A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72521 2023.04.07. 10:58

Moby írta:Mindenhol. Permanensen. De ez az egész hogy xboxot veszel a nulladik percben nem szólt másról, mint erről az agyhalálról, amit most elő fogsz adni. Biztos nem fogom asszisztálni. Az internetről sem folyik más, mint az agyhalott barmok gyomorforgató sony felszopása. Ez megy itt is. Megahgyom nektek.
Tökéletesen szemlélteted az agyhalott barom fogalmát, szóval köszi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72522 2023.04.07. 11:03

Kapcsolom be az előbb 120Hz Dolby Visionra vágyva a gépet, hogy végre Sony felszopás helyett kapjak egy kis valódi minőséget és ez fogad:

Kép

Elégdolbybazmeg! :eljen: :eljen: :eljen:

A restart szerencsére segített, így tovább élvezhetem a gépet amikor 4K-ban nyomom végig rajta a factory reset folyamatot, hogy aztán eltakarítsam a háztól.
Castle82

Hozzászólás #72523 2023.04.07. 11:52

DanielT írta:Kapcsolom be az előbb 120Hz Dolby Visionra vágyva a gépet, hogy végre Sony felszopás helyett kapjak egy kis valódi minőséget és ez fogad:

Kép

Elégdolbybazmeg! :eljen: :eljen: :eljen:

A restart szerencsére segített, így tovább élvezhetem a gépet amikor 4K-ban nyomom végig rajta a factory reset folyamatot, hogy aztán eltakarítsam a háztól.


Csak annyira volt kiszámitható és meglepő ez az elmúlt 24 óra az MS termék beszámolóddal, mint egy nő akinek épp megjött a havi baja és vitafórumra menne abból a megfontolásból hogy nyugalmat leljen és békitse ott az embereket. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72524 2023.04.07. 12:14

DanielT írta:Mert nem lehet értelmezni, egy hulladék volt mindig. Nem csoda, hogy az MS megpróbálja újraéleszteni talán, hisz ez a minőség az amire vágynak és a profilba illik.

Alig várom a Redfall és Starfield katasztrófákat idén, mindkettő akkora bukta lesz, mint a ház.
Az világos, hogy a GoldenEye a maga idejében újszerű volt, és hozott be érdekes feature-öket, ezt meg a PD továbbcsiszolta. Vannak is erényei, az még a PD korát tekintve is menő, hogy a lábon lőtt ellenség sántít, ki lehet lőni a kezükből a fegyvert stb. Ez a GE idején egy csoda lehetett, hiszen a headshot is csak 1998-ban az Unrealnek és Half-Life-nak köszönhetően terjedt el. (Amúgy a Team Fortress is tudta Quake-modként.) Persze a JAPÁN Virtua Cop és Resident Evil is tudott már headshotot, de a Rare igenis innovatív volt. Egyszerűen csak a célzás miatt élvezhetetlen. PC-n emulátorral persze jobb lehet, csak ugye az ótvar célzásra van balanszolva az egész. Külön tetszik, amikor az L2-vel "célozva" csak még nehezebb eltalálni bármit is, és mind a tömeghentet, mind a lopakodást nehezen élvezhetővé teszi. Ezzel szemben a Halo játszhatósága az egekben.

A Zero meg simán B-kategóriának tűnik a korához mérten, de a válasz rá is egy Resistance volt, mindkettő méltatlanul túlértékelt, bár a PDZ-ből csak az első pálya ment végig, de az nem volt jó, miközben egy csomó régebbi FPS tök frankó ma is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72525 2023.04.07. 12:15

Castle82 írta:Csak annyira volt kiszámitható és meglepő ez az elmúlt 24 óra az MS termék beszámolóddal, mint egy nő akinek épp megjött a havi baja és vitafórumra menne abból a megfontolásból hogy nyugalmat leljen és békitse ott az embereket. :banplz:
Ezt úgy mondod mintha hihető lenne, hogy DT nem egy folyton vérző nő :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72526 2023.04.07. 12:16

Castle82 írta:Csak annyira volt kiszámitható és meglepő ez az elmúlt 24 óra az MS termék beszámolóddal, mint egy nő akinek épp megjött a havi baja és vitafórumra menne abból a megfontolásból hogy nyugalmat leljen és békitse ott az embereket. :banplz:
Hátfigyi, szerintem ennél tényszerűbb és objektívabb, realtime beszámolót még nem látott az internet... :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72527 2023.04.07. 12:33

DanielT írta:Hátfigyi, szerintem ennél tényszerűbb és objektívabb, realtime beszámolót még nem látott az internet... :nezze:
Abban sajnos igaza van Mobynak, hogy célirányosan a hibakeresésre mentél rá, de mikor már ilyen szinten tolod, hogy az egyik “hiba” az, hogy az autós játékban autózni kell, meg túl sok a funkció és mennyivel jobb a ps5, ahol nincs semmi és az így nem hibázik bele a semmibe, akkor ezek a reakciók maradnak amiket a többiek is írnak, vagy a többség nem is ír, mert az elmebetegekkel kár vitatkozni, hogy ő Napóleon vagy nem ő Napóleon.

Az mondjuk meglepett, hogy Tasmánból ilyen indulatokat vált ki az, ha valaki leszól egy marék fémet műanyag burkolat alatt. És ja, ebben egyet kell értsek Castleval, hogy az egészben ennyi meglepő van összesen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72528 2023.04.07. 12:56

Botond írta:Abban sajnos igaza van Mobynak, hogy célirányosan a hibakeresésre mentél rá, de mikor már ilyen szinten tolod, hogy az egyik “hiba” az, hogy az autós játékban autózni kell, meg túl sok a funkció és mennyivel jobb a ps5, ahol nincs semmi és az így nem hibázik bele a semmibe, akkor ezek a reakciók maradnak amiket a többiek is írnak, vagy a többség nem is ír, mert az elmebetegekkel kár vitatkozni, hogy ő Napóleon vagy nem ő Napóleon.

Az mondjuk meglepett, hogy Tasmánból ilyen indulatokat vált ki az, ha valaki leszól egy marék fémet műanyag burkolat alatt. És ja, ebben egyet kell értsek Castleval, hogy az egészben ennyi meglepő van összesen.
Esküszöm neked, hogy nem a hibakeresésre mentem. Vagy elhiszed vagy nem, hogy én ezt be akartam fogadni a lelkembe, az otthonomba, a zsémer perspektívámba. Eszméletlenül erős motivációm volt a Benedict Fox képében például. :nezze:

De sajnos nem kellett keresnem a szaros pocsolyát egy sivatagban, hanem egyenesen a fos óceánban találtam magam hátrakötött kézzel.

Semmit amit írtam nem kitaláció, nemtom a zsif videót láttad -e ha NAGYON vágysz rá megint megcsinálom és felteszem máshova.

A webes store -ról is csináltam a screenshotot, most is csináltam képet amiről lehetett. Ezek tények, ez az élmény.

Az egy dolog, hogy valaki ezt megszokja, mert mindent meg lehet, de belecsöppenve ez az experience objektívan undorító és igénytelen.

Valószínűleg ezért is nem vagytok meglepődve valójában és nem azért, hogy hibát kerestem és erőltetve találtam valami bullshitet. Most érted... kitalálok olyat, hogy 640x480-ban indul reggel a gép egy szabályos kikapcsolás után? És ez csak az a kategória ami vicces és vállrándítással elintézném, hogy hátha nem rendszeres.

De tessék, minden komment ott van, lehet tételesen cáfolni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72529 2023.04.07. 15:06

DanielT írta:Esküszöm neked, hogy nem a hibakeresésre mentem. Vagy elhiszed vagy nem, hogy én ezt be akartam fogadni a lelkembe, az otthonomba, a zsémer perspektívámba. Eszméletlenül erős motivációm volt a Benedict Fox képében például. :nezze:

De sajnos nem kellett keresnem a szaros pocsolyát egy sivatagban, hanem egyenesen a fos óceánban találtam magam hátrakötött kézzel.

Semmit amit írtam nem kitaláció, nemtom a zsif videót láttad -e ha NAGYON vágysz rá megint megcsinálom és felteszem máshova.

A webes store -ról is csináltam a screenshotot, most is csináltam képet amiről lehetett. Ezek tények, ez az élmény.

Az egy dolog, hogy valaki ezt megszokja, mert mindent meg lehet, de belecsöppenve ez az experience objektívan undorító és igénytelen.

Valószínűleg ezért is nem vagytok meglepődve valójában és nem azért, hogy hibát kerestem és erőltetve találtam valami bullshitet. Most érted... kitalálok olyat, hogy 640x480-ban indul reggel a gép egy szabályos kikapcsolás után? És ez csak az a kategória ami vicces és vállrándítással elintézném, hogy hátha nem rendszeres.

