A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #73921 2023.07.24. 19:22

A gyereknek a 6700k-ból ugye 11600k lett a 6900xt mellé, de készülni kell a 120 frémes recsitre is, szóval rendeltem egy 7800x3D-t, futok egy kört AMD proci, AMD gpu (maradt a 7900xtx), ddr5 és víz hűtés témakörben, kiváncsi vagyok. Szerintem augusztus közepe lesz, mire minden kívánt alkatrészt levadászok és összerakom a cuccot, a proci jövő hónap elejére jön, addig nyaralás úgyis.
Ez a kísérletezés éve!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73923 2023.07.25. 20:42

Megjelent a Remnant 2,meg is vettük hárman, egy dolog nem működik csak: a co-op multi barátokkal. És aki extrát fizetett, hogy 3 nappal korábban nyomja azoknak sem működött soha.

Profi! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73924 2023.07.26. 09:11

DanielT írta:Megjelent a Remnant 2,meg is vettük hárman, egy dolog nem működik csak: a co-op multi barátokkal. És aki extrát fizetett, hogy 3 nappal korábban nyomja azoknak sem működött soha.

Profi! :eljen:
Refund?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73925 2023.07.26. 09:18

Zóanagyvarázsló írta:Refund?
Playstation -ön? Jó vicc.

De egyébként az benne a különösen mókás, hogy ma már lehetett volna dobozos verzió, de nem akartunk várni. Hát jól belefostak a kapucninkba.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73927 2023.07.26. 09:59

Új Diablo nem lesz 10 évig = lényegtelen az IP.
Overwatch halott
World of Warcraft halott
Starcraft halott
COD lesz PS-re

Szóval elnézve a portfóliót, ami a Candy Crush lényegében, nem olyan egészséges az a virág már az első képen se. Ha meg csak a Blizzardot nézzük, akkor rohadtabb, mint bármelyik ott az asztalon.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73928 2023.07.26. 10:23

DanielT írta:Új Diablo nem lesz 10 évig = lényegtelen az IP.
Overwatch halott
World of Warcraft halott
Starcraft halott
COD lesz PS-re

Szóval elnézve a portfóliót, ami a Candy Crush lényegében, nem olyan egészséges az a virág már az első képen se. Ha meg csak a Blizzardot nézzük, akkor rohadtabb, mint bármelyik ott az asztalon.
Wow-ot még simán tujdák tolni a gamepassal. A nosztalgia miatt még mindig van benne pár év és 1-2 kiegészítő. A többivel totál egyetértek.

Szerk: A gamepass alatt azt értem, hogy a mostani előfizus modellt bebasznák GPU-ba, mert pár millióval így meg lehet dobni az előfizető bázist.
Avatar
arty

Hozzászólás #73929 2023.07.26. 12:00

DanielT írta:Kifelé 240p, de valszeg a render felbontás 2X re van állítva.

szerk: Kimész a select+kék gombbal a menübe és ott valahol "options" vagy "core options" azon belül lesz a felbontás. Nem számot ír ki asszem, hanem enhanced resolution vagy valami ilyesmi. Mindez mikor már fut a játék.
valszeg lehasalt a scart switchem :( olvashatatlanul zajos minden eszközöm képe, így most játszani se tudok.... mintha anyósom nem volna elég, még ez is :( :D

szal no para, nem állítottam át semmit és lehet már nem is fogok :( (bár talán még garis a switch)
Avatar
arty

Hozzászólás #73930 2023.07.26. 12:09

Zóanagyvarázsló írta:Neked tetszett a Tenet? Ott már szerintem annyira túltolta, hogy belecsavarodott az agyfaszságba, a kis Washington meg borzasztó volt a főszerepben. A Dunkerque-et még nem láttam, mert azt nem is értem, honnan jött neki, de majd pótolom. Az Interstellar nem rossz, de már ott is sokat akart a szarka. A TDKR egy okés Batman-film, de lejtmenet a Begins és a TDK után. Az akciójelenetekkel pedig mindig voltak problémái. Nolan ügyes, de az az érzésem, tovább nyújtózkodik, mint a tehetsége takarója ér.
Nekem nagyon tetszett az alapsztori, de természetesen kb negyed óra után már az se tudtam, ki kivel van, azzal nyugtattam magam, hogy majd a második megnézéskor megértem (ha van egyáltalán mit és nem csak sima agyfaszság :D ).

TDKR lehet, hogy lejtmenet, de ettől még az is feltörli a padlót a dc/marvel szenny 99%-val (nem, nem tudom mi lehet az az 1%, de mivel nem láttam MÉG mindet.... fenntartom ;) ) és a maradék szuperhősfilmek 100 százalékával.
Nekem az akciójeleneteivel nincs bajom, ráadásul mivel nem CGI, így nagyon kilógó lábú fizika sem bökte ki a szemem (biztos nem hibátlan, de nem is egy marvelszenny-cgi-harc szint).

Amikor ma a nagy nevek nem rendeznek vagy avatárokkal baromkodnak, szerintem nincs félnivalója Nolannak, hogy valaki akár csak a közelébe is tudna érni (szigoruan az akciofilm műfajában).
Természetesen ki vagyok éhezve jó mozikra, szval jöhetnek az ajánlatok amik überelik (tudom h az Oppenheimer nem pont akciofilm kategória, az csak becsúszott, mert a téma/készítő gárda garanciának tünt a jó filmre).
Avatar
arty

Hozzászólás #73931 2023.07.26. 12:13

DanielT írta:Új Diablo nem lesz 10 évig = lényegtelen az IP.
Overwatch halott
World of Warcraft halott
Starcraft halott
ez már az MS sara, ne tagadd! :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73932 2023.07.26. 12:17

arty írta:Nekem nagyon tetszett az alapsztori, de természetesen kb negyed óra után már az se tudtam, ki kivel van, azzal nyugtattam magam, hogy majd a második megnézéskor megértem (ha van egyáltalán mit és nem csak sima agyfaszság :D ).

TDKR lehet, hogy lejtmenet, de ettől még az is feltörli a padlót a dc/marvel szenny 99%-val (nem, nem tudom mi lehet az az 1%, de mivel nem láttam MÉG mindet.... fenntartom ;) ) és a maradék szuperhősfilmek 100 százalékával.
Nekem az akciójeleneteivel nincs bajom, ráadásul mivel nem CGI, így nagyon kilógó lábú fizika sem bökte ki a szemem (biztos nem hibátlan, de nem is egy marvelszenny-cgi-harc szint).

Amikor ma a nagy nevek nem rendeznek vagy avatárokkal baromkodnak, szerintem nincs félnivalója Nolannak, hogy valaki akár csak a közelébe is tudna érni (szigoruan az akciofilm műfajában).
Természetesen ki vagyok éhezve jó mozikra, szval jöhetnek az ajánlatok amik überelik (tudom h az Oppenheimer nem pont akciofilm kategória, az csak becsúszott, mert a téma/készítő gárda garanciának tünt a jó filmre).
A Bullet Train (A gyilkos járat) jó volt tavaly. Az megvolt? Én tegnap a Guy Ritchie's The Covenant-ba kezdtem bele, de eddig még nem szippantott be. Főleg a téma miatt, ami annyira nem érdekel.
Avatar
arty

Hozzászólás #73933 2023.07.26. 12:47

Botond írta:A gyereknek a 6700k-ból ugye 11600k lett a 6900xt mellé, de készülni kell a 120 frémes recsitre is, szóval rendeltem egy 7800x3D-t, futok egy kört AMD proci, AMD gpu (maradt a 7900xtx), ddr5 és víz hűtés témakörben, kiváncsi vagyok. Szerintem augusztus közepe lesz, mire minden kívánt alkatrészt levadászok és összerakom a cuccot, a proci jövő hónap elejére jön, addig nyaralás úgyis.
Ez a kísérletezés éve!
órajele béna, tuningolni veszélyes. hááááát...... nagyon drága volt? (vs 7700x)

(most ránéztem tesztekre és a fogyasztása brutálisan jó, az intelek kevesebb mint harmadát eszi és teljesítményben sokszor eléggé elugrik a mezőnytől...)
Avatar
arty

Hozzászólás #73934 2023.07.26. 12:49

TasManXT írta:A Bullet Train (A gyilkos járat) jó volt tavaly. Az megvolt? Én tegnap a Guy Ritchie's The Covenant-ba kezdtem bele, de eddig még nem szippantott be. Főleg a téma miatt, ami annyira nem érdekel.
gyűlöltem :) vonatosfilm 10/10es ötlet, de ez a burleszk humor most nagyon nem kapott el (füstölgő puskacsövet és a blöfföt IMÁDOM!)

johnwick4 ok, de jó h vége
sisu oké, de mééééégjobbat vártam
ghosted egynek elment (tudom, ez bűnös élvezet kategóriában neveztem VOLNA :D )
extraction elég sz*r volt
...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73935 2023.07.26. 13:22

arty írta:valszeg lehasalt a scart switchem :( olvashatatlanul zajos minden eszközöm képe, így most játszani se tudok.... mintha anyósom nem volna elég, még ez is :( :D

szal no para, nem állítottam át semmit és lehet már nem is fogok :( (bár talán még garis a switch)
Hát dugd be vazzeg direktben a PiSNES-t, úgyis kiváltja az összes géped és még többet is. :nezze: :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73936 2023.07.26. 13:27

TasManXT írta:Wow-ot még simán tujdák tolni a gamepassal. A nosztalgia miatt még mindig van benne pár év és 1-2 kiegészítő. A többivel totál egyetértek.

Szerk: A gamepass alatt azt értem, hogy a mostani előfizus modellt bebasznák GPU-ba, mert pár millióval így meg lehet dobni az előfizető bázist.
De ettől még leáldos szemmel egy kókadt semmiség volt az AB, ha pénzt még hozott is. Azt meg még tényleg fog hozni egy darabig, nyilván a WoW se veszteséges, de a CoD meg a mobilszarok nem tűnnek el az MS-től se egyhamar. A játékosok beljebb vannak, ha megfizethetőbbek, előfizetésbe kerülők lesznek a régi CoD-ok, illetve jön pár klasszikus felújítás, mint az AoE-kból. vagy akár csak doomos, quake-es kezelést kap a Heretic/Hexen. Emellett a 2009-es Wolfenstein eddig félig AB, félig id (azaz Bethesda, azaz MS) volt, most végre egy kézben lesznek a jogok, és kapható lesz. Ez a ránézésre semmiség a jelenlegi és közelmúltbeli AB-hez képest virágzás. Ez persze az ő szégyenük, nem az MS reménybeli hőstette.

A Blizzard meg halott, szinte senki* nincs ott már, aki számított. Kisebb csoda lenne egy akár id-szintű feltámadás is, de jó lenne persze.

