A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73851 2023.07.19. 13:34

arty írta:sonynál néztem most a premium uj 3db játékát, egy vicc ezért tiert fenntartani
Eszemben sincs megvédeni a prémiumot, de abban benne vannak a full játékok 2 órás próbái és a cloud streaming is.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73852 2023.07.19. 13:39

arty írta:visszafelé nyomtad őket?
az egyetlen őrcsajom az egy "öreglány", de mivel van hangtompitosa, eléggé sokat nyomom vele.... nyiltán ez se segít :D
a wd2 laza-néger-hekker-sráca is nehezen volt elviselhető, de legalább állandó volt... itt 10 percenként egy randomgenerált izét kell vezérelni, teljesen elveszik a beleélhetőség, a szerepjátszás (értem én h nem rpg, de az immerzió ettől nekem még megvan minden játékban, ahol van EGGGGGY főhősöm, hogy én most ott AZ vagyok...)
2-1-3 volt nekem a sorrend. 2 és 3 platina. A 3-ban van a kém karakter, a végén nálam az volt az abszolút kedvenc, ha meg felbaszott egy küldetés akkor bérgyilkos és senki sem maradt életben. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73853 2023.07.19. 15:13

TasManXT írta:Gamepass téma: láttam a blog bejegyzsében, hogy marad az éves díj is a havi mellett a legkisebb tier esetében, legalábbis benne volt az éves ár. Érdekes, hogy a többi tier-nél nincs ilyen, ami kicist wtf, na de a másik fura dolog, hogy van külön console és pc pass, amiből a console verzióval már multizni se lehet, szóval ahhoz veheted a GPU-t. Miért nem lett volna egyszerűbb 3 tier? Core / PC / Ultimate ... csá.
Eddig is csak az Ultimate-ben volt benne a Core-rá átnevezett Gold.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73854 2023.07.19. 15:16

Greyfox írta:Toltam egy par orat a Ratchet rift-et, mer belekerult extraba, hat ez elkepesztoen jol nez ki, fluod, otletes, es szorakoztato.Varhatoan jo lesz a pc port, de kivancsi leszek milyen vas kell majd a ps5 ekvivalens high presethez.

Alan wake-t is nyomtam, nem rossz ez, csak picit repetative, meg debil az iranyitas.
Ami okadek, hogy benthagytak a regi cutsceneket, ami szarabbul nez ki kint a mostani engine.
A hivatalos gépirény korrekt, agyakorlatot majd meglátjuk.

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #73855 2023.07.19. 16:06

DanielT írta:Eszemben sincs megvédeni a prémiumot, de abban benne vannak a full játékok 2 órás próbái és a cloud streaming is.
eeeeeeh. oké, én elég kívülálló vagyok már, lehet ez valakiknek érték.... (nekem jó takaródzó, hogy miért nem kell demot kiadni CSAKAZÉRTSE, fizessetek csak érte! :( )

a streaming még csak csak oké, legalább nem fizettetik ki azokkal a szerverparkot, akik nem használnák... (szogiruan elméletben)

---

Ratchetet nemrég megvettem albérlőmtől, miután megjelenés után pár héttek kölcsönadta én meg azóta a polcomon rohasztottam és már égett miatta a pofám... mindez azé', mer mondván majd ha az előzőt végigtoltam, akkor állok neki (igen Botond, TUDOM! :D :D :D ). Az meg szegény csak ott áll a felénél-kétharmadánál, közben szuper 60fps-es is lett, mindhiába :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #73856 2023.07.19. 17:34

DanielT írta:Dehogy, imádnám nyomni teljes áron véve azokat a cuccokat amiket már 2 éve PS+ban adott a Sony... Horizon Forbidden milyen pécén például? Ugye.

Egyébként remélem nem tart sokáig a Sony pécés kiruccanása, pláne így az Act/Blizz biznisz fényében.
Jelenleg mennyi PS exclu cím van? Négy? Három? És ezért inkább állatoknak való 1080@30 vagy alatta megy a minden. Azaz nem a minden, mert hát a pc exclu címek listája pont végtelenszer hosszabb, mint a PS exclu lista.

Amúgy valóban ügyesen kifigyelted, hogy ez az első konzol gen, amibe érdemben beleszálltam. El is árulom miért. Mert ezek már nem konzolok, ezek olcsópc-k, végre van normális bootolási, betöltési, pályák vagy pálya részek közötti töltési idő, normális idő alatt megy a másolás egyik SSD-ről a másikra, stb. Ezek az olcsójancsik pc-je. Nekem is erre vannak, harmadik, negyedik pc-nek, amit bebaszok a hátizsákba és viszem, de mégsem egy fisemfos laptop gtx1050m-el ugyanennyiért, hanem normális, ár-értek arányban rendben levő olcsópc-k, amit a minden helyiségben ott levő random oledre lehet kötni osztkész.

De japánok a minden, meg oled, mit szóltok, hogy oleden le lesznek gyilkolva funkciók, és havidíjért lesznek elérhetőek? Mondjuk a ps5 tulajokat a vrr és a HDR pont nem érinti, meg ha az ingyenes felbontás megáll 1080p-ben és a 4K lesz fizetős az is irreleváns, meg a netflix appért is kérhetnek pénzt, ott van a ps5, basszus jól bevédtétek magatokat, megint az Xbox-pc ökoszisztéma lesz megszivatva!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73857 2023.07.19. 17:38

arty írta:eeeeeeh. oké, én elég kívülálló vagyok már, lehet ez valakiknek érték.... (nekem jó takaródzó, hogy miért nem kell demot kiadni CSAKAZÉRTSE, fizessetek csak érte! :( )

a streaming még csak csak oké, legalább nem fizettetik ki azokkal a szerverparkot, akik nem használnák... (szogiruan elméletben)

---

Ratchetet nemrég megvettem albérlőmtől, miután megjelenés után pár héttek kölcsönadta én meg azóta a polcomon rohasztottam és már égett miatta a pofám... mindez azé', mer mondván majd ha az előzőt végigtoltam, akkor állok neki (igen Botond, TUDOM! :D :D :D ). Az meg szegény csak ott áll a felénél-kétharmadánál, közben szuper 60fps-es is lett, mindhiába :(
30 fps-s watchdogshoz csak gratulálni tudok, amellett,hogy volt ingyen gold játék a 60 fps verzió, ráadásul hetente van kb akcióban 800ért.
Recsitet én is fogom majd augusztusban pörgetni, 4k@120al, ahogy kell, az állatoknak való 40@120 már megvolt, a többi megoldás meg végképp csak Daninak való maximum vagy necronak! Más ennyire igénytelen konzolparasztot nem látni errefelé.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73858 2023.07.19. 19:47

Necro írta:Ez a szektás sötétség már szarabb mint amit az agyhalott tinman tolt. Ignore-al mondjuk egy fokkal elviselhetőbb.

Köszi az ötletet! :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73859 2023.07.19. 21:51

Ha valakit esetleg érdekel az Apple TV+, akkor Playstation-ön most aktiválható egy 6 hónapos trial. (nem elírás, fél év)

https://www.playstation.com/en-hu/deals ... on-offers/

Csak a konzolon keresztül lehet beaktiválni, de utána használhatod bármilyen eszközön. Nemrég ment le a Silo, ami bár kicsit lassan haladt, azért jó kis évadot hozott,

Viszont ott van még a teljes Ted Lasso sorozat, amit mindenkinek ajánlok aki egy iszonyatosan jó karakterekkel felépített sorozatot szeretne látni. Na ez teljesen lement, lezárt történet.

Egyéb dolgok: For all mankind, Alapítvány, Különválás meg pár saját sorozat / film.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73860 2023.07.19. 22:17

EU aktuális hardver eladások:

PS5, with sales up 116% over June last year.
Switch sales were down 2.3% year-on-year, while
Xbox Series S and X sales were down 0.8%

Diablo 4: PS 70% Xbox 30%
Street Fighter 6: PS 83% Xbox 17%
FIFA 23: PS 77% Xbox 23%
Avatar
Botond

Hozzászólás #73861 2023.07.19. 22:18

TasManXT írta:Ha valakit esetleg érdekel az Apple TV+, akkor Playstation-ön most aktiválható egy 6 hónapos trial. (nem elírás, fél év)

https://www.playstation.com/en-hu/deals ... on-offers/

Csak a konzolon keresztül lehet beaktiválni, de utána használhatod bármilyen eszközön. Nemrég ment le a Silo, ami bár kicsit lassan haladt, azért jó kis évadot hozott,

Viszont ott van még a teljes Ted Lasso sorozat, amit mindenkinek ajánlok aki egy iszonyatosan jó karakterekkel felépített sorozatot szeretne látni. Na ez teljesen lement, lezárt történet.

Egyéb dolgok: For all mankind, Alapítvány, Különválás meg pár saját sorozat / film.
Idris Alba repülőgép eltérítős sorozata is zseniális, abból ma jött az ötödik rész a hétből.
Alapítvány második évad pénteken indult, és azért a SEE is elég erős contentjük, abból is fent van már mind a három évad, mint a Ted Lassóból.
Castle82

Hozzászólás #73862 2023.07.19. 23:12

DanielT írta:Dehogy, imádnám nyomni teljes áron véve azokat a cuccokat amiket már 2 éve PS+ban adott a Sony... Horizon Forbidden milyen pécén például? Ugye.

Egyébként remélem nem tart sokáig a Sony pécés kiruccanása, pláne így az Act/Blizz biznisz fényében.



Na ja arra a kb 2-3 évente megjelenő 1 olyan Sony exre amit talán érdemes is kitolni érdemes a Sony masina dominanciáját igy hirdetni... :banplz:
Gyakorlatilag hónapok óta a tv alatt rohad és zabálja a por a gépet mert nem nagyon van rá semmi új a csodásan sikerült 1080p-s FF16-ot leszámitva ami meg majd jó lesz jövőre pc-n érdemes verzióban. És mi jön rá idén ami akkora döbbenet lenne?. A pók 2 bőven ráér kitolásra... Gyakorlatilag azért nem szabadulok meg tőle mert van rá még bőven gari és többe fájt mint amennyiért most el lehetne adni....
Én meg remélem sokáig tart hisz jócskán ugrottak a bevételek mióta pc-re is kitolják a játékaikat, és legalább definitiv verzióban is kitolhatóak. De ha nem az se baj ismételten arra a pár évente valóban jobbnak nevezhető Sony exre annyira nincs miért verni a pélót miközben van tonnányi egyéb cim és még az sem mondható hogy ezek a nagy exek ezek fölé tornyosulnának mert amire ez igaz az meg kb generációnként 1-2 játék... A sony csak magát lövi tökön ha abbahagyná a pc-re kiadásokat.:)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73863 2023.07.19. 23:38

Castle82 írta:Na ja arra a kb 2-3 évente megjelenő 1 olyan Sony exre amit talán érdemes is kitolni érdemes a Sony masina dominanciáját igy hirdetni... :banplz:
Gyakorlatilag hónapok óta a tv alatt rohad és zabálja a por a gépet mert nem nagyon van rá semmi új a csodásan sikerült 1080p-s FF16-ot leszámitva ami meg majd jó lesz jövőre pc-n érdemes verzióban. És mi jön rá idén ami akkora döbbenet lenne?. A pók 2 bőven ráér kitolásra... Gyakorlatilag azért nem szabadulok meg tőle mert van rá még bőven gari és többe fájt mint amennyiért most el lehetne adni....
Én meg remélem sokáig tart hisz jócskán ugrottak a bevételek mióta pc-re is kitolják a játékaikat, és legalább definitiv verzióban is kitolhatóak. De ha nem az se baj ismételten arra a pár évente valóban jobbnak nevezhető Sony exre annyira nincs miért verni a pélót miközben van tonnányi egyéb cim és még az sem mondható hogy ezek a nagy exek ezek fölé tornyosulnának mert amire ez igaz az meg kb generációnként 1-2 játék... A sony csak magát lövi tökön ha abbahagyná a pc-re kiadásokat.:)
Ez a komment csak azért születhetett meg, mert a Sony újabban kiadja pc re a dolgait. Amik a gaming iparág abszolút csúcsminőségét képviselik, az AAA kategóriát definiálják. Van a GTA, van a Witcher és kb ennyi amik mellettük enlíthető, náluk meg minden amit kiadnak kb. Minecraftot meg egyéb szarokat hagyjuk, közük nincs a kategóriához, más miatt sikeresek.

Most épp majd jön a Rift Apart PC-re, így ez lesz az aktuális legszebb cím, előtte meg a többi Sony cucc volt az (meg a Cyberpunk).

De szívesen veszem ha leírod mik azok amikkel inkább nyomod és hány Sony cuccot hagytál ki.

Én is várom pl az Atlas Fallent, a Remnant 2-t és még pár dolgot, tehát nyilván van élet Sony címeken kívül is, de letagadni a jelentőségüket, 5 konzolgeneráció eredményét... Hát szerintem nem épp életszerű, ismerve a többi kiadó produkcióit.

