A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #74761 2023.10.26. 22:26

Zó tegnap írt, hogy megjelent gog.comon a days gone, gondoltam, ha 15 euró körül van, akkor rámarkolok, ps5re csak a welcome csomagban van meg, ami mögül már kifutott a psplus, meg amúgy is adnám már el a ps5öt a háztól, ha azt a maradék 2-3 játékot befejezném, ami csak arra van meg (még akkor is, ha közben a többsége már lenne pc-re is, de két platformra mégse veszem meg őket), és hát jópofa lenne megnézni fillérekért mennyivel szebb pc-n.

Na nem 15 euróért volt, de 67% offban 16euró meg az apróért adták, meg amúgy a HZDt is, szóval rámarkoltam mindkettőre miért ne alapon, aztán telepítés, lássuk mit tudnak.

Zó a földbe döngölte a HZD-t, anno én is írtam a ps5 végigjátszás után, most csak addig jutottam, hogy belépjek, megnézzem, hogy vmi elbaszott szép színek vannak benne HDR-el, ez az egy része amit imádtam benne, hogy a színskála teljesen olyan élénk színekből áll az elején, amire jó ránézni, aztán persze elmúlik az, jön a hó, de az eleje megdöbbentően szemrevaló. 120 frémet az elején erőlködés nélkül tudja az xtx, majd ha nekiesek meglássuk mi lesz ebből 4k@max mellett a játék további részén. GPU nem nagyon feszül, 40% alatt terhelődik az elején, szóval egyelőre nem izgulok, de láttam én már karón varjút, ugye!

Aztán jött a zombiapokalipszis, izé, a fekete leves. Részben, mert Days Gone esetén
- kapásból nincs HDR, szóval quit, windows beállítások, HDR on a windows alatt, ettől vakító fényes lesz minden, mert ez a windows HDR pont úgy működik, mint a PS5ös alwaysonHDR, hogy a kijelzőt HDR módba bassza, meg mindent kivilágosít, ha kell, ha nem kell, bravó. Ilyen MS elbaszásokon kellene élcelődni, csak hát akkor a PS5nél is kilógna a lóláb ugye, azt meg nem szabad. Ráadásul az MS saját hülyeségébe saját magát is belecsavarja az FH5 esetén ugyanígy varázsolható HDR, agyfasz a köbön.
- a 120 frémet itt is tartja szépen az xtx, és mégsem. És emiatt is írom ezt a wall of textet, hogy 120 vsyncet simának írja, adrenalin szerint 68-90% között ugrál a GPU terhelés, mégis mintha microlag lenne, vagy egy egy frém kiesne vagy a fasz tudja, de hát a mérés nem mutat lófaszt se, 120 vanik 120al. Először meggyőztem magam, hogy rosszul látom, vagy adrenalin mér rosszul, vagy mindkettő, aztán végül nem hagyott nyugodni a dolog, és elkezdtem a netet túrni, első lépésben a DF pc performance videót, és meg is lett a megoldás 13:03-14:03 között:

phpBB [media]


Na és eztet két év alatt nem sikerült fixelni, mert hát két éves ez a videó. Ahogy a srác is mondja, végülis nem dealbreaker a dolog, de azért látható ez a belassulás, és elsőre a szívbajt hozza az emberre, hogy akkor mi a fasz van, hol a bottleneck, mit nem sikerült jól beállítani, melyik driver bugos, vagy mivanmán. Hát semmi, direkt ilyen! Nem elestem a motorral, hanem kuss, én így szállok le!

Azért le fog pörögni, nem platinára, ahogy PS5ön se platináztam, nincs nekem ahhoz idegem, nem AC ez vagy Civilization! Életem első GOG acsija ki is pattant már belőle!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74762 2023.10.27. 15:11

Phil nem tudja befogni a büdös pofáját, most pár barom új titulust kapott a cégnél, rohadt büszke mindenki magára!

"Microsoft Gaming is on a multi-year journey to reach players where they are, on the devices they choose to play, and our strategy is working. We have thirteen 1 billion dollar franchises in our portfolio and we just set new records for engagement in Game Pass. As our business continues to grow, it’s important that we structure ourselves to sustain that momentum with effective clarity and accountability across Gaming."

ATYAŰŰŰRISTEN!!! HÁT TIZENHÁROM EGYMILLIÁRD DOLLÁROS FRENCSÁJZUK VAN!!!!!!!!!!!! ECSÉM! Kíváncsi lennék hogyan voltak képesek ilyen teljesítményre? Jaaaaaaaa... rémlik valami.

ÉS ENGANGEMENT VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44444444!!!!!!!!!!!!!!!444444444444444444444444444444444

Nyomorult tetvek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74763 2023.10.27. 16:55

Isten éltesse trade1-t ha erre jár! :pias:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74764 2023.10.27. 17:59

Ja abszolút boldogot neki!
Avatar
Moby

Hozzászólás #74765 2023.10.27. 19:22

Nincs valakinek egy enkór meghívója? Feltörték, és ellopták a 15 éve használt accountomat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74766 2023.10.27. 20:00

Moby írta:Nincs valakinek egy enkór meghívója? Feltörték, és ellopták a 15 éve használt accountomat.
Nincs jogom. :( Nem tudnak segíteni ügyfélszolgálati szinten?

Azt írják ebben segítenek:

Spoiler
Amely accountokat kérdés nélkül visszaállítunk:
- Saját felhasználó törlése
- Feltört fiókok

https://ncorenews.blogspot.com/p/account-problemak.html
Avatar
Moby

Hozzászólás #74767 2023.10.27. 20:24

DanielT írta:Nincs jogom. :( Nem tudnak segíteni ügyfélszolgálati szinten?

Azt írják ebben segítenek:

Spoiler
Amely accountokat kérdés nélkül visszaállítunk:
- Saját felhasználó törlése
- Feltört fiókok

https://ncorenews.blogspot.com/p/account-problemak.html
De biztos :D Úgy nekem, mint a meghívómnak basznak válaszolni is.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74768 2023.10.27. 20:49

Moby írta:De biztos :D Úgy nekem, mint a meghívómnak basznak válaszolni is.
Ment pü.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74769 2023.10.27. 20:51

TasManXT írta:Ment pü.
:worship: :worship: Kösziek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74770 2023.10.27. 22:47

Jön majd a minőség a Blizzardtól! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #74771 2023.10.28. 00:05

Érzésem szerint ez a AW2 pc port kicsit túl lett hisztizve. Nálam UWQHD-n, High-on, quality FSR2 mellett úgy fut, mint az álom (80-110fps). Tökre kár, hogy nem érdekel a játék kicsit sem, mert amúgy eléggé baszóan néz ki.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74772 2023.10.28. 00:20

Moby írta:Érzésem szerint ez a AW2 pc port kicsit túl lett hisztizve. Nálam UWQHD-n, High-on, quality FSR2 mellett úgy fut, mint az álom (80-110fps). Tökre kár, hogy nem érdekel a játék kicsit sem, mert amúgy eléggé baszóan néz ki.
Mi tetszett utoljára a Remedytől?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74773 2023.10.28. 00:24

DanielT írta:Jön majd a minőség a Blizzardtól! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Ő lesz Arthas a WC3-remake-ben?

