A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73781 2023.07.09. 08:49

Botond írta:Lepörgött a Detroit: become human. Ps5ön a ps4 verza, nyilván szólóban.

Baromi vegyes érzésekkel vagyok a végén. Egyrészt:
+ gyönyörű volt a grafika, tényleg jó ez a csumpi 48c1 ilyen jobb híjján falusi tv-nek, és ezekbe a nagyon cső, és nagyon kötött játékokban kurvanagyot lehet már optimalizálni
+ sztori is vegyes, valahol az is zseniális, mert az alap téma felvetés amúgy főleg így az AI keresők árnyékában megérne pár beszélgetést, plusz voltak szellemes csavarok benne

DE, és kurvanagy DE

- az utolsó 5 fejezetben olyan frém beesések voltak 5-8 frémre, azt hittem letöri a tv-t a falról, és volt ahol nem csak beesett, hanem még menni is úgy lehetett átvánszorogni a csőben, hogy közben 10-15 frém, és a következő sarok után sima megint
- az alapsztori felvetés ugyan zseniális, de ott fogyott el az írói véna, és onnan sikerült az amcsi történelem könyvből másolni a 60as évek polgárjogi mozgalmaknak történetét
- nekem ez nem játék. Mármint kiváló szellemi termék, interaktív könyv, jópofa a sokféle kifutási lehetőség minden fejezetben, ami aztán később a további fejezetekben nyit meg vagy zár ki további lehetőségeket, de ez nem játék. QTE részekkel se, amik amúgy kurvagyengék. 10 órás végigjátszásban szerintem nem volt három se, amikor nyomkodni kellett vmit a kontrolleren, ami persze így is lemerült és az idő többségén vezetéken volt.

Összességében jó volt látni ezt a stílust élőben, és megerősítést kapni, hogy na ezt se nekem találták ki. Talán ez a stílus ami YouTube végigjátszást érne, de azt se nekem találták, talán lesz majd belőle sorozat, ott nagyot menne egy ilyen sztori.
Egy érdekességnek elment pertíz.
Érdekes PS5 jutott neked, mert már a PS4 Pro verzió is 99.99% ban locked 30 fps volt. Lehet meg kéne tanulni hdmi portot konfigurálni...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73782 2023.07.09. 09:16

DanielT írta:Érdekes PS5 jutott neked, mert már a PS4 Pro verzió is 99.99% ban locked 30 fps volt. Lehet meg kéne tanulni hdmi portot konfigurálni...
Mondjuk, 59-re beszaggatásnál eleve kuka, nemhogy 30-nál! Egyébiránt panaszkodnak még oáran, és nem konzisztensen jön elő. Forrás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73783 2023.07.09. 09:31

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk, 59-re beszaggatásnál eleve kuka, nemhogy 30-nál! Egyébiránt panaszkodnak még oáran, és nem konzisztensen jön elő. Forrás.
Ugyanez volt, hogy leültem nyugiba hatkor az 1/3tól folytatni és 10-11 között elkezdett szaggatni itt-ott-amott, mint a kurvaélet.
B tippem volt, hogy azért az elég látványos grafika megerőltető a ps5nek, és annyi idő kell, mire befűti magát a nagy terhelés alatt és akkor már csak simán a túlmelegedés miatt throttlingol a cucc, de nem akartam éjjel már ezt az elbaszottszar hw-t ostorozni, pont elég volt, hogy a kontroller nem bírja egy töltéssel végig a játékot.
Mondjuk a days gone is használja, az is meríti keményen a kontrollert.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73784 2023.07.09. 09:55

Botond írta:Ugyanez volt, hogy leültem nyugiba hatkor az 1/3tól folytatni és 10-11 között elkezdett szaggatni itt-ott-amott, mint a kurvaélet.
B tippem volt, hogy azért az elég látványos grafika megerőltető a ps5nek, és annyi idő kell, mire befűti magát a nagy terhelés alatt és akkor már csak simán a túlmelegedés miatt throttlingol a cucc, de nem akartam éjjel már ezt az elbaszottszar hw-t ostorozni, pont elég volt, hogy a kontroller nem bírja egy töltéssel végig a játékot.
Mondjuk a days gone is használja, az is meríti keményen a kontrollert.
El kéne adni azt a gépet és zabálni a ganét, így hitelesebb lenne. Szerintem a hivatalos Microsoft előfizetés boltban* napon belül kapnál érte series X-et és rá is fizetnének.

*hardverapro
Avatar
Botond

Hozzászólás #73785 2023.07.09. 10:34

DanielT írta:El kéne adni azt a gépet és zabálni a ganét, így hitelesebb lenne. Szerintem a hivatalos Microsoft előfizetés boltban* napon belül kapnál érte series X-et és rá is fizetnének.

*hardverapro
Egy halom series x-em van. Egy részére az van írva, hogy xbox, egy részére hogy 7900xtx, egy részére az hogy 6900xt ultra. Ezek azok a hw-el, ahol futnak az x1/ps4 gen előtti játékok, akár valós HDR-el, akár 60-120 frémmel is, normális HDR-el.
Persze ez nem akadályoz meg, hogy valós tapasztalatot szerezzek más dolgokról, mert egyesekkel ellentétben én nem vagyok szektás, ha érdekel vmi, akkor azt megnézem, nem 10 percben, vagy 2 napig, mert ahhoz elfogult kreténnek kell lenni, hogy vki két nap alatt érdemben értékelni tudjon egy komplett platformot, hanem folyamatában, tartós tesztelve.

Ps5nek az lesz a sorsa, ami mondtam. Még megpróbálom a ps+ lejárat előtt végigpörgetni a welcome csomagból a gow1et meg a days gonet, de sokat leszek a nyáron tengernél meg máshol nyaralni, és szept közepén lejár, szóval ez bukó, gowért mondjuk nem is kár, az erősen nem begyere volt, days gone tetszik, majd steamen megveszek karácsonyi szélben max.
Aztán van vagy 1 tucat játék még a saját és a kölcsön kapott ps accon, ami érdekes lehet és nincs meg más platformra, abból mikulásig kipörgetem amit tudok, aztán a karácsonyi bevásárlási hullám elején/közepén baszom fel hwapróra, nyáron szerintem kevesebbért menne el.

Jövőre meg ha jön a ps6, mert ugye a fentiek miatt csak kilóg a lóláb és kell a hw-es fix, akkor lehet arra ránézek megint, vagy nem.
Engem ez a pár exclu cím arról győzött meg, hogy kell egy haver akinek van ps meg pc vagy akármi és évente egyszer elkérni tőle a gépet két hétre, belenézni abba a 2-3 excluba ami kijöhet ennyi idő alatt, aztán visszaadni és az összes többi játékot emberhez méltó platformon tolni.
De ez se rossz módszer, hogy 10-15 évente vesz az ember egy aktuális ps-t, 1 év alatt pótolja ami kimaradt és kuka, ahogy én csinálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73786 2023.07.09. 11:17

Botond írta:Egy halom series x-em van. Egy részére az van írva, hogy xbox, egy részére hogy 7900xtx, egy részére az hogy 6900xt ultra. Ezek azok a hw-el, ahol futnak az x1/ps4 gen előtti játékok, akár valós HDR-el, akár 60-120 frémmel is, normális HDR-el.
Persze ez nem akadályoz meg, hogy valós tapasztalatot szerezzek más dolgokról, mert egyesekkel ellentétben én nem vagyok szektás, ha érdekel vmi, akkor azt megnézem, nem 10 percben, vagy 2 napig, mert ahhoz elfogult kreténnek kell lenni, hogy vki két nap alatt érdemben értékelni tudjon egy komplett platformot, hanem folyamatában, tartós tesztelve.

Ps5nek az lesz a sorsa, ami mondtam. Még megpróbálom a ps+ lejárat előtt végigpörgetni a welcome csomagból a gow1et meg a days gonet, de sokat leszek a nyáron tengernél meg máshol nyaralni, és szept közepén lejár, szóval ez bukó, gowért mondjuk nem is kár, az erősen nem begyere volt, days gone tetszik, majd steamen megveszek karácsonyi szélben max.
Aztán van vagy 1 tucat játék még a saját és a kölcsön kapott ps accon, ami érdekes lehet és nincs meg más platformra, abból mikulásig kipörgetem amit tudok, aztán a karácsonyi bevásárlási hullám elején/közepén baszom fel hwapróra, nyáron szerintem kevesebbért menne el.

Jövőre meg ha jön a ps6, mert ugye a fentiek miatt csak kilóg a lóláb és kell a hw-es fix, akkor lehet arra ránézek megint, vagy nem.
Engem ez a pár exclu cím arról győzött meg, hogy kell egy haver akinek van ps meg pc vagy akármi és évente egyszer elkérni tőle a gépet két hétre, belenézni abba a 2-3 excluba ami kijöhet ennyi idő alatt, aztán visszaadni és az összes többi játékot emberhez méltó platformon tolni.
De ez se rossz módszer, hogy 10-15 évente vesz az ember egy aktuális ps-t, 1 év alatt pótolja ami kimaradt és kuka, ahogy én csinálom.
Kifogások, amikre nekem nem volt szükségem, hogy egy napon belül eltakrítsam az Xboxot a háztól. Te meg minden ideológiai zsonglőrködést bevetsz csak, hogy a PS5 nálad maradhasson a lehető legtovább. És mellette tartod a Pc-t, hogy azon is tolhasd a Sony címeket. :eljen: A Redfall meg nem pörög, pedig ott van benne a coop is. ;((
Avatar
Botond

Hozzászólás #73787 2023.07.09. 12:03

DanielT írta:Kifogások, amikre nekem nem volt szükségem, hogy egy napon belül eltakrítsam az Xboxot a háztól. Te meg minden ideológiai zsonglőrködést bevetsz csak, hogy a PS5 nálad maradhasson a lehető legtovább. És mellette tartod a Pc-t, hogy azon is tolhasd a Sony címeket. :eljen: A Redfall meg nem pörög, pedig ott van benne a coop is. ;((
Igen, ez hogy felváltva hajtogatjátok Tasmánnak, hogy “kifogás” ez alapjaiban megváltoztat mindent!
Azt pl nem változtatja elképzelésed sincs mi a különbség egy valós és nagy számú mintán alapuló elemzés meg egy ragefeszt között, de valszeg ez számodra sose fog kiderülni.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73788 2023.07.10. 20:28

Lement az FF16. Szerintem reálisan FF-kedvelőnek 8/10, bárki másnak 7/10. Nyilván harmincszor értékesebb mint bármi amit az elmúlt 15 évben a microsoft a világra szart.

