A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74971 2023.11.16. 18:18

Castle82 írta:Mondjuk ahol a Wokember jelölést kapott oda simán befért volna néhány helyre az általad szapult Starfield, de egy Hogwarts mindenképp. Eleve röhej bármely kategóriájában ahol az ellenfele a Zelda/Alan Wake 2/Baldurs 3 trió. De a ritkaprimitiv fanboy szemüvegekkel a közönség valamint a szokásos Sonyfelszopkodó kritikusok be fognak neki húzni pár nevetségeset már csak azért is mert kellően Wokember lett...:) Majd tapsikolhatsz is neki hogy ez igen megérdemelt hisz egy igen eredeti nem N+1 TPS kaptafa játék született Sony módra amit egyébként technóra is begyaláz pár játék a listákban nemcsak gameplay-ben narrativában és minden egyébben, és elképesztő szinészi játék van benne nem beszélve a rendezésről és narrativáról meg az Assassins creed szintü csodás változatosságról fő és mellékfeladatok tekintetében....:)
Majd azért két szarfieldezés között 1-2 év múlva nézzél rá vajon mivel játszanak az emberek többen és mivel foglalkoznak többen miközben a pók 2-ről már csak szép emlékként könnyes szemmel vered a répát tovább a Sony logóra,mert az a cim bizony nem a Pók 2 lesz hanem az általad fikázott "Szarfield" amit ugyan úgy fog életben tartani a modding community és a játékos bázisa mint a Skyrim-et vagy a többi Bethesda cuccot miközben a Wokember 2-d már csak egy lábjegyzet lesz a Sony egyik múltbéli felhozatalában.
Le se fogja szarni senki a Starfieldet 2 év múlva, a Skyrim párhuzam reménye addig élt amíg meg nem jelent ez a redva. Köze nem lesz hozzá népszerűségben, ahogy ezt mindenki láthatja aki nem akarja tagadni a valóságot. Egy nedves fing lett a szélben, egy középszerű nulla fos, ami a Mass Effect Andromeda bokájáig se ér fel, pedig az nem volt egy magas szint. Ha azzal is várnak fél évet a megjelenéssel és nem olyan állapotban jön ki, most többen emlegetnék ilyen formában összevetve a kettőt.

Steamen az összes értékelés 70%-on áll amit felhúzott a release hype és az, hogy még sokan nem látták át mekkora kamu az egész világa. Az utolsó 30 napos értékesek viszont 48%-ra estek. Tehát elérte a Call of Duty fejlesztő MS szokásos színvonalát. Mondhatni Redfallizálódott. Behálózta az Infinitet.

Ezzel szemben a Szopókember Steamen 94%-on áll összesítettben, utolsó 30 nap meg 96%. Hát ja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74972 2023.11.16. 18:27

DanielT írta:Na tehát az MS vázolja, hogy miért kell ÖRÖKRE ÉS MÓDOSÍTHATATLANUL hozzákötni az optikai meghajtót a géphez.

A Sony megcsinálja, hogy lehessen szabadon cserélni, utólag beszerelni, csak egy netes kattintás után.

Eredmény: agyhalott xbotfalván levonják a konklúziót, hogy mekkora rohadék a Sony. :eljen: :eljen: :eljen:
Kemény szavak ezek, hogy az átlag sony júzert xbotnak nevezed, csak azért, mert a ps5ön a legtöbbet játszott játék minden hónapban a személyesen a Fíl által tökélesített COD. Fogalmazzunk enyhébben, mondjuk, hogy az xbox ökoszisztéma részei, de ne hívjuk őket xbotnak, nem az ő hibájuk, hogy a sony megszűnt, mint játékkiadó és csak a legócskább HW kapcsolódik már a nevükhöz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74973 2023.11.16. 18:38

Nagy kedvencem a Google ben amikor elkezded írni, hogy valami is... és mi az első találat. Most sem okozott csalódást! :taps:

szarfild_is.JPG
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74974 2023.11.16. 18:38

Ezek közül egyedül a Forzát mondanám, hogy kíváncsi voltam rá. És nyilván nem arany standard csak érdekes hogy saját sztóron, a saját közönség hogyan értékeli az idei "gigaexeket".
forza.jpg
sf.jpg
spider.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #74975 2023.11.16. 18:53

benőmenő írta:Ezek közül egyedül a Forzát mondanám, hogy kíváncsi voltam rá. És nyilván nem arany standard csak érdekes hogy saját sztóron, a saját közönség hogyan értékeli az idei "gigaexeket".
[a]
Az 1983ban alapított golden joystick award sajnos annyira patinás és komoly dolog, hogy ott idén is csak a Starfield tudott nyerni, ezért aztán 2014ben létre kellett hozni az aranymálna... izé... game of the year kamu versenyt is, hogy a ps5ön codozó xbotok tudják a ps játékokat ész nélkül jelölgetni mindenféle kategóriában. Jól látom, hogy ezt ábrázolják a lenti képek? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74976 2023.11.16. 18:54

benőmenő írta:Ezek közül egyedül a Forzát mondanám, hogy kíváncsi voltam rá. És nyilván nem arany standard csak érdekes hogy saját sztóron, a saját közönség hogyan értékeli az idei "gigaexeket".
spider.jpg
sf.jpg
forza.jpg
Érdekes dolgok ezek! Valószínűleg soha nem fogjuk megtudni, hogy a szart miért szarják le, a jót meg miért nem. :nemtudom: De majd Phil megmondja miközben pihen kicsit a 13 egymilliárd dolláros franchise fejlesztése közben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74977 2023.11.16. 18:59

benőmenő írta:Ezek közül egyedül a Forzát mondanám, hogy kíváncsi voltam rá. És nyilván nem arany standard csak érdekes hogy saját sztóron, a saját közönség hogyan értékeli az idei "gigaexeket".
spider.jpg
sf.jpg
forza.jpg
Engem is csak a fos-za érintett volna, a másik kettő abszolút nem, de még innen a távolból is látom, hogy egyik sem a játékot értékelte. Az egyik a húgyfoltos pécéje képességeit, a másik meg a hónaljaszagú önigazolását :D Sajnos egyforma agyhalott balfasz bagázs mindkettő. Én csak a közös halmazt látom: a háromért együtt nem adnék huszonhét forintot, nemhogy darabonként huszonhétezret.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74978 2023.11.17. 07:30