De tessék, minden komment ott van, lehet tételesen cáfolni.
Nem tudott volna olyan történni, ami nem "objektíven undorító és igénytelen", mert teljesen mást értesz az "objektív", az "undorító" és az "igénytelen" kifejezések alatt, mint az emberiség maradék része.
Egyszerűen be lettél idomítva gondolkozás ellen, hogy csak a sony a jó, minden más az "objektíven undorító és igénytelen". PC is, Nintendo is, iPhone is, Samsungos telefon is, minden is. CSAKASONY! Meg a Japán mínusz Nintendo.
És már ezerszer megfutottuk ezeket a köröket, hogy akinek bántja a szemét a VRR, vagy a nagyobb felbontás, a több frém, a könnyebben és szélesebb választékban elérhető régi játékok, aki az olcsóságot a csórósággal párosítja fejben és ugyanazt a játékot sokkal drágábban megvásárolva érzi a prémium életérzést annak ott a PS5, és cserébe még a kontroller is lemerül hamarabb, amiben van egy csomó funkció, amit közel 0 játék használ ki.
Ezeket az igényeket nagyon kiválóan lefedi a Sony. És bónuszként minden évben van egy egész játék, ami csak az ő platformjukra jelenik meg. MINDEN egyes kibaszott évben. Egy darab. Szóval érdemes erre kihegyezni a döntést, és nem a maradék 50-100ra amivel játszik az ember, hanem egyre.

Ezt itt mindenki tudja amúgy, mert senki nem barlangban él, szóval esélyed sincs beadni senkinek a kamukát, ott van mindenki kezénél a PS5, a PC és az XSX is, de még Switch is. Kivéve aki ugye kibaszta a háztartásból a csodálatos PS5öt, mert tudott önkritikát gyakorolni, hogy ő még nem érett meg ennyi csodálatosságra, inkább struccpolitikát folytatva menekül a vállrándítós beletörődés irányába.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72530 2023.04.07. 15:28

Botond írta:objektíven undorító és igénytelen" PC is, Nintendo is, iPhone is, Samsungos telefon is, minden is. CSAKASONY! Meg a Japán mínusz Nintendo.
Nemtom a többi karakter minek kellett? Sordísznek? Legalább szimmetrikus lett volna... De legalább a lényeget leírtad, köszönöm! :eljen: :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72531 2023.04.07. 15:50

DanielT írta:Nemtom a többi karakter minek kellett? Sordísznek? Legalább szimmetrikus lett volna... De legalább a lényeget leírtad, köszönöm! :eljen: :mf2:
Nekünk fontos a te lelkibékéd, ha ehhez a valóság 180 fokban történő elforgatása szükséges, akkor azt hiszem mindenki nevében mondhatom, hogy ez igazán csekély ár!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72532 2023.04.07. 16:46

Botond írta:Nekünk fontos a te lelkibékéd, ha ehhez a valóság 180 fokban történő elforgatása szükséges, akkor azt hiszem mindenki nevében mondhatom, hogy ez igazán csekély ár!
Tehát nem 640x480, hanem 480x640? Ok, a lényegen nem sokat változtat, de legyen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72533 2023.04.07. 17:20

Botond írta:https://youtu.be/kCrb-m-adVg
Na mivel senki nem tudta megválaszolni az egyszerű kérdésem, így kénytelen volt a DF.
Szóval valós 120 fps a cél, de cserébe felbontás lejön a 1080p-1440p rangebe, vagy 50-100 fps-t hív 120 fps módnak, de az legalább 2160p többnyire. Ez utóbbihoz jár VRR nyilván, ha már a köcsögMS behozta ezt a fertőt a konzolokra, hogy ilyen szar is legyen, mint ez a VRR.
Az unlockolt frémes 4k verzió teljesen jó vrr-el. Viszont a PS közben hozza ugyanazt a coil whine-t amit anno a GTX1070-em.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72534 2023.04.07. 18:16

Lepörgött a Halo Infinite. A hónapon belül már másodszor, ezúttal a fiammal coopban. Most annyi változott, hogy minden begyűjthető lófaszt felnyaltunk a térképről, kivéve az audiologokat. Pont nulla bug jött szembe, pedig xsx-pc crossplatform volt ez is, és coop volt ez is. Végre mehetett rá az uninstall pertíz.

@Dani: A zinternet szerint (gondolom használod az edget az xsx-en) te barmoltál el vmit az oled hdmi port beállításokkal. Ezt onnan gondolom, hogy a te hibád, mert Moby, Zó, Arty és én is oledre kötjük (többek között), sőt Arty meg én felváltva hol ilyen, hol olyan oledre (mármint cx-c1-c2), és pont nullaszor futottunk bele ebbe a gondba.
Nem mellesleg ki lehet ezt provokálni úgy is, hogy ahogy a ps5öt is le lehet térdeltetni, hogy csak sleepbe küldöd, majd áram ki alól, és akkor picsogva indul, hogy ohmy nem jól kapcsoltad le, hadd álljak talpra (már a ps5), de a ps5nél ez nyilván feature, az xsx-nél meg ugyanez csak bug lehet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72535 2023.04.07. 18:17

benőmenő írta:Az unlockolt frémes 4k verzió teljesen jó vrr-el. Viszont a PS közben hozza ugyanazt a coil whine-t amit anno a GTX1070-em.
Igen, sorry, én mondtam, hogy állatoknak való az a hang, amit a PS5 kiad. Lemezolvasás közben, meg üvegre terhelve is. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72536 2023.04.07. 18:26

Botond írta:@Dani: A zinternet szerint (gondolom használod az edget az xsx-en) te barmoltál el vmit az oled hdmi port beállításokkal.
Hát persze. Beállítottam úgy, hogy egyszer 640x480-ban induljon el, aztán a KONZOL restartot követően már ismét jó legyen. Képzelheted mire megtaláltam ezt a settinget! :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :falbav: :falbav: :falbav: :falbav:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72537 2023.04.07. 18:28

DanielT írta:Hát persze. Beállítottam úgy, hogy egyszer 640x480-ban induljon el, aztán a KONZOL restartot követően már ismét jó legyen. Képzelheted mire megtaláltam ezt a settinget! :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :falbav: :falbav: :falbav: :falbav:
Igen, a ps5 is így csinálja pont, ha nem jól állítod le, hogy beindítás után picsog, hogy ohmy, aztán ha restartolsz, akkor meg nem. Sonytól lopták az ötletet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72538 2023.04.07. 18:32

Botond írta:Igen, a ps5 is így csinálja pont, ha nem jól állítod le, hogy beindítás után picsog, hogy ohmy, aztán ha restartolsz, akkor meg nem. Sonytól lopták az ötletet!
Szabályosan állítottam le. A PS5 azonnal jelzi, hogy nem megfelelően lett leállítva az előző ciklusban. Ez simán elindult 640x480-ban, teljesen ugyanúgy, mint ahogy utána 4K-ban.

Nyilván KITALÁLOM, HAZUDOK. Ja meg nem tudok beállítani egy HDMI portot. Ez még a nagy kedvencem! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72539 2023.04.07. 18:53

DanielT írta:Szabályosan állítottam le. A PS5 azonnal jelzi, hogy nem megfelelően lett leállítva az előző ciklusban. Ez simán elindult 640x480-ban, teljesen ugyanúgy, mint ahogy utána 4K-ban.

Nyilván KITALÁLOM, HAZUDOK. Ja meg nem tudok beállítani egy HDMI portot. Ez még a nagy kedvencem! :eljen:
Nyilván létezik a gond, mert ott a fórum, tele a mekkmesterekkel akik jól be tudják állítani a portot, aztán megy a közös csodálkozás, hogy hűbazmeg. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72540 2023.04.07. 20:00

Basszus, mekkora mázli, hogy a világ legjobb előfizetéses szolgáltatásának birtokában vagyok a világ legjobb konzolján!

Ez a Sackboy egyáltalán nem kis bugyuta tinglitangli gyerekjáték, mint aminek gondoltam. Rendes, kihívást adó, igényes platformer. Főleg, ha az ember nem csak rohan, hanem mindent össze akar szedni.

Eddig nagyon jók az ötletek, a grafika állati, a teljesítmény tökéletes, a zene hangulatos és az egész nagyon-nagyon egyben van. Dolby Vision sajnos nincs. ;(((
Avatar
Botond

Hozzászólás #72541 2023.04.07. 20:20

DanielT írta:Basszus, mekkora mázli, hogy a világ legjobb előfizetéses szolgáltatásának birtokában vagyok a világ legjobb konzolján!

Ez a Sackboy egyáltalán nem kis bugyuta tinglitangli gyerekjáték, mint aminek gondoltam. Rendes, kihívást adó, igényes platformer. Főleg, ha az ember nem csak rohan, hanem mindent össze akar szedni.