70 milliárd dollárt ért meg most épp valakinek, ellopjon PS - ről dolgokat, mert belátták, hogy különben esélyük sincs.

És nálad se rohadna hónapok óta, mert valószínűleg mindent amit pécén nyomsz mehetne PS-en is, kivéve persze ha valami irányítás miatt billegér+görnyedést igényel.
Castle82

Hozzászólás #73864 2023.07.20. 00:39

DanielT írta:Ez a komment csak azért születhetett meg, mert a Sony újabban kiadja pc re a dolgait. Amik a gaming iparág abszolút csúcsminőségét képviselik, az AAA kategóriát definiálják. Van a GTA, van a Witcher és kb ennyi amik mellettük enlíthető, náluk meg minden amit kiadnak kb. Minecraftot meg egyéb szarokat hagyjuk, közük nincs a kategóriához, más miatt sikeresek.

Most épp majd jön a Rift Apart PC-re, így ez lesz az aktuális legszebb cím, előtte meg a többi Sony cucc volt az (meg a Cyberpunk).

De szívesen veszem ha leírod mik azok amikkel inkább nyomod és hány Sony cuccot hagytál ki.

Én is várom pl az Atlas Fallent, a Remnant 2-t és még pár dolgot, tehát nyilván van élet Sony címeken kívül is, de letagadni a jelentőségüket, 5 konzolgeneráció eredményét... Hát szerintem nem épp életszerű, ismerve a többi kiadó eredményeit.

70 milliárd dollárt ért meg most épp valakinek, ellopjon PS - ről dolgokat, mert belátták, hogy különben esélyük sincs.



Inkább azt irom hány Sony cuccot toltam ki (vagyis vittem végig) ami érdemes volt rá az elmúlt 5-10 évben....
Gow1-2, Pók1, Tsushima, Tlou 1-2, UC4, Horion 1 de ez borzalmasan immel ámmal annyira repetitiv volt, a 2 kb félig megvan de arra is ráuntam pedig sokatz fejlődtrek az elsőhöz képest. Emellett kb az összes Sony exbe belenyaltam messze nem hozott lázba a java. Nem tagadom le a Sony cimek "jelentőségét" csak az a fajta ajnározás ahogyan méltatod az aktuális generációt kicsit kezd sok lenni mert ebben a generációban eddig talán még kevesebb húzócim érkezett eddig mint az előző genben, azok is "folytatások". A Sony exek java mára kimerül a nyilt világú TPS akciójátékokban némi RPG elemmel füszerezve egy tök átlagosan felépitett openworld világban. Ebben tudnak átlagon felülit, és ritkán egy egy nagyobbat dobni. Openworld szinten egy lapon viszont nem emliteném se a CDPR-el se a Rockstarral őket mert ahhoz még bőven van hova nőniük - nem nem a bugok és programhibák a szempont.
Tény az is hogy sok a szemét multiplatban de az is barokkos túlzás hogy van kb witcher és gta amik ezekkel a Sony exekkel versenyeznének mert van bőven más is a világon Doom, Diablo, DS remake, SW Jedi Survivor, Hogwarts, Sysshock,Elden,Sifu,Resident részek, Falloutok és még sorolni lehetne napestig amik lazán ott vannak a Sony exek zöme mellett kimagasló kritikai és user véleményekkel nem véletlenül, maximum tech szinten nem tudják azt a bugmentesebb minőséget nyújtani a multiplatform mivoltukból kifolyólag, ellenben másban akár rá is vernek a Sony exek zömére.

Úgy van kezelve a Sony mintha spanyol viaszt szarna miközben egy laza biztonsági játékot tol az egykaptafa TPS exekkel és jelenleg lazán a leggusztustalanabb féreg hozzáállásuk van az egész játékiparhoz. Amivel csak tudnak lehúznak, a szolgáltatásokat amiket a másik oldalon köpködnek mondván káros szépen lemásolják, verik az asztalt hogy az exkluzivitás mennyit árt a játékosoknak pláne a COD esetében miközben eddig pont ők voltak akik a COD-ban exkluziv tartalmakat toltak ezerrel - a legszánalmasabb húzás hogy a crossplatform csak Sony gépen kikapcsolható exkluzivként- , növelgetik szépen az áraikat húzzák a pofájukat ha a játékosok hőbörögnek amúgy teljesen jogosan a fizetős upgrade-ekre közben alapvető 2020 után elvárható funkciókat is évek után voltak képesek úgy ahogy a ps5-be belenyomni, alapvető szolgáltatásokat tesznek fizetőssé és mit adnak mindezért cserébe?
Évenként 1 talán 2 exkluzivot amik talán átlagon felüliek de nem gigaexek, mert azok nagyjából 2-3 évente futnak be jóesetben és még akkor sem biztos hogy a nagy gigaex nem a szokásos Openworld TPS biztonsági játék sony módra....
Milliószor jobban várom a bethesda hamarosan érkező bugos szarját amit majd modderek és a nép kipofoznak, mint a jelenleg megjelenésre váró szokásos egykaptafa Sony cimek bármelyikét. Ugyanakkor jelenleg a Skyrim-et tolom mert a képembe nyomták hogy van 1 gombnyomásos modolási lehetőség, kiválasztasz egy pakkot és csinálja a dolgát nem kell szarakodni mi mivel kompatibilis mi miért akad,stb... Jelenleg egy 1300 modot tartalmazó verziót tolok ami látványban és gameplay-ben is jócskán fel van turbózva bugmentesitve. És tartom, még ez a játék is többet ér openworld cimként (alapverzióban is még ha el is járt felette jócskán az idő) mint a Sony openworld cimek jórésze, 1-1 kivétellel.....

Hol vannak a Sony fps-ek? A kalandjátékok? A horror stuffok? A rendes JRPG-k? Sehol semmi csak a nyomorult openworld TPS-ek minimal rpg elemekkel, azok közül is van 1-2 ami valóban AAA csúcsminőség minden téren pl GOW2, de a java max tech szinten tud csúcsminőséget minden másban ott figyel az átlag körül ahol az ubisoft is befészkelte magát.... Nem igazán látom át mire a durva szemellenzős fanatizmus miközben a Sony jelenleg még csak önmaga árnyékában sincs az egykori PS1 PS2 érához képest.... Persze lehet röhögcsélni az MS szerencsétlenkedésén, csak azzal meg az a baj hogy a Sony pont azért olyan amilyen,mert brutális előnyben vannak. Viszont mókás volt nézni azt az izzadt vergődést amit a COD miatt lemüveltek hazudozva asztalt csapkodva mert nagyon is jól tudja a Sony is: A playstation vásárlók igencsak hatalmas számban le se szarják az istenitett gigaexeket, az a lényeg hogy legyen FIFA MADDEN vagy COD... A COD elvesztésével a Sony alsóhangon a a ps vásárlóbázis negyedétől elesett volna... És milyen rossz is lenne nekünk játékosoknak ha a két cég ott lenne szorosan egymás mellett és nem győznék a seggünket nyalni csak hogy az ő gépüket használjuk....De ez nincs...Van helyette fizetős savegame backup ps5-ön... :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73865 2023.07.20. 06:23

DanielT írta:70 milliárd dollárt ért meg most épp valakinek, ellopjon PS - ről dolgokat, mert belátták, hogy különben esélyük sincs.

És nálad se rohadna hónapok óta, mert valószínűleg mindent amit pécén nyomsz mehetne PS-en is, kivéve persze ha valami irányítás miatt billegér+görnyedést igényel.
Ez a szintű szemellenzős szektás baromság ami érthetetlen számomra.
Aszondod az ms lopja a címet a ps-ről, amikor aláírták a 10 éves dealt és a Minecraft is ott van, mint legtöbbet eladott játék, közben a Sony fizet, hogy ps-re jelenjenek meg a square enix cuccok, és xboxra ne, hogy legyen végre vmi ps exclu idén is, még ha csak időlegesen is, és az ms a tolvaj? Mennyire kell hülyének lenni és a tényeket kizárni a gondolkodásból ehhez?

A másik ez a pc előtt görnyedés. Mintha nem egy másodperc lenne fogni egy hdmi-t és tv-re kötni egy pc-t, amit aztán ugyanúgy lehet kontrollerrel a kanapéról nézni. Annyi, hogy lehet 4K@120al is akár, és ha nem 40 colt néz az ember 8 méterről, akkor még értelme is van ennek, amúgy persze jó az ff16 féle sub1080p is, mert üljhátrébb mozgalom jól mondja, messziről minden 720p.

Jók ezek a szektás, dezinformaciós baromságok, de szerintem vmi sokk érhetett és ezért zárkóztál be a 2013as állapotok visszasírásába és zárod ki magad körül a napi valóságot.
Csak ismételni tudom magam, a sok p és frém nem öli meg a szemed, a pc alkatrészek még sose voltak ilyen olcsóak, légy férfi, építs pc-t és hagyd magad mögött a szektás baromságaid.

Remnantnak az első része amúgy szintén playanywhere az ms ökoszisztémában, megveszed és utána ha akarod pc-n játszod, ha akarod xboxon, ráadásul az ms ökoszisztémán belül van crossplatform coop is. Csak a ps userek esetén leválasztás, hogy ne tudjanak másokkal vegyülni, így lehet megalapozni azt az ovis viselkedést, hogy ha vmi nekik nem tetszőt hallanak, akkor ignore.
Avatar
arty

Hozzászólás #73866 2023.07.20. 08:10

TasManXT írta:Ha valakit esetleg érdekel az Apple TV+, akkor Playstation-ön most aktiválható egy 6 hónapos trial. (nem elírás, fél év)

https://www.playstation.com/en-hu/deals ... on-offers/

Csak a konzolon keresztül lehet beaktiválni, de utána használhatod bármilyen eszközön. Nemrég ment le a Silo, ami bár kicsit lassan haladt, azért jó kis évadot hozott,

Viszont ott van még a teljes Ted Lasso sorozat, amit mindenkinek ajánlok aki egy iszonyatosan jó karakterekkel felépített sorozatot szeretne látni. Na ez teljesen lement, lezárt történet.

Egyéb dolgok: For all mankind, Alapítvány, Különválás meg pár saját sorozat / film.
légy a levesben, hogy aki már hasznlta, annak nemmegy :(
nekem volt tavaly vagy tavalyelőtt és dobja is minden accomra, hogy ezen már volt subscription.... de próbáltam uj alma accal, sőt még uj psn és uj alma accal is meg a vezetékse telefonszámunkat(!) is ellőttem, tehát ELVBEN teljesen szűz párossal - és nem.

igen, van pár jó tartalom, még macerát is ért volna, de sajna szigor van, fizetni meg nem akaródzik... (volt olyan 3 hónapos LG triálom ami 1 perc nézésidő nélkül ment el, szal nem kockáztatnék pénzt :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #73867 2023.07.20. 08:20

Botond írta:30 fps-s watchdogshoz csak gratulálni tudok, amellett,hogy volt ingyen gold játék a 60 fps verzió, ráadásul hetente van kb akcióban 800ért.
Recsitet én is fogom majd augusztusban pörgetni, 4k@120al, ahogy kell, az állatoknak való 40@120 már megvolt, a többi megoldás meg végképp csak Daninak való maximum vagy necronak! Más ennyire igénytelen konzolparasztot nem látni errefelé.
nekem "sose" volt goldom, ingyenélősködtem haverén, mióta van mellé pass :) a pisi verza meg akkor került polcra, amikor még nem tudhattam a 60as xboxosról, ráadásul a kettes-hármast is pisin toltam-tolom, van ilyenkor sajna OCÉDÉ, hogy akkor ebből mind kékdobozos legyen... (ratchetnél meg jó lenne nekem akár a 720/30 is, csak játszanám... polcon rohasztva a 4k/120 sem sokat ér ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #73868 2023.07.20. 08:24

Castle82 írta:Na ja arra a kb 2-3 évente megjelenő 1 olyan Sony exre amit talán érdemes is kitolni érdemes a Sony masina dominanciáját igy hirdetni... :banplz:
Gyakorlatilag hónapok óta a tv alatt rohad és zabálja a por a gépet mert nem nagyon van rá semmi új a csodásan sikerült 1080p-s FF16-ot leszámitva ami meg majd jó lesz jövőre pc-n érdemes verzióban. És mi jön rá idén ami akkora döbbenet lenne?. A pók 2 bőven ráér kitolásra... Gyakorlatilag azért nem szabadulok meg tőle mert van rá még bőven gari és többe fájt mint amennyiért most el lehetne adni....
Én meg remélem sokáig tart hisz jócskán ugrottak a bevételek mióta pc-re is kitolják a játékaikat, és legalább definitiv verzióban is kitolhatóak. De ha nem az se baj ismételten arra a pár évente valóban jobbnak nevezhető Sony exre annyira nincs miért verni a pélót miközben van tonnányi egyéb cim és még az sem mondható hogy ezek a nagy exek ezek fölé tornyosulnának mert amire ez igaz az meg kb generációnként 1-2 játék... A sony csak magát lövi tökön ha abbahagyná a pc-re kiadásokat.:)
ennyi erővel minden jó "később" meg "majdegyszer" (és amugy az is, tény), de ne mond h nem JOBB mégis picit akkor, amikor a hypetrain dübörög, mások is tolják, "együtt fedezitek fel", a grafika is akkor b*sz igazán, stb stb.

a nem használt ps5 meg tökmindegy mennyibe került, 150 ezres bukó jelenleg, ha tényleg csak porosodik ;)

Castle82 írta:Openworld szinten egy lapon viszont nem emliteném se a CDPR-el se a Rockstarral őket mert ahhoz még bőven van hova nőniük - nem nem a bugok és programhibák a szempont.
Tény az is hogy sok a szemét multiplatban de az is barokkos túlzás hogy van kb witcher és gta amik ezekkel a Sony exekkel versenyeznének mert van bőven más is a világon Doom, Diablo, DS remake, SW Jedi Survivor, Hogwarts, Sysshock,Elden,Sifu,Resident részek, Falloutok és még sorolni lehetne napestig amik lazán ott vannak a Sony exek zöme mellett kimagasló kritikai és user véleményekkel nem véletlenül, maximum tech szinten nem tudják azt a bugmentesebb minőséget nyújtani a multiplatform mivoltukból kifolyólag, ellenben másban akár rá is vernek a Sony exek zömére.
tehát a cyber odatehető bármelyik sonycucc mellé szerinted?! :O meg a 12 éves GTA5? :D
megőrültél?

