A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74201 2023.08.27. 19:46

Castle82 írta:Van alkalmam. Switch Oled. Ráadásul adott a tablet is mint opció, 50-100k között lazán beszerezhető egy 10 colos oled gép, amin játszhatsz bármilyen controllerrel. A csörgésmentességre is van megoldás ugye, a wifi és egyéb marhaságok meg csak nettó bullshit megjegyzések ha élményről van szó, gyakorlatilag már most mindenféle trükközés nélkül is hibátlan latency-vel lehet játszani. Ennyit arról hogy bárminél jobb.
Tehát adott 200 dollárért vagyis olyan 90-00 jó magyar ezresért egy kijelző egy controllerrel ami bármi másra alkalmatlan és még csak többet sem tud nyújtani a saját körében cirka azonos árban beszerezhető handheld vagy egyéb okoseszköz. Szó mi szó nem lenne rossz, ha annyiért adnák amennyit ér és nem kb kétszeres haszonkulccsal próbálnák elpattintani. Hamar be fog zuhanni az ára de a legjobb az lesz ahogy megtölti majd az eladhatatlan szarokkal a netes apróhirdetéseket, na majd akkor 40k körül meg is érheti.

Azért arra kiváncsi leszek egyszer lesz-e olyan hogy a Sony szarik egy kupaccal az asztalra ahogy manapság szokott és ahelyett hogy kétpofára majszolnád elégedett vigyorral inkább közlöd hogy anyátok és lesöpröd az asztalról. Bár sejthető mikor lesz ez, amikor megint kevés lesz az adott konzolgen akkor PC masterrace ember leszel és elkezded észrevenni a problémákat. Kb ahogy az előző meg az előző konzolgenerációban is láthattuk.:)
Nade most várjá'. Van ugye ez a PS Remote Play szolgáltatás 0.0 Forintért, dollárért, sőt ingyen, ami minden telefonra, tabletre, pécére elérhető. Mindenkinek, az egész bolygón! A Sony most csinál egy eszközt, amit megvehet aki akar. Aki nem akar, az meg tovább nyomja ahogy akarja.

Hol a probléma egészen pontosan? Drága? Hát fel kell venni a Cetelem hitelt és kész!

A Sony szopást illetően teljesen igazad van egyébként mert:

- Hamarabb volt Xboxom, mint PS2-m, tehát jobbnak tartottam a konkurenciát.
- Hamarabb volt Xbox 360-om, mint PS3-am, tehát jobbnak tartottam a konkurenciát.
- A PS4 -et day1 vettem majd eladtam 10 óra játék és fél év porosodás után. Mert hulladék szarnak tartottam.
- PS4 Pro-t vettem a megjelenése után talán 1-1,5 évvel. Mert valamin csak kellett nyomni a gigákat, de gyűlöltem a hangos rohadékot.
- Majd most PS5-öt vettem legutóbb, ezzel speciel elégedett vagyok, amiért elnézést kérek.
- A lakásomban egyetlen Sony cucc van, ez vezetékes fülhallgató. (Jaj, meg 2 Trinitron CRT ez igaz...)

És nem fogom megvenni ezt az új eszközt se.

:nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74202 2023.08.27. 19:52

Ahogy nézem egyébként a Switch Oled 349 dollár, a Portal 199-el szemben és számomra 100%-ig használhatatlan a miniatűr, ujjtörő joystick része és hát ugye szarrá kell csippelni, gányolni, hogy azon menjen a Remote Play. De hát valóban van mit tanulni hardverben meg korrekt árazásban a Nintendo-tól a többieknek... ;)

Az említett 50(LOL)-100 ezres 10 colos álom tabletek meg valahogy el voltak előlem bújva, mert az elmúlt 2 hónapban vettem 2 tabletet is. Amit én láttam, hogy a RETEK van kb a piacon. 100k -ért például a Lenovo mittoménmi ÖSSZEFOSSA MAGÁT a 4K Youtube tól és OLED se nagyon volt benne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74203 2023.08.27. 22:24

DanielT írta:Nade most várjá'. Van ugye ez a PS Remote Play szolgáltatás 0.0 Forintért, dollárért, sőt ingyen, ami minden telefonra, tabletre, pécére elérhető. Mindenkinek, az egész bolygón! A Sony most csinál egy eszközt, amit megvehet aki akar. Aki nem akar, az meg tovább nyomja ahogy akarja.

Hol a probléma egészen pontosan? Drága? Hát fel kell venni a Cetelem hitelt és kész!

A Sony szopást illetően teljesen igazad van egyébként mert:

- Hamarabb volt Xboxom, mint PS2-m, tehát jobbnak tartottam a konkurenciát.
- Hamarabb volt Xbox 360-om, mint PS3-am, tehát jobbnak tartottam a konkurenciát.
- A PS4 -et day1 vettem majd eladtam 10 óra játék és fél év porosodás után. Mert hulladék szarnak tartottam.
- PS4 Pro-t vettem a megjelenése után talán 1-1,5 évvel. Mert valamin csak kellett nyomni a gigákat, de gyűlöltem a hangos rohadékot.
- Majd most PS5-öt vettem legutóbb, ezzel speciel elégedett vagyok, amiért elnézést kérek.
- A lakásomban egyetlen Sony cucc van, ez vezetékes fülhallgató. (Jaj, meg 2 Trinitron CRT ez igaz...)

És nem fogom megvenni ezt az új eszközt se.

:nemtudom:
Ja, ehhez azért hozzátartozik a folytatás, hogy:

Aztán persze lett PS2, mert sokkal több és jobb játék lett rá mint az Xboxra.
Aztán persze lett PS3, mert sokkal több és jobb játék lett rá mint az X360-ra.
És persze nem vettem Xbox One-t se X-et, mert számomra haszontalanok.
Series X-et viszont vettem és imádtam, szuper klassz gép! :nezze: :miaz:

És közben eszembe jutott, hogy van 2 db Playstation 1-em (mindkettő a fat classic, egyik bontatlan dobozos), 1 db PS2 Slim, 1db PS3 Fat back-comp és 1 db PS3 slim.

Xboxból csak a classicot tartottam meg (ez legalább relatív ritka jószág), a többi értéktelen hulladék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74204 2023.08.28. 15:04

A Baldurs Gate 3 "véletlen" PS5 exkluzivitása kapcsán Phil teszi amiért fizetik: hazugságokkal próbálja kimagyarázni a balfaszságukat.

Kihozták ugye az ipari hulladék Series S-t, ami garantálja, hogy a teljes generáció "crossgen" legyen és hozzá butítson minden fejlesztő aki még pazarol energiát Xbox fejlesztésre.

A BG3 fejlesztők ugye mondták, hogy nem tudják megoldani a split-screen coopot S-en egyelőre és mivel a szerződés köti őket, azonos játékmódokkal lehet csak megjelenni. Ha nem megy S-en, nem mehet X-en se! Tehát szerződésben írják elő, hogy kötelezően szar legyen minden.

Na ez egyre kínosabb lett, hogy még dátum sincs az Xbox megjelenésre, ezért Phil elkezdte a hazugságturnét, hogy "nincs is ilyen paritás előírva, hiszen most is van játék ami pl ray tracing nélkül jelenik meg S-en. Szóval jöhet nyugodtan idén Series X-re, nem érti mi a probléma.

Csak persze nyilván valaki előkereste a publikációs szerződést, amiben feketén fehéren le van írva pl, hogy azonos játékmódokkal kell megjelenni...

Hát kínosKA.


Ja és ez a túlfizetett sarlatán kretén még azt is képes volt nyilatozni, hogy az S egy szupi döntés volt és végig támogatni fogják. Azzal viszont nem látja senki előnyét, ha lesz PS5 Pro, mert akkor több gépre kell fejleszteni... igen. Ő, aki két gépet jelentetett meg day1.

