyértelmű. Na majd kiderül!
Az első egynek elment, de frusztráló aliggame volt nekem varázspatkányokkal és képregényes gonosszal. Ez nekem megölte a középkori hangulatot. A Requiem papíron mindenben több , szebb, jobb, de egyrészt éppen ezért el is van nyújtva, másrészt annyira bőven elég volt az első, hogy EGYÉRTELMŰEN ádáz gyűlölettel gondolok rá, teljesen máig nem mnt végig. Életem legrosszabb "játék"élménye. Moby meg a szenvedéspornó miatt utálta, pedig az első még jobban csúszott neki, és azt Botond is szerette, mielőtt a folytatást megutálta.

Neoreg írta még itt nekem, hogy csak a sztori kedvéért sem érdemes folytatnom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75431 2023.12.30. 11:42

DanielT írta:Martinról más véleményt még nem olvastam, én talán egyszer láttam valahol, de az is lehet, hogy álmodtam.

Viszont elkezdtem a Redva Regényt, Lepra Legendát, a Métely Mítoszt, vagy más néven Plague Tale-t...

Következő PS+ haviban a Requiem lesz, hátha mégis bejön a széria.

A topikban bármit visszakerestem róla, senkinél nem nagyon volt egyértelmű, hogy ez egy jó játék -e...

Zó sokat emlegette mindenféle kontextusban, de onnan se lett asszem egyértelmű. Na majd kiderül!
Az első rész egy érdekes gondolatkísérlet, ilyen lasszófasz1 szinten, hogy több az átvezető videó meg a tét nélküli séta a vizuálisan tényleg impresszív környezetben, mint maga a játszás, de cserébe ez a “játszás” rész elég ergya.
A második rész meg kb játszhatatlan. A felénél járok vagy 50 nekiülésből, de 10-30 perc után mindig arra jutok, hogy ez egy hihetetlenül szép, de játszhatatlan fozs, és quit. Az ünnepek alatt gondoltam befejezem végre, így túl a felén max 8 óra gameplay még, napi 0,5-1 órásával is elkopik hamar, és hát egy fél fejezetet se haladtam, mert tanulva az első részre kapott kritikákból, hogy egy interaktív mozi volt inkább, elkezdték erőltetni a “játszás” részt, ahogy amúgy a lasszófasz2nél is történt, csak hát ez 50-50, hogy hogyan sül el, a lasszófasz2nél jól sült el, na itt meg nem. Lassan uninstallal félbehagyás gyanús, és az 50 gigát amit foglal, azt átcsoportosítom az anno1800 console editionnak, az milliószor élvezetesebb.
Viszont kibaszott látványos, már-már uc4 szinten az xsx és a pc verzió is, gondolom a ps5 is minimálisan fog vissza a látványon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75432 2023.12.30. 12:07

Az első rész egynek elmegy, nem rossz, de a második maga a kénköves pokol. Ezek a barmok elhitték az első rész relatÍv sikere után, hogy ez a gameplay jó, és ebből sokat kell adni az embereknek, mert VÁGYNAK RÁ. A középkori inkvizítorok lehettek még hasonló megfejtésben.
Ugyanerre készülök az agybajos patkányarcú lány kalandjainak folytatásával kapcsolatban, ha egyszer elkészül, és lesz egyáltalán kedvem kipróbálni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75433 2023.12.30. 13:01

Moby írta:Az első rész egynek elmegy, nem rossz, de a második maga a kénköves pokol. Ezek a barmok elhitték az első rész relatÍv sikere után, hogy ez a gameplay jó, és ebből sokat kell adni az embereknek, mert VÁGYNAK RÁ. A középkori inkvizítorok lehettek még hasonló megfejtésben.
Ugyanerre készülök az agybajos patkányarcú lány kalandjainak folytatásával kapcsolatban, ha egyszer elkészül, és lesz egyáltalán kedvem kipróbálni.
Ja, a Hellblade pont azért volt jó, mert nem tolta túl a játékmenetet. Ha többet próbált volna beletenni a Ninja Theory, papíron lehetett volna mechanikásabb, de szerintem összefosták volna magukat, és pont ez történt az Asobóval. Azért érdekel a Hellblade 2, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó ötlet folytatni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75434 2023.12.30. 16:28

Köszi az inputot mindenkinek! Most már valszeg végignyomom, de akkor a második rész erős skip lesz. Mert ebből a formulából tényleg elég egy...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75435 2023.12.30. 18:57

Martinnal én egyszer találkoztam egy konzolos házibulin, ahova Olcsóboj vitt még réges-régen. Normális volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75436 2023.12.30. 18:58