Warcraft_III_Human_box_art.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #74774 2023.10.28. 00:39

Zóanagyvarázsló írta:Mi tetszett utoljára a Remedytől?
Van valami emlékem a Controlról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74775 2023.10.28. 09:22

Moby írta:Van valami emlékem a Controlról.
Nekem is csak a Control miatt van bizodalmam benne, de az első rész miatt nehéz rágerjednem, és az Epic-exkluzivitás se tetszik. A gépigény meg... más ismerősöm bivaly Nvidiával panaszkodik. Sőt a játékot is utálja, de mivel bejött neki az AW1 és a QB, ez nem feltétlen rossz jel :idiota:

Mondjuk, én járszottam a CrossfireX-szel is, de az nég bevekre is B-csapatos.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2023.10.28. 09:28-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74776 2023.10.28. 09:26

Fattyú FIL meg tényleg bekaphatja. Gondolkodtam, hogy beszerezzem Steamre az akciós Hadest folytatni, elvileg a mentett állás átvihető, sőt tán az achievementek is. De ugye ezek az elmebetegek törlik uninstallkor kérdés nélkül a mentett állásokat, csak intall révén töltené leva felhőből, de a ganéból már kiment. Hallottam is azon az éjjel valami motozást, tuti FIL mászott be a kéményen save-eket törölni. Nem sok kedvem van ilyen moslék felületre vásárolni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74777 2023.10.28. 11:39

Zóanagyvarázsló írta:Nekem is csak a Control miatt van bizodalmam benne, de az első rész miatt nehéz rágerjednem, és az Epic-exkluzivitás se tetszik. A gépigény meg... más ismerősöm bivaly Nvidiával panaszkodik. Sőt a játékot is utálja, de mivel bejött neki az AW1 és a QB, ez nem feltétlen rossz jel :idiota:

Mondjuk, én járszottam a CrossfireX-szel is, de az nég bevekre is B-csapatos.
Egy teszt elejét néztem meg és abban mondja a fickó, hogy mintha elfelejtettek volna minden gameplay javító tapasztalatot az Alan Wake 1 óta és visszatértek arra a tufa szintre. És pont a Controlt említi, hogy ott már kb összeállt valami értékelhető, de most ment a kukába.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74778 2023.10.28. 13:56

Zóanagyvarázsló írta:Ő lesz Arthas a WC3-remake-ben?
Nem, az egy fekete nő lesz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74779 2023.10.28. 13:58

DanielT írta:Jön majd a minőség a Blizzardtól! :eljen: :eljen: :eljen:
fogyi.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74780 2023.10.28. 14:01

benőmenő írta:
fogyi.png
Ennél tökéletesebb Xbox szlogen nem létezik. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74781 2023.10.28. 14:49

Kipróbáltam a PS5 game streaminget.

Azonnal tökéletes, a legjobb game stream szolgáltatás amit valaha láttam/próbáltam. Az input lag kb nem létezik, a mentésemet instant töltötte amelyik játékot indítottam és ment. Ennyi.

Ja és 4K@60, nem valami hómlessz genny, mint Ganépasszfalván.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74782 2023.10.28. 16:52

Nem tudom eldönteni, hogy ez az Ánuszmirázs ennyire szar játék, vagy csak ennyire bugos. Próbálnak scriptelt helyzetekbe kényszeríteni, de olyan suta az egész, hogy nem tudom kitalálni mit akar tőlem. Amikor meg sikerül, akkor egyszerűen nem működik. Állnak az emberek mint a barmok, nem csinálják amit kellene, pokolian undorító eddig minden a grafikán és a környezeten kívül, mert az legalább középszerű.

Aki meg ezt a torokrákos expanse ből szabadult indiai vén kurvát betette szinkronszínésznek, azzal szívesen találkoznék egy sötét sikátorban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74783 2023.10.28. 19:30

DanielT írta:Egy teszt elejét néztem meg és abban mondja a fickó, hogy mintha elfelejtettek volna minden gameplay javító tapasztalatot az Alan Wake 1 óta és visszatértek arra a tufa szintre. És pont a Controlt említi, hogy ott már kb összeállt valami értékelhető, de most ment a kukába.
Őszintén csodálkoztam volna, ha mégegszer sikerül valami játlékfélét csinálniuk ezeknek a kutyaütőknek. Mondanám, hogy ez a sam lake meg a remedy a gaming egyik legtúlhypeoltabb jelensége, de az igazság az, hogy csupa ilyenekkel van tele ez a szargyár.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74784 2023.10.29. 01:29

DanielT írta:Nem tudom eldönteni, hogy ez az Ánuszmirázs ennyire szar játék, vagy csak ennyire bugos. Próbálnak scriptelt helyzetekbe kényszeríteni, de olyan suta az egész, hogy nem tudom kitalálni mit akar tőlem. Amikor meg sikerül, akkor egyszerűen nem működik. Állnak az emberek mint a barmok, nem csinálják amit kellene, pokolian undorító eddig minden a grafikán és a környezeten kívül, mert az legalább középszerű.

Aki meg ezt a torokrákos expanse ből szabadult indiai vén kurvát betette szinkronszínésznek, azzal szívesen találkoznék egy sötét sikátorban.
Először azt hittem, hogy a jó öreg tripperest cserélnéd le a torokrákosra :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74785 2023.10.29. 01:35

DanielT írta:Egy teszt elejét néztem meg és abban mondja a fickó, hogy mintha elfelejtettek volna minden gameplay javító tapasztalatot az Alan Wake 1 óta és visszatértek arra a tufa szintre. És pont a Controlt említi, hogy ott már kb összeállt valami értékelhető, de most ment a kukába.
Azért a "valami értékelhető" igencsak understatement. Csináltak jó harcot, jó puzzle-öket, jó exploringot egy metroidvania TPS-be, mely nem a szokásos formulát klónozza. Abszolút nem való mindenkinek, és tudnám sorolni a hibáit is (pl. balance: az elején hozzád vágott OP dobálózással, így a játékosok 90%-a kb. csak azzal meg néha lövöldözve végig tudja vinni). Az AW2-höz a feladványok érdekesek főleg, mert az első részből a marha unalmas fénybelövős harc helyetti normális mellett az hiányzott belőle, hogy ne az összes szürkeállományigényt a generátorok ugyanolyan beindítása és a press F to pay respect jelentse.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74786 2023.10.29. 01:40

Moby írta:Őszintén csodálkoztam volna, ha mégegszer sikerül valami játlékfélét csinálniuk ezeknek a kutyaütőknek. Mondanám, hogy ez a sam lake meg a remedy a gaming egyik legtúlhypeoltabb jelensége, de az igazság az, hogy csupa ilyenekkel van tele ez a szargyár.
Azért volt pár kiváló dobásuk és - a CrossfireX-et nem számolva - két rosszabb eddig, de még így is kultjátéknak számít a játékmenetben legnullább Alan Wake. Nyilván mágusoknak kár lenne eladni őket, az agyfaszba meg már teljesen belecsavarodtak, és a sajtó meg a közönség csak adja alájuk a lovat.

