A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73151 2023.05.18. 08:50

SlickAdam írta:vita helyett, hogy melyik fos higabb a ketto kozul, jatszhatnatok inkabb a zelda-val ti is :nezze: :nevetes1:
Dehát a vita azt jelenti, hogy élet! :nezze:
Spoiler
Kép

Így hogy az előző Zelda sem kapott el nem érzem a késztetést a folytatáshoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2023.05.18. 08:53-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73152 2023.05.18. 08:52

TasManXT írta:Hogy is jutottál erre a következtésre? Nem róhatom fel az MS hibájának, hogy nem tudja nekem eladni a konzolját? Most persze nem a Driveclub példára gondolok, hanem BÁRMIRE. Nem jön ki semmi arra a szarra, ami eladná, és Phil is megmondta, hogy ennyi volt. Nem tudnak versenyezni a sony exkluzív játékokkal. Segítek, még mindig ezek adják el a konzol. (Lásd Zelda)
Tényleg nem az MS tehet róla, hogy a szotyi szarik a fejedre és nem készít játékokat, különösen driveclub2t nem az ajtókitámasztóra, hidd el!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73153 2023.05.18. 09:00

Botond írta:Tényleg nem az MS tehet róla, hogy a szotyi szarik a fejedre és nem készít játékokat, különösen driveclub2t nem az ajtókitámasztóra, hidd el!
Hát a Driveclub 2-t valóban nem készíti el nekem, ami roppant sajnálatos. Ez miatt neheztelek is rájuk, amit nem is titkoltam.

Viszont érzem, hogy az idei évben a Microsoft végre megmutatja. Végre lesz valami látszata annak, hogy rengeteg stúdiót megvettek és a földbe döngöltek.

VÉGRE.

Tarts ki még egy kicsit. :bohoc:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73154 2023.05.18. 09:29

arty írta:Dani, min nyomod akkor végülis a wolf2-t?! :D

diff4636.jpg
Do or Die volt. Az előbb töröltem le, miután ötödször nyírtak ki ugyanott.

Na szóval, arra kellett rájönnöm, hogy csak ezeket gyűlöltem benne:

- A karaktereket, a sztorit és a hangulatát.
- A környezetet, hogy folyamatosan fém korlátok, csövek és résnyi zsilip ajtókon közlekedek. Most kijutottam nagyobb térbe más helyszínre, de ez sem segített.
- A fegyverek kezelését, a lövés érzetet, azt, hogy kitakarja az egész kibaszott képernyőt előttem a rángatózó fegyver.
- Azt, hogy a lövöldözés helyett valójában a közelharc a hatékony.
- Azt, hogy eleve kevés HP-t kis szaros pakkokban kell vadászni a padlón a harc közben, ahogy a lőszert is. Csakhogy lőszer van egy tonna, mégis önti rám, cserébe amikor HP-t akarok felvenni, felajánlja a szintén ott lévő ezer féle lófaszt, tehát nem azt veszem fel gyorsan = meghalok.
- Azt, hogy a checkpointok úgy vannak, hogy PONT mindig legyen valami pofázás amit végig kell hallgatni, már legszívesebben némítottam volna sokszor a játékot.
- A fegyverek hangját, az emberek hangját, az ellenfelek kiabálását.

Lényegében az egyetlen dolog ami tetszett benne, hogy le lehetett törölni. Jó helyen vannak ezek is az MS -nél! :eljen:

Ezzel a jellemző jelenettel búcsúznék:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #73155 2023.05.18. 10:02

TasManXT írta:Hát a Driveclub 2-t valóban nem készíti el nekem, ami roppant sajnálatos. Ez miatt neheztelek is rájuk, amit nem is titkoltam.

Viszont érzem, hogy az idei évben a Microsoft végre megmutatja. Végre lesz valami látszata annak, hogy rengeteg stúdiót megvettek és a földbe döngöltek.

VÉGRE.

Tarts ki még egy kicsit. :bohoc:
De amúgy tökre ugyanarról beszélünk, hogy a játékok adják el a konzolt. Xboxon és nintendón van játék, azokat érdemes venni játékra, PS-en nincs, az meg ajtótkitámasztani jó, vagy el kell adni. Ebben 100%-ig egyetértünk!
Avatar
arty

Hozzászólás #73156 2023.05.18. 10:47

Botond írta:Szóval a Sony nem ad ki semmit a ps5re, és újabb porfogó hw-el házal, szép. Nem csodálom, hogy dühösek vagytok ilyen átverés mellett! De fel a fejjel, jön a Sony show, még beígérhetik, hogy jövőre tényleg lesz játék a ps5re is! Szegény ember az, aki ígérni se tud!
a psvr2 + horizonVR azé nem semmi.... vagyis, de, a psvr2 eddig elég semmi és nem jók a kilátások. erősen a vita féle sony-support kezd látszódni.
és ez innentől ördögi kör... nemtolják, nemvesszük, nemtolják, meghal.

de az MS oldalon mégnagyobb a gond, ott nemcsak VR nincs, de 2D se (exklu vagy nem exklu, BÁRMI!).
amit picit is nyomnak, az a game as service mocsok (redfallok...), ahol örülnöm kéne, hogy befuccsol, de ez lassan a teljes xbox-div. fenntarthatóságát ássa alá.
és a sony akkora vérgeci/vérkretén már most is, amikor még vagyogat az MS, hogy az ég óvjon ettől minket :(

életem rémálma, amikor a konzolpiacon egy nintendo versenyez a sonyval.... :(
Avatar
arty

Hozzászólás #73157 2023.05.18. 10:54

DanielT írta:Do or Die volt. Az előbb töröltem le, miután ötödször nyírtak ki ugyanott.

Na szóval, arra kellett rájönnöm, hogy csak ezeket gyűlöltem benne:

- A karaktereket, a sztorit és a hangulatát.
- A környezetet, hogy folyamatosan fém korlátok, csövek és résnyi zsilip ajtókon közlekedek. Most kijutottam nagyobb térbe más helyszínre, de ez sem segített.
- A fegyverek kezelését, a lövés érzetet, azt, hogy kitakarja az egész kibaszott képernyőt előttem a rángatózó fegyver.
- Azt, hogy a lövöldözés helyett valójában a közelharc a hatékony.
- Azt, hogy eleve kevés HP-t kis szaros pakkokban kell vadászni a padlón a harc közben, ahogy a lőszert is. Csakhogy lőszer van egy tonna, mégis önti rám, cserébe amikor HP-t akarok felvenni, felajánlja a szintén ott lévő ezer féle lófaszt, tehát nem azt veszem fel gyorsan = meghalok.
- Azt, hogy a checkpointok úgy vannak, hogy PONT mindig legyen valami pofázás amit végig kell hallgatni, már legszívesebben némítottam volna sokszor a játékot.
- A fegyverek hangját, az emberek hangját, az ellenfelek kiabálását.

