A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74551 2023.10.11. 21:14

benőmenő írta:Ma hallgattam a Checkpointot és ott is felmerült a játékok ára, hogy mennyire nem követte az inflációt, sem pedig a fejlesztési költségek növekedését.
Nekem igazából az jött le, hogy a cartridge-ek azok mocsokdrágák voltak anno.
Ellenben tisztán emlékszem, hogy 2007-2008 tájékán az 576-ban 18000 Forintért voltak kitéve a PS3 játékok. Ez az itthoni átlag inflációval nagyjából ott van a mostani 30 ezer körüli day 1 áraknál.
Ha pedig a 2010-es Bad Company 2-t veszem kiindulási alapnak PC-re akkor még meg is haladtuk, ugyanis az 2010-ben volt kereken 10 ezer Ft, day1 dobozosan.
És akkor még jöhetnek pro és kontra, hogy mennyivel komplexebbek a játékok, viszont a toolok is mennyit fejlődtek. Hogy mennyire nagyságrendekke több ember munkája van benne, de a vásárló piac is mennyivel nagyobb. És a többi.... Ti hogy látjátok ezt?
Közben találtam még nyugtákat a dobozokban:
Skyrim 2011.11.12. - Vastag doboz, karton tok, soundtrack cd + papír térképpel - 9890 Ft
Dark Souls 2 2014.04.25. - 9999 Ft
Szopókember 2 2023 - Standard 27490 Ft, Digital Delux 31190 Ft. Ja és digitálisan, tehát nincs lemez, nincs tok, nincs kézikönyv, nincs extra mütyür, nincs kisker haszon. :phone:
Avatar
arty

Hozzászólás #74552 2023.10.12. 08:36

Moby írta:"Egyszerűen jó"
kormányrángatás és semmi.avi
vagy akár betehetted volna mégegyszer a Nintendo64 texturáks fás képet! ;)
De őszintén, ezek mennyire reprezentálják a játékot? Semennyire.
Pontosabban, ahogy írtam is, az alulkormányzottság inkább jellemzője a játéknak, találtál egy kocsit/beállítást/kormánybeállítást, ahol ez extrém módon el van b*szva.
És valszeg nem az egyetlent találtad meg... több review is említette, hogy bizonyos kocsikkal nem lehet kanyarodni.

de röpke 6 év után mit vársz??? :D

és igen, mindig ide fogunk visszajutni, hogy 6 év után ez miafasz. _MINDEN_ forzában taláhattál anomáliát, kétévente be-becsúszhatott a gigakontentbe hiba, de máshol maximálisan kárpótolt a széria... most egy ELVILEG megszűrt, lecsupaszított vázat kaptál, fókuszált tartalommal, triplázott fejlesztési idő alatt, a minimum a tökéletes lett volna, ezzel egyet tudok érteni.

(egyébként sim kormányzást használsz, ugye?)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74553 2023.10.12. 08:50

arty írta:(egyébként sim kormányzást használsz, ugye?)
Jogos kérdés mik maradtak bekapcsolva, mert a TC is villog miközben rángatja. Továbbá a FFB-et is ahogy nézem a játékosnak kell olyan szinten belőni, hogy ki lehetne számlázni érte az MS-nek a munkaórát.
Reggeli kávé mellé néztem egy SuperGT videót, ahol már ő is röhög hogy ugyanazokat a glitcheket látja mint a FM7-ben a 6 évig nulláról felépített új játékban.
Avatar
arty

Hozzászólás #74554 2023.10.12. 09:47

benőmenő írta:Ma hallgattam a Checkpointot és ott is felmerült a játékok ára, hogy mennyire nem követte az inflációt, sem pedig a fejlesztési költségek növekedését.
Nekem igazából az jött le, hogy a cartridge-ek azok mocsokdrágák voltak anno.
Ellenben tisztán emlékszem, hogy 2007-2008 tájékán az 576-ban 18000 Forintért voltak kitéve a PS3 játékok. Ez az itthoni átlag inflációval nagyjából ott van a mostani 30 ezer körüli day 1 áraknál.
Ha pedig a 2010-es Bad Company 2-t veszem kiindulási alapnak PC-re akkor még meg is haladtuk, ugyanis az 2010-ben volt kereken 10 ezer Ft, day1 dobozosan.
És akkor még jöhetnek pro és kontra, hogy mennyivel komplexebbek a játékok, viszont a toolok is mennyit fejlődtek. Hogy mennyire nagyságrendekke több ember munkája van benne, de a vásárló piac is mennyivel nagyobb. És a többi.... Ti hogy látjátok ezt?
szerintem a mi árazásunkból nem vezethető le semmi, mert itt volt azért sokszor régiós árazás is (pláne fizikai példányok esetén!), majd visszarendeződés, de közben azért van amiben nagyon más a HU store (akár xbox, akár ps). steam/pécé talán már nem régiós, sima EUR-os, ami szívás - de volt ott is régiózás.

szal kb csak a 60$ -> 70$ lehet a kiindulási alap, az EU zóna egy óriási dzsuva a 60-70-80 EUR-os lemezeivel :)

pláne itthoni mércét nézve pokoli bármit levezetni, lévén árfolyam és szubjektív fizu-emelés-érzékelés is torzítja az elképzeléseinket!

az biztos, hogy én '90-00-10-20 tekintetében a legutóbbi éveket preferálom, a magam kis világában, még úgy is, hogy már alig-alig pöcézek (ahol az igazi fillérbaszást lehet nyomni)... a korábbi időszakban elképzelhetetlen lett volna, hogy ennyi játékot megengedjek magamnak, hiába volt anno csak "tízezer" :) (ami amugy TUTI régiós árazás lehetett, pl az a skyrim neked ~45$ -ba fájt!)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74555 2023.10.12. 09:55

arty írta:Mindent összevetve pár óra után extrém vegyesek az érzéseim, a totális negativitásom mondjuk elmúlt, mert
- első látásra nagyon tetszetős volt a 3 tutorial pálya, sajnos aztán jöttek a riöltrekk délben versenyek és beálltunk a jóindulattal "vegyesnek" értékelhető grafikára. amikor van valami extra, este, fények, eső, na akkor frankó, de délben.... amikor nem jön ki az új fényelés előnye... akkor a gagyi 2x AF-nek köszönhetően van akár az FM6/7-nél is szarabb pillanata. detényleg, egy hullámvasút a játék, grafikai szempontból.
- játékélményben is az: indítasz egy szériát, első 1-2 verseny az alap kocsival vérthugyozós/esélytelen/frusztráló (miért nem választottál magasabb teljesítmény ratingű kocsit, amit amúgy gyűlölsz, ugyebár?! :( ), majd amikor elköltöttél pár fejlesztésnyi kreditet, akkor feljössz, emelgetheted magadnak a nehézséget, hátha PONT eltalálod egy élvezetes versenyhez a rajtpoziciót vs. AI-nehészéget vs. kocsid teljesítményét. rengeteg a változó, esélyesebb a pár komplett restart....
- kötelező 3 kör gyakorlás. dögunalom!!!!!! és van, hogy utána jön egy 3 körös verseny.... hát az édes jó anyátok T10, ti akik az 1+ körös kvalifikálás helyett ezt választottátok :(

UGYANAKKOR két dolog magasan a korábbi forzák fölé emeli:
- a fizika TÉNYLEG nagyon jó irányba változott, nagyon-nagyon-nagyon speckó beállításokkal, bizonyos kocsikkal jön elő a forzás tulkormányzottság (alulkormányzottság ellenben sajnos egyfajta jellemző az alap kocsikkal :( ), ha driftelsz is egyet-egyet, az nem a klasszik/primkó pre-FM8 érzés. folyamatosan kell ügyeskedni, gépészkedni, hogy tartsd a tempót (ha jól állítottál nehézséget...). egyszerűen jó.
- és ehez hatalmasat tesz hozzá, hogy a szigoru szabájkövetelő beállítás mellett többé nem lehet belebombázni a tömegbe, elfordulni a külsőre szorult AI-n, vágni, stb - jön a büntetés, eleddig nem látott intelligenciával. érzésre nagyon fair módon kaptam mindig a büntiket, ha engem löktek vagy véletlen sodródtam fűre, szinte soha (nem tökéletes, nyilván). ez is pipa és nincs kétségem, hogy ennél is jobb lesz a pecsekkel.

röhej, de a boxos kormánymacera miatt egyelőre CSAK kontival mentem, de... legeslegjobb kontis autósom, eddig... mindig menekültem kormányra, sokszor árkád címekben is, de itt most jól elvoltam a paddal (ezen segített a rezgő ravaszok megléte, brutál extra immerzió+segítség (abs, kipörgésgátó, stb).... persze one óta van ehez hw, de kihasználni igazán jól az FM8 tudja/tudta)

