A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75041 2023.11.26. 16:26

Elvileg holnap jön a tv, és mivel még ezen is 100Mbit-es a lan interface (...), vettem egy Nvidia shield pro-t jóárasítva.
Gondoltam nem szopom végig a kínai cuccokon, hogy aztán sok szívás után vegyek egy shield-et.

Szóóval, nagyon fasza kis cucc, meglepően aprócska. A másik pozitív meglepetés az volt, hogy a tv távirányítója mindenféle szarakodás nélkül viszi a shieldet is, azért ennek örülök, mert így is van egy pár..
Eddig amit rádobtam, mindent lejátszott, 90 gigás DV mkv-t is reccenés nélkül streameli hálóról.
A legfaszább, hogy van egy olyan beállítás, ami a videóanyag képkocájához synceli a kiküldött jelet a TV-nek, így faszán 24p, és nincs panning shotoknál probléma végre..
(ilyen beállítás pl. a webos plexben nincs, a realcinema segít rajta valamit, de messze nem olyan tökéletes, mintha pontosan frame-hez syncelt jelet kapna).
Szóval, ajánlós!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75042 2023.11.26. 22:25

Greyfox írta:Elvileg holnap jön a tv, és mivel még ezen is 100Mbit-es a lan interface (...), vettem egy Nvidia shield pro-t jóárasítva.
Gondoltam nem szopom végig a kínai cuccokon, hogy aztán sok szívás után vegyek egy shield-et.

Szóóval, nagyon fasza kis cucc, meglepően aprócska. A másik pozitív meglepetés az volt, hogy a tv távirányítója mindenféle szarakodás nélkül viszi a shieldet is, azért ennek örülök, mert így is van egy pár..
Eddig amit rádobtam, mindent lejátszott, 90 gigás DV mkv-t is reccenés nélkül streameli hálóról.
A legfaszább, hogy van egy olyan beállítás, ami a videóanyag képkocájához synceli a kiküldött jelet a TV-nek, így faszán 24p, és nincs panning shotoknál probléma végre..
(ilyen beállítás pl. a webos plexben nincs, a realcinema segít rajta valamit, de messze nem olyan tökéletes, mintha pontosan frame-hez syncelt jelet kapna).
Szóval, ajánlós!
Tehát a jelenleg kapható legjobb és legerősebb médialejátszó jó? Még szerencse! :banplz:

Kipróbálhatod vele a 4K Geforce Now-ot is, ha van rá ingerenciád, elvileg azzal a legjobb.

De hogy a 100megabit miatt vetted? Miért? Mit küldesz rá ami ennél nagyobb bitrátával megy? Nade mindegy is, a TV-n úgysincs mindent vivő lejátszó telepítésére lehetőség pl Kodi, szal' valami kellett. BTW be lehet dugni USB-s gigabit LAN adaptert a tévébe és működik, olyan 4-500 megabitet tud, de azt meg a Wifi is...

A panning shotoknál én is vártam az előrelépést a 24hz-től, de nagyon be kellett beszélnem magamnak, hogy van bármi különbség. (Utoljára plazmán próbáltam ki sok éve). Ami a 24 frémen segít az az, ha normálisan van van fevéve a képi anyag, megfelelő zársebességgel = motion blurrel. Mert 24 frém az sima soha nem lesz, csak ha van blur akkor nem okádás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75043 2023.11.26. 22:31

Ja, ha már videó frém: találtam egy lejátszót ami képes realtime interpolálni mindenféle rakéltatudomány nélkül ami pl Potplayer vagy egyéb advanced lejátszó konfigolásához kell.

A neve Splash Player 2.0, teljesen ingyenes és 4 éve abbahagyták a fejlesztését... szerencsére mindent tud amit kell már így is. A tv-vel ellentétben artifactok nélkül tud interpolálni.

A stop gomb mellett van az a menü, ahol be lehet kapcsolni. A detail boost is egész jól működik.

Kép

Letöltés itt:

https://mirillis.com/free-hd-video-player
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75044 2023.11.26. 23:11

DanielT írta:Tehát a jelenleg kapható legjobb és legerősebb médialejátszó jó? Még szerencse! :banplz:

Kipróbálhatod vele a 4K Geforce Now-ot is, ha van rá ingerenciád, elvileg azzal a legjobb.

De hogy a 100megabit miatt vetted? Miért? Mit küldesz rá ami ennél nagyobb bitrátával megy? Nade mindegy is, a TV-n úgysincs mindent vivő lejátszó telepítésére lehetőség pl Kodi, szal' valami kellett. BTW be lehet dugni USB-s gigabit LAN adaptert a tévébe és működik, olyan 4-500 megabitet tud, de azt meg a Wifi is...

A panning shotoknál én is vártam az előrelépést a 24hz-től, de nagyon be kellett beszélnem magamnak, hogy van bármi különbség. (Utoljára plazmán próbáltam ki sok éve). Ami a 24 frémen segít az az, ha normálisan van van fevéve a képi anyag, megfelelő zársebességgel = motion blurrel. Mert 24 frém az sima soha nem lesz, csak ha van blur akkor nem okádás.


Próbáltam én már mindent. Megrendeltem azt a szar USB gigabites Lan adtaptert amit azt hiszem Vincent próbált, nálam rohadtul nem működött.
40 Gb-os mkv fölött már kevés volt a 100mbit (nem csak nekem, rengetegen panaszkodnak a neten), shield 1Gbit-jével érdekesen simán megy minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75045 2023.11.27. 08:16

Na most, hogy megjelent a Starfield, Forza és még ki tudja hány fantasztikus szoftver amit Phil saját kezűleg programozott, végre elérték a rekord növekedést az év során. Oké, negatív rekord, de az engagement óriási és szép zöld minden szám az excelben MS oldalon! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #75046 2023.11.27. 11:11

Jajj, beszúrom már akkor én is a kedvenc képeim, amik semmit se mondanak el az xbox platform állapotáról, ha már Dani is!
Kép
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75047 2023.11.27. 11:54

Botond írta:Jajj, beszúrom már akkor én is a kedvenc képeim, amik semmit se mondanak el az xbox platform állapotáról, ha már Dani is!
Kép
Kép
Igazad van, nem is értem, hogy Phil miért nem egy random user 700+ óráját mutatja egy 8 éves, 8 platformon elérhető játékban. Minden évben elővehetné, valszeg mindig nagyobb lenne az óraszám, ezáltal az engagement és minden rendben! Satya Nadella is ehhez köthetné a bónuszát, ha már a Ganépasszhoz nem meri többé. :eljen:

War is peace.

Freedom is slavery.