A Plague Tale nekem tetszett. Jó volt egyszer. Majd batóér a másodikat is játszom egyszer valamikor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75437 2023.12.30. 19:01

Nekem így nézett ki a 2023:
Days Gone - nagyon jó volt
HZD - szórakoztató volt
Bayonetta 2 emun - nem volt rossz
Metroid Prime Remake emun - nagyon jó
Metroid Dread emun - meglepően jó. Annyira, hogy 2x is végigvittem
Zelda: Link's Awakening emun - ez is meglepően szórakoztató volt
Super Mario Odyssey emun - hát, végigfutottam
AC Valhalla - ugyanolyan igénytelen copy-paste, mint az előzőek, de még unalmas és zagyva is, viszont mégis nagyon sok időt töltöttem vele
Red Dead Redemption 2 - még tart. Kár, hogy ezt az energiát kábbojos cuccra költik a fejlesztők. Ahhoz képest eddig jó
Avatar
Moby

Hozzászólás #75438 2023.12.30. 19:31

aabyssx írta:A Plague Tale nekem tetszett. Jó volt egyszer. Majd batóér a másodikat is játszom egyszer valamikor.
Day1 óta benne van a ganépasszban. Annál olcsóbb soká lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75439 2023.12.30. 20:07

Moby írta:Day1 óta benne van a ganépasszban. Annál olcsóbb soká lesz.
Januári PS plus játék is lesz, nem?
Avatar
Moby

Hozzászólás #75440 2023.12.30. 20:13

Botond írta:Januári PS plus játék is lesz, nem?
Aby gondolom PC-n nyomná.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75441 2023.12.30. 22:06

Éééés igen. Utolsó pálya utolsó 3 scriptelt harca, azt hittem nem lehet ennél undorítóbb mocsok. ÉÉÉÉÉÉÉÉS! Akkor jött az elmaradhatatlan bossfight. A scriptelt mocsadék hulladék! 25x megpróbáltam, mert még mindig nem teljesen világos az egyik fázis és egy _kissé_ elegem van, szóval youtube.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75442 2023.12.30. 22:35

Pörög a Féreg Fabula credits.

A vége a fenti kommentből következtethetően egy legalja posvány GENNY volt.

A játékot meg tűpontosan leírtátok. Ez egy VALAMI. Már ezt a valamit is közepesen indokolatlannak látom, de ahogy a második részről nyilatkoztatok, azt hiszem nem ugrok rá jövő héten...

szerk: Ja, hogy Ganéban nyitott a második rész? Hát miért nem ezzel kezdtétek? :idiota:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #75443 2023.12.31. 01:03

Most pörgött le a Talos Principle 2 és nem valószínű, hogy bármi mást is befejezek még az év utolsó 23 órájában, így íme a számadás 2023:

Playstation 5:
Ghost of Tsushima (harmadszor)
God of War Ragnarök (másodszor, NG+)
Horizon Forbidden West (másodszor, NG+) + Burning Shores
Last Stop
Marvel’s Spider-Man Remastered (harmadszor)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (másodszor)
Marvel's Spider-Man 2
Ratchet & Clank: Rift Apart
The Callisto Protocol
The Last of Us Part II (másodszor, NG+)
The Quarry

PC:
A Juggler's Tale
Alan Wake II
Assassin's Creed Mirage
Assassin's Creed Origins (másodszor)
Assassin's Creed Valhalla (másodszor)
Atomic Heart
Avatar: Frontiers of Pandora
Backbone
Batman: Arkham Asylum (sokadszor)
Batman: Arkham City (sokadszor)
Batman: Arkham Knight (sokadszor)
Batman: Arkham Origins (sokadszor)
Bramble: The Mountain King
Call of Duty: Black Ops Cold War
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
Call of the Sea
Darksiders III
Dead Space (2023)
Eternal Threads
Forspoken + DLC
Ghost Trick: Phantom Detective
Ghostrunner 2
Gylt
Hi-Fi RUSH
Hogwarts Legacy
Immortals of Aveum
Jusant
Like a Dragon: Ishin!
Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
Max Payne 3 (másodszor)
Monument Valley: Panoramic Edition
Monument Valley 2: Panoramic Edition
New Tales from the Borderlands
Pixross (default beállítás, összes pálya)
Planet of Lana
Rise of the Tomb Raider (sokadszor)
RoboCop: Rogue City
Shadow of the Tomb Raider (harmadszor)
Star Trek: Resurgence
STAR WARS Jedi: Fallen Order (másodszor)
STAR WARS Jedi: Survivor
The Inner World - The Last Wind Monk
The Invincible
The Last of Us Part I (remastert már játszottam anno PS4-en, szóval másodszor(?))
The Lord of the Rings: Gollum
The Talos Principle 2
Tomb Raider (2013) (sokadszor)
Viewfinder

