A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #73991 2023.08.01. 22:06

Zóanagyvarázsló írta:A Limbo egy remek kis játék, annak idején 360-on kezdte, de én 2013-ban-ban már PS3-on gyúrtam a PS Plusnak hála. Igaz, előtte már rég végigment PC-n is fillérekért. Örömteli, hogy végre spórolhatok, és végigjátszhatok olcsón Boxon is, mindössze tizenéve várom a pillanatot.
hirtelen azt se tudom már min játszottam végig, mer megvan mindenre, gyorsan végitolható, bárhányszor... de most nem ez a kérdés! jó játék? NAGYON. naugye :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73992 2023.08.01. 22:10

arty írta:a mobilomon már nem csak sms megy, hanem az a droidos chat is (az sms appban van integrálva), illetve ott az MS xbox appja - telefonon és pécén is tudsz írni nekem !!!!! :P (de botond biztosan!)

mondom: nekem minden és bármi jó! a COJ Cartel nagyon viccesnek ígérkezik, azt is nagyon várom :)
A telefon egy praktikus eszköz, de jobb szeretek PC-n pötyögni. Egyébként még fogalmam nincs, mi ez az androidos chat, de majd kiderítjük, csak tényleg kéne akkor ott csoport, hogy működjön az információáramlás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73993 2023.08.01. 22:23

arty írta:hirtelen azt se tudom már min játszottam végig, mer megvan mindenre, gyorsan végitolható, bárhányszor... de most nem ez a kérdés! jó játék? NAGYON. naugye :)
Jónak jó, csak ez így kissé olyan, mint hogy benne van a pasziánsz is.

Az Everspace 2 érdekesnek tűnik, de túl hosszúnak az előfizetős formátumhoz.

A Broforce tőlem mehetne, de te már letudtad.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73994 2023.08.02. 10:42

Megjelenik xboxra is a Stray és ugyanúgy HDRmentes lesz, ahogy ps5ön. Meg amúgy a High life is HDRmentes ps5ön is.
De a mai napig nem tudom, hogy Dani mennyiért nyomtam el a ps5ét, amikor ragelt, hogy ömlik rá a HDRmentes tartalom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73995 2023.08.02. 10:45

arty írta:a mobilomon már nem csak sms megy, hanem az a droidos chat is (az sms appban van integrálva), illetve ott az MS xbox appja - telefonon és pécén is tudsz írni nekem !!!!! :P (de botond biztosan!)

mondom: nekem minden és bármi jó! a COJ Cartel nagyon viccesnek ígérkezik, azt is nagyon várom :)
Semmilyen androidos készülékem nincs.
Amik vannak és van benne groupcset is, nem csak 1 az egyben üzenetek, mint az xbox appban, vagy SMS-ben azok:
- Skype
- viber
- facse messenger
- Discord
- whatsapp

Ezek közül most már egyet be kellene tudni lőni, amit tudsz kezelni a telefonodon és van pc kliense is, hogy Zónak is megfeleljen. A fentieknek mind van amúgy pc kliense is és van iOS és android appjuk is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73996 2023.08.02. 14:49

Botond írta:Semmilyen androidos készülékem nincs.
Amik vannak és van benne groupcset is, nem csak 1 az egyben üzenetek, mint az xbox appban, vagy SMS-ben azok:
- Skype
- viber
- facse messenger
- Discord
- whatsapp

Ezek közül most már egyet be kellene tudni lőni, amit tudsz kezelni a telefonodon és van pc kliense is, hogy Zónak is megfeleljen. A fentieknek mind van amúgy pc kliense is és van iOS és android appjuk is.
Ezek közül aktívan használom a Skype-ot, a Facebook Messengert és a Discordot is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73997 2023.08.03. 00:39

Lepörgött az Octopath traveller 2. Singleben, switchen.

Az első rész után én kb egy standalone kiegre számítottam, és hát nagyon nem azt kaptam. Zseniálisan megoldották, hogy megtartsák az alapokat, de mégis egy teljesen új hatású játék legyen. Idén ez már a második olyan switch játékom, ami egyik kedvencem folytatása, és kb standalona kiegre számítok, de mégis teljesértű játékot kapok.
Ami változások sokkal jobbá teszik az első részhez képest:
+ bejöttek a napszakok. Ez alapjaiban megkavar mindent, az egyes szereplőknek mások a városokban használható skilljei nappal, mások nappal, a városlakók máshol vannak éjjel és máshol nappal a városban, az egész sztorivezetés sokkal másabb így, nagyon jópofa újítás. A harcokat ez nem befolyásolja, a harci skillek ugyanazok éjjel-nappal.
+ lehet változtatni a harc sebességét. Mivel elég sok harc van, így ez nagy QoL fejlesztés, hogy duplázni lehet a harc sebességet.
+ a sztorit szerintem sokkal jobban elkapták, nem 8 random ember véletlen találkozása a játék, felszínes, erőltetett kapcsolattal az egyes történetek között, hanem itt sokkal mélyebben kapcsolódnak.

Ami viszont megmaradt, hiszen ez egy square enix jrpg, az a végtelen grind. Utolsó bossig eljutottam 85 óra alatt, mire gerincre is tudtam vágni, azt megelőzte még további 7 óra grindelés, összesen 93 óra volt a creditsig.