Szóval egészen addig minden oké, amíg be nem ugrik, hogy ez itt most nem 2 évvel az FM7 után jött... hanem HAT KIBASZOTT ÉV UTÁN.
Ez egész egyszerűen hihetetlen.... kevés kocsi, sok FM2 óta alig kapott upgradet, feleződött a szám is fm7 óta, a pályákból szánalom kevés van, a variációk száma is zuhant, sok a bug, a glitch, az anomália.
Mindegy, a zombik majd örülhetnek, hogy a kurvarendes MS önti majd az ingyentartalmat az elkövetkező 4 évben... (a kivágott, kukázott tartalmat!). És így 10 év alatt volt 1db új, felemás forzánk. Éljen a game as service :(
Tegnap végre én is ki tudtam próbálni. A DF videó alapján meg be is állítottam, hogy 4090 hiányában, azért fusson valahogy. Még mindig minden "ragad" a fizika, ami egyből arcon csapott. A közepes bünti beállítás annyira pokol volt 2 verseny után, hogy inkább levettem legkisebbre, mert lassan FIA versenybírókat véltem felfedezni a másik oldalon. Az AI csúszkát a felére raktam, de valószínűleg húzni fogok még felfelé, mert kicsit könnyűnek éreztem. Volt pár indokolatlan fagyás / kidobás az első indítás után, de aztán megszűnt. Este kijött egy friss AMD driver, de azt még nem néztem meg változott-e valami vagy javult-e esetleg a teljesítmény bármit is. Nem néz ki sokkal jobban egyébként mint a Horizon, ellenben sokkal szarabbul fut, ami művészet már.
Avatar
arty

Hozzászólás #74556 2023.10.12. 10:14

benőmenő írta:Jogos kérdés mik maradtak bekapcsolva, mert a TC is villog miközben rángatja. Továbbá a FFB-et is ahogy nézem a játékosnak kell olyan szinten belőni, hogy ki lehetne számlázni érte az MS-nek a munkaórát.
Reggeli kávé mellé néztem egy SuperGT videót, ahol már ő is röhög hogy ugyanazokat a glitcheket látja mint a FM7-ben a 6 évig nulláról felépített új játékban.
én az FFB kapcsán szkeptikus vagyok.... FM elég béna volt mindig is ebben, most is sok review mondta h "2 óra FFB tweak után egész jó", de szerintem csak megszokták :) (én sosem tudtam magamnak JOBB FFB-t állítani egy játékban sem... nyilván FFB erőt még hajlandó vagyok tweakelni, de azon túl egy játék vagy jó vagy nem jó (ffb szempontból) és ami eleve jó, azt magadnak(!) jobbá teheted, de a szarból sosem épül vár pár csúszka által....)

TasManXT írta:Tegnap végre én is ki tudtam próbálni. A DF videó alapján meg be is állítottam, hogy 4090 hiányában, azért fusson valahogy. Még mindig minden "ragad" a fizika, ami egyből arcon csapott. A közepes bünti beállítás annyira pokol volt 2 verseny után, hogy inkább levettem legkisebbre, mert lassan FIA versenybírókat véltem felfedezni a másik oldalon. Az AI csúszkát a felére raktam, de valószínűleg húzni fogok még felfelé, mert kicsit könnyűnek éreztem. Volt pár indokolatlan fagyás / kidobás az első indítás után, de aztán megszűnt. Este kijött egy friss AMD driver, de azt még nem néztem meg változott-e valami vagy javult-e esetleg a teljesítmény bármit is. Nem néz ki sokkal jobban egyébként mint a Horizon, ellenben sokkal szarabbul fut, ami művészet már.
mire érted a ragadást? az ütközések? (azok fm7-hez képest szvsz nem ragadnak vagy nem annyira ragadnak, de én már alig ütközök a büntik miatt :D )

ha lesz erőd, muti már a FIA bírókat, enyémben nincsenek ott, tök FAIR-ek, ha a vágással nem nyerek, azt se büntetik, ütközéseknél is a finom kocc simán elmegy! (néha persze nem, ujra és ujra pláne nagyon nem)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74557 2023.10.12. 10:38

arty írta:én az FFB kapcsán szkeptikus vagyok.... FM elég béna volt mindig is ebben, most is sok review mondta h "2 óra FFB tweak után egész jó", de szerintem csak megszokták :) (én sosem tudtam magamnak JOBB FFB-t állítani egy játékban sem... nyilván FFB erőt még hajlandó vagyok tweakelni, de azon túl egy játék vagy jó vagy nem jó (ffb szempontból) és ami eleve jó, azt magadnak(!) jobbá teheted, de a szarból sosem épül vár pár csúszka által....)

mire érted a ragadást? az ütközések? (azok fm7-hez képest szvsz nem ragadnak vagy nem annyira ragadnak, de én már alig ütközök a büntik miatt :D )

ha lesz erőd, muti már a FIA bírókat, enyémben nincsenek ott, tök FAIR-ek, ha a vágással nem nyerek, azt se büntetik, ütközéseknél is a finom kocc simán elmegy! (néha persze nem, ujra és ujra pláne nagyon nem)
Úgy kaptam a fél másodperceket, hogy öröm volt nézni. (4 kerékkel elhagytam a fehér vonalat) Persze nem direkt, csak szar íven vettem a kanyart, és hát bumm a büntike. Ja és ragadás: minden. Autók, sóderágy, fal, bármilyen felület ami nem aszfalt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74558 2023.10.12. 11:34

benőmenő írta:Jogos kérdés mik maradtak bekapcsolva, mert a TC is villog miközben rángatja. Továbbá a FFB-et is ahogy nézem a játékosnak kell olyan szinten belőni, hogy ki lehetne számlázni érte az MS-nek a munkaórát.
Reggeli kávé mellé néztem egy SuperGT videót, ahol már ő is röhög hogy ugyanazokat a glitcheket látja mint a FM7-ben a 6 évig nulláról felépített új játékban.

Semmi. Minden rásegítés kikapcsolva. Hogy hol áll a TC azt nemtudom, meg sem néztem felmappelte-e a rotaryra a perecen. Igazából mindegy mi van beállítva, így nem viselkedik egy jármű.
Undorító ahogy kinéz (permanens homályfilter), undorító ahogy fut, és undorító, amit csinál. Ezt hozták össze ezek a nyomorékok a világ összes pénzéből 6 év alatt. Szét marketingelték a kurvaeget is olyan bullshitekkel, mint aZ újraírt gumifizika, ami NINCS. Mondjuk eddig sem volt, most újraírva nincs.
Ha nem a nem-teljesítés kultúrája lenne a prio a microsoftnál, ezt a turn10-t úgy kéne bezárni, mint a szart.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74559 2023.10.12. 11:36

Félreértés ne legyen: nem az iRacing helyett kerestem egy forzát, hanem a simek mellé egy jó arcade-et. Ezt kaptam. Egy vállalhatatlan mocskot. Egy guruló halo infinitet
Avatar
Moby

Hozzászólás #74560 2023.10.12. 11:48

Az FFB egyébként annyira nem szar rommátweakelve. Nem jó, de elviselhetően szar. Azzal simán együttélnék, ha lenne valami vezetési modell. Mondjuk csak annyi, mint a GT7-ben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74561 2023.10.12. 12:04

benőmenő írta:Közben találtam még nyugtákat a dobozokban:
Skyrim 2011.11.12. - Vastag doboz, karton tok, soundtrack cd + papír térképpel - 9890 Ft
Dark Souls 2 2014.04.25. - 9999 Ft
Szopókember 2 2023 - Standard 27490 Ft, Digital Delux 31190 Ft. Ja és digitálisan, tehát nincs lemez, nincs tok, nincs kézikönyv, nincs extra mütyür, nincs kisker haszon. :phone:
A Bad Company 2-t én is pont day 1 vettem PS3 ra és ha jól emlékszem 12,500 Ft volt. A BF 2042 meg kereken a duplája, 25,000 Ft volt, a kettő között 12 év telt el.

Nem emlékszem, hogy anno mennyire fájt a 12,5k, de az biztos, hogy a mostani árakat nézve pszichésen jobban felidegesít, hogy lassan 30k egy játék.

A magyar viszonyokat egyébként csalóka nézni az undorító áfa és a hulladék nemzeti valutánk értéke miatt.

Az, hogy 60 dollárról 70 lett az amcsiknál, konkrétan egy vicc kategória mert az nem is 10, hanem kb 20 év alatt emelkedett ennyire. Nálunk ezek alapján 12,5 ről 15-nek kellene lennie...

A régi cartridge koszak meg maga volt a téboly, egy N64 játék szerintem a havi minimál kereset kétszerese volt (20-25 ezer), erről Deep muterja tudna mesélni, aki kicsapta érte mint a szél! :fogmosas:
Avatar
Necro

Hozzászólás #74562 2023.10.12. 12:29

Forza 4 collectors volt valami 13k Day1. Bayonetta nyitóárt 10k volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74563 2023.10.12. 13:51

DanielT írta:A Bad Company 2-t én is pont day 1 vettem PS3 ra és ha jól emlékszem 12,500 Ft volt. A BF 2042 meg kereken a duplája, 25,000 Ft volt, a kettő között 12 év telt el.

Nem emlékszem, hogy anno mennyire fájt a 12,5k, de az biztos, hogy a mostani árakat nézve pszichésen jobban felidegesít, hogy lassan 30k egy játék.

A magyar viszonyokat egyébként csalóka nézni az undorító áfa és a hulladék nemzeti valutánk értéke miatt.

Az, hogy 60 dollárról 70 lett az amcsiknál, konkrétan egy vicc kategória mert az nem is 10, hanem kb 20 év alatt emelkedett ennyire. Nálunk ezek alapján 12,5 ről 15-nek kellene lennie...

A régi cartridge koszak meg maga volt a téboly, egy N64 játék szerintem a havi minimál kereset kétszerese volt (20-25 ezer), erről Deep muterja tudna mesélni, aki kicsapta érte mint a szél! :fogmosas:
Bár a 7. generációban tejedtek el, de kisebb volt még a DLC-mánia, a GaaS és hasonló őrületekről nem is beszélve.