kukázva:
Atlas Fallen (PC, 1+ óra után)
Creaks (PC, 18 perc után)
COCOON (PC, fél óra után)
DARQ: Complete Edition (PC, 7 perc után)
Dead Island 2 (PC, harmadik pályarészen, ~5 óra után)
Inscryption (PC, első főboss-t legyőztem)
MediEvil (PS5, negyedik pályán)
Need for Speed Unbound (PC, 45 perc után)
Nocturnal (PC, 1 óra után)
One Piece Odyssey (PC, 1 óra után)
Praey for the Gods (PC, 15 percet ment max)
Saints Row (2022) (PC, 1 óra után)
Shadow Gambit: The Cursed Crew (PC, első 3 szigetet megcsináltam)
Starfield (PC, 2 óra után)
Strange Brigade (PC, első pálya után)
The Gardens Between (PS5, negyedik pályán)
The Last Case of Benedict Fox (PC, 20 perc után)

Év játéka: STAR WARS Jedi: Survivor
Legrosszabb játék, amit végigvittem: New Tales from the Borderlands (Gollum nyert volna toronymagasan, de az sokszor annyira szar volt, hogy már jó, ezt viszont fájdalmas volt nézni és hallgatni)

A sok újrajátszásból látható, hogy nem voltam túl elégedett az idei évvel játékfelhozatal szempontjából és jövőre sajnos még ennyi se lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75444 2023.12.31. 09:18

neoreg írta:Most pörgött le a Talos Principle 2 és nem valószínű, hogy bármi mást is befejezek még az év utolsó 23 órájában, így íme a számadás 2023:

A sok újrajátszásból látható, hogy nem voltam túl elégedett az idei évvel játékfelhozatal szempontjából és jövőre sajnos még ennyi se lesz.
Brutális ez a mennyiségű újrajátszás! :wilting: Tsushima 3x? Kemény!

Ami viszont fájt, hogy a kukában látom a Dead Island 2-t. ;(((( Illetve az Atlas Fallen-t is, de ha a DI2 nálad kuka akkor nekem még van remény az Atlasra. Persze én is csak PS+ ban várom, de a hangulata tetszik. Persze tudom, hogy nem korszakalkotó műalkotás, de hátha "egynek elmegy".
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75445 2023.12.31. 09:23

Moby írta:Day1 óta benne van a ganépasszban. Annál olcsóbb soká lesz.
Nekem olyanom nincsen. Csak addig volt pár hónapig, amig 300-ért adták.
Ilyen kiszámíthatatlan idejű játékosoknak nem nagyon szerencsés a feliratkozós modell.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #75446 2023.12.31. 09:28

neoreg írta:így íme a számadás 2023:
...
Aszta milyen lista! Hőskoromban nem volt a fele sem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75447 2024.01.01. 00:12

Azt hittem még le fog menni valami az idén, de közben professzionális hóhányó is lettem, így inkább csak sorozatos punnyadások voltak december második felében. :(
Az Unbound végigjátszással pedig szeretnék nevezni a 2023-as POTY díjra, ha lesz ilyen.

Végigjátszva
The Last Of Us Remastered - [PS5]
A sori mellé tökéletes volt. 60 frémmel határozottan könnyebb volt mint PS3-on.
God of War - Ghost of Sparta [PS3]
Esküszöm ezerszer inkább ez, mint a Dad of Boi reboot
Gran Turismo 7 [PS5]
Rengeteget írtam a hibáiról, de valahogy beleszaladt 300+ óra és egy platina trofi.
Resident Evil 4 Remake [PS5]
Nem vagyok nagy túlélő horror fan, de mostanában az aktuális évet nálam a Resik mentik meg.
Star Wars Jedi Fallen Order [PS5]
Ez idén pörgött le?!
NFS Unbound [PS5]
Minősíthetetelen.
God of War 2018 [PS5]
Több év alatt, impulzus-szerűen játszottam ki, amikor streamer/yt algoritmus miatt kedvem támadt hozzá. Még mindig nem tudom hogy ez, vagy az Ascension a leggyengébb GoW amit játszottam valaha.