Majd még platinázni visszamegyek.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73789 2023.07.10. 23:50

Lement moziban az új Mission Impossible. Ez egy 2 részes sztori első része, szóval az egyedüli hátránya, hogy mikor jön már a folytatás / 10.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73790 2023.07.11. 08:36

TasManXT írta:Lement moziban az új Mission Impossible. Ez egy 2 részes sztori első része, szóval az egyedüli hátránya, hogy mikor jön már a folytatás / 10.
Szombatra tervezem, addigra lesz itthon a kölyök, nagy rajongó, meg nekem is egynek elmentek az előző részek, szóval várós! Örülök, hogy jókat olvasni róla itt is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73791 2023.07.11. 12:19

Necro írta:Lement az FF16. Szerintem reálisan FF-kedvelőnek 8/10, bárki másnak 7/10. Nyilván harmincszor értékesebb mint bármi amit az elmúlt 15 évben a microsoft a világra szart.

Majd még platinázni visszamegyek.
:eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73792 2023.07.12. 08:46

A Microsoft megnyerte a felvásárlással kapcsolatos legnagyobb akadállyal szembeni harcot.

Szóval most már nem áll semmi annak az útjába, hogy az Act/Blizzardon kívül még bárki mást megvegyenek.

Szuper jövő vár erre az iparágra amit beterít a zöld gané! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73793 2023.07.12. 09:14

DanielT írta:A Microsoft megnyerte a felvásárlással kapcsolatos legnagyobb akadállyal szembeni harcot.

Szóval most már nem áll semmi annak az útjába, hogy az Act/Blizzardon kívül még bárki mást megvegyenek.

Szuper jövő vár erre az iparágra amit beterít a zöld gané! :eljen:
A sony még mindig tud timed-exclukat venni, ha már saját címekkel nem tudnak előállni, csak a verseny korlátozása az egyetlen törekvésük. Köcsög MS szabadversenyes, szabad piacos baromságát majd csak sikerül vhogy letörni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73794 2023.07.12. 11:39

Botond írta:A sony még mindig tud timed-exclukat venni, ha már saját címekkel nem tudnak előállni, csak a verseny korlátozása az egyetlen törekvésük. Köcsög MS szabadversenyes, szabad piacos baromságát majd csak sikerül vhogy letörni.
Hogy jön a timed exklu a képbe? Ez nálad valami tikk? Ha ez a merge sikerült, akkor innentől kezdve MINDENKI szabad préda. Hacsak nem vagy valami részvényes, akkor ezzel te is szarul jártál. Igaz lehet, hogy Philtől kapsz egy arany szívószálat amivel a jövőben szippanthatod fel a taknyot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73795 2023.07.12. 12:14

TasManXT írta:Hogy jön a timed exklu a képbe? Ez nálad valami tikk? Ha ez a merge sikerült, akkor innentől kezdve MINDENKI szabad préda. Hacsak nem vagy valami részvényes, akkor ezzel te is szarul jártál. Igaz lehet, hogy Philtől kapsz egy arany szívószálat amivel a jövőben szippanthatod fel a taknyot.
Ez egy versenykorlátozási vizsgálat, hogy az ms szerez e olyan többséget, ami a verseny korlátozását jelenti azzal, hogy kilóra megvesz kiadókat, hogy aztán azoknak a játékai ne legyenek elérhetőek a konkurenseknél. Lásd meg gazdasági erőfölénnyel való visszaélés a magyar jogban pl, az így hívja.
Ez ugye egy elméleti eshetőség, nem feltétlen muszáj visszaélni a gazdasági előnnyel, lehet tisztességesen is versenyezni, pl sok éves kötelességet vállalni hogy a konkurencia se fog cod nélkül maradni.
Ez ezen megy a rugózás, hogy a szemét ms majd jól visszaél ezzel, talán esetleg ha és jajj-jujj. Mondja a Sony.

Eközben a valóságban nem kell feltétlen a kiadót megvenni, elég csak lefizetni, hogy egyes játékait ne adja ki más platformokra, ezt csinálja az epic és a Sony is. Ez nem ilyen elméleti ördög a falra festése, mint az ms-actiblizz esetén, hanem konkrét megvalósuló cselekmény.

Kb annyira abszurd a helyzet, mintha Danit bevinnék a yardok, hogy van autója a robesz mellett, tehát potenciálisan bármikor matt részegre ihatja magát, a tömegbe hajthat és százakat megölhet. Benne van a potenciál.
Az Árpádhídon bicklist elütő faszit meg ezzel párhuzamosan elengednék, mert ő “csak” egy embert ölt meg és mindenkinek Dani ellen kell fellépnie, mert ott a tömeggyilkossági potenciál, mi ahhoz képest egy ember, ugye.
Elmebetegség.

Szerintem nem az elméleti piactorzítás ellen kellene fellépni, hanem a valós ellen. Timed exclut venni az korlátozza a szabad versenyt, paff mehet a milliárdos bírság. Céget megvenni azt lehet, de amint valósan korlátozza a piacot, pl manipulál a coddal egyből mehet a milliárdos bírság. Amíg ez nem valósul meg addig meg a rémhír terjesztőket kell szarrá bírságolni a jó hír csorbítása miatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73796 2023.07.12. 12:34

DanielT írta:A Microsoft megnyerte a felvásárlással kapcsolatos legnagyobb akadállyal szembeni harcot.

Szóval most már nem áll semmi annak az útjába, hogy az Act/Blizzardon kívül még bárki mást megvegyenek.

Szuper jövő vár erre az iparágra amit beterít a zöld gané! :eljen:
Érdekes módon az Embracernél és a kínaiaknál fel sem merül, hogy a fél világot felvásárolják, igaz, kishalról kishalra. A nyomorult CoD létezése önmagában "versenykorlátozó", de azt hogyan szeleteled fel? Kellett az EA elcsesznie a BF-et.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73797 2023.07.12. 12:37

TasManXT írta:Hogy jön a timed exklu a képbe? Ez nálad valami tikk? Ha ez a merge sikerült, akkor innentől kezdve MINDENKI szabad préda. Hacsak nem vagy valami részvényes, akkor ezzel te is szarul jártál. Igaz lehet, hogy Philtől kapsz egy arany szívószálat amivel a jövőben szippanthatod fel a taknyot.
Én speciel az Activision Blizzard által felszippantott és rosszul kezelt régi játékok és IP-k kimentését várom. Mondjuk, Kotick picsán rúgását is díjaznám. Az már nekem mindegy, hogy ezt ki teszi meg, de ki tudná megtenni, kinek van ennyi pénze asz MS-en kívül? Az Amazonnak?

Egyébként a túlárazott Activision-játékok - dráguló - ganépasszba kerülése sem lenne utolsó dolog, de azért a CoD-retró nélkül megvagyok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73798 2023.07.12. 12:39

Botond írta:A sony még mindig tud timed-exclukat venni, ha már saját címekkel nem tudnak előállni, csak a verseny korlátozása az egyetlen törekvésük. Köcsög MS szabadversenyes, szabad piacos baromságát majd csak sikerül vhogy letörni.
Az FF csak a PC miatt timed, arról volt szó, hogy Boxra soha nem várható. Persze lassan MGS4 is, tehát FF16 Pixel Remastert az aktuális FILboxra nem zárnám ki.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73799 2023.07.12. 13:14

Zóanagyvarázsló írta:Én speciel az Activision Blizzard által felszippantott és rosszul kezelt régi játékok és IP-k kimentését várom. Mondjuk, Kotick picsán rúgását is díjaznám. Az már nekem mindegy, hogy ezt ki teszi meg, de ki tudná megtenni, kinek van ennyi pénze asz MS-en kívül? Az Amazonnak?

Egyébként a túlárazott Activision-játékok - dráguló - ganépasszba kerülése sem lenne utolsó dolog, de azért a CoD-retró nélkül megvagyok.
Sajnos a régi jó IP-k azok valószínűleg ott rohadnak meg. :(
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73800 2023.07.12. 13:22

Botond írta:Ez egy versenykorlátozási vizsgálat, hogy az ms szerez e olyan többséget, ami a verseny korlátozását jelenti azzal, hogy kilóra megvesz kiadókat, hogy aztán azoknak a játékai ne legyenek elérhetőek a konkurenseknél. Lásd meg gazdasági erőfölénnyel való visszaélés a magyar jogban pl, az így hívja.
Ez ugye egy elméleti eshetőség, nem feltétlen muszáj visszaélni a gazdasági előnnyel, lehet tisztességesen is versenyezni, pl sok éves kötelességet vállalni hogy a konkurencia se fog cod nélkül maradni.
Ez ezen megy a rugózás, hogy a szemét ms majd jól visszaél ezzel, talán esetleg ha és jajj-jujj. Mondja a Sony.

Eközben a valóságban nem kell feltétlen a kiadót megvenni, elég csak lefizetni, hogy egyes játékait ne adja ki más platformokra, ezt csinálja az epic és a Sony is. Ez nem ilyen elméleti ördög a falra festése, mint az ms-actiblizz esetén, hanem konkrét megvalósuló cselekmény.

Kb annyira abszurd a helyzet, mintha Danit bevinnék a yardok, hogy van autója a robesz mellett, tehát potenciálisan bármikor matt részegre ihatja magát, a tömegbe hajthat és százakat megölhet. Benne van a potenciál.
Az Árpádhídon bicklist elütő faszit meg ezzel párhuzamosan elengednék, mert ő “csak” egy embert ölt meg és mindenkinek Dani ellen kell fellépnie, mert ott a tömeggyilkossági potenciál, mi ahhoz képest egy ember, ugye.
Elmebetegség.

