A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #73571 2023.06.16. 14:05

Botond írta:Hát pedig 60 frém nélkül csak egy rakat köpedelem lehet!
a tömeg nem ezt mondja! :P
a tömeg szerint legyen akármilyen fos az a 60 és legyen miatta akár milyen ocsmány is a graf - NEM GOND! hiszen akkor majd utána bele lehet abba szállni :D

szóval a "60 fps" az csak az első lépés! ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73572 2023.06.16. 16:26

Zóanagyvarázsló írta:Régen volt már, hogy egy FF volt a legérdekesebb GIGAexkluzív. Kíváncsi vagyok, hogy a teljessel mi lesz a helyzet, a demóban a 60 fps senki szerint sem volt 60.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=we_GPkCW9Y4[/vieo]
Képtelen vagyok rávenni magam még a demó letöltésére is. Annyira taszít a látvány barna/szürke posvány sziklás hangulata, hogy őrület. Én nem középkori finális fantáziát akarok. ;(((
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73573 2023.06.16. 18:52

Botond írta:Persze, és én annyi könnyebbítéssel éltem, hogy nappalit úgy rendeztem, hogy 12 másodperc legyen átkötni a pc-t a tv-re, ha úgy kívánja az élet, és még csak nem is tizenhúszméteres hdmi-vel, hanem egy 2 méteressel. Így kevesebb a kompromisszum.

En most vettem probabol egy agyondicsert (mukodik, nincs savszel, latency problema) optikai hdmi-t, mert nekem ha nem akarok atesni rajta kell egy 10m-es darab. 4k60 meg sajna normal kabelen csak par meterig megy. Sose hallottam meg errol az optikai megoldasrol. Valami csoda lehet, mert amazonon a 2m-esre is azt irtak, hogy “sokkal szebb vele a kep” :DDD
Na mind1, valamikor tesztelem aztan meglatjuk.
Avatar
insp

Hozzászólás #73574 2023.06.16. 19:07

Greyfox írta:En most vettem probabol egy agyondicsert (mukodik, nincs savszel, latency problema) optikai hdmi-t, mert nekem ha nem akarok atesni rajta kell egy 10m-es darab. 4k60 meg sajna normal kabelen csak par meterig megy. Sose hallottam meg errol az optikai megoldasrol. Valami csoda lehet, mert amazonon a 2m-esre is azt irtak, hogy “sokkal szebb vele a kep” :DDD
Na mind1, valamikor tesztelem aztan meglatjuk.

Abszolut nem para. Nekem 20m-es van ilyenből a projektor miatt es hibatlanul teszi a dolgat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73575 2023.06.16. 20:29

Jó lenne, ha nem csesznék el ezt.

phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73576 2023.06.16. 20:35

DanielT írta:Képtelen vagyok rávenni magam még a demó letöltésére is. Annyira taszít a látvány barna/szürke posvány sziklás hangulata, hogy őrület. Én nem középkori finális fantáziát akarok. ;(((
A 7 nyomta először érezhetőbben a sci-fit, nem? Azelőtt inkább a középkoriasság dominált, és azóta is keverék különböző arányban. Engem sem zavarna, ha a sci-fisebb lenne, de nem baj, ha ez most ebben éppen visszább lépés.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73577 2023.06.16. 21:35

Zóanagyvarázsló írta:A 7 nyomta először érezhetőbben a sci-fit, nem? Azelőtt inkább a középkoriasság dominált, és azóta is keverék különböző arányban. Engem sem zavarna, ha a sci-fisebb lenne, de nem baj, ha ez most ebben éppen visszább lépés.
Először lehet, de utána azért volt sci-fi és most ez a fakó sziklanyalás. :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73578 2023.06.16. 21:51

DanielT írta:Először lehet, de utána azért volt sci-fi és most ez a fakó sziklanyalás. :(
Ide azért sok alkotó jött a XIV-ből, az meg fantasysebb. Plusz a kulcspozícióban lévők nyilatkoztak a korábbi részekkel való viszonyukról, az 5 az abszolút kedvenc, a 3 a második. Talán ezzel is összefügg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73579 2023.06.16. 21:56

Zóanagyvarázsló írta:Ide azért sok alkotó jött a XIV-ből, az meg fantasysebb. Plusz a kulcspozícióban lévők nyilatkoztak a korábbi részekkel való viszonyukról, az 5 az abszolút kedvenc, a 3 a második. Talán ezzel is összefügg.
Inkább azt mondjad mennyit fizettek, hogy kipróbáljam a demót! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73580 2023.06.16. 22:00

DanielT írta:Inkább azt mondjad mennyit fizettek, hogy kipróbáljam a demót! :nezze:
Egy Halo Infinite Co-op Bug Tour megteszi? Az már sci-fi, sőt ŰROPERA!
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73581 2023.06.16. 22:31

Megnéztem ezt az új FF XVI demót.

Győ!

Ennyire naturalista, erőszakos, kifejezetten felnőtteknek szóló FF részt még nem is láttam.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73582 2023.06.17. 08:24

Az FFXVI tizen/huszon éve az első demó aminél érződik hogy meg akarják mutatni a játékot. Nekem a FFT/FFXII hangvétel annyira nem jön be, de ez vagy premier lesz vagy egy első körös használt lemezes. Nagyra értékelem hogy részről-részre elég bátran nyúlnak a játékmechanikákhoz, szemben a 15 éve agyhalott AC-kkal pl.
Avatar
Moby

Hozzászólás #73583 2023.06.17. 15:02

arty írta:de az assetto még mindig egy pitsa garázsszim a forzagétéhez képest! számomra döbbenet, hogy JÓ látványvilágot és karriert élvezhetek egy "szimulátorban", kemény volt ez a 25 év a Viper Racing óta, de VÉGRE ismét megérkeztünk :D (amugy neked van HDR PS5-ön competizionéban? és special eventek? hétfőn multiztam is vele, bár elég gagyi szerókon, a gagyor safety ratingem miatt - szingliben nem lehet ratinget szerezni (lehet de az nudli) :D )

