A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72591 2023.04.09. 10:32

Botond írta:PS5öt hányszor kell újraindítani, hogy legyen vrr minden címre?
Gáz, hogy nem volt VRR a kezdetektől ELVILEG. A gyakorlatban meg a játékok 99%-a tökéletesen futott, tehát az égvilágon semmi szükség nem volt rá.

Amióta meg van, azóta meg mindenben van (gondolom, mert szükségét továbbra sem érzékeltem semmiben). Viszont tudod mi van még? 120hz-es kijelzőkön 40 fps támogatás bizonyos címekben. Na az például elég poén ám.

Szóval van VRR, van 40 fps. Van HDR (mindenben, akkor is ha a játék nem támogatja, lásd High On Life).

De szuper klassz, hogy Xboxon van VRR minden címre, például a Halo Infinitet és a Forzát is nyomhatnám így? Elég állatka. :eljen:

Egyéb?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72592 2023.04.09. 11:00

DanielT írta:Gáz, hogy nem volt VRR a kezdetektől ELVILEG. A gyakorlatban meg a játékok 99%-a tökéletesen futott, tehát az égvilágon semmi szükség nem volt rá.

Amióta meg van, azóta meg mindenben van (gondolom, mert szükségét továbbra sem érzékeltem semmiben). Viszont tudod mi van még? 120hz-es kijelzőkön 40 fps támogatás bizonyos címekben. Na az például elég poén ám.

Szóval van VRR, van 40 fps. Van HDR (mindenben, akkor is ha a játék nem támogatja, lásd High On Life).


Egyéb?
Értem, hogy így van felépítve az elméleted, hogy minden is van, de
- a játékok 99%a tökéletesen futott 2/3 akkora felbontáson, a gép is gyengébb alapból, plusz még lejjebb kellett rakni a lécet, mert ugye nem fért bele az 50-60as hullámzás, mint az xsx-en, hogy majd a VRR kisimítja úgyis, mert nincs VRR
- 40@120 szerintem is jó, ezt tudja az xsx kezdetektől fogva, meg az 1440p-t is
- HDR meg ugye ha van van, ha nincs nincs, szemben az xsx-el ahol van autoHDR, ami tényleg HDR-esíti a képet, míg a HDR always on, az valójában a brightnesst tolja meg picit, kurvamessze a HDR tartománytól.

Szóval ja, ez a szerecsenmosdató, megmagyarázós, önigazolós téma van maxra futtatva, mint a világ legjobb előfizetésénél, ahol háromszor annyiért lehet belenyúlni az elmúlt 5-10-20 év játékaiba, friss címek nem érkeznek, de cserébe a visszamenőleges kompatibilitás korlátai miatt még a gog.comnak se jelent érdemi konkurenciát a szolgáltatás, mert a játékok többsége vagy nem fut vagy csak felhőből esetleg.

És mondom, én értem, hogy az önigazolás fontos, de nettó hülyeségekkel dobálózás addig hiteles, amíg nincs minden nappaliban ott a ps5-xsx-normális pc-switch kombó, és ha ráadásul az általános iskola 1-2. osztálya is sikeresen abszolválva, akkor az interneten minden elérhető infóként, nem kell ilyen marketing szövegekből tájékozódni, hogy a PS5 dobozon ott a 8k@120fps.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72593 2023.04.09. 11:23

És ha már a világ legjobb szolgáltatása, akkor a gog.comon a lentiek többsége elérhető.
phpBB [media]

Mondjuk nekem személyszerint az 5-6. részben a bombázóról ledobott atombomba animáció jobban tetszett, mint az ICBM kilövés, bár impresszív az is, meg kell hagyni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72594 2023.04.09. 11:28

Botond írta:Értem, hogy így van felépítve az elméleted, hogy minden is van, de
- a játékok 99%a tökéletesen futott 2/3 akkora felbontáson, a gép is gyengébb alapból, plusz még lejjebb kellett rakni a lécet, mert ugye nem fért bele az 50-60as hullámzás, mint az xsx-en, hogy majd a VRR kisimítja úgyis, mert nincs VRR
- 40@120 szerintem is jó, ezt tudja az xsx kezdetektől fogva, meg az 1440p-t is
- HDR meg ugye ha van van, ha nincs nincs, szemben az xsx-el ahol van autoHDR, ami tényleg HDR-esíti a képet, míg a HDR always on, az valójában a brightnesst tolja meg picit, kurvamessze a HDR tartománytól.

Szóval ja, ez a szerecsenmosdató, megmagyarázós, önigazolós téma van maxra futtatva, mint a világ legjobb előfizetésénél, ahol háromszor annyiért lehet belenyúlni az elmúlt 5-10-20 év játékaiba, friss címek nem érkeznek, de cserébe a visszamenőleges kompatibilitás korlátai miatt még a gog.comnak se jelent érdemi konkurenciát a szolgáltatás, mert a játékok többsége vagy nem fut vagy csak felhőből esetleg.

És mondom, én értem, hogy az önigazolás fontos, de nettó hülyeségekkel dobálózás addig hiteles, amíg nincs minden nappaliban ott a ps5-xsx-normális pc-switch kombó, és ha ráadásul az általános iskola 1-2. osztálya is sikeresen abszolválva, akkor az interneten minden elérhető infóként, nem kell ilyen marketing szövegekből tájékozódni, hogy a PS5 dobozon ott a 8k@120fps.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72595 2023.04.09. 11:43

DanielT írta:Amióta meg van, azóta meg mindenben van (gondolom, mert szükségét továbbra sem érzékeltem semmiben). Viszont tudod mi van még? 120hz-es kijelzőkön 40 fps támogatás bizonyos címekben. Na az például elég poén ám.
A 30 fps-hez képest tényleg meglepően nagy ugrás, de amikor az csúcs, az már nem az igazi. Pláne ha ugyanabból a játékból kihozom a 60-80-at az ócskapécémen adaptive synckel. A Ratchetnél fel is húztam a szemöldököm, az még a PS3-érában is nagyrészt 60 fps-es volt. Bár a PS2-ről remasterelt Up Your Arsenal (kedvenc részem amúgy) ezzel nagyon küzdött az arénában, volt olyan, hogy addig ment le a frém, míg megállt egy képkocka a kijelzőn.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72596 2023.04.09. 11:47

Zóanagyvarázsló írta:A 30 fps-hez képest tényleg meglepően nagy ugrás, de amikor az csúcs, az már nem az igazi. Pláne ha ugyanabból a játékból kihozom a 60-80-at az ócskapécémen adaptive synckel. A Ratchetnél fel is húztam a szemöldököm, az még a PS3-érában is nagyrészt 60 fps-es volt. Bár a PS2-ről remasterelt Up Your Arsenal (kedvenc részem amúgy) ezzel nagyon küzdött az arénában, volt olyan, hogy addig ment le a frém, míg megállt egy képkocka a kijelzőn.
Nincs olyan Sony cím, ahol a 40 mellett ne lenne tökéletes 60 is. Ez csak egy újabb opció a világ legjobb konzolján.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72597 2023.04.09. 12:05

DanielT írta:Nincs olyan Sony cím, ahol a 40 mellett ne lenne tökéletes 60 is. Ez csak egy újabb opció a világ legjobb konzolján.
Sony-cím nincs (még?), de ott az egyik tavalyi GotY, a köpedelem A Plague Tale: Requiem. Benne van a ganéban is, ha megint veszel egy Boxot, ajánlom, hogy az alapján alkoss véleményt a konzolról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72598 2023.04.09. 12:16

Botond írta:Ez fel se merült, hogy mit ad hozzá vagy mit nem, de a freeroam, mint játékstílus, attól freeroam, hogy lehet freen roamolni. Akit ez meglep, az analfabéta.
Hogy ez jó, vagy nem jó, az egy másik kérdés, és teljesen szubjektív, de az objektív dolog, hogy a freeroam játék attól freeroam játék, hogy van benne freeroam.
Tök jó, hogy lehet, de DT-nek az a baja, hogy kötelező. Semmiből nem tartana, hogy a térképen ne csak waypontot tehess a versenyikonjára, illetve megfelelő mennyiségű grind után odateleportálhass, hanem indíthasd is a versenyt. Ez nem olyan, mint az FPS-ekből kivenni a fegyvereket vagy Soulsokba nehézségi fokozatokat rakni, mert itt egy mindenkinek megfelelni vágyó stílusról van szó, ahol az összes játékos freeroamra kényszerítése tényleg nem érinti a freeroamfetisiszták által preferált dizájnt.

Abban igazad van, hogy többnyire így szokás, de teleportálni egy idő után úgyis lehet. Az FH-kban is, teház azok sem pure freeroam játékok.

Mondjuk, az szerintem jó kompromisszum lenne, ha ingyen és a kezdetektől fogva csak a felderített térképrészeken elérhető versenyek és házak lennének indíthatók a térképről, a bárhova instant teleportálás továbbra is lehetne vityilóhoz kötött. Egyszerűen meg lehetne oldani, hogy azokat bevonzzák, akiket nem vonz eléggé a freeroam. (De mint mondom, a bullshitek kivágása ennél számomra tízszer fontosabb lenne.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72599 2023.04.09. 12:19

TasManXT írta:Ez a játék semmi újdonságot nem mutatott a 2. rész óta. Talán az első újdonnságot az hozta, amikor a bal oldali közlekedés átváltott jobb oldalira. De én vagyok a héter, és semmi sim múltam nincs, amivel minimálisan értenék is a témához.
Én csak a 4-gyel és az 5-tel játszottam, mert a 3 idejében még nem tudtam, hogy a Comodo Forza hater (a 4 demóját is fogta, sőt a Baldur's Gate-et és a Blade Runnert is). Közel 350 óra 4 után fogalmam sincs, mit tud mutatni nekem az 5. Amúgy érdekelne, hogy van-e bármi ilyen benne.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72600 2023.04.09. 12:20

Zóanagyvarázsló írta:Tök jó, hogy lehet, de DT-nek az a baja, hogy kötelező. Semmiből nem tartana, hogy a térképen ne csak waypontot tehess a versenyikonjára, illetve megfelelő mennyiségű grind után odateleportálhass, hanem indíthasd is a versenyt. Ez nem olyan, mint az FPS-ekből kivenni a fegyvereket vagy Soulsokba nehézségi fokozatokat rakni, mert itt egy mindenkinek megfelelni vágyó stílusról van szó, ahol az összes játékos freeroamra kényszerítése tényleg nem érinti a freeroamfetisiszták által preferált dizájnt.