TAPS.
Avatar
arty

Hozzászólás #74205 2023.08.28. 18:43

Zóanagyvarázsló írta:Értelek, csak próbáltam egy alternatív értelmezési lehetőséget kínáli :papakacsint:

A BT lecserélése nem feltétlen rossz doog, szívtam én azzal már eleget, igaz, nem PS3-on, és nem is a telefonos fülesemmel. De tartok tőle, ha messzebbről használtam volna, konzolon is előjöttek volna a betegségek. PC-n azért jobban tartok a BT-től, és azt mondom, az a jó, ha van benne az is (lásd boxos kontrollerek), de ha lehet, kerülöm. Nem véletlen, hogy a Steam Controllerhez gyárilag adtak hosszabbítót az adapterhez, hogy ritkábban szakadjon. Így is jóval többször szakadt, mint a One-kontroller hosszabbító nélkül (ami BT-vel nagyobb távolságból szinte használhatatlan volt). Itt, Pesten a PC közelebb van, itt a One-kontroller nem szakad soha a saját adapterével. (Nyilván nemcsak a távolság számít, hanem a többi jel, a falak is.)
az hogy te 2.4ghz-en mit sütögetsz a kecóba, te dógod :) a BT fasza és nemcsak a funkcionalitása miatt, hanem mert SZABVÁNY. ha még teccik tudni az mit is jelent.... (pontosabban h mit jelent amikor az nincs, gondolom neked összefutott a nyál a szádban, hogy vehetsz valami CSAKSONYKOMPATIBILIS méregdrága fosfülest.... (ha kell a wirelesss)

Zóanagyvarázsló írta:Az ÁLDOZAT, aki a 3060-amig többet költött Nvidiára, mint én :rolleyes: Vagy tán azzal együtt is. Nem vagy hiteles, ha magadra nem szórod a hamut.
híres mondásom, hogy "addigra má' mindegyvót" :P

benőmenő írta:Nem véletlenül említettem a Doom Eternalt. Kontrollerrel durván csorbul az élmény.
nálam excelvezérlővel konkrétan megsemmisül az élmény. énnyertem! :P
Avatar
arty

Hozzászólás #74206 2023.08.28. 19:05

Castle82 írta:Van alkalmam. Switch Oled. Ráadásul adott a tablet is mint opció, 50-100k között lazán beszerezhető egy 10 colos oled gép, amin játszhatsz bármilyen controllerrel. A csörgésmentességre is van megoldás ugye, a wifi és egyéb marhaságok meg csak nettó bullshit megjegyzések ha élményről van szó, gyakorlatilag már most mindenféle trükközés nélkül is hibátlan latency-vel lehet játszani. Ennyit arról hogy bárminél jobb.
Tehát adott 200 dollárért vagyis olyan 90-00 jó magyar ezresért egy kijelző egy controllerrel ami bármi másra alkalmatlan és még csak többet sem tud nyújtani a saját körében cirka azonos árban beszerezhető handheld vagy egyéb okoseszköz. Szó mi szó nem lenne rossz, ha annyiért adnák amennyit ér és nem kb kétszeres haszonkulccsal próbálnák elpattintani. Hamar be fog zuhanni az ára de a legjobb az lesz ahogy megtölti majd az eladhatatlan szarokkal a netes apróhirdetéseket, na majd akkor 40k körül meg is érheti.

Azért arra kiváncsi leszek egyszer lesz-e olyan hogy a Sony szarik egy kupaccal az asztalra ahogy manapság szokott és ahelyett hogy kétpofára majszolnád elégedett vigyorral inkább közlöd hogy anyátok és lesöpröd az asztalról. Bár sejthető mikor lesz ez, amikor megint kevés lesz az adott konzolgen akkor PC masterrace ember leszel és elkezded észrevenni a problémákat. Kb ahogy az előző meg az előző konzolgenerációban is láthattuk.:)
egy tört oledswiccs az 150k és a kontrollered még mindig fozslé
az említett oledtabled meg simán csak NINCS :) pedig nekem kéne ágy-youtubozásra.... lányom előző előtti asusával nyomom és nem jó élmény :D kérlek mondd, h csak nem vettem észre valami istenjó dealt!

DanielT írta:Ahogy nézem egyébként a Switch Oled 349 dollár, a Portal 199-el szemben és számomra 100%-ig használhatatlan a miniatűr, ujjtörő joystick része és hát ugye szarrá kell csippelni, gányolni, hogy azon menjen a Remote Play. De hát valóban van mit tanulni hardverben meg korrekt árazásban a Nintendo-tól a többieknek... ;)

Az említett 50(LOL)-100 ezres 10 colos álom tabletek meg valahogy el voltak előlem bújva, mert az elmúlt 2 hónapban vettem 2 tabletet is. Amit én láttam, hogy a RETEK van kb a piacon. 100k -ért például a Lenovo mittoménmi ÖSSZEFOSSA MAGÁT a 4K Youtube tól és OLED se nagyon volt benne.
becsszó ugy irtam fentebb, hogy ezt NEMOLVASTAM! :D

DanielT írta:van 2 db Playstation 1-em (mindkettő a fat classic, egyik bontatlan dobozos)
KÉRLEK had legyek ott, amikor kibontod!!!!!!
életem álma, hogy lássam az arcot egy 40 éves, bontatlan, milliós cuccnál, ami nem kapcsol be :worship: :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #74207 2023.08.28. 19:27

DanielT írta:A Baldurs Gate 3 "véletlen" PS5 exkluzivitása kapcsán Phil teszi amiért fizetik: hazugságokkal próbálja kimagyarázni a balfaszságukat.

Ja és ez a túlfizetett sarlatán kretén még azt is képes volt nyilatozni, hogy az S egy szupi döntés volt és végig támogatni fogják. Azzal viszont nem látja senki előnyét, ha lesz PS5 Pro, mert akkor több gépre kell fejleszteni... igen. Ő, aki két gépet jelentetett meg day1.
Jah, ez most rájuk égett. Az S amúgy jó gép LEHETNE, fiamnak és egyik haverjának is "vettem", robloxra és fortnájtra, de az sajnos nagy gáz, hogy a ramon és cpun is spóroltak :( gpu és így a felbontás teljesen okés butitás benne, de hogy gondolták, hogy a ramon lehet - PLÁNE ENNYIT - spórolni?? vagy az a 3.6 vs 3.8 ghz cpu difi az mi a f.... ???!??!!!?

szal összességében bárcsak kényszerültem volna fiamnak használt 150eures xsx-re...
viszont a haversrácnak most xbox one-ja lenne :( :( az volt a szülők eredeti opciója és éppencsak sikerült velük ráköltetni azt a +25ezret... kissrácnak ezzel megmentve az életét :) (láttam sajnos one-on a robloxot és a fortnájtot is, írhatnám hogy használhatatlan, de itt ez a szó már elkopott és azt hinnétek h simán csak tulzok, megint :D )

---

lerántom a leplet, bár nemtom mikor fogom a kezembe és pláne mit és mikor játszok majd rajta (ps5 kölcsönben van): megvettem moby psvr2-jét :)

---

kapcsolódó: a watch dogs lepörgött, a második fele immár base ps4en (amit nemrég ssd-sítettem)... azon túl, hogy nagy drámánál azért durván szaggatott, egész élhető ez a baseps4, köszönhetően az általam játszott retrószaroknak, nyilván :) de a store se vállalhatatlan... meg a hang se pokol (utolsó szériás fat)... szóval nem egy ps3 :) a psvr-t azért egyelőre nem erőltettem, de ha haver sokáig huzza a TLOU1-et, még az is előfordulhat :)

mondjuk cinematik 30-ban volt már részem: anno pécén 4k30-on toltam, 60-on ANNYIRA akadozott még 720p mellett is, hogy elengedtem... és most, a második végigjátszás után azt mondom: ez a legjobb gta klón, nem tudom edönteni hogy ez-e a kedvencem vagy a gta4. átértékeltem a wd2-t is, hányás hova vitték a szériát az életszerű, valódi ember főhőstől... (ezek a hipercool hekkersrácok a 2-3. részben, BLÖE!)

alkalomadtán egy olcsó seasonpass beugrik, ill. tervbe került egy ps3as végitolás is :) nemtom elképzelni az milyen lehet....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74208 2023.08.28. 20:04

arty írta:KÉRLEK had legyek ott, amikor kibontod!!!!!!
életem álma, hogy lássam az arcot egy 40 éves, bontatlan, milliós cuccnál, ami nem kapcsol be :worship: :banplz:
Majd akkor hívlak meg amikor az aukció utolsó percei pörögnek és a számláló 200 millió dollárnál jár! :banplz: :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #74209 2023.08.29. 10:03

DanielT írta:Majd akkor hívlak meg amikor az aukció utolsó percei pörögnek és a számláló 200 millió dollárnál jár! :banplz: :mf2:
na ARRA az arcra NEM vagyok kíváncsi :D rohattymek!