Lényegében az egyetlen dolog ami tetszett benne, hogy le lehetett törölni. Jó helyen vannak ezek is az MS -nél! :eljen:
Namindegy, azé meg kellett próbálni, kutatni a NYÚIKSZPERIENSZÉT!
Nekem ettől a képtől azonnali játszási kényszerem lett :D (persze nem fog megtörténni még sokáig)

Szerintem a wolf-dev csapat nagyon nincs biztonságban az MS-nél... utánukolvasva (MachineGames) Indiana Jones játékon dolgoznak (???), aminek kurva jó tomb raidernek/unchartednek kéne lennie ahoz, hogy ne kerüljenek süllyesztőbe. Namost erre mi az esély egy eleddig FPS fokuszú "kis" csapattól? :( Eleve, gamepassban indul majd, szal miféle eladásokat tudhat egy ILYEN produkció produkálni? :(
Avatar
arty

Hozzászólás #73158 2023.05.18. 11:17

tegnap én is töröltem végül:

Hot Wheels.... tudom, itt nem volt rossz a visszhangja és én is próbáltam lelkesedni érte, noha a Milestone logó az elején pici félelemmel töltött el.

Sose bírtam megszeretni a driftet, szerintem ebbe könnyebb drift mechanika lett volna való, bár a prők nyilván így is perfekt végigmennek minden pályán elsőre, végig nitrózva-driftelve.
Lehet, hogy sokóra után ez jön... de addig nagyon nem élvezem, hogy a falra tapadok egy elrontott kísérlet után, hogy ez sokszor a verseny restartját is jelenti egyben.
És egyszerűen időnként irreálisan megfoghatatlan a kocsi (a műanyagpályán kívüli részeken pl), szerintem ez a medzsózós műfajhoz sok (és lehetne sok, lásd forzahorizon hotwheels dlc), de akkor sem ilyen reális fizikától elrugaszkodott műnehezítős módon. Vagy ha már így nehéz a drift, akkor normálon legyen má' utolérhető az ellenfél... (aki amúgy akár a pálya nagyrészét is végignitrózza és akár a megszerzett korrekt előnyöd behozza az utolsó körben, utolsó szakaszon, hogy a végén fél kocsival előtted érjen be - azt nem néztem, hogy a kocsik fejleszthetőek-e, és emiatt maradtam-e le ennyire, csak nyomtam az eventeket... ha igen... nos az végképp összeférhetetlenné tette volna velem a címet)

A grafika fantasztikus, gyakorlatilag csak amiatt nem lett az első óra után áldozat.
(Meg mer' anno a forzahorizon3 dlc indokolatlanul élvezetes volt számomra :D ... gyerekkori élmény/trauma van a háttérben, a garázs mögött volt egy lejtősen lerakott i gerenda, amin anno rengeteget medzsóztunk haverokkal ...)

--------

BTW
Here's Why Your PS5 "Hours Played" Is Always Wrong
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #73159 2023.05.18. 11:57

Zóanagyvarázsló írta:Részemről jár a pacsi a FILnek, hogy a kiéhezett boxos tömegek (?) elé egy AoE 2 DLC-t tett le.

spider_fuck_you.jpg


Spoiler
DT neogaf threadjéből van, el kellett lőnöm valamire :D
Spider2 mellett egyelőre nem is látok más címet, amit day1 vennék.... ForzaMotorsport érdekel, de azt ugye minek megvenni, jó lesz majd háromezeré' valami spermafoltos lemez.
Fenntarthatóság, ugyebár.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73160 2023.05.18. 15:09

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73161 2023.05.18. 15:35

Zseniális, mint általában. :idiota:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73162 2023.05.18. 23:08

arty írta:tegnap én is töröltem végül:
Hogy a törlés ne álljon meg és legyen némi vígaszod a Hot Wheels után maradt űr ellenére: az előbb letöröltem a Genshin Impactet. A történet tálalása megöli a lelkem... egy infantilis szar az egész, olyan előadással, hogy az fáj. A ganeplay egyébként tök jó lenne, ha telefonon támogatna kontrollert, még folytattam volna. De neeem, az csak az Iphone tulajoknak jár! Ekkora állatságot se láttam még.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73163 2023.05.19. 08:00

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #73164 2023.05.19. 08:23

TasManXT írta:lords of the fallen.mp3


uuu ez tetszik :wow1:

remelhetoleg gameplay es techno jobb lesz, mint elso nekifutaskor volt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73165 2023.05.19. 10:37

Ezek a kamu óangol szövegek iszonyatosan gázak, pedig nagyon büszkék rá, ha így betolják az arcunkba.

Genshinben is hasonló szarság volt... nem tudom kinek jó ez, szerintem SEMMIT nem ad hozzá az authentikussághoz, csak nehéz érteni. Emberi nyelven kell beszélni, akkoriban más volt, az volt a természetes. Most meg nem az levén, csak idegesít vala engömet.
Avatar
arty

Hozzászólás #73166 2023.05.19. 10:44

DanielT írta:Hogy a törlés ne álljon meg és legyen némi vígaszod a Hot Wheels után maradt űr ellenére: az előbb letöröltem a Genshin Impactet. A történet tálalása megöli a lelkem... egy infantilis szar az egész, olyan előadással, hogy az fáj. A ganeplay egyébként tök jó lenne, ha telefonon támogatna kontrollert, még folytattam volna. De neeem, az csak az Iphone tulajoknak jár! Ekkora állatságot se láttam még.
nee :( reméltem, hogy a végére érve írsz majd egy kétoldalas áttekintést sztori és gémpléj tekintetében... mindig öröm, amikor kínai gaas moslékról olvashatok, ami a házamba is betette a lábát és a kölykeim is mérgezi!

(amúgy... navégre! sok kipróbált cuccodra nincs magyarázat, de ez a gennyes impakt tényleg a legalja :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73167 2023.05.20. 23:46

TasManXT írta:Hogy is jutottál erre a következtésre? Nem róhatom fel az MS hibájának, hogy nem tudja nekem eladni a konzolját? Most persze nem a Driveclub példára gondolok, hanem BÁRMIRE. Nem jön ki semmi arra a szarra, ami eladná, és Phil is megmondta, hogy ennyi volt. Nem tudnak versenyezni a sony exkluzív játékokkal. Segítek, még mindig ezek adják el a konzol. (Lásd Zelda)
Én továbbra sem értem, hogy régi motorosok hogyan élhetik meg exkluzívdömpingnek, ami most van. Még Switchre csak van valami, de maximum csurran-cseppen valami. X generációval ezelőtt meg havonta jött ki nagy dobás. Emlékszem, Tinmannek volt a 15-ös szabálya, hogy mikor vesz platformot.

Az persze legitim érv, ha valakinek a Sony maroknyi exkluzívja tetszik, és olyan vasra épít, melyen ezek azonnal elérhetőek. Csak ez egy merőben más helyzet, mint régen, és ebben a Switch oldschool. Az exkluzívoknak persze van szerepe, de szerintem a márka, a játékostársak, a tömegpszichózis többet számít. Amúgy meg jó exkluzívokkal is vérzett el konzol, és szánalmas rajttal is a megérdemeltnél jobban kezdett a PS3 (a brand és az ígéretek miatt, aztán ment a sírása és a kiröhögés a Lairnél). És az exkluzívok tudata legalább annyit számít, mint a létük. Az MS pedig azzal is tökön lőtte magát, hogy ebben a multiplatform világban leépítette az exkluzívjai illúzióját. De nem csak azt.