én félek nem lesz itt csoda, ez ennyi, egy tisztességes folytatás - PONT amilyen a 6 volt az 5 után vagy a 7 volt a 6 után. de bázé' azok KETTŐ év alatt készlettek! :D
de ha mégis lesz csoda... mi értelme ilyen száni 10 perces snitteknek, amikből végül SEMMIT nem tudok meg?
jó, oké, tartogatni kell a hájp trén következő állomásaira is anyagot, de egy sz*ros kylami és mellé 0 infó?! hát bakker a másfélperces trélerből többet kihámoztak a jutúberék!

a gétét egy dolog felmagasztalja, megmenti és "legjobb ótóscuccá" teheti (majd kiderül) : a PSVR2 támogatás!
sajna továbbra sem vett SENKI a környezetemben, nem tudok belekóstolni, zsákból meg kissé meredek az ára :(
de azé' gyűlnek a címek.
Ha nagyon kell az a szar, egy hétre kölcsön tudom adni, bár nem igazán értem mit vársz. A legjobb ótóscuccon felröhögtem. A GT7 olyan amilyen, azt megkeni az egész a csoffadt PS5 teljesítménye a homályfos képminőséggel, plusz nevetséges LOD-al. Ha ilyenből jót szeretnél, akkor várd be a quest3-at. Mindjárt jön.

/Meg sem tudom mutatni milyen az, amikor nem homályfos a hmd, mert kb eddig van egy játék, amit normálisan elvisz ez a vegetáriánus hurkalé konzol, de az meg a fiókomon van, azt meg nem tudom odaadni. Ha nem jön pc tàmogatás, vagy egy ultradurva ps5 pro, nyugodtan tüzet lehet rakni az összes eladott psvr2-vel, mert ezzel a hardverrel ez csak bohózat. Bár a játékkínálatot tekintve azzal is. Q3 megjelenéskor minden likát kacagva bassza majd ketté minden létező tekintetben.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #73584 2023.06.17. 16:29

Átpörgettem a Summer Games Fest videókat.
Elég nehéz olyat találni, aminek a trailerében nincs 5 másodperc alatt túltolva a multiplayer, diversity, építkezés, vagy a low budget, zsé kategóriaság.
Furák a játékok manapság. Még furábbak lehetnek a gamerek.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #73585 2023.06.17. 16:30

Valszeg a játékfejlesztés még durvábban checklistek alapján megy, mint valaha.
Avatar
arty

Hozzászólás #73586 2023.06.17. 18:27

Moby írta:Ha nagyon kell az a szar, egy hétre kölcsön tudom adni, bár nem igazán értem mit vársz. A legjobb ótóscuccon felröhögtem. A GT7 olyan amilyen, azt megkeni az egész a csoffadt PS5 teljesítménye a homályfos képminőséggel, plusz nevetséges LOD-al. Ha ilyenből jót szeretnél, akkor várd be a quest3-at. Mindjárt jön.

/Meg sem tudom mutatni milyen az, amikor nem homályfos a hmd, mert kb eddig van egy játék, amit normálisan elvisz ez a vegetáriánus hurkalé konzol, de az meg a fiókomon van, azt meg nem tudom odaadni. Ha nem jön pc tàmogatás, vagy egy ultradurva ps5 pro, nyugodtan tüzet lehet rakni az összes eladott psvr2-vel, mert ezzel a hardverrel ez csak bohózat. Bár a játékkínálatot tekintve azzal is. Q3 megjelenéskor minden likát kacagva bassza majd ketté minden létező tekintetben.
Azt várnám, hogy úgy odaverjen, mint a PSVR1 a battlefront2 demoval és akkor nem halogatnám tovább :) (igen, odavert, pedig az base ps4en ment... :P )

GT7 azér' a legjobb ótóscucc, mer' kb az egyetlen is :) (nekem a gts psvr1 demo is elég volt minőségre, csak tartalomra nem, szal... de a driveclub vr meg kb a legjobb élményem, holott az is elképesztő butulás a 2d-s után, de anno az neked is jó volt, szal nemértem hogy nem elég jó a gt7 most emezen...)

A kölcsönadás nagyon gáláns ajánlat, le a kalappal, de nincs bőr a pofámon elfogadni :) Azé ez elég kurrens cucc, mittomén beleizzadnék, stb. Esetleg nem lesz nálad/melódban leáld-psvr2-demó, amire elmehetek? ;)

Quest a streamelt képe miatt nekem inkább para, ha iccipiccit is olyan, mint a 2d-s streaming..... a makroblokk NAGYON látszik vr-ben (de még a mikro is) - bár questet nem láttam még, de beszámolók alapján "látszik".
És emellé kellene alá pöce is, valami komolyabb, namost amilyen árak vannak, nekem annyiér' nem kell a pécészopás.
Szal várjunk még azzal a facebukVR ajnárral ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #73587 2023.06.17. 18:30

aabyssx írta:Átpörgettem a Summer Games Fest videókat.
Elég nehéz olyat találni, aminek a trailerében nincs 5 másodperc alatt túltolva a multiplayer, diversity, építkezés, vagy a low budget, zsé kategóriaság.
Furák a játékok manapság. Még furábbak lehetnek a gamerek.
sosem éreztem még ennyire, hogy szinte semmi nem szól már nekem :( vén negativ faszként már mindenben a game as service jegyeket látom, fanyalgok, károgok csak.

fura gamerek - gyermekeid mennyi idősek most? mit/hogyan játszanak? (ha játszanak)
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73588 2023.06.17. 20:07

arty írta:sosem éreztem még ennyire, hogy szinte semmi nem szól már nekem :( vén negativ faszként már mindenben a game as service jegyeket látom, fanyalgok, károgok csak.

fura gamerek - gyermekeid mennyi idősek most? mit/hogyan játszanak? (ha játszanak)
semmi köze a vén fasszságodhoz, tényleg egy merő szemét volt felhozatal
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73589 2023.06.18. 11:23

Ezek a Regenerátorok még mindig iszonyat creepyk.
Ha annyira nem is fostam be, mint anno PS2-n, azért ilyen pánikot nagyon ritkán tud nálam horror játék kiváltani.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #73590 2023.06.18. 12:14

arty írta:sosem éreztem még ennyire, hogy szinte semmi nem szól már nekem :( vén negativ faszként már mindenben a game as service jegyeket látom, fanyalgok, károgok csak.

fura gamerek - gyermekeid mennyi idősek most? mit/hogyan játszanak? (ha játszanak)
15 és 13 évesek. Régebben fanatikusan mentek az online gyerekökörségek (Minecraft, Roblox, Star Stable), de ahogy elkezdtek tinik lenni leszoktak (szerencsére?) a gamingről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73591 2023.06.18. 16:15

Zóanagyvarázsló írta:Egy Halo Infinite Co-op Bug Tour megteszi? Az már sci-fi, sőt ŰROPERA!
Én konkrétan pénzre gondoltam, de lássátok jó szívem: megelőlegeztem és végignyomtam a demót. Az RDR2 féle trükkhöz folyamodtam, a fakógenny képhez csináltam külön tv profilt, így már el tudtam viselni.