de neked gameboy mikróid is vannak, hasonló kondícióban, nem? vagy sima gb? (anno raktál képet is)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74210 2023.08.29. 15:07

arty írta:az hogy te 2.4ghz-en mit sütögetsz a kecóba, te dógod :) a BT fasza és nemcsak a funkcionalitása miatt, hanem mert SZABVÁNY. ha még teccik tudni az mit is jelent.... (pontosabban h mit jelent amikor az nincs, gondolom neked összefutott a nyál a szádban, hogy vehetsz valami CSAKSONYKOMPATIBILIS méregdrága fosfülest.... (ha kell a wirelesss)
Eddig láttam a DualSense-emen jacket. Amúgy nyilván nem jó hír, de mivel számomra a BT általában a szopás más néven, kevésbé vág mellbe. Bár a telós headsetemre pont nincs panaszom, igaz, kilométerekről nem is használom.

arty írta:híres mondásom, hogy "addigra má' mindegyvót" :P
Ezzel az erővel én VGA-imból beszedett profitból meg pár gombóc fagyira futhatta nekik. Ez van, játékosként mindig ár-teljesítmény arányra mentem, nem arra, hogy megmentsem a Radeont. Pedig biztos siekrült volna.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74212 2023.08.30. 08:49

Zóanagyvarázsló írta:Bezár a Mimimi :wow1:
Elég durva, de leginkább az, hogy be merték vállallni, hogy bezárják a boltot, mielőtt tönkremennek minden tekintetben. Így legalább jó dolgokat adtak ki és elengedik a "csúcson".

A legjobbakat nekik! :eljen:


@Arty: Ja, van 2 bontatlan dobozos Micro. Jelenleg ahogy néztem ebayen, Japánban van még pár eladó, azon kívül egy olaszt találtam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74213 2023.08.31. 12:07

PS+ áremelés, végre nem bagóért vesztegetik ezt a csodálatos szolgáltatást:

$20 increase for essential. $59.99 -> $79.99
$35 increase for extra. $99.99 -> $134.99
$40 increase for premium. $119.99 -> $159.99
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74214 2023.08.31. 12:29

DanielT írta:PS+ áremelés, végre nem bagóért vesztegetik ezt a csodálatos szolgáltatást:

$20 increase for essential. $59.99 -> $79.99
$35 increase for extra. $99.99 -> $134.99
$40 increase for premium. $119.99 -> $159.99


Ez azert eleg combosra sikerult.
Az en jatekidommel igy is a kihasznaltsag szelen alltam..
Avatar
deep

Hozzászólás #74215 2023.08.31. 13:20

Greyfox írta:Ez azert eleg combosra sikerult.
Az en jatekidommel igy is a kihasznaltsag szelen alltam..
Én úgyszintén. Szerintem engem elvesztettek. De 10 elvesztettre jut 90 fizető, szóval még mindig jól fognak belőle kijönni.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74216 2023.08.31. 13:52

DanielT írta:PS+ áremelés, végre nem bagóért vesztegetik ezt a csodálatos szolgáltatást:

$20 increase for essential. $59.99 -> $79.99
$35 increase for extra. $99.99 -> $134.99
$40 increase for premium. $119.99 -> $159.99
Nekem még van jövő októberig extrám, de szerintem utána lemondom. Az idén is kb 2 játékot toltam az extra felhozatalból, havi játékot még soha nem indítottam el, multizni meg nem szoktam. De annak továbbra is kurvajó deal, akinek korábban még nem volt playstationje.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74217 2023.08.31. 14:24

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74218 2023.08.31. 15:45

DanielT írta:PS+ áremelés, végre nem bagóért vesztegetik ezt a csodálatos szolgáltatást:

$20 increase for essential. $59.99 -> $79.99
$35 increase for extra. $99.99 -> $134.99
$40 increase for premium. $119.99 -> $159.99
Meglátjuk akciósan mennyi lesz meg mik kerülnek bele mire lepörög a mostani.
Addig is elindítottam a Returnalt. Nem biztos hogy végigmegy, de a HDR az eddig itt vágott leginkább arcon (pedig HGiG-ban van a tv). Azoktól a piros lézerektől konkrétan érzem hogy barnulok a tv előtt! :vigyor3:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74219 2023.08.31. 15:49

Ja és a Hogwarts Legacyt megkezdtem.
Eddig nongém és gecironda, főleg a kastélyon kívül. Ha nem lenne a gyerekkorom része a HP akkor kb. miezaszar. Legalábbis így nagyon az elején.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #74220 2023.08.31. 17:13

benőmenő írta:Ja és a Hogwarts Legacyt megkezdtem.
Eddig nongém és gecironda, főleg a kastélyon kívül. Ha nem lenne a gyerekkorom része a HP akkor kb. miezaszar. Legalábbis így nagyon az elején.
ha eddig nem kapott el, akkor ezután se fog
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74221 2023.08.31. 19:19

neoreg írta:Nekem még van jövő októberig extrám, de szerintem utána lemondom. Az idén is kb 2 játékot toltam az extra felhozatalból, havi játékot még soha nem indítottam el, multizni meg nem szoktam. De annak továbbra is kurvajó deal, akinek korábban még nem volt playstationje.
Teoretikusan jó még mindig (mondjuk 2 AAA játék ára per év), a gyakorlatban meg egy olyan szolgáltatásért ennyit fizetni, mely során bármikor kiránthatják alólad a játékot. Nyilván a jövőbeli információk még árnyalhatják a képet, de ha veszek is játékokat meg még multiért is zsebbe kell nyúlni, az nem vicces. Ha nekem úgyis kell a PC, így nem növelik a kedvemet az ökoszisztémájukhoz. Pláne több konzol egyszerre válik így nehezen fenntarthatóvá. Ugye, ha váltogatod az előfizetést, akkor már nem is a kedvezményes éves tarifával kell számolni. Ez az egész elv túl röghöz kötő, pláne ha nincs elég crossplayes, crossprogressionös cucc.
Avatar
deep

Hozzászólás #74222 2023.08.31. 20:02

Bezárt a méltán híres volilolititon is... Pontosabban az Embracer bezárta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74223 2023.08.31. 20:17

Eddig nagyon jól néznek ki a Starfield értékelések (Pc-n Meta 88 pont) és amit láttam belőle, a játék is. Összesen 1 perc videóba tekerés eddig a saját benyomásom, úgyhogy vélemény majd később.

Mindazonáltal úgy tűnik a Microsoft és az Xbox végre megcsinálta! Mármint nem értéket teremtettek, azért ne legyenek irreális elvárásaink, csak bementek a boltba apu pénzével és nem egy vödör szart vettek! :eljen: :eljen: :eljen:

És ezzel együtt egy Bethesda elsőt is üdvözölhetünk: egy játékot csináltak ami nem úgy néz ki, mint a lehányt fos. (Azért van rajta olyan filter, ami nekem nem hiányzik)

images.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74224 2023.08.31. 20:20

deep írta:Bezárt a méltán híres volilolititon is... Pontosabban az Embracer bezárta.
Péke poraikra. Megnéztem miket csináltak és a DOS-os Descenten kívül 0.000000000000000000 percet töltöttem az egész életművükkel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74225 2023.08.31. 23:33

Na nézek épp Starfield tesztet és azért elég gyorsan kiderültek turpisságok. A szabadon felfedezhető bolygók valójában láthatatlan falakkal körbevett "ketrecek", ahol konkrétan egy menü ugrik fel, hogy fordulj vissza. Járművek nincsenek, pont ezért, hogy megunja a user a sétát és ne akarjon messzire menni. A generált helyszínek bolygótól függetlenül random ismétlődnek, elmész valahova, ugyanaz vár, tehát vannak elemek amiket elszór a játék.

Keveset kell nyomni, nem kell nézelődni és akkor nem lesznek nagyon nyilvánvalóak ezek a kis trükköcskék. Ja és nyilván mindenki trükközik, csak Todd marketingje ezekről a dolgokról kicsit más volt. (Már amennyi minden erőfeszítésem ellenére elém került)

https://youtu.be/3uuI-6fwwtY
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74226 2023.09.01. 00:29

DanielT írta:Na nézek épp Starfield tesztet és azért elég gyorsan kiderültek turpisságok. A szabadon felfedezhető bolygók valójában láthatatlan falakkal körbevett "ketrecek", ahol konkrétan egy menü ugrik fel, hogy fordulj vissza. Járművek nincsenek, pont ezért, hogy megunja a user a sétát és ne akarjon messzire menni. A generált helyszínek bolygótól függetlenül random ismétlődnek, elmész valahova, ugyanaz vár, tehát vannak elemek amiket elszór a játék.

