A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73641 2023.06.26. 21:48

Botond írta:Millióból egyek ezek. Manapság is vannak jó játékok.
Ez a visszafelé kompatibilitás cipelése pár kivétel kedvéért legalább akkora átok, mint előny.

De ha már Nintendo, ők meg tudják oldani, hogy azt a néhányat amit érdemes az előző időkből, azt felújítsák és kiadják emberi formában, nem kell 320p-ben vegasozni, nekem ez sokkal szimpibb megoldás, mint a dosbox pl.
Neked pár kivétel, nekem nem. Ráadásul nekem a SNES-es A Link to the Past jobban tetszik látványra, mint a szépen felújított Link's Awakening. A Monkey Island 1-ből meg az SE kimondottan ocsmány puttóság lett sajnos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73642 2023.06.27. 00:08

Zóanagyvarázsló írta:Neked pár kivétel, nekem nem. Ráadásul nekem a SNES-es A Link to the Past jobban tetszik látványra, mint a szépen felújított Link's Awakening. A Monkey Island 1-ből meg az SE kimondottan ocsmány puttóság lett sajnos.
Én nem a grafikáról beszélek, hanem a kínszarásról, hogy egy shogun2 is FHDban kell, hogy induljon, mert 4Kra kapcsolva elcsúszik az interface az olvashatatlan szekcióba. Aoe2hd ugyanez, DE meg már simán megugorja.
Nálam pc-n kapásból minden azonnal kuka, ami ezt nem tudja megugorni. Basszák meg, szenvedjenek vele a fejlesztők.
De ha már grafika, a Quake is vállalhatatlan volt, és grafikára a vegas ugyanott van. Pc-n instant shiftdel lett volna az is meg amaz is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73643 2023.06.27. 00:51

Botond írta:Én nem a grafikáról beszélek, hanem a kínszarásról, hogy egy shogun2 is FHDban kell, hogy induljon, mert 4Kra kapcsolva elcsúszik az interface az olvashatatlan szekcióba. Aoe2hd ugyanez, DE meg már simán megugorja.
Nálam pc-n kapásból minden azonnal kuka, ami ezt nem tudja megugorni. Basszák meg, szenvedjenek vele a fejlesztők.
De ha már grafika, a Quake is vállalhatatlan volt, és grafikára a vegas ugyanott van. Pc-n instant shiftdel lett volna az is meg amaz is.
Ha fáj az 1080p, az a grafikáról is szól. Én csak ezért nem mondok le jó játékokról, hogy fosokkal kelljen játszani. A ganépassz co-op tartalékai végesek, biztos jönnek még bele újdonságok, de míg a betárazott játékokban végtelenek a lehetőségek, a FIL által kínált csodákéból nem, listaáron meg vicc lenne az egész számomra, kivéve, ha nem lennének saját játékaim és preferenciáim. Egyébként van a Steamen fontnövelő mod a Shogun 2-höz. Majd kipróbálom 4K-ban.

Azt meg nem értem, hogy PC-n miért előbb törlendő a Quake, mint konzolon. Megjegyzem, eredetileg szoftveres módban létezett csak a játék, és úgy CRT-n még emlék szinten is csúnyább volt. Látszódott, hogy nagyon modern, nagyon menő volt a (barna) víz, de a Duke Nukem 3D mellett nem tudtam értelmezni. Hiába volt lemaradva a Build engine, voltak színek, és valós helyszíneknek hatottak a pályák, ami nagyot ütött. Persze a Quake a sima egeres célzása óriási dolog volt, csak akkor még nem egerésztem FPS-ekben. Ma már nem is értem, hogy játszottam azt pusztán billentyűvel. Sőt, még a Quake 2-t is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73645 2023.06.27. 08:27

Zóanagyvarázsló írta:Ha fáj az 1080p, az a grafikáról is szól. Én csak ezért nem mondok le jó játékokról, hogy fosokkal kelljen játszani. A ganépassz co-op tartalékai végesek, biztos jönnek még bele újdonságok, de míg a betárazott játékokban végtelenek a lehetőségek, a FIL által kínált csodákéból nem, listaáron meg vicc lenne az egész számomra, kivéve, ha nem lennének saját játékaim és preferenciáim. Egyébként van a Steamen fontnövelő mod a Shogun 2-höz. Majd kipróbálom 4K-ban.

Azt meg nem értem, hogy PC-n miért előbb törlendő a Quake, mint konzolon. Megjegyzem, eredetileg szoftveres módban létezett csak a játék, és úgy CRT-n még emlék szinten is csúnyább volt. Látszódott, hogy nagyon modern, nagyon menő volt a (barna) víz, de a Duke Nukem 3D mellett nem tudtam értelmezni. Hiába volt lemaradva a Build engine, voltak színek, és valós helyszíneknek hatottak a pályák, ami nagyot ütött. Persze a Quake a sima egeres célzása óriási dolog volt, csak akkor még nem egerésztem FPS-ekben. Ma már nem is értem, hogy játszottam azt pusztán billentyűvel. Sőt, még a Quake 2-t is.
Az olvashatatlan interface fáj és a shogun2nek nem a patkánymese2 a helyettesítő terméke, hanem a roma2 vagy a wh3,vagy azokat is a totálszar kategóriába rakjuk, mint mindent ami manapság kijön és nem 86 előtti jójáték?!
Úgyse fogom az összes tw-t kijátszani, hát szívesebben játszok egyedül azokkal amik élvezhetőék különösebb kínszarás nélkül.
Konzolon ez máshogy van nyilván, de hogy 10-20 év után lekapcsolják a szervereket amikor már csak évente négyen néznek bele az adott játék multijába, az azért nem olyan nagy vétek a szememben. Vagy akár az egészet leveszik a storeból amikor már 3 éve senki se töltötte le, nos az sem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73646 2023.06.27. 11:28

Egy videóban elég jól végigvisznek a problémás részeken és hogy miért nem veszek már játékot, csak switchre a gyerekeknek és miért oldom meg a maradékot a ganéval, közel ingyen.
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #73647 2023.06.28. 09:38

aabyssx írta:15 és 13 évesek. Régebben fanatikusan mentek az online gyerekökörségek (Minecraft, Roblox, Star Stable), de ahogy elkezdtek tinik lenni leszoktak (szerencsére?) a gamingről.
wow, na erre nem számítottam, sőt: ilyenről még nem is hallottam :)
Avatar
arty

Hozzászólás #73648 2023.06.28. 09:46

Botond írta:Na az első sony hit, ami nem sony hit, csak vásárolt timed exclu, az sikerült a square enixnek a sonyhoz méltó módon összeraknia:
- 30 fps mód, ami 28 frémig ledadog, és 1080-1440p között hullámzik (dinamikus 4k! persze, hiszen az 1440p az új 4k!)
- 60 fps mód, ami 35-40-50 frém többnyire, néha, tévedésből 60 fps, de legalább 1080p max, és nem ritkán dadog le 720p-ig (ülj hátrébb mozgalom zászlót bont!)
video.avi
Ez a 35-40 frémre ledadogó fps azért is különösen jó, mert ugye a ps5be nem freesync a vrr, hanem a szabványos hdmi2.1 portos vrr, ami ugye eleve csak akkor működik, ha a kijelzőn 2.1-es hdmi port is van és arra kötjük, de funfact, az csak 48 hz-től felfelé működik, szóval amikor bemegy 47re, akkor megszűnik, jöhet a tearing meg miegymás! Igazi szotyi kvalitét.
Na de majd fél év múlva rendes hw-en lehet méltó módon élvezni ezt is, addig meg az állatoknak ilyen. Szégyen!
japánokon sokat szokott segíteni, amikor csak egy platformra (ráadásul japánra!) kell koncentrálni :D

(+vajon a csillagmező a játékidő hány százalékában lesz képes a 30-ra, ismerve a fejlesztők korábbi munkásságát? :D szerintem kiváló "ellenpólusnak" ígérzekzik, kelet vs nyugat ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #73649 2023.06.28. 09:55

Botond írta:Ez egyrészről tök jogos és valid, ugyanakkor mikor Zó is jön az ilyen az özönvíz előtti cuccokkal, akkor én mindig rájövök, hogy ami kimaradt az nem véletlenül maradt ki anno és a többséget sose fogom pótolni, mert hát az idő véges.
És ilyenkor mindig arra jutok, hogy ami kéznél van és érdekel, az is jó, szóval ha az x360 éra meg ami előtte van az hirtelen mind megszűnne, mert lejárna a digitális liszensz, akkor se történne semmi valójában, nem kellene a kertben a fű növését figyelni, mert lenne ami érdekel a “maradék”-ból is.
Ez inkább ilyen elméleti, elvi félelem a többségnek.
Kb négy éve nem vettem játékot pc-re, mégse fogy a backlog. Xbox kb ugyanez.
Artyt se értem ezzel a ps1-2-3 játék gyűjtéssel, hova minek mikorra?!
mondj má valami alternativát az Outrun 360as digitonly delistált verziójára az elmult 10 évből! :P (tudom, monkey island PONT ugyanolyan jó időelbaszásra, de TALÁN mégsem lényegtelen, ha van választék, beleértve az elmult 30 év játékait...). minden más outrun játék minden más platformon játszható, KÖSZÖNHETŐEN a fizikai megvalósulásuknak.

relativizálgathatjuk a 47 frémet, de a fizikai kiadások fontosságáról ne vitázzunk és PONT.
kibebaszott fontosak a váráslói kontroll szempontjából is, meg minden más szempontból is.
Avatar
arty