Ennyi átvezetőt én még szerintem semmiben nem láttam, esetleg MGS4, de ott is ritka ennyi egyben. Mindegy, meglepően érdekes volt, még kíváncsi is vagyok a folytatásra... Hmhm.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73592 2023.06.18. 20:49

Túl egy japán hétvégén!
Pénteken szüleim voltak a lányom ballagásán Pesten, szóval velük mentem haza hétvégére, lusta voltam vezetni, külön autóval menni, és vittem magammal a japán konzolokat, a ps5öt, meg az oled switchet. Előbbi úgyse volt még idén bekapcsolva, gondoltam a hétvégén majd ami szabad időm lesz abban legalább az OS-t patchelem.
Na így is lett, szépen felment az új OS, aztán kicsit pörgött az ac4bf (3%-ról felment 30% fölé, 31% vagy 32% asszem), meg az uncharted4@60fps edition (2. chapterből előrenyomultam a 8.-ig), aztán ott is hagytam, Pesten úgysincs semmi szerepe, a falusi 48c1re kötve meg elvan, nem kér enni és vittem hozzá mindhárom kontrollert, hátha vmikor folytatjuk a gyerekekkel a zsákfiút.
Mikor lepörgött az a pár kötelező teendő is, akkor feldobtam magam a távolsági buszra, amin nem ültem szerintem 10-15 éve, szóval pont időszerű volt! Megtudtam, hogy bankkártyával továbbra se lehet jegyet venni, pedig 20 éve nem láttam kp-t, szóval kellett vmi megoldás, és akkor láttam, hogy ugyanúgy van qr kód az ajtónál, mint a bkv buszoknál, szóval már csak rá kellett jönni melyik app lesz a hunyó, és hát a simple appban tényleg van volánbusz jegy, úgyhogy ezt is sikerült megugrani végül kp nélkül!
2 órás úton meg pörgött az octopath traveller 2, nyilván az is oled kijelzőn szigorúan!
Japánok tudnak! Dani ajánlásával!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73593 2023.06.19. 15:47

box Game Pass June 2023 games
The Xbox Game Pass June 2023 games are:

Car Mechanic Simulator 2021 – June 1, 2023 (Console, PC, Cloud)
Slayers X: Terminal Aftermath – June 1, 2023 (Console, PC, Cloud)
The Big Con – June 1, 2023 (Console, PC, Cloud)
Amnesia: The Bunker – June 6, 2023 (Console, PC, Cloud)
Hypnospace Outlaw – June 6, 2023 (Console, CP, Cloud)
Rune Factory 4 Special – June 8, 2023 (Console, PC, Cloud)
Stacking – June 8, 2023 (Console, Cloud)
Dordogne – June 13, 2023 (Console, PC, Cloud)

Now, here are some of the games joining the PlayStation Plus Game Catalog next week:

Far Cry 6 (PS4/PS5)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (PS4/PS5)
Rogue Legacy 2 (PS4/PS5)
Inscryption (PS4/PS5)
Soulstice (PS5)
Tacoma (PS4)
Deus Ex: Mankind Divided (PS4)
Killing Floor 2 (PS4)
Lonely Mountain: Downhill (PS4)
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (PS4)
Hundred Days: Winemaking Simulator (PS4/PS5)
A Hat in Time (PS4)
Carto (PS4)
Forager (PS4)
Dodgeball Academia (PS4)
The Wild at Heart (PS4)
Redout 2 (PS4/PS5)
Thief (PS4)
MX vs ATV Legends (PS4/PS5)
PAW Patrol Mighty Pups: Save Adventure Bay! (PS4/PS5)
My Friend Peppa Pig (PS4/PS5)
DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace (PS4/PS5)
The Talos Principle: Deluxe Edition (PS4/PS5)
Elex 2 (PS4/PS5)
Conan Exiles (PS4/PS5)

Classics Catalog:

Killzone: Liberation (PS4/PS5)
Worms (PS4/PS5)
Herc’s Adventures (PS4/PS5)
Coded Soul (PS4/PS5)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73594 2023.06.19. 16:55

TasManXT írta:Game Pass vs Plus
Több a távozó is, de pozitív náluk a mérleg, most felhalmoznak. Amúgy jelenleg a PS Plus Extra Catalogban 528 játék van, a ganéban konzolon 451 (a PC-sek így nincsenek benne). PS-en van így néhány duplázás, például az FF7 Remake PS4-re és az FF7 Remake Intergrade PS5-re kettőnek számít, a Skyrim SE és AE dettó. MS-nél több a day1, van használható felhő, illetve PC-re átjárás, PS-nél valamivel nagyobb mennyiség van. A legtöbb értelmes third-party ott volt/van még mindig a ganéban is, ebből is látszik, hogy később kezdték komolyan. (De például az FC6 a Plusba kerül be így előbb.)

A Talos Principle-t vagy a az A Hat in Time-ot ajánlom ezek közül pótolni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73595 2023.06.19. 18:49

Zóanagyvarázsló írta:Több a távozó is, de pozitív náluk a mérleg, most felhalmoznak. Amúgy jelenleg a PS Plus Extra Catalogban 528 játék van, a ganéban konzolon 451 (a PC-sek így nincsenek benne). PS-en van így néhány duplázás, például az FF7 Remake PS4-re és az FF7 Remake Intergrade PS5-re kettőnek számít, a Skyrim SE és AE dettó. MS-nél több a day1, van használható felhő, illetve PC-re átjárás, PS-nél valamivel nagyobb mennyiség van. A legtöbb értelmes third-party ott volt/van még mindig a ganéban is, ebből is látszik, hogy később kezdték komolyan. (De például az FC6 a Plusba kerül be így előbb.)

