A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73361 2023.06.06. 08:23

Botond írta:Ánuszcríd esetén ez ugye nem igaz.
A lvl uppal szerzel skilleket, amik miatt túlfejlődöd ígyis, úgyis, amúgyis az ellenfeleket, ha nem nem lenne a lvl scaling, akkor nem lineárisan, hanem exponenciálisan valósulna meg mindez, és akkor kb lvl10től lenne qte kb a játék kb, vagy walksim.
Az új skillek valóban segítenek, de a játékos+gear +ellenfél leveling az attól megfosztott, hogy visszamenjek előző területre és a korábbi 5-ös szintű kis geciket eltiporjam... Mert ugyanott 42-es genyák vartak ha én 42-43 voltam...

Ennyire open cuccot persze nehéz jól megoldani, de idegesítő nézni, hogy hiába nő a szintem, mindenki másé is, pedig ők nem is dolgoznak meg érte.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73362 2023.06.06. 08:24

Botond írta:Boldog Dani napot mindenkinek!
Hát köszönöm szépen! :) remélem extra boldog lesz ma mindenki!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #73363 2023.06.06. 08:47

HBD Daniel! :pias:
Avatar
Necro

Hozzászólás #73364 2023.06.06. 09:31

DanielT írta:Az új skillek valóban segítenek, de a játékos+gear +ellenfél leveling az attól megfosztott, hogy visszamenjek előző területre és a korábbi 5-ös szintű kis geciket eltiporjam... Mert ugyanott 42-es genyák vartak ha én 42-43 voltam...

Ennyire open cuccot persze nehéz jól megoldani, de idegesítő nézni, hogy hiába nő a szintem, mindenki másé is, pedig ők nem is dolgoznak meg érte.
Értem a problémát hogy megcsinálják a játékot és endgame (szóval amit a játék megjelenése után a 3. naptól mindenki játszik) előrőse után a játéktér 95%-nem lesz jó semmire. A POE ezt megoldotta a map rendszerrel szerintem elég jól, viszonylag szabad és lineáris skálázódás (nehézség+reward) nullától a végtelenig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73365 2023.06.06. 09:41

Necro írta:Értem a problémát hogy megcsinálják a játékot és endgame (szóval amit a játék megjelenése után a 3. naptól mindenki játszik) előrőse után a játéktér 95%-nem lesz jó semmire. A POE ezt megoldotta a map rendszerrel szerintem elég jól, viszonylag szabad és lineáris skálázódás (nehézség+reward) nullától a végtelenig.
Soha nem értettem, hogy mi az az "endgame" és mi a lényege, mi az értelme (tegnap is rákerestem egyébként és végülis azt a definíciót kaptam amit korábban is sejtettem/találtam, csak még mindig nem fogom fel, hogy ez érdekli az embereket). Én ha láttam minden pályát és az összes ellenfelet, akkor az az a game endje... de hát ha nagyobb XP repüljön ki a nyúlból, azt persze végtelenségig lehet csinálni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73366 2023.06.06. 10:21

DanielT írta:Soha nem értettem, hogy mi az az "endgame" és mi a lényege, mi az értelme (tegnap is rákerestem egyébként és végülis azt a definíciót kaptam amit korábban is sejtettem/találtam, csak még mindig nem fogom fel, hogy ez érdekli az embereket). Én ha láttam minden pályát és az összes ellenfelet, akkor az az a game endje... de hát ha nagyobb XP repüljön ki a nyúlból, azt persze végtelenségig lehet csinálni.
A max szint például lehet célod, hogy na akkor én megcsinálom, ami azért is szopás PoE-ban, mert xp-t veszítesz a halál után. Ehhez jön az endgame, hogy egyre több mapot farmolsz és haladsz vele, na meg a karaktered is hegyezgeted, hogy egyre baszóbb legyen és könnyen haladj a tartalommal. Viszont ha konkrét endgame kell, akkor ott vannak az Uber Bossok példaként. Viszont a poeban rengeteg tevékenység van, amit végezhetsz azon kívül, hogy végigmész magán az Act1-10 folyosón. Valamint alapvetően a builded körül megy az egész játék. Tehát ezek nem olyanok, hogy letolod a sztorit oszt jóvan, mert ilyen szempontból nem tud eleget nyújtani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73367 2023.06.06. 10:49

DanielT írta:Az új skillek valóban segítenek, de a játékos+gear +ellenfél leveling az attól megfosztott, hogy visszamenjek előző területre és a korábbi 5-ös szintű kis geciket eltiporjam... Mert ugyanott 42-es genyák vartak ha én 42-43 voltam...

Ennyire open cuccot persze nehéz jól megoldani, de idegesítő nézni, hogy hiába nő a szintem, mindenki másé is, pedig ők nem is dolgoznak meg érte.
Az első végigjátszás fele-harmada így telt nekem is, aminek az volt az oka, hogy rossz skilleket kezdtem el fejleszteni, aztán az acsik kikényszerítették, hogy más, elsőre haszontalannak tűnő skilleket is használják, mert van velük acsi, hogy x skillel 10-20-30 kill, akármi és rájöttem, hogy user error van, és hiába szintezi velem az ellenfeleket, egy idő után a harc akkor is a korai üt-üt-üt-dodge-üt egy ellenfél halott, jöhet a következőből átalakul oda, hogy a skill lenyom, b skill lenyom, c és d skill is elsüt és meghóttak nyócan.
Ha nem szintezné velem az ellenfeleket akkor ugyanez lenne, csak kiszürkült ellenfelekkel, akik xp-t se adnak végképp elhalna a haladás élmény és felesleges időelbaszás lenne a 4 skill, majd később nyilván 3 és végül kettő skill elsütése, a helyszínre utazásról nem is beszélve.

Három “platina” után biztosan állíthatom, hogy ez a játék legjobban kitalált része, hogy szinteződnek veled együtt a gonoszok!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73368 2023.06.06. 11:02

TasManXT írta:Ehhez jön az endgame, hogy egyre több mapot farmolsz és haladsz vele, na meg a karaktered is hegyezgeted, hogy egyre baszóbb legyen és könnyen haladj a tartalommal.
Vajon mennyivel könnyebben haladnék a TARTALOMMAL 98-as szinten mint 43-ason, amikor minden szinteződik ugyanúgy? Teljes agyhalál ez szerintem, de hát nem kell mindent értenem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73369 2023.06.06. 11:31

Botond írta:Az első végigjátszás fele-harmada így telt nekem is, aminek az volt az oka, hogy rossz skilleket kezdtem el fejleszteni, aztán az acsik kikényszerítették, hogy más, elsőre haszontalannak tűnő skilleket is használják, mert van velük acsi, hogy x skillel 10-20-30 kill, akármi és rájöttem, hogy user error van, és hiába szintezi velem az ellenfeleket, egy idő után a harc akkor is a korai üt-üt-üt-dodge-üt egy ellenfél halott, jöhet a következőből átalakul oda, hogy a skill lenyom, b skill lenyom, c és d skill is elsüt és meghóttak nyócan.
Ha nem szintezné velem az ellenfeleket akkor ugyanez lenne, csak kiszürkült ellenfelekkel, akik xp-t se adnak végképp elhalna a haladás élmény és felesleges időelbaszás lenne a 4 skill, majd később nyilván 3 és végül kettő skill elsütése, a helyszínre utazásról nem is beszélve.

