A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #73291 2023.05.30. 09:39

Botond írta:Lepörgött a Forza Horizon 2. A x1 verzió (megvan az x360as is, de azzal sehol se tartok, x360 is dobozban egy fél éve a kinecttel együtt, egyelőre pihen a just dances házibuli vonal), xsx-en, a bajnokságok singleplayerben, de coopoztunk is benne Artyval, pár acsira rámentünk, meg móka is volt.
Bár nagyon szeretem az FH2-t (utolsó JÓ horizon), ennyi verseny borzalom repetitív lehetett :)

én NAGYON sokat ótókáztam a térképen + DLC, csakúgy, a progresszem meg se közelíti a tiéd! (najo a dlc-be egyszer talán még visszatérek)
ill ha megy a multi, mehetünk pár kört, ha még nem törölted :) búcsúzóul!

(a 360as FH2 is jó szvsz, de azért érezni az ürességén, hogy amolyan kényszerport, picit még talán az első résznél is "kietlenebb". de lehet csak az emlék....)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73292 2023.05.30. 10:55

Sehol egy kékhajú femdisznó? Hogy csináltak ezek annak idején jó játékokat?

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #73293 2023.05.30. 13:10

arty írta:Bár nagyon szeretem az FH2-t (utolsó JÓ horizon), ennyi verseny borzalom repetitív lehetett :)

én NAGYON sokat ótókáztam a térképen + DLC, csakúgy, a progresszem meg se közelíti a tiéd! (najo a dlc-be egyszer talán még visszatérek)
ill ha megy a multi, mehetünk pár kört, ha még nem törölted :) búcsúzóul!

(a 360as FH2 is jó szvsz, de azért érezni az ürességén, hogy amolyan kényszerport, picit még talán az első résznél is "kietlenebb". de lehet csak az emlék....)
Újra mennek mögötte vmi szerverek, mert idén elkezdte újra adni a daily rewardokat. :D
Töröltem, kis szünet kell bele, de később az a 30 giga visszafér tribute körök erejéig.

Amúgy a csak fél nappal tettem bele többet, mint te 6 day played vs 5,5 nap, valamint az online megnyert futamok is 19-17. :D 19 az én statom! :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73294 2023.05.30. 17:38

Közben megjelent a System Shock remake!
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73295 2023.05.30. 17:42

benőmenő írta:Közben megjelent a System Shock remake!
[video]https://youtu.be/Xx_lZZdW1FU[/vide]
Szerintem bevárom PS+ ban majd, de akcióban sem kizárt. Ez eredetivel egy percet se nyomtam.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #73296 2023.05.30. 18:44

Diablo IV-re megint ra fogtok csuszni teljesen, mint a 3-ra 10(?) eve? :vigyor3:
rivjuk szeretik
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73297 2023.05.30. 18:55

SlickAdam írta:Diablo IV-re megint ra fogtok csuszni teljesen, mint a 3-ra 10(?) eve? :vigyor3:
rivjuk szeretik
Iszonyatosan untam a bétát, a második hétvégén eszembe se jutott elindítani. A 3 bétát meg vagy 6x lenyomtam és vissza kellett magam fogni, hogy "ne koptassam el" az elményt. Szal' emiatt most nem fog pécé épülni. :( A látvány és a hangulat nekem egyszerűen nem elég érdekes, nem stimulál, nem okozott semmilyen örömöt vagy izgalmat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73298 2023.05.30. 19:18

Újabb nemjáték születik!
phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #73299 2023.05.30. 19:22

SlickAdam írta:Diablo IV-re megint ra fogtok csuszni teljesen, mint a 3-ra 10(?) eve? :vigyor3:
rivjuk szeretik
Sorban álltam éjfélkor a 3-ért, ezt bottal se. Unalmas ugyanaz a szar ezredjére, okádok az üzleti modelltől meg a Blizzardtól is, ugyanakkor látom hogy semmi értelme lázadozni, a sok agyhalott akkor is örömmel tartja a száját ha előtte már tízszer telefosták...
Avatar
Necro

Hozzászólás #73300 2023.05.30. 19:28

Pár éve erősen hajlamos bevérezni az egyik szemem ha órákon át nézek villogó képeket (tipikusan Diablo/POE féle játékok) úgyhogy az is lehet hogy kezdek kiöregedni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73301 2023.05.30. 19:50

SlickAdam írta:Diablo IV-re megint ra fogtok csuszni teljesen, mint a 3-ra 10(?) eve? :vigyor3:
rivjuk szeretik
Az első béta kulcsért pénzt adtam, hogy ki tudjam egyből próbálni. Pc-n toltam kontrollerrel, és nagyon tetszett, hogy ott is végre egyből elérhető. A lock-on miatt pedig szerintem még egyszerűbb is mint klikkelgetni. Viszont 3 karakter után elfogyott a lelkesedés, és teljes áron biztosan nem érdekel day 1. Azt hiszem 40xx nvidia kártyákhoz most "ingyen" adják.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73302 2023.05.30. 20:01

CoH3 ment valakinél?
Avatar
arty

Hozzászólás #73303 2023.05.30. 20:20

Botond írta:Újra mennek mögötte vmi szerverek, mert idén elkezdte újra adni a daily rewardokat. :D
Töröltem, kis szünet kell bele, de később az a 30 giga visszafér tribute körök erejéig.