Megkezdve
Devil May Cry 5 Special Edition [PS5]
Ez nem ment végig?! Jövőre pótolnom kell ezt a hiányosságot. Mentégemre szóljon, hogy PC-n a simában már 112 órám és több végigjátszásom is van.
Uncharted 4 [PS5]
Még egy Uncharted, egyszer végig fog menni.
Knowledge is Power [PS5]
Magyarul is tudó kvízjáték. Alapvető party kellék.
Garfield Kart [PS5]
Local Coopban ment, szintén parti játék
Rabbids Party of Legends [PS5]
Újabb kazuár party cucc. Valamelyik változata talán van PS Plusban is. Lehet erre még szilveszter előtt kellett volna felhívnom a figyelmet. Jó cucc.
Doom Eternal [PC]
Még mindig nagyon flow, de harmadjára már egyik poén sem olyan vicces mint elsőre.
Infamous [PS3]
Kellemes meglepetés. Egyedül azért nem ment végig, mert nem hoztam magammal a PS triplát.
Spiderman Remastered [PS5]
A hálólengés soha nem volt ilyen jó, a sztori okés. De ez egy Arkham light. Plusz amikor nem a barátságos szomszédot irányítjuk az egyszerűen időrablás. A 40 frémes mód brutál ahogy kinéz.

Otthagyva
Farcry [PC]
Annyiszor elkezdtem már, nem tudom hogy valaha végig fog-e menni.
Tetris Effect [PS5]
Jópofa, de nem az a nekiülök és végignyomom. Alapvetően a hdr miatt indítottam el.
Mortal Kombat XI [PS5]
Sógor jelölttel ment a buttonmash. Nem hiszem hogy a sztorit végignyomom valaha.
Returnal [PS5]
A rouge formula nem csak elméletben, de gyakorlatban is taszít. Ha valaki tud hasonló cuccot metroidvania formátumban, ne tartsa magában!
Hogwarts Legacy [PS5]
Még egy ilyen unalmas, kétpálcás fűrészport...

Szóval ez lett volna az idei év, jövőre pedig még több backlog szökevény várható. Plusz egy nagyobb, géminghez csak nagyon lazán kötődő projekt is tervben van, ha abból lesz valami azt tuti hogy itt is megosztom.
Kellemes BUÉK-ot, minden topiklakónak! :pias:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75448 2024.01.01. 01:22

Buék, leaáld! :wave:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75449 2024.01.01. 01:31

Boldog Új Évet mindenkinek! :) (Na jó, a topikban mindenkinek... úgy világszinten tudnék még pár kívánságot említeni, amik a boldogságtól igen messze állnak.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #75450 2024.01.01. 08:02

Búék topiklakók!
Avatar
Botond

Hozzászólás #75451 2024.01.01. 14:06

Na ideje számot vetni a 2023as évvel. Rögtön azzal kezdeném, hogy le a kalappal neoreg előtt, ez a mennyiségű géming ami neki a tavalyi évbe belefért, az erősen zárójelbe teszi az én gyengus próbálkozásom a géming élmény kimaxolására, szóval maxiriszpekt és csodálat, és ennek megfelelően kis szégyenérzettel osztom meg a saját listácskám.

A Fíl ökoszisztémán pörgött, azaz xboxon és/vagy pc-s xbox kliensen, többnyire a ganéból:
- Halo5, xsx-xss, local coop, régi adósság volt a fiam felé, jóvót nézni, ahogy legendaryn kvázi egyedül összecsomagolja a játékot, igyekeztem a sarokban megbújni mindig, és nem feltartani ebben :D, (3. végigjátszás)
- Quake2, xsx, coop, kiegek folyamatban még
- Warhammer: Vermintide2, xsx, coop
- Trine5, xsx, coop, hosszú idő óta első preorderem volt, ami nem switches, nem bántam meg
- Forza motorsport 6, single, xsx
- Warhammer40k: Inqusitor, xsx, coop
- Halo: Reach, pc, coop, sokadik végigjátszás volt (4. talán?)
- Lego Star Wars: Skywalker Saga, local coop, xsx
- Saints Row4:reelected, xsx, coop, nálam ez az év mélypontja, ez a játék a "ha mesélik, el se hiszem, hogy van ilyen, és van aki ezzel játszik" szint
- Risen2, xsx, single
- Zomby Army 4, pc, coop
- Prodeus, pc-xsx, coop
- Iron Harvest, xsx, coop
- Mafia2 defed, xsx, single, kiegek folyamatban még (sokadik végigjátszás, tucatnyi körül járhatok minimum)
- Tom Clancy's Wildlands, xsx, coop
- Forza Horizon 2, xsx, single, minimál multi/coop volt azért Artyval (x1 verzió, x360as verzió folyamatban, bár 1-2 éve nem haladok vele, az x360 dobozban már 1-1,5 éve)
- Risen, xsx, single (sokadik végigjátszás, 4. körül játhatok)
- Trine3, xsx, coop
- Halo Infinite, pc, coop, fiammal
- Halo Infinite, pc, coop, Zóval és Artyval
- Halo Infinite, xsx, coop, haverral
- Trine2, xsx, coop
- Trine1, xsx, coop
- Trine4, xsx, coop
- Anno1800 console edition, xsx, single, ez aztán ezreződött is, csak azért nem goty, mert ugyan a console edition idei megjelenés, de a pc-s verziót már évek óta nyúzom
- Rainbow six vegas2, xsx, coop
- Rainbow six vegas1, xsx, coop
- Sniper elite5, pc, coop (2. végigjátszás)
- The Ascent, pc-xsx, coop
- Quake1, pc-xsx, coop