Három “platina” után biztosan állíthatom, hogy ez a játék legjobban kitalált része, hogy szinteződnek veled együtt a gonoszok!
Nem mondom, hogy jobban meg tudnám oldani ezt egy open worldben és azt sem, hogy egy orbitális kula, hiszen képes voltam végignyomni. Az ellenfelek feje feletti számok növelésén kívül el tudtam volna viselni mondjuk egyéb vizuális jelzést, komolyabb páncél, izomzat anyámkínja. Vagy lehetett volna kevesebb szint, de úgy meg a kamu progress élmény nem triggerelődik elég gyakran. Szal semmiképp nem egyszerű feladat.

Az unlockolt pusztulgurul skillek mondjuk jók voltak, én is videóból tudtam meg, hogy ami egy semmi kulának tűnt, az valójában az über-overkill. (Leonidas leap vagy mi a tököm)
Avatar
Necro

Hozzászólás #73370 2023.06.06. 11:38

DanielT írta:Soha nem értettem, hogy mi az az "endgame" és mi a lényege, mi az értelme (tegnap is rákerestem egyébként és végülis azt a definíciót kaptam amit korábban is sejtettem/találtam, csak még mindig nem fogom fel, hogy ez érdekli az embereket). Én ha láttam minden pályát és az összes ellenfelet, akkor az az a game endje... de hát ha nagyobb XP repüljön ki a nyúlból, azt persze végtelenségig lehet csinálni.
Annyi értelme van ha van mindenfél e assetnek meg mechanikának egy fasza rendszere akkor a játéknak nincs vége a sztori főbossnál. Ha egy Diablo 2-ben nem mégy át Nightmare-re és Hell-re akkor is láttad az egész játékot, mégse játszottal vele semmit...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73371 2023.06.06. 11:45

Necro írta:akkor is láttad az egész játékot, mégse játszottal vele semmit...
Na ezek azok a mondatok meg kijelentések, amiket soha nem értettem. MI A SZAR TÖRTÉNIK miután láttam az egész játékot? Pláne, hogy láttam az egész játékot és nem játszottam vele semmit. Máshogy kell klikkelni? :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73372 2023.06.06. 12:06

DanielT írta:Nem mondom, hogy jobban meg tudnám oldani ezt egy open worldben és azt sem, hogy egy orbitális kula, hiszen képes voltam végignyomni. Az ellenfelek feje feletti számok növelésén kívül el tudtam volna viselni mondjuk egyéb vizuális jelzést, komolyabb páncél, izomzat anyámkínja. Vagy lehetett volna kevesebb szint, de úgy meg a kamu progress élmény nem triggerelődik elég gyakran. Szal semmiképp nem egyszerű feladat.

Az unlockolt pusztulgurul skillek mondjuk jók voltak, én is videóból tudtam meg, hogy ami egy semmi kulának tűnt, az valójában az über-overkill. (Leonidas leap vagy mi a tököm)
A vizuális különbség hiánya a lvl1 és lvl95 katona között az tök valid kritika.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73373 2023.06.06. 12:07

DanielT írta:Na ezek azok a mondatok meg kijelentések, amiket soha nem értettem. MI A SZAR TÖRTÉNIK miután láttam az egész játékot? Pláne, hogy láttam az egész játékot és nem játszottam vele semmit. Máshogy kell klikkelni? :wilting:
Ez attól függ hogy definiáljuk az egész játékot. Ha a játék egyenlő minden assettel amit látsz és vége akkor ja. Ha megnézed hogy mit csinál ~ugyanaz a csontváz normalon meg hellen ugyanazzal az animációval, meg kiderül hogy a karaktered nem bír ki 50 nyilat csak tizet, lehet még kattintani is máshogy kell.

ARPG-t játsznai sztoriért kb. olyan mint egy ubisoftos autóversenyt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73374 2023.06.06. 12:11

DanielT írta:Na ezek azok a mondatok meg kijelentések, amiket soha nem értettem. MI A SZAR TÖRTÉNIK miután láttam az egész játékot? Pláne, hogy láttam az egész játékot és nem játszottam vele semmit. Máshogy kell klikkelni? :wilting:
Jön a mortal combat reboot, gondolom lesz benne kampány, egyszer easyn végigütöd skorpióval és kész, akkor mindent láttál? Mert kb ezt fogalmazod meg most.
Ezer felé build és opció van még a sztorin kívül, mint pl az ac görögöknél is új skillel godmode, előtte szenvedés, mintha másik játék lenne, hiába ugyanaz a körítés meg a sztori.
Civ6ba is csak úgy lehet ezer órát rakni, hogy van végtelen lehetőség amit csiszolni lehet.
Vagy még egyszerűbb példa, sakk. Első parti után láttál mindent? Ugyanaz a tábla, ugyanaz a cél, mi értelme kétszer sakkozni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73375 2023.06.06. 12:19

Necro írta:Ez attól függ hogy definiáljuk az egész játékot. Ha a játék egyenlő minden assettel amit látsz és vége akkor ja. Ha megnézed hogy mit csinál ~ugyanaz a csontváz normalon meg hellen ugyanazzal az animációval, meg kiderül hogy a karaktered nem bír ki 50 nyilat csak tizet, lehet még kattintani is máshogy kell.