Amúgy a csak fél nappal tettem bele többet, mint te 6 day played vs 5,5 nap, valamint az online megnyert futamok is 19-17. :D 19 az én statom! :D
hogymiiiii?? :D ubi segített ezeknek lelőni a reward szerókat vagy mi a sz*r? :D
+akkor majd multizzunk, mer' ez gyalázat :D

ratchetért nagy kár, remélem epik exkluként nyit és séderstutter is jár mellé!
lassan tényleg csak a GÉTÉ marad exklu.....
Avatar
Botond

Hozzászólás #73304 2023.05.31. 08:56

arty írta:hogymiiiii?? :D ubi segített ezeknek lelőni a reward szerókat vagy mi a sz*r? :D
+akkor majd multizzunk, mer' ez gyalázat :D

ratchetért nagy kár, remélem epik exkluként nyit és séderstutter is jár mellé!
lassan tényleg csak a GÉTÉ marad exklu.....
Háttérben vmi minimál infrastruktúra kell, hogy legyen ezek mögött, mert ugye múltkor is volt ez a malőr, hogy az fh1 visszakerült a storeba egy napra, miközben már vagy 10 éve nincs ott, meg ugye a 4K patchet is akkor kapta, amikor már évek óta nem lehetett megvenni, stb.
Annyira azért nem tettek bele effortot, hogy az ellenfelek megint a friendek legyenek, de egymás statjait kiírja, hogy most döntöttem meg a traffipax rekordod meg ilyesmi.

Recsit meg tök oké, végre talán megérkezünk a 21. századba, hogy a hw választás szabad lesz és nem kényszer, mert idővel mindenre lesz minden, aki siet az megveszi a gyártó vasára, aki ráér az kivárhatja a pc portot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73305 2023.05.31. 10:58

A Diablo 4 is Xboxon a legjobb természetesen.

Metacritic-en pc 88, ps5 89, Xbox 92.

Eszméletlen ez a diadalmenet amit a generációban művelnek. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73306 2023.05.31. 14:24

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73307 2023.05.31. 16:22

Júni 11-én Xbox Showcase!
Ami várható:
Foza Motorsport 8, Starfield és talán az új Fable-ből is látunk valamit.
Felkészülnek még:
Gears 6, Perfect Dark, Avowed, The Outer Worlds 2, Everwild, State of Decay 3, Age of Mythology: Retold, Elder Scrolls 6, iD Software?, a Machine Games Indiana Jones játéka.
Lássuk itt lesz-e bingo!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73308 2023.05.31. 20:10

Lepörgött a Mafia2 definitive edition, xsx-en az x1 verzió, szólóban.

Az első részt ugye nemrég pörgettem le PS5ön, amit eléggé szerettem így felújítva és anno eredeti megoldásban is, de az igazi kedvenc azért mégiscsak a második rész, mert:

+ továbbra is zseniálisnak érzem a párbeszédeket, még a filler kontentek is, mint amikor pl autózunk Joeval az elején be a városba és nyomja a hülye csajozós szövegeket az is teljesen adja hangulatot, és nagyon átjön mekkora országos ökör Joe
+ playboy lányok képeinek gyűjtése minden idők valaha volt legjobban elkapott open world felesleges gyűjtögetős dolga, ezt már soha senki semmivel nem fogja tudni überelni
+ sztori kellően fordulatos
+ fedezéklövölde rendszer szakóca egyszerűségű, de mégis pörgős
+ fegyverek számomra kellő számban és változatosságban vannak, nem túl sok, de azért nem is látványosan kevés
+ apró interakciók az open world város npc-ivel rendben vannak, rablások, rendőrök gyorshajtásos büntetgetései, stb
+ definitive felújítás grafikája egész pofás, kivéve, amikor nem, lásd lent

DE!

- 30 frém konzolokon
- Xboxon a HDR teljesen el van baszva, éjszaka az utcai lámpák ilyen szupernova robbanás szintű fényes gömbökké válnak helyenként/időnként, és akár a kép negyedét is fehérré teszik teljesen, szembejövő autók lámpáinak a fénye is el tud szabadulni az indokoltnál tízszer nagyobb átmérőjű fénygömbbé. Lehet a többi platformon is el van ez baszva, szóval senki se lepődjön meg. Ilyesmire gondolok.

Összességében így sokadik (5-6?) végigjátszásra is 10/10 élmény volt, a DLC-kkel folytatódik a kaland!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73309 2023.05.31. 20:11

benőmenő írta:Júni 11-én Xbox Showcase!
Ami várható:
Foza Motorsport 8, Starfield és talán az új Fable-ből is látunk valamit.
Felkészülnek még:
Gears 6, Perfect Dark, Avowed, The Outer Worlds 2, Everwild, State of Decay 3, Age of Mythology: Retold, Elder Scrolls 6, iD Software?, a Machine Games Indiana Jones játéka.
Lássuk itt lesz-e bingo!
Hype listát nálam az Age of Myth vezeti, ami jön is idén elméletileg, az AOE3DE motorjával!
Ami nem jön idén, de kurvára jóság lenne még, ha mégis jönne az az outer worlds2 és a gears6!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73310 2023.05.31. 21:13

Botond írta:Lepörgött a Mafia2 definitive edition, xsx-en az x1 verzió, szólóban.
Az első részt ugye nemrég pörgettem le PS5ön, amit eléggé szerettem így felújítva és anno eredeti megoldásban is, de az igazi kedvenc azért mégiscsak a második rész, mert:...
Nekem is nagy kedvenc. Főleg, amikor karácsonykor elkezdik játszani a rádiók ezeket a régi zenéket, akkor mindig megy a matek hogy belefér-e egy újrázás. Mondjuk 30 frémmel barokkos túlzás ezt "Definitive Edition"-nek csúfolni. Meg ha jól emékszem a fényekkel vannak egyéb bénázások is az eredeti PC-s/PS360-as verziókhoz képeset, nem csak amit említettél.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73311 2023.05.31. 22:42

benőmenő írta:Júni 11-én Xbox Showcase!
Ami várható:
Foza Motorsport 8, Starfield és talán az új Fable-ből is látunk valamit.
Felkészülnek még:
Gears 6, Perfect Dark, Avowed, The Outer Worlds 2, Everwild, State of Decay 3, Age of Mythology: Retold, Elder Scrolls 6, iD Software?, a Machine Games Indiana Jones játéka.
Lássuk itt lesz-e bingo!
State of Decay-ről azt se tudom milyen stílus, de főcímet olvastam, hogy még fejlesztés előkészítési fázisban van... Perfect Dark is jó vicc, simán Duke Nukem Forever kategória, csak ezt nem emlegetik, mert valójában senkit nem érdekel. Elder Scrolls 6? Majd 10 év múlva talán. Szal' alig várom a konfot! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73312 2023.05.31. 22:48