Keveset kell nyomni, nem kell nézelődni és akkor nem lesznek nagyon nyilvánvalóak ezek a kis trükköcskék. Ja és nyilván mindenki trükközik, csak Todd marketingje ezekről a dolgokról kicsit más volt. (Már amennyi minden erőfeszítésem ellenére elém került)

https://youtu.be/3uuI-6fwwtY
Ezt már lehet tudni egy ideje. Bethesda, nem várok tőlük sokat, modok biztos tudnak dobni rajta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74227 2023.09.01. 00:31

DanielT írta:Péke poraikra. Megnéztem miket csináltak és a DOS-os Descenten kívül 0.000000000000000000 percet töltöttem az egész életművükkel.
A FreeScapce 1-2 az űrszimek legnagyob klasszikusai közé tartozik, de régen voltak már azok is.
Avatar
arty

Hozzászólás #74228 2023.09.01. 09:00

DanielT írta:PS+ áremelés, végre nem bagóért vesztegetik ezt a csodálatos szolgáltatást:

$20 increase for essential. $59.99 -> $79.99
tyű, ez azér massziv. havi ezresér' elvolt, ha nem is használtam ki...

az mindenesetre nagyon sonysan korrekt (féreggeci fidesztempós), hogy "na még 5 perc és drágítunk!" :(
figyelmeztetésképpen a lejárat után NEM újítom meg jóideig, meglátjuk meddig bírom :)
Castle82

Hozzászólás #74229 2023.09.01. 11:17

DanielT írta:Na nézek épp Starfield tesztet és azért elég gyorsan kiderültek turpisságok. A szabadon felfedezhető bolygók valójában láthatatlan falakkal körbevett "ketrecek", ahol konkrétan egy menü ugrik fel, hogy fordulj vissza. Járművek nincsenek, pont ezért, hogy megunja a user a sétát és ne akarjon messzire menni. A generált helyszínek bolygótól függetlenül random ismétlődnek, elmész valahova, ugyanaz vár, tehát vannak elemek amiket elszór a játék.

Keveset kell nyomni, nem kell nézelődni és akkor nem lesznek nagyon nyilvánvalóak ezek a kis trükköcskék. Ja és nyilván mindenki trükközik, csak Todd marketingje ezekről a dolgokról kicsit más volt. (Már amennyi minden erőfeszítésem ellenére elém került)

https://youtu.be/3uuI-6fwwtY


Korrekt teszt kiváncsi vagyok mit tapasztalok meg belöle, Skyrim-et is a modok tették számomra élhetővé hogy ne legyen állandó ismétlődés mindenütt....
Ami viszont viccesebb az az hogy a játékban nincs HDR. Továbbmegyek,nincs rendes SDR sem, mert nincs egy nyamvadt gamma vagy brightness csuszka és még SDR-ben is konkrétan nem sötét a kép ahol annak kéne lenni hanem világos fos. Úgy néáz ki a cucc SDR-ben (és HDR-ben is) mint amikor elcseszed a tv beállitásaidat HDR-re vagy a gyártó cseszi el a HDR-t magát.... Nincs kontraszt, ami egy ilyen stuffban konkrétan ultragáz hisz a jelenetek javában sötétebb helyszinek háttérek vannak.... Steam-en meg egyéb helyeken már megy is miatta a zajongás teljesen jogosan ezt nem is értem....Erről egy review-er sem mondott semmit, gondolom hamar orvosolják de igy kiadni vicc....
Avatar
arty

Hozzászólás #74230 2023.09.01. 11:20

DanielT írta:Eddig nagyon jól néznek ki a Starfield értékelések (Pc-n Meta 88 pont) és amit láttam belőle, a játék is. És ezzel együtt egy Bethesda elsőt is üdvözölhetünk: egy játékot csináltak ami nem úgy néz ki, mint a lehányt fos. (Azért van rajta olyan filter, ami nekem nem hiányzik)
szerinted MS nélkül is ilyen állapotban (viszonylag bugmentes, okés graf, 30fps) jött volna ki a starfield? (visszanézve a bethesda 5-15 frémes, randa pkonzolos produkcióit)

de őszintén!
ez a riliz/akvizíció szerintem nyugodtan mehet az MS-pozitivumok listájára, van ott hely bőven :D

(persze így le kellett mondani egy esetleges bugos, randa, 20frémes ps5(és xsx/pc*) rilizről... fogalmam sincs, hogyan éreznek a psonly arcok, őket lehet ezek a fenti pozitivumok nem vigasztalják)

*tudom, pécén, meg moddolva AKKOR IS oké lett volna egyszer a játék, ha nincs ms :P

Zóanagyvarázsló írta:A FreeScapce 1-2 az űrszimek legnagyob klasszikusai közé tartozik, de régen voltak már azok is.
óriási kedvenc egykoron, mamár mégse tudom rávenni magam a kipróbálására sem (szétmoddolva, fan-remazterelve). nem tudom egy 3. résznek lett volna-e létjogosultsága.... akár leegyszerüsítve.... végülis az SW Squadrons óriási siker lett, EA se várta.... nemtom mekkora része volt ebben az SW univerzumnak, persze. valszeg nagy :( (nekem a psvr adta el, kvázi a headsetet is :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74231 2023.09.01. 12:05

arty írta:szerinted MS nélkül is ilyen állapotban (viszonylag bugmentes, okés graf, 30fps) jött volna ki a starfield? (visszanézve a bethesda 5-15 frémes, randa pkonzolos produkcióit)

de őszintén!
ez a riliz/akvizíció szerintem nyugodtan mehet az MS-pozitivumok listájára, van ott hely bőven :D

(persze így le kellett mondani egy esetleges bugos, randa, 20frémes ps5(és xsx/pc*) rilizről... fogalmam sincs, hogyan éreznek a psonly arcok, őket lehet ezek a fenti pozitivumok nem vigasztalják)

*tudom, pécén, meg moddolva AKKOR IS oké lett volna egyszer a játék, ha nincs ms :P
Lehet, hogy konzolon a korábbi játékaik ordenárébbak voltak, de ez még mindig úgy néz ki, ahogy a Fallout 4-nek kellett volna, és ehhez jön a horribilis PC-s gépugény és a megsüvegelendő konzolos 30 fps. Végre szar lett a fosból! És azért tegyük hozzá, hogy az Oblivion ellenfele a borzalmasan futó Gothic 3 volt, a Morrowindé meg annak nem hibátlan elődei (az 1 gányolás nélkül 30 alá volt lockolva), tehát sötét érákról beszélünk. De hát a Fallout 3 környékén PS3-ótvarság és GTA 4 ment. Ehhez képest a Starfield szerintem nem kevésbé kínos, ha tavaly jön így, köpedelemnek számítana, az idei rosszul teljesítő release-ek mentik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74232 2023.09.01. 12:07

Isten éltesse Benőt, további tartalmas évtizedeket kívánok neki a PS3-mal!
Castle82

Hozzászólás #74233 2023.09.01. 12:30

Ez tényleg érthetetlen hogy a viharba "sikerült" nekik..... Nem is emlékszem játszottam-e valaha olyan stuffal amiben ne lett volna legalább egy brightness beállitás.
Szerencsére PC-n egy reshade megoldja,de vicc....