Ignorance is strength.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75048 2023.11.27. 12:21

DanielT írta:Igazad van, nem is értem, hogy Phil miért nem egy random user 700+ óráját mutatja egy 8 éves, 8 platformon elérhető játékban. Minden évben elővehetné, valszeg mindig nagyobb lenne az óraszám, ezáltal az engagement és minden rendben! Satya Nadella is ehhez köthetné a bónuszát, ha már a Ganépasszhoz nem meri többé. :eljen:

War is peace.

Freedom is slavery.

Ignorance is strength.
Pöti részlet, de kb 70-80 acsi az idei kiegészítőből van, ami valójában sok apró patch volt, de jogos, vagy 4-5x sikerült maxolni steamen, és még most se vagyok benne biztos, hogy ez a 320/320 nem egy újabb köztes állapot e.

Xbox platformon, ami ugye jelenti az xsx-et és a PC-t együtt, ez teljesen idei élmény volt, mind a 97 acsi. És ez utóbbi a lényeg, hogy az xbox platformot 1-2 féle hw eladásán keresztül nem tudod megfogni, mert az van, amit Fíl mond, hogy a ps5 userek is az xbox ökoszisztéma részei, mert CODoznak meg minecraftoznak többnyire, ezt láthatod azokból a statisztikákból, amikből le próbálod vezetni, hogy nem, de sajna az látszik belőle, hogy de.
2021 vagy 2022 volt az az év, amikor az év első 8-9-10 hónapjában zsinorban végig a minecraft volt a most sold vagy played vagy mindkettő ps-en? Akkor volt egy tucat éves a játék, arra mi a teória, miért jobbak a sony excluk, amikkel senki se játszik, senki se veszi, mert csak a minecraft?!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75049 2023.11.27. 13:58

DanielT írta:Na most, hogy megjelent a Starfield, Forza és még ki tudja hány fantasztikus szoftver amit Phil saját kezűleg programozott, végre elérték a rekord növekedést az év során. Oké, negatív rekord, de az engagement óriási és szép zöld minden szám az excelben MS oldalon! :eljen: :eljen: :eljen:
Kép
Abban nincs vita, hogy az MS magához képest erős évet hozva is szánalom, de hogy a Sony-t ennyire túljutalmazzák a vevők ezt a saját viszonylatában gáz teljesítményt az talán még vészjóslóbb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75050 2023.11.27. 14:58

De nem csak a ps5ös xbotoknak áll a világ, van élet a Fîl ökoszisztémán kívül is!
Kép
Csak direktben a kiadótól, németektől rendelve elérhető a fizikai kiadás!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75051 2023.11.27. 16:16

benőmenő írta:Abban nincs vita, hogy az MS magához képest erős évet hozva is szánalom, de hogy a Sony-t ennyire túljutalmazzák a vevők ezt a saját viszonylatában gáz teljesítményt az talán még vészjóslóbb.
Nem értem, mit jutalmaznak túl? Aki akar egy konzolt amin az MS szemetén kívül minden van, az mit vegyen? Nincs sok alternatíva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75052 2023.11.27. 16:21

Kedvenc francia boltom:

Avatar
DanielT

Hozzászólás #75053 2023.11.27. 20:08

Pörög a Little Nightmares 2 credits.

Szuper játék volt, ahogy az elsőben is, nagyon bejon a "benne vagyok" élmény. A játék fizikája, a karakter világgal való interakciói, egyszerűen élvezetes.

DE! Természetesen nincs az a jó játék, amit az utolsó pályával ne tudnának teljesen tönkretenni és ez itt is sikerült! A szokásos: az eddigitől teljesen eltérő mechanika, logika, felrúgva mindent amit a játékban eddig használni kellett. OKÁDÉK. Protipp: ahogy rózsaszínt látsz, nézd meg youtubeon hogy kell megcsinálni a pályát, nem érdemli meg, hogy kiszopja az ember.

Na még kiszedek pár trofit.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75054 2023.11.27. 23:45

DanielT írta:Kedvenc francia boltom:
Az aktuális DF podcastban is meséte John, hogy az Xbox szekció az a németeknél is kb. egy darab polc / boltra redukálódott. Durva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75055 2023.11.28. 07:35

benőmenő írta:Az aktuális DF podcastban is meséte John, hogy az Xbox szekció az a németeknél is kb. egy darab polc / boltra redukálódott. Durva.
Három dolog lehet, vagy az amit Dani sugal, hogy se pc-je, se xboxa nincs otthon senkinek, minden háztartásban csakis Switch vagy ps5 van, vagy az van, hogy az eladott xboxok nagy része series s, amihez nem túl hatékonyan használható a lemezes játék, bár vannak jó kis bundlik azért:
Kép
Vagy a harmadik lehetőség, hogy a pc lemezes piacot a steam és társai mellett a gamepass, míg az xbox lemezes piacot a gamepass egyszerűen letarolta.
Már csak az őskőkorban megragadt, szakóca használók tűrik meg a háztartásban a lemezpörgetés hangját.
Xboxra 2012ben, pcre szintén 2012ben vettem utoljára lemezes játékot, ez már a 21. század.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75056 2023.11.28. 09:28

Botond írta:Három dolog lehet, vagy az amit Dani sugal, hogy se pc-je, se xboxa nincs otthon senkinek, minden háztartásban csakis Switch vagy ps5 van, vagy az van, hogy az eladott xboxok nagy része series s, amihez nem túl hatékonyan használható a lemezes játék, bár vannak jó kis bundlik azért:
Vagy a harmadik lehetőség, hogy a pc lemezes piacot a steam és társai mellett a gamepass, míg az xbox lemezes piacot a gamepass egyszerűen letarolta.
Már csak az őskőkorban megragadt, szakóca használók tűrik meg a háztartásban a lemezpörgetés hangját.
Xboxra 2012ben, pcre szintén 2012ben vettem utoljára lemezes játékot, ez már a 21. század.
Hát ha most a fizikai adathordozók a probléma, akkor a dobozos switch játékaidat prezentáló poszt nem öregedett jól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75057 2023.11.28. 09:44

TasManXT írta:Hát ha most a fizikai adathordozók a probléma, akkor a dobozos switch játékaidat prezentáló poszt nem öregedett jól.
Lemezellenes vagyok, Switchbe szerencsére nem az kell, ha az kellene bajban lennék.
De Switch topikokban is mindenki már digitálisan vesz mindent szinte, és én is azért vadászom a fizikai kiadásokat, mert két gyerek, két gép és nincs homeolás.
Szinte mindenben a topik képezi le a kivételeket, nem mi vagyunk a nagy átlag, azt hogy mi mit csinálunk az tök irreleváns a valós géming folyamatok szempontjából.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75058 2023.11.28. 09:53

