A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72731 2023.04.20. 11:22

arty írta:DT - nem jössz wildlandsezni? multkor is majdnem küldtem invájtot, láttam online vagy.... mer' lehet nyomni felhőből, ha még fut a gaypassod!
Köszi, de nekem az már megvolt coopban és NAGYON ajánlom. :eljen: Passból a hómlessz only konzolosat vettem és hát ugye az már nincs. ;(((

Wolf 1-et próbáltam, az nem tetszett különösebben, felénél abbahagytam.

Ez a 2 is nagyon felcseszett az elején a 4 féle intróval és közben nulla zsémpléjjel, de nem kukáztam emiatt, kitartok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72732 2023.04.20. 11:25

arty írta:Tulképp várom a wildlandset. De mostmá' tényleg legyen ügydöntő session! :D (viszont ha nem bírtok magatokkal Zóval és konfettit van óhaj porszívózni, én kiszállok! :D ELMEBETEGEK!) )
Na! Azért pár skillt muszáj volt kiszedni, hogy ne fingjon ketté az első szembejövő random 12 éves a pillangókésével.
Nyilván az összes doksi felszedése nem kell, de a skilleket magunkra kapkodjuk az időt spórol, mert az ész nélküli fekszünk-kelünk nem gyorsabb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72733 2023.04.20. 13:08

DanielT írta:Amerikában minden korábbi Márciust megdöntött Playstation hardver eladásban a PS5 és európában se rossz a helyzet, hogy végre lehet eleget kapni...

Across the whole of Europe, console and PC games sales were down 11% for the first quarter of the year.

But console sales were up 41%. PS5, with sales up 369% year-on-year, Switch (-18%) ad Xbox Series S and X (-10%)


Jó kis mínusz 10% eladás alig két évvel a megjelenés után. :eljen: Már a földbe lett volna dózerolva az Xbox üzletág Phillel együtt, ha az első perctől kezdve annyi PS5-öt lehet kapni, amennyit vettek volna az emberek. Szó sem lenne Activision felvásárlásról, semmiről. Óriási mázlijuk volt ezzel a chiphiánnyal.

Na de hamarosan megjelnik a Redfall, az majd megmutatja hogyan kell itt szállítani a minőséget!
Ez ugye azt jelenti, hogy a ps5nek az Xboxhoz hasonló nulla közeli bázisértéke volt, onnan lehetett nagyot nőni százalékosan a szumma érték ilyen kis mértékű növekedése mellett.
Gondolom ez ráadásul nem darab, hanem euró/dollár, szóval a bázis értékben meglévő 70% Switch részesedés a ps5 17%ával szemben, ami darabban, a fele ár miatt valójában nyócszor annyi eladott switchet jelentett, mint ps5öt az már korrigálódott 36-56ra, vagyis most hogy a csapból is ps5 folyik már darabra csak 20%al kevesebb fogy, mint switchből.
De mellette az xbox eladások mind dollárban, mind euróban, mind darabban dögrováson vannak és sikerült a részarányát letornázni 13%ról nyócra.
Jár a taps mindenkinek, nem csak Filnek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72734 2023.04.20. 15:02

arty írta:Tulképp várom a wildlandset. De mostmá' tényleg legyen ügydöntő session! :D (viszont ha nem bírtok magatokkal Zóval és konfettit van óhaj porszívózni, én kiszállok! :D ELMEBETEGEK!)

DT - nem jössz wildlandsezni? multkor is majdnem küldtem invájtot, láttam online vagy.... mer' lehet nyomni felhőből, ha még fut a gaypassod!
A Wildlands meglepően játszható volt felhőből, a legutóbbi etapban úgy voltam, de nyilván randa a "natívhoz" képest, és nem 0 input lag, de a korábbi tapasztalatokhoz (pl. Outriders, lehet, már abban is jobb) képest meglepően jó. Ehhez persze az is hozzájárul, hogy alapból 30 fps csak, így eleve nem az igazi. Ha nem RS Vegas, Might and Magic, Beneath a Steel Sky meg Heroesok mennek mostanában, nem is tudom, hogy viselném.

A konfettinél sajnos az a baj, amit Botonbd mond: valaki mindig rohan (néha én), ránk hozza az összes ellenséget, aztán a nagy különbséget jelentő skillek nélkül fekszünk. Bazz, ti már levetéttek arcade-re, az a legkönnyebb, nem? Én azért regular alá nem mentem, de a négyből az is a második legkönnyebb szint.

Az persze egy vibb volt tegnapelőtt, amikor az ellenség kiszáll az aknára hajtott kocsiból épen, beleszalad egy aknába, SEMMI baja, én combon lövön mesterlövésszel, és ez le se lassítja! (Pedig a valságban a comb az artéria miatt életveszély, meg ugye a testpáncél sem ott a legvastagabb.) Szóval a jó kis kölcsönösen könnyen hullós Vegas (realistic szint) után ez a bullet sponge terminátorkodás elég gagyi. Értem én, hogy feklövés kell, lásd az FPS-ekbe azt behozó GoldenEye-t, de a Rare azt is feltalálta, hogy láblövést sántikáljanak, karlövés után meg ne osszanak vissza fejest csípőből. Még az Uncharted 1-ben is meghatotta a pirátot a találat. Persze mivel mindenki lehet külön nehézségi szinten, így az AI-jal, célokkal, mennyiséggel nem lehet variálni, HP bloat kell meg az ellen segítő grind. Nyilván nehezíti a játékot a 30 fps, a felhő (ha éppen abból megy), illetve hogy kontrollerrel kellene ilyen feltételek mellett pontlövészkedni. PC-re való lenne, mint a Strange Brigade.

