A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #74481 2023.09.28. 12:38

benőmenő írta:A GT7-nek is ugyanez a gondja. Rengeteg autónak semmi értelme. A max collector level az 50, amit már én is rég elértem, eventek pedig nincsenek hozzájuk, új pályák is szökőévente jönnek csak.
Ennek a launch után is hegesztjük dolognak pedig az a vége hogy amikor lepörög a stáblista a játék negyedét még nem is láttad. Vicces.
A Switches MK1-ből nekem annyi a tanulság, hogy az assetek elkészítése még mindig iszonyat erőforrás lehet, nagyjából bármi máshoz képest egy játéknál különben nem a PS5/XSX-re készült dolgokat LOD-olnák mint valami Low Spec PC-s butító guide-nál.
de hol ömlött rád ennyi kocsi?!

De legalább van stáblista!!! (HELLO FORZA HORIZON!!!! :( )

Az a vicc, hogy a szvicsport valszeg rengeteg melóba fájt és így is értékelhetetlen az eredmény.
Prevgenről még ezekszerint át lehetett tuszkolni játékot a gépre, a mostani genről ez sima butitással már nem megy.
Óriási lett a teljesítménydifi, az SSD nem léte immár áthidalhatatlan akadály.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74482 2023.09.28. 13:13

arty írta:de hol ömlött rád ennyi kocsi?!
De legalább van stáblista!!! (HELLO FORZA HORIZON!!!! :( )
Nem használtam guide-ot, ezért ami kicsit is érdekes volt és futotta rá azt behúztam. És persze amiket egyébként is ad a játék az eventekért. Aztán most szívok a Legendary autókkal (még csak a Ford GT van meg, a Ferrariról pedig lecsúsztam, a Jaguárra nem is emlékszem hogy valaha láttam volna, szóval most happy grind és várakozás).
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74483 2023.09.28. 13:15

arty írta:vs. a teljes "karrier" (kávézósdi) végére van 1 millád :D (most a felénél van 200ezrem, szal optimista vagyok :D )
Az nevetséges, nem tudom hogy gondolták ezt komolyan.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74484 2023.09.28. 13:20

arty írta:De amugy most neked köszönhetően a GT7PSVR2 abszolut leköt, borzalom para, hogy lassan elfogy a kávézó :D
Multival nyujtom az élményt, ijesztően béna vagyok, a GTS kinevelte a prók millióit :( (és a kovid!)
Mission-ök hogy állnak? Abban van még bőven kontent, ha minden aranyra. Meg persze a circuit experience-ben rengeteg credit van, azokat ne hagyd ott (csak a nordschleife 5 millió).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74485 2023.09.28. 13:30

TasManXT írta:Mission-ök hogy állnak? Abban van még bőven kontent, ha minden aranyra. Meg persze a circuit experience-ben rengeteg credit van, azokat ne hagyd ott (csak a nordschleife 5 millió).
Igen, a Circuit Experience-ekkel lehet még gyorsan sokat kaszálni, ha még nincsenek megcsinálva.
Én közben szereztem egy Driveclub példányt. Meglátjuk mennyire fog bejönni, talán egy fokkal kevésbé moslék az irányítás mint a Motorstormban, de azért érződik hogy az Evolution csinálta sajnos.
Avatar
arty

Hozzászólás #74486 2023.09.28. 13:39

TasManXT írta:Mission-ök hogy állnak? Abban van még bőven kontent, ha minden aranyra. Meg persze a circuit experience-ben rengeteg credit van, azokat ne hagyd ott (csak a nordschleife 5 millió).
egyiket megfullaranyaztam, de egyelőre a kávézót akarom végigvinni :)
jah, látom h máshol van sok kredit, ill. kellenének jobb kocsik, csak nem merem költeni a pénzem, amig nincs kész a kávézó...

multit nyomjátok?
amint meglett az első gr3 kocsim, mentem vele (nismo), de a C kategoriában nagyon a végén végeztem mindig, a D kategóriába visszaesve ellenben simaliba (lenne, ha nem rontanám el a 4-5. körben az utolsó kanyarok egyikét a nagy izgalomban :D ). itt abban reménykedek, hogy majd setupolva, jobb kocsival a C középmezőnyében elversenyezgetek :) (GTS-ben asszem feljutottam B-be, de ennyi :( valamit nagyon nem tudok... (valszeg vezetni :D ) )
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74487 2023.09.28. 14:04

arty írta:egyiket megfullaranyaztam, de egyelőre a kávézót akarom végigvinni :)
jah, látom h máshol van sok kredit, ill. kellenének jobb kocsik, csak nem merem költeni a pénzem, amig nincs kész a kávézó...

multit nyomjátok?
amint meglett az első gr3 kocsim, mentem vele (nismo), de a C kategoriában nagyon a végén végeztem mindig, a D kategóriába visszaesve ellenben simaliba (lenne, ha nem rontanám el a 4-5. körben az utolsó kanyarok egyikét a nagy izgalomban :D ). itt abban reménykedek, hogy majd setupolva, jobb kocsival a C középmezőnyében elversenyezgetek :) (GTS-ben asszem feljutottam B-be, de ennyi :( valamit nagyon nem tudok... (valszeg vezetni :D ) )
Nekem is a C - S a relális liga. Sajnos most visszaestem D-be, mert zsinórban 2 versenyből kellett kilépnem mert kábellel is egy darab piros csíkom volt netkapcsolatra. :bdead:
Multiznék én többet is, de az óránként 10 ezer creditből elég sokára jönne össze a 10-10 millió a Legendary kocsikra.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74488 2023.09.28. 14:40

arty írta:egyiket megfullaranyaztam, de egyelőre a kávézót akarom végigvinni :)
jah, látom h máshol van sok kredit, ill. kellenének jobb kocsik, csak nem merem költeni a pénzem, amig nincs kész a kávézó...