Botond írta:Lemezellenes vagyok, Switchbe szerencsére nem az kell, ha az kellene bajban lennék.
De Switch topikokban is mindenki már digitálisan vesz mindent szinte, és én is azért vadászom a fizikai kiadásokat, mert két gyerek, két gép és nincs homeolás.
Szinte mindenben a topik képezi le a kivételeket, nem mi vagyunk a nagy átlag, azt hogy mi mit csinálunk az tök irreleváns a valós géming folyamatok szempontjából.
Pécén egyértelmű, hogy meghaltak a fizikai adathordozók, de azért konzolon még alternatíva. Főleg, hogy így egyszerűen tovább tudod adni a játékokat, pécén ez már nem létező fogalom. Xboxon a hulladék tengerbe meg a gamepass köpet pontosan elég, hogy az emberek egyáltalán ne akarjanak már birtokolni semmit, mert ugye minek ha day 1 van ott a zsém ami fillérekért megdemozható így. Írom ezt úgy, hogy most ps-en se fizetek elő, mert ezen az áron felesleges pénzkidobás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75059 2023.11.28. 10:28

TasManXT írta:Pécén egyértelmű, hogy meghaltak a fizikai adathordozók, de azért konzolon még alternatíva. Főleg, hogy így egyszerűen tovább tudod adni a játékokat, pécén ez már nem létező fogalom. Xboxon a hulladék tengerbe meg a gamepass köpet pontosan elég, hogy az emberek egyáltalán ne akarjanak már birtokolni semmit, mert ugye minek ha day 1 van ott a zsém ami fillérekért megdemozható így. Írom ezt úgy, hogy most ps-en se fizetek elő, mert ezen az áron felesleges pénzkidobás.
Ott a series s kép, és elméletileg az Xbox hw eladások 2/3a vagy több az S.
Plusz a Fíl ökoszisztémában nem ritka a playanywhere, hogy egyszer megveszed digitálisan és akkor megy a játék a pcden és az xboxodon is, akár xsx, akár xss.
Nagyon szűk és elvetemült réteg az aki külön fizet azért, hogy egy játéka ne fusson se pc-n, se xss-en, amikor ugyanezért a pénzért kap olyan verziót ami fut mindenen. Havazásban meg esőben kevesen járják a várost, hogy lábon lőjjék magukat.

Nagyon más a Fíl ökoszisztéma, mint a ps-é, és ehhez se lemez, se konzol bolt nem kell, kontrollert kapni a media marktban is, más meg nem is kell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75060 2023.11.28. 13:44

DanielT írta:Nem értem, mit jutalmaznak túl? Aki akar egy konzolt amin az MS szemetén kívül minden van, az mit vegyen? Nincs sok alternatíva.
Az a baj, hogy arról beszélünk, vakok között, ki a félszemű. Multiplatformra meg egy-két másra (Hi-Fi Rush) nyilván jó az XSX, backlogot nem nézve a PS5 meg évi egy játékot talán összeerőlködik. Nem egy dicsőséges történet ez, de minden más is lassan érkezik.

Ekkora különbség értékben nyilván nincs a két platform között, kellett az, hogy az MS sok évet eldobjon, és felépítse újra a konzolnak a PS-t, a legfontosabb frencsájzait pedig leépítse.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75061 2023.11.28. 13:47

Botond írta:Ott a series s kép, és elméletileg az Xbox hw eladások 2/3a vagy több az S.
Plusz a Fíl ökoszisztémában nem ritka a playanywhere, hogy egyszer megveszed digitálisan és akkor megy a játék a pcden és az xboxodon is, akár xsx, akár xss.
Nagyon szűk és elvetemült réteg az aki külön fizet azért, hogy egy játéka ne fusson se pc-n, se xss-en, amikor ugyanezért a pénzért kap olyan verziót ami fut mindenen. Havazásban meg esőben kevesen járják a várost, hogy lábon lőjjék magukat.

Nagyon más a Fíl ökoszisztéma, mint a ps-é, és ehhez se lemez, se konzol bolt nem kell, kontrollert kapni a media marktban is, más meg nem is kell.
Ha lenne PS5-öm, arra valószínűleg vettem volna lemezest, erre meg részben az említettek miatt nem. És ugye ez egy spirál, mert ha emiatt még nehezebb is eladni, az is elveszi ettől a kedvet. Persze amit vettem eddig, az is korábbi gen vagy nem is létezik lemezesen, csak akkor merülhetett volna fel vásárlás, ha nem lenne mellé PC.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75062 2023.11.28. 15:12

Zóanagyvarázsló írta:Ha lenne PS5-öm, arra valószínűleg vettem volna lemezest, erre meg részben az említettek miatt nem. És ugye ez egy spirál, mert ha emiatt még nehezebb is eladni, az is elveszi ettől a kedvet. Persze amit vettem eddig, az is korábbi gen vagy nem is létezik lemezesen, csak akkor merülhetett volna fel vásárlás, ha nem lenne mellé PC.
Szerintem élveznéd a használt adok-veszeket! Nekem a kedvenc momentumaim, amikor árultam a régi pc-s dobozokat, meg ugye a 6700k-8700k alkatrészeit:
- “Megvan még?” üzenetek, köszönés nélkül, nyilván azért hirdetem, mert nincs már meg
- “feléből mit tudsz engedni?” üzenetek
- “csere erre-arra-amarra”, mert ugye írom a hirdetésben, hogy nem cserélek
- “postázom?” nyilván írtam a hirdetésben, hogy nem, de lehet csak viccből, jó hogy rákérdezett!
- találkozzunk a világvége után két sarokkal felvetések
- kérdez, válaszolok hogy igen, és sose jelentkezik többet

Olyan mélyen van a kommunikációs szint és kultúra az ilyen fillérbaszók között, hogy hihetetlen, és ilyen alap dolgok, hogy köszönök az tízből egyszer van max.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75063 2023.11.28. 15:19

Zóanagyvarázsló írta:Az a baj, hogy arról beszélünk, vakok között, ki a félszemű. Multiplatformra meg egy-két másra (Hi-Fi Rush) nyilván jó az XSX, backlogot nem nézve a PS5 meg évi egy játékot talán összeerőlködik. Nem egy dicsőséges történet ez, de minden más is lassan érkezik.
Fogalmam nincs, hogy mi kéne még... Egyetlen egy gépem van amin játszok, ha többre lenne szükség, mert valami kimarad ami kéne, akkor lenne. De nincs. Jó a gép, jó a kontroller, minden kurvajó. Az, hogy lassan jönnek a játékok? Mire jönnek gyorsan? Pc-re még így is később jön minden, Boxra meg soha, csak a nagyon multi cuccok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75064 2023.11.28. 15:47