*Chris Metzen visszatért, de őszintén szólva az ő sztorijai és lore-építése egyre kínosabb. Látszólag Samwise Didier se lépett le teljesen, de kb. a WC3 óta a játékokban megvalósuló art nem az igazi. Nem rossz, vannak jobbak, de a Diablo 2 óta lejtmenet. Mondjuk, a Diablo II Resurrected videókon jól néz ki a PC-sedés ellenére (nem halok bele, hogy a sorceress combjai nem pucérak), illetve az eredeti grafikát megőrző remastereket se rontották el (a WC3-at meg igen), de régen rossz, ha ezek mentik meg a napot. Nem mondom, hogy nem volt stílusa az OW-nak, azt sem hogy amatőr munka, de nem az art miatt piszkáltam meg, az biztos, hanem annak ellenére.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73937 2023.07.26. 13:55

arty írta:Nekem nagyon tetszett az alapsztori, de természetesen kb negyed óra után már az se tudtam, ki kivel van, azzal nyugtattam magam, hogy majd a második megnézéskor megértem (ha van egyáltalán mit és nem csak sima agyfaszság :D ).

TDKR lehet, hogy lejtmenet, de ettől még az is feltörli a padlót a dc/marvel szenny 99%-val (nem, nem tudom mi lehet az az 1%, de mivel nem láttam MÉG mindet.... fenntartom ;) ) és a maradék szuperhősfilmek 100 százalékával.
Nekem az akciójeleneteivel nincs bajom, ráadásul mivel nem CGI, így nagyon kilógó lábú fizika sem bökte ki a szemem (biztos nem hibátlan, de nem is egy marvelszenny-cgi-harc szint).

Amikor ma a nagy nevek nem rendeznek vagy avatárokkal baromkodnak, szerintem nincs félnivalója Nolannak, hogy valaki akár csak a közelébe is tudna érni (szigoruan az akciofilm műfajában).
Természetesen ki vagyok éhezve jó mozikra, szval jöhetnek az ajánlatok amik überelik (tudom h az Oppenheimer nem pont akciofilm kategória, az csak becsúszott, mert a téma/készítő gárda garanciának tünt a jó filmre).
Bonyolult agyfasznak ott a Primer, azt nehéz érteni, a Tenetet inkább jobb nem érteni :buck:

A TDKR nem rossz film, és szerintem trilógialezárásnak is rendben volt, de nálam nagyot zuhant. Nolan meg nem jó akciórendező, és itt újra kijött. Bár az MCU/DCEU is ritkán jó ebben. Nem DCEU, csak DC a Watchmen, az szerintem állja a versenyt a TDK-rel simán, bár főleg azért, mert az eredeti alapanyag jó, Snyder azt csak felfestette a vászonra. Összességében nálam jobb film, de a kevesebb hozzáadott mérték miatt már nem biztos, hogy többre tartom az alkotói munkát mögötte. Az Unbreakable nem képregényfilm, de szuperhősös, és bő nyállal jobb, a folytatásokat (Split, Glass) még nem láttam. Tim Burton két Batmanjét és az első Robocopot is jobban szeretem. A Superman 1-2 határeset (a 3 ótvar, a 4 minősíthetetlen), hajdan nyilván nagy számok voltak, ma meg van egy olyan bájuk, hogy nem vagyok benne biztos, a TDKR a maga nemében 30+ évesen lesz ennyire szavatos. Animációs filmet nem sokat láttam, de családi kategóriában azért az Incredibles annak idején nagyot szólt. De én a jobb MCU-filmeknél és a másodvonalnál sem érzem a TDKR-t annyival jobbnak. Ha pedig belefér a Star Wars (miért ne férne bele?), az eredeti trilógia veri. (Tudom, nem sok itt az SW-rajongó, én sem vagyok az, de az tényleg elsősorban mese*, Lucasra bevallottan barátja, a mítoszkutatás doyenje, Joseph Campbell hatott, meg persze Kuroszava. Nem a Nolant kell keresni benne, sem a James Cameront vagy Kubrickot. Az új filmeket is részben azért éri a kritika, mert a mesék alapvetését jelentő hero's journey nem igazán működik bennük.)

Ha nem csak filmeket nézünk, hanem sorozatokat is, a The Boys is jobb, az HBO-s Watchmen eddig kimaradt.

Akciófilmeket nem tudom, keveset néztem mostanában, de jobb koreográfiát csinálni meglepne, ha senkinek nem sikerülne. Ekkora visszafejlődés csak nincs. Trélerekben jobbak simán vannak :fogmosas:

Vagy ez:

phpBB [media]


* A “No, Try Not. Do or Do Not, There Is No Try.” például egy orosz mesében egy jó boszorkánytól hangzik el a hős számára, kicsit más szavakkal.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73938 2023.07.26. 14:03

Zóanagyvarázsló írta:Ha nem csak filmeket nézünk, hanem sorozatokat is, a The Boys is jobb, az HBO-s Watchmen eddig kimaradt.
A HBO Watchmen is nagyon rendben van.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73939 2023.07.26. 14:04

Zóanagyvarázsló írta: WC3 óta
Ha mrá RTS, ez megvolt hír szintjén? (ex-blizzardosok rts játéka) https://playstormgate.com/
Avatar
Botond

Hozzászólás #73940 2023.07.26. 14:07

arty írta:órajele béna, tuningolni veszélyes. hááááát...... nagyon drága volt? (vs 7700x)

(most ránéztem tesztekre és a fogyasztása brutálisan jó, az intelek kevesebb mint harmadát eszi és teljesítményben sokszor eléggé elugrik a mezőnytől...)
13700k-t megeszi géming alatt reggelire, és van egy laaaaag issue a 12-13. gen intellel, ami vélhetően a 14. gennél is fenn fog állni és mondjuk megbaszna az ideg, ha 300k-s (meg az apró) alaplap+proci+ram csere után nekikezdene homokórázni az intéző vagy böngésző nyitásakor.
Avatar
arty

Hozzászólás #73941 2023.07.26. 14:14

DanielT írta:Hát dugd be vazzeg direktben a PiSNES-t, úgyis kiváltja az összes géped és még többet is. :nezze: :idiota:
neviccelj, az egy teljes napnyi logisztikázás :D (nem férek/látok a tévé mögé és nem mozgatható a cucc, pláne hogy most ott ÉL az anyósom is, cuccai mindenhol.... ) - síkideg vagyok, minden tönkremegy most körülöttem :( mondjuk volt 20-30 jó évem.... és lengyelországi a scartswitch, élménynek ígérkezik, ha lesz is rá gari, asszem ennyi volt a retro a nyárra :( :( :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73942 2023.07.26. 14:30

arty írta:neviccelj, az egy teljes napnyi logisztikázás :D (nem férek/látok a tévé mögé és nem mozgatható a cucc, pláne hogy most ott ÉL az anyósom is, cuccai mindenhol.... ) - síkideg vagyok, minden tönkremegy most körülöttem :( mondjuk volt 20-30 jó évem.... és lengyelországi a scartswitch, élménynek ígérkezik, ha lesz is rá gari, asszem ennyi volt a retro a nyárra :( :( :(
Én most egy hétig vidéken vagyok, gyere le adok kulcsot a pesti lakáshoz, nekem idegösszeroppanást ne kapj otthon. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #73943 2023.07.26. 23:19

DT, DEEP, TASMAN :worship: :worship: dupla örökhálám!!

onnan (~16:00) indultunk, hogy megjött a japó dreamcastem, mondom akkor kipróbálom a japó dc játékommal ami szintén most jött (Super Runabout)...
minden összedug, áram, és....
Spoiler
dczajos1245.jpg

namondom, átvágott a japó eladó... de közben kompoziton meg jó. hm. hamár ideültem és a megadriveben előző etapból ottfelejtődött a Gynoug, nyomok 1-2 kört azzal.
Spoiler
gynoug235.jpg

jó, akkor nemnyomok.... :(
még megnéztem pár forrást, mind brutál zajos, ledek sem világítanak a scart switchemen, MI VAN ITT?! (a cucc honlapján külön írják, hogy áram alatt NE dugdoss a switchbe, de mondom basszus, hát én áramozás ELŐTT dugtam össze mindent... én nem lehettem a hibás!)

mindent szédszedtem (nem egyszer...) összdugtam, rezeteltem, kibekapcsoltam, egyszercsak működni kezdett a switch, elment a zaj, minden perfekt! (talán ha 1-2 óra ment el vele?)
és egyébként nálam van kölcsön DT retro-emu-raspberryje (scart out, CRT-n gyönyör!) és PONT azt kapcsoltam be, akkor mondom játszok is már vele, de csak nem találtam meg a retroarch gombkombót, 1-2 félrenyomás miatt volt 2 shutdown is talán, bekapcs után fekete a képernyő.... pánik. nyilván az kell h nálam menjen szarrá most, amikor fél milla egy raspi :D

megírtam a jóhírt DT-nek, tönkrevágtam a drágaságát, világvége.
ezek hárman persze Remnantoznának, de nem hagyom, ráadásul kiderült h mindhármuknak ugyan az a retro raspi van, közös az image is, feldobtak egy backupot nekem googledrivere, besütöttem* , MEGY ISMÉT! annyi a baj, hogy közben 23:00 lett a GÉMING NAPOMON!!! (ma nincs edzés, futás, stb)

*
Spoiler
annyi h közben betörtem a szomszédba és visszaloptam a kutyám aki egy sün miatt átfurta magát és ott ragadt a gyilkosság(?) helyszínén, szomszédok persze nyaralnak... jó, hogy nem a fegyvertartós amerikában vagyunk!
Avatar
arty

Hozzászólás #73944 2023.07.26. 23:40

Zóanagyvarázsló írta:Bonyolult agyfasznak ott a Primer, azt nehéz érteni, a Tenetet inkább jobb nem érteni :buck:

A TDKR nem rossz film, és szerintem trilógialezárásnak is rendben volt, de nálam nagyot zuhant. Nolan meg nem jó akciórendező, és itt újra kijött. Bár az MCU/DCEU is ritkán jó ebben. Nem DCEU, csak DC a Watchmen, az szerintem állja a versenyt a TDK-rel simán, bár főleg azért, mert az eredeti alapanyag jó, Snyder azt csak felfestette a vászonra. Összességében nálam jobb film, de a kevesebb hozzáadott mérték miatt már nem biztos, hogy többre tartom az alkotói munkát mögötte. Az Unbreakable nem képregényfilm, de szuperhősös, és bő nyállal jobb, a folytatásokat (Split, Glass) még nem láttam. Tim Burton két Batmanjét és az első Robocopot is jobban szeretem. A Superman 1-2 határeset (a 3 ótvar, a 4 minősíthetetlen), hajdan nyilván nagy számok voltak, ma meg van egy olyan bájuk, hogy nem vagyok benne biztos, a TDKR a maga nemében 30+ évesen lesz ennyire szavatos. Animációs filmet nem sokat láttam, de családi kategóriában azért az Incredibles annak idején nagyot szólt. De én a jobb MCU-filmeknél és a másodvonalnál sem érzem a TDKR-t annyival jobbnak. Ha pedig belefér a Star Wars (miért ne férne bele?), az eredeti trilógia veri. (Tudom, nem sok itt az SW-rajongó, én sem vagyok az, de az tényleg elsősorban mese*, Lucasra bevallottan barátja, a mítoszkutatás doyenje, Joseph Campbell hatott, meg persze Kuroszava. Nem a Nolant kell keresni benne, sem a James Cameront vagy Kubrickot. Az új filmeket is részben azért éri a kritika, mert a mesék alapvetését jelentő hero's journey nem igazán működik bennük.)