A Talos Principle-t vagy a az A Hat in Time-ot ajánlom ezek közül pótolni.
Tehát agyonveri a PS Plus a Gamepasst. A Stray day1 nagyobb durranás volt mint bármi ami Gamepassba jött az elmúlt 300 évben.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73596 2023.06.19. 20:25

A konzolvilágnál a spider man 2 collector's edition úgy elkapkodták, mint a húzat, pedig 100e és van benne egy nyamvadt műanyag szobrocska és egy fémdoboz….
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73597 2023.06.19. 21:23

DanielT írta:Tehát agyonveri a PS Plus a Gamepasst. A Stray day1 nagyobb durranás volt mint bármi ami Gamepassba jött az elmúlt 300 évben.
Néhánnyal, amelyekkel én játszottam (The Medium, Plague Tale 2), azokkal szemben látatlanban is megelőlegezöm ezt, a Hi-Fi Rushsal, a Chained Echoeszal, Psychonauts 2-vel vagy a Wasteland 3-mal szemben. De azért van még ott Norco, Return to Monkey Island, Pentiment a tavaly felszopott kalandjátékok közül. Mondjuk, én inkább vettem a Hob's Barrow-t pénzért, mert ahhoz volt kedvem. Imádhatod a Strayt, de én nem látom azt az alternatív univerzumot, melyben a Stray a service seller számomra, akár minőségileg, akár jóformán egymaga a pár órájával mennyiségileg. Érdekel, de csak annyira, hogy várom Boxra, hogy ganéban megússzam.

Ui.: A PC-s Total Warhammer 3-at vagy AoE 4-et direkt nem írtam, ahogy a Halo-Gears-Forzát sem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73598 2023.06.19. 21:59

Kandurex írta:A konzolvilágnál a spider man 2 collector's edition úgy elkapkodták, mint a húzat, pedig 100e és van benne egy nyamvadt műanyag szobrocska és egy fémdoboz….
és digitálisan a játék a fém doboz mellé
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73599 2023.06.19. 22:06

TasManXT írta:és digitálisan a játék a fém doboz mellé
Ez a használtpiac miatt érdekes és szomorú, amúgy PC-n már a PS3-érában megszoktam, hogy Steamről telepíteni gyorsabb, mint lemezről. Azóta az akkori újszülöttek szinte felnőttek :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73600 2023.06.20. 02:23

Mivel már a sony címek is elérhetőek 60-120 fps-el is akár valós 4k felbontás mellett, meg nem akarom szétbarmolni a falat a nappaliban egy UTP kábel átfúrásával a fiam szobájába, ezért azt találtam ki, hogy kicserélem a 6700k-ja alatt az alaplapot wifisre, és ha már barkácsolunk, akkor barkácsoljunk rendesen.
Ramot még nem sikerült beállítani normálisan.
Összehasonlításnak ugyanez a kártya a 8700k mellett.

A 6700k-val ezt a kártyát sajna nem mértem ki anno, csak a TIÁJjal!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73601 2023.06.20. 08:13

Zóanagyvarázsló írta:Ez a használtpiac miatt érdekes és szomorú, amúgy PC-n már a PS3-érában megszoktam, hogy Steamről telepíteni gyorsabb, mint lemezről. Azóta az akkori újszülöttek szinte felnőttek :wilting:
Alapvetően nincs is baj ezzel, csak ha már egy gyűjtői változatot vesz az ember, akkor abban legyen egy fizikai példány is. Elég meh.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73602 2023.06.20. 08:16

Botond írta:Mivel már a sony címek is elérhetőek 60-120 fps-el is akár valós 4k felbontás mellett, meg nem akarom szétbarmolni a falat a nappaliban egy UTP kábel átfúrásával a fiam szobájába, ezért azt találtam ki, hogy kicserélem a 6700k-ja alatt az alaplapot wifisre, és ha már barkácsolunk, akkor barkácsoljunk rendesen.
Ramot még nem sikerült beállítani normálisan.
Összehasonlításnak ugyanez a kártya a 8700k mellett.

A 6700k-val ezt a kártyát sajna nem mértem ki anno, csak a TIÁJjal!
Egy 12100F-re cserélném a 6700k-t. Meglepődnél.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73603 2023.06.20. 08:47

TasManXT írta:Egy 12100F-re cserélném a 6700k-t. Meglepődnél.
A 12100f az jó 10-15%al gyengébb, mint a 11600k, de cserébe forintfillérre ugyanott jöttem volna ki, mert amivel olcsóbb a proci, annyival drágább a lap hozzá.
Gyereknek jó lesz ez robloxozni. :pardon1: Nem egy Samsung A15 telefon, ahogy a haverjai tolják, de azért nem kell szégyenkeznie se!
Pikk-pakk 18 éves lesz, aztán már ő vesz amilyet akar. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73604 2023.06.20. 20:52

Holnap Xdefiant, készüljetek! :violent:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73605 2023.06.20. 21:40

DanielT írta:Holnap Xdefiant, készüljetek! :violent:
Boxos deviánsok? :help:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73606 2023.06.20. 22:02

Zóanagyvarázsló írta:Boxos deviánsok? :help:
Az a Fosdefiant lenne. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73607 2023.06.20. 23:42

DanielT írta:Holnap Xdefiant, készüljetek! :violent:
In ubisoft we trust!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73608 2023.06.21. 09:07

Botond írta:In ubisoft we trust!
Hát annyit mindenesetre már kiérdemeltek, hogy egy free to play játék bétáját kipróbáljam. Meg amit mutattak belőle eddig, az is kompetens és amit kommunikálnak szimpatikus. Nyilván tudják, hogy mit akar hallani a nép persze...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73609 2023.06.21. 16:25

Pörög a Fenyx Rising credits.

Nagyon jó volt, ami igazi meglepetés az, hogy a humor volt a fő motívum az egész történet során és ez nálam óriási nyerő tényező.

