A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72661 2023.04.13. 12:26

Botond írta:Na végre, akkor csak egyetértünk ebben, hogy a Sony platformján az játszik elsődleges platformként, aki a saját pénzének az ellensége! Köszi a megerősítést!
Hát sajnos ők nincsenek ráizgulva a 300 forontodra. :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72662 2023.04.13. 12:59

TasManXT írta:Age of empires 2, ne trollkodj.

És amikor fingmentesen tolsz dolgokat, akkor azért egy google keresés a barátod a sony platformon 0 db rts témában.

Stellaris? Frostpunk? Surviving mars?

Ez már többnek tűnik 0-nál, de lehet tévedek.
Technikailag stratégiák, és persze valós idejűek is, de azért a Stellaris-féléket inkább grand strategy néven aposztrofálják, a másik kettő meg city builder/survival. Ha a CoD-ot Doom-klónnak is tekintjük, noha más élményt nyújtanak, a Stellaris még akkor is totál messze van az AoE-től. Sőt akkor is, ha az Uncharted is Doom-klón.

Az AoE pont egy olyan egykor nagyon fősodratú alzsánert képvisel, melyből kevés van konzolokon (friss és jó PC-n is), pláne ami jó is. Ami meg még jobb is nála... Várom a neveket. Amúgy az AoE2 DE-vel most is többen játszanak Steamen, mint az összes többi résszel együtt, és négyszer annyian, mint a Last of Usszal (úgy, hogy PC-n ganépasszos Steamen kívül). Emellett az AoE2 HD is fut még, és jelenleg az is több játékosnál fut, mint a Last of Us. Szóval bár a konzolos áttörést tekintve vannak kétségeim, de az AoE2 azért komoly és elismert név ma is, a felújított változat is, amit azért szépen kipofoztak, és amikor a Dead Space vagy a Naughty Dog csodája a nagy megjelenés, akkor ez sem mindegy. Pláne, hogy az elmúlt években kapott co-opot és rengeteg új népet plusz kampányt, bár az utóbbiak jelentős része nincs a ganéban, hanem fizetős DLC. Az 1999-es első megjelenés tartalmilag annyi hozzá képest, mintha a lasszófaszpartegy 50-70 órás opusz lenne tele új tartalommal.

Nehéz itt igazságot tenni, hogy mi "mennyit ér".
Avatar
Botond

Hozzászólás #72663 2023.04.13. 13:02

TasManXT írta:Hát sajnos ők nincsenek ráizgulva a 300 forontodra. :(
Tudom, tudom, meg direkt jó, hogy nincs bw comp, VRR, régi játékokra HDR, stb, és ezen logika mentén nyilván jobb kevesebbért többet fizetni, mindenkinek ez az ésszerű érdeke.

@Benő: igen, erről beszélek, hogy ezt a kört, amit írsz mindenki letudja 1-2-3 hónap alatt, aztán mehet az ajtókitámasztó ellátni a fő funkcióját, mert az összes többi játék jobb minőségben, olcsóbban elérhető a többi platformon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72664 2023.04.13. 13:02

TasManXT írta:Hát sajnos ők nincsenek ráizgulva a 300 forontodra. :(
Már nem annyi, és Botond tudtommal korábban is listaáron vette. Már én is havi ezresért okoskodtam össze tavalyelőtt a 36+1 hónaposat. Ami a korábbi 300 Ft/3 hóhoz képest tízszeres drágulás volt. A tejfölt nem sújtja ilyen infláció :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72665 2023.04.13. 13:05

Botond írta:@Benő: igen, erről beszélek, hogy ezt a kört, amit írsz mindenki letudja 1-2-3 hónap alatt, aztán mehet az ajtókitámasztó ellátni a fő funkcióját, mert az összes többi játék jobb minőségben, olcsóbban elérhető a többi platformon.
Nem mindenkinek van több platformja, és azért a PS5 nem egy PS3, ha multiplatformról van szó. De legalább mi 30 fps-es Strange Brigade-en (Xbox One-verzió BC-vel) okádtunk, mert Boxra éppen olcsóbb volt, mint PC-n. Mi voltunk az élet császárai a világ legerősebb konzolján!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72666 2023.04.13. 13:09

benőmenő írta:Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom az állítást. Midnenesetre nekem tök kényelmes volt a Last of Us 1-et újrázni 60 frémmel, a Bloodborne-t kijátszani. Most az Uncharted 4-et és a Lost Legacy-t dobták be a PS5-ös verziót, amit lehet tolni 30, 40, 60 vagy 120 frémmel és ezekkel a számokkal fordítottan arányos felbontásban. Vagy a Shadow of the Colossust 60 frémmel a PS2-es 12 fps-e után is egész jó buli megkapni PS Plusban. Vagy mondjuk a Forbidden West a megjelenése évében (?) került be a szolgáltatásba úgy hogy még a Zero Dawn-t sem volt időm kipróbálni.
Az UC-ket és a Forbidden Westet is a PS Plus Extrába dobták be, az azért nem a mezítlábas (árú) szolgáltatás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72667 2023.04.13. 13:10

Zóanagyvarázsló írta:Technikailag stratégiák, és persze valós idejűek is, de azért a Stellaris-féléket inkább grand strategy néven aposztrofálják, a másik kettő meg city builder/survival. Ha a CoD-ot Doom-klónnak is tekintjük, noha más élményt nyújtanak, a Stellaris még akkor is totál messze van az AoE-től. Sőt akkor is, ha az Uncharted is Doom-klón.

Az AoE pont egy olyan egykor nagyon fősodratú alzsánert képvisel, melyből kevés van konzolokon (friss és jó PC-n is), pláne ami jó is. Ami meg még jobb is nála... Várom a neveket. Amúgy az AoE2 DE-vel most is többen játszanak Steamen, mint az összes többi résszel együtt, és négyszer annyian, mint a Last of Usszal (úgy, hogy PC-n ganépasszos Steamen kívül). Emellett az AoE2 HD is fut még, és jelenleg az is több játékosnál fut, mint a Last of Us. Szóval bár a konzolos áttörést tekintve vannak kétségeim, de az AoE2 azért komoly és elismert név ma is, a felújított változat is, amit azért szépen kipofoztak, és amikor a Dead Space vagy a Naughty Dog csodája a nagy megjelenés, akkor ez sem mindegy. Pláne, hogy az elmúlt években kapott co-opot és rengeteg új népet plusz kampányt, bár az utóbbiak jelentős része nincs a ganéban, hanem fizetős DLC. Az 1999-es első megjelenés tartalmilag annyi hozzá képest, mintha a lasszófaszpartegy 50-70 órás opusz lenne tele új tartalommal.

Nehéz itt igazságot tenni, hogy mi "mennyit ér".
Én ebbe bele se akartam menni, mert az a komment önmagában is megállta a helyét elrettentő példának, hogy ha az ember csak sony termékeken nevelkedik és él, akkor ilyen szinten elszakad a valóságtól és ennyire beszűkűl körülötte a világ.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72668 2023.04.13. 13:12

Botond írta:Tudom, tudom, meg direkt jó, hogy nincs bw comp, VRR, régi játékokra HDR, stb, és ezen logika mentén nyilván jobb kevesebbért többet fizetni, mindenkinek ez az ésszerű érdeke.