ARPG-t játsznai sztoriért kb. olyan mint egy ubisoftos autóversenyt.
Nem a sztoriért nyomom őket, legalábbis a mese részét illetően, hanem amit írsz: "hátterek" assetek, ellenfelek. Ha minden pusztult 1x, én is pusztulok tovább a következő zsémre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73376 2023.06.06. 12:21

Botond írta:Jön a mortal combat reboot, gondolom lesz benne kampány, egyszer easyn végigütöd skorpióval és kész, akkor mindent láttál? Mert kb ezt fogalmazod meg most.
Ezer felé build és opció van még a sztorin kívül, mint pl az ac görögöknél is új skillel godmode, előtte szenvedés, mintha másik játék lenne, hiába ugyanaz a körítés meg a sztori.
Civ6ba is csak úgy lehet ezer órát rakni, hogy van végtelen lehetőség amit csiszolni lehet.
Vagy még egyszerűbb példa, sakk. Első parti után láttál mindent? Ugyanaz a tábla, ugyanaz a cél, mi értelme kétszer sakkozni?
Na hát azért a sakkot a diablo gameplay-loophoz hasonlítani erősen necces kategória, bár a körítést illetően abszolút igaz. És szívesebben is sakkoznék, ha izmosabbak lennének a bábuk magasabb szinten, esetleg a királynőnek nagyobb lenne a csecse. :banplz:
Avatar
Necro

Hozzászólás #73377 2023.06.06. 12:21

Ha felmerülne hogy az hogy nagyobbak lesznek a számok nem content, az lenne a kiegészítő kérdésem hogy ha valaki végigtolta a Dark Soul-t 2011-ben egy sebezhetetlenség cheattel akkor az látta-e az egész játékot.
Avatar
arty

Hozzászólás #73378 2023.06.06. 13:19

Botond írta:Az első végigjátszás fele-harmada így telt nekem is, aminek az volt az oka, hogy rossz skilleket kezdtem el fejleszteni, aztán az acsik kikényszerítették, hogy más, elsőre haszontalannak tűnő skilleket is használják, mert van velük acsi, hogy x skillel 10-20-30 kill, akármi és rájöttem, hogy user error van, és hiába szintezi velem az ellenfeleket, egy idő után a harc akkor is a korai üt-üt-üt-dodge-üt egy ellenfél halott, jöhet a következőből átalakul oda, hogy a skill lenyom, b skill lenyom, c és d skill is elsüt és meghóttak nyócan.
Ha nem szintezné velem az ellenfeleket akkor ugyanez lenne, csak kiszürkült ellenfelekkel, akik xp-t se adnak végképp elhalna a haladás élmény és felesleges időelbaszás lenne a 4 skill, majd később nyilván 3 és végül kettő skill elsütése, a helyszínre utazásról nem is beszélve.

Három “platina” után biztosan állíthatom, hogy ez a játék legjobban kitalált része, hogy szinteződnek veled együtt a gonoszok!
Vagy mégis inkább lehet h a LEGSZARABB.
lvl13-on NEM LEHET MEGÖLNI egy várkatonát, de lvl14-en 2 csapás?? szánalmas moslék az AC, _PONT_.
eleve ez, hogy elerpégésítették, tragédia.... de azt is szarul csinálták. persze ha 150 órát szánnék rá, LEHET érdekelne mindenféle szirszar is, de én HALADNI szerettem volna.

nade majd a mirázs!
Avatar
arty

Hozzászólás #73379 2023.06.06. 14:29

Botond írta:Jön a mortal combat reboot, gondolom lesz benne kampány, egyszer easyn végigütöd skorpióval és kész, akkor mindent láttál? Mert kb ezt fogalmazod meg most.
Nem, de ha a karriert letolod (vegyes karakterek, rendes sztori), akkor AKÁR tovább is léphetsz, VÉGIGJÁTSZOTTAD. Nem muszálj még 3x letolni, mittomén FATALITY-vel a meccsek végén, mondván csak akkor volt meg a gém "végig" .... :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73380 2023.06.06. 15:04

Isten és a Game Pass-szökevények éltessék DT-t!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73381 2023.06.06. 16:24

arty írta:Vagy mégis inkább lehet h a LEGSZARABB.
lvl13-on NEM LEHET MEGÖLNI egy várkatonát, de lvl14-en 2 csapás?? szánalmas moslék az AC, _PONT_.
eleve ez, hogy elerpégésítették, tragédia.... de azt is szarul csinálták. persze ha 150 órát szánnék rá, LEHET érdekelne mindenféle szirszar is, de én HALADNI szerettem volna.

nade majd a mirázs!
Minek mentél oda? Nagyobb szám van ráírva valakire, nem bántjuk, lásd mindenki kedvencét, a WoW-ot!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73382 2023.06.06. 16:26

Botond írta:pedig benne a ganéban a pc és az xbox kiadás is, lehetett volna 120 frémmel is végtelenített drawdistancel nyomulni, de hát azért ez még ritka, hogy van crossplay, de imádkozok, hogy terjedjen!
Nálam a PC-s app nem dobja fel.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73383 2023.06.06. 16:29

Boldog születésnapot, DT!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73384 2023.06.06. 16:35

Ghost Recon Wildlands

+ kinéz valahogy
+ van benne co-op
+ nem túl HC nyilván, de azért pár lehetőség akad

- én sem tudtam megszokni a fedezékrendszert, mert egyszerűen mintha nem mindig akart volna működni az elképzelt módon (a Vegasé viszont rendben volt)
- igazi repetitív konfettiporszívózás, cseppet sem leplezve
- XSX-en sincs 60 fps, a 30 fps-en pedig a VRR sem segít
- fárasztó hülyeségek és bugok (a végjátékot is kétszer kellett megcsinálnunk, hogy mindenki láthassa)
- a matchmaking eléggé elcseszett

Végig lehetett lőni, és együtt röhögni rajta, de azt nem tudom elképzelni, hogy ez egyedül akár nyomokban is élvezhető.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73385 2023.06.06. 16:57

Return to Castle Wolfenstein

+ jó a level design, titkokkal, ahogy kell
+ remekül alkapták a hamisítatlan okkult+szuperkatonás Wolfenstein-hangulatot
+ van pár jópofa fegyver
+ lopott a GoldenEye-ból és a Thiefből merítő NOLF-tól (egy kis lopakodás, kihallgatható beszélgetések, egy-egy fegyver, az AI megoldásai stb.), de csak pont annyira, hogy megmaradhasson klasszikus FPS-nek

- a fegyvereknél balance az nem tökéletes, és ezt persze nem is a "realizmus" okozza
- az első lopakodós küldetés azért most se lett kedvenc
- nyilván vannak kopottasabb megoldásai, de annak idején azok mind nagyon is frissek voltak, 2. vh-s lövöldék is alig voltak

Annak idején a harmadánál félbe maradt az első lopakodós résznél, de most végigment, és megerősítette a státuszát, mint a kedvenc Wolfensteinem. Majd' mindig úgy shagytam abba, hogy a befejezett pálya után még szívem szerint csináltam volna a következőt, ahogy az néha meg is történt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73386 2023.06.06. 20:23