multit nyomjátok?
amint meglett az első gr3 kocsim, mentem vele (nismo), de a C kategoriában nagyon a végén végeztem mindig, a D kategóriába visszaesve ellenben simaliba (lenne, ha nem rontanám el a 4-5. körben az utolsó kanyarok egyikét a nagy izgalomban :D ). itt abban reménykedek, hogy majd setupolva, jobb kocsival a C középmezőnyében elversenyezgetek :) (GTS-ben asszem feljutottam B-be, de ennyi :( valamit nagyon nem tudok... (valszeg vezetni :D ) )
Én egy ideje nem nyomom a multit, de B-S sima ügy, és ha tennék bele időt, akkor az A is menne. Online a time trialokat mindenképpen csináljátok meg. https://youtu.be/WV2CnyMpT_g (TheKie elég jó guide-okat rak fel minden héten az aktuálisról) Nem muszáj aranyra, de nem sok energiát kell belerakni az ezüst / bronz szintbe.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74489 2023.09.28. 14:42

phpBB [media]


Ez meg day1 jön plusba. Pont akkor jár le az előfizetés, amit nem is nagyon tervezek idén meghosszabbítani. Kurva backlog.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74490 2023.09.28. 16:49

Hopszika, Jim Ryan nyugdíjba megy jövőre. Remélem Phil jön a helyére is, simán elbír 2 zséming cég vezetésével is ez a zseni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #74491 2023.09.28. 18:43

arty írta:De amugy most neked köszönhetően a GT7PSVR2 abszolut leköt

Irigylem a gyomrod. És itt most nem a motionsicknessre gondolok :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74492 2023.09.28. 21:06

Végülis nem rossz a kövi havi alap adag:

Kép
Castle82

Hozzászólás #74493 2023.09.28. 21:49

arty írta:szerinted a nyers adatok a kártyákról hazugságok a techpowerup oldalán vagy mit szeretnél mondani? :)

azt sem állítom, hogy azoknak az adatoknak frémre kéne váltódnia egy mai motorban, mindezt a 15-20%-nyi amd-s táborért..... de a lehetőség adott.



Nem, azt állitom hogy a nyers adatoknál kicsit több tényező van amitől az az állitás miszerint a 6800xt lemossa a 3080-at nettó bullshit és az az állitás pedig hogy a 3080 számtalan játék adatai alapján átlagolva a 6800xt és 6900xt közé esik az valós. Igen, papiron erősebb a 6800xt. Papiron.... De valójában nem érdekel és nem is téged akartalak megszólitani (csak 1 kom erejéig) hanem Botondot akinek a hardverekhez füződő viszonya (vagy inkább analfabétizmusa) és az AMD iránti fanatizmusa nem kevés barokkos túlzást tolattat be vele ide a fórumra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74494 2023.09.28. 22:15

DanielT írta:Végülis nem rossz a kövi havi alap adag:

Kép
Hanem hulladék?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74495 2023.09.29. 09:39

Zóanagyvarázsló írta:Hanem hulladék?
Nem rossz ez szerintem, 3-ból kettőt valszeg kipróbálok. Meg ez csak a hómlessz verzió, a sok cím hónap közepén jön.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74496 2023.09.29. 10:16

DanielT írta:Végülis nem rossz a kövi havi alap adag: *Callisto, Farm Sim, randomindiefozs*
Így azért már kap egy esélyt a Callisto. Bár túl nagy reményeket nem fűzök hozzá hogy végigmenjen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74497 2023.09.29. 12:41

DanielT írta:Nem rossz ez szerintem, 3-ból kettőt valszeg kipróbálok. Meg ez csak a hómlessz verzió, a sok cím hónap közepén jön.
Kettőt én is, bár fene tudja, a Starfieldnél is csak telepítésig jutottam. De a középszar plecsninél több potenciált egyikben sem látok, ami egy drága előfizetésnél havi húzóneveknél kínos. Mármint minőséget nézve, azt értem, hogy marketingértékük akad valamennyi, de ez egy gyengébb havi Humble-re hasonlít, azzal szemben meg a modell elvérzik. De hogy máshogy hasonlítsam: tipikus ganépasszkondér-alj. Múltkor a negatív megjegyzést bem értettem a Plusnál, most a pozitívat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74498 2023.09.29. 13:05

Zóanagyvarázsló írta:De a középszar plecsninél több potenciált egyikben sem látok,...
Ez a szint az új címeknél és nem lesz jobb egyhamar. :nemtudom:
Legalább most van valami versenyszerű, hogy a Midfield után most az MS-nek végre sikerül majd kiadni egy alapjaitól újragondolt, ugyanolyan Forzát mint az előző 7. Ennek kell örülni, ez a soha nem látott dömping.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74499 2023.09.29. 13:22