Sajnálom, ha elcseszték az AW2-t, de nem mostanában fogom kideríteni, hogy így van-e.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74787 2023.10.29. 09:39

Zóanagyvarázsló írta:Azért volt pár kiváló dobásuk és - a CrossfireX-et nem számolva - két rosszabb eddig, de még így is kultjátéknak számít a játékmenetben legnullább Alan Wake. Nyilván mágusoknak kár lenne eladni őket, az agyfaszba meg már teljesen belecsavarodtak, és a sajtó meg a közönség csak adja alájuk a lovat.

Sajnálom, ha elcseszték az AW2-t, de nem mostanában fogom kideríteni, hogy így van-e.
Mint például? Engem a max payne-k nem nyűgöztek le anno sem. A Quantum Break egy fos volt, az alan wake egy agyalágyult hülyeség volt, A control érdekes volt, de kiválónak azt sem nevezném, és nem is tudom ezen kívül csináltak-e valamit. Ez a crossfirex assetudom mi, de ezek szerint az is szarvót.
Hol vannak a kiválóságok? Csak az állandó hypeot látom körülüttök a középszar és az ultrafos között ingázva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74788 2023.10.29. 09:51

Moby írta:Mint például? Engem a max payne-k nem nyűgöztek le anno sem. A Quantum Break egy fos volt, az alan wake egy agyalágyult hülyeség volt, A control érdekes volt, de kiválónak azt sem nevezném, és nem is tudom ezen kívül csináltak-e valamit. Ez a crossfirex assetudom mi, de ezek szerint az is szarvót.
Hol vannak a kiválóságok? Csak az állandó hypeot látom körülüttök a középszar és az ultrafos között ingázva.
A Max Payne azért rohadt jó volt. De a legjobbat abból is a Rockstar csinálta. (Leszámítva az elnyomhatatlan cutsceneket, amik az újrajátszási faktrort eléggé rontják)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74789 2023.10.29. 12:55

Moby írta:Mint például? Engem a max payne-k nem nyűgöztek le anno sem. A Quantum Break egy fos volt, az alan wake egy agyalágyult hülyeség volt, A control érdekes volt, de kiválónak azt sem nevezném, és nem is tudom ezen kívül csináltak-e valamit. Ez a crossfirex assetudom mi, de ezek szerint az is szarvót.
Hol vannak a kiválóságok? Csak az állandó hypeot látom körülüttök a középszar és az ultrafos között ingázva.
Death Rally

Sokan szerették, én csak a remake-et próbáltam egy inygenes hétvégén, ez a felülnézetes autózás sosem volt a világom.

Max Payne

A bullet-time egyik korai alkalmazója, úgy, hogy jó akciójátékot építettek köré (nem agysebészet, nyilván), egyedi körítéssel, poénokkal, akciójátékhoz képest némi sztorival, brutális látvánnyal. Kisebb agyfasz hangulati elemek is megjelentek már itt (lásd vércsíkos pálya), hallucinációk, ez sem volt korábban bevett. Ami ráadásul TPS volt az FPS-érában, bár voltak különböző TPS-ek. Lehet szeretni, nem szeretni, de komolyat tettek le vele az asztalra.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Mindenben még jobb, csiszoltabb, életem egyik legjobban élvezett lövöldéje. Kapott egy kis Havok-fizikát is, ami túl reális nem volt, fasza volt, hogy nem statikus obejtumok között folyt a harc. Nem tudom, hogy másban volt-e korábban, de számomra itt jött be az a toposz is, amikor hirtelen mellékkaraterre váltva kell fedezni a másikat.

Control

Szerintem sem kiváló játék (a környezet nem a legizgalmasabb, túl agyfasz, ebbe-abba bele tudnék kötni), de kiváló dobás. Egy csomó játékelemben húztak kifejezetten erőset, nem tudom, miről tudnám ezt elmondani az elmúlt 20 évben. TPS-ként meg a Vanquish és a Max Payne 3 mögé tenném az elmúlt 15 évben, miközben van benne más is, és semmiképp nem biztonsági játék, mint kb. minden ajnározott nagy név.

Igazi rajongója az MP2-nek vagyok, az 10/10-es élmény volt annak idején, az MP1-gyel évekkel később játszottam. A Controlba meg csak belement 60 óra, és még jól is szórakoztam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74790 2023.10.29. 13:09

DanielT írta:A Max Payne azért rohadt jó volt. De a legjobbat abból is a Rockstar csinálta. (Leszámítva az elnyomhatatlan cutsceneket, amik az újrajátszási faktort eléggé rontják)
A Max Payne 3 nálam nyilván nem tud felérni a 2-höz, mert az a lényeget már elsütötte számomra. A 3 jól épített rá, de a standard fedezékesdin (mely bugos tudott lenni, néha Max tarkója kitakarta a célkeresztet, másban ilyet még nem láttam) kívül behoztak pár újítást egyszerűsítve az innovatívabb, de kevésbé csiszolt Strangleholdból, és ennyi. A favelás-brazil gazdagos téma nem is volt rossz, de nem kapták el olyan jól a hangulatot és a karaktert (nem volt rossz, de az MP2 magasra helyezte a lécet). A New York-i noiros flashbackek meg erősen kilógtak lefelé. Erre jött a nemcsak elnyomhatatlan, de túl sok filmezéssel elszúrt pacing. A stílusosan felvillanó fontosabb idézetek átvezetőkben szintén irritáltak. Az MP2-ben meg imádtam újrajátszani jeleneteket, na itt az elnyomhatatlansággal tényleg tökön rúgtak, tehát nem csak simán arról van szó, hogy újrajátszáskor megint filmezni kell.