Én amúgy annak idején ha nem forintban vásároltam, akkor fontban. (Ha mégis dollárban, sokat kellett várni, a vámtól lehetett félni, a postaköltség meg elrontotta az egész bizniszt, euróban meg sokkal drágább volt, mint fontban vagy dollárban, sőt a lokalizációk is bekavarhattak, akkor már egyszerűbb volt itthon.) A gyakorlati ár a Game.co-uk-n 25 font volt egy PC-s új játék esetén, 35 egy konzolosnál (mármint ez volt a standard, a hivatalos ár meg áthúzva). Na most az XSX-es Avatar-játékból a sima 65 font, az ilyen passzos Gold meg 90 font, az új Total War meg 50 font (ez kerek duplázás nominálisan). Évekig röhögtünk a Steamen (de a konzolos teljes áras digitális lehetőségeken is), hogy azon az 50-60 euró tényleg annyi, bezzeg a dobozos olcsóbb a CD Galaxisnál, a briteknél meg pláne. Szóval érdekes nézni a hivatalos árazást, csak annak idején a kiskereskedők fizikai kópiáknál lenyomták. Most a 2006-ban 2k-s FlatOut2 2 vagy a 2008-ban 6k-s Prince of Persia nyilván extrém eset volt.

Szóval sok minden nagyon más, pl. a fejlesztési költségek is, az extra bevéltermelés az eladott példányszámon kívül, az értékesítés (digitális formába eltolódva, sokan saját piactérrel), a fejlesztői eszközök, a piac mérete (még az ezredfordulón is jónak számított egymilliós eladás AAA címtől, ha voltak is sokkal sikeresebbek, ma az már vicc), az előrendelői promóciók, akciók, használtpiac mérete és hozzáférhetősége és persze ezektől nem függetlenül a várható árcsökkenés. Ez fontos, mert manapság az alapár alig akar lemenni Steamen, így még a 80%-os akció sem az, mint régen, de úgy tűnik, kevesebb játékot áraznak már százalékosan is ennyire, a komplett csomagokról nem is beszélve. (ez persze már nem a day1 kérdése, de játékosszempontból is fontos, másrészt pedig az árképzés komplex dolog, érdemes ezt is figyelembe venni.)

És igen, ma egy 30k-s kiadás a gyakorlatban kevésbé fáj, mint annak idején egy 10k-s (nemcsak az infláció miatt, hanem mert korábban nem is minden vásárlásomnál voltam éppen aktív kereső), szubjektíve meg fájdalmas ránézni. Érdekes, hogy a boltban vagy a kocsmában minden másnál kevésbé zavar, pedig vannak áremlékeim. Ez nyilván hosszas pszichológiai elemzést érdemelne, de benne van szerintem az is, hogy régen ócska söröket ittam diákhitelből, most meg olyanokat, hogy megszólalnak. A játékok ezzel szemben nem feltétlen lettek számomra ennyire jobbok. A kaja, pia meg elfogy, újakat kell venni, a backlog meg itt a nyakamon végtelen, minek költsek sokat, ha azóta bejöttek új kiadások és prioritások, játékidőm meg nincs több? Nyilván szempont, az is, hogy egy ténylegesen polcra tehető, illetve továbbértékesíthető termékre is máshogy néz az ember. A 90-es évek standard kiadásai amúgy is meg voltak tömve frankó dolgokkal, a Crusader No Remorse és No Regret kézikönyveiben és újságszámjaiban mellécsomagolt kitapintható lore azért nagyot szólt, ma lehet, hogy lemez sincs a tokban. A gyűjtői változatok ára pedig nagyon elszállt már, és persze főleg azért, mert valami méregdrága "babát" adnak hozzá, azok meg engem sosem érdekeltek annyira (a StarCraft 2-nél ezt szerintem jobban csinálták, azokból sem volt olcsó a CE, de jók voltak, és nem béna fröccsöntött szinten létező szobrokat külön lehetett megvenni, miközben a normál változat sem sima tokos volt).
Avatar
deep

Hozzászólás #74564 2023.10.12. 14:33

DanielT írta:A régi cartridge koszak meg maga volt a téboly, egy N64 játék szerintem a havi minimál kereset kétszerese volt (20-25 ezer), erről Deep muterja tudna mesélni, aki kicsapta érte mint a szél! :fogmosas:
Az maga volt a totális téboly. A gép (N64) emlékszem 48k HUF volt 97-ben, (a PS1-et is annyiért adták) a nettó átlag kereset pedig 38k volt. Sajnos az 576 imádta az újságban az árak helyett a HÍVJ! szót feltüntetni a cartridge-oknál, illetve csak az 576 konzol 1998-as indulása után vannak részletesen konzolos árak. A legtöbb újságban írják, hogy cartridge-ok 9990-16990-ig. Nekem az rémlik, hogy a Killer Instinct Gold drágább volt, 97 nyarán 20k körüli összeg rémlik. A gép árának majdnem fele... A PS1 lemezek '98 elején max 13900-ig mentek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74565 2023.10.12. 16:32

deep írta:Az maga volt a totális téboly. A gép (N64) emlékszem 48k HUF volt 97-ben, (a PS1-et is annyiért adták) a nettó átlag kereset pedig 38k volt. Sajnos az 576 imádta az újságban az árak helyett a HÍVJ! szót feltüntetni a cartridge-oknál, illetve csak az 576 konzol 1998-as indulása után vannak részletesen konzolos árak. A legtöbb újságban írják, hogy cartridge-ok 9990-16990-ig. Nekem az rémlik, hogy a Killer Instinct Gold drágább volt, 97 nyarán 20k körüli összeg rémlik. A gép árának majdnem fele... A PS1 lemezek '98 elején max 13900-ig mentek.
Nekem is rémlik 21 990-es, majd előkeresem a lapszámot, de nem tudom, mikor leszek a közelében.
Avatar
deep

Hozzászólás #74566 2023.10.12. 16:33

Additional fun fact, 20k-ért vettem kéz alatt voodoo 2-es kártyát '98-ban. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74567 2023.10.12. 16:40

deep írta:Additional fun fact, 20k-ért vettem kéz alatt voodoo 2-es kártyát '98-ban. :idiota:
Én akkor 3k-ért S3 Virge DX-et. Az egész PC-m volt nulláról 130k, abból 40k a monitor. Cserébe egy odenáré 14"-os LiteOn volt, 3 év múlva ki is purcant. Akkor viszont már sokkal jobbak és nagyobbak voltak olcsóbban. 2014-ben 50k volt a 27"-os LG-m, máig az egyetlen LCD-monitorom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74568 2023.10.12. 18:34

Az 1 napja nulláról (ugyanemiatt) újratelepített windowson ma újra nem indul el a Forza.
Ez az MS egy zseni. :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74569 2023.10.12. 19:28

Az 1 napos MS hulladék ennyit tud a másik 1 napos MS hulladékon. Fergeteges...
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74570 2023.10.13. 07:58

Moby írta:Az 1 napja nulláról (ugyanemiatt) újratelepített windowson ma újra nem indul el a Forza.
Ez az MS egy zseni. :taps:
Egyre agresszívabban tolja az arcomba hogy frissítsek 11-re. Nyilván nem fogok amikor most ebben a szent pillanatban épp minden működik aminek kell.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74571 2023.10.13. 09:32

Moby írta:Az 1 napos MS hulladék ennyit tud a másik 1 napos MS hulladékon. Fergeteges...
[video]https://www.youtube.com/watch?v=GVBPUVGTOV0[/vido]
Terelnek a Szarfield felé, hogy meglegyen driveolva a 40 millió engaged player... :idiota:

Közben Steamen a kezdeti pozitív fogadtatás után már 68%-ra esett az értékelés, gondolom lehullt a fátyol az embereknél.

A Forza Motorsport ugyanitt 42%-on áll. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74572 2023.10.13. 09:43

Meg az a hír, hogy az MS Store-on százával törlik folyamatosan a negatív értékeléseket, ezzel tudják az egekben tartani ennek a csodás játéknak a pontszámát:

Volt már 1.7 is.

Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74573 2023.10.13. 10:07

DanielT írta:Terelnek a Szarfield felé, hogy meglegyen driveolva a 40 millió engaged player... :idiota:

Közben Steamen a kezdeti pozitív fogadtatás után már 68%-ra esett az értékelés, gondolom lehullt a fátyol az embereknél.

A Forza Motorsport ugyanitt 42%-on áll. :eljen: :eljen: :eljen:
Phantom Liberty megjelenés kinyírta teljesen. Tiktok is tele van összehasonlításokkal a párbeszédekkel kapcsolatban.

De személyes kedvencem, ami még csak nem is a DLC

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74574 2023.10.13. 10:27

TasManXT írta:Phantom Liberty megjelenés kinyírta teljesen. Tiktok is tele van összehasonlításokkal a párbeszédekkel kapcsolatban.