Megnéztem amúgy a Vegast OLED-en, az első pályát végig islőttem realisticen. Sokkal pofásabb így, bár a 720p-s ódonságából homály azért nem szűnz meg teljesen. És szólóban tényleg van pofázás a helikopteren is, vannak felvillanó tutorialok (co-opban lett volna snake cam?), sőt checkpointok is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2023.04.20. 15:09-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72735 2023.04.20. 15:05

Botond írta:Ez ugye azt jelenti, hogy a ps5nek az Xboxhoz hasonló nulla közeli bázisértéke volt, onnan lehetett nagyot nőni százalékosan a szumma érték ilyen kis mértékű növekedése mellett.
Gondolom ez ráadásul nem darab, hanem euró/dollár, szóval a bázis értékben meglévő 70% Switch részesedés a ps5 17%ával szemben, ami darabban, a fele ár miatt valójában nyócszor annyi eladott switchet jelentett, mint ps5öt az már korrigálódott 36-56ra, vagyis most hogy a csapból is ps5 folyik már darabra csak 20%al kevesebb fogy, mint switchből.
De mellette az xbox eladások mind dollárban, mind euróban, mind darabban dögrováson vannak és sikerült a részarányát letornázni 13%ról nyócra.
Jár a taps mindenkinek, nem csak Filnek.
Majd a Starfield megmenti a Boxot a sok bénázástól! Ha megjelenik 20-30 fps-es formában jövőre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72736 2023.04.20. 15:07

DanielT írta:Köszi, de nekem az már megvolt coopban és NAGYON ajánlom. :eljen: Passból a hómlessz only konzolosat vettem és hát ugye az már nincs. ;(((

Wolf 1-et próbáltam, az nem tetszett különösebben, felénél abbahagytam.

Ez a 2 is nagyon felcseszett az elején a 4 féle intróval és közben nulla zsémpléjjel, de nem kukáztam emiatt, kitartok.
Keresem a Wolf 2-ben a 4-féle intrót, de nem találom :nemtudom:

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72737 2023.04.20. 17:16

Húgom laptopját volt balszerencsém nyomkodni win 11-el. Én a sima win 8-cal is elvoltam, de ez egy éc. Úgy lett valamivel konzisztensebb a kinézete hogy minden praktikus dolog 2-3 kattintással mélyebben legyen ha nem ugrik be a KB shortcut. Cserébe a keresője, ha lehet még szarabb lett. Prafó MS!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72738 2023.04.21. 08:38

Újabb minőségi japán gigaex és day-1 jön ps plus-ra!

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #72739 2023.04.21. 10:30

benőmenő írta:Húgom laptopját volt balszerencsém nyomkodni win 11-el. Én a sima win 8-cal is elvoltam, de ez egy éc. Úgy lett valamivel konzisztensebb a kinézete hogy minden praktikus dolog 2-3 kattintással mélyebben legyen ha nem ugrik be a KB shortcut. Cserébe a keresője, ha lehet még szarabb lett. Prafó MS!
+1

a windows explorer mindig is foslé volt, de most még mélyebbre ásták. respekt MS.

(lányom rányomott egy frissítésre és win10-et leupgradelte neki a gép :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #72740 2023.04.21. 10:42

DanielT írta:Köszi, de nekem az már megvolt coopban és NAGYON ajánlom. :eljen: Passból a hómlessz only konzolosat vettem és hát ugye az már nincs. ;(((
Wolf 1-et próbáltam, az nem tetszett különösebben, felénél abbahagytam.
Ez a 2 is nagyon felcseszett az elején a 4 féle intróval és közben nulla zsémpléjjel, de nem kukáztam emiatt, kitartok.
nekem is megvolt (nagyrészt szingliben), de jobb lődözde hiányában erre esett a választás (?)... már eléggé a kondér alját kapargatjuk :D pl a breakpoint 60frémes, stb, DE szerintem a környezet/setting szarabb.......

Ha a wolf1 nem jött be, ez szvsz 1:1 ugyanaz, szóóóóval... és vészjósló, hogy a sztorit se bírod, pedig szvsz bár generic, de egy gen7 lövölde felett áll azé' (akár vs killzone, pedig azt is bírtam!).
Namindegy, kíváncsi leszek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72741 2023.04.21. 11:07

arty írta:nekem is megvolt (nagyrészt szingliben), de jobb lődözde hiányában erre esett a választás (?)... már eléggé a kondér alját kapargatjuk :D pl a breakpoint 60frémes, stb, DE szerintem a környezet/setting szarabb.......

Ha a wolf1 nem jött be, ez szvsz 1:1 ugyanaz, szóóóóval... és vészjósló, hogy a sztorit se bírod, pedig szvsz bár generic, de egy gen7 lövölde felett áll azé' (akár vs killzone, pedig azt is bírtam!).
Namindegy, kíváncsi leszek.
Van azért még éppen akciós co-op lövölde a tarsolyban: SWAT 4.

Egyébként rájöttem, hogy miért nem vagyok elájulva a Wildlands konzolos grafikájától: a vele eredetileg egy évjáratú HZD 2-3-szoros fps-sel szebb most nálam PC-n, plusz a 2016-os The Division is végigment PC-n co-opban, az AC-k meg a helyszínek miatt saját idejükben mindig nagyobb odabaszások voltak a Ubitól a környezet miatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72742 2023.04.21. 11:22

És a Peace Walker HD is akciós, amit beszéltünk korábban: MGS. Nekem megvan a 360-as és a PS3-as verzió is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72743 2023.04.21. 13:14

arty írta:nekem is megvolt (nagyrészt szingliben), de jobb lődözde hiányában erre esett a választás (?)... már eléggé a kondér alját kapargatjuk :D pl a breakpoint 60frémes, stb, DE szerintem a környezet/setting szarabb.......

