A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72381 2023.03.29. 13:28

arty írta:tudtamén, hogy nincs ennek realitása :D ezért is mertem felajánlani :D

basszus, ha már én is el vagyok maradva codokkal, mi lehet másokkal, pláne veled?! :)
backlogom:
Call of Duty: WWII (2017)
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
Call of Duty: Black Ops Cold War (2020)
Call of Duty: Vanguard (2021)
Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
(ez utóbbi hármat még/már meg se vettem...)

mivel OCD okból sorban "kell" haladni, a ww2 téma pedig a nemezisem.... kicsit leblokkoltam pár éve :D (előtte bezzeg nem győzték nekem gyártani a codokat!)
a cod1 konzolos végigjátszásom is el van akadva.... ugyanezen okokból :(

... tudom, hagyjam ki a 17-est és a 21-est... könnyű mondani :D
Amekkora rajongó vagyok, a WaW, a régi MW2 és a WW2 játszatlanul hever a Steam-könyvtáramban így is. Meg a CoD 4 remastere is, mert az eredeti ment végig még.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72382 2023.03.29. 15:26

Zóanagyvarázsló írta:Meg a CoD 4 remastere is, mert az eredeti ment végig még.
Remélem akkor, amikor már megvolt a remaster is, mert akkor kioszthatom neked az Arty OCD fődíjat!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72383 2023.03.29. 15:43

DanielT írta:Remélem akkor, amikor már megvolt a remaster is, mert akkor kioszthatom neked az Arty OCD fődíjat!
Nem, akkor még nem jött ki a remaster. Azt az Infinite Warfare-hez kaptam meg.
Avatar
Necro

Hozzászólás #72384 2023.03.29. 16:50

Viszont Dani-hype miatt megveszem az egyiptomi meg görög AC-t, bár már az selling point hogy nincsenek bennük zombik (legalábbis kurvára remélem).
Avatar
Moby

Hozzászólás #72385 2023.03.29. 16:52

Necro írta:Viszont Dani-hype miatt megveszem az egyiptomi meg görög AC-t, bár már az selling point hogy nincsenek bennük zombik (legalábbis kurvára remélem).
Te viszont az leszel, ha lenyomod őket :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72386 2023.03.29. 17:07

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72387 2023.03.29. 17:16

Necro írta:Viszont Dani-hype miatt megveszem az egyiptomi meg görög AC-t, bár már az selling point hogy nincsenek bennük zombik (legalábbis kurvára remélem).
Ganéban benne van mindkettő, persze ilyen végtelenségig nyújtott játékoknál ez necces.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72388 2023.03.29. 17:39

Zóanagyvarázsló írta:Ganéban benne van mindkettő, persze ilyen végtelenségig nyújtott játékoknál ez necces.
Ubi vett már ki vmit? Nem rémlik most semmi, de persze lehet, hogy vmelyik far cryt vagy ilyesmit, amit leszarok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72389 2023.03.29. 17:41

TasManXT írta:[GT7 videó]
Pont előbb néztem én is. Az kiderült vhonnan, hogy a 120fps mód mit jelent? 40@120 szebben, vagy rendes 120 fps kisebb felbontással?
Castle82

Hozzászólás #72390 2023.03.29. 19:04

Moby írta:A nyomorult buzeráns sony elintézte, hogy ne legyen benne. Remélem ha összejön nekik ennek ellnére, csatakosra szopatják majd a COD-al ezeket a japán cigányokat.


Én valahol abban bizom hogy megtartják a COD-ot ahogy igérték...Név szerint. :idiota: Rábizzák a legkisebb legnoname-ebb fejlesztőkre, és közben az Infinity Wardot és társaikat ráküldik egy Sony-t kihagyó Call of War vagy hasonló elnevezésü játékra amiben pofátlanul tolják tovább ugyan azt a tömegsiker multit mint az eddigi COD-okban. :taps:
Vagy csak simán a Sony-s COD-ból kihagyják a multit.

Tudja a Sony hogy a COD hiánya gyakorlatilag brutális érvágás lenne nekik,nem csoda hogy igy ajvékolnak. De rájuk is férne már a pofáraesés.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72391 2023.03.29. 21:45

Necro írta:Viszont Dani-hype miatt megveszem az egyiptomi meg görög AC-t, bár már az selling point hogy nincsenek bennük zombik (legalábbis kurvára remélem).
Benne vannak PS+ ban is. Ha csak egyre lesz erőd akkor nem kérdés, hogy Origins!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72392 2023.03.29. 23:05

Szép, meg jól is fut, de nincs miért újrajátszam így sem. Asszem csutkamaxon megy (4K@FSR2 quality), de annyi beállítás van, hogy véggipörgetni is nehéz.
Kép
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72393 2023.03.29. 23:10

Moby írta:Szép, meg jól is fut, de nincs miért újrajátszam így sem. Asszem csutkamaxon megy (4K@FSR2 quality), de annyi beállítás van, hogy véggipörgetni is nehéz.
Kép
Kép
Dehogy szép, simán leveri bármelyik középkategóriás random cucc ezt a Sony trágyát. Meg jól se fut. Fujj...
Avatar
Botond

Hozzászólás #72394 2023.03.30. 20:59

Idézem SG-ről a nap kommentjét:
"2024 januárjától nem fog futni Windows 7 és 8-on a Steam, csak W10 és afelett. 2025 Október 14.-én megszűnik a W10 támogatása, 2024 őszén pedig érkezik a Windows 12."