De személyes kedvencem, ami még csak nem is a DLC

[video]https://youtu.be/glHPA3muq48[/vieo]
Nem hazudtak: Skyrim in space. Egy 15 éve elavult, tufa formula.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74575 2023.10.13. 17:45

Kép
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74576 2023.10.13. 17:57

Gratulálok a fentiekhez Philnek! El tudta költeni a pénzt amihez semmi közük nincs, hogy túszokat ejtsen. Mindent a játékosokért!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74578 2023.10.14. 08:43

Moby írta:Az 1 napos MS hulladék ennyit tud a másik 1 napos MS hulladékon. Fergeteges...
Vicces ez a nyilvános alfa teszt. :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74579 2023.10.14. 11:02

Day1 on Gamepass! WORLD PREMIER! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74580 2023.10.14. 12:59

Na konzolparasztok! Eljött a szimjóság ideje!
Eddig ugyebár a legdurvább DD, amit a konzolosk (inkább a PS tábor) tudott venni, az a fana podium DD1-e, volt...amíg meg nem szűnt a gyártása vagy másfél éve. Azóta van a CSL bázis, meg a használt PS-es DD1-ek heroinárban, többnyire leharcolt szarok.
Tegnap óta tart az ADAC simracing expo, ömlik a jóság a szimes társadalomra. A fana amúgy is belehúzott mostanság mindennel, de az expón kijöttek az új DD családdal, a ClusbSport DD-kkel. A nagyobbik (15Nm) ráadásul PS kompi. A kisebbik (12Nm) már előrendelhető, nov7-től már szállítják, 700 euro, a naygobbik még nem rendelhető, de az árát már tudjuk: 1000 euro. Alapból QR2-vel érkeznek (nekem is az van már a CSL-el). Még egy jó allround GT style pereccel nagyon adós a fana, hátha ma bejelentenek hozzá azt is (GT3 V2-n én erre már biztos nem böknék fel). Arty, lóra fel! :D
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74581 2023.10.14. 20:36

Moby írta:Na konzolparasztok! Eljött a szimjóság ideje!
Eddig ugyebár a legdurvább DD, amit a konzolosk (inkább a PS tábor) tudott venni, az a fana podium DD1-e, volt...amíg meg nem szűnt a gyártása vagy másfél éve. Azóta van a CSL bázis, meg a használt PS-es DD1-ek heroinárban, többnyire leharcolt szarok.
Tegnap óta tart az ADAC simracing expo, ömlik a jóság a szimes társadalomra. A fana amúgy is belehúzott mostanság mindennel, de az expón kijöttek az új DD családdal, a ClusbSport DD-kkel. A nagyobbik (15Nm) ráadásul PS kompi. A kisebbik (12Nm) már előrendelhető, nov7-től már szállítják, 700 euro, a naygobbik még nem rendelhető, de az árát már tudjuk: 1000 euro. Alapból QR2-vel érkeznek (nekem is az van már a CSL-el). Még egy jó allround GT style pereccel nagyon adós a fana, hátha ma bejelentenek hozzá azt is (GT3 V2-n én erre már biztos nem böknék fel). Arty, lóra fel! :D
Én a Logi G29-ért sokallom a 95 ezret, szóval kontrollerrel nyomom. Többet nem tudok mondani, kérem kapcsojja' ki! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74582 2023.10.14. 21:29

benőmenő írta:Én a Logi G29-ért sokallom a 95 ezret, szóval kontrollerrel nyomom. Többet nem tudok mondani, kérem kapcsojja' ki! :idiota:
Azt helyesen teszed. Azért a logitechnek kéne fizetnie, hogy van, aki még elhordja tőlük a szemetet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74583 2023.10.15. 14:41

Moby írta:Azt helyesen teszed. Azért a logitechnek kéne fizetnie, hogy van, aki még elhordja tőlük a szemetet.
De ilyen belépő szinten nem is nagyon látok mást. Még mutatóban van Thrustmaster meg egyéb noname cuccok, de azok meg annyira moslékosvödröknek néznek ki így laikus szemmel is, hogy a 10+ éve 20 ezerért vásárolt Momo Racing-em különb. Csak az meg nem működik semmilyen Playstationnel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74584 2023.10.15. 15:39

benőmenő írta:De ilyen belépő szinten nem is nagyon látok mást. Még mutatóban van Thrustmaster meg egyéb noname cuccok, de azok meg annyira moslékosvödröknek néznek ki így laikus szemmel is, hogy a 10+ éve 20 ezerért vásárolt Momo Racing-em különb. Csak az meg nem működik semmilyen Playstationnel.
maximum csak laikus szemmel, mert amúgy egy fokkal normálisabbak, mint a logitech szemét. BTW a kormáynos topikban (tehát a világ egy olyan szegletében, ahol az információk azért terjednek) most volt felmérés, és a szevizes és felhasználói tapasztalatok miatt már senki nem használ logitechet.
Névtelen.jpg

Az nem belépőszint, hanem a tűzre való szemét, és már a belépőszint is DD, amióta a fana, a MOZA, és lasasn mindenki 400 euróért hozzávág a néphez egy DD indulócsomagot, és már az olyan sármelléki periférigyártók, mint a PXN is DD-t gyárt a konzolosknak. A Szíjas bázisoknak leáldozott, a mocsokszar fogaskerekeseket eltemettük rég. A DD forradalom elsöpört minden másr.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74585 2023.10.15. 15:43

Hozzáteszem a Logitechnek is meg a Thrustmasternek is van már DD-je, de olyan elbaszott áron, hogy senki nem veszi őket (meg, sem, és komolyan sem). A valaha volt királyok mára az iparág talpnyalói lettek, akik az asztalról leesett koncokon marakodnak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74586 2023.10.15. 17:35

Moby írta:maximum csak laikus szemmel, mert amúgy egy fokkal normálisabbak, mint a logitech szemét. BTW a kormáynos topikban (tehát a világ egy olyan szegletében, ahol az információk azért terjednek) most volt felmérés, és a szevizes és felhasználói tapasztalatok miatt már senki nem használ logitechet.
Az nem belépőszint, hanem a tűzre való szemét, és már a belépőszint is DD, amióta a fana, a MOZA, és lasasn mindenki 400 euróért hozzávág a néphez egy DD indulócsomagot, és már az olyan sármelléki periférigyártók, mint a PXN is DD-t gyárt a konzolosknak. A Szíjas bázisoknak leáldozott, a mocsokszar fogaskerekeseket eltemettük rég. A DD forradalom elsöpört minden másr.
Én elhiszem hogy királyak ezek a direct driveos cuccok, de amikor a logi árát is sokallom nem fogom egy konzol árát elverni kormányra. A linekeden sem 400 euró van, hanem 500 és angol font. A logitech pedig biztos krokodil könnyeket hullat a több tucat szimes arc miatt akik már nem veszik az ő cuccukat:
Spoiler
g29.jpg

Mégegyszer: én tökre elhiszem hogy annyival többet ad egy DD kormány, de itt is a nincs->van a legnagyobb lépcső mint olyan sok dolognál. Nem véletlen hogy VR-ban is a karton dobozos, a psvr1 és a quest amik valami számot tudnak hozni, a komoly cuccok meg hiába jók, nincs bázis és mocsok drágák.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74587 2023.10.15. 18:13

benőmenő írta:Én elhiszem hogy királyak ezek a direct driveos cuccok, de amikor a logi árát is sokallom nem fogom egy konzol árát elverni kormányra. A linekeden sem 400 euró van, hanem 500 és angol font. A logitech pedig biztos krokodil könnyeket hullat a több tucat szimes arc miatt akik már nem veszik az ő cuccukat:
Spoiler
g29.jpg

Mégegyszer: én tökre elhiszem hogy annyival többet ad egy DD kormány, de itt is a nincs->van a legnagyobb lépcső mint olyan sok dolognál. Nem véletlen hogy VR-ban is a karton dobozos, a psvr1 és a quest amik valami számot tudnak hozni, a komoly cuccok meg hiába jók, nincs bázis és mocsok drágák.
A felmérés nem a szimes topikban készült, hanem a kormányos topikban. Nem a szimesek nem nagyon vásárolják ezeket, hanem senki. Okkal. Aki el tud támolyogni az internet egy olyan bugyrába, ahol releváns inrofmációk megtalálhatóak, ott nem fognak mást mondani senkinek: ne vegyél ilyet, mert egy határ szar. Aztán gvagy megfogadja vagy nem. Mostanra kezdünk eljutni oda, hogy aki nem fogadta meg, az is megtapasztalta a saját bőrén, és megszabadult tőle/vett valami normálisabbat. A szimesek nyilván nem vásárolnak ilyet, ez nem volt kérdés eddig sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74588 2023.10.15. 18:22

Biztos ad még el a logitech is ilyen szarukat a tudatlan apukáknak, akik el tudtnak autózni a médiamárktba, és venni valamit a gyereknek abból, ami ott van. Az eszesebbje ilyet már nem csinál. És ez nem olyan kérdés, hogy hát az is erre jó, csak szarabb. Nem. Ez olyan, mint megvenni az XSS-t, majd otthon rácsodálkozni, hogy nem lehet a lemezt beletenni. Hát igen. Konzol-konzol, csak nem arra van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74589 2023.10.15. 18:32

benőmenő írta:Ez a ciki, nem a faláb!
amd.jpg
De legalább az istentudja hány hónap után ismét lehet drivert frissíteni, mert a freesync megint nem fagyasztja szarrá a youtube lejátszás miatt a böngészőket! Nem kis örömök ezek AMD falván :DD
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74590 2023.10.15. 18:47