Zóanagyvarázsló írta:Kettőt én is, bár fene tudja, a Starfieldnél is csak telepítésig jutottam. De a középszar plecsninél több potenciált egyikben sem látok, ami egy drága előfizetésnél havi húzóneveknél kínos. Mármint minőséget nézve, azt értem, hogy marketingértékük akad valamennyi, de ez egy gyengébb havi Humble-re hasonlít, azzal szemben meg a modell elvérzik. De hogy máshogy hasonlítsam: tipikus ganépasszkondér-alj. Múltkor a negatív megjegyzést bem értettem a Plusnál, most a pozitívat.
Én el is indítottam és a "tutorial" részt lenyomtam (Vga-hoz adták). Egyébként pár patchet várok vele, és utána még látok benne potenciált. Addig meg ott a Cyberpunk 2.0
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74500 2023.09.29. 13:52

benőmenő írta:Ez a szint az új címeknél és nem lesz jobb egyhamar. :nemtudom:
Legalább most van valami versenyszerű, hogy a Midfield után most az MS-nek végre sikerül majd kiadni egy alapjaitól újragondolt, ugyanolyan Forzát mint az előző 7. Ennek kell örülni, ez a soha nem látott dömping.
A Dead Space remake-jét azért nem röhögték ki vállvetve a játékosok és a kritikusok, mint a Callisto Protocolt. Meg a BG3-at, és sok más játékot sem. Itt most kifejezetten az aktuális mezőbyben is bukott friss címről van szó. Ettől még lehet csoda, de semmi nem utal erre.
Avatar
deep

Hozzászólás #74501 2023.09.29. 21:02

benőmenő írta:Így azért már kap egy esélyt a Callisto. Bár túl nagy reményeket nem fűzök hozzá hogy végigmenjen.
Nekem simán végigment, és tök jó volt. Talán még a Dead Space remake-nél is jobban bejött. Azt a vége felé nagyon erőltetettnek éreztem, ez meg legalább rövidebb talán.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74502 2023.10.02. 20:04

Megnéztük a creatort. Szerintem soha nem untam ennyire filmet (pedig én aztán szeretem a lassú filmeket).
Jónak ígérkező sci-fi sztori, igényes cg.. Kár érte. Inkább megnézem a district9-t mégegyszer :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74503 2023.10.02. 20:29

Lepörgött a Need for Speed Unbound stáblista. 29 órát ír a PS5, igazából az első 1-2 óra után már leírtam a véleményem róla és nagyjából azt tartotta a végéig.
Nagyjából bármit vizsgálok benne az borzasztó. Illetve valahogy azért kinéz és a Heattel ellentétben ez 60 frémmel megy konzolon. És így ezzel ennyi. Most hogy már a PS5-ös sztórban is lehet 1-5 csillaggal értékelni én erre egy jó indulatú kettest adtam, szóval tényleg ez a 3-4/10. Aki kihagyta az már ezzel is több.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74504 2023.10.03. 06:52

Greyfox írta:Megnéztük a creatort. Szerintem soha nem untam ennyire filmet (pedig én aztán szeretem a lassú filmeket).
Jónak ígérkező sci-fi sztori, igényes cg.. Kár érte. Inkább megnézem a district9-t mégegyszer :)
A világ kurva jól nézett ki, de a sztori kurvára üres volt valóban. Nem nagyon foglalkoztak a gépekkel, csak céltalanul szaladgáltak és megdöglöttek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74505 2023.10.03. 19:32

Naughty Dog is laying off contract developers, asking them to keep it quiet. TLOU Online "is basically on ice at this point"

Hát úgy tűnik a kaptafánál kellett volna maradni. Egyelőre nem nagyon megy a Sonynak a lélektetlen szemétgyártás (games as a service). Mondjuk a kvázi csúcsot már úgyis elérték a Destiny 2 megvételével, fel is adhatják. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74506 2023.10.03. 20:16

DanielT írta:Naughty Dog is laying off contract developers, asking them to keep it quiet. TLOU Online "is basically on ice at this point"
Hát úgy tűnik a kaptafánál kellett volna maradni. Egyelőre nem nagyon megy a Sonynak a lélektetlen szemétgyártás (games as a service). Mondjuk a kvázi csúcsot már úgyis elérték a Destiny 2 megvételével, fel is adhatják. :eljen:
Egyébként ez mekkora lúzer filozófia már a Sonytól. Nem az aktuális trend után kéne szaladni amikor 5-6 évig kalapálnak egy tripla A címet, hanem a következő trendet kéne saját kútfőből megszülni. Erre voltak jók az ilyen random, kísérletező kis csapatok akiket sorra nyírtak ki az előző generáció alatt. :falbav:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74507 2023.10.03. 20:23

benőmenő írta:Egyébként ez mekkora lúzer filozófia már a Sonytól. Nem az aktuális trend után kéne szaladni amikor 5-6 évig kalapálnak egy tripla A címet, hanem a következő trendet kéne saját kútfőből megszülni. Erre voltak jók az ilyen random, kísérletező kis csapatok akiket sorra nyírtak ki az előző generáció alatt. :falbav:
Hát beszartak, hogy kimaradnak a... bukások és a fekélyes mételyek sorozatából, mint az utólag már látszik. Talán Jim távozásával jobb irányt vesznek, korrigálnak.

Egy kapálózó vesztes MS példáját elég nagy hiba lenne követni bármilyen téren, a Sony+Nindendo kiválóan megvoltak/megvannak/lesznek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74508 2023.10.03. 20:29

Nem követem a foci játékokat, finoman szólva, de ugye most már nem Fifa a Fifa. Mondjuk nem tudom mi a név elhagyásának a tétje, ha ugyanazok a csapatok, játékosok, stb vannak.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy kijött az új rész.