Fordítom: "Dani nem csak az SG-ről lesz hamarosan végleg kitiltva, hanem steamről is!" :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72395 2023.03.30. 21:39

Botond írta:Idézem SG-ről a nap kommentjét:
"2024 januárjától nem fog futni Windows 7 és 8-on a Steam, csak W10 és afelett. 2025 Október 14.-én megszűnik a W10 támogatása, 2024 őszén pedig érkezik a Windows 12."

Fordítom: "Dani nem csak az SG-ről lesz hamarosan végleg kitiltva, hanem steamről is!" :banplz:
Nem bánnám, de erre kevés esély van...

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72397 2023.03.31. 08:05

Moby írta:Ez a PSVR2 egyelőre gigasikernek tűnik.Report: Estimates Say Sony’s PSVR 2 Isn’t Selling Well, May Need Price Cut
Nem értem, hiszen a VR diadalmenete eddig töretlen volt! Pont MOST fogy el a lendület? Végülis lehet, hogy azért mert már mindenkinek van...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72398 2023.03.31. 08:27

Idei E3 törölve és ezzel valszeg vége is örökre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72399 2023.03.31. 16:02

DanielT írta:Idei E3 törölve és ezzel valszeg vége is örökre.
A legszomorúbb az, hogy már nincs mit sajnálni rajta.
Avatar
eje75

Hozzászólás #72400 2023.04.01. 11:21

Tudom-tudom, csak azért, mert Én a langyos taknyot is kiskanállal eszem, de kiplatináztam a Wo Long-öt... Nem volt ez olyan szar amúgy, szerintem nem alázza meg semminek az emlékét, de hát kinek mi... Tudom tölthettem volna hasznosabban is az időmet pl. beszálhattam volna a "Sony-nak vagy az MS-nek túrósabb a léce" össznépi játékba, de hát ilyen noob vagyok, ez van...
Spoiler
1873c178a7492-screenshotUrl.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #72401 2023.04.01. 12:06

eje75 írta:Tudom-tudom, csak azért, mert Én a langyos taknyot is kiskanállal eszem, de kiplatináztam a Wo Long-öt... Nem volt ez olyan szar amúgy, szerintem nem alázza meg semminek az emlékét, de hát kinek mi... Tudom tölthettem volna hasznosabban is az időmet pl. beszálhattam volna a "Sony-nak vagy az MS-nek túrósabb a léce" össznépi játékba, de hát ilyen noob vagyok, ez van...
Spoiler
1873c178a7492-screenshotUrl.jpg
Emlékét??? MI)nek az emlékét tudta volna megalázni? :miaz: Nem volt ez annyira rossz, véggiment nálam is, csak a zsánerben nem volt ez jó sem. Voltak ettől gyengébbek is, meg jobbak is. Nem egy Nioh, na. Meg sem néztem mi kéne a platinához, marhára nem érdekelt ilyen szinten. Ilyen egynek jó, felejthető valami. Egyetlen bossnak a neve maradt meg az emlékeimben, szerintem azé is csak azért, mert 4 karakter: Lu Bu. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72402 2023.04.01. 12:16

Nálam leginkább a GT5 pörög VR-ban, meg a Resi Village-et nyomom újra VR-ban. Ha lepörgött, jöhet a 4. Meg néha ránézek a lastofus-ra pécén, de inkább csak technológiai szempontból érdekes. Úgy igazán egyik sem köt le. Jöhetne a Dio4 :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #72403 2023.04.01. 12:29

Két hét használat után a személyes véleményem erről a PSVR2-ről: ez egy menthetetlen trágyalé. Én kurvára sajnálom azt a markonyi ember, akik ezért pénzt is adtak. Vettem már fejpántot, próbálom sapkával, próbálom mindenhogy, hogy a szemem kifolyik a moslék képminőségtől eljussak a szimplán-csak-szarig, de nem megy. Állandó igazgatás, tárcsatkergetés, tologatás, játékmegállítás, lveszem, felveszem, menüben turkálok. Mindhiába. Overall ez a legszarabb VR headset ami a fejemen volt evör. Soha ennyi probléma, kényelmetlenség, cirkusz, mérgelődés közel sem volt semmilyen más headsettel, pedig nem ma kezdtem a sportot, kipróbáltam mindent, amit lehetett. Nincs értelmezhető gameplay, csak a problémák vannak. Jobb is, hogy lófasz nem jön rá, csak az idegeskedés lenne belőle, ha még valami jó játék is jönne, amit ez a cirkusz miatt nem lehet élvezni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72404 2023.04.01. 12:35

Ezzel a bazári kétpálcás lencsével, meg a szar formakialakítással agyonvágták az egészet. Nincs is ezen mit javítani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72405 2023.04.01. 14:15

Lepörgött a Trine 1,2 és a 4, csak elfelejtettem egyesével jelezni. Mindegyik xsx-en, online coopban.
Ez utóbbinak, hogy online volt a coop azért van hírértéke, mert az eredeti trilógiában csak local coop volt eredetileg, az online coopot emiatt sok helyen nem említik, hogy utólag bele lett patchelve, pedig bele lett.
Jó kis Lost vikings utánérzés, ötletes puzzleokkal, változatos art-tal, minimális variálásokkal a három karakter skilljeiben.
Egy folyamatos játéknak érződik ez a három rész, ami kilóg a négy játék közül az pont a harmadik rész, ahol térben is lehet mozogni, nem 2D a platforming, de erről majd ha azon is végigértünk.