Abban igazad van, hogy többnyire így szokás, de teleportálni egy idő után úgyis lehet. Az FH-kban is, teház azok sem pure freeroam játékok.

Mondjuk, az szerintem jó kompromisszum lenne, ha ingyen és a kezdetektől fogva csak a felderített térképrészeken elérhető versenyek és házak lennének indíthatók a térképről, a bárhova instant teleportálás továbbra is lehetne vityilóhoz kötött. Egyszerűen meg lehetne oldani, hogy azokat bevonzzák, akiket nem vonz eléggé a freeroam. (De mint mondom, a bullshitek kivágása ennél számomra tízszer fontosabb lenne.)
Nulladik percben ez nettó trollkodás. A nem nulladik percben meg van fast travel, szóval ez ilyen:
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2023.04.09. 12:21-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72601 2023.04.09. 12:21

Zóanagyvarázsló írta:Sony-cím nincs (még?), de ott az egyik tavalyi GotY, a köpedelem A Plague Tale: Requiem. Benne van a ganéban is, ha megint veszel egy Boxot, ajánlom, hogy az alapján alkoss véleményt a konzolról.
Amúgy valószínűleg azért maradt ez meg így a Rift Apartról, mert sokan a 40-et preferálták akkor. Én azért inkább 60 fölé mennék, és multiplatformok voltak csapkorászók a DF szerint sajnos. XSX-en meg nagyobb átlagfelbontás melett még jobban csapkorásztak ugyanezek, mert már volt VRR, megtehették.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72602 2023.04.09. 12:24

Botond írta:Nulladik percben ez nettó trollkodás. A nem nulladik percben meg van fast travel, szóval ez ilyen:
Kép
Meg kell találnod és meg kell venned X millióért a megfelelő házat (más ház és kocsik helyett, nyilván). És ugye maga a teleport is fizetős, minél több táblát lezúzol, annál olcsóbb, ha a több százat a teljes térképen mind elintézted, akkor ingyenes csak. Egy csomó tábla elég jól el van rejtve, illetve nehezen megközelíthető, gyakran csak komoly járgányokkal tudsz felugratni értük. Szóval az a nem nulladik percben van fast travel azért eléggé kötött. Az Ultimate Edition és guide nélkül szerintem 10 óra alatt nem túl valószínű az FH4-ben, tovább tart megszerezni, mint 4-szer végigjátszani az NFS: The Runt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72603 2023.04.09. 12:28

Zóanagyvarázsló írta:Meg kell találnod és meg kell venned X millióért a megfelelő házat (más ház és kocsik helyett, nyilván). És ugye maga a teleport is fizetős, minél több táblát lezúzol, annál olcsóbb, ha a több százat a teljes térképen mind elintézted, akkor ingyenes csak. Egy csomó tábla elég jól el van rejtve, illetve nehezen megközelíthető, gyakran csak komoly járgányokkal tudsz felugratni értük. Szóval az a nem nulladik percben van fast travel azért eléggé kötött. Az Ultimate Edition és guide nélkül szerintem 10 óra alatt nem túl valószínű az FH4-ben, tovább tart megszerezni, mint 4-szer végigjátszani az NFS: The Runt.
De ezek egyike se indokolja, hogy egy freeroam autós játékból körökre osztott stratégia legyen, mert vki nem szereti a freeroamot. Erre az alt+f4 a megoldás, vagy az el sem indítás.
Nálam pl tökéletesen működik ez mindegyik FPS-nél és nem járok fel a fórumokra ragefesztelni, hogy dobják a picsába ezt az első személyes lövöldözést, mennyivel igényesebben meg van oldva a harc a baldur's gatekben, olyanra alakítsák át a kretének.
Zavar a freeroam? Kerüld el. Van millió autós játék, azoknak kell letúrni az aljára, és nem szétbaszni a freeroam élményt úton útfélen.

És nincs a nulladik percben, reklámáció volt a nulladik percben, hogy miért nincs már. Aki ezt nulladik percben reklamálja, az simán játékstílust tévesztett. És ez olvasási képesség kérdése, nem pedig a fejlesztő hibája.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72604 2023.04.09. 12:37

Zóanagyvarázsló írta:Amúgy valószínűleg azért maradt ez meg így a Rift Apartról, mert sokan a 40-et preferálták akkor. Én azért inkább 60 fölé mennék, és multiplatformok voltak csapkorászók a DF szerint sajnos. XSX-en meg nagyobb átlagfelbontás melett még jobban csapkorásztak ugyanezek, mert már volt VRR, megtehették.
Most már a sony játékok is tudják ezt. Ott van pl a freeroam mentes GT7, ami ilyen szempontból tökéletes, még 120fps mód is van benne, már FHD@120 meg 1440p@120, illetve 4K-ban is van 120 frém mód, szokásos sony féle költői túlzással, mert a frém az mondjuk 80-90 között hullámzik, pont pár napja linkeltem a DF elemzést, és ezért nem is 120fps módnak hívja, hanem 120hz módnak, de szerencsére az egyes szerencsés kiválasztott játékokhoz odaért a VRR, így teljesen vállalható.
Ez a freeroam feloldása, nem a FH sorozat átalakítása.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72605 2023.04.09. 18:28

Botond írta:De ezek egyike se indokolja, hogy egy freeroam autós játékból körökre osztott stratégia legyen, mert vki nem szereti a freeroamot. Erre az alt+f4 a megoldás, vagy az el sem indítás.
Nálam pl tökéletesen működik ez mindegyik FPS-nél és nem járok fel a fórumokra ragefesztelni, hogy dobják a picsába ezt az első személyes lövöldözést, mennyivel igényesebben meg van oldva a harc a baldur's gatekben, olyanra alakítsák át a kretének.
Zavar a freeroam? Kerüld el. Van millió autós játék, azoknak kell letúrni az aljára, és nem szétbaszni a freeroam élményt úton útfélen.

És nincs a nulladik percben, reklámáció volt a nulladik percben, hogy miért nincs már. Aki ezt nulladik percben reklamálja, az simán játékstílust tévesztett. És ez olvasási képesség kérdése, nem pedig a fejlesztő hibája.
Sok autós játék van, de sajnos kevés hoz lázba, illetve a régiek is rosszabbul öregedtek más műfajokhoz képest, hogy azokat kapjam elő. Azt értem, ha valaki szeretné, ha javarészt csak opcionális lenne a freeroam, de azt nem, hogy téged miért zavarna a váltás. Miben érintene, ha megcsinálnák azt, amit írtam? A te élményedet nem érinti azzal szemben, ha a Quake 5-ből Baldur's Gate-et csinálnak. Miért küzdesz ellene?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72606 2023.04.09. 18:31

Zóanagyvarázsló írta:Sok autós játék van, de sajnos kevés hoz lázba, illetve a régiek is rosszabbul öregedtek más műfajokhoz képest, hogy azokat kapjam elő. Azt értem, ha valaki szeretné, ha javarészt csak opcionális lenne a freeroam, de azt nem, hogy téged miért zavarna a váltás. Miben érintene, ha megcsinálnák azt, amit írtam? A te élményedet nem érinti azzal szemben, ha a Quake 5-ből Baldur's Gate-et csinálnak. Miért küzdesz ellene?
Engem a hülyeség zavar, hogy vki meglepődik, hogy a freeroamban freen kell roamolni.
Ugyanígy zavarna, ha vkit meglepne, hogy egy fpsben első személyes nézetben lőni kell, vagy egy körökre osztott stratégiában egymás utáni körökre osztottan megy a harc. És nem érteném, hogy ha ez egy ilyen stílusú játék, akkor minek akarja vki belemagyarázni, hogy legyen másik stílus, miért nem fogja magát és választ magának random a neki tetsző stílusból és csá.

Szerk: és teljesen fordítva ülsz a lovon, nem engem zavar a fast travel, Danit zavarta a freeroam a freeroam játékban, nem én emeltem fel a szavam, hogy ne legyen fast travel, ő emelte fel a szavát, hogy a freeroam játékban ne legyen freeroam, és ez kurvára fájna, ha freeroammentes freeroam játékok lennének csak, mert forzából amúgy is van ilyen, a motorsportok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72607 2023.04.09. 19:02

Botond írta:Engem a hülyeség zavar, hogy vki meglepődik, hogy a freeroamban freen kell roamolni.
Ugyanígy zavarna, ha vkit meglepne, hogy egy fpsben első személyes nézetben lőni kell, vagy egy körökre osztott stratégiában egymás utáni körökre osztottan megy a harc. És nem érteném, hogy ha ez egy ilyen stílusú játék, akkor minek akarja vki belemagyarázni, hogy legyen másik stílus, miért nem fogja magát és választ magának random a neki tetsző stílusból és csá.