Ha nem csak filmeket nézünk, hanem sorozatokat is, a The Boys is jobb, az HBO-s Watchmen eddig kimaradt.

Akciófilmeket nem tudom, keveset néztem mostanában, de jobb koreográfiát csinálni meglepne, ha senkinek nem sikerülne. Ekkora visszafejlődés csak nincs. Trélerekben jobbak simán vannak :fogmosas:
jah, majdnem írtam, hogy a Tenetnél már csak a primer van lejjebb :D (ott nem is tervezek ujranézést, nyilván 50x nézve se érteném meg)

Se Watchment nem szeretem, se Unbreakable-t, kvázi untam őket. Tudom, ezekután ne merjem ekézni a marvelfosokat, nekem valójában azok valók :D (és az első 5-6-ot még nagyon tudtam is szeretni annó!)
Régi Batmanek is nézhetetlenek számomra, anno még csak-csak elment, de szvsz mamár csak Nolan feldolgozása létezik (a vámpirfius bat is lement, PFEJJJJ :( ezekután neked akár ajánlható is! :P ). Robocop 10/10, igen, Verhoeven egy letűnt kor rendezőistene :( Sajna pénzügyileg csak csődöt tudott produkálni, így jártunk, ugyemilyen jó, h maradt egy Nolan-ünk? ;) - mondjuk nemtom beleférhet-e a superhero zsánerbe a robotzsaru, inkább "csak" scifi.

Már most 15 évesek Nolan batman filmjei és szerintem hajszálnyit se öregedtek. Nincs gagyi, elavuló cgi, stopmotion, ... (kétarc végső jelenetét hagyjuk, a werk alapján nem tudták maszkal megoldani és lám, egyből jöhet is a hányinger).

Szvsz a '77-es new hope nem öregedett jól, mára azon nagyon látni a pénztelenséget, de jah, a két utáni remek, addigra a főszereplők is beletanultak a színészségbe :D

Trélerben könnyű összevágni pár másodpercet, ha hosszú perceket kell kitölteni egy harcjelenettel, az azé' nehezebb :P
Sose tűnt fel, hogy gond lenne Nolan akciojeleneteivel, mivel valszeg nincs is - nem lehet minden filmje Mátrix/Equilibrium (cserébe ez utóbbiak sem öregednek fényesen...).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73945 2023.07.27. 12:11

arty írta:DT, DEEP, TASMAN :worship: :worship: dupla örökhálám!!

onnan (~16:00) indultunk, hogy megjött a japó dreamcastem, mondom akkor kipróbálom a japó dc játékommal ami szintén most jött (Super Runabout)...
minden összedug, áram, és....
Spoiler
dczajos1245.jpg

namondom, átvágott a japó eladó... de közben kompoziton meg jó. hm. hamár ideültem és a megadriveben előző etapból ottfelejtődött a Gynoug, nyomok 1-2 kört azzal.
Spoiler
gynoug235.jpg

jó, akkor nemnyomok.... :(
még megnéztem pár forrást, mind brutál zajos, ledek sem világítanak a scart switchemen, MI VAN ITT?! (a cucc honlapján külön írják, hogy áram alatt NE dugdoss a switchbe, de mondom basszus, hát én áramozás ELŐTT dugtam össze mindent... én nem lehettem a hibás!)

mindent szédszedtem (nem egyszer...) összdugtam, rezeteltem, kibekapcsoltam, egyszercsak működni kezdett a switch, elment a zaj, minden perfekt! (talán ha 1-2 óra ment el vele?)
és egyébként nálam van kölcsön DT retro-emu-raspberryje (scart out, CRT-n gyönyör!) és PONT azt kapcsoltam be, akkor mondom játszok is már vele, de csak nem találtam meg a retroarch gombkombót, 1-2 félrenyomás miatt volt 2 shutdown is talán, bekapcs után fekete a képernyő.... pánik. nyilván az kell h nálam menjen szarrá most, amikor fél milla egy raspi :D

megírtam a jóhírt DT-nek, tönkrevágtam a drágaságát, világvége.
ezek hárman persze Remnantoznának, de nem hagyom, ráadásul kiderült h mindhármuknak ugyan az a retro raspi van, közös az image is, feldobtak egy backupot nekem googledrivere, besütöttem* , MEGY ISMÉT! annyi a baj, hogy közben 23:00 lett a GÉMING NAPOMON!!! (ma nincs edzés, futás, stb)

*
Spoiler
annyi h közben betörtem a szomszédba és visszaloptam a kutyám aki egy sün miatt átfurta magát és ott ragadt a gyilkosság(?) helyszínén, szomszédok persze nyaralnak... jó, hogy nem a fegyvertartós amerikában vagyunk!
Hidd el, hogy egy ilyen "gaming nap" ilyen sikerélménnyel a végén többet ér, mintha csak gombnyomogatós session lett volna... :) Jó volt a grafika, fizika, haptikus feedback, tökéletes ray tracing, coop, mi kell még? :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73946 2023.07.27. 14:18

arty írta:jah, majdnem írtam, hogy a Tenetnél már csak a primer van lejjebb :D (ott nem is tervezek ujranézést, nyilván 50x nézve se érteném meg)

Se Watchment nem szeretem, se Unbreakable-t, kvázi untam őket. Tudom, ezekután ne merjem ekézni a marvelfosokat, nekem valójában azok valók :D (és az első 5-6-ot még nagyon tudtam is szeretni annó!)
Régi Batmanek is nézhetetlenek számomra, anno még csak-csak elment, de szvsz mamár csak Nolan feldolgozása létezik (a vámpirfius bat is lement, PFEJJJJ :( ezekután neked akár ajánlható is! :P ). Robocop 10/10, igen, Verhoeven egy letűnt kor rendezőistene :( Sajna pénzügyileg csak csődöt tudott produkálni, így jártunk, ugyemilyen jó, h maradt egy Nolan-ünk? ;) - mondjuk nemtom beleférhet-e a superhero zsánerbe a robotzsaru, inkább "csak" scifi.

Már most 15 évesek Nolan batman filmjei és szerintem hajszálnyit se öregedtek. Nincs gagyi, elavuló cgi, stopmotion, ... (kétarc végső jelenetét hagyjuk, a werk alapján nem tudták maszkal megoldani és lám, egyből jöhet is a hányinger).

Szvsz a '77-es new hope nem öregedett jól, mára azon nagyon látni a pénztelenséget, de jah, a két utáni remek, addigra a főszereplők is beletanultak a színészségbe :D

Trélerben könnyű összevágni pár másodpercet, ha hosszú perceket kell kitölteni egy harcjelenettel, az azé' nehezebb :P
Sose tűnt fel, hogy gond lenne Nolan akciojeleneteivel, mivel valszeg nincs is - nem lehet minden filmje Mátrix/Equilibrium (cserébe ez utóbbiak sem öregednek fényesen...).
Te célirányosan válogatsz, hogy Nolan lehessen a csúcs a mindenben is ;) Az első 5-6 MCU-ban azért benne van a Hulk, a Thor 1 és a Captain America 1 is, azért ezek pont nem számítottak óriási dobásnak akkor sem, de hát kinek mi.

Nem szeretem a trélereket, az inkább lesajnálás akart lenni :buck: És nem trélert linkeltem.

De ez se volt egy rossz jelenet (egy nem nagy szám, de nézhető képregényfilmből amúgy):

phpBB [media]


Nolan konvencionális akciójelenetei közül egyetlen erős sem rémlik,inkább a guimmickhasználat tudta megemelni őket. Cameron, McTiernan nagyon messze van. De mondhatnám George MIllert vagy Michael Mannt is. Kár, hogy egyikük se azt csinálja, amit kéne. Az Aliens és Terminátor 2 nagyon jól öregedett, jobban mint a Mátrix, de nyilván az is alap. Akciókban még a folytatás nagyon jó, filmként már jobban sántít.

Egyébként szerintem a Man of Steel jól hozta a szuperemberes akciót, csak hát filmként volt gyengébb Nolanénél, de így legalább jobban feltűnik a legnagyobb erénye (Nolannél meg fordítva: mivel másban jobb, ezért még kevésbé az akció minősége tűnik fel). A Batman v Supermanben sem volt rossz, amikor B ment megmenteni XY-t, de az egy ótvar film. A Justice League szintén gyenge, és a Snyder's Cutra valahogy nem volt eddig 4 órám :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73947 2023.07.27. 14:25

TasManXT írta:Ha már RTS, ez megvolt hír szintjén? (ex-blizzardosok rts játéka) https://playstormgate.com/
Meg, egyszer néztem tréleren túl egy hosszabb bemutatót is (borzasztóak ezek az amerikai állelkes elődások meg a fizetésért rajongót hiteltelenül játszó zsurnaliszták), és a neo-Blizzardot idéző art taszít (nem utálom az SC2-ét, de már annak sem az az erőssége, ez viszont még inkább műanyag, de az SC2 ebben fekjlődött az első játékmenet-videóktól, itt is lehetséges ez). Mechanikailag volt pár érdekesség, de óriási innovációnak nem tűnik egyelőre. Persze örülnék, ha jó lenne, de tartok tőle, bukás lesz. A kampányból még nem látszódott semmi, nekem főleg jó kampánydizájn adná el (abban az SC2 se okozott csalódást). Meg co-op kampány. Nem fogok én már 40 fölött ilyesmivel kompetitívkodni, és tartok tőle, bázis se lesz hozzá sokáig.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73948 2023.07.27. 14:52

Mikor azt mondtam, higy ennek a nagy dlss-fsr hypenak az lesz a vége, hogy a nativ el fog silányulni, és mindenki is elfelejt optimalizálni, akkor megtudhattam a válaszaitokból, hogy mekkora fogalmatlan hülyegyerek vagyok as always.
A képet hangyányit árnyalja csak a valóság, ami elég gyorsan az én teóriámat igazolta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73949 2023.07.27. 15:05