Az első rész kapott gfx upgradet és enhanced edition vagy mi, az értelmezhetően néz ki, a negyedik rész vmivel frissebb, mint az eredeti trilógia, szóval az nagyon csilli-villi grafikás, de a kettőt meghagyták egy átlagos x360as játék, ránézésre 720p-s recés világában, noha nem x360 játék, meg valszeg nem is 720p, hanem az x1en sztenderd 900p, nem néztem utána, de szerintem nem FHD vagy ha az is, a detail, különösen az élsimítás, na az meg lett spórolva erősen.

A játékok között ami a fő különbség, hogy az egyik hagyja, hogy egyforma classokkal legyen mindkét játékos, a másikban meg ez a nehézségben állítható, hogy classic, azaz felváltva használhatóak a classok, avagy sem.

Összességében aki szereti az ilyen jellegű játékokat azoknak erősen ajánlott mindegyik rész pertíz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72406 2023.04.01. 14:49

Moby írta:Nálam leginkább a GT5 pörög VR-ban, meg a Resi Village-et nyomom újra VR-ban. Ha lepörgött, jöhet a 4. Meg néha ránézek a lastofus-ra pécén, de inkább csak technológiai szempontból érdekes. Úgy igazán egyik sem köt le. Jöhetne a Dio4 :D
GT 5? Nem 7? Mindegy. Japán autós játékot japán VR headseten japán konzolon? Hoygy aztán egy másik japán játékot tolj? Majd végül egy levedlett Sony címet pécén? ÉRDEKES.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72407 2023.04.01. 14:51

eje75 írta:Tudom-tudom, csak azért, mert Én a langyos taknyot is kiskanállal eszem, de kiplatináztam a Wo Long-öt... Nem volt ez olyan szar amúgy, szerintem nem alázza meg semminek az emlékét, de hát kinek mi... Tudom tölthettem volna hasznosabban is az időmet pl. beszálhattam volna a "Sony-nak vagy az MS-nek túrósabb a léce" össznépi játékba, de hát ilyen noob vagyok, ez van...
Spoiler
1873c178a7492-screenshotUrl.jpg
Minden alkalommal amikor megláttalak vele a firendlisten: "A fene a gusztusát!" :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72408 2023.04.01. 14:57

Ja errefelé meg a Yakuza Kiwami megy, ami a legelső Yakuza remake-je. Előzőleg ugye a Judgementet nyomtam, ami meg majdnem a legújabb rész ebből a formulából, ha más is a címe. Ez is tetszik, meg tök érdekesm de az nagyon durva, hogy vagy 8 játékot csináltak ugyanazon a 10 utcán és nagyon sok visszatérő elemet látok már most is, nemhogy az összes részt végigkövetve.

De teljesen bejön, simán végig fogom nyomni és nem ez lesz az utolsó az biztos.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72409 2023.04.01. 16:02

DanielT írta:GT 5? Nem 7? Mindegy. Japán autós játékot japán VR headseten japán konzolon? Hoygy aztán egy másik japán játékot tolj? Majd végül egy levedlett Sony címet pécén? ÉRDEKES.
PS5-GT7-VR2...nem vagyok már jóban a számokkal (sem) :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72410 2023.04.01. 16:19

Moby írta:PS5-GT7-VR2...nem vagyok már jóban a számokkal (sem) :D
Segítek!

いち (ichi)
に (ni)
さん (san)
し (shi)
ご (go)
ろく (roku)
しち (shichi)
はち (hachi)

:mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72411 2023.04.01. 16:34

DanielT írta:Segítek!

いち (ichi)
に (ni)
さん (san)
し (shi)
ご (go)
ろく (roku)
しち (shichi)
はち (hachi)

:mf2:
Ezeket mondjuk pont ismerem, a kölkeim versenyszerűen karatéznak, valami ragadt rám onnan :D Ilyen Uchi, Uke, Tsuki, Geri, ilyeneket már tudok, pedig csak az edzésekre, meg a versenyekre hordom őket :D Meg tudom hol kell kiabálni a gyakorlatban (JAPÁNUL!) :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72412 2023.04.01. 21:26

Ez a Resi Village 2D-ben is rohadtjó játék volt, de erre rátesz még egy jókora lapáttal a VR. Vagyis rátenne, egy jó VR, de ez a PSVR2 élvezhetetlenné teszi az egészet. Abba is hagytam. Jövőhéten visszamegy a gazdaszervnek ez a húgy, aztán több sonyszar nekem nem lépi át a küszöbömet evör.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72413 2023.04.01. 22:13

Moby írta:aztán több sonyszar nekem nem lépi át a küszöbömet evör.
Már azt hittem lemegy április 1. kamu bejelentés nélkül!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72414 2023.04.01. 22:31

Botond írta:Már azt hittem lemegy április 1. kamu bejelentés nélkül!
Najó, BT-s headsetet lehet, hogy veszek tőlük még az életben.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72415 2023.04.01. 22:35

DanielT írta:Ja errefelé meg a Yakuza Kiwami megy, ami a legelső Yakuza remake-je. Előzőleg ugye a Judgementet nyomtam, ami meg majdnem a legújabb rész ebből a formulából, ha más is a címe. Ez is tetszik, meg tök érdekesm de az nagyon durva, hogy vagy 8 játékot csináltak ugyanazon a 10 utcán és nagyon sok visszatérő elemet látok már most is, nemhogy az összes részt végigkövetve.