40 óra ment bele, de hát Ubi játéknál ez csak a konfetti felére elég... Megyek még vissza majd takarítani, mert végülis itt minden szarság felszedése egy mini feladat.

szerk: Ja ebből a 40 órából 30 kb remote playyel történt, 100+ km-re géptől és ebből igazából az derül ki, hogy használható, de amikor ide ültem natívban a relatív 0 input laggal, azért az kellemes érzés. De egyébként simán kb tudja azt mint a legenásan szar LG tévék 10 éve.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73610 2023.06.21. 21:21

Na az első sony hit, ami nem sony hit, csak vásárolt timed exclu, az sikerült a square enixnek a sonyhoz méltó módon összeraknia:
- 30 fps mód, ami 28 frémig ledadog, és 1080-1440p között hullámzik (dinamikus 4k! persze, hiszen az 1440p az új 4k!)
- 60 fps mód, ami 35-40-50 frém többnyire, néha, tévedésből 60 fps, de legalább 1080p max, és nem ritkán dadog le 720p-ig (ülj hátrébb mozgalom zászlót bont!)
phpBB [media]

Ez a 35-40 frémre ledadogó fps azért is különösen jó, mert ugye a ps5be nem freesync a vrr, hanem a szabványos hdmi2.1 portos vrr, ami ugye eleve csak akkor működik, ha a kijelzőn 2.1-es hdmi port is van és arra kötjük, de funfact, az csak 48 hz-től felfelé működik, szóval amikor bemegy 47re, akkor megszűnik, jöhet a tearing meg miegymás! Igazi szotyi kvalitét.
Na de majd fél év múlva rendes hw-en lehet méltó módon élvezni ezt is, addig meg az állatoknak ilyen. Szégyen!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73611 2023.06.21. 21:35

Xdefiant 1 óra után , ez így teljesen rendben van ingyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73612 2023.06.21. 22:03

Botond írta:Na az első sony hit, ami nem sony hit, csak vásárolt timed exclu, az sikerült a square enixnek a sonyhoz méltó módon összeraknia:
- 30 fps mód, ami 28 frémig ledadog, és 1080-1440p között hullámzik (dinamikus 4k! persze, hiszen az 1440p az új 4k!)
- 60 fps mód, ami 35-40-50 frém többnyire, néha, tévedésből 60 fps, de legalább 1080p max, és nem ritkán dadog le 720p-ig (ülj hátrébb mozgalom zászlót bont!)
[video]https://www.youtube.com/watch?v=_Oyjldkh5kE&t=1270s[/vieo]
Ez a 35-40 frémre ledadogó fps azért is különösen jó, mert ugye a ps5be nem freesync a vrr, hanem a szabványos hdmi2.1 portos vrr, ami ugye eleve csak akkor működik, ha a kijelzőn 2.1-es hdmi port is van és arra kötjük, de funfact, az csak 48 hz-től felfelé működik, szóval amikor bemegy 47re, akkor megszűnik, jöhet a tearing meg miegymás! Igazi szotyi kvalitét.
Na de majd fél év múlva rendes hw-en lehet méltó módon élvezni ezt is, addig meg az állatoknak ilyen. Szégyen!
Szegény Playstation 5 tulajok, csak a szívás jár megint nekik... ez már egy ilyen generáció lesz, ebből nem állnak fel. :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73613 2023.06.21. 23:01

Ha valaki lemaradt volna róla, most már demó is van:

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #73614 2023.06.23. 23:45

Leáldozott. Már a forza horizon1-2 online részének, kiszúrták, hogy már csak mi nézünk rá néha ezekre Artyval. :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73615 2023.06.24. 00:08

Botond írta:Leáldozott. Már a forza horizon1-2 online részének, kiszúrták, hogy már csak mi nézünk rá néha ezekre Artyval. :(
Finom jelzés, hogy ideje feltölteni a GT7-es időket, hogy legyen mi ellen menjek, legalább a driving missionökben. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73616 2023.06.24. 08:35

benőmenő írta:Finom jelzés, hogy ideje feltölteni a GT7-es időket, hogy legyen mi ellen menjek, legalább a driving missionökben. :nezze:
Azért mire lekapcsolják az FM4-5-6-7 és az FH3-4-5 szervereket az még odébb van!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73617 2023.06.24. 15:07

Botond írta:Azért mire lekapcsolják az FM4-5-6-7 és az FH3-4-5 szervereket az még odébb van!
Sőt, most újrakezdték ugye a számozást, szóval nemsoká csatlakozik az FM1-2-3 is. Meglesz a 10 db rész élő szerverekkel! :eljen: :eljen: :eljen: Kapaszkodni kell az egyetlen saját MS exkluzívba ami 70 meta fölé tud vergődni! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73618 2023.06.24. 20:48

DanielT írta:Sőt, most újrakezdték ugye a számozást, szóval nemsoká csatlakozik az FM1-2-3 is. Meglesz a 10 db rész élő szerverekkel! :eljen: :eljen: :eljen: Kapaszkodni kell az egyetlen saját MS exkluzívba ami 70 meta fölé tud vergődni! :eljen:
Azért sokmindenért jár a kritika az MSnek, de az, hogy a megvásárolt játékkal nem csak 2, hanem egyenesen 9 évvel később is lehet multizni az nincs a tíz főbűnük között.

Amúgy a Halo Infinite is 87 pontos, még a user critics szerint is 7,9es.
HF:W amúgy 88as meta és 7,9es user critics, porba vannak fingva az ms címek, valóban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73619 2023.06.24. 22:57

Botond írta:Azért sokmindenért jár a kritika az MSnek, de az, hogy a megvásárolt játékkal nem csak 2, hanem egyenesen 9 évvel később is lehet multizni az nincs a tíz főbűnük között.

Amúgy a Halo Infinite is 87 pontos, még a user critics szerint is 7,9es.
HF:W amúgy 88as meta és 7,9es user critics, porba vannak fingva az ms címek, valóban.
Mérsékelt értelme van pontszámokkal vitatkozni, de ezek éppen azt mutatják, hogy nem sokat jelentenek.