Botond írta:Mikor azt mondtam, higy ennek a nagy dlss-fsr hypenak az lesz a vége, hogy a nativ el fog silányulni, és mindenki is elfelejt optimalizálni, akkor megtudhattam a válaszaitokból, hogy mekkora fogalmatlan hülyegyerek vagyok as always.
A képet hangyányit árnyalja csak a valóság, ami elég gyorsan az én teóriámat igazolta.
A baj az, hogy dynamic resolution meg a konzolos ügyeskedés ment enélkül is, attól, hogy az Nvidia és az AMD nem válaszol rá, nem lettünk volna beljebb. Meg hát a 4K-hoz eddig is kellett kraft, eddig is voltak fosportok (ahogy beindul a currentgen-onlyság, ez pláne meg szokott esni), csak most meg lehet próbálni ezzel elfedni. Eddig több játékban segített már jobb látvány-teljesítmény arányt kihozni nálam, mint a natív. Sajnos ezzel a véres karddal nehéz önmagában bebizonyítani, hogy mennyivel jobb lenne a világ DLSS és FSR nélkül. De igazad van, ha rosszra használják a technikát, le kell rombolni. Luddista Topikot akarok!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73950 2023.07.27. 15:09

És hát amennyit ártanak a mobileszközök, marhára el tudok csábulni, csak hát közben marha hasznos számomra a telóm. De nem zárom ki, hogy jobb lenne a világ nélküle.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73951 2023.07.27. 18:03

Zóanagyvarázsló írta:A baj az, hogy dynamic resolution meg a konzolos ügyeskedés ment enélkül is, attól, hogy az Nvidia és az AMD nem válaszol rá, nem lettünk volna beljebb. Meg hát a 4K-hoz eddig is kellett kraft, eddig is voltak fosportok (ahogy beindul a currentgen-onlyság, ez pláne meg szokott esni), csak most meg lehet próbálni ezzel elfedni. Eddig több játékban segített már jobb látvány-teljesítmény arányt kihozni nálam, mint a natív. Sajnos ezzel a véres karddal nehéz önmagában bebizonyítani, hogy mennyivel jobb lenne a világ DLSS és FSR nélkül. De igazad van, ha rosszra használják a technikát, le kell rombolni. Luddista Topikot akarok!
Amikor aláírást gyűjtöttek a dihidrogénmonooxid betiltására, akkor számos kártékony hatását fel tudták sorakoztatni, ami alapján ugye mindazok akiket ez az apró körülmény került el, hogy h2o, azaz a dihidrogénmonooxid az amúgy a víz, nos ők a felsorolt hátrányok alapján igenis veszélyesnek ítélhették a vizet, pl ezért nem szabad 1-2 éves gyereket felügyelet nélkül a kerti medence környéken hagyni.
Szerencsére a dlss és az fsr nem ennyire alapvetően nélkülözhetetlen az élethez, mint a víz és bár kezdetben jó ötletnek tűnt, mint mondjuk a belső égésű motor, vagy a szénerőművek, de akár ide sorolhatjuk a dohányzás elterjedését is, de hosszabb távon sajnos látni kell, hogy a csekély nyereséggel szemben komoly veszteségek állnak szemben, pl már ott tartunk, hogy a FHD-t is be kell áldozni egy szaros 4090esen. Lehet, hogy mindenki luddista, aki kiáll a szénerőművek, a belső égésű motorok és a dlss ellen, lehet csak egy részük, de attól meg a veszély valós és már nem csak elméleti.
Három év múlva már azt is látni fogjuk melyik trend nyert teret, az amikor elkészül rendesen a játék és a dlss “csak” arra van használva, hogy kisebb craftos gépekre is élvezhető minőségben legyen megjeleníthető, vagy a drága fejlesztési idő véget fogják vele megspórolni a fejlesztők, kenjük be sárral, majd az ai megoldja alapon, és megy a csodálkozás, hogy bazmeg 4090esen FHDban ledadog, miközben a grafikai élmény olyan, mint a doom1ben. Ismerve az embereket, azért nagy meglepetés nem lesz, hogy mi lesz az utólagos tanulságunk, amit majd levonhatunk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73952 2023.07.27. 21:07

Bár a nevét nem írták ki, de nyilvánvaló, hogy Moby-nak szól:

F2C5YkIWAAEFzdA.png
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73953 2023.07.28. 08:02

Ha valaki még véletlenül gondolkodna hogy a Netflixes Vaják 3. évadnak nekiül befejezni az inkább fordítsa valami értelmesebbre a szabadidejétét.
Rém gagyi, olcsó és igen megtörtént Thanned és bár ne jutottak volna el eddig, mert ez is szemforgatósan kínosan és gagyin lett képernyőre adaptálva.
A második évad bicskanyitogatóbb volt, ez már csak szimplán szánalamas. A folytatásra már egyáltalán nem vagyok kíváncsi/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73954 2023.07.28. 08:35

benőmenő írta:Ha valaki még véletlenül gondolkodna hogy a Netflixes Vaják 3. évadnak nekiül befejezni az inkább fordítsa valami értelmesebbre a szabadidejétét.
Rém gagyi, olcsó és igen megtörtént Thanned és bár ne jutottak volna el eddig, mert ez is szemforgatósan kínosan és gagyin lett képernyőre adaptálva.
A második évad bicskanyitogatóbb volt, ez már csak szimplán szánalamas. A folytatásra már egyáltalán nem vagyok kíváncsi/10.
Na most akkor vagy az első évadban csoda történt, vagy valójában az is egy szar volt, csak esetleg kevésbé és még szerette volna szeretni a rajongótábor? Mert szerintem egy szar volt és 3 rész után kukáztam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73955 2023.07.28. 12:20

Botond írta:Amikor aláírást gyűjtöttek a dihidrogénmonooxid betiltására, akkor számos kártékony hatását fel tudták sorakoztatni, ami alapján ugye mindazok akiket ez az apró körülmény került el, hogy h2o, azaz a dihidrogénmonooxid az amúgy a víz, nos ők a felsorolt hátrányok alapján igenis veszélyesnek ítélhették a vizet, pl ezért nem szabad 1-2 éves gyereket felügyelet nélkül a kerti medence környéken hagyni.
Szerencsére a dlss és az fsr nem ennyire alapvetően nélkülözhetetlen az élethez, mint a víz és bár kezdetben jó ötletnek tűnt, mint mondjuk a belső égésű motor, vagy a szénerőművek, de akár ide sorolhatjuk a dohányzás elterjedését is, de hosszabb távon sajnos látni kell, hogy a csekély nyereséggel szemben komoly veszteségek állnak szemben, pl már ott tartunk, hogy a FHD-t is be kell áldozni egy szaros 4090esen. Lehet, hogy mindenki luddista, aki kiáll a szénerőművek, a belső égésű motorok és a dlss ellen, lehet csak egy részük, de attól meg a veszély valós és már nem csak elméleti.
Három év múlva már azt is látni fogjuk melyik trend nyert teret, az amikor elkészül rendesen a játék és a dlss “csak” arra van használva, hogy kisebb craftos gépekre is élvezhető minőségben legyen megjeleníthető, vagy a drága fejlesztési idő véget fogják vele megspórolni a fejlesztők, kenjük be sárral, majd az ai megoldja alapon, és megy a csodálkozás, hogy bazmeg 4090esen FHDban ledadog, miközben a grafikai élmény olyan, mint a doom1ben. Ismerve az embereket, azért nagy meglepetés nem lesz, hogy mi lesz az utólagos tanulságunk, amit majd levonhatunk.
Mondjuk, szoftverfejlősztőktől elvárni, hogy ne használják a trükkös lehetőségeket, csak a "valóságot" tegyék ki a képernyőre, kissé meredek elvárás. Ajánlom a kamumentes csattogós lepkét és s búgócsigát.

Érdekelne annak a levezetése is, hogy a konkrét esetben a DLSS/FSR implementálása helyett hogyan hozták volna össze kenyérpirítón is a 4K@120 fps-t, mert a rendelkezésre álló infók alapján számomra ez nem annyira világos, mint számodra. Sőt, én abból indulok ki, hogy akkor a DLSS-kifogás nélkül lenne fostömlő, ami duplán rossz lenne, mert akkor még önigazolásra se tudnád használni. Igényes játékban a DLSS jó, igénytelennel meg önmagában nem tesz csodát. Igénytelenségre mindig lesz aktuális hívószó és kifogás. A piac sajnos nem bünteti eléggé az utóbbit, ahogy DLSS előtt 5000-ben sem tette. Nem mondom, hogy igénytelenéknél nem lehet kicsit sem felhívás keringőre, de ezt szerinted túlértékelem, és nem látom, hogy lehetne betiltani, illetve miként lehetne jobb nélküle összességében a világ. A mobiltelefonok sikeres betiltásának szerintem tényleg több haszna lenne (persze több kára is), de azzal sem értenék egyet. Máskor persze kikelsz a konstruktivitásmentes hőbörgés vagy panaszkodás ellen.
Avatar
arty

Hozzászólás #73956 2023.07.28. 12:54

Zóanagyvarázsló írta:Te célirányosan válogatsz, hogy Nolan lehessen a csúcs a mindenben is ;) Az első 5-6 MCU-ban azért benne van a Hulk, a Thor 1 és a Captain America 1 is, azért ezek pont nem számítottak óriási dobásnak akkor sem, de hát kinek mi.

Nem szeretem a trélereket, az inkább lesajnálás akart lenni :buck: És nem trélert linkeltem.

De ez se volt egy rossz jelenet (egy nem nagy szám, de nézhető képregényfilmből amúgy):

kingsman.avi

Nolan konvencionális akciójelenetei közül egyetlen erős sem rémlik,inkább a guimmickhasználat tudta megemelni őket. Cameron, McTiernan nagyon messze van. De mondhatnám George MIllert vagy Michael Mannt is. Kár, hogy egyikük se azt csinálja, amit kéne. Az Aliens és Terminátor 2 nagyon jól öregedett, jobban mint a Mátrix, de nyilván az is alap. Akciókban még a folytatás nagyon jó, filmként már jobban sántít.