Moby írta:A felmérés nem a szimes topikban készült, hanem a kormányos topikban. Nem a szimesek nem nagyon vásárolják ezeket, hanem senki. Okkal. Aki el tud támolyogni az internet egy olyan bugyrába, ahol releváns inrofmációk megtalálhatóak, ott nem fognak mást mondani senkinek: ne vegyél ilyet, mert egy határ szar. Aztán gvagy megfogadja vagy nem. Mostanra kezdünk eljutni oda, hogy aki nem fogadta meg, az is megtapasztalta a saját bőrén, és megszabadult tőle/vett valami normálisabbat. A szimesek nyilván nem vásárolnak ilyet, ez nem volt kérdés eddig sem.
Ezt továbbra is érteni vélem. Csak meglepődtem, hogy tv-kre lefordítva a "Technika" meg "Orion" lcd tévés polcon alig van valami és azok is gyatrábbak ÉS drágábbak mint bármikor amikor kormányokról van szó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74591 2023.10.15. 19:18

benőmenő írta:Ezt továbbra is érteni vélem. Csak meglepődtem, hogy tv-kre lefordítva a "Technika" meg "Orion" lcd tévés polcon alig van valami és azok is gyatrábbak ÉS drágábbak mint bármikor amikor kormányokról van szó.
Ugyanezt erősítettem meg azzal, hogy jobb, ha maradsz kontrolleren. Hátrányba azzal a GT7-nél nem kerülsz, és nem baszod el a pénzt egy szar és felesleges dologra.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74592 2023.10.16. 13:14

benőmenő írta:De ilyen belépő szinten nem is nagyon látok mást. Még mutatóban van Thrustmaster meg egyéb noname cuccok, de azok meg annyira moslékosvödröknek néznek ki így laikus szemmel is, hogy a 10+ éve 20 ezerért vásárolt Momo Racing-em különb. Csak az meg nem működik semmilyen Playstationnel.
Azért nem kell megőrülni, hogy csak a DD létezik és minden más kuka, mert felesleges. Egy kontrollerhez képest bármi előrelépés, ha a vezetési élményről van szó. A T248 teljesen jó belépő szinten eltekergetni. (A momo racing egyébként nagyon rendben volt, nekem is ott van a szekrény mélyén, csak már halálán van, de még mindig működött pár éve mikor bedugtam, csak ereje nem volt már. :D )

Ha DD, akkor meg ott a Moza és Fanatec. Végtelen költségvetéssel nincsenek határok, lehet brutális sim rigeket építeni.

GT7-ben én egy G29-et tekergetek egy egyszerű kis összecsukható álvánnyal. ( Ezzel )
Avatar
arty

Hozzászólás #74593 2023.10.16. 13:32

intel-nvidia
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74594 2023.10.16. 13:35

Forza Ragasztósport mini review.

Pozitívum:
- néhol szép (DF videója alapján sikerült belőnöm, hogy a frémrét élvezhető legyen, de még így is elég lófasz)
- a hangok rendben vannak
- kilépni a játékból

Negatívum:
- Geci unalmas. Hiába növeltem a nehézséget, hiába kapcsoltam vissza a sérülést. Egyszerűen geci unalmas így a 3. builder's cup után.
- Builder's cup menüpont
- Builder's cup tuning menüpont ( Az upgrade-eknek semmi értelmük nincs, mert van rá egy auto upgrade funkció, ami miatt totál leszarod mi történik, és mire kezdesz összemelegedni a verdával, már jön a következő Ruiner's Cup, ahol úgyis más autót kell vinned)
- Builder's cup menüpont. ( Az autó festésekhez ki kell lépni a főmenübe... miért? )
- Szabadedzés van (skippelhető), de nincs időmérő. Te választod ki honnan indulsz.

Multi: nem volt még, de superGT viódeói alapján ez rendben van, ha éppen nem egy grafikai rémálommal találkozik.

A BMW-s kupánál vagyok, de annyira unom, hogy én itt köszönöm szépen befejeztem.

Valamint nem értem miért fut ennyire szarul mindenen ez a játék (miért kell egy DF videó, hogy értelmesen beállítsam, mert out of the box egy rémálom volt ). Annyival nem néz ki jobban mint bármelyik forza előtte, de mégis nagysrágrendekkel szarabbul fut.

Szerk: az kimaradt, hogy az AI botrány amit művel néha. Totál felesleges helyeken fékez be előtted, és olyan simán kiforgat, mintha ott sem lennél. Aztán meg jön a bünti, hogy levágtam a pályát.
Avatar
arty

Hozzászólás #74595 2023.10.16. 13:39

Moby írta:Na konzolparasztok! Eljött a szimjóság ideje!
Eddig ugyebár a legdurvább DD, amit a konzolosk (inkább a PS tábor) tudott venni, az a fana podium DD1-e, volt...amíg meg nem szűnt a gyártása vagy másfél éve. Azóta van a CSL bázis, meg a használt PS-es DD1-ek heroinárban, többnyire leharcolt szarok.
Tegnap óta tart az ADAC simracing expo, ömlik a jóság a szimes társadalomra. A fana amúgy is belehúzott mostanság mindennel, de az expón kijöttek az új DD családdal, a ClusbSport DD-kkel. A nagyobbik (15Nm) ráadásul PS kompi. A kisebbik (12Nm) már előrendelhető, nov7-től már szállítják, 700 euro, a naygobbik még nem rendelhető, de az árát már tudjuk: 1000 euro. Alapból QR2-vel érkeznek (nekem is az van már a CSL-el). Még egy jó allround GT style pereccel nagyon adós a fana, hátha ma bejelentenek hozzá azt is (GT3 V2-n én erre már biztos nem böknék fel). Arty, lóra fel! :D
jah, jött az email, reményteli olvasmánynak tűnt, DE.... 15nm-re SEMMI szükségem, nekem egy olcsó, 8nm-es, QR2-es, értelmes alapkormányos PS bundle kellett volna. NINCS.

Vigasztalásul mondom akkor összerakok a régi cuccokból valami QR1-es fana szettet, kereskerec, f1/gtperec, váltó, kézifék. 820k és ennél olcsóbban nem lehet kijönni :(
600 körül még TALÁN elszédültem volna, hiszen ha eladom a rengeteg thrustmaster szaromat, ami kb 2 komplett kormányszett xbora + ps-re, akkor az "élhető" upgrade így sok év után.... de 820?!

ez a 15-ös qr2-vel szerintem milla alatt beszerezhetetlen lenne :(
a gyári budlék meg élhetetlen fosok (az a granturismo kormány mi????).

THE END
Avatar
Moby

Hozzászólás #74596 2023.10.16. 14:03

arty írta:jah, jött az email, reményteli olvasmánynak tűnt, DE.... 15nm-re SEMMI szükségem, nekem egy olcsó, 8nm-es, QR2-es, értelmes alapkormányos PS bundle kellett volna. NINCS.

Vigasztalásul mondom akkor összerakok a régi cuccokból valami QR1-es fana szettet, kereskerec, f1/gtperec, váltó, kézifék. 820k és ennél olcsóbban nem lehet kijönni :(
600 körül még TALÁN elszédültem volna, hiszen ha eladom a rengeteg thrustmaster szaromat, ami kb 2 komplett kormányszett xbora + ps-re, akkor az "élhető" upgrade így sok év után.... de 820?!

ez a 15-ös qr2-vel szerintem milla alatt beszerezhetetlen lenne :(
a gyári budlék meg élhetetlen fosok (az a granturismo kormány mi????).

THE END


Az frankón nem tudom hogy jött ki.
Shifter 260
Handbrake 130
R2R CSL P1 400
MC V2 200
2 QR1 100
LC kit 140
Drivehub 130
Boost kit 20 (ezt megcsinálom neked)
Horipad 30 (ez a drivehub miatt kell)

Ez szállítással, mindennel nincs 1500 euro. Nem kevés, de a 820-től szézezrekre vagyunk. És váltóval, kézifékkel, kerekperccel, gt pereccel, LC fékkel, fémQR-el, PS és xbox és pc és mindenfaszomkompatibilis rendszer. 8Nm-en. És a drivehub miatt később ha akarsz köthesz a PS-re akár Heusinkveld pedált is.
Avatar
arty

Hozzászólás #74597 2023.10.16. 14:14

Moby írta:A felmérés nem a szimes topikban készült, hanem a kormányos topikban. Nem a szimesek nem nagyon vásárolják ezeket, hanem senki. Okkal. Aki el tud támolyogni az internet egy olyan bugyrába, ahol releváns inrofmációk megtalálhatóak, ott nem fognak mást mondani senkinek: ne vegyél ilyet, mert egy határ szar. Aztán gvagy megfogadja vagy nem. Mostanra kezdünk eljutni oda, hogy aki nem fogadta meg, az is megtapasztalta a saját bőrén, és megszabadult tőle/vett valami normálisabbat. A szimesek nyilván nem vásárolnak ilyet, ez nem volt kérdés eddig sem.
a kormányos topik péhán sajna nagyon elment az elitista szimes irányba, ott "normál kormányos" beszélgetés alig akadt.... bemegy a forzás xboxos, hogy milyen kormányt vegyen 70ezerér' (g920 adná magát!), erre jött a forza egy árkád kontrolleres fasság, konzol kisgyerekeknek való és a logitech egyébként is kuka, iracing + simcube VAGY halál! :D (sarkítottam)

pár évig bírtam idegekkel, már nem is tudom mikor pattant el a cérna... réééééégesrégen jó topik volt, de pár éve "megrohadt", amikor az egész kormányosdi átment e-sportba - és CSAKABBA :(
ha valami nem reprezentatív, az a ph kormányos topikja, sajnos. (az tény, hogy a logitech elfogadhatatlan, amit művel, de van SAJNOS egy árszegmens, amit a Thurstmaster is átengedett nekik... meg mindenki más is :( )