Fasza volt, a generáció egyik legjobb akciójátéka, de az MP1-2 a maga idejében innovatívabb, nagyobbat szóló volt. Az MP3 meg az MP2 Crysis-élményét sem hozta számomra, bár igencsak jól festett. UC2-3, GoW3 megvolt előtte, MP2 előtt nem tudom, mi kellett volna, a MoH:AA vagy a CoD nem kápráztatott el annyira, mint a kor menő akciójátékai, a nagy grafikai dobások a következő évben jöttek: Doom 3, Far Cry, Riddick, HL2 (megjegyzem, ezek már játszhatatlanok is voltak az MP2-t szépen vivő vasamon, a Painkiller ment el helyettük). A Deus Ex: Invisible War jött ki még akkoriban mint korszerű UE-s cím, de azt csak később játszottam, de néhány megoldást leszámítva mindenképp az MP2 mögé tenném, elég egyenetlen tud lenni az akkor fejlett technója, artban, fizikában meg kiütéssel nyer az MP2.
Avatar
trade1

Hozzászólás #74791 2023.10.29. 17:08

Köszi srácok a köszöntést!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74792 2023.10.30. 20:03

Mégiscsak Ubi-játék lesz a GotY!

phpBB [media]
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74793 2023.10.30. 20:26

Alan Wake 2:
combat rosszabb, mint az 1-ben volt / 10

Ghostrunner 2:
jóval könnyebb az 1-nél és kellemes újdonság volt a motorozás, még ha kőegyszerű is / 10

Jusant:
kurvarövid (~4 óra), a story lófasz és a lore-ból se tudunk meg sok mindent, de másztam volna még / 10
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74794 2023.10.30. 21:28

Zóanagyvarázsló írta:Mégiscsak Ubi-játék lesz a GotY!
Ez egészen rendben van így elsőre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74795 2023.10.30. 21:38

neoreg írta:Alan Wake 2:
combat rosszabb, mint az 1-ben volt / 10

Ghostrunner 2:
jóval könnyebb az 1-nél és kellemes újdonság volt a motorozás, még ha kőegyszerű is / 10
Alan 2 combat rosszabb mint az első? Szöges buzogánnyal csapkodja a tököd és megkarcolja az autód, vagy ez hogyan lehetséges? :banplz:

Ghost 2 természetesen ugrik majd. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74796 2023.10.30. 21:51

Elkezdődtek a kirúgások a Bungie-nál VÉGRE.

Ami számokat láttam, annyian voltak mint az Insomniac, Naughty Dog és talán a Santa Monica EGYÜTT.

További pozitív hír, pletyka, akármi: According to a new report, PlayStation is backtracking on its decision to push for live service games.

Helyes, maradjon ez csak a prolik kenyere! :eljen:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74797 2023.10.30. 22:04

DanielT írta:Alan 2 combat rosszabb mint az első? Szöges buzogánnyal csapkodja a tököd és megkarcolja az autód, vagy ez hogyan lehetséges?
Én sem értem hogy sikerült nekik. Elméletben ugyanannak a rakás szarnak kellett volna lennie, mint az 1-ben, de valahogy sokkal sutább lett. Érzésre lassabban reagál a karakter az inputokra és a lámpa is elég inkonzisztensen működik ezzel a charge mechnikával. Volt hogy egy komplett elemet el kellett tolnom egyetlen ellenfélre, mert egyszerűen nem adta be, pedig végig rá céloztam. Messze nem szenvedtem ennyit az 1-ben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74798 2023.10.31. 01:58

neoreg írta:Én sem értem hogy sikerült nekik. Elméletben ugyanannak a rakás szarnak kellett volna lennie, mint az 1-ben, de valahogy sokkal sutább lett. Érzésre lassabban reagál a karakter az inputokra és a lámpa is elég inkonzisztensen működik ezzel a charge mechnikával. Volt hogy egy komplett elemet el kellett tolnom egyetlen ellenfélre, mert egyszerűen nem adta be, pedig végig rá céloztam. Messze nem szenvedtem ennyit az 1-ben.
De mennyi a harc? Azon kívül tényleg fejlődött a játékmenet? Mert az 1-nek a fő baja az volt, hogy azon kívül nem volt semmi komolyan vehető, úgy meg végigharcolni egy fél demóra való mechanikával a játékot, mely legalább olyan hosszú volt, mint a Max Payne 1-2 együtt, nem volt az igazi. Máig nem értem, miért élvezte valaki. Mármint azon kívül, hogy valamiért beleszeretett a körítésbe, és ezért mindent lenyelt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74799 2023.10.31. 02:13

DanielT írta:Elkezdődtek a kirúgások a Bungie-nál VÉGRE.

Ami számokat láttam, annyian voltak mint az Insomniac, Naughty Dog és talán a Santa Monica EGYÜTT.

További pozitív hír, pletyka, akármi: According to a new report, PlayStation is backtracking on its decision to push for live service games.

Helyes, maradjon ez csak a prolik kenyere! :eljen:
Nekem úgy rémlik, voltak más Sony-stúdióknál is. Volt azért pár live service bukta mostanság, biztos ez is segített a döntésben. Myth kéne a Bungie-tól a szemetek helyett, de úgy tudom, a jogok az MS-féle felvásárláskor valahogy a Take-Twonál kötöttek ki, ők csináltattak egy noname csapattal egy harmadik részt, és kinyírták frencsájzt. Érdekes, hogy a Marathon és a Myth egyik (?) atyja a Destiny 1-2-nél is fejes volt. Valahogy nehéz elhinnem, hogy fognak még nekem játékot gyártani, pedig innovatív banda volt.

phpBB [media]
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74800 2023.10.31. 07:29

Zóanagyvarázsló írta:De mennyi a harc? Azon kívül tényleg fejlődött a játékmenet? Mert az 1-nek a fő baja az volt, hogy azon kívül nem volt semmi komolyan vehető, úgy meg végigharcolni egy fél demóra való mechanikával a játékot, mely legalább olyan hosszú volt, mint a Max Payne 1-2 együtt, nem volt az igazi. Máig nem értem, miért élvezte valaki. Mármint azon kívül, hogy valamiért beleszeretett a körítésbe, és ezért mindent lenyelt.
Kevesebb harc van benne, mint az 1-ben, ellenben újraspawnolnak adott területeken az ellenfelek, ha később mész vissza gyűjtögetni. Ha valaki szereti az inventory management-et, meg a konfettitisztogatást a map-en, akkor végül is fejlődött a játékmenet. Lehet upgradelni bizonyos skilleket, meg fegyvereket, de nagy részüket haszontalannak találtam és eleve túl kevés resource van a játékban, egy végigjátszás alatt lehetetlen fullosra fejleszteni mindent. Raktak be több fejtörőt is az opcionális ládákhoz illetve a főszálhoz is, de nem annyira vészesek, némelyikhez viszont papírt és ceruzát is érdemes elővenni, hacsak nem tud az ember fejben kétismeretlenes egyenletrendszert megoldani. Alan Wake-es részeknél van egy olyan játékmechanika, hogy a pálya adott részeit "át lehet írni" a továbbhaladáshoz. Elméletben ez jónak tűnt, de gyakorlatban gyűlöltem minden percét. A néger nős részeknél meg meg százasával lehet clue-kat feltűzni egy képzeletbeli falra és abból következtetéseket levonni, de ehhez az égvilágon semmit nem kell gondolkodni, csak ráhúzni a megfelelő clue-t a megfelelő cetlire és ha jó akkor feltűzi, ha nem akkor meg nem.

Összességében csak annak tudom ajánlani, akit már az 1 is megfogott valamiért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74801 2023.10.31. 12:21

Tökéletes videó arról, hogy az MS miért egy nyomorult senkiházi corporate trógerek gyűjteménye. Fantáziátlan, koncepciótlan, buzzwordszopó görények, akik semmi másra nem képesek mint rosszul másolni és felvásárolni a sikeres cégeket.