Szerintem nem az elméleti piactorzítás ellen kellene fellépni, hanem a valós ellen. Timed exclut venni az korlátozza a szabad versenyt, paff mehet a milliárdos bírság. Céget megvenni azt lehet, de amint valósan korlátozza a piacot, pl manipulál a coddal egyből mehet a milliárdos bírság. Amíg ez nem valósul meg addig meg a rémhír terjesztőket kell szarrá bírságolni a jó hír csorbítása miatt.
De rajtad kívül még kit érdekel a timed exklusive témakör? Mert ha annyira zavar, akkor ebben az esetben, miért nem zavar???

Timed Xbox Console Exclusives
Below is a list of the current and upcoming Xbox timed exclusives that are coming to Xbox and/or PC but not other consoles.

Valheim – 02/02/2021 – Iron Gate AB & Coffee Stain Studios – Xbox One, Xbox Series X & S
Sable – 09/23/2021 – Shedworks & Raw Fury – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Echo Generation – 10/21/2021 – Cococucumber – Xbox Series X & S & PC
Crossfire X – 02/10/2022 – Remedy Entertainment, Smilegate Entertainment, & Xbox Game Studios – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Shredders – 03/17/2022 – I-Illusions, Let It Roll, & FoamPunch – Xbox Series X & S & PC
Warhammer 40,000: Darktide – 09/13/2022 – Fatshark – Xbox Series X & S & PC
Slime Rancher 2 – Fall 2022 – Monomi Park – Xbox Series X & S & PC
Scorn – 10/21/2022 – Ebb Software & Kepler Interactive – Xbox Series X & S & PC
High On Life – 10/25/2022 – Squanch Games – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – 12/02/2022 – GSC Game World – Xbox Series X & S & PC
Somerville – 2022 – Jumpship & Xbox Game Studios – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Lightyear Frontier – Spring 2023 – Frame Break & Amplifier Game Invest – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Ark 2 – 2023 – Studio Wildcard – Xbox Series X & S & PC
COCOON – 2023 – Geometric Interactive & Annapurna Interactive – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Replaced – 2023 – Sad Cat Studios & Coatsink – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
The Last Case of Benedict Fox – 2023 – Plot Twist & Rogue Games, Inc. – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Ereban: Shadow Legacy – TBD – Baby Robot Games & Raw Fury – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
ExoMecha – TBD – TwistedRed – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73801 2023.07.12. 13:30

TasManXT írta:Sajnos a régi jó IP-k azok valószínűleg ott rohadnak meg. :(
Látva az AoE-kezelést azért bízom abban, hogy kipofozzák a WC3-at. (Egyéb Blizzard-játékok dettó, bár a DC-s jogi kavarásosokat kivéve kiadták már őket jó csomagban.) A 2009-es Wolfenstein talán nem csúcs, de végre kapható lesz, mert ugye eddig az id/Bethesda és az Activision között oszlottak a meg jogok. FILt nem kell túl komolyan venni, de azért a Hexen-póló alapján új Hereticre vagy Hexenre is nagyobb lehetne az esély, kérdés milyenre, ki maradt még a Ravennél. Az Arcanum is az Activisionnél van, és el is hangzott exobsidianestől, hogy várták, közelebb kerüljenek a jogokhoz. (Bár kérdéses az is, hogy ők mit tudnának kezdeni vele annyi év után.) De érdekes lehet a régi Sierra-kalandok vagy a SWAT jövője is. Egy IP-temető jelenleg az Activision, bár legalább Steamen, GOG-on fenn vannak.

Nem mondom, hogy az MS csodát tesz majd, de a fentebbiek helyzete szinte csak jobb lehet a mostaninál.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73802 2023.07.12. 13:45

Zóanagyvarázsló írta:Látva az AoE-kezelést azért bízom abban, hogy kipofozzák a WC3-at. (Egyéb Blizzard-játékok dettó, bár a DC-s jogi kavarásosokat kivéve kiadták már őket jó csomagban.) A 2009-es Wolfenstein talán nem csúcs, de végre kapható lesz, mert ugye eddig az id/Bethesda és az Activision között oszlottak a meg jogok. FILt nem kell túl komolyan venni, de azért a Hexen-póló alapján új Hereticre vagy Hexenre is nagyobb lehetne az esély, kérdés milyenre, ki maradt még a Ravennél. Az Arcanum is az Activisionnél van, és el is hangzott exobsidianestől, hogy várták, közelebb kerüljenek a jogokhoz. (Bár kérdéses az is, hogy ők mit tudnának kezdeni vele annyi év után.) De érdekes lehet a régi Sierra-kalandok vagy a SWAT jövője is. Egy IP-temető jelenleg az Activision, bár legalább Steamen, GOG-on fenn vannak.

Nem mondom, hogy az MS csodát tesz majd, de a fentebbiek helyzete szinte csak jobb lehet a mostaninál.
Előbb vagy utóbb nekik is gamepass kontentet kell majd gyártaniuk minél többet, minél gyorsabban. Az pedig nem éppen garancia a minőségre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73803 2023.07.12. 13:57

TasManXT írta:De rajtad kívül még kit érdekel a timed exklusive témakör? Mert ha annyira zavar, akkor ebben az esetben, miért nem zavar???

Timed Xbox Console Exclusives
Below is a list of the current and upcoming Xbox timed exclusives that are coming to Xbox and/or PC but not other consoles.

Valheim – 02/02/2021 – Iron Gate AB & Coffee Stain Studios – Xbox One, Xbox Series X & S
Sable – 09/23/2021 – Shedworks & Raw Fury – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Echo Generation – 10/21/2021 – Cococucumber – Xbox Series X & S & PC
Crossfire X – 02/10/2022 – Remedy Entertainment, Smilegate Entertainment, & Xbox Game Studios – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Shredders – 03/17/2022 – I-Illusions, Let It Roll, & FoamPunch – Xbox Series X & S & PC
Warhammer 40,000: Darktide – 09/13/2022 – Fatshark – Xbox Series X & S & PC
Slime Rancher 2 – Fall 2022 – Monomi Park – Xbox Series X & S & PC
Scorn – 10/21/2022 – Ebb Software & Kepler Interactive – Xbox Series X & S & PC
High On Life – 10/25/2022 – Squanch Games – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – 12/02/2022 – GSC Game World – Xbox Series X & S & PC
Somerville – 2022 – Jumpship & Xbox Game Studios – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Lightyear Frontier – Spring 2023 – Frame Break & Amplifier Game Invest – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Ark 2 – 2023 – Studio Wildcard – Xbox Series X & S & PC
COCOON – 2023 – Geometric Interactive & Annapurna Interactive – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Replaced – 2023 – Sad Cat Studios & Coatsink – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
The Last Case of Benedict Fox – 2023 – Plot Twist & Rogue Games, Inc. – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Ereban: Shadow Legacy – TBD – Baby Robot Games & Raw Fury – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
ExoMecha – TBD – TwistedRed – Xbox One, Xbox Series X & S, & PC
Az a baj, hogy minden fogalmat addig csavartok, míg szent a Sony.

Versenykorlátozásról van szó, az exclu vásárlás az meg az. Valósan. A céget veszel és majd talán ezzel korlátozod a versenyt az meg a paranoia szószedetnél van a szótárban. Nem ugyanaz.

A lenti lista meg az MS vívmánya. Ez az egyik legnagyobb jó dolog, amit ők elértek a géming iparban, amiért mindannyian közösen hálaimát rebeghetünk a szent fil oltára előtt.

Hogy végre létezik a konzolexcluzív fogalom! Hogy bazmeg, ha vmi exclu, akkor nem kell hozzá ps3at venni, hogy aztán 28 frémmel szopórollerezzél, ahogy azt a szentszoni gondolja, hanem megveszed pc-re bazmeg, ha te a 4k@120ban hiszel. Az MS minden fosa, és a lenti timed excluk is ott vannak pc-den. Csak akkor kell xboxot venni, ha szeretnél egyet, ha nem szeretnél, akkor is eléred a játékokat pc-n. És az akkora jóság lett a piacon, hogy a verseny és játékos ellenesség központjában, a szentszoni székházban is kénytelenek voltak meghajolni az MS által a játékosokért (for the players! Az MS!) behozott trendnek, és már az ő játékait is vannak pc-n.
Zavar a 1280p-s lowdetail days gone? Megveszed pc-n és kész, már nem a szentszoni dönti el, és kényszeríti rád, hogy milyen felbontást szeretnél mennyi frémmel, hanem csak a pénztárcád. A köcsögMS miatt.

Nagyon, de nagyon szélsőségesen hülyének és elfogultnak kell lenni, hogy ezt ne lássa egy játékos, hogy mennyire jobb, szabadabb és a játékosokat kiszolgáló világ jön létre az MS-nek hála, és egyedül a szentszoni, aki mindent elkövet, hogy a játékosok csatakosra szopatása és kirablása továbbra is büntetlenül mehessen!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73804 2023.07.12. 15:11

Zóanagyvarázsló írta:Érdekes módon az Embracernél és a kínaiaknál fel sem merül, hogy a fél világot felvásárolják, igaz, kishalról kishalra. A nyomorult CoD létezése önmagában "versenykorlátozó", de azt hogyan szeleteled fel? Kellett az EA elcsesznie a BF-et.
Az Embracer is valóban érdekes téma, bár ott szerintem egy giga csalás, pénzmosás, részvény érték pumpálás megy és végül összeomlás lesz a vége. Cserébe valszeg egyáltalán nem szólnak bele a dolgokba, mert nincs is rá kapacitásuk.