DanielT írta:Fogalmam nincs, hogy mi kéne még... Egyetlen egy gépem van amin játszok, ha többre lenne szükség, mert valami kimarad ami kéne, akkor lenne. De nincs. Jó a gép, jó a kontroller, minden kurvajó. Az, hogy lassan jönnek a játékok? Mire jönnek gyorsan? Pc-re még így is később jön minden, Boxra meg soha, csak a nagyon multi cuccok.
Ha elégedett vagy, az tök jó! :eljen:
Összesen ennyit kell már csak felfognod, hogy az emberek eltérőek, másoknak lehet hogy mások a prioritások és arra lehet más a jó megoldás. Ezért félrevezető a jó, nem jó kategorizálás, mert az is csak úgy pontos, hogy x vagy y igényei és prioritásai mellett ez vagy az a jó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75065 2023.11.28. 17:25

DanielT írta:Fogalmam nincs, hogy mi kéne még... Egyetlen egy gépem van amin játszok, ha többre lenne szükség, mert valami kimarad ami kéne, akkor lenne. De nincs. Jó a gép, jó a kontroller, minden kurvajó. Az, hogy lassan jönnek a játékok? Mire jönnek gyorsan? Pc-re még így is később jön minden, Boxra meg soha, csak a nagyon multi cuccok.
Nem azt mondtam, hogy késve jönnek, hanem hogy gyér időközönként. A játékok 99,9%-a meg nagyon multi cucc. De attól, hogy neked tökéletes az aktuális kék pusztulat, az nem jelenti azt, hogy másnak ne felelhetne meg a zöld is. Addig,amíg az MS önti bele a végtelen pénzt, nincs is gond, lehet tenni a számokra, ha véletlenül kiszállnának, az már senkinek nem lenne jó. A világ legjobb szolgáltatását ugyan a Sony kezdte, de más lenne most, ha nem nem lenne gané, ugye. Meg annak idején se lett volna, ha nem akarják felfuttatni a PSN-t, amikor még csuklóztatta őket a fizetősmultis 360.

A gépek jók, az ökoszisztémák fejlődtek, játékban meg dögletes, ami megy. Végtelen backloggal és véges szabadidővel persze nekem mindegy, csak a pénztárcám kinyitására így nehezen vesznek rá. (Az XSX se a friss exkluzívok miatt került a tévé mellé.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75066 2023.11.28. 17:28

Botond írta:Szerintem élveznéd a használt adok-veszeket! Nekem a kedvenc momentumaim, amikor árultam a régi pc-s dobozokat, meg ugye a 6700k-8700k alkatrészeit:
- “Megvan még?” üzenetek, köszönés nélkül, nyilván azért hirdetem, mert nincs már meg
- “feléből mit tudsz engedni?” üzenetek
- “csere erre-arra-amarra”, mert ugye írom a hirdetésben, hogy nem cserélek
- “postázom?” nyilván írtam a hirdetésben, hogy nem, de lehet csak viccből, jó hogy rákérdezett!
- találkozzunk a világvége után két sarokkal felvetések
- kérdez, válaszolok hogy igen, és sose jelentkezik többet

Olyan mélyen van a kommunikációs szint és kultúra az ilyen fillérbaszók között, hogy hihetetlen, és ilyen alap dolgok, hogy köszönök az tízből egyszer van max.
Ennél nekem jobbak voltak a tapasztalataim, de volt pár érdekesebb (jatekaim.hu-n néhány eladó egyébként). De ha zökkenőmentesen megy, akkor is macera minden ahhoz képest, hogy sekitől sem függve kattintok kettőt.
Avatar
deep

Hozzászólás #75067 2023.11.28. 20:03

Zóanagyvarázsló írta:Ennél nekem jobbak voltak a tapasztalataim, de volt pár érdekesebb (jatekaim.hu-n néhány eladó egyébként). De ha zökkenőmentesen megy, akkor is macera minden ahhoz képest, hogy sekitől sem függve kattintok kettőt.
Amíg csóró magyar fizuból kell élni, és van lehetőség lemez vétel/eladás mellett pár ezresért játszani azt az évi 1-2 játékot a digitális verzió 30 ezre helyett, hát rohadjak meg, én a lemezt választom. Főleg, hogy már lassan 20 éve csak addig kell hallgatni a pörgést, amíg felmásolja a tárhelyre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75068 2023.11.28. 22:23

deep írta:Amíg csóró magyar fizuból kell élni, és van lehetőség lemez vétel/eladás mellett pár ezresért játszani azt az évi 1-2 játékot a digitális verzió 30 ezre helyett, hát rohadjak meg, én a lemezt választom. Főleg, hogy már lassan 20 éve csak addig kell hallgatni a pörgést, amíg felmásolja a tárhelyre.
20 éve? Azért a PS3-on ez nem volt teljesen evidens, mai napig rémálmaim vannak tőle. Nekem amúgy 40 euró körül vagy alatt mentek a legutóbbi előrendeléseim, persze PC-re, és amit előrendelek, azt nem is tervezem eladni. Minek sietnék azzal, amitől azonnal szabadulnék? Adtam-vettem játékokat PS3-on, de azok nem frissek voltak, amit arra előrendeltem (fémdobozos Beyond: Two Souls), azt megtartott, bár középszar.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem értem a day1-vásárlás és day2-eladás metódusát, de ez számomra sosem játszott, és a piac is változott. Pláne day1 ganajolások mellett.
Avatar
deep

Hozzászólás #75069 2023.11.28. 23:23

Zóanagyvarázsló írta:20 éve? Azért a PS3-on ez nem volt teljesen evidens, mai napig rémálmaim vannak tőle. Nekem amúgy 40 euró körül vagy alatt mentek a legutóbbi előrendeléseim, persze PC-re, és amit előrendelek, azt nem is tervezem eladni. Minek sietnék azzal, amitől azonnal szabadulnék? Adtam-vettem játékokat PS3-on, de azok nem frissek voltak, amit arra előrendeltem (fémdobozos Beyond: Two Souls), azt megtartott, bár középszar.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem értem a day1-vásárlás és day2-eladás metódusát, de ez számomra sosem játszott, és a piac is változott. Pláne day1 ganajolások mellett.
PS3on lehet nem, de 360on ha jól emlékszem fel lehetett másolni. Újan elég ritkán veszek játékot, backlogom pedig egyáltalán nincs. Pár héttel később, megjelenés után veszem általában meg ami érdekel, használtan. Ugyanannyiért megy ha nem tetszik, vagy pár ezerrel olcsóbban, ha végigment.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75070 2023.11.29. 00:27

deep írta:PS3on lehet nem, de 360on ha jól emlékszem fel lehetett másolni. Újan elég ritkán veszek játékot, backlogom pedig egyáltalán nincs. Pár héttel később, megjelenés után veszem általában meg ami érdekel, használtan. Ugyanannyiért megy ha nem tetszik, vagy pár ezerrel olcsóbban, ha végigment.
X360-on egy idő után kötelezővé tették konkrétan a teljes felmásolást, mert a ventillátor hanggal nem tudott mit kezdeni az MS, így segítettek a zajon.