Hozzászólás #73650 2023.06.28. 09:56

deep írta:Nekem semmi bajom nem lenne a digi only élettel, HA levonnák az árából a lemez/csomagolás/szállítás/használt piac árát és mondjuk a lemezes 2/3-a lenne a játék ára. Tehát pl. 27k helyett 18k. Akkor azt mondom, oké.
tehát ha nem lehetne outrunt venni már vagy 10 éve 18 ezerért, de anno ennyi lett volna, az jó lenne? TÖKRE? ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73651 2023.06.28. 10:16

arty írta:tehát ha nem lehetne outrunt venni már vagy 10 éve 18 ezerért, de anno ennyi lett volna, az jó lenne? TÖKRE? ;)
Te egyébként hogy éled meg a mostani bolti árakat? :D Vásárolni begyógyszerezve mész, vagy 1-2 embert kinyírsz közben? :banplz:
Avatar
Necro

Hozzászólás #73652 2023.06.28. 10:36

Ha valaki gondolkozna az FF16-on, inkább várja meg hogy $15 legyen, vagy inkább játsza a csodálatos demót és hagyja úgy örökre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73653 2023.06.28. 10:44

Necro írta:Ha valaki gondolkozna az FF16-on, inkább várja meg hogy $15 legyen, vagy inkább játsza a csodálatos demót és hagyja úgy örökre.
Én ugyan nem sokat láttam belőle, de a "dmc szerű harcrendszert akartunk" és a "soha nincs stabil 60 fps" kombó nekem elég elrettentő volt.
A sztori meg gondolom a szokásos jrpg-s pocsolya ami Loc Nessnek/Bajkál-tónak akar látszani. :/
Avatar
Necro

Hozzászólás #73654 2023.06.28. 11:08

benőmenő írta:Én ugyan nem sokat láttam belőle, de a "dmc szerű harcrendszert akartunk" és a "soha nincs stabil 60 fps" kombó nekem elég elrettentő volt.
A sztori meg gondolom a szokásos jrpg-s pocsolya ami Loc Nessnek/Bajkál-tónak akar látszani. :/
A harcrendszer akkor "DMC-szerű" ha az utca túlolaláról nézed az kiállított TV-n. Szemre nyilván az. Amúgy benyomod a 3x2 spec képességet sorban, staggerel az ellenfél, limit break, repeat éééés (neogaf alapján és az én ~20 órám alajpán) ezzel megoldottad az összes harcot, semmi másra nincs szükség és igazából értelme sincs (lehet NG+ban van).

A JRPG mosléknál nagyobb gond az hogy ilyen késői PS2-et korszak JRPG-it idéző mellékküldetések vannak benne, hogy pl. sétálj 20 métert és gyűjts össze három követ.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73655 2023.06.28. 12:05

arty írta:mondj má valami alternativát az Outrun 360as digitonly delistált verziójára az elmult 10 évből! :P (tudom, monkey island PONT ugyanolyan jó időelbaszásra, de TALÁN mégsem lényegtelen, ha van választék, beleértve az elmult 30 év játékait...). minden más outrun játék minden más platformon játszható, KÖSZÖNHETŐEN a fizikai megvalósulásuknak.

relativizálgathatjuk a 47 frémet, de a fizikai kiadások fontosságáról ne vitázzunk és PONT.
kibebaszott fontosak a váráslói kontroll szempontjából is, meg minden más szempontból is.
Anno a c64eshez volt lemezem, igaz, csak 5.25ös, nem optikai, és annyit pörgött a Defender of the crown, hogy konkrétan átlukadt a lemez.
Semmi nem az örökkévalóságnak van kitalálva, ez egy hülyeség, hogy amit kifizetsz az évtizedekig a tied. A ruha is szétmálik rólad, a kocsit is megeszi a rozsda, majd pont az outrun az aminek ki kellene tartania 30tól 130 éves korodig?
Pont nullaszor töltötted le, pont nulla másodpercet volt benne, pont te adtad ezzel a letöltések és játékidő 100%át globálisan, hát lekapcsolták mögötte az erőforrást a biciklis zöld lobbi nyomására. Környezetszennyezés ezt a sok antik soha senki által igénybe nem vett szolgáltatást áram alatt tartani.
Vagy neked hány fókabébi életét éri meg az outrun?! Mennyien járjanak suvval a fővárosban a budira is, hogy legyen letölthető outrun a következő 100 évben is?!
Avatar
arty

Hozzászólás #73656 2023.06.28. 12:49

Botond írta:Anno a c64eshez volt lemezem, igaz, csak 5.25ös, nem optikai, és annyit pörgött a Defender of the crown, hogy konkrétan átlukadt a lemez.
Semmi nem az örökkévalóságnak van kitalálva, ez egy hülyeség, hogy amit kifizetsz az évtizedekig a tied. A ruha is szétmálik rólad, a kocsit is megeszi a rozsda, majd pont az outrun az aminek ki kellene tartania 30tól 130 éves korodig?
Pont nullaszor töltötted le, pont nulla másodpercet volt benne, pont te adtad ezzel a letöltések és játékidő 100%át globálisan, hát lekapcsolták mögötte az erőforrást a biciklis zöld lobbi nyomására. Környezetszennyezés ezt a sok antik soha senki által igénybe nem vett szolgáltatást áram alatt tartani.
Vagy neked hány fókabébi életét éri meg az outrun?! Mennyien járjanak suvval a fővárosban a budira is, hogy legyen letölthető outrun a következő 100 évben is?!
a 360as (és ps3as) outrun arcade a hdmi-s konzolon is futó egyetlen (720op) outrun... tehát nincs valós alternatívája (a korábbi lemezes outrunok ELVBEN kompatibilisek a 360al, de a gyakorlatban nem futnak túl jól éshát nagyban a 480p az mégiscsak 480p :D )

80-as évek NES kartjai a mai napig működőképesek, minimális a halál. De a 70-es évek ATARI cartjai dettó.
A CD lemez százévre lett tervezve, ha vigyázol rá és szerencséd van, ez még akár meg is lehet! (rothadt már szét lemez nálam ( tekken7 xbox one és world racing 2 xbox), szal a szar alapanyag az a véget jelenti, ez tény!)
Ez azt jelenti, hogy a fiziaki hordozókon látszólag nem múlik, hogy kiszolgáljanak, amíg élek. Egy MA megvett XSX lemez pedig - ha optimista is vagyok - olyan 40-50 évet kell MAX kihúzzon ;)

A 200 megás outrun, tegyük fel 20 MS szeróra letükrözve eléggé elférős kategória, nem a fókabébik miatt nem fért el tovább a storeban a 250GIGÁS napi milliószor letöltött WARZONE mellett, ez fix (egyébként tárolni továbbra is kell, hiszen ÉN letudom tölteni, mert anno megvettem).
... hanem a legenda szerint a ferrari licensz járt le. És ha a SEGA ekkora kretén volt (vagy a Ferrari), azzal te egy módon tudsz bármit tenni: támogatod a lemezes eladásokat, hogy ne tudjon eltűnni játék a föld színéről, de ehez ugye kellenek lemezes megjelenések is.

A ps3-as outrunnal a mai napig vannak online eventek, összejárnak emberek játszani vele. És mivel elég pick up and play, valszeg nem csak én játszom majd "örökké".... (tavaly óta a leaderboard nem megy, nemtom ez live baj-e vagy lelőtték végleg).
Viszont megvenném ps3-ra, ha lenne, hogy mehessek online, hamár anno kimaradt :P De nem tehetem.... ha lenne lemezen, akkor pedig ez már régen megoldódott volna.
Avatar
arty

Hozzászólás #73657 2023.06.28. 12:53

DanielT írta:Te egyébként hogy éled meg a mostani bolti árakat? :D Vásárolni begyógyszerezve mész, vagy 1-2 embert kinyírsz közben? :banplz:
Boltban fogalmatlan vagyok az árakról, de amikor irodába megyek és kiugrunk ebédelni az sokkol.
Vagy amikor cirkót tartatok karban. Vagy amikor új klíma, csap, zuhanykabin, stb kéne. Szóval napi szinten :( Picit mindig az vigasztal, hogy az agyhalott átlagfideszes viszont valszeg már a párizsinál is hasonlóan érez, szal dögöljön meg a hibás szomszéd tehene... (nyugi, nem segít igazán).

Írtamprivátot!!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73658 2023.06.28. 12:57

arty írta:a 360as (és ps3as) outrun arcade a hdmi-s konzolon is futó egyetlen (720op) outrun... tehát nincs valós alternatívája (a korábbi lemezes outrunok ELVBEN kompatibilisek a 360al, de a gyakorlatban nem futnak túl jól éshát nagyban a 480p az mégiscsak 480p :D )

80-as évek NES kartjai a mai napig működőképesek, minimális a halál. De a 70-es évek ATARI cartjai dettó.
A CD lemez százévre lett tervezve, ha vigyázol rá és szerencséd van, ez még akár meg is lehet! (rothadt már szét lemez nálam ( tekken7 xbox one és world racing 2 xbox), szal a szar alapanyag az a véget jelenti, ez tény!)
Ez azt jelenti, hogy a fiziaki hordozókon látszólag nem múlik, hogy kiszolgáljanak, amíg élek. Egy MA megvett XSX lemez pedig - ha optimista is vagyok - olyan 40-50 évet kell MAX kihúzzon ;)

A 200 megás outrun, tegyük fel 20 MS szeróra letükrözve eléggé elférős kategória, nem a fókabébik miatt nem fért el tovább a storeban a 250GIGÁS napi milliószor letöltött WARZONE mellett, ez fix (egyébként tárolni továbbra is kell, hiszen ÉN letudom tölteni, mert anno megvettem).
... hanem a legenda szerint a ferrari licensz járt le. És ha a SEGA ekkora kretén volt (vagy a Ferrari), azzal te egy módon tudsz bármit tenni: támogatod a lemezes eladásokat, hogy ne tudjon eltűnni játék a föld színéről, de ehez ugye kellenek lemezes megjelenések is.