Szerk: és teljesen fordítva ülsz a lovon, nem engem zavar a fast travel, Danit zavarta a freeroam a freeroam játékban, nem én emeltem fel a szavam, hogy ne legyen fast travel, ő emelte fel a szavát, hogy a freeroam játékban ne legyen freeroam, és ez kurvára fájna, ha freeroammentes freeroam játékok lennének csak, mert forzából amúgy is van ilyen, a motorsportok.
Tehát akkor csak az őrjöngés a gond, ha teljesítenék az igényét, akkor mindenki örülhetne. Csak másért kéne fikázni az FH-t. Mondjuk, lehet rá okot találni még, az tény.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72608 2023.04.09. 19:37

Botond írta:Engem a hülyeség zavar, hogy vki meglepődik, hogy a freeroamban freen kell roamolni.
Ugyanígy zavarna, ha vkit meglepne, hogy egy fpsben első személyes nézetben lőni kell, vagy egy körökre osztott stratégiában egymás utáni körökre osztottan megy a harc. És nem érteném, hogy ha ez egy ilyen stílusú játék, akkor minek akarja vki belemagyarázni, hogy legyen másik stílus, miért nem fogja magát és választ magának random a neki tetsző stílusból és csá.

Szerk: és teljesen fordítva ülsz a lovon, nem engem zavar a fast travel, Danit zavarta a freeroam a freeroam játékban, nem én emeltem fel a szavam, hogy ne legyen fast travel, ő emelte fel a szavát, hogy a freeroam játékban ne legyen freeroam, és ez kurvára fájna, ha freeroammentes freeroam játékok lennének csak, mert forzából amúgy is van ilyen, a motorsportok.
Tehát ha valakit zavar a freeroam egy autós játékban, akkor az totál invalid, mert valójában egy freeroam játék, és minden más másodlagos, tehát freeroam az freeroam és mindenki kapja be, akinek ez így nem jó?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72609 2023.04.09. 19:48

TasManXT írta:Tehát ha valakit zavar a freeroam egy autós játékban, akkor az totál invalid, mert valójában egy freeroam játék, és minden más másodlagos, tehát freeroam az freeroam és mindenki kapja be, akinek ez így nem jó?
Nem. Akkor invalid, ha az freeroam autós játék.
Van freeroam meg van másfajta, aki másfajtát szeret, az egyszerűen kerülje el a freeroamosokat. Nem kell őrjöngeni, meg betiltani, meg semmit, van ezerféle autós játék, akit egy alfajta zavar az skippeli, és nem próbál mindenkit meggyőzni, hogy ez az alfajta rossz, hibás, és nincs létjogosultsága.

Pont pár napja szónokoltál itt az élni és élni hagyni jegyében. Hagyjuk meg a freeroamot freeroamnak, az direkt olyan, és amúgy ha rossz lenne senki se játszana ilyenekkel és megszűnne, ahogy elég sok stílus is a feledés homályába vész/veszett.

Plusz az őrjöngés miatta vicces és száni egyszerre.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72610 2023.04.09. 21:40

Végigvittem a Metroid Dreadet is. Meglepően sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Csak túl szokszor kell benne megmurdálni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72611 2023.04.10. 15:44

Tegnap végül megvettem és elkezdtem a Red Dead 2-t. Hát ez pont olyan nehézkes, lassú és fűrészpor ízű és lószar szagú, mint amire számítottam, de egyelőre kitartok.

Csináltam egy külön TV profilt hozzá, amivel rendbetettem a színeket stb, az input lagot meg az options menüben amivel csak lehetett. Így már jól néz ki és irányítani se borzalom, tehát ezek már nem lesznek akadályozó tényezők.

Az mondjuk nagy megnyugvást ad, hogy olyan korban játszódik, amikor Xbox még csak gondolatban sem létezett. Ez jó érzés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72612 2023.04.10. 16:51

DanielT írta:Tegnap végül megvettem és elkezdtem a Red Dead 2-t. Hát ez pont olyan nehézkes, lassú és fűrészpor ízű és lószar szagú, mint amire számítottam, de egyelőre kitartok.

Csináltam egy külön TV profilt hozzá, amivel rendbetettem a színeket stb, az input lagot meg az options menüben amivel csak lehetett. Így már jól néz ki és irányítani se borzalom, tehát ezek már nem lesznek akadályozó tényezők.

Az mondjuk nagy megnyugvást ad, hogy olyan korban játszódik, amikor Xbox még csak gondolatban sem létezett. Ez jó érzés.
Viszont akkoriban élt a 10. USA elnök, aki 1790ben született, és neki van egy még élő unokája, aki így megélte az xsx kiadását, sőt azt is, hogy te megvedd az első xsx-d!
Azért szerintem viszonylag kevesen vagyunk a mai világban akinek a nagyapja az 1700as években született, ennél sokkal nagyobb halmaz azok akiknek a nagyapja USA elnök volt, a közöshalmaz meg egy fő. Amikor a videó készült és amikor az xsx kijött még két fő volt, mire megvetted a saját xsx-ed, addigra már csak egy fő.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72613 2023.04.10. 21:57

Botond írta:Viszont akkoriban élt a 10. USA elnök, aki 1790ben született, és neki van egy még élő unokája, aki így megélte az xsx kiadását, sőt azt is, hogy te megvedd az első xsx-d!
Azért szerintem viszonylag kevesen vagyunk a mai világban akinek a nagyapja az 1700as években született, ennél sokkal nagyobb halmaz azok akiknek a nagyapja USA elnök volt, a közöshalmaz meg egy fő. Amikor a videó készült és amikor az xsx kijött még két fő volt, mire megvetted a saját xsx-ed, addigra már csak egy fő.
Ez nagyon érdekes, de az még érdekesebb, hogy mennyi buggal találkoztam már a játékban. Láthatatlan ló, 1 percre lefagyó GUI (már majdnem újraindítottam a játékot, mint a Forzát frém váltáshoz), aztán automata útkövetéskor annyit nem tud lekezelni a ló, ha előtte megy egy postakocsi pl. Nekimegy, megáll, tolja bele az arcát.

Ahhoz képest, hogy mást se látni a játékról a videókban, hogy micsoda attention to detail, ezek eléggé feltűnnek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72614 2023.04.10. 22:39

DanielT írta:Ez nagyon érdekes, de az még érdekesebb, hogy mennyi buggal találkoztam már a játékban. Láthatatlan ló, 1 percre lefagyó GUI (már majdnem újraindítottam a játékot, mint a Forzát frém váltáshoz), aztán automata útkövetéskor annyit nem tud lekezelni a ló, ha előtte megy egy postakocsi pl. Nekimegy, megáll, tolja bele az arcát.

Ahhoz képest, hogy mást se látni a játékról a videókban, hogy micsoda attention to detail, ezek eléggé feltűnnek.
A HZD-ben éppen ennek az ellenkezőjét szeretem, a bugmentes ortóélményt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72615 2023.04.10. 23:56

DanielT írta:Ez nagyon érdekes, de az még érdekesebb, hogy mennyi buggal találkoztam már a játékban. Láthatatlan ló, 1 percre lefagyó GUI (már majdnem újraindítottam a játékot, mint a Forzát frém váltáshoz), aztán automata útkövetéskor annyit nem tud lekezelni a ló, ha előtte megy egy postakocsi pl. Nekimegy, megáll, tolja bele az arcát.

Ahhoz képest, hogy mást se látni a játékról a videókban, hogy micsoda attention to detail, ezek eléggé feltűnnek.
Abban segíts már lécci, hogy ha éppen nincs a kezemügyében a ps, és mondjuk vásárolni akarok egy játékot akár a ps holnapon, akár az appjukban, akkor honnan derül ki, hogy éppen milyen funkciók érhetőek el abban a játékban? Ilyenre gondolok, ez pl az RDR2 az MS honlapon:
Kép
Itt látni, hogy valós 4k meg hogy van benne HDR.
De ugyanitt szoktuk megnézni, hogy van e coop, az online vagy local, és hogy crossplatform coop e is egyenesen, stb.

Ezt most nem trollkodásból kérdezem kivételesen, hanem tényleg érdekel, hogy vhol ki van írva ez a storeban, hogy mit tud az adott játék ilyen szempontból? Mert én mindenhol ennyit látok max, ami a felső sor itt is, hogy ps4 vagy ps5 vagy mindkettő futtatja, meg DS-t támogat, és kész. Rossz helyen nézem? Ma is néztem pl a mafia2 definitivet és nem tudtam rájönni, hogy van e benne hdr, meg ilyenek, mert nem találom azt ahol írja. Hol van ilyen kiírva a ps honlapon/webes storeban?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72616 2023.04.11. 00:02

Itt a Halo Infinite leírása, itt több adat szerepel, ilyesmiket keresek, nem csak azt a párat, ami az RDR2nél látható:
Kép
/szerk: az se baj, ha nem magyar, a fenti címkékből párnak a fordítása eléggé kapufa lett, szóval angolul is jó mindez a sonytól is :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72617 2023.04.11. 04:55

Botond írta:Itt a Halo Infinite leírása, itt több adat szerepel, ilyesmiket keresek, nem csak azt a párat, ami az RDR2nél látható:
Kép
/szerk: az se baj, ha nem magyar, a fenti címkékből párnak a fordítása eléggé kapufa lett, szóval angolul is jó mindez a sonytól is :)
Hiányolom a #nemlopott és #egyszercsakkészlesz tageket. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72618 2023.04.11. 06:38

Botond írta:Itt a Halo Infinite leírása, itt több adat szerepel, ilyesmiket keresek, nem csak azt a párat, ami az RDR2nél látható:
Kép
/szerk: az se baj, ha nem magyar, a fenti címkékből párnak a fordítása eléggé kapufa lett, szóval angolul is jó mindez a sonytól is :)
Mi az az Xbox-jelenlét? A konzol távollétében nem fut
Avatar
Botond

Hozzászólás #72619 2023.04.11. 07:15

Zóanagyvarázsló írta:Mi az az Xbox-jelenlét? A konzol távollétében nem fut
Meg kell nézni angolul is kiderül, valószínűleg vmi barom tükörfordítás, mint az “elhagyó a konzol”.
/szerk: Sony lehet jobban fordítja le magyarra, mert játékot is többet fordítanak le, de se angolul se magyarul nem lelem azon a honlapon. Így meg eléggé zsákbamacska minden vásárlás, hogy van HDR vagy nincs HDR pl.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72620 2023.04.11. 07:43

Zóanagyvarázsló írta:Mi az az Xbox-jelenlét? A konzol távollétében nem fut
Xbox presence, ami azt jelenti, hogy:

at does Xbox presence mean?
It shows what a player is doing and where they are in the game. By default, games have Basic Presence. This indicates to other players which game a player is playing.