Zóanagyvarázsló írta:Nálam a PC-s app nem dobja fel.
Most nézd meg! :nevetes1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73387 2023.06.06. 20:30

Botond írta:Most nézd meg! :nevetes1:
Ja elég retardált, hogy egy külön oldalról kell aktiválni, addig se az Xbox app, se a Ubi Connect nem tud róla. Az EA-vel normálisabban megoldott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73388 2023.06.06. 20:42

Pikmin4 preordert már le lehet adni, szóval megvolt az idei 5. vagy 6. preorder is!
Avatar
trade1

Hozzászólás #73389 2023.06.06. 21:13

Boldog születésnapot DT!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73390 2023.06.06. 22:04

Boldog Dítít! :vigyor2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73391 2023.06.07. 09:27

Köszi mindenkinek! :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73392 2023.06.07. 09:28

arty írta:Vagy mégis inkább lehet h a LEGSZARABB.
lvl13-on NEM LEHET MEGÖLNI egy várkatonát, de lvl14-en 2 csapás?? szánalmas moslék az AC, _PONT_.
eleve ez, hogy elerpégésítették, tragédia.... de azt is szarul csinálták. persze ha 150 órát szánnék rá, LEHET érdekelne mindenféle szirszar is, de én HALADNI szerettem volna.

nade majd a mirázs!
Ezt mondjuk a Witcherben is rüheltem, hogy kicsit nagyobb szám volt az ellenfél feje felett akkor fél órán keresztül kellett csapkodni, meg eltörni a fején 2-3 kardot mire elpatkolt, pedig a hirtelen látható dmg számok nem indokolták ezt, szimplán büntetve voltál mert nem azon a szinten találkoztál vele össze ahogy azt a program gondolta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73393 2023.06.07. 10:18

benőmenő írta:Ezt mondjuk a Witcherben is rüheltem, hogy kicsit nagyobb szám volt az ellenfél feje felett akkor fél órán keresztül kellett csapkodni, meg eltörni a fején 2-3 kardot mire elpatkolt, pedig a hirtelen látható dmg számok nem indokolták ezt, szimplán büntetve voltál mert nem azon a szinten találkoztál vele össze ahogy azt a program gondolta.
Ehhez képest egy Might and Magic 1-ben fix az adott lények képessége, legfeljebb egy kicsit többen jöhetnek rád, ha magasabb szintű vagy, de pár pofon után legfeljebb elfutnak (őszintén szólva mókás, hogy rád jönnek egy csomóan, majd miután lenuke-oltad őted tűzlandával, és a harcosaid elkezdik halomra kaszabolni a maradékot, menekülnek hanyatt-homlok). Persze az elején az első városból sem lehet kimenni az erdőbe, később meg könnyűek lesznek a korai zónák, de miért is akarna az ember ezeken a helyeken a grindolni? Mindenki olyan erős legyen az NB3-ban, mint az NB1-ben?

A Gothicban is fix minden, cserébe, ahova nem akarja, hogy menjél, oda alapból erősebb fajta szörnyeket tesz, illetve fejezetenként a sztori alkalulásával jöhetnek persze újab, erősebb ellenségek, de ez főleg a sztori függvénye. Nincs olyan, hogy találkozol egy hótugyanolyan orkkal, de az veled fejlődött. Az NPC-k meg, akik korábban szájba vertek, nem fejlődnek velük a töküket vakarva, hanem elfutnak, ha kardot rántasz előttük, mert összefossák magukat. Respawn, mondjuk, alapból nincs. A szint meg csak a HP-hoz ad kicsit, illetve szintenként jön a fejlesztéshez az LP, de azt vagy elköltöd, vagy nem, és nem is feltétlen harci képességre, van egy csomó nélkülük intézhető bónusz. A szint az semmi.

A Dragon's Dogmában előkerül egy csomó spécibb szörny az utakon az endgame-ben, de azokat indokolja is a játék.

Az Oblivionban miközben mented meg a világot, fejlődik veled minden. Az utolsó útszéli tolvajok. De legalább nem ugyanúgy néznek ki, hanem a lore szerinti überritka varázspáncélba öltözik az összes. Királyság, mi?

Persze a kihívásra még lehet azt mondani, hogy fontosabb, mint az immerzió, de ezzel én egyrészt nagyon nem értek egyet, másrészt eleve feltételezi, hogy rákényszerít a játék a töltelékharcokra (a Gothic például nem igazán, egy dungeon crawler meg nyilván), ami sok esetben már önmagában megkérdőjelezhető.

Egy csomó RPG-ben meg eleve nem látod az ellenség szintjét, egyszerűen nem fogsz rajta a gondolkozni, nem kell misztikus csodaattribútumnak lennie. Az FF7-ben például el lehet menni level 99-ig (a japánok szeretik a számhegyeket), és számít is, de marhára nem jelenti azt, hogy egy 52-es nem karcolhat meg, és te is meg tudsz sebezni magasabb szintűt. MOndjuk, a világ ott sem fejlődik hozzád, de a főboss kap egy kis boostot, ha sokat fejlődsz, ami az esetében még teljesen érthető is. De kihívást tekintve az egész FF7 atomcasual, grindolni csak az opcionális superbossokhoz kell valamennyit, de azoknál is a trükkök számítanak. Illetve nem is annyira a szintek és killek miatt kell grindolni, hanem a matériák miatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73394 2023.06.07. 15:35

Szülinapi sikersztoriról is be tudok számolni:

Nyomtam itt a PS5 remote playt vidéken és egy elég régi, csak 2.4ghz modem volt a nethez, utána meg bekötve egy TP-Link 5ghz -t tudó router. A remote play ezt már nem szerette, csak a modemre csatlakozva ment a varázslat.

Na mondom tegyük rendbe a setupot, adjon a Telekom egy új frankó modemet. Rövidre fogva: online rendeltem a mostani 150 mbit helyett 500-as csomagot, amihez már jár vacsiúj router és a felár 200 Ft havonta. Ma délelőtt jött a futár a modemmel és már aktív az új szolgáltatás stb. Tehát 24 órán belül a rendelés bekattintása után... azért ez elég okés.

Tényleg, a sokkal jobb Xboxról lehet streamelni bármit bárhova? Azt tudom, hogy kiválasztott címeknél van cloud cucli.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73395 2023.06.07. 16:00

DanielT írta:Szülinapi sikersztoriról is be tudok számolni:

Nyomtam itt a PS5 remote playt vidéken és egy elég régi, csak 2.4ghz modem volt a nethez, utána meg bekötve egy TP-Link 5ghz -t tudó router. A remote play ezt már nem szerette, csak a modemre csatlakozva ment a varázslat.