A ps3-as outrunnal a mai napig vannak online eventek, összejárnak emberek játszani vele. És mivel elég pick up and play, valszeg nem csak én játszom majd "örökké".... (tavaly óta a leaderboard nem megy, nemtom ez live baj-e vagy lelőtték végleg).
Viszont megvenném ps3-ra, ha lenne, hogy mehessek online, hamár anno kimaradt :P De nem tehetem.... ha lenne lemezen, akkor pedig ez már régen megoldódott volna.
És pont ez a baj, hogy az outrun az millióból egy, és ehhez varrjuk a kabátot, nem a másik millióhoz, aminek a címére se emlékszünk és elvan az a süllyesztőben is.
Videót megnézted, hogy mekkora tévút ez az egész harácsolósdi, meg antikszar gyűjtésdi, hogy majd egyszer lesz rá időnk? Mennyi játék van amit megvettél, hogy majd egyszer, de azóta se és hát ez nem fog változni a következő száz évben sem? A bekerülési költségükből már kétszer vagy háromszor lett volna meg a rák ellenszere, ha kutatásra költöd a semmi helyett?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73659 2023.06.28. 13:53

Botond írta:Anno a c64eshez volt lemezem, igaz, csak 5.25ös, nem optikai, és annyit pörgött a Defender of the crown, hogy konkrétan átlukadt a lemez.
Semmi nem az örökkévalóságnak van kitalálva, ez egy hülyeség, hogy amit kifizetsz az évtizedekig a tied. A ruha is szétmálik rólad, a kocsit is megeszi a rozsda, majd pont az outrun az aminek ki kellene tartania 30tól 130 éves korodig?
Pont nullaszor töltötted le, pont nulla másodpercet volt benne, pont te adtad ezzel a letöltések és játékidő 100%át globálisan, hát lekapcsolták mögötte az erőforrást a biciklis zöld lobbi nyomására. Környezetszennyezés ezt a sok antik soha senki által igénybe nem vett szolgáltatást áram alatt tartani.
Vagy neked hány fókabébi életét éri meg az outrun?! Mennyien járjanak suvval a fővárosban a budira is, hogy legyen letölthető outrun a következő 100 évben is?!
Az archiálás nem csak a polikarbonát korongból áll.
Aki ért hozzá kifejthetné, de szerintem kézenfekvőbb azt rippelni, mint valami moddolt konzollal leszipkázni a játékot, kinyerni az install csomagot és közben valahogy nem permabannoltatni azt eszközt.
Ugyanis a jogtulajdonosok szarnak az egészbe, és én most hiába dobálom a pénzt a monitorhoz, senkitől nem fogom megkapni az Arty által dicsért Outrunt, vagy pl. a 2009-es Wolfensteint, vagy a 2005-ös Most Wantedet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73660 2023.06.28. 14:59

benőmenő írta:Az archiálás nem csak a polikarbonát korongból áll.
Aki ért hozzá kifejthetné, de szerintem kézenfekvőbb azt rippelni, mint valami moddolt konzollal leszipkázni a játékot, kinyerni az install csomagot és közben valahogy nem permabannoltatni azt eszközt.
Ugyanis a jogtulajdonosok szarnak az egészbe, és én most hiába dobálom a pénzt a monitorhoz, senkitől nem fogom megkapni az Arty által dicsért Outrunt, vagy pl. a 2009-es Wolfensteint, vagy a 2005-ös Most Wantedet.
De pont erről beszélek, hogy vagy túl vagy ezeken akkor amikor ez még működött, vagy ha eddig el tudott kerülni az csak azért van, mert telibe leszartad eddig is. És ezentúl is így lenne, ha elérhető lenne, ez csak ilyen önámítás, hogy majd pont holnaputánkiskedden lenne erre időd és kedved. Kamu. 2005ös mw óta volt erre majdnem húsz év, abba nem fért bele, de majd most. Persze. Videót figyelmedbe ajánlom neked is!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73661 2023.06.28. 16:08

Botond írta:De pont erről beszélek, hogy vagy túl vagy ezeken akkor amikor ez még működött, vagy ha eddig el tudott kerülni az csak azért van, mert telibe leszartad eddig is. És ezentúl is így lenne, ha elérhető lenne, ez csak ilyen önámítás, hogy majd pont holnaputánkiskedden lenne erre időd és kedved. Kamu. 2005ös mw óta volt erre majdnem húsz év, abba nem fért bele, de majd most. Persze. Videót figyelmedbe ajánlom neked is!
Remélem ez a gatekeeper faszság komoly, mert viccnek durva lenne. :wilting:
Nyugodtan gyújtsuk fel a könyvtárakat is, mert haszontalan pénzpazarlás az egész. Minek azokat a régi kéziratokat őrizgetni, meg szkennelgetni. Te mikor olvastál latinul, vagy ógörögü utoljára? Naugye! :bohoc:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73662 2023.06.28. 16:22

benőmenő írta:Remélem ez a gatekeeper faszság komoly, mert viccnek durva lenne. :wilting:
Nyugodtan gyújtsuk fel a könyvtárakat is, mert haszontalan pénzpazarlás az egész. Minek azokat a régi kéziratokat őrizgetni, meg szkennelgetni. Te mikor olvastál latinul, vagy ógörögü utoljára? Naugye! :bohoc:
Ezek a cuccok elérhetőek ugyanúgy, mint az eredeti ógörög és latin tekercsek, a picsogás azon megy, hogy miért nem elérhető minden háztartásban a polcon az összes ókori görög filozófus összes írása. Így helyes a példád.

De amúgy nem vagyok ellene ennek a múlt őrzésnek, hogy mindenkinek legyen otthon saját kis múzeuma, csak mindig meglep, hogy komolyan felmerül, hogy ezt a profitorientált cégeknek karitatív módon támogatniuk kellene.

Mintha nem abban a világban élnénk, ahol veszel egy autót 10-20-50-100 millióért, amit gyártanak nagyon max 10 évig, utána még kell lennie hozzá alkatrésznek 10 évig és pacsi, onnan mindenki oldja meg ahogy akarja meg tudja. De ja, nyilván a digitális örökséget azt majd egy cég őrzi neked, helyetted a saját pénzéből működtetett tárhelyén, hogy aztán soha senki ne töltse le, soha senki ne játszon vele, és soha egy forint bevétele ne legyen belőle.
Ez így pont racionális elvárás amúgy!
Avatar
Necro

Hozzászólás #73663 2023.06.28. 16:41

Én ezektől az elérhetetlen cuccoktól azért nem félnék mert mire egy-egy lekerül addigra nagyjából ~bármi emulálja azt a konzolgenerációt amire elérhető rom-ként, pl. vimm-net-en (biztos van jobb, de én ezt használom) már a PS3 játékok is egy kattintással elérhetőek. pont mint a GBA romok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73664 2023.06.28. 16:42

Botond írta:Az olvashatatlan interface fáj és a shogun2nek nem a patkánymese2 a helyettesítő terméke, hanem a roma2 vagy a wh3,vagy azokat is a totálszar kategóriába rakjuk, mint mindent ami manapság kijön és nem 86 előtti jójáték?!
Úgyse fogom az összes tw-t kijátszani, hát szívesebben játszok egyedül azokkal amik élvezhetőék különösebb kínszarás nélkül.
Konzolon ez máshogy van nyilván, de hogy 10-20 év után lekapcsolják a szervereket amikor már csak évente négyen néznek bele az adott játék multijába, az azért nem olyan nagy vétek a szememben. Vagy akár az egészet leveszik a storeból amikor már 3 éve senki se töltötte le, nos az sem.
A Shogun 2-nél az a gyalázat, hogy máig patchelik, de a fontméretre csesznek, cserébe a frissítésekkel elcseszik a fontmodokat. És rendben van, hogy nem friss játék, de amikor új volt, akkor is sírtak miatta. Szerintem a nem skálázódó UI amúgy is régóta gáz.

Érdekes, hogy a Rome 2-t és a WH3-at említed. Míg a Shogun 2 az egyik legjobbnak tartott rész máig, a Rome 2 az egyik, de leginkább A legutáltabb (egyébként az is játszhatatlan volt 4K-ban, de tudtommal patchelték az UI-t). A Total Warhammer meg maga az általad szidott Paradox-modell: a NAGY kampánytérképhez kell mindhárom rész, mindegyikhez van sok DLC is, és még crossplay sincs Steam, MS Store, illetve Epic között, vagyis co-opban mindenkinek minden WH-tartalomnak ugyanarra a store-ra kell meglennie. Agyrém. Abba bele se menjünk, hogy az aztán tényleg vasigényes, van PC, ami a viszi, a tiéd például, nálam valószínűleg 1080p-ben még butítani kéne. A WH2-t még nem kellett, de feljebb menni felbontásban nem kellett.

Emellett különbözik a kor (ez sokaknak számít, de az is, hogy történelmi vagy fantasy rész-e), de mechanikailag is vannak alapvető eltérések. Én például bizonyos szempontok alapján a Rome 1 előttieket is tudom preferálni, játszottam is utána, ahogy a Rome 1-et is a Shogun 2 után (is). Nem vagyok amúgy az ellen, hogy sorra kerüljenek.

A Heroes 3-at nem váltja ki a 4, és az 5 se egyiket se. Szerencsére ügyeskedve mind multizható is, na a 6 már nem, mert abban nincs LAN, a nép meg utálja, így szofisztikáltabb megoldás vagy hosszabb kiadói életben tartás fel sem merült. Az AoE-t is megnézheted: 4-et most játsszák Steamen 9258-an, a 3-at 3072-en, illetve 470-en (DE vs klasszik), 2-t 15665-en, illetve 3548-an (DE vs HD), az 1-et 688-an, az Age of Mythologyt 1232-en. Leváltották a régiek az újakat? Nem igazán. A Might and Magic vagy a Wizardry pedig legutóbb (X, illetve a japó próbálkozások) a korábbi részekhez (1-5) tért vissza a többnyire szintén igencsak népszerű újabbakkal (6-8/9) szemben. Van nagy ugrások a szériákban, néha visszafelé is, mert az új lehet jó és a kár jobb is, de ettől még a régi alapoknak is van értéke (és akár játszhatósága is).