Ha a wolf1 nem jött be, ez szvsz 1:1 ugyanaz, szóóóóval... és vészjósló, hogy a sztorit se bírod, pedig szvsz bár generic, de egy gen7 lövölde felett áll azé' (akár vs killzone, pedig azt is bírtam!).
Namindegy, kíváncsi leszek.
Én kifejezetten szar játéknak tartom. Doom-szerű fps-nek viccből se gondolnám, fedezékbe nem lehet normálisan húzódni. Alapmechanikák el vannak baszva.
Avatar
arty

Hozzászólás #72744 2023.04.21. 16:57

Botond írta:Én kifejezetten szar játéknak tartom. Doom-szerű fps-nek viccből se gondolnám, fedezékbe nem lehet normálisan húzódni. Alapmechanikák el vannak baszva.
pedig a doomban sem volt fedezékBE TAPADÁS, és ezt a KLASSZIKUS vonalat viszi tovább a wolf :P (fedezékbe meg lehet húzódni, mint bármely fps-ben.... sőt, van kihajolás is, ami viszont már jóval ritkább, mára kb kikopott - de ugye a nyílt konfrontáció sem kötelező, hiszen van lopakodási lehetőséged is :P szörnyű, hogy úgy játszod, ahogy akarod!!!! a SZAR definiciója! :P )

---

Zó: én készen állok! ;) megvettem az MGS-t is és a SWAT4 is a fiókomon rohad :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #72745 2023.04.21. 17:14

arty írta:pedig a doomban sem volt fedezékBE TAPADÁS, és ezt a KLASSZIKUS vonalat viszi tovább a wolf :P (fedezékbe meg lehet húzódni, mint bármely fps-ben.... sőt, van kihajolás is, ami viszont már jóval ritkább, mára kb kikopott - de ugye a nyílt konfrontáció sem kötelező, hiszen van lopakodási lehetőséged is :P szörnyű, hogy úgy játszod, ahogy akarod!!!! a SZAR definiciója! :P )

---

Zó: én készen állok! ;) megvettem az MGS-t is és a SWAT4 is a fiókomon rohad :P
Én a wildlandsre gondoltam. :D Hogy az se nem igazi súter fps, se nem igazi fedezéklövöldés tps, és hát fozs emiatt, mert ilyen semmise.
Avatar
arty

Hozzászólás #72746 2023.04.21. 17:59

Botond írta:Én a wildlandsre gondoltam. :D Hogy az se nem igazi súter fps, se nem igazi fedezéklövöldés tps, és hát fozs emiatt, mert ilyen semmise.
jaa... ez taktikai tépées, ahol a taktika "kötelező" eleme a felderítés... vagyis LENNE ha nem rúgnánk rá minden bázisra az ajtót :D próbálták a betapadást automatizálni, de az nem működik rendesen, ha meg nem vagy fedezékben: lelőnek. nem lenne ezzel semmi gond, ha tudnád, amikor jön az ellen, mert fel lenne derítve és pofán tudnád simán lőni fél-rambóként is...

az első alkalmakhoz képest a tegnapit már jobban élveztem, de ha mást akartok nyomni, nekem az is oké :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72747 2023.04.21. 18:15

arty írta:Zó: én készen állok! ;) megvettem az MGS-t is és a SWAT4 is a fiókomon rohad :P
Komolyan is gondoltam mindkettőt. Sajnos az MGS nagyrészt 1-2 fős co-op, a bossfightok 1-4 fősek csak, illetve van pár kötelezően szólózandó küldetés, de állítólag frankó a co-op és a játék is, szóval majd egyeztetünk.

A SWAT 4 sokfős, szóval ahhoz csak Gameranger kéne az online LAN-hoz, Botondnak kéne ehhez erőt vennie magán, hogy kilegyünk hárman. Amúgy a SWAT 3-ban is van co-op, de ahhoz másféle Hamachi-pótlék kéne, meg nyilván öregebb. És még drágább is a 4-nél.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72748 2023.04.21. 19:08

Elnézést az offért, de kikívánkozik:
Spoiler
Az oké, hogy az utak brutál fosak és olyan hangokat hallok kijönni a futóműből, amiket már rég nem.
Hogy mindenki az utcán gecire frusztrált, mert számolniuk kell hogy fog kijönni a kaja aznap.
Hogy a gumisnál át akarnak baszni a full jó nyári szettemmel, hogy vegyek náluk újat guminként 7 ezerrel drágábban a normál kisker árnál.
Hogy a bankban csak amíg ott álltam, jött 2 kopaszodó, kezét tördelő faszi az én ügyintézőmhöz hogy módosítani kéne azon a babaváró hitelen.
Hogy a társas házak elől eltűntek a szelektív hulladékos kukák.
De hogy 2 hete ha csontra kinyitom a melegvizet és vagy hideg jön, vagy csak sziszeg a csap az már egy kicsit sok a jóból. És most lehet poénkodni, hogy " be kellett volna fizetnie a szenilis muteréknak", de basszus én fizettem be a távhődíjukat. Ezek szerint feleslegesen, mert fűteni klímával fűtöttek egész télen, meleg víz meg nincs. Mi a fasz van itt?!
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72749 2023.04.21. 20:32

benőmenő írta:Elnézést az offért, de kikívánkozik:
Spoiler
Az oké, hogy az utak brutál fosak és olyan hangokat hallok kijönni a futóműből, amiket már rég nem.
Hogy mindenki az utcán gecire frusztrált, mert számolniuk kell hogy fog kijönni a kaja aznap.
Hogy a gumisnál át akarnak baszni a full jó nyári szettemmel, hogy vegyek náluk újat guminként 7 ezerrel drágábban a normál kisker árnál.
Hogy a bankban csak amíg ott álltam, jött 2 kopaszodó, kezét tördelő faszi az én ügyintézőmhöz hogy módosítani kéne azon a babaváró hitelen.
Hogy a társas házak elől eltűntek a szelektív hulladékos kukák.
De hogy 2 hete ha csontra kinyitom a melegvizet és vagy hideg jön, vagy csak sziszeg a csap az már egy kicsit sok a jóból. És most lehet poénkodni, hogy " be kellett volna fizetnie a szenilis muteréknak", de basszus én fizettem be a távhődíjukat. Ezek szerint feleslegesen, mert fűteni klímával fűtöttek egész télen, meleg víz meg nincs. Mi a fasz van itt?!
Kép
Féreg ország, az van itt. Én már átkapcsoltam az agyamban és élvezem, ahogy eltemeti magát ez a tetű nemzet. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72750 2023.04.21. 22:29