@Benő: igen, erről beszélek, hogy ezt a kört, amit írsz mindenki letudja 1-2-3 hónap alatt, aztán mehet az ajtókitámasztó ellátni a fő funkcióját, mert az összes többi játék jobb minőségben, olcsóbban elérhető a többi platformon.
Nekem idén 4 hónap alatt 1 játék pörgött végig, az is a Last of Us volt. Mellette Uncsi 4, GT 7 és a Resi 4 ment a legtöbbet. Utóbbit leszámítva melyik futna még jobban boxon? Az olcsóbbat azt aláírom. :idiota:
@Zó: Nem 300 Ft volt az biztos, de a karácsonyi leárazott essentialt upgradeltem az újévi leárazott extrára. Ezen felül tényleg max 1-2 játék jöhet évente amit day1 akarok tolni. Ezt valahogy kiizzadom annak a révén, hogy nem vásárolok 700+ Eurós középkategóriás GPU-t például és még zsíros deszkára is marad hóvégén!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72669 2023.04.13. 13:21

benőmenő írta:Nekem idén 4 hónap alatt 1 játék pörgött végig, az is a Last of Us volt. Mellette Uncsi 4, GT 7 és a Resi 4 ment a legtöbbet. Utóbbit leszámítva melyik futna még jobban boxon? Az olcsóbbat azt aláírom. :idiota:
@Zó: Nem 300 Ft volt az biztos, de a karácsonyi leárazott essentialt upgradeltem az újévi leárazott extrára. Ezen felül tényleg max 1-2 játék jöhet évente amit day1 akarok tolni. Ezt valahogy kiizzadom annak a révén, hogy nem vásárolok 700+ Eurós középkategóriás GPU-t például és még zsíros deszkára is marad hóvégén!
Aki ennyit játszik ők valójában nem játszanak és nekik minden platform pénzkidobás.
Ilyenkor csak azt kell mérlegelni, hogy bántja az ember szemét a HDR meg VRR avagy sem. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72670 2023.04.13. 13:26

benőmenő írta:Nekem idén 4 hónap alatt 1 játék pörgött végig, az is a Last of Us volt. Mellette Uncsi 4, GT 7 és a Resi 4 ment a legtöbbet. Utóbbit leszámítva melyik futna még jobban boxon? Az olcsóbbat azt aláírom. :idiota:
@Zó: Nem 300 Ft volt az biztos, de a karácsonyi leárazott essentialt upgradeltem az újévi leárazott extrára. Ezen felül tényleg max 1-2 játék jöhet évente amit day1 akarok tolni. Ezt valahogy kiizzadom annak a révén, hogy nem vásárolok 700+ Eurós középkategóriás GPU-t például és még zsíros deszkára is marad hóvégén!
Arról az UC4-ről van szó, mely a házigazda szerint a szemétbe való, és arról a GT7-ről, melyet egyfolytában szidsz? Ez alapján nagyon megéri a PS Plus (Extra), pláne, hogy a Resi 4-ért nyilván külön kellett fizetni. De a tudat, hogy a Forbidden Westtel is játszhatnál, engem, a HZD nagy rajongóját PS5-rendelésre serkent :idiota:

De komolyan, az ár az zavar, gyakorlatilag "le kell dolgozni", hogy az évi több tízezret ne érezze pénzkidobásnak az ember, pedig ugye a multi miatt részben muszáj. Mármint ha ennyibe került volna a gané, nem vettem volna XSX-et. Sem fölöslegesen fizetni, sem belekényszerülni egy más által összeállított katalógusba nem szeretek. Azóta nyilván tolódott feljebb a lélektani határom, eleve infláció is van.
Avatar
arty

Hozzászólás #72671 2023.04.13. 13:49

Zóanagyvarázsló írta:Már nem annyi, és Botond tudtommal korábban is listaáron vette. Már én is havi ezresért okoskodtam össze tavalyelőtt a 36+1 hónaposat. Ami a korábbi 300 Ft/3 hóhoz képest tízszeres drágulás volt. A tejfölt nem sújtja ilyen infláció :szomoru1:
...és már ez a havi ezreses téma sem él :( alig várom, hogy végre csak 4190/hó áron lehessen venni..... már nem kell sokat böjtölni, lassan kifingik a rendesáras rendesjáték piac :) (a fizikai kiadások haláltusája régóta zajlik, lehet egyelőre csak ott lesz további változás)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72672 2023.04.13. 13:52

Zóanagyvarázsló írta:Arról az UC4-ről van szó, mely a házigazda szerint a szemétbe való, és arról a GT7-ről, melyet egyfolytában szidsz? Ez alapján nagyon megéri a PS Plus (Extra), pláne, hogy a Resi 4-ért nyilván külön kellett fizetni. De a tudat, hogy a Forbidden Westtel is játszhatnál, engem, a HZD nagy rajongóját PS5-rendelésre serkent :idiota:

De komolyan, az ár az zavar, gyakorlatilag "le kell dolgozni", hogy az évi több tízezret ne érezze pénzkidobásnak az ember, pedig ugye a multi miatt részben muszáj. Mármint ha ennyibe került volna a gané, nem vettem volna XSX-et. Sem fölöslegesen fizetni, sem belekényszerülni egy más által összeállított katalógusba nem szeretek. Azóta nyilván tolódott feljebb a lélektani határom, eleve infláció is van.
Én sem rajongok az előfizetős-bérlős modellért, de a gamepassból még ennyi játék sem érdekel. Márpedig ha évente legalább azt az 1-2 címet letolom ami store-os áruk is lenne előfizu nélkül, akkor már megnyugodtam. A szó szerint a semmire befizetett 300 Ft-ok jobban fájnak, 10/10-es Rage 2 ide vagy oda.
Az UC egyelőre pont az a limonádé, setpiece lövölde amit kerestem mielőtt letöltöttem. És mivel digit így a lemezt sem fogom kettétörni. :banplz:
A GT 7 pedig minden hibája ellenére is egy szebb, jobb GT 6 és a jelen generációs mezőnyben olyan alacsony a léc hogy meg tudják így is ugrani a japók. Plusz most hogy itthon vagyok, nem tehénganajozó-külsőn végre a multit is ki tudom majd próbálni. Kipróbálnám én a currensgen Forza Motorsportot, csakhát még nincs.
A Resi 4-ben pedig az osztályozással, a charmokkal és a harcrendszerrel benne van több végigjátszás is, szóval nem a tipikus előfizuban elrohanok a stáblistáig, majd jöhet a következőt szitu.
TLDR;
Továbbra sem csereszabatos számomra az Xbox a PS-el, és mivel vándorcigánykodom nem lenne praktikus mindkettőt hurcolni. De ha mégis, akkor is a PS3-at vinném magammal második konzolnak mert azon is több a nekem érdekes és eddig nem tolt cím, mint egy xbox konzolon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72673 2023.04.13. 13:54

arty írta:...és már ez a havi ezreses téma sem él :( alig várom, hogy végre csak 4190/hó áron lehessen venni..... már nem kell sokat böjtölni, lassan kifingik a rendesáras rendesjáték piac :) (a fizikai kiadások haláltusája régóta zajlik, lehet egyelőre csak ott lesz további változás)
Maradna offline retróra akkor a konzol, ha mást akarnék, arra ott lesz a PC, esetleg egy-egy hónap Gold. Nem azt mondom, hogy drága lenne, de az már tényleg stopperrel játszás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72674 2023.04.13. 14:11

benőmenő írta:Én sem rajongok az előfizetős-bérlős modellért, de a gamepassból még ennyi játék sem érdekel. Márpedig ha évente legalább azt az 1-2 címet letolom ami store-os áruk is lenne előfizu nélkül, akkor már megnyugodtam. A szó szerint a semmire befizetett 300 Ft-ok jobban fájnak, 10/10-es Rage 2 ide vagy oda.
Az UC egyelőre pont az a limonádé, setpiece lövölde amit kerestem mielőtt letöltöttem. És mivel digit így a lemezt sem fogom kettétörni. :banplz:
A GT 7 pedig minden hibája ellenére is egy szebb, jobb GT 6 és a jelen generációs mezőnyben olyan alacsony a léc hogy meg tudják így is ugrani a japók. Plusz most hogy itthon vagyok, nem tehénganajozó-külsőn végre a multit is ki tudom majd próbálni. Kipróbálnám én a currensgen Forza Motorsportot, csakhát még nincs.
A Resi 4-ben pedig az osztályozással, a charmokkal és a harcrendszerrel benne van több végigjátszás is, szóval nem a tipikus előfizuban elrohanok a stáblistáig, majd jöhet a következőt szitu.
TLDR;
Továbbra sem csereszabatos számomra az Xbox a PS-el, és mivel vándorcigánykodom nem lenne praktikus mindkettőt hurcolni. De ha mégis, akkor is a PS3-at vinném magammal második konzolnak mert azon is több a nekem érdekes és eddig nem tolt cím, mint egy xbox konzolon.
Ez mind érthető, bár mivel én műfajilag elég nyitott vagyok, nehéz elképzelnem, hogy valakit SEMMI nem érdekeljen akár a ganéból, akár a PS Plusból.