Az MS ennél veszélyesebb, mert ott igazi közveszélyes idióta állatok dolgoznak, olyan tehetségtelenséggel és elemi igénytelenséggel megáldva (lásd kb Botond), hogy korlátlan károkat tudnak okozni a korlátlan bankszámlájukkal a háttérben.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73805 2023.07.12. 16:15

Botond írta:Ez egy versenykorlátozási vizsgálat, hogy az ms szerez e olyan többséget, ami a verseny korlátozását jelenti azzal, hogy kilóra megvesz kiadókat, hogy aztán azoknak a játékai ne legyenek elérhetőek a konkurenseknél. Lásd meg gazdasági erőfölénnyel való visszaélés a magyar jogban pl, az így hívja.
Ez ugye egy elméleti eshetőség, nem feltétlen muszáj visszaélni a gazdasági előnnyel, lehet tisztességesen is versenyezni, pl sok éves kötelességet vállalni hogy a konkurencia se fog cod nélkül maradni.
Ez ezen megy a rugózás, hogy a szemét ms majd jól visszaél ezzel, talán esetleg ha és jajj-jujj. Mondja a Sony.
Igen, a techiparban milyen jól is működnek a konszolidált, 2-3 szereplős ágak...ja nem.
És ez csak a verseny része, arról már ne is beszéljünk hogy nagyjából a Minecraftot és az Obsidiant leszámítva MINDENT megrohasztott az MS amit megvásárolt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73806 2023.07.12. 16:51

benőmenő írta:Igen, a techiparban milyen jól is működnek a konszolidált, 2-3 szereplős ágak...ja nem.
És ez csak a verseny része, arról már ne is beszéljünk hogy nagyjából a Minecraftot és az Obsidiant leszámítva MINDENT megrohasztott az MS amit megvásárolt.
Én egyet kell értsek édesapámmal, aki szerintem az analfabétizmussal szemben írásban nem lehet hatékonyan harcolni.
Értem, hogy vannak teóriák, de nézzük inkább a tényeket:
- Sony fizet azért, hogy ne a játékos dönthesse el, az adott játékot milyen hw-en, milyen felbontással, milyen frémmel tolja, ez versenykorlátozás
- az MS megvette a codnál is nagyobb darabszámban eladott játék franchise-t, a minecraftot és minden kurva platformon elérhetővé tette, hogy mindenki szabadon dönthessen milyen hw-en, milyen módon szeretné élvezni azt, ez nem korlátozza a versenyt

És ebből az a konklúzió, hogy az MS rosszat akar, a szentszoni meg jót? Totál paranoid, szemellenzős elmebetegek vagytok. Ez egy sima kultikus, vallási fanatizmus, ahol a bálványimádás felülírja az alapvető józan észt.

És ugye a minőség. A sonynak a nagy minőségben idén 0, azaz kereken nulla metascoret sikerült összehozni. Nincs ami megrohadjon, a semmi nem tud megrohadni, az ms meg ontja a címeket. Van közötte olyan is, mint a forspoken, de azért van közötte minőségi cucc is, de ez az egész felvásárlósdi sokkal inkább egy szabadság harc a gonosz szoni ellen, hogy ne kényszerítse ránk a 20 frémes ff16okat, hanem a kiadók szabadon adhassanak ki 30-60-120 frémes játékokat. A játékosoknak joguk van a 30-60-120 frémhez, a szoni ezt nem veheti el tőlünk! Az MS a for the players jegyében elhozza a szabadságot, a szoni kényszerítéssel szemben, ez a tét, nem az, hogy az MS irányítsa a fejlesztéseket, arra ott vannak a fejlesztők, az MS csak a választás jogát bizosítja, a szabadságot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73807 2023.07.12. 16:52

DanielT írta:Az Embracer is valóban érdekes téma, bár ott szerintem egy giga csalás, pénzmosás, részvény érték pumpálás megy és végül összeomlás lesz a vége. Cserébe valszeg egyáltalán nem szólnak bele a dolgokba, mert nincs is rá kapacitásuk.

Az MS ennél veszélyesebb, mert ott igazi közveszélyes idióta állatok dolgoznak, olyan tehetségtelenséggel és elemi igénytelenséggel megáldva (lásd kb Botond), hogy korlátlan károkat tudnak okozni a korlátlan bankszámlájukkal a háttérben.
A nulla kiadott játék, és a vásárolt 60 metás forspoken, meg a 20 frémes ff16 árnyékából igénytelenséget kiáltani az azért tényleg érdekes meghajlítása a térnek és a tényeknek. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #73808 2023.07.12. 17:00

DanielT írta:Az Embracer is valóban érdekes téma, bár ott szerintem egy giga csalás, pénzmosás, részvény érték pumpálás megy és végül összeomlás lesz a vége. Cserébe valszeg egyáltalán nem szólnak bele a dolgokba, mert nincs is rá kapacitásuk.

Az MS ennél veszélyesebb, mert ott igazi közveszélyes idióta állatok dolgoznak, olyan tehetségtelenséggel és elemi igénytelenséggel megáldva (lásd kb Botond), hogy korlátlan károkat tudnak okozni a korlátlan bankszámlájukkal a háttérben.
Amúgy vásárolt még játékot idén a sony, csak az nem konzol exclu, mert kijött switchre is, itt csak azért fizetett, hogy xboxra ne jöjjön ki, nyilván a játékosok érdekében, és nem nettó szopatásból, mert a szoni csak nem adna pénzt olyasmire, ami nettó gonoszság, és hát nem sikerült jól a dolog, mert ps5ön nincs működő hdr az octopath traveller2ben. Ezért kérdezném, hogy mennyiért tudtad elnyomni a ps5öd, mert gondolom 1 db hdr mentes játék itt is instant eladást ért, szóval ha megmondod mennyiért ment el, akkor én is tudnám mennyiért hirdessem.

Mindeközben a köcsög MS-nél az első rész le van akciózva 10k-ra. Azt kérdezed, hogy xboxra van windowsra? Ezt hogy érted? Megvettem 10k-ért, és én döntöm el, hogy pc-n vagy xboxon játszom, ki van fizetve, akkor tudok vele játszani, ha akarom xboxon, ha akarom pc-n. Ja azt kérdezed, hogy ha elkezdem a nappaliban az xboxon, de kitúrnak a gyerekek a tv elől, akkor a dolgozóban a pc-n hogyan folytatom a 100 órás játékot, mert a francnak sincs kedve 52 óra után újrakezdeni? Hát természetesen indításnál felhőn átszinkronizálja a mentést az egyszer megvásárolt játék, és ugyanott tudom folytatni, aztán vissza az xboxra, amikor elmentek aludni a kölykök és újra enyém a nappali és a tv.
De ez szar. Mennyivel jobb a sony megoldása, hogy vedd meg duplán, és ne tudd mozgatni a mentést a két platform között mondjuk egy days gonenál. Ennél tényleg már csak egyel alávalóbb dolog, hogy pénzt áldoz arra, hogy pc-re egyáltalán ne lehessen megvenni.

A szoni a családok ellensége, mondjuk ki. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73809 2023.07.12. 18:55

benőmenő írta:Igen, a techiparban milyen jól is működnek a konszolidált, 2-3 szereplős ágak...ja nem.
És ez csak a verseny része, arról már ne is beszéljünk hogy nagyjából a Minecraftot és az Obsidiant leszámítva MINDENT megrohasztott az MS amit megvásárolt.
A Mojang kivételével nincs is olyan felvásárolt stúdió lehet nyilatkozni az eltelt idő fényében (pláne, hogy elismert játékok születtek is azóta), ha nem megyünk vissza az időben az Ensemble-ig, a Lionheadig és a Rare-ig, melyek más vezetés alatt jutottak oda, ahova. Bezárások, megrohadás volt a Sonynál, lásd Studio Liverpool (Lemmings, Destruction Derby, WipeOut, F1), SCE Cambridge (MediEvil), Evolution (MotorStorm, Driveclub).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73810 2023.07.12. 19:01

DanielT írta:Az Embracer is valóban érdekes téma, bár ott szerintem egy giga csalás, pénzmosás, részvény érték pumpálás megy és végül összeomlás lesz a vége. Cserébe valszeg egyáltalán nem szólnak bele a dolgokba, mert nincs is rá kapacitásuk.

Az MS ennél veszélyesebb, mert ott igazi közveszélyes idióta állatok dolgoznak, olyan tehetségtelenséggel és elemi igénytelenséggel megáldva (lásd kb Botond), hogy korlátlan károkat tudnak okozni a korlátlan bankszámlájukkal a háttérben.
Ugyanilyen kirohanást lehetne tenni az MS nélkül is a nagy nyugati kiadókra, nem kellenek ők, hogy elrontsák őket.

Én is jobban örülnék, ha többi kiadó lenne a piacon, de dögszagú vízfejekről beszélünk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73811 2023.07.12. 19:50

Zóanagyvarázsló írta:A Mojang kivételével nincs is olyan felvásárolt stúdió lehet nyilatkozni az eltelt idő fényében (pláne, hogy elismert játékok születtek is azóta), ha nem megyünk vissza az időben az Ensemble-ig, a Lionheadig és a Rare-ig, melyek más vezetés alatt jutottak oda, ahova. Bezárások, megrohadás volt a Sonynál, lásd Studio Liverpool (Lemmings, Destruction Derby, WipeOut, F1), SCE Cambridge (MediEvil), Evolution (MotorStorm, Driveclub).
Haggyuk mán a tényeket mindig, ez vallási kérdés! A szentszoninak hiszünk, áldjuk a nevét, hogy nem támogatja köznevetséges módon 10-12 évig az autós játékait fél vagy egész tucatnyi darabszámban, hanem ahogy azt kell, a driveclub alól 1,5 év után le lehet lőni a szervert, és akkor nem kell nemhogy 6 driveclubbot támogatni, hanem egyet se. Ez a jó, meg a forspoken vásárlás, meg a 20 frémes ff16 (bocsánat, nem mezei 20 frém, hanem 720p@20 nyilván, hogy teljes legyen a tökéletesség!), minden mástól meg kultikus rettegés vanik, az a jó!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73812 2023.07.13. 13:47

Atombénák voltunk a Karatekában C64-en, de az animációktól beszartunk, szinte maga volt a valóság.