Számomra ez nyilván úgy néz ki, hogy ennyiért és ezekért konzolt?! Ami csak még jobban felértékelte a BC-t, mert pótolni van mit, és a PS számára az is versenyhátrány nálam, hogy az övéik egy részét már pótoltam, a maradékot (részben) meg esetleg felhőből tudnám. De akkor már ott az emuzás. Ha már úgyis toronymagasan PC-n van a legtöbb értelmezhető exkluzív. Persze kevés az AAA, sokat visz egy 45k-s laptop is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73168 2023.05.20. 23:47

arty írta:Namindegy, azé meg kellett próbálni, kutatni a NYÚIKSZPERIENSZÉT!
Nekem ettől a képtől azonnali játszási kényszerem lett :D (persze nem fog megtörténni még sokáig)

Szerintem a wolf-dev csapat nagyon nincs biztonságban az MS-nél... utánukolvasva (MachineGames) Indiana Jones játékon dolgoznak (???), aminek kurva jó tomb raidernek/unchartednek kéne lennie ahoz, hogy ne kerüljenek süllyesztőbe. Namost erre mi az esély egy eleddig FPS fokuszú "kis" csapattól? :( Eleve, gamepassban indul majd, szal miféle eladásokat tudhat egy ILYEN produkció produkálni? :(
Én viszont DT hatására megvettem GOG-on a Deluxe-ot, csak idő kérdése, és lefikázom, hogy örüljél.
Avatar
arty

Hozzászólás #73169 2023.05.21. 11:45

Zóanagyvarázsló írta:Én viszont DT hatására megvettem GOG-on a Deluxe-ot, csak idő kérdése, és lefikázom, hogy örüljél.
Ne.
Az utóbbi időszak legjobb FPS-ét SZERESD, dítí csak béna, arra meg nincs mentsége.

Spoiler
Ha legalább a négerbuzierősnő-sztájl kritika ment volna, azt elfogadtam volna :D


Amúgy kalandoztam egyet a múltba...
Ghost Recon Island Thunder és Ghost Recon 2 Summit Strike (origi xbox) eladó! :D

A nem-kieg első és második részt relikviaként polcra teszem, de a kiegek nem maradhatnak (hely vs minőségietlenség).
Eleve, az első rész és kiegje É-R-T-É-K-E-L-H-E-T-E-T-L-E-N, nem értem ez hogyan fogyhatott elég jól, hogy a széria egyáltalán elindulhasson.
A második rész már nyomokban Ghost Recon (Advanced Warfighter), de a frém (360on) és a graf, valamint a még minfig gagyor játékmenet óriási WTF.
Mindenesetre örülök, hogy UBI nem kasztrálta a szériát és így kijött a GRAW1-2 és a Future Soldier, amiket imádtam (és még azér' a wildlands is lecsusszan így másodszorra is, de a breakpointot már leginkább csak a sokfrém vitte el :D ). És ezzel gondolom vége is "történetnek", tudtommal ez utóbbi totális bukta lett. Splinter cell mellé, ubi-szemétdombra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73170 2023.05.21. 12:11

arty írta:Ne.
Az utóbbi időszak legjobb FPS-ét SZERESD, dítí csak béna, arra meg nincs mentsége.

Spoiler
Ha legalább a négerbuzierősnő-sztájl kritika ment volna, azt elfogadtam volna :D


Amúgy kalandoztam egyet a múltba...
Ghost Recon Island Thunder és Ghost Recon 2 Summit Strike (origi xbox) eladó! :D

A nem-kieg első és második részt relikviaként polcra teszem, de a kiegek nem maradhatnak (hely vs minőségietlenség).
Eleve, az első rész és kiegje É-R-T-É-K-E-L-H-E-T-E-T-L-E-N, nem értem ez hogyan fogyhatott elég jól, hogy a széria egyáltalán elindulhasson.
A második rész már nyomokban Ghost Recon (Advanced Warfighter), de a frém (360on) és a graf, valamint a még minfig gagyor játékmenet óriási WTF.
Mindenesetre örülök, hogy UBI nem kasztrálta a szériát és így kijött a GRAW1-2 és a Future Soldier, amiket imádtam (és még azér' a wildlands is lecsusszan így másodszorra is, de a breakpointot már leginkább csak a sokfrém vitte el :D ). És ezzel gondolom vége is "történetnek", tudtommal ez utóbbi totális bukta lett. Splinter cell mellé, ubi-szemétdombra.
Azt a legjobbat azért kétlem, de bízom benne, hogy elleszek vele. Ugyanakkor a Wildslands egyedül egy értékelhetetlen UbiFOS-kupac lenne.

Egyébként GOG-ra még "drágán" vettem, mert Fanaticalon kuponnal 7,13 ojró., de nem panaszkodom, pláne, hogy arfolyammélypont körül fog számolni a bank, remélem.

Látom, a GRAW-ok közül már csak a 2 vehető meg, az is csak Boxra, 495 Ft-ért. A Coptimus szerint csak PC-n van co-op kampány, és gondolom, a fattyú Ubi lelőtte azt is, bár náluk sose tudni.

Amúgy az eredeti GR elvileg tök más volt PC-n, konkrétan FPS, de nyilván sikeres volt Boxon a TPS, ha azt a vonalat a követték.
Avatar
arty

Hozzászólás #73171 2023.05.21. 12:18

Meg voltam tegnap ps2 lanpartin is!

Évtizedes GT4 felszopás után annyira nem lepődtem meg, hogy kb mindennél aljább a LAN módja IS... persze a codemasters(!) Toca Race Driver 3 ekkoriban is megközelíthetetlen volt, ahogyan a kód mestereitől elvárható. Ők sajnos nem tudtak megélni a szimpla fanbojokból, akik akár prológokért is pénzt adtak, annyira nem volt elvárásuk :D
De egyébiránt a ps2 is "bizonyított", hogy a japók mennyire kurvára kretén módon tudtak mindent megoldani, vagy még úgy sem. A juzerikszpériensz helyenként a 90es évek pécés koaxkábeles-béencédugós-lezárós IPX-es lanpartis szenvedéseit idézte.

Bakancslistámon, hogy egyszer xboxos lanpartit összehozzak/résztvegyek, ott ugye a system link alapszolgáltatás volt, nem tákolgányolt moslék és azóta is müxik, akár 4 konzolgeneráció közt is, gondok nélkül. (most azon lépjünk túl, hogy az MS fizetős goldját a későbbi genben a system link kiirtására használták :( van ugye olyan játék is, ahol a LAN-os játékhoz kell xbox live gold, máshol simán csak kimaradt a funkció, USER FIZESS ugyebár...)
Avatar
arty

Hozzászólás #73172 2023.05.21. 12:25

Zóanagyvarázsló írta:Azt a legjobbat azért kétlem, de bízom benne, hogy elleszek vele. Ugyanakkor a Wildslands egyedül egy értékelhetetlen UbiFOS-kupac lenne.

Egyébként GOG-ra még "drágán" vettem, mert Fanaticalon kuponnal 7,13 ojró., de nem panaszkodom, pláne, hogy arfolyammélypont körül fog számolni a bank, remélem.

Látom, a GRAW-ok közül már csak a 2 vehető meg, az is csak Boxra, 495 Ft-ért. A Coptimus szerint csak PC-n van co-op kampány, és gondolom, a fattyú Ubi lelőtte azt is, bár náluk sose tudni.

Amúgy az eredeti GR elvileg tök más volt PC-n, konkrétan FPS, de nyilván sikeres volt Boxon a TPS, ha azt a vonalat a követték.
A wildlands az a ghostrecon prológja :D (gr pótlék...) (ésamugy a konzolos első még fps volt, utána lett tps)

UK-ba migrált accal a GRAW1 is megvehető, vagy lehet h a weben akár? https://www.xbox.com/en-US/games/store/tom-clancys-ghost-recon-advanced-warfighter/C0D7VLQ3VDDD/0001
Ezekben a kampány missönönként végigtolható coopban, talán ismerős lehet egybizonyos hatos szivárványból a móka módja :D :D

És igen, úgy lelőtték ezt is, hogy megy a mai napig :D de pszt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.05.21. 12:28-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73173 2023.05.21. 12:28

arty írta:A wildlands az a ghostrecon prológja :D (gr pótlék...)