Vagyis mikor ránézel a friendekre az xbox appon, nem csak annyit látsz, hogy halo infinitet játszik, hanem azt is, hogy a menüben van vagy coopol, vagy multizuk, vagy szólóban nyomja a kampányt, vagyis azt is be tudod első rápillantásra lőni, hogy az online 30 haverod közül az a 15 aki halozik, azok közül melyik 7 multizik és melyik 7 nyomja a kampányt és melyik az az egy aki még vacillál, hogy mi legyen, így jobban meg tudod tippelni melyikeknek kell írni, hogy ha multizni akarsz, vagy coop kampányozni, vagy rá akarsz vkit beszélni, hogy sea of thieves jobb lesz nektek.

Széles random “baráti körrel” tud ez hasznos lenni. Nyilván a Sony erre is kitalált vmi jobb megoldást, de addig itt van nekünk ez, ebbe kell beletörődni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72621 2023.04.11. 09:04

Botond írta:Itt a Halo Infinite leírása, itt több adat szerepel, ilyesmiket keresek, nem csak azt a párat, ami az RDR2nél látható:
Kép
/szerk: az se baj, ha nem magyar, a fenti címkékből párnak a fordítása eléggé kapufa lett, szóval angolul is jó mindez a sonytól is :)
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy felhőmarketsát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72622 2023.04.11. 10:09

DanielT írta:Én erre csak annyit tudok mondani, hogy felhőmarketsát.
Na de viccen és trollkodáson kívül, egy ps honlapon a vásárlás előtt ki van gyűjtve ilyen infó a játékról? Vagy az appban.
Amik konkrétan érdekelnének, hogy HDR, coop (és esetleg milyen, splitscreen/offline vagy online vagy egyenesen crossplatform) és VRR elérhető e az adott játékban. Kiderül ez vhol?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72623 2023.04.11. 10:19

Botond írta:Na de viccen és trollkodáson kívül, egy ps honlapon a vásárlás előtt ki van gyűjtve ilyen infó a játékról? Vagy az appban.
Amik konkrétan érdekelnének, hogy HDR, coop (és esetleg milyen, splitscreen/offline vagy online vagy egyenesen crossplatform) és VRR elérhető e az adott játékban. Kiderül ez vhol?
Játékos szám, online, coop ilyesmik igen, láthatod az appban azonnal ahogy rányomsz a játékra.

HDR, VRR, crossplatform nem. Ahogy mondtam, mindenben van HDR, mert a menüben beállítod, hogy legyen. Hiába nem támogatja a játék, a tévé profilodban aktiválva lesz így megkapod a plusz fényerőt és dinamikát. Nem a tökéletes megoldás, de kb egymilliárdszor jobb mint az, hogy egyszerűen nincs. Pl emiatt esélyt se kapott a High On Life folytatás, mert pont ahhoz a grafikai stílushoz ment volna a szemrengető színek ,fények, stb.

Haszontalan buzzword felfosásban nem túl erős a Sony, be kell érni a dobozra írt 8K-val.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72624 2023.04.11. 11:31

DanielT írta:Játékos szám, online, coop ilyesmik igen, láthatod az appban azonnal ahogy rányomsz a játékra.

HDR, VRR, crossplatform nem. Ahogy mondtam, mindenben van HDR, mert a menüben beállítod, hogy legyen. Hiába nem támogatja a játék, a tévé profilodban aktiválva lesz így megkapod a plusz fényerőt és dinamikát. Nem a tökéletes megoldás, de kb egymilliárdszor jobb mint az, hogy egyszerűen nincs. Pl emiatt esélyt se kapott a High On Life folytatás, mert pont ahhoz a grafikai stílushoz ment volna a szemrengető színek ,fények, stb.

Haszontalan buzzword felfosásban nem túl erős a Sony, be kell érni a dobozra írt 8K-val.
Most nem tudom eldönteni a HDR kapcsán, hogy trollkodsz, vagy tényleg nincs meg nálad az infó, hogy nincs HDR a ps5ön az SDR tartalmakra. Moby is írta, a videót is linkeltem, amin látszik, hogy mit csinál az autoHDR az xsx-en és mit az always HDR vagy mi a neve PS5ön.

A ps5 megoldása az általános brightnesst tolja meg, nagyon de nagyon messze elmaradva a HDR nit értékekről, és az egész képre. Ott a videóban a konkrét példa, hogy éjszaka, Hold és nem a Hold lesz fényesebb, mint ahogy HDR esetén várható, hanem az egész kép, a fekete része is. Beforceolja a tv-t HDR módba, de az nem teszi oda a niteket, de pláne nem tudja értelmezni, hogy itt csak a Holdnak kellene fényesebbnek lennie, hanem minden is fényes lesz.
Kis túlzással inkább lehetne lcd effektnek hívni, mert a világító fekete a legócskább lcd panelokat idézi.

Artyt is kérdeztem erről a featuréról, ő annyi jót tudott elmondani róla, hogy végre már kikapcsolható és nem erőlteti kötelezően a ps5 OSe.

Ezzel szemben, ahogy a videón is látható, az xsx-en az autoHDR az felbassza a megfelelő rangebe a nitet, és csak a Hold lesz világos a sötétség nem. És első naptól kezdve kikapcsolható aki az SDR-t szereti mondjuk éjszakai géminghez, hogy ne égesse ki a retináját.

Ezt én buzzwordingnek hívom, hogy sdr tartalmak felcsavart brightnessel az HDR. Hát kurvára nem ez a HDR.

A többi infót köszi, akkor nem vadászom tovább ezeket a storeban, marad a guglizás. Edgen!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72625 2023.04.11. 11:46

Botond írta:Most nem tudom eldönteni a HDR kapcsán, hogy trollkodsz, vagy tényleg nincs meg nálad az infó, hogy nincs HDR a ps5ön az SDR tartalmakra. Moby is írta, a videót is linkeltem, amin látszik, hogy mit csinál az autoHDR az xsx-en és mit az always HDR vagy mi a neve PS5ön.

A ps5 megoldása az általános brightnesst tolja meg, nagyon de nagyon messze elmaradva a HDR nit értékekről, és az egész képre. Ott a videóban a konkrét példa, hogy éjszaka, Hold és nem a Hold lesz fényesebb, mint ahogy HDR esetén várható, hanem az egész kép, a fekete része is. Beforceolja a tv-t HDR módba, de az nem teszi oda a niteket, de pláne nem tudja értelmezni, hogy itt csak a Holdnak kellene fényesebbnek lennie, hanem minden is fényes lesz.
Kis túlzással inkább lehetne lcd effektnek hívni, mert a világító fekete a legócskább lcd panelokat idézi.

Artyt is kérdeztem erről a featuréról, ő annyi jót tudott elmondani róla, hogy végre már kikapcsolható és nem erőlteti kötelezően a ps5 OSe.

Ezzel szemben, ahogy a videón is látható, az xsx-en az autoHDR az felbassza a megfelelő rangebe a nitet, és csak a Hold lesz világos a sötétség nem. És első naptól kezdve kikapcsolható aki az SDR-t szereti mondjuk éjszakai géminghez, hogy ne égesse ki a retináját.

Ezt én buzzwordingnek hívom, hogy sdr tartalmak felcsavart brightnessel az HDR. Hát kurvára nem ez a HDR.

A többi infót köszi, akkor nem vadászom tovább ezeket a storeban, marad a guglizás. Edgen!
Te, én pontosan tudom, hogy mi hogy működik ám. Mindig csak erre az egy dologra kellene emlékezned. :nezze: Arányosan megkapod a plusz fényerőt, nem lesz semmi se fakóbb, se világító fekete, főleg ugye oleden, jól beállítva. És persze, hogy nem lesz igazi HDR, senki nem mondta, hogy igen.

Elég az első 12 másodpercet megnézned a youtube első találatából a témában. Miután megnézted, írd le légyszi hogy kapcsolom be a High On Life-t bármilyen HDR módba Xboxon, köszönöm!

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #72626 2023.04.11. 11:55

DanielT írta:Te, én pontosan tudom, hogy mi hogy működik ám. Mindig csak erre az egy dologra kellene emlékezned. :nezze: Arányosan megkapod a plusz fényerőt, nem lesz semmi se fakóbb, se világító fekete, főleg ugye oleden, jól beállítva. És persze, hogy nem lesz igazi HDR, senki nem mondta, hogy igen.

Elég az első 12 másodpercet megnézned a youtube első találatából a témában. Miután megnézted, írd le légyszi hogy kapcsolom be a High On Life-t bármilyen HDR módba Xboxon, köszönöm!