Bukás-bukás-bukás, bármibe kezdenek 20 éve csak bukás. Olyanok mint Trump, aki az apja hagyatékából finanszírozza az összes idióta dolgát, de önmaga csak egy gátlástalan primitív barom.

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74802 2023.10.31. 13:59

DanielT írta:Tökéletes videó arról, hogy az MS miért egy nyomorult senkiházi corporate trógerek gyűjteménye. Fantáziátlan, koncepciótlan, buzzwordszopó görények, akik semmi másra nem képesek mint rosszul másolni és felvásárolni a sikeres cégeket.
Bukás-bukás-bukás, bármibe kezdenek 20 éve csak bukás. Olyanok mint Trump, aki az apja hagyatékából finanszírozza az összes idióta dolgát, de önmaga csak egy gátlástalan primitív barom.
Mondjuk az is egy külön katasztrófa, hogy a cyberpunk disztópiákat megszégyenítő policykkel operáló apple szipkázza el a usereket a mac-ekkel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74803 2023.10.31. 17:53

benőmenő írta:Mondjuk az is egy külön katasztrófa, hogy a cyberpunk disztópiákat megszégyenítő policykkel operáló apple szipkázza el a usereket a mac-ekkel.
Nem kell ezt túlgondolni. Egyszerűen átalakultak a felhasználói szokások, már csak irodában kell office, otthonról kezd a desktop pc kiszorulni és ahogy a videó is mondja az armos procis Windows lépéshátrányban van, most látszik, hogy a felhasználók 1/3ának sose volt szüksége desktop pcre, csak 20 éve nem volt alternatíva. Már van.
Nem mellesleg az Apple folyamatosan előre megy, például szemrebbenés nélkül dobta a 32 bitet telefonon és tableten. Vki 32 bites appokat vett vagyonokért? Hát őrizgesse az ipad4esét meg az iPhone ötösét, és azon fut továbbra is a 32 bites app, pl a settlers4, az iPhone15 meg iPad pro5 csak a 64 bites appokat futtatja, ha settlers4ezni akarsz ezeken írjál a settlers4 fejlesztőknek és csá.
Gondold el, ha az ms lépné ezt meg, hogy az ezeréves kód maradványokat kibaszná egy az egyben a rendszerből, hogy áramvonalasabb legyen és töredék wattból menjen és akkor már kisebb x86 proci is elég és összemérhető reszponzibilitás és üzemidő lenne egy macbookkal és ezért cserébe azt kellene mondania, hogy ha akarsz gémelni a régi cuccokkal, írj a fejlesztőknek, hogy updateljék dx12re, addig meg pacsi.
Be vannak szorulva, ha lépnek vmit az a baj, ha nem, az a baj. A többi eshetőséget már egész jól kezelik, csak ezzel a kettővel van baj, ha csinálnak vmit, meg ha nem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74804 2023.10.31. 19:40

Botond írta:Nem kell ezt túlgondolni. Egyszerűen átalakultak a felhasználói szokások, már csak irodában kell office, otthonról kezd a desktop pc kiszorulni és ahogy a videó is mondja az armos procis Windows lépéshátrányban van, most látszik, hogy a felhasználók 1/3ának sose volt szüksége desktop pcre, csak 20 éve nem volt alternatíva. Már van.
Nem mellesleg az Apple folyamatosan előre megy, például szemrebbenés nélkül dobta a 32 bitet telefonon és tableten. Vki 32 bites appokat vett vagyonokért? Hát őrizgesse az ipad4esét meg az iPhone ötösét, és azon fut továbbra is a 32 bites app, pl a settlers4, az iPhone15 meg iPad pro5 csak a 64 bites appokat futtatja, ha settlers4ezni akarsz ezeken írjál a settlers4 fejlesztőknek és csá.
Gondold el, ha az ms lépné ezt meg, hogy az ezeréves kód maradványokat kibaszná egy az egyben a rendszerből, hogy áramvonalasabb legyen és töredék wattból menjen és akkor már kisebb x86 proci is elég és összemérhető reszponzibilitás és üzemidő lenne egy macbookkal és ezért cserébe azt kellene mondania, hogy ha akarsz gémelni a régi cuccokkal, írj a fejlesztőknek, hogy updateljék dx12re, addig meg pacsi.
Be vannak szorulva, ha lépnek vmit az a baj, ha nem, az a baj. A többi eshetőséget már egész jól kezelik, csak ezzel a kettővel van baj, ha csinálnak vmit, meg ha nem.
És kidobták a 3.5mm-es jack-et, a cserélhető akksit, a töltőt, meg már egy szenzort nem lehet kicserélni egy kurva laptopban ami azt nézi ki van-e nyitva az a szerencsétlen, mert az is a security chiphez van pároztatva az alaplapon.
Ja és nincs RAM upgrade sem mert az is az SoC-n van. És ezt mind át fogja venni mindenki mint a fizetős multit, mert látják hogy le lehet húzni érte a pénzt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74805 2023.10.31. 20:54

benőmenő írta:És kidobták a 3.5mm-es jack-et, a cserélhető akksit, a töltőt, meg már egy szenzort nem lehet kicserélni egy kurva laptopban ami azt nézi ki van-e nyitva az a szerencsétlen, mert az is a security chiphez van pároztatva az alaplapon.
Ja és nincs RAM upgrade sem mert az is az SoC-n van. És ezt mind át fogja venni mindenki mint a fizetős multit, mert látják hogy le lehet húzni érte a pénzt.
Ezek a hw-es issuek, de Dani a sw-es részt dobta be, és ott sajna azok miatt alakul(t) ki a delta a macOS és a win között, mert a win egy mamut, ami mindent is cipel magával, az apple meg időről időre szemrebbenés nélkül kidobja a ballasztot, aminek a következménye, hogy az apple cuccának elég az 5 wattot zabáló proci a windowsnak meg nem, és innen kezdve teljesen más a laptopos/tabletes élmény, és hát az is kiderült az elmúlt 10 évben, hogy azért aki nem cég, vagy atomkocka, mint az itteniek közül az utolsó elmebetegek, akik képesek 0,5-1-1,5 millát gémer gépben állítani (nálam ráadásul 2,5 a gyerek gépével együtt :idiota: ), azaz az emberek 80-90%nak, nos nekik átlagos tartalom fogyasztásra tökre elég a mobiltelefon, tablet, laptop szentháromságból 1-2, nagyon max mindhárom.