UK-ba migrált accal a GRAW1 is megvehető, vagy lehet h a weben akár? https://www.xbox.com/en-US/games/store/tom-clancys-ghost-recon-advanced-warfighter/C0D7VLQ3VDDD/0001
Ezekben a kampány missönönként végigtolható coopban, talán ismerős lehet egybizonyos hatos szivárványból a móka módja :D :D

És igen, úgy lelőtték ezt is, hogy megy a mai napig :D de pszt!
Engedi ezeket általában megvenni böngészőből, csak játszani nem fogok vele tudni a magyar accommal. Más Ubi-játéknál (PoP Classic) már próbáltam fillérekért. (Refundot elfelejtettem kérni, de a rászánt időt nem érte volna meg.)

PC-ről le tudtam töltetni a konzolra, szóval csinálva egy megfelelő accot, azon lehet, hogy elindulna, de ez már büdös nekem.
Avatar
arty

Hozzászólás #73174 2023.05.21. 12:31

Zóanagyvarázsló írta:Engedi ezeket általában megvenni böngészőből, csak játszani nem fogok vele tudni a magyar accommal. Más Ubi-játéknál (PoP Classic) már próbáltam fillérekért. (Refundot elfelejtettem kérni, de a rászánt időt nem érte volna meg.)
deee, series-en tudsz! (360ra valóban nem biztos h le tudod tölteni a histrydből, library hiányában más hack meg nincs is)

szal nekem ott a GRAW1 és a POP (tehát a legelső Prince remazterje, ugye?) is megy, gépet(!) átállítod UK-ra, akkor ott lesz lirbaryben, install, gépet vissza magyarra, DONE.

konzolszopás lvl645684984651
Avatar
arty

Hozzászólás #73175 2023.05.21. 12:43

arty írta:deee, series-en tudsz! (360ra valóban nem biztos h le tudod tölteni a histrydből, library hiányában más hack meg nincs is)

szal nekem ott a GRAW1 és a POP (tehát a legelső Prince remazterje, ugye?) is megy, gépet(!) átállítod UK-ra, akkor ott lesz lirbaryben, install, gépet vissza magyarra, DONE.

konzolszopás lvl645684984651
sőt most a Lost Planet 1-et is megvettem és itt a weben nyomtam egy installt és megy fel a magyar accos, magyar régióban rohadó seriesx-re. wow. végülis nembaj, hogy meglett, de csak ki akartam próbálni, hogy milyen errort dob... hát semilyet nem dobott :D

Prince of Persia is "install to" .... szal akkor nem kell régióbaszakodni se, a webről felmegy, ami amugy a HU acc HU régios xbox libraryjében nem látszik (ha nincs installva). Hm.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73176 2023.05.21. 12:47

arty írta:deee, series-en tudsz! (360ra valóban nem biztos h le tudod tölteni a histrydből, library hiányában más hack meg nincs is)

szal nekem ott a GRAW1 és a POP (tehát a legelső Prince remazterje, ugye?) is megy, gépet(!) átállítod UK-ra, akkor ott lesz lirbaryben, install, gépet vissza magyarra, DONE.

konzolszopás lvl645684984651
Ja, nem is tudtam, hogy a gépet át lehet állítani (amúgy US store-ban vettem szerintem, de a UK-ben is install to). Akkor ezt majd megnézem. A 2008-as PoP DLC-je miatt se ártana.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73177 2023.05.21. 12:49

Akkor még összejöhet a GRAW 1-2 co-op? A Wildlands után szerintem ki leszünk éhezve rá!
Avatar
arty

Hozzászólás #73178 2023.05.21. 13:00

Zóanagyvarázsló írta:Ja, nem is tudtam, hogy a gépet át lehet állítani (amúgy US store-ban vettem szerintem, de a UK-ben is install to). Akkor ezt majd megnézem. A 2008-as PoP DLC-je miatt se ártana.
Jah, a főjáték (pop2008) nincs már store-ban, de az epilógus (fizetős végjáték) igen, 6.75 GBP - ezt most nem venném meg :D

A Forgotten Sands is látom szopóka (2.99GBP itt ), de magyar storeban ez sincs. Mondjuk ez má' megvan lemezen, nagyon szerettem ezt a részt. Szégyen, nemszégyen kvázi a kedvencem :D (az első-második ősPOP nagyon nehezek, a klasszik trilógia nehézsége mellett van még a 4:3, a moddolásigény, a 2008as meg cellshaded...)

GRAW coopot kipróbálnám, de szerintem azt már nehéz mai szemmel benyelni. Szvsz Botondnak nagyon fájna....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73179 2023.05.21. 13:09

arty írta:Jah, a főjáték (pop2008) nincs már store-ban, de az epilógus (fizetős végjáték) igen, 6.75 GBP - ezt most nem venném meg :D

A Forgotten Sands is látom szopóka (2.99GBP itt ), de magyar storeban ez sincs. Mondjuk ez má' megvan lemezen, nagyon szerettem ezt a részt. Szégyen, nemszégyen kvázi a kedvencem :D (az első-második ősPOP nagyon nehezek, a klasszik trilógia nehézsége mellett van még a 4:3, a moddolásigény, a 2008as meg cellshaded...)

GRAW coopot kipróbálnám, de szerintem azt már nehéz mai szemmel benyelni. Szvsz Botondnak nagyon fájna....
Ahogy nézem, UK store-ban ezres az alap, az okés, de a chapter 2 meg kétszer annyi DLC formájában. Az neked megvan?

A PoP-okból is látszik, hogy a Ubi a legalja. A Forgotten Sands amúgy volt promócióban ingyen UPlayre, és ugye van egy Wii-s verzió, mely tök más, de állítólag tök jó. A SoT meg nem éppen nehéz szerintem, a WW még már inkább, de inkább az értelmezhető térkép nélküli metroidvania miatt hagytam abba. Pontosabban félretettem, aztán már ki tudná folytatni? Térképet kellett volna rajzolni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73180 2023.05.21. 13:11

phpBB [media]


A 2-höz képest biztos fos lesz, de amúgy még lehet nagyon jó. A narrátor idegesítő, de valószínűleg az egyik zsoldos (Blood) akar lenni, csak fura választás, mert nem éppen ikonikus szereplő. Gondolom, Ivant és az orosz dumáját most nem lehetett bevállalni, de azért lett volna még opció.
Avatar
arty

Hozzászólás #73181 2023.05.21. 13:19

Zóanagyvarázsló írta:Ahogy nézem, UK store-ban ezres az alap, az okés, de a chapter 2 meg kétszer annyi DLC formájában. Az neked megvan?

A PoP-okból is látszik, hogy a Ubi a legalja. A Forgotten Sands amúgy volt promócióban ingyen UPlayre, és ugye van egy Wii-s verzió, mely tök más, de állítólag tök jó. A SoT meg nem éppen nehéz szerintem, a WW még már inkább, de inkább az értelmezhető térkép nélküli metroidvania miatt hagytam abba. Pontosabban félretettem, aztán már ki tudná folytatni? Térképet kellett volna rajzolni.
elkeveredtem :D miből ezres az alap?