Egyébként szerintem a Man of Steel jól hozta a szuperemberes akciót, csak hát filmként volt gyengébb Nolanénél, de így legalább jobban feltűnik a legnagyobb erénye (Nolannél meg fordítva: mivel másban jobb, ezért még kevésbé az akció minősége tűnik fel). A Batman v Supermanben sem volt rossz, amikor B ment megmenteni XY-t, de az egy ótvar film. A Justice League szintén gyenge, és a Snyder's Cutra valahogy nem volt eddig 4 órám :wilting:
Természetesen! Én nem darabolom szét a filmeket, nekem az összkép-összélmény a lényeg, hiába nincsenek elmékezetes harcok a BB/TDK-ban, akkor is jobban szeretem, mint a.... ami neked kedves MCU-ból ;) (Én szerettem a Thor1-et, sőt az Amerikakapitány1-et NAGYON (eleve kedvenc marvel karakter, bár a pókemberrel nagy a csata és utóbbi filmen és játékban is sokkal... használhatóbb :D ), a Hulkot nemtom melyikre gondolsz, mert abból csak az egyik verziót bírom - egészen egyszerűen azért mert "frissek" és a korábbi szuperhősösöknél sokkal jobbak... csak aztán ugyanaz huszadszorra még ezt az első pár filmet is elhomályosítja :( ).

Most, hogy így mondod, amúgy valóban nem tudnék felidézni emlékezetes Nolan-film harcjeleneteket - de ahogy mondtam, amíg ezek okésak és a teljes film jobb, mint egy fűrészpor-marvel, addig whatever.
Cameront vagy Mannt meg nem fogom azért méltatni, mert 1-2x 30 éve szerencséjük volt ;) :D (de természetesen, ha jó filmet akarok nézni a 90-es évekből, akkor "tőlük" tennék be valamit, IGEN, TÉNY, ám 20 év mulva a 2010-es éveket idézendő, tuti Nolan kerülne terítékre... az is igaz ugyan, hogy a 90-es évekből "mindent" láttam, míg manapság már kevesebbet mozizok)

Egyébként nem fair, hogy rendezőt emelünk ki, holott az író-forgatókönyvíró-producer is sokat számít és mindenki kell egy jó mozihoz, nem csak egy rendező.
Avatar
arty

Hozzászólás #73957 2023.07.28. 13:00

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk, szoftverfejlősztőktől elvárni, hogy ne használják a trükkös lehetőségeket, csak a "valóságot" tegyék ki a képernyőre, kissé meredek elvárás. Ajánlom a kamumentes csattogós lepkét és s búgócsigát.

Érdekelne annak a levezetése is, hogy a konkrét esetben a DLSS/FSR implementálása helyett hogyan hozták volna össze kenyérpirítón is a 4K@120 fps-t, mert a rendelkezésre álló infók alapján számomra ez nem annyira világos, mint számodra. Sőt, én abból indulok ki, hogy akkor a DLSS-kifogás nélkül lenne fostömlő, ami duplán rossz lenne, mert akkor még önigazolásra se tudnád használni. Igényes játékban a DLSS jó, igénytelennel meg önmagában nem tesz csodát. Igénytelenségre mindig lesz aktuális hívószó és kifogás. A piac sajnos nem bünteti eléggé az utóbbit, ahogy DLSS előtt 5000-ben sem tette. Nem mondom, hogy igénytelenéknél nem lehet kicsit sem felhívás keringőre, de ezt szerinted túlértékelem, és nem látom, hogy lehetne betiltani, illetve miként lehetne jobb nélküle összességében a világ. A mobiltelefonok sikeres betiltásának szerintem tényleg több haszna lenne (persze több kára is), de azzal sem értenék egyet. Máskor persze kikelsz a konstruktivitásmentes hőbörgés vagy panaszkodás ellen.
az azért érthető, hogy ha valaki vesz egy baszó hardvert és nem akar a dlss és társaival élni, akkor nem örül, ha moslékot kap :) mondván bocs, ez akkor 60, ha nativan 720-ba rendereljük, soha máskor....... (teóriám a cikk elolvasása nélkül született!)

szal a dlss igenis várhatóan elkurvítja a fejlesztőket és csupán átmeneti eredmény, hogy a 3060-on is vajsima 60fps-t tud hozni, később várható h a 4090en is éppcsak dlss-el lesz valami csodás, akik lentebbi polcról vásároltak, így jártak (közben a konzolok elavulása azért ezt erősen hátráltathatja, KÖSZI AMD !!!!! :P )
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73958 2023.07.28. 20:21

benőmenő írta:Ha valaki még véletlenül gondolkodna hogy a Netflixes Vaják 3. évadnak nekiül befejezni az inkább fordítsa valami értelmesebbre a szabadidejétét.
Rém gagyi, olcsó és igen megtörtént Thanned és bár ne jutottak volna el eddig, mert ez is szemforgatósan kínosan és gagyin lett képernyőre adaptálva.
A második évad bicskanyitogatóbb volt, ez már csak szimplán szánalamas. A folytatásra már egyáltalán nem vagyok kíváncsi/10.
+1, borzalmas volt az évad.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73959 2023.07.28. 21:05

DanielT írta:Na most akkor vagy az első évadban csoda történt, vagy valójában az is egy szar volt, csak esetleg kevésbé és még szerette volna szeretni a rajongótábor? Mert szerintem egy szar volt és 3 rész után kukáztam.
Az első évadnál voltak baljós jelek, de ott még a hájp és a remény kitartott. A második évad viszont minősíthetetlen hulladék volt.
Ez a harmadik kevésbé sértő, de még mindig rossz. Nem tudom, az írók biztos korán kezdték a sztrájkot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73960 2023.07.28. 21:19

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk, szoftverfejlősztőktől elvárni, hogy ne használják a trükkös lehetőségeket, csak a "valóságot" tegyék ki a képernyőre, kissé meredek elvárás. Ajánlom a kamumentes csattogós lepkét és s búgócsigát.

Érdekelne annak a levezetése is, hogy a konkrét esetben a DLSS/FSR implementálása helyett hogyan hozták volna össze kenyérpirítón is a 4K@120 fps-t, mert a rendelkezésre álló infók alapján számomra ez nem annyira világos, mint számodra. Sőt, én abból indulok ki, hogy akkor a DLSS-kifogás nélkül lenne fostömlő, ami duplán rossz lenne, mert akkor még önigazolásra se tudnád használni. Igényes játékban a DLSS jó, igénytelennel meg önmagában nem tesz csodát. Igénytelenségre mindig lesz aktuális hívószó és kifogás. A piac sajnos nem bünteti eléggé az utóbbit, ahogy DLSS előtt 5000-ben sem tette. Nem mondom, hogy igénytelenéknél nem lehet kicsit sem felhívás keringőre, de ezt szerinted túlértékelem, és nem látom, hogy lehetne betiltani, illetve miként lehetne jobb nélküle összességében a világ. A mobiltelefonok sikeres betiltásának szerintem tényleg több haszna lenne (persze több kára is), de azzal sem értenék egyet. Máskor persze kikelsz a konstruktivitásmentes hőbörgés vagy panaszkodás ellen.
Nem érted, Arty érti.
A dlss a korunk arzénos tapétája.
Mit tippelsz, hogy ha 4090es kell a 720p-ről 1440p-re upscalelt majdnem 60 frémhez, akkor a 3060ason mit tud ez? 240p upscalelve 480p-re egy számjegyű frém mellett?
És előre látható volt, hogy meló ellógás lesz ebből, nem valós segítség, ahogy indult. Ha nem készül el a játék és majd az ai befejezi, akkor nem tudja neked dlss-ezni 3060, mert nincs mit. Vicc.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73961 2023.07.29. 01:32

arty írta:Egyébként nem fair, hogy rendezőt emelünk ki, holott az író-forgatókönyvíró-producer is sokat számít és mindenki kell egy jó mozihoz, nem csak egy rendező.
Jellemzően a rendező tud a legnagyobb hatással lenni az összképre. Nemcsak a rendezés miatt, hanem mert adott esetben átírathat jeleneteket, vagy akár maga is belenyúl. Kubrick például általában maga írta a forgatókönyvet, a korai, bérmunkásabb filmjei a kivételek, illetve papíron a Lolita, melyért Nabokovot Oscarra is jelölték, pedig Kubrick eltette egy fiókba, és gyakorlatilag újraírta. Írótársai azért voltak több filmnél is, de egyértelműen ő volt az alkotó. Sergio Leonénél kivétel sincs. Hitchcock csak néhány filmjénél volt író, de elég soknál producer is, az ő koncepciói valósultak meg végig. Bergman annyira maga írta a forgatókönyveket, hogy még színházban is rendezte őket, illetve könyvben is megjelentek a drámái. Tarkovszkij, Coppola, Fellini, Kuroszava, Dreyer szintén jellemzően maga (is) írt. Szóval az általam nagyra tartott rendezőknél nem nagyon kell vesződnöm a szétválasztássaL: egyértelműen az ő kezükben volt a gyeplő

Az említetteket nézve Cameron szintén forgatókönyvíró is, ahogy kevésbé következetesen, de Mann is, Nolannél pedig az Insomnia a nem általa írt kivétel. McTiernan lóg ki a sorból.

És persze akciójelenetekről beszélünk, ha valaminél, azoknál a rendező alapból jobban számít, és ha valamit módjában áll átvariálnia, akkor az az. Szóval éljenek az írók meg minden, csak most nem tudom, hogy min módosít ez. Ja de: semmin.

Egyébiránt nem gondolnám hogy csak szerencséjük volt a nevezetteknek (nyilván te sem), jó párszor bizonyítottak mind, az Avatar 1-gyel sem az akció volt a bajom, hanem a forgatókönyv.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73962 2023.07.29. 01:33

arty írta:az azért érthető, hogy ha valaki vesz egy baszó hardvert és nem akar a dlss és társaival élni, akkor nem örül, ha moslékot kap :) mondván bocs, ez akkor 60, ha nativan 720-ba rendereljük, soha máskor....... (teóriám a cikk elolvasása nélkül született!)

szal a dlss igenis várhatóan elkurvítja a fejlesztőket és csupán átmeneti eredmény, hogy a 3060-on is vajsima 60fps-t tud hozni, később várható h a 4090en is éppcsak dlss-el lesz valami csodás, akik lentebbi polcról vásároltak, így jártak (közben a konzolok elavulása azért ezt erősen hátráltathatja, KÖSZI AMD !!!!! :P )
Senki nem örül a fosportoknak. Vagyis hát a jelek szerint a nép zabálja. A kérdés a közvetlen összefüggésre irányult.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73963 2023.07.29. 02:11

Botond írta:Nem érted, Arty érti.
A dlss a korunk arzénos tapétája.
Mit tippelsz, hogy ha 4090es kell a 720p-ről 1440p-re upscalelt majdnem 60 frémhez, akkor a 3060ason mit tud ez? 240p upscalelve 480p-re egy számjegyű frém mellett?
És előre látható volt, hogy meló ellógás lesz ebből, nem valós segítség, ahogy indult. Ha nem készül el a játék és majd az ai befejezi, akkor nem tudja neked dlss-ezni 3060, mert nincs mit. Vicc.
Nem kell idiótának nézni a másikat. Világos, hogy mitől félsz, én az összefüggés felállításának logikáját és a lehetséges alternatívát firtattam ismét. Ahogy korábban egyszer sem, most sem jött ezekre válasz. Se tőled, se artytól. Egyébként konkrétan még írtam is, hogy lehet adott esetben felhívás keringőre, de biztos átsiklottál rajta.