Fílmentes PC világ:
- Total War Shogun2, steam, coop

PS5ön pörgött le:
- Days Gone, single
- God of War, single
- Detroit: Become human, single
- AC4 Black flag, single, 5. féle kiadásban maxolva, a 7 elérhető kiadás közül
- Mafia1 defed, single

Switchen is ment le ez az:
- Octopath traveller2, single, nálam toronymagasan ez a goty
- Mario+Rabbids: Sparks of Hope, single, ez csak azért nem goty, mert 2022-ben jelent meg, a kiegek folyamatban, karácsonyra leptem meg magam a season passal, első kiegnek ma szerintem a végére is érek, marad még 2

Zárószónak asszem megint az a tökéletes, amit a 2022-es számadás végére is írtam, hogy érzésre úgy tűnik nekem, mintha semmit se játszottam volna 2023ban, annyit pörgött az Imperialism2,de azért megszemlélve a fenti listát, azért nem volt ez rossz év.

Viszont a switch backlog kezd a pc-xsx backlogon is túlnőni, idén lehet annak a lekapálása felé kellene fordulnom! Na meg hát itt a háznál a psvr1 is már!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75452 2024.01.02. 09:58

Botond írta:Na ideje számot vetni a 2023as évvel. Rögtön azzal kezdeném, hogy le a kalappal neoreg előtt, ez a mennyiségű géming ami neki a tavalyi évbe belefért, az erősen zárójelbe teszi az én gyengus próbálkozásom a géming élmény kimaxolására, szóval maxiriszpekt és csodálat, és ennek megfelelően kis szégyenérzettel osztom meg a saját listácskám.

Viszont a switch backlog kezd a pc-xsx backlogon is túlnőni, idén lehet annak a lekapálása felé kellene fordulnom! Na meg hát itt a háznál a psvr1 is már!
A Phil listától konkrétan depressziós lettem. Mondjuk a coop a magyarázat a legtöbbre az nyilvánvaló.

A Switch pótlással most már várd meg szerintem az új gépet, hátha vállalhatóbb minőségben néznek ki/futnak majd rajta.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75453 2024.01.02. 10:48

DanielT írta:A Phil listától konkrétan depressziós lettem. Mondjuk a coop a magyarázat a legtöbbre az nyilvánvaló.

A Switch pótlással most már várd meg szerintem az új gépet, hátha vállalhatóbb minőségben néznek ki/futnak majd rajta.
A backlog többnyire Nintendo belsős cím, Artynál kipattintottuk a máriówondert a 83 colos c2re, aki szerinte ennél van több jobb szebb, az mindenképpen guglizzon rá a münchausen szindrómára, mert abban szenved.
Értem, hogy a multiplat címek bármi máson szebbek, meg a két nagy zeldát lehet emulátorral pimpelni, de a pikmin, meg Márió és barátai címek azért eléggé szemetgyönyörködtetőek már most is, dockolva és handheld is.
Avatar
arty

Hozzászólás #75454 2024.01.02. 14:35

benőmenő írta:Az Unbound végigjátszással pedig szeretnék nevezni a 2023-as POTY díjra, ha lesz ilyen.
a heat demozásom alapján én megelőlegezném neked... basszus, hát még az alcím nélküli szánalmas 'need for speed' (remake? :D ) is felértékelődik az azóta látottak alapján.... (amibe amúgy végül beletört a "minden nfs-t végigtolok" bicskám, holott azzal az Undercovert is felszeleteltem, konzolon, 20 frémmel!!!! :P )

Botond írta:A backlog többnyire Nintendo belsős cím, Artynál kipattintottuk a máriówondert a 83 colos c2re, aki szerinte ennél van több jobb szebb, az mindenképpen guglizzon rá a münchausen szindrómára, mert abban szenved.
a wonder tényleg olyan szép, hogy teknóval ilyet nem is lehet űberelni.... (lehetőségekhez képest teknóban is perfekt, nyilván a nativ 4k adHATna neki egy nüansznyi pluszt és ha az lenne a 100%, a mostani 1080as állapotában is megvan a 99.7%)