Na mondom tegyük rendbe a setupot, adjon a Telekom egy új frankó modemet. Rövidre fogva: online rendeltem a mostani 150 mbit helyett 500-as csomagot, amihez már jár vacsiúj router és a felár 200 Ft havonta. Ma délelőtt jött a futár a modemmel és már aktív az új szolgáltatás stb. Tehát 24 órán belül a rendelés bekattintása után... azért ez elég okés.

Tényleg, a sokkal jobb Xboxról lehet streamelni bármit bárhova? Azt tudom, hogy kiválasztott címeknél van cloud cucli.
Csak mióta világ a világ, plusz két nap.
Annyi, hogy a ps5 stream/remote play az 720p, az xboxé meg FHD.
De biztos lejjebb lehet venni a felbontást az xboxnál is, akit zavar a sok pixel!
Meg ami kruvazavaró még, hogy a ps5 nem tudja megugorni azt, hogy csak a képet streamelem, de a kontroller nem a telefonnal/tablettel/pc-vel van párban. Ha pc-s remoteplayt nyomod, akkor a pc-hez kapcsolódó kontrollerrel tudsz irányítani és kész.
Xboxnál ez szabadon választható. Ha akarod csak a képet viszed át, ha akarod akkor az irányítást is, ha akarod akkor csak az irányítást (bár ez utóbbinak viszonylag kevés az értelme :idiota: ).

Szóval köcsögMS ezt se jól csinálja!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73396 2023.06.07. 16:42

Botond írta:Csak mióta világ a világ, plusz két nap.
Annyi, hogy a ps5 stream/remote play az 720p, az xboxé meg FHD.
De biztos lejjebb lehet venni a felbontást az xboxnál is, akit zavar a sok pixel!
Meg ami kruvazavaró még, hogy a ps5 nem tudja megugorni azt, hogy csak a képet streamelem, de a kontroller nem a telefonnal/tablettel/pc-vel van párban. Ha pc-s remoteplayt nyomod, akkor a pc-hez kapcsolódó kontrollerrel tudsz irányítani és kész.
Xboxnál ez szabadon választható. Ha akarod csak a képet viszed át, ha akarod akkor az irányítást is, ha akarod akkor csak az irányítást (bár ez utóbbinak viszonylag kevés az értelme :idiota: ).

Szóval köcsögMS ezt se jól csinálja!
A való világban a PS5 remote stream 1080p@60 fps + HDR.

“Set the video resolution for Remote Play. Try [540p] or [360p] if the video or audio skips. For PS5 and PS4 Pro, up to 1080p resolution will be set depending on your network connection quality.”

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #73397 2023.06.07. 17:06

DanielT írta:A való világban a PS5 remote stream 1080p@60 fps + HDR.

“Set the video resolution for Remote Play. Try [540p] or [360p] if the video or audio skips. For PS5 and PS4 Pro, up to 1080p resolution will be set depending on your network connection quality.”

Kép
Hála égnek, egy éve néztem utoljára, akkor még 720p-vel égették magukat. Ott dobtam a témát a kontroller lekapcsolás miatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73398 2023.06.07. 17:09

Botond írta:Hála égnek, egy éve néztem utoljára, akkor még 720p-vel égették magukat. Ott dobtam a témát a kontroller lekapcsolás miatt.
Mivel már a PS4 Pro óta 1080p, ez nyilvánvalóan nem lehetett így. Az rohadtul megtévesztő, hogy be lehet állítani a 720p KORLÁTOT, de ez valójában szükségtelen és akkor 1080p.

Ez a screenshot a Chiaki nevű 3rd party appból van ami sokkal jobban paraméterezhető és itt legalább értelmesek a beállítások.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73399 2023.06.07. 17:11

DanielT írta:Mivel már a PS4 Pro óta 1080p, ez nyilvánvalóan nem lehetett így. Az rohadtul megtévesztő, hogy be lehet állítani a 720p KORLÁTOT, de ez valójában szükségtelen és akkor 1080p.
Tökre nem, egy éve a pc-s Sony app 720p-t ajánlott és kész.
A köcsög ms közben amúgy 4K-ig jutott a témában, hogy ha az xboxról streameled a gammáid, már csak a cloudból játszás a FHD limites.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73400 2023.06.07. 17:17

Botond írta:Tökre nem, egy éve a pc-s Sony app 720p-t ajánlott és kész.
A köcsög ms közben amúgy 4K-ig jutott a témában, hogy ha az xboxról streameled a gammáid, már csak a cloudból játszás a FHD limites.
Mondom, hogy most is ugyanazok a beállítások mint 3 ezer éve. PS4Pro+PS5-nél nem tudsz állítani semmit, 1080p lesz. Csak ezek a barom állatok nem jelzik.

A beállítások a PS4-re vonatkoznak, ahol LENTEBB tudod venni. Az, hogy "állítható" bármi a PS4Pro+PS5 kapcsán az simán félrefordítás, mert semmi nem állítható. (Csak a HDR ON OFF)

Egy éve is így nézett ki, ebben a pillanatban is és már akkor is így nézett ki, amikor még nem volt feltalálva a vezetékes áram.

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #73401 2023.06.07. 17:20

DanielT írta:Mondom, hogy most is ugyanazok a beállítások mint 3 ezer éve. PS4Pro+PS5-nél nem tudsz állítani semmit, 1080p lesz. Csak ezek a barom állatok nem jelzik.

A beállítások a PS4-re vonatkoznak, ahol LENTEBB tudod venni. Az, hogy "állítható" bármi a PS4Pro+PS5 kapcsán az simán félrefordítás, mert semmi nem állítható.

Egy éve is így nézett ki, ebben a pillanatban is és már akkor is így nézett ki, amikor még nem volt feltalálva a vezetékes áram.

Kép
Lehet 1,5 vagy 2 éve vót, de amikor az első napokban ránéztem akkor még pl ps5 mód se volt.
Örömteli a fejlődése a Sonynak a pc-s vonalon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73402 2023.06.07. 17:27

Botond írta:Lehet 1,5 vagy 2 éve vót, de amikor az első napokban ránéztem akkor még pl ps5 mód se volt.
Örömteli a fejlődése a Sonynak a pc-s vonalon.
2018-as videóból:

És itt még jelezték is ezek a kretének az 1080p-t!