benőmenő írta:Elnézést az offért, de kikívánkozik:
Spoiler
Az oké, hogy az utak brutál fosak és olyan hangokat hallok kijönni a futóműből, amiket már rég nem.
Hogy mindenki az utcán gecire frusztrált, mert számolniuk kell hogy fog kijönni a kaja aznap.
Hogy a gumisnál át akarnak baszni a full jó nyári szettemmel, hogy vegyek náluk újat guminként 7 ezerrel drágábban a normál kisker árnál.
Hogy a bankban csak amíg ott álltam, jött 2 kopaszodó, kezét tördelő faszi az én ügyintézőmhöz hogy módosítani kéne azon a babaváró hitelen.
Hogy a társas házak elől eltűntek a szelektív hulladékos kukák.
De hogy 2 hete ha csontra kinyitom a melegvizet és vagy hideg jön, vagy csak sziszeg a csap az már egy kicsit sok a jóból. És most lehet poénkodni, hogy " be kellett volna fizetnie a szenilis muteréknak", de basszus én fizettem be a távhődíjukat. Ezek szerint feleslegesen, mert fűteni klímával fűtöttek egész télen, meleg víz meg nincs. Mi a fasz van itt?!
Kép
Én a vezetés helyett az ivást választottam, így csak arra kell vigyáznom, le ne forrázzon a csapvíz :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72751 2023.04.21. 23:58

arty írta:jaa... ez taktikai tépées, ahol a taktika "kötelező" eleme a felderítés... vagyis LENNE ha nem rúgnánk rá minden bázisra az ajtót :D próbálták a betapadást automatizálni, de az nem működik rendesen, ha meg nem vagy fedezékben: lelőnek. nem lenne ezzel semmi gond, ha tudnád, amikor jön az ellen, mert fel lenne derítve és pofán tudnád simán lőni fél-rambóként is...

az első alkalmakhoz képest a tegnapit már jobban élveztem, de ha mást akartok nyomni, nekem az is oké :)
Jó, hát ez a felmegy a drón, és úgy meglát mindenkit, hogy egy hét múlva is tudod, mit csetel, inkább jópofa gimmick, mint hardcore TAKTIKAISÁG. Persze a rárúgás jogos.

Azt kell látni, hogy Botond a hard cover systemekhez szokott, ez meg soft cover system. Erősen szokni kell, de az eddigi etapok alapján én még nem törnék véglegesen pálcát fökötte .Botond viszont a 90-es évek óta csak co-opban játszik lövöldét, néhány kivélteltől eltekintve.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72752 2023.04.22. 08:17

Zóanagyvarázsló írta:Jó, hát ez a felmegy a drón, és úgy meglát mindenkit, hogy egy hét múlva is tudod, mit csetel, inkább jópofa gimmick, mint hardcore TAKTIKAISÁG. Persze a rárúgás jogos.

Azt kell látni, hogy Botond a hard cover systemekhez szokott, ez meg soft cover system. Erősen szokni kell, de az eddigi etapok alapján én még nem törnék véglegesen pálcát fökötte .Botond viszont a 90-es évek óta csak co-opban játszik lövöldét, néhány kivélteltől eltekintve.
És abból is csak a legjobbakat!
Halókgearsekésazubilövöldék!
Meg a remnant!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72753 2023.04.22. 22:34

Megvettem day1 a Dead Island 2-t, mert a videókon képeken annyira hozta a Los Angeles hangulatot, hogy nem bírtam ki.

És szerencsére nem csalódás, soha ilyen kidolgozott belső tereket nem jártam még be szerintem. Valszeg valós épületek alapján lettek modellezve, mert annyira hiteles az egész, hogy valami csoda.

Most pl a Beverly Hills Hotelben garázdálkodok, állati jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72754 2023.04.22. 22:35

Ja és Tasman merő jóidulatból/gonoszságból elvitte nekem azt a rühes Uncharted 4-et addig a pontig ahol összetörtem a lemezt, hogy immár hátha jó frémmel folytatom... nem ígérek semmit, de lehet.

Illetve egy kicsit vittem is tovább és kb pár per után csak a gyűlölömgyűlölömgyűlölöm -öt tudtam mantrázni...
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72755 2023.04.22. 22:37

DanielT írta:Ja és Tasman merő jóidulatból/gonoszságból elvitte nekem azt a rühes Uncharted 4-et addig a pontig ahol összetörtem a lemezt, hogy immár hátha jó frémmel folytatom... nem ígérek semmit, de lehet.

Illetve egy kicsit vittem is tovább és kb pár per után csak a gyűlölömgyűlölömgyűlölöm -öt tudtam mantrázni...
Illetve, már megint lecsúszok és ugrok a peremre, ahol leszakad éppen az a platform ahova ugrok / 10
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72756 2023.04.23. 00:05

Heroes of Might and Magic III HD (kooperatív pályák)

Jópofa kooperatívban játszani, de az az érzésem, hogy hasra ütésre a pályák egy részére beállították, hogy játszható szövetségben (valójában az editor bármelyik pályát belőheti magának bárki). A nehézséget feljebb kellett volna venni, mert így túl evidens volt. Na jó, van, amikor ez adja magát (Barbarian Breakout). Egyébként még az NWC lőtt be mindent, a remaster az utolsó bugig átvett mindent, sőt az általam tapasztalatokhoz képest még bugokat is gyártott. Az például, hogy én hostként nem látom az ellenség mozgását, csak Botond, külön vicces. Egyébként a legjobb pályák, kampányok stb. hiányoznak, mert a kiegészítők forráskódja elveszett, de legalább van lobby, igaz, az a régibe is fél perc alatt belemoddolható a már remaster előtt létezett HD-grafikával együtt. QoL-fejlesztések nuku. És ebben még felhőmentés sincs, mint a GOG-os régiben vagy akár Might and Magic 1 GOG-os verziójában.