---

moby: drivehub irányba nem mernék elmenni :( még a mindennel okés Fanával is vannak bajok (sokszor a játék/játékfejlesztő/konzol vendor miatt), ebbe a képletbe betenni egy ilyen kitudja milyen supportos fekete dobozt? :/

---

amugy forzát én is megnéztem pécén (ne kelljen átszeretlni az xbox kormányt az állványra).... CTD és CTD, de azért volt h bírta a bencsmárkig. sajnos 6700xt-n használhatatlan (ha nem minden off + 1080p a cél 60fps mellett, de ekkor sajnos minősíthetetlenül RONDA)
Avatar
arty

Hozzászólás #74598 2023.10.16. 14:33

TasManXT írta:xbox+acti orgchart.jpg
acti trailer
a tréler nagyon frankó :)

az org-chart meg.... ha MS-es készítette, akkor tuti elélvezett, hogy na ezzel most tuti legyaluljuk a világot, ám a vége sajnos a 6 évnyi forza és a redfall, esélyesebben :(

persze egy ekkora giga-corp nem csoda, ha elveszíti a fókuszt a játékokról és végül egy rare kinektet reszel, egy arkane pedig game as service moslékot ánrílendzsin alatt, a forza pedig 6 év után nem képes nem a trendnek megfelelő élhetetlen fos-rebootként kijönni. amikor indult az akvizíció, még örültem, hogy HÁTHA ez jó hatással lesz az acti-ra, de félek erre pont akkora az esély, mint volt eddig. 0 közeli.

eközben ami személyesen nagyon érint: XSX 2.0 már lemez nélkül vs. ps5 slim cserélhető (???) lemezmeghajtóval.
tehát be KELL álljak a féregsony mögé, mert a másikak még náluk is büdöskreténebbek???
támogatnom kell egy TLOU2 REMAZTERT elharározó konzolgyárost?! esetleg a TLOU3-ból készülhetne majd párhuzamosan az eredeti ÉS a remazter !!!!! :( ne kelljen már utólag baszakodni vele.

alternativ lázadásként pedig ott a pécé, ami utoljára akkor volt ekkora szenny, amikor még az autoexec és config sys mókolás után rebootolni kellett, a játékból pedig hiányzott a hangok fele, ha nem gravis ultrasoundod volt! :( (nyilván megint sarkítok, DE.... közeledünk)
Avatar
Moby

Hozzászólás #74599 2023.10.16. 14:39

arty írta:a kormányos topik péhán sajna nagyon elment az elitista szimes irányba, ott "normál kormányos" beszélgetés alig akadt.... bemegy a forzás xboxos, hogy milyen kormányt vegyen 70ezerér' (g920 adná magát!), erre jött a forza egy árkád kontrolleres fasság, konzol kisgyerekeknek való és a logitech egyébként is kuka, iracing + simcube VAGY halál! :D (sarkítottam)

pár évig bírtam idegekkel, már nem is tudom mikor pattant el a cérna... réééééégesrégen jó topik volt, de pár éve "megrohadt", amikor az egész kormányosdi átment e-sportba - és CSAKABBA :(
ha valami nem reprezentatív, az a ph kormányos topikja, sajnos. (az tény, hogy a logitech elfogadhatatlan, amit művel, de van SAJNOS egy árszegmens, amit a Thurstmaster is átengedett nekik... meg mindenki más is :( )

---

moby: drivehub irányba nem mernék elmenni :( még a mindennel okés Fanával is vannak bajok (sokszor a játék/játékfejlesztő/konzol vendor miatt), ebbe a képletbe betenni egy ilyen kitudja milyen supportos fekete dobozt? :/

---

amugy forzát én is megnéztem pécén (ne kelljen átszeretlni az xbox kormányt az állványra).... CTD és CTD, de azért volt h bírta a bencsmárkig. sajnos 6700xt-n használhatatlan (ha nem minden off + 1080p a cél 60fps mellett, de ekkor sajnos minősíthetetlenül RONDA)
Mindenen használhatatlan. Egy rémséges béta fos az egész. Minden indulásnál shadereket fordít, meg ilyenek.
Drivehub: van több ithon is, kint is sokan használják. Elbohóckodni néhanap valamelyik konzolos fossal, arra bőven jó. Többet nem kell tudjon. Az öreg Dave Cameront szoktad nézni? Neki azért adok a véleményére.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74600 2023.10.16. 14:58

arty írta:a tréler nagyon frankó :)

az org-chart meg.... ha MS-es készítette, akkor tuti elélvezett, hogy na ezzel most tuti legyaluljuk a világot, ám a vége sajnos a 6 évnyi forza és a redfall, esélyesebben :(

persze egy ekkora giga-corp nem csoda, ha elveszíti a fókuszt a játékokról és végül egy rare kinektet reszel, egy arkane pedig game as service moslékot ánrílendzsin alatt, a forza pedig 6 év után nem képes nem a trendnek megfelelő élhetetlen fos-rebootként kijönni. amikor indult az akvizíció, még örültem, hogy HÁTHA ez jó hatással lesz az acti-ra, de félek erre pont akkora az esély, mint volt eddig. 0 közeli.

eközben ami személyesen nagyon érint: XSX 2.0 már lemez nélkül vs. ps5 slim cserélhető (???) lemezmeghajtóval.
tehát be KELL álljak a féregsony mögé, mert a másikak még náluk is büdöskreténebbek???
támogatnom kell egy TLOU2 REMAZTERT elharározó konzolgyárost?! esetleg a TLOU3-ból készülhetne majd párhuzamosan az eredeti ÉS a remazter !!!!! :( ne kelljen már utólag baszakodni vele.

alternativ lázadásként pedig ott a pécé, ami utoljára akkor volt ekkora szenny, amikor még az autoexec és config sys mókolás után rebootolni kellett, a játékból pedig hiányzott a hangok fele, ha nem gravis ultrasoundod volt! :( (nyilván megint sarkítok, DE.... közeledünk)
Az egész géming széjjelrohadt, a lejtő valahol a covidot megelőző években indult, amire a covid, és az azóta tartó állapot végleg rábaszta az ajtót. Az egészből egy értékelhetetlen szenny lett. Nem a sony és az MS által, mindenki által, ők csak a kirakatban lévő látleletei ennek az egésznek. Úgy lettek a mai konzolok minden idők leghasztalanabb, legnevetségesebb szarjai, hogy közben hardveresen talán a valaha volt legjobb gépek...a semmiért. A semminek. Feleslegnek. A kriptobányászat szellemi örkösévé vált a komplett iparág.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74601 2023.10.16. 16:23

Moby írta:Az egész géming széjjelrohadt, a lejtő valahol a covidot megelőző években indult, amire a covid, és az azóta tartó állapot végleg rábaszta az ajtót. Az egészből egy értékelhetetlen szenny lett. Nem a sony és az MS által, mindenki által, ők csak a kirakatban lévő látleletei ennek az egésznek. Úgy lettek a mai konzolok minden idők leghasztalanabb, legnevetségesebb szarjai, hogy közben hardveresen talán a valaha volt legjobb gépek...a semmiért. A semminek. Feleslegnek. A kriptobányászat szellemi örkösévé vált a komplett iparág.
Nem szeretek felülni a sirató asszonykórus mellé a szekérre, de meg kell mondjam az elmúlt 1-1,5 hónap engem is erősen elszomorít.
Már korábban is látszódtak a jelek, hogy ez a dlss/fsr be fogja lökni a szakadékba az annak a szélén egyensúlyozó géminget, de már ez biztosan látható is. Körbe lettem röhögve, hogy ennek az egésznek az lesz a vége, hogy ha odáig sikerült ezt fúrni-faragni, hogy 4090essel van meg a dlss-ezett 60 frém, akkor repkedni fognak itt a 720p-k, meg a tizenhúszfrémek, és a 30 is vágyálom lesz a 6700xt meg 4070 és alatta tulajoknak.

Kijött ez a kurva starfield. Teljesen hidegen hagy, a morrowind tucatnyi végigjátszásban annyira megcsömörlöttem, hogy még az oblivion is előttem, nem hogy a skyrim (bár ebbe került covid alatt egy fél végigjátszás switchen), de gondoltam belenézek, és hát fsr nélkül, natív4k-ban a 1,5 millás konfig mediomon tudja a 60 frémet. Jó, legyünk igazságosak, a 1,5ből 300k a monitor, legyen 1,2 millás konfig. Na de baszomalásan a 7800x3D és 7900xtx-ből nagyon kicsit van felfelé, és az megint ilyen duplázás gyanús ktg-ben, ne vicceljünk már. De oké, gigamega cucc, majd a 9900xtx-en meg a 6090ti-al!