Összességében 10/10. Remélem hamarosan az első részhez hasonlóan jön playanywhereként az ms ökoszisztémára is, és akkor, akárcsak az első résznél, jöhet itt is egy nagy képernyős duplázás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73998 2023.08.03. 00:45

Lepörgött a Saints row 4 reelected. Xsx-en, coopban.
Hát erről kevesebbet írnék, mert ezt a játékot ellenségeimnek se kívánom. Azt hiszem úgy tudnám a legjobban összefoglalni a játékot, hogy egy gyenge crackdown3 copy a játékmenet szempontjából. Van egy halom három féle típusú mellékküldetés, és van pár főküldetés, ahol meg kell ölni vkit jól. A sztori meg agyhalál.
Belekezdtünk, fozs volt, de egyszerűen piszkálta a fantáziánkat, hogy mi lehet ebben, ami miatt 84 pont volt ez anno, és nem nulla. A userek már csak 7,4et adtak rá, de ez több mint 7 ponttal van az én értékelésem felett. Érthetetlen, nem jöttünk rá, hogy ebben hol van ami jó és értékelhető. Cserébe rövid
Ahogy a keleti bölcsek mondják, "minden jó valamire, ha más nem, elrettentő példának". Mikor ezt megfogalmazták, erre a játékra gondolhattak pertíz.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73999 2023.08.03. 10:03

Hétvégén meglett a FF16 plat. Az egyetlen kellemetlenség a lvl 100 kigrindolása volt, bele is ment vagy 6 óra... Mire kiderült hogy nincs olyan trophy, csak szarul emlékeztem...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74000 2023.08.03. 11:01

Necro írta:Hétvégén meglett a FF16 plat. Az egyetlen kellemetlenség a lvl 100 kigrindolása volt, bele is ment vagy 6 óra... Mire kiderült hogy nincs olyan trophy, csak szarul emlékeztem...
:eljen: :taps: :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74001 2023.08.03. 11:12

Az MS/Xbox szuper tehetséges csapata szarral keni be minden iparági szereplő napjait:

Remedy fejlesztő tweetje a Baldur's Gate fejleszők sirámaira:

"I feel Larian's pain on Series S. You have to take into account the technical limitations from the beginning of development. Nobody really wants to think of that when you start making your game, when everything is possible"

Olcsó konzolt a szuper Ganépasszhoz, a match made in heaven! :eljen:

Csótányok.
Avatar
arty

Hozzászólás #74002 2023.08.03. 12:26

DanielT írta:Az MS/Xbox szuper tehetséges csapata szarral keni be minden iparági szereplő napjait:

Remedy fejlesztő tweetje a Baldur's Gate fejleszők sirámaira:

"I feel Larian's pain on Series S. You have to take into account the technical limitations from the beginning of development. Nobody really wants to think of that when you start making your game, when everything is possible"

Olcsó konzolt a szuper Ganépasszhoz, a match made in heaven! :eljen:

Csótányok.
még szerencse, hogy a sony nem dolgozik egy tök más performanszú péesötön, így őket nem kell szarralkenegetősöknek híni :P (jade, túl megbizható forrásoktól jönnek a hintek, h készül a prő :( )

annyi, hogy ott egyszercsak belebaszódik az ökoszisztembe a másik "konzol", nem lehetett évekre előre tudni, hogy lesz ilyen is, szal mennyivel jobb megoldás már! :P

(amugy azzal egyetértek, hogy a kétféle performanszu gép az FOSOK FOSA megoldás és az S vállalhatatlan döntéseire pláne nem nézek jószívvel (mem-konfig!!!!!)...)

beszéljünk inkább a ps5 nemsokára kikapcsolható BEEP hangjáról! (tehát amikor ki/be kapcsolod, akkor csippan)
beérett a szoftverfejlesztésre áldozott idő a japóknál is.... a HARMADIK. KIBASZOTT. GENERÁCIÓ. HARMADIK. KIBASZOTT. ÉVÉRE.

.... a nonpluszultra: 13 év után annyira megszoktam és megszerettem ezt a csippanást, hogy NEM fogom kikapcsolni :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74003 2023.08.03. 12:30

Botond írta:Semmilyen androidos készülékem nincs.
Amik vannak és van benne groupcset is, nem csak 1 az egyben üzenetek, mint az xbox appban, vagy SMS-ben azok:
- Skype
- viber
- facse messenger
- Discord
- whatsapp

Ezek közül most már egyet be kellene tudni lőni, amit tudsz kezelni a telefonodon és van pc kliense is, hogy Zónak is megfeleljen. A fentieknek mind van amúgy pc kliense is és van iOS és android appjuk is.
használhatatlanok vagytok b+ :D

- szar-szemét-MS-szar
- szar-szemét-adattolvaj-reklámgányos-szar
- szar-szemét-facebook-szar
- szar-szemét-moslékUIs-szar
- szar-szemét-facebook-szar

... hármunknak egész egyszerűen nincs chat-app metszete :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #74004 2023.08.03. 12:32

arty írta:használhatatlanok vagytok b+ :D

- szar-szemét-MS-szar
- szar-szemét-adattolvaj-reklámgányos-szar
- szar-szemét-facebook-szar
- szar-szemét-moslékUIs-szar
- szar-szemét-facebook-szar

... hármunknak egész egyszerűen nincs chat-app metszete :D
A 99%át te zárod ki. Ps appban van amúgy groupcset, de annak meg nem tudom pc kliense van e. :D
Vagy a steam appba belepatchelték e már a groupcsetet.
/szerk: legutóbbi ps os update óta ABC sorrendben marad a library amúgy. Ezt is megéltük!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74005 2023.08.03. 12:54