/szerk: másik téma. Jön az Uncharted4 és a God of war is GOGra. Terjed a drm mentes sony pc géming.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74806 2023.10.31. 21:08

Botond írta:Ezek a hw-es issuek, de Dani a sw-es részt dobta be, és ott sajna azok miatt alakul(t) ki a delta a macOS és a win között, mert a win egy mamut, ami mindent is cipel magával, az apple meg időről időre szemrebbenés nélkül kidobja a ballasztot, aminek a következménye, hogy az apple cuccának elég az 5 wattot zabáló proci a windowsnak meg nem, és innen kezdve teljesen más a laptopos/tabletes élmény, és hát az is kiderült az elmúlt 10 évben, hogy azért aki nem cég, vagy atomkocka, mint az itteniek közül az utolsó elmebetegek, akik képesek 0,5-1-1,5 millát gémer gépben állítani (nálam ráadásul 2,5 a gyerek gépével együtt :idiota: ), azaz az emberek 80-90%nak, nos nekik átlagos tartalom fogyasztásra tökre elég a mobiltelefon, tablet, laptop szentháromságból 1-2, nagyon max mindhárom.

/szerk: másik téma. Jön az Uncharted4 és a God of war is GOGra. Terjed a drm mentes sony pc géming.
Én viszont azt reagáltam hogy kár hogy az OS amire migrálnak a userek egy ilyen cég, ilyen hw-es környezetét is jelenti. Amit benyelünk mert kényemes egészen addig amíg nincs valami gondunk vele. Csak addigra már az a sztenderd az összes alternatívánál is. :(
Anno a windows phone-omat speciel imádtam. Mert egy belépőszintű, olcsó kis krumplin is úgy suhant az OS és az appok, ahogy az akkori felső polcos androidok csak szerették volna hogy náluk menjen. Ja és volt benne jack csati, micro sd kártya, cserélhető akksi. Sőt még "always on" képernyű szerűen mutatta az időt és az értesítéseket.
Emlékszem voltunk az akkor még fősulin ahol tanítottak gui-s alkalmazásokat készíteni meg hogy jön ez az új uwp stílus, csináltuk mindezt imacekre haxorolt windows-zal. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74807 2023.11.01. 10:18

Boldog születésnapot, Micsu!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74808 2023.11.01. 13:16

Boldogat és kevésbé passzív következő évet! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74809 2023.11.01. 15:57

A GT 7-be közben be fog kerülni végre minden eventbe a Sophy AI.
phpBB [media]

Kár hogy közben kb. kipörgettem lassan minden szingli eventet és az egyetlen új pálya egy havas-rallys cucc lesz, amit soha senki nem kért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74810 2023.11.01. 17:03

benőmenő írta:A GT 7-be közben be fog kerülni végre minden eventbe a Sophy AI.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=zKs2JK6iNJg[/ideo]
Kár hogy közben kb. kipörgettem lassan minden szingli eventet és az egyetlen új pálya egy havas-rallys cucc lesz, amit soha senki nem kért.
Konkrétan őrület számomra, hogy nem azonnal került mindenbe bele, ahogy csináltak egy jobb AI-t. Nade a havas pálya se kutya! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74811 2023.11.01. 22:14

benőmenő írta:A GT 7-be közben be fog kerülni végre minden eventbe a Sophy AI.
phpBB [media]

Kár hogy közben kb. kipörgettem lassan minden szingli eventet és az egyetlen új pálya egy havas-rallys cucc lesz, amit soha senki nem kért.
A szopi AI nagyon fasza...hangok mikor kerülnek bele? Nevah? Kár, hogy azt nem tud a szopiAI generálni :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74812 2023.11.01. 22:32

Egy pillanatra azt hittem, hogy Xbox játékos vagyok... :wilting: :wilting: :wilting:

November PSmínusz. Szerencsére csak az essential felhozatal, a hó közepiben még van remény. :zavart2:

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74813 2023.11.01. 22:41

Moby írta:A szopi AI nagyon fasza...hangok mikor kerülnek bele? Nevah? Kár, hogy azt nem tud a szopiAI generálni :(
Azt nem tudom. De ma bohóckodtam az őskövület Simbin-es túraautós Race07-tel. Amikor nekimentem a pályaszéli bólyáknak konkrétan fehérzaj hangot adtak ki. :vigyor3:
Ps Essentialra pedig: lassan játsszák a karácsonyi számokat és akkor megint le kell tolni Mafia 2-t. Ez a szabály.
Castle82

Hozzászólás #74814 2023.11.02. 09:46

DanielT írta:Tökéletes videó arról, hogy az MS miért egy nyomorult senkiházi corporate trógerek gyűjteménye. Fantáziátlan, koncepciótlan, buzzwordszopó görények, akik semmi másra nem képesek mint rosszul másolni és felvásárolni a sikeres cégeket.

Bukás-bukás-bukás, bármibe kezdenek 20 éve csak bukás. Olyanok mint Trump, aki az apja hagyatékából finanszírozza az összes idióta dolgát, de önmaga csak egy gátlástalan primitív barom.

phpBB [media]



Lassan az az érzésem hogy te az a fajta ember vagy akinek van egy fotója a Playstation vezér ánuszrózsájáról és minden napot úgy inditasz hogy egy meghitt forró csókkal áldod meg azt a képet.... :banplz:
Konkrétan ennyi a topik hónapok óta a részedről: MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika.

Nem mondom hogy nincsen igazad sokszor az MS faszkodásával, csak ez már beteges.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74815 2023.11.02. 10:00

Castle82 írta:Lassan az az érzésem hogy te az a fajta ember vagy akinek van egy fotója a Playstation vezér ánuszrózsájáról és minden napot úgy inditasz hogy egy meghitt forró csókkal áldod meg azt a képet.... :banplz:
Konkrétan ennyi a topik hónapok óta a részedről: MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika.

Nem mondom hogy nincsen igazad sokszor az MS faszkodásával, csak ez már beteges.
Ennél kevesebbért is mentek itt már emberek ignorera, csak mondom. :D
Vagy úgy érted, hogy éljen a szentszoni, de jó, hogy emelték a psplus díjat?! Mert akkor rendben!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #74816 2023.11.02. 11:41

Koszonom :law:

Dt: Ki tudja meg mit hoz a jovo, benezek neha hogy ugyan ki huzza be iden a potyt, gondoltam Botond ugy nyeri iden mint Verstappen a Forma1et de amit en lattam az alapjan Arty eleg fullba nyomja manapsag :taps: :puszi: Bar lehet az a problema hogy ketszer kene elolvasnom amit ir hogy ertsem is :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74817 2023.11.02. 14:00

Castle82 írta:Lassan az az érzésem hogy te az a fajta ember vagy akinek van egy fotója a Playstation vezér ánuszrózsájáról és minden napot úgy inditasz hogy egy meghitt forró csókkal áldod meg azt a képet.... :banplz:
Konkrétan ennyi a topik hónapok óta a részedről: MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika, BezzegaSony, MS fika, MS fika, MS fika, MS fika.

Nem mondom hogy nincsen igazad sokszor az MS faszkodásával, csak ez már beteges.
Én inkább az a fajta ember vagyok, aki már a Windows 95 fikázásában se volt hajlandó ész nélkül részt venni, meg a Sorosozáshoz hasonló divat volt a Billgéccezés... Meg az a fajta akinek kifejezetten tetszett a Windows Millennium Edition. :banplz:

Tegnap épp a Sony-t szidtam az aktuális havi kínálatuk miatt, előtte a PS5 "slim" -et kritiáltam és biztos volt még, meg lesz is.