UK dobozos FC24 eladások:

PS: 70%
Xbox: 20%
Switch: 9%

Ugyanezen a listán a 34. helyen van a Starfield, amit 26. helyen előz a ... Dark Souls Trilogy! MIAF :DD De alig várom, hogy december környékén jöjjön a Starfield - 15 million players, Thank You! poszt Philtől. Aztán márciusban már 20 millió és így dönt meg végül minden létező rekordot, mert annyira sikeres ám, hogy nagyon.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74509 2023.10.03. 20:40

DanielT írta:Hát beszartak, hogy kimaradnak a... bukások és a fekélyes mételyek sorozatából, mint az utólag már látszik. Talán Jim távozásával jobb irányt vesznek, korrigálnak.
Egy kapálózó vesztes MS példáját elég nagy hiba lenne követni bármilyen téren, a Sony+Nindendo kiválóan megvoltak/megvannak/lesznek.
Én nem is az előfizetéses szolgáltatásra gondoltam elsősorban, hanem ezekre a GaaS multi cuccokra. Egy-egy néha tényleg fel lesz kapva és onnantól pénznyomda. Csak a másik 95+%-uk meg akkorát zakózik mint az Avengers játék, a Redfall, vagy most a Hyenas amit lelőttek mielőtt megjelent és a többi szar amiknek már a nevére sem emlékszünk*.
Mindezt a brand identitását adó giagexek rovására. Kicsit azért tanulhatnának a Nintendotól is.

*Szerk.: Ugyebár az Anthem is amibe beledöglött a Bioware.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2023.10.03. 20:45-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74510 2023.10.03. 20:42

benőmenő írta:Én nem is az előfizetéses szolgáltatásra gondoltam elsősorban, hanem ezekre a GaaS multi cuccokra. Egy-egy néha tényeg fel lesz kapva és onnantól pénznyomda. Csak a másik 95+%-uk meg akkorát zakózik mint az Avengers játék, a Redfall, vagy most a Hyenas amit lelőttek mielőtt megjelent és a többi szar amiknek már a nevére sem emlékszünk.
Ja én is a GaaS multi szemetekre gondoltam, az MS azokra is ráment, pl Halo Infinite meg még ki tudja mi.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74511 2023.10.04. 14:47

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74512 2023.10.04. 16:17

TasManXT írta:*forza_vs_gété.mp4
Na majd talán a PS6-on sikerül Yamauchiéknak is implementálni ezt a soha nem látott, rendkívül bonyolult fícsört. :boxer:
éflasdkjfélajewfoijwe.jpg
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74513 2023.10.04. 16:41

benőmenő írta:Na majd talán a PS6-on sikerül Yamauchiéknak is implementálni ezt a soha nem látott, rendkívül bonyolult fícsört. :boxer:
A radar miatt már észre se veszem a hiányát.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74514 2023.10.04. 17:27

TasManXT írta:A radar miatt már észre se veszem a hiányát.
Csak amikor az üzemanyag és a felhőtérkép közt cikázok pont jó lenne ha látnám mikor torpedózna az AI.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74515 2023.10.04. 18:47

Még mindig meg tud lepni, hogy mennyire köze nincs a HUD-os valódi gameplaynek ahhoz, amit a trailerekben mutatnak. Nem lett rossz ez a Mirage, de ahogy "játékká vált", már semmi különösebben impresszív nincs benne. Mert ugye a rüszmeteg görények a render trailert is úgy csinálták, hogy be lehetett nézni gameplaynek.

Majd PS+ -ban kipróbálom azért, mert a környezet megint nekem való.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74516 2023.10.05. 19:09

Ez a Redfall 3 darab játékos egyidőben elég ütős. :D

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74517 2023.10.05. 20:27

Ez az új Forza annyira a nulláról újra lett írva, hogy 6 cpu szál fölött gyakorlatilag nem skálázódik. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74518 2023.10.06. 01:45

DanielT írta:Ez a Redfall 3 darab játékos egyidőben elég ütős. :D

Kép
Szerintem is sok. És tényleg nem mi voltunk :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74519 2023.10.06. 01:47

benőmenő írta:Ez az új Forza annyira a nulláról újra lett írva, hogy 6 cpu szál fölött gyakorlatilag nem skálázódik. :eljen:
Az én 8600k-m a király! :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74520 2023.10.06. 08:30

Én közben vadásztam egy használt 6700XT-t, hogy befejezzem a Doom Eternalt végre. Ekezdtem az elejéről immár harmadjára, de még mindig eszméletlen mekkora flow élményt ad ez a játék!
A kártya pedig egy sima referencia modell és elképesztő mennyire kussban teszi a dolgát. Automatán 80 fokig engedi de alig utal valami arra hogy épp dolgozik a cucc. Pedig elméletben ~80 wattal többet eszik mint anno a Colorful GTX 1070-em, ami fel akart szállni mint egy PS4 Pro ugyanígy a Doom alatt.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74521 2023.10.06. 09:29

benőmenő írta:Én közben vadásztam egy használt 6700XT-t, hogy befejezzem a Doom Eternalt végre. Ekezdtem az elejéről immár harmadjára, de még mindig eszméletlen mekkora flow élményt ad ez a játék!
A kártya pedig egy sima referencia modell és elképesztő mennyire kussban teszi a dolgát. Automatán 80 fokig engedi de alig utal valami arra hogy épp dolgozik a cucc. Pedig elméletben ~80 wattal többet eszik mint anno a Colorful GTX 1070-em, ami fel akart szállni mint egy PS4 Pro ugyanígy a Doom alatt.
:eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74522 2023.10.06. 21:28

Ez meg egy rémálom. A húsz féle launcser mellé most már 30 féle változó bekerült a GPU + szoftver témába is. Semmi nem jó semmivel, minden máshogy jó mindegyiknek, mindenféle kombinációban. Az egyik játékban ez van, a másikban az, a harmadikban"mindegyik" csak szar, vsync off kell itt, másiknál csak bekapcsolva "jó", tényleg felsorolni is sok mi mindennel lehet szopni. Másról sem szól megint a pécé, mint a legkevésbé szar kombináció kigányolásáról. És akkor az eredmény meg jó eséllyel a megoldhatatlan stuttering, ahogy azt az új Forzánál olvastam . :eljen: :eljen: :eljen:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74523 2023.10.06. 22:42

