A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72801 2023.04.28. 11:00

arty írta:hát nekem semmivel nem tűnik másnak, mint az első vagy a dying light :P egy n+1 zombilövölde... (frankón néz ki, azt aláírom)
A DI2-höz még nem volt szetencsém, de a DI1-et és a DL-t nem tenném a Back for Blood vagy a Zombie Army szintjére.

Lövésben sem, mert a DI1-ben a lőfegyveres speckós csajt választod, akkor is melee fog menni a játék kétharmadáig, és zombik ellen utána is az a célszerűbb. Én a mellényúló játékostárssal szemben a pengéssel voltam, és katanával nagyon lehetett hentelni. (Persze ő egerezett, én kontrollereztem.) A DL-ben meg nagy a hangsúly a parkouron, de abban előbb lehet/érdemes lőni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72802 2023.04.28. 11:03

DanielT írta:Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját.

Kép

"For the fiscal year, Sony’s gaming division brought in revenue of 3.64 trillion yen, up 33% year-on-year."
Jól jött a gátszakadás, a PC-s árazás és az xboxos tetszhalál. Jó lenne látni mögötte játékokban is a minőséget és a mennyiséget, de nyilván más se hozza ebben a SNES-PS1-2-érát.
Castle82

Hozzászólás #72803 2023.04.28. 12:04

neoreg írta:Jedi Survivor fosport lett mindenen, különösen PC-n.



A legtöbb teszt patch mentes esetleg a megjelenés elötti patch utáni teszt, day1 patch-el legalábbis pc-n azt leszámitva hogy csak a hulladék amd fsr van benne annyira nem gáz. 4k high-epic beállitások keveréke mellett rtx nélkül vigan szedi magát 60 fps limittel 50-60 között cikázva 3080 alatt. Stutter nincs legalábbis nálam nem jelentkezett, DLSS kéne bele és mehetne az RT is ON-ra. Hajnal óta 5 gondtalan órát tettem bele. Eközben konzolon esélyed sincs a framerate kisimitására, várhatod a patchet addig marad a sirás.

DT:
"Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját."

Akkor nagy az öröm az eddig is maxikorrekt Sony berakhat a savegame backup után még több funkciót a fizetős opciók közé és jöhet még egy kis áramelés és újabb fizetős upgrade-ek, hisz hüséges a vásárlóbázis. :ravasz1:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72804 2023.04.28. 12:24

Castle82 írta:A legtöbb teszt patch mentes esetleg a megjelenés elötti patch utáni teszt, day1 patch-el legalábbis pc-n azt leszámitva hogy csak a hulladék amd fsr van benne annyira nem gáz. 4k high-epic beállitások keveréke mellett rtx nélkül vigan szedi magát 60 fps limittel 50-60 között cikázva 3080 alatt. Stutter nincs legalábbis nálam nem jelentkezett, DLSS kéne bele és mehetne az RT is ON-ra. Hajnal óta 5 gondtalan órát tettem bele. Eközben konzolon esélyed sincs a framerate kisimitására, várhatod a patchet addig marad a sirás.
Steamen mostly negative az értékelése eddig 1200+ értékeléssel és szinte mindenki a teljesítményre panaszkodik, 4070ti+ kártyákkal is. De ha egy embernek jó, akkor nincs itt semmi gond. :)
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #72805 2023.04.28. 13:29

neoreg írta:Steamen mostly negative az értékelése eddig 1200+ értékeléssel és szinte mindenki a teljesítményre panaszkodik, 4070ti+ kártyákkal is. De ha egy embernek jó, akkor nincs itt semmi gond. :)
PC -be ez a szép, hogy mindig lesz akinek szarul fut és negatív természetesen, fel kéne az egész szar platformot gyújtani
Avatar
arty

Hozzászólás #72806 2023.04.28. 14:21

Castle82 írta:A legtöbb teszt patch mentes esetleg a megjelenés elötti patch utáni teszt, day1 patch-el legalábbis pc-n azt leszámitva hogy csak a hulladék amd fsr van benne annyira nem gáz. 4k high-epic beállitások keveréke mellett rtx nélkül vigan szedi magát 60 fps limittel 50-60 között cikázva 3080 alatt. Stutter nincs legalábbis nálam nem jelentkezett, DLSS kéne bele és mehetne az RT is ON-ra. Hajnal óta 5 gondtalan órát tettem bele. Eközben konzolon esélyed sincs a framerate kisimitására, várhatod a patchet addig marad a sirás.

DT:
"Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját."

Akkor nagy az öröm az eddig is maxikorrekt Sony berakhat a savegame backup után még több funkciót a fizetős opciók közé és jöhet még egy kis áramelés és újabb fizetős upgrade-ek, hisz hüséges a vásárlóbázis. :ravasz1:
hjaaaa, ha egy 400ezres kártyán megvan MAJDNEM a 60, akkor nincs ezzel semmi gond :D

mindenesetre respekt, hogy pénztárcáddal beálltál emögé a moslék mögé, jól illik a cyberpunk melletti kiálláshoz :D
szerintem közel a változás, így már a kiadók is látják, hogy a jelenlegi hozzáállásuk nem tartható :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #72807 2023.04.28. 14:23

DanielT írta:Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját.