Eddig nagyon jók az ötletek, a grafika állati, a teljesítmény tökéletes, a zene hangulatos és az egész nagyon-nagyon egyben van. Dolby Vision sajnos nincs. ;(((
Ha járnál a világ legjobb fórumára, akkor ezt már rég tudhatnád, mert ezt már többen is írtuk ide.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72542 2023.04.07. 20:28

Botond írta:Ha járnál a világ legjobb fórumára, akkor ezt már rég tudhatnád, mert ezt már többen is írtuk ide.
Ti azt is írtátok, hogy az Xbox 4K - ban megy, aztán reggel láttuk mi az igazság... :ejnye1:
Avatar
deep

Hozzászólás #72543 2023.04.07. 20:36

DanielT írta:Basszus, mekkora mázli, hogy a világ legjobb előfizetéses szolgáltatásának birtokában vagyok a világ legjobb konzolján!

Ez a Sackboy egyáltalán nem kis bugyuta tinglitangli gyerekjáték, mint aminek gondoltam. Rendes, kihívást adó, igényes platformer. Főleg, ha az ember nem csak rohan, hanem mindent össze akar szedni.

Eddig nagyon jók az ötletek, a grafika állati, a teljesítmény tökéletes, a zene hangulatos és az egész nagyon-nagyon egyben van. Dolby Vision sajnos nincs. ;(((
Anno én is megírtam itt is, ha jól emlékszem kb. ugyanezt. Platina volt a cél, de a végére annyira benehezedett, hogy kénytelen kelletlen feladtam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72544 2023.04.07. 22:12

Megnéztük ma amúgy a Mario filmet is.
Kiváló alkotás, hiszen japán. Egyszerűen zseniálisan ötvözték a bugyuta történetecskét, ami minden Mario játék sajátja, egy végig pörgős fan-service-el, ahol képkockáról képkockára lehet tippelgetni, hogy mi melyik játékra utalás. Nagyon autentikusan megcsinálták az összes utalást, amit láttunk a gyerekkel, a M. Odysseytól elkezdve a Bower's Furyn át a M. Cartig minden Mario játékot lefedtek, de még persze elfért a többi Mariohoz kapcsolódó játékokra vonatkozó utalás is, mint pl Captain Toad, Yoshi, LM(3), stb.
Zseniálisan építettek be mindent, a Halo sorozat óta nem láttam ilyen minőségi hozzányúlást egy gémer témához, ami nem sima copypaste, mint a lasszófasz sorozat. 11 pont simán. Ötös skálán! A duplázás feletti plusz egy pont azért jár, mert 90 percbe majdnem belefértek (92 vagy 93 perc asszem), szóval nincs a végtelenbe elhúzva, mint a mai filmek többsége, igaz rajzfilmek és egyéb animációs cuccok esetén azért nem ritka manapság sem, hogy 100 perc alá lövik be a hosszt, főleg, ha nagyon fiatal a célközönség. Jóvót!
/szerk: Személyes kedvenc volt a Mario+Rabbids játékokra való utalás. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72545 2023.04.07. 22:25

Botond írta:Igen, sorry, én mondtam, hogy állatoknak való az a hang, amit a PS5 kiad. Lemezolvasás közben, meg üvegre terhelve is. :(
Annyira nem vészes, csak feltűnt a 60 fps mód után.
De ha már OS furcsaságok: baromi gyakran dobálja fel hogy nem tudott jól szinkronizálni adatokat a felhővel és hogy válasszak hogy a helyi vagy a felszinkronizált állapotot szeretném-e. És itt jön a csavar: a két állapot percre pontosan hótugyanaz.
Szóval ha nem is windows promptot dob fel, azért a PS5 OS is tud faszságokat. Mivel ritkán lát lemezt a konzol nem tudom hogy javítva lett-e, vagy még mindig bőgeti a lemezmeghajtót ha elindítjuk a Netflix appot?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72546 2023.04.08. 00:01

benőmenő írta:Mivel ritkán lát lemezt a konzol nem tudom hogy javítva lett-e, vagy még mindig bőgeti a lemezmeghajtót ha elindítjuk a Netflix appot?
Enyém sose lát lemezt, de abban biztos vagyok, hogy ha bőgeti, akkor az a jó, ha nem bőgeti, akkor az a jó! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72547 2023.04.08. 08:46

Boldog deep napot mindenkinek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72548 2023.04.08. 10:12

deep írta:Anno én is megírtam itt is, ha jól emlékszem kb. ugyanezt. Platina volt a cél, de a végére annyira benehezedett, hogy kénytelen kelletlen feladtam.
Na hát azé'... te ezt írtad:

"Nem gondoltam, hogy nekem valaha sackboy játék tetszeni fog, de ez olyan showműsorokat tol le nekem néhány pályán, hogy vigyorogva élvezem :D Későbbi pályákon kihívás is van bőven, ha mindent össze akarok szedni.
Szuper ötletek, jó zenék, kiváló játszhatóság, 60fps, minden zsír. Plusz még ez a 2D-3D vegyes stílus is murvajól néz ki."

Én meg ezt:

"Ez a Sackboy egyáltalán nem kis bugyuta tinglitangli gyerekjáték, mint aminek gondoltam. Rendes, kihívást adó, igényes platformer. Főleg, ha az ember nem csak rohan, hanem mindent össze akar szedni.
Eddig nagyon jók az ötletek, a grafika állati, a teljesítmény tökéletes, a zene hangulatos és az egész nagyon-nagyon egyben van. Dolby Vision sajnos nincs. ;((("

Az enyémben SEHOL nem szerepel, hogy "zsír" <<<---- :nezze: :nezze: :nezze:

Illetve "ha mindent össze akarok szedni" VS "hanem mindent össze akar szedni"... teljesen más mondatszerkezet! :ejnye1:


Ja és boldog szülinapot! :)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72549 2023.04.08. 11:14

Botond írta:Lepörgött a Halo Infinite. A hónapon belül már másodszor, ezúttal a fiammal coopban. Most annyi változott, hogy minden begyűjthető lófaszt felnyaltunk a térképről, kivéve az audiologokat. Pont nulla bug jött szembe, pedig xsx-pc crossplatform volt ez is, és coop volt ez is. Végre mehetett rá az uninstall pertíz.

@Dani: A zinternet szerint (gondolom használod az edget az xsx-en) te barmoltál el vmit az oled hdmi port beállításokkal. Ezt onnan gondolom, hogy a te hibád, mert Moby, Zó, Arty és én is oledre kötjük (többek között), sőt Arty meg én felváltva hol ilyen, hol olyan oledre (mármint cx-c1-c2), és pont nullaszor futottunk bele ebbe a gondba.
Nem mellesleg ki lehet ezt provokálni úgy is, hogy ahogy a ps5öt is le lehet térdeltetni, hogy csak sleepbe küldöd, majd áram ki alól, és akkor picsogva indul, hogy ohmy nem jól kapcsoltad le, hadd álljak talpra (már a ps5), de a ps5nél ez nyilván feature, az xsx-nél meg ugyanez csak bug lehet!
Szerinted tényleg azért vett egy xboxot hogy fikázza? Tényleg van olyan idióta, hogy lekúrja sleepbe, aztán kirántja belőle a tápkábelt, hogy miért ne nézzük meg mennyire fossa össze magát? Elmondom mi az alapvető probléma veletek. Egy szektás csoport a microsoft tábora, akiket túszul ejtettek valamivel. ( Fogalmam sincs mivel, vagy miért kell védeni és mutogatni minden mondatban, hogy bezzeg a sony) Dani is rohadtul nyitott egy technológiákra, és hogy megtapasztaljon minden lehetőséget függetlenül a platformtól. Neki majdnem system seller lett most egy játék, de nyilván azért szabotálta a saját élményét, hogy ezt ne tapasztalja meg.

Részemről kíváncsian várom a starfieldet, és ha jó lesz, akkor garantálom, hogy day 1 veszem konzollal együtt, mert nekem meg az lenne system seller. A sonynál sem minden fasza, és még mindig neheztelek rájuk bizonyos remake-ek és bizonyos stúdiók bezárása miatt (evolution studios :ejnye1: ).

Szóval ez csak egy kibaszott konzol, játszatok és élvezzétek. Be kellene fejezni már ezt a szektás baromságot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72550 2023.04.08. 11:43

Isten éltesse deepet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72551 2023.04.08. 11:57

TasManXT írta:Szerinted tényleg azért vett egy xboxot hogy fikázza? Tényleg van olyan idióta, hogy lekúrja sleepbe, aztán kirántja belőle a tápkábelt, hogy miért ne nézzük meg mennyire fossa össze magát? Elmondom mi az alapvető probléma veletek. Egy szektás csoport a microsoft tábora, akiket túszul ejtettek valamivel. ( Fogalmam sincs mivel, vagy miért kell védeni és mutogatni minden mondatban, hogy bezzeg a sony) Dani is rohadtul nyitott egy technológiákra, és hogy megtapasztaljon minden lehetőséget függetlenül a platformtól. Neki majdnem system seller lett most egy játék, de nyilván azért szabotálta a saját élményét, hogy ezt ne tapasztalja meg.