A szerverekre van megoldás: kerüljön be P2P-szerveres vagy LAN-os opció (legalább idővel). Nyilván ez is plusz munka, de amikor lassan 10 évig fejlesztenek egy játékot, ahhoz nézve a Heroes 6 sokáig nem maradt életben. Lehet, hogy nem kár érte, mert az 1-5 a lényeg, de vicces, amikor pont a modern gépes részek dőlnek ki hamarabb.

Meg amikor a Dawn of Warból vagy 10 év után kivették a LAN-t és a direct IP-t, hogy csak a hivatalos szervereken lehessen játszani, miközben már nemcsak hogy fillérekért lehetett kapni, de az alapot ingyen is osztotta a Sega. Miért akkor kellett megvédeni a wareztól, addig meg nem? Megjegyzem, a DoW-ból is teljesen más mindegyik rész, a 2-nek a háromféle játék módja (koopolható kampány, kompetitív multi, last stand kb. három különböző műfaj).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73665 2023.06.28. 16:42

arty írta:a 360as (és ps3as) outrun arcade a hdmi-s konzolon is futó egyetlen (720op) outrun... tehát nincs valós alternatívája (a korábbi lemezes outrunok ELVBEN kompatibilisek a 360al, de a gyakorlatban nem futnak túl jól éshát nagyban a 480p az mégiscsak 480p :D )

80-as évek NES kartjai a mai napig működőképesek, minimális a halál. De a 70-es évek ATARI cartjai dettó.
A CD lemez százévre lett tervezve, ha vigyázol rá és szerencséd van, ez még akár meg is lehet! (rothadt már szét lemez nálam ( tekken7 xbox one és world racing 2 xbox), szal a szar alapanyag az a véget jelenti, ez tény!)
Ez azt jelenti, hogy a fiziaki hordozókon látszólag nem múlik, hogy kiszolgáljanak, amíg élek. Egy MA megvett XSX lemez pedig - ha optimista is vagyok - olyan 40-50 évet kell MAX kihúzzon ;)

A 200 megás outrun, tegyük fel 20 MS szeróra letükrözve eléggé elférős kategória, nem a fókabébik miatt nem fért el tovább a storeban a 250GIGÁS napi milliószor letöltött WARZONE mellett, ez fix (egyébként tárolni továbbra is kell, hiszen ÉN letudom tölteni, mert anno megvettem).
... hanem a legenda szerint a ferrari licensz járt le. És ha a SEGA ekkora kretén volt (vagy a Ferrari), azzal te egy módon tudsz bármit tenni: támogatod a lemezes eladásokat, hogy ne tudjon eltűnni játék a föld színéről, de ehez ugye kellenek lemezes megjelenések is.

A ps3-as outrunnal a mai napig vannak online eventek, összejárnak emberek játszani vele. És mivel elég pick up and play, valszeg nem csak én játszom majd "örökké".... (tavaly óta a leaderboard nem megy, nemtom ez live baj-e vagy lelőtték végleg).
Viszont megvenném ps3-ra, ha lenne, hogy mehessek online, hamár anno kimaradt :P De nem tehetem.... ha lenne lemezen, akkor pedig ez már régen megoldódott volna.
Ez tök jó, és támogatlak, de a gyakorlatban erre a PC-s emuláció az örökmegoldás, nem az örökké működő PS1-3.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73666 2023.06.28. 16:48

arty írta:Boltban fogalmatlan vagyok az árakról, de amikor irodába megyek és kiugrunk ebédelni az sokkol.
Vagy amikor cirkót tartatok karban. Vagy amikor új klíma, csap, zuhanykabin, stb kéne. Szóval napi szinten :( Picit mindig az vigasztal, hogy az agyhalott átlagfideszes viszont valszeg már a párizsinál is hasonlóan érez, szal dögöljön meg a hibás szomszéd tehene... (nyugi, nem segít igazán).

Írtamprivátot!!
Én is így gondolkozom már, átkapcsoltam az agyam: élvezem ahogy tönkremegy az ország és nyomorog a sok gyökér. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73667 2023.06.28. 16:50

Botond írta:De pont erről beszélek, hogy vagy túl vagy ezeken akkor amikor ez még működött, vagy ha eddig el tudott kerülni az csak azért van, mert telibe leszartad eddig is. És ezentúl is így lenne, ha elérhető lenne, ez csak ilyen önámítás, hogy majd pont holnaputánkiskedden lenne erre időd és kedved. Kamu. 2005ös mw óta volt erre majdnem húsz év, abba nem fért bele, de majd most. Persze. Videót figyelmedbe ajánlom neked is!
Marha nagy demagógia ez, a ha érdekelt volna, sorra került volna. Egy csomó játékról nem is hallott az ember a maga idejében, pláne a kiskölykök, mint Benő. De húgom is rendszeresen játszik nála öregebb játékokkal. Ezer dolog miatt ki tud maradni egy játék, számos őskövületet veszek elő életemben először 20-30 évvel a megjelenése után.

Ezzel nem azt mondom, hogy végtelen játékkönyvtárat kell építeni, mert abból minden sorra kerül, de a nyomtatás feltalálása óta így vagyunk a könyvekkel is, vagy még előbb. Ott persze nagyobb az esély, hogy a családban más sort kerít rá, én is találok máig gyöngyszemeket nagyapám hajdani könyvtárában. Más szint, de ugyanakkor húgom is játszik family sharingben általam sosem elindított steames játékokkal. Minddel sose fog már senki, ahogy a könyvek egy részének is ez lesz a sorsa. Hogy ez mekkora tragédia, azon már lehet vitatkozni, én bekalkuláltam. A polcra gyűjtés mindenesetre más a pluszegysorokhoz képest, mert fizikai játék és könyv is képviselhet értéket vagy lehet dekoráció, bár az előbbiekkel nehezebb csajozni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73668 2023.06.28. 17:02

benőmenő írta:Én ugyan nem sokat láttam belőle, de a "dmc szerű harcrendszert akartunk" és a "soha nincs stabil 60 fps" kombó nekem elég elrettentő volt.
A sztori meg gondolom a szokásos jrpg-s pocsolya ami Loc Nessnek/Bajkál-tónak akar látszani. :/
Harc közben állítólag jobban tartja. Ettől függetlenül valószínűleg megfogadom Necro tanácsát, majd PC-re is csak olcsón. Bár release előtt biztos lesz GMG-n rá jóféle XP-akció.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73669 2023.06.28. 17:16

Zóanagyvarázsló írta:Marha nagy demagógia ez, a ha érdekelt volna, sorra került volna. Egy csomó játékról nem is hallott az ember a maga idejében, pláne a kiskölykök, mint Benő. De húgom is rendszeresen játszik nála öregebb játékokkal. Ezer dolog miatt ki tud maradni egy játék, számos őskövületet veszek elő életemben először 20-30 évvel a megjelenése után.

Ezzel nem azt mondom, hogy végtelen játékkönyvtárat kell építeni, mert abból minden sorra kerül, de a nyomtatás feltalálása óta így vagyunk a könyvekkel is, vagy még előbb. Ott persze nagyobb az esély, hogy a családban más sort kerít rá, én is találok máig gyöngyszemeket nagyapám hajdani könyvtárában. Más szint, de ugyanakkor húgom is játszik family sharingben általam sosem elindított steames játékokkal. Minddel sose fog már senki, ahogy a könyvek egy részének is ez lesz a sorsa. Hogy ez mekkora tragédia, azon már lehet vitatkozni, én bekalkuláltam. A polcra gyűjtés mindenesetre más a pluszegysorokhoz képest, mert fizikai játék és könyv is képviselhet értéket vagy lehet dekoráció, bár az előbbiekkel nehezebb csajozni.
Én a pareto elvben hiszek. Az eredmény 80%a megvan az energiabefeketetés 20%ával, és a maradék 20%hoz kell a további 80%.
Egy ponton túl már nem racionális tökéletesíteni a dolgokat, újabb és újabb egy a millióból eshetőségre, a kivétel kivételének a kivételére optimalizálni. Főleg, hogy ezt nem lehet patikamérlegen kimérni, hogy ha a heroes3 hirtelen teljesen köddé vált volna és vki nem tud vele játszani 2033ban, akkor mit veszít, szemben azzal, hogy mennyi energia lesz majd azt megoldani, hogy az akkori vasakon elinduljon.

Ugyanez kicsiben, amikor vki vattában tartja az autóját, ami egy használati tárgy, és kerül mondjuk 2 millába, akkor nem racionális tízenmilliós összegeket elverni a megóvására, mert azt megspórolva bármikor tud venni 5-10 másik ugyanolyat. 10-20 millás autót nyilván jobban megéri védeni, de 100 milliót elbaszni a megóvására ugyanezen okok miatt nem racionális.

De ja, akinek ez szívügye, annak ott van otthon a régi gép, emulátorral és a kedvenc játékainak nyolc fizikai mentésével nyolc különböző földrészen, biztos ami biztos! De egy profitorientált cégtől nem várhatja el, hogy ezt ingyen megtegye helyette.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73670 2023.06.28. 18:43

Lepörgött az Assassin’s Creed4: Black flag. A ps4 verzió, szólóban, ps5ön.
Ez volt az ötödik végigjátszás, az ötödik platformon. A karib tenger kékje még mindig gyönyörű, a sztori és a gameplay még mindig fasza, de asszem itt leállok és a ps3 meg a wii verzió kimarad.
Messze ez volt a legnehézkesebb végigjátszás amúgy, a ps kontroller valahogy sosem úgy vette be az irányokat ugrásnál ahogy gondoltam, komolyan még a switches joyconokkal is könnyebb volt.
Azért 10/10 továbbra is, megérte azt a párszáz forintot bőven!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73671 2023.06.28. 21:59

Botond írta:Én a pareto elvben hiszek. Az eredmény 80%a megvan az energiabefeketetés 20%ával, és a maradék 20%hoz kell a további 80%.
Egy ponton túl már nem racionális tökéletesíteni a dolgokat, újabb és újabb egy a millióból eshetőségre, a kivétel kivételének a kivételére optimalizálni. Főleg, hogy ezt nem lehet patikamérlegen kimérni, hogy ha a heroes3 hirtelen teljesen köddé vált volna és vki nem tud vele játszani 2033ban, akkor mit veszít, szemben azzal, hogy mennyi energia lesz majd azt megoldani, hogy az akkori vasakon elinduljon.