(a többit nem említem, mert azokat te is érzed, hogy éppcsak a listakényszer miatt kerültek említésre, más kategóriák igy vagy ugy)

a maradékkal nagyjából egyetértek, noha nem a sonyt hibáztatom azért, mert nem mer 2-300 millákat és 3-4 éveket kockáztatni és esetleg kukázni :) ez az iparág rákfenéje, nem az övék.
nyilván a rokszar gta6ja óriási kockázat lesz, ahogyan a wicser4 is...... bezzegmások!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73869 2023.07.20. 08:59

arty írta:tehát a cyber odatehető bármelyik sonycucc mellé szerinted?! :O meg a 12 éves GTA5? :D
megőrültél?

(a többit nem említem, mert azokat te is érzed, hogy éppcsak a listakényszer miatt kerültek említésre, más kategóriák igy vagy ugy)

a maradékkal nagyjából egyetértek, noha nem a sonyt hibáztatom azért, mert nem mer 2-300 millákat és 3-4 éveket kockáztatni és esetleg kukázni :) ez az iparág rákfenéje, nem az övék.
nyilván a rokszar gta6ja óriási kockázat lesz, ahogyan a wicser4 is...... bezzegmások!
Azért Moby évekkel ezelőtt megmondta a tutit, hogy a Sony a posztapokaliptikus szenvedéspornót maxolja ki a játékaival, és az összes többi stílusban van nulla játéka vagy tíz évente egy.
És ahogy Castle82 is írta, pont az ominózus játékrablóperben jött ki, hogy a PS userek 30-40%a codozik és kész, és további 30-40%a játszik a cod mellett még max két játékot, nem havonta, hanem összesen míg megvan a PSük. A PS userek kétharmada szarik a mindenre is a codon kívül.
Tehát van ez a hívjuk többségnek, és van a kisebbség, akiknek ott vannak ezek a csodák amit a Sony letett az asztalra és amiket összesen max 200 óra kipörgetni. Felmerül a kérdés, hogy ha még ezt minden évben egyszer meg is teszi az összes szektás PS fanatikus, a többi 10-10,5 hónapban mi történik? Uncharted4 nyolcvanadszor is?
Baromira ki van hegyezve ezekre az egyszeri 15-20 órás sztori vezérelt játékokra a géming bemutatása, csak ugye ez nem a valóság. A valóságban sokkal többféle és sokkal változatosabb dolgok vannak, és a valóságban nem feltétlen a sztori a minden. A sakkban nincs sztori, mégis elég nagyot ment játékként, vagy maradjunk a videojátékoknál, a top20 eladott játék sztorijai? Tetris? Minecraft? Mariok, amik mind arról szólnak, hogy bowser elrabolta peacht és Márió megmenti jól? Ez mennyire sztorivezérelt?
Nagyon parciális stílus amit a Sony ural, és mondjuk aki játszani szeret, nem interaktív kifestőkönyvet kifesteni, az úgy kompletten ki is hagyhatja az egészet, semmit se veszít. A PS userek többsége így is tesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73870 2023.07.20. 10:00

Mindeközben a platformon, ahol valós excluk jelennek meg, és arra a usereik is vevők! Holnap! Mondjuk az én kezeim közé még vagy két hét mire eljut.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73871 2023.07.20. 10:50

arty írta:légy a levesben, hogy aki már hasznlta, annak nemmegy :(
nekem volt tavaly vagy tavalyelőtt és dobja is minden accomra, hogy ezen már volt subscription.... de próbáltam uj alma accal, sőt még uj psn és uj alma accal is meg a vezetékse telefonszámunkat(!) is ellőttem, tehát ELVBEN teljesen szűz párossal - és nem.

igen, van pár jó tartalom, még macerát is ért volna, de sajna szigor van, fizetni meg nem akaródzik... (volt olyan 3 hónapos LG triálom ami 1 perc nézésidő nélkül ment el, szal nem kockáztatnék pénzt :D )
Én nem sütörremj el se a ganépasszosat, se az LG-set soha, mert nem jutna rá idő. Prime-om van folymaatosan, tavaly néztem utoljára (de fel van rakva anyám tévéjére is, így ő használja).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73872 2023.07.20. 10:57

arty írta:ennyi erővel minden jó "később" meg "majdegyszer" (és amugy az is, tény), de ne mond h nem JOBB mégis picit akkor, amikor a hypetrain dübörög, mások is tolják, "együtt fedezitek fel", a grafika is akkor b*sz igazán, stb stb.
Egyrészt nyilván, másrészt meg ha van életed felnőttként, akkor elég problémás lekövetni aktívan az aktuális hájpot. Idén is, tavaly is voltak előrendeléseim, pont azért, mert úgy jó árban is voltak (egy kivétellel), de több hónap kell mindnek, mire sorra tud kerülni. A grafikával is úgy vagyok már, hogy vannak nagyon összerakott grafikák, de már nem tud jönni akkora ugrás, hogy elkpráztasson. Ahhoz 10 évre abba kéne hagyni ezt a hobbit, vagy legalábbis a 2010 utáni játékokkal leállni.
Avatar
arty

Hozzászólás #73873 2023.07.20. 11:04

Botond írta:Azért Moby évekkel ezelőtt megmondta a tutit, hogy a Sony a posztapokaliptikus szenvedéspornót maxolja ki a játékaival, és az összes többi stílusban van nulla játéka vagy tíz évente egy.
És ahogy Castle82 is írta, pont az ominózus játékrablóperben jött ki, hogy a PS userek 30-40%a codozik és kész, és további 30-40%a játszik a cod mellett még max két játékot, nem havonta, hanem összesen míg megvan a PSük. A PS userek kétharmada szarik a mindenre is a codon kívül.
Tehát van ez a hívjuk többségnek, és van a kisebbség, akiknek ott vannak ezek a csodák amit a Sony letett az asztalra és amiket összesen max 200 óra kipörgetni. Felmerül a kérdés, hogy ha még ezt minden évben egyszer meg is teszi az összes szektás PS fanatikus, a többi 10-10,5 hónapban mi történik? Uncharted4 nyolcvanadszor is?
Baromira ki van hegyezve ezekre az egyszeri 15-20 órás sztori vezérelt játékokra a géming bemutatása, csak ugye ez nem a valóság. A valóságban sokkal többféle és sokkal változatosabb dolgok vannak, és a valóságban nem feltétlen a sztori a minden. A sakkban nincs sztori, mégis elég nagyot ment játékként, vagy maradjunk a videojátékoknál, a top20 eladott játék sztorijai? Tetris? Minecraft? Mariok, amik mind arról szólnak, hogy bowser elrabolta peacht és Márió megmenti jól? Ez mennyire sztorivezérelt?
Nagyon parciális stílus amit a Sony ural, és mondjuk aki játszani szeret, nem interaktív kifestőkönyvet kifesteni, az úgy kompletten ki is hagyhatja az egészet, semmit se veszít. A PS userek többsége így is tesz.
Nyilván nem a szenvedéspornó hozza a dzsilliárdokat, de ezek hoznak nekik hangos tömegecskét és megalapoznak egyfajta.... szerethetőséget. 2013 óta láthatod, hogy a goodwill fontos a konzolbizniszben is (sőt, még csak ott fontos igazán :) ).

Aztán ennek a hangos tömegecskének vannak ilyen-olyan barátaik és ha már a TLOU miatt valaki ps-re szorult, a haverjának meg kb mindegy hogy min nyomja a codot, hát veszi amaz is péesre a codot, mer a köztudatban a PÉES a tuti és a FOR THE PLAYERS, satöbbi.

És amugy jah, az uncsartedeket nyolcvanadszor még mindig péesen lehet csak lejátszani, szal ez is bennevan ;)
Meg azért a monsterhunter, meg fifa is kijönnek ám péesre is, szal aki ezt a platformot választja, nem marad ki semmiből.... sőt, ott van a legnagyobb "csalómentes" közösség is, ha multizni vágysz.

Gyűlölöm a japókat, a mentalitásukat, a ps5 egy elkurt foshalom (szoftveresen!), de ettől még szurkolok is nekik, mert az évi 20 legjobb géming órámat mégiscsak tőlük kaphatom meg - csak és kizárólag (tudom, vehetnék 4090-et és pusztithatnám az elmém a stutter miatt, hdr hiánya miatt, a win11 tálca miatt, análkólás króm miatt, stb, de kösz, nem!).
Az MS az exklujait kihuzta alólam, átmentette a szép game as service jövőbe (Héló infinite, tök jó h végre nincs sztori és dráma, csak a SEASON 123456677837592 és a nyitott világ! FHorizon, külön hsz-t érdemelne az elsilányítása.... Gears, LOL, az nincs is már. Ősszel pedig várhatóan lehuzzák a rendes forzát is a klotyón.)

A vásárlások meg.... nos, az MS beszopta ezt 2013-bam és nem látom a visszautat.
Ha használtan keresek egy játékot, a ps4 verzából van fent 10, xboxra meg 0.
Ha újonnan veszek, ott is sokszor a ps verza több helyen van és általában picit olcsóbb is (nem a sony címek....).
Ami a legdurvább viszont: a ps app szól a telómon, hogy most olcsó az X játék, két nyomi és már szedi a ps5.
A szoftver-kámpáni MS appja nem szól, hiszen ott az app-ban nem tudsz pénzt költeni. Persze még az is lehet, hogy nem jó appot használok, volt amikor ugye hármat toltak egymás mellet ezek a VADBARMOK. Emailben néha jön egy 3 játékos lista a wishlistemről, gondolom amolyan kényszermegoldásként ha már az app egy FOS: csak most 14990 helyett 13500ért megvehetem X játékot (ez a klasszik gamepass kedvezmény), NULLA relevancia, nem a valódi akciót írja, stb. Manapság olvasatlanul törlöm is ezeket, nincs erre nekem időm.
BAZDMEG, ezeknek ENNYIRE nem kell a pénzem? Semmi gond, úgyis ráböktem már péesen, ahol amúgy sok cím eleve olcsóbb digitálisan is. Legdurvább a Minecraft Legends(???) volt ilyen megjelenéskor... ÜZLETI ZSENIK.
Néha azért kifizetem a pár plusz frém és pixel árát (legutóbb Crysis Trio és Wolf2), de általában nemigazán akaródzik.

Aztán Dani meg linkelheti a 80-20-as ps vs xbox eladásokat, JÉÉÉÉÉÉÉ, defura. (gamepass is baja a modelljüknek, de ha azt félre is teszem, mintha nem is kéne már a szoftvereladás, az csak egy felesleges macera...???)

MS-Acti témában nemtok véleményt alkotni, fáj, hogy ide jutott az iparág. Undorító huzás, de "szerencsére" a sony is vásárolgat/szemétkedik, szóval haragudhatok mindenkire egyszerre.
És hátha lesz belőle 50-50% egyszer és tényleg elkezdik nyalni mindketten a seggünket........
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73874 2023.07.20. 11:08

DanielT írta:És nálad se rohadna hónapok óta, mert valószínűleg mindent amit pécén nyomsz mehetne PS-en is, kivéve persze ha valami irányítás miatt billegér+görnyedést igényel.
Nála lehet, de vannak nem csak egér+billre exkluzívok is rá. Meg hát most is a kanapén dögölve gépelek. Lehet, hogy UT-ben görnyedve jobb lenne a K/D-m, de tök kényelems így, és hatákonyabb a kontrollernél. Nem csak fórumozáshoz.