Moby írta:A sony ebben az időben pont ugyanúgy minden hasonló eszközzel próbálta letöérni a játékmásolásdt, miután az előző generációtr szarrátörték folyamatosan, mint az MS. Az MS azért fektetett erre akkora hangsúlyt, mert náluk a drive-it törték meg. Úgy lett a liteon a legnagyobb beszállítójuk, hogy sokáig úgy tűnt, hogy ők taláták meg a törés ellenszerét: a firware-t Sem írni, sem olvasni nem lehetett, így nem tudták módosítani sem . Majd jött valaki, aki rengeteg pénzért reverse-litográfiai eljárással "kifotóztatta"a chipből a firmware-t , illetve kitalálták hogy miként lehet kiiktatni a hardveres védelmet: konkrétan meg kellett fúrni a chipet. Lehetett kapni mindeféle fúrósablonokat, de az igazán menő hekkerek szabadkézzel, ránézésre meg tudták csinálni. Dugába dőlt minden próbálkozásuk, alig ismertem a világ ezen felén olyat, akinek ne tört gépe lett volna. De ez ma már csak történelem, és semmilyen relevanciája nincs a mai dolgokhoz. Fun fact: A ps3-ban is hozzá van kötve örökre a géphez a drive.
Mit nem lehet ezen érteni, hogy vmit az ms csinál az geciség, ha a Sony az feature? És ez nem kettős mérce, hanem antixbotság!
Te is ps-en nyomod a FílCODot, vagy mikor lettél ilyen xbot?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74979 2023.11.18. 09:47

Szánalomfield.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74980 2023.11.18. 11:02

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74981 2023.11.18. 11:24

Lehet lecserélem az 55-os c9-et erre, mert most elég jó áron van:
LG OLED65G23LA
Van valami, ami ellene szól? Kb. most fingom nincs miben különbözik pl. a legújabb C széria és ez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74982 2023.11.18. 12:00

Greyfox írta:Lehet lecserélem az 55-os c9-et erre, mert most elég jó áron van:
LG OLED65G23LA
Van valami, ami ellene szól? Kb. most fingom nincs miben különbözik pl. a legújabb C széria és ez.
A G ben jobb a panel, oled esetében ez kb a fényerőben mutatkozik meg. Ja meg ez láthatóan ultra designos is szóval hajrá.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74983 2023.11.18. 12:08

DanielT írta:A G ben jobb a panel, oled esetében ez kb a fényerőben mutatkozik meg. Ja meg ez láthatóan ultra designos is szóval hajrá.

Kicsit parázom, hogy 2,5 m-ről a 65 nem -e overkill. Mondjuk max visszaküldöm, de MaceraTM
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74984 2023.11.18. 12:13

Greyfox írta:Kicsit parázom, hogy 2,5 m-ről a 65 nem -e overkill. Mondjuk max visszaküldöm, de MaceraTM
2,7 méterre ideális a 65-ös szóval szerintem túl fogod élni. ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74985 2023.11.18. 13:03

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74986 2023.11.18. 13:43

A Bethesda mostani megtalálása elég újszülött dolog.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #74987 2023.11.18. 13:46

Greyfox írta:Kicsit parázom, hogy 2,5 m-ről a 65 nem -e overkill. Mondjuk max visszaküldöm, de MaceraTM
Én pont ma raktam ki a nappaliból a 65 qledet a szüleimhez, és apám is ezzel a túl nagy szöveggel jött, de 2,5-3 méterről pont ideális neki is, most hogy már falon és beüzemelve.
Már csak nekem kell vmi újat találni a nappaliba 6 méterről nézni. 77 qdoledig jutottam, de lehet tavasszal lesz ez, pár dolgot át kellene építeni, hogy értelmesen falra kerülhessen, ne túl magasan.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74988 2023.11.18. 13:57

Ráadásul szüleim cseréltek upcről telekom rá, a routeren 32 számból álló számsor a wi-fi kód, azt nem pötyögtem be egy napra az Xboxba, szóval a net nélkül nem működő xsx-en játszik a gyerek toy soldierst (goldból ingyenes) és far cry5öt (ganéban van), és megy/ment neki mindkettő.
Arty! Hol lehet szólni az xboxnak, hogy offline az os se jöjjön be, nem hogy a saját vagy ganepassból letöltött játékok induljanak! Nekem megint ilyen selejtes jutott, hogy online authentikació nélkül működik, szerintem még lemezt is olvasna net nélkül, ha lenne lemezem!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74989 2023.11.18. 20:24

Hehe, hát megszórták kicsit downvoteokkal a cuccot. Nem tudom eldönteni, hogy a sztori miatt rinyáló banda, vagy akiknek elég már, hogy érzésre legalább 30 TLOU remastermake jött ki az elmúlt 10 évben. Mindenesetre ez 10 eurós upgradeként egész korrekt, mert kontentet is tettek bele pluszban, még pályákat is.