Botond írta:A 99%át te zárod ki. Ps appban van amúgy groupcset, de annak meg nem tudom pc kliense van e. :D
Vagy a steam appba belepatchelték e már a groupcsetet.
/szerk: legutóbbi ps os update óta ABC sorrendben marad a library amúgy. Ezt is megéltük!
Van grupcsetre lehetőség steam kliensen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74006 2023.08.03. 12:59

neoreg írta:Van grupcsetre lehetőség steam kliensen.
PC kliensükön, persze. Korábban viszont a telefonos appjukon nem lehetett groupcsetelni, csak 1v1. Most ránéztem így 1-2 év után meddig jutottak el, és ahogy rányomtam az appban, hogy csevegés, hopp, már ios store és külön steam chat app van. Majd telepítem, ha arra jutunk, hogy az kell, és akkor kiderül van e abban végre groupcset.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74007 2023.08.03. 13:27

Botond írta:PC kliensükön, persze. Korábban viszont a telefonos appjukon nem lehetett groupcsetelni, csak 1v1. Most ránéztem így 1-2 év után meddig jutottak el, és ahogy rányomtam az appban, hogy csevegés, hopp, már ios store és külön steam chat app van. Majd telepítem, ha arra jutunk, hogy az kell, és akkor kiderül van e abban végre groupcset.
Ja hogy mobilra kéne, akkor viszont felejtős. Mobilra a discord messze a legjobb az általam próbáltak közül, a microsoft teams meg a legszarabb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74008 2023.08.03. 13:49

arty írta:még szerencse, hogy a sony nem dolgozik egy tök más performanszú péesötön, így őket nem kell szarralkenegetősöknek híni :P (jade, túl megbizható forrásoktól jönnek a hintek, h készül a prő :( )

annyi, hogy ott egyszercsak belebaszódik az ökoszisztembe a másik "konzol", nem lehetett évekre előre tudni, hogy lesz ilyen is, szal mennyivel jobb megoldás már! :P

(amugy azzal egyetértek, hogy a kétféle performanszu gép az FOSOK FOSA megoldás és az S vállalhatatlan döntéseire pláne nem nézek jószívvel (mem-konfig!!!!!)...)

beszéljünk inkább a ps5 nemsokára kikapcsolható BEEP hangjáról! (tehát amikor ki/be kapcsolod, akkor csippan)
beérett a szoftverfejlesztésre áldozott idő a japóknál is.... a HARMADIK. KIBASZOTT. GENERÁCIÓ. HARMADIK. KIBASZOTT. ÉVÉRE.

.... a nonpluszultra: 13 év után annyira megszoktam és megszerettem ezt a csippanást, hogy NEM fogom kikapcsolni :D
Alig várom, hogy jöjjön a Pro, day1 veszem, előre imádom. A gond az S-el az, hogy egy moslék trágya alap és nem egy normális baseline a generációhoz mint a Series X és a PS5.

A kikapcsolható beepre meg látod, hogy megadtad maganak is a választ, hogy KELL!!! Én azért leveszem vagy a leghalkabbra, vagy kikapcsolom. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74009 2023.08.03. 14:34

neoreg írta:Ja hogy mobilra kéne, akkor viszont felejtős. Mobilra a discord messze a legjobb az általam próbáltak közül, a microsoft teams meg a legszarabb.
Olyan kell, amiben van groupcset, és van pc, android és ios kliens, ez idáig végtelen plusz kettő program és ráadásul olyan, ami Arty szerint nem kémprogram, és itt érkezünk nulla jelöltre. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74010 2023.08.03. 15:56

arty írta:használhatatlanok vagytok b+ :D

- szar-szemét-MS-szar
- szar-szemét-adattolvaj-reklámgányos-szar
- szar-szemét-facebook-szar
- szar-szemét-moslékUIs-szar
- szar-szemét-facebook-szar

... hármunknak egész egyszerűen nincs chat-app metszete :D
Én is jönnék, engem Telegramon lehet elérni. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74011 2023.08.03. 20:20

Lepörgött a Total War: Shogun2. Coopban, pc-n.
A játék maga elég jó, de a formula nem alkalmas coopra. Anno elég sokat játszottam a medieval1-2, shogun1 és rome1 total warokkal, imádtam, de coopban a másik lép akár 15-20-30 percig is, ami nyilván indokolt, de közben az ember befonhatja a szemöldökét is, ez így baromi unalmas.
Ugyanemiatt kapott kaszát nálam a TW: empire is, egyszerűen túl grandiózust akartak vállalni, és a sok fő és melléknemzet így a kör végén 10-15 percig lép, ez már az én türelmemnek sok, hogy 10-15 percig csak nézzem a monitort, mikor jöhetek megint én. Annak idején a paradox is összerakta a zseniális pride of nationst, de ott is ilyen végtelenített next turn várakozás volt, és bukott oltári nagyot az a játék.
Egy tapasztalatnak érdekes volt pertíz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74012 2023.08.04. 01:13