Részemről kíváncsian várom a starfieldet, és ha jó lesz, akkor garantálom, hogy day 1 veszem konzollal együtt, mert nekem meg az lenne system seller. A sonynál sem minden fasza, és még mindig neheztelek rájuk bizonyos remake-ek és bizonyos stúdiók bezárása miatt (evolution studios :ejnye1: ).

Szóval ez csak egy kibaszott konzol, játszatok és élvezzétek. Be kellene fejezni már ezt a szektás baromságot.
Az a gond, hogy ez a szektás fröcsögés a Sony fanboiok sajátja, és szánalmasba átmegy ez az őrjöngés, hogy az autós játékban autózni kell, és onnan kezdve nem lehet komolyan venni semmit, ami “kritika” elhangzik a témában, mert aki szerint ez a gond, hogy autós játékban autózni kell az más aljasságra is képes.
Szépen összefoglaltad amúgy mi a gond, csak annyit tévedtél, hogy a sotyi szervezett szektát, csak a szotyisok hívják jónak, tökéletesnek meg hasonlóaknak a platformjukat, a túszul ejtettek meg próbálnak együtt élni az összes platform előnyeivel és hátrányaival, sőt hibáival, nem teszik le nagyesküt, hogy egy Sony bug az márpedig úgy jó, sőt jobb, és főleg nem használnak random kommentre olyan jelzőket, mint te, ha vki kritikával illeti a másik platformot.
Avatar
eje75

Hozzászólás #72552 2023.04.08. 12:09

Ez a Resi4 hát ez kész... Nem tudom megmondani, mikor élveztem egy játékot ennyire... Qwa jó cucc...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72553 2023.04.08. 12:14

eje75 írta:Ez a Resi4 hát ez kész... Nem tudom megmondani, mikor élveztem egy játékot ennyire... Qwa jó cucc...
Igen a Resi formula az működik itt is.
Viszont a kombinált céllövölde gyakorlatilag esélytelen számomra kontrollerrel. Múltkor felporszívóztam a két mianevét a tó körül a kulcshoz inkább.
Deepet pedig Isten éltesse! :wave:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72554 2023.04.08. 12:32

TasManXT írta:Szerinted tényleg azért vett egy xboxot hogy fikázza? Tényleg van olyan idióta, hogy lekúrja sleepbe, aztán kirántja belőle a tápkábelt, hogy miért ne nézzük meg mennyire fossa össze magát? Elmondom mi az alapvető probléma veletek. Egy szektás csoport a microsoft tábora, akiket túszul ejtettek valamivel. ( Fogalmam sincs mivel, vagy miért kell védeni és mutogatni minden mondatban, hogy bezzeg a sony) Dani is rohadtul nyitott egy technológiákra, és hogy megtapasztaljon minden lehetőséget függetlenül a platformtól. Neki majdnem system seller lett most egy játék, de nyilván azért szabotálta a saját élményét, hogy ezt ne tapasztalja meg.

Részemről kíváncsian várom a starfieldet, és ha jó lesz, akkor garantálom, hogy day 1 veszem konzollal együtt, mert nekem meg az lenne system seller. A sonynál sem minden fasza, és még mindig neheztelek rájuk bizonyos remake-ek és bizonyos stúdiók bezárása miatt (evolution studios :ejnye1: ).

Szóval ez csak egy kibaszott konzol, játszatok és élvezzétek. Be kellene fejezni már ezt a szektás baromságot.
Botond hajlamos beleállni ezekbe a vitákba meg szeret néhány MS-terméket, de közben van PS5-je, és felszopott jó pár GIGAexkluzívot.

Bennem személy szerint a PS3 hagyott fájdalmas tüskéket, és fájlalom, hogy a GIGÁK iránya csak részben szól nekem. Hozzállásbeli problémák is vannak bőven. (És ugye hiszti szinten megy most az Activision Blizzard-felvásárlása kapcsán is a téma.)

Amúgy a lekenyerezésben a ganépassz*, egy-egy jobb exkluzív, a régi stratégiák kimentése meg a topik DT-n kívüli részénél jól teljesítő konzol a nyerő. (Hozzáteszem, ahogy szoktam is mondani, nincs kevesebb CTD ezzel se, mint PC-vel, utóbbin amúgy a HZD hozza a kvótát.) Preferenciák vannak és mindenki lovagolhat azon, ami egyik vagy másik gépben, illetve a játékaikban nem tetszik. Büszkén vállalom, hogy én szállítom a legtöbb HZD- és Halo-fikát egyaránt.

*Tényleg gané. Sok frankóság és gyöngyszem van benne, de ha belőle válogatok, az átlagszínvonalat lehúzza ahhoz képest, mintha telhesen szabadon teszem ezt. Ebben persze van user error is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72555 2023.04.08. 12:36

Botond írta:Az a gond, hogy ez a szektás fröcsögés a Sony fanboiok sajátja, és szánalmasba átmegy ez az őrjöngés, hogy az autós játékban autózni kell, és onnan kezdve nem lehet komolyan venni semmit, ami “kritika” elhangzik a témában, mert aki szerint ez a gond, hogy autós játékban autózni kell az más aljasságra is képes.
Szépen összefoglaltad amúgy mi a gond, csak annyit tévedtél, hogy a sotyi szervezett szektát, csak a szotyisok hívják jónak, tökéletesnek meg hasonlóaknak a platformjukat, a túszul ejtettek meg próbálnak együtt élni az összes platform előnyeivel és hátrányaival, sőt hibáival, nem teszik le nagyesküt, hogy egy Sony bug az márpedig úgy jó, sőt jobb, és főleg nem használnak random kommentre olyan jelzőket, mint te, ha vki kritikával illeti a másik platformot.
Vicces tud lenni a hörgés az FH koncepciója miatt, de szerintem teljes joggal zavarhat valakit ez az irány (meg hát a körítés addig is émekyítő tud lenni, engem ugyanaz öklendeztet meg benne, mint DT-t, így könnyű megértenem). Az NFS: Underground2-t én is részben hasonló okokból kukáztam, de aztán az FH4 bejött. Igaz, a lélektelen MMO-s konfettizés belőlem is kiölt valamit. Jobb szívvel emlékezem a Carmageddonra vagy a FlatOut 2-re.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72556 2023.04.08. 13:22

Zóanagyvarázsló írta:Vicces tud lenni a hörgés az FH koncepciója miatt, de szerintem teljes joggal zavarhat valakit ez az irány (meg hát a körítés addig is émekyítő tud lenni, engem ugyanaz öklendeztet meg benne, mint DT-t, így könnyű megértenem). Az NFS: Underground2-t én is részben hasonló okokból kukáztam, de aztán az FH4 bejött. Igaz, a lélektelen MMO-s konfettizés belőlem is kiölt valamit. Jobb szívvel emlékezem a Carmageddonra vagy a FlatOut 2-re.
De kiírják, hogy Horizon, és aki nem totál analfabéta, az tudja, hogy itt autókázni kell és lehet a kép pálya között, és aki nem ezt keresi, annak meg kiírják, hogy Motorsport és akkor tudja, hogy nincs autókázás, csak verseny verseny után. Általános iskola 1-2. osztályát követően ez nem megugorhatatlan szint. Kivéve azoknak, akik szerint az FHban túl sok az autózás, a Doomban túl sok a lövöldözés, minek kell egyáltalán ilyen erőszakos játékokat csinálni, lövöldözni pfúj, kéne egy rendes, lövöldözésmentes doom, és valahogy ezt az xpzést meg végtelen sztorimesélést kiírtják majd a Baldur's Gate3ból. Ezt hívhatjuk elvárásnak vagy kritikának, ha vki ilyeneket mond, szerintem az értelmező kéziszótárban erről az elmebetegség címszó alatt írnak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72557 2023.04.08. 13:36

Xbox eladva, fizetve, új tulajdonosánál.

Mindenkitől elnézést a traumáért, amit a hazugságkampányom okozott, most már nincs mitől félni.

Nézegetem még 29 napig a gamepass kódom jobb híján (csak a konzolosat fizettem be) és majd youtubeon a Benedict Foxot. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72558 2023.04.08. 14:00

Lepörgött a Mario+Rabbids: Sparks of Hope. Nyilván switchen és szólóban, mivel más opció nincs. Nem akarok elébe menni a verdiktnek, de valahol 10-11 között van a cucc pertíz.
Nem nagy reményekkel ültem neki a cuccnak, nyilván az első rész jó alap volt, de ahogy emlékszem olyasmiket írtam róla, hogy xcom light, babaruciba öltöztetve, de mégis vitte az art, a hangulat, és alapvetően a harcok is rendben voltak nehézség szempontjából. Gondoltam kapunk egy jó kis standalone dlc-t (a beépített donkey kongos megvolt már az alapjátékkal), szóval nyomtam rá a preordert és vártam és figyeltem, és még életemben nem néztem be ennyire a prekoncepciógyártást, mert ez minden csak nem spórolós melóval kiadott standalone dlc, hanem konkrétan a GOTY lehetne, ha nem lenne még pár erős kihívó az idei évre (igen, Octopath Traveller2 és Baldur's Gate3 pl).

