A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74411 2023.09.18. 19:16

benőmenő írta:Általában nem vagyok ennyire vizuális, de itt most látom az apukát aki épp lefejtette a pelust az ágyékgoblinjáról és mondja hogy "szép nagy csomag gyűlt össze!" mielőtt a kukába vágja.
Nyilván minden ízlés(telenség) kérdése, de azért az idei év rommá alázza az utóbbi jó párat. Akkor is, ha a DLC-ket, remastereket, portokat, early accesst, emberi nyelvű lokalizációkat nem veszem figyelembe. Meg hát ugye még hónapok vannak hátra az évből, több ígéretes játékkal.

Ami piszok jó(nak tűnik:)

Hi-Fi Rush
Gobliiins 5
Dead Space (remake)
Octopath Traveler II
Resident Evil 4 (remake)
Wartales
Age of Wonders 4
Aliens: Dark Descent - nem kapott igazán jó kritikákat, de játékosvélemények annál jobban, hiánypótló alienes taktikai játéknak tűnik
Final Fantasy XVI
System Shock (remake)
Jagged Alliance 3
Baldur's Gate 3
Shadow Gambit: The Cursed Crew
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Mortal Kombat 1

Ami egy patront megérhet, akár feljebb is léphet:

Diablo IV
Hogwarts Legacy - ezt valószínűleg tényleg csak a HP viszi el azoknak, akiknek ez számít
Star Wars Jedi: Survivor
Planet of Lana
Everspace 2
Warhammer 40,000: Boltgun
Sea of Stars
Trine 5: A Clockwork Conspiracy
Starfield
Turbo Overkill
Armored Core VI
Pikmin 4
Street Fighter 6
Company of Heroes 3
The Great War: Western Front
Remnant 2

Nem a 90-es évek ez, de azért régóta nem tudott ennyit egy év se hozni. Az előző genben sem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74412 2023.09.18. 20:21

Itt lepörgött a Homeworld 2 credits. Jöhet a 3.

Az első részhez képest még mindig fapad volt, de legalább mindent mikro menedzselni kellett.

Persze nem mai darab, szóval elnéztem neki.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74413 2023.09.18. 20:27

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván minden ízlés(telenség) kérdése, de azért az idei év rommá alázza az utóbbi jó párat.
Mondjuk ez az utóbbi éveket minősíti inkább. Az utolsó jó év nálam 2019 volt, ott jött a DMC5 és a Resi 2 remake. Azóta volt még a Doom Eternal 2020-ban és....azóta tücsökciripelés. Semmi igazán, eléragadós, agyeldobós nem jött.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74414 2023.09.18. 20:54

benőmenő írta:Mondjuk ez az utóbbi éveket minősíti inkább. Az utolsó jó év nálam 2019 volt, ott jött a DMC5 és a Resi 2 remake. Azóta volt még a Doom Eternal 2020-ban és....azóta tücsökciripelés. Semmi igazán, eléragadós, agyeldobós nem jött.
Inkább az utóbbi sokat. Lehet, hogy számodra mostanában nem jönnek potenciális kedvencek, de azért objektíve nehéz pont az idei évbe belekötni. Te konkrétan még gyerek voltál, amikor ennél jobb év volt, azt sem tudom, hogy megélted-e azokat az időket játékosként.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74415 2023.09.18. 21:06

Zóanagyvarázsló írta:Inkább az utóbbi sokat. Lehet, hogy számodra mostanában nem jönnek potenciális kedvencek, de azért objektíve nehéz pont az idei évbe belekötni. Te konkrétan még gyerek voltál, amikor ennél jobb év volt, azt sem tudom, hogy megélted-e azokat az időket játékosként.
Nyilván nem azt várom hogy újra egy 2007 legyen. De ha legalább egy 2015-höz hasonló évet hozna a mostani gen, már elég boldog lennék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74416 2023.09.18. 21:57

benőmenő írta:Nyilván nem azt várom hogy újra egy 2007 legyen. De ha legalább egy 2015-höz hasonló évet hozna a mostani gen, már elég boldog lennék.
Mindkettő jó év volt, de ha nosztalgiamentesen nézem, akkor nem vagyok benne biztos, hogy jobbak voltak az ideinél. 2007 talán, de nem látok nagyságrendnyi ugrást.

Persze én 2007-ből sem az Oblivionért, sem a CoD 4-ért, sem az Assassin's Creedért nem rajongok, Uncharted frankó, de rajongó nem vagyok, a Tools of Destruction szerintem meg gyengébb, mint az Up Your Arsenal volt. A STALKER-t én a bugok miatt abbahagytam, a BioShock se ment végig, de különben is egy inferior System Shock 2-remake. A Halo 3 pedig egy igénytelen takonyhegy. De persze tényleg voltak faszaságok is akkor (pl. The Witcher, Portal, God of War II, Mirror's Edge, Portal, Civ IV-kieg, illetve bírtam a Mass Effectet, de a BG3-tól azt várom el, hogy százszor jobb legyen, elvégre egy felvizezett akció-RPG volt nem túl jó harccal). Nyilván máshogy vélekednék, ha számomra a legnagyobb 2007-es megjelenések egy szignifikáns része ne lett volna csalódás vagy vegyes élmény, aki rajong értük, az nyilván másképp látja. De ez fordítva is igaz tud lenni, 2023-ra is.

Abban biztos vagyok, hogy a köztudatba mindkettő bő esztendőként vonul be, illetve ez a 2007 esetében már megtörtént.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74417 2023.09.18. 22:34

Pardon, az Oblivion 2006-os.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74418 2023.09.19. 12:21

Boldog születésnapot, Tasman! :integet2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74419 2023.09.19. 12:49

Boldogot Tasmannak, bár éppen itt ül velem szemben a Trófeában. :D

Ja és pécét épített/upgradelt csak sunnyog... Én is most tudtam meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74420 2023.09.19. 12:54

Isten éltesse Tasmant!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74421 2023.09.19. 12:55

Zóanagyvarázsló írta:Pardon, az Oblivion 2006-os.
A Mirror's Edge meg 2008-as. Még szarabb ez a 2077, mint gondoltam :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74422 2023.09.19. 13:02

Zóanagyvarázsló írta:Mindkettő jó év volt, de ha nosztalgiamentesen nézem, akkor nem vagyok benne biztos, hogy jobbak voltak az ideinél. 2007 talán, de nem látok nagyságrendnyi ugrást.

Persze én 2007-ből sem az Oblivionért, sem a CoD 4-ért, sem az Assassin's Creedért nem rajongok, Uncharted frankó, de rajongó nem vagyok, a Tools of Destruction szerintem meg gyengébb, mint az Up Your Arsenal volt. A STALKER-t én a bugok miatt abbahagytam, a BioShock se ment végig, de különben is egy inferior System Shock 2-remake. A Halo 3 pedig egy igénytelen takonyhegy. De persze tényleg voltak faszaságok is akkor (pl. The Witcher, Portal, God of War II, Mirror's Edge, Portal, Civ IV-kieg, illetve bírtam a Mass Effectet, de a BG3-tól azt várom el, hogy százszor jobb legyen, elvégre egy felvizezett akció-RPG volt nem túl jó harccal). Nyilván máshogy vélekednék, ha számomra a legnagyobb 2007-es megjelenések egy szignifikáns része ne lett volna csalódás vagy vegyes élmény, aki rajong értük, az nyilván másképp látja. De ez fordítva is igaz tud lenni, 2023-ra is.

Abban biztos vagyok, hogy a köztudatba mindkettő bő esztendőként vonul be, illetve ez a 2007 esetében már megtörtént.
Én nemtom, ezt az évet a Dead Island 2 mentette meg. :)

Darabra és névre megvannak a dolgok, de azért vannak melléfogások, pl Diablo 4. Arról eléggé úgy tűnik, hogy pár hónap után elengedte a nép.