[videyoutu.be/pzUJAo-3444[/video]
Ugyanúgy, ahogy ps5ön vagy pc-n.
Vagy ha alwaysonHDR-re vágysz, akkor simán az oleden feltolod a brightnesst a mostani értek 120%ára és kész.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72627 2023.04.11. 12:31

Botond írta:Ugyanúgy, ahogy ps5ön vagy pc-n.
Vagy ha alwaysonHDR-re vágysz, akkor simán az oleden feltolod a brightnesst a mostani értek 120%ára és kész.
Látod itt vannak a gondok... amikor valaki a brightnessre azt hiszi, hogy az a fényerő. ;((((
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72628 2023.04.11. 13:13

Imádom a Ubisoft Connectet! Az már eleve nagy feature, hogy legalább rebootonként, de néha játékindításonként is be kell jelentkezni újra a kliensbe, de most jelszómódosításra is kötelezett, mert már különleges karakter is kell neki. Csak mivel próbálkoztamtöbb verzióval és a kopipészt ubis tiltása miatt rosszul másolt, eészúrtam, és nem engedett jelszót módosítani egy meg nem határozott ideig. Ma sikerült, nézegetem az AC Origins DLC-it, melyeknél kiírja, hogy nincs meg az alapjáték, megvehetem őket, de nem játszhatók. Ugye a store-ban nem látszik, hogy mi van meg, illetve mi nincs, csak a könyvtárban, ott viszont ott az Origins. A Season Passnál nem írja ezt az üzenetet, de az egy csomag, az tagjainál még veheti így. Konkrétan nem tudom, hogy ha megvenném 40 euróért, tudnék-e velük játszani.

A Rainbow Six Vegas 1-2-nek is hivatalosan lelőtték a multiját 2021-ben, de lustaságukban vagy balfékségükben ezt Live-on elfelejtették a gyakorlatban megtenni, így még tudjuk csapatni. Érdekes, hogy a szerverellenőrőző oldaluk szerint megy a PC-n és PS-en is, amit hivatalosan szintén lelőttek, de a frissebb Steam-rivjúk szerint Hamachival lehet csak játszani.

Szóval lehet szidni az MS-t és a Sonyt a felhőmarketsát és a buzzwordhiány miatt, de a Ubi röhögve előzi őket jobbról, és annyit mond nekik: "kezdőtől nem rossz".

Aki nem ismerné a Ford Fairlane-t:

Spoiler
Johnny volt az egyetlen, aki nálam is gusztustalanabb tudott lenni. Sráckorunkban gusztustalansági versenyeket rendeztünk. Kiköhögtem egy rakás turhát az asztalra, mire ő: "kezdőtől nem rossz", és fogott egy szívószálat...
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72629 2023.04.11. 13:31

Zóanagyvarázsló írta:Imádom a Ubisoft Connectet! Az már eleve nagy feature, hogy legalább rebootonként, de néha játékindításonként is be kell jelentkezni újra a kliensbe, de most jelszómódosításra is kötelezett, mert már különleges karakter is kell neki. Csak mivel próbálkoztamtöbb verzióval és a kopipészt ubis tiltása miatt rosszul másolt, eészúrtam, és nem engedett jelszót módosítani egy meg nem határozott ideig. Ma sikerült, nézegetem az AC Origins DLC-it, melyeknél kiírja, hogy nincs meg az alapjáték, megvehetem őket, de nem játszhatók. Ugye a store-ban nem látszik, hogy mi van meg, illetve mi nincs, csak a könyvtárban, ott viszont ott az Origins. A Season Passnál nem írja ezt az üzenetet, de az egy csomag, az tagjainál még veheti így. Konkrétan nem tudom, hogy ha megvenném 40 euróért, tudnék-e velük játszani.

A Rainbow Six Vegas 1-2-nek is hivatalosan lelőtték a multiját 2021-ben, de lustaságukban vagy balfékségükben ezt Live-on elfelejtették a gyakorlatban megtenni, így még tudjuk csapatni. Érdekes, hogy a szerverellenőrőző oldaluk szerint megy a PC-n és PS-en is, amit hivatalosan szintén lelőttek, de a frissebb Steam-rivjúk szerint Hamachival lehet csak játszani.

Szóval lehet szidni az MS-t és a Sonyt a felhőmarketsát és a buzzwordhiány miatt, de a Ubi röhögve előzi őket jobbról, és annyit mond nekik: "kezdőtől nem rossz".

Soha nem jelentkeztem még be annyit kliensbe, mint ennél a szarnál. Utoljára inkább letöröltem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72630 2023.04.11. 14:18

DanielT írta:Látod itt vannak a gondok... amikor valaki a brightnessre azt hiszi, hogy az a fényerő. ;((((
Jó nagy hülye aki ilyet ír! Ki volt az?

Én egy egyszerű kérdésre válaszoltam, hogy hogyan van HDR a high on lifeon, és arra mondtam, hogy ha olyan képet akarsz, mintha az always on HDR adna, akkor simán feljebb kúrod a brightnesst és csá.
Erős szövegértési deficit ezt úgy érteni, hogy fényerő = brightness.
Pont ez a lényeg, hogy a HDR-hez fényerő is kellene, de azt a tv nem tesz oda érdemben a HDR mode forceolásával sem, szóval az always on HDR ezért sincs köszönő viszonyban a HDR-el.
Annyi a közöshalmazuk, mint a kutyaszarnak és a szarvasnak, hogy mindkettőnek szerepel a karakterei között az sz-a-r betűk halmaza pont ugyanabban a sorrendben. Itt is a HDR meg az always on HDR is tartalmazza a h-d-r betűket, pont ebben a sorrendben, de ez puszta véletlen, nem ugyanazt jelenti a kettő!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72631 2023.04.11. 15:35

Botond írta:Jó nagy hülye aki ilyet ír! Ki volt az?

Én egy egyszerű kérdésre válaszoltam, hogy hogyan van HDR a high on lifeon, és arra mondtam, hogy ha olyan képet akarsz, mintha az always on HDR adna, akkor simán feljebb kúrod a brightnesst és csá.
Erős szövegértési deficit ezt úgy érteni, hogy fényerő = brightness.
Pont ez a lényeg, hogy a HDR-hez fényerő is kellene, de azt a tv nem tesz oda érdemben a HDR mode forceolásával sem, szóval az always on HDR ezért sincs köszönő viszonyban a HDR-el.
Annyi a közöshalmazuk, mint a kutyaszarnak és a szarvasnak, hogy mindkettőnek szerepel a karakterei között az sz-a-r betűk halmaza pont ugyanabban a sorrendben. Itt is a HDR meg az always on HDR is tartalmazza a h-d-r betűket, pont ebben a sorrendben, de ez puszta véletlen, nem ugyanazt jelenti a kettő!
A közös halmazzal egyetértek különösen technológia, grafika és kijelző témában csak nem úgy ahogy szeretnéd. :puszis:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72632 2023.04.11. 17:35

DanielT írta:A közös halmazzal egyetértek különösen technológia, grafika és kijelző témában csak nem úgy ahogy szeretnéd. :puszis:
Megszámoltad a pixeleket és megint más jött ki? :)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72633 2023.04.11. 21:07

A Tetris film egész jó, nézzétek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72634 2023.04.11. 21:34

TasManXT írta:A Tetris film egész jó, nézzétek.
Néger nő benne a Tetris?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72635 2023.04.11. 22:32

DanielT írta:Néger nő benne a Tetris?
Na elkezdtem nézni és egyelőre annyi biztos, hogy az első mellékszereplő akit a közönség megpillant, az az. :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #72636 2023.04.12. 13:29

DanielT írta:Hát ha a PS5 messze a tökéletestől, akkor legyen 10-ből 7*. Na ott az Xbox mínusz 50. Egy igénytelen összegányolt, inkonzisztens, redundáns MOSLÉK.

*Szerintem nem 7 egyébként, hanem egy erős 8+ és abszolút nem tudnám megmondani, mitől lehetne jobb, csak fenntartom a lehetőségét, hogy biztos lehetne valamitől.
pl megjegyezhetné, hogy a játék librarym én A-Z-ig szeretem látni. xbox? tudja, day1 óta. sony gányoja, taknyolja, de a 3. évben is SZAR. azt meg se említem, hogy külön lássam a MEGVETT játékaim a psn-es lejárós szaroktól, mert ehez is minden listára menéskor állítgatni kell, ahogyan az ábécésorrendet is - csak ez még jópár klikk.

DanielT írta:Hát persze. Beállítottam úgy, hogy egyszer 640x480-ban induljon el, aztán a KONZOL restartot követően már ismét jó legyen. Képzelheted mire megtaláltam ezt a settinget! :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :falbav: :falbav: :falbav: :falbav:
egy safemódból nem érdemes messzemenő következtetést levonni :P legalább volt kép!

benőmenő írta:nem tudom hogy javítva lett-e, vagy még mindig bőgeti a lemezmeghajtót ha elindítjuk a Netflix appot?
javítgatva lett, még mindíg bőgetgeti, sajnos :( lemezt nem szabad a gépben tartani, ennyi a megoldás. (mióta a lemezes játék elindulhat lemez nélkül, ha megvan digitálisan, azóta MINTHA jobb lenne... de nem perfekt és lehet ez csak placebó! korábban a lemezes játékot uninstallni kellett/digitet installni, ha épp azzal játszottál volna :D ÉVEKIG.)

Botond írta:Az a gond, hogy ez a szektás fröcsögés a Sony fanboiok sajátja, és szánalmasba átmegy ez az őrjöngés, hogy az autós játékban autózni kell, és onnan kezdve nem lehet komolyan venni semmit, ami “kritika” elhangzik a témában, mert aki szerint ez a gond, hogy autós játékban autózni kell az más aljasságra is képes.
nem az autózás a gond és nem is egyedi.... games as service. arcba kell tolni a fizetős tartalmat, A SZEZONT, idegelni a juzert, hogy VAN, DE NEKED NEM JÁR. egy normális világban a meg nem vett dlc nem látszana a térképen, PONT. dehát forzahorizon, ma épp itt tart, holnap lesz ez még lejjebb, mennek a fortnájt után.

( Zó: )
Nekem nem is lenne a konfetti zavaró, ha ki lehetne a mocsokból bányászni azt a 15-20 órás karriert. Ami valójában nincs is benne, csak ehez senki nem volt elég tökös, hogy leírja nekem (FH4). A juzerek jórészét meg nem is érdekli, fogalma sincs, észre se vette. Napidrog, nem játék - ez asszem nem kérdés.