Zóanagyvarázsló írta:[video]Stasis[/video]
Egyik legnagyobb csalódásom volt az előző játékuk, utáltam minden pillanatát... szóval most már rendkívül erős fenntartásaim vannak. ;( De úgy tűnik, hogy jól sikerült. Majd egyszer talán meg is nézem, de így, hogy csak pc.. ez nagyon nem segíti a helyzetét.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73313 2023.06.01. 00:25

benőmenő írta:Nekem is nagy kedvenc. Főleg, amikor karácsonykor elkezdik játszani a rádiók ezeket a régi zenéket, akkor mindig megy a matek hogy belefér-e egy újrázás. Mondjuk 30 frémmel barokkos túlzás ezt "Definitive Edition"-nek csúfolni. Meg ha jól emékszem a fényekkel vannak egyéb bénázások is az eredeti PC-s/PS360-as verziókhoz képeset, nem csak amit említettél.
PC verzió is definitive lett (steamen ingyen cserélték a simát DE-re), ami ugye eleve über superior volt a mostani DE-hez képest, és ott kevésbé bugos is. Szóval steamen kell nyomni és nincs gond.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73314 2023.06.01. 00:36

Lepörgött az Iron Harvest is xsx-en, coopban.

Zseniális kis taktikai rts volt. Fordulatos sztorival és a végén
Spoiler
szopórollerbe fordul az egész, és úgy van vége a sztorinak, hogy elbasztad kocsog, nyertek a gonoszok :D
. Zseniális!

A játékmechanika elég basic, 2 fajta nyersanyag, 2 fajta épület, vagy 2 tucatnyi egység, de nemzetenként eléggé eltérő. A coop része 95%-ban eléggé jó, 1-2 pálya van ahol egyedül kezd az aktuális főszereplő, azaz hős, akit irányít az egyik játékos, a másik meg nézi. :D
Amúgy ugyanaz a mechanika, mint egy Halo Warsban, hogy közös bázis, amit közösen építenek a játékosok, ahol közösen lehet gyártani egységeket. Annyi a különbség, hogy itt a legyártás után közös marad minden egység, nem úgy mint a halo wars 1-2ben, hogy aki legyártja onnan az irányítja, hanem bárki bármikor bármit irányíthat, szóval lehet küldeni a másiknak egységet a jobb szárnyról a bal szárnyra, ha szósz van, nem kell az átküldött egységekre a küldőnek figyelnie, a fogadó fél átveszi az irányításukat és intézi.
Ebből apró árnyoldala, hogy a minden kijelölés az mindent kijelöl, és ha elküld az ember egy egységet bányát foglalni, majd a másik játékos kijelöl mindent a képernyőn, és elküldi balra védekezni a komplett sereget, akkor az előbb bányát foglalni elküldött egység is elhúzhat balra szó nélkül, hiszen az a legutolsó parancs, szóval figyelni kell ki mit és miért csinál éppen.

Sztori nagyon eladja, és a játékmenet is rendben van per tíz!
Avatar
arty

Hozzászólás #73315 2023.06.01. 17:27

Botond írta:Lepörgött a Mafia2 definitive edition, xsx-en az x1 verzió, szólóban.

- 30 frém konzolokon
- Xboxon a HDR teljesen el van baszva, éjszaka az utcai lámpák ilyen szupernova robbanás szintű fényes gömbökké válnak helyenként/időnként, és akár a kép negyedét is fehérré teszik teljesen, szembejövő autók lámpáinak a fénye is el tud szabadulni az indokoltnál tízszer nagyobb átmérőjű fénygömbbé. Lehet a többi platformon is el van ez baszva, szóval senki se lepődjön meg. Ilyesmire gondolok.

Összességében így sokadik (5-6?) végigjátszásra is 10/10 élmény volt, a DLC-kkel folytatódik a kaland!
ah, akkor itt én is comingoutolhatok!!! nekem is a 2. rész a kedvencem, noha a maga idejében az 1 is nagyon tetszett (de ha most zó kiguglizza, hogy hánytam tőle, akkor se lepődök meg túlságosan :D )
és jah, basszameg a take2 emiatt a pénzhelhuzós nullaremazter miatt :( ennél undorítóbb talán csak a splintercell ps3as trilógiakiadása..... (10frémmel...)
az én szerencsém, hogy mivel ps4re vettem a trilógiát HASZNÁLTAN(!!!), még vrr és autohdr se lesz, szóval remélem most jobban érzed magad a boxos 30frémezés után :)

ma a doom eternalt gondoltam foyltatni (hacsak nem akartok zóval ghostrecon breakpoint coopba belevágni! :D ), de semmi kedvem, túl nehéz, nyögvenyelősen haladok.... de ennél is könyebb fokozaton nem volt arcom indítani :(
Avatar
arty

Hozzászólás #73316 2023.06.02. 10:36

szembejött, hogy az LG 2016-2017-es oledjeiből KIVETTE fw frissítéssel a DTS támogatást :O
ilyet lehet?!

vajon az én tévémben mit kapcsolnak ki 5 év múlva? :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73318 2023.06.02. 13:18

arty írta:szürkén 30k a 36 hónapos gamepass most

wtf? 833ft/hó.... :D
Milyen jószándékú ez az MS és az eladók is, hogy ilyen olcsón adják! Pedig biztos sokkal drágábban, mocsok Sony áron is vinnék! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73319 2023.06.02. 15:34

arty írta:szembejött, hogy az LG 2016-2017-es oledjeiből KIVETTE fw frissítéssel a DTS támogatást :O
ilyet lehet?!

vajon az én tévémben mit kapcsolnak ki 5 év múlva? :(
Minden FW frissítéskor nézem a release notes-t, mielőtt feltenném LG-re... Mondjuk engem day1 megkíméltek már a DTS-től.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73320 2023.06.02. 17:02

Pörög az Uncharted 4 credits.

Digitálban nem tudtam összetörni a lemezt, pedig a szokásos undorító quicktime bossfightnál lett volna hozzá kedvem.