Ez a komment csak azért születhetett meg, mert a Sony újabban kiadja pc re a dolgait. Amik a gaming iparág abszolút csúcsminőségét képviselik, az AAA kategóriát definiálják.
Kitörölhetem a seggem azzal, hogy a HZD az AAA unalmat definiálja. De biztos rohadt AAA módon tört az UC4 lemeze is, miközben a Maneater és a Darksiders Genesis a 10/10. Engem azzal is emgvehetne a Sony, ha csúnyább, de élvezetesebb játékokat gyártana. Kár, hogy a rogue-like nem kenyerem, de a Returnal a játékmenetfókusz miatt még megér nálam egy misét. Meg a FIFA-kat, akarom mondani Ratcheteket szeretem, de azért az 500. részre nehezebb ráugrani nagy lelkesedéssel. Még emlékszem, amikor a rebootról tettél be ide monstre videót azt bizonygatva, hogy a PS2-es eredeti jobb nála. Mondjuk, a Rift Apartból legalább Moby tett be ide AAA kategóriás bugvideókat.
Avatar
arty

Hozzászólás #73875 2023.07.20. 11:16

Zóanagyvarázsló írta:Egyrészt nyilván, másrészt meg ha van életed felnőttként, akkor elég problémás lekövetni aktívan az aktuális hájpot. Idén is, tavaly is voltak előrendeléseim, pont azért, mert úgy jó árban is voltak (egy kivétellel), de több hónap kell mindnek, mire sorra tud kerülni. A grafikával is úgy vagyok már, hogy vannak nagyon összerakott grafikák, de már nem tud jönni akkora ugrás, hogy elkpráztasson. Ahhoz 10 évre abba kéne hagyni ezt a hobbit, vagy legalábbis a 2010 utáni játékokkal leállni.
Persze, nüanszokról beszélünk, amennyivel jobb a day1 (vs. pecseletlen borzalmak). És/de nekem hiányzik picit a day1, amikor csomagolom ki a forza collector's-t és pár nappal később haverral a melóban beszéljük, hogy "úúúúúdekurvajó ez meg az az új forzában", fórumon meg esetleg Totti lelkendezik róla.... (FM3-FM4 konkrétan).

Jah, sajna nekem is volt 1-2 cím, amit day1 vettem, feleslegesen és aztán sokára lett tolva, tehát a gyakorlatról teljesen igazad van.
De pl aki naprakész és ténylegesen mást csinál két játék közt, mert nincs backlogja, ...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73876 2023.07.20. 11:22

arty írta:Az MS az exklujait kihuzta alólam, átmentette a szép game as service jövőbe (Héló infinite, tök jó h végre nincs sztori és dráma, csak a SEASON 123456677837592 és a nyitott világ! FHorizon, külön hsz-t érdemelne az elsilányítása.... Gears, LOL, az nincs is már. Ősszel pedig várhatóan lehuzzák a rendes forzát is a klotyón.)
Az Infinite kampány második felében végig egy csőben mentünk, volt sztori meg dráma is, más kérdés, hogy co-opban nehéz figyelni, és engem tökre nem érdekel benne. Az már az amúgy frankón összerakott 4 óta átment sima érdektelenségből totális érdektelenségbe. Persze voltak benne bugok és mechanikai problémák, az tény, a korábbi repetitív nyílt világozás meg előre emgcsinálta a rossz szájízt. Persze a jövő az necces, tőlem co-opra jöhetnek, de hogy a sztorijuk vagy az univerzuma érdekeljen, az elképzelhetetlen.

Tény, a Gears nem bír már a 360-as éra relevanciájával, és ritkábban is jön, mint minden más is a játékiparban. Ettől még nagy minőségi beszakadás nincs. A 2 és a Judgement a kedvencem, de az 1-et vagy a 3-at nem biztos, hogy a 4-5 elé raknám. Mármint mai szemmel, a maguk idejében nyilván nagyobbat szóltak, mint most, de én speciel annak idején nem csíptem különösebben a GfWL-es Gears 1-et, a co-op miatt az Ultimate és a BC-s 360 is sokkal jobban bejött, mint az relatíve frissen egyedül. És a színhiányossága miatt konkrétan ocsmány is volt. (De szerintem az Oblivion sem nézett ki jól új korában sem, csak ment rá szilikongyerekként a rajongás.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #73877 2023.07.20. 11:25

arty írta:De pl aki naprakész és ténylegesen mást csinál két játék közt, mert nincs backlogja, ...
Ez a PS userek 2/3a, aki csak codozik. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #73878 2023.07.20. 11:27

arty írta:Nyilván nem a szenvedéspornó hozza a dzsilliárdokat, de ezek hoznak nekik hangos tömegecskét és megalapoznak egyfajta.... szerethetőséget. 2013 óta láthatod, hogy a goodwill fontos a konzolbizniszben is (sőt, még csak ott fontos igazán :) ).

Aztán ennek a hangos tömegecskének vannak ilyen-olyan barátaik és ha már a TLOU miatt valaki ps-re szorult, a haverjának meg kb mindegy hogy min nyomja a codot, hát veszi amaz is péesre a codot, mer a köztudatban a PÉES a tuti és a FOR THE PLAYERS, satöbbi.

És amugy jah, az uncsartedeket nyolcvanadszor még mindig péesen lehet csak lejátszani, szal ez is bennevan ;)
Meg azért a monsterhunter, meg fifa is kijönnek ám péesre is, szal aki ezt a platformot választja, nem marad ki semmiből.... sőt, ott van a legnagyobb "csalómentes" közösség is, ha multizni vágysz.

Gyűlölöm a japókat, a mentalitásukat, a ps5 egy elkurt foshalom (szoftveresen!), de ettől még szurkolok is nekik, mert az évi 20 legjobb géming órámat mégiscsak tőlük kaphatom meg - csak és kizárólag (tudom, vehetnék 4090-et és pusztithatnám az elmém a stutter miatt, hdr hiánya miatt, a win11 tálca miatt, análkólás króm miatt, stb, de kösz, nem!).
Az MS az exklujait kihuzta alólam, átmentette a szép game as service jövőbe (Héló infinite, tök jó h végre nincs sztori és dráma, csak a SEASON 123456677837592 és a nyitott világ! FHorizon, külön hsz-t érdemelne az elsilányítása.... Gears, LOL, az nincs is már. Ősszel pedig várhatóan lehuzzák a rendes forzát is a klotyón.)

A vásárlások meg.... nos, az MS beszopta ezt 2013-bam és nem látom a visszautat.
Ha használtan keresek egy játékot, a ps4 verzából van fent 10, xboxra meg 0.
Ha újonnan veszek, ott is sokszor a ps verza több helyen van és általában picit olcsóbb is (nem a sony címek....).
Ami a legdurvább viszont: a ps app szól a telómon, hogy most olcsó az X játék, két nyomi és már szedi a ps5.
A szoftver-kámpáni MS appja nem szól, hiszen ott az app-ban nem tudsz pénzt költeni. Persze még az is lehet, hogy nem jó appot használok, volt amikor ugye hármat toltak egymás mellet ezek a VADBARMOK. Emailben néha jön egy 3 játékos lista a wishlistemről, gondolom amolyan kényszermegoldásként ha már az app egy FOS: csak most 14990 helyett 13500ért megvehetem X játékot (ez a klasszik gamepass kedvezmény), NULLA relevancia, nem a valódi akciót írja, stb. Manapság olvasatlanul törlöm is ezeket, nincs erre nekem időm.
BAZDMEG, ezeknek ENNYIRE nem kell a pénzem? Semmi gond, úgyis ráböktem már péesen, ahol amúgy sok cím eleve olcsóbb digitálisan is. Legdurvább a Minecraft Legends(???) volt ilyen megjelenéskor... ÜZLETI ZSENIK.
Néha azért kifizetem a pár plusz frém és pixel árát (legutóbb Crysis Trio és Wolf2), de általában nemigazán akaródzik.

Aztán Dani meg linkelheti a 80-20-as ps vs xbox eladásokat, JÉÉÉÉÉÉÉ, defura. (gamepass is baja a modelljüknek, de ha azt félre is teszem, mintha nem is kéne már a szoftvereladás, az csak egy felesleges macera...???)

MS-Acti témában nemtok véleményt alkotni, fáj, hogy ide jutott az iparág. Undorító huzás, de "szerencsére" a sony is vásárolgat/szemétkedik, szóval haragudhatok mindenkire egyszerre.
És hátha lesz belőle 50-50% egyszer és tényleg elkezdik nyalni mindketten a seggünket........
Több időt töltesz a vásárlásokkal, mint a géminggel, az megint másik alkategóriája az elmebetegségnek. :)
De amúgy az appos rész jogos, igaz nekem vagy hat játék van wishlisten, azt mindig értelmesen meg tudja írni az MS, hogy mi akciós, hogy utána jól ne vegyem meg, mert hát backlooooooooog.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73879 2023.07.20. 11:30

arty írta:Persze, nüanszokról beszélünk, amennyivel jobb a day1 (vs. pecseletlen borzalmak). És/de nekem hiányzik picit a day1, amikor csomagolom ki a forza collector's-t és pár nappal később haverral a melóban beszéljük, hogy "úúúúúdekurvajó ez meg az az új forzában", fórumon meg esetleg Totti lelkendezik róla.... (FM3-FM4 konkrétan).

Jah, sajna nekem is volt 1-2 cím, amit day1 vettem, feleslegesen és aztán sokára lett tolva, tehát a gyakorlatról teljesen igazad van.
De pl aki naprakész és ténylegesen mást csinál két játék közt, mert nincs backlogja, ...
Nekem az utolsó day1-élményem a Beyond PS3-on. Jó érzés volt elsők között lefikázni a megszokott fórumokon :eljen:

Filmből a Blade Runner 2049-re akartam lemenni moziba húgómmal, de a limitált angol nyelvű vetítésre nem sikerült megszervezni. Aztán előrendeltem BD-n, hogy majd együtt megnézzük. Legalább fél évig porosodott, mire odajutottunk.

Igen, tudom, hogy vannak day1 játszó emberek, én nis ismerek olyat, aki az FF miatt PS5-öt, de a korábbi Sony-exkluzívokat azért újrajátssza PC-n is. Szóval van, akinek számít. Kérdés az, hogy mi nem érintettkéntezt miért nem szarjuk le? Visszasírjuk az élményt, amikor hétfőn a sulkiban minden fiú a szombat este adott Tango és Cashről beszélt? Érthető, de vén pöcsök vagyunk, nem fog day1-játszással visszajönni. Játszhatnám a várt JA3-at, csak telepítenem kellene, de előbb még meló, edzés, backlog, ne egyszerre 20 játék fusson, így várnia kell. Pedig tényleg csak az install választ el attól, hogy a fórumokon oszthassam a kollektív észt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73880 2023.07.20. 12:08

Castle82 írta:Inkább azt irom hány Sony cuccot toltam ki (vagyis vittem végig) ami érdemes volt rá az elmúlt 5-10 évben....
Gow1-2, Pók1, Tsushima, Tlou 1-2, UC4, Horion 1 de ez borzalmasan immel ámmal annyira repetitiv volt, a 2 kb félig megvan de arra is ráuntam pedig sokatz fejlődtrek az elsőhöz képest. Emellett kb az összes Sony exbe belenyaltam messze nem hozott lázba a java. Nem tagadom le a Sony cimek "jelentőségét" csak az a fajta ajnározás ahogyan méltatod az aktuális generációt kicsit kezd sok lenni mert ebben a generációban eddig talán még kevesebb húzócim érkezett eddig mint az előző genben, azok is "folytatások". A Sony exek java mára kimerül a nyilt világú TPS akciójátékokban némi RPG elemmel füszerezve egy tök átlagosan felépitett openworld világban. Ebben tudnak átlagon felülit, és ritkán egy egy nagyobbat dobni. Openworld szinten egy lapon viszont nem emliteném se a CDPR-el se a Rockstarral őket mert ahhoz még bőven van hova nőniük - nem nem a bugok és programhibák a szempont.
Tény az is hogy sok a szemét multiplatban de az is barokkos túlzás hogy van kb witcher és gta amik ezekkel a Sony exekkel versenyeznének mert van bőven más is a világon Doom, Diablo, DS remake, SW Jedi Survivor, Hogwarts, Sysshock,Elden,Sifu,Resident részek, Falloutok és még sorolni lehetne napestig amik lazán ott vannak a Sony exek zöme mellett kimagasló kritikai és user véleményekkel nem véletlenül, maximum tech szinten nem tudják azt a bugmentesebb minőséget nyújtani a multiplatform mivoltukból kifolyólag, ellenben másban akár rá is vernek a Sony exek zömére.