Kép

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #74234 2023.09.01. 12:52

Zóanagyvarázsló írta:Isten éltesse Benőt, további tartalmas évtizedeket kívánok neki a PS3-mal!
Boldog Benő napot mindenkinek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74235 2023.09.01. 15:31

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #74236 2023.09.01. 16:16

Zóanagyvarázsló írta:Lehet, hogy konzolon a korábbi játékaik ordenárébbak voltak, de ez még mindig úgy néz ki, ahogy a Fallout 4-nek kellett volna, és ehhez jön a horribilis PC-s gépugény és a megsüvegelendő konzolos 30 fps. Végre szar lett a fosból! És azért tegyük hozzá, hogy az Oblivion ellenfele a borzalmasan futó Gothic 3 volt, a Morrowindé meg annak nem hibátlan elődei (az 1 gányolás nélkül 30 alá volt lockolva), tehát sötét érákról beszélünk. De hát a Fallout 3 környékén PS3-ótvarság és GTA 4 ment. Ehhez képest a Starfield szerintem nem kevésbé kínos, ha tavaly jön így, köpedelemnek számítana, az idei rosszul teljesítő release-ek mentik.
morrorwind-oblivion-skyrim-fallout(4) POKOLI szarul futottak (főleg ps3on), tehát a jó 30fps bármikor megsüvegelendő EZEKTŐL :)
és pláne oké, ha a többieket nézed... amg nem rakod egy pókember mellé, szerintem állná a sarat :P (itt mégiscsak egy komplett galaxis szimulációnak kell a háttérben futnia :D )

komolyan az az érzésem, hogy a paralimpikontól várod a rendesvébés világcsúcsot :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74237 2023.09.01. 18:43

arty írta:morrorwind-oblivion-skyrim-fallout(4) POKOLI szarul futottak (főleg ps3on), tehát a jó 30fps bármikor megsüvegelendő EZEKTŐL :)
és pláne oké, ha a többieket nézed... amg nem rakod egy pókember mellé, szerintem állná a sarat :P (itt mégiscsak egy komplett galaxis szimulációnak kell a háttérben futnia :D )

komolyan az az érzésem, hogy a paralimpikontól várod a rendesvébés világcsúcsot :P
Nincs benne komplett galaxisszimuláció, kietlen random bolygós helyszínek vannak láthatatlan falakkal. Én azért úgy nézem, mint az év egyik legnagyobb AAA-megjelenését. Ebben a ligában mindig is kínosak voltak a Bethesda-betegségek, most is azok. Azért az utóbbi években voltak 60 fps-es játékok bőven, magasabb a léc, mint amikor minden okádékul futott. De lehet, hogy 2024 már erről fog szólni. Vagy jöhet az XXSSXX nagy örömödre

Amúgy én nem látom, hogy EZEK mással rukkoltak elő, mint vártam, de ettől még nem fogom dicsérni őket. Az persze tényleg eredmény, ha XSS-en játszható.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74238 2023.09.01. 21:09

Boldogot Benő!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74239 2023.09.02. 02:19

Haldoklik az OLED-em hetek óta. Semmi beégés, de ki-be kapcsol. Bármely eszközzel, de még PC-vel a legritkábban. Néha kibírja egy napig is, rápihent, máskor csak pár percig HZD-ben ilyenkor viszi a hangot is a játék újraindításáig. Nem hiszem, hogy az OLED-ségéhez van bármi köze, de így azért parásabb új tévét választani. Ez még nyilván menne gariba, de a tököm ki van ilyenkor, ilyen hatalmas döggel a hónom alatt nem tudok beszambázni a boltba.
Castle82

Hozzászólás #74240 2023.09.02. 12:41

Zóanagyvarázsló írta:Haldoklik az OLED-em hetek óta. Semmi beégés, de ki-be kapcsol. Bármely eszközzel, de még PC-vel a legritkábban. Néha kibírja egy napig is, rápihent, máskor csak pár percig HZD-ben ilyenkor viszi a hangot is a játék újraindításáig. Nem hiszem, hogy az OLED-ségéhez van bármi köze, de így azért parásabb új tévét választani. Ez még nyilván menne gariba, de a tököm ki van ilyenkor, ilyen hatalmas döggel a hónom alatt nem tudok beszambázni a boltba.


Mennyi idős és milyen oled? Nálam idén lett 3 éves a C9, se beégés se egyéb baj 6500 üzemóra fölött - de azért ezt most lekopogom... Amit irsz az inkább tünik valami kondi esetleg ellenállás döglődésnek amit ha találsz rá szakit aki keni vágja a dolgokat lehet vagy 10 perc megcsinálni kiméréssel forrasztással stb.... Annó Pana plazmámnál volt hasonló, néha bekapcs után rögtön kikapcs, pár perc után kikapcs néha meg futott gond nélkül. Ott konkrétan egy haldokló kondi volt a ludas amit lecserélt - kiforrasztott majd újat beforrasztott - a szaki és minden jó lett.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74241 2023.09.02. 13:00

Zóanagyvarázsló írta:Haldoklik az OLED-em hetek óta. Semmi beégés, de ki-be kapcsol. Bármely eszközzel, de még PC-vel a legritkábban. Néha kibírja egy napig is, rápihent, máskor csak pár percig HZD-ben ilyenkor viszi a hangot is a játék újraindításáig. Nem hiszem, hogy az OLED-ségéhez van bármi köze, de így azért parásabb új tévét választani. Ez még nyilván menne gariba, de a tököm ki van ilyenkor, ilyen hatalmas döggel a hónom alatt nem tudok beszambázni a boltba.

Be kell vinni??? Nekem anno a Samu-hoz kijött a szerviz panelt cserélni. 2x.
Jöjjenek ki, nem te törted ketté, ők adtak el szart.

Más: Ez a starfield elég indokolatlanul szarul fut pc-n (is). Láttam már pár szebb játékot jóval jobban szaladni.
Kár, mert érdekel, régóta várok valami jó scifi rpg-t. Lehet jobban járnék egy mass effect újrajátszással.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74242 2023.09.02. 13:17

Köszi mindenkinek!
Progress report:
NFS Unbound
Sikerült egy irányíthatatlan autóba invesztálni, ami eléggé kedvem szegte. Az sem segít hogy a térképre tüsszentett activitykért órabért kéne fizetniük a fejlesztőknek hogy megcsináljam, pedig ezekkel lehetne a a pénzt összegrindolni mert a versenyek nem adnak sokat. Ellenben a heat level már 2-3 verseny után ki van maxolva a 3. héten a 4-ből.
Szóval adott egy verseny játék ahol kb. minden mechanika a funt és a versenyzést gátolja. *slow clap*

Hogwarts Legacy
Még mindig nongém. Geciunalmas benne MINDEN. Egy Harry Potter játékban. Hátö....

Returnal
Megvolt a második halál. Kár hogy ilyen rouglike hülyeség, egy sima metroidvaniaként tuti jobban beszippantana.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74243 2023.09.02. 14:05

benőmenő írta:Returnal
Megvolt a második halál. Kár hogy ilyen rouglike hülyeség, egy sima metroidvaniaként tuti jobban beszippantana.

Boldogat utólag!
Nekem generáció legjobb játéka. Talán még top3 is ever.
Imádtam, zene, hangeffektek (!!!), látvány, gameplay, még a roguelike is jól állt neki, pedig én sem rajongok érte:D
Avatar
Botond

Hozzászólás #74244 2023.09.02. 21:40

Lepörgött a Days Gone. PS5ön, szólóban.
Valóban gyönyörű a cucc még konzolon is és Abu is jól mondta anno, hogy az egyik legjobb assassin's creed.

Nekem picit levont az élvezhetőségből, hogy:
- szokásos szubjektív nyűg a ps kontroller elrendezéssel, és a minden este lemerül funkcióval
- bebugzott az utolsó küldik egyike, sokadik próbálkozásra sikerült elkerülni a glitchet és tovább tudtam végre haladni
- pár helyen azért beránt rendesen, illetve van ahol érezhetően belassul pár másodpercig a frémrét, összességében zavaró nem volt, de viszont feltűnő igen
- borzasztó egy kaptafa, hogy szinte összes sony exclu az posztapokaliptikus és/vagy zombis játék
- holnap jár le a ps+om, szóval még előtte be szerettem volna fejezni, így kicsit erőltetett menet volt

Ugyanakkor a javára szól, hogy:
+ jók a fegyverek
+ jó a fedezéklövölde rendszer
+ érdekesek a karakterek, változatos a sztori
+ szépek a tájak, meg az egész grafika teljesen rendben van, annak ellenére, hogy a 4k az valójában többnyire 1280p
+ jól koppintották az ac-ről az openworld dolgokat, pont annyi gyűjteni való és pótcselekvés tartalom van, amennyi kell, és elég változatosak is, és van ami tesz hozzá a játékhoz, van ami csak azért van, hogy legyen
+ ha még egy hétig menne a ps plusom a platinát se tartanám kizártnak, elég közel vagyok hozzá, ami acsik hiányoznak, azok is ilyen 90%+ feletti készültségen várják, hogy felkerüljön a pont az i-re