Kép

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74990 2023.11.18. 20:55

DanielT írta:Hehe, hát megszórták kicsit downvoteokkal a cuccot. Nem tudom eldönteni, hogy a sztori miatt rinyáló banda, vagy akiknek elég már, hogy érzésre legalább 30 TLOU remastermake jött ki az elmúlt 10 évben. Mindenesetre ez 10 eurós upgradeként egész korrekt, mert kontentet is tettek bele pluszban, még pályákat is.

Kép
Ömlik az effort...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74991 2023.11.18. 21:41

Moby írta:Ömlik az effort...
Lehet mondani szebb, jobban összerakott játékot BÁRKITŐL. Effortmentesen persze.

Egyébként az a pletyka, hogy az újan felvett emberek kiképző projektje volt, az öregek a következő játékot csinálják. Vagy az epik fail multiszart.... :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74992 2023.11.18. 22:06

DanielT írta:Hehe, hát megszórták kicsit downvoteokkal a cuccot.
Az Insomniacot leszámítva elég Xboxos tempót tartanak a Sony first partyk is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74993 2023.11.18. 22:30

benőmenő írta:Az Insomniacot leszámítva elég Xboxos tempót tartanak a Sony first partyk is.
És egyik kiritikai, rajongói és üzleti siker jön a másik után. Sajnos sok év manapság ugye egy játékot összerakni. Most jött a Spider2, következő Februárban a Helldivers 2 lesz és a FFVII Rebirth, amit nyugdtan lehetne már first partynak nevezni, úgyis megveszi őket a Sony egyszer. Addig meg nem adnak úgyse semmit boxra.

"Idén" ugye a Guerilla elcseszte az erőforrásokat a pudvás VR2 cuccra, de azért kijött egy korrekt Horizon DLC is. (amit még nem nyomtam)
Avatar
Moby

Hozzászólás #74994 2023.11.18. 22:51

DanielT írta:"Idén" ugye a Guerilla elcseszte az erőforrásokat a pudvás VR2 cuccra
Arra nagyon elcseszte, mert azt egy másik stúdió csinálta, ráadásul nem is az ő motorjukra, szóval nem tudom mit tehetett belele a gerilla. Főzték nekik a kávét.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74995 2023.11.18. 22:56

benőmenő írta:Az Insomniacot leszámítva elég Xboxos tempót tartanak a Sony first partyk is.
Ettől a hitványgenerációtól már csak a következő lesz hitványabb, mert már nem lesz mit remaszterelni sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74996 2023.11.18. 23:18

Moby írta:Arra nagyon elcseszte, mert azt egy másik stúdió csinálta, ráadásul nem is az ő motorjukra, szóval nem tudom mit tehetett belele a gerilla. Főzték nekik a kávét.
Na hát ahhoz idő kell... nézz meg pár ilyen elmebeteg kézműves kávéfőzős videót youtube/tiktokon. :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #74997 2023.11.19. 08:23

DanielT írta:Hehe, hát megszórták kicsit downvoteokkal a cuccot. Nem tudom eldönteni, hogy a sztori miatt rinyáló banda, vagy akiknek elég már, hogy érzésre legalább 30 TLOU remastermake jött ki az elmúlt 10 évben. Mindenesetre ez 10 eurós upgradeként egész korrekt, mert kontentet is tettek bele pluszban, még pályákat is.

Kép


minap jatszottam vegig eloszor.

nagyon kellenek a “lost” palyak a mar amugy is total tulnyujtott es elkurt jatekba.
borzalom nagy csalodas volt, egesz jo start meg feluton egesz jo “twist” utan csak sikerult elb…niuk.

foleg a veget…

Spoiler
mert iszonyat drukkoltam mar, hogy Abby szettapossa a kis szutyok fejet vegre… :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74998 2023.11.19. 09:09

Moby írta:Ettől a hitványgenerációtól már csak a következő lesz hitványabb, mert már nem lesz mit remaszterelni sem.
Én nem tartok ettől...

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74999 2023.11.19. 12:56

Németeknél a csúcson az Xbox! Hajrá Phil, jól nyomod! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75000 2023.11.19. 13:12

DanielT írta:A G ben jobb a panel, oled esetében ez kb a fényerőben mutatkozik meg. Ja meg ez láthatóan ultra designos is szóval hajrá.
Még a hangja is jobb egy picit, bár játéknál/filmnél úgyse azt használom. Lecsaptam rá, kíváncsi leszek :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75001 2023.11.20. 20:35

Most hogy lett egy órás trial a Gollamból, lehet upgradelek premiumra! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75002 2023.11.21. 09:59

benőmenő írta:Most hogy lett egy órás trial a Gollamból, lehet upgradelek premiumra! :banplz:
A Gollam mellé odatették a Baldur's Gate 3 trialt is, ami jó alkalmat adott, hogy ismét rákeressek az aktuális patch állapotára. Mert már a megjelenés óta úgy nézem ezt a játékot, hogy biztosan fantasztikus, de ugyanannyira biztosan RENGETEGET fogják pecselni.

Nem csalódtam, mert a patch 4 néven EZER tételes lista jött, hogy mihez nyúltak hozzá és ez szerintem még patch 6-7 környékén is így lesz.