Botond, neoreg, deep, Dani listája impresszív, bármelyikükével "cserélnék" (mennyiség miatt). Én bevallom nehezen emlékszem vissza miket nyomtam, már tavaly is akartam jegyzetelni, aztán pár hónap után elfogyott az erő :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #75455 2024.01.02. 19:14

arty írta:a heat demozásom alapján én megelőlegezném neked... basszus, hát még az alcím nélküli szánalmas 'need for speed' (remake? :D ) is felértékelődik az azóta látottak alapján.... (amibe amúgy végül beletört a "minden nfs-t végigtolok" bicskám, holott azzal az Undercovert is felszeleteltem, konzolon, 20 frémmel!!!! :P )

a wonder tényleg olyan szép, hogy teknóval ilyet nem is lehet űberelni.... (lehetőségekhez képest teknóban is perfekt, nyilván a nativ 4k adHATna neki egy nüansznyi pluszt és ha az lenne a 100%, a mostani 1080as állapotában is megvan a 99.7%)

Botond, neoreg, deep, Dani listája impresszív, bármelyikükével "cserélnék" (mennyiség miatt). Én bevallom nehezen emlékszem vissza miket nyomtam, már tavaly is akartam jegyzetelni, aztán pár hónap után elfogyott az erő :(
83-as oleden tolod? Az kemény...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75456 2024.01.02. 19:21

Final Fantasy VII Remake

Ez volt az utolsó 2023-as végigjátszásom, januártól decemberig csúszott le. A Yuffie-s "DLC-fejezeteket" még nem fejeztem be.

+ az art persze szubjektív, de az tagadhatatlan, hogy komoly ráncfelvarrást kapott (végre nem 15-30 fps a játék érdemi része), melynek során inkább a karakterekre koncentráltak, mint a környezetre;
+ látványos a harc;
+ rengeteg quality of life fejlesztést kapott, a régiben beleőrültem a matériapakolgatásba;
+ a minijátékokat felújították annyira, hogy élvezhetőek legyenek mai fejjel is;
+ vannak új matériák, képességek, fegyverek, ellenfelek, karakterek;

0 nem ugyanaz a történet, sok minden változott, változik, nem árt hozzá az eredeti ismerete, de anélkül is élvezhető;
0 a harc próbálja ötvözni a taktikázós gyökereket az akciójátékokéval, szórakoztató, működik, de nagyobb taktikai hangsúlynak jobban örültem volna ehelyett az öszvér helyett;
0 alapból a normal a legnehezebb játszható szint, ezen sok kihívás nincs, de szerintem még mindig nehezebb, mint a régi volt, a hardra kíváncsi leszek;

- az új mellékküldetések semmivel nem lépnek túl a 97-es szinten, egyszerűen érthetetlen, hogy miért EZEKRE kellett lecserélni a régieket;
- az eredeti játék "tutorialja" lett elnyújtva (kb. olyan hosszú, mint az egész eredeti), így rengeteg minden kikerült (ha volt is, amit áthoztak a későbbi fejezetekből), a lehetőségek sok szempontból visszanyesettek, sok jó kombó kimaradt, ha az újdonságokkal ezt próbálták is ellensúlyozni;
- az idézőmatériák agyonkorlátozottak, nem lehet mással összekapcsolni őket, idézni meg csak bizonyos harcokban lehet karakterenként egyszer, cserébe nem egyszeri támadásként funkcionálnak;
- kevés csapattagunk van így, és még annyira minimálisan sem lehet belenyúlni az összeállításba, ahogy az eredeti jelképesen megengedte ugyanezen a szakaszon;
- sok a töltelék, a csőben futás, ez árt a pacingnek;
- egy bizonyos találkozót előbbre hoztak, ami érthető a játék "feldarabolása" miatt, de nekem jobban bejött a régi megoldás;
- túl modern tud lenni, még erősebben fogja a játékos kezét, mint valaha.

Jó volt, jöhet majd a Rebirth is, de előbb Crisis Core és hard újrajátszás is lesz. Azért az eredeti teljes csomag erősebb volt, és persze a maga idejében kontextusában összehasonlíthatatlanul meghatározóbb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75457 2024.01.02. 19:26

SZÁMADÁS 2023

Végigjátszások

MÁSZTERRÉSZ

Quake (1996) - 3 óra 50 perc, 3-as co-op
Beneath a Steel Sky (1994) - 10 óra 2 perc
Return to Castle Wolfenstein (2001) - ~19 óra 30 perc
Prodeus (2022) - 8 óra 43 perc, 3-as co-op
Total War: Shogun 2 (2011) - ~52,5 óra, co-op, az alapkampány végigment, a Rise of the Samurai viszont kétszer is elszállt
Quake II (1997) + The Reckoning és Ground Zero kieg - 12 óra 54 perc, 3-as co-op
Sid Meier's Civilization IV: Colonization (2008) - 22 óra 34 perc, co-op, 2x
Horizon Zero Dawn (2017) - 76 óra 11 perc (illetve több, mert volt egy pár óra, amit nem mért), a Frozen Wilds DLC is végigment
The Warlock of Firetop Mountain (2018) - 1 óra 53 perc
Final Fantasy VII Remake (2020) - 75 óra 57 perc, az alapjáték végigment, a Yuffie-s DLC folyamatban