Kép

"For the fiscal year, Sony’s gaming division brought in revenue of 3.64 trillion yen, up 33% year-on-year."
esetleg még tarthatták volna mesterségesen a raktárakban a ps5ös újabb félévig és akkor talán mégnagyobbak lennének azok a számok!

nem mellesleg ez egy korrekt jelzés a sony felé, hogy tök jól csinálnak MINDENT :D (hányok)
Avatar
arty

Hozzászólás #72808 2023.04.28. 14:24

Kandurex írta:PC -be ez a szép, hogy mindig lesz akinek szarul fut és negatív természetesen, fel kéne az egész szar platformot gyújtani
jó, de 350-400ezres kártyával mégis mit vársz? ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72809 2023.04.28. 14:26

Kandurex írta:PC -be ez a szép, hogy mindig lesz akinek szarul fut és negatív természetesen, fel kéne az egész szar platformot gyújtani
A konzolban az a jó, hogy garantáltan tud mindenkinél szarul futni a fosport. Máglyát rakni virtuálisan csak akkor van értelme bármilyen platformból, ha a felelősök is mennek rá. Hozzáteszem, eddig inkább azzal találkoztam, hogy konzolon nem lőhető be jól a játék, PC-n meg inkább, de nem játszom eleget day1. A korábbi genekből 30 fps-esként itt maradtakat, illetve az emuval 60 fps-esre pofozható Nintendo-játékokról nem is beszélve.
Castle82

Hozzászólás #72810 2023.04.28. 15:32

arty írta:hjaaaa, ha egy 400ezres kártyán megvan MAJDNEM a 60, akkor nincs ezzel semmi gond :D

mindenesetre respekt, hogy pénztárcáddal beálltál emögé a moslék mögé, jól illik a cyberpunk melletti kiálláshoz :D
szerintem közel a változás, így már a kiadók is látják, hogy a jelenlegi hozzáállásuk nem tartható :D :D



Nem álltam, CP77 óta nem rendelek elő semmit, EA PLay Pro-m van még 1 hétig mert Dead Space remake-eztem.:)
Ám ja egy 400ezres kártyán (ami amúgy 250 körül kellett volna legyen és most 200k körül osztogatják ph-n) kompromisszumos a 4k 60 fps,pláne DLSS nélkül szutyok AMD nyaller game-ban, húúúúha...:)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72811 2023.04.28. 15:38

arty írta:esetleg még tarthatták volna mesterségesen a raktárakban a ps5ös újabb félévig és akkor talán mégnagyobbak lennének azok a számok!

nem mellesleg ez egy korrekt jelzés a sony felé, hogy tök jól csinálnak MINDENT :D (hányok)
Javítás: jobban csinálnak mindent mint a microsoft.
Castle82

Hozzászólás #72812 2023.04.28. 15:49

neoreg írta:Steamen mostly negative az értékelése eddig 1200+ értékeléssel és szinte mindenki a teljesítményre panaszkodik, 4070ti+ kártyákkal is. De ha egy embernek jó, akkor nincs itt semmi gond. :)



Jónak azért nem jó csak megint kiváncsi lennék hány százaléka az esetnek user error-> többet vár a hardvertől szarik frissiteni nem állitgat grafikát, stbstb. Ha egy 3080-al igy fut akkor a 4070ti-al sem kéne szarakodni de nyilván az uriember elvárná hogy 4k 60 legyen epicen rtx onolva DLSS nélkül mert XY játék úgy futott.:)
Elég szétnézni milyen hardverekkel megy javarészt a rinya...1060-1070-esekkal és ekörüli amd/nvidia kártyákkal, i3-as procikkal, sok esetben 8-16gb ramokkal....Kiváncsi lennék hány százaléka még mindig winchesterrel cseszekedik vagy valami tetülassú ssd-vel, ddr3-al....
A netes tesztek java pre verzió és még az is patchmentesen, az utolsó napon megjelenés elött jött ki pre patch ami pl pcgamer szerint jócskán javitott a teljesitményen hisz addig még egy 4090-el is 2k-ban 30 fps körüli értékeket mértek patch után ez duplázódott. Megjelenéskor pedig jött még egy nagy patch azért is durva a letöltési mennyiség ami szintén jócskán növelte a teljesitményt. Ez van. Ez még mindig messze van a Batman/Tlou remake vagy akár az AC Unity fiaskótól. Mondjuk tréfás hogy lassan ennek is lehet örülni ha konzolra és pc-re "csak" ennyi problémával érkezik valami.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72813 2023.04.28. 17:03

Castle82 írta:Jónak azért nem jó csak megint kiváncsi lennék hány százaléka az esetnek user error-> többet vár a hardvertől szarik frissiteni nem állitgat grafikát, stbstb. Ha egy 3080-al igy fut akkor a 4070ti-al sem kéne szarakodni de nyilván az uriember elvárná hogy 4k 60 legyen epicen rtx onolva DLSS nélkül mert XY játék úgy futott.:)
Elég szétnézni milyen hardverekkel megy javarészt a rinya...1060-1070-esekkal és ekörüli amd/nvidia kártyákkal, i3-as procikkal, sok esetben 8-16gb ramokkal....Kiváncsi lennék hány százaléka még mindig winchesterrel cseszekedik vagy valami tetülassú ssd-vel, ddr3-al....
A netes tesztek java pre verzió és még az is patchmentesen, az utolsó napon megjelenés elött jött ki pre patch ami pl pcgamer szerint jócskán javitott a teljesitményen hisz addig még egy 4090-el is 2k-ban 30 fps körüli értékeket mértek patch után ez duplázódott. Megjelenéskor pedig jött még egy nagy patch azért is durva a letöltési mennyiség ami szintén jócskán növelte a teljesitményt. Ez van. Ez még mindig messze van a Batman/Tlou remake vagy akár az AC Unity fiaskótól. Mondjuk tréfás hogy lassan ennek is lehet örülni ha konzolra és pc-re "csak" ennyi problémával érkezik valami.
Az a baj, hogy nekem 3080 körüli vasakkal rendeljező ismerőseim is arra panaszkodnak, hogy bármilyen beállítással ugyanaz a performance. Eközben meg úgy hírlik, hogy konzolon se az igazi. EA-fosnak hangzik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72814 2023.04.28. 20:19