Erre kijön egy lamplighters league. A lehető legjobban engem célozva, mert hát indiana jonesszerű sztoriba vegyített, 1930as évekbeli környezetben, xcom-os játékmenet (izometrikus nézet, több fős party, eltérő skillekkel, körökre osztott harc), jó kis éjszakai lopakodós játékmenet, elvétve egy két utcai lámpa mint fényforrás, vagy molotov koktél. Na most ha a fény effektek ultrán vannak, akkor 1 számjegyű frém van. Ez a látvány indokol 1 számjegyű frémet a 7800x3D+7900xtx kombón?! Igen, hihető.
De semmi baj, levesszük a fényeffekteket lowra és ott a sima 60 frém, problem solved. Na most jött ezután az, hogy CTD CTDvel, elvesző progressz, meg amit akarsz. Jön 3 nap után a patch, hogy akkor egy végigjátszás alatt a végtelen manual save és 3 autosave helyett legyen 3 manual és 1 autosave, és akkor nem veszik el a progressz. :D Elmebetegek. Nyilván az átállás úgy van megoldva, hogy nem hagy újat menteni, ha már van 10 manual save és ahogy elkezdesz játszani, ha kézi mentést csinálsz az a mentés elszáll és a slot is eltűnik, mint a mario játékokban amikor futsz és omlik le utánad a platform. Zseniális. Apró malőr, hogy ez save közben nem derült ki, csak loadnál, de mindegy is, apró részlet ez, hogy elveszik e a progressz végül avagy sem. Ja és hogy 3 manual save, amit ír a patch notes? Nyilván kettőt jelent, mi mást!

És akkor jött a forza motorsport 8. Nálam mondjuk ez pont vajsima 60al megy 4k@maxon, még el se kéri a 100% gpu terhelést, vhol 70-80% között terheli, igaz a cpu terhelés is felszalad néha 50% környékére, szóval ebből gondolom, hogy maxon megy, mert nincs indoka dinamikusan butítani a detailt. De nyilván CTD és elvesző progressz az van.

Vannak mostanában pillanatok, amikor azon gondolkozok, hogy felbaszom az egész pc-t az apróra, van hogy napokig be se kapcsolom, annyira felmérgelt ez a lamplighters league dolog, csak konzolon játszok, többnyire a boxon, néha a switchen (dockolva manapság) vagy nagy ritkán a ps5ön. Már kezdek Artyval egyetérteni, hogy hányás ez a pc géming. Kár, hogy jelentős pc backlogom van, és azok mennek simán, ahogy illik, mert még a dlss előtti időkben befejezték a játékokat, nem csak megírták félig, ráengedték az AI-t, oszt lesz ami lesz. Szóval néha backlogra kedvem támad ránézni, de aztán inkább bekapcsolom az xboxot és vagy FM6ban körözök, míg megnyugszanak az idegeim, vagy lamplighters leaguet nyomok az xboxon, számolom mennyi CTD alatt mennyiszer veszik el a progressz, míg végül pattanásig feszülnek az idegeim és akkor FM6 ismét.

Végén még Daninak lesz igaza, hogy átok, hogy ott a sok day1 játék a GPUban, ahelyett, hogy csak a sok éves lefingott szarok lennének benne, amik legalább stabilan működnek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74603 2023.10.16. 18:08

És bár ma is patchelt a Lamplighters League, azután, hogy a fenti kommentben aláztam, és patch notes nincs, de talán kettőnél több save slot van megint, de így is kuka lett a gém, gyorsabban dobtàk, mint anno a pride of nationst, ami szintén indokolatlanul felcsigázott.

22,7 m dodó leírás.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74604 2023.10.16. 19:08

TasManXT írta:Azért nem kell megőrülni, hogy csak a DD létezik és minden más kuka, mert felesleges. Egy kontrollerhez képest bármi előrelépés, ha a vezetési élményről van szó. A T248 teljesen jó belépő szinten eltekergetni. (A momo racing egyébként nagyon rendben volt, nekem is ott van a szekrény mélyén, csak már halálán van, de még mindig működött pár éve mikor bedugtam, csak ereje nem volt már. :D )
Ha DD, akkor meg ott a Moza és Fanatec. Végtelen költségvetéssel nincsenek határok, lehet brutális sim rigeket építeni.
GT7-ben én egy G29-et tekergetek egy egyszerű kis összecsukható álvánnyal. ( Ezzel )
Azért is merült fel a G29, mert azt ugye még a PS3 is felismerné. Ott pedig a kontroller csak mérsékelten alkalmas autós cuccokhoz, a GT 5-6 pedig konkrétan nem ismeri fel a Dualshock 4-et semennyire sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74605 2023.10.16. 19:26

Botond írta:Nem szeretek felülni a sirató asszonykórus mellé a szekérre, de meg kell mondjam az elmúlt 1-1,5 hónap engem is erősen elszomorít.
Már korábban is látszódtak a jelek, hogy ez a dlss/fsr be fogja lökni a szakadékba az annak a szélén egyensúlyozó géminget, de már ez biztosan látható is. Körbe lettem röhögve, hogy ennek az egésznek az lesz a vége, hogy ha odáig sikerült ezt fúrni-faragni, hogy 4090essel van meg a dlss-ezett 60 frém, akkor repkedni fognak itt a 720p-k, meg a tizenhúszfrémek, és a 30 is vágyálom lesz a 6700xt meg 4070 és alatta tulajoknak.

Kijött ez a kurva starfield. Teljesen hidegen hagy, a morrowind tucatnyi végigjátszásban annyira megcsömörlöttem, hogy még az oblivion is előttem, nem hogy a skyrim (bár ebbe került covid alatt egy fél végigjátszás switchen), de gondoltam belenézek, és hát fsr nélkül, natív4k-ban a 1,5 millás konfig mediomon tudja a 60 frémet. Jó, legyünk igazságosak, a 1,5ből 300k a monitor, legyen 1,2 millás konfig. Na de baszomalásan a 7800x3D és 7900xtx-ből nagyon kicsit van felfelé, és az megint ilyen duplázás gyanús ktg-ben, ne vicceljünk már. De oké, gigamega cucc, majd a 9900xtx-en meg a 6090ti-al!

Erre kijön egy lamplighters league. A lehető legjobban engem célozva, mert hát indiana jonesszerű sztoriba vegyített, 1930as évekbeli környezetben, xcom-os játékmenet (izometrikus nézet, több fős party, eltérő skillekkel, körökre osztott harc), jó kis éjszakai lopakodós játékmenet, elvétve egy két utcai lámpa mint fényforrás, vagy molotov koktél. Na most ha a fény effektek ultrán vannak, akkor 1 számjegyű frém van. Ez a látvány indokol 1 számjegyű frémet a 7800x3D+7900xtx kombón?! Igen, hihető.
De semmi baj, levesszük a fényeffekteket lowra és ott a sima 60 frém, problem solved. Na most jött ezután az, hogy CTD CTDvel, elvesző progressz, meg amit akarsz. Jön 3 nap után a patch, hogy akkor egy végigjátszás alatt a végtelen manual save és 3 autosave helyett legyen 3 manual és 1 autosave, és akkor nem veszik el a progressz. :D Elmebetegek. Nyilván az átállás úgy van megoldva, hogy nem hagy újat menteni, ha már van 10 manual save és ahogy elkezdesz játszani, ha kézi mentést csinálsz az a mentés elszáll és a slot is eltűnik, mint a mario játékokban amikor futsz és omlik le utánad a platform. Zseniális. Apró malőr, hogy ez save közben nem derült ki, csak loadnál, de mindegy is, apró részlet ez, hogy elveszik e a progressz végül avagy sem. Ja és hogy 3 manual save, amit ír a patch notes? Nyilván kettőt jelent, mi mást!

És akkor jött a forza motorsport 8. Nálam mondjuk ez pont vajsima 60al megy 4k@maxon, még el se kéri a 100% gpu terhelést, vhol 70-80% között terheli, igaz a cpu terhelés is felszalad néha 50% környékére, szóval ebből gondolom, hogy maxon megy, mert nincs indoka dinamikusan butítani a detailt. De nyilván CTD és elvesző progressz az van.

Vannak mostanában pillanatok, amikor azon gondolkozok, hogy felbaszom az egész pc-t az apróra, van hogy napokig be se kapcsolom, annyira felmérgelt ez a lamplighters league dolog, csak konzolon játszok, többnyire a boxon, néha a switchen (dockolva manapság) vagy nagy ritkán a ps5ön. Már kezdek Artyval egyetérteni, hogy hányás ez a pc géming. Kár, hogy jelentős pc backlogom van, és azok mennek simán, ahogy illik, mert még a dlss előtti időkben befejezték a játékokat, nem csak megírták félig, ráengedték az AI-t, oszt lesz ami lesz. Szóval néha backlogra kedvem támad ránézni, de aztán inkább bekapcsolom az xboxot és vagy FM6ban körözök, míg megnyugszanak az idegeim, vagy lamplighters leaguet nyomok az xboxon, számolom mennyi CTD alatt mennyiszer veszik el a progressz, míg végül pattanásig feszülnek az idegeim és akkor FM6 ismét.