Na mindegy, túlvagyunk rajta. Az egyetlen karakter akit nem gyűlölök már ha megszólal az Elena. A 7% trophy progress elárulja, hogy mennyire szippantott be.

Az utolsó harmadát telefonon remote play toltam(erkélyen, itt-ott-amott), ami tökéletesen működött. Ez a 8 colos Sony cucc simán jöhetne, de így, hogy LCD lesz... hát konkrétan fel nem fogom, hogy ezt komolyan gondolhatják 2023-ban.
Castle82

Hozzászólás #73321 2023.06.02. 22:16

DanielT írta:Pörög az Uncharted 4 credits.

Digitálban nem tudtam összetörni a lemezt, pedig a szokásos undorító quicktime bossfightnál lett volna hozzá kedvem.

Na mindegy, túlvagyunk rajta. Az egyetlen karakter akit nem gyűlölök már ha megszólal az Elena. A 7% trophy progress elárulja, hogy mennyire szippantott be.

Az utolsó harmadát telefonon remote play toltam(erkélyen, itt-ott-amott), ami tökéletesen működött. Ez a 8 colos Sony cucc simán jöhetne, de így, hogy LCD lesz... hát konkrétan fel nem fogom, hogy ezt komolyan gondolhatják 2023-ban.


Eközben én mosolygó arccal tolom az Oled switchen a pc és ps5 stuffokat házi hálózaton (de még akár melóban wifin is) ha úgy tartja kedvem.:)
Most hogy végre megoldották az oledeken a törést végre egy brutál kis mindenes handheld cucc lett belöle amin nem egy puritán fos menü és pár switch játék fogad hanem értelmesen kinéző menük mellett a ps2-ig bármi, plusz pc és konzol stream. Moonlight NX kifejezetten jó még nem otthoni hálózaton is, elég kb 5-10mbps és 720p 60 fps-el kapod a kijelzőre amit ahogy kell kb inputlag nélkül. Elég bitangul néz ki rajta egy egy ultrára pakolt max rtx-el nyomott játék amit kb egy közepes gép is kiböfög ezen a felbontáson, ráadásul elég komoly "élsimitást" és éles képet kapsz ha 1080p-t küldesz a switch 720p-re.:)
Az már csak a hab a tortára hogy mig a nintendo hü törésmentes userei szopnak a 20 fps-ekkel addig itt kvázi 4 gombnyomással megoldódik a probléma a megfelelő órajelekre helyezve a cpu/gpu/ram triót anélkül hogy bármiféle elmelegedési vagy egyéb probléma lenne fix framerate-ekkel (vagy akár 30 fps-t dobva 60 fps lockolva)....

A Sony a szarját feldughatja. Mondjuk amilyen patkány cég simán kinézem hogy hirtelen a ps5 féle remote play le fog korlátozódni a csodálatos hardverjükre mondván azon csak azon jó....
Egyébként igen röhej az lcd kijelző,számomra ezért bukott el a Deck és az Asus csodája is,konkrétan fos a kijelzőjük a Switch oledhez képest hiába a nagyobb felbontás.... Vicc hogy a nintendo állitólag megint a sharp-al bogarászik valami kijelző félét nem tudni milyen gépbe a tippek szerint switch pro vagy switch 2, de az ebből kiindulva megint nem oled lesz hanem hasonló ipari hulladék mint ami az alap switchekbe is került....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73322 2023.06.02. 22:32

Castle82 írta:Eközben én mosolygó arccal tolom az Oled switchen a pc és ps5 stuffokat házi hálózaton (de még akár melóban wifin is) ha úgy tartja kedvem.:)
Most hogy végre megoldották az oledeken a törést végre egy brutál kis mindenes handheld cucc lett belöle amin nem egy puritán fos menü és pár switch játék fogad hanem értelmesen kinéző menük mellett a ps2-ig bármi, plusz pc és konzol stream. Moonlight NX kifejezetten jó még nem otthoni hálózaton is, elég kb 5-10mbps és 720p 60 fps-el kapod a kijelzőre amit ahogy kell kb inputlag nélkül. Elég bitangul néz ki rajta egy egy ultrára pakolt max rtx-el nyomott játék amit kb egy közepes gép is kiböfög ezen a felbontáson, ráadásul elég komoly "élsimitást" és éles képet kapsz ha 1080p-t küldesz a switch 720p-re.:)
Az már csak a hab a tortára hogy mig a nintendo hü törésmentes userei szopnak a 20 fps-ekkel addig itt kvázi 4 gombnyomással megoldódik a probléma a megfelelő órajelekre helyezve a cpu/gpu/ram triót anélkül hogy bármiféle elmelegedési vagy egyéb probléma lenne fix framerate-ekkel (vagy akár 30 fps-t dobva 60 fps lockolva)....

A Sony a szarját feldughatja. Mondjuk amilyen patkány cég simán kinézem hogy hirtelen a ps5 féle remote play le fog korlátozódni a csodálatos hardverjükre mondván azon csak azon jó....
Egyébként igen röhej az lcd kijelző,számomra ezért bukott el a Deck és az Asus csodája is,konkrétan fos a kijelzőjük a Switch oledhez képest hiába a nagyobb felbontás.... Vicc hogy a nintendo állitólag megint a sharp-al bogarászik valami kijelző félét nem tudni milyen gépbe a tippek szerint switch pro vagy switch 2, de az ebből kiindulva megint nem oled lesz hanem hasonló ipari hulladék mint ami az alap switchekbe is került....
Elég állatka a setup! :eljen: Switchet persze akkor fogok venni amikor kijön rá a Cyberpunk 2078, de jól hangzik.