Nekem a korábbi plusos 1000 Ft/játékhoz, illetve kezdeti ganéturkálós pár száz Ft/játékhoz képest nagyon sok lenne a több ezres ár. Ha már bérlés, legyen is olcsó! (Maxolós/újrajátszós vagyok.) Inkább vásárlok akkor. Az AoE-kat is mind megvettem inkább Steamre a DLC-k és a hosszú táv miatt.

És hát nem egy játékkal szívtam már meg:

- FF7 még ahogy elkezdtem, kiment, azt így Steamre vehettem meg kb. 2500-ért;
- FF12 a befejezés előtt lépett le a ganéból a ganéból, vehettem meg 7500-ért;
- Danganronpa 1, rá akartam jönni mi ez, 10 óra alatt nem sikerült, 4-5k nem adok érte;
- Guardians of the Galaxy, ez is kikerült, mire elkezdett tetszeni, de 20k-ért megy, ahhoz nagyon súlytalan limonádé, oszt a 3 évi előfizetésem árának több mint felét vinné.

Persze sok minden végigmegy, de annyi játékom van nélkülük is, hogy ha havi tízet végigjátszanék az előfizetésből, valójában az is pénzkidobás lenne. Nem gerjedek én arra, hogy az MS vagy a Sony válogasson nekem játékokat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72675 2023.04.13. 17:39

benőmenő írta:Én sem rajongok az előfizetős-bérlős modellért, de a gamepassból még ennyi játék sem érdekel. Márpedig ha évente legalább azt az 1-2 címet letolom ami store-os áruk is lenne előfizu nélkül, akkor már megnyugodtam. A szó szerint a semmire befizetett 300 Ft-ok jobban fájnak, 10/10-es Rage 2 ide vagy oda.
Az UC egyelőre pont az a limonádé, setpiece lövölde amit kerestem mielőtt letöltöttem. És mivel digit így a lemezt sem fogom kettétörni. :banplz:
A GT 7 pedig minden hibája ellenére is egy szebb, jobb GT 6 és a jelen generációs mezőnyben olyan alacsony a léc hogy meg tudják így is ugrani a japók. Plusz most hogy itthon vagyok, nem tehénganajozó-külsőn végre a multit is ki tudom majd próbálni. Kipróbálnám én a currensgen Forza Motorsportot, csakhát még nincs.
A Resi 4-ben pedig az osztályozással, a charmokkal és a harcrendszerrel benne van több végigjátszás is, szóval nem a tipikus előfizuban elrohanok a stáblistáig, majd jöhet a következőt szitu.
TLDR;
Továbbra sem csereszabatos számomra az Xbox a PS-el, és mivel vándorcigánykodom nem lenne praktikus mindkettőt hurcolni. De ha mégis, akkor is a PS3-at vinném magammal második konzolnak mert azon is több a nekem érdekes és eddig nem tolt cím, mint egy xbox konzolon.
És nincs is ezzel semmi baj. Mindenki csinál amit akar, játszik amin akar, gondol amit akar, de ha tévedésben van, akkor elkerülhetetlen, hogy rámutasson erre vki, és ha mindezt egy fórumon teszi, akkor jön vki és kijavítja a téves állításait. Ez világos, mint ahogy az always on HDR nem az. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72676 2023.04.13. 17:44

Mindeközben a másik kiadó, aki írtózik az emberektől pénzt elfogadni a gané mellé elhozta a másik szolgáltatást is, ahol day1 kerülnek be az új játékok:
phpBB [media]

Szerencsére továbbra is elérhetőek a régi címek VRR és HDR mentes formában a világ legjobb lefingott játékai szolgáltatásban tőlük!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72677 2023.04.13. 20:32

Botond írta:Mindeközben a másik kiadó, aki írtózik az emberektől pénzt elfogadni a gané mellé elhozta a másik szolgáltatást is, ahol day1 kerülnek be az új játékok:
ubifos.avi

Szerencsére továbbra is elérhetőek a régi címek VRR és HDR mentes formában a világ legjobb lefingott játékai szolgáltatásban tőlük!
Ennyiért máshogy nincs is értelme. A játékaik vagy alapból hosszú műfajok képviselői, vagy bloatedek. De sok mindkettő egyszerre. Az AC: Odyssey Ultimate 6800 Ft már volt Boxra, és ahhoz jár az AC3 Remaster meg az AC3 Liberation Remaster is. Nekem reálisan csak az Odyssey 3 hónap (és lehet, hogy még előveszegetném valaha), esetleg mellette megyegetne más Ubi is. De day1 vagy napi 8 óra ubiganézás nélkül nem jön ki a matek, ez messze nem leköpés, mint a 300 forintozás volt. Az Immortals Gold is volt 15 euró, de az PC-re.

Érdekességként: a Sony AC-klónját 10 hónapja kezdtem el, és még nem értem az alapjáték végére.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72678 2023.04.14. 00:15

DT elfelejtette berakni, pótolom.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72679 2023.04.14. 06:46

Zóanagyvarázsló írta:DT elfelejtette berakni, pótolom.

vegre egy epik tréler! ezutan mar nem ketelkedek, hogy jo lesz-e :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72680 2023.04.14. 07:20

Zóanagyvarázsló írta:DT elfelejtette berakni, pótolom.
https://www.youtube.com/watch?v=uHGShqcAHlQ
1:28-1:30-as lávás résznél kicsit visszanézett a túrós béles azon a zsizsgő recehegyen. Egyébként nem tűnik rossznak, majd egyszer emun talán sorra kerül.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72681 2023.04.14. 08:15

benőmenő írta:1:28-1:30-as lávás résznél kicsit visszanézett a túrós béles azon a zsizsgő recehegyen. Egyébként nem tűnik rossznak, majd egyszer emun talán sorra kerül.
Egy éve a ps3al hogyan tudtál játszani? Három napi éhgyomorral készültél előtte mindig, vagy mi volt a titkod?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72682 2023.04.14. 08:22

SlickAdam írta:vegre egy epik tréler! ezutan mar nem ketelkedek, hogy jo lesz-e :eljen:
Tegnap le is adtam a preordert.
Jó, hogy van japán konzol, japán os-el, japán excluzívval, ami simán év játéka lesz mindenhol és van ugyanez a japán konzol japán os-el, amin évente egynél több exclu cím jelenik meg kvalitét minőségben!
Kell az ellenpólus minőségben a többi japán konzolnak!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72683 2023.04.14. 08:32

Botond írta:Egy éve a ps3al hogyan tudtál játszani? Három napi éhgyomorral készültél előtte mindig, vagy mi volt a titkod?
N-edik alkalommal is el szeretném mondani, hogy az egy 2006-os hardver, amire már a Fifa se jön és tavaly már a Store-t is le akarták lőni. És igen, azon sem szép mai szemmel amit produkálni tud.
Itt pedig egy 2023-as címről beszélünk az aktuális Nintendo konzolra. Kurrens gen áron (Resi 4-et egy ezressel olcsóbban vettem), csakhogy kapcsolódjunk a tegnapi témához.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72684 2023.04.14. 08:43

benőmenő írta:N-edik alkalommal is el szeretném mondani, hogy az egy 2006-os hardver, amire már a Fifa se jön és tavaly már a Store-t is le akarták lőni. És igen, azon sem szép mai szemmel amit produkálni tud.
Itt pedig egy 2023-as címről beszélünk az aktuális Nintendo konzolra. Kurrens gen áron (Resi 4-et egy ezressel olcsóbban vettem), csakhogy kapcsolódjunk a tegnapi témához.
Igen, de attól, hogy 2006os, attól nem lesz szebb. Szóval ha vmi csúnyán néz ki és hányingerre indokol, az évszamtól függetlenül arra ingerel.
Zó ezért tud nekiülni a Might and Magic1nek, nekem meg azt már nem üti meg a szintet a maga grafikájával, ha az 1990es évek játéka, ha most újonnan adnának ki egy olyat.