Botond írta:Lepörgött a Total War: Shogun2. Coopban, pc-n.
A játék maga elég jó, de a formula nem alkalmas coopra. Anno elég sokat játszottam a medieval1-2, shogun1 és rome1 total warokkal, imádtam, de coopban a másik lép akár 15-20-30 percig is, ami nyilván indokolt, de közben az ember befonhatja a szemöldökét is, ez így baromi unalmas.
Ugyanemiatt kapott kaszát nálam a TW: empire is, egyszerűen túl grandiózust akartak vállalni, és a sok fő és melléknemzet így a kör végén 10-15 percig lép, ez már az én türelmemnek sok, hogy 10-15 percig csak nézzem a monitort, mikor jöhetek megint én. Annak idején a paradox is összerakta a zseniális pride of nationst, de ott is ilyen végtelenített next turn várakozás volt, és bukott oltári nagyot az a játék.
Egy tapasztalatnak érdekes volt pertíz.
Én mondjuk a te - gyorsabb - körödben simán elvagyok a tervezgetéssel, annyira, hogy abból is jut mindig a sajátomra a konkrét lépések mellett. Ugye a csaták is co-opok, ha mindent lejátszanánk, még több lenne a lehető legaktívabban töltött idő, de persze a sok töltelékharc NAGYON megdobná a játékidőt.
Avatar
arty

Hozzászólás #74013 2023.08.04. 10:06

Botond írta:Olyan kell, amiben van groupcset, és van pc, android és ios kliens, ez idáig végtelen plusz kettő program és ráadásul olyan, ami Arty szerint nem kémprogram, és itt érkezünk nulla jelöltre. :D
steamchatet nézzük majd meg :D utolsó remény!
Avatar
arty

Hozzászólás #74014 2023.08.04. 10:08

DanielT írta:Alig várom, hogy jöjjön a Pro, day1 veszem, előre imádom. A gond az S-el az, hogy egy moslék trágya alap és nem egy normális baseline a generációhoz mint a Series X és a PS5.

A kikapcsolható beepre meg látod, hogy megadtad maganak is a választ, hogy KELL!!! Én azért leveszem vagy a leghalkabbra, vagy kikapcsolom. :idiota:
a gond a mindenféle SKU-val, hogy moslék lesz VALAMELYIK változat, így vagy úgy :) aki persze szeretne hinni a könnyedén és perfektül skálázódó cuccokban, tegye....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74015 2023.08.04. 10:51

Újabb co-op móka érik. Botond tűkön fog ülni!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74016 2023.08.04. 10:52

arty írta:steamchatet nézzük majd meg :D utolsó remény!
Egy próbát megér, de másfél éve még ótvar volt telefonon.
Avatar
arty

Hozzászólás #74017 2023.08.04. 12:06

Zóanagyvarázsló írta:Újabb co-op móka érik. Botond tűkön fog ülni!
hát igaz volt a quake2 pletkya!!! :D

day1, lemezen!! :) anno a L2 cache nélküli celeronomon (300@450mh) toltam végig... a 360as verza (quake4 melletti bonisz lemezen van, a kevés 1080p60 címek egyike a platformon!) sajna félbemaradt.... ELAKADTAM :D csak a szokásos.....
a ps1-es meg játszhatatlan gamepaddal, pedig az a legállatabb :) jo lenne bonuszként a lemezre az a verza.... álá N64 quake1 a korábbin!

---

inditottam egy chatet steamen!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74018 2023.08.04. 12:30

arty írta:hát igaz volt a quake2 pletkya!!! :D

day1, lemezen!! :) anno a L2 cache nélküli celeronomon (300@450mh) toltam végig... a 360as verza (quake4 melletti bonisz lemezen van, a kevés 1080p60 címek egyike a platformon!) sajna félbemaradt.... ELAKADTAM :D csak a szokásos.....
a ps1-es meg játszhatatlan gamepaddal, pedig az a legállatabb :) jo lenne bonuszként a lemezre az a verza.... álá N64 quake1 a korábbin!

---

inditottam egy chatet steamen!
Mitől állat a PS1-es Quake 2? Vagy arra gondoltál, hogy állatoknak való?

Ahogy nézem, a sima appból már nem is megy a Steam chate, kell hozzá a dedikált app, ahhoz meg jelszó, tehát csak később tudom megnézni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74019 2023.08.04. 13:55

Zóanagyvarázsló írta:Újabb co-op móka érik. Botond tűkön fog ülni!
PSen vagy switchen toljuk? Én csak a japán konzol japán osben hiszek!
Steamchatet tegnap vagy tegnapelőtt írtam, hogy külön app lett. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74020 2023.08.04. 14:02

arty írta:használhatatlanok vagytok b+ :D

- szar-szemét-MS-szar
- szar-szemét-adattolvaj-reklámgányos-szar
- szar-szemét-facebook-szar
- szar-szemét-moslékUIs-szar
- szar-szemét-facebook-szar

... hármunknak egész egyszerűen nincs chat-app metszete :D
Fun fact, a PS App egy teljes értékű csetprogram is, partyval, grouppal, akármivel és tökéletesen működik. Hang, text, emojik, minden.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74021 2023.08.04. 14:05

DanielT írta:Fun fact, a PS App egy teljes értékű csetprogram is, partyval, grouppal, akármivel és tökéletesen működik. Hang, text, emojik, minden.
Már említettem, de annak meg pc kliense nincs, azért esett ki a szűrőn.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74022 2023.08.04. 14:23

Botond írta:Már említettem, de annak meg pc kliense nincs, azért esett ki a szűrőn.
Bárcsak inkább a HZD maradt volna exkluzív! Emulálni, gondolom, lehet.

A Steam Chat egy vicc telefonon továbbra is, még csak voice chat sincs. Mondjuk, nekem elég, ha PC-n van, és telefonon meg szöveg, de Botondnak így nem jó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74023 2023.08.04. 15:05

Zóanagyvarázsló írta:Bárcsak inkább a HZD maradt volna exkluzív! Emulálni, gondolom, lehet.