Röviden annyit csinált az ubisoft, hogy fogta az előző rész karaktereit, beöntötte az új részbe, átvariálta mindenkinek a spéci skilljeit, a jól ismert alapfegyverek megtartása mellett és csavart egyet a jól megszokott körökre osztott harcon, hogy azzal elérje, hogy a jól megszokott taktikákat nulláról kelljen újragondolni, és adjon egy olyan érzést, mintha feltalálta volna újra a körökre osztott harcot.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden karakternek két 'akciópontja' van egy-egy körre, a harcban többnyire 3 karakterrel vagyunk (néhány spéci sztori küldiben 2,4, illetve mindenki opció is van, de ez egy fél tucatnyi harc összesen), akik először mozogni tudnak egy területen, ez nem igényel mozgáspontot, a hatótávon belül akárhova akármennyi ideig mozoghatunk oda-vissza. Van becsúszó szerelés, karakterenként eltérő darabszámú, és van akinek fejleszthető ennek a darabszáma, van akinek nem, egy karakterfüggő, de 1-4 becsúszó szerelés van, ami lényegiben alárúgás a kisebb ellenfeleknek, akik így sebződnek, még ez se igényel akciópontot. Szóval a harc úgy kezdődik, hogy jövünk-megyünk egy bizonyos területen belül, alárúgunk annak akit elérünk, majd jöhetnek a spéci skillek használata, ami még szintén nem köt minket helyhez, és végül, ha csak egy spéci skillt használunk az elérhető háromból, akkor 'lőhetünk' a fegyverrel, ami után már nincs mozgás, onnan kezdve ott állunk. De persze lehet egyből lőni, és utána spéci skill, vagy lehet nem lőni és két spéci skillt felhasználni. Amiken azért van cooldown is persze.

Ez így elég zavarosnak hangzik, de valójában egy teljesen más és friss megközelítést ad a körökre osztott harcnak a szokásos recepthez képest, és ez zseniális. Zseniális, mert új és friss, és zseniális, mert nem csak megváltoztatták, hogy legyék máshogy és kész, hanem a többi skill úgy kapcsolódik össze ezzel a szabadmozgásos dologgal és a rugalmas sorrendben felhasználható skillekkel, hogy valós stratégiákat lehet felépíteni, rengeteg félét, vannak jó kombinációk, és vannak kevésbé jók, szóval azok a finomságok, amiktől egy körökre osztott stratégia jó körökre osztott stratégia lesz, azok mind maximálisan adottak. És ugye ez a Márió meg a nyuszik felütés mellett nem is zavaró, hogy amúgy baromság ez az össze-vissza rohangálós dolog, mert hát bugyuta nyuszik, meg Márió, ez a védjegyük, hogy eszetlenül rohangálnak fel-alá, az imidzsük alapeleme, és erre építették rá a mechanikát, nagyon elkapták.

A játék ~35 óra volt kb, de még vissza lehet menni porszívózni a kihagyott mellékküldiket, szóval szerintem olyan 40-45 óra kontent van benne, plusz a három tervezett dlc közül kint az első, amiben a könnyed szórakozást kínáló alapjáték után rámentek a szopatásra, hogy nehezebb és egyre nehezedő pályákkal tegyék próbára az embert, mit sikerült felszedni az alapokból és milyen kombókat talált ki a végtelen lehetőségek között.

Ahogy az elején írtam, simán 11/10 a cucc, mikor kint a második és harmadik dlc, akkor mindenképpen jöhet a season pass is!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72559 2023.04.08. 14:12

Botond írta:De kiírják, hogy Horizon, és aki nem totál analfabéta, az tudja, hogy itt autókázni kell és lehet a kép pálya között, és aki nem ezt keresi, annak meg kiírják, hogy Motorsport és akkor tudja, hogy nincs autókázás, csak verseny verseny után. Általános iskola 1-2. osztályát követően ez nem megugorhatatlan szint. Kivéve azoknak, akik szerint az FHban túl sok az autózás, a Doomban túl sok a lövöldözés, minek kell egyáltalán ilyen erőszakos játékokat csinálni, lövöldözni pfúj, kéne egy rendes, lövöldözésmentes doom, és valahogy ezt az xpzést meg végtelen sztorimesélést kiírtják majd a Baldur's Gate3ból. Ezt hívhatjuk elvárásnak vagy kritikának, ha vki ilyeneket mond, szerintem az értelmező kéziszótárban erről az elmebetegség címszó alatt írnak.
A Motorsporttól máshogy is el lehetne térni koncepcionálisan. Meg te is hallottad eleget artyt arról, hogy neki sem tetszik az irány, régen az FH is jobb volt. Van elég sok eleme a csomagnak, ezek mind befolyásolhatják a kifogásolt elem okozta irritációt. Amúgy meg lehet próbálkozni valamivel, ami elvileg nem jön be, csak úgy adni egy esélyt. Lásd engem és a HZD-t. Más kérdés, hogy azzal olyan problémáim vannak, melyeknél nem az alapkoncepció baj, hanem hogy szerintem rossz megvalósítás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72560 2023.04.08. 14:48

Zóanagyvarázsló írta:A Motorsporttól máshogy is el lehetne térni koncepcionálisan. Meg te is hallottad eleget artyt arról, hogy neki sem tetszik az irány, régen az FH is jobb volt. Van elég sok eleme a csomagnak, ezek mind befolyásolhatják a kifogásolt elem okozta irritációt. Amúgy meg lehet próbálkozni valamivel, ami elvileg nem jön be, csak úgy adni egy esélyt. Lásd engem és a HZD-t. Más kérdés, hogy azzal olyan problémáim vannak, melyeknél nem az alapkoncepció baj, hanem hogy szerintem rossz megvalósítás.
Ettől még ez a stílus létezik és számonkérni egy adott stílus képviselőjén, hogy miért az adott stílus jegyeit mutatja és miért nem egy másik stílus jegyeit mutatja?! A körökre osztott harc miért nem realtime, a körnek miért nincs hat sarka, a nap miért keleten kel fel? Elmebetegség.
Arty is azért szereti/szerette az FH-t, mert a freeroam egy jó dolog, ettől horizon a horizon, neki más baja van vele, aminek semmi köze az alapmechanikához.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72561 2023.04.08. 15:51

Botond írta:Ettől még ez a stílus létezik és számonkérni egy adott stílus képviselőjén, hogy miért az adott stílus jegyeit mutatja és miért nem egy másik stílus jegyeit mutatja?! A körökre osztott harc miért nem realtime, a körnek miért nincs hat sarka, a nap miért keleten kel fel? Elmebetegség.
Arty is azért szereti/szerette az FH-t, mert a freeroam egy jó dolog, ettől horizon a horizon, neki más baja van vele, aminek semmi köze az alapmechanikához.
Nem értem, miről beszélsz, Tasmantól már tudjuk, hogy DT mennyivel nyitottabb azoknál az Xbotoknál, akiknek van egy napnál szignifikánsan több időt kibírt PS5-jük, Switchük és PC-jük is. Egy nap alatt belefutva pár fura, a topikban senki más által nem tapasztalt hibába egyúttal azt is eredményezi, hogy az legyen az egyetlen objektív vélemény az Xboxról.

Azt tudom, hogy artynak nem a szabad csapatással van baja, hanem a nyomasztó, karrierérzést kinyíró konfettiesővel. Nekem is, csak én nem tudom, milyen volt előtte. Mindenesetre azt mondom, hogy a masszívan metroszexuális és MMO-s körítés talán kocsikázásra is kevésbé invitálja az embert, hiszen könnyebb azt kifogásolni, ha feláll a szőr a hátadon a játéktól, és könnyebb elfogadni, ha nem. De ez csak tipp. A komfortzónájából meg mindenki kimozdulhat, legfeljebb keáldosan őrjöng egy kicsit. Ezzel baj legfeljebb akkor van, ha azt hiszi, hogy nem ezt csinálja.