Castle82 írta:A legtöbb teszt patch mentes esetleg a megjelenés elötti patch utáni teszt, day1 patch-el legalábbis pc-n azt leszámitva hogy csak a hulladék amd fsr van benne annyira nem gáz. 4k high-epic beállitások keveréke mellett rtx nélkül vigan szedi magát 60 fps limittel 50-60 között cikázva 3080 alatt. Stutter nincs legalábbis nálam nem jelentkezett, DLSS kéne bele és mehetne az RT is ON-ra. Hajnal óta 5 gondtalan órát tettem bele. Eközben konzolon esélyed sincs a framerate kisimitására, várhatod a patchet addig marad a sirás.

DT:
"Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját."

Akkor nagy az öröm az eddig is maxikorrekt Sony berakhat a savegame backup után még több funkciót a fizetős opciók közé és jöhet még egy kis áramelés és újabb fizetős upgrade-ek, hisz hüséges a vásárlóbázis. :ravasz1:
Rám számíthatnak! Ha havonta kellene új gépet venni akkor is! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72815 2023.04.29. 09:54

Meg is álmodtam, hogy a gonosz Sony hogyan tudná még jobban és még mesterségesebben fokozni az eladásokat: Hetek alatt biológialiag lebomló PS5!

És közben a zséming gőzhenger sem áll meg: behúztam a világ legszarabb címéért versenyző Anno Mutationem-et. Még lehet nem most kezdem el instant, de majd szólok, hogy instant classic, vagy Ganépassz exkluzív minőség -e.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72816 2023.04.29. 10:25

DanielT írta:Meg is álmodtam, hogy a gonosz Sony hogyan tudná még jobban és még mesterségesebben fokozni az eladásokat: Hetek alatt biológialiag lebomló PS5!

És közben a zséming gőzhenger sem áll meg: behúztam a világ legszarabb címéért versenyző Anno Mutationem-et. Még lehet nem most kezdem el instant, de majd szólok, hogy instant classic, vagy Ganépassz exkluzív minőség -e.
Fizetőssé kellene tenni a VRR-t abban a maréknyi játékban ahol elérhető, és havidíjat kellene szedni ott ahol nem elérhető és a tearingelést hívhatná “alwaysonVRR”-nak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72817 2023.04.29. 10:29

Botond írta:Fizetőssé kellene tenni a VRR-t abban a maréknyi játékban ahol elérhető, és havidíjat kellene szedni ott ahol nem elérhető és a tearingelést hívhatná “alwaysonVRR”-nak.
Sajnos kb 1 játék van ami tearingel a 10 opcióból 2-ben (Ghostwire), szóval ebből nem lenne nagy bevétel.

Kb mintha azt mondanád, hogy a Microsoft Game of the Year jelölt játékait kellene durván megadóztatni. :((
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72818 2023.04.29. 10:35

Vagy itt ez az új Jedi fos, ami Dolby Visionban egy moslék Xboxon, de legalább biztos jön majd Gamepassba VRR-el, fosfrémmel. PS5-ön meg kénytelenek elviselni az emberek amit kaptak day1. :((((((((((((


Kép

Kép

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #72819 2023.04.29. 10:49

Azért nem semmi, hogy idáig jutottunk az önigazolásban, hogy a VRR rossz, a laposföld hívők büszkék rád!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72820 2023.04.29. 10:54

Botond írta:Azért nem semmi, hogy idáig jutottunk az önigazolásban, hogy a VRR rossz, a laposföld hívők büszkék rád!
Senki nem mondta, hogy a VRR rossz. Ezért van PS5-ön is.

ÖNIGAZOLÁS vád, egy Xbottól. :taps: Mint amikor a Suzukis magyarázza az asszonynak aki a meglát egy Ferrarit, hogy "hát de az milyen rohadt sokat fogyaszt, oda se nézz anyjuk!". :eljen:

Egyébként a 30 frémes Microsoft Exkluzív Redfall-ról majd várom a VRR tesztet. :nezze: Remélem jobban sikerül majd mint a Callisto Protocol.

Kép

Vagy az Atomic Heart.

Kép

ÖNIGAZOLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSSS:FDS:FDSFSDSDF:DSF LOL. :taps:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72821 2023.04.29. 11:10

DanielT írta:ÖNIGAZOLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSSS:FDS:FDSFSDSDF:DSF LOL. :taps:
Szerintem ők sem tudnak HDMI portot konfigolni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72822 2023.04.29. 11:25

TasManXT írta:Szerintem ők sem tudnak HDMI portot konfigolni.
Hát a magunkfajta kezdőknek ez elég nagy kihívás, ezt kérlek megértőbben kezeld! :rinya:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72823 2023.04.29. 11:42

DanielT írta:Hát a magunkfajta kezdőknek ez elég nagy kihívás, ezt kérlek megértőbben kezeld! :rinya:
Az a baj, hogy annyi szektás faszságot írsz már ide, hogy nem tudni mikor trollkodás, főleg az xsx rant óta.
Ilyen mértékű párhuzamos univerzum, amit létrehoztál, ahol az “alwaysonhdr” az egyenlő a HDR-rel, mert az a neve, és mert a kijelzőt HDR módba kapcsolja, figyelmen kívül hagyva, hogy ezek szükséges, de nem elégséges feltételei a HDRségnek az már felveti az épeszűség kérdéseit.
Lassan olyan orvosi eset vagy te is, mint Benő, aki a Zeldától büfikézik, de az egy színnel operáló DS-t 600p-ben “platinázta” simán, aztán ráfordult a bloodbornera, ami ugye 1080p@30, na de az tök okés egy ps5től, csak switchen gáz.