Ugyancsak nagyon fontos, hogy az ember ahogy halad előre az életben, úgy ne felejtse el honnan jött, szóval én emlékszem a wizard of warra is, és attól se jött fel anno se a reggeli, és most sem, de egy m&m1 esetén már úgy priorizálok, hogy azt minden beelőzi, aminek szebb a grafikája és jobb a kezelhetősége.

Szóval sajnos nincs mentség erre a képmutató, naptári évekkel relativizált fikázásra, én meg ezt mondom el sokadszor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72685 2023.04.14. 08:52

benőmenő írta:N-edik alkalommal is el szeretném mondani, hogy az egy 2006-os hardver, amire már a Fifa se jön és tavaly már a Store-t is le akarták lőni. És igen, azon sem szép mai szemmel amit produkálni tud.
Itt pedig egy 2023-as címről beszélünk az aktuális Nintendo konzolra. Kurrens gen áron (Resi 4-et egy ezressel olcsóbban vettem), csakhogy kapcsolódjunk a tegnapi témához.
A mentség a handheldség és az alacsonyabb ár, bár az utóbbi csak abszolút értelemben jön ki, nem a teljesítménnyel arányosan. Inkább az izgalmas, ahogy a telefonos hardver elhúzott mellettük, és hogy a látványhoz alacsonyabb fps is tartozik. Egyszerűen emulátorral superior. És ennek ez a jó oldala is: így an emulátor fps-t és felbontást emelni, még hardvert se kell venni külön.

Örülnék egy egy jófrémes, jobb látványt tudó Nintendo-konzolnak, de valójában nem is annyira rossz helyzet ez. Csak azok kénytelenek szenvedni, akik Switchen játszanak, de ők meg azt élvezik :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72686 2023.04.14. 08:54

Zóanagyvarázsló írta: Csak azok kénytelenek szenvedni, akik Switchen játszanak, de ők meg azt élvezik :idiota:
Ez bármelyik japán konzolra igaz, bármelyik genből! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72687 2023.04.14. 09:05

Botond írta:Igen, de attól, hogy 2006os, attól nem lesz szebb. Szóval ha vmi csúnyán néz ki és hányingerre indokol, az évszamtól függetlenül arra ingerel.
Zó ezért tud nekiülni a Might and Magic1nek, nekem meg azt már nem üti meg a szintet a maga grafikájával, ha az 1990es évek játéka, ha most újonnan adnának ki egy olyat.

Ugyancsak nagyon fontos, hogy az ember ahogy halad előre az életben, úgy ne felejtse el honnan jött, szóval én emlékszem a wizard of warra is, és attól se jött fel anno se a reggeli, és most sem, de egy m&m1 esetén már úgy priorizálok, hogy azt minden beelőzi, aminek szebb a grafikája és jobb a kezelhetősége.

Szóval sajnos nincs mentség erre a képmutató, naptári évekkel relativizált fikázásra, én meg ezt mondom el sokadszor.
A Might and Magic nem '90-es évek, hanem '86, hátha így belefér :idiota:

Az irányítással szemben lenne kritikám (csaták után gyógyítani meg felszerelést átadogatni fárasztó), de a játék 90%-át kitevő grid-based felfedezés és a körökre osztott harc kifejezetten dinamikus, azért is, mert pár billentyűvel klimpírozva jól kezelhető. Egy Gothic 1 agyhalál hozzá képest a Ctrl-Ctrl-Ctrl irányítással. De bármely modern akció-RPG-ben annyi gombot kell nyomni (nyilván a kontrolleren is), hogy ebben csak nehézkesebbek tudnak lenni.

Én amúgy a régi űrszimekre szeretnék jó kontrolleres megoldást. Ehhez képest két játékról tudok a Steamen, melyeknél le van tiltva a kontrollerre átszabás: az X-Wingről és a TIE Fighterről... Persze a GOG-ost vagy a dobozost kezeli a Steam, csak ezzel a közösségi lehetőségeket már visszavágták. A sok gomb miatt amúgy is problémasak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72688 2023.04.14. 09:06

Botond írta:Ez bármelyik japán konzolra igaz, bármelyik genből! :eljen:
Jogos, még jól emlékszem arra, ahogy vért hányva élveztem a PS3-at :worship:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72689 2023.04.14. 09:39

Botond írta:Igen, de attól, hogy 2006os, attól nem lesz szebb. Szóval ha vmi csúnyán néz ki és hányingerre indokol, az évszamtól függetlenül arra ingerel.
Zó ezért tud nekiülni a Might and Magic1nek, nekem meg azt már nem üti meg a szintet a maga grafikájával, ha az 1990es évek játéka, ha most újonnan adnának ki egy olyat.
Ugyancsak nagyon fontos, hogy az ember ahogy halad előre az életben, úgy ne felejtse el honnan jött, szóval én emlékszem a wizard of warra is, és attól se jött fel anno se a reggeli, és most sem, de egy m&m1 esetén már úgy priorizálok, hogy azt minden beelőzi, aminek szebb a grafikája és jobb a kezelhetősége.
Szóval sajnos nincs mentség erre a képmutató, naptári évekkel relativizált fikázásra, én meg ezt mondom el sokadszor.
Nyilván mai teljese játék árában is tök rendben lenne ha valaki csinálna egy wizard of wor szintű új játékot. És én vagyok a képmutató. :rolleyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72690 2023.04.14. 09:50

benőmenő írta:Nyilván mai teljese játék árában is tök rendben lenne ha valaki csinálna egy wizard of wor szintű új játékot. És én vagyok a képmutató. :rolleyes:
A vásárlók gyorsan el tudnák dönteni, hogy kinek lenne rendben, kinek nem, lehet lenne aki pl nem YouTube video alapján döntene az ár rendben levőségéről, de attól még a grafikától nem kopogna fel a reggeli.
Én erre reagáltam, árról amúgy nem emlékszem, hogy beszéltünk volna, vagy az alapkommented nagyon felületesen olvastam akkor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72691 2023.04.14. 10:27

benőmenő írta:Nyilván mai teljese játék árában is tök rendben lenne ha valaki csinálna egy wizard of wor szintű új játékot. És én vagyok a képmutató. :rolleyes:
Mutatok egy 2021-es - nem teljes árú - RPG-t:

phpBB [media]


Ez meg eredetileg 2009-ben jelent meg PS3-exkluzívként:

phpBB [media]


Nyilván a Zelda ezekhez képest a korában is fejlettebb grafikájú, és nem niche, hanem bármennyiért zabálja a tömeg. Jó lenne, ha olcsóbb lenne, de egy jó és elavult grafikájú játékkal többre megyek, mint egy baszógrafikás középszarral olcsón. Persze nem csak ez a két véglet létezik, de azért az AAA sincs tele csodákkal. Meg hát a Nintendo az N64-es időkben is marha drágán adta a szoftvert, nyilván nem kis részben a cartridge-ek miatt. Lemezpörgetésben már akkor is a Sony volt a piacvezető!
Avatar
eje75

Hozzászólás #72692 2023.04.14. 15:38

benőmenő írta:1:28-1:30-as lávás résznél kicsit visszanézett a túrós béles azon a zsizsgő recehegyen....
Javaslom a problémára, hogy az orális (a felső, az orrod alatt lévő) nyílásodba helyezd el a túrós bélest és akkor megszűnik a jelzett gondod....bár orvosi feljegyzések alapján 12-24 órán belül így is visszanéz.....
Avatar
arty

Hozzászólás #72693 2023.04.14. 16:54

Botond írta:Igen, de attól, hogy 2006os, attól nem lesz szebb. Szóval ha vmi csúnyán néz ki és hányingerre indokol, az évszamtól függetlenül arra ingerel.
Zó ezért tud nekiülni a Might and Magic1nek, nekem meg azt már nem üti meg a szintet a maga grafikájával, ha az 1990es évek játéka, ha most újonnan adnának ki egy olyat.