PS3 meg első pillanattól installált, de ott a fejlesztőre volt bízva, hogy mennyit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75071 2023.11.29. 00:29

Közben most ugrott ki a Little Nightmares platina, 3,5x nyomtam végig a játékot érte... részben a figyelmetlenségem miatt, de szerintem nem is trackelte jól a gyűjteni való dolgokat és ez szívatott halálra. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75072 2023.11.29. 09:09

Mai minden amit a Fíl ökoszisztémáról tudni kell képünk:
Kép
Maniac mansonban hörcsög mikrózás hiányzott mindkettőből a maxoláshoz, ma volt időm reggel pótolni mindkét platformon. :)
/szerk: steamen a 4., xboxon a 11. acsimaxolt játékom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75073 2023.11.29. 09:34

DanielT írta:X360-on egy idő után kötelezővé tették konkrétan a teljes felmásolást, mert a ventillátor hanggal nem tudott mit kezdeni az MS, így segítettek a zajon.

PS3 meg első pillanattól installált, de ott a fejlesztőre volt bízva, hogy mennyit.
360-on ha jól emlékszem sokáig az volt a policy hogy kötelező mennie install nélkül , mert az arcade gépekben nem volt hdd. Meg voltak játékok ahol úgy lehetett kimaxolni a technikát (talán a gta 5 volt ilyen?), hogy volt egy install disc meg egy play disc és egyszerre streamelt hdd-ről és dvd-ről.
PS3-on is volt az elején valami limit, hogy az mgs4 megjelenéskor mindig az aktuális chaptert telepítette, az előzőt meg törölte.
De tény és való hogy végül még a launch játékokban is van full install opció, mint a Ridge Racer 7.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75074 2023.11.29. 12:03

benőmenő írta:360-on ha jól emlékszem sokáig az volt a policy hogy kötelező mennie install nélkül , mert az arcade gépekben nem volt hdd. Meg voltak játékok ahol úgy lehetett kimaxolni a technikát (talán a gta 5 volt ilyen?), hogy volt egy install disc meg egy play disc és egyszerre streamelt hdd-ről és dvd-ről.
PS3-on is volt az elején valami limit, hogy az mgs4 megjelenéskor mindig az aktuális chaptert telepítette, az előzőt meg törölte.
De tény és való hogy végül még a launch játékokban is van full install opció, mint a Ridge Racer 7.
Igaz, akkor a pontos megfogalmazás: Egy idő után lehetővé tették a teljes felmásolást.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75075 2023.11.29. 12:11

Botond írta:Mai minden amit a Fíl ökoszisztémáról tudni kell képünk:
Kép
Maniac mansonban hörcsög mikrózás hiányzott mindkettőből a maxoláshoz, ma volt időm reggel pótolni mindkét platformon. :)
/szerk: steamen a 4., xboxon a 11. acsimaxolt játékom.
Elég jól programoz ez a Phil! Leprogramozott konkrétan egy időgépet! Day of the Tentacle, Civilization, Age of Empires! Őrületesen ki van szolgálva 2023-ban az Xbox rajongó közönség! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75076 2023.11.29. 12:22

DanielT írta:Elég jól programoz ez a Phil! Leprogramozott konkrétan egy időgépet! Day of the Tentacle, Civilization, Age of Empires! Őrületesen ki van szolgálva 2023-ban az Xbox rajongó közönség! :eljen:
PS-en pörög ez a zsír új frencsájz a call of duty meg az ingyenes roblox és fortnite, amiből ugye csak a legelsőt programozta személyesen Fíl, de a többi platformra csak a copypastek jutnak sajna! Ilyen az élet!
Ugyanitt lemezes Day of the tentacle remaster eladó steamre és xbox ökoszisztémára is!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75077 2023.11.29. 18:10

Forza Motosport B-Spec
Fíl sajátkezűleg építette fel a földtől!44 :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75078 2023.11.29. 18:27

Na elmentek ám apátokba... ez már trollkodás szint.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75079 2023.11.29. 18:34

DanielT írta:Na elmentek ám apátokba... ez már trollkodás szint.
Negyediként fut ki az előfizum...nem igazán győztek meg, hogy hosszabbítsak. :lama:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75080 2023.11.29. 18:40

benőmenő írta:Forza Motosport B-Spec
Fíl sajátkezűleg építette fel a földtől!44 :idiota:
És ha elég ügyesen autopilotol, akkor szentFíl elröpíti egészen egyszázezer gamescoreig!
Kép
Mint engemet is! :email:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75081 2023.11.29. 20:07

DanielT írta:Na elmentek ám apátokba... ez már trollkodás szint.

Kép

Nekem lejárt novemberben, le is szálltam erről a vonatról.
3-4 játékot tolok egy évben, ennyiért meg is tarthatom lemezesen, tekintve, hogy elég nagy a backlogom is.

Ja, megjött a tv.
+Mérete tökéletes, ezzel kellett volna indítanom anno.
+Láthatóan világosabb, mint a c9 volt.
+Kurvajól néz ki rajta a HD/4k tartalom.
+Volt hozzá falikonzol, amivel szépen a falra simul.
+Kábelelelvezető vájat + kábelszeparálósrögzítőbizbasz (nem tudom mi a neve, hívjuk cablemanagement-nek)
+Talán a hangja is jobb, ha valakinek ez számít.

-Tanulhatom újra a távirányítót vakon kezelni.
-Ugyanez a menüre, amit nem érzek előrelépésnek, de lehet, csak a megszokás.
-Nagyobb kép, nagyobb tükröződési felület
-SD kontent ezen a méreten ilyen távolságon végleg elvérzik, ezen már semmilyen algoritmus nem javít, nem mintha annyira érintene, csak infóként.

Verdict: Fasza, de most egy jó darabig nem akarok ilyennel baszakodni. Maceratm.

Az 55-el még nem tudom mit csináljak. 200-ér elmenne, de annál jóval jobb tv szerintem.
Lehet berakom a dolgozószobába vagy a hálóba.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75082 2023.11.29. 21:52

Greyfox írta:Ja, megjött a tv.
Verdict: Fasza, de most egy jó darabig nem akarok ilyennel baszakodni. Maceratm.
Grat hozzá! Én is már alig várom, hogy visszaüljek az enyém elé, hogy ismét arcon csapjon a minőség! :taps:
Avatar
deep

Hozzászólás #75083 2023.11.29. 22:16

DanielT írta:Na elmentek ám apátokba... ez már trollkodás szint.

Kép
Őszintén örülök, hogy épp lejárt az előfizetésem. Már az áremelés miatt is csattant a cancel, de ez már tényleg szánalmas kategória.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75084 2023.11.29. 23:17

Greyfox írta:Nekem lejárt novemberben, le is szálltam erről a vonatról.
3-4 játékot tolok egy évben, ennyiért meg is tarthatom lemezesen, tekintve, hogy elég nagy a backlogom is.