DanielT írta:Nana, nem 1 nap volt. Kb 17 órakor üzemeltem be csütörtökön, aznap ment kb 4-5 órát, ebből játék maximum 60 perc. Aztán másnap délelőtt bekapcsoltam, hogy lefusson rajta a factory reset és ezt követően a dobozában, az előszobába kitéve várta a ma délutáni adás-vételt. :nezze:

Lehet, hogy azért bírt ki több időt másoknál a PS5, mert... őőőő... volt értelme és nem ez volt az általános élmény amit átéltek vele? Csak egy tipp. :nemtudom:
Ilyen esélyekkel a ps5 a day1 végét sem szabadott volna, hogy megérje anno. Csak ott megy a félrenézés... lassan 3. éve? :D Itt meg egy 480p is világvége....

DanielT írta:Ott vannak szépen sorban.

Nincs HDR egy vadiúj játékban? Nincs.
A letöltési sebességet tizedelik a TEKNŐCÖK? Igen.
Forza 30-60 frém váltás restartot igényel? Igen.
Beakad a kontext menü eltüntethetetlenül? Be. Még megvan a videó.

Sorolhatnám a többit, de minek, amikor ott vannak.

Lehet elmebetegezni, de ha az elmebetegség tényszerű beszámolót jelenti, akkor vennem kell egy új szótárat.
- sony platformon sincs minden uj játékban hdr, cserébe ott a régiekben sincs, még autoHDR se (és VRR se)
- a letöltés sajnos SOHA nem olyan gyors, mint ps5ön, ez az én tapasztalatom is. xboxon 3-600mbiz az általános, ps-en 98%-ban maxolja a gigabitem
- hányszor kapcsolgatod a forza frémet ÉLETEDBEN? nyilván SOHA, hiszen perf módban indítod a legeljső alkalommal és onnan sose nem jössz ki :P
- UI bug jópofa, ha általános lenne, alá is írnám (soseláttam). ezzel szemben a ps5 gamepage közel 3 évig volt FOS. nem bugos, a japók FOS-nak álmodták meg. ment vaterára tőle a ps 2 órán belül? NAUGYE! :P

TasManXT írta:Szerintem totál félrement nekik, mert én fikázom mindig a lamborghini traktorokat. És ráaádul azért bónusz pont, mert én minden pénzt beleraktam a FH3 ultimate edidition-be, amit lehetett day 1 plusz minden dlc... szóval azóta a játék sokkal változatosabb lett és totál megér minden pénzt az évszakok miatt.

Na jó, legyünk nyitottak.

Ez a játék semmi újdonságot nem mutatott a 2. rész óta. Talán az első újdonnságot az hozta, amikor a bal oldali közlekedés átváltott jobb oldalira. De én vagyok a héter, és semmi sim múltam nincs, amivel minimálisan értenék is a témához.
változatosabb lett a környezet, de a játékból konkrétan eltűnt a karrier :D (és a változatosság is annyit jelent, hogy akkor van tél, amikor az MS úgy akarja, nem akkor amikor TE játszanál télen.

amúgy autósjátékokban nagy innovációk úgy 10+ éve nincsenek, de ez sok játékra igaz, sok komplett műfajra. hacsak nem innováció a karrier teljes száműzése, mer' akkor ebben van "előrelépés" :P a lényeg úgyis ugyanaz: sokszor nyersz versenyt, a végén stáblista. és ez kb elég is, minden más csak körítés.

TasManXT írta:pontosan mit ad hozzá a freeroam egy versenyzős játékhoz? Na ugye.
felfedezed a játékot az utolsó centiig és cserébe soha többet nem kell autózni! ;) (lesz fast travel) mondanám, hogy ez negyedszerre már unalmas, valójában nekem nem volt az negyedszerre SE, Daninak meg elsőre is az. nemtom ezt hogyan lehetne jól feloldani, hogy nekem is kényszer legyen a felfedezés, DT-nek se legyen kényszer az "értelmetlen" autózás. tipp: sehogy :D

DanielT írta:Gáz, hogy nem volt VRR a kezdetektől ELVILEG. A gyakorlatban meg a játékok 99%-a tökéletesen futott, tehát az égvilágon semmi szükség nem volt rá.

Amióta meg van, azóta meg mindenben van (gondolom, mert szükségét továbbra sem érzékeltem semmiben). Viszont tudod mi van még? 120hz-es kijelzőkön 40 fps támogatás bizonyos címekben. Na az például elég poén ám.

Szóval van VRR, van 40 fps. Van HDR (mindenben, akkor is ha a játék nem támogatja, lásd High On Life).

De szuper klassz, hogy Xboxon van VRR minden címre, például a Halo Infinitet és a Forzát is nyomhatnám így? Elég állatka. :eljen:

Egyéb?
mer' te anno csak a ménsztrém szutykot toltad :P azok lehet h épp jól mentek. a VRR musthave és a sonynak már a ps4 érában szállítania kellett volna! (álá xbox one)
40fps tech szempontból xboxon régebbóta van :P
HDR always on meg baromi bosszantó, cserébe jól be lehet vele égetni a főképernyőt, növelhetünk vele villanyszámlát, SATÖBBI. oké, játékokban így 3. évben már ki lehet kapcsolni az sdr tartalom hdr-re kényszerítését (előtte sokáig nem, de nem írok éveket, mert nem emlékszem :D ). arra igen, hogy remek volt a 90-es évek DOOM-ját kényszeresen HDR-ben lőni (aminek persze semmi köze nem volt a HDR-hez, csupán torz fényességet és színeket jelentett - jelent ma is, ha nem kapcsolod ki)

Hélóban bugos a VRR, szaggatósmoslék a játék időnként.

De egyébként xboxon aniso filtering és vsync is van "mindenre", ami az otromba kamuhádéernél több, valódi előnyt jelent INGAME.

DanielT írta:Nincs olyan Sony cím, ahol a 40 mellett ne lenne tökéletes 60 is. Ez csak egy újabb opció a világ legjobb konzolján.
LFC nincs, hamár a "nincs olyan"-al kezded a mondatod és igazat is akarsz írni :D Na az tényleg nincs a sonykonzolon. Javárjá, de van, a játékok 0.01%-ban, ahol a fejlesztő JÓL implementálta, külön.

DanielT írta:HDR, VRR, crossplatform nem. Ahogy mondtam, mindenben van HDR, mert a menüben beállítod, hogy legyen. Hiába nem támogatja a játék, a tévé profilodban aktiválva lesz így megkapod a plusz fényerőt és dinamikát. Nem a tökéletes megoldás, de kb egymilliárdszor jobb mint az, hogy egyszerűen nincs. Pl emiatt esélyt se kapott a High On Life folytatás, mert pont ahhoz a grafikai stílushoz ment volna a szemrengető színek ,fények, stb
Ez nemigaz, semmit nem kapok az always on hdr-től, csak emelt feketeszintet és hibás színeket. Batman Arkham Nightot nyomok, sötét minden, sok neon, ZABÁLNÁM a hádéert, de... nincs. Ez egy nyers, SDR játék. Amire rátehetem a sony hádéermocskát, de kb annyit ér, mint a tévémen a fényerőcsúszka (oled, brightness, kontraszt, whatever) + szarabb színek. Boxon van autoHDR (lett volna, ha ott játszom), ami nem csak ennyit csinál, és bár az sem tökéletes, de működik a 2006-os Rainbow Six játékkal is (x360). Jó, tudom, ezt nemértheted sonysként: ezen a gépen futnak játékok a 7. generációs konzolérából is, INGYEN, nem sztrímelt mocsokként :mf1:

---

És a végére a buzifilter az MS sztórban. Najó, de a végén legalább meg tudod venni a játékot, amit akarsz! Sonyéknál nem, ha pl megkaptad már psn+-ban. Vagy nem, ha egy bundliról van szó és a bundli egyik játékát esetleg timetriáloztad valaha. Vagy csak úgy ámblokk nem, mert szar a ps5 store (nidhogg-ot ps4en kellett megvennem legutóbb...). Aztán megveheted a haverodnak is, ha akarod. Meg ha mégse tetszik, mert mondjuk régiógecizés miatt a déelcéid inkompatibilisek (sonykonzol says hellóóóóóó!), akkor visszakérheted az árát (a nemsony boltban). Tudom, ezek apróságok, mint a wishlistre befagyó elemek... amik nekem system fw frissités után tüntek csak el.

A ps4-ps5 játékok free upgrade mizériája is megér egy misét, évek kellettek ahoz, hogy már csak GECISZARUL működjön. Nem ecsetelném, mit éltem át anno a sackboyyal, visszaolvasható.

---

szumma:

xbox OS > ps OS
xbox játékok <<< ps játékok (most, hogy a forza és a halo kuka, a gears pedig éppen megy az openworld irányába.....)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72637 2023.04.12. 14:11

arty írta:Nekem nem is lenne a konfetti zavaró, ha ki lehetne a mocsokból bányászni azt a 15-20 órás karriert. Ami valójában nincs is benne, csak ehez senki nem volt elég tökös, hogy leírja nekem (FH4). A juzerek jórészét meg nem is érdekli, fogalma sincs, észre se vette. Napidrog, nem játék - ez asszem nem kérdés.
Annak idején pedig pont neked emséltem, hogy takarítottam a konfettit serényen, és amikor a legnagyobb versenyt megcsináltam, nem kaptam se hátbaveregetést, se stáblistát. És hogy nem tudom, hogy akkor ebben, mi a karrier. Te pedig csodálkoztál, hogy ezt nem hiszed el. Az agyad utólag is letiltotta ezt az információt ;)

arty írta:xbox OS > ps OS
xbox játékok <<< ps játékok (most, hogy a forza és a halo kuka, a gears pedig éppen megy az openworld irányába.....)
Az OS-ről nem tudok nyilatkozni, a játékokról is csak korlátozottan, de én azt látom, hogy a produkciós szintet leszámítva az exkluzívok egyik platformon sem a csúcsot képviselik a számomra, marginális kisebbséget jelentenek, és még lejtmenet is felsejlik, de a jövőt majd meglátjuk.