Nem rossz, de azzal, hogy több év végére szánt cuccot eltoltak Q1 re, még kevésbé impresszív.

És igen, remakek és folytatások.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74423 2023.09.19. 13:30

Köszi szépen mindenkinek. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74424 2023.09.19. 14:14

Ha nem hánytatok még ma, olvassátok el Phil levelét, ahogy a tehetségtelen iparág mérgező tetvek próbálják az egyetlen eszközüket mindenkire kiterjeszteni: Meg kellene venni a Nintendo-t is. Mert az neki egy karrier moment lenne. Ez így le van írva feketén fehéren, nem a nyilvánosságnak szánva, csak sajnos az FTC per miatt jönnek elő a dolgok. Semmi másról nem szól semmi ennek a sarlatán tetűnek, csak a kamu eredmények elérése. a métely terjesztése, a fekély spriccelése.

tetvek.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74425 2023.09.19. 14:23

Ja és brutális leak jött, nextgentől kezdve mindenen át. Pl, hogy a nyomorultak a PS5 kontroller funkcióit is nyúlják a következőben:

Kép

Kép

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74426 2023.09.19. 14:43

Kegyetlen durva mik kerülnek elő a jó fej Philtől, aki csak azt akarja, hogy mindenkihez eljussanak a játékok és nem akar harcolni.

"MINDENKINÉL JOBB GAZDÁI VAGYUNK BÁRMILYEN IP-NEK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezt így képes volt leírni, miközben driveolja az engagementet.

Kép

Hogy ütne el egy villamos te ártány.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74427 2023.09.19. 17:37

Ömlik a minőségi kontent: Egy újabb levél a teljesen kétségbeesett Philtől, hogy nincs semmijük és a Redfall a reménysugár... Hát ezért mennek a felvásárlások, de nyilván ez épeszű embernek nem volt kérdés. Semmi. Másra. Nem. Képesek. Semmire. "Are there other games we can get?" Anyád.

2023-09-19 173525.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74428 2023.09.19. 18:09

Ez is zseniális, ahogy a kis táblázatocskájába gyűjti a Ganépassz jelölteket és az utolsó oszlopban jellemzi őket és becsli meg mennyibe kerülhetnek.

phil.jpg


5 MILLIÓ A BALDURS GATE -RE! AMI! Egy second-run Stadia szökevény szutyok! :DDD

Ebben a pillanatban Starfield Steam játékosok: 137 ezer, Baldurs Gate 234 ezer. A csúcsok meg 330 VS 875! Na ennyi fogalma van bármiről. :taps:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74429 2023.09.19. 20:52

Open béta van minden platformon. Danival megnéztük reggel, és ilyen pofátlanul másolt unalmas Destinyt még nem láttam soha. Pár küldetés után inkább hagytam hogy meghaljon a karakterem, de még az is nehezen ment neki. POKOL.

Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74430 2023.09.20. 08:37

TasManXT írta:Open béta van minden platformon. Danival megnéztük reggel, és ilyen pofátlanul másolt unalmas Destinyt még nem láttam soha. Pár küldetés után inkább hagytam hogy meghaljon a karakterem, de még az is nehezen ment neki. POKOL.

Ja, hogy DT saját magától kérdezte a minap, hogy mikor hagyja abba a fos co-opolását! De a jelek szerint ez sikerült is, a Destiny nekem elég ahhoz, hogy rá se kattintsak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74431 2023.09.20. 12:52

Zóanagyvarázsló írta:Ja, hogy DT saját magától kérdezte a minap, hogy mikor hagyja abba a fos co-opolását! De a jelek szerint ez sikerült is, a Destiny nekem elég ahhoz, hogy rá se kattintsak.
Egy ismeretlen cucc próbája után instant kukázás volt, nem egy ismert kaksi szlopálása. :idiota:

Egyébként az alapok rendben vannak, jó benne lőni, mozogni stb. De az egész egy agyhalott, zéró kihívásos horda daráldának tűnik, amolyan jófajta koreai.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74432 2023.09.20. 13:11

DanielT írta:Egy ismeretlen cucc próbája után instant kukázás volt, nem egy ismert kaksi szlopálása. :idiota:

Egyébként az alapok rendben vannak, jó benne lőni, mozogni stb. De az egész egy agyhalott, zéró kihívásos horda daráldának tűnik, amolyan jófajta koreai.
A kötelező Halón kívül az általad is ajánlott Wildlands az, amire azt mondanám, hogy más kellett volna az elmúlt egy évben (a Halóban is elmenne még a gunplay a hülyeségeivel együtt, ha nem lett volna sandboxos fosakodás és a bugosság). Vegas, Colonization, Sniper Elite, Total War, Heroes, Quake 2, AoE 3 egy se volt/van fos. A Prodeus és a Quake 1 tán kevésbé jött át co-opban, a TMNT-t meg egyedül fejeztem be, de azok sem. A 10/10-es Far Cry 5-öt még meglátjuk, csak egy etapot ment. A Halóból - és annak gyűlöletéből - extrapolálod a teljes menünket.
Avatar
arty

Hozzászólás #74433 2023.09.20. 15:21

Castle82 írta:Ne felejtsd ki a tflops adatokat se ha már "hazudozás" illetve azt hogy átlagban rengeteg játékot összevetve bizony a 3080 a két kártya közé esik, a többi csak a szokásos AMD-s mellérizsa. :banplz:
ha a játékod raster/fillrate heavy/ott a szűk keresztmetszet, dughatod popóba a tensorjaid :mf2:

azt reméltem ezt nem kell leírnom, de ezekszerint le kellett :( ettől az amd nem lesz jó/jobb, ez csak egy TÉNY.
és nem izgulj, vesz az nv elég címet, hogy RT heavy legyen, bégesd csak hogy ez JÓÓÓÓÓÓÓÓóóóóóóóóóó :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74434 2023.09.20. 15:26

Zóanagyvarázsló írta:Arty vétózta mindkettőt. Illetve a Remnantból még az 1-et, az ganéban végigment nélküle. Még a Halo Infinite is jobban looter shooter, mint az, de stabilan tartja ezt a rögeszméjét azokkal szemben, akik játszották is a játékot. Mindenesetre biztos nem venném teljes áron a 2-t.

A mostanában futogató Quake 2-t pedig éppen te ajánlottad még akkor, amikor a Q1-ről írtunk. (Valójában már a második kiegészítőben vagyunk.)
deeprockal futottunk egy kis félkört :P

remnantban vannak statjai a fegyverednek? lehet/kell őket áprgédelni? igen. random kapod ezeket? kb igen. köszönömennyi!!!! LÚTERSÚTER!!!!!!!!4444
vs
hélóban van egy shotgunod és lősz vele, 5x találsz, meghal az ellen. a játék első pillanatában is és az utolsóban is. klasszik "sima" súter, aka kvék :P
Avatar
arty

Hozzászólás #74435 2023.09.20. 16:00

DanielT írta:Ez is zseniális, ahogy a kis táblázatocskájába gyűjti a Ganépassz jelölteket és az utolsó oszlopban jellemzi őket és becsli meg mennyibe kerülhetnek.

phil.jpg


5 MILLIÓ A BALDURS GATE -RE! AMI! Egy second-run Stadia szökevény szutyok! :DDD

Ebben a pillanatban Starfield Steam játékosok: 137 ezer, Baldurs Gate 234 ezer. A csúcsok meg 330 VS 875! Na ennyi fogalma van bármiről. :taps:
tökjó összegeket látni, elképzelésem nem volt róla, miket kóstálnak a GPASS-ba vásárlások.... hát elég sokba :D