Ugyanez kicsiben, amikor vki vattában tartja az autóját, ami egy használati tárgy, és kerül mondjuk 2 millába, akkor nem racionális tízenmilliós összegeket elverni a megóvására, mert azt megspórolva bármikor tud venni 5-10 másik ugyanolyat. 10-20 millás autót nyilván jobban megéri védeni, de 100 milliót elbaszni a megóvására ugyanezen okok miatt nem racionális.

De ja, akinek ez szívügye, annak ott van otthon a régi gép, emulátorral és a kedvenc játékainak nyolc fizikai mentésével nyolc különböző földrészen, biztos ami biztos! De egy profitorientált cégtől nem várhatja el, hogy ezt ingyen megtegye helyette.
Nem igazán látom ezt a sok erőbefektetést. A különböző remasterek és remake-ek alapján inkább az új játékok, IP-k maradnak el. Ami meg jön, az addig készül, mint ameddig hajdan egy komplett konzol generáció tartott. Tárhelyre a NES-összes foglalhat annyit, mint ma egy AAA-játék, sávszélben szintén nem nagy erőfeszítés. A support az lehetne, de a mezei játékosokon túl kiadók is életek emulátoros verziók kiadásával is nem egyszer. A DOSBox is visz szinte mindent a maga korából, nem véletlen tud a GOG és a Steam vele és a ScummVM-mel hátradőlni. Persze vannak problémásabb konzolgenerációk és Win95/98-as játékok, az már igaz (de a virtuális vas ezen is tud segíteni, az MS is adott ingyenesen ilyen szoftvert).

És tudom, hogy a Win32-n szeretsz lovagolni, szerintem csilliárdszoros hangsúllyal a valósághoz képest, de én teszek rá, ha nem natívban oldják meg. Induljon két kattintással virtuális géppel, nekem ezen nem múlik! Persze nyilván felmerülnek jogi bonyodalmak, hogy a nem árusított (jó, eBayen igen) és 17 éve nem támogatott Win 98 jogvédett.

A játékoknál is gyakran ez a gond. Van ugye ez az abandonware kategória, ami persze jogilag nem létezik. Nos, én itt warezt ellenezve is dekriminalizálnék. Ha valamit a jogtulaj 10 éve nem értékesít, annak ne legyen szankcionálható a letöltése, birtoklása, megosztása! A gyakorlatban persze most is ez megy, de jó lenne, ha ezt a jog is lekövetné, a jogtulajok pedig érezhetnének némi nyomást. (Az abandonware oldalakról most is akkor kerül a letöltés helyére link, ha egy játék felkerül pl. GOG-ra.)

Akár gagyik, akár nem, a játékok is az emberi kultúra részei, mint Bach és Kozsó, mint ilyeneket, meg kell őrizni mint értéket vagy elrettentő példát. A fentebbiekből látszik, hogy nem feltétlen a cégektől, de nagyra értékelem, ha megteszik. Aki meg nem, azt meg jogom van megvetni, és csak elvétve vagy úgysem adni nekik pénzt.

Amúgy meg 2033 már mindjárt itt van, meglepne, ha akkor nem a Heroes 3 lesz ugyanúgy a legnépszerűbb Heroes, mint ma. És valószínűleg a legszebb, legjátszhatóbb is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73672 2023.06.28. 23:07

Zóanagyvarázsló írta:Nem igazán látom ezt a sok erőbefektetést. A különböző remasterek és remake-ek alapján inkább az új játékok, IP-k maradnak el. Ami meg jön, az addig készül, mint ameddig hajdan egy komplett konzol generáció tartott. Tárhelyre a NES-összes foglalhat annyit, mint ma egy AAA-játék, sávszélben szintén nem nagy erőfeszítés. A support az lehetne, de a mezei játékosokon túl kiadók is életek emulátoros verziók kiadásával is nem egyszer. A DOSBox is visz szinte mindent a maga korából, nem véletlen tud a GOG és a Steam vele és a ScummVM-mel hátradőlni. Persze vannak problémásabb konzolgenerációk és Win95/98-as játékok, az már igaz (de a virtuális vas ezen is tud segíteni, az MS is adott ingyenesen ilyen szoftvert).

És tudom, hogy a Win32-n szeretsz lovagolni, szerintem csilliárdszoros hangsúllyal a valósághoz képest, de én teszek rá, ha nem natívban oldják meg. Induljon két kattintással virtuális géppel, nekem ezen nem múlik! Persze nyilván felmerülnek jogi bonyodalmak, hogy a nem árusított (jó, eBayen igen) és 17 éve nem támogatott Win 98 jogvédett.

A játékoknál is gyakran ez a gond. Van ugye ez az abandonware kategória, ami persze jogilag nem létezik. Nos, én itt warezt ellenezve is dekriminalizálnék. Ha valamit a jogtulaj 10 éve nem értékesít, annak ne legyen szankcionálható a letöltése, birtoklása, megosztása! A gyakorlatban persze most is ez megy, de jó lenne, ha ezt a jog is lekövetné, a jogtulajok pedig érezhetnének némi nyomást. (Az abandonware oldalakról most is akkor kerül a letöltés helyére link, ha egy játék felkerül pl. GOG-ra.)

Akár gagyik, akár nem, a játékok is az emberi kultúra részei, mint Bach és Kozsó, mint ilyeneket, meg kell őrizni mint értéket vagy elrettentő példát. A fentebbiekből látszik, hogy nem feltétlen a cégektől, de nagyra értékelem, ha megteszik. Aki meg nem, azt meg jogom van megvetni, és csak elvétve vagy úgysem adni nekik pénzt.

Amúgy meg 2033 már mindjárt itt van, meglepne, ha akkor nem a Heroes 3 lesz ugyanúgy a legnépszerűbb Heroes, mint ma. És valószínűleg a legszebb, legjátszhatóbb is.
Ja, csak ha a sarki zenebolt úgy dönt, hogy nem árul többet Bachot, akkor nem kiált senki kurvaanyját, és ha leállnak a bakelit lemezlejátszó gyártók is, akkor se követeli vissza tőlük senki a megvett bakelit lemezek árát. Ez csak a konzol és pc oprendszer gyártóknál merül fel, hogy az örökség megóvást a saját költségükön biztosítsák örökre. Pedig nem is örökségvédelmi hivatalok, hanem konzolgyártók.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73673 2023.06.28. 23:33

Botond írta:Ja, csak ha a sarki zenebolt úgy dönt, hogy nem árul többet Bachot, akkor nem kiált senki kurvaanyját, és ha leállnak a bakelit lemezlejátszó gyártók is, akkor se követeli vissza tőlük senki a megvett bakelit lemezek árát. Ez csak a konzol és pc oprendszer gyártóknál merül fel, hogy az örökség megóvást a saját költségükön biztosítsák örökre. Pedig nem is örökségvédelmi hivatalok, hanem konzolgyártók.
Mondjuk, az audiofilek között vannak elvakult arcok, én erre nem vennék mérget :ravasz1:

De nem tudom, ezzel mit akarsz pont tőlem, én artynak is az emulációt ajánlottam, nem azt, hogy újabb PS1-revíziót követeljen a Sonytól. Te belekevertél az egészbe valami bébifókás és jajszegényszerverekes halandzsát, miközben írta, hogy a Ferrari joglejáratáról van szó.

Konzoloknál architektúraváltásnál nyilván drága a BC, máskor azért kisebb gond. Most mennyit érne a PS5, ha csak a született PS5-ös játékokat vinné? Te vagy ennek itt a legnagyobb számlálója! Ha nem lett volna elég PS1-2-es játék PS3-ra, nekem kimarad, XSX se lett volna a meglévő BC nélkül. Így utólag nézve is mindkét esetben kellett ahhoz, hogy megérje. De nem lázadok én, ha nem oldják meg, csak jól lefikázom őket, és maradok PC-n. PS5 nem véletlenül nincs, de nem szorulnak rám, mert vannak elegen, akik nem játékokat akarnak, hanem Sony-logós ajtókitámasztót :idiota:

Megjegyzem, PS3-on a PS1-es Crash Bandicoot többször ott volt a PSN-en legkelendőbb játékok között, kb. a GTA4-gyel versengve. Persze az utóbbi nyilván inkább lemezen fogyott, de azért a klasszikusok tudnak nagyot menni, nem viccből készült el a remake.

Részleteztem már egyébként, hogy én mit szeretnék, és nem mindent a konzolgyártótól vagy a kiadótól várok el, de amikor agyhalott módon hanyagolják a frencsájzaikat, vagy még direkt be is teszik a botot a küllők közé, azért savazom őket. És ahogy írtam, jogilag megpiszkálnám a helyzetet. Ezen túl is, le merem írni néha a preferenciáimat. Például hogy nagyon örülnék teljes 360-as BC-nek, de tök jó, hogy ezt megcsinálták. Még védtem is artyval és Mobyval szemben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73674 2023.06.28. 23:47

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk, az audiofilek között vannak elvakult arcok, én erre nem vennék mérget :ravasz1:

De nem tudom, ezzel mit akarsz pont tőlem, én artynak is az emulációt ajánlottam, nem azt, hogy újabb PS1-revíziót követeljen a Sonytól. Te belekevertél az egészbe valami bébifókás és jajszegényszerverekes halandzsát, miközben írta, hogy a Ferrari joglejáratáról van szó.