A Steam Chat egy vicc telefonon továbbra is, még csak voice chat sincs. Mondjuk, nekem elég, ha PC-n van, és telefonon meg szöveg, de Botondnak így nem jó.
Voice csetre találunk más megoldást, nem probléma, ami gond lesz, hogy a notification része nem működik, legalábbis ios-en nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74024 2023.08.04. 15:16

Botond írta:Voice csetre találunk más megoldást, nem probléma, ami gond lesz, hogy a notification része nem működik, legalábbis ios-en nem.
Korábban se működött, akárhogy állítottam be, de néha mégis. Most nem tudom
Avatar
Botond

Hozzászólás #74025 2023.08.04. 19:26

Jön a ps8pro!
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #74026 2023.08.04. 20:51

pletykák szerint a fostendo MEGINT elcédés-éces gépet hoz, szviccs2 címen :D

édesjóistenem, hova még lejjebb, japánok?!
Avatar
arty

Hozzászólás #74027 2023.08.04. 20:52

DanielT írta:Fun fact, a PS App egy teljes értékű csetprogram is, partyval, grouppal, akármivel és tökéletesen működik. Hang, text, emojik, minden.
amugy rohadtjó, el kell ismerni, csakhát a pécésupport........ (bár nemtom a wolfensteinen kivül még mit nyomnánk ott, de..... szempont :D )
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74028 2023.08.05. 08:14

arty írta:amugy rohadtjó, el kell ismerni, csakhát a pécésupport........ (bár nemtom a wolfensteinen kivül még mit nyomnánk ott, de..... szempont :D )
Egyedül a discord marad ami működik minden platformon. Mármint ami a hangot illeti, chat csak mobilon és pécén megy szerintem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74029 2023.08.05. 08:35

Elég ütős lett a Baldurs Gate 3, mind a tesztek, mint eladás tekintetében:

"Baldur's Gate 3's concurrent player count on Steam peaked at a massive 472,136 players, a figure that's likely to grow further over the weekend, given how often the game has been breaking its launch numbers."

Micsu remélem bevállalja! :nezze:

PS5-re egy hónap múva jelenik, Xbox dátum nincs.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74030 2023.08.05. 10:05

TasManXT írta:Egyedül a discord marad ami működik minden platformon. Mármint ami a hangot illeti, chat csak mobilon és pécén megy szerintem.
Csak ha nem lépsz ki belőle teljesen PC-n, akkor telefon nem fog riasztani az új üzenetekről. Legalábbis a többiek erre panaszkodnak, az én használati szokásaim mellett ez eddig nem jött ki.
Avatar
arty

Hozzászólás #74031 2023.08.05. 12:41

Zóanagyvarázsló írta:Csak ha nem lépsz ki belőle teljesen PC-n, akkor telefon nem fog riasztani az új üzenetekről. Legalábbis a többiek erre panaszkodnak, az én használati szokásaim mellett ez eddig nem jött ki.
jah, nem ideális, de nincs jobb. valahol értem is, hogy mér' ez terjedt el :(

---

DT - 500k ? jol indul, de szerintem ez nem fog nagyot nőni már... mármint 10 millióig ;) vagyis, ha olyan HC mint az elődök, akkor nehéz elképzelnem a piacát.
xboxra az S miatt nem jön/jött?

amugy ha jó, remélem tarol és megtérül a fejlesztési idő és pénz, szurkolok minden elhivatott devnek - legalábbis akik nem árulják ki magukat az epicnek :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74032 2023.08.05. 13:22

arty írta:jah, nem ideális, de nincs jobb. valahol értem is, hogy mér' ez terjedt el :(

---

DT - 500k ? jol indul, de szerintem ez nem fog nagyot nőni már... mármint 10 millióig ;) vagyis, ha olyan HC mint az elődök, akkor nehéz elképzelnem a piacát.
xboxra az S miatt nem jön/jött?

amugy ha jó, remélem tarol és megtérül a fejlesztési idő és pénz, szurkolok minden elhivatott devnek - legalábbis akik nem árulják ki magukat az epicnek :D
Ja, a Series S-re nehéz összehozni a splitscreent.
Avatar
arty

Hozzászólás #74033 2023.08.05. 13:41

Zóanagyvarázsló írta:Ja, a Series S-re nehéz összehozni a splitscreent.
valami rémlett, köszi!

amugy az nem feature parity, hogy performance mód meg RT meg mittoménmi? mer' ezek sokszor nem jönnek a kisgépre.... :)
persze alapvetően okésak az MS elvárásai, mert káosz lenne és nagggggyon buta portok lennének csak a kisgépre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74035 2023.08.05. 17:55