Kép

https://youtu.be/6NuQVWZ9BOs
Avatar
Botond

Hozzászólás #73403 2023.06.07. 17:41

DanielT írta:2018-as videóból:

És itt még jelezték is ezek a kretének az 1080p-t!

[img]https://i.imgur.com/9N1eEUy.png[/
https://youtu.be/6NuQVWZ9BOs
Akkor korán örültem, mégsincs fejlődés, meggyőztél!
Avatar
arty

Hozzászólás #73404 2023.06.07. 19:28

Zóanagyvarázsló írta:Minek mentél oda? Nagyobb szám van ráírva valakire, nem bántjuk, lásd mindenki kedvencét, a WoW-ot!
mer rohadt jól néz ki ez a sz*r, a sztorit is bírom (5 percel credits után már nem tudnék felidézni belőle semmit), ill. VÉGRE lett a játékban rendes, működGETő lopakodás! én alapvetően bírom az ilyen báziselfoglalós "ubisoft the game"-t! mármint bírom 25-30 órát... SZÁZÖTVENET NEM, és hiába akarod leszorítani 100 óra alá, MEGÖL a lvl+1-es tekikatona :( csak a főküldetésen, tempósan haladni NEM LEHET egyik AC:O játékban sem, de az odüsszej már annyira elnyújtott lett, hogy ez tolerálhatatlan :( (biztosan csak VÉLETLENÜL lehet benne megvenni az XP duplázó déelcét, hogy levidd MÉG MINDIG TÚLZÁS 70 órásra! :( )

Zóanagyvarázsló írta:Return to Castle Wolfenstein

+ jó a level design, titkokkal, ahogy kell
+ remekül alkapták a hamisítatlan okkult+szuperkatonás Wolfenstein-hangulatot
+ van pár jópofa fegyver
+ lopott a GoldenEye-ból és a Thiefből merítő NOLF-tól (egy kis lopakodás, kihallgatható beszélgetések, egy-egy fegyver, az AI megoldásai stb.), de csak pont annyira, hogy megmaradhasson klasszikus FPS-nek
ez most hogy került eléd?!?
+fogadok, hogy nem a szuperior xbox verzáz toltad CÉERTÉN, hanem valami moddolt pöcést!

melyik wolf jön most?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73405 2023.06.07. 20:07

arty írta:ez most hogy került eléd?!?
+fogadok, hogy nem a szuperior xbox verzáz toltad CÉERTÉN, hanem valami moddolt pöcést!

melyik wolf jön most?
Még a fiókpécé befogásakor feldobtam rá pár alcsonyabb gépigényű játékot, így retrólövöldéket is. Majdnem addig eljutottam már egy éve is, mint annak idején, de mostanában volt annyi játékidőm co-op és ganépassz mellett, hogy komolyabban folytassam.

A boxost nem árulja az MS, szóval kicsit komolyabb befektetés lett volna, de az amúgy is egy port, először az eredetit kellett. Tudom, konzolon kapptt inferior prológust és shotgunt a játék meg egy-két új mechanikát, illetve Boxon co-opot (PS2-őn a kompetitív multi is kimaradt :wilting: ). Valami félperces mókolás volt vele, hogy tudja az 1080p-t, de azt kell mondjam, különösebb moddolás nélkül is elég jól nézett ki. Wolfból a kvázi remake-je, az Old Blood jönne elvileg, ha már a 2009-es nincs meg, de előbb szerintem még lecsúszik a Rage.

És hát ez a mod nagyon menőnek tűnik újrázáshoz:



Szerk.: Csak most látom, akár 8 fő játszhatja a kampányt kooperatívban benne!
Avatar
arty

Hozzászólás #73406 2023.06.07. 21:46

Botond írta:Pikmin4 preordert már le lehet adni, szóval megvolt az idei 5. vagy 6. preorder is!
Szép bizonyítvány. Játék helyett faszkorbácsot érdemelne minden zséming-mérgező preorderes.

Tőlem esetleg nem vennél zsákbamacskát? :gun:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73407 2023.06.07. 22:34

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #73408 2023.06.08. 09:09

arty írta:Szép bizonyítvány. Játék helyett faszkorbácsot érdemelne minden zséming-mérgező preorderes.

Tőlem esetleg nem vennél zsákbamacskát? :gun:
Nintendo exclu, mint zsákbamacska? Ahol a játékok 95%-a 1.0.0 marad, és egy 20kbyteos hotfixet se kap sose, mert akkor adják ki, amikor kész? És szerinted erre nem kéne pozitív piaci visszajelzést adni, hogy ez így rendben van?
Mi az alternatíva, ami a helyes irány, ha nem a day1 készen kiadott normális minőségű játékok?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73409 2023.06.08. 11:37

Este 9kor kezdődik, ha esetleg kellene valakinek.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73410 2023.06.08. 12:37

Eléggé izgi lesz, 11-én meg Starfield, úristen de várom!
Avatar
arty

Hozzászólás #73411 2023.06.08. 15:21

Botond írta:Nintendo exclu, mint zsákbamacska? Ahol a játékok 95%-a 1.0.0 marad, és egy 20kbyteos hotfixet se kap sose, mert akkor adják ki, amikor kész? És szerinted erre nem kéne pozitív piaci visszajelzést adni, hogy ez így rendben van?
Mi az alternatíva, ami a helyes irány, ha nem a day1 készen kiadott normális minőségű játékok?
HAT nintendócímet vettél idén?

Amugy megfogtál, mer' az 1.0-val igazad van :( ... de a preorder akkor is rossz üzenet, ezek mégis random mindenféle belsős studiok játékai (gondolom, már amiket előrendeltél).

ez nem forza, hogy becsukott szemmel is nyomhatod a vásárlást, mer' 7 rész tökéletes volt, a fejlesztő ugyanaz 20 éve, a greenwalt felügyeli és akkor nyilván a 8. is az lesz, STB :P
(természetesen a mostani nyolcast sose merném elővételben venni, valszeg ez a széria is kisiklik/-lott... ;) )
Avatar
Botond

Hozzászólás #73412 2023.06.08. 19:02

arty írta:HAT nintendócímet vettél idén?

Amugy megfogtál, mer' az 1.0-val igazad van :( ... de a preorder akkor is rossz üzenet, ezek mégis random mindenféle belsős studiok játékai (gondolom, már amiket előrendeltél).

ez nem forza, hogy becsukott szemmel is nyomhatod a vásárlást, mer' 7 rész tökéletes volt, a fejlesztő ugyanaz 20 éve, a greenwalt felügyeli és akkor nyilván a 8. is az lesz, STB :P
(természetesen a mostani nyolcast sose merném elővételben venni, valszeg ez a széria is kisiklik/-lott... ;) )
Aha, öt belsős Nintendo címet meg az octopath traveller kettőt (azt is switchre), ami szintén csukottszemes dolog azért.