Úgy van kezelve a Sony mintha spanyol viaszt szarna miközben egy laza biztonsági játékot tol az egykaptafa TPS exekkel és jelenleg lazán a leggusztustalanabb féreg hozzáállásuk van az egész játékiparhoz. Amivel csak tudnak lehúznak, a szolgáltatásokat amiket a másik oldalon köpködnek mondván káros szépen lemásolják, verik az asztalt hogy az exkluzivitás mennyit árt a játékosoknak pláne a COD esetében miközben eddig pont ők voltak akik a COD-ban exkluziv tartalmakat toltak ezerrel - a legszánalmasabb húzás hogy a crossplatform csak Sony gépen kikapcsolható exkluzivként- , növelgetik szépen az áraikat húzzák a pofájukat ha a játékosok hőbörögnek amúgy teljesen jogosan a fizetős upgrade-ekre közben alapvető 2020 után elvárható funkciókat is évek után voltak képesek úgy ahogy a ps5-be belenyomni, alapvető szolgáltatásokat tesznek fizetőssé és mit adnak mindezért cserébe?
Évenként 1 talán 2 exkluzivot amik talán átlagon felüliek de nem gigaexek, mert azok nagyjából 2-3 évente futnak be jóesetben és még akkor sem biztos hogy a nagy gigaex nem a szokásos Openworld TPS biztonsági játék sony módra....
Milliószor jobban várom a bethesda hamarosan érkező bugos szarját amit majd modderek és a nép kipofoznak, mint a jelenleg megjelenésre váró szokásos egykaptafa Sony cimek bármelyikét. Ugyanakkor jelenleg a Skyrim-et tolom mert a képembe nyomták hogy van 1 gombnyomásos modolási lehetőség, kiválasztasz egy pakkot és csinálja a dolgát nem kell szarakodni mi mivel kompatibilis mi miért akad,stb... Jelenleg egy 1300 modot tartalmazó verziót tolok ami látványban és gameplay-ben is jócskán fel van turbózva bugmentesitve. És tartom, még ez a játék is többet ér openworld cimként (alapverzióban is még ha el is járt felette jócskán az idő) mint a Sony openworld cimek jórésze, 1-1 kivétellel.....

Hol vannak a Sony fps-ek? A kalandjátékok? A horror stuffok? A rendes JRPG-k? Sehol semmi csak a nyomorult openworld TPS-ek minimal rpg elemekkel, azok közül is van 1-2 ami valóban AAA csúcsminőség minden téren pl GOW2, de a java max tech szinten tud csúcsminőséget minden másban ott figyel az átlag körül ahol az ubisoft is befészkelte magát.... Nem igazán látom át mire a durva szemellenzős fanatizmus miközben a Sony jelenleg még csak önmaga árnyékában sincs az egykori PS1 PS2 érához képest.... Persze lehet röhögcsélni az MS szerencsétlenkedésén, csak azzal meg az a baj hogy a Sony pont azért olyan amilyen,mert brutális előnyben vannak. Viszont mókás volt nézni azt az izzadt vergődést amit a COD miatt lemüveltek hazudozva asztalt csapkodva mert nagyon is jól tudja a Sony is: A playstation vásárlók igencsak hatalmas számban le se szarják az istenitett gigaexeket, az a lényeg hogy legyen FIFA MADDEN vagy COD... A COD elvesztésével a Sony alsóhangon a a ps vásárlóbázis negyedétől elesett volna... És milyen rossz is lenne nekünk játékosoknak ha a két cég ott lenne szorosan egymás mellett és nem győznék a seggünket nyalni csak hogy az ő gépüket használjuk....De ez nincs...Van helyette fizetős savegame backup ps5-ön... :taps:
"Nem tagadom le a Sony cimek "jelentőségét" csak az a fajta ajnározás ahogyan méltatod az aktuális generációt kicsit kezd sok lenni mert ebben a generációban eddig talán még kevesebb húzócim érkezett eddig mint az előző genben, azok is "folytatások"."

Az aktuális generációt nem hiszem, hogy különösebben méltatom, de ha megmondod ki tett le többet, jobbat, igényesebbet mint pl a Rift Apart, Returnal(rohadjon meg), Demons Souls remake, TLOU 1 remake (ez kurvára felesleges, de az igényesség nem kérdés), Ragnarok, HZ FW, Sackboy és még ki tudja mi minden. Melyik kiadótól jött még ennyi cucc, ilyen rohadt magas AAA minőségben? Microsoft? Activision? Blizzard? Ubisoft? Kicsoda?

"Tény az is hogy sok a szemét multiplatban de az is barokkos túlzás hogy van kb witcher és gta amik ezekkel a Sony exekkel versenyeznének mert van bőven más is a világon Doom, Diablo, DS remake, SW Jedi Survivor, Hogwarts, Sysshock,Elden,Sifu,Resident részek, Falloutok és még sorolni lehetne napestig amik lazán ott vannak a Sony exek zöme mellett kimagasló kritikai és user véleményekkel nem véletlenül, maximum tech szinten nem tudják azt a bugmentesebb minőséget nyújtani a multiplatform mivoltukból kifolyólag, ellenben másban akár rá is vernek a Sony exek zömére."

Diablo 10 évente van EGY darab. System Shock? Ne viccelj már... Sifu PS exkluzív btw. Doom okés cucc, de nem egy súlycsoport, Fallout meg egy putri hulladék. Residentek oké, Hogwarts fogjuk rá, de az se lesz soha egy "legenda".

"Úgy van kezelve a Sony mintha spanyol viaszt szarna miközben egy laza biztonsági játékot tol az egykaptafa TPS exekkel és jelenleg lazán a leggusztustalanabb féreg hozzáállásuk van az egész játékiparhoz."

A biztonsági résszel részben! egyetértek, de te is szeretnél biztonságot amikor több száz millió dollár és ÉVEK a tét... A hozzáállással nem.

"Hol vannak a Sony fps-ek? A kalandjátékok? A horror stuffok? A rendes JRPG-k? "

FPS valóban hiányzik, kalandjátékot értelmezni se tudom mi az manapság, horrornak ott lesz a Silent Hill, ami műfajt kis garázscégek csinálnak. JRPG halott műfaj, de Final Fantasy még mindig több van PS-en mint máshol.

Szóval KONKRÉT ellenpéldákat kérek szépen, hogy ki csinálja jobban, címeket, stúdió neveket. Mert lehet fikázni, de minden relatív. Értem amit írsz, egyet is értek több dologban, de amint tényleg ellenpéldákat nem teszel mellé (saját fejben is), addig nem lesz teljes a kép.
Avatar
arty

Hozzászólás #73881 2023.07.20. 12:13

Zóanagyvarázsló írta:Az Infinite kampány második felében végig egy csőben mentünk, volt sztori meg dráma is, más kérdés, hogy co-opban nehéz figyelni, és engem tökre nem érdekel benne. Az már az amúgy frankón összerakott 4 óta átment sima érdektelenségből totális érdektelenségbe. Persze voltak benne bugok és mechanikai problémák, az tény, a korábbi repetitív nyílt világozás meg előre emgcsinálta a rossz szájízt. Persze a jövő az necces, tőlem co-opra jöhetnek, de hogy a sztorijuk vagy az univerzuma érdekeljen, az elképzelhetetlen.

Tény, a Gears nem bír már a 360-as éra relevanciájával, és ritkábban is jön, mint minden más is a játékiparban. Ettől még nagy minőségi beszakadás nincs. A 2 és a Judgement a kedvencem, de az 1-et vagy a 3-at nem biztos, hogy a 4-5 elé raknám. Mármint mai szemmel, a maguk idejében nyilván nagyobbat szóltak, mint most, de én speciel annak idején nem csíptem különösebben a GfWL-es Gears 1-et, a co-op miatt az Ultimate és a BC-s 360 is sokkal jobban bejött, mint az relatíve frissen egyedül. És a színhiányossága miatt konkrétan ocsmány is volt. (De szerintem az Oblivion sem nézett ki jól új korában sem, csak ment rá szilikongyerekként a rajongás.)
az nem második fele volt, hanem egy kis rész, csak a bugok miatti ezerszer ujrajátszás miatt érzed soknak :D lelketlen bázisirtás ment "végig", kivéve az elejét és a végét :( coopra egynek elment, kétségtelen, hogy oda a sztori sokat nem ad hozzá... (lásd 5-ös rész), csak elképzeltem ugyanezt EGYEDÜL, ott azért nem zavar(t volna), ha elmondjáték, hogy most miért és hova is megyek (az sem feltétlen zavar, hogy uncsi klisé és badass, de kell VALAMICSKE cél/miért - fps módban nekem spec egy árkádos, háromcsillagosra, S rankra meghcsinálható 15 pályás játék nem jönne be, ehez nagyon átneveltek 10+ év cinematic fps-ei.)

A Gears5 közel 4 éves cím. Ekkorra szállított számomra bármit is az MS. És nem remélem, hogy ha lesz is 6, az nem lesz Gears Infinite :(
Ami nekem kéne, az egyszerűen nem piacképes... pontosabban csak a sonyformulával nyakonöntve az.
És ott is para, hogy mi jön, ha lement a TLOU3... készül (?) a multiplayer tlou (?) és a multiplayer horizon (?) és a sonystudiokat is rálökik a game as service modellre (?) ?

Akkora a baj, hogy a napokban (wd3 undor...) a Homefront ps3 verzájába kellett 2 órát ölnöm. Anno 10 perc után kukáztam ezt a silányságot, most órák után már "érzem" a cuccot :D
Aztán ezek is elfogynak és lehet tényleg unchartedet kell ujra és ujra tolni.

Zóanagyvarázsló írta:Nekem az utolsó day1-élményem a Beyond PS3-on. Jó érzés volt elsők között lefikázni a megszokott fórumokon :eljen:

Filmből a Blade Runner 2049-re akartam lemenni moziba húgómmal, de a limitált angol nyelvű vetítésre nem sikerült megszervezni. Aztán előrendeltem BD-n, hogy majd együtt megnézzük. Legalább fél évig porosodott, mire odajutottunk.

Igen, tudom, hogy vannak day1 játszó emberek, én nis ismerek olyat, aki az FF miatt PS5-öt, de a korábbi Sony-exkluzívokat azért újrajátssza PC-n is. Szóval van, akinek számít. Kérdés az, hogy mi nem érintettkéntezt miért nem szarjuk le? Visszasírjuk az élményt, amikor hétfőn a sulkiban minden fiú a szombat este adott Tango és Cashről beszélt? Érthető, de vén pöcsök vagyunk, nem fog day1-játszással visszajönni. Játszhatnám a várt JA3-at, csak telepítenem kellene, de előbb még meló, edzés, backlog, ne egyszerre 20 játék fusson, így várnia kell. Pedig tényleg csak az install választ el attól, hogy a fórumokon oszthassam a kollektív észt.
day1 szempontból még nálam is rosszabb vagy akkor :D (emlékből mintha én is egész frissiben beyondoztam volna, majd nézek acsivmentlistát... csak ps3on minden trofea megnézés után 5 percig fagyottan áll pées)

Hjaaa, filmeket ne is említsd. Pedig a marvelszemét (nemnézése) mellett ott könnyebb lenne haladni a backloggal, hogy naprakészre nézzük magunkat ;)

Én day1 emberként Mobyt ismerem, de má' ő se jár ide :D
(Botond: sajna nincs Cod drogos ismerős és ide se jár egy se, ezér' ezt nem tudjuk igazolni, hogy ők AZOK! :P )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73882 2023.07.20. 12:36

Utóbbi években day1 nálam :

Frobidden West (Sony)
Ragnarok (Sony)
TLOU2 (Sony)
Demons Souls (Sony)
Astro's Playroom (Sony ajándék game, de akkoris kvajó)
Cyberpunk (CDPR, lol, de legalább ingyen volt)
Battlefield 2042 (EA, moslék)
Dead Island 2 (nemtomki)
Stray (adta a Sony, de akkor is day1 :P)
Hades (nemtomki)

Majdnem day1:

Kena (Sony exc)
Final Fantasy VII (Sony exc)
COD MW és MW2 (Activiosion, kölcsön)

És azt kell mondanom a Sonyhoz köthető címeken kívül (vagy saját cím, vagy excl)a Dead Island 2 kivéltelével minden csalódás valamilyen szempontból.

Diablo IV-et akartam venni, de a béta meggyőzött róla, hogy nem kell nekem.

Illetve most majdnem az FF16, de lehet már megvárom vele a Pro-t.


Szal biztos egy rohadt szemét a Sony és rohadjon meg a rohadt rohadék, de izé. Megyek Xboxot venni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73883 2023.07.20. 16:14

DanielT írta:Utóbbi években day1 nálam :

Frobidden West (Sony)
Ragnarok (Sony)
TLOU2 (Sony)
Demons Souls (Sony)
Astro's Playroom (Sony ajándék game, de akkoris kvajó)
Cyberpunk (CDPR, lol, de legalább ingyen volt)
Battlefield 2042 (EA, moslék)
Dead Island 2 (nemtomki)
Stray (adta a Sony, de akkor is day1 :P)
Hades (nemtomki)

Majdnem day1:

Kena (Sony exc)
Final Fantasy VII (Sony exc)
COD MW és MW2 (Activiosion, kölcsön)

És azt kell mondanom a Sonyhoz köthető címeken kívül (vagy saját cím, vagy excl)a Dead Island 2 kivéltelével minden csalódás valamilyen szempontból.

Diablo IV-et akartam venni, de a béta meggyőzött róla, hogy nem kell nekem.

Illetve most majdnem az FF16, de lehet már megvárom vele a Pro-t.