DanielT írta:Ez meg egy rémálom. A húsz féle launcser mellé most már 30 féle változó bekerült a GPU + szoftver témába is. Semmi nem jó semmivel, minden máshogy jó mindegyiknek, mindenféle kombinációban. Az egyik játékban ez van, a másikban az, a harmadikban"mindegyik" csak szar, vsync off kell itt, másiknál csak bekapcsolva "jó", tényleg felsorolni is sok mi mindennel lehet szopni. Másról sem szól megint a pécé, mint a legkevésbé szar kombináció kigányolásáról. És akkor az eredmény meg jó eséllyel a megoldhatatlan stuttering, ahogy azt az új Forzánál olvastam . :eljen: :eljen: :eljen:
Egy kvázi bétaként létező fícsör. Ráadásul az AMD-rtől. BTW amúgy sem lehet frissíteni rá, mert hónapok óta csontra fagyasztják az AMD driverei a böngészőket youtube alatt, ha a VRR be van kapcsolva, szóval az egész kérdéskör inkább csak elméleti. Hiába, aki szopni akar, AMD-t vesz. Így volt ez régen is, meg ma is.
Illetve ma annyiban más a helyzet, hogy már nem kell venni pécét, itt vannak a szuper konzolok, amiken nincs stutter, az ember csak bekapcsolja, és hömpölyög a kvalitét 60fps-el.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #74524 2023.10.06. 22:49

Meg még annyit a téma margójára, hogy igen boldog lennék, ha a stutter, meg a graf lenne ennek a forzának a lenagyobb gondja, de a helyzet az, hogy ez még arra is képes volt, hogy felértékelje azt a másik igenaszar GT7-et, ami megsüvegelendő teljesítmény. Nem mintha olyan nagyon hiányozna az életemből akár ez vagy az, eléggé el van látva a világ szerencsére normálisa szoftverekkel, csak kíváncsi voltam mit hoztak végtelen pénzből.
Egy újabb Halo Infinitet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74525 2023.10.07. 06:16

Moby írta:Meg még annyit a téma margójára, hogy igen boldog lennék, ha a stutter, meg a graf lenne ennek a forzának a lenagyobb gondja, de a helyzet az, hogy ez még arra is képes volt, hogy felértékelje azt a másik igenaszar GT7-et, ami megsüvegelendő teljesítmény. Nem mintha olyan nagyon hiányozna az életemből akár ez vagy az, eléggé el van látva a világ szerencsére normálisa szoftverekkel, csak kíváncsi voltam mit hoztak végtelen pénzből.
Egy újabb Halo Infinitet.
Moby de jó hogy itt vagy! Ha jól tudom te képben vagy az ilyen audio cuccokkal.
Kezd idegelni a Roidmi transzmitter hogy mindig valami zavarja ahogy haladok és hogy nem tudja a hívásokat kezelni.
A minap jött szembe velem hogy van ilyen Bluetooth-os fejhallgató erősítő, ami tökre lefedni látszik az igényeimet.
Ezek mennyire legit működnek, illetve van-e valami amire figyelni kéne? Árban kicsit nagy ugrás lenne, esetleg van-e valami még nem nagyon szar alternatíva?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74526 2023.10.07. 08:48

Moby írta:Egy kvázi bétaként létező fícsör. Ráadásul az AMD-rtől.
Ha az AMD-től jön, akkor gyakorlatilag bármikor béta fícsör... :idiota:

Moby írta:a helyzet az, hogy ez még arra is képes volt, hogy felértékelje azt a másik igenaszar GT7-et, ami megsüvegelendő teljesítmény.
Annyit látok belőle, hogy a médiumra gyakorolt hatása egy nedves fing a szélben.* Nemcsak hogy maga a valós helyszíneken, digitális pályaautózás szerintem a legunalmasabb dolgok egyike amit művelhet az ember, de újat sem tud már hozni. Egyre kisebb mértékben valósághűbb esetleg a grafika és ennyike. Ugrás kellene és helyette tipegés van, néha hátrafelé.

Továbbra is tartom, hogy a 20 éves GT4-et próbálják utolérni, tartalom és összhatás tekintetében sikertelenül, a grafika már egy picit jobb, ha nagyon figyel az ember.

phpBB [media]


Illetve láttam belőle SuperGT -től multiplayer versenyt, amin úgy zizegtek ficegtek az autók, mintha modemes kapcsolattal nyomta volna.

*De alig várom Phil tweetjét, hogy "THANK YOU FOR 45 MILLION PLAYERS". Akik rányomtak a letöltés gombra, ha már elfelejtették abban a hónapban is deaktiválni a gamepasst.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74527 2023.10.07. 09:48

benőmenő írta:Moby de jó hogy itt vagy! Ha jól tudom te képben vagy az ilyen audio cuccokkal.
Kezd idegelni a Roidmi transzmitter hogy mindig valami zavarja ahogy haladok és hogy nem tudja a hívásokat kezelni.
A minap jött szembe velem hogy van ilyen Bluetooth-os fejhallgató erősítő, ami tökre lefedni látszik az igényeimet.
Ezek mennyire legit működnek, illetve van-e valami amire figyelni kéne? Árban kicsit nagy ugrás lenne, esetleg van-e valami még nem nagyon szar alternatíva?
Nemértem mire kell neked egyáltalán ilyen. Valami überbaszó audoifil fülesed van? Miért nem használsz eleve BT-s fülest?
Avatar
Moby