300millió/hónap a budget IDEÁLIS esetben (30m előf. x 9.99$), kérdés a fele-kétharmada összejön-e a promós előfizuk alapján?
és akkor 5M/hónapos címek..... a bruttttttális infrastruktúra költségek mellett. nem csodálom, hogy sony is emelt.... (az essential miatt a kurva anyjukat, persze)

mellé a digitonly gép, a hányás nextgen kontroller :( :( :( (a copyról annyit: a rezgést a nintendotol lopta a sony, az adaptiv ravaszokat pedig az MS-től - ott ugye az xbox one óta van VALAMIFÉLE megoldás, nem ezen gentől).... az accelerométert sem kéne a mariocompanytól elvitatni (ami már majdnem MS!!!!!!! :D ), hiszen a sixaxis az kényszerpálya volt és japók valamiért bennefelejtették a kontiba, noha SEMMI-SENKI nem használja, azóta se :D persze szóljatok, ha a DS5 napi szinten élményhez juttat a csodás rezgésével/triggereivel.... én a rezgősebb játékoknál unottan annyit szoktam konstatálni, hogy "köszbazmeg, akkor ebben is 3 óránként kell tölteni majd" :D

amugy Phil rohadt ijesztően ír így belsőleg, kíváncsi lennék sonyéknál miről ment a témázás az elmúlt évben :D (szerintem simán csak az ostoba vásárlóikon megy a röhögés, hogy nézdmá' EZT IS MEGTEHETJÜK ÉS MÉG TAPSOLNAK IS HOZZÁ A BARMOK... IZÉ PLÉJERSZ!I!!! :P )

amúgy őszintén.... a linkelt anyagban mi volt meglepő, ami kívülről nem látszik/látszott ? a pontosabb kép, persze jobb, mint feltételezgetni, de nagy meglepetéseket én nem látok. szomorkodni meg mindkét infó alapján lehet (leak vs feltételezés).
a BG3 korábbról simán tűnhetett másodvonalas stadiaszökevénynek, n+1 pcrpg.... sőt... túlvan már a 25 millón egyáltalán? NEM!?!??!? AKKOR MIRE A SZOPKODÁS? ;) (jahogymer' jó lett, oké! de ÜZLETILEG számít ez egy pókember, mario vagy fifa-fortnájt mellett?)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.09.20. 16:03-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #74436 2023.09.20. 16:02

TasManXT írta:Köszi szépen mindenkinek. :)
én csak BSOD-ot tudok kívánni, miután itt a pöcédről is volt leak :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74437 2023.09.20. 16:19

psvr2 PRE-VIEW:

tettem egy félórát a mobytól vett felpimpelt verzába, a star wars tales from galaxys edge lemeze volt a társ.
- POKOLI orrnehéz a cucc. hiába a testre-fejreszabhatóság, ez akkor is gond - talán a legeslegnagyobb. emiatt sokkal nehezebbnek érzem, mint a psvr1-et.
- jah, a várt élesség nem jött, hiába a sok pixel, de a csirkeháló (screendoor) totál eltünt. összességében elégedett vagyok, ha a psvr1 1/5 volt, akkor ez már 3/5! de mobyáron ez egy OKÉ deal volt.
- kontrollerek fantasztikusak, de az AIM-konti-feelinget semmi nem fogja überelni, azt már most érzem (hadonásztam eleget a levegőben...) :(
- konkrétan SEMMI nem érdekel a kínálatból... tehát SW mellé nem tudtam mit venni. GT7 megvolt, szal.... persze, van wishlist, de kb egyik sem olyan, mint volt a psvr1-hez az SW Squadrons!
- mára pedig kimondottan jó a régi headset felhozatala és sajna nyilván ahoz viszonyítok (nagyon (!!!!!) kellett volna a visszakompatibilitás!!!)
- SW amugy nem ronda, nekem ez a graf elég is, ha lesz sok jóféle lövölde, stb, akkor nem panaszkodok. ps4+psvr1 után nagyobb a gen2gen ugrás, mint flatscreenen, az is biztos.
- valszeg ez a sony/konzol VR hattyúdala, akkora buktára tippelek :( -> jövő-VR -> PÉCÉSZOPÁS (ha lesz pc mod a headsetre, az lenne az igazi, nagyon kell plusz egy hack/emu réteg, amit lehet tráblsútolni! a psvr1-pécésségét is ez emelte az égig nálam ;) az oculus önmagában kevés ahoz, hogy IGAZÁN meggyűlöld a témát :P )

---

Cyber-Lip

a legalja neogeo cím. megvettem, mert metal slugot ígért (csak boxon elérhető a magyar storeban, ps-en csak USA!).
rövid, béna, randa. értelmezhetetlen.
a framework crt filtere eleve egy fos, de itt xboxon még a ps-t is alulmulja.... (valami scaling dolog lehet, klasszik uneven scanlines)
próbáltam 720/1080/1440/4k felbontásban, stb, hiába :(

0/10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74438 2023.09.20. 17:06

arty írta:deeprockal futottunk egy kis félkört :P

remnantban vannak statjai a fegyverednek? lehet/kell őket áprgédelni? igen. random kapod ezeket? kb igen. köszönömennyi!!!! LÚTERSÚTER!!!!!!!!4444
Nem random kapod a fegyvereket és a legelső fegyverrel is végig lehet vinni a játékot upgradelés nélkül is. A Remnant mechanikái semmihez nem hasonlíthatóan szerintem amiket nyomtál/nyomtatok. Szinte egy külön alműfaj és zseniális.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74439 2023.09.20. 20:24

Zóanagyvarázsló írta: A Halóból - és annak gyűlöletéből - extrapolálod a teljes menünket.
Ez kb igaz... de, hogy a Wildlands hogy nem jött be, azt nem értem. Gyönyörű mapen kell szétlőni a népet, mindenféle eszközökkel, járművekkel, módszerekkel. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74440 2023.09.20. 20:26

"Assassin’s Creed Mirage sponsored by Intel, Arc GPUs, XeSS support only, NO DLSS & FSR"

De szeretnék pécén zsémelni, ahol valaki mindig megpróbál megbüntetni, hogy nem az ő szarjukat vettem...

Ez a verseny ugye nagyon jó a usereknek? :miaz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74441 2023.09.20. 20:29

DanielT írta:"Assassin’s Creed Mirage sponsored by Intel, Arc GPUs, XeSS support only, NO DLSS & FSR"
De szeretnék pécén zsémelni, ahol valaki mindig megpróbál megbüntetni, hogy nem az ő szarjukat vettem...
Ez a verseny ugye nagyon jó a usereknek? :miaz:
Mondjuk AC-t játszani az eleve elég büntetés. De persze az Intel is így mindent elkövet mint a dedikált gpu-k legkisebb szereplője, elnyerje a vásárlók szimpátiáját. :eljen:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74442 2023.09.20. 23:15

Kicsit lemaradtam a hírekkel, ez az ms leak milyen szinten kellemetlen…
Konkurenciának ez millió dolláros infocsomag, Nintendonal szerintem röhögőgörcsöt kaptak :nevetes1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74443 2023.09.21. 08:42

DanielT írta:Ez kb igaz... de, hogy a Wildlands hogy nem jött be, azt nem értem. Gyönyörű mapen kell szétlőni a népet, mindenféle eszközökkel, járművekkel, módszerekkel. :nemtudom:
Az alapok elmentek volna, ha a fedezékrendszert nem éreztem/éreztük volna randomnak, és az egész formulát nem pácolták volna egy óceánnyi ubifosban. Minden játékuk egy matchmakinges, bugos hulladékhegy, amit próbáltunk, a multira kitaláltak is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74444 2023.09.21. 08:45

DanielT írta:"Assassin’s Creed Mirage sponsored by Intel, Arc GPUs, XeSS support only, NO DLSS & FSR"

De szeretnék pécén zsémelni, ahol valaki mindig megpróbál megbüntetni, hogy nem az ő szarjukat vettem...