Megértem, hogy megbukott a játék, mert ez játék volt valójában, nem a szokásos nongém szinematik élmény, ami a sony védjegye, amire az a kis százaléknyi szoni rajongó bukik szemben a 60%-os többséggel, aki csak codozik a konzolján per tíz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74245 2023.09.02. 23:43

Botond írta:Megértem, hogy megbukott a játék, mert ez játék volt valójában, nem a szokásos nongém szinematik élmény, ami a sony védjegye,
Na itt azért álljunk meg egy szóra.
A nongém nálam az ahol az eleve háttér szórakozásnak számító podcastet/zenét benyomom és elsődleges teendő híján (mosogatás, ruha hajtogatás) amellé kell valami alibi tevékenység, mondjuk egy AC vagy az utóbbi 2 NFS, és újabban a Hogwarts Legacy.
Ha mellétesszük mondjuk a Last of Us 2-t ami minden cinematiksága ellenére ki tudott tölteni közel 40 órát olyan gameplayjel ami a végéig érdekes volt és tudott új csavarokat behozni, akkor szerintem rohadtul nem a Sony first party lesz a fakéz pozitív.
Mégegyszer itt most egy lineáris "zombisjáték" áll szemben egy nyílt Harry Potter vagy tetszőleges történelmi kort feldolgozó orgyilkos témával. Szerintem egyértelmű ki mit hozott ki a lehetőségeiből.
A Days Gone-ra speciel még nem kerítettem sort, de az nem is hozta meg a kedvem hogy ennyire AC-szerű szerintetek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74246 2023.09.03. 00:02

Castle82 írta:Mennyi idős és milyen oled? Nálam idén lett 3 éves a C9, se beégés se egyéb baj 6500 üzemóra fölött - de azért ezt most lekopogom... Amit irsz az inkább tünik valami kondi esetleg ellenállás döglődésnek amit ha találsz rá szakit aki keni vágja a dolgokat lehet vagy 10 perc megcsinálni kiméréssel forrasztással stb.... Annó Pana plazmámnál volt hasonló, néha bekapcs után rögtön kikapcs, pár perc után kikapcs néha meg futott gond nélkül. Ott konkrétan egy haldokló kondi volt a ludas amit lecserélt - kiforrasztott majd újat beforrasztott - a szaki és minden jó lett.
2 éves múlt, még garanciás, így nem szakizok. Szerintem is ilyen egyszerű dolog lesz a ludas, meglátjuk, hétfőn reagál az LG szervizese, mert hétvégén csak felvenni tudták a panaszaimat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74247 2023.09.03. 00:04

Greyfox írta:Be kell vinni??? Nekem anno a Samu-hoz kijött a szerviz panelt cserélni. 2x.
Jöjjenek ki, nem te törted ketté, ők adtak el szart.
Nyilván, csak akkor itthon kell lennem. First world problem, de nem mindig esik jól erre tervezni a rohanásban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74248 2023.09.03. 09:50

benőmenő írta:Na itt azért álljunk meg egy szóra.
A nongém nálam az ahol az eleve háttér szórakozásnak számító podcastet/zenét benyomom és elsődleges teendő híján (mosogatás, ruha hajtogatás) amellé kell valami alibi tevékenység, mondjuk egy AC vagy az utóbbi 2 NFS, és újabban a Hogwarts Legacy.
Ha mellétesszük mondjuk a Last of Us 2-t ami minden cinematiksága ellenére ki tudott tölteni közel 40 órát olyan gameplayjel ami a végéig érdekes volt és tudott új csavarokat behozni, akkor szerintem rohadtul nem a Sony first party lesz a fakéz pozitív.
Mégegyszer itt most egy lineáris "zombisjáték" áll szemben egy nyílt Harry Potter vagy tetszőleges történelmi kort feldolgozó orgyilkos témával. Szerintem egyértelmű ki mit hozott ki a lehetőségeiből.
A Days Gone-ra speciel még nem kerítettem sort, de az nem is hozta meg a kedvem hogy ennyire AC-szerű szerintetek.
A nongém attól nongém, hogy a játékidőn belül mennyi az aránya a játékosok által adott interakcióknak szemben azzal az idővel amikor csak nézed a képernyőt és pörög a mozi, mert hát utóbbi az mozi, nem játszás. Játék van átvezető videó nélkül is, lásd sakk, de játék nincs interakciók nélkül, mert az a mozi (vagy film, vagy sorozat, vagy akármi hasonló névvel illethető).
A days gone esetén arról van szó, hogy sokkal hangsúlyosabban az interakciókon van a hangsúly, nem a cinematic részen, úgy hogy abban is van annyira erős, mint mondjuk egy tlou2.

A tlou2 esetén meg valóban jobb az arány, mint az első részben, de azért ez nem a világ legjobb dolga, hogy úgy tolták el az arányt a mozi felől, hogy lett egy nagy(obb), üres világ, ahol lehet tolni előre a kart, míg a következő felvehető lószarhoz, vagy 3 másodperces fighthoz ér az ember.
A days goneban ennél sokkal mélyebb ez a játék dolog, bár mondjuk az ac görögökhöz képest elég light még mindig, de ne legyünk telhetetlenek.

Az meg, hogy szerinted vmi azért nem játék, mert unalmas, az a te szubjektív problémád. Lehet szerinted a sakk is uncsi, de attól még játék, és a sport sem attól függően sport, hogy hányan alszanak be a közvetítés alatt, hanem más szempontok alapján.

Sony excluk egy jelentős hányada nongém walksim szélén egyensúlyoz számomra, és ebből a szempontból a days gone jó irányba mozdult el, nem is fogadta be a Sony fanatikusok azon része akik a cinematic nongém élményt keresik a Sony címekben, emiatt meg is bukott, összesen ennyit mondtam és ezt fenntartom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74249 2023.09.03. 10:53

Botond írta:A nongém attól nongém, hogy a játékidőn belül mennyi az aránya a játékosok által adott interakcióknak szemben azzal az idővel amikor csak nézed a képernyőt és pörög a mozi, mert hát utóbbi az mozi, nem játszás. Játék van átvezető videó nélkül is, lásd sakk, de játék nincs interakciók nélkül, mert az a mozi (vagy film, vagy sorozat, vagy akármi hasonló névvel illethető).
A days gone esetén arról van szó, hogy sokkal hangsúlyosabban az interakciókon van a hangsúly, nem a cinematic részen, úgy hogy abban is van annyira erős, mint mondjuk egy tlou2.

A tlou2 esetén meg valóban jobb az arány, mint az első részben, de azért ez nem a világ legjobb dolga, hogy úgy tolták el az arányt a mozi felől, hogy lett egy nagy(obb), üres világ, ahol lehet tolni előre a kart, míg a következő felvehető lószarhoz, vagy 3 másodperces fighthoz ér az ember.
A days goneban ennél sokkal mélyebb ez a játék dolog, bár mondjuk az ac görögökhöz képest elég light még mindig, de ne legyünk telhetetlenek.

Az meg, hogy szerinted vmi azért nem játék, mert unalmas, az a te szubjektív problémád. Lehet szerinted a sakk is uncsi, de attól még játék, és a sport sem attól függően sport, hogy hányan alszanak be a közvetítés alatt, hanem más szempontok alapján.

Sony excluk egy jelentős hányada nongém walksim szélén egyensúlyoz számomra, és ebből a szempontból a days gone jó irányba mozdult el, nem is fogadta be a Sony fanatikusok azon része akik a cinematic nongém élményt keresik a Sony címekben, emiatt meg is bukott, összesen ennyit mondtam és ezt fenntartom.
Én még nem intézném el nongame-ként az UC-kat se, de a Crashek és a Jakek után eléggé elment a hangsúly a játékmenetről.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74250 2023.09.03. 11:03

Zóanagyvarázsló írta:Én még nem intézném el nongame-ként az UC-kat se, de a Crashek és a Jakek után eléggé elment a hangsúly a játékmenetről.
Ma még tart a ps plus, van még három játék a ps5 welcome csomagból, amikbe bele se néztem, mind 8-10-12 óra hltb szerint. Így néz ki egy “játék” Benő szerint:
phpBB [media]

14 percnyi YouTube végigjátszás alatt látunk majd egy tucatnyi interakciót, aminek a “játszása” tucatnyi másodperc is lehet a 14 percből.