Ami kevésbé ideális, hogy a videó és a rá írt kommentek tanúsága szerint el is cseszett még dolgokat, amikre inkább a javítás fért volna, nemhogy még rosszabb legyen...

phpBB [media]


Szal' nekem ez a BG3 egy klasszikus 2024 év végi projekt lesz leghamarabb. Igaza volt Philnek ismét, az Xbox community része vagyunk, várni kell a BG3-ra... :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75003 2023.11.21. 11:31

Hát még a Microsoft szuper fejlesztőinél is becsúsznak hibák, gondolom Phil egy pillanatra félrenézett.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75004 2023.11.21. 16:00

Egyre jobb ez a Youtube... nemcsak, hogy Tableten és telefonon már lehetetlen rávenni, hogy automatikusan 720p felett játssza a videókat, hanem most desktopon is eltűnt a 4K opció. Kézzel se tudom kiválasztani Chrome-ban. Edge-ben igen... úgy tűnik két COD fejlesztés mellett még erre is jutott ideje Philnek. Köszönöm neki!
Castle82

Hozzászólás #75005 2023.11.21. 18:07

DanielT írta:Egyre jobb ez a Youtube... nemcsak, hogy Tableten és telefonon már lehetetlen rávenni, hogy automatikusan 720p felett játssza a videókat, hanem most desktopon is eltűnt a 4K opció. Kézzel se tudom kiválasztani Chrome-ban. Edge-ben igen... úgy tűnik két COD fejlesztés mellett még erre is jutott ideje Philnek. Köszönöm neki!



A hiba nálad van,simán tudom chrome-ban 4k-t belőni youtube-ra. Droidokon meg revanced alatt szintén hibátlan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75006 2023.11.21. 18:50

Castle82 írta:A hiba nálad van,simán tudom chrome-ban 4k-t belőni youtube-ra. Droidokon meg revanced alatt szintén hibátlan.
A mai napot megelőzően nekem is ment. És a YouTube bármit változtat, soha nem egyszerre teszi, hanem szépen folyamatosan. Redditen is megy az anyázás, hogy eltűnt a watch later funkció, másnál a playlist és egyebek.

Ezt Vancolást néztem pár napja, de 20 féle gyanúsabbnál gyanúsabb domain jött be a témában. (Meg fórumokon anyázás, tutorial hegyek és potenciális giga szopások) Melyik a tuti? Be kell jelentkezni google accounttal? Mert akkor teljesen kizárt, hogy azt én egy külsős appban megteszem.

Szerk: asszem megvan, hát érdekes egy projekt. És az meg külön zseniális, hogy Premium előfizetőként ilyen gányolásokat kell csinálni... :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75007 2023.11.21. 19:30

DanielT írta:Egyre jobb ez a Youtube... nemcsak, hogy Tableten és telefonon már lehetetlen rávenni, hogy automatikusan 720p felett játssza a videókat, hanem most desktopon is eltűnt a 4K opció. Kézzel se tudom kiválasztani Chrome-ban. Edge-ben igen... úgy tűnik két COD fejlesztés mellett még erre is jutott ideje Philnek. Köszönöm neki!
Visszatért a 4K... semmit nem csináltam, hacsak nem az számított, hogy inkognitó lapot nyitottam Chrome-ban és úgy már volt 4K, csak a bejelentkezett profilomon nem. Aztán már ott is. Átmenem a laptopra, nyomtam egy oldal frissítést és ott is visszatért. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75008 2023.11.21. 19:51

Azért ez is elég király... hogy melyik domaint kell a legtöbbször megfognia a DNS szolgáltatómnak.(Nem adtam hozzá manuálisan semmit, globál patkányszűrő listák vannak aktiválva és hát ki a fő patkány? Na ki?

Kép

Mindez úgy, hogy nincs zsémerpécé a lakásban és nyilván nem kenyerem a gané.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75009 2023.11.21. 19:58

Lepörgött a Forza Motorsport 6, Xbox Series X-en, szólóban.

Korábban ment az FM5 és előtte az FM7. Nagyjából ugyanazokat tudnám írni, mint az ötödik etapról, mindenben elmarad a hetedik résztől, egy dolgot kivéve.

+ Ez az egy dolog meg a hangulat. Az FM7ben nagyon rámentek a dinamikus időjárásra, így folyton vagy jön vagy megy az eső, vagy csak simán esik, míg a hatodik rész tiszta napsütés és vidámság, kb minden 6. verseny esős csak, többiben ragyogó napsütés és boldogság van.

Amit még kiemelnék a pozitívumok közül:

+ Az autoHDR csodát tesz vele, vakító fény, szép színek, a felskálázás miatt eltűnt recék, egy csoda a grafika, már-már FM8 szint, ami ez utóbbi erős kritikája.
+ Külön vannak a versenyek és az eventek, az utóbbiak között vannak elég jók, pl a gyors autóval lassú autókat kell előzni, közöttük szlalomozva, az nagy kedvenc nálam. Külső nézetben, az ideális íven autózó lófaszkák között átejteni a szuperautót, hogy kocc se legyen, és a sebesség is megfelelő legyen, hogy elég lófaszkát előzzek le. Zseniális imádom mindegyik FM-ben ezt az event fajtát, itt ráadásul nincsenek is belekeverve a sima versenyek közé, lehet direktben rámenni a kedvencekre.

De van sokminden, ami nem öregedett szépen:

- bajnokság rész sima favágás, 7,5 napnyi idő volt mindent ledarálni
- a bajnokságokhoz a sok választható autó közül az a nyerő, aminek a végsebesség értéke a legjobb. Mindig van nagy egyenes, ha kicsi a végsebesség bukó a verseny, így sok autó kiesik, hiába szeretné az ember
- autók irányítása érzésre kb tökugyanaz, nem karakteresen eltérő, mint az FM7ben, kivéve talán a zakspeed turbókat, az az egy ami rémlik, hogy tökmáshogy viselkedik irányításra

Próbaképpen elvégeztem a Moby tesztet amúgy, és egyenesben jobbra-balra rángattam a kontrollert koppanástól-koppanásig, és tadam, a kocsi ment egyenesen. Ez ilyen hülyebiztos dolog lehet a forzában, nem FM8 bug szerintem.