Az xbot egy vicces fordulat, de attól még a Sony egy gennyes kelés a géming szcénában, akkor is, ha minden évben van egy darab egész exclu címük, amiből csak minden másodikat tartasz szarnak.

Jedizni meg ráérünk egy év múlva is, amikor ott lesz a ganéban, ingyen, kipatchelve. Előző jedi is mire játszható lett ps5/xsx patchesen, addigra frémben meg felbontásban is az lett az alja xsx-en ami a ps5ön a teteje. Szóval az early adopter szivatás ott is ki volt maxolva, aztán helyreállt a világ rendje.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72824 2023.04.29. 11:51

A Sony akkor fog érni egy fabatkát is, ha olyan munkatársai lesznek, mint az MS-nek:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72826 2023.04.29. 12:15

Botond írta:Az a baj, hogy annyi szektás faszságot írsz már ide, hogy nem tudni mikor trollkodás, főleg az xsx rant óta.
Szerencsére nálad ez mindig teljesen egyértelmű. Valós muníció híján 100% trollkodás.

"Ilyen mértékű párhuzamos univerzum, amit létrehoztál, ahol az “alwaysonhdr” az egyenlő a HDR-rel, mert az a neve, és mert a kijelzőt HDR módba kapcsolja"

Soha nem írtam ilyet és ennek az a fő oka, hogy veled ellentétben én képben vagyok technológiai kérdéseket illetően.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72827 2023.04.29. 12:22

DanielT írta:Szerencsére nálad ez mindig teljesen egyértelmű. Valós muníció híján 100% trollkodás.

"Ilyen mértékű párhuzamos univerzum, amit létrehoztál, ahol az “alwaysonhdr” az egyenlő a HDR-rel, mert az a neve, és mert a kijelzőt HDR módba kapcsolja"

Soha nem írtam ilyet és ennek az a fő oka, hogy veled ellentétben én képben vagyok technológiai kérdéseket illetően.
Szerencsére az internet itt is rögzíti ki mit írt. :)
Szóval de, olvasd vissza micsoda óvodás hiszti volt ez részedről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72828 2023.04.29. 12:25

Botond írta:Szerencsére az internet itt is rögzíti ki mit írt. :)
Szóval de, olvasd vissza micsoda óvodás hiszti volt ez részedről.
Idézd be. Másold ide.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72829 2023.04.29. 12:37

DanielT írta:Idézd be. Másold ide.
Hogy újra letagadd? Mondom, számodra a tények már rég elveszítettek a jelentőségét. Aki idáig elmegy, hogy kerek-perec letagadja amit mondott, ott már nincs miről beszélni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72830 2023.04.29. 12:38

Botond írta:Hogy újra letagadd? Mondom, számodra a tények már rég elveszítettek a jelentőségét. Aki idáig elmegy, hogy kerek-perec letagadja amit mondott, ott már nincs miről beszélni.
Tehát nem tudod beidézni, bemásolni, mert hiába szeretnéd, hogy létezzen, nem létezik. Kellemetlen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72831 2023.04.29. 13:25

DanielT írta:Gáz, hogy nem volt VRR a kezdetektől ELVILEG. A gyakorlatban meg a játékok 99%-a tökéletesen futott, tehát az égvilágon semmi szükség nem volt rá.

Amióta meg van, azóta meg mindenben van (gondolom, mert szükségét továbbra sem érzékeltem semmiben). Viszont tudod mi van még? 120hz-es kijelzőkön 40 fps támogatás bizonyos címekben. Na az például elég poén ám.

Szóval van VRR, van 40 fps. Van HDR (mindenben, akkor is ha a játék nem támogatja, lásd High On Life).

De szuper klassz, hogy Xboxon van VRR minden címre, például a Halo Infinitet és a Forzát is nyomhatnám így? Elég állatka. :eljen:

Egyéb?
Itt pl, a mindenben van HDR, abban is ami nem támogatja rész. Mitől lenne ember?! Xboxon van, ps5ön nincs. Utóbbin csak alwaysonHDR van, ami csak a nevében HDR.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72832 2023.04.29. 13:33

Botond írta:Itt pl, a mindenben van HDR, abban is ami nem támogatja rész. Mitől lenne ember?! Xboxon van, ps5ön nincs. Utóbbin csak alwaysonHDR van, ami csak a nevében HDR.
Szintén magamtól, ugyanabban a beszélgetésben: " Ahogy mondtam, mindenben van HDR, mert a menüben beállítod, hogy legyen. Hiába nem támogatja a játék, a tévé profilodban aktiválva lesz így megkapod a plusz fényerőt és dinamikát. Nem a tökéletes megoldás, de kb egymilliárdszor jobb mint az, hogy egyszerűen nincs."

Tehát képzeld, nem arról van szó, hogy szerintem a menü kapcsoló beleprogramozza a hát a dét meg az ert a játék endzsinbe, odamegy aztán AI-val kendácsolja a kis japán jómunkás menü-manó.