Az MS amit művel, az minden téren BORZALOM, hát mit dícsérjek rajtuk? Minden szar amit csinálnak.

Na mindenesetre tehát nem mondod, hogy nincs igazam sokszor = sokszor igazam van. Na, hát akkor minden rendben, köszönöm! ;)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74818 2023.11.02. 14:33

No kint az új GT7 update.
A jó hír, hogy csináltak néhány QoL dolgot és a quickrace-ek díjazását drasztikusan megemelték.
De a Sophy AI csak 70 autót tud vezetni a meglévő pályák töredékén. Azt is csak quickrace-ekben, nem pedig a konkrét eventeken.
És ezek a kretének megduplázták a jogsi eventeket, ún. "master license"-ekkel. Namost a már meglévő jogsikat sem kellett mind megcsinálni ahhoz hogy legördüljön a stáblista és azóta sem adtak olyan eventeket amikhez kéne egyáltalán. Hátööö... :lama:
Szóval ez így kb. annyira "Spec 2", mint ahogy az új Forza Motorsport "built from the ground up".

"Senkiháziak kezében van a popszakma!" - Janklovics Péter
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74819 2023.11.02. 16:26

Na ilyet kitalálni se lehetne...

Jön ugye a COD: MW III idén. JÖNIK. A Microsoft fejlesztette persze, sőt, egyenesen Phil a saját kezével kódolta.

Na szóval jön. És kiderült, hogy az előző, COD MWII alá épül be, még külön platina trofija sincs. Gyakorlatilag egy DLC-ként kezelik, de új néven, teljes áron adják. Ja és az összes multi pálya remake a korábbi MW III-ból.

Jó helyen vannak ezek az MS-nél. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74820 2023.11.02. 16:59

DanielT írta:Én inkább az a fajta ember vagyok, aki már a Windows 95 fikázásában se volt hajlandó ész nélkül részt venni, meg a Sorosozáshoz hasonló divat volt a Billgéccezés... Meg az a fajta akinek kifejezetten tetszett a Windows Millennium Edition. :banplz:

Tegnap épp a Sony-t szidtam az aktuális havi kínálatuk miatt, előtte a PS5 "slim" -et kritiáltam és biztos volt még, meg lesz is.

Az MS amit művel, az minden téren BORZALOM, hát mit dícsérjek rajtuk? Minden szar amit csinálnak.

Na mindenesetre tehát nem mondod, hogy nincs igazam sokszor = sokszor igazam van. Na, hát akkor minden rendben, köszönöm! ;)
De a pozitívumokat nem érinted, mert nem érintenek. Lásd a Psychonauts 2 megmentését, az AoE feltámasztását, a kiterjesztettebb "BC"-t, az FPS Boostot, az auto-HDR-t, a day1 óta jól működő adaptive sync támogatást, a Play Anywhere-t, a végre használható libraryt. Mellesleg közben a vas se rossz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74821 2023.11.02. 17:14

Zóanagyvarázsló írta:De a pozitívumokat nem érinted, mert nem érintenek. Lásd a Psychonauts 2 megmentését, az AoE feltámasztását, a kiterjesztettebb "BC"-t, az FPS Boostot, az auto-HDR-t, a day1 óta jól működő adaptive sync támogatást, a Play Anywhere-t, a végre használható libraryt. Mellesleg közben a vas se rossz.
Na hát "megmentették" A Psych 2-t... a 30?40? órás dokumentumszériát végignéztem a témában, kiadták volna az MS nélkül, vagy mással. De hát nyilván ezek a fantáziátlan, kétségbeesett görények mindenkit megkörnyékeznek akik bajban vannak. Mondtak is fel szépen ahogy bejött az MS a képbe.

AOE valóban nem érint, meg itt megint csak annyit csináltak, hogy új ötlet híján elővették ami régen műkötött.

A kiterjesztett BC jó dolog, bár valójában csak egy elméleti pozitívum a játékosok 99%-nak, ti vagytok a kivételek akik retróznak ezekkel.

Adaptív sync jó dolog, csak Sonynál meg minden 60 frém volt kb amíg ki nem jött, szal igény az kb nulla volt rá.

A Play Anywhere biztos jó, de én inkább a play anything híve vagyok, emiatt van PS a háznál. :D

A használható library alatt nem tudom mit értesz, ami felületet láttam tőlük bárhol az egy kritikán aluli hulladék.

A vas valóban jó, a kontroller viszont seggbuta mellette.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74822 2023.11.02. 17:14

Micsu írta:Koszonom :law:

Dt: Ki tudja meg mit hoz a jovo, benezek neha hogy ugyan ki huzza be iden a potyt, gondoltam Botond ugy nyeri iden mint Verstappen a Forma1et de amit en lattam az alapjan Arty eleg fullba nyomja manapsag :taps: :puszi: Bar lehet az a problema hogy ketszer kene elolvasnom amit ir hogy ertsem is :nezze:
Isten életessen utólag is, tegnap pont én nem néztem be.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74823 2023.11.02. 17:24

DanielT írta:A vas valóban jó, a kontroller viszont seggbuta mellette.
Annyira jó, hogy még Aliról rendelt műanyag pecek sem kell hozzá, nehogy felboruljon! Elképesztő ami ámokfutás történik itt mindenki szeme láttára, bármelyik szereplőt vizsgáljuk is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74824 2023.11.02. 17:27

DanielT írta:Na hát "megmentették" A Psych 2-t... a 30?40? órás dokumentumszériát végignéztem a témában, kiadták volna az MS nélkül, vagy mással. De hát nyilván ezek a fantáziátlan, kétségbeesett görények mindenkit megkörnyékeznek akik bajban vannak. Mondtak is fel szépen ahogy bejött az MS a képbe.

AOE valóban nem érint, meg itt megint csak annyit csináltak, hogy új ötlet híján elővették ami régen műkötött.

A kiterjesztett BC jó dolog, bár valójában csak egy elméleti pozitívum a játékosok 99%-nak, ti vagytok a kivételek akik retróznak ezekkel.

Adaptív sync jó dolog, csak Sonynál meg minden 60 frém volt kb amíg ki nem jött, szal igény az kb nulla volt rá.

A Play Anywhere biztos jó, de én inkább a play anything híve vagyok, emiatt van PS a háznál. :D

A használható library alatt nem tudom mit értesz, ami felületet láttam tőlük bárhol az egy kritikán aluli hulladék.

A vas valóban jó, a kontroller viszont seggbuta mellette.
Nem néztem a Psychonauts-dokut, de a megjelenés előtti szappanopera a Starbreeze-zel már megijesztett backerként, Tim annak idején videóban örömködött, hogy mennyire jól jön a pénz, és végül egy tök csiszolt játékként jelent meg. Nem tudom, mennyiben lett volna más a végeredmény.