Konzoloknál architektúraváltásnál nyilván drága a BC, máskor azért kisebb gond. Most mennyit érne a PS5, ha csak a született PS5-ös játékokat vinné? Te vagy ennek itt a legnagyobb számlálója! Ha nem lett volna elég PS1-2-es játék PS3-ra, nekem kimarad, XSX se lett volna a meglévő BC nélkül. Így utólag nézve is mindkét esetben kellett ahhoz, hogy megérje. De nem lázadok én, ha nem oldják meg, csak jól lefikázom őket, és maradok PC-n. PS5 nem véletlenül nincs, de nem szorulnak rám, mert vannak elegen, akik nem játékokat akarnak, hanem Sony-logós ajtókitámasztót :idiota:

Megjegyzem, PS3-on a PS1-es Crash Bandicoot többször ott volt a PSN-en legkelendőbb játékok között, kb. a GTA4-gyel versengve. Persze az utóbbi nyilván inkább lemezen fogyott, de azért a klasszikusok tudnak nagyot menni, nem viccből készült el a remake.

Részleteztem már egyébként, hogy én mit szeretnék, és nem mindent a konzolgyártótól vagy a kiadótól várok el, de amikor agyhalott módon hanyagolják a frencsájzaikat, vagy még direkt be is teszik a botot a küllők közé, azért savazom őket. És ahogy írtam, jogilag megpiszkálnám a helyzetet. Ezen túl is, le merem írni néha a preferenciáimat. Például hogy nagyon örülnék teljes 360-as BC-nek, de tök jó, hogy ezt megcsinálták. Még védtem is artyval és Mobyval szemben.
Igen, az emuláció és az abadonware azok nagyon jó felvetések, azzal próbáltam egyetérteni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73675 2023.06.28. 23:52

Barrynek nem túl hihető a magyar akcentusa, de a régi részeknek se jött össze sem nála, sem más kisebb nyelvet beszélőnél. És még mindig jobban tetszenek a 2 karakterábrázolásai és szinkronhangjai.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73676 2023.06.29. 09:29

Zóanagyvarázsló írta:Barrynek nem túl hihető a magyar akcentusa, de a régi részeknek se jött össze sem nála, sem más kisebb nyelvet beszélőnél. És még mindig jobban tetszenek a 2 karakterábrázolásai és szinkronhangjai.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=GovXMUlSlE0[/vido]
Ja, a beszéd mindegyiknél elég gagyika és feleslegesen soknak tűnik. De még mindig jól néz ki, egy 4K youtube végigjátszás benne van nálam. :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73677 2023.06.29. 10:23

Zóanagyvarázsló írta:Harc közben állítólag jobban tartja. Ettől függetlenül valószínűleg megfogadom Necro tanácsát, majd PC-re is csak olcsón. Bár release előtt biztos lesz GMG-n rá jóféle XP-akció.
Igen ezt a DF podcastben hallottam, hogy harc közben droppol 720P-re a performance mód. Szóval, ha mindig üldöznek az ellenfelek, akkor nagyjából VRR tartományban marad, cserébe 2 gennel ezelőtti felbontásról van felskálázva vélhetően FSR1-el 4k-ra. Gyönyörű. :zavart2:
Az otthoni élelmiszer árak pedig tényleg brutálisak. De pl. a magán fogorvosnál is akkora a forgalom, hogy 3 tömés és egy bölcsességfog húzás az másfél hónapig húzódott. A német tanárnénit meg úgy kellett megdumálni, hogy azon az egy héten amíg nyaral addig tényleg pihenjen meg a gyerekekkel foglalkozzon, ne nekünk tartson órát azért a párezer forintért. Előre megy, de hátra! Ezt szavazták meg legutóbb abszolút többséggel az emberek. :bohoc:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73678 2023.06.29. 10:54

benőmenő írta:Igen ezt a DF podcastben hallottam, hogy harc közben droppol 720P-re a performance mód. Szóval, ha mindig üldöznek az ellenfelek, akkor nagyjából VRR tartományban marad, cserébe 2 gennel ezelőtti felbontásról van felskálázva vélhetően FSR1-el 4k-ra. Gyönyörű. :zavart2:
Telefonra streamelve jó lesz az! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73679 2023.06.29. 11:35

Mai sokkoló hír a fenntarthatatlan, kétségbeesett, vesztes köpetgyár Gamepass üzleti modellel kapcsolatban:

FTC tárgyalás:

"Kotick says there would never be a circumstance where it would make sense for Activision to put its games on a multi-game subscription service. He responds he 'can't imagine' it happening.

Judge cuts in and says 'then why did you agree to the merger?'"

A választ sajnos nem tudjuk. Illetve tudjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73680 2023.06.29. 11:53

Mindeközben a COD Cold War megérkezett Playstation havi játékként:

PlayStation Plus Monthly Games for July:

Call of Duty: Black Ops Cold War
Alan Wake Remastered
Endling – Extinction is Forever
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73681 2023.06.29. 11:54

Ganéföldén a helyzet COD ügyben:

Kép

Jól működik a kereső is! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73682 2023.06.29. 12:07

DanielT írta:Mai sokkoló hír a fenntarthatatlan, kétségbeesett, vesztes köpetgyár Gamepass üzleti modellel kapcsolatban:

FTC tárgyalás:

"Kotick says there would never be a circumstance where it would make sense for Activision to put its games on a multi-game subscription service. He responds he 'can't imagine' it happening.

Judge cuts in and says 'then why did you agree to the merger?'"

A választ sajnos nem tudjuk. Illetve tudjuk.
Szerintem is azt kellene csinálniuk, hogy nem megvenni az actiblizzardot, hanem egyesével fizetni a játékokért, hogy ne jelenjen meg a másik konzolra és az egyből nem torzítaná a versenyt és a szabad piacot! És akkor senkinek nem lehetne egy rossz szava sem!

Belenéztem közben a Days Goneba, vagy 1-1,5 órát. Biztatóan indul gameplay szempontból, de a grafika valahogy furcsa, nagyon last gen eleje feeling, látszik, hogy ps4 játék.
Meg megnéztem az ff15öt és azt is ps4 appnak írja még mindig, ahogy a múltkor írtam, hogy az még a Sony szerint se ps5 játék. Days gonet is ps4 appnak írja, nincs natív ps5 megoldása egyiknek sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73683 2023.06.29. 12:13

Botond írta:Szerintem is azt kellene csinálniuk, hogy nem megvenni az actiblizzardot, hanem egyesével fizetni a játékokért, hogy ne jelenjen meg a másik konzolra és az egyből nem torzítaná a versenyt és a szabad piacot! És akkor senkinek nem lehetne egy rossz szava sem!

Belenéztem közben a Days Goneba, vagy 1-1,5 órát. Biztatóan indul gameplay szempontból, de a grafika valahogy furcsa, nagyon last gen eleje feeling, látszik, hogy ps4 játék.
Meg megnéztem az ff15öt és azt is ps4 appnak írja még mindig, ahogy a múltkor írtam, hogy az még a Sony szerint se ps5 játék. Days gonet is ps4 appnak írja, nincs natív ps5 megoldása egyiknek sem.
A Days Gone PS4 verziója is szebb, mint amilyen bármelyik Xbox belső fejlesztés volt az elmúlt 30 évben és lesz a következő ötmillióban. :nezze:

Ami csak frémpecset kapott, azokat nem írja PS5 verziónak, lásd még Far Cry 5 és a többi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73684 2023.06.29. 13:15

Play it day1 on Gamepass! Menj csődbe day2!

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73685 2023.06.29. 13:20

Mindeközben az élet egy sikeres platformon:

"Final Fantasy XVI Is The Fastest Selling PlayStation 5 Exclusive Ever & The 6th Fastest Selling PlayStation Exclusive"

Egy héten belül 3+ millió db.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73686 2023.06.29. 13:24

Ja és mindkettő kiadója a Square Enix.

A szemét ment Ganépasszba, a fejlesztő éhenpusztul, a rekord döntő megasiker meg Playstation.

FURCSA!
Avatar
Necro

Hozzászólás #73687 2023.06.29. 14:39

DanielT írta:Mindeközben az élet egy sikeres platformon:

"Final Fantasy XVI Is The Fastest Selling PlayStation 5 Exclusive Ever & The 6th Fastest Selling PlayStation Exclusive"

Egy héten belül 3+ millió db.
A kiegészítő kérdés az hogy megbánta-e a vevők fele. Van egy olyan tippem hogy igen :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73688 2023.06.29. 15:06

Necro írta:A kiegészítő kérdés az hogy megbánta-e a vevők fele. Van egy olyan tippem hogy igen :D
Totál lényegtelen kérdés. (Írom ezt úgy, hogy nem érdekel a játék)
Avatar
Botond

Hozzászólás #73689 2023.06.29. 15:46

Necro írta:A kiegészítő kérdés az hogy megbánta-e a vevők fele. Van egy olyan tippem hogy igen :D
Egyik sorozatban volt, hogy az a titka, hogy a gyerek megegye a brokkolit, hogy nincs más a tányéron. Ps5 esetén is így van, amikor saját erőből semmire se fussa, csak a vásárolt időleges exclura, akkor a semminél az sokkal jobb alternatíva, hát muszáj lecsapni a vmire, bármi is legyen az, mert a semmiért tartani egy gépet az butaság lenne, és senki se szereti lebutázni önmagát, és hát ezért sokan így védekeztek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73690 2023.06.29. 16:14

Megjöttek a Júliusi Gold játékok is! :eljen: :eljen: :eljen:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #73691 2023.06.29. 16:39