Ja, megjött a tv.
+Mérete tökéletes, ezzel kellett volna indítanom anno.
+Láthatóan világosabb, mint a c9 volt.
+Kurvajól néz ki rajta a HD/4k tartalom.
+Volt hozzá falikonzol, amivel szépen a falra simul.
+Kábelelelvezető vájat + kábelszeparálósrögzítőbizbasz (nem tudom mi a neve, hívjuk cablemanagement-nek)
+Talán a hangja is jobb, ha valakinek ez számít.

-Tanulhatom újra a távirányítót vakon kezelni.
-Ugyanez a menüre, amit nem érzek előrelépésnek, de lehet, csak a megszokás.
-Nagyobb kép, nagyobb tükröződési felület
-SD kontent ezen a méreten ilyen távolságon végleg elvérzik, ezen már semmilyen algoritmus nem javít, nem mintha annyira érintene, csak infóként.

Verdict: Fasza, de most egy jó darabig nem akarok ilyennel baszakodni. Maceratm.

Az 55-el még nem tudom mit csináljak. 200-ér elmenne, de annál jóval jobb tv szerintem.
Lehet berakom a dolgozószobába vagy a hálóba.
Natessék. :eljen: Oledet eladni meg minek, amíg van bárhol helye a lakásban? Tökéletes kijelző, elfér.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75086 2023.11.30. 09:37

DanielT írta:Igaz, akkor a pontos megfogalmazás: Egy idő után lehetővé tették a teljes felmásolást.
Nem volt day1? Mindenesetre az volt a truváj, hogy kötelező volt megoldani a teljes install lehetőségét, de mennie kellett lemezről is. PS3-onmeg ment az összevisszaság az installálhatatlanságtól a kötelező rész- rész- és teljes installon át az MGS4 őrületéig. Ment is a köpködés rendesen, bár az ügyesebbek jól megoldották, lásd az UC-k átvezetőkkel kitakart töltőképernyőit, ami akkor még nem volt evidencia.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75087 2023.11.30. 09:42

Zóanagyvarázsló írta:Nem volt day1? Mindenesetre az volt a truváj, hogy kötelező volt megoldani a teljes install lehetőségét, de mennie kellett lemezről is. PS3-onmeg ment az összevisszaság az installálhatatlanságtól a kötelező rész- rész- és teljes installon át az MGS4 őrületéig. Ment is a köpködés rendesen, bár az ügyesebbek jól megoldották, lásd az UC-k átvezetőkkel kitakart töltőképernyőit, ami akkor még nem volt evidencia.
Nekem az első 360-om egy memóriakártyás verzió volt. Tehát nem volt benne HDD. Később persze vettem hozzá, mert lemezről pokol volt az élet, de a Mass Effect úgy ment végig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75088 2023.11.30. 09:47

deep írta:PS3on lehet nem, de 360on ha jól emlékszem fel lehetett másolni. Újan elég ritkán veszek játékot, backlogom pedig egyáltalán nincs. Pár héttel később, megjelenés után veszem általában meg ami érdekel, használtan. Ugyanannyiért megy ha nem tetszik, vagy pár ezerrel olcsóbban, ha végigment.
Néha még egy rövidebb játék is elmegy hónapokig nálam, pláne hogy a stratégiák és az RPG-k kedvenceim, azokon kívül meg manapság az open-worldöt öntik. Aztán a co-oposoknál szintén bizonytalan az időfaktor, a nem co-oposokat meg az nyújtja, hogy a co-op elsőséget élvez. És ott vannak még az újrajátszások, a digital-only (jellemzően pont ezek rövidek), DLC-k. Ehhez hozzáadod a ganépasszt, a Play Anywhere-t, a felhőt és az általam nem használt home-olást meg izlandi vásárlást, oszt beszűkül a lemez értelme. Meg hát nálam ott a PC-s opciók.

Én vagy örökbe vettem eddig játékot, vagy már filléresen, és ezért ment el árában.

A lemez mindenkébb szarakodás, posta/találkozás, mindkét esetben pénz/idő elbaszásával (beleértve a kommunikációs részt is). Évekig űztem gyűjtőként, kiégtem belőle.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75089 2023.11.30. 09:50

DanielT írta:Na elmentek ám apátokba... ez már trollkodás szint.

Kép
A Powerwasht valamiért zabálják a népek, vagy ők is csak trollkodnak, ganéban sem néztem soha. De az már pofátlanság, ami az áremelés óta megy. Megjegyzem, a ganénak sem tett jót a drágulás, bár egy-egy nagyobb név melletttudnak Starfielddel és Forzával dobálózni, mint day1 relevány - olyan, amilyen - saját címekkel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75090 2023.11.30. 09:52

TasManXT írta:Pécén egyértelmű, hogy meghaltak a fizikai adathordozók, de azért konzolon még alternatíva. Főleg, hogy így egyszerűen tovább tudod adni a játékokat, pécén ez már nem létező fogalom. Xboxon a hulladék tengerbe meg a gamepass köpet pontosan elég, hogy az emberek egyáltalán ne akarjanak már birtokolni semmit, mert ugye minek ha day 1 van ott a zsém ami fillérekért megdemozható így. Írom ezt úgy, hogy most ps-en se fizetek elő, mert ezen az áron felesleges pénzkidobás.
Na hajnalban az xboxos ganéba tovább ömlött a fozs, visszakerült bele a remnant1 és belekerült a remnant2. Ezek az állatok ráadásul nem elég, hogy az első résznél elfelejtették kiszedni a pc-xbox crossplatform coop lehetőséget, de ráadásul a második rész is így sikerült. Nem okosak ezek ahhoz, hogy rákényszerítsék a haverokra az egyforma hw-t, hogy ha xboxod van és a szomszéddal akarsz játszani neki is xboxot kelljen venni, hanem még elég ha pc-je van a szomszédpistikének. Ohmy, a hw eladások ebben a hónapban is a béke segge alatt lesznek. Ostoba kretének, szerencsére van piaci szereplő, aki izomból megmondja neked, hogy 30ezerért ő dönti el mennyi fps-ed lehet, meg kivel játszhatsz együtt, áldassék a szentszoni neve!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75091 2023.11.30. 09:53

DanielT írta:Elég jól programoz ez a Phil! Leprogramozott konkrétan egy időgépet! Day of the Tentacle, Civilization, Age of Empires! Őrületesen ki van szolgálva 2023-ban az Xbox rajongó közönség! :eljen:
A DotT-remaster létrejöttét ssjnos nem FIL, hanem a Dony segítette. Egyébként nem csak az AoE2-höz, de az AoE4-hez is jött idén új DLC, ennek én örülök, a Hi-Fi Rushsal együtt ez már dőzsölés! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75092 2023.11.30. 09:54