Eközben a Miasma Chroniclest (a Mutant Year Zero fejlesztőinek új játéka) azért lett 1/5 a Eurogameren, mert

There's also a throwaway transphobic line in a diary entry about the author not caring if drugs cause them to grow boobs that made me distinctly uncomfortable. It's completely out of the blue and isn't even in service to building up a particularly nasty character. An unpleasant moment, though one that pales in comparison to the anti-Black racism on display.
Játékosok véleményét olvasva a véleményét olvasva végig is játszhatta a játékot, mert akkor találkozott volna helyzetekkel, melyek árnyalták volna a véleményét...

DT kedvéért, ő a cikk a szerzője:

eg.jpg


Nincs azzal semmi baj, ha kitér a tálalásra és a sztereotípiákra valaki, az nem nem igazán tud érdekelni, hogy az illető mit csinál a magánéletében, de ez a túltolt kultúrharc, amibe belesüppedtünk, tényleg fájdalmas. Emlékezhetünk még, amikor Rowling miatt adott a professzionális kritikus minimális pontot a Hogwarts Legacyra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73620 2023.06.24. 23:37

Inkább a kettős mércéről szól mindez.
Mikor pc-je volt, akkor az 59 frém is gyalázat volt, most a ps5 mögött a 38-50 is tökéletes performance mód, hiszen csak a 38-47 rangeben tearingel, ugye.
Mikor az Xbox one FAT csak 900p-t bírt kiszenvedni magából, akkor a PS4 FHDje volt a minden, a 900p meg gyalázat, mert a főbontás az fontos, most a 720p-ig lebutuló grafika is tök oké, sőt! Sőt, tilccsákbe a 4K-t!
Mikor pc-je volt és az epic fizetett vmelyik játékért, hogy exclu legyen (borderlands3? Nem is emlékszem mi volt), akkor szemét tetű köcsögök voltak, bojkott szervezés, stb, mikor a Sony teszi ugyanezt, akkor örömünnep.
Mikor a Sony még nem adott ki pc-re is játékot, az MS meg igen, akkor ment a mantra, hogy normális pc mellett mennyire kurvára felesleges az Xbox, hülye aki veszi, nincs exkluzív címük, hiszen pc-re is elérhető minden, most hogy a Sony is portol mindent pc-re, most megjelent a konzolexcluziv kifejezés a szókincsben!
Mikor még adott ki játékokat a Sony, akkor az volt a minden, azért kell ps-t venni, mióta a Sony megszűnt, mint fejlesztő, azóta lett ez a metascore mantra. Mondjuk ez is sántít több ok miatt, azok miatt is, amiket írsz, meg mert a Sony idén PS5re 0 metascorenyi cuccot adott ki, de majd lesz vmi következő önigazoló kettős mércés baromság, ha meg éppen nem ugrik be semmi, akkor random xbotos agyhalottazás mindig jó kedvre deríti a kékhályogos szekciót!
Castle82

Hozzászólás #73621 2023.06.25. 00:08

DanielT írta:Szegény Playstation 5 tulajok, csak a szívás jár megint nekik... ez már egy ilyen generáció lesz, ebből nem állnak fel. :szomoru1:



Mondjuk az megér egy misét hogy a játék 1080p felbontás alá butulva sem tudja tartani még az 50 fps-t sem nemhogy a 60-at, konkrétan okádékul kipattintva a 65-ös 4k tv-re a képet tearingelve 40 fps alá zuhanva jó homályos zsizsikes fosmódon.... Illetve az hogy ez a látvány aminél már 5-10 éve is akadtak szebbek 1440p-ig megy csak hogy tartani tudja a 30 fps-t....
De a fizetett szakmai oldalak lévén PS ex még ha ideiglenesen is de jól felszopkodják. A csodás magyar ign még olyat is képes volt leirni hogy ez minőségi és a performance mód amellett hogy csinos csak ritkán droppol.... De nyilván szó sincs elfogultságról sem a szokásos Sony iránti kettős mércéről. Ilyen látvány/teljesitmény kombinációkért a multiplatform játékokat alsóhangon 1-2 ponttal lehúzzák, itt valahogy ez "minőségi" meg "csinos".... :idiota:

Jó lesz ez a játék - fél-1 év mulva pc-n....
Avatar
Necro

Hozzászólás #73622 2023.06.25. 05:34

Castle82 írta:Illetve az hogy ez a látvány aminél már 5-10 éve is akadtak szebbek 1440p-ig megy csak hogy tartani tudja a 30 fps-t....
Lehet hamisítványok keringenek a piacon, mert az enyém úgy néz ki mint az eddig etalonnak tartott Demons Remake háromszor.... Viszont mivel pont kéne valami, ami jól megy az MX940-es Thinkpademen, ajánlj már pár tíz éves címet amit jobban néz ki...
Castle82

Hozzászólás #73623 2023.06.25. 14:01

Necro írta:Lehet hamisítványok keringenek a piacon, mert az enyém úgy néz ki mint az eddig etalonnak tartott Demons Remake háromszor.... Viszont mivel pont kéne valami, ami jól megy az MX940-es Thinkpademen, ajánlj már pár tíz éves címet amit jobban néz ki...


Tolj pár mesés screenshotot akkor.:)
Avatar
Necro

Hozzászólás #73624 2023.06.25. 14:25

Castle82 írta:Tolj pár mesés screenshotot akkor.:)
Nem látom a listát.
Castle82

Hozzászólás #73625 2023.06.25. 14:48

Necro írta:Nem látom a listát.


5-10. Nyilván túlzás valamennyire. De pl egy 8 éves Witcher 3 pc-n ultrán ezt leveri. Pláne modolva.

Változatlanul várom azokat a büntetős képeket ha már 3x szebb mint a Deso.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73626 2023.06.25. 14:55

Castle82 írta:5-10. Nyilván túlzás valamennyire. De pl egy 8 éves Witcher 3 pc-n ultrán ezt leveri. Pláne modolva.

Változatlanul várom azokat a büntetős képeket ha már 3x szebb mint a Deso.
10 éves release-ek listáját várom, nem egy ványadt fost nevét modokkal. Lehet kevesebbet kéne hazdudozni.
Castle82

Hozzászólás #73627 2023.06.25. 19:46

Necro írta:10 éves release-ek listáját várom, nem egy ványadt fost nevét modokkal. Lehet kevesebbet kéne hazdudozni.