HANEM: 'a tévé profilban aktiválva lesz". Ennyi történik. És már ez is több, mint amit a High On Life-ban Xboxon élő ember el tud érni. Ellenben ha PS5-ön lenne High On Life, akkor rá lehetne erőszakolni egy kicsit több fényt és dinamikát. De nem lehet.

SŐT! Mondok jobbat: Windows -on is rá tudtam erőszakolni, úgy nyomtam amikor először kipróbáltam.

Csak ez a fránya Xbox nem tudta, ezért sajnos el kellett adnom. :(((((((((( Pedig már 2 napja 0-24 ben nyomhatnám a Benedict Foxot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72833 2023.04.29. 13:40

Ha már Benedict Fox, ránéztem vajon milyen értékeléseket kapott ez az MS által túszul ejtett csoda, hát nagy hatása valszeg nem lesz a zséming szcéna alakulására, mert Metán egyetlen teszt sincs senkitől:

Kép

Steamen 84 user review van, ott 7/10-en áll.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72834 2023.04.29. 13:42

Na erről beszéltem. Ott a konkrét komment, hogy írod, hogy mindenben belejelenik megfele a HDR, meg előtte írtam, hogy kár ideidézni, mert konkrétan letagadtad, le fogod újra tagadni, erre tessék. Ki van meglepődve?! Számoljuk össze!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72835 2023.04.29. 13:48

Botond írta:Na erről beszéltem. Ott a konkrét komment, hogy írod, hogy mindenben belejelenik megfele a HDR, meg előtte írtam, hogy kár ideidézni, mert konkrétan letagadtad, le fogod újra tagadni, erre tessék. Ki van meglepődve?! Számoljuk össze!
Persze, hogy írom, hát azt se tudom a képernyő melyik felére kell ülni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72836 2023.04.29. 14:11

DanielT írta:Persze, hogy írom, hát azt se tudom a képernyő melyik felére kell ülni.
Pont ma írtad a Suzuki vs Ferrari példát és erre elkezdesz itt az alwaysonHDR “előnyeiről” írni, aminek ugye 0 köze van a néven kívül a HDR-hez, miközben az xsx-en ott az autoHDR, és mindezt úgy, hogy közben nem neveted el magad a saját ostobaságodon, az brilliáns mindenesetre.

De mindegy, várom Moby következő kommentjét a témában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72837 2023.04.29. 14:22

Leszedtem warezban a Benedictet, gondoltam ennyivel tartozom az Xbox Series X emlékének.

Azt hittem ez egy akcióBB metroidvania. Ehelyett a játék első percében!!! be vagyok dobva egy sok szobás házba és tekergethetem a hieroglifákat és nyomozhatom a valamit. Tehát nem egy puzzle és utána kis akció, majd valami komolyabb, vagy akármi. Nem. Egyből ezer ajtó, millió ábra, zene puzzle, gomb tekergetés, stb. Nooooooooope. Shiftdel.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72838 2023.04.29. 14:43

Botond írta:Pont ma írtad a Suzuki vs Ferrari példát és erre elkezdesz itt az alwaysonHDR “előnyeiről” írni, aminek ugye 0 köze van a néven kívül a HDR-hez, miközben az xsx-en ott az autoHDR, és mindezt úgy, hogy közben nem neveted el magad a saját ostobaságodon, az brilliáns mindenesetre.

De mindegy, várom Moby következő kommentjét a témában.
Kapcsold már be légyszi az auto-HDR-t a High on Life-ban légyszi, köszönöm!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72839 2023.04.29. 17:31

DanielT írta:Leszedtem warezban a Benedictet, gondoltam ennyivel tartozom az Xbox Series X emlékének.

Azt hittem ez egy akcióBB metroidvania. Ehelyett a játék első percében!!! be vagyok dobva egy sok szobás házba és tekergethetem a hieroglifákat és nyomozhatom a valamit. Tehát nem egy puzzle és utána kis akció, majd valami komolyabb, vagy akármi. Nem. Egyből ezer ajtó, millió ábra, zene puzzle, gomb tekergetés, stb. Nooooooooope. Shiftdel.
Ahhoz hogy beinduljon a játék metroidvinia része, le kell menni a pincébe a konyhán keresztül, de sok köszönet nem lesz benne. Egyszerűen nem jó irányítani ezt a játékot, a történet se érdekel egyáltalán és taszít a képi világa. Szintén shiftdel, csak 15 perccel később.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72840 2023.04.29. 17:53

neoreg írta:Ahhoz hogy beinduljon a játék metroidvinia része, le kell menni a pincébe a konyhán keresztül, de sok köszönet nem lesz benne. Egyszerűen nem jó irányítani ezt a játékot, a történet se érdekel egyáltalán és taszít a képi világa. Szintén shiftdel, csak 15 perccel később.
Jah, youtube kommentekben olvastam hasonlókat, hogy eléggé illik a Microsoft portfólióba. A grafika nekem tetszik, legalábbis amit láttam belőle trailerekben, de hát ez kevéske lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72841 2023.05.01. 01:16

Sajnos még a JAPÁN konzol sem akadályozza meg a fosperformanszt. A PS3 idején minden jobb volt!