És ha már említetted korábban a BG3-at, nekem az elődökkel mindig is az RtwP volt az egyik bajom, és ezt nem is titkoltam. Ezért örülök a korábbiaktól eltérésnek, hogy körökre osztott lett, bár az elvárásaim mérsékeltek. Persze a D&D meg körökre osztott és a licencelt cRPG-k is sok az volt a BG1 előtt, bár nem mind. Igen, azt is fenntartom, hogy az Eye of the Beholderben mocsok a harc, lényegében az Uncharted-féle puzzle-ök vagy platforming szerepét tölti be, a lényeg maga a dungeon, nem a taktikai mélység.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72562 2023.04.08. 16:00

Zóanagyvarázsló írta:Nem értem, miről beszélsz, Tasmantól már tudjuk, hogy DT mennyivel nyitottabb azoknál az Xbotoknál, akiknek van egy napnál szignifikánsan több időt kibírt PS5-jük, Switchük és PC-jük is. Egy nap alatt belefutva pár fura, a topikban senki más által nem tapasztalt hibába egyúttal azt is eredményezi, hogy az legyen az egyetlen objektív vélemény az Xboxról.
Nana, nem 1 nap volt. Kb 17 órakor üzemeltem be csütörtökön, aznap ment kb 4-5 órát, ebből játék maximum 60 perc. Aztán másnap délelőtt bekapcsoltam, hogy lefusson rajta a factory reset és ezt követően a dobozában, az előszobába kitéve várta a ma délutáni adás-vételt. :nezze:

Lehet, hogy azért bírt ki több időt másoknál a PS5, mert... őőőő... volt értelme és nem ez volt az általános élmény amit átéltek vele? Csak egy tipp. :nemtudom:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72563 2023.04.08. 16:03

DanielT írta:Nana, nem 1 nap volt. Kb 17 órakor üzemeltem be csütörtökön, aznap ment kb 4-5 órát, ebből játék maximum 60 perc. Aztán másnap délelőtt bekapcsoltam, hogy lefusson rajta a factory reset és ezt követően a dobozában, az előszobába kitéve várta a ma délutáni adás-vételt. :nezze:

Lehet, hogy azért bírt ki több időt másoknál a PS5, mert... őőőő... volt értelme és nem ez volt az általános élmény amit átéltek vele? Csak egy tipp. :nemtudom:
A Polystation 5 pontosan azt tudta volna, mint a te Xbot Seryes Y-onod :hehe:

Emelni kéne a postásfizut!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72564 2023.04.08. 16:06

Zóanagyvarázsló írta:A Polystation 5 pontosan azt tudta volna, mint a te Xbot Seryes Y-onod :hehe:

Emelni kéne a postásfizut!
Dehogy kéne emelni, látod, hogy már így is faszságokra költöm! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72565 2023.04.08. 16:10

Zóanagyvarázsló írta:Nem értem, miről beszélsz, Tasmantól már tudjuk, hogy DT mennyivel nyitottabb azoknál az Xbotoknál, akiknek van egy napnál szignifikánsan több időt kibírt PS5-jük, Switchük és PC-jük is. Egy nap alatt belefutva pár fura, a topikban senki más által nem tapasztalt hibába egyúttal azt is eredményezi, hogy az legyen az egyetlen objektív vélemény az Xboxról.

Azt tudom, hogy artynak nem a szabad csapatással van baja, hanem a nyomasztó, karrierérzést kinyíró konfettiesővel. Nekem is, csak én nem tudom, milyen volt előtte. Mindenesetre azt mondom, hogy a masszívan metroszexuális és MMO-s körítés talán kocsikázásra is kevésbé invitálja az embert, hiszen könnyebb azt kifogásolni, ha feláll a szőr a hátadon a játéktól, és könnyebb elfogadni, ha nem. De ez csak tipp. A komfortzónájából meg mindenki kimozdulhat, legfeljebb keáldosan őrjöng egy kicsit. Ezzel baj legfeljebb akkor van, ha azt hiszi, hogy nem ezt csinálja.

És ha már említetted korábban a BG3-at, nekem az elődökkel mindig is az RtwP volt az egyik bajom, és ezt nem is titkoltam. Ezért örülök a korábbiaktól eltérésnek, hogy körökre osztott lett, bár az elvárásaim mérsékeltek. Persze a D&D meg körökre osztott és a licencelt cRPG-k is sok az volt a BG1 előtt, bár nem mind. Igen, azt is fenntartom, hogy az Eye of the Beholderben mocsok a harc, lényegében az Uncharted-féle puzzle-ök vagy platforming szerepét tölti be, a lényeg maga a dungeon, nem a taktikai mélység.
Mindent értek és megértek. Bemegy az ember a pékhez, kér sóssüteményt és kap egy sóssüteményt, és utána elkezd fűhöz-fához rohangálni, hogy “ez sós bazmeg, hallottál már ilyet?! Sós! Nem tudnak ezek semmit az édes sütikről, a torta smafu, és a marcipánmáz?! Hol élnek ezek a kibaszott kretének?!”
Aki így csinál az szimplán nem érti a kifejezéseket, az első általánost se tudta befejezni.
És ebből az se von le semmit, ha amúgy az a sós süti kemény, mert kiszáradt, oda is van égetve, meg az eladó is paraszt volt, és még a visszajárót is ellopta. Ezek mind jogos kifogások, csak irrelevánsak abból a szempontból, hogy a sós süti sós e vagy édes e.
Ugyanígy minden szakmai kifogást értek a freeroam autós játékokkal kapcsolatban, az egyes konkrét freeroam autós játékokkal kapcsolatban is, de aki a freeroam autós játékban azt kritizálja, hogy az egy freeroam autós játék az vagy troll vagy teljesen hülye.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72566 2023.04.08. 16:21

Botond írta:Mindent értek és megértek. Bemegy az ember a pékhez, kér sóssüteményt és kap egy sóssüteményt, és utána elkezd fűhöz-fához rohangálni, hogy “ez sós bazmeg, hallottál már ilyet?! Sós! Nem tudnak ezek semmit az édes sütikről, a torta smafu, és a marcipánmáz?! Hol élnek ezek a kibaszott kretének?!”
Aki így csinál az szimplán nem érti a kifejezéseket, az első általánost se tudta befejezni.
És ebből az se von le semmit, ha amúgy az a sós süti kemény, mert kiszáradt, oda is van égetve, meg az eladó is paraszt volt, és még a visszajárót is ellopta. Ezek mind jogos kifogások, csak irrelevánsak abból a szempontból, hogy a sós süti sós e vagy édes e.
Ugyanígy minden szakmai kifogást értek a freeroam autós játékokkal kapcsolatban, az egyes konkrét freeroam autós játékokkal kapcsolatban is, de aki a freeroam autós játékban azt kritizálja, hogy az egy freeroam autós játék az vagy troll vagy teljesen hülye.
Létezik opcionális freeroaming is, amikor a futamot tudod indítani odavezetés nélkül kezdettől fogva (vagy más játékokban kisebbek a távolságok). Az FH-kban ehhez teleportálni kell, az meg grind mögé van rejtve, amit a bankkártyádról meggyorsíthatsz. Legalábbis a 4-nél mindenképp, és úgy tűnik, az 5-nél is.

Hozzáteszem, én elfogadom a korlátozott teleportálás koncepcióját, ahogy RPG-knél is. Így jobban hasonlít a Gothicra :idiota: Viszont jobb karrierben kevésbé lenne munka a grind.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72567 2023.04.08. 16:25

Zóanagyvarázsló írta:Létezik opcionális freeroaming is, amikor a futamot tudod indítani odavezetés nélkül kezdettől fogva (vagy más játékokban kisebbek a távolságok). Az FH-kban ehhez teleportálni kell, az meg grind mögé van rejtve, amit a bankkártyádról meggyorsíthatsz. Legalábbis a 4-nél mindenképp, és úgy tűnik, az 5-nél is.

Hozzáteszem, én elfogadom a korlátozott teleportálás koncepcióját, ahogy RPG-knél is. Így jobban hasonlít a Gothicra :idiota: Viszont jobb karrierben kevésbé lenne munka a grind.
Léteznek körökre osztott stratégiák ahol egyáltalán vezetni se kell, sőt fps is van olyan, ahol kell vezetni és van ahol nem, de a freeroam, mint fogalom egy szótárral megugorható, ha olyan az ízlése az embernek, ha nem. Free-roam. Ez a stílus, ez nem hiba.
Ugyanitt kiszótárazható, hogy az fps-ekben meg lőni kell, és aki ezt felrója egy fps-nek az pont ugyanúgy troll vagy hülye.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72568 2023.04.08. 16:39

Botond írta:Léteznek körökre osztott stratégiák ahol egyáltalán vezetni se kell, sőt fps is van olyan, ahol kell vezetni és van ahol nem, de a freeroam, mint fogalom egy szótárral megugorható, ha olyan az ízlése az embernek, ha nem. Free-roam. Ez a stílus, ez nem hiba.
Ugyanitt kiszótárazható, hogy az fps-ekben meg lőni kell, és aki ezt felrója egy fps-nek az pont ugyanúgy troll vagy hülye.
Nézd, van közel 350 órám az FH4-ben és eljutottam arra szintre ennek a töredékénél, hogy opcionális legyen a freeroam. Biztos vagyok benne, hogy egy csomó minden le se ment volna, ha nem így lenne. Egyszerűen dizájn- és üzleti döntés, hogy mehetsz-e azonnal versenyekre (NFSHP) vagy sem.

De egyébként a freeroamingnál meg a konfettinél is nagyobb baja a sok sallang, fölösleges menüszerű animáció és szerencsekerék a futamok környékén. Azt tényleg sokkal nehezebb volt benyelni, mint hogy vezetni kell. Ezek egy lineáris versenykatalógusos játékot is rossz élménnyé tennének számomra, már az NFSHO szintjén is zavartak, pedig az FH-hoz képest abban sehol sincsenek.