Végén még Daninak lesz igaza, hogy átok, hogy ott a sok day1 játék a GPUban, ahelyett, hogy csak a sok éves lefingott szarok lennének benne, amik legalább stabilan működnek.
Biztos fel lehetnbe tárni az okokat, hogy a bagy befektetőcégek, hogy a genderlófasz, hogy a covid által hazugságűrbe teleportált piaci állapotok, hogy a túlkínálat, hogy a foglalkoztatási problémák, hogy az apámfasza...de minek? Leáldozott? Le. Számít hogyan, miért, stb? Lófaszt se.
Reagálni lehet csak rá. Vagy inkább menekülni belőle. Én kifutottam ebből a világból, és már vissza se nézek. Egyetlen játékkal játszok, ahhoz egy gépet használok, azt sem kell emiatt fejleszteni, stb. de tulajdonképpen annak sincs ehhez az egészhez szinte semmi köze, szemantikailag érintett csak ebben a körben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74606 2023.10.16. 20:09

Csak meg ne tudja! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #74607 2023.10.16. 20:15

na, átnéztem a DF videot, megnéztem mi az xbox setting és beoptimalizáltam a gémet. elsőre 1440p és FSR, tehát BIZTOSRA kértem a 60 frémet :D
nem terveztem további újraindításokat.

indul, bencsmárk indít és.... ÉS?

pőtomizedset.jpg


ILYEN NINCS.
Újra elindítottam, UGYANEZ, UGYANOTT.

Nálam már egyébként itt a B terv, egy HP ProBook, amit a kölköm kapott az orbántól tavaly, hogy szavazzunk rájuk, mer' GYEREKBARÁT! (mielőtt a tanárai egy részét kibaszták, Karinthys szegényem.... KUSS, GYEREKBARÁT ÉS KÉSZ!)
Lényeg a lényeg, még sose voltam ilyen közel a pöce eladásához. Nálam az komplikál, hogy egy 5600 és egy 6700 az mamár mennyit ér? százat? százötvenet? hát abból mára egy slim ps5 nem jön ki, lemezmeghajtó nélkül :D

---

moby: márhogy NEKED van drivehubod "otthon" ?
fórumtapasztalatoknak, ingyenhardverért influenszerkedőknek korlátozottan hiszek. de még ha ki is próbálnám, mi lesz egy játékupdate múlva? ;) (driveclubbal/VR-al jártam ugy, hogy bizonyos perecekkel a TH base firmwaret downgradelnem kell JÓ ffb-hez.... és mivan ha elhiszem, hogy az olyan fos ffb? mivan ha holnap a forzában lesz fos az ffb? nem merem, sehogyse :( PS komp fana + xbox perec az egyetlen megoldás, ÉS ott is jöhet a szopó... GalaHU régóta nyomja, mesélt anno a kormányos topikban, az egyálom :( 2 kormány a tuti! :D :( )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.10.16. 20:19-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74608 2023.10.16. 20:19

Nyugodtság van, mindjárt jön a Szopókember 2, az majd helyreteszi a dolgokat! :nezze:

Utána Final Fantasy Part 2, Helldivers 2 HÁTÚRISTEN. Minden szuper lesz. Jó, hát nem pécén... Bár még oda is jön szánalomból a Like a Dragon új rész Januárban.

Nem a Bethesdától, a Forzásoktól, meg ilyenektől kell várni a jóságokat. Finomat kajálni se a disznóólba szoktam járni. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74609 2023.10.16. 20:19

arty írta:na, átnéztem a DF videot, megnéztem mi az xbox setting és beoptimalizáltam a gémet. elsőre 1440p és FSR, tehát BIZTOSRA kértem a 60 frémet :D
nem terveztem további újraindításokat.

indul, bencsmárk indít és.... ÉS?

pőtomizedset.jpg


ILYEN NINCS.
Újra elindítottam, UGYANEZ, UGYANOTT.
Hú mit kapnék, ha ezekre az eredményekre én jutnék... :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #74610 2023.10.16. 20:29

DanielT írta:Nyugodtság van, mindjárt jön a Szopókember 2, az majd helyreteszi a dolgokat! :nezze:

Utána Final Fantasy Part 2, Helldivers 2 HÁTÚRISTEN. Minden szuper lesz. Jó, hát nem pécén... Bár még oda is jön szánalomból a Like a Dragon új rész Januárban.

Nem a Bethesdától, a Forzásoktól, meg ilyenektől kell várni a jóságokat. Finomat kajálni se a disznóólba szoktam járni. :banplz:
tlou2 remaztert veszed?
tlout3 remazter előrendelve vagy a két héttel korábbi nem-remazter nyomod végig? :mf2:

mondjuk úgy: néha a disznóólban is jó a hamburger :D

---

forza elindult EGYSZER (kilőttem a discordot, steam és a google drive klienst), ment a 60fps, vérszemet kaptam, felbasztam a felbontást 4k-ra és.... megint crash.
uninstall, ha nagyon akarok kormányosdizni, forzában, akkor felcsavavarozom az xbox kormányom :(

viszont MOBY !

neked segíthet: https://www.youtube.com/watch?v=mmSSNqqI6E0

biztos az xbox identity provider szervizt kell ujratenni, tool is van rá, imádnivaló bantu akcentussal végigvezetnek a folyamaton, dőlj hátra és élvezd a kényeztetést! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74611 2023.10.16. 20:38

arty írta:tlou2 remaztert veszed?
tlout3 remazter előrendelve vagy a két héttel korábbi nem-remazter nyomod végig? :mf2:
Hidegen hagynak, de mint termék brutáisan igényesek, teljesek. Persze engem is felhúz, hogy ezekre megy el az energia.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74612 2023.10.16. 20:40

DanielT írta:Nyugodtság van, mindjárt jön a Szopókember 2, az majd helyreteszi a dolgokat! :nezze:
A platformparitás jegyében pont annyi játékidőt tervezek belepakolni, mint a Zelda TotK-be, a Starfieldbe, vagy a BG3-ba. És ez még úgy is meglehet, hogy gépem sincs hozzá. Már előre izgulok mennyire lesz királyfaszaság :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74613 2023.10.16. 20:46

Oh, nem is tudtam, de már vannak tesztek.

120 teszt alapján... hát igen.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74614 2023.10.16. 20:51

Kint van a Digital Foundty teszt is, spoilerek miatt nem nézem, de a Gaf kommentek alapján technológiai mérföldkő több tekintetben és csiszolt, kész produktum.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #74615 2023.10.16. 20:52

DanielT írta:Hidegen hagynak, de mint termék brutáisan igényesek, teljesek. Persze engem is felhúz, hogy ezekre megy el az energia.
Jah. Remélem visszaküldik a csapatokat ezekről a remazterekről inkább a game as service, multiplayer-only Last Of Us 2042-re, ha valaha megjelenik, óriási durranás lesz!

:(

Az tény, hogy sonynál legalább jön egy pókember -- csak sajnos rosszkor, most minden értelmes embernek a Robocop játékot kell támogatnia!!!!

phpBB [media]


legyen eszetek! :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #74616 2023.10.16. 20:52

arty írta:biztos az xbox identity provider szervizt kell ujratenni, tool is van rá, imádnivaló bantu akcentussal végigvezetnek a folyamaton, dőlj hátra és élvezd a kényeztetést! :D
Köszönöm, de nekem az igazi segítség az volt, hogy nem indult el többé ez a retek :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74617 2023.10.16. 20:55

DanielT írta:Nyugodtság van, mindjárt jön a Szopókember 2, az majd helyreteszi a dolgokat! :nezze:
Utána Final Fantasy Part 2, Helldivers 2 HÁTÚRISTEN. Minden szuper lesz. Jó, hát nem pécén... Bár még oda is jön szánalomból a Like a Dragon új rész Januárban.
Nem a Bethesdától, a Forzásoktól, meg ilyenektől kell várni a jóságokat. Finomat kajálni se a disznóólba szoktam járni. :banplz:
Nem akarom elkiabálni de az új Codemasterses WRC játék jól néz ki. FIFA-szerű menedzselős karrier, akik kaptak preview kódot azt mondják Dirt Rally-hoz hasonló az irányítás és rendes rally stage-ek. És nyomott áron indul, 50 euróért.
phpBB [media]

A pókember pedig részemről olyasmi mint a Hogwarts Legacy. 15 éve zabáltam volna, de ma már nem tud úgy lázba hozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2023.10.16. 21:00-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74618 2023.10.16. 20:56

arty írta:Jah. Remélem visszaküldik a csapatokat ezekről a remazterekről inkább a game as service, multiplayer-only Last Of Us 2042-re, ha valaha megjelenik, óriási durranás lesz!

:(

Az tény, hogy sonynál legalább jön egy pókember -- csak sajnos rosszkor, most minden értelmes embernek a Robocop játékot kell támogatnia!!!!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=Nutwkk18DSQ[/vido]

legyen eszetek! :)
Abszolút a radaron van, de egy demó kéne. Pécén szaggatós turha annyit tudok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74619 2023.10.16. 21:01

benőmenő írta:Nem akarom elkiabálni de az új Codemasterses WRC játék jól néz ki. FIFA-szerű menedzselős karrier, akik kaptak preview kódot azt mondják Dirt Rally-hoz hasonló az irányítás és rendes rally stage-ek. És nyomott áron indul, 50 euróért.
Nagyon pozitívan nyilatkozik róla mindenki, rohadtul bánt, hogy a rally mocskosul nem érdekel. Nekem kimarad (ez is).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74620 2023.10.16. 21:01

Moby írta:A platformparitás jegyében pont annyi játékidőt tervezek belepakolni, mint a Zelda TotK-be, a Starfieldbe, vagy a BG3-ba. És ez még úgy is meglehet, hogy gépem sincs hozzá. Már előre izgulok mennyire lesz királyfaszaság :D
Majd elmesélem, mert lehet ezt még idén megveszem, bocsánatkérésül amiért az első részt évekig fikkantottam "látatlanban".

Vissza: “Leáldozott.hu”