De teljesen bejön, simán végig fogom nyomni és nem ez lesz az utolsó az biztos.

:eljen:
en a zero-t kezdtem el (ujra). tudom a kiwami volt az elso, de idorendben akarom jatszani.
Castle82

Hozzászólás #72416 2023.04.02. 10:55

Moby írta:Két hét használat után a személyes véleményem erről a PSVR2-ről: ez egy menthetetlen trágyalé. Én kurvára sajnálom azt a markonyi ember, akik ezért pénzt is adtak. Vettem már fejpántot, próbálom sapkával, próbálom mindenhogy, hogy a szemem kifolyik a moslék képminőségtől eljussak a szimplán-csak-szarig, de nem megy. Állandó igazgatás, tárcsatkergetés, tologatás, játékmegállítás, lveszem, felveszem, menüben turkálok. Mindhiába. Overall ez a legszarabb VR headset ami a fejemen volt evör. Soha ennyi probléma, kényelmetlenség, cirkusz, mérgelődés közel sem volt semmilyen más headsettel, pedig nem ma kezdtem a sportot, kipróbáltam mindent, amit lehetett. Nincs értelmezhető gameplay, csak a problémák vannak. Jobb is, hogy lófasz nem jön rá, csak az idegeskedés lenne belőle, ha még valami jó játék is jönne, amit ez a cirkusz miatt nem lehet élvezni.



Valami fejpánt addon se menti meg (ha pc support megéárkezne mellé)? Vagy nem is leszedhető a pántja? Nem néztem, csak kérdem. Quest 2 fejpánt is gagyi volt de fasza kiegfejpántokra lehetett cserélni ami kényelmessé tette nem beszélve a párnabetétekről a fejesbe és egyéb kiegekről. Amúgy szvsz a nagyobb baj az hogy a Sony ki fogja véreztetni mint a Vitát. Holott annyit kellett volna tenniük hogy pc supporttal tolják ki hogy jóval nagyobb vásárlóbázist mozgasson meg (plusz akkor ezek szerint a kényelem is problémás)... Amilyen barmok inkább a kivérteztetés mintsem árcsökkentés....
Avatar
Moby

Hozzászólás #72417 2023.04.02. 11:10

Castle82 írta:Valami fejpánt addon se menti meg (ha pc support megéárkezne mellé)? Vagy nem is leszedhető a pántja? Nem néztem, csak kérdem. Quest 2 fejpánt is gagyi volt de fasza kiegfejpántokra lehetett cserélni ami kényelmessé tette nem beszélve a párnabetétekről a fejesbe és egyéb kiegekről. Amúgy szvsz a nagyobb baj az hogy a Sony ki fogja véreztetni mint a Vitát. Holott annyit kellett volna tenniük hogy pc supporttal tolják ki hogy jóval nagyobb vásárlóbázist mozgasson meg (plusz akkor ezek szerint a kényelem is problémás)... Amilyen barmok inkább a kivérteztetés mintsem árcsökkentés....
Ezt az egyet találtam, de szerintem ez sem oldja meg, mert előre billenni ettől is fog szerintem, de én nem akarok már ezzel szenvedni. Lecserélni biztos nem lehet a gyárit, mert abban fut a kábel, amit egy egy mechnika szabályozza a kábelhosszt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72418 2023.04.02. 12:32

Közben beszéltem valakivel, aki visszaigazolta, hogy csak ezzel valóban nem jó, de van ennek egy ellensúlyos változata, azzal már állítólag igen. Egy kibaszott vicc az egész. Link
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72419 2023.04.02. 13:01

Végigvittem a Metroid Prime Remasteredet. Infantilis baromság, de nagyon lekötött és tök nosztalgiahangulatom volt. Amikor ez Gamecube-on megjelent, nagyon extra volt / 10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72420 2023.04.02. 14:50

Pörög a Yakuza Kiwami credits.

És alatta angolul szól az Amazing grace... Mi. A. F.

Na mindegy, ez csak egy újabb meglepetés és ha jellemeznem kéne ezt a Yakuza élményt akkor pontosan ez a jelző jut róla eszembe. Egyrészt ugye meglep, hogy ennyire bejön és jó, másrészt minden küldetés, mini misszió is általában meglepetéssel zárul, ezért tudja jól fenntartani a figyelmem. (35 óra 42 percet ír ingame)

Nagyon jó volt, de brutális mennyi grindolás van benne ha ezt valaki maxolni akarja, mármint a csekklistát. Karakterem az majdnem maxon, rengeteg küldetés is, de úgy van kitalálva, hogy ebben élni tudjon hetekig aki megveszi. Hát ez a része is japós. De természetesen nem kötelező, csak egy platinát ebből szívesen csaptam volna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72421 2023.04.02. 15:07

DanielT írta:Pörög a Yakuza Kiwami credits.

És alatta angolul szól az Amazing grace... Mi. A. F.