Hozzászólás #74528 2023.10.07. 10:07

DanielT írta:Nemcsak hogy maga a valós helyszíneken, digitális pályaautózás szerintem a legunalmasabb dolgok egyike amit művelhet az ember
Sokáig én is ezt gondoltam, de kiderült, hogy létezik ennek egy olyan immerzív szintje, hogy mára csak ez érdekel a videojáték iparból. A COVID az űrbe teleportálta ezt az egész szimulátoros világot, és az évtizedekig garázscégekként vergődő entitásokból gigantikus pénzeszsákokat csinált, és elindult egy óriási verseny, rengeteg indulóval. A szoiftverek terén is, hihtetlen mennyiségű szimulátor készül. A GT7 nem az, de kiváló kapudrognak bizonyul. Na hát ebben a forzában még nyomokban sem lelhető fel hasonló potenciál.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74529 2023.10.07. 10:59

Moby írta:Sokáig én is ezt gondoltam, de kiderült, hogy létezik ennek egy olyan immerzív szintje, hogy mára csak ez érdekel a videojáték iparból. A COVID az űrbe teleportálta ezt az egész szimulátoros világot, és az évtizedekig garázscégekként vergődő entitásokból gigantikus pénzeszsákokat csinált, és elindult egy óriási verseny, rengeteg indulóval. A szoiftverek terén is, hihtetlen mennyiségű szimulátor készül. A GT7 nem az, de kiváló kapudrognak bizonyul. Na hát ebben a forzában még nyomokban sem lelhető fel hasonló potenciál.
Na én ott tartok, hogy való életben, motorral, új pályán 10 kör után már azt néztem, hogy mikor mehetünk haza. Egyszerűen semmi örömet nem okoz ugyanott menni. Leszarom a tizedeket és századokat, legyen minden kanyar új, más háttérrel, vagy legalább teljen el annyi idő, hogy elfelejtsem.

Most voltam Ausztriában motorozni és úgy alakult, hogy az egyik 6-8 km-es szakasz mindkét napban szerepelt. Hát már a második alkalommal úgy mentem ott, hogy "ez már megvolt, haladjunk".

A mai "Tiktok aggyal" meg pláne olyan szinten kell az új impulzus, hogy még egyszer Laguna Seca-t látni, vagy egy szög a herezacskómba közül nem biztos, hogy az előbbit választanám.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74530 2023.10.07. 11:04

Moby írta:Nemértem mire kell neked egyáltalán ilyen. Valami überbaszó audoifil fülesed van? Miért nem használsz eleve BT-s fülest?
Autóba szeretnék valami wireless megoldást ami a zenét és a hívásokat is kihangosítja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74531 2023.10.07. 11:20

benőmenő írta:Autóba szeretnék valami wireless megoldást ami a zenét és a hívásokat is kihangosítja.
Szerintem ennyiért kapsz oda egy androidauto, internetképes, mindenképes kínai érintős-androidos fejegységet. De a kérdésedre válaszolva: ezek a Fiio-k jó cuccok, bár konkrétan ezt nem ismerem, soha nem használtam még csak hasonlót sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74532 2023.10.07. 11:30

DanielT írta:Na én ott tartok, hogy való életben, motorral, új pályán 10 kör után már azt néztem, hogy mikor mehetünk haza. Egyszerűen semmi örömet nem okoz ugyanott menni. Leszarom a tizedeket és századokat, legyen minden kanyar új, más háttérrel, vagy legalább teljen el annyi idő, hogy elfelejtsem.

Most voltam Ausztriában motorozni és úgy alakult, hogy az egyik 6-8 km-es szakasz mindkét napban szerepelt. Hát már a második alkalommal úgy mentem ott, hogy "ez már megvolt, haladjunk".

A mai "Tiktok aggyal" meg pláne olyan szinten kell az új impulzus, hogy még egyszer Laguna Seca-t látni, vagy egy szög a herezacskómba közül nem biztos, hogy az előbbit választanám.
Jól csinálni valami mindig kihívás, de az óra ellen versenyzést én sem nagyon élvezem. A többi induló ellen annál inkább. Én csak online tolom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74533 2023.10.07. 12:12

Moby írta:Jól csinálni valami mindig kihívás, de az óra ellen versenyzést én sem nagyon élvezem. A többi induló ellen annál inkább. Én csak online tolom.
Emberek ellen megértem, hogy izgalmas, de én képtelen vagyok kezelni a nyomást még AI ellen is. Mindig minden versenyben 30 éve elbaszom az utolsó kanyart. És online ennek az egész verseny során akkora a tétje, hogy 10-20-30+ perceket lehet lehúzni a wc-n instant. Na ez nekem nem fér bele. Ha FPS-ben lelőnek, onnan még visszamászok bármikor, de egy kipördülés után erre az esély többször nulla, mint nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74534 2023.10.07. 12:22

benőmenő írta:Autóba szeretnék valami wireless megoldást ami a zenét és a hívásokat is kihangosítja.
Nem overkill arra szinte bármi 5 ezer ft felett? Én ilyet vettem a héten, mert az előző 500 Ft-os kínait kinyírtam véletlen.

https://www.alza.hu/ugreen-usb-20-to-35 ... ce_ugre156

Kihangosításra nem használtam, csak zenére, de van rajta mikrofon. Kocsi fejegységből kijön hátul egy aux jack kábel, azt beledugom ebbe, ez meg a szivargyújtóba tett USB töltőben figyel.