A gond nem ez, hanem hogy a szoftverkovácsolásból kivenni a trükközést nem életszerű. Mindig volt, mindig lesz, ezért fura az egész felütés. Persze a felbontás nagyon plasztikusan számszerűsíthető, így könnyebb megtalálni.

A másik ugye, hogy mi lehetett volna a Remnant 2-ből egyébként. Ezt egyrészt nem tudjuk, másrészt találgatni azért tudunk. Te is ezt teszed, csak kérdésre sem árulod el, hogy mire gondolsz (helyette leírod ugyanazt ezredszer), így nekem kell még ezt is kitalálnom. Azt gondolod, hogy a DLSS miatt a töküket vakarták a programozók, azért lett ilyen? Ezt azért így ebben a formában nem tartom életszerűnek. Esetleg azt, hogy az öltönyösök kitalálták, így tudnak spórolni az erőforrásokkal? Ez már nagyon is. A kérdések a közvetlen összefüggést illetően ezen a ponton a következők:

Ha nem lenne DLSS, akkor...

...az annak az implementációjára fordított erőforrásokat az optimalizációra irányítják át egy az egyben, és ezzel jobb eredményt kapnánk a mostaninál?*
...lett volna pénz, paripa, fegyver, még direkt kitolják a fejlesztési időt is, hogy szuper legyen a végeredmény?**
...se fordítanak rá semmivel többet, lesz, amilyen lesz?***
...egyáltalán biztos, hogy jobb lenne az eredmény?****

*Kizárt, hiszen az az alaptételed, hogy a DLSS a könnyű út, tehát a nehéz úton ugyanannyi erőforrásból nem sült volna ki jó eredmény.
**Nem tudhatjuk, de azért nem tűnik túl valószínűnek, hogy különben bevetnek minket, csak és kizárólag a DLSS csábereje miatt kezdtek el spórolni.
***Ezt sem lehet élből kizárni, lássuk be.
****Egyelőre annyit tudunk, hogy az tényszerűen segít ezen a foskazánon is, de a fosport az már csak fosport.

Ahogy általában lenni szokott, valószínűleg nem egy válaszlehetőség fedi le önmagában 100%-ig a valóságot, de azért levezetni, hogy minden a DLSS miatt van, és miatta sötét a jövő, azt meredek levezetni. Vannak más okok is, melyek ezt okozzák, ahogy korábban is volt jó ok fosportokra. Persze lehet azt mondani, hogy a DLSS előtt ilyenek nem voltak, de ez azért erős állítása lenne. Az igaz, hogy elég ritka volt, hogy csúcskártyán valami ne menjen tisztességesen, de azért elég durán igényes még a 4K, és a currentgenre való átállás is esedékes. Te örülsz annak, hogy elengedik a PS4-et és a One-t, pedig ha arra is jön a játék, akkor esélyes, hogy currentgenen és PC-n is jobb lenne a performansz, cserébe gyengébb látványért. Talán technikailag túl magas lécet akartak átvinni, de se a csodalátvány, se a jó performansz nem jött össze. Ez van, amikor a fejlődés és a fakéz találkozik. Nem mondom, hogy semmi szerepe nem lehet a DLSS miatti elcsábulásnak, de nagyon erősen túlértékeltnek tűnik ez a kizárólagosságot jelentő szerepe.

Azt pedig tényleg nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy megkerülhetetlen az egész. Nem tudod kiirtani, van rá igény és szükség is. Az ipari forradalom meg a levegő tele szennyezése azóta is okozott sok problémát, de elég bajos lenne kiiktatni az emberi történelemből. Az arzénos tapéta azért kicsit más szint. Falansztervilág-szerű agyrém az a valóság, melyben lemondanak róla. Nem tudom, hogy te ezt miképp képzeled el, de szerintem te sem. Bármi is jön, velünk marad, remélem, a jövőben is többet használ, mint árt, de lássuk be, úgyis arról mehet majd a vita, hogy milyen lett volna ha... A tény az, hogy a technológia létezik, és használni fogják. Tenni akarsz valamit, akkor megveheted a Remnant 2-t, lefikázhatod Steam-rivjúban a performaszt és a fejlesztőket, majd refundoltathatod. Ha ezt még egymillió Botond és másik egymillió arty megtenné, beljebb lennénk, mint az itt hörgéssel egy velünk maradó technológia ellen. Ha pedig tényleg elcseszi a játékipart, az nekem csak jó, majd elleszek a backloggal, és vagyonokat spórolok. Az is pénztárcával szavazás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73964 2023.07.29. 02:19

Egyébként ajánlom Botond figyelmébe a Crysison túl a Gothic 3 nevű technikai förtelmet. Azzal is lehetett szívni csúcskártyával is. Nálam ugyanazzal a verziószámmal 9600 GT-n még rosszabbul futott, mint 6600 GT-n. Ahhoz aztán tényleg mázli kellett, és a gyönyörű tájak mellett atomranda is tudott lenni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73965 2023.07.29. 08:36

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként ajánlom Botond figyelmébe a Crysison túl a Gothic 3 nevű technikai förtelmet. Azzal is lehetett szívni csúcskártyával is. Nálam ugyanazzal a verziószámmal 9600 GT-n még rosszabbul futott, mint 6600 GT-n. Ahhoz aztán tényleg mázli kellett, és a gyönyörű tájak mellett atomranda is tudott lenni.
Az emberi lustaság, mint olyan miatt volt várható, hogy ennek a kezdeti “jól fut a 3060ason a Control”, az nagyon hamar át fog oda fordulni, hogy “hát végülis a népek beszopják, hogy a 720p-ről 1440p-re upscalelt textúra az 4K, akkor baszunk is az egészre, elég csak a 720p textúrákat megcsinálni oszt csocsi”.
Vicces, hogy az xbox onet és a ps4et említed, mert az elengedést szerintem senki se így gondolta, hogy visszatérünk a ps3/x360 gen felbontásához. Konkrétan az x1 azért volt kiröhögve, mert 900pvel futtatta a játékokat, míg a ps4 hellyel-közzel bírta a FHDt, na most sikerült annyi upscale feladatot ráhagyni az ai részére a kártyának, hogy tadam, a 4090essel is csak vágyálom a 900p, mert hogy ugye vége az x1 gennek, nincs többe 900p. Majd lesz az 5090essel.
A szénerőművek se volt alternatívája anno, már van.
A fejlesztési idő spórolásnak az alternatívája a több fejlesztési idő és az igényesség, de “szerencsére” dlss-el el lehet fedni részben a hiányosságokat, szóval ez nem akkora gond, mint régen, amikor emiatt várni kellett a kiadással, vagy patchelgetni. És érthető az üzleti ráció emögött, hogy miért nem így tesznek, profitorientált cégek ezek.
Szóval ja, a dlss a korunk arzénos tapétája, ami kurvajól néz ki, széles tömegeket elér, és minden hasonlóan fasza látványt adó alternatíva sokkal többe kerül és bonyolultabb előállítani, szóval nyugodtan folytathatjuk a struccpolitikát, hogy nem vesszük figyelembe mennyivel több kárt okoz, mint hasznot, már rövid távon is.
Csak a gyerek meg ne nyalja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73966 2023.07.29. 08:51

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként ajánlom Botond figyelmébe a Crysison túl a Gothic 3 nevű technikai förtelmet. Azzal is lehetett szívni csúcskártyával is. Nálam ugyanazzal a verziószámmal 9600 GT-n még rosszabbul futott, mint 6600 GT-n. Ahhoz aztán tényleg mázli kellett, és a gyönyörű tájak mellett atomranda is tudott lenni.
És a gothic3as példán menve. Akkor lehet, hogy gyengébb gépeken összefosta magát a játék, de legalább elkészült minden detail és nem döntött úgy a fejlesztő, te “Józsi, itt ez a steamsurvey, a játékosok 99,8%a úgyse fogja tudni élvezni még vagy három évig a high detail füvet, szerintem spóroljunk nekik és ne legyen fű. Nem kell az optionsben kotorászni a sok hülyének, úgyse tudnak maguknak felbontást váltani, meg a sok csúszkán állítani, inkább hagyjuk ki a picsába a füvet, meg mondjuk az arcokat.”
Mert itt tartunk. Amit itt most nem csináltak meg, az a 6090es slin se fog látszani. G3 meg egész jól elfutott már a 1080tion is, asszem legutóbb azon játszottam, és ott volt a fű, mert anno elkészült, nem spórolták le, hogy majd a 720p groundkitöltést upscaleljük és akkor lesz egy nagyon recementes groundtextúra és jóvanazúgy!
Avatar
arty

Hozzászólás #73967 2023.07.30. 15:47

Zóanagyvarázsló írta:Tenni akarsz valamit, akkor megveheted a Remnant 2-t, lefikázhatod Steam-rivjúban a performaszt és a fejlesztőket, majd refundoltathatod. Ha ezt még egymillió Botond és másik egymillió arty megtenné, beljebb lennénk, mint az itt hörgéssel egy velünk maradó technológia ellen. Ha pedig tényleg elcseszi a játékipart, az nekem csak jó, majd elleszek a backloggal, és vagyonokat spórolok. Az is pénztárcával szavazás.
tessék, én nem vettem meg az R2-t, most jó?! :D

amúgy vissza kell nézni egy generációt, amikor a one/ps4 foslé cpu-ja miatt vérthugyáltak a fejlesztők és 1-2 év után a gpu is kevés volt (ez tök normális is), okosan kellett játszaniuk a deveknek - pécén suhant is minden (az UE4 elterjedéséig), ráadásul az NV szállította a baszó kártyákat, s bár volt bányászos feketeleves, összességében "olcsó" volt ez a 10 év ;) ma a pécés többletet az RT adná, amitől a 4090 is vérthugyál, látszik h az nv által erőltetett értelmetlen fosléség (meg lehet nézni, a baszó képű cíber77-ben a gépigényt, dlss3-al is ippegcsak eldöcög, ahol meg csak egy kis csillámot kapsz, az meg végképp az értelmetlenü használt trészing iskolapéldája... a csucs az RT shadow.... és a legjobb eredményt az uj racsetben lehet megszemlélni :D )

szerintem az elcsesződés már megvan amugy, az UE4 és a currentgen elhozta, ez vagy megoldódik UE5-el vagy nem. összességében nem a dlss a hibás, az csak olaj a tűzre.