Mekkora szívás a törés? Holnap Switch közelbe kerülök, bármit ki tudnék próbálni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73323 2023.06.03. 10:05

Lepörgött a Kena credits. Fantasztikus kis utazás volt, sajnos a nehézség a játék 75%-nál akkorát ugrott, hogy becsicskulva lejjebb vettem a nehézséget. A platina biztos benne marad, mert master-en kellene végigtolni, de ahhoz kevés vagyok.
Avatar
deep

Hozzászólás #73324 2023.06.03. 10:11

TasManXT írta:Lepörgött a Kena credits. Fantasztikus kis utazás volt, sajnos a nehézség a játék 75%-nál akkorát ugrott, hogy becsicskulva lejjebb vettem a nehézséget. A platina biztos benne marad, mert master-en kellene végigtolni, de ahhoz kevés vagyok.
Én asszem kitartottam normalon végig, de a master nekem is felejtősnek ítéltetett sajnos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73325 2023.06.03. 11:29

Harmadik Kena csicskaként jelentkezem, easyn befejezéssel, 80% viszont hardon ment!

Botond, te nyomtad Xboxon?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73326 2023.06.03. 13:38

Pörög a Sackboy credits.

Nagyon igényes és profi cucc volt, meglepő nehézséggel. A 0.6% platina is magéért beszél, de az is, hogy a főbosszt is csak 10 ből 1 ember nyomta le akinek megvolt a zsém.

Botond, te nyomtad Xboxon?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73327 2023.06.03. 13:47

Ja, kipróbáltam a Final Fantasy XV-t is, de úgy pattantam le róla fél óra után, mint Phil Spencer a siker legkisebb morzsájáról.

Botond, esetleg valami tipp? Xboxon jobban beszippantja az embert?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73328 2023.06.03. 14:05

DanielT írta:Ja, kipróbáltam a Final Fantasy XV-t is, de úgy pattantam le róla fél óra után, mint Phil Spencer a siker legkisebb morzsájáról.

Botond, esetleg valami tipp? Xboxon jobban beszippantja az embert?
Tudtommal nem próbálta, amíg a gané tetején lebegett. Amúgy is ez a legrosszabb hírű rész, a XVI directora is szembeállítja vele az újat.
Avatar
arty

Hozzászólás #73329 2023.06.03. 14:07

:love12:
DanielT írta:Pörög a Sackboy credits.

Nagyon igényes és profi cucc volt, meglepő nehézséggel. A 0.6% platina is magéért beszél, de az is, hogy a főbosszt is csak 10 ből 1 ember nyomta le akinek megvolt a zsém.

Botond, te nyomtad Xboxon?
a resi4nek brutálok a vegigjátszottsági statjai: valami 60 szazalek feletti! (elkepeszto mennyisegu tartalmat veszunk es alig alig toljuk vegig....)

sackboy a kolkokkel felbemaradt, szal irigykedek :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #73330 2023.06.03. 14:08

DanielT írta:Elég állatka a setup! :eljen: Switchet persze akkor fogok venni amikor kijön rá a Cyberpunk 2078, de jól hangzik.

Mekkora szívás a törés? Holnap Switch közelbe kerülök, bármit ki tudnék próbálni.
elég pokoli melo a chip install, de ha belevagnal, akkor nekem is csinálhatnál egyet :D (áh, nem, mégse, majd a kettest!)
Avatar
arty

Hozzászólás #73331 2023.06.03. 14:13

arty írta:Lement a GRID Legends a hétvégén, azonnal beleugrottam a season pass első addonjába.... kb 1 órácska volt csak :/
hát ez a 3600forintos 50%-os árát sem biztos, hogy megéri így az alapjáték ~EZERFORINTOS árához mérve (psnplus ár/12) ;)

(természetesen a ps5 dashboard NEM KÉPES kiírni a játékidőt, gondolom ez is csak bétateszt, jólvanezígy, köszi sony a csodás új felületet, REMEKÜL MŰKÖDIK - pontosan ahogy vártuk, így 2+ évnyi ráncfelvarrogatás-tákolgatás után :D )
17 óra lett a vége, kiaranyoztam a dlc sztorikat is.... faszavót!

sajna a nehezseget allandoan allitgatni kellett, nagyon fura h hard néven a kihívás az 0 (kivéve drift es előzgetés eventek)

de féltem a codemasterst, nemtom EA még hány dirtes/grides anyagi buktát néz el nekik :(
Avatar
arty

Hozzászólás #73332 2023.06.03. 14:15

DanielT írta:Milyen jószándékú ez az MS és az eladók is, hogy ilyen olcsón adják! Pedig biztos sokkal drágábban, mocsok Sony áron is vinnék! :idiota:
nyilván nem. pont ahogy extrára se fizetek elő, mer drága! :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73333 2023.06.03. 14:21

Zóanagyvarázsló írta:Tudtommal nem próbálta, amíg a gané tetején lebegett. Amúgy is ez a legrosszabb hírű rész, a XVI directora is szembeállítja vele az újat.
Akkor nem csoda, hogy ekkora szar... Xboxra is megjelent... :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73334 2023.06.03. 14:55

És ha már az Xboxra megjelent dolgoknál tartunk: Monster Hunter World próba.

Elvittem az első harcig és instant letöröltem 15 kardcsapás után. Ilyen jó fegyver/csapás/harc érzetet akkor éltem át utoljára, amikor az Excelben nyilakkal mozgattam a kurzort. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73335 2023.06.03. 16:26

DanielT írta:Harmadik Kena csicskaként jelentkezem, easyn befejezéssel, 80% viszont hardon ment!

Botond, te nyomtad Xboxon?
Még nem volt rá időm. Amúgy megjelent 7900xtx-re is, ahogy a sackboy és a ff15 is, szóval szerintem ősszel megy a háztól az ajtókitámasztó, július közepén jön a 4k@120 edition a Rift apartból is, teljesen okafogyottá vált ennek a hw-nek az őrizgetése. Zónak van igaza, üveggyöngyökért meg kell venni a pókember, recsit meg többi játékot steamre, és akkor nincsenek kompromisszumok.