Tényleg csak a mikrofon minőségben látok kockázatot, de ott még sokszor a gyári autós is kaksi, ha nincs fejmagasságban egy frankó mikrofon elrejtve valahol.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74535 2023.10.08. 06:03

Moby írta:Szerintem ennyiért kapsz oda egy androidauto, internetképes, mindenképes kínai érintős-androidos fejegységet.
Azok még a borzasztóak! Haver apósa rakatott egy ilyet az autójába. Nyírtelekről mire beérnek Nyíregyházára nagyjából összeszedi magát az Android annyira hogy legyen rádió. :banplz:
És persze mocsok igénytelen minden grafika rajtuk, Astrás csoportban is látom. Akkor már inkább hallgatom az osztrák hármast! :bdead:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74536 2023.10.10. 19:18

Zseniális jószág!

Lemezes ár - Ugyanannyi mint volt
Digitális ár - Drágább mint volt

Digitálishoz később lemez - Drágább mint eredetileg azzal venni

Függőleges tároláshoz állvány - 30 euró, míg a mostani kiadáshoz ingyen volt

Mindezekhez a felső fele fényes műanyag, az állvány úgy néz ki mintha egy tucsing autó katalógusból lépett volna ki.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74537 2023.10.10. 19:32

Forzában meg sajnos kirohadt a fű, de még a műanyag is mire ganépasszizálódott játékosok tízmillióinak örömére.

Kép
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #74538 2023.10.10. 19:46

DanielT írta:Forzában meg sajnos kirohadt a fű, de még a műanyag is mire ganépasszizálódott játékosok tízmillióinak örömére.

Azt? Az enyém is kirohadt a nyáron a kertben, pont ekkora helyen. Már az is baj, ha túl real a cucc? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74539 2023.10.10. 20:00

Kandurex írta:Azt? Az enyém is kirohadt a nyáron a kertben, pont ekkora helyen. Már az is baj, ha túl real a cucc? :)
Nagyon sajnálom, arra vigyázz, hogy a Digital Foundry meg ne lássa mert lebuktatnak a szomszédok előtt. :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #74540 2023.10.11. 07:23

DanielT írta:Zseniális jószág!

Lemezes ár - Ugyanannyi mint volt
Digitális ár - Drágább mint volt

Digitálishoz később lemez - Drágább mint eredetileg azzal venni

Függőleges tároláshoz állvány - 30 euró, míg a mostani kiadáshoz ingyen volt

Mindezekhez a felső fele fényes műanyag, az állvány úgy néz ki mintha egy tucsing autó katalógusból lépett volna ki.

Kép
A fő gond az lesz hogy az originalt ki is vezetik ezzel.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74541 2023.10.11. 10:27

DanielT írta:Zseniális jószág!
Lemezes ár - Ugyanannyi mint volt
Digitális ár - Drágább mint volt
Digitálishoz később lemez - Drágább mint eredetileg azzal venni
Függőleges tároláshoz állvány - 30 euró, míg a mostani kiadáshoz ingyen volt
Mindezekhez a felső fele fényes műanyag, az állvány úgy néz ki mintha egy tucsing autó katalógusból lépett volna ki.
Zseniális! Rondább ÉS drágább. A múltkor nem így értettem, hogy tanulhatnának a Nintendotól. :bdead:
Avatar
arty

Hozzászólás #74542 2023.10.11. 13:28

Moby írta:Irigylem a gyomrod. És itt most nem a motionsicknessre gondolok :D
az a titok, hogy előtte kell pár órát veretni a psvr1-et :D (és az nekem megolt és igencsak kiéhezve vetődtem rá a headsetedre.... ennek ütnie K-E-L-L-E-T-T :D )

---

+hétvégi tanulság: az AC Rogue (x360) verza végigjátszása után az AC Mirage-t indítván az első érzés: ennél basszus nem létezik szebb játék :D

... szal minden relatív ... segít, ha nincs túl magasan a léc :P
Avatar
arty

Hozzászólás #74543 2023.10.11. 13:44

DanielT írta:Ja én is a GaaS multi szemetekre gondoltam, az MS azokra is ráment, pl Halo Infinite meg még ki tudja mi.
Az a baj, hogy néha bejön nekik és akkor bukom a játékom... Forza Horizon 4-5, rád nézek!!!! :( (FM8 felkészül)

DanielT írta:Ez meg egy rémálom. A húsz féle launcser mellé most már 30 féle változó bekerült a GPU + szoftver témába is. Semmi nem jó semmivel, minden máshogy jó mindegyiknek, mindenféle kombinációban. Az egyik játékban ez van, a másikban az, a harmadikban"mindegyik" csak szar, vsync off kell itt, másiknál csak bekapcsolva "jó", tényleg felsorolni is sok mi mindennel lehet szopni. Másról sem szól megint a pécé, mint a legkevésbé szar kombináció kigányolásáról. És akkor az eredmény meg jó eséllyel a megoldhatatlan stuttering, ahogy azt az új Forzánál olvastam . :eljen: :eljen: :eljen:

fsr fluid mósün mpeg
üdv újra az autoexec bat és a config sys világában :(
ezt sírtuk vissza........
Avatar
arty