/szerk: btw most a fh4-5 minden is ultimate csomag 70 vagy 80k-ról le van árazva 20ra, azt is berántottam, így pc-re és xboxra is megvan már, ha leveszik a storeból vagy kifut a ganépassz akkor is, az alapjátékok és a kiegek is.
Meg 10k az anno1800 xboxra, arra is rányúltam, tökéletes port lett!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73413 2023.06.08. 23:47

Háromfős co-op kampányt tesznek a Space Marine 2-be a kedvünkért:

phpBB [media]


Az első részt kifejezetten bírtam (azt még a Relic fejlesztette), de abban csak külön co-op tartalom volt. Mondjuk, a tyranidákért, mint ellenségekért annyira nem lelkesedek, de előkerülhet még más is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73414 2023.06.09. 00:02

Akciós az egyik kedvenc beat' em upom (vagyis ez két játék), a Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara Boxon és Steamen is.

Avatar
DanielT

Hozzászólás #73415 2023.06.09. 07:09

TasManXT írta:Este 9kor kezdődik, ha esetleg kellene valakinek.

[video]https://youtu.be/QDXcGEo1TfU[/vido]
A múltkori 3/10 es Sony konferencia után ennek akár 4/10-et is hajlandó vagyok megszavazni. Sőt, lehet a Sony inkább 2/10.

Ennyire régen volt előkészítve a terep az MS-nek, kíváncsi leszek mit tudnak vele kezdeni. Csak, hogy ne legyen utólag reklamáció, ami alapján pontozok:

- Gameplay videó mennyisége (CGI trailer óriási mínusz, semmitmondó teaser még nagyobb mínusz, lásd pl MGS remake)
- Megjelenési dátumok közlése
- Meglepetések
- És persze szubjektíven mi érdekel abból amit mutatnak
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73416 2023.06.09. 07:37

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #73417 2023.06.09. 08:17

DanielT írta:A múltkori 3/10 es Sony konferencia után ennek akár 4/10-et is hajlandó vagyok megszavazni. Sőt, lehet a Sony inkább 2/10.

Ennyire régen volt előkészítve a terep az MS-nek, kíváncsi leszek mit tudnak vele kezdeni. Csak, hogy ne legyen utólag reklamáció, ami alapján pontozok:

- Gameplay videó mennyisége (CGI trailer óriási mínusz, semmitmondó teaser még nagyobb mínusz, lásd pl MGS remake)
- Megjelenési dátumok közlése
- Meglepetések
- És persze szubjektíven mi érdekel abból amit mutatnak
Ha végre bejelentenék, hogy a master marcus fenix collection elérhető play anywhere és crossplatform coop kampánnyal, szóval lehet veretni a gears1-2-3-judgementeket 4k@120al akár az xboxos spancikkal is összecsatlakozva akkor tudna ez 100as értéket is kapni 10es skálán, de már annyira régóta megy a pletyka, hogy kezdem feladni a reményt.

A többi csak hab lenne a tortán, de idénre azért már elég sok kellemes meglepetést ellőttek, mint a hifi rush vagy az aoe1 implementálása az aoe2be, hogy csak kettőt említsek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73418 2023.06.09. 08:21

Botond írta:Ha végre bejelentenék, hogy a master marcus fenix collection elérhető play anywhere és crossplatform coop kampánnyal, szóval lehet veretni a gears1-2-3-judgementeket 4k@120al akár az xboxos spancikkal is összecsatlakozva akkor tudna ez 100as értéket is kapni 10es skálán, de már annyira régóta megy a pletyka, hogy kezdem feladni a reményt.

A többi csak hab lenne a tortán, de idénre azért már elég sok kellemes meglepetést ellőttek, mint a hifi rush vagy az aoe1 implementálása az aoe2be, hogy csak kettőt említsek.
Ha már a 360-as Gears 2 játszhatatlan nálam, legalább remasterelhetnék, ja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73419 2023.06.09. 08:23

Zóanagyvarázsló írta:Ha már a 360-as Gears 2 játszhatatlan nálam, legalább remasterelhetnék, ja.
Milyen 360as?! Currens gen cím az, hiszen van rá 4K patch! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73420 2023.06.09. 08:46

Botond írta:Milyen 360as?! Currens gen cím az, hiszen van rá 4K patch! :idiota:
Ő írja, hogy 360, nem én. Már ha addig nem fagy rommá. De a Gears 3 kampány-DLC-i is fizetősek, miattuk se lenne hülyeség a remaster.
Avatar
arty

Hozzászólás #73421 2023.06.09. 12:27

Zóanagyvarázsló írta:Ő írja, hogy 360, nem én. Már ha addig nem fagy rommá. De a Gears 3 kampány-DLC-i is fizetősek, miattuk se lenne hülyeség a remaster.
már nemtom melyik gears fizetős leveljét játszottam, de az semmit nem ért :( szerencsére.

Amugy igen, NAGYON jó lenne egy egységes 4k60-as LEMEZES kolleksön, a héló mellé, mer ez az összevisszaság elég MEH. (hja és önthetnének színeket a gears1-be is, nekem az hiányzik leginkább)

---

a PSVR1 szerintem(!) legjobb címe ( FRACKED ) után a fejlesztők PSVR2-es első munkája is elég tetszetős:

phpBB [media]


szép színes :( meg ez a testdobálósdi...
de minden másban ellenben kb alázza a sovánka mezőnyt, már amit eddig láttam/vártam...

eh. nekem igazából akár ócsó fizetősen upgrédelt psvr2 fracked pecs is jobban bejött volna, de ha lesz headsetem, akkor ez kvázi day1 :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73422 2023.06.09. 12:33

Volt Devolver Digital "show" is, de akkora szar, hogy be se linkelem.
Avatar
arty

Hozzászólás #73423 2023.06.09. 12:45

TasManXT írta:
phpBB [media]
gamepassban, ingyen, párórára coopban kipróbálós izének tűnik.