Kőkemény az MS, megint 8.3as metcriticses cuccot dob a havi gold játékok közé, amiből idén a sonynak egy se jött össze, egyet sikerült epicelniük, izé lefizetniük a kiadóját, hogy vmi legyen már! Nem hiába hívja a goldot Dani a világ legjobb szolgáltatásának, már megint alá lett ez támasztva, hogy igaza van!
Castle82

Hozzászólás #73692 2023.06.29. 22:35

Bárki hangsúlyozom BÁRKI akinek fiatalkorában kedves volt az Indiana Jones trilógia és bár volt amilyen volt a Kristálykoponya úgy volt vele hogy várta az új filmet, csak azt tudom tanácsolni hogy NE menjen el megnézni mert hacsak az agya nem butult a marvel szemetektől és hasonló filmektől agyon vagy nem zuhant meg durván az ingerküszöbe az a fil utolsó 20-25 percében úgy fogja érezni hogy legszivesebben belevágna valamit a mozivászonba akkora orditó faszságot sikerült odarittyenteni a képernyőre..... Az utolsó 20-25 percig is erősen rezeg a léc az egész cucc a fanservice jegyében lohol ötlettelenül az eredeti trilógiából összeollózgatott ismerős jelenetekkel gyenge sztorival amiben nincs túltolva a PC nincs elgébé és egyéb woke szemét sőt még szerencsére a mocskosul irritáló mikrofonfejü erős női karaktert is hamar kioffolják. Rengeteg a logikátlanság az ellentmondás, de valahogy élvezgeti az ember a fanservice miatt még ha tényleg végig rezeg is a léc. De ami abban az utolsó közel fél órában történik az konkrétan ezt a filmet valahova a Halálos iramban X szinvonalába teszi rendezői és irói szempontból is..... Mangold és Ford tényleg ehhez adta a nevét, erre voltak képesek...?

Jobbvoltminakritálykoponyaazutolsófélóráigdeaztánazarcodatlekaparod / 10......
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73693 2023.06.29. 23:34

DanielT írta:Ja, a beszéd mindegyiknél elég gagyika és feleslegesen soknak tűnik. De még mindig jól néz ki, egy 4K youtube végigjátszás benne van nálam. :idiota:
Bele tudnék kötni több mindenbe, mechanikailag is, de túl sok minden tetszik a játékmenetben, részemről már ment rá pre-purchase, pedig ritkán szokásom. Bízom benne, fogják idővel moddolni rendesen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73694 2023.06.29. 23:36

Botond írta:Egyik sorozatban volt, hogy az a titka, hogy a gyerek megegye a brokkolit, hogy nincs más a tányéron. Ps5 esetén is így van, amikor saját erőből semmire se fussa, csak a vásárolt időleges exclura, akkor a semminél az sokkal jobb alternatíva, hát muszáj lecsapni a vmire, bármi is legyen az, mert a semmiért tartani egy gépet az butaság lenne, és senki se szereti lebutázni önmagát, és hát ezért sokan így védekeztek!
Amikor kisgyerek voltam, örültek, ha bármit megettem, és egyébként sem tapasztaltam még sehol sem, hogy ha a gyerek taljára csak olyat teszünk, amit utál, majd jól megszereti. Persze ha két hétig nem kap mást, akkor működhet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73695 2023.06.29. 23:43

DanielT írta:Play it day1 on Gamepass! Menj csődbe day2!

Kép
PS4-5-re is megjelent ugyanakkor, kétlem, hogy a sonysta tömegek mind ganépasszolták. A Square Enix amúgy looter shooter nagy durranásnak szánta, kellett nekik az install base. Jó kérdés, hogy végül hosszabb távon hogy szerepelt, és az is, hogy szerepelhetett-e volna jobban. Egynek ganéban co-opra elment.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73696 2023.06.29. 23:50

Nem jön egyből ganéba. Kivárom.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #73697 2023.06.30. 07:42

Zóanagyvarázsló írta:Amikor kisgyerek voltam, örültek, ha bármit megettem, és egyébként sem tapasztaltam még sehol sem, hogy ha a gyerek taljára csak olyat teszünk, amit utál, majd jól megszereti. Persze ha két hétig nem kap mást, akkor működhet.
Hát pedig ez a szeretem, utálom dolog sokszor inkább pszichológiai dolog az elején, amikor még kisgyerek és semmit se próbált. Ha nem tudja, hogy utálnia kell/lehet, akkor nem utálja, ha már ismeri a társadalmi szokásokat, hogy azt a vmit lehet nem szeretni, akkor felveszi a sztárallürt.
Klasszikus példa a csapvíz ivás pl. De ja, a brokkoli is ilyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73698 2023.06.30. 08:07

Botond írta:Egyik sorozatban volt, hogy az a titka, hogy a gyerek megegye a brokkolit, hogy nincs más a tányéron. Ps5 esetén is így van, amikor saját erőből semmire se fussa, csak a vásárolt időleges exclura, akkor a semminél az sokkal jobb alternatíva, hát muszáj lecsapni a vmire, bármi is legyen az, mert a semmiért tartani egy gépet az butaság lenne, és senki se szereti lebutázni önmagát, és hát ezért sokan így védekeztek!
Egy emberről biztosan tudok, aki így védekezik és nem PS5-öt tart az Xbox 360 címek autohdr-el játszása miatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73699 2023.06.30. 08:29

Botond írta:Hát pedig ez a szeretem, utálom dolog sokszor inkább pszichológiai dolog az elején, amikor még kisgyerek és semmit se próbált. Ha nem tudja, hogy utálnia kell/lehet, akkor nem utálja, ha már ismeri a társadalmi szokásokat, hogy azt a vmit lehet nem szeretni, akkor felveszi a sztárallürt.
Klasszikus példa a csapvíz ivás pl. De ja, a brokkoli is ilyen.
Ez oké, de a dac legyőzése komoly éheztetés nélkül nem ilyen egyszerű. Vagy felétek opportunistábbak a gyerekek. (Vagy a felnőttek, olyan finnyás fajtákat ismerek, hogy csak na.)

Egyébként meg bonyolultabb a történet, mert többször is meg kellhet kóstolni egy ételt, hogy "beálljon", akár tízszer is. Sok esetben pedig a rosszul főző menza rontja el. Vannak akik nem szeretik a vadast, mert az isteni valódi formája helyett a vállalhatatlan üzemi étkezdés változatot ismerik, melyhez képest a teszkós párizsi is fejedelmi étek. Ráadásul megunni is lehet valamit. Nekem például gyerekként az egyik első kedvencem a spenót volt, rendszeresen én magam kértem. Aztán úgy meguntam, hogy évekig rá se tudtam nézni. Rántott tök dettó.

A spenótot azóta újra szeretem, de a tökféléket a padlizsán kivételével csak módjával. Brokkolival hiába találkozom rendszeresen, nem jön be. Megeszem, ha kell, de őszintén szólva inkább kerülöm azt, ami számomra elrontja az étel ízét. Eközben a karfiolt meg a kelbimbót minden formában (nyersen is) két pofára zabálom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73700 2023.06.30. 08:40

Zóanagyvarázsló írta:Ez oké, de a dac legyőzése komoly éheztetés nélkül nem ilyen egyszerű. Vagy felétek opportunistábbak a gyerekek. (Vagy a felnőttek, olyan finnyás fajtákat ismerek, hogy csak na.)

Egyébként meg bonyolultabb a történet, mert többször is meg kellhet kóstolni egy ételt, hogy "beálljon", akár tízszer is. Sok esetben pedig a rosszul főző menza rontja el. Vannak akik nem szeretik a vadast, mert az isteni valódi formája helyett a vállalhatatlan üzemi étkezdés változatot ismerik, melyhez képest a teszkós párizsi is fejedelmi étek. Ráadásul megunni is lehet valamit. Nekem például gyerekként az egyik első kedvencem a spenót volt, rendszeresen én magam kértem. Aztán úgy meguntam, hogy évekig rá se tudtam nézni. Rántott tök dettó.

A spenótot azóta újra szeretem, de a tökféléket a padlizsán kivételével csak módjával. Brokkolival hiába találkozom rendszeresen, nem jön be. Megeszem, ha kell, de őszintén szólva inkább kerülöm azt, ami számomra elrontja az étel ízét. Eközben a karfiolt meg a kelbimbót minden formában (nyersen is) két pofára zabálom.
Szülői mintákat másol a gyerek sokáig, de ez még akkor dől el, amelyik időszakra a saját életedből nem is emlékszel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73701 2023.06.30. 08:41

DanielT írta:Egy emberről biztosan tudok, aki így védekezik és nem PS5-öt tart az Xbox 360 címek autohdr-el játszása miatt.
Nem ad ki játékot ps5re egyet se, vagy hogyan védekezik? Az nem védekezés, hogy semmi se jelenik meg ps5re csak ilyen vásárolt, timed excluk.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73702 2023.06.30. 09:25

Botond írta:Szülői mintákat másol a gyerek sokáig, de ez még akkor dől el, amelyik időszakra a saját életedből nem is emlékszel.
Jó, de ezen nem segít sokat később a brokkoliexkluzív tányér.

Egyébként pont ezért vagyok mérsékelten kütyüellenes, olvashatsz te Dosztojevszkijt a telefonodon, könnyen lehet, hogy a gyerek jobb mintát tanul el, ha helyette papíralapú ponyvát lát a kezedben. De nyilván ez is összetett téma. Számomra ijesztő, amikor a 2 éves gyerek miatt kell a tablet, hogy lekössék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73703 2023.06.30. 10:26

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de ezen nem segít sokat később a brokkoliexkluzív tányér.

Egyébként pont ezért vagyok mérsékelten kütyüellenes, olvashatsz te Dosztojevszkijt a telefonodon, könnyen lehet, hogy a gyerek jobb mintát tanul el, ha helyette papíralapú ponyvát lát a kezedben. De nyilván ez is összetett téma. Számomra ijesztő, amikor a 2 éves gyerek miatt kell a tablet, hogy lekössék.
Nem később kell segítsen, hanem day1tól.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73704 2023.06.30. 10:32

Botond írta:Nem később kell segítsen, hanem day1tól.
Persze, ha anyu cicijét rekvirálod magadnak, és eléteszed helyette a brokkolit, az csodákra képes :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73705 2023.06.30. 13:36

Lepörgött a Zombie army4, pc-n, coopban.