Szal biztos egy rohadt szemét a Sony és rohadjon meg a rohadt rohadék, de izé. Megyek Xboxot venni.
Sorolod mindig a Sony címeket az elmúlt 100 évből, mert neked ugye értelmes pc hiányában nincs más lehetőséged, mint azt szeretni ami van.

Viszont, ha minimálisan értenél a nethez, akkor egy keresés lenne, hogy az általad felsorolt játékok milyen időszakban jöttek ki (dátum tól-ig), és hogy mennyi a metacriticsen a metacritic vagy a user review pontszám, és a második keresés kidobná, hogy ugyanezen időszakban még mik jöttek ki legalább akkora pontszámmal. És akkor nem kéne itt fogalmatlanul vergődni, meg nem kéne Castlenek kiszervezni, hogy guglizza ki neked, mert a te képességeid és csőlátásod ez már meghaladja.

A személyes vallási meggyőződésed egy szép dolog, de itten van a valóság, pl a Sony önbevallása csak cod userekről, meg az eladási számok, ahol a szentszoni játékok erősen futottak mèg, mert hát valójában téged kivéve leszarja ezeket mindenki, aki nem az élete értelmét próbálja igazolni azzal, hogy egy konzolba betonozza be magát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73884 2023.07.20. 18:23

Nap végére még egy gyilkosság belefért sajnos. Világvégén 60as szakaszon kocogok 60al, gyerekekkel vissza a strandról, mikor is a helyi lakos a 206os pözsóval elsuhan mellettem, szem elől is tévesztettem egy perc alatt a dombra-dombos, kőfallal körbevett úton, de két perc múlva újra megláttam, hogy telibevágott hat robogós fiatalt, három pár, az egyik lány húsz métert repült a kőfalba fejjel érkezett. A 206os eleje megsemmisült, nem 10el csapódott közéjük.
Ezt sose értem, hogy hova olyan kurva sietős, és az ember ideje ilyen gecidrága, akkor hogyhogy 206os pözső vagy F astra vagy első kiadásos a6osa van és nem vatta új x6osa mondjuk? Hova teszi azt a sok pénzt amit a drága idejéért adnak? És ért ez ennyit? 60 körüli bácsika volt, ő a maradék időt már egy helyen tölti.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73885 2023.07.20. 18:58

A Gamepass minőség már a "médiában" is kategória lett.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73886 2023.07.20. 19:32

Következő day1 cuccom meg a Remnant 2 lesz egyébként, jövő kedd a bolti release, de tesztek már kint.

PC Metacritic 80 ponton áll
PS5 Metacritic 78 ponton áll
Xbox Series Metacritic nincs pontszám, mert a platformon összesen egyetlen teszt született

Opencriticen meg 87% ajánlott, szal' jó lesz ez.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73887 2023.07.20. 19:56

Botond írta:És ért ez ennyit? 60 körüli bácsika volt, ő a maradék időt már egy helyen tölti.
A büntetett előéletű, a közutakon is hírhedt Molnár Richárd másodfokon 3 év 6 hónapot kapott. Mondjuk, nem is jutott ki élve, ha a kórházat nem számítjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73888 2023.07.20. 22:14

A VR diadalmenete nem áll meg: "Meta cancels Quest Pro, work on Quest Pro 2 stopped"

És még erre beszáll az Apple... Nem lesz már semmi más a VR - on kívül!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73889 2023.07.20. 23:52

arty írta:az nem második fele volt, hanem egy kis rész, csak a bugok miatti ezerszer ujrajátszás miatt érzed soknak :D lelketlen bázisirtás ment "végig", kivéve az elejét és a végét :( coopra egynek elment, kétségtelen, hogy oda a sztori sokat nem ad hozzá... (lásd 5-ös rész), csak elképzeltem ugyanezt EGYEDÜL, ott azért nem zavar(t volna), ha elmondjáték, hogy most miért és hova is megyek (az sem feltétlen zavar, hogy uncsi klisé és badass, de kell VALAMICSKE cél/miért - fps módban nekem spec egy árkádos, háromcsillagosra, S rankra meghcsinálható 15 pályás játék nem jönne be, ehez nagyon átneveltek 10+ év cinematic fps-ei.)

A Gears5 közel 4 éves cím. Ekkorra szállított számomra bármit is az MS. És nem remélem, hogy ha lesz is 6, az nem lesz Gears Infinite :(
Ami nekem kéne, az egyszerűen nem piacképes... pontosabban csak a sonyformulával nyakonöntve az.
És ott is para, hogy mi jön, ha lement a TLOU3... készül (?) a multiplayer tlou (?) és a multiplayer horizon (?) és a sonystudiokat is rálökik a game as service modellre (?) ?
Fene tudja, az utolsó etapok mintha hosszabbak is lettek volna, ahogy haladtunk a vége felé, ahhoz képest, ahogy a FOB-okkal haladtunk. De lehet, hogy csak a sok ugyanolyan FOB érdektelensége miatt sem tűnik utólag semminekj, hiszen az aztán végképp olyan volt mintha egy pályát ismételgettünk volna. Végül is a széria kvintesszenciája a repetíció.

Amúgy múltkor a PowerSlave-et dicsérted, az ennyire cinematikus lenne?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73890 2023.07.21. 00:21

DanielT írta:Utóbbi években day1 nálam :

Frobidden West (Sony)
Ragnarok (Sony)
TLOU2 (Sony)
Demons Souls (Sony)
Astro's Playroom (Sony ajándék game, de akkoris kvajó)
Cyberpunk (CDPR, lol, de legalább ingyen volt)
Battlefield 2042 (EA, moslék)
Dead Island 2 (nemtomki)
Stray (adta a Sony, de akkor is day1 :P)
Hades (nemtomki)

Majdnem day1:

Kena (Sony exc)
Final Fantasy VII (Sony exc)
COD MW és MW2 (Activiosion, kölcsön)

És azt kell mondanom a Sonyhoz köthető címeken kívül (vagy saját cím, vagy excl)a Dead Island 2 kivéltelével minden csalódás valamilyen szempontból.

Diablo IV-et akartam venni, de a béta meggyőzött róla, hogy nem kell nekem.

Illetve most majdnem az FF16, de lehet már megvárom vele a Pro-t.


Szal biztos egy rohadt szemét a Sony és rohadjon meg a rohadt rohadék, de izé. Megyek Xboxot venni.
HFW. Még olyantól dicséretet nem hallottam rá, akinek az első része nem tetszett volna, így nálam legfeljebb fillérekért jöhet szóba, de önsorsrontásnak hangzik.

GoW: Ragnarök. Lehet, hogy bejönne, de előbb erőt kéne gyűjteni az előző folytatásához.

Lasszófasz 2. Már az első részt se adták el nekem PS3-ra (a performansz miatt, persze), egyelőre PC-re sem, amikor Micsu ajánlgatta, arra sem ugrottam rá, aztán gyorsan el is adta. Majd jó lesz PC-n valamikor, de olcsón, és előbb az első rész is akciósan kell csak. Persze ha lett volna PS4-em vagy PS5-öm, az első rész már tuti végigment volna, és így ennek beszerzése iránt is lelkesebb lettem volna. De nem véletlenül szálltam ki a PS3-mal.

Demon's Souls. Elismerem meg minden, de a PS3-as ~100 óra után nem látok benne sok fantáziát, nem volt akkora kedvenc, meg akkor már ott lennének a további From-játékok, csak már a DaS se ment végig.

Astro's Playroom. Ez jól hangzik, pláne ajándékként.

Cyberpunk. Érdekelt, érdekel most is, de azóta sem vettem meg.

Battlefield 2042. :nevetes1:

Dead Island 2. Co-opra fillérekért jó lesz.

Stray. Várom ganépasszba vagy bundle-be.

Hades. A bossig elmentem ganépasszban, de aztán kikerült, talán olcsón megveszem egyszer, mert jó cucc, csak sajnos rogue-like.

Kena. Ganépassz vagy bundle.

Final Fantasy VII Remake. Tetszik, csak sajnos fogja a játékos kezét, mint állat, a kibővítés csak jobban túltolja a japán idiotizmust, de tetszik! Kár, hogy PC-n belül az Epic is megsonyzta egy időre, de őszintén szólva csak akkor vettem észre, hogy már megjelent, amikor elő lehetett rendelni a bővített verziót Steamre. Mindenesetre akkor elő is rendeltem, mert akciós volt így keményen, de PS4-re annak idején biztos nem vettem volna. Egyrészt az ára miatt, másrészt meg később adta el nekem a játékot a ganépassz az eredeti megdemózásával, illetve a 12-vel.

COD MW és MW2. Majd megveszem, ha aaby is.

Diablo IV. Várom ganépasszba, de nem zárom ki, hogy Steamre megveszem. Hátha az OW2 után jön oda. Azért várom, hogy olcsósodjon, amúgy is co-opra kell majd.

FF16. Érdekel, jónak is tűnik, PC-n majd kell, de nem teljes áron tervezem. Idén bele se fért volna, bár ha PS-only lennék, akkor végtelen PC-s könyvtárak híján jobban rászorulok.

Örülök, hogy ezek többnyire tetszettek, de azért ez nem az univerzális csodák listája. Nemrosszdeazértnincspéesemmertezakrémje. Pertíz.

Mindenesetre konzolgyártó kiadó kategóriában a Nintendo exkluzív felhozatala nálam nyálcsorgatáskeltésben rommá veri, ha csak a játékok miatt kellene valamit venni. Csak hát a handheldség, a foshardver és a Nintendo-agyfasz nem vonz túlzottan.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73891 2023.07.21. 00:39

Day1 vagy daykevés nálam aztán nem sok minden ment mostanában a The Excavation of Hob's Barrow-n kívül, illetve azok ganépasszos hanyagolható játékok (The Medium, Plague Tale 2). Az más kérdés, hogy venni rajta kívül vettem többet is (Total Warhammer 3, System Shock, JA3, FF7 Crisis Core, AoE: Rise of Rome DLC, DMC5), de jellemzően a kedvező ár miatt.

Ja, és mivel crowdfunding keretében szálltam be jóval megjelenés előtt, a Psychonauts 2-ről és a Wasteland 3-ról majdnem elfeledkeztem. Az előbbi végig is ment gyorsan, bár a steames saját példányom ellenére ganépasszban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73892 2023.07.21. 00:51

DanielT írta:Diablo 10 évente van EGY darab. System Shock? Ne viccelj már... Sifu PS exkluzív btw. Doom okés cucc, de nem egy súlycsoport, Fallout meg egy putri hulladék. Residentek oké, Hogwarts fogjuk rá, de az se lesz soha egy "legenda".
Nem tetszik az új Doomokban az arénás glory killes irány, de azért a 2016-os alacsony gépigény mellett elég frankón nézett ki, amikor játszottam vele. Mechanikailag meg tényleg nem egy súlycsoport a HZD-félékkel.

A Sifu egyébként PC-re ugyanakkor jelent meg, mint PS-re, és azóta már van Switchre meg Boxra is. Persze értem, hogy konzolon egy darabig csak PS-re volt, de a pünkösdi bőrönddicsőséget nem értem, miért magasztalni való.

DanielT írta:FPS valóban hiányzik, kalandjátékot értelmezni se tudom mi az manapság, horrornak ott lesz a Silent Hill, ami műfajt kis garázscégek csinálnak. JRPG halott műfaj, de Final Fantasy még mindig több van PS-en mint máshol.
Volt idő, amikor PS-en is voltak majdnem saját kalandjátékok. Például a Sony beszállt a Double Fine-féle remake-ek megfinanszírozásába, azt ők indították be. Persze a műfaj mibenlétének firtatása érthető, de létezik a klasszikus point 'n' click műfaj és más rokonok is még. Az MS-nek meg ott a felszopott Pentiment. Személy szerint kifejezetten hiányolom a kisebb költségvetésű próbálkozásokat. Lásd PS3-on a Puppeteert. De én a Blizzardnál is hiányoltam, hogy miért nem csinálnak új Lost Vikingset, beleférnének ilyenek is, de én nem vagyok AAA-mániás. Az A betű a játékokban néha olyan, mint az E betű az élelmiszerben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73893 2023.07.21. 00:58

DanielT írta:A Gamepass minőség már a "médiában" is kategória lett.

exoprimal.avi
Nem néztem meg a videót, de ahogy eddig találkoztam vele, ez inkább arról szokott szólni, hogy a szolgáltatás előfizetős jellege miatt így lehet megúszni a külön pénzköltést, nem pedig azt, hogy minden fos lenne benne. Én sonystaként biztos nem reklámoznám, hogy a játékosok a világ legjobb előfizetős szolgáltatása helyett inkább a ganépasszt emlegetik, mint fogalmat. Bár végül is érthető, nálad több 10/10-es ganépasszos csodával senki nem játszott a topikban, a játékok értékelése alapján az a kérdés, hogy miért nekem van előfizetésem, miért nem neked. És ezt magamtól is kérdezem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73894 2023.07.21. 01:16

DanielT írta:Hades (nemtomki)
Ez amúgy min ment? Csak mert PS-re - és Boxra is - csak később portolták.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73895 2023.07.21. 08:02

Zóanagyvarázsló írta:Örülök, hogy ezek többnyire tetszettek, de azért ez nem az univerzális csodák listája. Nemrosszdeazértnincspéesemmertezakrémje. Pertíz.
Akkor várom melléjük a KORTÁRS, nem stratégia, sakk és egyéb műfajok képviselőit, hanem ugyanezt az akció kaland TPS témát más kiadóktól, amik jobbak, vagy jobban érdekelnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73896 2023.07.21. 08:06

Zóanagyvarázsló írta:Nem néztem meg a videót, de ahogy eddig találkoztam vele, ez inkább arról szokott szólni, hogy a szolgáltatás előfizetős jellege miatt így lehet megúszni a külön pénzköltést, nem pedig azt, hogy minden fos lenne benne. Én sonystaként biztos nem reklámoznám, hogy a játékosok a világ legjobb előfizetős szolgáltatása helyett inkább a ganépasszt emlegetik, mint fogalmat. Bár végül is érthető, nálad több 10/10-es ganépasszos csodával senki nem játszott a topikban, a játékok értékelése alapján az a kérdés, hogy miért nekem van előfizetésem, miért nem neked. És ezt magamtól is kérdezem.
Nem a külön pénzköltés és a szolgáltatás a probléma szerintem soha, ahogy most sem. Hanem, hogy eldobható trash.