---

A RE4 kalandomon felbuzdulva kölcsönkaptam havertól a RE2 remaket is....
- az átvezetők alatt a HDR és a graf ugy egyáltalán tökre bejött
- de a játékban a kékesvilágosszürkés "fekete" az nagyon nem oké (művészi koncepciónak tűnik, nem tech-elbaszásnak, de mindenhogy NEMJÓ)
- ami még nem jó az a PS5 verza szaggatása, mer sajna RT mellett erősen be-benyal 48 frém alá
- de ami nálam a játék végét jelenti: a 2x4 slotos induló inventory... a RE4 után ez AKKORA visszalépés, olyan szinten a macerázást vetíti előre, hogy tegnap még/már akkor is frusztrált, amíg/amikor volt benne helyem a cuccoknak
- gondolom az X óra játékidő így van kitöltve, hogy minden szirszarért bekktrekkelgess folyamatosan. szerintem visszaadom havernak a korongot, mer' én ezt egy RE4 után képtelen vagyok benyelni.....
Avatar
arty

Hozzászólás #73424 2023.06.09. 12:52

Zóanagyvarázsló írta:Akciós az egyik kedvenc beat' em upom (vagyis ez két játék), a Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara Boxon és Steamen is.

- steamre, xboxra és ps3-ra is megvan, DE! ez utóbbira, évek óta kerülgetem a japán, fizikai/lemezes kiadást... (a sega saturnos lemezes az elég macera lenne sajna)
és most pár hete elszántam magam rá, JÖN!!! :) vicces japókhoz méltó amúgy a történet, hiszen a ps3as digit és fizikai változat tök más-más kiadások, pl a fizikai az 1080p-re skálázza a pixeleket és talán extrákban is mások - majd meglátom. igazából a porfogóság a lényeg, úgyis CRT-s játszás a cél a ps3assal :) (elég fozsi a crt séder sajna a korabeli capcom szutykokban)
- aztarohadt mennyivel olcsóbb boxra, mint pécére (emlékszem h a steamest vettem már anno is legdrágábban!)
- ha egyszer az életben összejönnénk couch coopra, ezt tuti kipróbálhatnánk 4-en :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #73425 2023.06.09. 12:58

arty írta:- steamre, xboxra és ps3-ra is megvan, DE! ez utóbbira, évek óta kerülgetem a japán, fizikai/lemezes kiadást... (a sega saturnos lemezes az elég macera lenne sajna)
és most pár hete elszántam magam rá, JÖN!!! :) vicces japókhoz méltó amúgy a történet, hiszen a ps3as digit és fizikai változat tök más-más kiadások, pl a fizikai az 1080p-re skálázza a pixeleket és talán extrákban is mások - majd meglátom. igazából a porfogóság a lényeg, úgyis CRT-s játszás a cél a ps3assal :) (elég fozsi a crt séder sajna a korabeli capcom szutykokban)
- aztarohadt mennyivel olcsóbb boxra, mint pécére (emlékszem h a steamest vettem már anno is legdrágábban!)
- ha egyszer az életben összejönnénk couch coopra, ezt tuti kipróbálhatnánk 4-en :)
Ha össze is jön a couchcoop a ps3at én tuti nem vállalom, ahhoz csak Benőnek van gyomra, hogy azokat a töltési időket meg azt a főbontást és detail szintet 23 frémmel bevegye a szemébe, rám ilyenben ne számíts! Nem a 90es évek ez, hogy c64nek örüljünk!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73426 2023.06.09. 13:06

EU Májusi hardver eladások, előző májushoz képest.

Switch plusz 39%
PS5 plusz 81%
Xbox mínusz 16%
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73427 2023.06.09. 13:14

arty írta:gamepassban, ingyen, párórára coopban kipróbálós izének tűnik.

---

A RE4 kalandomon felbuzdulva kölcsönkaptam havertól a RE2 remaket is....
- az átvezetők alatt a HDR és a graf ugy egyáltalán tökre bejött
- de a játékban a kékesvilágosszürkés "fekete" az nagyon nem oké (művészi koncepciónak tűnik, nem tech-elbaszásnak, de mindenhogy NEMJÓ)
- ami még nem jó az a PS5 verza szaggatása, mer sajna RT mellett erősen be-benyal 48 frém alá
- de ami nálam a játék végét jelenti: a 2x4 slotos induló inventory... a RE4 után ez AKKORA visszalépés, olyan szinten a macerázást vetíti előre, hogy tegnap még/már akkor is frusztrált, amíg/amikor volt benne helyem a cuccoknak
- gondolom az X óra játékidő így van kitöltve, hogy minden szirszarért bekktrekkelgess folyamatosan. szerintem visszaadom havernak a korongot, mer' én ezt egy RE4 után képtelen vagyok benyelni.....
Semmiféle tudatos döntés nincs az ocsmány fekete szint mögött, be kell állítani külön a brightnesst a kijelződhöz és ez kb mindenre igaz. De itt mondjuk különösen el van cseszve az alap érték.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73428 2023.06.09. 13:17

DanielT írta:EU Májusi hardver eladások, előző májushoz képest.

Switch plusz 39%
PS5 plusz 81%
Xbox mínusz 16%
Nulla bázisról könnyű a nagy növekedés, gondolom ez még mindig azt jelenti, hogy 100 eladott hw-ből 70-80 közötti darabszám a Switch, ugye?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73429 2023.06.09. 13:38

Botond írta:Nulla bázisról könnyű a nagy növekedés, gondolom ez még mindig azt jelenti, hogy 100 eladott hw-ből 70-80 közötti darabszám a Switch, ugye?
Jogos, az Xbox előnye is is valszeg behozhatatlan már.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73430 2023.06.09. 16:12

arty írta:- steamre, xboxra és ps3-ra is megvan, DE! ez utóbbira, évek óta kerülgetem a japán, fizikai/lemezes kiadást... (a sega saturnos lemezes az elég macera lenne sajna)
és most pár hete elszántam magam rá, JÖN!!! :) vicces japókhoz méltó amúgy a történet, hiszen a ps3as digit és fizikai változat tök más-más kiadások, pl a fizikai az 1080p-re skálázza a pixeleket és talán extrákban is mások - majd meglátom. igazából a porfogóság a lényeg, úgyis CRT-s játszás a cél a ps3assal :) (elég fozsi a crt séder sajna a korabeli capcom szutykokban)
- aztarohadt mennyivel olcsóbb boxra, mint pécére (emlékszem h a steamest vettem már anno is legdrágábban!)
- ha egyszer az életben összejönnénk couch coopra, ezt tuti kipróbálhatnánk 4-en :)
A couch co-op se rossz ötlet, de Steamen remote play together is van. Nekem csak PS3-ra van meg Plusban, az a verzió ment végig, de csak ezért újra befizetni drágább, mint megvenni. Konklúzió: a PS Plus drága fos :nezze:

Vissza: “Leáldozott.hu”