1. Nem hazudtam, 5-10 évet irtam és mint irtam kicsit talán túlzás
2. A witcher 3 pc ultra modok nélkül is leverei, az 5-10 évben benne van hisz 8 éves.
3. Változatlanul várjuk a megcáfolhatatlan screenshotokat pláne hogy DeSO X3 a graf, aztán lehet beszélni hazugságokról addig maradhatunk annyiban hogy kettőnk közül nem én "mesélek".
Avatar
Necro

Hozzászólás #73628 2023.06.25. 22:07

Castle82 írta:1. Nem hazudtam, 5-10 évet irtam és mint irtam kicsit talán túlzás
2. A witcher 3 pc ultra modok nélkül is leverei, az 5-10 évben benne van hisz 8 éves.
3. Változatlanul várjuk a megcáfolhatatlan screenshotokat pláne hogy DeSO X3 a graf, aztán lehet beszélni hazugságokról addig maradhatunk annyiban hogy kettőnk közül nem én "mesélek".
Faszán várom a 10 éves címek listáját. Listát. Nem az egy fos moddolt vicsert.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73629 2023.06.26. 12:17

Úgy tűnik a Starfield nem jelenik meg lemezen, a dobozban csak letöltő kód lesz.

:eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73630 2023.06.26. 12:33

DanielT írta:Úgy tűnik a Starfield nem jelenik meg lemezen, a dobozban csak letöltő kód lesz.

:eljen: :eljen: :eljen:
Mivel a Mass Effect3 volt az utolsó lemezes játék vásárlásom, így annyira nem követem, de ph-n úgy értettem, hogy ez csak a deluxe editionra igaz, a “sima” kiadás az lemezes lesz.
De fenntartom a tévedés jogát!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73631 2023.06.26. 12:38

Botond írta:Mivel a Mass Effect3 volt az utolsó lemezes játék vásárlásom, így annyira nem követem, de ph-n úgy értettem, hogy ez csak a deluxe editionra igaz, a “sima” kiadás az lemezes lesz.
De fenntartom a tévedés jogát!
Pécén én a Half Life 2 -t se bontottam már ki, de a világ legjobb platformjára a legutóbbi day1 vett játékom is lemezes (Dead Island 2) és a FF XVI is az lesz, (ha lesz, most van rá megint esély, mert tetszett a demó, főleg a szar frém).
Avatar
Botond

Hozzászólás #73632 2023.06.26. 12:44

DanielT írta:Pécén én a Half Life 2 -t se bontottam már ki, de a világ legjobb platformjára a legutóbbi day1 vett játékom is lemezes (Dead Island 2) és a FF XVI is az lesz, (ha lesz, most van rá megint esély, mert tetszett a demó, főleg a szar frém).
A világ legjobb platformján számomra elviselhetetlen a meghajtó hangja, ha ők fizetnének annyit amibe a digitális kiadás kerül, akkor is digitálisan venném a játékokat. És ez a többi platformra is igaz, ahol a fizikai kiadás lemezen van, egyedül a switchnél tudok kivételt tenni, mert ott ugye nincs mozgóalkatrész a fizikai kiadás olvasása közben, és így hangja sincs.
Vicces módon az xsx-ben pl még sose járt lemez és ez így is fog maradni.
De persze ettől még mindenki azt csinál amit akar, ha neked kell a beleéléshez a meghajtó rotorhangja az engem pont nem zavar.

Amúgy ph-n sírószakkör alakult a c9-cx tulajok körében, hogy ha előbb kapcsolják be az xsx-et és utána a tv-t és nem fordítva akkor van ez a felbontás elbaszódás egy ideje, az lg rakta be ezt a featuret vmelyik újabb firmwarevel, szóval mehet az oleded is vaterára. C1-2 esetén ezt nem tapasztalom, ha esetleg maradnál a jövőben is olednél.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73633 2023.06.26. 13:51

Botond írta:A világ legjobb platformján számomra elviselhetetlen a meghajtó hangja, ha ők fizetnének annyit amibe a digitális kiadás kerül, akkor is digitálisan venném a játékokat. És ez a többi platformra is igaz, ahol a fizikai kiadás lemezen van, egyedül a switchnél tudok kivételt tenni, mert ott ugye nincs mozgóalkatrész a fizikai kiadás olvasása közben, és így hangja sincs.
Vicces módon az xsx-ben pl még sose járt lemez és ez így is fog maradni.
De persze ettől még mindenki azt csinál amit akar, ha neked kell a beleéléshez a meghajtó rotorhangja az engem pont nem zavar.

Amúgy ph-n sírószakkör alakult a c9-cx tulajok körében, hogy ha előbb kapcsolják be az xsx-et és utána a tv-t és nem fordítva akkor van ez a felbontás elbaszódás egy ideje, az lg rakta be ezt a featuret vmelyik újabb firmwarevel, szóval mehet az oleded is vaterára. C1-2 esetén ezt nem tapasztalom, ha esetleg maradnál a jövőben is olednél.
XSX-ben nálam se járt még lemez, pedig a BD-filmjeimnek illett volna. A vele egyidős PC-mben sem, bár ez kevésbé meglepő.

A hibát még nem tapasztaltam, de én szinte mindig előbb kapcsolom be a tévét. Az XSX-et amúgy is arra használom, hogy heti egyszer megnézem az akciókat, tehát NEM ajtókitámasztó :idiota:

A Fenyx Risingnak és az FC5-nek azért neki kéne ugrani rajta, illetve megnézni, hogy a Pestismese 2 60 fps-sel milyen (múltkor is inkább PC-n ment, mert azon van DualSense-támogatás a gimmickhez), de amúgy a Vampire Survivors a legjobb cucc rajta. Persze ez arról szól, hogy PC-re telepítettem a saját játékaimat, melyekkel szeretek játszani (plusz a Patkánymesék 2-t és a HZD-t, hogy ne legyen túl jó nekem), Boxra meg a ganéból a kényszerjátszósokat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73634 2023.06.26. 15:27

Úgy, ahogy Botond is írta.
Botond írta:Mivel a Mass Effect3 volt az utolsó lemezes játék vásárlásom, így annyira nem követem, de ph-n úgy értettem, hogy ez csak a deluxe editionra igaz, a “sima” kiadás az lemezes lesz.
De fenntartom a tévedés jogát!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73635 2023.06.26. 15:29

A fizikai játék vs letöltőkód témában már írtam, hogy a Pókember 2 CE esetében is elég gáz, hogy nincs benne fizikai lemez.