Na mindegy, ez csak egy újabb meglepetés és ha jellemeznem kéne ezt a Yakuza élményt akkor pontosan ez a jelző jut róla eszembe. Egyrészt ugye meglep, hogy ennyire bejön és jó, másrészt minden küldetés, mini misszió is általában meglepetéssel zárul, ezért tudja jól fenntartani a figyelmem. (35 óra 42 percet ír ingame)

Nagyon jó volt, de brutális mennyi grindolás van benne ha ezt valaki maxolni akarja, mármint a csekklistát. Karakterem az majdnem maxon, rengeteg küldetés is, de úgy van kitalálva, hogy ebben élni tudjon hetekig aki megveszi. Hát ez a része is japós. De természetesen nem kötelező, csak egy platinát ebből szívesen csaptam volna.
Újabb fozs a ganéból. Ezek ilyen szarok, amikkel ki van tömve az MS szolgáltatása.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72422 2023.04.02. 17:07

Botond írta:Újabb fozs a ganéból. Ezek ilyen szarok, amikkel ki van tömve az MS szolgáltatása.
Szánalomból portolták a japánok az eredetileg playstation exkluzív cuccokat. Szívesen!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72423 2023.04.02. 18:44

DanielT írta:Szánalomból portolták a japánok az eredetileg playstation exkluzív cuccokat. Szívesen!
A szánalom fozs is fozs. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72424 2023.04.03. 06:12

Lepörgött a Halo Infinite. Coopban, xsx/pc vegyesen, Zóval és Artyval.
Sok szavazást kapott a játék, ahogy kinéz, pedig azzal pont nincs gond, sőt kifejezetten szép mindkét platformon. A sztori is kellően meg tudott újulni az új mellékszereplőknek hála, ugyanakkor a játék egy bughalom. Rendszeresen beragadtak a checkpointok, amikre csak a kilépés, újra indítás volt a megoldás, hogy egyből, hogy negyedik újraindításra. Az ezredik patch után is itt tart a játék.
Ezt leszámítva a szokásos szakóca komplexitású gémpléj, ami miatt tök alkalmas coopolásra, meg egyáltalán a játékra.

Szerintem tök oké volt mindent összevetve, majd Zó, meg Arty lehúzza pertíz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72425 2023.04.03. 10:46

Halo Infinite

+ a belső helyszínek, fémes felületek frankón néznek ki;
+ az alapmechanika működik, a gunplay, AI rendben van;
+ a grappleshot tud hasznos és jópofa lenni (bár már tonnányi játékban elsütötték valamilyen formában);

0 vannak új fegyverek, vannak visszatérőek, vannak jók is, de fura a balansz, egy csomót sikerült használhatatlanná nerfelni (pl. szinte mindentől meghalunk, de a korábban veszélyes és ikonikus needlertől már nyugodtan válhatunk tűpárnává);
0 lore van benne bőven, de a követhetőségért sokat nem tesznek már egy ideje (sok játékba, játékokon kívül szétszórva, az 5-ben ugye több perspektíva, és a co-op sem segít), és a sztori sem lesz attól jó, hogy még tízzel több csavar és bonyolítás kerül bele, mert annyira azért nem jó;

- a külső helyszínek élettelenek, halottak, rondák, ezek a szoftverkovácsok csak a fémhez értenek;
- PC-n OLED-en jól sikerült belőni a játékot, de az XSX 60 Hz-es tévén már nem teljesített eléggé jól, kellett volna neki az adaptive sync (főleg az átvezetőkhöz, persze), cserébe töltési időkben jobb volt;
- bugtenger a co-op, az egyik legfontosabb bossfightot legalább 10-szer kellett visszatöltenünk, mert valaki mindig beragadt, és persze, hogy az egyik legszívatósabb harcot is többször újra kellett játszanunk, mert ha nem libasorban mentünk tovább, akkor nem működött a trigger;
- a co-op design eddig is elcseszett volt, most különösképpen az: a minket one shotoló bullshit tömegjelenetek és bossfightok közben esünk kelünk legendaryn, de az állandó újraéledések és többnyire - totál következetlenül - checkpointokat dobáló játék miatt egyszerűen átfaragtuk magunkat minden helyzeten, csak éppen sikerélményt nem ad (bazz, a Gears 1 jobban csinálta ezt...);
- tök jó, hogy van grappleshot és néhány egyéb képesség, de mivel egyszerre csak egyet lehet betenni, ráadásul spartan core-oket kellene hozzájuk grindolni, a többi ki is esik a nem Halo-függők számára, a 2-3-ban fasza dual-wield meg a kanyarban se;
- elmebetegség a nyitott világ és a grind, szinte tökugyanolyan FOB-okat kellene elfoglalni és hasonlók, teljes súlytalan dögunalom, ahogy várható volt, és ugye a külső helyszínek nem is szépek;
- nincs splitscreen co-op.

nemlenneezfoshanemfakezűnyomorultakcsináltákvolna/10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72426 2023.04.03. 11:06

Két tesztet ötvözve az alábbi következtetést vontam le: A Halo Infinite egy igénytelen takonyhegy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72427 2023.04.03. 12:45

Ezt jobban várom, mint a Halo 7-et,a külső helyszínek jobbak is, mint a 6-ban:

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #72428 2023.04.03. 12:56

Zóanagyvarázsló írta:Ezt jobban várom, mint a Halo 7-et,a külső helyszínek jobbak is, mint a 6-ban:

[video]https://youtu.be//video]
Kiadják a 30. évfordulóra a betrayal at krondort amiga500ra vagy mi ez a vicc? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72429 2023.04.03. 13:05