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73813 2023.07.13. 22:28

Közben lepörgött a Resident Evil 4 Remake nálam is. PS5-ön performance + RT módban, hagyományos hajjal, Standard nehézségen kb. 25 óra volt.
Egyfelől megértem hogy a meetingen jól hangzott a legnagyobb kultusszal rendelkező epizódot rimékelni, ugyanakkor az eredeti annyira jól működik a mai napig hogy ez szorult rá erre legkevésbé.
Nyilván látvány terén volt hová felhúzni a 18 éves eredetit, de Screen Space tükröződések még mindig fosul néznek ki az RE engine-ben (nem mindent vált ki az RT), a karakterek haja úgy zsizseg, mintha nem lenne bekapcsolva a TAA és azért ritkán, de bericcent úgy hogy a VRR ellenére is feltűnt.
Ashley sokkal kevésbé idegesítő, mint az eredetiben volt és a Regenerátorok még mindig instant pánikrohamot tudnak okozni. És a doksimra rápillantva idén ez az első cím ami végigment és nem Sony exklu.
Az irányítás + játékmenet kombóval azért már volt problémám. Valahogy a 180 fokos fordulatok 2/3-át mindig úgy sikerült előhozni, hogy nem szándékoztam és egyenesen belefutottam az ellenfél karjaiba. Illetve a már tárgyalt deadzone és gyorsulási problémák a célzással, amik a céllövöldét (és gondolom a durvább nehézségi fokozatokat) kínlódássá tette kontrollerrel. És ha már céllövölde: rohadtul nem éri meg a belefeccölt időt, mert simán kaphatsz x+1 ugyanolyan lógót a gacha faszság miatt.
Meg ez a Simon Says parry/evade sem jött át igazából, a játék végére max hp-val már inkább betankoltam mindent.
Összességében a Resi 7 óta ez jött át a legkevésbé. Jó kérdés hogy azért mert kezdem unni a formulát, vagy mert ennek játszottam és mai napig szeretem az eredetijét. De valószínűbb hogy csak szimplán nem sikerült ez most annyira jól a Capcomnak. Fel sem merült hogy kezdjek még egy végigjátszást nehezebb szinten/10.
És akkor ez volt az idei év csúcspontja nekem. Lesznek még mérsékelten érdekes játékok meg egy Alan Wake 2, de sok bizodalmam nem maradt. Puszta hóbortból néha ránézek mi lenne ha építenék egy PC-t így hogy lassan féltávnál jár a konzolgen, de igazából amíg ennyire gyenge játékok jönnek (és akkor még a fosportok meg a séderstutterről szó sem volt) addig teljesen felesleges. Marad a backlog égetés.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73814 2023.07.15. 10:37

Bg3-ra teljesen rápörögtem. Azt viszont nem tudom, várjam -e meg a ps5 verzát, vagy pc-re vegyem.
Avatar
arty

Hozzászólás #73815 2023.07.15. 12:44

Zóanagyvarázsló írta:Van, single-ben engedélyezhető a menüben, de megy co-op módban is. De aim assistra ne számíts! Gyors próba után a szokásosnak tűnik a kiosztás, azt leszámítva, hogy az Y/háromszög a use. Menüben nem működik amúgy, de nekem speciel itt van kéznél az egér, eleve 360-kontrollernek hazudott DS4-gyel néztem, azon meg van tapiegér. Én speciel nem vállalnám be kontrollerrel, ebben tényleg túl nagy nehezítés.

Az alábbi az, ha fel van neki rakva a steames RtCW, akkor indul alapból, ha feltelepíted, ha nincs, akkor elvileg a lemezes verzióból vagy a GOG-osból bemásolható a kért fájl, legalábbis azt írta, hogy másoljam be. De inkább fél perc alatt feldobtam a steames alaphoz. Vannak hozzá nyilván ingyenes DLC-k is, mint cváncigul beszélű németek és az autentikusságra hajtó Vanilla Plus. Nem tudom, hogy az achievementek single-onlyk-e. A co-op pályaválasztós, mint a Vegas volt, bár átláthatóbb, és amúgy szintén jól testre szabható (friendly fire, spawnolási szabályok, életek száma stb.).

köszi! felszippantottam a játékot és a modot/dlct/supporterpakkot is, mert ez a mod ez kényelmes és működik!!! (gamepad teszt nem volt, de ez egérrel is kihívás... valszeg a közepes nehézség is sok nekem :( )

mikor kópoljuk? Botond? másvalaki?
Avatar
arty

Hozzászólás #73816 2023.07.15. 12:46

Zóanagyvarázsló írta:Boxra most annyi, mint amennyiért nemrég még 2 évi ganépasszt lehetett venni. Vicc.

Steamen viszont éppen akciós, de van egy olyan érzésem, hogy ennyit sem ér:

3445ft boxra most, de NEKTEK szerintem nem éri meg :D
régen amugy a lemezesemmel meg tudtam hívni korlátlan triálra a kölköm és lehetett örökké ingyé coopolni, ha GONDOLJÁTOK tehetünk egy tesztbe némi effortot, de lehet h még friss az előző GR élmény és inkább nem kívánjátok..... :D
Avatar
arty

Hozzászólás #73817 2023.07.15. 12:48

DanielT írta:Érdekes PS5 jutott neked, mert már a PS4 Pro verzió is 99.99% ban locked 30 fps volt. Lehet meg kéne tanulni hdmi portot konfigurálni...
a ps5 backwards compatibility képessége nem csak rózsaszín unikornisok és szivárványos pónikról szól! :P (sajna 1-2 VR címmel is volt bajom, szal kisebb nagyobb gondok sok játékban lehetnek még)
Avatar
arty

Hozzászólás #73818 2023.07.15. 12:52

TasManXT írta:Lement moziban az új Mission Impossible. Ez egy 2 részes sztori első része, szóval az egyedüli hátránya, hogy mikor jön már a folytatás / 10.
Alita óta fél filmet SOHA többet nem nézek meg.

Najó, az ajándék mozijegyes FAST X, ami egy ótvar HARMADFILM, átment a szűrőmön, de csak mert egész májusban nem volt semmi, ami nem szinkronos romantikus komédia :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73819 2023.07.16. 00:17

arty írta:köszi! felszippantottam a játékot és a modot/dlct/supporterpakkot is, mert ez a mod ez kényelmes és működik!!! (gamepad teszt nem volt, de ez egérrel is kihívás... valszeg a közepes nehézség is sok nekem :( )

mikor kópoljuk? Botond? másvalaki?
Nekem jó akár mai is, de nem tudom, hogy Botond megcsinálja-e a ganés változattal, egyáltalán kimásolható-e a mod által kért fájl.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73820 2023.07.16. 00:18

Isten éltesse Mobyt! Ő még megélheti közölünk, hogy nyugdíja legyen!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73821 2023.07.16. 08:00

Zóanagyvarázsló írta:Isten éltesse Mobyt! Ő még megélheti közölünk, hogy nyugdíja legyen!
Boldog Moby napot mindenkinek!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #73822 2023.07.16. 08:36

HBD Moby! :pias:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73823 2023.07.16. 13:37

Zóanagyvarázsló írta:Isten éltesse Mobyt! Ő még megélheti közölünk, hogy nyugdíja legyen!
LOL, de gonosz! :idiota: És persze boldogot!
Avatar
arty

Hozzászólás #73824 2023.07.16. 16:38

Zóanagyvarázsló írta:Isten éltesse Mobyt! Ő még megélheti közölünk, hogy nyugdíja legyen!
:D :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #73825 2023.07.16. 16:55

benőmenő írta:így hogy lassan féltávnál jár a konzolgen,
szerintem kb pár hónapja kezdődött ez a konzolgen :) mostanra tudtak polcra tenni és eladni annyi gépet, amennyi egy rendesebb induláshoz kellett volna és lám, már kezdenek is jönni a nextgenonly címek. de amilyen fejlesztési idők röpködnek még 300 emberes csapatokkal is, lehet hogy mire beindulna, már nyakunkra lép a nextgen...

és igazából ebben bízok is - tehát, hogy nem lesz félgeneráció.
jó volna, ha 2025/26-ban megint lehetne egy komolyabb ugrás teknóban, de az egy zen3/4-7900as konzolpécé után sokkal nehezebb lenne. AI upscale ide vagy oda, ráadásul ilyenje úgysincs még az AMD-nek, sem pedig nincs RT megoldása, márpedig ez a kétbetüs lófasz (értsd: a jelen formájában, amihez a millás 4090 és a 16 cpu-mag is kevés) folyamatosan tolódik le a torkunkon, ahelyett hogy rendesebb frémet(!!!!)-felbontást(?)-részletességet(*) kapnánk.

!!!! - ez kell, nem kérdés. szög60 vagy halál :) (a VRR meg javítgassa azt az esetleg 1-2 tényleg eltűnt frémet, de ne építsünk má' rá, pláne ne amig a kilógóbelű ps5 a domináns gép)
? - ez már nehezebb, de a nem hiperpostprocesszált játékokat nézem, akkor azért a plusz élesség tud jóérzést kelteni
* - tudom, hogy egy AAA+++ ígyis évtizedig készül, de a látótáv, no-popin/korrekt LOD, geccccijó és akár baked GI olcsón/sokat dobna a faszagfx érzeten
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73826 2023.07.16. 19:54

arty írta:szerintem kb pár hónapja kezdődött ez a konzolgen :)
A félgentől én sem félek. Az ssd tech-et alig használja valami, PC-n (és xboxon) még most látszik rendeződni nagyjából a DirectStorage API, játék meg....a Forspoken, szóval gyakorlatilag nincs.
És igen, amíg upscale technóban nem éri utol az AMD a framegen nélküli DLSS-t meg hoz bőven az RT-n addig kb. értelmetlen új hw. Utóbbit az eladások sem indokolják, hiszen még most sikerült évek után utolérni a "launch" dömpinget.
Ezektől a subFHD@30 frémektől engem is a hideg ráz és instant skip, legyen akármilyen jelenlegi technológiával upscale-elve. Egyedül ezzel tudnának egyébként új hw vásárlásra bírni, ha valami engem is érdeklő cuccban nem lenne 60 frém mód.
És itt el is érkeztünk a mostanság megjelenő cuccokhoz, amiknél már rég nem a hw a limit, hanem a fakéz. Márpedig abból egyre több jut a hatalmas emberi erőforrásigény miatt, plusz egyre biztonságibb projekteket hagynak jóvá. Így jutottunk el a 2 gen ezelőtti akár egy tucat kiemelkedő, évekkel később is emlékezetes jóságcunamitól oda, hogy ha egy évben már 2-nél több aktuális megjelenést indítok el és még tetszik is akkor már az jónak számít. Hogy is mondják...leáldozott.