Én maradnék ennél a formátumnál továbbra is, de úgy néz ki egyre több játék jön digital only formában. Szóval így szépen lassan ki is lesz nyírva a használt játék biznisz minden platformon. Aztán jöhetnek majd a jó kis lejáró licenszek, megvásárolhatatlan játékok és lejárt be nem váltott kulcsok. Nem jó ez így.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73636 2023.06.26. 20:18

TasManXT írta:A fizikai játék vs letöltőkód témában már írtam, hogy a Pókember 2 CE esetében is elég gáz, hogy nincs benne fizikai lemez.

Én maradnék ennél a formátumnál továbbra is, de úgy néz ki egyre több játék jön digital only formában. Szóval így szépen lassan ki is lesz nyírva a használt játék biznisz minden platformon. Aztán jöhetnek majd a jó kis lejáró licenszek, megvásárolhatatlan játékok és lejárt be nem váltott kulcsok. Nem jó ez így.
Ez egyrészről tök jogos és valid, ugyanakkor mikor Zó is jön az ilyen az özönvíz előtti cuccokkal, akkor én mindig rájövök, hogy ami kimaradt az nem véletlenül maradt ki anno és a többséget sose fogom pótolni, mert hát az idő véges.
És ilyenkor mindig arra jutok, hogy ami kéznél van és érdekel, az is jó, szóval ha az x360 éra meg ami előtte van az hirtelen mind megszűnne, mert lejárna a digitális liszensz, akkor se történne semmi valójában, nem kellene a kertben a fű növését figyelni, mert lenne ami érdekel a “maradék”-ból is.
Ez inkább ilyen elméleti, elvi félelem a többségnek.
Kb négy éve nem vettem játékot pc-re, mégse fogy a backlog. Xbox kb ugyanez.
Artyt se értem ezzel a ps1-2-3 játék gyűjtéssel, hova minek mikorra?!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73637 2023.06.26. 20:45

Botond írta:Ez egyrészről tök jogos és valid, ugyanakkor mikor Zó is jön az ilyen az özönvíz előtti cuccokkal, akkor én mindig rájövök, hogy ami kimaradt az nem véletlenül maradt ki anno és a többséget sose fogom pótolni, mert hát az idő véges.
És ilyenkor mindig arra jutok, hogy ami kéznél van és érdekel, az is jó, szóval ha az x360 éra meg ami előtte van az hirtelen mind megszűnne, mert lejárna a digitális liszensz, akkor se történne semmi valójában, nem kellene a kertben a fű növését figyelni, mert lenne ami érdekel a “maradék”-ból is.
Ez inkább ilyen elméleti, elvi félelem a többségnek.
Kb négy éve nem vettem játékot pc-re, mégse fogy a backlog. Xbox kb ugyanez.
Artyt se értem ezzel a ps1-2-3 játék gyűjtéssel, hova minek mikorra?!
Én pont fordítva vagyok bele, sok régiséggel szívesebben játszom, és co-op lövöldeként a Vegas vagy az Army of Two körbehugyozza a Wildlandset vagy a Halo Infinite-et. De a 360-as Gearsek is. Ha a friss játékokból kéne főzni, akkor PC- és Nintendo-exkluzívok lennének a menü néhány indie mellé. Némi túlzással persze, mert azért akadnak a középpolcon érdekes multiplatformok. Az AAA azért néhány kivételtől eltekintve annyira nem hoz lázba.
Avatar
deep

Hozzászólás #73638 2023.06.26. 20:53

TasManXT írta:A fizikai játék vs letöltőkód témában már írtam, hogy a Pókember 2 CE esetében is elég gáz, hogy nincs benne fizikai lemez.

Én maradnék ennél a formátumnál továbbra is, de úgy néz ki egyre több játék jön digital only formában. Szóval így szépen lassan ki is lesz nyírva a használt játék biznisz minden platformon. Aztán jöhetnek majd a jó kis lejáró licenszek, megvásárolhatatlan játékok és lejárt be nem váltott kulcsok. Nem jó ez így.
Nekem semmi bajom nem lenne a digi only élettel, HA levonnák az árából a lemez/csomagolás/szállítás/használt piac árát és mondjuk a lemezes 2/3-a lenne a játék ára. Tehát pl. 27k helyett 18k. Akkor azt mondom, oké.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73639 2023.06.26. 21:29

deep írta:Nekem semmi bajom nem lenne a digi only élettel, HA levonnák az árából a lemez/csomagolás/szállítás/használt piac árát és mondjuk a lemezes 2/3-a lenne a játék ára. Tehát pl. 27k helyett 18k. Akkor azt mondom, oké.
Ha nem day1 játszol, van olcsósodás, PC-n és csak letöltős játékoknál sem volt ez akadály, a Nintendónál pedig a használtpiac se segít.

Nem mondom, hogy örülök ennek, de nagy problémát nem okoz, legfeljebb a jatekaim.hu megy csődbe. A DLC-k és az előfizetős modellek mellett sajnos ez már csak így lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73640 2023.06.26. 21:40

Zóanagyvarázsló írta:Én pont fordítva vagyok bele, sok régiséggel szívesebben játszom, és co-op lövöldeként a Vegas vagy az Army of Two körbehugyozza a Wildlandset vagy a Halo Infinite-et. De a 360-as Gearsek is. Ha a friss játékokból kéne főzni, akkor PC- és Nintendo-exkluzívok lennének a menü néhány indie mellé. Némi túlzással persze, mert azért akadnak a középpolcon érdekes multiplatformok. Az AAA azért néhány kivételtől eltekintve annyira nem hoz lázba.
Millióból egyek ezek. Manapság is vannak jó játékok.
Ez a visszafelé kompatibilitás cipelése pár kivétel kedvéért legalább akkora átok, mint előny.

De ha már Nintendo, ők meg tudják oldani, hogy azt a néhányat amit érdemes az előző időkből, azt felújítsák és kiadják emberi formában, nem kell 320p-ben vegasozni, nekem ez sokkal szimpibb megoldás, mint a dosbox pl.

Vissza: “Leáldozott.hu”