FILSX

Marvel's Avengers (2020) - 46 óra 48 perc
CrossfireX: Operation Catalyst (2022) - 6 óra 39 perc
Dragon Ball FighterZ (2018) - 20 óra 59 perc
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas(2006) - ~10 óra, 3-as co-op, illetve az első küldetés szólóban is

PCXSX

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands (2017) - 36 óra 8 perc, 3-as co-op, PC-n felhőből ment

Nem végig, de pörögtek (legalább egy kicsit)

Age of Empires Definitive Edition (1997-2018) - ~10 óra, PC
Age of Empires III Definitive Edition (2005-2020) - 9 óra, a co-op pályák végigmentek, PC
Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty (1997) - ~12 óra, PC
Heretic: Shadow of the Serpent Riders (1994) - 11 perc, PC
Sid Meier's Colonization (1994) - 26 óra 45 perc, PC
The Lost Vikings Definitive Edition (1993/1994/2021) - 9 óra 53 perc, újrázás, couch co-op, XSX
A Plague Tale: Requiem (2022) - 5 óra 52 perc, PC/XSX
Sniper Elite 4 - 13 óra 57 perc, co-op, újrázás, az alapkampány utolsó küldetése és a DLC-k vannak hátra, PC
Vampire Survivors (2022) - 27 óra 52 perc, PC/XSX
Jagged Alliance 2 (1999) - 30-35 óra, PC
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum (1986) - 22 óra 13 perc, PC
Persona 3 Portable (2006/2009) - 55 perc, XSX
Far Cry 5 (2018) - 3 óra 1 perc, PC (felhő) / XSX
Pinball Dreams - 10 perc
Pinball Illusion (1995) - 3 óra 10 perc (ennyit ment családi flipper keretében, ennek a harmada-fele lehettem én), PC
Balls of Steel (1997) - 12 óra 28 perc (ennyit ment családi flipper keretében, ennek a harmada lehettem én), PC
Total War: Rome II (2013) - 1 óra 17 perc, co-op, PC
Heroes of Might & Magic III: HD Edition (1999/2015) - 33 óra 58 perc, a gyárilag co-op küldetések végigmentek (42 perc ment a régi verzió is, de csak próbáltuk összehozni a co-opot, de ahhoz egy, a remastert verő mod kellett volna, amihez Botond túl konzolos)
Marvel's Guardians of the Galaxy (2021) - 8 óra 39 perc, PC/XSX
Ion Fury (2019) - 1-2 óra, PC
As Dusk Falls (2022) - 1 óra 56 perc, megnéztünk két másik befejezést, couch co-op, XSX
Death's Door (2021) - 42 perc, XSX
Crimson Skies: High Road to Revenge (2003) - 1-2 óra, XSX
Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition (2010/2020) - 10 óra 13 perc, XSX
Telling Lies (2019) – 1 óra 32 perc, XSX
Sniper Elite 5 (2022) – 2 óra 6 perc, szólóban szórakozgattam vele a tavaly co-op végigjátszás után, PC
Perfect Dark (2000) – 1-2 óra, co-op XSX
Perfect Dark Zero (2010) – 1-2 óra, co-op, XSX
Destroy All Humans! (2005/2020) – 5 óra 33 perc, XSX
European Air War (1998) – 18 perc, PC

Összjátékidő: ~665 óra

2023-as játékok erősorrendben

TOP 5 játékidő

Horizon Zero Dawn - 76 óra 11 perc (illetve több, mert volt egy pár óra, amit nem mért)
Final Fantasy VII Remake - 75 óra 57 perc
Total War: Shogun 2 - ~52,5 óra
Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands - 36 óra 8 perc
Heroes of Might & Magic III: HD Edition (1999/2015) - 33 óra 58 perc

A Wildlands kivételével mind PC, az XSX mellett csak részben ment úgy, felhőzve.

TOP játékélmények alfabetikus sorrendben

Beneath a Steel Sky
Final Fantasy VII Remake
Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty
Heroes of Might & Magic III: HD Edition
Jagged Alliance 2
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum
Sid Meier's Civilization IV: Colonization
Sid Meier's Colonization
Sniper Elite 4
The Lost Vikings
Vampire Survivors

A Quake 2 és a Shogun 2 határeset, az előbbit a túltolt térkép nélküli kavargás, a kezdetleges co-op design és a gyengébb kiegekbe belefáradás keserítette meg, az utóbbit pedig a folyamatos kapcoslódási, szinkronizálási problémák.