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72842 2023.05.01. 12:42

Zóanagyvarázsló írta:Sajnos még a JAPÁN konzol sem akadályozza meg a fosperformanszt. A PS3 idején minden jobb volt!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=iWJKuCfHLSU[/ideo]

Ez egy hulladék. Most tolom a nemtudomhányéves Uncharted 4-et, beton 60, és még jobban is néz ki..
Sonynak a star wars jogokat!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72843 2023.05.01. 13:07

Bramble: The Mountain King egész jól sikerült. Aki szerette a Limbót/Inside-ot/Brothers a Tale of Two Sons-t, annak valószínűleg ez is tetszeni fog. 4-5 óra alatt kitolható, szóval a 30 eurót, amit kérnek érte, nem éri meg, de legalább a day1 ganépasszt elkerülte, jelezvén a minőséget. :banplz:
Castle82

Hozzászólás #72844 2023.05.01. 14:14

Greyfox írta:Ez egy hulladék. Most tolom a nemtudomhányéves Uncharted 4-et, beton 60, és még jobban is néz ki..
Sonynak a star wars jogokat!


Annak mondjuk nem nehéz mert csőpálya itt ott nagyobb terekkel...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72845 2023.05.01. 15:32

Castle82 írta:Annak mondjuk nem nehéz mert csőpálya itt ott nagyobb terekkel...

Mert, ez openworld? Akkor hasonlítsuk HZD-hez..
Az UC 4-ben is, de a lost legacy-ban azért vannak kifejezetten nagy terek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72846 2023.05.01. 17:20

neoreg írta:Bramble: The Mountain King egész jól sikerült. Aki szerette a Limbót/Inside-ot/Brothers a Tale of Two Sons-t, annak valószínűleg ez is tetszeni fog. 4-5 óra alatt kitolható, szóval a 30 eurót, amit kérnek érte, nem éri meg, de legalább a day1 ganépasszt elkerülte, jelezvén a minőséget. :banplz:
Jah, ACG review-ba belenéztem, érdekes és elég különleges látványú cucc. Nekem néhol kicsit sok is, de majd esélyes, hogy kipróbálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72847 2023.05.01. 17:24

Zóanagyvarázsló írta:Sajnos még a JAPÁN konzol sem akadályozza meg a fosperformanszt. A PS3 idején minden jobb volt!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=iWJKuCfHLSU[/vide]
A Star Wars az sajnos JAPÁN gépen is Star Wars marad... :(

Nade készüljetek, ma este/éjjel jönnek a Redfall tesztek! Mármint remélhetőleg jönnek, mert pl a Benedict Fox azóta is NULLA teszttel áll Metán. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72848 2023.05.01. 19:33

Nagyon jó irányba fejlődik a Retroarch, egyre több frankó CRT shader és kiegészítő van, aktuális frankóság ez a realtime tükröződős képernyő káva. A videón lévő egy kicsit agresszíven tükröződik, ezért tettem saját képet (telón lőve, ezért a crt filter át van méretezve és az nem szép, de azzal nem kell most foglalkozni). És persze csomó háttérrel, tévé fajtával létezik.

phpBB [media]


Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72849 2023.05.01. 20:54

Jéééééé, hát milyen érdekes, hogy mondtam mekkora undorító moslék az Xbox OS felület és most jön az új verzió ami hát... hasonlít valamire... ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRDEKES.

Kép

"Starting this week, users in the Alpha Skip-Ahead and Alpha rings will be able to preview a new version of their Home experience. This updated design incorporates the feedback we’ve heard from you along with all the learnings from our earlier experiments."

ÉR. DE. KES.

SÁLÁLÁÁLÁLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Na megyek HDMI port konfiguráló tanfolyamra, majd jövök a Redfall tesztekkel!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72850 2023.05.01. 22:34

DanielT írta:ÉR. DE. KES.
Ha már a Sony eladásait nem tudják hozni, a kinézetét UI szinten megpróbálják beérni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72851 2023.05.02. 07:42

Microsoft ✅
Xbox ✅
Gamepass ✅

"ACG Review cím: One of the Worst Games I Played So Far In 2023"

Kép
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72852 2023.05.02. 08:03

DanielT írta:Microsoft ✅
Xbox ✅
Gamepass ✅

"ACG Review cím: One of the Worst Games I Played So Far In 2023"

[img]https://i.imgur.com/1Big52D.pngimg]
Legelső gameplay videó alapján látni lehetett, hogy szemétre való. Arkane Studios-ra Dishonored játékon kívül mást nem bíznék. Ha van esze a Microsoftnak (nagyon nagy HA), akkor ők is azt fogják erőltetni (vagy megszüntetik őket).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72853 2023.05.02. 12:03

DanielT írta:Microsoft ✅
Xbox ✅
Gamepass ✅

"ACG Review cím: One of the Worst Games I Played So Far In 2023"
Újabb hamisítatlan 6/10-es gigaexklu az MS-től. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72854 2023.05.02. 13:47

benőmenő írta:Újabb hamisítatlan 6/10-es gigaexklu az MS-től. :eljen:
Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72855 2023.05.02. 17:22

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #72856 2023.05.02. 18:49

Elképesztő nagy szívás volt, szerintem nehezebb volt megszerezni, mint a Returnal platinát... 110 óra lett a vége és 8 végigjátszás kellett hozzá.....fantasztikusan jó játék, bekerült nálam a top 10-be, rohadtul rácsavarodtam
Spoiler
resi4.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72857 2023.05.02. 18:51

eje75 írta:Elképesztő nagy szívás volt, szerintem nehezebb volt megszerezni, mint a Returnal platinát... 110 óra lett a vége és 8 végigjátszás kellett hozzá.....fantasztikusan jó játék, bekerült nálam a top 10-be, rohadtul rácsavarodtam
Spoiler
resi4.jpg
Grat! :taps: :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #72858 2023.05.02. 18:55