Ez a verseny ugye nagyon jó a usereknek? :miaz:
[UPDATED] The official blog post has been changed to say that all main upscalers (NVIDIA DLSS, AMD FSR, and Intel XeSS) are actually supported in Assassin's Creed Mirage's PC version.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74445 2023.09.21. 09:01

arty írta:deeprockal futottunk egy kis félkört :P

remnantban vannak statjai a fegyverednek? lehet/kell őket áprgédelni? igen. random kapod ezeket? kb igen. köszönömennyi!!!! LÚTERSÚTER!!!!!!!!4444
vs
hélóban van egy shotgunod és lősz vele, 5x találsz, meghal az ellen. a játék első pillanatában is és az utolsóban is. klasszik "sima" súter, aka kvék :P
Nélkülem futottatok a Deep Rockkal, utána már nem voltál hajlandó hármasban, ezt szerintem hívhatom vétónak.

Fegyverstatok, upgrade-ek? Amikor multis FPS-ekben a CoD 4 óta megy a perkezés meg ki tudja mióta az XP meg unlock? Hányok is tőle, szóval megértelek Egyébként fejlődtek a fegyveres skillek (zaz a fegyverek) a csodálatos Mesterlövészben, ahogy a 2016-os Doomban is volt upgrade-elés. Nem tudtam, hogy ez a looter shooter definíciója. Megjegyzem, a Halóban meg a páncélt kell upgrade-elni. A Quake 2-ben meg van inventory!

A Remnantban van random, például a pályák részben, illetve, hogy néhány bosst is felcserél, de ez csak több végigjűátszásnál jön ki, amúgy single/co-op élménynek hat. Fegyvereket megtalálni lehet különböző helyeken (lásd Quake) vagy a boss által dobott fix cuccokból lesz spéci fegyver, illetve venni lehet. Szó nincs arról, hogy pötyögne összevissza színekben, az upgrade sem a szokásos (bár ezekhez találsz cuccokat, lásd HP, armor, power-upok, gadgetek FPS-ekben, TPS-ekben - más de nem porszívózol többet). Ha rá is erőltetjük, hogy looter shooter, hát pont nem úgy, mint amikben ez igazán irritáló. Utálhatod, de ha azt hiszed, hogy olyan, mint a Borderlands, nagyon tévedsz.

Mindenesetre szerintem nem kihagyhatatlan, de tényleg jó co-opra, és aránylag saját utat jár. A 2-ről nem tudok még nyilatkozni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74446 2023.09.21. 09:15

arty írta:tökjó összegeket látni, elképzelésem nem volt róla, miket kóstálnak a GPASS-ba vásárlások.... hát elég sokba :D

300millió/hónap a budget IDEÁLIS esetben (30m előf. x 9.99$), kérdés a fele-kétharmada összejön-e a promós előfizuk alapján?
és akkor 5M/hónapos címek..... a bruttttttális infrastruktúra költségek mellett. nem csodálom, hogy sony is emelt.... (az essential miatt a kurva anyjukat, persze)

mellé a digitonly gép, a hányás nextgen kontroller :( :( :( (a copyról annyit: a rezgést a nintendotol lopta a sony, az adaptiv ravaszokat pedig az MS-től - ott ugye az xbox one óta van VALAMIFÉLE megoldás, nem ezen gentől).... az accelerométert sem kéne a mariocompanytól elvitatni (ami már majdnem MS!!!!!!! :D ), hiszen a sixaxis az kényszerpálya volt és japók valamiért bennefelejtették a kontiba, noha SEMMI-SENKI nem használja, azóta se :D persze szóljatok, ha a DS5 napi szinten élményhez juttat a csodás rezgésével/triggereivel.... én a rezgősebb játékoknál unottan annyit szoktam konstatálni, hogy "köszbazmeg, akkor ebben is 3 óránként kell tölteni majd" :D

amugy Phil rohadt ijesztően ír így belsőleg, kíváncsi lennék sonyéknál miről ment a témázás az elmúlt évben :D (szerintem simán csak az ostoba vásárlóikon megy a röhögés, hogy nézdmá' EZT IS MEGTEHETJÜK ÉS MÉG TAPSOLNAK IS HOZZÁ A BARMOK... IZÉ PLÉJERSZ!I!!! :P )

amúgy őszintén.... a linkelt anyagban mi volt meglepő, ami kívülről nem látszik/látszott ? a pontosabb kép, persze jobb, mint feltételezgetni, de nagy meglepetéseket én nem látok. szomorkodni meg mindkét infó alapján lehet (leak vs feltételezés).
a BG3 korábbról simán tűnhetett másodvonalas stadiaszökevénynek, n+1 pcrpg.... sőt... túlvan már a 25 millón egyáltalán? NEM!?!??!? AKKOR MIRE A SZOPKODÁS? ;) (jahogymer' jó lett, oké! de ÜZLETILEG számít ez egy pókember, mario vagy fifa-fortnájt mellett?)
Azért a BG3 már EA-ben jobban ment annál, amit írsz. Meglepően nagy siker lett, de a Divinityk után klasszikus blockbuster RPG folytatására a méretilegeg is gigastúdióra hízott Lariantól ez durva alábecslés. Nyilván nem friss megjegyzés, de aránytévesztés volt már akkor is, csak nem akkora, mint amekkorának most tűnik. Kb. olyannak hangzik, mint amikor a leáldon akarunk túlzúan leszólni valamit, Stadia, ne bassz...

Egyébként állítólag már 10 millió körül felett jár PC-n. Ez meg egy korábbi, konkrétabb információ. Hivatalos adat csak az EA-ről van, de jelenleg nem tűnik ireálisnak, hogy odaérjen a Spider-Man szintjére.
Avatar
arty

Hozzászólás #74447 2023.09.21. 10:22

DanielT írta:Ez kb igaz... de, hogy a Wildlands hogy nem jött be, azt nem értem. Gyönyörű mapen kell szétlőni a népet, mindenféle eszközökkel, járművekkel, módszerekkel. :nemtudom:
kb MINDEN alkalommal szopó volt a matchmaking, ha minden jól ment, akkor is vagy 5-10p volt, mire elindultunk.... ezzel indítani napi szinten, megalapoz egyfajta véleményt :) LEHET hogy fénykorában a wildlands jobban működött, de idén már csak működGET...

magát a játékot amugy másodszorra is élveztem, nekem összességében tök oké GR cím (de a sokkal szarabb Breakpointot is lekópolnám újra, ha úgy adódna... legalábbis amíg ilyen Remnantok az alternatívák :D ;) csak ehez valszeg új haverok kellenének, mert a wildlands két társaságomat is kinyírta... akik talán sose fanalodnak újra GR címre :) )
Avatar
arty

Hozzászólás #74448 2023.09.21. 10:28

Zóanagyvarázsló írta:Azért a BG3 már EA-ben jobban ment annál, amit írsz. Meglepően nagy siker lett, de a Divinityk után klasszikus blockbuster RPG folytatására a méretilegeg is gigastúdióra hízott Lariantól ez durva alábecslés. Nyilván nem friss megjegyzés, de aránytévesztés volt már akkor is, csak nem akkora, mint amekkorának most tűnik. Kb. olyannak hangzik, mint amikor a leáldon akarunk túlzúan leszólni valamit, Stadia, ne bassz...

Egyébként állítólag már 10 millió körül felett jár PC-n. Ez meg egy korábbi, konkrétabb információ. Hivatalos adat csak az EA-ről van, de jelenleg nem tűnik ireálisnak, hogy odaérjen a Spider-Man szintjére.
Lehet. Szerintem a pécégyökerű erpégéket ámblokk leírta az ipar, max egy diablóban láthattak nem bennfentesek potenciált anno. A BG1-2 a maga idejében sem volt egy kommersz cím, amit "mindenki" tolt, ellenben a Dio1-2-vel...