Botond írta:Na hajnalban az xboxos ganéba tovább ömlött a fozs, visszakerült bele a remnant1 és belekerült a remnant2. Ezek az állatok ráadásul nem elég, hogy az első résznél elfelejtették kiszedni a pc-xbox crossplatform coop lehetőséget, de ráadásul a második rész is így sikerült. Nem okosak ezek ahhoz, hogy rákényszerítsék a haverokra az egyforma hw-t, hogy ha xboxod van és a szomszéddal akarsz játszani neki is xboxot kelljen venni, hanem még elég ha pc-je van a szomszédpistikének. Ohmy, a hw eladások ebben a hónapban is a béke segge alatt lesznek. Ostoba kretének, szerencsére van piaci szereplő, aki izomból megmondja neked, hogy 30ezerért ő dönti el mennyi fps-ed lehet, meg kivel játszhatsz együtt, áldassék a szentszoni neve!
Remnant 2? Jöhet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75093 2023.11.30. 11:23

Botond írta:Na hajnalban az xboxos ganéba tovább ömlött a fozs, visszakerült bele a remnant1 és belekerült a remnant2. Ezek az állatok ráadásul nem elég, hogy az első résznél elfelejtették kiszedni a pc-xbox crossplatform coop lehetőséget, de ráadásul a második rész is így sikerült. Nem okosak ezek ahhoz, hogy rákényszerítsék a haverokra az egyforma hw-t, hogy ha xboxod van és a szomszéddal akarsz játszani neki is xboxot kelljen venni, hanem még elég ha pc-je van a szomszédpistikének. Ohmy, a hw eladások ebben a hónapban is a béke segge alatt lesznek. Ostoba kretének, szerencsére van piaci szereplő, aki izomból megmondja neked, hogy 30ezerért ő dönti el mennyi fps-ed lehet, meg kivel játszhatsz együtt, áldassék a szentszoni neve!
Eszméletlen! Hát nem hiába ilyen sikeresek na! Egyik zseniális húzás a másik után. :eljen: :eljen: :eljen:

Playstation 5 tulajként meg csak nézünk, ámulunk. Ok, az egy dolog, hogy rá voltunk kényszerítve, hogy launcskor 3-an nyomjuk és már vagy 5x végigment (Tasmannál Platina), de ez semmit nem jelent. Fogalmunk nem volt, hogy mennyi az FPS, csak a Foundry videókból tudtuk meg, hogy véletlen a PS5 verzió a legjobb. És a szomszédban sem lakik Pistike. ;(

Áh, bárcsak lehetne Xboxunk... de hát elkapkodják, esély sincs beszerezni. :zavart2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75094 2023.11.30. 11:41

Zóanagyvarázsló írta:A Powerwasht valamiért zabálják a népek, vagy ők is csak trollkodnak, ganéban sem néztem soha. De az már pofátlanság, ami az áremelés óta megy. Megjegyzem, a ganénak sem tett jót a drágulás, bár egy-egy nagyobb név melletttudnak Starfielddel és Forzával dobálózni, mint day1 relevány - olyan, amilyen - saját címekkel.
Hát elhiszem, hogy akár még jók az értékelései is, de ez viszonylag keveset mond el szerintem a játékról, mintsem a játékosokról akiknek ez tetszik... De ha már említetted, egy Power Wash Simulator + Starfield bundle-t el tudnék képzelni. Kb hasonlóan minőségi időelbaszás szimulátornak tűnik mindkettő. :idiota:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75095 2023.11.30. 12:14

DanielT írta:Hát elhiszem, hogy akár még jók az értékelései is, de ez viszonylag keveset mond el szerintem a játékról, mintsem a játékosokról akiknek ez tetszik... De ha már említetted, egy Power Wash Simulator + Starfield bundle-t el tudnék képzelni. Kb hasonlóan minőségi időelbaszás szimulátornak tűnik mindkettő. :idiota:
Azért ez egy kicsit erős volt. Miért raknál be egy viszonylag jól értékelt játék mellé egy szart? Inkább a Lawn Mowing Simulator mellé lehetne bundle-ben. (Talán ezt is adták a pluszhoz? Vagy csak bekerült extrába, már nem emlékszem)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75096 2023.11.30. 13:53

Mar a c9-en is izgatott a dolog, de remeltem g2-on lesz mar ra valami dedikalt gomb, de ddig nem talalom:
Hogy a bubanatba lehet az aktualis felbontast+kepfrissitest megjeleniteni?
Anno meg a hugykotalyos VA samsungomon is volt ra egy info gomb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75097 2023.11.30. 14:14

DanielT írta:Eszméletlen! Hát nem hiába ilyen sikeresek na! Egyik zseniális húzás a másik után. :eljen: :eljen: :eljen:

Playstation 5 tulajként meg csak nézünk, ámulunk. Ok, az egy dolog, hogy rá voltunk kényszerítve, hogy launcskor 3-an nyomjuk és már vagy 5x végigment (Tasmannál Platina), de ez semmit nem jelent. Fogalmunk nem volt, hogy mennyi az FPS, csak a Foundry videókból tudtuk meg, hogy véletlen a PS5 verzió a legjobb. És a szomszédban sem lakik Pistike. ;(

Áh, bárcsak lehetne Xboxunk... de hát elkapkodják, esély sincs beszerezni. :zavart2:
Hát ha magadat tartod az átlag Gémer szempontjából referenciaértéknek, akkor jogos!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75098 2023.11.30. 14:15

Greyfox írta:Mar a c9-en is izgatott a dolog, de remeltem g2-on lesz mar ra valami dedikalt gomb, de ddig nem talalom:
Hogy a bubanatba lehet az aktualis felbontast+kepfrissitest megjeleniteni?
Anno meg a hugykotalyos VA samsungomon is volt ra egy info gomb.
Sokszor a zöld vagy a piros gomb, asszem 8x, de nem szoktam számolni. :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75099 2023.11.30. 14:24

DanielT írta:Sokszor a zöld vagy a piros gomb, asszem 8x, de nem szoktam számolni. :D

Baszki. Anno ezt neg c9-en probaltam, ott nem ment, de g2-n megy, koszi!!
Avatar
Botond

Hozzászólás #75100 2023.11.30. 16:11

Kép
Ömlik a fozs megint.
Remnant1 ismét, 2 meg először kritikán aluli fozs mindkettő.
Tömbradírral ezer éve szemezek mikor 900 forintos akcióban van, de sose szántam rá magam, namajdmost, újabb fozs.
Farcry5öt vagy egy tucatszor kipörgette a gyerek, ezt is imádni fogja, mégtöbb fozs.
Tin hearts méltatlanul kevés hypeot kapott szerintem, trailer alapján erősen várós kategóriába futott bele, pár órás logikai cukiságnak néz ki, pont ilyen egynek tökéletes kategória a ganéba, újabb fozs.
Steamworld részeket is szétmaxolta a gyerek, ezt is imádni fogja, jajjaj, mindenhol a fozs.
Észak szelleméről is hallottam jókat, talán ránézek.
Többire meg sanszosan nem lesz idő, bár az against the storm is érdekesnek nézett ki a trailereken amúgy.