Nálam azért a sok co-op és az RTS-ek felújítgatása nagy plusz, na meg a BC is (azért egy olyan PS5 nem lenne rossz, melyen külön ráfizetés nélkül elővehetném jófrémesítve a PS3-ra megvásárolt játéktömegeimet, ehelyett vehetem meg a 360-verziókat). Az már a 343i szégyene, hogy a Halóval mire jutottak. Most megy ugye a 2006-os Rainbow Six Vegas, és a konkrétan halós co-op designt annyival csinálja jobban gyakorlatilag bármelyik Halónál, hogy csak még érthetetlenebb az Infinite-féle bénázás. És én hostként arcba tolva kapom, hogy mennyire finomhangolni tudnánk az élményt, ti bezzeg nélkülem arra se jöttetek rá, hogy be lehet kapcsolni a respawnt :idiota:

A letöltés amúgy nekem is abban a tartokányban mozog, mint nálatok, a PS5-öt nyilván nem tudom, de Steamhez, Battle.nethez, Ubihoz, EA-hez képest inferior, talán a GOG-gal álja a versenyt. Nem gyalázatosan lassan, kielégítő szint már, de le van maradva. És játék közben tényleg nagyon lassú, míg a zinternet szerint PS5-ön akkor már nem nagyon lassul be. Ez mindenképpen plusz a PS mellett.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72638 2023.04.12. 14:18

arty írta:nemtom ezt hogyan lehetne jól feloldani, hogy nekem is kényszer legyen a felfedezés, DT-nek se legyen kényszer az "értelmetlen" autózás. tipp: sehogy :D
Írtam: új helyszínre kelljen mindig átautózni. Lásd minden fast traveles open world játék (-autózás). Kisebb kényszer, de a térkép felfedezéséhez éppen elég. DT-nek meg nyilván ez se lenne jó, akármennyire is NYITOTT, de szerintem észszerű kompromisszum (nekem is nyilván megfelelne), és nem mond ellent az FH4-5-ben látott a filozófiának sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72639 2023.04.12. 14:32

Zóanagyvarázsló írta:Írtam: új helyszínre kelljen mindig átautózni. Lásd minden fast traveles open world játék (-autózás). Kisebb kényszer, de a térkép felfedezéséhez éppen elég. DT-nek meg nyilván ez se lenne jó, akármennyire is NYITOTT, de szerintem észszerű kompromisszum (nekem is nyilván megfelelne), és nem mond ellent az FH4-5-ben látott a filozófiának sem.
Tökéletes kompromisszum lenne amit írsz, nekem is. Így kellene működnie.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72640 2023.04.12. 14:33

Arty, csak nem gondolod, hogy ennyit fogok gépelni... Kinyomtatom aztán majd az udvaron lejátsszuk! :D Sajnos holnaptól megint szar idő, de majdcsak összejön már...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72641 2023.04.12. 17:33

Redfall is launching on Xbox consoles with Quality mode only:
Xbox Series X: 4K 30 FPS
Xbox Series S: 1440p 30 FPS
60 FPS Performance mode will be added via game update at a later date.
Forrás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72642 2023.04.12. 19:13

Zóanagyvarázsló írta:Forrás.
"Quality mode only" Hát mi más lenne egy Xbox platformon mint quality? :D Meg persze egy kis márketsát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72643 2023.04.12. 20:05

DanielT írta:márketsát
Cloud enabled tükörfordítása. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72644 2023.04.12. 21:36

arty írta:*wall of text*
Jó látni hogy benéztél!
Nem kicsit bétateszt feeling ez a crossgen időszak, talán lassan vége.
Én most épp itthon, a gépsas ezúttal sem hagyott cserben. Viszont az eddig okés, lehetőségekhez képest bekalibrált kijelzőktől feljön a húsvéti sonka. Elrontott a C2, na! :rinya:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72645 2023.04.13. 08:13

DanielT írta:"Quality mode only" Hát mi más lenne egy Xbox platformon mint quality? :D Meg persze egy kis márketsát.
Az univerzum legerősebb konzolos antik szolgáltatása is az MS címeivel emeli tovább a HDRmentes kvalitétet!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72646 2023.04.13. 08:20

Botond írta:Az univerzum legerősebb konzolos antik szolgáltatása is az MS címeivel emeli tovább a HDRmentes kvalitétet!

Itt most a Sony által kiemelt Kena-ra gondolsz, vagy a Bethesda címekre, amelyek mind a felvásárlás előtt készültek el? :nezze:
Kíváncsi vagyok a Starfield mekkora kválitét lesz, ha egyáltalán ki merik adni idén.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72647 2023.04.13. 08:58

benőmenő írta:Itt most a Sony által kiemelt Kena-ra gondolsz, vagy a Bethesda címekre, amelyek mind a felvásárlás előtt készültek el? :nezze:
Kíváncsi vagyok a Starfield mekkora kválitét lesz, ha egyáltalán ki merik adni idén.
És ilyenkor nem az MS-el kell leülni papírozni? Aki amúgy sose engedné többet oda a megvásárolt játékait a ps-re, hiszen nem érdeke minden platformon minden fillért kisajtolni a cuccokból, hanem szedné a hw túszokat, 30 frémmel, vrr és HDR meg bw comp nélkül, ahogy a japánok? Igen, japánok, Sony és Nintendo is ezen a saját usereik lerablása és rabszolgaságban tartása vonaton ül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72648 2023.04.13. 09:42

benőmenő írta:Itt most a Sony által kiemelt Kena-ra gondolsz, vagy a Bethesda címekre, amelyek mind a felvásárlás előtt készültek el? :nezze:
Kíváncsi vagyok a Starfield mekkora kválitét lesz, ha egyáltalán ki merik adni idén.
Köszi! :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72649 2023.04.13. 09:47

Botond írta:És ilyenkor nem az MS-el kell leülni papírozni? Aki amúgy sose engedné többet oda a megvásárolt játékait a ps-re, hiszen nem érdeke minden platformon minden fillért kisajtolni a cuccokból, hanem szedné a hw túszokat, 30 frémmel, vrr és HDR meg bw comp nélkül, ahogy a japánok? Igen, japánok, Sony és Nintendo is ezen a saját usereik lerablása és rabszolgaságban tartása vonaton ül.
Komoly tárgyalások lehettek, hogy hozzájuk vághat-e a Sony némi pénzt a PS+-ba rakásért a 3 éves vagy régebbi, rommá akciózott Bethesda címekért. Az MS és úgy általában a profitorientált cégek ilyenkor híresen vonakodnak. :nyes:
A backcompatot speciel senki nem vitatja el az xboxtól, még úgy sem hogy nyilván a tívítívíszpótsz után kellett nekik a pozitív PR bármi áron.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72650 2023.04.13. 09:52

benőmenő írta:Komoly tárgyalások lehettek, hogy hozzájuk vághat-e a Sony némi pénzt a PS+-ba rakásért a 3 éves vagy régebbi, rommá akciózott Bethesda címekért. Az MS és úgy általában a profitorientált cégek ilyenkor híresen vonakodnak. :nyes:
De a CODot sose adná oda, mert monopóliummá akar válni, szemben a sonyval aki boldog-boldogtalannak szórja a vásárolt exclu dolgait és nem akaszt alá a konkurenciának ilyen módon, lásd egy halom square enix cím, pár GTA, stb.
De lényeg a lényeg, ha a régebbi, rommá akciózott cuccokkal villogó szolgáltatást kell kitömni még több ilyennel, mert az antik ubi címek önmagában már nem elegek a világ legjobb szolgáltatásába, akkor lehet kérni a konkurenciától is lefingott szarokat, kvalitét szintet tartva!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72651 2023.04.13. 10:33

Botond írta:De a CODot sose adná oda, mert monopóliummá akar válni, szemben a sonyval aki boldog-boldogtalannak szórja a vásárolt exclu dolgait és nem akaszt alá a konkurenciának ilyen módon, lásd egy halom square enix cím, pár GTA, stb.
De lényeg a lényeg, ha a régebbi, rommá akciózott cuccokkal villogó szolgáltatást kell kitömni még több ilyennel, mert az antik ubi címek önmagában már nem elegek a világ legjobb szolgáltatásába, akkor lehet kérni a konkurenciától is lefingott szarokat, kvalitét szintet tartva!
Szupi, kérnék 3 kvalitét címet MS oldalon ami idén került be a ganépasszba.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72652 2023.04.13. 10:42

TasManXT írta:Szupi, kérnék 3 kvalitét címet MS oldalon ami idén került be a ganépasszba.
Ez egy beugratós kérdés!

Mert ha egy címet mondok, az pont egyel több cím, mint amit valaha day1 odaadott a Sony a világ legcsodálatosabb lefingott gémek szolgáltatásban, de tessék három, ami hárommal több, mint a Sony alltime listája:
- Atomic heart
- Hi-Fi rush
- Age of empires2 console edition, de erre úgyis fújjogni fogsz, hogy 20 éves játék remakeje, és mivel a Sony platformon 0 db RTS elérhető, így nem érzitek át ennek a súlyát, szóval akkor csaljunk kicsit a dátummal, tegyük fel, hogy már jövő hét hétfő van és akkor Minecraft legends a harmadik cím

És ez csak az egyesek által kvalitétnek tartott cuccok, ami kurvára szubjektív, és lehet róla vitatkozni, hogy kvalitét vagy nem kvalitét, Sony ügyesebben oldja meg a semmivel, mert a semmi fölött nem lehet vitatkozni, hogy az kvalitét semmi vagy nem kvalitét semmi.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72653 2023.04.13. 10:58

Botond írta:Ez egy beugratós kérdés!