Botond írta:Kiadják a 30. évfordulóra a betrayal at krondort amiga500ra vagy mi ez a vicc? :)
Egy szlovén srác BaK-utánérzése. A Halóhoz képest tényleg előnyből indul :hehe:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72430 2023.04.03. 15:34

Zóanagyvarázsló írta:Egy szlovén srác BaK-utánérzése. A Halóhoz képest tényleg előnyből indul :hehe:
Valamikor előttem van egy king/space quest újrázás, amikor normálisan, leírással, élvezhetően, a sztorit követve végigtolom mindet, mert anno a 80%a mindnek ilyen trial and error szinten ment, de még a gogos dosbox mellett is iszonyat gánynak és a grafika hányásnak hat minden szemszögből és ez elriaszt.
Ha ezt a 16 bit vagy akörüli gagyisztik feelinget akarjuk meglovagolni, akkor nézzen ki úgy a cucc, mint egy octopath traveller vagy bármelyik random square enix felújítás, ne így, mint ez a nem is tudom mi.
Hideg kiráz tőle.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72431 2023.04.03. 16:37

Pörög a Crysis 2 credits.


Akkora FPS hiány van, hogy erre vetemedtem. Annak idején már végignyomtam pécén, de hát az a platform nem számít, nincs trofi.

Úgy kezdtem neki, hogy platinázom, ezzel is rávéve magam, hogy jobban figyeljek a játékra. Hát ez egy darabig működött és igazán nagy élményt nyújtott, amikor az első pálya első felét 40x kezdtem újra, mert supersoldier, legnehezebb fokozat kellett ugye.

Próbáltam a történetre is figyelni, hallgattam a párbeszédeket stb... aztán egyre jobban és jobban gyűlöltem meg a játékot, legalább 6-7 etap volt, mire a végére értem.

Volt mikor már lenémítottam, annyira irritált még a hangja is... a nanosuit folyamatos pofázása, a rádiózások és mindez 10x végighallgatva ha 10x haltam meg azon a szakaszon. Mert a legnehezebb fokozatot nem engedtem el...

A végén amikor az utolsó inputot bevittem és elkezdte játszani az epik végső scene-t, még a szobából is kimentem. :D


Nem véletlen, hogy a Crysis sorozat nem létezik már/10.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72432 2023.04.03. 17:22

Ez mondjuk elég profi munka. Ha elkészül, szerintem kap egy végigjátszás már csak a minőség miatt.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72433 2023.04.03. 18:37

Botond írta:Valamikor előttem van egy king/space quest újrázás, amikor normálisan, leírással, élvezhetően, a sztorit követve végigtolom mindet, mert anno a 80%a mindnek ilyen trial and error szinten ment, de még a gogos dosbox mellett is iszonyat gánynak és a grafika hányásnak hat minden szemszögből és ez elriaszt.
Ha ezt a 16 bit vagy akörüli gagyisztik feelinget akarjuk meglovagolni, akkor nézzen ki úgy a cucc, mint egy octopath traveller vagy bármelyik random square enix felújítás, ne így, mint ez a nem is tudom mi.
Hideg kiráz tőle.
Nekem most sem a Plague Tale-t, sem a Death's Doort nem volt kedvem folytatni a ganéból (de az utóbbi legalább jó játéknak tűnik), ezért a tegnapi Heroes 2-etaptól megihletődve belevágtam ebbe, és a fapadossága ellenére leköt:

phpBB [media]


Először elkezdtem térképet rajzolni, de aztán rájöttem, hogy a rajzolással együtt ez már túl sok idő, és befogtam ezt, hiszen minimálisra állítva pont azt csinálja, amit én tollal.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72434 2023.04.04. 07:29

A Resi 4-ben ez a céllövölde nagyon görény, főleg ha az összes tokenre hajt az ember (ilyen statboostos csüngőket ad amit eleve ki használ standard fokozaton, első végigjátszásnál). Sajnos az OCD-m nem engedi el, pedig már egy hete nem haladok a játékkal. :lama:
Avatar
insp

Hozzászólás #72435 2023.04.04. 08:27

DanielT írta:Akkora FPS hiány van, hogy erre vetemedtem. Nem véletlen, hogy a Crysis sorozat nem létezik már/10.

Érdekes, én pont az ellenkezőjére jutottam. A 3070 kapcsán megnéztem pár régebbi címet, és a Crysis meg Crysis 2-3 (remastered RTX-el főleg) ma is jók. (Az 1-ből az original a jobb, ott az RTX-et nem igazán "optimalizálták")
Egér-bill FPS érzés ezekben a mai játékoknál sokkal jobban el van találva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72436 2023.04.04. 09:49

insp írta:Érdekes, én pont az ellenkezőjére jutottam. A 3070 kapcsán megnéztem pár régebbi címet, és a Crysis meg Crysis 2-3 (remastered RTX-el főleg) ma is jók. (Az 1-ből az original a jobb, ott az RTX-et nem igazán "optimalizálták")
Egér-bill FPS érzés ezekben a mai játékoknál sokkal jobban el van találva.
A gunplay a legkisebb baj vele, sőt, az még rendben is van. Inkább a körítés irritál, az a kornak megfelelő katonás badass ordítás MÚV ÁUT KÁMÓNLECGÓ és a többi pokol.