A DF-videókban én találtam zavaróbb frémeséseket, meg hát 60 fps fölött is van élet. Az pedig, hogy fps-ben gyengébb volt az XSX olykor, az jellemzően a nagyobb felbontásból fakadt.

A Play Anything miatt én PC-t tartok inkább, ha valaki PS-es kínálatra vágyik, arra jó a PS, de anythingre nem igazán. Mivel multiplatform kort élünk, sok minden van rá.

Amikor YouTube-on próbáltam nézegetni, hogy hova fejlődött a library, akkor az nagyon nem győzött meg, az sem, amit talán éppen te linkeltél. XSX-en tapasztalom, hogy már messze van a PS3-as rémálomtól.

A kontrollerrel inkább az iszonyatosan hangos d-pad és kínai műanyag érzete a baj, az analóg karok rövid idővel driftelésre való hajlama mellett (ez utóbbit én megúsztam). Az persze pozitív, hogy a DualSense-t alapból jobb kézbe venni, mint a DS4-et, és jó az, ha előállnak új feature-ökkel (majd szépen el is lopja az MS), de eddig nem hatottak meg. A drfiftelés meg előjöhet ott is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74825 2023.11.02. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:Az persze pozitív, hogy a DualSense-t alapból jobb kézbe venni, mint a DS4-et, és jó az, ha előállnak új feature-ökkel (majd szépen el is lopja az MS), de eddig nem hatottak meg. A drfiftelés meg előjöhet ott is.
Én a tablet stream gamelés miatt ismét elkezdtem használni a Dualshockot és pont az lepett meg, hogy mennyire jó még a Dualsense után is megfogni. Bejön, hogy nem minden éle lekerekített, valahogy jobban bele tudok kapaszkodni. Persze mindkettő jó, semmi bajom velük.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74826 2023.11.02. 18:07

DanielT írta:Én a tablet stream gamelés miatt ismét elkezdtem használni a Dualshockot és pont az lepett meg, hogy mennyire jó még a Dualsense után is megfogni. Bejön, hogy nem minden éle lekerekített, valahogy jobban bele tudok kapaszkodni. Persze mindkettő jó, semmi bajom velük.
A DS3 nyilván borzalom, a DS4 szerintem sem rossz, de nekem pont az éle vágja az ujjamat. Az akksiidőt meg nem is tudom már, csak vezetékesen használom ezeket, és tényleg elég kínos is szokott lenni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74827 2023.11.02. 18:14

De ha kontroller téma és jót is mondjak a Microsoftról/Xboxról!

Az Xbox One kontrollerem -amit pc-hez vettem- gombjai besárgultak és a kontroller egész felülete is valamennyire. A start/options gombok undorítóak.

Szóval ha valaki szereti a besárgult dolgokat, annak tökéleteset alkotott a cég! :worship: :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74828 2023.11.02. 18:54

DanielT írta:De ha kontroller téma és jót is mondjak a Microsoftról/Xboxról!

Az Xbox One kontrollerem -amit pc-hez vettem- gombjai besárgultak és a kontroller egész felülete is valamennyire. A start/options gombok undorítóak.

Szóval ha valaki szereti a besárgult dolgokat, annak tökéleteset alkotott a cég! :worship: :eljen:
Ismered a storyt, de nekem a One controllerem amit pécéhez használtam teljesen meghalt. Először eldobálgatta a wireless kapcsolatot. Használtam utána usb-n. Majd egyszer csak már usb-n sem volt hajlandó csatlakozni többet, xbox accessories app sem látta. Így kénytelen voltam beszerezni a series kontrollert, aminek a D-padja tényleg jobb, de semmi különbség ezen kívül. (Szerencsére olcsó volt éppen a meghalás pillanatában a konzolvilágban)

Dualsense driftelés sztorit meg első kézből 1000+++ óra után én is szépen megtapasztaltam. Utoljára DT vette kezelésbe, szóval azóta az is hibátlan.

Ebből is vettem egy másikat inkább, mert pont a Remnant etapra használhatatlan volt a régi.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74829 2023.11.02. 19:28

DanielT írta:De ha kontroller téma és jót is mondjak a Microsoftról/Xboxról!
Az Xbox One kontrollerem -amit pc-hez vettem- gombjai besárgultak és a kontroller egész felülete is valamennyire. A start/options gombok undorítóak.
Szóval ha valaki szereti a besárgult dolgokat, annak tökéleteset alkotott a cég! :worship: :eljen:
Ha ez még a cigó kontroller, akkor ahhoz illik is a sárgaság! :idiota:
Box kontrollerem sose volt saját. Ismerős vett egy One kontrollert használtan, egy hónapra rá elkezdett driftelni. Munkatárs Series kontrollere szintén driftelt mint a szemét amikor próbáltam. Formára nem lenne rossz, de a dpad tényleg hangos és a gombák nekem magasak és ezért kényelmetlenek. Plusz a bal oldali rossz helyen van ugye és ezért extrán kényelmetlen.
A Dualsensek egyelőre nem driftelnek, viszont a fehérnek a ravaszai jelentősen gyengébben tartanak ellen ugyanolyan beállítások mellett mint az újabb feketének. Nem tudom hogy amúgy is van ennyi különbség a kontrollerek közt, vagy ez valamilyen kopásnak az eredménye. Mindenesetre feltűnt, mert igen gyakran kell őket cserélgetni mert még az én napi gémingemet is csak visítva bírják ki ha tényleg maxra vannak töltve előtte. És a Dpad továbbra is botrány és nem értem a fighting game nördök hogy nem gyújtották még rá a házat érte a Sonyra.
A Dualshock 4-ek közül a régebbi kékben már cseréltem akksit (kemény 10 perc csavarozás volt) és valamelyik bal stickje zsizsgett középen DS4Windowsban amikor a PoP: Sands of Time-hoz kellett haxorolni, de játék közben észrevehetetlen. Kb. másfél intenzív gémingelős napot kibírtak egy töltéssel a Dad of Boi alatt.
A Dualshock 3-ak még mindig császárok akksi időben. Mindkettőben gyári akksi, most is nyúzom őket. Amelyiket a konzolhoz kaptam annak kontaktos volt a belső csatlakozója amit egy igényesen az egyébként érintkezést biztosító szivacs alá gyűrt szigszalag gubiccsal orvosoltam. Illetve a stickek műanyag gomba része kopott szét annyira, hogy rendeltem rá utángyártottakat. Amik aztán annyira botrány minőségűek voltak, hogy inkább kannibalizáltam az egyébként szintén működő Dualshock 2-esek egyikéből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74830 2023.11.02. 20:10

benőmenő írta:viszont a fehérnek a ravaszai jelentősen gyengébben tartanak ellen ugyanolyan beállítások mellett mint az újabb feketének.
El vannak törve a rugók benne. Ezt pont látatlanban meg tudom mondani :D

Vissza: “Leáldozott.hu”