Ugyancsak nagyon fontos, hogy az ember ahogy halad előre az életben, úgy ne felejtse el honnan jött, szóval én emlékszem a wizard of warra is, és attól se jött fel anno se a reggeli, és most sem, de egy m&m1 esetén már úgy priorizálok, hogy azt minden beelőzi, aminek szebb a grafikája és jobb a kezelhetősége.

Szóval sajnos nincs mentség erre a képmutató, naptári évekkel relativizált fikázásra, én meg ezt mondom el sokadszor.
Ha tisztában vagy nagyjából egy hw képességeivel, a prezentációt tech érdeklődés mellett simán méred ehez időnként. Én legalábbis tuti, ezekszerint Benő is. Pláne egy bizonyos kor (a gép kora! :D ) után adja magát, hogy elnézőbb lesz az ember....

Meg eleve, NINTENDÓ! DRÁGÁN SZAR!!!!! Márcsak ezért IS leszarozható :P Japánabbak a sonyjapóknál is :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72694 2023.04.14. 17:53

eje75 írta:Javaslom a problémára, hogy az orális (a felső, az orrod alatt lévő) nyílásodba helyezd el a túrós bélest és akkor megszűnik a jelzett gondod....bár orvosi feljegyzések alapján 12-24 órán belül így is visszanéz.....
Nagyon ennék most egy túrós bélest! Annyit emlegetitek, hogy totál rágerjedtem és nem lesz. :shakehead:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72695 2023.04.15. 07:38

arty írta:Ha tisztában vagy nagyjából egy hw képességeivel, a prezentációt tech érdeklődés mellett simán méred ehez időnként. Én legalábbis tuti, ezekszerint Benő is. Pláne egy bizonyos kor (a gép kora! :D ) után adja magát, hogy elnézőbb lesz az ember....

Meg eleve, NINTENDÓ! DRÁGÁN SZAR!!!!! Márcsak ezért IS leszarozható :P Japánabbak a sonyjapóknál is :(
Ugyanarról beszélünk, hogy ez a két lehetőség van, hogy vagy reletivizálgatunk, hogy jajaja, de régi a konzol, meg hordozható a konzol, meg ez, meg az, és Zó felsorolta a switch mentségeit is, és akkor el van reletivizálva a dolog, osztán jóccakát, vagy gerincesek vagyunk, és abszolút sztenderdekben gondolkozunk, és van egy éles határvonal, ami alatt van a fozs, és felette a nemfozs.
Benőnél pont ezt pingelem, hogy amikor egyiket, máskor meg a másikat alkalmazza a fenti módszerek közül, azt hívja a szakirodalom kettősmércének, amitől még jobban fel tud kopogtatni a reggeli, mint a Zeldától, és hát ez furika. Persze minderre megoldás az, hogy ha a kettősmércézést befejezi az emberke, a korábbi időszak tekintetében meg az európai szabványoknak megfelelő megoldást választja és felköp, majd alááll.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72696 2023.04.15. 09:48

Már biztos a diablo4 crossplay és crossprogresson, elérkezett a 21. század, már csak az kéne, hogy az xbox verzió play anywhere legyen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72697 2023.04.15. 10:17

Botond írta:Ugyanarról beszélünk, hogy ez a két lehetőség van, hogy vagy reletivizálgatunk, hogy jajaja, de régi a konzol, meg hordozható a konzol, meg ez, meg az, és Zó felsorolta a switch mentségeit is, és akkor el van reletivizálva a dolog, osztán jóccakát, vagy gerincesek vagyunk, és abszolút sztenderdekben gondolkozunk, és van egy éles határvonal, ami alatt van a fozs, és felette a nemfozs.
Benőnél pont ezt pingelem, hogy amikor egyiket, máskor meg a másikat alkalmazza a fenti módszerek közül, azt hívja a szakirodalom kettősmércének, amitől még jobban fel tud kopogtatni a reggeli, mint a Zeldától, és hát ez furika. Persze minderre megoldás az, hogy ha a kettősmércézést befejezi az emberke, a korábbi időszak tekintetében meg az európai szabványoknak megfelelő megoldást választja és felköp, majd alááll.
Objektív mérés: ha egy 20 éves autó nem tudja az Euro 6-os környezeti normát az ejnyebejnye meg többet adózik, de egy olyan referenciának kéne megfelelnie ami akkor még nem volt elkészítve. Idén ugyanez, új modellként nem árulható.
Ha kultúrális irányból közelítünk, akkor egy mű elemzésénél a szerző életútjával és a történelmi körülményekkel kezdjük amik a keletkezéskor hatottak rá.
Én itt nem látom a kettős mércét. Vagy szerinted is ki kell javítani a fatshaminget a Charlie és a csokigyárban, mert azt ma már nem illik?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72698 2023.04.15. 10:27

benőmenő írta:Objektív mérés: ha egy 20 éves autó nem tudja az Euro 6-os környezeti normát az ejnyebejnye meg többet adózik, de egy olyan referenciának kéne megfelelnie ami akkor még nem volt elkészítve. Idén ugyanez, új modellként nem árulható.
Ha kultúrális irányból közelítünk, akkor egy mű elemzésénél a szerző életútjával és a történelmi körülményekkel kezdjük amik a keletkezéskor hatottak rá.
Én itt nem látom a kettős mércét. Vagy szerinted is ki kell javítani a fatshaminget a Charlie és a csokigyárban, mert azt ma már nem illik?
Funfact, te nem 2010ben nyomtad hányinger nélkül a ps3 játékokat, hanem tavaly, és már 5 éve is shamelted a switch játékokat. És nem a létrehozásról van szó az esetedben, hanem a gyomorforgásról, ami ezekszerint szelektív és kettősmércés.
És ez van az autóknál pont, hogy most objektíven gyomorforgató az euró6 alatti motor, ha régi, ha új. Ha régi nyilván nem töröljük ki az univerzumból, de jelezzük a plusz adóval, hogy gyomorforgató, az újak meg kikerülnek az univerzumból, mert létre se jöhetnek, nincs ez, amit te csinálsz, hogy jóvan, régi, meg van magyarázva és nem történik semmi, mert történik, ki van mondva, hogy gyomorforgató, és nincs kettős mérce.
Na ez rád nem igaz, te kettősen mérsz.
Avatar
arty

Hozzászólás #72699 2023.04.16. 10:48

Botond írta:Ugyanarról beszélünk, hogy ez a két lehetőség van, hogy vagy reletivizálgatunk, hogy jajaja, de régi a konzol, meg hordozható a konzol, meg ez, meg az, és Zó felsorolta a switch mentségeit is, és akkor el van reletivizálva a dolog, osztán jóccakát, vagy gerincesek vagyunk, és abszolút sztenderdekben gondolkozunk, és van egy éles határvonal, ami alatt van a fozs, és felette a nemfozs.
Benőnél pont ezt pingelem, hogy amikor egyiket, máskor meg a másikat alkalmazza a fenti módszerek közül, azt hívja a szakirodalom kettősmércének, amitől még jobban fel tud kopogtatni a reggeli, mint a Zeldától, és hát ez furika. Persze minderre megoldás az, hogy ha a kettősmércézést befejezi az emberke, a korábbi időszak tekintetében meg az európai szabványoknak megfelelő megoldást választja és felköp, majd alááll.
Node itt/most az egyetlen mérce a gyártás éve.... a félighordozhatóság meg nem mérce, mert az csak marketing, én még nem láttam sose buszon switchet :P (repülőn is csak a kölkömét :D )