"Én sonystaként biztos nem reklámoznám, hogy a játékosok a világ legjobb előfizetős szolgáltatása helyett inkább a ganépasszt emlegetik, mint fogalmat."

Eleinte jó volt a marketingje ennek a szeméttelepnek, de azóta már számokban és minden egyébben bebizonyosodott, hogy sehol nincs a PS+ -hoz képest és mostanra már szitokszó szerintem. Persze aki day1 akarja zabálni a Redfall-t és társait, annak kihagyhatatlan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73897 2023.07.21. 08:08

Zóanagyvarázsló írta:Ez amúgy min ment? Csak mert PS-re - és Boxra is - csak később portolták.
Min ment? Mi máson ment volna, mint az egyetlen platformon amivel rendelkezni kell, ha minden jó cucchoz hozzá akar férni az ember? Ha még nem világos az eddigiek alapján, ez a PS5. Hogy előtte volt pécén az számomra lényegtelen, nem érint, ahogy a bőr és nemibeteg gondozóba se járok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73898 2023.07.21. 09:32

DanielT írta:Min ment? Mi máson ment volna, mint az egyetlen platformon amivel rendelkezni kell, ha minden jó cucchoz hozzá akar férni az ember? Ha még nem világos az eddigiek alapján, ez a PS5. Hogy előtte volt pécén az számomra lényegtelen, nem érint, ahogy a bőr és nemibeteg gondozóba se járok.
Bárcsak a valóság is ez lenne!
Avatar
arty

Hozzászólás #73899 2023.07.21. 11:15

Zóanagyvarázsló írta:Fene tudja, az utolsó etapok mintha hosszabbak is lettek volna, ahogy haladtunk a vége felé, ahhoz képest, ahogy a FOB-okkal haladtunk. De lehet, hogy csak a sok ugyanolyan FOB érdektelensége miatt sem tűnik utólag semminekj, hiszen az aztán végképp olyan volt mintha egy pályát ismételgettünk volna. Végül is a széria kvintesszenciája a repetíció.

Amúgy múltkor a PowerSlave-et dicsérted, az ennyire cinematikus lenne?
ENNYIRE nyilván nem. Nincs minden sarkon átvezető :) De van intro-outro, néhol 1-2 voiceover.
Nincs árkádosság, indulsz A-ból és B-ben credits. A dícséret inkább a fantasztikus mozgásnak jár, meg az izléses retro-grafikának.
Mivel nem volt őrült labirintusizé, így a metroidvánia lájt-ságát is meg lehetett bocsájtani, sőt szinte szeretni :)
(Fizikai kiadásomnak már itt kéne lennie, kurvagáz a Limited Run Games support :( )
Avatar
Botond

Hozzászólás #73900 2023.07.21. 12:05

Boldog High end PC napot mindenkinek! Még azoknak is akik letagadtak a low end pc-k, azaz a currgen konzolok világában!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73901 2023.07.21. 18:14

phpBB [media]

Ma a két VRR és HDR mentes japán konzolom közül arra, amelyikre jelennek meg exclu címek idén is, nos erre ma újabb játékot vettem day1!
Jó, hogy van olyan japán konzol, ami gyárt exclu címeket még!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73902 2023.07.21. 18:41

10 év után kb elmentünk moziba (mármint csak nekem volt 10 év), IMAX, Oppenheimer, remélve, hogy ott fosom magam össze a csodától.

Hát csak annyit figyelmeztetésül mindenki másnak aki nem tudja mire ül be, hogy ez gyakorlatilag egy politikai dráma, amit egy színpadon is elő lehetne adni. Látvány = NULLA. Zéró, semmi, nuku, sőt stílszerűen: ничт. Ez majd értelmet nyer ha látta az ember.
Avatar
deep

Hozzászólás #73903 2023.07.21. 20:52

DanielT írta:10 év után kb elmentünk moziba (mármint csak nekem volt 10 év), IMAX, Oppenheimer, remélve, hogy ott fosom magam össze a csodától.

Hát csak annyit figyelmeztetésül mindenki másnak aki nem tudja mire ül be, hogy ez gyakorlatilag egy politikai dráma, amit egy színpadon is elő lehetne adni. Látvány = NULLA. Zéró, semmi, nuku, sőt stílszerűen: ничт. Ez majd értelmet nyer ha látta az ember.
Drámának se nevezném, inkább egy hangos wiki oldal, mert nyilván semmi olyan nincs benne, amit ne lehetne kiguglizni, száraz tények plusz némi csöcs.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73904 2023.07.21. 21:40

deep írta:Drámának se nevezném, inkább egy hangos wiki oldal, mert nyilván semmi olyan nincs benne, amit ne lehetne kiguglizni, száraz tények plusz némi csöcs.
Ilyet is csak egy kommunista írna... csak mondom. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73905 2023.07.21. 21:43

PS5 Pro infók, pletyka, nevezzük akárhogy, Tom Hendersontól, amit kiegészített egy proci gyártáshoz közeli emberke is.

PlayStation 5 Pro Details

• Code Name Project Trinity
• Been in development since early 2022
• Dev kits going out in November
• 30 WGP and 18000mts Memory (Ebből a 30 WGP-ből azt találgatják, hogy kb 2x PS5 erő.)
• Accelerated Ray-Tracing
• Targeting November 2024 Release

"Viola is AMD's codename for the PS5 Pro SoC, for those wondering" - My guess is mostly RDNA 3.5 with RDNA 4 RT stuff

"If you think the codename has some form of familiarity, you’re right. Sony has used The Matrix codenames in the past, with the PlayStation 4 Pro under the codename ‘Neo’ and PlayStation VR under ‘Morpheus’."

Hát kíváncsi leszek, vagyok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73906 2023.07.22. 00:23

DanielT írta:Min ment? Mi máson ment volna, mint az egyetlen platformon amivel rendelkezni kell, ha minden jó cucchoz hozzá akar férni az ember? Ha még nem világos az eddigiek alapján, ez a PS5. Hogy előtte volt pécén az számomra lényegtelen, nem érint, ahogy a bőr és nemibeteg gondozóba se járok.
Volt Switchen is, de lényegtelen értelek. Ezek szerint az én nézőpontomból meg day1 játszottam a GoW-ot, ami egy 2022-es játék.

Mellesleg szerencsétlen Hades tényleg elfut egy kenyérpirítón is, ha valamihez, ahhoz elég egy PS5-nél olcsóbb PC. De tán még egy Switchnél is. (Nem mintha ez számodra szempont lenne, csak mondom.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73907 2023.07.22. 00:41

DanielT írta:Nem a külön pénzköltés és a szolgáltatás a probléma szerintem soha, ahogy most sem. Hanem, hogy eldobható trash.

"Én sonystaként biztos nem reklámoznám, hogy a játékosok a világ legjobb előfizetős szolgáltatása helyett inkább a ganépasszt emlegetik, mint fogalmat."

Eleinte jó volt a marketingje ennek a szeméttelepnek, de azóta már számokban és minden egyébben bebizonyosodott, hogy sehol nincs a PS+ -hoz képest és mostanra már szitokszó szerintem. Persze aki day1 akarja zabálni a Redfall-t és társait, annak kihagyhatatlan.
És azért nem akar rá külön költeni az ember. Én, mondjuk, nem csak a thrashsel vagyok így. Meg az ismerősök sem, akik abuzálták a ganét. Nem arról van szó, hogy az emberek a szemetet várják a ganéba, ha meg faszaság lenne a játék, akkor PS Plust mondtak volna. Pedig ráadásul a mókát a Sony kezdte előbb, ha egy kicsit más formátumban is.

Annyiból jogos, amit írsz, hogy az Exoprimal a ganéban kezdett. Bár én nem mondanám, hogy az ott nyitóak mind rosszak (lásd Psychonauts 2, Hi-Fi Rush, Sniper Elite 5, Pentiment, Persona-portok), de mivel minden third-party zászlóshajó drága lenne (pl. a Capcomnál maradva egy day1 Resi), így sok a kockáztatós próbálkozás vagy az indie, melyek egy részéről azt se tudjuk, hogy eszik-e vagy isszák. Szóval igen, ebbe a sorba valószínűleg jól beillik. Nem véletlen, hogy a Sony a day1-ezést kevésbé erőlteti, de más is a helyzetük.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73908 2023.07.22. 11:08

Nem véletlenül pörögnek fel a ps5 eladások!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73909 2023.07.22. 17:21

DanielT írta:Akkor várom melléjük a KORTÁRS, nem stratégia, sakk és egyéb műfajok képviselőit, hanem ugyanezt az akció kaland TPS témát más kiadóktól, amik jobbak, vagy jobban érdekelnek.
Azt, hogy téged mi érdekel jobban, azt nyilván nem tudom, és nem is akarlak átnevelni más játékokra. Hogy engem mint érdekelnek/jöttek be jobban, az már egyértelműbb. Maga az akció-kaland persze önmagában egy öszvér kategória, elég sok minden tartozhat bele a UbiSoft: The Game-ektől kezdve a csapkoldákon, 3D platformerek többségén és horrorokon át az RPG-kig (van aki közéjük teszi, és ugye minden is RPG-akaármi már, lásd AC, a Guerilla által akció RPG-nek hívott Horizon, vagy az alig RPG Fable még régről).

Azt azért kezdetnek leszögezném, hogy engem éppen az irány zavar, melynek a Ubi mellett a Sony is felelőse. A PS1-éra tisztább platformereiről ugyanis akció-kalandosabb, keverékebb stílusokra váltottak PS2-n (Spyro vs Ratchet, Crash vs Jack, illetve Sly). Aztán jött a PS3, és a Ratchetek minősége, frissessége megbicsaklott (plusz Reistance-ek), a Jakekből helyett lett lövölde UC kamuplatforminggal, a Sly helyett meg jöttek az inFamousok (a Sucker Punch helyett a Sanzarutól azért jött egy Sly 4, túl innovatív nem volt, de bírtam). Nekem ez így csalódás volt, a Sunset Overdrive volt az, amivel tényleg elégedett voltam (új IP, fejlődött as Ratchet-koncepció, és marhára nem csináltak belőle filmjátékot vagy UbiSoft: The Game-et). Persze nem kell félreérteni, az UC-k jó kalandfilmjátékok voltak, hangulatra leginkább az első, más szempontokból a folytatások. A PoP- és régi Tomb Raider-féle vonal is odalett. De mindezt csak a szempontjaim érthetősége miatt írom, illetve, hogy a felsorolt stílusoktól alapból kissé el is fordultam, alig játszom ilyenekkel, beleértve a megvásárolt exGIGAexeket is.