Oké, na EZ meglepett (eladások). Ezekszerint a pécépiac nagyon más, mint képzelem - vagy mint ahogy Phil képzeli :D

---

Remnantból láttam kb 1 pernyi gémpléjt, az alapján nálam halott ügy. LEHET, hogy tényleg nagyon más, mint amit egy-két pillanata sugall (és h ehez játszani kéne), de nincs elég időm kockáztatni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74449 2023.09.21. 11:08

Zóanagyvarázsló írta:Az alapok elmentek volna, ha a fedezékrendszert nem éreztem/éreztük volna randomnak, és az egész formulát nem pácolták volna egy óceánnyi ubifosban. Minden játékuk egy matchmakinges, bugos hulladékhegy, amit próbáltunk, a multira kitaláltak is.
Pécén nyomtuk annak idején, semmi baja nem volt amire vissza tudnék emlékezni. Pedig elég friss volt még, lehet azóta megpimpósodott. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74450 2023.09.21. 11:31

Zóanagyvarázsló írta:A Remnantban van random, például a pályák részben, illetve, hogy néhány bosst is felcserél, de ez csak több végigjűátszásnál jön ki, amúgy single/co-op élménynek hat. Fegyvereket megtalálni lehet különböző helyeken (lásd Quake) vagy a boss által dobott fix cuccokból lesz spéci fegyver, illetve venni lehet. Szó nincs arról, hogy pötyögne összevissza színekben, az upgrade sem a szokásos (bár ezekhez találsz cuccokat, lásd HP, armor, power-upok, gadgetek FPS-ekben, TPS-ekben - más de nem porszívózol többet). Ha rá is erőltetjük, hogy looter shooter, hát pont nem úgy, mint amikben ez igazán irritáló. Utálhatod, de ha azt hiszed, hogy olyan, mint a Borderlands, nagyon tévedsz.

Mindenesetre szerintem nem kihagyhatatlan, de tényleg jó co-opra, és aránylag saját utat jár. A 2-ről nem tudok még nyilatkozni.
Teljesen jól látod hogy működik a cucc, már amennyire lehet próba nélkül. :eljen: Rohadtul nem looter shooter, SEMMI köze hozzájuk.

És valódi kihívás van benne, rohadt élvezetes a harc, progress, minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74451 2023.09.21. 11:33

arty írta:Remnantból láttam kb 1 pernyi gémpléjt, az alapján nálam halott ügy. LEHET, hogy tényleg nagyon más, mint amit egy-két pillanata sugall (és h ehez játszani kéne), de nincs elég időm kockáztatni.
BIZTOS, hogy NAGYON más. És pontosítsunk: nincs elég időd a Remnant helyett más fosra pazarolni! :nezze:

Teljes garanciát vállalok rá.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74452 2023.09.21. 12:22

arty írta:deeprockal futottunk egy kis félkört :P

remnantban vannak statjai a fegyverednek? lehet/kell őket áprgédelni? igen. random kapod ezeket? kb igen. köszönömennyi!!!! LÚTERSÚTER!!!!!!!!4444
vs
hélóban van egy shotgunod és lősz vele, 5x találsz, meghal az ellen. a játék első pillanatában is és az utolsóban is. klasszik "sima" súter, aka kvék :P
Mi volt a baj a Deep Rockkal?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74453 2023.09.21. 23:13

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74454 2023.09.22. 10:35

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74455 2023.09.22. 14:59

DanielT írta:Teljesen jól látod hogy működik a cucc, már amennyire lehet próba nélkül. :eljen: Rohadtul nem looter shooter, SEMMI köze hozzájuk.

És valódi kihívás van benne, rohadt élvezetes a harc, progress, minden.
Az 1-ben harc jó, bár inkább a bossfightok jöttek be. Ami fotos szempont, hiszen a lövöldék gyengéje. Persze nem akarom elintézni a játékot azzal, hogy Souls-like TPS, de az biztos, hogy merítettek a From Software-től, konkrét harcot is "remake-eltek", de annyira bőven másképp, hogy ez ne legyen gond. Azt viszont én sem érzem, hogy artynak való lenne. Neki elég fura az ízlése.

A végső bossfight meg konkrétan agyhalál volt, ahhoz tápolni kellett volna, csak úgy sikerült, hogy Botond behozta egy csilliárd szintű karakterét, amelyik elég volt hozzá. A többi ment a kis karikkal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74456 2023.09.22. 15:03

DanielT írta:Pécén nyomtuk annak idején, semmi baja nem volt amire vissza tudnék emlékezni. Pedig elég friss volt még, lehet azóta megpimpósodott. :nemtudom:
Abban biztos vagyok az ócska One-verzióhoz képest előrelépés lett volna, de arty ragaszkodott hozzá, hogy a létező legaljább formában nyomjuk. Crossplay sajnos nincs benne. A Remnantban viszont volt az is. Az rendben volt Boxon is, de a még több FPS-ért PC-n preferáltam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74457 2023.09.22. 15:41

arty írta:Lehet. Szerintem a pécégyökerű erpégéket ámblokk leírta az ipar, max egy diablóban láthattak nem bennfentesek potenciált anno. A BG1-2 a maga idejében sem volt egy kommersz cím, amit "mindenki" tolt, ellenben a Dio1-2-vel...

Oké, na EZ meglepett (eladások). Ezekszerint a pécépiac nagyon más, mint képzelem - vagy mint ahogy Phil képzeli :D
De várjál, ezt az a FIL gondolta így 2022-ben, aki 2018-ban megvette az Obsidiant és az inXile-t. Ezek alapján mi lehet(ett) a véleménye házon belül róluk? Úgy, hogy a leírt Larian - nyilván nem azért, mert sikertelenek lennének - 400+ fős gigacéggé hízlalta magát közben, és öntötte a pénzt as BG3-ba?

Baldur’s Gate, released in 1998, proved to be extremely popular - selling over 2.2 million units for PC version and winning many game industry awards
Ez egy 2003-as adat a BioWare-től.

When the original Diablo released in 1997, it was considered a critical success and reached number one on PC Data during its first month in stores. The game has sold in excess of 2.5 million copies worldwide and was honored as the number-one selling computer role-playing game in 1997 as well as named Game of the Year by Computer Gaming World.
Hasonló időegység alatt ugyanaz a nagyságrend.

Az viszont tény, hogy a BG2 már nem tudott erre úgy rápakolni, mint a D2, de annak idején ezek sikercímek voltak, és bár nyilván az RPG-s közönség cuppant rá nagyobb arányban, mint "mindenki", alapvetően széles körben elterjedt játékok voltak. A D2 növekedése persze pont ezt a "mindenki" potenciálját mutatja, de ahhoz meg érdemes hozzátenni, hogy PC-n a valaha volt legsikeresebb játékok közé tartozott sok évekig (a kortársak közül a The Sims nyilván szépen rávert, de az kb. mindenre).

A BioWare PC-fókuszú Dragon Age: Originse is jól fogyott, lényegesen erősebben kezdett, mint 360-on az akkor még exkluzív Mass Effect. Azt meg nem tudom, mit értesz pécégyökerű alatt, de hát a TES, a Fallout, a Witcher is úgy indult, és ebből az első kettő szintén az MS-é. Az tény, hogy az Obsidian és az inXile is elhagyta - nem először - az "izometrikus" utat, de ennek ellenére az újon még nem mentek nagyot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74458 2023.09.22. 16:10

Zóanagyvarázsló írta:Az 1-ben harc jó, bár inkább a bossfightok jöttek be. Ami fotos szempont, hiszen a lövöldék gyengéje. Persze nem akarom elintézni a játékot azzal, hogy Souls-like TPS, de az biztos, hogy merítettek a From Software-től, konkrét harcot is "remake-eltek", de annyira bőven másképp, hogy ez ne legyen gond. Azt viszont én sem érzem, hogy artynak való lenne. Neki elég fura az ízlése.