Mindegy, az én véleményem az, hogy egyben számít a csomag, ki kell próbálni, aztán lehet szidni vagy dicsérni. Majd ha a Sony csinál megint hasonlót, abban már fasza lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72569 2023.04.08. 16:45

Zóanagyvarázsló írta:Nézd, van közel 350 órám az FH4-ben és eljutottam arra szintre ennek a töredékénél, hogy opcionális legyen a freeroam. Biztos vagyok benne, hogy egy csomó minden le se ment volna, ha nem így lenne. Egyszerűen dizájn- és üzleti döntés, hogy mehetsz-e azonnal versenyekre (NFSHP) vagy sem.

De egyébként a freeroamingnál meg a konfettinél is nagyobb baja a sok sallang, fölösleges menüszerű animáció és szerencsekerék a futamok környékén. Azt tényleg sokkal nehezebb volt benyelni, mint hogy vezetni kell. Ezek egy lineáris versenykatalógusos játékot is rossz élménnyé tennének számomra, már az NFSHO szintjén is zavartak, pedig az FH-hoz képest abban sehol sincsenek.

Mindegy, az én véleményem az, hogy egyben számít a csomag, ki kell próbálni, aztán lehet szidni vagy dicsérni. Majd ha a Sony csinál megint hasonlót, abban már fasza lesz.
Igen, csak nem erről volt szó, hogy mi van 350 óra után veled.
Dani 0. pillanatban kifogásolta, hogy egy freeroam játék az miért freeroam. Mintha heroes3 meccseink úgy indulnának, hogy “bazmeg, megint ez a hányás körökre osztott harc, nem lehet ezt valahogy teljesen kikapcsolni?!”, ami kreténség lenne, akkor is, ha amúgy sok körökre osztott játékban van autocombat, és még a heroesban is van, hogy nagy sereggel elijesztjük a kicsit és opcionális a harc, de ha úgy anblock a nulladik pillanatban nem érti vki, hogy a tbs az tbs, akkor neki a Microsoft az alt+f4 kombót találta ki, és ugyanígy, ha vki a nulladik pillanatban nem érti, hogy a freeroam az freeroam, akkor ott szövegértési nehézségek vannak, és abban sajnos nem a Microsoft az illetékes/hibás, bár az alt+f4 tud ilyen esetben is tüneti kezelést adni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72570 2023.04.08. 16:57

Botond írta:Igen, csak nem erről volt szó, hogy mi van 350 óra után veled.
Dani 0. pillanatban kifogásolta, hogy egy freeroam játék az miért freeroam. Mintha heroes3 meccseink úgy indulnának, hogy “bazmeg, megint ez a hányás körökre osztott harc, nem lehet ezt valahogy teljesen kikapcsolni?!”, ami kreténség lenne, akkor is, ha amúgy sok körökre osztott játékban van autocombat, és még a heroesban is van, hogy nagy sereggel elijesztjük a kicsit és opcionális a harc, de ha úgy anblock a nulladik pillanatban nem érti vki, hogy a tbs az tbs, akkor neki a Microsoft az alt+f4 kombót találta ki, és ugyanígy, ha vki a nulladik pillanatban nem érti, hogy a freeroam az freeroam, akkor ott szövegértési nehézségek vannak, és abban sajnos nem a Microsoft az illetékes/hibás, bár az alt+f4 tud ilyen esetben is tüneti kezelést adni.
Szerintem nem érdemes ekkora feneket keríteni senki őrjöngésének. Az sem baj, ha valaki próbál több esélyt adni. Ha viszont valaki folyton azt a bizonyos vadászt játssza, az persze vicces, és körbe lehet állni kiröhögni. Én jól is szoktam szórakozni, így inkább hálás vagyok érte.

Mindeközben meg tőled is hallgatom, hogy milyen faék faék az összes FPS, és ezért az Outlaws óta csak co-opban játszod őket. Érthető, de nem fikáználak le, ha kipróbálnál valamit szólóban, és megosztanád a változatlan véleményedet. Mondjuk, a Rage 2 adná magát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72571 2023.04.08. 17:06

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem nem érdemes ekkora feneket keríteni senki őrjöngésének. Az sem baj, ha valaki próbál több esélyt adni. Ha viszont valaki folyton azt a bizonyos vadászt játssza, az persze vicces, és körbe lehet állni kiröhögni. Én jól is szoktam szórakozni, így inkább hálás vagyok érte.

Mindeközben meg tőled is hallgatom, hogy milyen faék faék az összes FPS, és ezért az Outlaws óta csak co-opban játszod őket. Érthető, de nem fikáználak le, ha kipróbálnál valamit szólóban, és megosztanád a változatlan véleményedet. Mondjuk, a Rage 2 adná magát.
Feneket keríteni nem kell, de néven nevezni se tilos az elmebeteg őrjöngést.

Utóbbi meg ott lenne problémás, ha a próbát követően őrjöngés lenne, hogy ez a stílus a stílus jegyeit mutatja, mindenki hülye, csak én vagyok helikopter.
De ez két okból is kizárt, egyrészt tudok olvasni, így látom mi az amit el kell kerüljek, másrészt meg ha vmiről kiderül, hogy tényleg az ami rá van írva, akkor nem térek ki a hitemből és kezdek alaptalan őrjöngésbe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72572 2023.04.08. 17:37

Ti most rólam beszéltek? :D Mert lehet ám próbálni cáfolni az összes kommentemben elhangzottakat. Ott vannak szépen sorban.

Nincs HDR egy vadiúj játékban? Nincs.
A letöltési sebességet tizedelik a TEKNŐCÖK? Igen.
Forza 30-60 frém váltás restartot igényel? Igen.
Beakad a kontext menü eltüntethetetlenül? Be. Még megvan a videó.

Sorolhatnám a többit, de minek, amikor ott vannak.

Lehet elmebetegezni, de ha az elmebetegség tényszerű beszámolót jelenti, akkor vennem kell egy új szótárat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72573 2023.04.08. 17:42

DanielT írta:Ti most rólam beszéltek? :D Mert lehet ám próbálni cáfolni az összes kommentemben elhangzottakat. Ott vannak szépen sorban.

Nincs HDR egy vadiúj játékban? Nincs.
A letöltési sebességet tizedelik a TEKNŐCÖK? Igen.
Forza 30-60 frém váltás restartot igényel? Igen.
Beakad a kontext menü eltüntethetetlenül? Be. Még megvan a videó.

Sorolhatnám a többit, de minek, amikor ott vannak.

Lehet elmebetegezni, de ha az elmebetegség tényszerű beszámolót jelenti, akkor vennem kell egy új szótárat.
A FH5 ragefesztedről beszélünk, azóta tudjuk, hogy bármi ami tőled jön xbox témában az artikulálatlan őrjöngés a semmin.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72574 2023.04.08. 17:49

Botond írta:A FH5 ragefesztedről beszélünk, azóta tudjuk, hogy bármi ami tőled jön xbox témában az artikulálatlan őrjöngés a semmin.
Nem az volt a bajom, hogy a freeroam az freeroam, hanem az, hogy még a freeroamot is tudják a legaljasabb, legpatkányabb, legmoslékabb módon megcsinálni. Hogy nemtom hány óra szopás után se legyen még mindig valami fast travel megoldás. Aminek AZONNAL kéne lennie, opcióként annak, aki nem akkora nihilista agyhalott, hogy tét nélkül akar A-B pont között autózni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72575 2023.04.08. 17:59

DanielT írta:Nem az volt a bajom, hogy a freeroam az freeroam, hanem az, hogy még a freeroamot is tudják a legaljasabb, legpatkányabb, legmoslékabb módon megcsinálni. Hogy nemtom hány óra szopás után se legyen még mindig valami fast travel megoldás. Aminek AZONNAL kéne lennie, opcióként annak, aki nem akkora nihilista agyhalott, hogy tét nélkül akar A-B pont között autózni.
Ki lehet nulladik pillanatban kapcsolni, úgy hívják a gombot, hogy Forza Motorsport, vagy úgy hogy GT7.
És ilyen alapvető szövegértési hiányosságok mellett amúgy kurvavicces az “agyhalott”-azó fröcsögő őrjöngésed, igen, pont erről beszéltünk Zóval. :idiota:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72576 2023.04.08. 18:57

DanielT írta:Ti most rólam beszéltek? :D Mert lehet ám próbálni cáfolni az összes kommentemben elhangzottakat. Ott vannak szépen sorban.

Nincs HDR egy vadiúj játékban? Nincs.
A letöltési sebességet tizedelik a TEKNŐCÖK? Igen.
Forza 30-60 frém váltás restartot igényel? Igen.
Beakad a kontext menü eltüntethetetlenül? Be. Még megvan a videó.