Szóval a UbiSoft hozzáadott értéke jelképes, de az alap az királyság, így hiába a jobb, olcsóbb, gazdagabb verzió, még mindig több értelme volt ezt kiadniuk, mint a szokásos blockbustereiket :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72757 2023.04.23. 00:06

TasManXT írta:Illetve, már megint lecsúszok és ugrok a peremre, ahol leszakad éppen az a platform ahova ugrok / 10
Ha miatta még félre is tettél valamit, amit élveztél, akkor nem csodálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72758 2023.04.23. 10:32

Zóanagyvarázsló írta:Ha miatta még félre is tettél valamit, amit élveztél, akkor nem csodálom.
Az élet nem csak az élvezetekről szól, erre a tökéletes példa az Uncharted 4.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72759 2023.04.23. 11:06

DanielT írta:Az élet nem csak az élvezetekről szól, erre a tökéletes példa az Uncharted 4.
Nehéz a konzolos élet, le kell tudni a GIGÁKAT és a ganét. Még a g betűt is töröltetném az abécéből :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72760 2023.04.23. 22:42

Zóanagyvarázsló írta:Nehéz a konzolos élet, le kell tudni a GIGÁKAT és a ganét. Még a g betűt is töröltetném az abécéből :idiota:
Szerencsére azt G betű nélkül is ki lehet mondani, hogy: Ez a Dead Island 2 rohadt jó, csodaszép, és vicces kaland! :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72761 2023.04.24. 17:25

:vigyor3:
DanielT írta:Szerencsére azt G betű nélkül is ki lehet mondani, hogy: Ez a Dead Island 2 rohadt jó, csodaszép, és vicces kaland! :eljen:

van benne para is vagy 99% hulyeskedes? tokom kivan a hipszter szuper sztájlish okorkodesekkel (pedig nem is jatszok olyanokkal :zavart2: )

elso reszt imadtam. igaz az se volt full dark, de nekem total atjott a “horror zombiak a beachen” hangulat. abbol szeretnek tobbet
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72762 2023.04.24. 18:53

SlickAdam írta::vigyor3:
van benne para is vagy 99% hulyeskedes? tokom kivan a hipszter szuper sztájlish okorkodesekkel (pedig nem is jatszok olyanokkal :zavart2: )

elso reszt imadtam. igaz az se volt full dark, de nekem total atjott a “horror zombiak a beachen” hangulat. abbol szeretnek tobbet
Á, nem félelmetes, de a hangulata nappal és éjjel is szuper, de nem horror.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72763 2023.04.24. 19:22

SlickAdam írta::vigyor3:
van benne para is vagy 99% hulyeskedes? tokom kivan a hipszter szuper sztájlish okorkodesekkel (pedig nem is jatszok olyanokkal :zavart2: )

elso reszt imadtam. igaz az se volt full dark, de nekem total atjott a “horror zombiak a beachen” hangulat. abbol szeretnek tobbet
Bár rendben volt a Dying Light (abban az éjszaka azért horrorosabb volt), de annak éppen az volt a baja, hogy túl komolyan vette magát, a Dead Island jól játszott a könnyedebb, szándékosan thrashesebb hangulattal, miközben nem próbált paródiává sem válni. Jól hangzik, ha a 2 is hasonló lett. És meglep, hogy ennyi év fejlesztői pokol után a Techland nélkül is sikerült ez.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72764 2023.04.24. 19:33

DanielT írta:Á, nem félelmetes, de a hangulata nappal és éjjel is szuper, de nem horror.


Zó irta jol, Dead Island 1 “horror” light, trashelos volt.

na arra gondoltam, nem igazi parazasra.
tehat vanik e benne stressz? meg tudnak e lepni a zombik, vagy full daralda kulonosebb kihivas nelkul?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72765 2023.04.24. 22:29

SlickAdam írta:Zó irta jol, Dead Island 1 “horror” light, trashelos volt.

na arra gondoltam, nem igazi parazasra.
tehat vanik e benne stressz? meg tudnak e lepni a zombik, vagy full daralda kulonosebb kihivas nelkul?
Abszolút van kihívás. Most pl 4x haltam meg ugyanott, mielőtt abbahagytam, de erőt kellett vennem magamon, hogy ne próbáljam újra, maradjon holnapra is. :eljen:

Tehát nem agyhalott darálda, most is semmi lőszerem már, nincs nyersanyag se és folyamatosan pakolászom a setupot az aktuális szituációhoz.

Ehhez képest a Dying Light élményben egy nulla volt nekem. Illetve mínusz 100, mert a FOV miatt hányinger és fejfájás jött 10 perc után, de ezt most tegyük félre. Ez a DI2 olyan rohadtul gyönyörű, annyi assetet tettek bele és olyan szívvel-lélekkel tervezték a pályákat, hogy le a kalappal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72766 2023.04.25. 00:41

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #72767 2023.04.25. 13:46

benőmenő írta:Elnézést az offért, de kikívánkozik:
Spoiler
Az oké, hogy az utak brutál fosak és olyan hangokat hallok kijönni a futóműből, amiket már rég nem.
Hogy mindenki az utcán gecire frusztrált, mert számolniuk kell hogy fog kijönni a kaja aznap.
Hogy a gumisnál át akarnak baszni a full jó nyári szettemmel, hogy vegyek náluk újat guminként 7 ezerrel drágábban a normál kisker árnál.
Hogy a bankban csak amíg ott álltam, jött 2 kopaszodó, kezét tördelő faszi az én ügyintézőmhöz hogy módosítani kéne azon a babaváró hitelen.
Hogy a társas házak elől eltűntek a szelektív hulladékos kukák.
De hogy 2 hete ha csontra kinyitom a melegvizet és vagy hideg jön, vagy csak sziszeg a csap az már egy kicsit sok a jóból. És most lehet poénkodni, hogy " be kellett volna fizetnie a szenilis muteréknak", de basszus én fizettem be a távhődíjukat. Ezek szerint feleslegesen, mert fűteni klímával fűtöttek egész télen, meleg víz meg nincs. Mi a fasz van itt?!
Kép
hát ha ausztria is ilyen szar, akkor én utol se akarom érni őket!