Meg persze a CLoAK EnGaGED!!444!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72437 2023.04.04. 09:55

Drasztikusan javul a Ganépassz szolgáltatás. :eljen:

"As confirmed by the Game Pass app, Remedy's sci-fi third-person shooter Quantum Break will leave Xbox Game Pass soon.​"

Ha bejelentik, hogy Remedy cím soha többé be nem teszi oda a lábát, még a végén előfizetek csak ezért.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72438 2023.04.04. 10:11

DanielT írta:A gunplay a legkisebb baj vele, sőt, az még rendben is van. Inkább a körítés irritál, az a kornak megfelelő katonás badass ordítás MÚV ÁUT KÁMÓNLECGÓ és a többi pokol.

Meg persze a CLoAK EnGaGED!!444!
Engem az akasztott ki annak idején, hogy minden mondatban kellett mondani, hogy DÖSZUIT! Amúgy nem volt rossz lövölde, de rossz volt hallgatni a dumákat. Pedig egy jegyzett sci-fi szerző (Richard Morgan) írta. Én a 3 elején pattantam le a szériáról, de egyszer talán még kap esélyt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72439 2023.04.04. 10:44

DanielT írta:Drasztikusan javul a Ganépassz szolgáltatás. :eljen:

"As confirmed by the Game Pass app, Remedy's sci-fi third-person shooter Quantum Break will leave Xbox Game Pass soon.​"

Ha bejelentik, hogy Remedy cím soha többé be nem teszi oda a lábát, még a végén előfizetek csak ezért.
Hát én is gondolkozok rajta, hogy megér e ez nekem 1495 forintot ebből az alkalomból, vagy már ha eddig kibírtam nélküle, akkor már a maradék időre is megleszek nélküle.
Ps5re mennyi? A csodakontroller funkciók közül miket támogat és használ a superior ps5 verza?!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72440 2023.04.04. 10:49

Botond írta:Hát én is gondolkozok rajta, hogy megér e ez nekem 1495 forintot ebből az alkalomból, vagy már ha eddig kibírtam nélküle, akkor már a maradék időre is megleszek nélküle.
Ps5re mennyi? A csodakontroller funkciók közül miket támogat és használ a superior ps5 verza?!
Látom félrement a post értelmezése. Olvasd újra, de nagyon nagyon lassan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72441 2023.04.04. 10:59

DanielT írta:Drasztikusan javul a Ganépassz szolgáltatás. :eljen:

"As confirmed by the Game Pass app, Remedy's sci-fi third-person shooter Quantum Break will leave Xbox Game Pass soon.​"

Ha bejelentik, hogy Remedy cím soha többé be nem teszi oda a lábát, még a végén előfizetek csak ezért.
A control jó volt szvsz. Jó, a térképre nincs mentsége, de azon kívül jó volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72442 2023.04.04. 11:53

Moby írta:A control jó volt szvsz. Jó, a térképre nincs mentsége, de azon kívül jó volt.
Annyira még nem unom a hómofiszt, hogy abba a redva szürke+piros irodába visszavágyjak.. és igen, a pokoli sivár környezet mellé az a térkép... na hát ennyiben maradtunk én és a Control.

Az Alan Wake-t annyira gyűlöltem, hogy amikor a Steam bevezette a játékok törölhetőségét a profilról, azonnal éltem vele.

A Quantumot is feladtam kb 3 epizód(?) után.

Mondhatjuk, hogy nem vagyok egy Remedy rajongó... Kivéve természetesen a Max Payne 1-et, mert egyébként még abból se nyomtam végig a második részt.

Nem véletlen, hogy az MS magához édesgette ezt a ganégyárat, vonzotta őket a középszar illata. Aztán mostanában meg elengedte, ha jól emlékszem, de ennyire nem érdekel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72443 2023.04.04. 12:00

TasManXT írta:Látom félrement a post értelmezése. Olvasd újra, de nagyon nagyon lassan.
Valóban, kösz, hogy jelezted.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72444 2023.04.04. 12:22

Nade most mivel kéne nyomni a japán konzolon, ezen agyalok...

Lehetőségek, mind a csodálatosan tökéletes japán PS+ nak köszönhetően:

Monster Hunter World (JAPÁN) - Soha nem nyomtam semmit a szériából, tehát újdonság.

Final Fantasy XV (JAPÁN) - A VII remake bejött, ez nyilván más, csak a fiúbanda tart vissza kissé.

Ace Combat 7 (JAPÁN) - Ezt valszeg el fogom engedni, mert a felhőkben forgás annyira nem érdekel. Az előző sokkal arcade-abb JAPÁN részt imádtam.

DMC 5 (JAPÁN) - 2 mission volt meg, de nem jön be. :(

Ghostwire Tokyo (JAPÁN) - Most jöttem ki a Yakuza Tokyo-ból, kell még egy kis szünet valszeg.

Batman Arkham City - Sajnos mínusz 10 pontról indul, mert nem japán, de elvileg nem szar.

Uncharted 4 - LOL. De tényleg, eszembe jutott a 60 frém miatt, de én mégegyszer az első 5 küldetést át nem viszem szerintem.

És természetesen még ott van a többi Yakuza, de nem akarom darálni őket, szépen kihagyásokkal majd jön a Zero a Like Dragon és a Kiwami 2.


Ja és közben lepattantam az Untitled Goose Game-ről. Mókás a koncepció, de régi point&click kalandjáték módra kellett volna rájönnöm olyan megoldásokra, ami rohadtul nem adta magát és ez idegesített.