Mobynak pedig a füle érjen bokáig! :pias:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73827 2023.07.16. 21:46

benőmenő írta:És itt el is érkeztünk a mostanság megjelenő cuccokhoz, amiknél már rég nem a hw a limit, hanem a fakéz. Márpedig abból egyre több jut a hatalmas emberi erőforrásigény miatt, plusz egyre biztonságibb projekteket hagynak jóvá. Így jutottunk el a 2 gen ezelőtti akár egy tucat kiemelkedő, évekkel később is emlékezetes jóságcunamitól oda, hogy ha egy évben már 2-nél több aktuális megjelenést indítok el és még tetszik is akkor már az jónak számít. Hogy is mondják...leáldozott.
Mondjuk, pont az idei év tűrhetőbbnek tűnik: Jagged Alliance 3, Aliens: Dark Descent, Final Fantasy XVI, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, System Shock (remake), Resident Evil 4 (remake), Metroid Prime Remastered, Street Fighter 6, Diablo IV, Wartales, Baldur's Gate 3, Age of Wonders 4, Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi: Survivor, Starfield, Forza Motorsport 8, Shadow Gambit: The Cursed Crew, Remnant 2, Rogue Legacy 2, Total War: Pharaoh, Hi-Fi Rush stb. Ezekből már egy csomó megjelent vagy a kanyarban van. Azért ezek között már lehet találni ezt-azt, és ez nem egy teljes lista. Egy-kettő még besülhet ezek közül, és mindegyik nyilván nem való mindenkinek vagy nem akkora nagy szám, de ez már valami. Több is azért fog kimaradni, mert idő nem jut majd rá.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73828 2023.07.16. 22:47

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk, pont az idei év tűrhetőbbnek tűnik: Jagged Alliance 3, Aliens: Dark Descent, Final Fantasy XVI, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, System Shock (remake), Resident Evil 4 (remake), Metroid Prime Remastered, Street Fighter 6, Diablo IV, Wartales, Baldur's Gate 3, Age of Wonders 4, Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi: Survivor, Starfield, Forza Motorsport 8, Shadow Gambit: The Cursed Crew, Remnant 2, Rogue Legacy 2, Total War: Pharaoh, Hi-Fi Rush stb. Ezekből már egy csomó megjelent vagy a kanyarban van. Azért ezek között már lehet találni ezt-azt, és ez nem egy teljes lista. Egy-kettő még besülhet ezek közül, és mindegyik nyilván nem való mindenkinek vagy nem akkora nagy szám, de ez már valami. Több is azért fog kimaradni, mert idő nem jut majd rá.
A Resi 4 végig is ment...aztán ebből így ennyi volt ami "MOST, Akarom!".
Még a System Shock amit majd tuti kipróbálok ha lesz PS-re vagy lesz hozzá PC-m, illetve most daráltam le a Clone Wars sorozatot (nyilván reddites guide-dal, mert főleg az első 2 évad iszonyat dedós) és szedtem le a Fallen Ordert. Szóval a Survivor is majd valamikor talán sorra kerül, ha még emlékezni fogok rá. Ja és utóbbi még fosport is lett, legalábbis PC-n.
Szóval ez egy darab játék, meg a listádról lehagyott Alan Wake 2. Illetve nagyon hunyorítva +2 amiknél hajlandó lennék elnavigálni a letöltés gombig, de annyira azért nem hogy ezért rögtön bankkártyát ragadjak vagy esetleg hw-t is vegyek.
Amik most vannak bekészítve az a már említett Fallen Order (nagyon gáz hogy még harcrendszert is úgy kellett újratanulni, a sztoriról meg halvány fogalmam alig van csak nagyvonalakban már), nyilván az Alan Wake 1-nek le kell mennie mielőtt pénzt adnék a folytatásért (anno a PC-s megjelenéskor lemenet, tetszett, de ki tudja hogy öregedett a játék és jómagam is). Plusz most nyilván a Final Fantasy az aktuális és most gondolkodom hogy a X-et végig kéne végre nyomni. a GT4-el közösen voltak az első játékaim a PS2-höz, beleöltem több 10 órát és szégyen szemre befejezetlen maradt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73829 2023.07.16. 23:12

benőmenő írta:A Resi 4 végig is ment...aztán ebből így ennyi volt ami "MOST, Akarom!".
Még a System Shock amit majd tuti kipróbálok ha lesz PS-re vagy lesz hozzá PC-m, illetve most daráltam le a Clone Wars sorozatot (nyilván reddites guide-dal, mert főleg az első 2 évad iszonyat dedós) és szedtem le a Fallen Ordert. Szóval a Survivor is majd valamikor talán sorra kerül, ha még emlékezni fogok rá. Ja és utóbbi még fosport is lett, legalábbis PC-n.
Szóval ez egy darab játék, meg a listádról lehagyott Alan Wake 2. Illetve nagyon hunyorítva +2 amiknél hajlandó lennék elnavigálni a letöltés gombig, de annyira azért nem hogy ezért rögtön bankkártyát ragadjak vagy esetleg hw-t is vegyek.
Amik most vannak bekészítve az a már említett Fallen Order (nagyon gáz hogy még harcrendszert is úgy kellett újratanulni, a sztoriról meg halvány fogalmam alig van csak nagyvonalakban már), nyilván az Alan Wake 1-nek le kell mennie mielőtt pénzt adnék a folytatásért (anno a PC-s megjelenéskor lemenet, tetszett, de ki tudja hogy öregedett a játék és jómagam is). Plusz most nyilván a Final Fantasy az aktuális és most gondolkodom hogy a X-et végig kéne végre nyomni. a GT4-el közösen voltak az első játékaim a PS2-höz, beleöltem több 10 órát és szégyen szemre befejezetlen maradt.
Hát ez ilyen, ha a relatíve sokból is kevés játék érdekel, akkor kevéssel is fogsz játszani. A mai fejlesztési idők mellett aranykor ugyan nehezen tud lenni mennyiségileg, de játék azért van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73830 2023.07.17. 18:27

phpBB [media]

Goldot átnevezik game pass core-ra, és azt fogja tudni amit a világ legjobb előfizetése, azaz a régi lefingott játékok széles libraryja lesz elérhető (mondjuk azt nem tudom a több frémet, fpst és valós HDRt hogyan fogják kiírtani, hogy tényleg azt tudja amit a világ legjobb szolgáltatása, de majd megoldják), az új játékokhoz meg ott lesz a következő szint a sima pass, vagy a legnagyobb szint az ultimate.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73831 2023.07.18. 09:03

Botond írta:[video]https://youtu.be/_kBxOcfNN4E_pusztulat_nulla_fos_kínálat[/ideo]
Goldot átnevezik game pass core-ra, és azt fogja tudni amit a világ legjobb előfizetése, azaz a régi lefingott játékok széles libraryja lesz elérhető (mondjuk azt nem tudom a több frémet, fpst és valós HDRt hogyan fogják kiírtani, hogy tényleg azt tudja amit a világ legjobb szolgáltatása, de majd megoldják), az új játékokhoz meg ott lesz a következő szint a sima pass, vagy a legnagyobb szint az ultimate.
Mennyi az éves díja?
Avatar
Botond

Hozzászólás #73832 2023.07.18. 16:54

DanielT írta:Mennyi az éves díja?
Passz, nekem és a gyereknek is pörög még 2,5 évig az ultimate, a videóból nem derült ki, de mivel nem vagyok érintett még egy darabig, így nem néztem utána se.
A tengernél viszont 8 euró a sajtburi, szóval ha megvan az ár akkor át tudjuk majd sajtburira számolni, ha már lélegeztetőgépre nem is!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73833 2023.07.18. 18:20

DanielT írta:Mennyi az éves díja?
Szerintem a következő egynapos MS-konzolodhoz luxus az éves, FIL is hozzád igazítja a szolgáltatást.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73834 2023.07.18. 18:42

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem a következő egynapos MS-konzolodhoz luxus az éves, FIL is hozzád igazítja a szolgáltatást.
Ha hozzám igazítaná, akkor nem egy lehányt rakás szar lenne a felhozatal. Mint például az aktuális adag:

F1UgrMeaYAAbm-R.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #73835 2023.07.18. 18:48

DanielT írta:Ha hozzám igazítaná, akkor nem egy lehányt rakás szar lenne a felhozatal. Mint például az aktuális adag:

[attachment=0]F1UgrMeaYAAbm-R.pn]
Bármi lenne a képen, ugyanez lenne a szöveg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73836 2023.07.18. 19:02

Botond írta:Bármi lenne a képen, ugyanez lenne a szöveg.
Nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73837 2023.07.18. 19:05

DanielT írta:Nem.
De igen. Rage2, maneater, és még tucatnyi cím esetén volt már 10/10 reviewed és a gané az meg gané. Már úgy értem a rage2, maneater, stb, az mind 10/10 gané. Zavaró a valós HDR meg a VRR, tudjuk.
A lenti képről meg szerintem volt olyan, amit ps plus havi játéknak kaptam és sehol se volt egy ragefeszt poszt, hogy a ps plust elönti a fostornádó.
Ez sima kettősmérce, és ehhez nem kell semmi alap, az egyikre bármi van lehet mondani hogy fozs, a másikra meg hogy a világ legjobb szolgáltatása. Ha 100%ban ugyanaz lenne a kettő az se lenne akadály, mert hát a fanatikus vakhitet a valóság sose akadályozza.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73838 2023.07.18. 19:26