Spoiler
amúgy jah, el kell menni :( akinek még nem késő.
Avatar
arty

Hozzászólás #72768 2023.04.25. 14:00

Forza motorsport 8

"Forza Motorsport will offer over 500 real-world cars at launch, and you can expect 20 environments that will feature multiple track layouts."

20 pálya?!?!?!
ezekszerint kukázták az ÖSSZES korábbi fasza (fantasy) helyszínt (is), cserébe jön 20 tökegyforma, geciunalmas racetrack, pár variációval - mindegyiken tuti mentem már 200 kört másik 6 játékban, szal...... ÉLJEN, VÁRÓS!

:(
Avatar
Necro

Hozzászólás #72769 2023.04.25. 20:27

Közszolgálat: ha valakinek van PSP-je de az akksija már halott, akkor a Cameron Sino márkájúakat nyugotan meg lehet venni, mert szemben az ebayes szarokkal nem fél órát bír, hanem annyit mint a gyári. Én PCX-ről vettem pár hónapja, ahogy nézem több magyar boltban is van. Nálam ilyen 30% körülre merítve tartotta magát standby-ban úgy 6 hetet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72770 2023.04.25. 23:05

Pörög a Dead Island 2 credits. :((((((((((((((


Hát ez ROHADT JÓ volt. Egyszerűen nem bírtam ma sem abbahagyni, így sajnos a sztori véget ért.

A játék minden négyzetcentiméteréből a koherencia és a készítők igényessége áradt. Ennyi kelléket, tereptárgyat, ilyen hiteles és gyönyörű építészetet és minden bejárhatóságot én még nem láttam szerintem.

Reggel természetesen folytatom a maradék küldetésekkel és irány a platina!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72771 2023.04.25. 23:14

És amíg pörög, még egy kis Microsoft negyedéves összefoglalót is el tudtam olvasni:

- Gaming Revenue decline 4%
- Xbox content and services up 3%
- Xbox HW down 30%

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72772 2023.04.26. 00:42

DanielT írta:Pörög a Dead Island 2 credits. :((((((((((((((


Hát ez ROHADT JÓ volt. Egyszerűen nem bírtam ma sem abbahagyni, így sajnos a sztori véget ért.

A játék minden négyzetcentiméteréből a koherencia és a készítők igényessége áradt. Ennyi kelléket, tereptárgyat, ilyen hiteles és gyönyörű építészetet és minden bejárhatóságot én még nem láttam szerintem.

Reggel természetesen folytatom a maradék küldetésekkel és irány a platina!
Miért bem co-opban ment?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72773 2023.04.26. 07:50

Zóanagyvarázsló írta:Miért bem co-opban ment?
Egyrészt mert nincs meg senki másnak, másrészt totális nyugalomban szippantottam be minden pixelét a saját tempómban.
Avatar
arty

Hozzászólás #72774 2023.04.26. 13:02

Necro írta:Közszolgálat: ha valakinek van PSP-je de az akksija már halott, akkor a Cameron Sino márkájúakat nyugotan meg lehet venni, mert szemben az ebayes szarokkal nem fél órát bír, hanem annyit mint a gyári. Én PCX-ről vettem pár hónapja, ahogy nézem több magyar boltban is van. Nálam ilyen 30% körülre merítve tartotta magát standby-ban úgy 6 hetet.
:worship:
1000-es modelled van? pontosan melyik akkut vetted? (úgytudom az 1000-hez más fajta kell, mint a később modellekhez)

sajna a gyári akkum már nem tartja a töltést.... játszani bírja a 3+ órát akár, de a polcon 2 hét és 0-n van.
de az ebay szemetéhez képest "jóez", eddig nem mertem cserélni....

ok látom ezt vetted: https://www.pcx.hu/cameron-sino-li-poly ... l-00427729 - szal tippre neked is psp-1000 van.
elsején ráugrok, örök hála!

DanielT írta:- Gaming Revenue decline 4%
- Xbox content and services up 3%
játék helyett ~1:1 gamepass :(

(kérdés persze - Botond szavaival élve - a bázis :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.04.26. 13:07-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72775 2023.04.26. 13:06

Engem már csak az érdekelne, hogy mit játszotok PSP-n? Ez a kérdés a megjelenése óta izgat egyébként és nem találtam soha a választ. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72776 2023.04.26. 13:11

DanielT írta:Engem már csak az érdekelne, hogy mit játszotok PSP-n? Ez a kérdés a megjelenése óta izgat egyébként és nem találtam soha a választ. :idiota:
Nálam ez ment végig, persze PC-n, emuval:

phpBB [media]


Jópofa, de a 30 fps-es lock, illetve az egy analóg karra butított irányítás nem tett jót neki. Egy potenciális nagygépes játék olcsóbb, inferior változata. Az emu szinte kötelező volt, mert rohadt lassan lehetett haladni a városban, így utazáshoz mindig dupláztam a sebességet. Eredeti vason megőrültem volna.
Avatar
Necro

Hozzászólás #72777 2023.04.26. 13:34

arty írta::worship:
1000-es modelled van? pontosan melyik akkut vetted? (úgytudom az 1000-hez más fajta kell, mint a később modellekhez)

sajna a gyári akkum már nem tartja a töltést.... játszani bírja a 3+ órát akár, de a polcon 2 hét és 0-n van.
de az ebay szemetéhez képest "jóez", eddig nem mertem cserélni....