Közben lepörgött a Jedi Fallen Order. Egynek jó volt/10, de a Survivort nem akarom tőle most azonnal, főleg amíg kvázi hibás termék.
Annyira szinergia nélkül kever ötleteket a játék, hogy szinte probléma nélkül tértem vissza hozzá több hónap elteltével. Hozzátenném hogy a default nehézségen játszottam. De az milyen már, hogy az egész játék alatt az elfolytott képességeinket szerezzük vissza, majd az utolsó bossharcot abszolválni lehet (sőt nagyon másra nem is hagy teret) a quick attack, kitérés és ugrás hármasával. Minden elköltött skillponttal ami valami flancos mozdulatot ad, gyakorlatilag szerencsétlen rohamosztagosokat tudjuk változatosabban terrorizálni. Ezt még el is néztem volna ha az alap "souls like" mechanikák annyira csiszoltak lennének mint a Fromsoftnál. De nem azok, és amint kiélezett szituációban kellene vizsgázniuk szó szerint bugok garmadájává esik szét. Konkrétan a Witcher 3 óta nem láttam ennyi glitchet bossharcok alatt.
Azt pedig elvártam volna az ex-Call of Dutys bagázstól, hogy a flash gránát ne vakítson el ha hátat fordítok neki a kamerával.
A sztori is olyan oké szint volt.
Összességében ezerszer inkább ez mint egy x+1 GaS próbálkozás, de olyan generic, csiszolatlan, sótlan élmény volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74036 2023.08.05. 19:37

benőmenő írta:Közben lepörgött a Jedi Fallen Order. Egynek jó volt/10, de a Survivort nem akarom tőle most azonnal, főleg amíg kvázi hibás termék.
Annyira szinergia nélkül kever ötleteket a játék, hogy szinte probléma nélkül tértem vissza hozzá több hónap elteltével. Hozzátenném hogy a default nehézségen játszottam. De az milyen már, hogy az egész játék alatt az elfolytott képességeinket szerezzük vissza, majd az utolsó bossharcot abszolválni lehet (sőt nagyon másra nem is hagy teret) a quick attack, kitérés és ugrás hármasával. Minden elköltött skillponttal ami valami flancos mozdulatot ad, gyakorlatilag szerencsétlen rohamosztagosokat tudjuk változatosabban terrorizálni. Ezt még el is néztem volna ha az alap "souls like" mechanikák annyira csiszoltak lennének mint a Fromsoftnál. De nem azok, és amint kiélezett szituációban kellene vizsgázniuk szó szerint bugok garmadájává esik szét. Konkrétan a Witcher 3 óta nem láttam ennyi glitchet bossharcok alatt.
Azt pedig elvártam volna az ex-Call of Dutys bagázstól, hogy a flash gránát ne vakítson el ha hátat fordítok neki a kamerával.
A sztori is olyan oké szint volt.
Összességében ezerszer inkább ez mint egy x+1 GaS próbálkozás, de olyan generic, csiszolatlan, sótlan élmény volt.
Errő a GoW ugrott be.

Spoiler
Amikor Árész ellen a harmadik fázisban felkaptuk a hídkardot, és minden mozdulatunk odalett, alap csapkodás és gurulgatás maradt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74037 2023.08.05. 20:53

Zóanagyvarázsló írta:Errő a GoW ugrott be.

Spoiler
Amikor Árész ellen a harmadik fázisban felkaptuk a hídkardot, és minden mozdulatunk odalett, alap csapkodás és gurulgatás maradt.
Egy fázisban a 3-ból, igen.
Az elsőben viszont minden játszott, a második pedig gyakorlatilag a játék első harmadában megszerzett képességeid maximális kihasználásán múlik.
A Fallen Orderben ilyesmiről kb. szó nincs, vagy ha megpróbálod akkor ahogy írtam szabályosan esik szét a játék.
A puzzle-ök mondjuk annyira nem voltak agyhalottak mint az utolsó 3 TR-ben és amíg nem jelezted gombnyomással, hogy elakadtál, nem spoilerezi el a játék a megoldást.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74038 2023.08.05. 20:59

benőmenő írta:Egy fázisban a 3-ból, igen.
Az elsőben viszont minden játszott, a második pedig gyakorlatilag a játék első harmadában megszerzett képességeid maximális kihasználásán múlik.
A Fallen Orderben ilyesmiről kb. szó nincs, vagy ha megpróbálod akkor ahogy írtam szabályosan esik szét a játék.
Nekem PTSD-m van attól a harmadik fázistól, pont az említettek miatt rossz szájízt hagyott, egészen az Ascensionig az volt a legalja, de akkor az húzott egy QTE-filmet a végére mechanikailag. A második fázisnál jól mondod, használni kellett a képességeket, de szószerint csak elsütögetni, ügyeskedni nem. De az így a látszat ellenére nem is a játékmenetről szólt (pontosabban nem úgy), így ez nem zavart.

Ezzel persze nem a GoW és a Fallen Order közé kívánok egyenlőséget tenni, csak ott engem bosszantott az említett megoldás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74039 2023.08.05. 21:04

Ezt meg csak itt hagyom a ps5pro árnyékában.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74040 2023.08.06. 08:07

Zóanagyvarázsló írta:Nekem PTSD-m van attól a harmadik fázistól, pont az említettek miatt rossz szájízt hagyott, egészen az Ascensionig az volt a legalja, de akkor az húzott egy QTE-filmet a végére mechanikailag. A második fázisnál jól mondod, használni kellett a képességeket, de szószerint csak elsütögetni, ügyeskedni nem. De az így a látszat ellenére nem is a játékmenetről szólt (pontosabban nem úgy), így ez nem zavart.

Ezzel persze nem a GoW és a Fallen Order közé kívánok egyenlőséget tenni, csak ott engem bosszantott az említett megoldás.
Pár éve toltam le hardon ps2-n, tudom miről beszélsz.
Spoiler
A második fázis az maximális economy négyzet-négyzet-háromszög és a varázslatokat is úgy érdemes elnyomkodni hogy a rage alatt nem fogy a mana.
És persze imádkozni hogy az RNGesus veled legyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74041 2023.08.06. 21:44

Lepörgött a Remnant 2 "credits" és vagy 3x-4x-5x némelyik pálya, quest line és egyebek a játék mechanikájából adódóan.