A végső bossfight meg konkrétan agyhalál volt, ahhoz tápolni kellett volna, csak úgy sikerült, hogy Botond behozta egy csilliárd szintű karakterét, amelyik elég volt hozzá. A többi ment a kis karikkal.
Ja, hogy te TOLTAD. Akkor nem csoda, hogy képben vagy a mechanikákat illetően! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74459 2023.09.22. 16:12

Zóanagyvarázsló írta:Abban biztos vagyok az ócska One-verzióhoz képest előrelépés lett volna, de arty ragaszkodott hozzá, hogy a létező legaljább formában nyomjuk.
Nem ismerek nála mazochistább embert... illetve egyet:

phpBB [media]


:banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #74460 2023.09.25. 16:39

Zóanagyvarázsló írta:Abban biztos vagyok az ócska One-verzióhoz képest előrelépés lett volna, de arty ragaszkodott hozzá, hogy a létező legaljább formában nyomjuk. Crossplay sajnos nincs benne. A Remnantban viszont volt az is. Az rendben volt Boxon is, de a még több FPS-ért PC-n preferáltam.
a wildlands nem playanywhere, szal szerintem ez max TITEKET kötött boxra :P nameg, a te holitt-holott életeddel kellett a fasza felhőalap amúgyis ;)

Obsidiant és az inXile - nemtom FIL mit gondolt, valszeg kurva olcsók voltak és ... majd jók lesznek valamire oszt ennyi :)
Rare-t nem pocsékolták el? Gondolom az volt a szemlélet, hogy ők is mindenre IS jók, ha másra nem, plusz egy-két sornak a gémpasszba.

Pécégyökerüként egyértelmüen az egerező-klikkelgető fenti/izometrikus hácébb ERPÉGÉT értem. BG sokáig nem készült, nem volt "lemérve", hogy mit tudna ma, talán ezért volt lesajnálva (vs. diablo3 hangosabb sikere, pl). És oké, akkor csak a saját buborékom tévesztett meg (embert nem ismertem, aki BG-zett), tehát 97-98-ban még együtt mozogtak, de utána már kevésbé (ha jól értem a dio2 vs bg2 értekezésed). De amugy mi másra alapozott volna FIL a levelében, ha nem erre? (jó, tudom "merhülye", hiszen lááááátszott h a bg3 atttttttomsiker lesz :P )

Dragon Agek már nem butábbak amugy? (főleg a második)
Ill. a BG3 vérhácé maradt? (azt láttam h felülnézetes :D )

De mondom, én magamból indultam ki, egy FIL-nek többet kellene tudnia a világról, a devekről, a készülő címekről..... ezt aláírom.
De mentegetnem kellett kicsit, hiszen NEKEM szimpi a csávó :D (mattrick után.... sokkal kevésbé elkúró, igazából nem hiszem h egy személyben FIL tehetne arról, ami az MS-nél megy.... igazából nem is tudom, hogy konkrétan miben hibás ő maga?)
Avatar
arty

Hozzászólás #74461 2023.09.25. 22:54

https://www.gamedeveloper.com/business/the-death-of-unity

fura volt, h mostanában minden Unreal motoros, Unity sehol... nem csodálkozom.
+olyan ismerős volt a ceo neve... kis gugli, és.... jah, ez a patkány vezette az EA-t, amikor 2x is megnyerték az USA legszarabb cége nevet :D
összeáll a kép....

RIP unity.
Avatar
arty

Hozzászólás #74462 2023.09.25. 23:33

Forza Motorsport

"New cars will come into the game on a monthly basis while new events light up every week.
Additionally more tracks will be added to the game over time. Even for single player we'll be releasing two new tours every month."

soseleszkész, sosejátszodvégig.
nagyon várós a randomgenerátor által kiokádott "új tartalom" azon a 20 pályán... (oké, pár év alatt 24-en! :D )

... és mindezt 6 év alatt sikerült a világra fosni :(
anno 2 év alatt kijött egy forza és volt benne karrier, amit nem 2-3 év alatt fejezett be a dev... a randomgenerátor.

(supergt early tesztje alapján a forza fizikája/irányítása mardt "forzás"... ami nem előny, mert "tudom" mire gondol.
még1x: 6 kibaszott év és "nulláról újracsináljuk"... oszt valahogy mégiscsak egy kicsit pimpelt, tartalomtól megfosztott forzamotorsport7.5 lett belőle, amibe pár év alatt visszateszik, amit "kivágtak"...)

... bevallom eddig nem akartam day1 megnézni, de OKÁDNI AKAROK TŐLE MINÉL HAMARABB, hogy kijöjjön a méreg, mer csak rosszul vagyok tőle :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74463 2023.09.25. 23:44

phpBB [media]


A történelem ismételte önmagát.
1992-ben Super Nintendora jött ki legótvarabb formában az EREDETI Mortal Kombat 1, azt az érzése a mai nintendósok is átélhetik :D
Aztán lehet, hogy hordozható gépről lévén szó, a gameboy portal kellene párhuzamot vonni......

Spoiler
oké, most legalább van némi vér, ami kis szerencsével nem egy gliccselő nyaktörésből spriccel :D

+bonusz: a gameboy port:

phpBB [media]
Castle82

Hozzászólás #74464 2023.09.26. 00:08

arty írta:ha a játékod raster/fillrate heavy/ott a szűk keresztmetszet, dughatod popóba a tensorjaid :mf2:

azt reméltem ezt nem kell leírnom, de ezekszerint le kellett :( ettől az amd nem lesz jó/jobb, ez csak egy TÉNY.
és nem izgulj, vesz az nv elég címet, hogy RT heavy legyen, bégesd csak hogy ez JÓÓÓÓÓÓÓÓóóóóóóóóóó :D



Öhm...A tesztek zömében amiben 20-30 játék alapján született meg hogy a 3080 erősebb a 6800xt-nél nem RT-vel teszteltek. De bégetek tovább, ettől még az átlag nem hazudik. :mf2:
Alig várom hogy az is kiderüljön hogy a 7900xt jobb mint a 4090... :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74465 2023.09.26. 08:36

arty írta:Forza Motorsport

"New cars will come into the game on a monthly basis while new events light up every week.
Additionally more tracks will be added to the game over time. Even for single player we'll be releasing two new tours every month."

soseleszkész, sosejátszodvégig.
nagyon várós a randomgenerátor által kiokádott "új tartalom" azon a 20 pályán... (oké, pár év alatt 24-en! :D )
A GT7-nek is ugyanez a gondja. Rengeteg autónak semmi értelme. A max collector level az 50, amit már én is rég elértem, eventek pedig nincsenek hozzájuk, új pályák is szökőévente jönnek csak.
Ennek a launch után is hegesztjük dolognak pedig az a vége hogy amikor lepörög a stáblista a játék negyedét még nem is láttad. Vicces.
A Switches MK1-ből nekem annyi a tanulság, hogy az assetek elkészítése még mindig iszonyat erőforrás lehet, nagyjából bármi máshoz képest egy játéknál különben nem a PS5/XSX-re készült dolgokat LOD-olnák mint valami Low Spec PC-s butító guide-nál.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74466 2023.09.26. 10:24

benőmenő írta:A GT7-nek is ugyanez a gondja. Rengeteg autónak semmi értelme. A max collector level az 50, amit már én is rég elértem, eventek pedig nincsenek hozzájuk, új pályák is szökőévente jönnek csak.
Ennek a launch után is hegesztjük dolognak pedig az a vége hogy amikor lepörög a stáblista a játék negyedét még nem is láttad. Vicces.
A Switches MK1-ből nekem annyi a tanulság, hogy az assetek elkészítése még mindig iszonyat erőforrás lehet, nagyjából bármi máshoz képest egy játéknál különben nem a PS5/XSX-re készült dolgokat LOD-olnák mint valami Low Spec PC-s butító guide-nál.
Plusz a rengeteg ígért event / mission se jött még meg a hosszabb versenyeket kedvelőknek. Adták a Human Comedyt, de azóta semmi. (Van 2-3 sima hosszabb event Spa és la Sarthe)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74467 2023.09.26. 11:58