ok látom ezt vetted: https://www.pcx.hu/cameron-sino-li-poly ... l-00427729 - szal tippre neked is psp-1000 van.
elsején ráugrok, örök hála!

játék helyett ~1:1 gamepass :(

(kérdés persze - Botond szavaival élve - a bázis :D )
Adnak hozzá egy hátlapot amivel jó lesz 2000-eshez, nekem is az van. Én leginkább a két Tony Hawkot játszom rajta, csajom meg emulátoron játszik SNES címekkel, amiket nem nagyok hajlandó megvenni switchre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72778 2023.04.26. 13:51

Néhány GT 7-es multi etap után:
-Kábeles net kötelező
-ha nem te vagy balfasz és állsz bele valamelyik korlátba merőlegesen, akkor garantáltan lesz aki segít
-utóbbi külön frusztráló ha a lag miatt "ugrik arrébb" valaki és úgy kennek a palánkra (lásd első pont)
-kredit farmolásra alkalmatlan, max a napi maraton lesz meg hamar a ruletthez (igen ezt leírva és újra elolvasva is visszajönne a túrós béles, ha még lenne)
-a single kampány semennyire nem készít fel arra ahogy a multis (legtöbbször) versenyautók viselkednek
0 büntik kb. 50-50%-os arányban jogosak vagy totál faszságok
+de legalább nem az agyhalott ai miatt örjöngök
+nagyon okosan ghostol autókat a játék, illetve aki megáll vagy visszafelé megy az rövidúton kickelve lesz a lobbyból
+lehet menni qualy kört, így nem kell utolsó helyről megelőzni 20 autót, nahát!
+baromi addiktív, hogy "csak még egy versenyt" (valamelyik délután is úgy ültem le hogy csak 1-2 verseny, aztán este 11 lett valahogy)
+tényleg az utolsó kanyarig izgalmas, mert más is ugyanúgy képes még ott is beleállni a falba 5 mp-es előnnyel
Avatar
Botond

Hozzászólás #72779 2023.04.26. 14:00

benőmenő írta:Néhány GT 7-es multi etap után:
-Kábeles net kötelező
-ha nem te vagy balfasz és állsz bele valamelyik korlátba merőlegesen, akkor garantáltan lesz aki segít
-utóbbi külön frusztráló ha a lag miatt "ugrik arrébb" valaki és úgy kennek a palánkra (lásd első pont)
-kredit farmolásra alkalmatlan, max a napi maraton lesz meg hamar a ruletthez (igen ezt leírva és újra elolvasva is visszajönne a túrós béles, ha még lenne)
-a single kampány semennyire nem készít fel arra ahogy a multis (legtöbbször) versenyautók viselkednek
0 büntik kb. 50-50%-os arányban jogosak vagy totál faszságok
+de legalább nem az agyhalott ai miatt örjöngök
+nagyon okosan ghostol autókat a játék, illetve aki megáll vagy visszafelé megy az rövidúton kickelve lesz a lobbyból
+lehet menni qualy kört, így nem kell utolsó helyről megelőzni 20 autót, nahát!
+baromi addiktív, hogy "csak még egy versenyt" (valamelyik délután is úgy ültem le hogy csak 1-2 verseny, aztán este 11 lett valahogy)
+tényleg az utolsó kanyarig izgalmas, mert más is ugyanúgy képes még ott is beleállni a falba 5 mp-es előnnyel
Ha ghostolnak, akkor hogyan kennek a falba?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72780 2023.04.26. 14:03

Botond írta:Ha ghostolnak, akkor hogyan kennek a falba?
Azért ez nem Real Racing 3, hogy csak ghostok ellen menjél multiban. Tehát amíg versenyeztek addig "ott van" mindenki a pályán. Viszont amint valaki kiforgott, büntetést tölt le, lekörözött versenyző vagy csak béna és gyök 2-vel akar bevenni egy sikánt amin amúgy mindenki átrongyol, esetleg trollkodni szeretne akkor azonnal ghostolva lesz és nem ronthatja el más versenyét.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72781 2023.04.26. 14:08

benőmenő írta:Azért ez nem Real Racing 3, hogy csak ghostok ellen menjél multiban. Tehát amíg versenyeztek addig "ott van" mindenki a pályán. Viszont amint valaki kiforgott, büntetést tölt le, lekörözött versenyző vagy csak béna és gyök 2-vel akar bevenni egy sikánt amin amúgy mindenki átrongyol, esetleg trollkodni szeretne akkor azonnal ghostolva lesz és nem ronthatja el más versenyét.
FH4-ben ahogy véletlen vagy szándékosan kilöknél valakit, azonnal ghost leszel. Egyszerűen lehetetlenség valakit a falba tenni. Hogy ez jó vagy rossz (mert hát valahol vicc az egész), az egy más kérdés, de az biztos, hogy szét lehetne cseszni más versenyét.
Avatar
arty

Hozzászólás #72783 2023.04.26. 14:33

DanielT írta:Engem már csak az érdekelne, hogy mit játszotok PSP-n? Ez a kérdés a megjelenése óta izgat egyébként és nem találtam soha a választ. :idiota:
outrun + capcom/ea classics colletions (aka emuzás), illetve volt kis ghosts and goblins, de az ezen elég fozs (irányitás/képméret miatt) és persze a motorsorm - noha ez utóbbiból szvsz hosszabb távra a ps2-es verza lesz a nyerő (csak egy vagyonba kerül!)