Összességében kellemes élmény volt, ahogy a másik három FM is, amit kipörgettem, de aki lemaradtak róla se vesztettek már semmit pertíz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75010 2023.11.21. 20:07

Botond írta:Próbaképpen elvégeztem a Moby tesztet amúgy, és egyenesben jobbra-balra rángattam a kontrollert koppanástól-koppanásig, és tadam, a kocsi ment egyenesen. Ez ilyen hülyebiztos dolog lehet a forzában, nem FM8 bug szerintem.
Persze. Ez egy normális dolog, azért van így, hogy kontrolerrel lehessen normálisan irányítani. Ezzel alapvetően semmi bajom nem lenne, nem is csináltam volna belőle viccet, ha ezek a nyomorékok nem azzal jöttek volna, hogy a alapoktól újraírtak mindent a szimulátoros élmény miatt, és hogy gumifizka, meg apámfaszafizika. Semmilyen fizika nincs mögötte. Ez egy kontrolerre írt konzolos arcade játék. Annak lehet még jó is, ezt én nem tudom, mert nem érint ilyen szinten, de én nem alapvetően nem ezt véleményeztem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75011 2023.11.21. 20:09

Mer a gumifizika, amikor VAN, és nem MONDJÁK, HOGY VAN, az ilyen:
phpBB [media]


És nem az a baj, hogy abban nincs ilyen, hanem az, hogy mondanak valamit, ami nincs, sosem volt, és sosem lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75012 2023.11.21. 20:18

Moby írta:Persze. Ez egy normális dolog, azért van így, hogy kontrolerrel lehessen normálisan irányítani. Ezzel alapvetően semmi bajom nem lenne, nem is csináltam volna belőle viccet, ha ezek a nyomorékok nem azzal jöttek volna, hogy a alapoktól újraírtak mindent a szimulátoros élmény miatt, és hogy gumifizka, meg apámfaszafizika. Semmilyen fizika nincs mögötte. Ez egy kontrolerre írt konzolos arcade játék. Annak lehet még jó is, ezt én nem tudom, mert nem érint ilyen szinten, de én nem alapvetően nem ezt véleményeztem.
Ez nem szimulátor az tuti, sose volt az. Számomra is csak külsőnézetes cuccként értelmezhető, mint anno az NFS volt, míg azt tönkre nem baszták.
Viszont mivel külső nézetesen játszom ezt is meg az FH-kat is, így volt alkalmam alaposan megfigyelni minden árnyékot és tükröződést a korábbi részek és a már RTvel felspékelt FH5 és FM8hoz képest, és hát semmi olyasmit nem látni, ami 10%nál több extra erőforrásigényt indokolna, és engem pl ezért basz szét az ideg az FM8 gépigénytől, de az FH4ről 5re duplázódás is erős túlzás. Rablás fényes nappal ez az RT, még akkor is ha fényes nappal látszanak az árnyékok realtime.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75013 2023.11.21. 21:07

Moby írta:Mer a gumifizika, amikor VAN, és nem MONDJÁK, HOGY VAN, az ilyen:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=0mBrj7E3Dys[/vido]
Ennél kevésbé impresszív dolgot még soha életemben nem láttam. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75014 2023.11.21. 21:10

Moby írta:Persze. Ez egy normális dolog, azért van így, hogy kontrolerrel lehessen normálisan irányítani. Ezzel alapvetően semmi bajom nem lenne, nem is csináltam volna belőle viccet, ha ezek a nyomorékok nem azzal jöttek volna, hogy a alapoktól újraírtak mindent a szimulátoros élmény miatt, és hogy gumifizka, meg apámfaszafizika. Semmilyen fizika nincs mögötte. Ez egy kontrolerre írt konzolos arcade játék. Annak lehet még jó is, ezt én nem tudom, mert nem érint ilyen szinten, de én nem alapvetően nem ezt véleményeztem.
Ott tuti valami counter-steer rásegítés bekapcsolva maradhatott, mert olyan sínautó még az NFS-ekben sincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75015 2023.11.21. 21:17

DanielT írta:Ennél kevésbé impresszív dolgot még soha életemben nem láttam. :banplz:
Nem egy rakétatudomány az tény, és lám, még ez sem megy jancsumuncsiéknak, se f(a)iléknek. Mondjuk nem is kell annak a közönségnek nyilván, mégis meglepő ez a fasságok közléskényszere. Soha azelőtt nem volt ekkora a szakadék a felüligérés és az alulteljesítés között ebben az iparágban, mint manapság, bár a határokat korábban is szerették feszegetni.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #75016 2023.11.21. 21:50

Közben az OpenAI volt vezetőjét megszerezte magának Microsoft. AI forradalom elhalasztva 10+ évvel. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #75017 2023.11.21. 22:07

neoreg írta:Közben az OpenAI volt vezetőjét megszerezte magának Microsoft. AI forradalom elhalasztva 10+ évvel. :idiota:
Én csak a Sonyban bízok, azoknál minden tuti siker és felszállóág, sehol egy elbaszás se!
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75018 2023.11.22. 12:05

Moby írta:Mer a gumifizika, amikor VAN, és nem MONDJÁK, HOGY VAN, az ilyen:

És nem az a baj, hogy abban nincs ilyen, hanem az, hogy mondanak valamit, ami nincs, sosem volt, és sosem lesz.
Mókás egyébként, hogy az LFS-ben, ez meg már benne van 10+ éve. :D Kár azért is, hogy megragadt a múltban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75019 2023.11.22. 14:00