FF-ek közül egyikben sincs érdemi időm, vhogy sose hozott lázba a széria. Nyomtam mostanában pár jrpg-t, de túl komolytalan az art és túl repetatív az egész, max az octopath traveller1-2ben esett jól ugyanaz 1200szor mintegy 100 órán keresztül, Dragon questnél már nem annyira, Trials manánál sem, ninokuninál sem.
Valahogy a nyugati 100 órás rpg-k jobban elkapnak mindig hangulatra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73336 2023.06.03. 16:45

Botond írta:Még nem volt rá időm. Amúgy megjelent 7900xtx-re is, ahogy a sackboy és a ff15 is, szóval szerintem ősszel megy a háztól az ajtókitámasztó, július közepén jön a 4k@120 edition a Rift apartból is, teljesen okafogyottá vált ennek a hw-nek az őrizgetése. Zónak van igaza, üveggyöngyökért meg kell venni a pókember, recsit meg többi játékot steamre, és akkor nincsenek kompromisszumok.

FF-ek közül egyikben sincs érdemi időm, vhogy sose hozott lázba a széria. Nyomtam mostanában pár jrpg-t, de túl komolytalan az art és túl repetatív az egész, max az octopath traveller1-2ben esett jól ugyanaz 1200szor mintegy 100 órán keresztül, Dragon questnél már nem annyira, Trials manánál sem, ninokuninál sem.
Valahogy a nyugati 100 órás rpg-k jobban elkapnak mindig hangulatra.
És akkor az Xboxnak mi a szerepe a háztartásban, amire még a Sony által levetett Pc átiratok sincsenek? :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73337 2023.06.03. 17:00

DanielT írta:És akkor az Xboxnak mi a szerepe a háztartásban, amire még a Sony által levetett Pc átiratok sincsenek? :nemtudom:
Úgyis elmegy a füled mellett, mert 0-24 a HZD-UC-BB-LoU-GoW megy nálad és soha semmi mással nem játszol, de
- x360-ps3 éra kimaradt játékait szoktam pótolgatni rajta (natívban, nem streamelve, valós utólagos HDR-el, időnként 60-120 fps-re fps boostolva, néha 4K-ra felhúzott felbontással)
- x1-ps4 éra kimaradt játékait szoktam pótolgatni rajta (valós utólagos HDR-el, ha nem volt esetleg benne eredetileg, időnként 60-120 fps-re fps boostolva, néha 4K-ra felhúzott felbontással)
- mindezt ráadásul többnyire nem otthon, hanem itt-ott-amott, simán hátizsákban dobható forma és méret, az ajtókitámasztó ebben is alulmarad, magasabb, nem hátizsák kompatibilis, illetve van a talp, amit le kéne szedni, ha hátizsákozok sokat, le vagy el nem törjön
- de többnyire coop pörög rajta, akár local, akár online, sőt a játékok egy jelentős részen van Xbox-pc crossplay, vagy ahol nincs ilyen, ott a pc játékos felhős keresztül tud csatlakozni

Szóval, ja, van egy fél tucat játék ami rosszabbul fut rajta (sehogy…), de a többi végtelen plusz kettő az jobban. Amelyik nem arra meg ott a 7900xtx, mégse vagyunk konzolparasztok ugye, csak a masterrace!

Amúgy a fő dealbreaker továbbra is a kontroller, egyszerűen nem tudok megbarátkozni a bal stick elhelyezéssel, sem a 3 órás üzemidővel. Kopog-kopog a Xbox kontroller, meg nincs rajta diszkófény, de a rumble viszont észrevehető erősségű, fogásra kényelmesebb, és elég 40 óránként tölteni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73338 2023.06.03. 17:04

Botond írta:Úgyis elmegy a füled mellett, mert 0-24 a HZD-UC-BB-LoU-GoW megy nálad és soha semmi mással nem játszol, de
- x360-ps3 éra kimaradt játékait szoktam pótolgatni rajta (natívban, nem streamelve, valós utólagos HDR-el, időnként 60-120 fps-re fps boostolva, néha 4K-ra felhúzott felbontással)
- x1-ps4 éra kimaradt játékait szoktam pótolgatni rajta (valós utólagos HDR-el, ha nem volt esetleg benne eredetileg, időnként 60-120 fps-re fps boostolva, néha 4K-ra felhúzott felbontással)
- mindezt ráadásul többnyire nem otthon, hanem itt-ott-amott, simán hátizsákban dobható forma és méret, az ajtókitámasztó ebben is alulmarad, magasabb, nem hátizsák kompatibilis, illetve van a talp, amit le kéne szedni, ha hátizsákozok sokat, le vagy el nem törjön
- de többnyire coop pörög rajta, akár local, akár online, sőt a játékok egy jelentős részen van Xbox-pc crossplay, vagy ahol nincs ilyen, ott a pc játékos felhős keresztül tud csatlakozni

Szóval, ja, van egy fél tucat játék ami rosszabbul fut rajta (sehogy…), de a többi végtelen plusz kettő az jobban. Amelyik nem arra meg ott a 7900xtx, mégse vagyunk konzolparasztok ugye, csak a masterrace!

Amúgy a fő dealbreaker továbbra is a kontroller, egyszerűen nem tudok megbarátkozni a bal stick elhelyezéssel, sem a 3 órás üzemidővel. Kopog-kopog a Xbox kontroller, meg nincs rajta diszkófény, de a rumble viszont észrevehető erősségű, fogásra kényelmesebb, és elég 40 óránként tölteni.
Áh, értem már, retrózásra. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73339 2023.06.03. 17:15

DanielT írta:Áh, értem már, retrózásra. :eljen:
Ma Kenát, Sackboyt, FF15öt említetted, vagyis mindenki retrózik, idén ilyenek jöttek, mint a Redfall, meg az ajtókitámasztó szisztemszeller Forspoken, a 60as meta királya, aki lealázza a többi 60as metást.

Amúgy nem, a crossplatform coop a lényeg, meg a hordozhatóság, a retro csak hab a tortán, de abban pl szintén jobb a 7900xtx.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73340 2023.06.03. 17:27

Botond írta:Ma Kenát, Sackboyt, FF15öt említetted, vagyis mindenki retrózik, idén ilyenek jöttek, mint a Redfall, meg az ajtókitámasztó szisztemszeller Forspoken, a 60as meta királya, aki lealázza a többi 60as metást.