DanielT írta:Grat! :taps: :eljen:
Természetesen Dead Island 2 is megvan, azonnal megvettem, ahogy kijött, az első nagy kedvencem volt...hosszú hétvégén eléggé sokat toltam, élveztem is, csak kicsit félek a végére unalmas lesz a kaszabolás, mert sok minden más eddig nincs benne... mind1, a hangulata és a kinézete gecijó...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72859 2023.05.02. 18:58

eje75 írta:Természetesen Dead Island 2 is megvan, azonnal megvettem, ahogy kijött, az első nagy kedvencem volt...hosszú hétvégén eléggé sokat toltam, élveztem is, csak kicsit félek a végére unalmas lesz a kaszabolás, mert sok minden más eddig nincs benne... mind1, a hangulata és a kinézete gecijó...
Rendben lesz az, kaszabolás helyett meg lesz lövöldözés is és teljesen érdekesek a karakterek, feladatok. Menj rá ott is a trofikra, bár igazából csak mindent meg kell csinálni és akkor ki is ugranak.
Avatar
arty

Hozzászólás #72860 2023.05.02. 22:33

TasManXT írta:Javítás: jobban csinálnak mindent mint a microsoft.
javítás: nem csak a nintendósok agyhalottak :P
Avatar
arty

Hozzászólás #72861 2023.05.02. 22:34

Castle82 írta:Nem álltam, CP77 óta nem rendelek elő semmit, EA PLay Pro-m van még 1 hétig mert Dead Space remake-eztem.:)
Ám ja egy 400ezres kártyán (ami amúgy 250 körül kellett volna legyen és most 200k körül osztogatják ph-n) kompromisszumos a 4k 60 fps,pláne DLSS nélkül szutyok AMD nyaller game-ban, húúúúha...:)
akkor meg minek próbálod védeni, ha még a saját vásárlásod sem kell igazolni? ;) :D

az amd-nek szégyen, hogy ezzel a játékban említed egy mondatban :)
Avatar
arty

Hozzászólás #72862 2023.05.02. 22:45

DanielT írta:Jéééééé, hát milyen érdekes, hogy mondtam mekkora undorító moslék az Xbox OS felület és most jön az új verzió ami hát... hasonlít valamire... ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRDEKES.

Kép

"Starting this week, users in the Alpha Skip-Ahead and Alpha rings will be able to preview a new version of their Home experience. This updated design incorporates the feedback we’ve heard from you along with all the learnings from our earlier experiments."

ÉR. DE. KES.

SÁLÁLÁÁLÁLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Na megyek HDMI port konfiguráló tanfolyamra, majd jövök a Redfall tesztekkel!
hát, ez éppcsak moslékabb lett (ömesztett moslék!), de lenne itt még hova fokozni a használhatatlanságot.... mondjuk nagy a verseny, a sony az oledbeégetős trágyájával NYILVÁN belopta a japánszrelmesek szívébe magát, mindenki más szerint is MINDKETTŐ egy rohadalom (vs steam, A referenciaUI). nyilván egy KORPORÉSÖN nem engedheti meg magának, hogy a juzer azt nézzen a hómszkrínen, amit akar és AHOGYAN akarja. látod, amit a főni redmondban/tokióban megálmodott, KISPARASZT!

szóval jópofa lenne ez a kárörvendés, HA nem tudnám, hogy a sonykonzolod a fix ábécésorrend hiánya miatt sem került vaterára 1 nap alatt! :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72863 2023.05.03. 08:12

eje75 írta:Elképesztő nagy szívás volt, szerintem nehezebb volt megszerezni, mint a Returnal platinát... 110 óra lett a vége és 8 végigjátszás kellett hozzá.....fantasztikusan jó játék, bekerült nálam a top 10-be, rohadtul rácsavarodtam
Spoiler
resi4.jpg
Az derék!
Én végül feladtam a kombinált céllövöldét és még nem rég találtam meg Ashleyt.
Mondjuk ami kis időm van játszani azt elnyeli a GT. Kvaliti entörtéjnment! :idiota:
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72864 2023.05.03. 08:16

benőmenő írta:Az derék!
Én végül feladtam a kombinált céllövöldét és még nem rég találtam meg Ashleyt.
Mondjuk ami kis időm van játszani azt elnyeli a GT. Kvaliti entörtéjnment! :idiota:
Túl hamar fékeztél (1-es táblánál bőven elég). :D Fogyasztás mennyin van, mert olyna az egyenesben mintha tolatnál.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72865 2023.05.03. 08:33

TasManXT írta:Túl hamar fékeztél (1-es táblánál bőven elég). :D Fogyasztás mennyin van, mert olyna az egyenesben mintha tolatnál.
Kettesnél lentebb sosem vettem. Mondjuk ez egy viszonylag korai próbálkozás volt, itt szerintem még a leszorító erő is defaulton volt meg a benzin se lett volna elég a végéig. Mindenesetre ez a Porsche nem épp erre az eventre való. Majd az új Merci, Supra vagy GT-R-el nekifutok ha meglesz valamelyik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72866 2023.05.03. 10:26

Meta pontszám még nincs, mert összesen két teszt van róla, de ez egy hamisíthatatlan system seller lett. Én vagyok rá az élő példa.