TasManXT írta:Mókás egyébként, hogy az LFS-ben, ez meg már benne van 10+ éve. :D Kár azért is, hogy megragadt a múltban.
Ilyen ez a popszakma. Ebben a temetőben csak a sírok száma nő, de ez viszonylag normális, a licenszeket nem a múltbéli sikerekre, hanem a jövőbeni lehetőségekre osztogatják, és ezt most nagyon keményen eljátszotta a MotorSport Games is, sajnos befekszenek oda ők is. A RaceRoom sem nagyon ad már életjeletek, és ha nem veszi fel a kesztyűt a Reiza könnyen ők is erre a sorsra fognak jutni.
Nekem tonképp technikai szempontból nem olyan nagyon ijesztő jövőkép az sem, ha végül minden licensz az iRacinghez kerül, nagyonjó gazdái mindannak, amit eddig bekebelztek, de a pénztárcámnak rohadtul fog fájni. Azért némi verseny nem nagyon ártana, de ennek nyoma sincs, és az indulók sem tolonganak.
Apropó, most le van árazva az AMS2 teljes csomag steamen, bár ez itt szerintem senki nem érdekel. Meg jön hozzá mindjárt a nagypatch (1.5.3), tovább pimpelnek majdnem mindent, de sajnos az online részt pont nem, helyette az AI-t. Továbbra is inkább oflline lesz jó, abban viszont megbasz szárazon bármit.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #75020 2023.11.22. 15:08

Moby írta:Ilyen ez a popszakma. Ebben a temetőben csak a sírok száma nő, de ez viszonylag normális, a licenszeket nem a múltbéli sikerekre, hanem a jövőbeni lehetőségekre osztogatják, és ezt most nagyon keményen eljátszotta a MotorSport Games is, sajnos befekszenek oda ők is. A RaceRoom sem nagyon ad már életjeletek, és ha nem veszi fel a kesztyűt a Reiza könnyen ők is erre a sorsra fognak jutni.
Nekem tonképp technikai szempontból nem olyan nagyon ijesztő jövőkép az sem, ha végül minden licensz az iRacinghez kerül, nagyonjó gazdái mindannak, amit eddig bekebelztek, de a pénztárcámnak rohadtul fog fájni. Azért némi verseny nem nagyon ártana, de ennek nyoma sincs, és az indulók sem tolonganak.
Apropó, most le van árazva az AMS2 teljes csomag steamen, bár ez itt szerintem senki nem érdekel. Meg jön hozzá mindjárt a nagypatch (1.5.3), tovább pimpelnek majdnem mindent, de sajnos az online részt pont nem, helyette az AI-t. Továbbra is inkább oflline lesz jó, abban viszont megbasz szárazon bármit.
Igen, most elég jó áron van. Megnézem majd belőle a Demot.
Castle82

Hozzászólás #75021 2023.11.22. 18:11

DanielT írta:A mai napot megelőzően nekem is ment. És a YouTube bármit változtat, soha nem egyszerre teszi, hanem szépen folyamatosan. Redditen is megy az anyázás, hogy eltűnt a watch later funkció, másnál a playlist és egyebek.

Ezt Vancolást néztem pár napja, de 20 féle gyanúsabbnál gyanúsabb domain jött be a témában. (Meg fórumokon anyázás, tutorial hegyek és potenciális giga szopások) Melyik a tuti? Be kell jelentkezni google accounttal? Mert akkor teljesen kizárt, hogy azt én egy külsős appban megteszem.

Szerk: asszem megvan, hát érdekes egy projekt. És az meg külön zseniális, hogy Premium előfizetőként ilyen gányolásokat kell csinálni... :wilting:



XDA-n van Unofficial Revanced megathread IMITTEN-E, nem egy ördöngős 3-4 lépésből áll az egész telepitgetés, a belépés is hivatalos google-n át megy egy régi youtube verzióval, és teszi a dolgát ahogy kell. Egy bugba futottam benne az elmúlt fél évben, néha kintmarad a play ikon a kép közepén. Ritka probléma 2-3 alkalommal fordult elő,de előfordult. Lényegében reklámmentesen megy minden létező prémium szolgáltatásával mintha adtam volna pénzt ezeknek a szaroknak.
Castle82

Hozzászólás #75022 2023.11.22. 18:23

Egyébként meg nem azért nem adok mert spúr vagyok vagy tolvaj. Szimplán az elv miatt, mivel rá akarnak kényszeriteni hogy fizessek miközben a szolgáltatás szinvonala a lehető legfinomabban is fogalmazva szemétre való kezdve azzal hogy mig önkényesen lecenzúrázgatnak mindent addig a sok indiairetek csaló videóját lazán hagyják akár évekig is üzemelni,hiába jelented többedmagaddal hogy ordas nagy átverés és csalás videó alatta viruslinkekkel és egyebekkel. A dislike-ot is eltüntették nehogy véletlenül valami faszkalapnak sérüljenek az érzései és nehogy el tudd dönteni egy videót megnyitva rögtön az elején hogy van-e értelme időt pazarolni rá vagy szemét... A háttérben futtatást is direkt betették prémiumba... Közben egy 5 perces videót inditva az elején 2 reklám aztána videóban még 4.... Hát nem, a lófasznak is van vége. Ha nem ilyen gerinctelen faszféreg módon terelgetnének a fizetés irányába és nem tipikus kettős mércével cenzúrázgatnának mindent miközben a tetves csalóktól és kólertektől hemzseg az egész akiket hiába jelentetek többen le se szarják, akkor talán fizetnék is, de igy..... Ahol és amin csak tudom reklámblokk és revanced. Az adataimmal úgyis keresnek eleget ezek a szardarabok.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #75023 2023.11.23. 08:03

Ha ilyen szar és borzasztó és sérti az elveidet, akkor egyszerűbb, ha nem használod, ráadásul nem kell 20 sorban mentegetőzni, hogy miért vagy spur :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75024 2023.11.23. 11:12