(nekem árja steames forgotten sands-om van pöcén :P viszont uplayben van sands of time-m .... hm.... (de az boxon is megvan :O ))
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73182 2023.05.21. 13:23

arty írta:elkeveredtem :D miből ezres az alap?
GRAW1
Avatar
arty

Hozzászólás #73183 2023.05.21. 16:07

Zóanagyvarázsló írta:GRAW1
soha életemben nem hallottam erről a kiegről! :O

agyalok rajta, de ennek mindig rossz vége van..... "kösz" :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73184 2023.05.21. 16:58

arty írta:Mindenesetre örülök, hogy UBI nem kasztrálta a szériát és így kijött a GRAW1-2 és a Future Soldier, amiket imádtam
A mindenen fanyalgó "játékosok" ezeket is elrontották :rinya:
artygrfs2.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #73185 2023.05.21. 17:08

Zóanagyvarázsló írta:A mindenen fanyalgó "játékosok" ezeket is elrontották :rinya:
artygrfs2.jpg
időkből látni h ez biza a főkampány RAGE-e: a future soldier utolsó pályája az maga volt a geciláda pokol :D (álá gunslinger - UBIFORMULA!)

utána szépen megvettem mindkét szingli déelcét, letoltam, jó emlék!
remélem egyszer végigcoopozhatom valakivel, ha még megy egyáltalán.......
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73186 2023.05.21. 17:17

arty írta:időkből látni h ez biza a főkampány RAGE-e: a future soldier utolsó pályája az maga volt a geciláda pokol :D (álá gunslinger - UBIFORMULA!)

utána szépen megvettem mindkét szingli déelcét, letoltam, jó emlék!
remélem egyszer végigcoopozhatom valakivel, ha még megy egyáltalán.......
Pont azt nézegettem, mire kéne venni, Boxra most nem drága, talán ez is megy még. Bár jó áras DLC-kre csak PC-n van esély.

Este lesz Wildlands? Csak akkor lesz nálam konzol, ha igen.
Avatar
arty

Hozzászólás #73187 2023.05.21. 18:53

Zóanagyvarázsló írta:Pont azt nézegettem, mire kéne venni, Boxra most nem drága, talán ez is megy még. Bár jó áras DLC-kre csak PC-n van esély.

Este lesz Wildlands? Csak akkor lesz nálam konzol, ha igen.
szerintem jóáras dlc nem lesz sehol már :(

lesz vadulás, aha :) hátha ma a végére érünk!
Avatar
Botond

Hozzászólás #73188 2023.05.21. 19:38

arty írta:szerintem jóáras dlc nem lesz sehol már :(

lesz vadulás, aha :) hátha ma a végére érünk!
Hahahaha! Még vagy nyóc öt csillagos zóna van vissza, ezek a vad fantáziálgatások már a júliusi playlistünk, csak szólok! :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73189 2023.05.22. 08:27

Patkány 2 kapott performance módot. Ez jó, mert amúgy 30fps-en nem nyúltam volna hozzá, így meg ha bekerül ps extrába, biztos letolom.
Eddig 3 játékot próbáltam 30 fps módban, és hát ez rosszabb, mint amire emlékeztem, cserébe a grafikába fingnyi különbség volt, szóval mindig mentem vissza 60-ra.
Lehet az oled, vagy valami beállítás a tv-n (game mód szerintem minden interpolation-t kikapcsol), de tényleg játszhatatlanul szar.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73190 2023.05.22. 08:33

Greyfox írta:Patkány 2 kapott performance módot. Ez jó, mert amúgy 30fps-en nem nyúltam volna hozzá, így meg ha bekerül ps extrába, biztos letolom.
Eddig 3 játékot próbáltam 30 fps módban, és hát ez rosszabb, mint amire emlékeztem, cserébe a grafikába fingnyi különbség volt, szóval mindig mentem vissza 60-ra.
Lehet az oled, vagy valami beállítás a tv-n (game mód szerintem minden interpolation-t kikapcsol), de tényleg játszhatatlanul szar.
40 fps volt eddig,vga tud 120 Hz-et a kijelző, az sem az igazi, de a 30-nál sokkal jobb.

A játék sajnos 60 fps-sel is kín.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73191 2023.05.22. 08:50

Greyfox írta:Patkány 2 kapott performance módot. Ez jó, mert amúgy 30fps-en nem nyúltam volna hozzá, így meg ha bekerül ps extrába, biztos letolom.
Eddig 3 játékot próbáltam 30 fps módban, és hát ez rosszabb, mint amire emlékeztem, cserébe a grafikába fingnyi különbség volt, szóval mindig mentem vissza 60-ra.
Lehet az oled, vagy valami beállítás a tv-n (game mód szerintem minden interpolation-t kikapcsol), de tényleg játszhatatlanul szar.
Az OLED miatt látod rosszabbnak, mert az LCD hozzáadott annyi technológiából adódó mosódást, hogy segített a 30 frémen. A plazma meg még az olednél is jobban kiadta ezt a problémát. A Game mód nem ront semmit, sőt elviselhetőbbé teszi, hogy a rendkívül alacsony input lag miatt legalább reszponzív. Ha a fejlesztő nem tesz bele tökéletesen konfigolt motion blurt a 30 frémes módba akkor borzalmas.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73192 2023.05.22. 08:58

Greyfox írta:Patkány 2 kapott performance módot. Ez jó, mert amúgy 30fps-en nem nyúltam volna hozzá, így meg ha bekerül ps extrába, biztos letolom.
Eddig 3 játékot próbáltam 30 fps módban, és hát ez rosszabb, mint amire emlékeztem, cserébe a grafikába fingnyi különbség volt, szóval mindig mentem vissza 60-ra.
Lehet az oled, vagy valami beállítás a tv-n (game mód szerintem minden interpolation-t kikapcsol), de tényleg játszhatatlanul szar.

Ennél egyszerűbb a megfejtés, egyszerűen a PS5 ergya ehhez a játékhoz.
phpBB [media]

A videóban egyértelműen kijön, hogy jó 20%-al gyengébb a PS5, a 120as uncapped módnál látszik a frém számokból. XSX-en ez a 40es mód elég fluid, PS5ön vmi ergyaság hatás lehetett nálad, ha játszhatatlanul szarnak élted meg a 120hz-es oled kijelzőn.

Reméljük idén kijön sony játék is vmikor a PS5re, hogy legyen saját fejlesztésű cím, ami az ergya vasra van optimalizálva, nem csak az MS és az UBI lerúgott ezeréves szarjai lesznek a ps essentialból, meg ps plus többi csomagban.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73193 2023.05.22. 11:23

Botond írta:Ennél egyszerűbb a megfejtés, egyszerűen a PS5 ergya ehhez a játékhoz.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=u88a6kEl_iQ&t=1s[/vdeo]
A videóban egyértelműen kijön, hogy jó 20%-al gyengébb a PS5, a 120as uncapped módnál látszik a frém számokból. XSX-en ez a 40es mód elég fluid, PS5ön vmi ergyaság hatás lehetett nálad, ha játszhatatlanul szarnak élted meg a 120hz-es oled kijelzőn.

Reméljük idén kijön sony játék is vmikor a PS5re, hogy legyen saját fejlesztésű cím, ami az ergya vasra van optimalizálva, nem csak az MS és az UBI lerúgott ezeréves szarjai lesznek a ps essentialból, meg ps plus többi csomagban.