Bárcsak a világ legjobb előfizetésére fizettem volna elő. Vagy várjunk csak, pont ezt tettem! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75101 2023.11.30. 17:02

Botond írta:Kép
Ömlik a fozs megint.
Remnant1 ismét, 2 meg először kritikán aluli fozs mindkettő.
Tömbradírral ezer éve szemezek mikor 900 forintos akcióban van, de sose szántam rá magam, namajdmost, újabb fozs.
Farcry5öt vagy egy tucatszor kipörgette a gyerek, ezt is imádni fogja, mégtöbb fozs.
Tin hearts méltatlanul kevés hypeot kapott szerintem, trailer alapján erősen várós kategóriába futott bele, pár órás logikai cukiságnak néz ki, pont ilyen egynek tökéletes kategória a ganéba, újabb fozs.
Steamworld részeket is szétmaxolta a gyerek, ezt is imádni fogja, jajjaj, mindenhol a fozs.
Észak szelleméről is hallottam jókat, talán ránézek.
Többire meg sanszosan nem lesz idő, bár az against the storm is érdekesnek nézett ki a trailereken amúgy.

Bárcsak a világ legjobb előfizetésére fizettem volna elő. Vagy várjunk csak, pont ezt tettem! :banplz:
Remnant kivételével régen benne vannak PS+ ban, de örülök, hogy a szuper sikeres COD programozók platformjára is jöttek végül. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75102 2023.11.30. 18:29

Na mondom én, hogy nem kell sietni vele:

Baldur’s Gate 3 Patch 5 Adds New Playable Epilogue With 3,589 Lines of Extra Dialogue, Much More. Game Now Requires 130GB.

Persze, Playstation tulajként ez egy választás kérdése, Xboxon meg a pálya széléről lehet nézni az eseményeket, hiszen az év játéka sajnos nem elérhető (szokás szerint). :nemtudom: De legalább van Clone Drone in the Danger Zone.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75103 2023.11.30. 19:51

Botond írta:Ömlik a fozs megint.
A Far Cry 6-ról túl sok jót nem hallottam, a TR pedig az Angel of Darkness óta a leggyengébb. Mellesleg mind a kettő ugyanúgy benne van PS Plusban is (most néztem meg, eddig fel sem merültek hogy keressem). A többi pedig még ezt a szintet sem üti meg. Szóval lehet itt egyéni preferencia mentén méricskélni hogy kinek-milyen halmazállapotú, de attól még székletmintákat vizslatunk.
Egyébként az ország keleti részén is esett egy kis hó és ez mégjobban kidomborította hogy az utakat járó emberek jelentős részének rohadtul nem szabadna vezetnie. Még jó hogy hazaértem a műszaki vizsgáról (jelentem vesztegetés nélkül átment a vas), mielőtt elszabadult a pokol.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75104 2023.11.30. 19:56

benőmenő írta:A Far Cry 6-ról túl sok jót nem hallottam, a TR pedig az Angel of Darkness óta a leggyengébb. Mellesleg mind a kettő ugyanúgy benne van PS Plusban is (most néztem meg, eddig fel sem merültek hogy keressem). A többi pedig még ezt a szintet sem üti meg. Szóval lehet itt egyéni preferencia mentén méricskélni hogy kinek-milyen halmazállapotú, de attól még székletmintákat vizslatunk.
Magyar ps honlap szerint nem ez van benne, hanem egy másik TR rész, szóval a Dani féle minden az nyilván 2 játékot jelent a 12ből, de ki számolja. A Remnantot meg többen platinázták/ezrezték a topikból, van aki mindkét részt, szóval ja, gané az, nettó mazochizmusból maxolta mindenki, ilyenek ezek a ps-en játszó xbotok!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75105 2023.11.30. 20:00

Botond írta:Magyar ps honlap szerint nem ez van benne, hanem egy másik TR rész,
Spoiler
Screenshot_2023-11-30-19-58-46-672_com.scee.psxandroid-edit.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #75106 2023.11.30. 20:04

benőmenő írta:
Spoiler
Screenshot_2023-11-30-19-58-46-672_com.scee.psxandroid-edit.jpg
Akkor 3/12. ABC szerint végignyomkodtam, ott csak a definitivet dobta fel.
Azért a 12ből 12 van ami dupla-tripla annyi pontot ért el a metán userscoreban, mint a GT7, szóval azért a fozs is erősen relatív tőled. :D
/szerk: Itt a T betűt néztem, de lehet ez a R-nél van akkor.
/szerk2: ja, R betűs, my bad.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #75107 2023.12.01. 08:23

Botond írta:Kép
Ömlik a fozs megint.
Remnant1 ismét, 2 meg először kritikán aluli fozs mindkettő.
Tömbradírral ezer éve szemezek mikor 900 forintos akcióban van, de sose szántam rá magam, namajdmost, újabb fozs.
Farcry5öt vagy egy tucatszor kipörgette a gyerek, ezt is imádni fogja, mégtöbb fozs.
Tin hearts méltatlanul kevés hypeot kapott szerintem, trailer alapján erősen várós kategóriába futott bele, pár órás logikai cukiságnak néz ki, pont ilyen egynek tökéletes kategória a ganéba, újabb fozs.
Steamworld részeket is szétmaxolta a gyerek, ezt is imádni fogja, jajjaj, mindenhol a fozs.
Észak szelleméről is hallottam jókat, talán ránézek.
Többire meg sanszosan nem lesz idő, bár az against the storm is érdekesnek nézett ki a trailereken amúgy.

Bárcsak a világ legjobb előfizetésére fizettem volna elő. Vagy várjunk csak, pont ezt tettem! :banplz:
A Remnant 2-nek örülök, mert jó lesz, a többinek is, mert nem növelik a backlogot. Bár ha az FC6 is 1/10-es bugtenger co-opvan, mint az 5, akkor jöhet!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75108 2023.12.01. 12:12

Nyomtam 2,5 óra Elden ringet, és nem nagy meglepetésként rohadtul untam.
Nemtomhány souls után valahogy semmi kedvem hozzá, már a nyomasztó zenéjétől is kivagyok.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75109 2023.12.01. 12:16

Remélem 70 dollár lesz. :mf1:
Screenshot_2023-12-01-12-13-08-906_com.android.chrome-edit.jpg
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75110 2023.12.01. 13:39

Behúzom a village-t ps5-re, mer jó áron van lemezesen.
A kiberpánkot mire kéne venni? PC vagy ps5?

Vissza: “Leáldozott.hu”