Na szóval szörnyű az élet Playstation-ön, még Forza meg Halo sincs. :((
Avatar
Moby

Hozzászólás #72445 2023.04.04. 12:35

DanielT írta:Nade most mivel kéne nyomni a japán konzolon, ezen agyalok...

Lehetőségek, mind a csodálatosan tökéletes japán PS+ nak köszönhetően:

Monster Hunter World (JAPÁN) - Soha nem nyomtam semmit a szériából, tehát újdonság.

Final Fantasy XV (JAPÁN) - A VII remake bejött, ez nyilván más, csak a fiúbanda tart vissza kissé.

Ace Combat 7 (JAPÁN) - Ezt valszeg el fogom engedni, mert a felhőkben forgás annyira nem érdekel. Az előző sokkal arcade-abb JAPÁN részt imádtam.

DMC 5 (JAPÁN) - 2 mission volt meg, de nem jön be. :(

Ghostwire Tokyo (JAPÁN) - Most jöttem ki a Yakuza Tokyo-ból, kell még egy kis szünet valszeg.

Batman Arkham City - Sajnos mínusz 10 pontról indul, mert nem japán, de elvileg nem szar.

Uncharted 4 - LOL. De tényleg, eszembe jutott a 60 frém miatt, de én mégegyszer az első 5 küldetést át nem viszem szerintem.

És természetesen még ott van a többi Yakuza, de nem akarom darálni őket, szépen kihagyásokkal majd jön a Zero a Like Dragon és a Kiwami 2.


Ja és közben lepattantam az Untitled Goose Game-ről. Mókás a koncepció, de régi point&click kalandjáték módra kellett volna rájönnöm olyan megoldásokra, ami rohadtul nem adta magát és ez idegesített.

Na szóval szörnyű az élet Playstation-ön, még Forza meg Halo sincs. :((
Mondjuk igen, főleg ilyen levedlett tizenéves játékok vannak a psplusban, jó drágán. De ennek is lehet örülni, főleg ha nincs más :gonosz1: Mondjuk ez a Ghostwire Tokyo annyira nem régi, meg nem is rossz játék, erre az meg pont szaggat PS5-ön, a kurvaszar féligműködő VRR miatt :eljen: Szerintem playstationfalván nem az a legnagyobb baj, hogy nincs Forza meg Halo, hanem az, hogy ami van, az is ilyen meh :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #72446 2023.04.04. 12:40

Mondjuk pont ehónapban jön hozzá valami nagy ráncfelváarrás, meg új content, meg tökötudja. Hátha addig megcsinálják, hogy menjen normálisan Mondjuk 720p-ben?
Avatar
Moby

Hozzászólás #72447 2023.04.04. 12:41

Resi4-el csináltak már valamit, vagy az is szaggat továbbra is PS-en?
Avatar
arty

Hozzászólás #72448 2023.04.04. 14:39

Zóanagyvarázsló írta:Amekkora rajongó vagyok, a WaW, a régi MW2 és a WW2 játszatlanul hever a Steam-könyvtáramban így is. Meg a CoD 4 remastere is, mert az eredeti ment végig még.
WAW anno lement szinglibe és nemrég a kölökkel végigcoop-oltuk cross-gen SYSTEM LINKEN (xbox one s + xsx + 2 lemez :D kb csak az extremitás jegyében...)
sajna ezen kívül a másik cod, ami lőhető coop-ban: black ops 3 :( a legeslegalja rész, ever...... de ott legalább psn+ az egyik példányom....

(WW2 bosszantó, anno valami ócsó módon lehetett steamre megkapni(???), mert nekem is megvan, de adták psn+ ban is és persze kellett a polcra is egy korong... :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #72449 2023.04.04. 15:11

DanielT írta:Két tesztet ötvözve az alábbi következtetést vontam le: A Halo Infinite egy igénytelen takonyhegy.
a harmadik teszt ebben csak megerősítene :(

legszarabb hélóm, ever. openworld (lol), önismétlő, bugos és featurementes szeméthegy.
nulla grindel kb a szokásos hosszúságot kaptuk, 12-14 óra.
bár nulla grindet írtam, érzésre olyan volt a bázisfoglalás, mintha ugyanazt csinálnánk ujra és ujra - mondjuk igy h hetek maradtak ki a szeánszok közt, így oké, elment.
aztán az utolsó 2 alkalom.... már folyosósúter, tehát tetszhetett volna, de akkora bugokba futottunk, hogy emellett a cyberpunk-day1 egy polírozott japán penge lehetett!

kívül és nappal nem túl szép, de a belsőket nagyon lehet bírni, mamár üdítőek a nagy üres termek :D (minden modern játék minden szobája tele minden szarral, horror mennyiségű mikródítél, felfogni és befogadni is nehéz - na ITT nincs ilyen gond, lustálkodhat az elménk)

ha lenne elég coop játék a jövőben, szerintem én ezt a szériát el tudnám engedni, örökre (persze mobysan örökre! ;) )

gyalázatos élmény volt, csak a rosszra emlékszem/10
Avatar
arty

Hozzászólás #72450 2023.04.04. 15:14

DanielT írta:Pörög a Crysis 2 credits.
...
Nem véletlen, hogy a Crysis sorozat nem létezik már/10.
c2 volt a mélypont, innen felfelé indult a széria! ;) folytasd!

és ha ez a trilógia kész: wolfenstein!! (übernehézen)

Vissza: “Leáldozott.hu”