És ilyenformán a ps3-as IQ az 2006-hoz mérve oké. A switch-es IQ ellenben 2017-hez mérve már nem az. Szerintem ez így valid....NOHA én nem értek vele egyet, szvsz a nintendojátékok dokkolt póvából összességében rohadt jól néznek ki (nem normálmappel és RT-el akarják őket eladni), még ha kissé homályak ÉS mellé zsizsik is. De a ps3-al sincs gondom mamár.... 2012-ben sokkal inkább volt. Csak lenne mellé beton30/60... de ebben mindkét gép siralmasan moslék... egészen addig amíg a "régen minden jobb volt" korszakig nem megyünk vissza, mert akkor mégiscsak felértékelődnek az átlag szintre :D (és a currgen is átlag lenne, ha nem létezne VRR!!!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #72700 2023.04.16. 10:53

arty írta:Node itt/most az egyetlen mérce a gyártás éve.... a félighordozhatóság meg nem mérce, mert az csak marketing, én még nem láttam sose buszon switchet :P (repülőn is csak a kölkömét :D )

És ilyenformán a ps3-as IQ az 2006-hoz mérve oké. A switch-es IQ ellenben 2017-hez mérve már nem az. Szerintem ez így valid....NOHA én nem értek vele egyet, szvsz a nintendojátékok dokkolt póvából összességében rohadt jól néznek ki (nem normálmappel és RT-el akarják őket eladni), még ha kissé homályak ÉS mellé zsizsik is. De a ps3-al sincs gondom mamár.... 2012-ben sokkal inkább volt. Csak lenne mellé beton30/60... de ebben mindkét gép siralmasan moslék... egészen addig amíg a "régen minden jobb volt" korszakig nem megyünk vissza, mert akkor mégiscsak felértékelődnek az átlag szintre :D (és a currgen is átlag lenne, ha nem létezne VRR!!!)
Gyártás éve, mint egyetlen mérce? Abban azt lehet mérni, hogy új vagy régi. A feljön a reggeli az nem gyártás éve kérdése, ahogy Benő autós példájában sem a gyártás éve a mérce a hanem az euró6.
Vagy félreértettem és a gyártás éve a gyomorforgató, nem ahogy kinéz?
Ezek ilyen kettősmércés műmájerkedős önigazolós kifogásgyártós baromságok Benő részéről. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72701 2023.04.16. 13:17

Megint végigfutottam a Metroid Dreadet. Nagyon szokatlan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72702 2023.04.16. 14:23

aabyssx írta:Megint végigfutottam a Metroid Dreadet. Nagyon szokatlan.
Ha mégegyszer végigviszed, rákeresek, hogy mi ez! :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #72703 2023.04.16. 16:47

DanielT írta:Ha mégegyszer végigviszed, rákeresek, hogy mi ez! :D
egy közepes metroidvania cucc, elég szar irányítással és grafikával, szokásos felszopott Nintendo. Ên otthagytam mert untatott a közepétől. Szóval pörög a Zelda, az rendben van. Egyébként a Nintendo ezzel a fordított szar gombjaival egy kész agyhalál. Még jó, h a superior platformon tolom ês mindenhez van add-on, mert amúgy felakasztottam volna már magam….
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72704 2023.04.16. 17:28

Én nem néztem semmilyen reviewt, véleményt, amúgy utálom a Nintendot, szerintem simán csak baromi jó a játék. Pont nagyon precízen irányítható, meg lehet tanulni, lehet szinte hibátlanul játszani, a skillek és a pályadesign tök praktikus, van értelme a backtracknek, meglep a játék sokszor, és még jól is néz ki. Egy dolog nem tetszett csak: túl sokszor kell megmurdálni bossoknál, sok retryra késztet.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72705 2023.04.16. 17:30

Zóanagyvarázsló írta:DT elfelejtette berakni, pótolom.

[video]új zelda[/video]
Én ezt nagyon várom, de mindig bennem van, hogy amikor ennyi re-use volt Zeldajátékban még Nintendohoz mérten is, akkor abból a Majora's Mask lett, ami szerintem egy erőltetet, béna játék. Végig sem vittem.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72706 2023.04.16. 22:11

megneztem en is a Super Mario filmet.

TÖKELETES! 10/10

total fan service, nincs elnyujtva, snappy, szinkron hangok jok voltak (jack black fantasztikus!), … etc

RottenTomates “kritikusok” meg kossek fel magukat. komolyan… mi a faszt vartak? Nolan fele brutal origins story-t? barmok…
Avatar
Botond

Hozzászólás #72707 2023.04.16. 23:05

SlickAdam írta:megneztem en is a Super Mario filmet.

TÖKELETES! 10/10

total fan service, nincs elnyujtva, snappy, szinkron hangok jok voltak (jack black fantasztikus!), … etc

RottenTomates “kritikusok” meg kossek fel magukat. komolyan… mi a faszt vartak? Nolan fele brutal origins story-t? barmok…
Én is ezt írtam. :circling:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72708 2023.04.16. 23:32

Lepörgött a Tom C’s Vegas 1 is, szintén xsx-en, az x360 verzió, coopban. Grafika szakóca komolyságú, Benőnek a tavaly karácsonyi bejgli is felkopogna tőle, de a shooter coop része rendben volt. Egynek elment pertíz!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72709 2023.04.17. 00:13

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas (X360-verzió)

+ kicsit koros, de működik az alapjátékmenet
+ szórakoztató co-op mechanika, akár 4-en is játszható kampánnyal
+ testreszabható kihívás (beállítható a respawn megléte, illetve hogy hány életünk lehessen)
+ jópofák a taktikai elemek és felszzerelés (füstgránát, flashbang, éjjellátó), ha nem is sosem látottak, jól estek a Halo után

- zavarni tudja a célzást ez a boxos homálygrafika
- PS3-on sok rosszabbat láttam, de elég hetedik generációs az fps
- az kiosztás nem teljesen a mai standard, ezért szokatlan lehet
- nem ismerem a szériát igazán, de az látható, hogy nem éppen überhardcore felvonás
- fura co-opban, hogy mindig egyesével ki kell választani a pályákat, nem igazán követhető a sztori sem átvezetők híján

Csúnyán elveri co-opban a Quake-et és a Halo Infinite-et, FPS-ek közül az egyik legjobb, amihez szerencsém volt így.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72710 2023.04.17. 07:06

aabyssx írta:Én nem néztem semmilyen reviewt, véleményt, amúgy utálom a Nintendot, szerintem simán csak baromi jó a játék. Pont nagyon precízen irányítható, meg lehet tanulni, lehet szinte hibátlanul játszani, a skillek és a pályadesign tök praktikus, van értelme a backtracknek, meglep a játék sokszor, és még jól is néz ki. Egy dolog nem tetszett csak: túl sokszor kell megmurdálni bossoknál, sok retryra késztet.
+1. Nagyon szep es szorakoztato cucc volt. Az utolso boss-ig vittem, csak aztan a Death stranding/Returnal beszippantott. Majd valamikor visszamegyek lecsapni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72711 2023.04.17. 07:41

Zóanagyvarázsló írta:Tom Clancy's Rainbow Six Vegas (X360-verzió)
Nekem ebben a legnagyobb meglepi az volt, hogy ez egy fps. A második rész rémlene tps kamerával akkor?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72712 2023.04.17. 08:19

benőmenő írta:Nekem ebben a legnagyobb meglepi az volt, hogy ez egy fps. A második rész rémlene tps kamerával akkor?
Vegyes a bulika.
Alapvetően fps-ről beszélünk, de a bal ravasz meghúzásával és behúzva tartásával “betapad” a karakter a fedezékbe és a bal stickkel lehet kihajolni és rálőni a csúnya bácsikra és olyankor előfordulhat tps nézet, mert meglátjuk a karakterünk hátát.
Elbaszott hülyeségnek hangzik, főleg a folyton nyomva tartott bal ravasz a fedezékben maradáshoz, de ennek ellenére az egyik legjobban működő koncepció és a pályadesign is zseniális sok helyen, pár helyen meg agyament faszság, de valóban az van, amit Zó ír, hogy messze kiemelkedik mindkét rész a cooplövölde kategóriában az eddigi több tucat cím közül.
Talán a gearsek meg a remnant voltak még ennyire élvezetesek coopban, ha egy kalap alá söpörjük az összes coopolható fpst és tpst is “lövöldének” címkézve.