40 óra körül lehet benne, nagyon jó lett, csak kár, hogy pár trofit nem ad meg és akad pár olyan bug aminek nem szabadott volna benne maradnia. Már kint van egy pecs pécén ami sok mindent megold és valszeg 1 hónapon belül az összest javítják amivel találkoztunk ha ez az 1 pecs nem tenné rendbe mindet.

3 fő biom helyett legalább 4 kellett volna, nagyon érezhető, hogy a DLC-re spóroltak amiből 3 -at terveznek.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74042 2023.08.07. 18:30

RDR1 PS4-re és Switchre, 50 dollárért.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74043 2023.08.07. 19:08

neoreg írta:RDR1 PS4-re és Switchre, 50 dollárért.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=t5Nwgd_T1-4[/vido]
Kétszeresét is megadnám, hogy ne kelljen vele játszani. :idiota:

De legalább a Rockstar hozza a formáját a fantsztikus GTA Trilogy "Remaster" után. Kiadják ugyanazt a fost majdnem teljes áron, gondolom Xboxra azért nincs, mert az eredeti is úgy fut már mint ez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74044 2023.08.07. 21:29

neoreg írta:RDR1 PS4-re és Switchre, 50 dollárért.
Hol a PC verzió, amit beígért a Gamestar magazin?! :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74045 2023.08.08. 23:46

Így első benyomás alapján ez az NFS Unbound egy vödör moslék. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74046 2023.08.09. 09:41

benőmenő írta:Így első benyomás alapján ez az NFS Unbound egy vödör moslék. :(
Tökéletesen illett a platformhoz amin volt szerencsém kipróbálni...
Avatar
arty

Hozzászólás #74047 2023.08.09. 12:26

benőmenő írta:Így első benyomás alapján ez az NFS Unbound egy vödör moslék. :(
... a HEAT után a megváltást várva indítottad? :D

---

Botond: gratulálok a ps5próhoz :)
szerencséd, hogy éppencsak a triplájába került az a séderstutterelő pöce, mint amennyibe a szotyi üdvöskéje fog! :P a négyszeresét már nem érte volna meg!

amugy ha mérvadó lenne a 3dmák, akkor 50%-al erősebb a géped, mint a fiadé! milyen apa az ilyen? :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #74048 2023.08.09. 13:49

arty írta:... a HEAT után a megváltást várva indítottad? :D

---

Botond: gratulálok a ps5próhoz :)
szerencséd, hogy éppencsak a triplájába került az a séderstutterelő pöce, mint amennyibe a szotyi üdvöskéje fog! :P a négyszeresét már nem érte volna meg!

amugy ha mérvadó lenne a 3dmák, akkor 50%-al erősebb a géped, mint a fiadé! milyen apa az ilyen? :(
Milyen apa? Hát a két config árát elnézve a “tehetős” a kifejezés amit keresünk. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74049 2023.08.09. 15:22

arty írta:... a HEAT után a megváltást várva indítottad? :D
A Heat lement anno, még PC-n. Egynek elment, erre pedig mindenhonnan azt hallottam hogy olyan mint a Heat csak jobb...háát én nem így látom egyelőre. Nyilván még fogok neki esélyt adni legalább addig elviszem amíg választhatok valami más a kezdő autón túl.
De ezek a dumák meg a "zene" botrány, a Criteriontól ilyen fozslé drift mechanikát még nem láttam és még csak nem is néz ki jól.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74050 2023.08.09. 19:03

Még 30 év és valamelyik "MS stúdió" megugorhatja ezt a vizuális prezentáció szintet:

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #74051 2023.08.09. 19:17

DanielT írta:Még 30 év és valamelyik "MS stúdió" megugorhatja ezt a vizuális prezentáció szintet:
node ezt a sony studioknak sem sikerült megugrani :P

+ződeknél gondolni kell a szegíny S tulajokra is!!

---

amugy anno overcooked all you can eat pakk jött psn+ által, de CSAK ps5 változatot kaptunk
ez akkor azért volt kellemetlen, mert ez 4P coop és dualsense 26/db áron kicsit overkill lenne egy ilyen cucc esetén...
ez eddig simaliba kurvaanyádsony - DE!

anno vettem egy lemezest, ami amugy ps5 upgrades, nyilván azt is zsákoltam, stb.
most kölcsönbe adtam a ps5öt (tlou1 re-remazter végigjáccásra), a ps4 meg ugyis pár napja kapott ssd-t, hámondom folytatom azon a tán még própecset se kapott wacsdogzot ... IS.
persze felkerült pár cím még a gépre, többek között a psn+ embléma nélküli overcookedet is megkattintottam viccből ... és elindul lemez nélkül. WTF?
ha nézem a részleteket, a többi plusos játéktól eltérően ennek nincs expiry date-je se.... meg eleve, ps4 verzát ugye NEM adta a sony annó.
szal elég legitnek tűnik.... talán valami bug lehet? (ugye mamár a lemezesed helyett indíthatod a plusos verzát bármiből, fordítva, stb)

namindegy, csendben örülök a portékának (ha lejár a pluszom, azé ránézek majd még1x, mer' érdekel)

van más anomália is, az nem ennyire kellemes: sonic origins plus - lemezes a plusz játékokat kódként adja :(
de a kód beváltása NEM teszi megvetté a store-s addont, ez az addon kvázi SEHOL nem látszik a storeban se és fel se installálódott... :(
az app-ban tudtam rányomni, ahol a beváltás miatt még "ottvan"...
hja és ebben a FOSBAN nincs céertéséder (vs sonic mania-ban világverő a séder!), kurva anyád sega :(