---

ma megyek átvenni az uj headsetem - mikor kópolunk valamit és mikor jöttök át Botondal lokálkópra? :) (én aug 5-től szabin!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73968 2023.07.31. 09:39

Siralmas számokat produkált a Rift Apart pécén, remélhetőleg újabb érv amellett, hogy a Sony ne adjon ki többé semmit a platformra.

Sajnos van ami azért jobban fogyogatott és a teljes életciklus alatt azé' nem rossz üzlet. De mégse kéne ezt erőltetni, Ferrarit se lehet a Tescoban venni...

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73969 2023.07.31. 12:06

Botond írta:Az emberi lustaság, mint olyan miatt volt várható, hogy ennek a kezdeti “jól fut a 3060ason a Control”, az nagyon hamar át fog oda fordulni, hogy “hát végülis a népek beszopják, hogy a 720p-ről 1440p-re upscalelt textúra az 4K, akkor baszunk is az egészre, elég csak a 720p textúrákat megcsinálni oszt csocsi”.
Vicces, hogy az xbox onet és a ps4et említed, mert az elengedést szerintem senki se így gondolta, hogy visszatérünk a ps3/x360 gen felbontásához. Konkrétan az x1 azért volt kiröhögve, mert 900pvel futtatta a játékokat, míg a ps4 hellyel-közzel bírta a FHDt, na most sikerült annyi upscale feladatot ráhagyni az ai részére a kártyának, hogy tadam, a 4090essel is csak vágyálom a 900p, mert hogy ugye vége az x1 gennek, nincs többe 900p. Majd lesz az 5090essel.
A szénerőművek se volt alternatívája anno, már van.
A fejlesztési idő spórolásnak az alternatívája a több fejlesztési idő és az igényesség, de “szerencsére” dlss-el el lehet fedni részben a hiányosságokat, szóval ez nem akkora gond, mint régen, amikor emiatt várni kellett a kiadással, vagy patchelgetni. És érthető az üzleti ráció emögött, hogy miért nem így tesznek, profitorientált cégek ezek.
Szóval ja, a dlss a korunk arzénos tapétája, ami kurvajól néz ki, széles tömegeket elér, és minden hasonlóan fasza látványt adó alternatíva sokkal többe kerül és bonyolultabb előállítani, szóval nyugodtan folytathatjuk a struccpolitikát, hogy nem vesszük figyelembe mennyivel több kárt okoz, mint hasznot, már rövid távon is.
Csak a gyerek meg ne nyalja.
Ha 10K-t meg RT-t akar valaki, az erőből nem fog menni. Ha a megcélzott platfromok, konzolok erősebbek, akkor pedig szintén a "lustaságtól" meg fog nőni a PC-s gépigény. Marha sok tényező játszik, a DLSS és társai ebből elég kis szeletet visznek. Ráadásul eddig egy csomó játékban mit sem ártott a natívnak, a Remnant 2-nél meg abban az értelemben nem jött be a trükk, hogy nem tűnik se szépnek, se gyorsnak. Ha valaki baszó grafikával akar vagánykodni, arra éppúgy nem elég ráírnia, hogy DLSS, ahogy a PS5-re a 8K-t.

Továbbra sincs válasz arra, hogy lehetne kiiktatni a DLSS-t, vagy hogy akkor mennyire lenne több erőforrás a játékokra. Nem mindig csak arról van szó, hogy megspórolnak egy kis (nagy) pénzt, hanem egyébként is szorít a keret. Pláne ha még szebbet, még nagyobbat akarnak csinálni. Mintha az feltételeznéd, hogy lenne elég pénz, csak a DLSS miatt inkább elkokózzák, elkurvázzák.

Borzasztóan faék és egyoldalú az egész sorosozásod, akarom mondani érvelésed. Attól, hogy kecskebélből jósolva is bejöhet pár dolog (vagy bele lehet magyarázni), nem jelenti azt, hogy működik dolog.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73970 2023.07.31. 12:22

arty írta:tessék, én nem vettem meg az R2-t, most jó?! :D

amúgy vissza kell nézni egy generációt, amikor a one/ps4 foslé cpu-ja miatt vérthugyáltak a fejlesztők és 1-2 év után a gpu is kevés volt (ez tök normális is), okosan kellett játszaniuk a deveknek - pécén suhant is minden (az UE4 elterjedéséig), ráadásul az NV szállította a baszó kártyákat, s bár volt bányászos feketeleves, összességében "olcsó" volt ez a 10 év ;) ma a pécés többletet az RT adná, amitől a 4090 is vérthugyál, látszik h az nv által erőltetett értelmetlen fosléség (meg lehet nézni, a baszó képű cíber77-ben a gépigényt, dlss3-al is ippegcsak eldöcög, ahol meg csak egy kis csillámot kapsz, az meg végképp az értelmetlenü használt trészing iskolapéldája... a csucs az RT shadow.... és a legjobb eredményt az uj racsetben lehet megszemlélni :D )

szerintem az elcsesződés már megvan amugy, az UE4 és a currentgen elhozta, ez vagy megoldódik UE5-el vagy nem. összességében nem a dlss a hibás, az csak olaj a tűzre.

---

ma megyek átvenni az uj headsetem - mikor kópolunk valamit és mikor jöttök át Botondal lokálkópra? :) (én aug 5-től szabin!)
Nem jó, azt írtam, hogy meg lehet venni, majd refundoltatni egy egymondatos performaszrivjút mellé írva. Ez gyorsabban megvan, mint egy DF-videó végignézése.

Az Nvidia még a VRAM-okat is durván elcseszte. Persze ez nem annyira 4090-et érinti, azon legalább van 24 GB, mint a 7900 XTX-en, de ahhoz képest nem tűnik soknak, hogy a 3060-omon is 12 van. Nme is értem, hogy miért az kártyámra tették az összes fölösleges RAM-jukat.

Az UE is egy érdekes kérdés, elég kevés UE4-es játékkal játszottam PC-n, és nem is rémlik sok stutter, pláne a 3060 óta. Ritkán játszom ezer patch előtt, de majd ahogy haladom a backloggal, biztos megismerek többet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73971 2023.07.31. 12:29

Botond írta:És a gothic3as példán menve. Akkor lehet, hogy gyengébb gépeken összefosta magát a játék, de legalább elkészült minden detail és nem döntött úgy a fejlesztő, te “Józsi, itt ez a steamsurvey, a játékosok 99,8%a úgyse fogja tudni élvezni még vagy három évig a high detail füvet, szerintem spóroljunk nekik és ne legyen fű. Nem kell az optionsben kotorászni a sok hülyének, úgyse tudnak maguknak felbontást váltani, meg a sok csúszkán állítani, inkább hagyjuk ki a picsába a füvet, meg mondjuk az arcokat.”
Mert itt tartunk. Amit itt most nem csináltak meg, az a 6090es slin se fog látszani. G3 meg egész jól elfutott már a 1080tion is, asszem legutóbb azon játszottam, és ott volt a fű, mert anno elkészült, nem spórolták le, hogy majd a 720p groundkitöltést upscaleljük és akkor lesz egy nagyon recementes groundtextúra és jóvanazúgy!
A Gothic 3 megjelenésekor legfeljebb mázlival futhatott vállalhatóan, akár butítva is. Az 1080 Ti vicces, hiszen a játék megjelenése után 11 évvel volt a csúcs. A 9600 GT-m is erősebb volt mindennél, ami a játék megjelenésekor létezett.

Ha valahol, a G3-nál a pénz el is fogyott, Piranha Bytes leadta határidőre valamilyen állapotban, mivel a JoWooD pénzcsapja elzáródott, aztán ők szartak a farmra, és elmentek nyaralni. Aztán patchelték még ímmel-ámmal, de a Spellboundnak kellett átvennie, na meg a rajongóknak. Az igényesség sikertörténete a játék, sajátosan keveredett benne az ocsmányság (lásd arcok, ha már felhoztad) és csodaszépség, egyiket sem spórolták ki.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73972 2023.07.31. 12:40

DanielT írta:Siralmas számokat produkált a Rift Apart pécén, remélhetőleg újabb érv amellett, hogy a Sony ne adjon ki többé semmit a platformra.

Sajnos van ami azért jobban fogyogatott és a teljes életciklus alatt azé' nem rossz üzlet. De mégse kéne ezt erőltetni, Ferrarit se lehet a Tescoban venni...

Kép
Az MS-csodák mellett nehéz is labdába rúgni, nem véletlen, hogy az AoE 2-t négyszer annyian játsszák most Steamen, mint a Ratchetet, pedig ganéban is elérhető mellette. De ahogy nézem, még a rétegjáték Jagged Alliance 3 is lealázza.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73973 2023.07.31. 12:51

arty írta:ma megyek átvenni az uj headsetem - mikor kópolunk valamit és mikor jöttök át Botondal lokálkópra? :) (én aug 5-től szabin!)
A hétvégéim többé-kevésbé foglaltak már, de a hétköznapjaimból lesznek felszabadíthatók augusztusban. Botond visszaért a nyaralásáról, szóval már jobban lehetne tervezni a RealRtCW-t vagy a SWAT 4-et. Boxról nem ugrik be semmi, amire mindenki nyitott. Legfeljebb a Prodeus utolsó pályája.
Avatar
arty

Hozzászólás #73974 2023.07.31. 13:24

Zóanagyvarázsló írta:A hétvégéim többé-kevésbé foglaltak már, de a hétköznapjaimból lesznek felszabadíthatók augusztusban. Botond visszaért a nyaralásáról, szóval már jobban lehetne tervezni a RealRtCW-t vagy a SWAT 4-et. Boxról nem ugrik be semmi, amire mindenki nyitott. Legfeljebb a Prodeus utolsó pályája.
Ok. Én a Wolfot megnézném, mert azzal lehet lukrafutunk és akkor levan tudva :D

---

Watch Dogs 3

végre vége, nagyon nehéz lett az utolsó két köldetéssorozat a végére (hard, de nem permadeath-el! az mekkora szopó lett volna így 16-17 óra után ott bebukni.... mármint az "utolsó előtti" bosst)
Persze ubi jobban is elcseszhette volna, ha nem 18 hanem 36 órás asscreeddé gányolják.... szerintem igy is a leggagyibb WD a sorozatban, totális tévút az "egyszerre 8 karakterrel vagy" vonal.
A végére kénytelen voltam egy gépágyus recruitot beszerezni, szerencsére bőrkabát és szoknyácska volt rajta, buzisan beszélő szemüveges négerként nagyon bele tudtam élni magam A KARAKTERBE így.
Az első páróra után azt hittem, azonnal a WD1 újrázás jön a WD3 után, de most NAGYON elment a kedvem az egésztől, szal TUTINEM.