Last guardian és infamous second son még a másik kettő amúgy aminek a mai napba bele kellene férnie.
Avatar
arty

Hozzászólás #74251 2023.09.03. 14:43

Botond írta:A nongém attól nongém, hogy a játékidőn belül mennyi az aránya a játékosok által adott interakcióknak szemben azzal az idővel amikor csak nézed a képernyőt és pörög a mozi, mert hát utóbbi az mozi, nem játszás. Játék van átvezető videó nélkül is, lásd sakk, de játék nincs interakciók nélkül, mert az a mozi (vagy film, vagy sorozat, vagy akármi hasonló névvel illethető).
A days gone esetén arról van szó, hogy sokkal hangsúlyosabban az interakciókon van a hangsúly, nem a cinematic részen, úgy hogy abban is van annyira erős, mint mondjuk egy tlou2.

A tlou2 esetén meg valóban jobb az arány, mint az első részben, de azért ez nem a világ legjobb dolga, hogy úgy tolták el az arányt a mozi felől, hogy lett egy nagy(obb), üres világ, ahol lehet tolni előre a kart, míg a következő felvehető lószarhoz, vagy 3 másodperces fighthoz ér az ember.
A days goneban ennél sokkal mélyebb ez a játék dolog, bár mondjuk az ac görögökhöz képest elég light még mindig, de ne legyünk telhetetlenek.

Az meg, hogy szerinted vmi azért nem játék, mert unalmas, az a te szubjektív problémád. Lehet szerinted a sakk is uncsi, de attól még játék, és a sport sem attól függően sport, hogy hányan alszanak be a közvetítés alatt, hanem más szempontok alapján.

Sony excluk egy jelentős hányada nongém walksim szélén egyensúlyoz számomra, és ebből a szempontból a days gone jó irányba mozdult el, nem is fogadta be a Sony fanatikusok azon része akik a cinematic nongém élményt keresik a Sony címekben, emiatt meg is bukott, összesen ennyit mondtam és ezt fenntartom.
Pár megjegyzés:
- a tlou1 nem nongém, csak ezekszerint a képességeidhez nem választottál jól nehézséget :P
- akit nem érdekel a sztori és a cinematik, nyomja el. VAGY sakkozzon! :P
- nem bukott a days gone, csak a sony inkább olyan fejősteheneket szeretne, mint a gta5online vagy a fifaXX :( :( cinematikból van nekik - szerintük - már elég.... (értsd: az egyszeri 80 EUR nem elég, jobb lenne ha kéthavonta költenének a gémerek a játékBAN ennyit, miközben nem kell 300 embernek dolgoznia folytatásaon/új IP-n se :( )

---

btw utánajártam ph!-n és az olcsó psn+ az ilyen török accountos szórakozás. tehát a meglévő accod nem kap meg minden plusos extrát (felhőmentés, streaming(???), korábbi plusos cuccok elérhetősége az accodon, újak beszákolása az accodra). olcsón, fos, kb csak multiaddiktoknak okés, akiknek semmi más nem kell.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74252 2023.09.03. 17:18

benőmenő írta:A Days Gone-ra speciel még nem kerítettem sort, de az nem is hozta meg a kedvem hogy ennyire AC-szerű szerintetek.
Soha semmilyen párhuzamot nem vonnék a két játék közé. Az égvilágon semmilyen hasonlóságot nem látok azon kívül, hogy mindkettő bitekből áll.

Szal' ez az elmebaj kijelentés ne tartson vissza.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74253 2023.09.03. 20:43

:whatever: Starfieldből miért hiányzik a DLSS? Hát mert az AMD kivetette belőle! Úgy, hogy implentálva volt már. Milyen jó fej ez a szent cég!

John a DF-től beszélt a fejlesztőkkel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74254 2023.09.03. 20:45

Castle82 írta:Korrekt teszt kiváncsi vagyok mit tapasztalok meg belöle, Skyrim-et is a modok tették számomra élhetővé hogy ne legyen állandó ismétlődés mindenütt....
Ami viszont viccesebb az az hogy a játékban nincs HDR. Továbbmegyek,nincs rendes SDR sem, mert nincs egy nyamvadt gamma vagy brightness csuszka és még SDR-ben is konkrétan nem sötét a kép ahol annak kéne lenni hanem világos fos. Úgy néáz ki a cucc SDR-ben (és HDR-ben is) mint amikor elcseszed a tv beállitásaidat HDR-re vagy a gyártó cseszi el a HDR-t magát.... Nincs kontraszt, ami egy ilyen stuffban konkrétan ultragáz hisz a jelenetek javában sötétebb helyszinek háttérek vannak.... Steam-en meg egyéb helyeken már megy is miatta a zajongás teljesen jogosan ezt nem is értem....Erről egy review-er sem mondott semmit, gondolom hamar orvosolják de igy kiadni vicc....
Érdekes, pedig én azt hallottam, hogy az Xbox egy HDR kánaán, szemben a PS5 - tel amin ilyen fantasztikus funkciók csak ritkán vannak... FURA! :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74255 2023.09.03. 20:46

Castle82 írta:Ez tényleg érthetetlen hogy a viharba "sikerült" nekik..... Nem is emlékszem játszottam-e valaha olyan stuffal amiben ne lett volna legalább egy brightness beállitás.
Szerencsére PC-n egy reshade megoldja,de vicc....

Kép

Kép
Akkor ezt a "filtert" említettem 10 sec videó nézés után... Profik! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74256 2023.09.03. 20:48

Zóanagyvarázsló írta:Haldoklik az OLED-em hetek óta. Semmi beégés, de ki-be kapcsol. Bármely eszközzel, de még PC-vel a legritkábban. Néha kibírja egy napig is, rápihent, máskor csak pár percig HZD-ben ilyenkor viszi a hangot is a játék újraindításáig. Nem hiszem, hogy az OLED-ségéhez van bármi köze, de így azért parásabb új tévét választani. Ez még nyilván menne gariba, de a tököm ki van ilyenkor, ilyen hatalmas döggel a hónom alatt nem tudok beszambázni a boltba.
Sajnos nekem is kellett gariztatni tévét (Hisense), de ott ez úgy nézett ki, hogy jöttek érte, elvitték, majd rendeltem egy újat és kihozták. Szal' ettől ne parázz ha garis.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74257 2023.09.03. 20:52

benőmenő írta:Köszi mindenkinek!
Progress report:
NFS Unbound
Sikerült egy irányíthatatlan autóba invesztálni, ami eléggé kedvem szegte. Az sem segít hogy a térképre tüsszentett activitykért órabért kéne fizetniük a fejlesztőknek hogy megcsináljam, pedig ezekkel lehetne a a pénzt összegrindolni mert a versenyek nem adnak sokat. Ellenben a heat level már 2-3 verseny után ki van maxolva a 3. héten a 4-ből.
Szóval adott egy verseny játék ahol kb. minden mechanika a funt és a versenyzést gátolja. *slow clap*

Hogwarts Legacy
Még mindig nongém. Geciunalmas benne MINDEN. Egy Harry Potter játékban. Hátö....

Returnal
Megvolt a második halál. Kár hogy ilyen rouglike hülyeség, egy sima metroidvaniaként tuti jobban beszippantana.
Valszeg a Hogwarts nál az a gond, hogy elmúltál 12 éves és a Herripotter nekik szól... Vagy aki ott maradt szellemileg. Nézni is alig bírtam amikor megjelent.