Sorolhatnám a többit, de minek, amikor ott vannak.

Lehet elmebetegezni, de ha az elmebetegség tényszerű beszámolót jelenti, akkor vennem kell egy új szótárat.
Szerintem totál félrement nekik, mert én fikázom mindig a lamborghini traktorokat. És ráaádul azért bónusz pont, mert én minden pénzt beleraktam a FH3 ultimate edidition-be, amit lehetett day 1 plusz minden dlc... szóval azóta a játék sokkal változatosabb lett és totál megér minden pénzt az évszakok miatt.

Na jó, legyünk nyitottak.

Ez a játék semmi újdonságot nem mutatott a 2. rész óta. Talán az első újdonnságot az hozta, amikor a bal oldali közlekedés átváltott jobb oldalira. De én vagyok a héter, és semmi sim múltam nincs, amivel minimálisan értenék is a témához.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72577 2023.04.08. 19:06

TasManXT írta:Szerintem totál félrement nekik, mert én fikázom mindig a lamborghini traktorokat. És ráaádul azért bónusz pont, mert én minden pénzt beleraktam a FH3 ultimate edidition-be, amit lehetett day 1 plusz minden dlc... szóval azóta a játék sokkal változatosabb lett és totál megér minden pénzt az évszakok miatt.

Na jó, legyünk nyitottak.

Ez a játék semmi újdonságot nem mutatott a 2. rész óta. Talán az első újdonnságot az hozta, amikor a bal oldali közlekedés átváltott jobb oldalira. De én vagyok a héter, és semmi sim múltam nincs, amivel minimálisan értenék is a témához.
De legalább lehet, hogy be tudsz konfigolni egy hdmi portot...
Avatar
Botond

Hozzászólás #72578 2023.04.08. 20:00

TasManXT írta:Szerintem totál félrement nekik, mert én fikázom mindig a lamborghini traktorokat. És ráaádul azért bónusz pont, mert én minden pénzt beleraktam a FH3 ultimate edidition-be, amit lehetett day 1 plusz minden dlc... szóval azóta a játék sokkal változatosabb lett és totál megér minden pénzt az évszakok miatt.

Na jó, legyünk nyitottak.

Ez a játék semmi újdonságot nem mutatott a 2. rész óta. Talán az első újdonnságot az hozta, amikor a bal oldali közlekedés átváltott jobb oldalira. De én vagyok a héter, és semmi sim múltam nincs, amivel minimálisan értenék is a témához.
#71638 körül indul az agyhalál, hogy a freeroam játékban freeroam van és ez skandallum.
Amúgy minden kritika jogos, meg szubjektíven lehet szeretni vmit ami más szerint nem jó és fordítva, de hogy az alapmechanika a játék esszenciája megjelenik a játékban és ezt fel lehet emlegetni fozsnak (későbbi kommentekben), ez nettó agyhalál és szándékos kínszarás, pont mint az xsx vásárlás-eladás produkció, ahogy azt Moby is megmondta előre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72579 2023.04.08. 20:45

Botond írta:#71638 körül indul az agyhalál, hogy a freeroam játékban freeroam van és ez skandallum.
Amúgy minden kritika jogos, meg szubjektíven lehet szeretni vmit ami más szerint nem jó és fordítva, de hogy az alapmechanika a játék esszenciája megjelenik a játékban és ezt fel lehet emlegetni fozsnak (későbbi kommentekben), ez nettó agyhalál és szándékos kínszarás, pont mint az xsx vásárlás-eladás produkció, ahogy azt Moby is megmondta előre.
De okos itt mindenki... Én meg csak Benedict Foxozni akartam. ;(
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72581 2023.04.08. 22:34

Botond írta:#71638 körül indul az agyhalál, hogy a freeroam játékban freeroam van és ez skandallum.
Amúgy minden kritika jogos, meg szubjektíven lehet szeretni vmit ami más szerint nem jó és fordítva, de hogy az alapmechanika a játék esszenciája megjelenik a játékban és ezt fel lehet emlegetni fozsnak (későbbi kommentekben), ez nettó agyhalál és szándékos kínszarás, pont mint az xsx vásárlás-eladás produkció, ahogy azt Moby is megmondta előre.
Tehát a játék lényege a freeroam és képtelen vagyok értékelni, hogy lehet freeroamolni? Értem. :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72582 2023.04.08. 22:37

TasManXT írta:Tehát a játék lényege a freeroam és képtelen vagyok értékelni, hogy lehet freeroamolni? Értem. :taps:
Nem, az a játék lényege, hogy freeroam, és Dani ezt felrója neki, hogy mi a fasz, hogy ebben freeroam van.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72583 2023.04.08. 22:53

Botond írta:Nem, az a játék lényege, hogy freeroam, és Dani ezt felrója neki, hogy mi a fasz, hogy ebben freeroam van.
pontosan mit ad hozzá a freeroam egy versenyzős játékhoz? Na ugye.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72584 2023.04.08. 23:04

TasManXT írta:pontosan mit ad hozzá a freeroam egy versenyzős játékhoz? Na ugye.
Ez fel se merült, hogy mit ad hozzá vagy mit nem, de a freeroam, mint játékstílus, attól freeroam, hogy lehet freen roamolni. Akit ez meglep, az analfabéta.
Hogy ez jó, vagy nem jó, az egy másik kérdés, és teljesen szubjektív, de az objektív dolog, hogy a freeroam játék attól freeroam játék, hogy van benne freeroam.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72585 2023.04.08. 23:08

Botond írta:Ez fel se merült, hogy mit ad hozzá vagy mit nem, de a freeroam, mint játékstílus, attól freeroam, hogy lehet freen roamolni. Akit ez meglep, az analfabéta.
Hogy ez jó, vagy nem jó, az egy másik kérdés, és teljesen szubjektív, de az objektív dolog, hogy a freeroam játék attól freeroam játék, hogy van benne freeroam.
ok
Avatar
deep

Hozzászólás #72586 2023.04.09. 00:18

Köszike a köszöntéseket :law:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72587 2023.04.09. 09:18

42 óra lett a 100%os sparks of hope.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72588 2023.04.09. 09:47

Elém került megint valami RDR 2 téma és bár tudom, hogy a lassúsága iszonyatosan frusztrálna, de adni kellene egy esélyt neki... Vagy nem...

Nade a helyzet az, hogy Xboxon natív 4K, PS-en meg nem.

Szóval valószínű veszek egy Xboxot. Nem akarok sokat visszaolvasni a topikban, van valakinek negatív tapasztalata a géppel, vagy vehetem nyugodtan?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72589 2023.04.09. 10:01

DanielT írta:Elém került megint valami RDR 2 téma és bár tudom, hogy a lassúsága iszonyatosan frusztrálna, de adni kellene egy esélyt neki... Vagy nem...

Nade a helyzet az, hogy Xboxon natív 4K, PS-en meg nem.

Szóval valószínű veszek egy Xboxot. Nem akarok sokat visszaolvasni a topikban, van valakinek negatív tapasztalata a géppel, vagy vehetem nyugodtan?
Az ember olyan állat, ami azt találja meg amit keres. Ha azt keresed mi a szar, akkor meg is fogod találni. De ha azt keresed, akkor csak azt fogod találni, és fordítva, ha csak a gyerekded rajongás a cél, akkor azt fogod találni. Ezért nem látjátok, hogy pl sokkal gázabb, hogy nincs normális vrr ps5ön, és erre sose lesz megoldás, szemben mondjuk a felbontás témára, amit egy darab újraindítás megoldott. PS5öt hányszor kell újraindítani, hogy legyen vrr minden címre?

Értem a poént, de kerested a hibát a rendszerben, megtaláltad, boldogság, a heti önigazolás pipa, hogy a pc-t és az egész MS világot kiírtottad az életedből. Mindenkinek jó így. Ha a PS5ön nincs 4k, akkor az meg úgy jó, szerintem VRR sincs, de az is kifejezetten jó. HDR-el nem tudom mi a helyzet, de az is úgy tökéletes ahogy a PS5ön van. Ha nyócszor újraindítod a PS5öt, akkor se fog semmi javul... izé... változni!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72590 2023.04.09. 10:29

Amúgy ha a Tasman által felsorolt elvek mentén élnétek és nem zárnátok ki az életetekből a valóságot ilyen szinten, akkor pl HDR témában a gugli első találta ez lehetne, ahol meg lehetne tekinteni, hogy az egyik gépen van autoHDR elég sok címre, míg a másik gépen van HDR always on opció, ami tadam, nem csinál valójában semmit.
Funfact, a VRR implementáció is hasonló.

És mivel egyedül ti laktok kő alatt, így aztán a többieknek elérhetőek ezek az infók, és ők nem szopják be kritika nélkül ezt a szintű dezinformációt, amit ide próbáltok önteni.

És PC-re van chrome nélkül is gugli, szóval még a PC-t se kell használhatatlanná tenni ahhoz, hogy infóhoz jusson az ember. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”