Ha leírod sokszor, hogy ergya, akkor végre sikerül meggyőzni magad? Nyiss egy notepadet inkább. :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #73194 2023.05.22. 13:04

DanielT írta:Az OLED miatt látod rosszabbnak, mert az LCD hozzáadott annyi technológiából adódó mosódást, hogy segített a 30 frémen. A plazma meg még az olednél is jobban kiadta ezt a problémát. A Game mód nem ront semmit, sőt elviselhetőbbé teszi, hogy a rendkívül alacsony input lag miatt legalább reszponzív. Ha a fejlesztő nem tesz bele tökéletesen konfigolt motion blurt a 30 frémes módba akkor borzalmas.

Köszi!
Van vészforgatókönyv arra az esetre, ha csak pc-n lenne 60fps. Nekem ez az optikai hdmi kábel eddig nem volt meg, azzal simán ki tudom tolni a pc 2.1-es hdmi jelet tv-re. Elvileg minimalis (1ms) latencia pluszba 10 méteren.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73195 2023.05.22. 13:35

Greyfox írta:Ha leírod sokszor, hogy ergya, akkor végre sikerül meggyőzni magad? Nyiss egy notepadet inkább. :D
Ez is egy érdekes felvetés, DE!
Inkább az a furcsa nekem, hogy a 30 frémet hogyan sikerült előcsalni a ps5bpl egy oled tv-vel megtámogatva? Mármint a ps5 verzát nem ismerem, de az xsx verzió az úgy működik, hogy a patch előtt mikor betöltötted a játékot megnézte, hogy milyen kijelződ van, és ha 120hz-es akkor a 40@120 módban indult, ha 60hz-es, akkor 30 hz-el és kész. Állítani nem nagyon lehetett semmit, amennyire rémlik.

PS5ön máshogy volt, vagy csak betippelted a 30at a 40re, vagy van nem 120hz-es oled? Ennyire nem merültem el az oled témában, a 48c1 meg a 42c2nek néztem utána, mert azokat vettem, oszt kész.
Meg valójában az xsx se a kijelzőt nézte meg, hanem ott nem automata a 120 frém, hanem te állíthatod, hogy szeretnéd avagy sem, és ha be van kapcsolva, amit csak akkor hagy bekapcsolni, ha 120hz-es a kijelző, azt nézi meg és az alapján dönti el, hogy 30 vagy 40@120.

De xsx-en vagy 1 órát raktam a cuccba, pc-n se sokkal többet a 60 frémes megoldásba, mert úgy van ahogy Zó írja, ez a játék elég ergya. Jó öreg Moby féle szenvedéspornós walksim, amely nyomokban játékelemeket tartalmaz. Engem speciel nagyon, de nagyon emlékeztet ezen leírás alapján egy másik játékra.
Inkább techdemós erődemonstráció ez, mint játék, és ilyen szempontból valóban érdekes melyik vas mennyire ergya avagy sem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73196 2023.05.23. 01:34

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #73197 2023.05.24. 00:30

nintendo 2023:
- 2020-ban beszüntették a 3ds gyártását
- ezen a régóta hulla konzolon 2023-ban lelőtték az eShopot is, így sem játékmegjelenésekből, sem eship eladásokból nem esik be egy yen se a kasszába
- majd most kihoztak egy új firmwaret, amivel a hackinget nehezítették/lehetetlenítették el

van mégegy ekkora kretén cég a földön? :D
amíg lóvé volt benne, szartak bele, lopják csak a cuccot.... DE NE TOVÁBB :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73198 2023.05.24. 00:41

arty írta:nintendo 2023:
- 2020-ban beszüntették a 3ds gyártását
- ezen a régóta hulla konzolon 2023-ban lelőtték az eShopot is, így sem játékmegjelenésekből, sem eship eladásokból nem esik be egy yen se a kasszába
- majd most kihoztak egy új firmwaret, amivel a hackinget nehezítették/lehetetlenítették el

van mégegy ekkora kretén cég a földön? :D
amíg lóvé volt benne, szartak bele, lopják csak a cuccot.... DE NE TOVÁBB :D
Nem kerültél elő, így Wildlands helyett Sniper Elite 4-újrázás lett ma.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73199 2023.05.24. 08:03

Ma este 22:00 órakor Sony konf, ne felejtsétek! Redfall 2, Crackdown 4, ReCore 2, State of Decay 3 és hasonló közönségkedvenc bombák ledobása várható!
Avatar
Necro

Hozzászólás #73200 2023.05.24. 08:13

Lement a Dayz Gone.

Az összes openworld játék közül ez tetszett a legjobban, főleg amiatt hogy a cselekmény megmaradt egy reális mederben (reviewk kiemelik hogy unalmas) és végig érdekes volt (szemben a tribalfos HZD-vel ami egy percre nem érdekelt). A harc kifejezetten bejött.

Nyilván ennek nem csinálnak folytatást /10

Most küzdök az Origins-al, fantasztikus ahogy a végtelenül kimunkált világban úgy mozog minden előlény mintha egy 20 éves RTSben zoomoltam volna be a kelleténél jobban. Minden kurva animáció össze-vissza riceg, ha egy NPC fel/lelép egy 5 centis lépcsőn akkorát ugrik hogy PS1-en érzem magam. (1x éve nem láttam közelről AC-t, kicsit sokkolt hogy ez így mehet AAA-ban)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #73201 2023.05.24. 11:54

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73202 2023.05.24. 13:42

DanielT írta:Ma este 22:00 órakor Sony konf, ne felejtsétek! Redfall 2, Crackdown 4, ReCore 2, State of Decay 3 és hasonló közönségkedvenc bombák ledobása várható!
Már féltem, hogy be kell érni a multiplatfrom MGS3 Remake-kel az este.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73203 2023.05.24. 13:47

Zóanagyvarázsló írta:Már féltem, hogy be kell érni a multiplatfrom MGS3 Remake-kel az este.
Ami szintén Playstation cím volt, szal örülhetnek a disznók a gyöngynek! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73204 2023.05.24. 14:17

DanielT írta:Ami szintén Playstation cím volt, szal örülhetnek a disznók a gyöngynek! :nezze:
Az ilyen vásárolt exclu címezésért minden kiadónak ugyanazt a savazást kellene kapnia, mint az epicnek, úgy lenne igazságos!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73205 2023.05.24. 14:24

Botond írta:Az ilyen vásárolt exclu címezésért minden kiadónak ugyanazt a savazást kellene kapnia, mint az epicnek, úgy lenne igazságos!
Halvány gondolat nem volt még az Xbox például amikor az MGS megjelent Playstationre és egyébként később Windowsra is. A Nintendo 64 meg alkalmatlan volt a futtatására.

Nem vásárolt cím, partnerség. Ez a különbség a Sony hozzállása és az MS között. Lassan 30 éves, mindkét fél számára pozitív mérleggel működő együttműködéseket ápolnak. Nem megvesznek egy kész produktumot, pontosabban fizetnek azért, hogy másé ne legyen, hanem együtt dolgoznak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73206 2023.05.24. 14:33

DanielT írta:Ami szintén Playstation cím volt, szal örülhetnek a disznók a gyöngynek! :nezze:
A Metal Gear először MSX-re jött ki. Ami MS plusz X! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73207 2023.05.24. 14:38

DanielT írta:Halvány gondolat nem volt még az Xbox például amikor az MGS megjelent Playstationre és egyébként később Windowsra is. A Nintendo 64 meg alkalmatlan volt a futtatására.