Hozzászólás #74544 2023.10.11. 14:15

DanielT írta:Forzában meg sajnos kirohadt a fű, de még a műanyag is mire ganépasszizálódott játékosok tízmillióinak örömére.
Mindent összevetve pár óra után extrém vegyesek az érzéseim, a totális negativitásom mondjuk elmúlt, mert
- első látásra nagyon tetszetős volt a 3 tutorial pálya, sajnos aztán jöttek a riöltrekk délben versenyek és beálltunk a jóindulattal "vegyesnek" értékelhető grafikára. amikor van valami extra, este, fények, eső, na akkor frankó, de délben.... amikor nem jön ki az új fényelés előnye... akkor a gagyi 2x AF-nek köszönhetően van akár az FM6/7-nél is szarabb pillanata. detényleg, egy hullámvasút a játék, grafikai szempontból.
- játékélményben is az: indítasz egy szériát, első 1-2 verseny az alap kocsival vérthugyozós/esélytelen/frusztráló (miért nem választottál magasabb teljesítmény ratingű kocsit, amit amúgy gyűlölsz, ugyebár?! :( ), majd amikor elköltöttél pár fejlesztésnyi kreditet, akkor feljössz, emelgetheted magadnak a nehézséget, hátha PONT eltalálod egy élvezetes versenyhez a rajtpoziciót vs. AI-nehészéget vs. kocsid teljesítményét. rengeteg a változó, esélyesebb a pár komplett restart....
- kötelező 3 kör gyakorlás. dögunalom!!!!!! és van, hogy utána jön egy 3 körös verseny.... hát az édes jó anyátok T10, ti akik az 1+ körös kvalifikálás helyett ezt választottátok :(

UGYANAKKOR két dolog magasan a korábbi forzák fölé emeli:
- a fizika TÉNYLEG nagyon jó irányba változott, nagyon-nagyon-nagyon speckó beállításokkal, bizonyos kocsikkal jön elő a forzás tulkormányzottság (alulkormányzottság ellenben sajnos egyfajta jellemző az alap kocsikkal :( ), ha driftelsz is egyet-egyet, az nem a klasszik/primkó pre-FM8 érzés. folyamatosan kell ügyeskedni, gépészkedni, hogy tartsd a tempót (ha jól állítottál nehézséget...). egyszerűen jó.
- és ehez hatalmasat tesz hozzá, hogy a szigoru szabájkövetelő beállítás mellett többé nem lehet belebombázni a tömegbe, elfordulni a külsőre szorult AI-n, vágni, stb - jön a büntetés, eleddig nem látott intelligenciával. érzésre nagyon fair módon kaptam mindig a büntiket, ha engem löktek vagy véletlen sodródtam fűre, szinte soha (nem tökéletes, nyilván). ez is pipa és nincs kétségem, hogy ennél is jobb lesz a pecsekkel.

röhej, de a boxos kormánymacera miatt egyelőre CSAK kontival mentem, de... legeslegjobb kontis autósom, eddig... mindig menekültem kormányra, sokszor árkád címekben is, de itt most jól elvoltam a paddal (ezen segített a rezgő ravaszok megléte, brutál extra immerzió+segítség (abs, kipörgésgátó, stb).... persze one óta van ehez hw, de kihasználni igazán jól az FM8 tudja/tudta)

Szóval egészen addig minden oké, amíg be nem ugrik, hogy ez itt most nem 2 évvel az FM7 után jött... hanem HAT KIBASZOTT ÉV UTÁN.
Ez egész egyszerűen hihetetlen.... kevés kocsi, sok FM2 óta alig kapott upgradet, feleződött a szám is fm7 óta, a pályákból szánalom kevés van, a variációk száma is zuhant, sok a bug, a glitch, az anomália.
Mindegy, a zombik majd örülhetnek, hogy a kurvarendes MS önti majd az ingyentartalmat az elkövetkező 4 évben... (a kivágott, kukázott tartalmat!). És így 10 év alatt volt 1db új, felemás forzánk. Éljen a game as service :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #74545 2023.10.11. 15:56

"Egyszerűen jó"
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74546 2023.10.11. 16:00

Olyan redfallosan-halosan egyszerűen jó. Szóval egyszerűen MS.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74547 2023.10.11. 17:12

Moby írta:Olyan redfallosan-halosan egyszerűen jó. Szóval egyszerűen MS.
Azért ennyire nem néz ki gáznak. Sőt, ha nem lenne PS és GT lehet még egy hónap ganépasszt is megspendíroznék kipróbálni. De az azért látszik hogy ők is kezdenek belesimulni a nagyátlagba. A Forza Motorsportok valamilyen szinten reprezentálták mit tud az aktuális MS konzol, szóval nem egészen ezt szoktuk meg a Turn 10-től.

Yaddle-nak pedig sok boldog születésnapot!
Avatar
Moby

Hozzászólás #74548 2023.10.11. 17:51

benőmenő írta:Azért ennyire nem néz ki gáznak.
Sejtheted, hogy a videót nem én rajzoltam paintben :D Egyébként de. Ennyire néz ki szarnak. 6 évig reszelték ezek a kutyaütők a fingot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74549 2023.10.11. 19:06

Moby írta:"Egyszerűen jó"
[video]https://www.youtube.com/watch?v=zDg0gu8iDrU[/vieo]
Elég nyugodt a verda! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74550 2023.10.11. 21:02

Ma hallgattam a Checkpointot és ott is felmerült a játékok ára, hogy mennyire nem követte az inflációt, sem pedig a fejlesztési költségek növekedését.
Nekem igazából az jött le, hogy a cartridge-ek azok mocsokdrágák voltak anno.
Ellenben tisztán emlékszem, hogy 2007-2008 tájékán az 576-ban 18000 Forintért voltak kitéve a PS3 játékok. Ez az itthoni átlag inflációval nagyjából ott van a mostani 30 ezer körüli day 1 áraknál.
Ha pedig a 2010-es Bad Company 2-t veszem kiindulási alapnak PC-re akkor még meg is haladtuk, ugyanis az 2010-ben volt kereken 10 ezer Ft, day1 dobozosan.
És akkor még jöhetnek pro és kontra, hogy mennyivel komplexebbek a játékok, viszont a toolok is mennyit fejlődtek. Hogy mennyire nagyságrendekke több ember munkája van benne, de a vásárló piac is mennyivel nagyobb. És a többi.... Ti hogy látjátok ezt?

Vissza: “Leáldozott.hu”