FOS of the Year

A végigjátszottak közül az Avengers, a CrossfireX, a HZD és a Wildlands között folyt ádáz küzdelem, szólóban a Ubi csodája nyert volna. A Plague Tale: Requiem 2023-ra jutó adagja volt a befejezetlenek közül a legfájdalmasabb.

ÉV of the Year

1994, 1997 és 1999. Jobb híján, mert igazi győztes az évjárat-kakofóniában nincs, de Beneath a Steel Sky és Colonization (plusz a Lost Vikings Mega Drive-os pályái), illetve a Quake II, az AoE1, a Heroes 2-kieg és a Balls of Steel, valamint a Heroes 3 és a JA2 miatt.

Viszonyításnak: 2022 így nézett ki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75458 2024.01.02. 19:37

Moby írta:83-as oleden tolod? Az kemény...
Nem, csak egyik vasárnap összegyűltünk Artynál, hogy megnézzem milyen a psvr1-2t, ér e egy fillért is, ő meg meg szerette volna nézni, hogy a 7800x3d+7900xtx kombóval az fm8, meg az fh4-5, hogy lássa tényleg a cpu+gpu fogja nála vissza az élményt, na és ahogy egymás mellett van neki a falon az 55ös meg a 83as oled, ott poénból ráraktuk a 83asra a switchet, meg a máriówondert, és hát hibátlanul néz ki. Sajnos a 240p-ről 120p-re tömörített youtube videók még mindig nem tudják visszaadni az első kézből tapasztalást, szóval sajnos kénytelenek voltunk mindent megnézni a saját szemünkkel.
A végeredménye ennek az emberkísérletnek az lett, hogy psvr1em már nekem is van, fiam a doom3vr-ra készül erősen, pc-n, xboxon, switchen, okoshűtőn, meg mindenen szétmaxolta már, most a psvr-tól várja a szintlépést.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75459 2024.01.02. 21:30

Botond írta:Nem, csak egyik vasárnap összegyűltünk Artynál, hogy megnézzem milyen a psvr1-2t, ér e egy fillért is, ő meg meg szerette volna nézni, hogy a 7800x3d+7900xtx kombóval az fm8, meg az fh4-5, hogy lássa tényleg a cpu+gpu fogja nála vissza az élményt, na és ahogy egymás mellett van neki a falon az 55ös meg a 83as oled, ott poénból ráraktuk a 83asra a switchet, meg a máriówondert, és hát hibátlanul néz ki. Sajnos a 240p-ről 120p-re tömörített youtube videók még mindig nem tudják visszaadni az első kézből tapasztalást, szóval sajnos kénytelenek voltunk mindent megnézni a saját szemünkkel.
A végeredménye ennek az emberkísérletnek az lett, hogy psvr1em már nekem is van, fiam a doom3vr-ra készül erősen, pc-n, xboxon, switchen, okoshűtőn, meg mindenen szétmaxolta már, most a psvr-tól várja a szintlépést.
A PSVR1 egész jó kis cucc volt a megjelenés idejében, tök jól árazva, csak sajnos nagyon kevés volt hozzá a vas(meg a játék). Ez a PSVR2 esetén sem változott, a vas ehhez is kevés, csak mostanra a VR egy túlárazott elagott fos is lett. Amihez megint kevés a vas(meg a játék).
A PSVR1-et szerettem, csak nem volt mire használni. A PSVR2-t gyűlöltem. Legszarabb sony hardver evör.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75460 2024.01.02. 21:39

arty írta:a heat demozásom alapján én megelőlegezném neked... basszus, hát még az alcím nélküli szánalmas 'need for speed' (remake? :D ) is felértékelődik az azóta látottak alapján.... (amibe amúgy végül beletört a "minden nfs-t végigtolok" bicskám, holott azzal az Undercovert is felszeleteltem, konzolon, 20 frémmel!!!! :P )
A Heat sem volt jó, annál szerintem csak jobb passzban voltam, plusz ott a játék nem büntetett azért mert vizuálisan is akartad módosítani a kocsit.
Az Unboundban van egy időlimit, ami alatt össze kell raknod 4 autót amivel megnyered a nagy versenyt a végén. Namost bármi ami nem ad performance-t azzal csak magadat szívatod, mert a versenyek szarok, limitált retry-t kapsz csak az adott nappal + este kombóra....ja és a nappali és esti versenyek a Heatben legalább különböztek.
Szóval nem ajánlom senkinek.

Vissza: “Leáldozott.hu”