TasManXT írta:Plusz a rengeteg ígért event / mission se jött még meg a hosszabb versenyeket kedvelőknek. Adták a Human Comedyt, de azóta semmi. (Van 2-3 sima hosszabb event Spa és la Sarthe)
Igen a fél órás Le Mans-t azt tegnap próbálgattam, de mindig úgy jön az eső hogy ki kelljen állni másodszorra is és úgy meg nem igazán van esélyem győzni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74468 2023.09.26. 12:12

benőmenő írta:Igen a fél órás Le Mans-t azt tegnap próbálgattam, de mindig úgy jön az eső hogy ki kelljen állni másodszorra is és úgy meg nem igazán van esélyem győzni.
red bull junior, picit válts röviden és az üzemanyag biztosan elég. Az eső meg nem mindig jön fixen, de ha átváltok inter gumikra, akkor onnan már nem állok ki többet bármi is történjen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74469 2023.09.26. 17:14

TasManXT írta:red bull junior, picit válts röviden és az üzemanyag biztosan elég. Az eső meg nem mindig jön fixen, de ha átváltok inter gumikra, akkor onnan már nem állok ki többet bármi is történjen.
Credit grindra egyébként melyik event a legjobb? Fuji Gr1 eventet szoktam csinálni a Red Bull X1-el. Kicsit több mint 10 perc és 175k Credit. Mondjuk ott is az eső be tud kavarni néha, de általában annyival gyorsabb a kocsi mindennél hogy könnyű hozni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74470 2023.09.26. 21:24

TasManXT írta:red bull junior, picit válts röviden és az üzemanyag biztosan elég. Az eső meg nem mindig jön fixen, de ha átváltok inter gumikra, akkor onnan már nem állok ki többet bármi is történjen.
Végül meglett a Gr. 3 Suprával, mert épp nem esett. :lama:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74471 2023.09.27. 07:43

benőmenő írta:Credit grindra egyébként melyik event a legjobb? Fuji Gr1 eventet szoktam csinálni a Red Bull X1-el. Kicsit több mint 10 perc és 175k Credit. Mondjuk ott is az eső be tud kavarni néha, de általában annyival gyorsabb a kocsi mindennél hogy könnyű hozni.
Ez a red bull junior taktika 1,65 millió / óra. Szerintem ennél gyorsabb és egyszerűbb nincs nagyon.

https://www.youtube.com/watch?v=SObq3-8v2mE
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74472 2023.09.27. 07:56

TasManXT írta:Ez a red bull junior taktika 1,65 millió / óra. Szerintem ennél gyorsabb és egyszerűbb nincs nagyon.
Nem is néztem, hogy mennyi creditet ad ez a verseny! :guluszem1:
Azóta a Neo-Classical menüvel szívok. A Legendary Ferrariról lecsúsztam, ezért megvettem a Merci CLK-t, de még azzal sem egyszerű. Willow Springsben ~1:10:00 körül megy az AI, és mivel itt is gördülő rajt van, fix utolsó helyről 10 sec hátrányból kezdem a versenyt. Szóval kb. nyélgázon kéne menni, miközben a benzin és a Racing Hard gumi is éppen csak kitart a végéig (a nyertes AI se megy ki boxba).
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74473 2023.09.27. 10:02

benőmenő írta:Nem is néztem, hogy mennyi creditet ad ez a verseny! :guluszem1:
Azóta a Neo-Classical menüvel szívok. A Legendary Ferrariról lecsúsztam, ezért megvettem a Merci CLK-t, de még azzal sem egyszerű. Willow Springsben ~1:10:00 körül megy az AI, és mivel itt is gördülő rajt van, fix utolsó helyről 10 sec hátrányból kezdem a versenyt. Szóval kb. nyélgázon kéne menni, miközben a benzin és a Racing Hard gumi is éppen csak kitart a végéig (a nyertes AI se megy ki boxba).
Willow springs nálam picit hányás kategória, de ha muszák akkor muszáj. Ez valami új menü, mert nem rémlik, hogy csináltam volna?
Avatar
Moby

Hozzászólás #74474 2023.09.27. 12:15

arty írta:Forza Motorsport

"New cars will come into the game on a monthly basis while new events light up every week.
Additionally more tracks will be added to the game over time. Even for single player we'll be releasing two new tours every month."

soseleszkész, sosejátszodvégig.
nagyon várós a randomgenerátor által kiokádott "új tartalom" azon a 20 pályán... (oké, pár év alatt 24-en! :D )

... és mindezt 6 év alatt sikerült a világra fosni :(
anno 2 év alatt kijött egy forza és volt benne karrier, amit nem 2-3 év alatt fejezett be a dev... a randomgenerátor.

(supergt early tesztje alapján a forza fizikája/irányítása mardt "forzás"... ami nem előny, mert "tudom" mire gondol.
még1x: 6 kibaszott év és "nulláról újracsináljuk"... oszt valahogy mégiscsak egy kicsit pimpelt, tartalomtól megfosztott forzamotorsport7.5 lett belőle, amibe pár év alatt visszateszik, amit "kivágtak"...)

... bevallom eddig nem akartam day1 megnézni, de OKÁDNI AKAROK TŐLE MINÉL HAMARABB, hogy kijöjjön a méreg, mer csak rosszul vagyok tőle :D
A bajt magadnak generálod. Mit akarsz tőle? Mi legyen belőle? Ráadásul oda pottyan bele, ahol lassan iszonyú tumultus van. AMS2 már széjjel van pimpelve, gyakorlatilag már közel olyan szép, amilyen egy forza lehet, amellett az legalább kb annyira simcade, mint az ACC, és szinte minden megvan benne, amit szerintem akarnál a forzától (vagy amit kihallani vélek). Vagy jön a Rennsport, próbáld ki. Nekem nem adtak béta kulcsot a szpadékok (nem mintha annyira verne a víz érte), de az is simán ott lesz ebben a kategóriában. AC2 jövő évi megjleneésében továbbra sem hiszek, de még bármi is történhet. Szóval a simcade rajongóknak annyi szoftverük lesz, hogy dunát lehet lassan rekeszteni velük. Nem egy Forzának kell betöltenie egy nem is létező lukat. Nyilván kipróbálom majd, ahogy AMS2-be is nyomkodok néha pár kört, meg ACC-be, meg majd rennsportba is, de számomra ezek valójában nem léteznek (sajnos nincs valós ellenfele az iRacingnek, és nem is várható a jövőben sem, pedig mindenki szívesen magukra hagyná őket a gyomorforgató üzleti modelljükkel együtt).
Kis ízelítő hol tart az AMS2 (sajnos a hangok továbbra is kuravaszarok, de ez a simcade rajongókat amúgy sem zavarja, meg egy GT7-hez képest ez is felüdülés :D)
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74475 2023.09.27. 12:16

TasManXT írta:Willow springs nálam picit hányás kategória, de ha muszák akkor muszáj. Ez valami új menü, mert nem rémlik, hogy csináltam volna?
Igen elvileg update-ekben jött 8 bonus Café menü (nem összekeverendő az extrákkal, amikhez csak a kocsikat kell összeszedni) amit a stáblista után tudsz megcsinálni.
Avatar
arty

Hozzászólás #74477 2023.09.28. 11:52

Castle82 írta:Öhm...A tesztek zömében amiben 20-30 játék alapján született meg hogy a 3080 erősebb a 6800xt-nél nem RT-vel teszteltek. De bégetek tovább, ettől még az átlag nem hazudik. :mf2:
Alig várom hogy az is kiderüljön hogy a 7900xt jobb mint a 4090... :banplz:
szerinted a nyers adatok a kártyákról hazugságok a techpowerup oldalán vagy mit szeretnél mondani? :)

azt sem állítom, hogy azoknak az adatoknak frémre kéne váltódnia egy mai motorban, mindezt a 15-20%-nyi amd-s táborért..... de a lehetőség adott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.09.28. 11:58-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #74478 2023.09.28. 11:55

TasManXT írta:Ez a red bull junior taktika 1,65 millió / óra. Szerintem ennél gyorsabb és egyszerűbb nincs nagyon.

https://www.youtube.com/watch?v=SObq3-8v2mE
vs. a teljes "karrier" (kávézósdi) végére van 1 millád :D (most a felénél van 200ezrem, szal optimista vagyok :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74479 2023.09.28. 12:20

arty írta:a wildlands nem playanywhere, szal szerintem ez max TITEKET kötött boxra :P nameg, a te holitt-holott életeddel kellett a fasza felhőalap amúgyis ;)

Obsidiant és az inXile - nemtom FIL mit gondolt, valszeg kurva olcsók voltak és ... majd jók lesznek valamire oszt ennyi :)
Rare-t nem pocsékolták el? Gondolom az volt a szemlélet, hogy ők is mindenre IS jók, ha másra nem, plusz egy-két sornak a gémpasszba.