---

.... és Botond! NEM, a libraryd továbbra sem jegyzi meg ps5ön az A-Z sorrendet, bezzeg ps4-es library igen! (hiába, 10 év az 10 év!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #74052 2023.08.09. 20:00

arty írta:.... és Botond! NEM, a libraryd továbbra sem jegyzi meg ps5ön az A-Z sorrendet, bezzeg ps4-es library igen! (hiába, 10 év az 10 év!)
Az enyimé megjegyezte. Nem lehet, hogy "csak" az OS patchelés resetelte vagy ilyesmi? Vagy az előző OS verzióban ez bug volt, hogy megjegyezte és az aktuálisban végre fixelték ezt a hibát?! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #74053 2023.08.09. 20:14

Botond írta:Az enyimé megjegyezte. Nem lehet, hogy "csak" az OS patchelés resetelte vagy ilyesmi? Vagy az előző OS verzióban ez bug volt, hogy megjegyezte és az aktuálisban végre fixelték ezt a hibát?! :banplz:
az első tab, az installált cuccoké megjegyzi. a második, ahol ömlesztve van minden, az beáll időrendbe.... merthát a japók FEJBŐL vágják, hogy pl az AC4-et 2016 tavaszán vették, ami a libraryben kb 69%-nál lesz, lefelé! FUCK LOGIC!

én faszulgondolkodó fehérember meg az ASS-ra könnyebben rátalálok, a betűből következőleg! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74054 2023.08.09. 21:55

PSN -en nálam eltűnt a "demók" kategória. Másnál is?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74055 2023.08.09. 22:16

Persze nem is kellenek demók, amikor ÖMLIK a minőség teljes játékokból is. Limbo sajnos nem jött viszont. :(((

Kép

Sea of Stars (PS5, PS4) — Available from 29th August 2023
Lost Judgment (PS5, PS4) | Review
Destiny 2: The Witch Queen (PS5, PS4) | Review
Dreams (PS4) | Review
Moving Out 2 (PS5, PS4)
Destroy All Humans! 2: Reprobed (PS5, PS4) | Review
Two Point Hospital: Jumbo Edition (PS4) | Review
Source of Madness (PS5, PS4)
Cursed to Golf (PS5, PS4) | Review
PJ Masks: Heroes of the Night (PS5, PS4)
Hotel Transylvania: Scary-Tale Adventures (PS5, PS4)
Lawn Mowing Simulator: Landmark Edition (PS5, PS4) — Available from 28th August 2023
SpellForce III Reforced (PS4)
Midnight Fight Express (PS4) | Review
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74056 2023.08.09. 22:50

DanielT írta:Persze nem is kellenek demók, amikor ÖMLIK a minőség teljes játékokból is. Limbo sajnos nem jött viszont. :(((
Értem. Ezek az úgynevezett minőségi teljes játékok most is itt vannak velünk a szobában? :banplz:

Viccet félretéve nekem ugyanolyan érdektelen ez a válogatás, mint a ganépasszos, akár oda is mehettek volna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74057 2023.08.09. 23:30

neoreg írta:Értem. Ezek az úgynevezett minőségi teljes játékok most is itt vannak velünk a szobában? :banplz:

Viccet félretéve nekem ugyanolyan érdektelen ez a válogatás, mint a ganépasszos, akár oda is mehettek volna.
Onnan jöttek. Ez a ganépassz kínálata, csak 2022ből.
Avatar
trade1

Hozzászólás #74058 2023.08.10. 07:49

DanielT írta:Persze nem is kellenek demók, amikor ÖMLIK a minőség teljes játékokból is. Limbo sajnos nem jött viszont. :(((

Kép

Sea of Stars (PS5, PS4) — Available from 29th August 2023
Lost Judgment (PS5, PS4) | Review
Destiny 2: The Witch Queen (PS5, PS4) | Review
Dreams (PS4) | Review
Moving Out 2 (PS5, PS4)
Destroy All Humans! 2: Reprobed (PS5, PS4) | Review
Two Point Hospital: Jumbo Edition (PS4) | Review
Source of Madness (PS5, PS4)
Cursed to Golf (PS5, PS4) | Review
PJ Masks: Heroes of the Night (PS5, PS4)
Hotel Transylvania: Scary-Tale Adventures (PS5, PS4)
Lawn Mowing Simulator: Landmark Edition (PS5, PS4) — Available from 28th August 2023
SpellForce III Reforced (PS4)
Midnight Fight Express (PS4) | Review


Lost Judgment yeah :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74059 2023.08.10. 08:53

trade1 írta:Lost Judgment yeah :taps:
Jaja. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74060 2023.08.10. 11:11

neoreg írta:Értem. Ezek az úgynevezett minőségi teljes játékok most is itt vannak velünk a szobában? :banplz:

Viccet félretéve nekem ugyanolyan érdektelen ez a válogatás, mint a ganépasszos, akár oda is mehettek volna.
Jó, hát az a része személyes preferencia, de objektíven össze lehet mérni kis rákeresés után, de a mennyiséget nézve is.

Legutóbbi adag gané ugye:

Kép

Vissza: “Leáldozott.hu”