A Returnal meg ja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74258 2023.09.03. 20:53

Errefelé meg már 60 óra felett jár a Yakuza Like a Dragon, amivel szerintem simán benne van a top 10 játékban órákat tekintve nálam és még nincs vége. Fantasztikus cucc.
Avatar
arty

Hozzászólás #74259 2023.09.03. 22:35

DanielT írta:Érdekes, pedig én azt hallottam, hogy az Xbox egy HDR kánaán, szemben a PS5 - tel amin ilyen fantasztikus funkciók csak ritkán vannak... FURA! :miaz:
Sajnos az xbox képességei nem fertőzték meg hasonlóval a bethesda alkalmatottakat... (vagy az is lehet, hogy a pécé egy moslékplatform, ahol a hdr is moslék!)

az AMD-s gennyedzést a heti beszélgetősben mondta a dzsoni?
csak azt nem tudom, mit nyer ezzel a cég?? (fsr nem zárja ki a vidiásokat... nem is lassit náluk... anno a vidia azér vetetett ki csomo effektet játékokból h fizixel csak náluk legyen, vagy azér' rakatott gameworks szennyet a játékba, h az amdsek szopjanak... szoptak is... a stratégia működött, mára az amd nem játékos a pályán, minden vidiás boldog...)

csak arra merek gondolni, hogy a dlss szarul működött, mint megannyi más játékban, ahol nem szabadott volna alkalmazni, csak egyébként meg a sok RT-s fos miatt elfogadhatatlanul trágyalé a performansz, szal az égés helyett inkább bíztak abban, hogy a gémerek vakok és kretének (nos, ez is működött! :D ) ...

de persze, nyilván a jóságos áemdének nem jár az ártatlanság vélelme! egyből megy a sárdobálás! :banplz:

(péhán is jött a 4080 tulaj, hogy miért megy jobban az SL a 7900xt-n... pedig csak egy kis haladék kéne, már nincs sok százaléka az áemdének, mindjárt eltünnek, kitartás!)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74260 2023.09.03. 22:49

Botond írta:Ma még tart a ps plus, van még három játék a ps5 welcome csomagból, amikbe bele se néztem, mind 8-10-12 óra hltb szerint. Így néz ki egy “játék” Benő szerint:
until dawn.mp4
14 percnyi YouTube végigjátszás alatt látunk majd egy tucatnyi interakciót, aminek a “játszása” tucatnyi másodperc is lehet a 14 percből.

Last guardian és infamous second son még a másik kettő amúgy aminek a mai napba bele kellene férnie.
Ez eddig egy. Várom a nongém szoniexklukat még. Remélem a Resogun lesz, vagy GT7, mert azok aztán nagyon cinematikusak! Nyilván amikor tolod a kart és megy az autoclimb az egy minőségibb szórakozás, hisz mennyire interaktív! :circling:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74261 2023.09.03. 22:54

benőmenő írta:Nyilván amikor tolod a kart és megy az autoclimb az egy minőségibb szórakozás, hisz mennyire interaktív! :idiota:
Azért az újabb ac-kben ennél több féle “filler kontent” van, nem a revelations az aktuális rész, csak szólok.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74262 2023.09.03. 22:54

arty írta:az AMD-s gennyedzést a heti beszélgetősben mondta a dzsoni?
csak azt nem tudom, mit nyer ezzel a cég?? (fsr nem zárja ki a vidiásokat... nem is lassit náluk... anno a vidia azér vetetett ki csomo effektet játékokból h fizixel csak náluk legyen, vagy azér' rakatott gameworks szennyet a játékba, h az amdsek szopjanak... szoptak is... a stratégia működött, mára az amd nem játékos a pályán, minden vidiás boldog...)
Valami olyasmit olvastam, hogy ha implementálva van a DLSS akkor ahhoz kell valami Nvidia splash screen/kiírás, amit egy AMD szponzorált címnél nem néz jó szemmel az AMD és ebből fakad a konfliktus.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74263 2023.09.04. 09:01

Úgy tűnik egy fekélyes kelés lett a BG3 PS5 verzió. Van performance és quality mód, a különbség csak annyi, hogy 30 frém limit ON vagy OFF. Még a 30 -as limit sem mindig jön össze. HDR fos. Töltési idők pokol.

phpBB [media]


Na majd 2 év múlva!
Avatar
arty

Hozzászólás #74264 2023.09.04. 09:29

DanielT írta:Úgy tűnik egy fekélyes kelés lett a BG3 PS5 verzió. Van performance és quality mód, a különbség csak annyi, hogy 30 frém limit ON vagy OFF. Még a 30 -as limit sem mindig jön össze. HDR fos. Töltési idők pokol.
pécédev érteni konzol. lehet h a splitscreennél is nem a series S volt a hibás? :nemtudom: (de)

---

phpBB [media]


... (másik) rivju szerint 15-20 óra a trine5 (most jelent meg) - WTF??? :( miért kell mindenből 100órás fost nyujtani? :(
Castle82

Hozzászólás #74265 2023.09.04. 11:08

DanielT írta:Úgy tűnik egy fekélyes kelés lett a BG3 PS5 verzió. Van performance és quality mód, a különbség csak annyi, hogy 30 frém limit ON vagy OFF. Még a 30 -as limit sem mindig jön össze. HDR fos. Töltési idők pokol.

[video]https://youtu.be/1el62uzhMvI[/vieo]

Na majd 2 év múlva!



Ne csüggedj. Rakjálössze gamerpc-t és vedd meg a Starfieldet mert végre megjelent hozzá a mod ami neked tökéletessé tenné az egészet!

Phillight

:banplz: :banplz: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74266 2023.09.04. 12:00

Castle82 írta:Ne csüggedj. Rakjálössze gamerpc-t és vedd meg a Starfieldet mert végre megjelent hozzá a mod ami neked tökéletessé tenné az egészet!

Phillight

:banplz: :banplz: :banplz:
Nem rossz, de nekem olyan mod kéne, amivel meztelenek a szereplők, de a páncél statok maradnak rajtuk! :nezze: Ennél egyszerűbb és hasznosabb mod szerintem nem fog születni, remélem másnak is lesz ez az ötlete. Yakuza-ban is a nude mod hiányzik nekem, hogy 11/10 legyen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74267 2023.09.04. 15:39

Ezért a Starfieldért is sokallanám a 300 Ft-os Gamepasst. Amiket hallottam eddig:
-unalmas
-rengeteget tölt
-szar blacklevel sdr és hdr módban is, opciókban nem lehet állítani
-fov slider nincs, pc-n lehet .ini fájlból
-rohadt vegyesen néz ki, de legalább szarul fut
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74268 2023.09.04. 16:57

arty írta:pécédev érteni konzol. lehet h a splitscreennél is nem a series S volt a hibás? :nemtudom: (de)

---

phpBB [media]


... (másik) rivju szerint 15-20 óra a trine5 (most jelent meg) - WTF??? :( miért kell mindenből 100órás fost nyujtani? :(
Attól függ mennyi van az adott játékban, a How Long To Beat az újabb DKC-kat és a Lost Vikings 1-et sem hozza ki ennél sokkal rövidebbre. Az utóbbi meg mivel meghalós, ügyességtől és "csalástól" függően lehet jóval hosszabb is. Ahogy a Trine 4 is 10-15 óra elvileg, és ahhoz jön még a DLC (ami majd nyilván lesz ehhez is). A 3 rövidsége és állítólagos félkészsége miatt pedig kapitt hideget-meleget. Az ilyen rivjúidő mindenesetre nehezen helyezhető kontextusba.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74269 2023.09.04. 17:00

benőmenő írta:Ezért a Starfieldért is sokallanám a 300 Ft-os Gamepasst. Amiket hallottam eddig:
-unalmas
-rengeteget tölt
-szar blacklevel sdr és hdr módban is, opciókban nem lehet állítani
-fov slider nincs, pc-n lehet .ini fájlból
-rohadt vegyesen néz ki, de legalább szarul fut
Az inventory és a térkép is elég hulladéknak tűnik, de a Bethesda-játékoknak szokás elnézni mindent. Az Oblivion karakterei is csúnyácskák voltak, de legalább minden disznóólba belépve nézhetted a töltőképernyőt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74270 2023.09.04. 17:30

Zóanagyvarázsló írta:Attól függ mennyi van az adott játékban, a How Long To Beat az újabb DKC-kat és a Lost Vikings 1-et sem hozza ki ennél sokkal rövidebbre. Az utóbbi meg mivel meghalós, ügyességtől és "csalástól" függően lehet jóval hosszabb is. Ahogy a Trine 4 is 10-15 óra elvileg, és ahhoz jön még a DLC (ami majd nyilván lesz ehhez is). A 3 rövidsége és állítólagos félkészsége miatt pedig kapitt hideget-meleget. Az ilyen rivjúidő mindenesetre nehezen helyezhető kontextusba.
Én még csak az első öt trinet vettem meg, és csak az első négyet pörgettem ki, és csak a harmadik rész lett 1000/1000.
Azért nyomtam az ötödikre is prepurchaset, mert úgy 10 helyett csak 9 ezer vót, meg mert bestest coop cucc. Lost vikings szinten!

Vissza: “Leáldozott.hu”