És hát nyilván a 10 perces tesztem is teljesen elfogult, alaptalan és egyebek volt:

Microsoft ✅
Xbox ✅
Gamepass ✅

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72867 2023.05.03. 10:32

arty írta:hát, ez éppcsak moslékabb lett (ömesztett moslék!), de lenne itt még hova fokozni a használhatatlanságot.... mondjuk nagy a verseny, a sony az oledbeégetős trágyájával NYILVÁN belopta a japánszrelmesek szívébe magát, mindenki más szerint is MINDKETTŐ egy rohadalom (vs steam, A referenciaUI). nyilván egy KORPORÉSÖN nem engedheti meg magának, hogy a juzer azt nézzen a hómszkrínen, amit akar és AHOGYAN akarja. látod, amit a főni redmondban/tokióban megálmodott, KISPARASZT!

szóval jópofa lenne ez a kárörvendés, HA nem tudnám, hogy a sonykonzolod a fix ábécésorrend hiánya miatt sem került vaterára 1 nap alatt! :P
Ok, mikor vagy otthon? :mf2:

szerk: Viszek pezsgőt: "Intel posts biggest quarterly loss in company history as processor sales plunge"
Avatar
Botond

Hozzászólás #72868 2023.05.03. 18:31

Lepörgött a Risen. Így a számozatlan első rész, még 2009ből az x360 kiadás xsx-en.

Egyszerűen csoda ez a játék, még 14 év távlatából is, nem hiába adták ki pár hónapja a felújított verziót az új konzolokra és cserélték le az eredeti verziót a felújítottra. Eddig csak a pc verzióhoz volt szerencsém, és ahhoz is legutóbb 10+ éve,szóval a sztorit meg majdnem mindent el is felejtettem már, csak annyi maradt meg, hogy jó, és ez így sok évvel később igazolódott. Nagy mázli, hogy ennyit kihagytam a legutóbbi végigjátszás óta, mert így teljes pompájában tapasztalhattam meg, hogy
+ méltó gothic utód, a kezdeti kínszenvedés önfegyelemre tanít, mikor még két farkas pillanatok alatt széttép
+ a kezdeti nehézségek miatt valós tétje van a cselekedetinknek és a fejlődési döntéseinknek
+ kontrollerre szabva még sose játszottam, pc-n csak egérbillt támogatott, és hát zseniális a kontrolleres irányítás is (a felújított risennek kicsit már a kiosztása, de kb egyenértékű mindkettő használhatósági szempontból)
+ a felfedezés örömét maximálisan adja, mint a gothic1-2, befogadható mértékű térkép, maximálisan odafigyelve a részletekre kidolgozottsági szinten
+ frakciók közötti feszkó jól kidologzott, karakterek jól hozzák a szerepüket

Szóval akár újabb 11/10 cuccal is lehetne dolgunk, de

- grafika az x360as verzió esetén nem öregedett szépen, vagy kicsit konkrétabban Benőnél nem csak a reggeli, de még a tavaly karácsonyi bejgli is felkopogtatna. A felújított verzióban sem estek túlzásba amúgy, minimálisan javultak a textúrák, kicsit több lett az élsimítás, de azért látható, hogy ezek ugyanazok a textúrák/assettek, igyekeztek nulla vagy kevesebb efforttal megugrani a 4K-sítást. Hát még ez az x360 verzió, ahol ugye itt a 720p@30, az xbox és a kijelző lehetőségeihez mért upscale és plusz élsimítással. Már 2009ben is avittas volt ez a grafika, sokat nem javult ez az idők során, a célnak talán megfelelő szinten van
- fő sztori egy ponton agyfaszba fordul, vége és a végső bossfight teljesen kilóg az egész korábbi felépített világból szerintem, ez a lezárás már anno se volt a szívem csücske
- mivel mindent is elfelejtettem 10+ év alatt, így nagy lelkesen nekikezdtem felfedezni, itt egy növény, ott egy vaddisznó, aztán egyszer csak arra eszméltem, hogy mire a chapter1ből átvándoroltam a chapter2be, addigra már pont godmodeba kapcsoltam, és túlfejlődtem a játékot simán
- godmodeban már sima cséphadarás volt a játék, első 1-1,5 chapter maximálisan adta az adrenalint meg a mindent is, utána már csak bosszúhadjárat volt az elsőre erősebbnek bizonyultakon

Összességében simán 9 pont a mai napig, de nyilván a felújított verzióval, nem ezzel az x360assal, ezt csak kíváncsiságból vettem meg 990 forintért, amikor akciós lett a felújítás kiadásakor, hogy hogyan is néz ki (nem csak a grafika, hanem a kezelése, stb), és hát előtte ragadtam.
Másodikésharmadikrészfelkészülpertíz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72869 2023.05.04. 00:24

A 720@30 képletesen értettem, mert amúgy betonstabil 60 frém, a felbontás a gondja (meg ami ezzel jár), mert a hatvan frémét beáldoztak az x360on mindent is.
És a legfontosabb gondját nem is említettem, a körbefordulás sebessége a fénysebességet közelíti, és nincs az optionsben erre csúszka, szóval erősen szokni kell, hogy mennyire érjen az ember a jobb stickhez, hogy ne 270 fokokat forduljon 30 helyett.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72870 2023.05.04. 00:46

Botond írta:A 720@30 képletesen értettem, mert amúgy betonstabil 60 frém, a felbontás a gondja (meg ami ezzel jár), mert a hatvan frémét beáldoztak az x360on mindent is.
És a legfontosabb gondját nem is említettem, a körbefordulás sebessége a fénysebességet közelíti, és nincs az optionsben erre csúszka, szóval erősen szokni kell, hogy mennyire érjen az ember a jobb stickhez, hogy ne 270 fokokat forduljon 30 helyett.
Kár, hogy én PC-n fogom újrázni.

Vissza: “Leáldozott.hu”