Na mindenesetre utána, mivel ezen a vegasokon felbuzdulva nagy Klénszi Tamás rajongók lettünk, hát neki ültünk a Wildlandsnak egy órácskát.
Ha még látott vki súlytalan, elbaszott lootershootert, nem is értem Artynak ezt hogy veszi be a gyomra, neki aki még a Remnantot is kihagyta, mert “lootershooter”.
És a wildlandsban össze-vissza kell a küldetéseknél autózni A-ból b-be, pedig nem is freeroam autós játék. Na mindegy, azért gondolom majd folytatjuk.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72713 2023.04.17. 08:41

Botond írta:Vegyes a bulika.
Alapvetően fps-ről beszélünk, de a bal ravasz meghúzásával és behúzva tartásával “betapad” a karakter a fedezékbe és a bal stickkel lehet kihajolni és rálőni a csúnya bácsikra és olyankor előfordulhat tps nézet, mert meglátjuk a karakterünk hátát.
Elbaszott hülyeségnek hangzik, főleg a folyton nyomva tartott bal ravasz a fedezékben maradáshoz, de ennek ellenére az egyik legjobban működő koncepció és a pályadesign is zseniális sok helyen, pár helyen meg agyament faszság, de valóban az van, amit Zó ír, hogy messze kiemelkedik mindkét rész a cooplövölde kategóriában az eddigi több tucat cím közül.
Talán a gearsek meg a remnant voltak még ennyire élvezetesek coopban, ha egy kalap alá söpörjük az összes coopolható fpst és tpst is “lövöldének” címkézve.

Na mindenesetre utána, mivel ezen a vegasokon felbuzdulva nagy Klénszi Tamás rajongók lettünk, hát neki ültünk a Wildlandsnak egy órácskát.
Ha még látott vki súlytalan, elbaszott lootershootert, nem is értem Artynak ezt hogy veszi be a gyomra, neki aki még a Remnantot is kihagyta, mert “lootershooter”.
És a wildlandsban össze-vissza kell a küldetéseknél autózni A-ból b-be, pedig nem is freeroam autós játék. Na mindegy, azért gondolom majd folytatjuk.
Igen, a fedezékből vagy kötélen ereszkedve lövöldözés TPS, az előbbi eléggé meghatározó része a játéknak, de alapértelmezetten FPS, és én úgy is sok killt szereztem.

Csodálom, hogy a co-op lövöldék között nem említetted a Sniper Elite 4-5-öt. Meg nekem az Army of Two is bejött, nagyon co-opra dizájnolták, minden korossága ellenére nagy splitscreen móka volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72714 2023.04.17. 08:51

Zóanagyvarázsló írta:Igen, a fedezékből vagy kötélen ereszkedve lövöldözés TPS, az előbbi eléggé meghatározó része a játéknak, de alapértelmezetten FPS, és én úgy is sok killt szereztem.

Csodálom, hogy a co-op lövöldék között nem említetted a Sniper Elite 4-5-öt. Meg nekem az Army of Two is bejött, nagyon co-opra dizájnolták, minden korossága ellenére nagy splitscreen móka volt.
Jogos! Sniper elitek is más szint, mint a többi tizenkettő egy tucat!
Avatar
arty

Hozzászólás #72715 2023.04.17. 13:57

én má' csak annyit vetnék ide a Vegas1-2-ről, hogy:
- egykoron kedvenc fps-em coopban is jó volt - az elsőben még volt 4-es coop, ami a másodikra már csak 2-as (+2 cpu társunk is "mindig" velünk van, WTF?)
- a wildlands ellenben coopban így az első óra után nem bejövős... anno amikor haverokkal nyomtuk és mindenki lőtt már benne 20 órát előtte, jobb élményként rémlett. de lehet a nehézséget lőttük csak túl magasra és az életben töltött 5 másodpercek nem voltak elégségesek a valódi játék megtapasztalására :D szerintem járjon neki mégegy esély, normálon. a héló legendaryk miatt kicsit elk*rvultunk :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72716 2023.04.17. 14:36

arty írta:én má' csak annyit vetnék ide a Vegas1-2-ről, hogy:
- egykoron kedvenc fps-em coopban is jó volt - az elsőben még volt 4-es coop, ami a másodikra már csak 2-as (+2 cpu társunk is "mindig" velünk van, WTF?)
- a wildlands ellenben coopban így az első óra után nem bejövős... anno amikor haverokkal nyomtuk és mindenki lőtt már benne 20 órát előtte, jobb élményként rémlett. de lehet a nehézséget lőttük csak túl magasra és az életben töltött 5 másodpercek nem voltak elégségesek a valódi játék megtapasztalására :D szerintem járjon neki mégegy esély, normálon. a héló legendaryk miatt kicsit elk*rvultunk :D
A Wildlandscel az a baj, hogy tipikus neubifos. Hatalmas, szép, de céltalan sandbox eddig, ahol a nyitogathatod a fejlődéshez a lootládákat. Nem egy hihető világ az egy aránylag újabb játéktól, ahol lelövön a kartellest vagy a civilt, aztán jön a munkás, és átmegy fütyörészve talicskával a holttesten. Nem világ ez, hanem tér a konfettizéshez. A sok úton és halva töltött idő sem tesz jót neki.

A drónozás amúgy poén, de nem érzem azr, hogy a Vegas 1 AI-ához képest látszólag semmit bem fejlődő AI azért tud keménykedni, mert tökéletesen céloz, és sokan vannak, meg csinálja a ki-berohangálásr, és jap erősítést. Nem vállalhatatlan az alapmechanika, csak nincs venne annyi, hogy elbírja a fókuszálatlan ubizmust. De én is azt mondom, kaphat még oár óra esélyt, aztán meglátjuk.

Az amúgy hab a tortán, hogy konzolon fos. Gombostűfejejre sem könnyű lőni kontrollerrel, de a 30 fps még úgysem az igazi, hogy mostanában ezek mentek (Vegas, illetve részemről retró). A pontcélzáshoz és a vezetéshez nem az igazi, ha gázt adok neku, akkor kijön a diafilmes hangulat. Míg az AC-k, FC-k megkapták a 60 fps-t utólag currentgenre, ez sajnos nem, pedig hardver már adott alá. Gondolom, a prevgenben a CPU volt jevés alá, ezért is kötöttek ilyen kompromisszumot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72717 2023.04.17. 18:29

Pörög a Red Dead Redemption 2 credits.


Hát nem bántam meg, hogy végignyomtam, de brutális volt az a mennyiségű nongéming amit el kellett viselni.

Csak a főszálra koncentráltam, mert az is olyan lassan haladt, hogy alig bírtam ki. Az, hogy a játék kb 80%-a utazás, egyszerűen nem normális, még akkor se, ha ez volt a "cél", vagy valami ideológiát gyártanak mögé.

A lóherezacskó hőmérsékletre reakcióját kevésbé értékeltem, mintha a bugokat irtották volna ki alaposabban. Bár így legalább volt min mosolyogni, ha már a játékban kb semmi humor nem volt.

A beépített mechanikákból semmit nem kellett használni, se vadászat se halászat, se semmi, mert 1 puskával és 1 pisztollyal végig lehetett volna vinni az egészet.

Annak mondjuk örülök, hogy legalább ezt nem kényszerítette rám, mármint a tapírherebőr vadászatot hogy lehessen nálam lőszer stb.

A trofi lista szánalmas úgy ahogy van, a fele online, a másik fele meg bulllshit.