Nem vásárolt cím, partnerség. Ez a különbség a Sony hozzállása és az MS között. Lassan 30 éves, mindkét fél számára pozitív mérleggel működő együttműködéseket ápolnak. Nem megvesznek egy kész produktumot, pontosabban fizetnek azért, hogy másé ne legyen, hanem együtt dolgoznak.
Túlmisztifikálni nem kell a partnerséget, lásd Square Enix. Vagy a Forspokent írjuk jobban a Sony számlájára? :idiota: A Demon's Soulsnál keményebben bedolgozott a Japan Studio, annál még van értelme, más kérdés, hogy így is az egyik legfosabbul futó GIGA lett. Persze a Kodzsimánál is volt példa rá, hogy megkapták a Decimát, lásd Death Stranding. Kár, hogy az Epicnek nincs engine-je :kuss:
Avatar
Botond

Hozzászólás #73208 2023.05.24. 14:39

DanielT írta:Halvány gondolat nem volt még az Xbox például amikor az MGS megjelent Playstationre és egyébként később Windowsra is. A Nintendo 64 meg alkalmatlan volt a futtatására.

Nem vásárolt cím, partnerség. Ez a különbség a Sony hozzállása és az MS között. Lassan 30 éves, mindkét fél számára pozitív mérleggel működő együttműködéseket ápolnak. Nem megvesznek egy kész produktumot, pontosabban fizetnek azért, hogy másé ne legyen, hanem együtt dolgoznak.
Mint a square enix címek esetén? Vagy mondjuk a rockstart?
Ez ilyen epic módi. MS is csinálja, ezért nekik is jár a kövezés, akkor is ha már nincsenek sega gépek, ez gépektől függetlenül undorító görénység, a vonatkozó jogszabályokban az erőfölénnyel való visszaélés részen részletezik a kapcsolódó infókat. Igen, a sonytól is alja tetvesség az octopath traveller2 és a ff16 miatt is, hogy idei példát is mondjunk, vagy ugye a legendás idei egyetlen ps5 cím, a forspoken! Mondjuk az lehet bosszú volt mindezen tetveskedésért!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73209 2023.05.24. 14:52

Zóanagyvarázsló írta:Túlmisztifikálni nem kell a partnerséget, lásd Square Enix.
Alábecsülni sem. Tudod te is, hogy a japánoknál a karrier az máshogy néz ki, mint nyugaton. Ott van céges hűség és büszkeség. Az MS összes dolgozójától megrohadhatna a cég azonnal, ha jobb ajánlatot kapnak, ugrál mindenki mindenhova ahová éppen a bullshit fújja.

Ezek a vén japó veteránok meg 30 éve együtt dolgoznak, japán cégeknél, japán konzolokra. Ez egy abszolút létező tényező.

Az Xbox brand az összes IP-jét tönkretette, a stúdióikat ledarálták, egyetlen kivétel a Forza franchise. Semmijük nincs, csak egy pár éves dicső múlt a 360 korszakban. Jelenük és jövőjük kereken nulla, nincs mire építeni, nincs kivel építeni. Az MS -nél nem presztízs dolgozni, hanem akik nem elég jók máshova, oda buknak le.
Avatar
Botond

Hozzászólás #73210 2023.05.24. 16:46

DanielT írta:Alábecsülni sem. Tudod te is, hogy a japánoknál a karrier az máshogy néz ki, mint nyugaton. Ott van céges hűség és büszkeség. Az MS összes dolgozójától megrohadhatna a cég azonnal, ha jobb ajánlatot kapnak, ugrál mindenki mindenhova ahová éppen a bullshit fújja.

Ezek a vén japó veteránok meg 30 éve együtt dolgoznak, japán cégeknél, japán konzolokra. Ez egy abszolút létező tényező.

Az Xbox brand az összes IP-jét tönkretette, a stúdióikat ledarálták, egyetlen kivétel a Forza franchise. Semmijük nincs, csak egy pár éves dicső múlt a 360 korszakban. Jelenük és jövőjük kereken nulla, nincs mire építeni, nincs kivel építeni. Az MS -nél nem presztízs dolgozni, hanem akik nem elég jók máshova, oda buknak le.
Ez még akár igaz is lehetne, ha a dicső square enix az octopath traveller első részét nem xboxra tolta volna ki Switch mellett, míg a második részt meg psre a Switch mellett.

Persze a sima kurválkodást hívhatjuk státusznak, meg presztízsnek, mert hát vicces kommentek is kellenek ide!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73211 2023.05.24. 17:04

DanielT írta:Alábecsülni sem. Tudod te is, hogy a japánoknál a karrier az máshogy néz ki, mint nyugaton. Ott van céges hűség és büszkeség. Az MS összes dolgozójától megrohadhatna a cég azonnal, ha jobb ajánlatot kapnak, ugrál mindenki mindenhova ahová éppen a bullshit fújja.

Ezek a vén japó veteránok meg 30 éve együtt dolgoznak, japán cégeknél, japán konzolokra. Ez egy abszolút létező tényező.

Az Xbox brand az összes IP-jét tönkretette, a stúdióikat ledarálták, egyetlen kivétel a Forza franchise. Semmijük nincs, csak egy pár éves dicső múlt a 360 korszakban. Jelenük és jövőjük kereken nulla, nincs mire építeni, nincs kivel építeni. Az MS -nél nem presztízs dolgozni, hanem akik nem elég jók máshova, oda buknak le.
Azért a Square Enix és a Sega pályafutása is fura húzásokkal van kikövezve, a pachinkomániás Konamiról meg jobb nem is beszélni, ők azért próbálták leépíteni a frencsájzokat rendesen. De a Capcomnál is vezetőváltás kellett, hogy visszaüljenek a nyeregbe, előtte volt Ninja Theorynak kiadott DMC meg szakadék felé száguldó Resident Evil. A Naughty Dog, Guerilla, Insomniac, Sucker Punch, Santa Monica, Bend Studio, a Bungie, a néhai Studio Liverpool stb. esetében pedig korlátozott a japóság aránya. Nekem konkrétan nem elég japó a Sony játékokban, a japóságot meg ott nyomják fullba, ahol nem kéne.

Van abban valami, amit mondasz, de ez egyre inkább olyan, mint a szamurájétosz a Harakiriben. Minden egyik legjobb filmje, és még japán is, ajánlom (újfent).

Abban egyetértek, hogy az MS-nél nagy a frencsájzpusztulat, de ezek az IP-k egyébként mindig is nagyra nőtt lufik voltak. A Bungie és az Epic pedig magától lépett le, és egyébként saját játékban azóta sem veretes a teljesítményük, vagyis hát nagyot ment a Destiny (2) és a Fortnite, de itt röhögnétek rajtuk, ha MS-exkluzívak lennének. Majd a Destiny 3, az maga lesz a JAPÓSÁG!

De neked a kommented alapján mégis inkább a Nintendót ajánlanám, akkor igazi japán lehetnél.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73212 2023.05.24. 17:04

Botond írta:Ez még akár igaz is lehetne, ha a dicső square enix az octopath traveller első részét nem xboxra tolta volna ki Switch mellett, míg a második részt meg psre a Switch mellett.