Botond írta:De igen. Rage2, maneater, és még tucatnyi cím esetén volt már 10/10 reviewed és a gané az meg gané. Már úgy értem a rage2, maneater, stb, az mind 10/10 gané. Zavaró a valós HDR meg a VRR, tudjuk.
A lenti képről meg szerintem volt olyan, amit ps plus havi játéknak kaptam és sehol se volt egy ragefeszt poszt, hogy a ps plust elönti a fostornádó.
Ez sima kettősmérce, és ehhez nem kell semmi alap, az egyikre bármi van lehet mondani hogy fozs, a másikra meg hogy a világ legjobb szolgáltatása. Ha 100%ban ugyanaz lenne a kettő az se lenne akadály, mert hát a fanatikus vakhitet a valóság sose akadályozza.
Az a baj, hogy kellő intelligencia híján nem tudod helyesen felmérni és megítélni a helyzetet. Nincs kontextusod, nincs referenciád, csak fullban tolod a kretént. Megvetted életed első(?) konzolját -legalábbis nem emlékszem, hogy előző genben szoptad volna az MS faszát- és azt hiszed bármi fingod van a témához, közben kb a pc-s stratégiákig terjed a gaming tapasztalatod és most fedezed fel az elmúlt 25 évből amit épp a ganéból kikaparsz. De MS apu megvette neked az Activision-Blizzardot, zabáld csak tovább a szart boldogan, viseld a kreténhadjáratodat magad se tudod mi ellen. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73839 2023.07.18. 20:10

DanielT írta:Az a baj, hogy kellő intelligencia híján nem tudod helyesen felmérni és megítélni a helyzetet. Nincs kontextusod, nincs referenciád, csak fullban tolod a kretént. Megvetted életed első(?) konzolját -legalábbis nem emlékszem, hogy előző genben szoptad volna az MS faszát- és azt hiszed bármi fingod van a témához, közben kb a pc-s stratégiákig terjed a gaming tapasztalatod és most fedezed fel az elmúlt 25 évből amit épp a ganéból kikaparsz. De MS apu megvette neked az Activision-Blizzardot, zabáld csak tovább a szart boldogan, viseld a kreténhadjáratodat magad se tudod mi ellen. :eljen:
Vicces, hogy ezt írod. És amúgy hiteles is lenne ez a bohócjelmezes performansz amit előadsz, ha az előző genben nem a tiájjal hordtad volna magasan a csak a pc és csak a 60 frém lobogót és közölted volna mindenkivel, hogy konzolparasztok.
Egyszerűen inkább arról lehet szó, hogy belecsavartad magad ebbe a felhasználóit szájon szaró rendszerbe, és mivel a haverok is itt ragadtak, így neked is kötelező ezt használni és megy a maszatolás, hogy miért is jó az, hogy szar, és a kerítésen túl biztos még a kötelező kinect nótája alatt vonulnak a használt lemezes adásvevést ellenző tömegek.

Tudom, hogy fáj, hogy kinéznek a haverok amikor felveted nekik, hogy bazmeg, állatoknak való ez a 720p@20 így 2023ban egy új játéknak, és hogy ne tegyenek tiltólistára, amiért a szíved mélyén 4090esre vagy legalább 7900xtx-re vágysz ezért kénytelen vagy ezzel a baromsággal jönni, de akkor is csak kínos önigazoló megmagyarázás ez.

Vegyél már baszki egy rendes, felnőtt férfihoz való pc-t. Se nejed, se gyerekeid, se semmi ami indokolná, hogy nincs hétfőről keddre 1-2 millád egy rendes gépre. Összerakod, megnézed a felnőtt férfiak mit látnak a 720p@20 helyett és megnyugszol. Újra embernek érezhetnéd magad!
Az olcsójános haveroknak meg nem kell megmondani, nekik továbbra is nyomhatod, hogy hűeza720p@20 a géming csúcsa, bólogathatsz nekik, hogy Jaja, pc-n nem jobb a Sony exclu se, láttál egy 720@30as YouTube összehasonlító videót és tök ugyanúgy néz ki a ps5 és a pc verzió is! Csak el ne nevesd magad és akkor nem raknak ki a bohócligából!
Hajrá, meg tudod csinálni!
Castle82

Hozzászólás #73840 2023.07.18. 23:20

"Vegyél már baszki egy rendes, felnőtt férfihoz való pc-t."

Miért akarsz nekünk mégrosszabbat és állandó szenvedés posztokat a fórumra? :banplz:
Tuti az menne,1-2 millás pc? 4k ultra és szaggat akad!44!!!!... Az nem pálya hogy levegyünk a grafikából feleslegesen erőforrászabáló beállitást ami a látványhoz lepkefingot ad,vagy utánkonfigoljunk.... Ez megy manapság itt meg hatványozottan menne hisz a pléjsztéjsönbe 150-185ezeré berakod és fut (ahogy fut) és az a manna. Mint az 1080p alá benyaló FF16 40 fps körüli átlaggal. :banplz:
Avatar
Necro

Hozzászólás #73841 2023.07.19. 09:39

Ez a szektás sötétség már szarabb mint amit az agyhalott tinman tolt. Ignore-al mondjuk egy fokkal elviselhetőbb.
Avatar
arty

Hozzászólás #73842 2023.07.19. 10:43

Botond írta:Vegyél már baszki egy rendes, felnőtt férfihoz való pc-t.
de azon is beköszön a séderstutter...

pécés szemszögből az ánríl egy mocsodvány, amíg ki nem kopnak a 4-es és korai 5-ös címek, megoldás se lesz.
pech, hogy pont most lett a világ legelterjedtebb gémendzsinje, lassan a forza is átáll rá :(

---

jobban idegel, hogy vajon a TLOU2 ps5 natív exe-ért mer' e pénzt kérni a szoni (aki szerint ez valós kérdés, kérem dőljön a kardjába, HÁTPERSZEHOGYKÉR! patchet, ingyen, ilyen magas lóról??!?!?!?!?!)

---

gamepass core ugyan az az átverés-lehuzás kategoria, mint a gold (volt a 360as korszak egy részét kivéve), csak mostmár gecccidrágán :D (szükül az ügyeskedési lehetőség)
a szük kis mini gpass library meg nem lesz jó semmire pár hónap után.... a kínálata alig változik majd feltehetőleg, szóval aligha lesz igazi szintlépés a semmiresejó gold címekhez képest.
nagy buli jön 2026 júliusótól :( (akkor jár le a passzom, utolsó utáni pillanatban léptem bele, kérdés meddig tart a 800 forintos szürke-pass.... (havonta megujulós izé ez))
Avatar
arty

Hozzászólás #73843 2023.07.19. 10:51

ez az 1600 forintos The Crew amugy nagyon bevált.... elsőként egy 15 perces autopályás futamba vágtam bele, végigmentem, dobja a jutalmakat majd aszondja h disconnected from servers és mindenem elveszett
game reset, ujra, nyomkodom a versenyeket, egyszercsak disconnected from servers, megint elveszett mindenem. ezuttal nem indítottam el ismét ... még kap egy esélyt, hiszen tán nem az ingyenhétvége környékén kellett volna tesztelni egy onlineonly mocskot, de ha azon is megbukik, végleg elfelejtem ezt a horizonwannabí szemetet.

a watcsodgz legion meg tényleg olyan fos, mint amilyennek az árzuhanása és a rossz eladások alapján várható volt :(
első rész a kedvencem, de a másodikat is nagyon szerettem. hogy itt nincs főhős, hanem random generált* avatárokkal kell tolni a küldiket, hát ez ujabb szint a gta5 háromfőszereplős balfaszsága alá. ZÉRÓ kedvem van játszani, de mégis jó volna letudni, hogy ugorhassak a következő címre.

*tulzok, de tényleg nincs személyiségük, nem igazi karakterek. eldobható assetek, a nevüket nem tudnám felidézni egyiknek sem, 2 percel a ps menübe visszalépés után.

az ubifos az ubifos. kezdek félni a farcry6-tól :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73844 2023.07.19. 11:25

arty írta:ez az 1600 forintos The Crew amugy nagyon bevált.... elsőként egy 15 perces autopályás futamba vágtam bele, végigmentem, dobja a jutalmakat majd aszondja h disconnected from servers és mindenem elveszett
game reset, ujra, nyomkodom a versenyeket, egyszercsak disconnected from servers, megint elveszett mindenem. ezuttal nem indítottam el ismét ... még kap egy esélyt, hiszen tán nem az ingyenhétvége környékén kellett volna tesztelni egy onlineonly mocskot, de ha azon is megbukik, végleg elfelejtem ezt a horizonwannabí szemetet.

a watcsodgz legion meg tényleg olyan fos, mint amilyennek az árzuhanása és a rossz eladások alapján várható volt :(
első rész a kedvencem, de a másodikat is nagyon szerettem. hogy itt nincs főhős, hanem random generált* avatárokkal kell tolni a küldiket, hát ez ujabb szint a gta5 háromfőszereplős balfaszsága alá. ZÉRÓ kedvem van játszani, de mégis jó volna letudni, hogy ugorhassak a következő címre.

*tulzok, de tényleg nincs személyiségük, nem igazi karakterek. eldobható assetek, a nevüket nem tudnám felidézni egyiknek sem, 2 percel a ps menübe visszalépés után.

az ubifos az ubifos. kezdek félni a farcry6-tól :(
A Far Cry 6-tól jogosan félsz, bele se fogj ha a 100/100-as Legion nem tetszik. Mondjuk az FC6-ban fel tudom idézni az összes karaktert, ha ez egy kritérium, kb gyűlöltem is mindet. Iszonyúan irritál sokáig hallgatni az akcentusos angolt, pláne a spanyol ízesítéssel... annál rosszabb már csak az indiai.

Crew 1-ről beszélünk? Ha igen, akkor minek szívsz vele amikor a 2 ugyanaz és valszeg jobb? (Persze az is egy fos szerintem)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73845 2023.07.19. 11:55

Castle82 írta:"Vegyél már baszki egy rendes, felnőtt férfihoz való pc-t."