De hogy mit játszak? :( Előző Ratchetet kéne letudnom, csak egy pokoli bossnál hagytam abba (2 éve?) és azt se tudom mik a jó fegyverek, gombkombók, stb, POKOL ez így :
FarCry6 nagyon UBI, szal ahoz sincs elég kedv.....

Botond/Zó !!! kópozzunk má' !! :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73975 2023.07.31. 18:24

arty írta:Ok. Én a Wolfot megnézném, mert azzal lehet lukrafutunk és akkor levan tudva :D

---

Watch Dogs 3

végre vége, nagyon nehéz lett az utolsó két köldetéssorozat a végére (hard, de nem permadeath-el! az mekkora szopó lett volna így 16-17 óra után ott bebukni.... mármint az "utolsó előtti" bosst)
Persze ubi jobban is elcseszhette volna, ha nem 18 hanem 36 órás asscreeddé gányolják.... szerintem igy is a leggagyibb WD a sorozatban, totális tévút az "egyszerre 8 karakterrel vagy" vonal.
A végére kénytelen voltam egy gépágyus recruitot beszerezni, szerencsére bőrkabát és szoknyácska volt rajta, buzisan beszélő szemüveges négerként nagyon bele tudtam élni magam A KARAKTERBE így.
Az első páróra után azt hittem, azonnal a WD1 újrázás jön a WD3 után, de most NAGYON elment a kedvem az egésztől, szal TUTINEM.

De hogy mit játszak? :( Előző Ratchetet kéne letudnom, csak egy pokoli bossnál hagytam abba (2 éve?) és azt se tudom mik a jó fegyverek, gombkombók, stb, POKOL ez így :
FarCry6 nagyon UBI, szal ahoz sincs elég kedv.....

Botond/Zó !!! kópozzunk má' !! :)
Közben eszembe jutott, hogy Boxon még ott van katasztrófaturizmsnak a CoJ: Cartel. Az MGS: PW esetében lehet, hogy ki kéne várni már az új verziót. Vegas 2 is mehet 2 fősbe, ha megjön hozzá a kedved. A Serious Sam 4 kikerült, de helyette bekerült a szibériás a ganéba.

De mostanában nálam 99%-ban a PC megy, ma Shogun 2-kooperatív ment, de mivel Skype-on SEM vagy, nem tudtunk szólni :banplz: De komolyan, valami normális kommunikációs csatorna nem ártana az sms-ezés helyett, nem Kr. e. 2023 van már.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73976 2023.07.31. 21:36

DanielT írta:Siralmas számokat produkált a Rift Apart pécén, remélhetőleg újabb érv amellett, hogy a Sony ne adjon ki többé semmit a platformra.
Sajnos van ami azért jobban fogyogatott és a teljes életciklus alatt azé' nem rossz üzlet. De mégse kéne ezt erőltetni, Ferrarit se lehet a Tescoban venni...
[img]https://gameworldobserver.com/wp-content/uploads/2023/07/playstation-steamdb.jpg[/im]

Többségében valószínűleg abszolút nem érdekli a pc-s réteget a minőségi single player kontent, mert masszívan a pubdzsí, cs, meg ezek a szarok pörögnek maxon.
(Igaz, néha jön egy bg3, amit meg is értek ha valaki pc-n akar tolni, de általánosságban nem ez a jellemző)
Amit viszont el tudok képzelni, hogy a ps5-ös eladások egy része bizony pc mellé ment.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73977 2023.07.31. 21:38

Greyfox írta:Többségében valószínűleg abszolút nem érdekli a pc-s réteget a minőségi single player kontent, mert masszívan a pubdzsí, cs, meg ezek a szarok pörögnek maxon.
(Igaz, néha jön egy bg3, amit meg is értek ha valaki pc-n akar tolni, de általánosságban nem ez a jellemző)
Amit viszont el tudok képzelni, hogy a ps5-ös eladások egy része bizony pc mellé ment.
Ez vicces kijelentés annak fényében, hogy azt viszont tényszerűen tudjuk, hogy a ps4-5 userek 40%-át csak a COD érdekli, és további 20-30%át a codon kívül még max 2-3 játék. És ezt tényszerűen tudjuk a sony tollából. Szóval, ha vkiket nem érdekel a minőségi single player kontent azok a ps4-5 tulajok. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73978 2023.07.31. 22:14

Ez valami őrület:

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73979 2023.08.01. 00:04

Greyfox írta:Többségében valószínűleg abszolút nem érdekli a pc-s réteget a minőségi single player kontent, mert masszívan a pubdzsí, cs, meg ezek a szarok pörögnek maxon.
(Igaz, néha jön egy bg3, amit meg is értek ha valaki pc-n akar tolni, de általánosságban nem ez a jellemző)
Amit viszont el tudok képzelni, hogy a ps5-ös eladások egy része bizony pc mellé ment.
Meg hát eléggé hájpon kívül érkeznek, nem is olcsók, némelyik pedig sokadik rész*, ami csökkenti a motivációt a velük kezdésre. A gépigény látványjátékok révén egyiknél sincs a béka segge alatt, de pár bénább port is betett, a renoménak is.

*A sztorizós UC-knál 4. résszes kezdeni nem szerencsés. A Eatchetnél is visszaüthetett kicsit, a GoW viszont pont jól fogyott, bár kvázi reboot, és tényleh óriási név, kevés alzernatívája van PC-n, ha gyakoldák már vannak is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73980 2023.08.01. 09:48

A zsenit és az őrültet egy vékony vonal választja el....nem vagyok venne biztos ez melyik. :idiota:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73981 2023.08.01. 10:27

benőmenő írta:A zsenit és az őrültet egy vékony vonal választja el....nem vagyok venne biztos ez melyik. :idiota:
[video]https://youtu.be/t_rzYnXEQlE[/vieo]
Ja már láttam, érdekes, hogy micsoda hibákat hagytak benne, amikor nyilván az eredeti fejlesztők se voltak épp idióták.
Avatar
deep

Hozzászólás #73982 2023.08.01. 11:20

DanielT írta:Ja már láttam, érdekes, hogy micsoda hibákat hagytak benne, amikor nyilván az eredeti fejlesztők se voltak épp idióták.

Szerintem a kapkodás miatt maradt optimalizálatlan. Iszonyúan késésben voltak a megjelenéssel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73983 2023.08.01. 11:29

deep írta:Szerintem a kapkodás miatt maradt optimalizálatlan. Iszonyúan késésben voltak a megjelenéssel.
De vajon tudták -e, hogy 2 bit átírásával lehetett volna 2x gyorsabb? Nagyon durva, hogy a trágya teljesítménnyel gyártották le az összes kártyát.
Avatar
deep

Hozzászólás #73984 2023.08.01. 11:45

DanielT írta:De vajon tudták -e, hogy 2 bit átírásával lehetett volna 2x gyorsabb? Nagyon durva, hogy a trágya teljesítménnyel gyártották le az összes kártyát.
Valszeg nem. Csak átírták volna, ha tudják. Új hardver volt, nem ismerték még ki annyira, nem volt rá idő.
Avatar
arty

Hozzászólás #73985 2023.08.01. 13:29

Zóanagyvarázsló írta:Közben eszembe jutott, hogy Boxon még ott van katasztrófaturizmsnak a CoJ: Cartel. Az MGS: PW esetében lehet, hogy ki kéne várni már az új verziót. Vegas 2 is mehet 2 fősbe, ha megjön hozzá a kedved. A Serious Sam 4 kikerült, de helyette bekerült a szibériás a ganéba.

De mostanában nálam 99%-ban a PC megy, ma Shogun 2-kooperatív ment, de mivel Skype-on SEM vagy, nem tudtunk szólni :banplz: De komolyan, valami normális kommunikációs csatorna nem ártana az sms-ezés helyett, nem Kr. e. 2023 van már.
a mobilomon már nem csak sms megy, hanem az a droidos chat is (az sms appban van integrálva), illetve ott az MS xbox appja - telefonon és pécén is tudsz írni nekem !!!!! :P (de botond biztosan!)

mondom: nekem minden és bármi jó! a COJ Cartel nagyon viccesnek ígérkezik, azt is nagyon várom :)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73986 2023.08.01. 14:00

arty írta:a mobilomon már nem csak sms megy, hanem az a droidos chat is (az sms appban van integrálva), illetve ott az MS xbox appja - telefonon és pécén is tudsz írni nekem !!!!! :P (de botond biztosan!)

mondom: nekem minden és bármi jó! a COJ Cartel nagyon viccesnek ígérkezik, azt is nagyon várom :)
Ez az RCS csevegés az?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73987 2023.08.01. 14:31

TasManXT írta:Ez az RCS csevegés az?
Ja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73988 2023.08.01. 16:49

A gané vonaton nincsen fék!

20230801_164859.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #73989 2023.08.01. 21:36

DanielT írta:A gané vonaton nincsen fék!

20230801_164859.jpg
ha öt rilizből két ekkora nagyágyú mindig lenne, boldogok lehetnénk! (limbo és broforce :P )

- broforce fizikai kiadás kiadója MEGINT elhintette, hogy mivel ez a final update, mostmá' TÉNYLEG megjelenik a gém :D (2+ éve in production) - nem sikerült lecsapnom rá anno, így legalább nyugodt vagyok
- lassan jön a steel assault switch fizikai kiadása - erre se, aminek mostmár örülök (anno ordítottam), ugyanis.....

UGYANIS!!!!!!!!!

https://www.xbox.com/hu-hu/games/store/steel-assault/9NJV7WCG734C

https://store.playstation.com/en-hu/product/EP2114-CUSA38406_00-0654018245990650

phpBB [media]


HOPPÁ! évekig csak a pöcés verza volt steamen, meg a switches, erre most nagy kussban jön a két értékelhető platformra is!!!!
és hátha... HÁTHA lesz valamelyikből fizikai kiadás is. egyszer.

mellesleg xboxon 5200ft, playstationon 4530ft. miért?

(steamre anno a feléért vettem ákcióban, még tán DT ajánlgatta... igaz a kudarcélmények miatt kb pár hónapja vettem ujra elő és most ugyan tovább jutottam, de nem túl messzire :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73990 2023.08.01. 22:01

DanielT írta:A gané vonaton nincsen fék!

20230801_164859.jpg
A Limbo egy remek kis játék, annak idején 360-on kezdte, de én 2013-ban-ban már PS3-on gyúrtam a PS Plusnak hála. Igaz, előtte már rég végigment PC-n is fillérekért. Örömteli, hogy végre spórolhatok, és végigjátszhatok olcsón Boxon is, mindössze tizenéve várom a pillanatot.

Vissza: “Leáldozott.hu”