Necro - ah, perfekt! még1x köszi! (beirom a ph!-soknak is, a ps topikban ment anno agyalás, h mit kéne csinálni a rohadó akkuval....)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72784 2023.04.26. 16:14

arty írta:outrun + capcom/ea classics colletions (aka emuzás), illetve volt kis ghosts and goblins, de az ezen elég fozs (irányitás/képméret miatt) és persze a motorsorm - noha ez utóbbiból szvsz hosszabb távra a ps2-es verza lesz a nyerő (csak egy vagyonba kerül!)
PS2-es Motorstorm? Mit szívtál? :D Ha a PS3-ra gondolnál esetleg, akkor mindhármat tudom adni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72785 2023.04.26. 19:28

Már csak az a kérdés, hogy miért a BRIT? Hogy jönnek ezek a képbe?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72786 2023.04.26. 19:41

Activision részvényeknek nem tett jót, ellenben a Szarkroszoft 7,5%-ot ugrott fel.

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72787 2023.04.26. 19:56

DanielT írta:Már csak az a kérdés, hogy miért a BRIT? Hogy jönnek ezek a képbe?
Nemcsak az amerikaiaknak kell, de az FTC meg az EU-s szerv még nem döntött, a JAPÁN meg például már zöld utat adott.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72788 2023.04.26. 19:56

DanielT írta:Activision részvényeknek nem tett jót, ellenben a Szarkroszoft 7,5%-ot ugrott fel.

Kép
Ha meghiúsul az üzlet, akkor itt a topikban összedobjuk rá a pénzt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72789 2023.04.26. 20:38

Zóanagyvarázsló írta:Ha meghiúsul az üzlet, akkor itt a topikban összedobjuk rá a pénzt.
Egy Sony részvényem eladom, annak az árát beledobom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72790 2023.04.26. 20:39

Arty, ezt te még ki is tudod próbálni, van demó:

phpBB [media]
Castle82

Hozzászólás #72791 2023.04.26. 21:16

DanielT írta:Már csak az a kérdés, hogy miért a BRIT? Hogy jönnek ezek a képbe?


A britek az egyik legnagyobb sony felszopó gépezetek. Nem csoda hogy pont ők blokkolnak. Amúgy sem az eszükről hiresek.
Avatar
arty

Hozzászólás #72792 2023.04.27. 08:19

DanielT írta:PS2-es Motorstorm? Mit szívtál? :D Ha a PS3-ra gondolnál esetleg, akkor mindhármat tudom adni.
a ps3 motorstormok már fullaranyosak (a második még nem, talán soha nem is lesz :D ), ellenben az arctic edge ÚJ cucc!! ;) szóval ps2-es verzát szerezz nekem ócsón és megölellek! :D

+thx, wooden gp-t wishlisteltem :) ÁLTALÁBAN ezek az isometrikus rallyk játszhatatlanok, mert nem látni rendesen a pályát (tudom h ez a lényeg a devek szerint :( ), de ez itt jónak tűnik!!! :)
remélem nem marad onlyPÉCÉ....
Avatar
arty

Hozzászólás #72793 2023.04.27. 08:33

btw nemrég leltem egy jópofaságra az xboxos rare replay-ben:
phpBB [media]

mocsoknehéz... és persze nes-carton kéne, csakhát az ára (60-70e)........ :(

innen indultam: 4P adaptert használó játékok, ótós, veszeeeeeem, ebay csekk..... nem veszem :(
pedig ez még nagyon hiányzik a gyűjteményből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72794 2023.04.27. 14:29

Na itt egy jó videó arról, hogy milyen rohadt hiteles a Dead Island 2 környezete, a GTA, vagy bármi más elbújhat mellette.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #72795 2023.04.27. 15:46

DanielT írta:Na itt egy jó videó arról, hogy milyen rohadt hiteles a Dead Island 2 környezete, a GTA, vagy bármi más elbújhat mellette.

[video]https://youtu.be/WNL9_xj2D_g[/vido]
forzát anno kisebb difikért ia keresztre feszítetted :mf1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72796 2023.04.27. 16:14

arty írta:forzát anno kisebb difikért ia keresztre feszítetted :mf1:
Na hagyjál :D Egyrészt itt jogilag kellett nekik picit trükközni, másrészt ez nem egy ocsmány ízléstelen szar. :mf2:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72797 2023.04.27. 19:43

Lepörgettük a The Bear sorit, tök fasza volt.
Avatar
arty

Hozzászólás #72798 2023.04.28. 10:03

DanielT írta:ez nem egy ocsmány ízléstelen szar. :mf2:
hát nekem semmivel nem tűnik másnak, mint az első vagy a dying light :P egy n+1 zombilövölde... (frankón néz ki, azt aláírom)

ha már zombik: havertól elkértem az általa végigtolt Resi4-et, csakis a graf miatt (nem játszok resiket, kivéve a railshootereket) és basszus "beszippantott" - persze a csőlövöldék nehézségéhez képest itt FAL-al találkoztam a közepes/standard szinten is, így újra kellett kezdenem easyn (assisted). de tudtommal a nehézség maradt adaptív, tehát ha jól nyomod a könyebb fokozatot, a játék benehezedik - ha rosszabbul a nehezebbet, könyebbé válik.
mindegy, szórakoztató és még így is küzdök a nyersanyaghiánnyal, de az irányítással a legutóbbi próbámhoz képest (resident evil 5 x360) már nem! (persze a célzás tragikus, ezt utálom)
az idegeimet igénybe veszi, ijesztő, helyenként túl sok a feszkó is :D (azért nem egy aliens környezet, de még csak a resi7 psvr-hez sem hasonlítható szint, ami nekem tolerálhatatlan volt)

baromi lassan haladok, 1-1 chapter 1.5 óra :( nemtom van-e nekem ennyi időm egy "csak a grafot megnézem 10 perc alatt" játékra.....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72799 2023.04.28. 10:46

Megjöttek a Sony eredmények is, semmi extra, csak a PS5 megdöntötte minden konzol Q1-es eladási rekordját.

Kép

"For the fiscal year, Sony’s gaming division brought in revenue of 3.64 trillion yen, up 33% year-on-year."
Avatar
neoreg

Hozzászólás #72800 2023.04.28. 10:49

Jedi Survivor fosport lett mindenen, különösen PC-n.

Vissza: “Leáldozott.hu”