Mert ha egy címet mondok, az pont egyel több cím, mint amit valaha day1 odaadott a Sony a világ legcsodálatosabb lefingott gémek szolgáltatásban, de tessék három, ami hárommal több, mint a Sony alltime listája:
- Atomic heart
- Hi-Fi rush
- Age of empires2 console edition, de erre úgyis fújjogni fogsz, hogy 20 éves játék remakeje, és mivel a Sony platformon 0 db RTS elérhető, így nem érzitek át ennek a súlyát, szóval akkor csaljunk kicsit a dátummal, tegyük fel, hogy már jövő hét hétfő van és akkor Minecraft legends a harmadik cím

És ez csak az egyesek által kvalitétnek tartott cuccok, ami kurvára szubjektív, és lehet róla vitatkozni, hogy kvalitét vagy nem kvalitét, Sony ügyesebben oldja meg a semmivel, mert a semmi fölött nem lehet vitatkozni, hogy az kvalitét semmi vagy nem kvalitét semmi.

Az atomic heart egy középszar genny.

Hi-fi rush, ok.

Age of empires 2, ne trollkodj.

És amikor fingmentesen tolsz dolgokat, akkor azért egy google keresés a barátod a sony platformon 0 db rts témában.

Stellaris? Frostpunk? Surviving mars?

Ez már többnek tűnik 0-nál, de lehet tévedek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72654 2023.04.13. 11:30

Lepörgött a trine3. Xsx-en, coopban, 1000/1000 gs-re.

A negyedik résszel kezdtünk, aztán tetszett és rámentünk az eredeti trilógiára, amiből az 1-2 ugyanarra az egy kaptafára készült, szóval kicsit félve indultunk neki a 3. felvonásnak, mert ha az 1-2-4 kvázi ugyanaz, pár skillt és a pályákat variálva, akkor ezek biza ellógták a melót és a harmadik is egy n+1. klón/folytatás.

Na rögtön az elején kiderült, hogy nagyon nem ez a helyzet. A harmadik rész furfangosan 3D-s, ami azt jelenti, hogy a feladatokat nem csak síkban, hanem térben, a mélységben is mozogva kell megoldani. A karakter specifikus skillek fejlesztését cserébe kidobták, a többi részben megszokott, időnként unlockolódó fejlettebb skillek és azokhoz igazított egyre bonyolultabb helyzetek helyett itt a térbeli ügyességre van helyezve a hangsúly.
Ez mindenképpen nagy előny és plusz, és tényleg kellően friss, mert újra ugyanaz nem lett volna jó.

Ugyanakkor ez volt az a rész, ami földbe állította a sorozatot, majdnem csak egy ilyen n+1. antik játék sorozat lett belőle, ami csak a világ legjobb lefingott játékai szolgáltatásba való, de szerencsére lett reboot a 4. résszel, ami visszatért az alapokhoz, és vicces módon a tegnapi utolsó napi etap előtt jött az 5. rész trailere. Szerencsére a Sony nem tudta túszul ejteni, mint az octopath traveller2-t, szóval jön xboxra, lehet boxon ganéban nyit, mert ott olyan a szolgáltatás, hogy új játékok is kerülnek bele, nem csak a lefingott antik szarok.

Na de, ami miatt majdnem földbe állt ez az egész a harmadik résszel, az egyrészt a skillek dobása, amiatt elég egysíkú lett volna a régi pálya hosszúsággal, szóval következő fekete pont, hogy rövid lett, hogy ne unjunk bele, és mivel rövid lett csak kellett vmi bele, amitől nem nevetséges rövid, szóval raktak bele random harcolós pályákat.
Ez a harc meg minden részben a világ vicce szint alatt kettővel (csak itt nem külön fizetős szolgálatás ennek a szintnek az elérése, mint ps-en), szóval a másik három játékban a 10-12-15 órányi gameplayre jut nettó 1 percnyi harc, itt meg szignifikáns része, de ugyanúgy komolytalan X bashing, súlytalan ellenségekkel, és maga a hirtelen harc van, vagy külön aréna fight van, ezek mind a játék egésze, mind az egyes részletei, mint pl sztori szempontjából kurvára irrelevánsak.

De a fő ok amiért ez majdnem bedöntötte az egész szériát, hogy bugos, mint állat.
A HDR rendben van, mert ugye az xsx tud valós HDR-t csinálni a régi sdr tartalmakból, szemben a ps5el, ami nem tud ilyet sajnos, és nyilván xsx-en szerencsére VRR is van, szóval nem tearingel, és sajnos a ps5ön ez sincs.
De nem ez a hibák forrása, hanem egyszerűen túlvállalták magunkat, hogy egyszerre 2D—>3D váltás kombinálva egy teljesen új art styleal és még a játékon belüli egyes mechanikák közötti arányokat is eltolták a tiszta puzzle/ügyességi szekcióból oda, hogy a harc is érdemi “mechanika” legyen ez sok(k) lett.
És ezek a változtatások hoztak olyan bugokat, beragadó csekkpoint, 3D-ben nem jó szögből felmászva a karakter elteleportál a végtelenbe és meghal, beragad a falba, stb.

Összességében szomorú, hogy ennyire sok hiba merült fel ezen kiadás kapcsán, amit az évek során se sikerült javítani, mert ez az irány bugmentesen sokkal ígéretesebb, mint a sima 2D puzzle/platforming amihez visszatértek a 4. részben, szóval jár a nyolc pont minden hibája ellenére!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72655 2023.04.13. 11:31

TasManXT írta:Az atomic heart egy középszar genny.

Hi-fi rush, ok.

Age of empires 2, ne trollkodj.

És amikor fingmentesen tolsz dolgokat, akkor azért egy google keresés a barátod a sony platformon 0 db rts témában.

Stellaris? Frostpunk? Surviving mars?

Ez már többnek tűnik 0-nál, de lehet tévedek.
Jó és a világ legcsodálatosabb lefingott játékok szolgáltatása mit adott day1 az indulása óta? Kérem a te három címed! Najó, egy is elég, végülis nálam is annyit fogadtál el!
Avatar
arty

Hozzászólás #72656 2023.04.13. 12:00

Zóanagyvarázsló írta:Annak idején pedig pont neked emséltem, hogy takarítottam a konfettit serényen, és amikor a legnagyobb versenyt megcsináltam, nem kaptam se hátbaveregetést, se stáblistát. És hogy nem tudom, hogy akkor ebben, mi a karrier. Te pedig csodálkoztál, hogy ezt nem hiszed el. Az agyad utólag is letiltotta ezt az információt ;)
tényleg letiltotta - nem hittem el neked :D és még a redditeseknek se nagyon akaródzik. konkrétan még most se hiszem el, hogy nem lehet valahogy előhozni egy kurva stáblistát.... :( (de persze ugyanekkor tökéletesen logikus, hogy semmiféle "lezárást" nem akar neked adni az MS.... jáccad orrvérzésig, ez erről szól)

a felfedezett részekre való gyorsutazás remek ötlet lenne, én mondjuk megfűszerezném azzal, hogy ki kell szállni és megmászni egy tornyot érte, de "csak" simán is jó lenne ;)
persze ez megintcsak ellentmond a game as service mentalitásnak........ szóval NEM KAPHATJUK MEG.

felkavaró belegondolnom, hogy a mai napig még csak le se töltöttem az fh5-öt :(
ha más nem, egy pár órát krúzolni a világban, hogy mégis hogy néz ki a forzatech'23..... de egyszerűen undorodok a szériától, jelenleg. engem az FH4 konkrétan megsértett!!!!! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #72657 2023.04.13. 12:08

Sony annyira tolja a PSVR2 szekeret, hogy nem lesz Dreams-hez se upgrade. Készvége, nincs több update, se ingyé' se fizetősen.

Helyes. Ha már a psvr1 visszakompatibilitást nem oldották meg, a helyes döntés, hogy a saját cuccaikra se adjanak ápgrédet, példát mutatva a 3rdpartibbaknak.

270k sisak eladás, a tartalmak kivégzése = miért nem követnek el szeppukut inkább?
Miért kell mostantól évekig nézni, ahogy végelgyengül és kivérzik a platform??? :(
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.04.13. 12:13-kor.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72658 2023.04.13. 12:09

Botond írta:Jó és a világ legcsodálatosabb lefingott játékok szolgáltatása mit adott day1 az indulása óta? Kérem a te három címed! Najó, egy is elég, végülis nálam is annyit fogadtál el!
Day 1? Tudtommal semmit, mert nem elmebeteg állatok, akik nem szeretik a pénzt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72659 2023.04.13. 12:12

TasManXT írta:Day 1? Tudtommal semmit, mert nem elmebeteg állatok, akik nem szeretik a pénzt.
Na végre, akkor csak egyetértünk ebben, hogy a Sony platformján az játszik elsődleges platformként, aki a saját pénzének az ellensége! Köszi a megerősítést!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72660 2023.04.13. 12:19

Botond írta:Na végre, akkor csak egyetértünk ebben, hogy a Sony platformján az játszik elsődleges platformként, aki a saját pénzének az ellensége! Köszi a megerősítést!
Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom az állítást. Midnenesetre nekem tök kényelmes volt a Last of Us 1-et újrázni 60 frémmel, a Bloodborne-t kijátszani. Most az Uncharted 4-et és a Lost Legacy-t dobták be a PS5-ös verziót, amit lehet tolni 30, 40, 60 vagy 120 frémmel és ezekkel a számokkal fordítottan arányos felbontásban. Vagy a Shadow of the Colossust 60 frémmel a PS2-es 12 fps-e után is egész jó buli megkapni PS Plusban. Vagy mondjuk a Forbidden West a megjelenése évében (?) került be a szolgáltatásba úgy hogy még a Zero Dawn-t sem volt időm kipróbálni.

Vissza: “Leáldozott.hu”