Amúgy nem, a crossplatform coop a lényeg, meg a hordozhatóság, a retro csak hab a tortán, de abban pl szintén jobb a 7900xtx.
Kena, Sackboy ez a generáció. FF15 előző gen, de ebben a hónapban jön a 16, szóval élvezd ki ezt a 19 napot még, amíg SEMMI NEM JÖN PS5-re.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73341 2023.06.03. 17:54

DanielT írta:Kena, Sackboy ez a generáció. FF15 előző gen, de ebben a hónapban jön a 16, szóval élvezd ki ezt a 19 napot még, amíg SEMMI NEM JÖN PS5-re.
Nehéz már elkülöníteni a geneket, ugye mivel én is megvettem mindhárom játékot a felsorolásból ps5re így tökre látom én is, hogy Kena és Zsákfiú az ilyen crossgen izé, a ps5 verza az a ps4 verza minimál fps boosttal, és hát ugye ezt írtam, hogy az xsx pont ezt csinálja a játékok többségével, csak nincs ilyen nagy fenék kerítve neki, hogy ha az rdr1 vagy a fh1 kap 4K patchet akkor hirtelen currgen cím lesz, szóval akkor ezt el kell dönteni, hogy az rdr1 az retrózás xsx-en, mert akkor a Kena is az ps5ön, vagy nem és akkor én se retrózok valójában csak eddig nem tudtam erről.

Ff15 még egyszerűbb, ott nem volt ps5 verza se mikor legutóbb néztem.

Ff16 meg hat hónapig lesz ps5 only, kiváncsi leszek addig ki fogja belerakni a 150-200 órát, hogy elmondhassa, hogy idei ps5 exclut lepörgesse, és hányan várják meg a január 1et, hogy emberi minőségben tolhassák.

De ez az epic féle vásárolt timed-exclu is csak egy újabb érv az eladás mellett, epic kliens se járt sose a gépemen, itt se vesznek meg a baromsággal.
Avatar
arty

Hozzászólás #73342 2023.06.04. 21:51

AC Mirage miért 17500 ft ? :felkialtas:
amúgy már majdnem reálisan van árazva indulásra! (DT, gondolom neked day1 :P )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73343 2023.06.05. 08:34

arty írta:AC Mirage miért 17500 ft ? :felkialtas:
amúgy már majdnem reálisan van árazva indulásra! (DT, gondolom neked day1 :P )
Na hát azért nem, de én is tegnap láttam az árát... fura.

De, hogy teljesen jogos legyen a beszólásod: Tegnap nagyon szenvedtem mi legyen a következő cucc miután a potenciális 200+ órát tartalmazó FFXV és Monster Hunter 1 óra alatt kiesett, így kinyírva az összes tervem a következő hetekre... és hát mi más lehetne, mint az Ubisoft remeke, a rajzfilmes grafikás Ánusz Odyssey: Fenix Rising...

Szal' most ennek állok neki, ami azonnal meglepett, hogy vicces próbál lenni a játék és még sikerül is neki olykor. Szóval nyitott maradok vele szemben továbbra is, aztán remélem beválik.
Avatar
deep

Hozzászólás #73344 2023.06.05. 09:30

Én a Resi 4 Remake-et kezdtem el. A nehézség választónál azt írta a legnehezebb fokozathoz, hogy válasszam ezt, ha játszottam az eredetivel. És hát ki vagyok én, hogy ne fogadjak szót a Capcom-nak? Szóval legnehezebben kezdtem, és egyelőre kisebb zökkenőkkel, de haladok. Bőven van benne annyi új content és mechanika, hogy lekössön, pedig legalább 8x toltam végig különféle gépeken az eredetit.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73345 2023.06.05. 10:12

Nézegettem a hétvégén a D4-et, főleg hogy a katasztrofális előjelek után úgy néz ki, hogy a játék rendben van, viszont nem tudtam átlendülni azon a mechanikán hogy minden együtt scaleződik a játékossal valamint a tradelés is limitált. Mi a faszért játszam? Legyek erősebb hogy... minden más is erősebb legyen? Oké, legyen minden más is erősebb hogy aztán eladhassam a cuccokat és... oh, wait, nem adhatom el.

Viccen, gúnyolódáson meg irónán kívül simán nem értem mi a faszért akarnék ezzel játszani.

A rövidtávú tippem hogy a rózsaszín felhős circlejerking után 1-2 két hét után kiderül hogy nincs benne endgame.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73346 2023.06.05. 10:56

Necro írta:Nézegettem a hétvégén a D4-et, főleg hogy a katasztrofális előjelek után úgy néz ki, hogy a játék rendben van, viszont nem tudtam átlendülni azon a mechanikán hogy minden együtt scaleződik a játékossal
Ennyike. Gyűlölöm a scalinget, lusta bullshit mechanika. :levele: :levele: :levele:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73347 2023.06.05. 11:00

"In multiplayer situations, all the monsters in the world will scale equally between all party members, no matter the gap in level. It's easier to think of each monster not having a specific level. Instead, they're dealing and taking damage scaled properly to whichever player is attacking them.

Both a level 10 and level 30 player can fight the same boss in the same party. "

SAsmkNDLASDJFNLJSDLFÉNSFNSNFLNSDLFNS FNSDKFMSD

CSODÁLATOSAN HANGZIK!!!

szerk: Majd valaki hívjon már be a level 1-es karakteremmel a főbossz partiba, SZÉTALÁZOM a kis csicskát és pöröghet a credits refund időkeretben (Ha van ilyen Blizzardnál). :eljen:
Castle82

Hozzászólás #73348 2023.06.05. 15:27

DanielT írta:Elég állatka a setup! :eljen: Switchet persze akkor fogok venni amikor kijön rá a Cyberpunk 2078, de jól hangzik.

Mekkora szívás a törés? Holnap Switch közelbe kerülök, bármit ki tudnék próbálni.