Castle82 írta:Egyébként meg nem azért nem adok mert spúr vagyok vagy tolvaj. Szimplán az elv miatt, mivel rá akarnak kényszeriteni hogy fizessek miközben a szolgáltatás szinvonala a lehető legfinomabban is fogalmazva szemétre való kezdve azzal hogy mig önkényesen lecenzúrázgatnak mindent addig a sok indiairetek csaló videóját lazán hagyják akár évekig is üzemelni,hiába jelented többedmagaddal hogy ordas nagy átverés és csalás videó alatta viruslinkekkel és egyebekkel. A dislike-ot is eltüntették nehogy véletlenül valami faszkalapnak sérüljenek az érzései és nehogy el tudd dönteni egy videót megnyitva rögtön az elején hogy van-e értelme időt pazarolni rá vagy szemét... A háttérben futtatást is direkt betették prémiumba... Közben egy 5 perces videót inditva az elején 2 reklám aztána videóban még 4.... Hát nem, a lófasznak is van vége. Ha nem ilyen gerinctelen faszféreg módon terelgetnének a fizetés irányába és nem tipikus kettős mércével cenzúrázgatnának mindent miközben a tetves csalóktól és kólertektől hemzseg az egész akiket hiába jelentetek többen le se szarják, akkor talán fizetnék is, de igy..... Ahol és amin csak tudom reklámblokk és revanced. Az adataimmal úgyis keresnek eleget ezek a szardarabok.
Csak olyan módszerekkel tudnak fizetés felé terelni tömegeket, ami fáj. Ha nem fáj, nem fizetnek.

És persze nem hibátlan a youtube politikája -főleg user szemszögből nézve-, de nem szeretnék érte felelős lenni, hogy jobban üzemeltessem...
Avatar
Moby

Hozzászólás #75025 2023.11.23. 12:12

Mire nem érint, már megoldás is van. Ilyen az én formám :D
hall.jpg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75026 2023.11.23. 12:36

Moby írta:Mire nem érint, már megoldás is van. Ilyen az én formám :D
hall.jpg
Linket tudsz küldeni? Havernak driftel a One kontrollere.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75027 2023.11.23. 12:43

Link Végtelen számú eladónál végtelen számban megvásárolható.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75028 2023.11.23. 12:54

Moby írta:Mire nem érint, már megoldás is van. Ilyen az én formám :D
hall.jpg
Ja, már csak kalibrálni kell 1 órát trial and error alapon, hogy ne legyen alapból olyan ugrálós szar, mint 3 év után a gyári. Aztán amikor már nem egy rakás szar, akkor venni kell hozzá egy külön modult és beforrasztani, hogy még kevésbé legyen rakás szar.

phpBB [media]


Plusz remélem a kontroller hangszóró megszólalása faszán bezavar a mágnesnek, az adja ám az igazi immerziót! :wilting:

Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen használnak potmétert gyárilag.

Itt egy másik, ami máshogy szar:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75029 2023.11.23. 13:06

Meg azt is mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy milyen lehet egy ilyen 600 Ft-os modulnak a tartóssága, a rugó ellentartása, használati érzete. Tutira kicsiszolták ennyiért a kínaiak! :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #75030 2023.11.23. 13:15

DanielT írta:Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen használnak potmétert gyárilag.
Szerinted azért használnak potmétert, mert az fasza? :D Lehet. Viszont ezt már leginkább csak a konzolgyártók vallják, mindenhol máshol szépen átálltak a hall szenzorra. Mármint azokban az iparágakban, ahol valami normális holmit próbálnak leladni, nem hulladékot. Hagszóró: ha hangszóró bezavar, az eléggé kellemtlen, mert ilyen termék CE jelölést sem nagyon kaphat. Elektronikába beszerelni mágnesesen árnyékolatlan hangszórókat nem igen lehet akkor, ha forgalomba is szeretnéd hozatni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75031 2023.11.23. 13:23

Moby írta:Szerinted azért használnak potmétert, mert az fasza? :D Lehet. Viszont ezt már leginkább csak a konzolgyártók vallják, mindenhol máshol szépen átálltak a hall szenzorra. Mármint azokban az iparágakban, ahol valami normális holmit próbálnak leladni, nem hulladékot. Hagszóró: ha hangszóró bezavar, az eléggé kellemtlen, mert ilyen termék CE jelölést sem nagyon kaphat. Elektronikába beszerelni mágnesesen árnyékolatlan hangszórókat nem igen lehet akkor, ha forgalomba is szeretnéd hozatni.
Nem azért teszik a potmétert, mert az a csúcsa a technikának, hanem mert az egy egzakt, kiszámítható és stabilan gyártható cucc tízmilliós nagyságrendben. Ja, hát elkopik egy idő után, ez van. Én inkább kicseréltem a kopó részt és akkor ennyike.
Avatar
Moby

Hozzászólás #75032 2023.11.23. 14:29

Töröld légyszi a potis hozzászólásomat az összes többivel. Én sajnos nem tudom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #75033 2023.11.23. 15:53

DanielT írta:Meg azt is mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy milyen lehet egy ilyen 600 Ft-os modulnak a tartóssága, a rugó ellentartása, használati érzete. Tutira kicsiszolták ennyiért a kínaiak! :wilting:
Gondolom hasonló mint a hagyományosnak, amiből 4-et küldenek egy ezresért? :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75034 2023.11.23. 15:57

Moby írta:Töröld légyszi a potis hozzászólásomat az összes többivel. Én sajnos nem tudom.
Hogy mit?