Miért akarsz nekünk mégrosszabbat és állandó szenvedés posztokat a fórumra? :banplz:
Tuti az menne,1-2 millás pc? 4k ultra és szaggat akad!44!!!!... Az nem pálya hogy levegyünk a grafikából feleslegesen erőforrászabáló beállitást ami a látványhoz lepkefingot ad,vagy utánkonfigoljunk.... Ez megy manapság itt meg hatványozottan menne hisz a pléjsztéjsönbe 150-185ezeré berakod és fut (ahogy fut) és az a manna. Mint az 1080p alá benyaló FF16 40 fps körüli átlaggal. :banplz:
Dehogy, imádnám nyomni teljes áron véve azokat a cuccokat amiket már 2 éve PS+ban adott a Sony... Horizon Forbidden milyen pécén például? Ugye.

Egyébként remélem nem tart sokáig a Sony pécés kiruccanása, pláne így az Act/Blizz biznisz fényében.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73846 2023.07.19. 12:03

arty írta:ez az 1600 forintos The Crew amugy nagyon bevált.... elsőként egy 15 perces autopályás futamba vágtam bele, végigmentem, dobja a jutalmakat majd aszondja h disconnected from servers és mindenem elveszett
game reset, ujra, nyomkodom a versenyeket, egyszercsak disconnected from servers, megint elveszett mindenem. ezuttal nem indítottam el ismét ... még kap egy esélyt, hiszen tán nem az ingyenhétvége környékén kellett volna tesztelni egy onlineonly mocskot, de ha azon is megbukik, végleg elfelejtem ezt a horizonwannabí szemetet.

a watcsodgz legion meg tényleg olyan fos, mint amilyennek az árzuhanása és a rossz eladások alapján várható volt :(
első rész a kedvencem, de a másodikat is nagyon szerettem. hogy itt nincs főhős, hanem random generált* avatárokkal kell tolni a küldiket, hát ez ujabb szint a gta5 háromfőszereplős balfaszsága alá. ZÉRÓ kedvem van játszani, de mégis jó volna letudni, hogy ugorhassak a következő címre.

*tulzok, de tényleg nincs személyiségük, nem igazi karakterek. eldobható assetek, a nevüket nem tudnám felidézni egyiknek sem, 2 percel a ps menübe visszalépés után.

az ubifos az ubifos. kezdek félni a farcry6-tól :(
Nekem bejött a legion, de nálam a játékok sorendje maga volt a pokol. :D Nem rossz az, főleg mikor valami nyugdíjast szerzel a csapatba. :D Első részből jó lenne egy "remaster", mert pécén is okádékul gányolni kell, hogy normálisan nézzen ki és fusson. Ahhoz képest az 1080p30 nem is volt okádék, de azért a legion a 60 miatt nálam elvitte a játékot.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73847 2023.07.19. 12:09

arty írta:de azon is beköszön a séderstutter...

pécés szemszögből az ánríl egy mocsodvány, amíg ki nem kopnak a 4-es és korai 5-ös címek, megoldás se lesz.
pech, hogy pont most lett a világ legelterjedtebb gémendzsinje, lassan a forza is átáll rá :(

---

jobban idegel, hogy vajon a TLOU2 ps5 natív exe-ért mer' e pénzt kérni a szoni (aki szerint ez valós kérdés, kérem dőljön a kardjába, HÁTPERSZEHOGYKÉR! patchet, ingyen, ilyen magas lóról??!?!?!?!?!)

---

gamepass core ugyan az az átverés-lehuzás kategoria, mint a gold (volt a 360as korszak egy részét kivéve), csak mostmár gecccidrágán :D (szükül az ügyeskedési lehetőség)
a szük kis mini gpass library meg nem lesz jó semmire pár hónap után.... a kínálata alig változik majd feltehetőleg, szóval aligha lesz igazi szintlépés a semmiresejó gold címekhez képest.
nagy buli jön 2026 júliusótól :( (akkor jár le a passzom, utolsó utáni pillanatban léptem bele, kérdés meddig tart a 800 forintos szürke-pass.... (havonta megujulós izé ez))
Sajnos a fizetős patch az garantált... Amivel nem is lenne baj, ha mondjuk az UC4 féle 3000 forint lett volna, de garantálom, hogy TLOU1 full áron jön a natív exe. Úgyhogy az is ott rohad meg. :)

Gamepass téma: láttam a blog bejegyzsében, hogy marad az éves díj is a havi mellett a legkisebb tier esetében, legalábbis benne volt az éves ár. Érdekes, hogy a többi tier-nél nincs ilyen, ami kicist wtf, na de a másik fura dolog, hogy van külön console és pc pass, amiből a console verzióval már multizni se lehet, szóval ahhoz veheted a GPU-t. Miért nem lett volna egyszerűbb 3 tier? Core / PC / Ultimate ... csá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73848 2023.07.19. 12:14

TasManXT írta:Sajnos a fizetős patch az garantált... Amivel nem is lenne baj, ha mondjuk az UC4 féle 3000 forint lett volna, de garantálom, hogy TLOU1 full áron jön a natív exe. Úgyhogy az is ott rohad meg. :)

Gamepass téma: láttam a blog bejegyzsében, hogy marad az éves díj is a havi mellett a legkisebb tier esetében, legalábbis benne volt az éves ár. Érdekes, hogy a többi tier-nél nincs ilyen, ami kicist wtf, na de a másik fura dolog, hogy van külön console és pc pass, amiből a console verzióval már multizni se lehet, szóval ahhoz veheted a GPU-t. Miért nem lett volna egyszerűbb 3 tier? Core / PC / Ultimate ... csá.
PS+ díjon kívül 0 Ft ba kerül az összes Sony cucc, csak nem day1... Egyébként teljesen kizártnak tartom, hogy teljes árú legyen, az upgrade díj is necces. Bár ez nyilván attól függ mennyi pluszt tesznek bele, ha marad mellette megvehető az alap verzió, akkor más lesz a helyzet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73849 2023.07.19. 12:37

Toltam egy par orat a Ratchet rift-et, mer belekerult extraba, hat ez elkepesztoen jol nez ki, fluod, otletes, es szorakoztato.Varhatoan jo lesz a pc port, de kivancsi leszek milyen vas kell majd a ps5 ekvivalens high presethez.

Alan wake-t is nyomtam, nem rossz ez, csak picit repetative, meg debil az iranyitas.
Ami okadek, hogy benthagytak a regi cutsceneket, ami szarabbul nez ki kint a mostani engine.
Avatar
arty

Hozzászólás #73850 2023.07.19. 13:30

DanielT írta:A Far Cry 6-tól jogosan félsz, bele se fogj ha a 100/100-as Legion nem tetszik. Mondjuk az FC6-ban fel tudom idézni az összes karaktert, ha ez egy kritérium, kb gyűlöltem is mindet. Iszonyúan irritál sokáig hallgatni az akcentusos angolt, pláne a spanyol ízesítéssel... annál rosszabb már csak az indiai.

Crew 1-ről beszélünk? Ha igen, akkor minek szívsz vele amikor a 2 ugyanaz és valszeg jobb? (Persze az is egy fos szerintem)
de az legalább fps lövölde, nem pedig bénitopisztolyos hacking sim light. ÖLNI AKAROK !!!! ( kényszer nélkül is lopakodok én, de ha egy küldetés 80. százalékánál becsuszik egy hiba, nonszensz h nem lőhetem fejbe a delikvenst :D jah, tudom, toborozzak bérgyilkosokat.... :( )

Crew2, igen, elírtam. A crew1 alapötlete jó volt, csak üres volt a gigatérkép, a folytatás azt ígérte, hogy itt aztán van minden és a repcsis-csónakos extra is jópofa.
Na, sztori az itt már nincs sajna, de a graf okés és 60fps, és TALÁN itt van progress és végefőcím (vs forza horizon).

TasManXT írta:Nekem bejött a legion, de nálam a játékok sorendje maga volt a pokol. :D Nem rossz az, főleg mikor valami nyugdíjast szerzel a csapatba. :D Első részből jó lenne egy "remaster", mert pécén is okádékul gányolni kell, hogy normálisan nézzen ki és fusson. Ahhoz képest az 1080p30 nem is volt okádék, de azért a legion a 60 miatt nálam elvitte a játékot.
visszafelé nyomtad őket?
az egyetlen őrcsajom az egy "öreglány", de mivel van hangtompitosa, eléggé sokat nyomom vele.... nyiltán ez se segít :D
a wd2 laza-néger-hekker-sráca is nehezen volt elviselhető, de legalább állandó volt... itt 10 percenként egy randomgenerált izét kell vezérelni, teljesen elveszik a beleélhetőség, a szerepjátszás (értem én h nem rpg, de az immerzió ettől nekem még megvan minden játékban, ahol van EGGGGGY főhősöm, hogy én most ott AZ vagyok...)

a 60fps szuper, az elsőt csak pécén nyomtam anno és nem a 60 720p mellett se volt meg, a 30-at meg 4k-ban is bírta :(
nemtom boxon a 60fps-es pecstől milyen, sajna ps4re vettem meg, szal 1080-30 lesz ez..... (mert ujra fogom játszani, bár nem egyből a legion után, az most ámblokk a gémingtől veszi e a kedvem...)

TasManXT írta:Gamepass téma: láttam a blog bejegyzsében, hogy marad az éves díj is a havi mellett a legkisebb tier esetében, legalábbis benne volt az éves ár. Érdekes, hogy a többi tier-nél nincs ilyen, ami kicist wtf, na de a másik fura dolog, hogy van külön console és pc pass, amiből a console verzióval már multizni se lehet, szóval ahhoz veheted a GPU-t. Miért nem lett volna egyszerűbb 3 tier? Core / PC / Ultimate ... csá.
nemtom mennyi gold only előfizető lehet... hogy ezt megérje ilyen kuszán fenntartani. igazából elég lenne 2 tier (ahogyan sonynál is elég lenne), de MS-nél a pc-s miatt ez esélytelen.

sonynál néztem most a premium uj 3db játékát, egy vicc ezért tiert fenntartani

Vissza: “Leáldozott.hu”