Persze a sima kurválkodást hívhatjuk státusznak, meg presztízsnek, mert hát vicces kommentek is kellenek ide!
Hát én most nem ilyen octopath lófasz címekre gondoltam hanem mondjuk egy Final Fantasy-ra. De biztos szuper elégedettek lehettek az Xbox partnerséggel ha a folytatásnál már menekültek vissza playstationre... :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73213 2023.05.24. 17:11

Zóanagyvarázsló írta:Azért a Square Enix és a Sega pályafutása is fura húzásokkal van kikövezve, a pachinkomániás Konamiról meg jobb nem is beszélni, ők azért próbálták leépíteni a frencsájzokat rendesen. De a Capcomnál is vezetőváltás kellett, hogy visszaüljenek a nyeregbe, előtte volt Ninja Theorynak kiadott DMC meg szakadék felé száguldó Resident Evil. A Naughty Dog, Guerilla, Insomniac, Sucker Punch, Santa Monica, Bend Studio, a Bungie, a néhai Studio Liverpool stb. esetében pedig korlátozott a japóság aránya. Nekem konkrétan nem elég japó a Sony játékokban, a japóságot meg ott nyomják fullba, ahol nem kéne.

Van abban valami, amit mondasz, de ez egyre inkább olyan, mint a szamurájétosz a Harakiriben. Minden egyik legjobb filmje, és még japán is, ajánlom (újfent).

Abban egyetértek, hogy az MS-nél nagy a frencsájzpusztulat, de ezek az IP-k egyébként mindig is nagyra nőtt lufik voltak. A Bungie és az Epic pedig magától lépett le, és egyébként saját játékban azóta sem veretes a teljesítményük, vagyis hát nagyot ment a Destiny (2) és a Fortnite, de itt röhögnétek rajtuk, ha MS-exkluzívak lennének. Majd a Destiny 3, az maga lesz a JAPÓSÁG!

De neked a kommented alapján mégis inkább a Nintendót ajánlanám, akkor igazi japán lehetnél.
Az őrületben nincs hiány arrafelé az biztos. De még mindig ezerszer inkább ők, mint egy MS/ACTI/BLIZZARD. Tényleg tök jó lenne, ha összejönne a felvásárlás és megszületne az igazi ultimate ÉC kiadó. Az EA-t már lassan számon sem kell tartani, őket már az MS se akarta megvenni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73214 2023.05.24. 18:55

DanielT írta:Hát én most nem ilyen octopath lófasz címekre gondoltam hanem mondjuk egy Final Fantasy-ra. De biztos szuper elégedettek lehettek az Xbox partnerséggel ha a folytatásnál már menekültek vissza playstationre... :miaz:
Inkább az látszik, hogy egy volt egy nagy fordulat, korábban öntötték a játékaikat is a ganéba, de egy ideje elkezdtek együttmozogni
a Sonyval, amíg jönnek PC-re is a játékaik, különben ANNYIRA nem izgat (azért az exkluzivitást ellenzem), az ő játékaik nem ganéba való rövidségéűek. Mindenesetre a nagy partnerség nem mindig látszik. A Forspoken egy dolog, de az FF15 is hány évig készült (mint a multiplatfrommá vált FF13 mellé a PS-exkluzív FF13 Versus, aztán az is day1 multiplatfrom lett). Ha annyira szoros lett volna az üzleti felszínen túli összejátszás, akkor az sem így alakul.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73215 2023.05.24. 19:10

DanielT írta:Az őrületben nincs hiány arrafelé az biztos. De még mindig ezerszer inkább ők, mint egy MS/ACTI/BLIZZARD. Tényleg tök jó lenne, ha összejönne a felvásárlás és megszületne az igazi ultimate ÉC kiadó. Az EA-t már lassan számon sem kell tartani, őket már az MS se akarta megvenni.
Ezeknél mind más és más a baj. Az EA egyszerűen semmilyen, az AB meg valami karikatúrában játssza az evil coroporationt. Az MS egyik se, ott a gyeplő van a lovak közé dobva (a Bethesdánál kicsiben meg állítólag Altman halála okozza ugyanezt). A Ubi, nos, nálam ők a legalja, de nagy a verseny. Az MS ebben a mezőnyben még csak rosszfiúnak sem tűnik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73216 2023.05.24. 21:15

Itt lehet hamarosan követni a videózséming királyának bemutatóját:

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #73217 2023.05.24. 21:40

Zóanagyvarázsló írta:Inkább az látszik, hogy egy volt egy nagy fordulat, korábban öntötték a játékaikat is a ganéba, de egy ideje elkezdtek együttmozogni
a Sonyval, amíg jönnek PC-re is a játékaik, különben ANNYIRA nem izgat (azért az exkluzivitást ellenzem), az ő játékaik nem ganéba való rövidségéűek. Mindenesetre a nagy partnerség nem mindig látszik. A Forspoken egy dolog, de az FF15 is hány évig készült (mint a multiplatfrommá vált FF13 mellé a PS-exkluzív FF13 Versus, aztán az is day1 multiplatfrom lett). Ha annyira szoros lett volna az üzleti felszínen túli összejátszás, akkor az sem így alakul.
square nem épp kibaszott mindent a kukába, ami nem japó?

valszeg megnézték az eladásaikat és racionalizáltak. és szvsz az FF exkluság is emiatt alakult, annyira nem kell senkinek boxon az FF h nem éri meg oda portolni se.... nekem spec nem is hiányoznak :)

... de a tombraidert féltem. valahogy a mobiltelós áncsártid nem tűnik jó alternatívának :( de az indiándzsonsz sem...

---

bréking nyúz: tovább csúszik a skull and bónes :D :D :D
az ac4 hajós sikere után tán 2017-18 környékére ígérték? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #73218 2023.05.24. 21:51

Remélem így a foghúzás utáni Flector mámorban élvezhető lesz a showcase.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #73219 2023.05.24. 22:02

arty írta:square nem épp kibaszott mindent a kukába, ami nem japó?

valszeg megnézték az eladásaikat és racionalizáltak. és szvsz az FF exkluság is emiatt alakult, annyira nem kell senkinek boxon az FF h nem éri meg oda portolni se.... nekem spec nem is hiányoznak :)

... de a tombraidert féltem. valahogy a mobiltelós áncsártid nem tűnik jó alternatívának :( de az indiándzsonsz sem...
Ha megjelenés napján elmenne 5 millió FF Boxon, akkor nyilván nem lett volna elég nagy bőröndje a Sonynak. De ez a portolni se éri meg, ez azért vicces. Pláne az Octopath Travelernél.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #73220 2023.05.24. 23:02

A legnagyobb meglepetés az volt, hogy ez az alkoholista futballhuligán fejű Jim Ryan személyesen is felszólalt.

Alan Wake 2 - Újabb emlékeztetője az MS kudarcai végtelen sorának.

Bungie új cucca - Újabb emlékeztetője az MS kudarcai végtelen sorának.

Ghostrunner 2 - Jöhet

Helldivers 2 - Jöhet

FF 16 - teszteket megvárom

Render trailerekkel bemutatott dolgokra szót se vesztegetek és sokkoló számban voltak. Mármint az arányukat tekintve. Felháborító, vicc.

Ez egy csodálatos néger nő/10 konferencia volt.

Elnézést kérek mindnekitol akit felhájpoltam, ha privátban küldtök számlaszámot, utalom az 1 óra villanyszámlát.

Vissza: “Leáldozott.hu”