A potikkal kapcsolatban btw azért írtam, hogy szerintem fosok, hogy ne ugorj rá és aztán szívj, lásd a videók.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75035 2023.11.23. 15:57

benőmenő írta:Gondolom hasonló mint a hagyományosnak, amiből 4-et küldenek egy ezresért? :idiota:
Azok mind ótvar gagyik sajnos. Működnek, de nem úgy mint az eredeti.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75036 2023.11.23. 20:38

A jó kis engagement! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép

Kép
Avatar
Necro

Hozzászólás #75037 2023.11.24. 16:40

Dani, neked működik még a Soundpeats füles bal oldala?

Én úgy jártam hogy a csajomé a két hete beszart (bal oldal nem veszi a töltést, nem kapcsol be)

Rendeltem neki egy újat, ugyanolyat, megjött, gyárilag ugyanezt a hibát produkálja.

Héten beszart az enyém is, bal oldal hangereje a jobbos 20%-a.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #75038 2023.11.24. 17:09

Necro írta:Dani, neked működik még a Soundpeats füles bal oldala?

Én úgy jártam hogy a csajomé a két hete beszart (bal oldal nem veszi a töltést, nem kapcsol be)

Rendeltem neki egy újat, ugyanolyat, megjött, gyárilag ugyanezt a hibát produkálja.

Héten beszart az enyém is, bal oldal hangereje a jobbos 20%-a.
Nos... attól függ melyik, mert volt az első a Truedots, szerintem arról beszéltünk. Aztán vettem a crowfundingolt H1-et, az már a kukában van.

- Először halkabb volt az egyik fele.
- Aztán telefonon a balanszt húzgálva, maxon csak digitális recsegés jött belőle. Tehát nem mint amikor már nem bírja a membrán, hanem az utolsó előtti osztásnál még jó, utána instant szétesik.
- Aztán nem töltött, ezt egyszer megoldottam úgy, hogy a tokot szétszedtem, méregettem a komponenseket multiméterrel és ez valamit resetelhetett nála, mert utána megint működött a töltés.
- Aztán már megint nem (hetek, vagy hónapok múlva próbáltam újra).

Úgyhogy a végén a szemétben landolt, egyetlen fülesem ami befosott, pedig van már vagy 10. És még a legelső 5 ezres Xiaomi is tökéletesen működik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #75039 2023.11.24. 18:09

Lepörgött a Warhammer: Vermintide 2, Xbox series x-en, coopban.

A játék nagyon megosztó kritikákat kapott a playerektől a metacriticen, van 1-10ig minden, és egy 7,4es átlag az összes platformra, ami xboxon 6,7es átlag.
Nagyjából ugyanezeket tudom mondani, amiket a júzerek is írnak:
- rövid, a content egy jelentős része dlc-kbe van szervezve
- nincs sztori, a pályák elején vmi 5 soros kiírás vmiről, amit 3 másodperc után lekap, ha érdekelne se lenne esélye se elolvasni a playernek
- egyszerű mechanikák, egyesek szerint l2d2 copypaste, csak középkori környezetben, de az nekem kimaradt, szóval nem tudom megítélni
- gearezés totál káosz
- craft súlytalan
- tényleg rengeteg kozmetikai cuccot lehet venni igazi pénzért, meg ingame kihívásokért járó játékpénzért, de ezt a részét le lehet szarni nyugodtan
- repetatív, a játék jelentős része az lenne, hogy a pályák után ugyanazok a pályák a 2., 3., 4., 5. nehézségi szinten is, míg rá nem un az ember

Ugyanakkor ezeket a hiányosságokat sikerült tolerálni, és kifejezetten jó móka volt, mert:
+ coopra van kihegyezve, vannak bónuszok az egymáshoz közel harcolásra, azaz a kvázi együttműködésre
+ xbox one-on egy hányás lehetett a kinézet és a performance is, de kapott xsx patchet, úgy egyrészt atomstabil 60, másrészt a kinézet is kiváló
+ a kinézet azért kiváló, mert minimális a fov, ami egy melee karakternél tökre visszaadja ezt a középkori feelinget, amikor a sisakból alig látsz ki, minden az arcod előtt zajlik, szóval a beleélési faktor elég magas volt, ami elvitte a hátán a játékot a tetszetős grafikával együtt
+ kellően pörgős, ömlenek az ellenfelek, ami még jobban adja ezt a csata sűrűjében forogsz feelinget, immerzió a maxra pörög végig
+ vmi gigamega editiont lőttünk 900 forintért, abban voltak dlc-k is, nem minden dlc pálya volt benne, de pont kellemes az a ~30 pálya, ami lement, azzal a végére értünk, aztán a grindbe már nem álltunk bele, hogy lerontsuk az élményt, hogy ugyanazok a pályák újra és újra
+ pálya artok is kellően változatosak

Összességében egynek poén volt, a Hood meg a többi hasonló kötelezően 4 fős coopos hentelde eddig kimaradt, érdekes volt egy ilyet megnézni.

Ugyanezen kiadónak a továbbfejlesztett játéka ugyanebben a stílusban a WH40K: Darktide, ami most benne van a ganéban, és 4/10 reviewek ömlöttek rá, amikor pc only volt, de ahogy kijött nemrég xboxra, akkor került a ganébe is, akkor alapjaiból újra lett patchelve, és azóta mind látványra, mind performancia szempontból, mind játékélmény szempontból feljött erre a 8/10, egészen jó szintre az ismerősök szerint, akik már belevetették magukat, szóval remélem ezt a kvázifolytatást lesz alkalmam kipróbálni pertíz.
Avatar
Necro

Hozzászólás #75040 2023.11.25. 09:27

DanielT írta:Nos... attól függ melyik, mert volt az első a Truedots.
A H1-re gondoltam sajátként. Köszi, megnyugtató tudni hogy mindegyik szar. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”