Automata lovaglás közben a konyhában tevékenykedek/Tiktokot pörgetem és várom, hogy odaérjen valahova/10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72718 2023.04.17. 22:22

Az RDR2 nekem is hátra van. Azért vettem csak meg, mert olcsókuponos volt. Azt remélem tőle, hogy lehet pár helyen nézelődni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72719 2023.04.18. 10:08

aabyssx írta:Az RDR2 nekem is hátra van. Azért vettem csak meg, mert olcsókuponos volt. Azt remélem tőle, hogy lehet pár helyen nézelődni.
Pár hely van. ✓
Nem fekete a képernyő. ✓
Avatar
deep

Hozzászólás #72720 2023.04.18. 13:27

aabyssx írta:Az RDR2 nekem is hátra van. Azért vettem csak meg, mert olcsókuponos volt. Azt remélem tőle, hogy lehet pár helyen nézelődni.
Pont az a baj a játékkal, hogy kb. csak a szép tájakat van értelme nézegetni benne :D
Avatar
arty

Hozzászólás #72721 2023.04.19. 11:18

DanielT írta:Pörög a Red Dead Redemption 2 credits.
F

Ha picit is olyan a játék 10? 15? 20? órája, mint az első kettő (unalmas moslék), akkor mindenképpen respekt.

Mennyi lett a vége (órában) ?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72722 2023.04.19. 12:15

arty írta:F

Ha picit is olyan a játék 10? 15? 20? órája, mint az első kettő (unalmas moslék), akkor mindenképpen respekt.

Mennyi lett a vége (órában) ?
25 órát ír a PS5, de az szerintem ugyanúgy baromság ahogy a Yakuzára 11-et...

A neten 50 órát írnak a fő sztorira, erőltetett menetben meg 35 - öt.

Az eleje pokol(nem az első 1-2 óra hanem 10+...), a játék második fele sokkal jobb.
Avatar
arty

Hozzászólás #72723 2023.04.19. 13:03

DanielT írta:25 órát ír a PS5, de az szerintem ugyanúgy baromság ahogy a Yakuzára 11-et...

A neten 50 órát írnak a fő sztorira, erőltetett menetben meg 35 - öt.

Az eleje pokol(nem az első 1-2 óra hanem 10+...), a játék második fele sokkal jobb.
nekem az az órakijelzés szokott frissülni. Szal ha stáblista után nézted, az utolsó session LEHET h nincs benne MÉG....

namindegy, 50 óra ebből... az reménytelen :(
talán ha 20 lineáris játékot nyomtam volna az elmult időben, nem pedig csupa openwordldöt.... áh, talán akkor se. anno az a 2 óra akkora sokk volt, hogy talán sose lesz ehez erőm... :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72724 2023.04.19. 13:42

arty írta:nekem az az órakijelzés szokott frissülni. Szal ha stáblista után nézted, az utolsó session LEHET h nincs benne MÉG....

namindegy, 50 óra ebből... az reménytelen :(
talán ha 20 lineáris játékot nyomtam volna az elmult időben, nem pedig csupa openwordldöt.... áh, talán akkor se. anno az a 2 óra akkora sokk volt, hogy talán sose lesz ehez erőm... :(
Most néztem, szal eléggé frissülnie kellett volna, a Yakuzának meg pláne. :)

Én is azt hittem, hogy elég az openworldből, aztán a Crysis 2 után inkább Ass Odyssey speedrunner lettem volna 0-24-ben. Most elkezdtem a Wolf 2-t, meglátjuk mire jutok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72725 2023.04.19. 13:44

DanielT írta:Most néztem, szal eléggé frissülnie kellett volna, a Yakuzának meg pláne. :)

Én is azt hittem, hogy elég az openworldből, aztán a Crysis 2 után inkább Ass Odyssey speedrunner lettem volna 0-24-ben. Most elkezdtem a Wolf 2-t, meglátjuk mire jutok.
Ilyen bugok mellett csodálkozok, hogy nincs még fent a jófogáson az a hulladék gép, ami időt is össze-vissza mér! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72726 2023.04.19. 13:45

arty írta:nekem az az órakijelzés szokott frissülni. Szal ha stáblista után nézted, az utolsó session LEHET h nincs benne MÉG....

namindegy, 50 óra ebből... az reménytelen :(
talán ha 20 lineáris játékot nyomtam volna az elmult időben, nem pedig csupa openwordldöt.... áh, talán akkor se. anno az a 2 óra akkora sokk volt, hogy talán sose lesz ehez erőm... :(
Nademajd a wildlands!
Amúgy hiába utáljuk ezt a skill pont gyűjtést, sajnos tényleg látványos a különbség a megvett skillekkel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72727 2023.04.19. 13:52

Asszem én ezt elengedem... eddig is nevetséges volt számomra ez az ujjal mutogatós "lövöldözés" meg zsinór pödrő hadonászás, de ha ennyire szarnak bele a fejlesztők, akkor hasonlóan teszek.

No Improvement on PS5, Worse on Xbox Series X/S

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72728 2023.04.19. 13:57

Ez a Csipkés Szövetség 3 meg tök jól néz ki, bár valszeg Youtubeon fogom nyomni, valami jó kommentárral.

Második felében gameplay:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72729 2023.04.19. 22:26

Amerikában minden korábbi Márciust megdöntött Playstation hardver eladásban a PS5 és európában se rossz a helyzet, hogy végre lehet eleget kapni...

Across the whole of Europe, console and PC games sales were down 11% for the first quarter of the year.

But console sales were up 41%. PS5, with sales up 369% year-on-year, Switch (-18%) ad Xbox Series S and X (-10%)


Jó kis mínusz 10% eladás alig két évvel a megjelenés után. :eljen: Már a földbe lett volna dózerolva az Xbox üzletág Phillel együtt, ha az első perctől kezdve annyi PS5-öt lehet kapni, amennyit vettek volna az emberek. Szó sem lenne Activision felvásárlásról, semmiről. Óriási mázlijuk volt ezzel a chiphiánnyal.

Na de hamarosan megjelnik a Redfall, az majd megmutatja hogyan kell itt szállítani a minőséget!
Avatar
arty

Hozzászólás #72730 2023.04.20. 11:16

DanielT írta:Most elkezdtem a Wolf 2-t, meglátjuk mire jutok.
Mióta mondom!!! (ill. a megelőző két Wolfot nyomtad egyáltalán?)
Persze mindegy, nyilván ez a legszebb/legújabb/legnégykább (xboxon :D ).

Botond írta:Ilyen bugok mellett csodálkozok, hogy nincs még fent a jófogáson az a hulladék gép, ami időt is össze-vissza mér! :banplz:
ez a félig működő feature nem lóg ki az átlag japómegoldásból, szal "észre se venni" ilyeneket arrafelé :D

Tulképp várom a wildlandset. De mostmá' tényleg legyen ügydöntő session! :D (viszont ha nem bírtok magatokkal Zóval és konfettit van óhaj porszívózni, én kiszállok! :D ELMEBETEGEK!)

DT - nem jössz wildlandsezni? multkor is majdnem küldtem invájtot, láttam online vagy.... mer' lehet nyomni felhőből, ha még fut a gaypassod!

DanielT írta:But console sales were up 41%. PS5, with sales up 369% year-on-year, Switch (-18%) ad Xbox Series S and X (-10%)'sszameg tényleg jön a válság :(

Oké, pisin átszakadt a gát most, de ott majd a köv március lesz szégyellnivaló :D (vs. a mostani átszakadós március - vajon lesz arról is hír? hogy 2024 március, year over year -79%? ;) )

---

psvr2 nagyon érik - szinte már az árát is megideologizáltam :D
csak para, hogy a sony mintha máris eltemette volna, a vevők dettó.... ebből a psvr1nél is nagyobb porfogó lesz így. csak a GT7.........
(és mindez a bwcompat hiánya miatt. day1 vétel lehetett volna basszus :( )

Vissza: “Leáldozott.hu”