Pécégyökerüként egyértelmüen az egerező-klikkelgető fenti/izometrikus hácébb ERPÉGÉT értem. BG sokáig nem készült, nem volt "lemérve", hogy mit tudna ma, talán ezért volt lesajnálva (vs. diablo3 hangosabb sikere, pl). És oké, akkor csak a saját buborékom tévesztett meg (embert nem ismertem, aki BG-zett), tehát 97-98-ban még együtt mozogtak, de utána már kevésbé (ha jól értem a dio2 vs bg2 értekezésed). De amugy mi másra alapozott volna FIL a levelében, ha nem erre? (jó, tudom "merhülye", hiszen lááááátszott h a bg3 atttttttomsiker lesz :P )

Dragon Agek már nem butábbak amugy? (főleg a második)
Ill. a BG3 vérhácé maradt? (azt láttam h felülnézetes :D )

De mondom, én magamból indultam ki, egy FIL-nek többet kellene tudnia a világról, a devekről, a készülő címekről..... ezt aláírom.
De mentegetnem kellett kicsit, hiszen NEKEM szimpi a csávó :D (mattrick után.... sokkal kevésbé elkúró, igazából nem hiszem h egy személyben FIL tehetne arról, ami az MS-nél megy.... igazából nem is tudom, hogy konkrétan miben hibás ő maga?)
Ritkában kellett volna felhőzni, ha a PC-s Wildlands megy... Egy-két etap talán kimaradt volna, de a gyorsabb matchmakingen ez visszajöhetett volna időben :idiota: A lényeg, hogy nem értem a fosportok direkt erőltetését.

A BG2 is sikeres volt, csak nem annyira, mint a taroló Diablo 2. A Lariannál azért érdekes, hogy sikeres játékokat csináltak 400+ fősre (ez már majdnem Bethesda-méret) híztak, ez azért nem egy "Stadia second run". A lényeg, hogy sikeres fejlesztő több milliós példányszámban előre elkelt játékáról beszélünk, mely azért egy szaksajtóban és nosztalgikus emlékekben ismert név, ami jelent plusz előnyt. És ezeket lehetett látni ekkor. És pont ezért érdekes, hogy lehetett-e az Obsidian és az inXile miatti frusztráció benne, vagy úgy gondolták, hogy majd ráállítják őket nem pécégyökerű RPG-kre, és majd azok. Egyelőre necces ez az út.

A DA2 nem tűnt jónak, azt a demó után eldobtam, a DAO-nál attól függ, hogy mihez hasonlítod, és melyik korábbi BG-hez. A BG3 körökre osztott, a régiek RtwP-k, tehát előnyből indul, meg hát újdonságokat. Vérhácénak meg a BG1-et se mondanám.
Avatar
arty

Hozzászólás #74480 2023.09.28. 12:20

Moby írta:A bajt magadnak generálod. Mit akarsz tőle? Mi legyen belőle? Ráadásul oda pottyan bele, ahol lassan iszonyú tumultus van. AMS2 már széjjel van pimpelve, gyakorlatilag már közel olyan szép, amilyen egy forza lehet, amellett az legalább kb annyira simcade, mint az ACC, és szinte minden megvan benne, amit szerintem akarnál a forzától (vagy amit kihallani vélek). Vagy jön a Rennsport, próbáld ki. Nekem nem adtak béta kulcsot a szpadékok (nem mintha annyira verne a víz érte), de az is simán ott lesz ebben a kategóriában. AC2 jövő évi megjleneésében továbbra sem hiszek, de még bármi is történhet. Szóval a simcade rajongóknak annyi szoftverük lesz, hogy dunát lehet lassan rekeszteni velük. Nem egy Forzának kell betöltenie egy nem is létező lukat. Nyilván kipróbálom majd, ahogy AMS2-be is nyomkodok néha pár kört, meg ACC-be, meg majd rennsportba is, de számomra ezek valójában nem léteznek (sajnos nincs valós ellenfele az iRacingnek, és nem is várható a jövőben sem, pedig mindenki szívesen magukra hagyná őket a gyomorforgató üzleti modelljükkel együtt).
Kis ízelítő hol tart az AMS2 (sajnos a hangok továbbra is kuravaszarok, de ez a simcade rajongókat amúgy sem zavarja, meg egy GT7-hez képest ez is felüdülés :D)
Amit én keresek, az a simcade vonalon egy szép és változatos tartalommal bíró, komplett karrieres játék.
Ilyen volt az fm1-2-3-4-5-6-7. Sokban volt sima 10-20 órás "alapkarrier" plusz még sok-sok event, amit "pipálni" / "aranyozni" lehetett, örök példa az FM4.
És ezt 2 év fejlesztés után kaptam, a v1.0-ban, "ezer" kocsival, 26 lokációban, amiből volt 9 fiktív, nem dögunalom ríl trek, cserébe KIBASZOTT JÓL NÉZETT KI.
Persze volt rohadt sok ríltrekk is. Volt MINDEN.

Ilyen tekintetben a GT6 sem volt rossz, de ott azért sok cucc csak később került be, bár legalább az alapkarrier adott volt végig.

Imádom az ACC-t, mert a karrier jópofa, egy mega-tutorial :) (de nem sima, száraz championship, ami még mindig nem a legalja, hiszen F1 és WRC játékokban azt nyomom), de az igazi erőssége a fizika/vezetési élmény.

AMS2 anno borzalom üres volt és bár lehet h mostanra abban is van "minden", csak ez gondolom 150 eurónyi pluszpénz.... :) (és nemtom karrierbe szerveződik-e a sok uj pálya és kocsi).
1-1 versenyre AMS1 is jó volt, imádtam a régesrégi ISI-motort, szebb grafikával (vs rFactor).

De ezek mind-mind "egyforma", uncsi versenypályán körözésből állnak, amit nem dob fel mondjuk a muscle car-ok versenye az arizonai sivatagban, pár event erejéig.

Az FM8-ban eleddig egy fantasy trekket láttam, ami egy fantasy racetrack. Ennek megfelelően száraznak ígérkezik a karrier is, amit ráadásul hetente bővítenek, ergo sose lesz "végigjátszottam" érzésed. Akinek belefér ezer óra egy ilyenbe, annak biztos tök jó. Én szívem szerint 20-40-60 óra után továbblépnék egy következő címre, más pályákkal, más kocsikkal, más fizikával... DE BASZKI, MINDBEN UGYANAZ VAN LASSAN (merthát versenypályából sehova nem a makói gokartpálya kívánkozik, hanem a 20 világhírű...).

De amugy most neked köszönhetően a GT7PSVR2 abszolut leköt, borzalom para, hogy lassan elfogy a kávézó :D
Multival nyujtom az élményt, ijesztően béna vagyok, a GTS kinevelte a prók millióit :( (és a kovid!)

Te már DD-n nyomod, valami ligában? :D

Vissza: “Leáldozott.hu”