Ami ment/megy és bejött (kivastagítottam a számomra kevésbé kihagyhatóakat):

Sniper Elite 5 - a 4 szerintem jobb, de ugye ez a frissebb, nem mondom, hogy GotY, de ha a HZD szintnek számít, akkor nálam az SE5 még szólóban is nagyon nyer, de ugye még co-op is van benne

Marvel's Guardians of the Galaxy - messze áll tőlem a Marvel-rajongás, de az első GotG-filmet jól elkapták, a settings tetszik, és ez a játékban is működik, a játékmenet persze súlytalan, de ez AAA-ban elvárás (nem ment végig, mert kiment időközben a ganéból)

Final Fantasy VII Remake - ha azt nézzük, mennyire RPG a HZD-hez képest, illetve mennyire épít a minijátékokra, mint sok akció-kaland, ideillik; ez már 2020-as antik cucc, de talán még belefér, pláne, hogy az Intergrade és a PC-s port is 2021-es; bele tudnék kötni, de tökre tetszik

Maneater - bár ezt inkább miattad írom, nekem kevésbé jött be, jópofa, de kimaxoltam, és így a végére azért megfáradt, mert egy gyors végigjátszásra elég a koncepció

Destroy All Humans! - régi cucc, de a remake 2020-as, afféle Maneater, csak földönkívüliekkel, szórakoztatóbb volt a vártnál, csak aztán... kiment abból tetű ganépasszból

It Takes Two - abszolút megértem, hogy sokaknak miért jött be itt, de szerintem ezt co-opra nagyon frankón összerakták, nem vérhardkór, de nem is tizenkettő egy tucat

Psychonauts 2 - tudom, te lepattantál róla, de nekem nagyon bejött, abszolút pozitív csalódás, de az elsőt nem nyomja le, az viccesebb, illetve majdnem minden mechanikát tudott már PS2-n is, csak kevésbé csiszoltabban

Ami érdekel, és van is benne némi potenciál:

Yakuzák - ki lehet válogatni a kellően kurrensnek és eléggé akció-kalandnak számítókat az ezerből
Resik - itt is lehet válogatni, mi fér be
Hi-Fi Rush
Bayonetta 3 - az 1 alapján nyilván nem annyira kalandos, mint egy DMC1 vagy a GoW-ok, de azért talán befér
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Elden Ring - nem vagyok Souls-rajongó, csak tisztelő, de azért egyszer neki kéne menni, hátha az leszek
Star Wars Jedi: Fallen Order - ezzel szkeptikus vagyok, de SW-gyűlölő nem
Star Wars Jedi: Survivor
Immortals Fenyx Rising - a Ubi-logó azért óvatosságra int, de még itt is szerette mindenki
Dead Space (remake)
Mafia (remake)
Stray - mert amúgy érdekel ám, de 5 órás macskálkodásért azért vagyonokat nem fizetek, GotY-t nem várok tőle sem
Ghostrunner
System Shock - hogy pár "olcsóbbat" is tegyek azért a végére

2020-tól néztem (pedig 2019-ből ott lett volna a pl. Control vagy a DMC5), mert abban az évben már jött az újgen, DLC-ket, remastereket, portokat, sakkot mellőztem, remake-ek jöhettek. Néhány PS5-ös a játék a nem sokból valószínűleg befér majd ebbe a mezőnybe nálam, de kiemelkedésre kevés potenciált látok, a Spider-Manről vagy a HFW-ről elképzelni sem tudom ezt, pontosabban az utóbbiról igen, lefelé. Igen, a legtöbb jobba GIGA-k grafikája, a HFW is egy csiszolt gyémánt, annyira, hogy egy ismerősöm most játssza, és szinte spammeli a Cyberpunkot megidéző bugvideókat. De nálam ott a régebbi backlog és a sakk, átlagban mindkettő mezőnye jobban érdekel.
Avatar
arty

Hozzászólás #73910 2023.07.22. 20:12

tetszett az Oppenheimer - csak azért moziban, mert Nolan batman trilogiáját nemrég mutattam meg a kölköknek (imádtuk), márpedig azért anno nem fizettem ELEGET :)
jó volt, bár nekem nem elég "közönségfilmes"/"kommersz" ... mivel a Csernobilt minisorozatként imádtam, ezt a témát is afféleképpen lett volna jó (jobb) feldolgozni.

ettől függetlenül számomra Nolan életműve makulátlan (ellenőrzésképpen most megnéztem a teljes életművét, ÚÚÚÚÚRISTEN, még a mementot is ő rendezte?!?!), alig várom a következő dobását!

---

DT ! a pi3 tuti jó felbontásban tolja ki a ps1-et? olyan kis homályoska (vs real ps1), mintha nem nativ 240p volna.... minedenesetre anyóstól végre odafértem ma a retróhoz, nagynehezen leküzdöttem a destruction derby első divizióját :) anno de imádtam ez... még 1v1-ben is nyomtuk serial kábelen (pc), bőven a lanpartikorszak előtt (de persze sok verseny után jött a desync :( )
ps1 is támogatja a serial linket, bakancslistás a karrier így :) (ps1ek megvannak, a kábel is, de DD-ből csak 1 db PAL verzám van egyelőre :( )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73911 2023.07.22. 21:39

arty írta:tetszett az Oppenheimer - csak azért moziban, mert Nolan batman trilogiáját nemrég mutattam meg a kölköknek (imádtuk), márpedig azért anno nem fizettem ELEGET :)
jó volt, bár nekem nem elég "közönségfilmes"/"kommersz" ... mivel a Csernobilt minisorozatként imádtam, ezt a témát is afféleképpen lett volna jó (jobb) feldolgozni.

ettől függetlenül számomra Nolan életműve makulátlan (ellenőrzésképpen most megnéztem a teljes életművét, ÚÚÚÚÚRISTEN, még a mementot is ő rendezte?!?!), alig várom a következő dobását!

---

DT ! a pi3 tuti jó felbontásban tolja ki a ps1-et? olyan kis homályoska (vs real ps1), mintha nem nativ 240p volna.... minedenesetre anyóstól végre odafértem ma a retróhoz, nagynehezen leküzdöttem a destruction derby első divizióját :) anno de imádtam ez... még 1v1-ben is nyomtuk serial kábelen (pc), bőven a lanpartikorszak előtt (de persze sok verseny után jött a desync :( )
ps1 is támogatja a serial linket, bakancslistás a karrier így :) (ps1ek megvannak, a kábel is, de DD-ből csak 1 db PAL verzám van egyelőre :( )
Kifelé 240p, de valszeg a render felbontás 2X re van állítva.

szerk: Kimész a select+kék gombbal a menübe és ott valahol "options" vagy "core options" azon belül lesz a felbontás. Nem számot ír ki asszem, hanem enhanced resolution vagy valami ilyesmi. Mindez mikor már fut a játék.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73912 2023.07.23. 07:57

DanielT írta:Kifelé 240p, de valszeg a render felbontás 2X re van állítva.

szerk: Kimész a select+kék gombbal a menübe és ott valahol "options" vagy "core options" azon belül lesz a felbontás. Nem számot ír ki asszem, hanem enhanced resolution vagy valami ilyesmi. Mindez mikor már fut a játék.
Nálam egy véletlen elindított update cseszte teljesen szét a PS beállításokat, és onnantól használhatatlan volt és brutálisan szarul nézett ki. Szerencsére az image le volt mentve, ezért vissza tudtam állítani az egészet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73913 2023.07.23. 08:53

arty írta:tetszett az Oppenheimer - csak azért moziban, mert Nolan batman trilogiáját nemrég mutattam meg a kölköknek (imádtuk), márpedig azért anno nem fizettem ELEGET :)
jó volt, bár nekem nem elég "közönségfilmes"/"kommersz" ... mivel a Csernobilt minisorozatként imádtam, ezt a témát is afféleképpen lett volna jó (jobb) feldolgozni.

ettől függetlenül számomra Nolan életműve makulátlan (ellenőrzésképpen most megnéztem a teljes életművét, ÚÚÚÚÚRISTEN, még a mementot is ő rendezte?!?!), alig várom a következő dobását!
Neked tetszett a Tenet? Ott már szerintem annyira túltolta, hogy belecsavarodott az agyfaszságba, a kis Washington meg borzasztó volt a főszerepben. A Dunkerque-et még nem láttam, mert azt nem is értem, honnan jött neki, de majd pótolom. Az Interstellar nem rossz, de már ott is sokat akart a szarka. A TDKR egy okés Batman-film, de lejtmenet a Begins és a TDK után. Az akciójelenetekkel pedig mindig voltak problémái. Nolan ügyes, de az az érzésem, tovább nyújtózkodik, mint a tehetsége takarója ér.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73914 2023.07.23. 10:31

Zóanagyvarázsló írta:Neked tetszett a Tenet? Ott már szerintem annyira túltolta, hogy belecsavarodott az agyfaszságba, a kis Washington meg borzasztó volt a főszerepben. A Dunkerque-et még nem láttam, mert azt nem is értem, honnan jött neki, de majd pótolom. Az Interstellar nem rossz, de már ott is sokat akart a szarka. A TDKR egy okés Batman-film, de lejtmenet a Begins és a TDK után. Az akciójelenetekkel pedig mindig voltak problémái. Nolan ügyes, de az az érzésem, tovább nyújtózkodik, mint a tehetsége takarója ér.
Ja, a Tenet - ről az a South Park rész jutott eszembe amiben a sznobok a borospohárból szagolgatják a saját fingjukat. Illetve hasonlóan kulturált, de szerintem találó mondás, hogy Nolan nagyot akart fingani és beszart.

Memento-t pár napja néztem meg először, három nekiülés kellett. Értem én, hogy mit akart a szerző, de nekem túl abszurd és fárasztó volt. Mármint ilyen szemforgatósan fárasztó, hogy bitch please. Ja és persze csomó alkalommal kilógott a lóláb, nem volt következetes ahogy működött az emlékezet kiesés téma és az is idegesített. Interstellaron is iszonyatosan szenvedtem, nekem ami ennyire elrugaszkodik mindenféle valós alaptól, azt annyira tudom komolyan venni mint egy random Marvel szemetet.

IMAX - ra forgatni ezt az Oppenheimert és ekkora ügyet csinálni belőle egyszerűen nevetséges volt a végeredményt látva.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73915 2023.07.23. 10:47

Szeretem a Nolan filmeket, Oppenheimerre én is rápörögtem, függetlenül attól, hogy nem akció azért IMAX-ben nézném meg, már csak a felbontás miatt.
(Igaz, nem a 70mm-es 12k-t látjuk itthon amiből a világon van 30db, hanem 2k-s digital projectoros verziót)
Persze hely az nem volt, de konkrétan egy sem. Az azért mindig is érdekelt, hogy ki a tököm foglal a mozik első 2 sorába helyet :D
Na mind1, majd műsorváltáskor lecsapok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73916 2023.07.23. 10:53

Greyfox írta:Szeretem a Nolan filmeket, Oppenheimerre én is rápörögtem, függetlenül attól, hogy nem akció azért IMAX-ben nézném meg, már csak a felbontás miatt.
(Igaz, nem a 70mm-es 12k-t látjuk itthon amiből a világon van 30db, hanem 2k-s digital projectoros verziót)
Persze hely az nem volt, de konkrétan egy sem. Az azért mindig is érdekelt, hogy ki a tököm foglal a mozik első 2 sorába helyet :D
Na mind1, majd műsorváltáskor lecsapok.
Hát a felbontás miatt nyugodtan elengedheted, konkrétan vágták több helyen a szemem a digitális projektor pixelei, ezen kívül folyamatos fókusz problémák voltak. Ez utóbbi nem tudom, hogy a mozinak vagy az operatőrnek köszönhetően -e.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73917 2023.07.23. 11:01

phpBB [media]

Ajjajj, ez PS-en is HDRmentes, mennyiért hirdeted a gépet Dani?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73918 2023.07.23. 11:14

DanielT írta:Ja, a Tenet - ről az a South Park rész jutott eszembe amiben a sznobok a borospohárból szagolgatják a saját fingjukat. Illetve hasonlóan kulturált, de szerintem találó mondás, hogy Nolan nagyot akart fingani és beszart.

Memento-t pár napja néztem meg először, három nekiülés kellett. Értem én, hogy mit akart a szerző, de nekem túl abszurd és fárasztó volt. Mármint ilyen szemforgatósan fárasztó, hogy bitch please. Ja és persze csomó alkalommal kilógott a lóláb, nem volt következetes ahogy működött az emlékezet kiesés téma és az is idegesített. Interstellaron is iszonyatosan szenvedtem, nekem ami ennyire elrugaszkodik mindenféle valós alaptól, azt annyira tudom komolyan venni mint egy random Marvel szemetet.

IMAX - ra forgatni ezt az Oppenheimert és ekkora ügyet csinálni belőle egyszerűen nevetséges volt a végeredményt látva.
Nagyon szeretem a Mementót, de ja, logikai hibákat lehet találni benne. A The Pestige és az Inception mellett a kedvencem Nolantől. Nyilván képregényfilmekben is szétalázza az MCU-t és a DCEU-t. De azóta egyre átlátszóbb a túltolt agyfaszság, a filmipar Sam Lake-je/Remedyje. Azért az igazán nagy rendezők más szinten vannak. De bízom abban, hogy az Oppenheimer nekem bejön - szigorúan itthon.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73919 2023.07.23. 11:18

DanielT írta:Hát a felbontás miatt nyugodtan elengedheted, konkrétan vágták több helyen a szemem a digitális projektor pixelei, ezen kívül folyamatos fókusz problémák voltak. Ez utóbbi nem tudom, hogy a mozinak vagy az operatőrnek köszönhetően -e.

Tökömtudja. Biztosan elmegyek moziba hogy "támogassam", akkor már az elérhető legjobbat (még ha szar is) választom, árban nagy különbség nincs.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73920 2023.07.23. 12:15

Greyfox írta:Tökömtudja. Biztosan elmegyek moziba hogy "támogassam", akkor már az elérhető legjobbat (még ha szar is) választom, árban nagy különbség nincs.
70mm hiányában tényleg ez a legjobb lehetőség itthon.

Vissza: “Leáldozott.hu”