Még xboxon kezdtünk neki Artyval meg Zóval, de hamar kaszát kapott, mert agyatlan lövölde, de a fiamat nagyon elkapta a sniper elite5, utána mindenképpen akarta ugyanezt zombisban, szóval nekiültünk. Sok órányi agyatlan zombiehentelés, pár ismerős helyszínnel (Olaszország nagy részét bejárta ő is már), de alapvetően én inkább csak közönség voltam.
A játék esztétikailag élvezhető része a játék végén kezdődött, majd az után, a kieggel folytatódott, mert a season passból az első 3 fejezet még benne van a ganéban, ahol aztán van románia, drakula kastélyával, meg bajorország meg minden is. Itt a mechanikákkal kapcsolatos ötletek elfogytak, és arénaharcot követ arénaharc, amit egy kis arénaharccal vezetnek át a fő arénaharcba. És érdekes módon mégis a játék utolsó két fejezete és ez a 3 dlc fejezet, ami számomra is élvezetes volt.
Sohatöbbetpertíz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73706 2023.06.30. 20:19

Na ez az én formán. A hétből öt verziót maxolok, lezártnak tekintem a dolgot, erre jön még több verzió!
Avatar
arty

Hozzászólás #73707 2023.06.30. 20:38

Botond írta:Egy videóban elég jól végigvisznek a problémás részeken és hogy miért nem veszek már játékot, csak switchre a gyerekeknek és miért oldom meg a maradékot a ganéval, közel ingyen.
phpBB [media]
eh, igen. pipálgattam a csekklisztem, a video jórésze rólam (is) szólt. kétségtelen van elmebajom (kinek nincs???).

Botond írta:És pont ez a baj, hogy az outrun az millióból egy, és ehhez varrjuk a kabátot, nem a másik millióhoz, aminek a címére se emlékszünk és elvan az a süllyesztőben is.
Videót megnézted, hogy mekkora tévút ez az egész harácsolósdi, meg antikszar gyűjtésdi, hogy majd egyszer lesz rá időnk? Mennyi játék van amit megvettél, hogy majd egyszer, de azóta se és hát ez nem fog változni a következő száz évben sem? A bekerülési költségükből már kétszer vagy háromszor lett volna meg a rák ellenszere, ha kutatásra költöd a semmi helyett?
hány percet kell kivennem egy 30-40 éves címből, hogy elmondhassam: megérte? (ezek ugye általában ilyen 5-15p alatt letolható címek, noha sokukra éveken át kellene gyakorolni és még akkor SE lenne esélyem)

csak mert pécén egyértelműen benyelt a futóhomok (470 cím, reménytelen backloggal), ugyanez konzolon NEM TELJESEN igaz - havi szinten jön X FIZIKAI játékom, ezek nagyrészével AZONNAL vagy max a hétvégén játszok pár percet, néha órát/órákat és később is elő-előkerülnek! nagyobb gond a psn-gamepass-vagy épp digit megvett konzolcucc, mert ezek a steam könyvtárhoz hasonlóan "parkolnak" akár éveke át. és ennek is szerintem elhangzik az oka: a túlzott választék.... már van konzolon is library, ránézel és VÉGED.

példa: multhéten elmentem a Sugárba+postára, átvettem a játékaim, a Dungeons and Dragonsba belement egy félóra, a Wolfenstein2 meg már 93%-os végigjátszáson áll, a maradék 4 lemezből még 2-be bele tudtam nézni (1 csalódás + driver3 előtt a parallel lines mosmá' végigmegy! :D ) és addig nem mennek a polcra a többiek se, amig hosszabb rövidebb időt nem töltök velük (ryse anno félbemaradt pedig tetszett, a másik egy árkád lightgun cím, nem 40 órás cucc az se - szal nem reménytelenek!).

minél újabb egy játék, minél inkább 30-50-200 órás fos, annál inkább el se indítom, de a régi játékok lényege pont az, hogy nem tartanak ilyen sokáig (nem nyomok rpgket :P )...

sok igazságod van abban is, hogy ha 20 évig nem érdekel, miért most - nekem pl azért, mert anno nem fért bele a féktelen warezolás mellett kb egy végigjátszás se, annál rosszabb korszakomra nem is emlékszem... :D
minden nap jött 1-2-3 cím, aminek az első félórájába bele kellett nézni. és mert konzolra pénzem nem volt, az emuláció meg ~nem is létezett (pont ahogyan most sem létezik a ps3 emu, ordas kamu, hogy az alternativa lehet a lemez be és játszol-ra, akkor se ha TÉNYLEG van ami bugmentes és 4k60!), hihhhhetetlen cuccok maradtak ki. mégkorábbra visszamenve meg SEMMIRE nem volt pénzem, amit nem lehetett floppin ellopni, az kimaradt, pedig nyilván a 8-16bit a gyermekkorom, picit még az utáni 32bit is, onnan kell MINDEN, mert nem jutott SEMMI. és ha fizetsz ezekért, jobb esélyekkel játszol is azzal a 3-5 játékkal, mint amikor letöltöd a gépedre a 3000 címes ps1 libraryt - ez ugye bennevolt a videóban is ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #73708 2023.06.30. 20:53

Necro írta:Én ezektől az elérhetetlen cuccoktól azért nem félnék mert mire egy-egy lekerül addigra nagyjából ~bármi emulálja azt a konzolgenerációt amire elérhető rom-ként, pl. vimm-net-en (biztos van jobb, de én ezt használom) már a PS3 játékok is egy kattintással elérhetőek. pont mint a GBA romok.
GBA romok tényleg mennek, csak ahoz meg mi a konfig? 55"-n hányás, céertén szintén óriáspixeles, szal kb a switch lenne jó... de az oledesek emusra törése nehéz ügy.

a ps3 meg lufi. szinte minden címmel van VALAMI baj. rengeteg cím a mérete miatt majdnem beszerezhetetlen. pár japóság meg majdnem nélkül NINCS FENT :) (kérnék egy galaxy force 2 pkg letöltést, ami el is indul!)
meglátjuk hogy ér véget a verseny, szerintem a ps3psn lekapcs idejére bőven lesznek címek, amik nem mennek még majd (és akkor ottvan az xbox360 emu förtelmes állapota.....)

Zóanagyvarázsló írta:Ez tök jó, és támogatlak, de a gyakorlatban erre a PC-s emuláció az örökmegoldás, nem az örökké működő PS1-3.
de nincs IGAZÁN jó emuláció még a lassan 20 éves cuccokra. 30-40 éves távlatban TALÁN majd lesz.

Botond írta:Ja, csak ha a sarki zenebolt úgy dönt, hogy nem árul többet Bachot, akkor nem kiált senki kurvaanyját, és ha leállnak a bakelit lemezlejátszó gyártók is, akkor se követeli vissza tőlük senki a megvett bakelit lemezek árát. Ez csak a konzol és pc oprendszer gyártóknál merül fel, hogy az örökség megóvást a saját költségükön biztosítsák örökre. Pedig nem is örökségvédelmi hivatalok, hanem konzolgyártók.
de itt ugye errő szó sincs :) annyi az elvárás, hogy a 83752 fájl mellet maradjon ott még másik 3458. vagy legyen teljesértékű lemez vagy legyen lehetőség backupra, stb stb stb.
Avatar
arty

Hozzászólás #73709 2023.06.30. 20:55

DanielT írta:Mindeközben a COD Cold War megérkezett Playstation havi játékként:

PlayStation Plus Monthly Games for July:

Call of Duty: Black Ops Cold War
Alan Wake Remastered
Endling – Extinction is Forever
azistenit, a cold war nem rég lett meg, az AW american x360as verzát meg kb egy hete kezdtem játszani :D KÖSZSONY, hogy a világbünti felhozatal is ki tud velem baszni :D
Avatar
arty

Hozzászólás #73710 2023.06.30. 20:56

Castle82 írta:Bárki hangsúlyozom BÁRKI akinek fiatalkorában kedves volt az Indiana Jones trilógia és bár volt amilyen volt a Kristálykoponya úgy volt vele hogy várta az új filmet, csak azt tudom tanácsolni hogy NE menjen el megnézni mert hacsak az agya nem butult a marvel szemetektől és hasonló filmektől agyon vagy nem zuhant meg durván az ingerküszöbe az a fil utolsó 20-25 percében úgy fogja érezni hogy legszivesebben belevágna valamit a mozivászonba akkora orditó faszságot sikerült odarittyenteni a képernyőre..... Az utolsó 20-25 percig is erősen rezeg a léc az egész cucc a fanservice jegyében lohol ötlettelenül az eredeti trilógiából összeollózgatott ismerős jelenetekkel gyenge sztorival amiben nincs túltolva a PC nincs elgébé és egyéb woke szemét sőt még szerencsére a mocskosul irritáló mikrofonfejü erős női karaktert is hamar kioffolják. Rengeteg a logikátlanság az ellentmondás, de valahogy élvezgeti az ember a fanservice miatt még ha tényleg végig rezeg is a léc. De ami abban az utolsó közel fél órában történik az konkrétan ezt a filmet valahova a Halálos iramban X szinvonalába teszi rendezői és irói szempontból is..... Mangold és Ford tényleg ehhez adta a nevét, erre voltak képesek...?

Jobbvoltminakritálykoponyaazutolsófélóráigdeaztánazarcodatlekaparod / 10......
hogy tudtál elmenni rá a kristálykoponya után?!?!? :rinya:

Spoiler
hát egy hűtőben tulélték benne az atomot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Vissza: “Leáldozott.hu”