Oledre chip van.
Kb annyi a szivás hogy nem a nintendo store-ból töltöd le a játékokat hanem pc-re és vagy átmásolod a switchre vagy onnan telepitesz.
Nulla szivás van vele, homebrew is könnyü amikkel intézheted a streamet,stb. Minimális utánaolvasás kell egy egy homebrew appnak ha használni akarod de kb ennyi. Ráadásul vannak "boltok" amik a switchre rakhatóak és ott kb nintendo store szerüen böngészel és letölthetsz de ez lassabb, a felülete gyengébb, kivéve ha komolyabb boltba tudsz regelni de ez perpill körülményes. Tiltani se tudnak mert gombnyomásra leblokkolható az összes nintendo próbálkozás. És eredeti fw is behozható eredeti játékra. Slussz poén hogy olyan játékok is tolhatók neten amik amúgy csak local-ba mennek. Van erre is app.:)
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73349 2023.06.05. 20:09

DanielT írta:Ennyike. Gyűlölöm a scalinget, lusta bullshit mechanika. :levele: :levele: :levele:
multiba ott mindig volt scale nem?
Avatar
Necro

Hozzászólás #73350 2023.06.05. 20:13

Kandurex írta:multiba ott mindig volt scale nem?
Diabloban szerintem soha, bár nem tudom mennyire korcsosult el a 3 a végére.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73351 2023.06.05. 20:16

Necro írta:Diabloban szerintem soha, bár nem tudom mennyire korcsosult el a 3 a végére.
de, de amikor bejött valaki egyből nőtt a nehézség, ez a régiekbe is benne volt. Az a kérdés, h ha egyedül vagy akkor is nő e…
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73352 2023.06.05. 20:39

Kandurex írta:de, de amikor bejött valaki egyből nőtt a nehézség, ez a régiekbe is benne volt. Az a kérdés, h ha egyedül vagy akkor is nő e…
De most nem nő a nehézség. Mindenki ugyanazt kapja ami a saját szintje, a világ igazodik a játékoshoz, minden esetben és függetlenül a többiektől. Ez teljes téboly szerintem.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73353 2023.06.05. 21:00

Kandurex írta:de, de amikor bejött valaki egyből nőtt a nehézség, ez a régiekbe is benne volt. Az a kérdés, h ha egyedül vagy akkor is nő e…
Az sima duplázódás volt, 2 játékos dupla Hp, 3 játékos 3x HP, kb ennyi.

Itt viszont arról van szó hogy a mob 3 ütés lvl 20-on meg lvl 50-en is. Nem egy ugyanolyan amit átszíneztek két acttal későbbre, hanem UGYANAZ.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73354 2023.06.05. 21:03

Ki lehet dobni a psvr-t! Jön az apple vízsönprö 3500$-ér! :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #73355 2023.06.05. 21:04

Necro írta:Az sima duplázódás volt, 2 játékos dupla Hp, 3 játékos 3x HP, kb ennyi.

Itt viszont arról van szó hogy a mob 3 ütés lvl 20-on meg lvl 50-en is. Nem egy ugyanolyan amit átszíneztek két acttal későbbre, hanem UGYANAZ.
áá, nem hiszem, ez kicsinálná a fejlődést, semmi értelme nem lenne. Valaki megtudja erősíteni, h magasabb szintről visszamegy kezdőre és vele egy szintű mobok jönnek? Mert ha ez így van, én az életbe nem veszem meg.
Avatar
Necro

Hozzászólás #73356 2023.06.05. 21:45

Kandurex írta:áá, nem hiszem, ez kicsinálná a fejlődést, semmi értelme nem lenne. Valaki megtudja erősíteni, h magasabb szintről visszamegy kezdőre és vele egy szintű mobok jönnek? Mert ha ez így van, én az életbe nem veszem meg.
Nézz egy threadet redditen vagy gafon a scalingről, pl:

https://www.reddit.com/r/diablo4/commen ... are_button
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73357 2023.06.05. 22:02

Kandurex írta:áá, nem hiszem, ez kicsinálná a fejlődést, semmi értelme nem lenne. Valaki megtudja erősíteni, h magasabb szintről visszamegy kezdőre és vele egy szintű mobok jönnek? Mert ha ez így van, én az életbe nem veszem meg.
Az a mondás, hogy így mindig mindenhol van kihívás! Remek! Perc1 és perc5000000 is kb azonos, mint az Ánusz Odyssey.

Lehet ezt éreztem a bétában, hogy unott pofával tolom előre az arcom folyamatosan, semmi változás, semmi nem hal instant, semmi nem hal nehezen, mindig ugyanannyit csapkodok kb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73358 2023.06.05. 22:22

DanielT írta:Az a mondás, hogy így mindig mindenhol van kihívás! Remek! Perc1 és perc5000000 is kb azonos, mint az Ánusz Odyssey.

Lehet ezt éreztem a bétában, hogy unott pofával tolom előre az arcom folyamatosan, semmi változás, semmi nem hal instant, semmi nem hal nehezen, mindig ugyanannyit csapkodok kb.
Ánuszcríd esetén ez ugye nem igaz.
A lvl uppal szerzel skilleket, amik miatt túlfejlődöd ígyis, úgyis, amúgyis az ellenfeleket, ha nem nem lenne a lvl scaling, akkor nem lineárisan, hanem exponenciálisan valósulna meg mindez, és akkor kb lvl10től lenne qte kb a játék kb, vagy walksim.
Avatar
deep

Hozzászólás #73359 2023.06.05. 23:53

Greyfox írta:Ki lehet dobni a psvr-t! Jön az apple vízsönprö 3500$-ér! :D
Ennél haszontalanabb szart ki se találhattak volna. Annyira apple... De legalább 5000 szabadalmat nyújtottak be a fejlesztése közben. LOL! Persze. Mondjuk lehet, ebből 3db volt ehhez a foshoz benyujtva, a többi meg biztos az időutazáshoz. Egyébként érdemes megnézni a NYOLC évvel ezelőtti Hololens bemutató videót. Ugyanezt tudta, csak 8 éve. Az is gigasiker lett (not).
Avatar
Botond

Hozzászólás #73360 2023.06.06. 08:20

Boldog Dani napot mindenkinek!

Vissza: “Leáldozott.hu”